Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Igen Bea! Mi már 4 hónapja próbálkoztunk a babával. Az első két hónapban volt egy fertőzésünk, az kizárta a teherbeesés lehetőségét, aztán a harmadikban ugyan már makk egészségesek voltunk, de mégsem jött. Most a 4.-ben viszont végre itt csücsül a pocimban! Kép Egyébként a Mamaneten voltam, ott én csináltam a táblázatot! Persze a Babaneten is irogattam a Babát szeretnénk topicba! Nekem eddig még mákom van a rosszulléttel, csak néha-néha émelygek. Az Elevittel sincsen gondom! Mindenki azt mondja hogy szedjek azért mellé folsavat is mert az esetleges felesleget ugyis kipisilem! Szerintetek? Ja és szerintetek akkor is szedjem a B6-ot ha még nincs hányingerem?

KépKép
nicika
 
 


Íme az új tábla! Bea is benne van már!

http://gportal.hu/picview.php?prt=119027&gid=430766&index=1

KépKép
nicika
 
 


Trallala
Köszi a szurkolást.... izgulok egy picit. Pontosabban inkább izgatott vagyok :-)
A gyömbér ital nekem nem esik jól. Mától átállok a buborékos ásványvízre :-)

Képzeljétek ma bennem maradt a reggeli :-)))) Pontosabban ma tudtam reggelizni is egy negyed sajtos zsömlét :-) És nyomatom a 3x2 db B6 vitamint, meg a napi 2 folsavat.

Nicika
A táblázatban majd picit tudsz javítani? Az Uzsoki nem a dokim, hanem a kórház ahol valszeg szülni fogok. Köszi...
B6: ártani nem árthat, és mivel vízben oldódó vitamin, így a felesleget kipisiled, tehát nem lehet túladagolni.

Bellya
Gratulálok, hogy első ciklusra összejött! A férjed volt ilyen jó, vagy Te? ;-)

Titati
titati
 
 

 
 

Sziasztok!
Bellya
Csak most néztem, hogy egyidős a lányod a fiammal. Kristóf 2004.04.06-án volt 1 éves. Hát elhiszem, hogy el vagy havazva egész nap. Nekem is kitöltik az egész napomat, főleg most, hogy a nagyobbiknak már nincs ovi és szeptemberig nem is lesz.
Anno az Elevittől én is rosszul voltam, az első gyerekkel még Maternát szedtem, de az sem volt jó. Így miután nekem egyik sem jött be csak akkor fogom szedni, ha a doki azt mondja, hogy nagyon kell.

Nicika
Ha jól látom nekünk van itt egyenlőre a legfiatalabb babónk. :o) Nekem sem nagyon van még semmi bajom, Te mikorra tervezed a dokit?

Titati
Neked, hogy fogadta a lányod a kistesó hírét?
Mész ma orvoshoz? Ha igen akkor várjuk a beszámolót!

Most egyenlőre ennyi, megyek mert a fiúk szétszedik a lakást

Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Nicika
Tipp: a meglévő gyerekek korát és számát be lehetne írni a táblázatba? Teljesebb képet kapnánk egymásról... (én még nehezen követem az ittlévőket, a táblázat segíthetne eligazodni egy kicsit) Ha hülye ötlet, akkor bocsi...

Szisz2
Az első terhességemnél én is maternát szedtem. Amikor elkezdtem, onnan kezdve 10 hétig rosszul voltam...aztán megszoktam.
Kali (lányom) hogy fogadta? Ez egy hosszú történet, próbálom rövidre fogni: 2 éve eladtuk a lakásunkat, hogy nagyobbat vehessünk a tervezett kistesó "miatt". Lányom tudta, hogy ezért költözünk el, hogy kistesónak is legyen saját birodalma. Anyósnál laktunk 1 évig, amíg elkészült a lakás, lányom tudta, ha beköltözünk, akkor jön a ksitesó :-) Aztán beköltözés után az oviban úgy fogadtak: "hallom jön a kistesó", és közben méregették a hasamat (novemberben). Egyébként 2 éve nyaggatott minket, hogy mikor jön már a tesó :-) Most 3 hete aranyos volt. Adott egy puszit a hasamra, mondtam neki, hogy köszönöm a puszit. Erre közölte velem felvont szemöldökkel, hogy "ezt nem Te kaptad, hanem Picibogyó" (így hívjuk kb 1 éve a kistesót :-) ) Úgy látszik ő már megérezte :-)))
Konkrétan még nem mondtuk meg neki, hogy most már valóban a pocakomban van...a szívhangot meg akarjuk várni a bejelentéssel.
Remélem nem lett túl zavaros :-)

Igen, ma munka után megyek dokihoz. Holnap reggel beszámolok, hogy mi volt.

Titati
titati
 
 


Titati
Akkor nektek jó ha ennyire várja. Amikor Kristófot vártuk az nagyon megviselte Zotyát. Mondjuk valószínűleg túl sok volt neki a változás egyszerre, elköltöztünk mi is nagyobb lakásba, eladtuk a régi autónkat amit nagyon szeretett, Apa új munkahelyre ment (azóta is korán megy későn jön) elkezdődött neki az ovi és akkor még a tesó is jött, hirtelen osztoznia kellett rajtam is meg Apán is. Persze próbáltunk vele többet foglalkozni, szerencsére Kristóf nagyon jó baba volt (még most is az) 3 hónapos koráig csak evett meg aludt, tehát mintha nem is lett volna, de még így is megviselte a nagyobbikat. Valószínűleg ez a 3,5 év korkülönbség nem az ideális. Most már nagyon jóban vannak, de kellett 1 év mire beletörődött.
Mi már megmondtuk neki, hogy lesz mégegy tesója, ez is úgy történt, hogy hallotta, hogy beszélünk róla és rákérdezett, úgyhogy kénytelenek voltunk megmondani.
Most örül neki, Andrisnak hívja (már el is nevezte), mondtam neki, hogy mi lesz ha lány lesz, erre közölte, hogy akkor Katának fogja hívni.
Lehet, hogy a második tesót kicsit könnyebb lesz neki elfogadnia, mert már tudja, hogy mi az hogy tesója van. Egyébként úgy hallottam, hogy a lányok könnyebben fogadják a dolgot.
Bocsi, ha túl hosszúra sikeredett volna ez az iromány
Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Sziasztok Kismamik!Kép

Én is nagyon boldog babavárást kívánok és szép gömbölyödéstKép
És főleg egészséges, panaszmentes hónapokat.Kép

Meglátjátok nagyon fog rohanni az idő....

Én már 28hetes3 napos vagyok és olyan mintha tegnap lettem volna babásKép

Ha bármi kédésetek van gyertek át őszibe, szívesen segítünk.Kép

Puszi

Mea(28+3)

Kép

Mea
mea
 
 


szisz2
Nálunk viszonylag nagy a korkülönbség (pont 6 év lesz). És akkor kezdett el nyaggatni a tesó miatt, mikor oviba került, mert látta, hogy sorra születnek a kistestvérek...

Csajok, én nagyon megjártam tegnap :-( Elmentem a dokihoz, de szinte potyára :-( Megállapította, hogy igen valóban terhes vagyok, de az sztk-ban nincs UH, így be kell mennem a NYírőbe (munkaidőben!!!) Uh-ra :-( Szóval mondhatni semmit nem tudtam meg, és még szabit is kell kivennem az Uh-hoz... kész vagyok egy időre :-(
Nézzük a jó oldalát: ezzel a sorsom ismétli önmagát. A lányommal a szülinapomon voltam először UH-on, és most a kistesóval is pont így lesz :-)

Titati
titati
 
 


Sziasztok!
Hát jó nagy pangás van ma.

Titati
Kár, hogy nem tudott uh-ozni a dokid, és csak olyat tudott mondani amit már amúgy is tudsz. Akkor az sem derült ki gondolom, hogy 1 v. 2 babód lesz.

Hát Lányok engem is utólért a reggeli hányinger, sőt úgy tűnik egész napos lesz belőle. Reménykedtem benne, hogy ez csak később fog bekövetkezni, a másik két gyereknél csak a 8. héten kezdődött és nem is volt ennyire vacak.
Én is bejelentkezek ma jövő hét csütörtökre a dokimhoz. :o)
Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


sziasztok!

Mindenkinek nagyon jó babásodást kívánok, jöttem közétek nosztalgiázni, én a 2004 tavaszi babák csapatát erősítettem/erősítem.
Hihetetlen h már el is indult a 2 évvel későbbi topick.
Ti most vágtok bele, én meg már a mh-en gépelem e sorokat.

Olvastam, h téma volt a cica.Nekünk is van, de már 13 éve.Megkérdeztük anno az állatorvost, azt mondta, h ha már ilyen rég meg van a macs,akkor a fertőzésen(ha fertőzött a cica)már rég átestem,influenza szerű tünetekkel.
Azért nem árt az óvatosság, és el a kezekkel a macsakaalomtól.
Egyebként nem tudom, h tudjátok-e,de ue. a fertőzést nyers husival is el lehet kapni.szóval azzal is csak óvatosan.

És még egy, fent kérdezte vki, hogy mi az amit tegyen és mi az amit ne.
Én azt javaslom, hogy vezessetek pocakos naplót.
Terhességemmel kapcsolatban ezt a dolgot bántam meg egyedül.Olyan jó lenne olvasgatni az akkori érzésekről, hangulatokról.És nem utolsó sorban Neki megmutatni majd.


Mégegyszer jó babavárást, élvezzétek ki a pillanatokat, és elnézést a kéretlen beldumáértKép

Puszi,LÉna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok,

nagyon örülök a topicnak, és asszem csatlakozhatok hozzátok. Máj. 18-án volt az utolsó, azóta pedig 3 + tesztem van, és hétfőn megyek UH-ra. A honlapos kalkulátor szerint február 23-ra várhatjuk.
Bár én még mindig úgy vagyok vele, hogy majd akkor hiszem, ha látom...Kép

Kezdő vagyok, első baba, és szinte azonnal sikerült...sikerült??? Kép
Vendég
 


Szia Eszti,
3 + teszt bizti nem téved Kép, úgyhogy gratulálok!

Léna Kép máris megfogadtam a tanácsod, meg is írtam gyorsan az eddigi eseményeket Kép

Nekem elmúltak a fejgörcseim, a hasmenés és a hányinger is csak egy kicsit maradt meg, úgyhogy tuti nem a baba/babák okozták, hanem a ronda vírusok Kép

Nicika Kép köszönjük a táblát!
tralllala
 
 


sziasztok!

6 hetes unatkozó kismama vagyok.
2006. február 16-ra várom a babámat..
lettymama
 
 


<!--attachment: Munkaf_zet1-235728.unk*attachment_icon.gif*application/msexcell*18.4**Munkaf%26uuml%3bzet1%2exls --><center><pre>
Kép
Munkafüzet1.xls (18.4 k)</pre></center><!--/attachment-->

csináltam egy táblázatot, UH adatok vannak benne...
lettymama
 
 


Sziasztok,

szerintem sem tévedhet a 3 + teszt, és most már abszolút erős jelei vannak annak, hogy "valami" van: pár napja elkezdődött az émelygés Kép( hol rosszabb, hol jobb.
Szia Lettymama! Hogy hogy unatkozol?

Megosztom veletek a gondolataimat: igazából én még csak most kezdem el felfogni, hogy anya leszek, hogy most már mindig itt lesz Õ.
Pár hete még bármit csináltam, magammal tettem. Most már minden nap gondosan nézem, hogy mit eszem, mit iszom, mert most már ott van Õ, és sokkal fontosabb lett, mint bármi az életemben.
Bár régóta készültem erre a pillanatra, most valahogy mégis kicsit félelmetes, amellett, hogy felemelő, és egyelőre csak emésztgetem a dolgokat.

Tralllala, naplóba kezdesz? Kép Én pont ma reggel mondtam a páromnak, hogy mától elkezdem szépen lejegyezni az eseményeket. Mert hogy nem mindennapi dolgoknak leszünk tanúi, az tuti. Kép Kép
Vendég
 


Esztipeszti

igen, unatkozom.... doki egyből kiírt táppénzre... olyan a munkahelyem, hogy mindenféle veszélynek ki vagyok téve....
lettymama
 
 


nicika!

adataim:
Lettymama/aletta/27 éves/UM: 2005. 05.11/ baba várható: 2006.02.16./Debrecen
lettymama
 
 


Lettymama
szegényke, nem irigyellek. Kép
Próbáld meg kihasználni, hogy nyár van, és legyél sokat a szabadban! Én szívesen mennék többet, ha nem itt kéne bent lennem a mh-en.
Vendég
 


eszter

megyek is... elég nagy az udvarunk is, jó szellős terasszal.... azért ki fogok találni valamit, hogy meg ne öljön az unalom....
lettymama
 
 


Letty, irigylem a kerted, mi is szeretnénk kertes házat, de ez itt Pesten nehezebben kivitelezhető. De azért nem panaszkodom Kép Kép

Jó hétvégét!
Vendég
 


SziasztokKép

Ajánlom Nektek az alábbi üzletet, most nyílt Újpesten.
Nagyon jó áron jó minőségű ruhák!
Én már vettem tőlük sokmindent és már ketten az ősziből is:-)
Nekünk bevált.(Kb. 3000Ft-6000-ft/szoknya/naci/stb.)


Itt a hirdetésük:

KISMAMA ÜZLET NYÍLT ÚJPESTEN!!!!!!!

TIP-TOP KISMAMA RUHÁZAT kedvező árak divatos modellek!
Újpest Árpád út 56.
Tel:06306858177
Az üzlet most nyílt és kismamáknak fiatalos , divatos ruhákat; fehérneműt, Hastámasztót, fürdőruhát; szülés utáni időszakra pocakleszorítót, szoptatós melltartót kínálunk. Tel:06306858177

MOST KISMAMA FÜRD&#213;RUHA AKCIÓ!!!
3 fazon 4 méretben és vagy 5 féle színben!

Puszi

mea(28+5)

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatom a babanet-et, de most vált aktuálissá, hogy én is hozzászóljak!
UM: május 28., feszül a mellem, émelygés, hányinger.... és ma délután pozitív terhességi teszt:-))) (gabriel)
Az lenne a kérdésem, mivel első manónkat várjuk (úgy tűnik), hogy mikor kellene először orvoshoz mennünk?
Egyáltalán elég egy tesztet csinálni?

Üdv Mindenkinek: Anita

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Szia Anita!

Először is gratulálok! Kép
Én egy tesztet csináltam, de nagyon sokan szoktak legalább duplázni.
Ma vagy 4hét+3napos. Kép Sokan mennek már 6 hetesen is, én csak a 7.héten voltam.

Marcusz a téliektől 14+6

Kép
marcusz
 
 


Anita!

Ha elküldöd az e-mail címedet a marcusz2@freemail.hu -ra, küldök neked privát levelet Kép

Kép
marcusz
 
 


Sziasztok!

Üdv az új kismamiknak és köszönjük a látogatásokat a volt és idősebb kismamiknak isKép Aranyosak vagytok, hogy benéztek hozzánk is.

Én továbbra is rosszul vagyok, egész nap hányingerem van, sokszor semmihez sincs kedvem, ezért is írok kevesebbet, meg Csenge is sok időt igényel.
Múlt héten voltam Vele strandon, egyszer itt Fehérváron, vasárnap pedig Komáromban. Nagyon élvezi a vizet, sokat pancsikoltunk.

Anita, ha szívhangot is szeretnél már hallani, akkor a hetedik héttől érdemes menni. Én múlt hétfőn voltam, azt hittem, már a hetedik hétben vagyok, de nem volt még szívhang, ez lehet attól, hogy hátrahajló a méhem, de lehet, hogy nem jól számoltam. Csengénél a hátrahajló méhem ellenére is lehetett már hallani a szívhangot a hetedik héten.


Lettymama, használd ki a semmittevős időszakot!Kép Miután megszületik a baba, nem lesz sok időd magadra. Bár a kényszer otthonlét tudom, hogy nem túl jó, nekem Csengével kellett otthon és kórházban lennem két hónapig, mert a hetedik héten vérezni kezdtem és feküdni kellett. De az más tészta, mert semmit sem csinálhattam és az nagyon idegesítő volt, Te viszont jöhetsz-mehetsz, olvashatsz (én a hányinger miatt azt sem tudtam, mert attól még rosszabb lett), használd ki, hogy most a magad ura vagy!Kép

Na, megyek főzök vmi ebédet.
Üdv, Bellya
bellya
 
 


Sziasztok,

tegnap voltunk UH-on, és igen, most már láttuk is, hogy tényleg van baba. A felvételen viszont ez van: 4 + 4, + - 8 nap. Az én számolásom szerint már a 6. hétben kéne lennem.
Most akkor hogy van ez a számolás?
Nem volt még szívhang, de nem baj, majd legközelebb.

Hányinger, émelyges totálgáz.
Vendég
 


Sziasztok!
Esztipeszti
Akkor jó.... 4hét+4 nap +- 8 nap... ez a 6. hét....korai UH-nál ez a gond, hogy esetleg nem pontosan mérik a látottakat, mm eltérések napokat jelenthetnek....

a terhesség idejét az UM elő napjától számolják...

Az itthonlétet ki fogom használni.... nyelvtanulás, egyetemi kiegészítő képzés, stb....
lettymama
 
 


Sziasztok... gyors leszek, mert dögrováson vagyok sajnos :-(
1 hét alatt 3 kiló minusz, nem tudok enni, taccsolok állandóan :-( Hiába B6 vitamin, meg homeos bogyó....
Tegnap voltam Uh-on: 6 hetes, 0,87 cm, de a szívhang már jól látható :-) Szóval legalább baba jól van... UH doki 2 hét múlva újra látni akar... Hlnap du. megyek az sztk dokimhoz, azt mondta, mivel ilyen szarul vagyok, kiír egy időre... pedig nem akarok otthon csücsülni, de most vaóban pihennem kellene, mert totál kész vagyok :-(
Ja, és délután még a bölcsességfogam is ki kellett húzni sos-ben, az meg 12 órán kerezstül vérzett, tök gyenge vagyok, ma még nem tudtam enni, folyamatosan járok taccsolni... jaj, nem is tudom mit csináljak :-( Teljesen el vagyok keseredve :-(
Bocsi a szomorú sorokért...

Titati
titati
 
 


Szia Titati,

nem irigyellek, ehhez képest én semmi vagyok a pár órás délelőtti émelygéssel. (mondjuk kajálni én sem nagyon tudok) Figyelj rá, hogy igyál eleget, és pótold a kijövő folyadékot! Legalább ne száradj ki, ha már ilyen szarul vagy.

Letty, nem tudom, hogy van-e már 6 hetes, mert még nagyon picike: 4, 5 mm és a petezsák is csak 12,7. Na mindegy, legközelebb már talán többet tudunk. Jövő héten újra megyünk. Kép
Milyen egyetemi kiegészítő képzés? (tök jól hangzik amúgy)
Vendég
 


Na sziasztok! Itt vagyok! Péntek óta kórházban voltam, ma jöhettem haza. Pénteken véreztem és bent fogtak! Az óta jól vagyok és a kisbaba is jól van, 3.4mm a CRL értéke és ütemesen dobog a kis szíve. Olyan hatalmas petezsákban van hogy csak na! A méhem jól meg is van dagadva! akkora mint egy narancs! )

Meg is mutatom a pénteken készült UH képeket! Itt még csak 4.3 * 3.1 mm-es a petezsák! A baba meg még kisebb volt! De hamar megnőtt!

KépKép
nicika
 
 


Na itt a kép!

KépKép

KépKép
nicika
 
 


Szia Nicika,
Jó, hogy újra itt. És mi volt a gond, lehet tudni? Remélem innentől már minden ok lesz! Kép
Nekem tök másfajta felvételem van, alig látszik a minimanó, épp csak egy kis homályos folt. De van, és ez a lényeg! Kép
Vendég
 


Péntek reggel halvány barnás folyásom volt, úgyhogy ilyedtségemben elmentem a dokihoz, aztán ott már vérezgettem, de főként inkább csak a vizsgálat alatt (a tapogatós kézi vizsgálat, meg a hüvelyi UH). Az ultrahang nem mutatott semmi kórosat, úgyhogy nem tudták megállapítani a vérzés okát! A doki progeszteronhiányra tippelt és úgy néz ki hogy bejött, mert mióta szedet a Duphastont, azóta nem folyik belőleg semmi sem!

Csak tanácsként, ha szokatlan színű folyást észleletek, akkor érdemes felkeresni az orvost!

Amúgy csütörtökön megyek a terhesgondozóba! Aztán kapok kiskönyvet! Már várom!

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok!
Üdv az újabb kismamáknak, olyan jó, hogy egyre többen vagyunk. :-)
Nicika
Jó, hogy semmi gond nem lett. Gondolom nagyon megijedhettél.
Nálatok ilyen hamar kell már a terhesgondozóba menni? Nálunk ez úgy van, hogy olyan 12 hetes kor körül ad beutalót a doki mindenfelé,és ha megvannak a leletek akkor kell menni a védőnőhöz és ő adja a kiskönyvet. De gondolom ahány ház annyi szokás.

Csatlakozom az émelygős hányingeresek táborához. Nálam ennyiben ki is merül a dolog, de ez reggeltől estig tart.
Csütörtökön megyek majd dokihoz, akkor már nekem is lesz ilyen helyes kis uh képem. Jó lesz már látni a kis pöttömöt aki így megkínoz már az elején.
Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Nicika, nekem hasonló tüneteim voltak a 6-7 hét környékén.
Progeszteronhiány az oka. A méhlepény teljes kifejlődéséig előfordulhat /13-14 hét környéke asszem/, ilyenkor tablettával pótolják. Én utrogestant kaptam egészen a 12. hétig, azóta minden rendben (kopp-kopp).
Illetve azóta egyszer fordult elő, de az a rákszűrés után, annak következményeképpen jött, de el is múlt egy fél nap alatt.
Fontos a sok pihi, és mindenképpen, ahogy írtad a doki!!!
Vigyázzatok magatokraKép
Sü_ti a belepofázós, a téli topikbólKép
sü_ti
 
 


Sziasztok!

Nekem sem volt túl jó napom, ami az émelygést, hányingert illeti. Délutánig alig bírtam magamhoz térni, olyan gyengének éreztem magam. Utána kicsit jobb volt. Végre du 4-kor úgy éreztem, tudok ebédelni egy keveset a férjemmel, aztán megint tiszta gáz lett...Kép
Most pedig már alig bírok ébren maradniKép

Alig várom, hogy én is mehessek dokihoz! Nekem addig még van kb.1,5 hetemKép
Nem baj, türelmes leszekKép

Pihenjetek, amennyit csak tudtok és vigyázzatok Magatokra!

Anita

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Süti! Megnyugtató amit írsz! A te babád túlélte! Úgy néz ki az enyém is erős baba!

KépKép
nicika
 
 


Jó reggelt Kismamák!

Nicika, a te babád már túl van egy próbán! Kép Erős kisbaba! Kép

Nekem teljesen beállt a délelőtti hányingerem, ami délben már nem is olyan gáz, és szerencsére legalább nem hányok...Kép

Titati, hogy vagy? Javult a helyzet esetleg?
Vendég
 


Nekem eddig még csak egyszer volt olyan igazi hányingerem! Hajnali 2-kor, pár napja! De az tényleg iszonyú volt!

KépKép
nicika
 
 



KépKép
nicika
 
 


Titati!

Ha ennyit hánysz, akkor kérjél rá gyógyszert. Én is ilyen voltam a fiammal. Egy Torecan nevű hányáscsillapító mentett meg a kórházi infúziós táplálástól.

Boeske
11+0

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Nicika, beteszel engem is a táblába?

29
UM: május 18.
Budapest
István kórház
2. hónapban sikerült
4+4 +- 8 (jún. 27-én)
szívhang még nem volt 27-én, következő UH: 5-én
első baba Kép))
Vendég
 


Tudja valaki, hogy a uh-on a GS rövidítés mit jelent?
Nekem a CRL-nél még semmi nincs, mert még nagyon icipici...Kép Kép
Vendég
 


Nekem olyan nincs is rajta hogy GS!

KépKép
nicika
 
 


Nekem így jön sorba:

GS
CRL
BPD
FL

És két értékem lett: GS: 4,5 és GS: 12,7
???
Vendég
 


Íme néhány rövidítés:

AD has átmérő
AC haskörfogat
FL a combcsont hossza
BPD biparietális átmérő,két halánték közti távolság
CRL fejtető-far hosszúság, koraterhességben gyakrabban ez van a leleten
HC: fejkörfogat
HUM felkarcsont
Gest. hét terhességi hét
TAD mellkasi átmérő
APD gerinctől a hasfalig mért távolság
OFD homlok és tarkó közti távolság

Eszti, nem lehetséges hogy a gs a terhességi hetet jelenti??
sü_ti
 
 


Sü_ti, jól jön ez a rövidítési táblázat.
Nem tudom, mit jelent a GS, főleg hogy két érték is lett belőle. A lényeg, hogy minden rendben volt és valószínű, még nagyon pici a terhességem, hogy bármi értékelhető adatot ráírjanak. Kép

Azért köszi, és a jövőben biztos jól jön majd ez a kis tábla. Kép
Vendég
 


<!--attachment: Munkaf_zet1-235728-237246.unk*attachment_icon.gif*application/octet-stream*18.4**Munkaf_zet1%2d235728%2eunk --><center><pre>
Kép
Munkaf_zet1-235728.unk (18.4 k)</pre></center><!--/attachment-->
lettymama
 
 


Sziasztok!

Szörnyű reggelem volt... Már nem csak hányinger voltKép
Ráadásul, ahogy lapozgattam a naptáramat, rájöttem, hogy máj.21-én volt utolsó mensim.Így egy héttel elszámoltam magamKép)
Én is februárra várhatom a babámat! Akkor már jövőhéten mehetek is dokihoz, nem? Tiszta szétszórt vagyok. De örülök, hogy még hamarabbra várhatom a manótKép)

Én már nagyon álmos vagyok, megyek aludni! Jó éjszakát minden kismamának!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Nem csak hányinger volt? Hát még mi?

KépKép
nicika
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: