Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is az elevitet szedem.
De a zöldségekre rá sem tudok nézni, peddig anno nagy salátaevő voltam.

Nem tudtok valami "népi gyógymódot" fejfájásra. Tegnap teljesen letaglózott, nem mertem bevenni semmit, így egész nap csak lézengtem..

Üdv

Andi (8+1)
clair
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó, hogy megnyílt ez a topik! remélem hamarosn én is két csíkos leszek!!!! 3 hete hagytuk el az óvszert, remélem nem várat magára sokáig a baba!
Én augusztus eleje óta szedek Elevitet és mellette még Maltofer-Fol-t. (Előtte is szedtem folsavat.) Émelygés ellen azt ajánlja a "szakirodalom", hogy rögtön ébredés után, még az ágyban el kell rágcsálni néhány szem kekszet.
Fejfájásra jógás ellazulást tudnék ajánlani, esetleg próbáld ki a citromfű vagy a borsmenta teát!

Minden pocakosnak gratula, a többieknek nagy drukk!!!!!!

Cupicica
cupicica
 
 


Sziasztok kismamik!!
Nem túl nagy a pörgés...Kép
A születésnapos témához:hááát, bizony én nem örülnék annyira, ha én és a gyerekem születésnapja egy napra esne!Olyan jó érzés, hogy van egy nap az évben, ami csak az ÉN napom!Kép
Én is szedek Elevitet, tegnap vettem B6 vitamint is és egy darabot bedobtam egy pohár kólába....El is mulasztotta a hányingerem!Kép
Ti melyik kórházban fogtok szülni?
Mindenkinek szép és hányingermentes napot!
Cupicicának nagy DRUKK, hogy sikerüljön!!
J.
J

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 

 
 

Igenigen, ezt mindig lehagyom!Kép (még nem szoktam megKép )
7+3

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Winnie!

Neked mennyire volt pöttyözés a múlt heti pöttyözés? Hánya napig tartott?

Betti
betti73
 
 


Betti!

Hát volt egy nap, akkor csak WCpapíron látszott, és másnap még kétszer 1-2 csepp, aztán elmúlt. Azóta folyás van folyamatosan, arra azt mondta a doki, hogy nem ba, sőt, még erősödhet is...

Ti hasfájással hogy álltok? mert én érezni érzem folyamatosan, de néha úgy fáj rendesen.

Én émelygéssel egyelőre jól állok, nem vészes, sőt, van, hogy nincs is, bízom benne, hogy marad, bízom az eddig is elég erős gyomromban... Kép)

Cupicica, nekünk az 5. hónap volt a szerencsés, mondjuk egy lényegében kimaradt a fontos napokon, tehát 4. próbálkozás. de 2 barátnőm is van, akinek elsőre sikerült, olyan is, akinek másodikra, úgyhogy hajrá!!! Kép

Winnie 7+1

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


ja, még annyit Judit, hogy én az István kórházat tervezem.

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Winnie27
Nekem is a 6. 7. héten, hol jobb hol bal oldalt fájt kicsit a hasam. De mostanra elmúlt.
Kicsit aggódtam is, de most nincs semmi.
Hányingerem is alig van.

Üdv: Andi 8+1
clair
 
 


Sziasztok!

A 2005/2006 téli babásoktól olvaslak titeket. Mindenkinek problémamentes 9 csodálatos hónapot és szülést kivánok (tudom, most még küszködtök a hányigerrel stb). Pihenjetek sokat. Remélem egyre többen lesztek. Ha kérdésetek van, hozzánk is benézhettek.
Én a második babámat várom (a nagy hét éves) január végére.
HAJRÁ ÚJ KISMAMIK ÉS POCAKLAKÓKKépKépKép

Rosee

KépKép
rosee
 
 


Winnie27! Doren!
Azért kérdezzétek meg az Elevitet a dokitoktól, de tényleg jobb, mint a folsav+magneB6, mert több minden van benne. Segít megakadályozni sokféle rendellenességet (nyitottgerinc, stb), a koraterheség során gyakori émelygést és hányást, lehetővé teszi, h az anyatej tartalmazza a baba egészséges fejlődésáhez szükséges tápanyagokat. Oldala:
http://www.roche.hu/gyogyszer.html?f=gy&id=14&mitmutat=tajekoztato

Bocsi, nem beleszólni akartam, csak tanács. Segíteni szeretnék, h minél egészségesebb babátok legyen.
Én kb. tavaly augusztustól szedem, mert akkor már szerettünk volna babót, de csak idén májusban jött össze. Szóval, Cupicica! ha nem jön össze elsőre, ne törj le! A szervezeted tudja, h mikor a legmegfelelőbb az idő az utódra. Attól még nincs veletek gáz. Drukkolok, h ez minél hamarabb bekövetkezzen!! Remélem, már benned fejlődik egy új pici élet!!

Én is abból a topikból vagyok, mint Rosee. Szóljatok nyugodtan, ha kell vmi, vagy kérdés van.

Jó pocakosodát!!

Szilpa
24


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, épp tejeskávét iszom... Fogalmam sincs, hogyan sikerült! Eddig gondolni sem bírtam rá. Lehet, hogy kezdenek majd szép lassan múlni a rosszullétek? Bár reggel még volt hányingerem is. Na mindegy, majd meglátjuk. Ti hogy vagytok? Egyébként az Elevittel meg a többi ilyen vitaminnal csak óvatosan, mert azt hallottam, hogy lóbébije születik többeknek, akik ilyeneket szednek... Az én dokim azt mondta, hogy inkább majd a növekedési fázisban lesz fontos (2., 3. trimeszter), mint az elején. Szóval, szerintem elég a helyes táplálkozás magában is egyenlőre.

Üdv, Hello (6+3)
hello
 
 


Szép jóó reggelt!!
Az én állapotom teljesen változó, de leginkább (csakúgy, mint az előző babánál) este tör rám a hányinger, meg az émelygés. Meg fogmosásnál, meg mikor kajára nézek, meg mikor kakis pelenkát cserélek...Kép Kép
Kíváncsi vagyok, meddig fog még tartani (az előző 2 esetben a 12.hétig tartott csontra)!
Szép napot Mindenkinek!
J.
7+4

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Hol vagytok többi kismamákok???Gyertek, sokasodjunk!!Kép Kép

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Sziasztok kismamik!

A folsav is nagyon jó ha azt szeditek! De azt mindenképpen kell így az elején, most a legfontosabb, mivel ekkor áll össze a baba, utánna jóformán csak nő. A folsav az ami bizonyítottan segít a nyitott gerinc ellen.
Nem értem miért mondta a doki, hogy később ráér, akkor már pont nem annyira fontos én eddig minden dokitól azt hallottam, hogy az első három hónapban a legfontosabb.
A lóbébi sztorik nem igazak, és hízni sem lehet tőle(a maternától állítólag lehet). A "B" vitamin étvágyat csinál. Ennyi. Egyik barátnőm, mióta elösször babás volt, -az volt az életében az első tél, hogy nem betegedett meg- azóta minden télen szedi ha van baba ha nincs. (mellesleg cérnavékony nőci három gyerekkel)

Én is abba akartam hagyni a harmadik hónap után, de végül végig fogom szedni, mert megvéd a téli nyavajáktól, és így legalább nyugodt vagyok, hogy minden jót megkap a gyerek. (eddig eredeti állapotomban Kép csupa egészséges dolgot ettem, kenyeret szinte semmit, sok zöldség gyümölcs, most meg a babával csak a pizzát, kenyeret és hasonló dolgokat bírom megenni, a hústól is undorodom)

sziasztok!
Boldog pocakosodást!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Csak beköszönök, hogy jó 7végét Kép)

ma tök jól voltam, semmi panasz Kép

most megyünk meglepihétvégére 1. házassági évfordulót ünnepelni. olyan izgi, hogy hova! Kép))

winnie27
7+2

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok,
köszi mindenkinek a jótanácsokat, próbálkozom. Nekem az első babával semmi problémám nem volt, most meg hiába próbálok bármit, még mindig állandó émelygésem van. Ha eszem azért, ha nem azért, teljesen mindegy, hogy szénsavasat iszom, vagy nem...
Nekem is azt mondta a doki, hogy ha nem feltétlenül muszáj, akkor nem kell szedjek semmi plussz vitamint tablettában, elég a folsav és a "válogatott" étkezés.

Winnie, hol voltatok hármasban? Kép

Jó hétvégét,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Doren, mit csinálsz Te ilyenkor éjnek évadján? Egy kismamának ilyenkor aludnia kellene! Kép Egyébként én is pont úgy vagyok vele, mint Te, most már bármit csinálhatok, teljesen mindegy, mert ígyis-úgyis émelygek... Kép

Hello (6+5)
hello
 
 


Sziasztok!

Most éreztem idejét beköszönni. Csütörtökön voltam uh-n 7,5 mm-es babát láttunk lüktető szívecskével. Az orvos azt mondta, hogy pont 6 hetesnek felel meg. (amúgy hosszú volt a mensim előtte 34 nap, ezért a számolt idő, és az UH idő lényegesen eltér, ezt csak azért írtam, hogy senki se ilyedjen meg hasonló esetbenKép
Hányingerre reggel felkelés előtt B6, + valami rágcsa. Utána meg csak küzdeni lehet a rókával, nálam sajna általában ő győz, de ilyenkor tudom, hogy a stöpszli nől és fejlődikKép

Babonából a 12. hétig kevesebbet jelentkezem, mert volt egy baba, aki elment a 11. héten, és most ki szeretném várni a tutitKép

Mindenkinek szép hétvégét:

Juca
6+3

tjuca
 
 


Sziasztok!
Szeretnénk mi is csatlakozni hozzátok. Ha minden igaz, ma vagyunk 8+6 naposak. Õ a 4. pocaklakónk, de csak a 3. babánk lesz. A nyár elején a 3. apróságunk sajnos úgy döntött, hogy nem csatlakozik hozzánk, ezért most csak a másik felem és a barátnőm tud a dologról, orvosnál sem jártam. Nagyon babonás lettem, majd 1-2 hét múlva megjelenek egy vizitre. Sőt, tesztet sem vettem, de a dolog biztos. Émelygés, mellfeszülés, és 1-2 nacim már(!)kényelmetlen. Szóval ennyit bemutatkozásként, örülök, hogy közétek tartozhatom.
Üdvözlettel: Zsuzsi

Kép
KépKép
zsugyu
 
 


Sziasztok,

Hello, persze, hogy aludni kéne Kép , csakhát általában elég későn tudok a gép elé ülni, mert a kicsi fiam mindig kiveszi a klaviatúrát a kezemből. Abból pedig nem sokat értenétek, amit ő ír Kép
Most is csak azért tudok ideülni, mert a párom vállalta a délutáni altatást. De ahogy hallom, nem sok sikerrel...

Tjuca, Zsugyu, üdv köztünk, drukkolok nektek.

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!!
Zsugyu és Tjuca, üdv köztünk!!Kép Kép Nagyon szorítok!!!!!
A hétvégém rettentő fárasztó volt, s ráadásul végig gyötört a hányinger...(a kislányom ma lett 1 éves, s 30 vendég jött hozzánk ez alkalomból) (Ja, és szombaton anyósomnál voltunk...no comment...)Most próbálkozom a gyömbér iszogatásával, azt mondják, ez használ. Remélem!
Szép álmokat!
J.
7+6

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Sziasztok!

Juca, Zsuzsi: üdv, gratula, és drukk! Kép
Zsuzsi: a nagyobbak mekkorák?
Juca: Nálatok, gondolom, első baba lesz, ugye?
Judit78: gratula a kislányodnak! És a 30 vendég (meg anyós) tudta már a babát?

Szép napot, Hello (7+0)
hello
 
 


Üdvüdv!!
Hello, köszönöm a gratut!Kép Anyósom tudta már (Õ nem dobta el az agyát, mert nagyon félti az egyszem "kisfiát", fél, h anyagilag nem lesz olyan helyzetben, mint gyerekkorában, amikor mindent megkapott amire csak rámutatott...), a 30 vendég pedig tegnap tudta meg.
Ma vhogy irtóra rosszul vagyok!Kép Ha eszem az a baj, ha nem eszem, az. Próbáltam pihenni is, de ettől se lett jobb. Vegetálok...Kép

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Sziasztok! Köszönjük a kedves fogadtatást. Nos a nagyobbik 7 éves nagylegény, a kisebbik 4 éves hercegnő. Majd ha időm és közérzetem engedi, teszek fel róluk képeket. Most ugyanis napi 28 órában émelygek, és aludnék, de muszály még pár hétig kitartanom a melóhelyen, nem hagyhatom őket cserben. Íme a munka hőse(?!)
Most ennyi, mindenkinek jobbulást a közérzet terén, és jó egészséget.
Üdv Zsugyu

Kép
KépKép
zsugyu
 
 


Sziasztok!

Üdv mindenkinek!

Doren, Tokaj mellett voltunk, meglepi volt a páromtól, aki - amikor foglalt - még nem tudta, hogy én nem annyira fogok már borocskázni ;) csak kóstolgattam Kép

Kül meg most voltunk ultrahangon, a nagyon szabályos petezsákban van egy nagyon apró pöttyöcske Kép
szívhang még nincs, 5 hetesre tippelik Kép kicsit fiatalabb, mint számítottuk Kép
Meg az is látszott, hogy a jobb petefészekből estem teherbe, termeli ezerrel a sárgatesteket Kép
reméljük, minden rendben lesz..

Kül meg tegnap megint elkezdtem kicsit émelyegni, de nem olyan vészes még...

Jó éjszakát mindenkinek,

winnie, elvileg 7+5, gyakorlatilag nem tudom.....

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!
Én ezer évvel ezelőtt írogattam (8 hónapos a kislányom), és ámuldozva néztem, hogy már ilyen topic is van Kép Hogy repül az idő. Mindenkinek boldog pocakos perceket kívánok kevés émelygéssel, sok rúgdosásal és a végén könnyű szüléssel!

Én elevit helyett egy pezsgőtablettát ittam anno, FITT-EN a neve, az vam a dobozra írva, hogy 40 éven felülieknek, de igazából csak megnövekedett vitaminszükséglet esetén szedendő... hát ez bizony az Kép
Magne B6 helyett pedig az orvosom a magnesium diasporal-t ajánlotta, ami állítólag könnyebben felszívódik... vagymi.

Émelygésre én is a gyömbért hallottam, gyömbéres keksz formájában a legjobb, felkelés előtt az ágyban elrágcsálni, és csak ezután néhány perccel felkelni.

Még egyszer minden jót nektek, és bocs az észosztásért ;)
Orbis
orbis
 
 


Hahó, hahó!

Hogy vagytok kismamik?
Nekünk elég fárasztó hétvégénk volt, a fiam alig aludt valamit. Szombaton du. fél öt volt mire kidőlt, vasárnap pedig csak fél órát aludt. Én meg alig vártam, hogy aludjon, hogy legalább én is pihenjek. De szerencsére hétköznapra visszaállt a "rend".
Winnie, mi is régóta tervezzük hogy elmegyünk arra a borvidékre.
Orbis, köszi az ötleteket, látom nem én vagyok az egyetlen bagoly típus Kép

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!

Lányok! tud valaki valamit éjszakai hányinger ellen? Éjjel inkább aludnék spec, ma 2 órát szambáztam a budi és az ágyam között.

Help please!

Juca

tjuca
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa vagyok és szintén egy másik tpocban írogatok, de már nagyon vártam a 2006. nyári babák topicot. Mi is nagyon dolgozunk a babócán. Nekem egy 14 hónapos kisfiam van, akit nagyon vártunk, nagyon nehezen jött össze, a fogamzásgátló összezavart mindent, abbahgyása után nem volt vérzésem, sárgatesthormon nem termelődött stb., úgyhogy csak gyógyszerrel sikerült (Clostylbegyt), de megvan és szép és egészséges. Ja és az édesapjával egy napon születtek és olyanok mintha ikrek lennének, nagy a "szerelem" köztük. Ennyi előzmény.....

Most én azt hittem, hogy a szülés után az ember "új lappal indul". Normálisan volt mindig vérzésem, de most elkezdtem hőmérőzni és a peteéréskor nem akar a hőmérsékletetm valahogy felmenni, lehet hogy megint nincs sárgatesthormon. Tegnapig 36,5 volt, ma reggelre 35,9, ezért gondolom, hogy nem sikerült. Hétvégén kell megjönnie, de azért még mindig reméynkedünk.........

Bocsi kicsit hosszú voltam, de olyan jó kiadni, megbeszélni valakikkel...

Sziasztok

Zsuzsa
nzsuzsa
 
 


Sziasztok!

Először is gratula mindenkinek a kis pocaklakóért.
Serényen elkezdtem irígykedni rátok. Nekem most 3 hónapos a kisfiam, de már alig várom, hogy újra terhes legyek. Jövő hónapban neki is kezdünk a projektnek apával, úgyhogy remélem én is nemsokára pocakos leszek újra.

Mesi
jnmesi
 
 


sziasztok!

az én kisfiam júliusban született, itt szuszog a karomban,azért a kisbetűk, bocsi...
én is szedtem vitamint, maternát, és nem voltam tőle éhes sem, a 16. hétig egy kiló sem jött föl, sőt Zalán sem lett óriásbébi (3560 g, 54 cm). szerintem ez alkati, hogy kinek mi jön be, de azt is hallottam, hogy hányingert is tud okozni. ja, és most is szedem a szopi miatt. hányinger ellen a korpovit kekszet tudom ajánlani, nekem ez hatott. folsavat szedtem (a dokim azt mondta, a felesleget úgyis kipisilem)elég sokáig, magnéziumot (magnezium citricii, ez olcsó, és nagy dózis-500 g asszem/tabletta)csak amikor keményedtem, vagy kicsit fájt (lazítja az izmokat).
amúgy a korai időszakban nekem is volt, hogy nagyon fájt a hasam (néha mintha kötőtűvel szurkáltak volna), de az orvos szerint normális, nő a méh, nyúlnak a méhszalagok.

mindenkinek jó pocakosodást, szép szülést és egészséges babát kívánok! ja, és kétcsíkos tesztet!!!!

hrk

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!

Egy kérdés, mert teljesen meg vagyok zavarodva.
Hogy hogy kell számítani a kort, meg mikor mekkora a baba.
Ugye ahogy a könyvekben meg van írva, az utolsó mens. első napjától kell számítani a heteket.
Olyat is ír a könyv, hogy a 6. héten már 6 mm a baba, 8-10 körül 2-2,5 cm, stb.

Ugyanakkor a valóságban, meg olvasgatva azt látom, hogy a 6-7. héten még sokszor semmi sem látszik az uh-n, csak a petezsák, és később látszik embrió, meg szívhang, ilyen petezsákról meg a könyvekben szó sincsen.

Én is most az uh-n kavarodtam meg hétfőn, vártam egy közel 2 cm-s babócot, és volt egy pár mm-es pöttyöm. Ennek persze tökre örültem, tök jó, hogy ő már látszott, ne értsetek félre, csak most nem tudom, hogy akkor mennyire érdemes hinni a könyveknek...
Meg hogy most akkor mennyi idős is a terhesség?

Elvileg 8+0 lennék ma mens alapján, de uh alapján meg nem tudom.....

Várom válaszotokat, hogy feloszoljon a sűrű köd, ami most a zavaromat okozza Kép)))

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok,

Akkor most én is bejelentkezem, elvileg 8+3 vagyok.
Winnie!
Gyakorlatilag pedig nem tudom, mert 6+5-nél voltam uh-n és akkor kb 5 hetesnek tippelt az orvosom.
Van már egy 1 éves kisfiam, akinek persze most visszakerestem a leleteit....érdekes véletlenül vele is pont ugyanazon a napon (ugyanabban a korban) menten uh-ra annak idején és akkor őt is kisebbnek mérték. (szintén csak 2 kis pötty látszódott a petezsákban-egyik a gyerkőc, másik a lepény) Aztán a 13 hetes uh-on pedig már akkora volt amekkorának "lennie kellett"
Szóval én remélem, hogy ekkortájt még azért talán nem olyan pontos ez az egész, ki tudja milyen szögből látszik maga a zsák is stb......szóval csak nyugi.Majd a köv uh után okosabbak leszünk.
Mindenkinek minden jót kívánok a következő hónapokra!
Acer
acer
 
 


Sziasztok!

Üdv az újabb kismamaának Kép

Acer, köszi az infot.
Igen, én is inkább ezt tapasztalom, meg olvasom, hogy az első uh-n még nem az látszik, amit vár az ember, csak nem értem, hogy a könyvek miért nem ezt írják, és miért nincs szó sehol petezsákról...
no mindegy Kép

winnie

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

nagyon pangunk, mi van veletek?
remélem majd azért sokasodunk..... Kép)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok! Még élek! Aki emlékszik még az elején bejelentkeztem, a két csíkommal... Örülök, hogy szó szerint sokasodunk, ígérem most már többet fogok jönni!
Én Elevitet szedek, bár az előző terhességemmel nem szedtem, de akkor 2x is voltam nagyon lázas beteg, amit most a 17 hónapos kisfiam mellett, nem engedhetek meg magamnak, meg hát nem is volt valami felemelő terhesen, betegnek lenni!
Nem biztos, hogy végig akarom szedni, mert az előző babám is 4100gr-mal született! Így is remélem azt, hogy csak szóbeszéd, hogy a 2.gyerek nagyobb szokott lenni!
Orvosnál még nem voltam, mer még csak 6+2 vagyok, mivel a ciklusom hosszab szokott lenni, úgy 33 napos!Ja és még orvost keresgélek a szt. Imrében. Az előző dokimban hatalmasat csalódtam, bár akkor a Dél-pestiben szültem.Remélem mindenki jól van, én velem minden rendben, csak néha émelygek, de az szinte elenyésző (eddig vagy 2-3x)! Igaz az első gyerkőcnél sem volt semmi bajom!
estike77
 
 


Sziasztok!

Tényleg nem nagy itt a forgalomKép
Velünk minden rendben, rókakoma napi, órás rendszerességgel látogat, de ált. én győzök, csak ez a hányinger csillapodna.
Már nagyon várom a második uh-t 25-én kell majd mennem. Addigra remélem stöpszlike is szépen növöget.
Az elevitet az első 12 hétben ajánlják naponta, onnantól csak 3-4 naponta. Nekem ezt a családtervezőben mondta a védőnéni. Persze, ha télen nem jutsz elég vitaminhoz, akkor sűrűbben egy picit.
Nekem pl. nem nagyon csúszik a gyümölcs, sem a tejtermékek (sajt). Így mindenképpen bekajálom a vitamint. Nekem volt olyan ismerősöm is, aki 2,6 kg-mmal szülte a 2. gyerekét és végig edte az Elevitet. Erre sincs szerintem szabály.

Na most búcsúzok, remélem egy kicsit felpörög jövőhéten a topic.

Juca

tjuca
 
 


Sziasztok!

Tegnap este óta nálam is beköszöntött a rosszullét, tegnap borzalmasan voltam, ma is már alakul, kavarog a gyomrom...
pedig biztam benne, hogy meguszom Kép

Jó 7végét mindenkinek!

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok

Most találtam ezt a topikot, gondoltam beköszönök. Ma vagyok pont 12 hetes. Én is szedem az Elevitet, az elsőnél Maternát szedtem mégis 3450gr-mal született meg a kisfiam. Szerintem nem ettől lesz nagy a baba.
ildikusz
 
 


Sziasztok,
az előző babámnál tudtam pontosan, hogy hogy s mint számolják a heteket, most még nem néztem utána. Kb. a hat, vagy a hetedik héttől lehet látni már a szivdobbanásokat uh-n. Mikor én is elmentem a dokihoz (több, mint két hete), kinyomtatta az uh képet, én megörülvén felkiáltottam, hogy jé ez ő!, mire közölte a doki, hogy igen-igen, a petezsák... Ekkor volt kb. 5 hetes és azt hiszem 12 mm-es "pontocska".
Két hét múlva kell újra menjek, meglátjuk jobban be lehet-e lőni a korát. Mert sajna az én ciklusaimhoz semmit sem lehet igazítani és számolni.
Émelygés: szerencsére, nekem enyhült, most már csak napi 1-2-szer. Sajna tuti tippet nem tudok az elmulasztására, az tény, hogy sokat nem tudok egyszerre enni, mert azt megkeserülöm. Kép

Doren
talán 8+0 Kép

Kép
Kép
doren
 
 


Hahó,
megtaláltam a pontos leírását hogy milyen idős, ill. hogy kell számolni a baba korát:
"A várandósság átlagosan negyven hétig tart, idejét az utolsó menstruáció első napjától számítjuk. A várva várt kisbaba élete azonban csak két héttel később, a megtermékenyülés pillanatában kezdődik.

A szülés várható időpontja:
A legbiztosabb és legegyszerűbb, ha az utolsó vérzés első napjából indulunk ki. A vérzés első napjához adjunk hét napot. Vonjunk ki belőle három hónapot. Adjunk hozzá egy évet. Akinek az átlagos ciklushossza több, mint huszonnyolc nap, az a szülés várható időpontjához adja hozzá a plusz napokat, például négyet. Ha a ciklus általában rövidebb, vonja le a különbséget."

És még egy kis érdekesség:
"A kilencedik hétig embrióról, ettől kezdve pedig már magzatról beszélünk. A csöppség mozogni is tud. Van már szeme és szemhéja, látszanak az apró fül kagylóvonalai. Immár két és fél centiméteres."

Jó éjszakát,
Doren
8+1 - még embrió Kép

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!

Ez a +1 hét, - 3 hónap, + egy év kicsit egyszerűbb, én leszámoltam a 40 hetet előre Kép
Meg a könyvecskékbe is vannak jó kis táblázatok, amik kilökik a napot pontosan.

Más: fejfájásra nem tudtok valamit? ami ugye nem az Algopyrin, mert azt mégsem kéne kapkodni.... Kép

kellemes hetet,

winnie
elvileg 8+5, gyakorlatilag talán inkább 8 körül...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Jó reggelt Lányok!

Szombaton voltam dokinál UH-n. A 45. napon voltam, de még csak szabályos petezsák és egy szép szikhólyag látszott, amiben egy kb. 2 mm-es embrió van. Szívhang sejthető. Szóval max. az 5. hetet töltöttem akkor (5. hét végén már van szikhólyag, de szívhang még nincs), tehát későn fogant a baba. Elvileg az utolsó mensi módszer a 28 napos, 14. napon fogant babákra érvényes. Szóval számításaim szerint a 20. nap körül fogant a baba. Szombaton megint megyek UH-ra, addigra talán okosabbak leszünk és lesz szívhang is.

Betti
betti73
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Én is vártam már ennek a topiknak a "megszületését".
Csatlakoznék hozzátok. Elvileg 7+5 vagyok ma, de az orvos kisebbnek számolta, nem tudom hogyan....
Van egy másfél éves kisfiam Kép

Nagyon rosszul viselem ezeket az első napokat, heteket....állandóan hányingerem van, émelygek az erős szagoktó, illatoktól, nem kívánok húst enni...Az előző várandósság elején ennyire azért nem voltam rosszul, akkor is volt émelygés, de nagyon rövid ideig.

Kiprobálom majd a magnézium pezsgőtablettát, hátha az segít. Én szedem minden második nap az Elevitet és folsavat. Most még bőven van zöldség-gyümölcs. A kisfiammal végig szedtem naponta, állítólag nem ettől lesznek óriásbébik, Õ 3850g-al született.

Kitartás Mindenkinek ezekben a nehéz napokban! Kép

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak, Betti, gratula a 2mm-s pöttyödhöz Kép

Pumukli, én is 7+5ön voltam, és nekem is kisebbnek számolta.... max 5 nappal lehet kisebb, ezt végülis elfogadtam Kép

Képzeljétek, ez mondjuk hizás szempontjából tök jó, de alig kívánom a bármi édeset. NA jó, kivéve a Túró Rudit, azt bármikor, bármennyit. Pedig kül baromi édes szájú vagyok....

Fejfájásra meg találtam valami homepátiás bogyót. Még sosem szedtem ilyet, de valamennyire hatott, pont annyira, hogy ne kelljen Algopyrint bevenni, úgyhogy érdemes ilyennel próbálkozni Kép

Minden jót,

winnie

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok

Most voltam a dokinál, 5-6 hetes lehetek, ma du. megyek UH-ra. Remélem minden rendben lesz!!!!!!

Gratula mindenkinek a "kis pöttyökhöz"!!!!


Olyan boldogok vagyunk!!!!!!!!!

Ki hisz a kínai horoszkópban a baba nemét illetően?

Zsuzsa
nzsuzsa
 
 


Halihó!
Én most már a 10.hétben vagyok, és igen happy...
Nem tudjátok, hogy mikortól kéne megkapni a terhességi kiskönyvet? És a védőnőt felkeresni? Nekem- gondolom már észrevehető- ez a kicsi lesz az 1. bébim. (Vagy nem kéne már a jövő időt használnom?? Kép )
Egyébként tök mákom van, hogy hányingert nem nagyon ismerem, ha meg émelygek, akkor valami hideg, pl. fagyi az, ami bejön.
Hajrá mindenkinek!
Satuk

satuk
 
 


Satuk!

Szerintem éppen ideje lenne elmenni a védőnőhöz! Kép Az tök jó, ha az embernek már van kiskönyve, és az is "igazolja", hogy valaki lakik odabent. Nameg nem utolsó szempont, hogy felénk a védőnő küld mindenféle vizsgálatra, vérvételre, belgyógyászati vizsgálatra...


Gratulálok Minden kismaminak! Sok sikert a még nem kismamiknak! Kép

Szoktalak Titeket olvasgani néha. (ha nem baj)

Sziasztok!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok új és régi kismamákok!!!!!!!
Zsuzsa, drukk az uh-hoz!!!Majd írj, h mi volt!
Satuk! Én mind a 2 gyerekkel csak a 12.hét után kaptam kiskönyvet, a dokim szerint felesleges elsietni. A dolgon úgyse változtat!Kép
Én ma voltam dokinál, 15 mm a baba (2 hete 7 mm volt), láttam a szívét is dobogni!!A méretek pedig megfelelnek a 8.héthez! (ma vagyok 8+1)Legközelebb 4 hét múlva megyek, akkor már nyaki redőre!!Bárcsak már ott tartanánk...(sóhajtozó smiley)
A hányingerem is mintha jobb lenne, de csak mintha...Azonban 2 kilót simán ledobtam azóta -érdekes módon engem nem Vuk látogatott meg, hanem "alul" (bocsi)érkeznek a dolgok...Hogy mik vannak!Kép
Mindenkinek további rosszullét-mentes napot!Kép
Ui: De jó, h elkezdtünk sokasodni!!!!Kép Kép

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Sziasztok!

Gratula az új kismamiknak.
Már én is alig várom a pénteket akkor megyek ultrahangra, remélem minden ok lesz.
Szerencsére engem elkerültek a rosszullétek, csak egy kis émelygés volt. És az állandó ólmos fáradtság is kezd múlni.

Hello! Merre vagy? Rég hallottam felőled.

Üdv

Andi 9+6
clair
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: