Új privát üzeneted érkezett!

OFF - bocsánat

Évi,
Sötétkék babakocsitok van? Mert akkor láttalak tegnap! Kép Startoltál hazafelé, mi meg ott voltunk lent a 9 emeletes alatt a játszótéren. Sajnos későn vettelek észre - ha Te voltál - és nem tudtam utánadszólni, futni meg végképp nem Kép
(jó gyorsan is mentél Kép )
Kár, hogy nem láttalak meg hamarabb, hátha összefutunk még.

Puszi
Mamacica
Mamacica
 


Sziasztok!

Na mi jól kifogtuk ezt a vírus, mert már második napja lázasan lézengek, legszívesebben egész nap feküdnék, de hát két gyerköc mellett ez lehetetlen. Kép Szerencsére eddig a Õk megúszták, remélem késõbbiekben sem tör ki rajtuk. De így most sajnálattal én is lemondom a talit, mert nem akarok közétek egy ilyen csúnya, makacs vírust vinni. Pedig nagyon készültem, a tábla szalonna már a kamrában van felfüggesztve. Kép Nagyon sajnálom, hogy nem tudunk nem menni. Kép De a következõrõl már tényleg nem maradhatunk le!

Ne haragudjatok de most többet nem is írok, inkább lefekszem, mert most éppen alszanak a "rosszcsontok".
Amint kicsit jobban leszek, írok nektek!

Sziasztok

Ancsa
anyanyanya (anyanyanya)
 


Sziasztok!

Holnapi mûtétrõl már nem is írok, mert úgy járok, mint a pásztorfiú a farkassal. Kép

Évi! Igen, itt is olyan "csodásak" a körülmények. Abban bízok, hogy ha ráérnek elvégezni a mûtétet, akkor nagy baj nem lehet.

Képzeljétek! Kerek 3 órahosszára kiengedték a kórházból, pont délidõben. (De úgy, hogy a fõnõvér azt mondta, hogy a köntösét vegye fel az utcai ruhájára és csak a kapuban vesse majd le. Jó nem?) Így gyorsan csináltam egy kis pizzát... Kép

Vili pedig úgy döntött, hogy most már önállóan is tud közlekedni. Feltartott kezekkel ugyan, de bejárta a lakást, miközben én ott loholtam utána, nehogy elessen a küszöbökben. Már látom, hogy ez jó fogyókúra lesz...

A náthásoknak és betegeknek jobbulást!
Üdv:
Juca
Juca (juca)
 

 
 

Sziasztok!

Rövid leszek, mert hulla vagyok!

Nem tudom, hogy megyek-e szombaton (még nem is konkrétizáltuk az időpontot), mert egyedül nem vágok neki olyan hosszú útnak, partnert pedig még nem találtam.

PM! Igen kell kakaó a sütibe 2 evőkanál. KépKépKépKép

Évi! Az éjszakáink alakulnak, megy a szoktatás a Jancsi (bocs Verus) bohócra. Ő a kabala és úgy néz ki be is jön. Kössz PM!!! Jobbulást.

Pele! Köszönöm a választ az esti szopival és a bőrrel kapcsolatban!

Jucó! Üdv köreinkben és én is kíváncsi vagyok milyen műtét. Én is indiszkrét vagyok... KépKép

Kriszta! Kép holnap megy.

Adri! Örülök, hogy fincsi volt a süti még így kakaó nélkül is. Legközelebb ted hozzá, úgy még jobb. Holnap írok egy másik könnyű receptet is, de azt már papírról.

Puszi azoknak is akinek nem írtam:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Már megint le vagyok maradvaKép
Ma volt egy „kis” izgalom nálunk. Kigyulladt a ház. A tûzoltók nagy erõkkel vonultak ki, és jó sokáig oltották. A mi házunk 4 lépcsõházból áll, szerencsére (a mi szerencsénkre) a legtávolabbi lépcsõház padlásán volt a tûz. Jó nagy lyuk éktelenkedik most a háztetõn, a tûzoltók nagy részen leszedték a cserepeket is. Egyenlõre nem is lehet helyreállítani, amíg folynak a vizsgálatok. A tûz alatt lévõ lakásban bokáig állt a víz. Nemrég lett felújítva. Kissé betojtam én is, mert elég nagy számban voltak itt a tûzoltók, sokáig oltottak, nagy volt a füst (én lángokat nem láttam, de akkor már elég rég oltották mikor lementem), és a bámészkodók között azt hallottam, hogy átterjedt a tûz az egész ház padlásterére. Mi is legfelül lakunk, de végül kiderült, hogy sikerült megelõzni a továbbterjedést.
Az anyagi kár, meg a helyreállítás miatt nyugi voltam, hogy majd fizet a biztosító. Kiderült, hogy nincs biztosítása a háznak!!! Már több éve téma a közgyûléseken, hogy meg kell kötni, de a közös képviselet a mai napig nem tette meg. Ki vagyok akadva!!!
Na jó leállítom magam, nem kesergek itt tovább Nektek!

Snoopy! Így majd egy hét távlatából is gratulálok Szabihoz, az unokatesóhoz!!!
Csatlakozok PM-hoz, engem is érdekelnek a részletek barlangászással kapcsolatban. Elõször nem is gondoltam a szûk helyekre, de mikor felvetettem a férjemnek az ötletet jól kinevetett. Igaz ami igaz, ahol Te, meg Iboly egymás mellett elfértek, ott én nem biztos, hogy igen.Kép

Geri! Nem is írtad, hogy milyen etetõszéket vettetek (vagy csak elsiklottam volna felette? Akkor bocsi!) csak nem fektethetõt?KépKépKép
Nálunk a cicin alvás addig tartott amíg maga a cicizés tartott, aztán a cicit felváltotta a cumisüveg. Eltartott egy darabíg amíg a sima vízig eljutottunk (tej-ízesítetlen tea-víz). Most Kitti is nagyon rákapott a cicin elalvásraKép A cumisüveget ezúttal azonban teljesen szeretném kihagyni.
Fõzelék hogy izlett Lilinek?

Verus! Kitti nem harap szopi közben egyenlõreKép Jancsi mutatványaihoz ismét nagy gratula! Szegény Tomi, nagyon sajnálom. Tényleg ijesztõ a dolog. Örülök az eddigi negatívhoz, a kakihoz is szurkolok!
Ja, és persze a kresz vizsgádhoz is gratulálok!

KingAndi! emilcím: csorekati@freemail.hu várom a képeketKép

Emese! Képeket köszi! Nagyon szépek (még mindigKép) a gyerekek! Dehát ezt úgyis tudod!

Jázminmama! Iboly emilben kapott tanácsait táplálási tanácsait elküldenéd nekem is?

Gabi1! Norbi fogához gratula! Bettinek jobbulást!

Adri! Nálam is a képek helyett x-ek jelentek meg, mint a többieknek. Nekem is küldj majd újat légyszi!

Madárka! Képet én is kéreeek! Szorgalmasan mentegetem mindenkirõl a képeket az utókornak!
Lábad remélem jobban van! A tápszert itt õrizgetem ám!

Liesel, Juca! ÜdvözletKép
Juca! Nem rossz fogyókúra valóbanKép Férjednek jobbulástKép

Lara! Képeket megkaptad? Én nem kaptam TõledKépKépKép

Pele! Jók a kakis sztorijaid Kép
Ha megyünk a talira mi is gyalog megyünk. Lehet, hogy férj nélkül. Sajna nem tudtuk megkaparintani az autótKép Apucit még puhítanom kell, nagyon negatívKép Szerinte nem lehet innen (erzsébet)eltömegközlekedni Szentendrére. Pedig példálóztam már neki Verussal, aki 3 gyerekkel Újpalotáról jött a nagy talira (ugye nem baj Verus?).
Én nagyon szeretnék menni!

Evey! Milyen messze vagytok a hévtõl?

Jázminmama, Anyanyanya, Dia nagyon sajnálom, hogy nem tudtok jönniKép
Bár sajna még az sem biztos, hogy mi megyünkKép

Gyengélkedõknek jobbulást!!! Valószínûleg én is azért nem kaptam el, mert keveset netezek!

Sziasztok!
Kati

Bocsi a mennyiségért...
Csőre Katalin (cskati)
 


Sziasztok!

Adri! Végre átjött a képed! Köszi! Leevi igazán aranyos kissrác, nagyon jól mutattok együtt is!
Nem tudom, a miénböl miért csak az elsöt láttad, mindet ugyanúgy küldtem. Megpróbáljam még egyszer?

Gabi! itt is gratulálok a gyerköcökhöz, még mindig az alvós kép a kedvencem!

Évi! Szerintem is jó a rövid hajad! Így Csonginak is nehezebb belekapaszkodni! Kép Azért az már most látszik, hogy nagy telefonbetyár lesz! Kép

Madárka! A Te képeid is megérkeztek! Nagyon édes kislányod van, büszke lehetsz rá!

Dia! Elküldtem Neked a képeinket, de visszajött azzal a felkiáltással, hogy illegális felhasználó vagy! Komolyan! Kép Tudsz erröl valamit? Most akkor hogy juttassam el a képeket Hozzád? Nem elég, hogy egy dumagép a lányod, most még kiderül, hogy illegális is vagy! Még ilyet!!!KépKépKép

Kati! De jó, hogy megint itt vagy! Pláne, hogy minden baj nélkül megúsztátok a tüzet! Gondolom, elég ijesztö lehetett! És mitöl gyulladt ki, kiderült már? Biztosítás nélül Nektek kell összeadni a pénzt a javításra? Vagy mi lesz?
Húúúú, az emil! Bocsbocsbocs! Ma már nagyon fáradt vagyok, de igyekszem holnap elküldeni. Aztán az is lehet, hogy szombaton megbeszéljük személyesen! Kép Mert ott lesztek, UGYE? Apátokat puhítsd erösen!!!!!

Verus! Örülök, hogy Tominak jók lettek a leletei! Kép Meddig kell még feküdnie?
És gratula a vizsgádhoz!!!!

Ildi!!! Végre idetaláltál! Kép Mi újság a srácokkal? Ovi? Suli?

Pele! Mi lett Hannus szájával? Nagyon sajnálom, tényleg!

Zsóka! Remélem, Emesének sikerült kialudnia magát!Kép

Holnap megyünk a rendelöbe a védönöhöz, leméri Lilit. Képzeljétek, két hete mérte, akkor kiderült, hogy a hányások miatt egy csomót fogyott. Kevesebb a súlya, mint áprilisban volt! Akkor 11 kg-nál több volt, gondolom nyáron (nem mértük) felhízhatott 13 körülre, mert nagyon gömbi volt. Két héttel ezelöttt meg 10,4 kg! Kíváncsi vagyok, mennyit pótolt, mert azóta zabál ám a lelkem, nagyon igyekszik behozni a lemaradást!

Bocs, ha valakinek nem válaszoltam, de én is besorolok Geri mellé hullának! Kép
Puszi mindenkinek:
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!

Emese! Nem vagyok ám illegális, csak valami gond van a hotmaillel. Azért majd csak próbálkozz.

Nos, ma Borika séta közben mindent végigkérdezett, hogy mi ez, mi az? és amikor mondtam neki, próbálta utánozni, több-kevesebb sikerrel. Pl. patak-gaga vagy paka vagy kakaKép
Délután meg amíg kimentem a szobából, hatalmas csöndben valahonnan előkotort egy tekercs WC papírt és a nagy részét szépen letépegette. Használható, csak olyan, mintha egy WC-s néni adná a nyilvános WC-ben. Ja, meg kipakolta a gardróbokat.

Ma ennyi történés volt. De közelednek a húzósabb napok, majd mesélek.

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok,
Évi, mi a baj a férjemmel ? Kép

Emese, tök jó volt nálatok! Még jó, hogy a fiúk hoztak valami zálogot, muszáj lesz újra találkozni! Kép Kép Legközelebb jöhettek Ti hozzánk!

Pele, remélem nem veszett kárba a pogácsa Kép.

Mikor, hol lesz szonmbaton a tali? Kinél lehet jelentkezni? Én már teljesen elvesztettem a fonalat...


Na megyek aludni (csak még letöltöm a legújabb norton antivirus frissítést...)
üdv mindenkinek

Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Hû, mennyit írtatok!

Gergõ nevében köszönöm a gratulációkat.
A legújabb gyöngyszemek: kiselefánt= pici euefánt nagy elefánt= mekkoa euefánt! Gyakorlatilag folyamatosan beszél, egész nap be nem áll a szája.

Zsóka! Emesének is boldog szülinapot így utólag!
Most sajnálom, hogy nincs tévénk, szívesen megnéztem volna a férjed filmjeit.

KAdri! A következõ próbálkozásnál nekem is küldd el lszi a képeket, mert nálam is csak piros ixxxek vannak. Azért Leevi hamar önállósodik, hogy így kiszolgálja magát hamival... Kép

Pele! Nagyon tetszett az írásod (szopis, alvós), elmentettem magamnak.
Gratulálok a házassági évfordulótok alkalmából. Megünneplitek?
A kis pocaklakóval jól érzitek magatokat?

Jázminmama! Nekem is úgy tûnik, hogy mindenki mást mond K és D vitaminnal kapcsolatban. Honnan a csudából döntheti el egy anyuka, hogy melyik a helyes álláspont???
Nagyon sajnálom, hogy nem tudsz jönni a találkozóra! De teljesen érthetõ az indok. Jövõre Babanetes találkozó? valaki azt mondta, nem biztos, hogy lesz, mert rengeteg pénzt kellett kifizetni a helyszín bérléséért. Tudtok errõl valamit?

Evey! Nagyon aranyos vagy, hogy helyet adsz a talinak. Nekem a 29. jónak tûnik, kb. hány órától?

Évi! Hogy-hogy "megint" itt a rossz idõ? Nálatok talán egyszer már javult? Akkor mázlisták vagytok, itt augusztus 21. óta talán 2 olyan nap volt, hogy nem esett az esõ. Cuppogunk a sárban.

Anikó! Ez a süti recept jól hangzik, ki fogom prószálni.

CsKati! De jó, hogy ilyen klasszul jönnek Kiiti fogai!

Liesel! Azt hiszem még nem is üdvözöltelek itt. jó, hogy te is csatlakoztál. A kiságyat a harmadik babával mi is keveset használtuk, egy idõ után már csak azért nem szedtük szét, mert abban tartottuk a gyerekruhákat Kép

Snoopy! Szívesen hallgatom majd a barlangászós történetet! Ja, és bocsánat, csak ma vettem észre, hogy kérdeztél a Szoptatás rovatban, de látom, hogy mások válaszoltak és ha igaz, akkor meg is oldódott a dolog. Ugye?

Verus! Szegény Tomi! Sok-sok puszit küldök neki!
Gratulálok a Kresz vizsgádhoz!!!

Juca! Szia. De jó, hogy te is itt vagy! Vilinek -jócskán megkésve- boldog szülinapot!
Ez a mûtét-tortúra a férjeddel, pontosabban szólva a kórházzal, nagyon bosszantó lehet. Én is azt mondom, hogy inkább lenne már túl rajta, csak ne feszítenék az idegeit.

Gabi! Gratulálok az elsõ fogacskához!!!

Madárka! Hogy-hogy forró TEA??? Ejtetted a gyömbért? Kép
Nekem nem gyüttttt kép! Irgum-burgum!

Lara! Nagyon szívesen! Remélem, hasznodra lesznek. Szerintem, vidd be a kórházba is a füzeteket, ha elbizonytalanodnál valamiben, jól jön egy kis megerõsítés.

Pankamama! Lehetek nagyon egyenes? Itt az ideje, hogy ne gondolj többé arra, elég-e a tejed. Elég. Pont annyi, amennyire Pankának szüksége van. Ha több kell neki, akkor majd még többet fog szopizni. De ha a szilárd kaja mellett is igénye szerint adsz neki szopit, akkor nem fog csak úgy elfogyni a tejcsi. Lazíts! Rá se bökj, ki mit hisz. A szoptatás csak addig olyan misztikus, amíg az embert állandóan ez a téma foglalkoztatja. Hogy van-e elég tej, meg nem attól nyûgös-e, hogy kevés, stb. Egy idõ után a szopi a mindennapok részévé válik, olyan, mint, amikor iszol egy pohár vizet, ha szomjas vagy. Szerintem, nálatok eljött ez az idõ.
Még valami: Most azzal nyaggatnak, hogy kevés a tejed, Panka egyéves kora után majd azzal, hogy minek az még, kettõ után meg... Na, arról jobb nem beszélni.

Kriszta! Lefagyasztott tejet felolvasztás után max. 24 órn keresztül lehet tárolni a hûtõben.
Talán egy nagy késsel le lehet baltázni egy darabot a fagyott tejcsibõl. De az az ideális, ha egyszerre kevesebbet fagyasztasz le.
Szerintem is csak akkor szabad lefagyasztani a tejcsis fõzeléket, ha fölforraltad.
Van, akinek több tejmirigye, tejcsatornája van az egyik mellében, mint a másikban. Ez is lehet oka, ha nagyobb az egyik mell. Bár ez sok nõnél szoptatás nélkül is így van. Teljesen normális.

Jobbulást a gyengélkedõknek! Tessék gyorsan meggyógyulni!

Most végre álomra hajtom a fejem, nagyon régóta írok már, közben hatszázszor mentem föl szúnyogcsípést kenegetni, visszaaltatni, stb.

Szijjjasztok

Iboly
Iboly (iboly)
 


folyt.
Pankamama!
Gratulálok a vezetéshez! Panka evés témájához: szerintem is inkább az álmosság okozza a nyügit, ha ö szépen szopizik, eszik gyümit, fözit, nem lehet éhes és különben is ránézésre is látszik, hogy egy egészséges, kiegyensúlyozott, szép kislány!

Zsóka!
Holnap megnézem az Alaszkás filmeteket! A taliról fentebb írtam, várunk titeket is!
Ez Lieselékre is vonatkozik!

Emese!
Aki akar süt szalonnát, husit, virslit, stb.
Én azt hiszem, hogy veszek valamennyi husit és csinálok egy jó adag Tzatzikit, aminek a mestere vagyok, lévén egy görög szakács barátunk, aki megsúgta az ö receptjük titkát. Van nekik egy aranyos vendéglöjük.
Éljenek a jól nevelt férjek! Kép

Snoopy!
Köszi a képeket, kétszer is elküldted, Zsombi tényleg tiszta papa, csak szemüveg nélkül!

Geri!
Nehogy már ne gyere egyedül! Múltkor is egyedül jöttél a Snoopyékig (szépen magyarul)! És onnan már egy köpésre lakunk!

Különben is Lányok! Ne csináljátok ezt velem, itt készülödök gözerövel, lemondom a családi programokat, aztán meg nem jöttök el egy csomóan!!!
Persze van akinek nyomós oka van rá.
folyt.
Evey
 


folyt.
Verus!
Remélem a kakalelet is jó lesz! Akkor jöttök ti is?
Juca!
Üdv neked! És szorítunk akkor mindennap, akármikor is lesz a mütét! Szabad megkérdezni, milyen mütét?
Gabi!
Foghoz gratulálok! Küldtem már neked képeket?
Dia!
Csupa Klaudia ismerösöm van, akik Diának szólítatják magukat, te vagy az elsö Vadászat Istennöje az ismeröseim között! Borinak gratulálunk a szép beszédhez! (A kedvenc TV csatornáimnak fordítasz!) Fotókat küldök!
Milyen biztosítás volt Kép ?
Adri!
Nekem sem jött le a kép! Akkor ezek szerint, senkinek sem.
Madárka!
Köszi a fotókat, igazán édi a babád, de rólad hiányoltam a képeket! Küldök én is neked, most hogy már tudom a címed! Jobbulást a bokád miatt! Kép
Bigacsiga!
Isten éltessen titeket a 10. évfordulótok alkalmából! Kép
folyt
Evey
 


folyt.
Kati!
Biztos nagyon megijedtetek a tüz miatt, hála istennek, hogy épek egészségesek vagytok és a lakás is egyben maradt! Kép Küldtem neked sms-t, de visszajött, hogy sikertelen!?
Pele!
Titeket is Isten éltessen a házassági évfordulótok miatt!
Ancsa!
Gyógyulj meg mihamarabb! Kép KépKép
Kriszta!
Mi is úgy szoktuk szétválasztani a megfagyott akármiket, hogy berakjuk zacsiba, majd a kést ráhelyezzük, ahol ketté akarjuk szelni és akkor egy jó nagyot ráhúzunk a húsklopfolóval!
Az egyik cicim kisebb volt, amikor a Kikkót szoptattam, majd visszaállt eredeti méretre szopi végeztével. Most a másik cicim a kisebb, tehát, ha majd Pötyike már nem fog szopni, akkor neked is visszaáll, nyugi! Nem írtad meg, hogy mi a szakod!
Lara!
Leírom a szopis teám összetételét, amit Moninak szereztem meg, hátha hasznát veszed a jövöben:
citromfű, kakukkfű, csalánlevél, édeskömény (szerintem ezért nem volt hasfájós egyik babám sem), kecskeruta, kamillavirág. Keverd össze öket, majd kb. 1 liter forró vízbe tegyél 5 teáskanál keveréket, 20 perc állás, leszürés és kész is.
Adrián a múlt héten megfordult!
Puszi mindenkinek! Holnap is jövök még!
Evey
Evey
 


Jázminmama, Dia, Ancsa, Kriszta, Madárka!
Nagyon szomorú vagyok, hogy nem tudtok jönni!
Kép Kép Kép
Többiek mind jönnek, ugye?
Evey
Evey
 


Vissza kellett jönnöm a lelkiismeret furdalásom miatt: természetesen minden kismamának és szoptató anyukának is írtam le a tea receptjét!
Puszi, Evey
Evey
 


Elfelejtettem írni, hogy délelött 10 óra megfelel nektek? Várunk titeket!
Puszi, Evey
Evey
 


Sziasztok!

Végre ma már láz nélkül ébredtem, bár hangom továbbra sincs. Még jó, hogy ide írni kell! Kép Szegény Tomi is elkezdett köhögni. Igaz érdekes, mert csak mikor elaludt, álmában köhög.

Úgy örülök Kép, már legalább egy éve vadásztam Halász Judit CD-ket lányomnak. Én nagyon szerettem gyerekkoromban és gondoltam jó lenne, ha Õ is ismerné. (Anyukáméknál megvan még mind bakelit lemezen). Múlthéten találtam végre egy lemezküldõ céget, akiknek volt, és ma már meg is hozta a postás. Timinek is tetszik. Kép

Adri!
Nem semmi ez a Leevi fiú! Képzelem hogy megijedtél, még jó hogy nem volt mérgezõ a növény.
Lehet, hogy vegetáriánus hajlamai vannak Leevinek? Kép

Verus!
Tominak mielõbbi jobbulást. Remélem a kaki leletek is jók lesznek, és kisfiad bírni fogja a fekvést. Sok-sok puszi neki! KépKép

Madárka!
Képeket megkaptam, gyönyörû kislány Petra! Te hogy vagy, múlnak már a rosszullétek? Lábad javul?

Juca!
Férjed megmütõtték? Nem semmi állapotok uralkodnak abban a kórházban. Kép

Évi, PM!
Nálunk is naponta mûsoron van, hogy mit egyen a gyerek. Szerencsére nem anyósóm a kötekedõ, hanem az Õ anyukája (a dédi). Õ meg közel 50 éves elveket képvisel. Szerinte ezek még ma is megállják a helyüket. Kép

Kati!
Ijesztõ lehetett ez a tûz! Tudják, hogy mi okozta?

Evey!
Én is nagyon szomorú vagyok! KépKép Nagyon készültem!
A térképet szerintem úgy próbáld meg, hogy megrajzolod Paint-ben, lemented JPG formátumban és mint képet rakod fel. Szerintem úgy menni fog.

Anikó!
Klassz a recept és finom is! Kép Kép Várjuk a másikat is!


Mára ennyi tellett tõlem, üdvözletem mindenki másnak is akinek nem írtam külön.


Sziasztok!

Ancsa
anyanyanya (anyanyanya)
 


Sziasztok Lányok!

Rövid leszek. Mindenkinek mindenhez gratula, Iboly kösz a helyreigazítást én is így gondoltamKép, betegeknek jobbulást, Geri, nehogy ne gyere!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kati, örülök, hogy nem lett nagyobb baj, Verus, szorítok tovább.
Evey, mi a férjemmel megyünk, tehát 2 felnőtt és 1 gyerek és szombaton reggel felhívlek, hogy akkor O.K.-e minden, mert én reggel nem tudok netezni.
Anikó! Kép

Juca! Én is debreceni születésű vagyokKép

Akkor viszlát a taliig és aki tud jöjjön feltétlenül!!!!!!!!!!!!!!!!!!!KépKépKépKépKépKépKép

Jó éjt, Pankamama
PM
 


Szép jó estét mindenkinek!
Rövid leszek, mert ma romantikus estézünk, szauna készre bedurrantva, megígértem, hogy ma nem ülök sokat a net mellett... Kép
Rossz hír: Leevi beszedte az antibiotikumot, de a pisijében kitenyészett megint a baci. Nem értem, semmi baja sincs, hogy kerül akkor ez bele? Nagyon úgy néz ki, hogy bökés lesz a vége...
Verus! Kaki?
Emese! Légyszi küldjed el mégyegyszer!
Brühühü, Madárka, én mééé nem kaptam képet?
Bár csak én is jöhetnék talizni!
Puszi mindenkinek, vár a szauna!
Adri
KAdri
 


Sziasztok!

Dia: deis!! Bár csak szóban.."mondtam az uramnak, TibiKép, hunn van má' ez a Dia?!" , de azért az is számít, nem?

Kati, végre itt is! A tüz elég risztó lehet, no meg az is, hogy nincs is biztosítás a házon.. a lényeg, hogy nem lett bajotok! (Nem baj!Kép)
Lehet, hogy egy héten belül Jancsinak is lesz foga..nagyon bedagadt az ínye, és ma egész nap rágott mindent..jó sokszor dörzsiztem az inyétKép Az tetszett nekiKépKép

Leletek: minden jóKép, csak még van egy-két folt, aminek illene hamar felszívódnia!

Ismét dicsekszem: a kerületi egészség-napon kapni fogok vmi kitüntetést vagy mit, mert 3-nál több gyereket szoptattam 6 hónapon túl..Kép Bár, szerintem nem igazán érdemlem meg, hiszen természetes, hogy ha van tej, akkor miért ne szoptatnám sokáig?

Evey, ne haragudj, de amíg Tomi ilyen kis nyamvadtka, addig nem szívesen mennék vele egész napos programra, mert feküdnie nem kell már, csak sokat pihiznie.. Szóval még1x bocs!!

Mindenkinek köszi az aggódást Tomi miatt, bejött a sok pusziKép

Sziasztok:
Verus
verus (verus)
 


Sziasztok!

Megint elfáradtam az olvasásbaKép

Nem akarok kibúvókat keresni, de sajnos a férjem is elkapta a netvírust (bár itt már szerintem én voltam a vírushordozó) és Csongi is hapcizik és tele a nózija. Hoemelkedése is van, bár fogalmam sincs, hogy a vírustól, vagy a fogától (kinn van a hegyeKépKépKép)! Tudjátok ez mit jelent? Azt hiszem ennek a talinak is lottek! Bár van még 1 napunk meggyógyulni! Evey, leírnád még egyszer a mobilszámodat? Odaszólnék, hogy mi újság!
Nekem nincs mobilom (létezik még ilyen?) de az itthoni számom: 56/370-966!

Én gyógyulófélben vagyok, kb. úgy éreztem magam, mint Ancsa...

Ma néztem Csongit és megállapítottam, hogy nekem van a legszebb, legformásabb, legokosabb, legügyesebb fiam a világon!!!Kép

Én annyira le vagyok maradva, hogy nem is tudok senkinek válaszolni! Bocsika!

Ja, de mégis! Mamacica, szerintem én voltam! Délben, vagy 5 után? Csongi már tegnap is rosszul volt, de kivittem levegozni. Máskor kiálts rám nyugodtan!!! Fel is csengethetsz! Szürke ház, középso lépcsoház!

Mindenkinek pussz: Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Először is gyógyulást a betegeskedőknek!
Nekünk is sikerült elkapni valamit Tőletek, mert a Kingának is folyik folyamatosan az orra. Éjjel is iszonyú nyugtalan volt, egész éjjel vándorolt az ágyában, és nyögdécselt.

Sajnos a talira mi sem tudunk menni, mert ez és a következő hétvégénk is foglalt, de azért érezzétek jól magatokat, most hétvégére jó időt mondtak 

Geri!
Várom a képeket rólatok, ugye küldesz??????

Ja és persze mindenkitől!!!!!!!!!! Az e-mail címünket megváltoztattuk, mert minden nap kaptunk néhány vírusos e-mailt a régi freemail-es címünkre, úgyhogy azt már nem használjuk, a képeket a kinga001223@freemail.hu címre küldjétek légyszí!!!! Sokat-sokat, úgy szeretek képeket nézegetni, és a Kinga is, nagyokat kurjongat, ha babákat lát.

Pankamama!
Gratulálok a vezetéshez, nagyon bátor voltál. Az anyósodra ne hallgass, én is ennyi szilárd ételt adok a Kingának és mellette csak szopik, és ő egy gombóc. 9 hónap kb. 10,5 kg, úgyhogy valószínűleg a Panka nem ezért nyüszizik. Egyébként is honnan tudnák az anyósok, és egyéb látogatók, akik alig látják a gyerkőcöket.

Juca!
Bocs, hogy beleszólok, nem kellene elvinni a párodat más orvoshoz is? Csak megnyugtatás képpen, mármint ha még nem műtötték meg.

Madárka!
Jobbulást a bokádhoz, vigyázz magadra!!!

Adri!
Az én lányom is egy hete ette meg először a virágföldet egy kis levéllel, és én is nagyon megijedtem, bár azt tudtam, hogy a virág nem mérgező, mert azokat már régebben magasabbra helyeztem. Én is jól kimostam a száját, persze nagyon fel volt háborodva, hogy elveszem tőle ezeket a finomságokat. Egyébként nagyon mókása nézett ki, tiszta föld volt a pofija, és elégedetten vigyorgott, amikor elkezdtem sápítozni. Kép
Dia!

A Kinga is olyan mint a Bori, ha nem úgy van valami, ahogy akarja, vagy nem sikerül valami, rögtön hiszti.  Én nem félek ettől annyira, de az apja nagyon ki tud tőle akadni, és rögtön elkezdi emlegetni, hogy ajjajjj, mi lesz később. Kép

Verus!
Gratula a kitüntetéshez, hidd el nagyon megérdemled. A gyerkőcöknek jobbulást. Hannánál a szondázás megvolt már? Eredmény? Tomi?

Sziasztok!

Andi
KingAndi
 


Sziasztok!

Bezuhantam ide egy pillanatra.
A férjemet megmûtötték és a sok kíváncsiságtól lyukas oldalú érdeklõdõnek Kép (részletek mellõzve) leírom, hogy mellkas mûtét volt. Nincs semmi nagy baj, a ma éjszaka lesz a legrosszabb Neki. (is) Vili egész délután nem aludt, mert szegényt nem tudtuk hová tenni és elvittük a kürházba. De mivel nem lehet kisgyerekeket felvinni, felváltva vigyáztunk rá anyósommal attól függõen, hogy ki volt fenn a férjemnél.

CsKati: Hát én nem tudom mit csináltam volna a lángoló ház hallatán...

Evey: Nahát, a keresztanyámék is Szentendrén laknak! Jó kis bulinak ígérkezik a tali, gondoljatok Ránk!

Iboly! Köszi a szülinapi köszöntést, vannak ám fényképek is, de eddig mindig a férjem szkennelt a munkahelyén...

Zsóka! Láttuk a filmet és a holnapit is meg fogom nézni. Tudod ki ment volna elitéltek közé egyedül... Bátor a férjed!

Pankamama: mi sajnos nem vagyunk debreceni születésûek, csak Vili. Egyszerûen itt ragadtunk, együtt.

KAdri: nagyon irigyellek most -nem csak a szauna miatt- inkább a romantikus este miatt! Kép

Na, elteszem magamat egy jobb holnapra:
jó éjszakát:

Juca
Juca (juca)
 


Ismét én..

Snoopy, én nem kaptam Rólatok fotókatKép kérek szépen! veronika.varadi@freestart.hu

Adri, ismét irigykedtem egy sort..(a szauna miatt)
Nekünk csak a radiátor jutott, de az attól való izzadás vhogy nem az igazi!Kép DE, örülhetünk, mert legalább fütenek..Kép
Viccen kívül, remélem jól sikerül az estétek. Leevinek szorítok, hogy ne kelljen megszurizni, nincs más alternatíva, csak a hasfalon át szuri?! Ez olyan borzasztó..nálunk is így csinálják? (A zacsis módszer azért nem jó, mert nem elég steril? Bár, annak gondolom..)

Pusssz: Verus
verus (verus)
 


Sziasztok,
Evey, jövünk! Sütivel. Pelével megyünk, úgy néz ki; remélem oddatalálunk. A telefonszámom: 267-4001 (Bpest persze).

Iboly, köszi a gratulát, a nyolc napba belefér Kép Kép.

Emese, megvettem ma Montágh Imre: Mondd ki szépen! könyvét, ha gondolod, ésa le tudod vhol fénymásoltatni, szívesen kölcsönadom. Vagy megmondom, hol vettem Kép. (kicsit húzós: 990 ft.

üdv, a szombati viszontlátásig
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Emese! Megkaptam a képeket! Köszi! Csak először írtam, aztán néztem meg a postám. Hanem Adritól nem érkeztek képek! Várom pedig nagyon!
Gabi1! Te is írtad, hogy küldesz képeket ha megadjuk az emilcímet! Íme az enyém: jazminmama@freemail.hu

Madárka! Én kimaradtam a képosztásból Kép!

PM! Szerintem pont jó súlyban van a pici Panka és szerintem is van elég tejed. Tényleg nem fogy el az csak úgy ripsz-ropsz. Jázmin most a szilárd kaják mellett hatszor szopik egy nap (4 alkalommal kap gyümit, főzeléket) és nem vettem észre, hogy kevesebb lenne a tej. Azt viszont igen, hogy néhányan elítélően jegyzik meg, hogy: Mindjárt 8 hónapos és még mindig szopik… Én meg büszkén: Igen!!!! És én még hol vagyok a gyereküket 2-3 éves korukig szoptató anyukáktól. Lehet, hogy akkor majd megköveznek Kép. Nem tudják a buták milyen nagyon jó érzés egymáshozkucorodni, összebújni a kis pöttömmel Kép Kép! Úgyis te látod, hogy éhes e vagy sem. Lehet, hogy csak úgy szopikálni akar olyan sűrűn, nem azért mert éhes, hanem mert jó neki. A súly meg olyan változó! Jázmin most 8 kiló, de ahogy itt olvastam a baba-adatokat, nagyon-nagy eltérések vannak a gyerekek között.

Cs.Kati! Mitől gyulladt ki a ház? Gondolom volt nagy riadalom! Szerencsére nem esett bajotok!

Lányok! De jó, hogy sokatoknak már beszél a babája! Én már alig várom, hogy mit mond majd először! Nálatok mikor szólaltak meg először a babucik? És mit mondtak????

És még egy nem egészen ide tartozó, de láttam Geri receptjét és ezen felbuzdulva: Írjatok nekem olyan sütireceptet ami könnyen elkészíthető és nagyon-nagyon-nagyon-nagyon csokis! A férjemnek most lesz a szülinapja és készíteni akarok valami finomat! A címem ott a profilban és az írásom tetején! Köszi!

Akinek nem írtam, bocsi! Nagyon igyekszem, de mindig kimarad valaki!

Sziasztok!
Jázminmama
Jázminmama (jázmin
 


Sziasztok!

A tûz kialakulásával kapcsolatban nem lehet igazán biztosat tudni, valószínûleg hegesztés miatt történt. Bár nekem ez egy kicsit sántít, mert ha hegesztés közben valami meggyullad, akkor van ott valaki (aki hegeszt), és csírájában el tudja fojtani még a kialakulni készülõ tüzet. Legalábbis szerintem.
Ha nem fizet a biztosító (mért is fizetne, ha nincs biztosításL), akkor valszeg a ház kuporgatott pénzébõl lesz meg a javítás. Ami persze más célra lett gyûjtve. Én nem szívesen nyitnám ki a pénztárcámat, annál szívesebben keríteném elõ a felelõsöket!

Evey! Sms-t megkaptam! Apát sikerült megpuhítani, úgyhogy teljes létszámban megyünk szombaton (2 felnõtt + 2 gyerek)! Nagyon örülök, hogy beleegyezett, bár én mondtam neki, hogy maradjon nyugodtan itthon, majd Alex segít nekem a közlekedésben… na ekkor mondta, hogy neeeem, hát persze jön õ is!
Eljátszottam kicsit a gondolattal, hogy hajóval megyünk, de kevesebb szervezést igényel a busz, csak nem tudtam, hogy lehet menni busszal is, azért kérdeztem a hévet. Reggel én sem tudok netezni, rád csörgök, jó? Pontosan nem tudom mikorra érkezünk, fogalmam sincs mennyi idõbe telik eljutni hozzátok! Na az az egy biztos, hogy 10-nél elõbb nem érünk oda KépKépKép

Emese! Emil miatt már nem is mertelek zargatni, azt hittem teljesen elfelejtettélL Nade megyünk a talira!!!!Kép

Ancsa! Halász Juditot én is nagyon szerettem, meg szeretem most isKép

Adri! Szegény LeeviL Remélem hamar rendbe jön! Izgalmas estétKép!

Verus! De jó, hogy jók a leletek!!! A kitüntetéshez gratula, azért hidd el sokaknak nem ilyen természetes a dolog.
Borzasztóan sajnálom, hogy nem jöttök!!! Alexkám is maga alá fog roskadni! Ma amikor bejelentettem neki, hogy megyünk, egybõl Hannát, meg Karit kérdezteL

Évi! Férjednek jobbulást! Forralt bor, inhalálás, mézes forró tea = nálam ez az egy napos meggyógyulás receptje. Remélem jöttök!
Csongi fogához gratula!!!! Neki is jobbulást!

Juca! Férjednek gyors felépülést! Legalább túl van rajta!

Jázminmama! Most érkezett az emiled. Nagyon köszi!!! Az én lányom elsõ szava az volt, hogy „lámpa” Kép

Snoopy! Fényképet szeretnék én is!!! csorekati@freemail.hu

Sziasztok
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Sziasztok!

Pele, Zsóka! Esetleg csatlakoznék hozzátok szombaton. Busszal jöttök vagy Hévvel? Én Békásról megyek, elvileg a hév lenne az egyszerubb, de a buszt is el tudom kapni, ha kiderül, mikor indul illetve mikor ér Békásra.
Snoopy, te békási vagy, ugye? Hogyan tervezed az utat?

Evey! Telszámom:30/226-4542 Gergovel megyek mindenképpen, a két nagyobb lurkóm nem biztos, hogy jön.
Tényleg, jön valaki nagyobb gyerekkel? Ildi? Cskati?

Juca! Ne idegeskedj, minden rendben lesz, holnap meglátod!!! Küldök egy kis vidámságot. Íme: Kép Kép

Anikó! Hogy-hogy egyedül nem jössz? Tudod, hányan leszünk? Kép

Még holnap felkukkantok ide, aztán viszlát szombaton!

Iboly
Iboly (iboly)
 


Sziasztok,
Iboly,
persze hogy csatlakozhatsz! Kép Hívj fel 267-4001, mi Pelével a Batthyányiról megyünk hévvel (szvsz babakocsival kényerlmesebb, mint a busz), konkrétumot még nem beszéltünk meg, de a kezdésre (10 óra) megyünk - nekem du. programom van (rég nem látott barátnőm jön 3-ra), szóval nekem 2 küröl legkésőbb el kell indulnom (nem mellesleg: a rég nem látott barátnő boldogult lánykorában szentendrei volt, rengeteget jártam hozzá). Szóval hívj fel holnap (péntek) és megbeszéljük a többit (ha üz.rögz. van, add meg a számod, visszahívlak - várj a sípszóra, sokan nem várják meg!).

Jázminmama, nekem a fiam 15 hónaposan mondott először értelmeset (ha a pápá-t nem számítjuk, azt ui. bábá-nak már hamarabb kimondta), és az első szava "tita" volt (cica). A lányom három hete, egy évesen mondta ki az első szót "Ábe" (Ábel, a bátyó neve Kép). De van egy ismerősöm, a fia két évesen még csak annyit mondott "fáj" (de minden fáj volt, a kakótól a pelenkáig). Nagy eltérések vannak!


Csajok, én kókuszos piskótát viszek, ha jó. (alternatív: lusta vagyok pepecselni, beledöntök a piskótatésztába háromnegyed zacsi kókuszreszeléket - szvsz nagyon finom. Asszem Pelének is ízlett...)
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

SZOMBATRA GYÖNYÖRŰ NAPSÜTÉSES IDŐT MONDTAK!!!!! Vagyis igazán kedvez a talira! Ingadozók, még meggondolhatjátok magatokat! Betegek pedig gyógyuljanak szorgosan, no persze nem csak a tali miatt, hanem egyáltalán.

Evey, ahogy Zsóka írta fentebb, együtt megyünk, mi csak hárman, merthogy Ákos dolgozik. Illetve így leszünk négyen a kis BabszemmelKép
Már megvettem a hozzávalókat a rizses salihoz (holnap este még összekutyulom), meg akkor arra gondoltam, hogy veszek egy csomag virslit (az az én fiamnál tuti nyerő), meg talán vegyek pogit is???? Sütni tutira nem lesz időm, mert holnap megyünk "épterembe" (ahogy Áron mondja) megünnepelni a mai diplomaosztómatKép
Ti mit gondoltok? Elkél a pogi?

Emese!
Nagyon köszi a szép napot, szuper volt, Áron azóta folyton azzal jön, hogy ti ott lesztek-e szombaton, és a Lili is ott lesz-e, mert ugyan nem játszott vele, de szerinte aranyos, és mindenképp legyen ottKép (Hát nem hiába mondta Zsóka a tutajos szemeketKépKép) Hanna szerencsére jól van, a sebesülései nem zavarják az evésben-ivásban-szopiban. Csak egy kicsit fel van dagadva a szájaKép, de nem vészes. Te meg igazán nem tehetsz róla, úgyhogy nehogy rosszul érezd magad miatta!!!!!

Juca!
Ez borzasztó tényleg, hogy így packáznak az emberrel! Még szerencse, hogy végül azért sor került a műtétre, remélem, minden rendben van, és jobban van a párod már.

Kati!
Ez a kigyulladó ház sem semmi! Még jó, hogy a ti oldalatoknak nem lett baja!

Verus!
Szerintem is nagyon is van mire büszkének lenned! (Na, ezt jól megmondtam!) És örülök, hogy Tomi állapota javul!

Iboly!
Örülök, hogy tetszett, amit írtam! Jól vagyunk nagyon, és köszönjük a gratulát. Igazából az "összejövési" évfordulót nagyobb ünnepként tartjuk számon a családi hagyományban, de azért valahová biztos elmegyünk, de asszem inkább majd a jövő héten (fizetés utánKép)
A kiságyas sztoridról az jutott eszembe, hogy a koliban is volt egy 3gyerekes család, ők a vasalnivalót tartották benneKép

Nagyon várom a talit, és tök rendes tőled, Evey, hogy így meginvitáltál minket!!!

Betegek, gyógyuljatok ezerrel!

Puszi mindenkinek: Pele
Pele
 


Most olvastam a közbeni írásokat.

Iboly, persze, hogy csatlakozhatsz, szeintem 9-1/2 10 körül tudunk indulni Pestről, de majd még pontosítunk.

Zsóka!
A süti tényleg finom!

És persze a beszédet kihagytam! Szóval, Jázminmama, nagy egyéni eltérések lehetnek, hogy ki mikor kezd el beszélni. Nekem a gyerekeim elég korán kezdték, Áron kb. 9-10 hónaposan az obligát mama, papa, babával, aztán lámpa, labda, va-va (kutyus), ilyesmik. Hanna 8 hónaposan kezdte a mamával, aztán most anya, cici (na ná!), Áron, va-va, csacsi, pápá és társaik.

Dia!
Írjad a szavakat, mondatokat, később olyan jó visszaolvasni! Egyébként ritkaság, hogy egy gyerek ennyi idősen 2-, sőt 3tagú mondatokat használjon! Általában csak 1,5 éves kor után következik be ez az ugrás a beszédben.

Puszi: Pele
Pele
 


Sziasztok!
Ez nem lehet igaz, elszállt amit eddig gépeltem. 11-ig altattam Benkét, és még tele a konyha, meg a fürdőszoba. Máté fiam lebetegedett, elkapta a babanetes vírust. Ég belülről az orra, meg fáj, és a torka is. Egész nap feküdt. A találkozóra nem tudom, hogy eljutok-e. Ha sikerül szerveznem valakit, aki vigyáz Mátéra, akkor megyünk. Azért remélem sikerül. Evey, a telefonszámom 06-30-203-7903.
Vírusos leveleket mi is kapunk rendszeresen. Nem tudom, hogy ez kinek jó?
Auuu. Benke nyöszörög.
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Sziasztok!

Pele! Ha máshová nem is, ide írom, aztán majd kinyomtatom valamikor. Lassan Bori is másfél lesz, most volt 15 hónapos...Kép

Evey! Ez a Generali egyik megtakarítási betétformája volt, életbiztosítással egybekötve. Tanultunk belöle, többet nem kötünk semmi ilyesmit.

Jázminmama! Bori elöször úgy hathónapos kora körül próbálkozott elöször a cicával, szisza lett belöle, de az határozottan, igaz, suttogva merte csak mondani sokáig, de mindig jókor használta. Volt ott már közben aja, ata is, csak nem ismertem fel, hogy az anya, apa akar lenni. Aztán úgy egy-két hét múlva jött a teszik=tetszik, mindenre, ami kellett neki. Érdekes módon, mostanság egyáltalán nem használja. És utána megindult a roham, egyre több megérthetö dolgot mondott. Asszem kicsit korán kezdte, de volt kitöl örökölnie, ugyebár...Kép

Na, a mai napunk érdekel valakit? Jó zsúfolt volt.
Reggel mentem dolgozóba, de alig aludtam valamit, mert a párom ma ment Szarajevóba, és hajnal háromkor jutott eszébe, hogy neki be is kell pakolnia, és kést is kell fennie, stb. Persze Bori felébredt rá, és én sem tudtam töle aludni. Úgyhogy úgy 5-töl aludtunk 7-ig. A bébiszittyónk meg késett a forgalom miatt, pedig végre egyszer kényelmesen beértem volna a munkahelyemre.Kép
Délután egykor Annus hozta Borit, mert utána rohantunk a Ferenciek terére babaruhát túrni. Aztán mentünk a Keletihez egy csettes ismeröshöz, meg Angyalföldre egy másikhoz. Közben szóltak a Masterböl, hogy lenne fordítani való film, menjek be érte, úgyhogy onnan már taxiba vágtuk magunkat, és úgy szedtem fel a cuccot. Úgy este fél tízre értünk haza. Vacsi, gyors cicizés, és aztán szegény Bori már aludt is... A fürdés ma kimaradt...Kép

Ennyi voltam mára.

Puszi mindenkinek:

Dia
Dia
 


Sziasztok,
Annak, aki meg akarja/ta nézni a árom holnapi (mai) filmjét:
nemtom, lesz-e, mert ugían a mi rádióújságunk szerint az lesz műsoron, az mtv-s honlapmeg a port-os tv-műsor szerint más lesz abban az időponbtban Kép. Meg akartam nézni én is (mintha nem láttam volna épp eleget - csak más érzés kazettáról nézni meg munka közben ugyebár, és más érzés, amikor TUDJ az ember, hogy ezt most aztán mindenki látja Kép)

Pele, GRATULA A DIPLOMÁDHOZ!!!!!!!!!!!!!!!! Ezt már jóval előbb akartam írni, csak kimaradt. (hiába, az agyam). És akartam küldeni e-card-ot, de nincs energiám, bocsi...
Akkor most már mehetünk hozzád gondunkkal-bajunkkal (nem mintha eddig nem azt tettük volna...). Pele, ha nem vagyiok indiszkrét, még az általános iskolában ismertétek meg egymást Ákossal? Kép

üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


folyt.
Dia!
Bori nem alszik délutánonként? Annyira sürü a programotok, hogy még olvasni is sok!
Juca!
Kicsi a világ! Egyébként én eredetileg Leányfalusi vagyok!
Jázminmama!
Kikkó kb. 12-14 hónaposan kezdett szavakat mondani és másfél évesen majdnem folyamatosan beszélt, nálunk is volt kitöl örökölnie.

Minden gyengélkedönek gyógypuszi!

Süti: 4 tojás, 15 dkg porcukor, 1 dl tej, 1 vaniliáscuki, 1 sütőpor vagy 1 teáskanál szódabikarbóna, 25 dkg liszt, 1 dl olaj.
A tojássárgákat a cukorral habosra keverem, majd mindent beleteszek, kivéve a fehérjéket, elöször felverem habbá és úgy teszem bele óvatosan, nehogy megtörjön.
Zsírozott, lisztezett tepsibe öntöm és elözöleg felmelegített sütöben kb. 35 percig sütöm takarékon. Ha a tűpróba jó, akkor kész. Kihül, felvágom kockára. 4 tábla Party csokibevonót göz felett 1 dl vízzel felolvasztunk + 2 dkg vajat beleteszünk. Kihült tésztát elöször a csokimázban, majd kókuszreszelékben megforgatjuk és kész is a gyors, egyszerü, ám nagyon finom kókuszos kocka.
Puszi:
Evey
Evey
 


Szeretettel várok mindenkit!
puszi, Evey

Este még megpróbálok felnézni! De lehet, hogy reggel lesz belöle, mert ma van az öt éves ház. évford.!
puszi, Evey
Evey
 


Sziasztok!

Röviden csak annyit, hogy mi megint hiányozni fogunk a talirólKép

Evey, köszi a meghívást, de Csongi sajnos nem sokat javult tegnap óta, így fájó szívvel, de tudatom, hogy nem megyünk.

Jó mulatást, szép idot, magunknak és a további betegeskedoknek meg jobbulást!

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Kezdenek helyrerázódni a dolgaink... Kép

Zsóka! Film nem volt... Kép

A holnapi talizóknak jó idõt és kellemes kikapcsolódást (létezik ilyen?) és beszámolót és fényképeket esetleg és ...

Üdv: Juca
Juca (juca)
 


Evey!

Én viszont megyek Lilivel és Anyukámmal, aki sétálni fog. Imádja Szentendrét!!!

Puszi:

Anikó

ui: Ha anyukám nem jön nem tudtam volna elmenni, mert Lili már nem marad meg egyedül a hordozóban, szórakoztatni kell meg néha kivenni megcuncorgatni.
Gerianikó
 


Sziasztok,
csak jó talizást aakartam kívánni, remlem tényleg olyan jó idő lesz mint ma. Elég hulla vagyok, mert Pötyi tőle szokatlan módon felkelt 1-kor, aztán 4-kor is, és úgy döntött, hogy ez a megfelelő idő egy kis bulira, úgyhogy fél hat lett, mire visszaaludt, de fél hétkor már fenn volt megint. Ő persze napközben bepótolta a lemaradást.........

Anikó, most vettem ki a sütőből a sütit, külsőre jól néz ki... !

Iboly, köszi a választ, de a kérdés lényege az volt, hogy a különbség megmarad a szoptatás befejezése után vagy eltűnik?

Irigy vagyok a talira... gondolom, az idén már nem is lesz több Kép

Jó éjt lányok: Kriszta
Kriszta
 


Sziasztok!
Sajnos eldőlt, hogy nem tudunk menni, mert egy sok ébredéses nyűgös éjszaka után ma reggelre Benke is náthás lett. Vettem homeopátiás orrcseppet, és elég jól bevált.
Jó időt és minden jót kívánok holnapra. Sajnálom, hogy nem tudunk találkozni. A betegeskedőknek jobbulást!
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Sziasztok!

Sajnálom, hogy ilyen sokan nem tudtok jönniKép

Én a változatosság kedvéért fasírtot viszek holnap, meg sajtos rudat (mindkettõt én sütöttemKépKép) Innivalót, mivel nem kocsival megyünk (babakocsivalKép) így nem nagyon tudunk cipelni, úgyhogy instant teaport viszekKép
Kb. 1/2 9-kor indulunk itthonról.
Tényleg kényelmesebb lehet babakocsival a hév, viszont lényegesen egyszerûbb és gyorsabb tõlünk a buszt megközelíteni. Tulképp a metro vonal (3-as?) túlsó végérõl megyünk.

Iboly! Jön a nagylányom is. Szerintem hozd az összes gyerkõcöt!Kép

Dia! Mi is megjártuk egy ilyen típusú biztosítással (NN) Kép
Reméltem, hogy összefutunk a talin, de mivel nem jöszKép így ezúton szeretnélek megkérdezni, hogy apukád a már jogosítvánnyal rendelkezõknek mennyiért ad órákat? Egyenlõre ugyan nem nagyon tudok elszakadni itthonról, pontosabban Kittustól a szopi miatt, de szerintem tavaszra már tudok számolni egy pár óra szabadidõvel.

Kittikém ma nagyon sokat ügyködött! Az álványos játékába kapaszkodva (manapság gimnasztikának hívják) megpróbált felállni, csak az elég labilisnak bizonyult (a fürdõkádban egyébként állandóan feláll). Ma állt elõször úgy négykézlábra a földön, hogy felemelte a térdét is, tehát csak a lábujjhegyén, meg a kezén, popsija az égben (húúú nagyon megijedtem, hogy orra esikKép). Na ezt kb. 10 perc múlva tovább fejlesztette, és MÁSZOTT!!! Igaz nem haladt sokat, de valahol ugye el kell kezdeni!
Még tudnék ömlengeni, de késõ van már, holnap meg korán kell kelniKép (Néha nem bánomKép)

Sziasztok!
Jó éjt!
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Sziasztok,
Iboly, nem hívtál. Mi Pelével 1/4 10-kor találkozunk a Batyin. Vmikor utána indulunk onnan.
Ma még visszanézek ide, hátha hagysz itt üzenetet.
Különben meg mennem kell, mert még nem sütöttem meg a sütit.

üdv
Zsóka


Jajajajajaj, a legnagyobb hírt meg elfelejtettem: ma hívtak, hogy a miskolci filmfesztiválon, ahová a párom nevezett, közönségdíjat nyert az egyik filmjével. KépKépKép Tök jó. Meg is írtam neki emilbenKép.
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Eveynek már mondtam telefonon, de most Nektek is. Ma reggel kellemes középfülgyuszira ébredtünk! Gergö elkezdett sírni, hogy fáj a füle, én (a gonosz anya) elöször azt hittem, csak óvodaundoritisz van a dologban, de azért elcipeltem a doktor nénihez, hátha mégis. És mégis. Dokinéni azt mondta ugyan, hogy ez nem fertöz, ettöl még mehetünk talizni nyugodtan, de ha elkezd taknyoskodni, akkor inkább ne, mert az viszont ragadós. Ennek örömére délután elkezdett ömleni az orrából a trutyi. Úgyhogy most úgy néz ki, hogy a holnapi buliról lemaradunk, nem lenne jó annyi gyereket összefertözni. Nagyon-nagyon sajnálom a dolgot! Érezzétek nagyon jól magatokat, a jó idöt természetesen postázom. Aztán majd meséljetek ám!

Evey! Küldök még SMS-t, de egyelöre így állunk. Sajnos. Kép Pedig az én fiaim már nagyon készültek egy jó kis kutyadögönyözéssel egybekötött bulira!
Mi lett a kocsival??? A lelked jobban van már? Mert nagyon is el tudom képzelni, milyen elkeserítö, amikor az ember teljesen tehetetlenül ott áll két kicsi gyerekkel!
Egyszer a tzatziki receptet leírhatnád nekem. Évek óta itt áll (lehet, hogy már meg is romlott) a szekrényben egy csomag tzatziki füszer, apám hozta Göröo-ból, de gözöm sincs, mit kezdjek vele. Köszi, köszi!
Az ötéveshez meg nagyon-nagyon gratulálok mindkettötöknek! Legyetek nagyon boldogok együtt! KépKépKépKépKép

Pele! Neked is gratula! Diplomához és férjhez egyaránt! KépKép
Pedig van ám lelkiismeret-furdalásom Hanna miatt. Nem ismersz egy diplomás pszichológust, aki oldaná bennem ezt a feszültséget? Kép

Zsóka! Film nem volt. Nem tudod, mikor lesz?
Érdekelne a Montágh könyv is, hol vetted?

Jázminmama! Nálam mindegyik másfél éves kora körül kezdett beszélni. Elöször szavakat, aztán viszonylag hamar mondatokat. Lili most ott tart, hogy apa, anya, cica, Kiszi=Kriszti, hepü=repülö, autó, ezt, azt, itt, ott, ide, nem tudom, van még egy csomó, de messze nem annyi, mint Diáéknál, pláne nem mondat. Pedig öregebb a kiscsaj, mint Bori. Aranyos volt, amikor Gergö volt 20 hónapos körüli, már mondatozott, épp karácsony volt. Kiraktuk az elszáradt karácsonyfát, az utcabeli cigánycsalád meg elvitt füteni. Gergö meg ordítva közölte, hogy: "kiganó elvi kankófa!" Ezt persze mindig a megfelelö ház elött ordítozta, még szerencse, hogy nem mindenki értette.
Ja, nem írtam, hogy voltunk Lilivel mázsálni. Hízogatott, de még messze nem az igazi. Az azért megnyugatató, hogy most már rendesen eszik!

Na, eldugulok, sziasztok!
Jó szórakozást, jó beszélgetést, klassz idöt Nektek holnapra! Mindenkinek puszi, Evey, Neked külön is! Kép
Emese
Emese (emese)
 


Titeket nem idegesít ez a kopogós muki a jó hírével? Meg folyton ketyeg! Nem lehet valahogy leállítani?
Emese
Emese (emese)
 


Megvan!!! Lehalkítottam!
Emese (emese)
 


Zsóka!

Bocs, de csak most értünk haza. Már inkább nem hívlak, jó? Kép

Kb. 20 perc alatt értek Békásra. Akkor én kb. fél 10-kor ott leszek a békási megállóban. Esetleg felszállhatnátok mondjuk az utolsó kocsiba, én is ott kereslek majd, azt eltéveszteni sem lehet. Jó, így? Pelét megismerem.

Gergovel megyek, édes kettesben, a nagyokat eladta a férjem.

Szia
Iboly
Iboly (iboly)
 


Sziasztok!

Mi is megyünkKépKép Eveynek telefonáltam délelött, hogy nagyfiúk nélkül, de megyünk..kicsit késöbb, mint a többiek, mert délelött dolgom van.

Öszintén sajnálom, hogy sokan nem jönnek, jó lett volna mindenkit látni!

Emese, sajnálom a fülgyulladást, vacak egy betegség!
A Gergö elsö mondatán jókat nevettünkKépKép
A kopogós mukit viszont nem értem..

Mi ma átrendeztük a szobánkat, kissé le vagyok strapálva..hulla fáradt lettem. Még mindig lenne mit pakolni, de megvárnak a cuccok, sajnos.
Kár, hogy nincs rendrakó-tündér..

Kati, ügyi kislány KittiKépKép Imádom, ahogy égnek tudják mereszteni a popsijukat..csak mikor ezt a kádban próbálja meg Jancsi, az nem egy szerencsés dolog.

Jó éjt, betegek gyógyuljatok!!!

Verus
Most
verus (verus)
 


Sziasztok,
Emese, jobbulást! nagyon sajnálom, hogy nem jöttök...

Iboly,
Megpróbállak még reggel indulás előt felhíbvi, de ha nem sikerülne: akkor az utsó kocsiba szállunk, és Pele majd Békáson kidugja a fejét Kép
sziasztok,
megyek megsütni a második adagot
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Nagyon finomakat kajáltunk ma! Gyerekek is jól bírták az éttermezést, Áron előtte izgult egy kicsit. Aztán persze jól elfáradtak!
A nagynénéméktől kaptam egy gyönyörű, antik madált, halacskát ábrázol. A nagynéném férjének a nagymamájáé volt, több, mint 100 éves családi ékszer, és most nekem adták. Nagyon meghatódtam rajta.

A sali már a hűtőben várakozikKép Meg a virsli is. Ha ilyen meleg lesz, mint ma, akkor szuper!
Sajnálom nagyon a betegeket!!!! Gyógyuljatok meg mihamarább!
Annak viszont nagyon örülök, hogy Verus és Geri, tudtok jönni!KépKép

Emese!
Jobbulást Gergőnek! Egyébként valszeg nem tévedtél az óvodaundoritisszel, csak egy eggyel mélyebb rétegben van, tehát amikor nem tetteti a betegséget, hanem tényleg meg is kapjaKép Tudod, hogy stresszhelyzetben az immuntevékenység nagyon kevéssé működik, így aztán a baciknak, vírusoknak zöld az út a legsérülékenyebb szerv feléKép Reméljük, hamar kipiheni magát, és újult erővel vághat bele majd az óvodai létbe!
Pszi-re meg lenne egy tippem....Kép

Zsóka!
Köszi a feltételezést, sajnos nem vagyok ANNYIRA fiatalKép Szóval az érettségi körül "jöttünk össze" Ákossal, bár ismerni már régebbóta ismertük egymást felületesen, mivel a gimis osztályomból több barátnője is volt. Aztán megállapodott a legjobbnálKép
A díjhoz ezúton is gratulálok!!!!

Evey!
Szóhoz sem jutok a készülődés olvastán! Annyira aranyos vagy, hogy így vársz minketKép
Borzasztó, hogy mi történt az autóvalKép Hogy fogod most vinni Kikkót? Vagy hétfőre megjavítják?
Gratula a házassági évfordulóhoz! Remélem, jól sikerült az ünneplés!

Iboly!
Akkor majd leslek Békáson! Utolsó kocsi.

Na, megyek aludni, hogy holnapra kipihent(?) legyek.

Puszi: Pele
Pele
 


Sziasztok csajok!

A mai gyönyörű estén negyedszer bontott el az a dög PC, de amúgy is kijár neki egy pár baltacsapás, hiszen egy nem kooperáló CDíróval egyetemben most készül anyagi romlásba dönteni a családot, új alaplap vásárlási igényével. Ígyhát most írok, aztán elmegyek lefeküdni, vagy kókuszgolyót készíteni a holnapi talira, álmosságtól függően.

A holnapi talira mindenképpen megyünk. Ha Kedvesem dolgozott az éjszaka, akkor ő alszik, mi meg HÉVezünk. Hogy kendővel, vagy kocsival azt még megálmodom. Tudom, tudom, utolsó kocsi 1/2 tíz előtt, merthogy Iboly, mi nem Békásról, hanem Aquincumtól jövünk.

Lehet, hogy már olyan késő van, hogy csak Evey fogja ezt olvasni holnap reggel? No, sebaj.

Amire emlékszem, arra igyekszem válaszolni.

Geri!
Nem, hálisten, még nem dolgozom, de Kedvesemmel együtt szoktam kelni, ha neki kell ilyet tennie, hogy addig is együtt legyünk, illetve együtt tudjunk reggelizni.
Hogy mikor alszom? Ha kettesben maradunk éjszakára Mazsival, akkor sokáig nem, mert beleásom magam a Netbe és onnan nehéz elszabadulni. Különösen ha du már kidőltem egy kicsit, mert akkor ez ébren tart.

Kati!
A barlangászás azért nem feltétlenül jelent olyan szűk helyeket, ahol Te hátrányban lennél. Pl még nem jártam olyan helyen, amiről a többiek meséltek, hogy nem volt mindegy, hogy hogyan fordították a fejüket, mert ugye a sisak nem egyformán széles keresztben és hosszában, és így átfért, úgy meg nem. Úgyhogy ez nem lehet akadály.

Egyébként a barlangászás olyan hosszú, amilyennek mi akarjuk. A 1.5 óra körüli barlangi tartózkodás már elég látnivalóval szokott járni extrém barlangokat kivéve. Mint pl az istvánlápai, ahol 3-4 óra mászás után jelenik meg érdemleges látvány. A leghosszabb barlangtúra, amin részt vettem 12 órás volt. De külföldön vannak olyan barlangok, ahonnan napokig nem jönnek fel.

Evey!
Gratula a forduláshoz! Igen szép teljesítmény. Zsombi hasról hátra véletlenül már megfordult párszor, de kiváncsi vagyok, hogy mikor lesz szándékos. Amióta szeretné, azóta csak edz, sikerrel még nem járt.

Többre sajnos nem emlékszem
Jóccakát
Snoopy
snoopy
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: