Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Tegnap nem is volt időm benézni, szoptattam mint a kisangyal szinte óránként Pzita tanácsára. Mostanában nekem is kevesebb volt a tejcsi, és növelni kellett. Már kezd helyreállni a rend, de nem akarom elkiabálni.

Tünde,
Szóval akkor a number one-ság az nem kölcsönös?? Zita szédíti a fiúkat, még az öregeket is (2 évesek).Kép
Pedig szerintem jól kijönnének egymással, mind a ketten gyakorolnak a papás-mamásra: Zita babázik, Jack meg újságot olvas, mint az apukák.
Kép

Márti,
Bendegúz nagyon helyes kisfiú, de Zitust mi láttuk meg hamarabbKép.
Amúgy Bendegúz egyáltalán nem tűnik sovány gyereknek, imádom a jó kis húsos combikáját.

Megyek, mert apa beteg, tüsszög, köhög, taknyol, minden ami kell, úgyhogy ő is extra figyelmet igényel.

puszi:
Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Na, jó kis léhűtő-lókötőt csináltam a lányomból! KépKépKép
Az olajsejkes frigyről apa álmodik, nekem nem jön be az ottani hitélet. Kép

Én is szoktam ültetni Zitát a hordozóba, jól elvan benne, pláne ha engem is lát.

Nagyon aranyosak a kisfickók, Zita már nem is tud választani! Kép
Vendég
 


Manka!

Ha Jack olyan szeretne lenni, mint az újságban látható úriember, nos, akkor Zitánál nem rúghat labdába. Kép
Vendég
 

 
 

Tünde,
Az újságba az úriember nem más mint Pelé - úgyhogy a "labdába rúghat" kifejezés használata idevágKép.
Jack golfbajnok lesz (apa szerint abban van a nagy pénzKép), remélem Zitának az ellen nincs kifogása.

Nekünk még nincs autósülésünk (mert autónk sincs), eddig kölcsön kaptunk, ha kellett, de Februárban megyünk sielni, és vennünk kell egyet. Nektek milyen van?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Nekünk Chicco van, az elején nem szerettem, mert valahogy úgy tűnt nem olyan kényelmes a gyerkőcnek. Most már kezdek vele megbarátkozni.

Mi is voltunk januárban síelni egy hetet, nagyszülőkkel, olyan jó volt kicsit kikapcsolni. Két szopi között tudtam síelni, ami délelőtt egész sokat jelentett egyben, három órát, délután is csak azért kevesebbet, mert a liftek csak 4ig mentek. A nagyszülők meg teljesen kiélvezhették az unokájukat végre Kép. De Bendegúz nagyon jól viselkedett, egyáltalán nem volt vele gond. Délelőttönként két órát aludt a teraszon, délután és este meg társasági életet élt a családdalKép.
De jó is volt...

Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!
Megkapta Bendegúz a négy hónapos oltását. Volt kis sírás, de ahogy felvettem, hamar megnyugodott, olyan kis hős volt. Most aluszik, remélem nem lesz lázas, és nem fog neki nagyon fájni a lábija.

Manka!
És Jack elfogadja a szopit ilyen gyakran? Mert volt már hogy én is próbáltam Bendegúznál kicsit sűríteni a szopikat, hogy mondjuk eggyel többször tegyem mellre, tejtermelésfokozás céljából. De ő nem mindig hajlandó szopizni, csak ha éhes. Viszont ha meg kevés tejci van, és lassan jön, akkor hamar elveszti a türelmét, hogy erősen kell szívni neki. Bár szerencsére eddig még nem volt emiatt nagyobb hiszti, csak hüppög, aztán tovább szívja.
De nekem sem ártana valahogy felturbózni kicsit, mert már délután is kevesebb van sajna.

Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti,

Jack elfogadta a szopit tegnap minden alkalommal, főleg, hogy 1-2 órán belül nem termelődött annyi sok. Õ rugdos és hadonászik mérgében, ha nem jön úgy ahogy szeretné.
A tegnapi szopiknak tényleg meg lett az eredménye, érdemes próbálkoznod.

De jó, hogy ti is voltatok sielni. Neked ugyanúgy ment a sízés mint szülés előtt? Egy kicsit aggódom, mert amióta szültem egyrészt nem nagyon tornázom, másrészt a hátam megsínylette a 9hónapos cipekedést. Szóval a kondícióm a béka feneke alattKép.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka,
lehet hogy megpróbálom én is a gyakori szopit. Volt már régebben, hogy nekem is bejött, és több lett utána a tej.

Nem volt semmi gond a síeléssel, de én előtte direkt tornáztam itthon, és kifejezetten "lábra meg combra gyúrtam", hogy bírjam az iramot. De amúgy én sem sportolok rendszeresen a szopi mellett. De kifejezetten jólesett a torna, azóta is néha csinálom kicsit (ha belefér a napba, bár nem kell hozzá sok idő, inkább elszánásKép).

Szerintem ne aggódj, bírni fogod.

Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Manka!

Én tisztára J.C. Van Damme-ot láttam felülnézetből! bocs...
Bébé confort a bébihordozó, régi, úgy kaptuk, de nincs vele bajunk. A következőt is kapjuk. .)
Vendég
 


Tünde!
Jó szépülést! Ha minden igaz holnap én is eljutok fodrászhoz. Hurrá! Hazamegyünk a szüleimhez, én majdnem mindig ott jutok el fodrászhoz, amíg a nagyik vigyáznak Bendegúzra. Remélem sikerul kibulizni szombat délelőttre egy időpontot.
Biztos meg lehetne szervezni itt Pesten is, de már régebben is ott vágattam a hajam. Mondjuk nálunk az ilyennek elég kicsi az esélye, hogy Apa szabinapot vesz ki, én meg fodrancs, kozmi, mindenféle élvezetek. Legalábbis amíg szopizik Bendegúz addig tuti nem. Később azért majd mi is csinálunk ilyesmit és majd Apa etetKép.

Egyébként Bendegúz teljesen jól viselte az oltást, tegnap du is hatalmasat aludt, meg éjszaka is, meg most is durmol a kis tündérbogyóm. Ez mondjuk részben a tegnap délutáni, meg esti (profilaktikus) Germicid C kúp hatása is, szerintem őt teljesen kiüti. Remélem ezután sem lesz lázas.

Na, megyek pakolászok.
Jó hétvégét Nektek, bár még délután benézek.

Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Hát! Ágoston nem fogja hétfőn megkapni az oltását. Szegényke megbetegedett, elkapott valami vírust. Tegnap előtt este és éjszaka hányt, tegnap pedig egész nap lázas volt. Este volt kinnt a doktornő, írt fel recepteket, de antibiotikumot csak akkor kell neki adni, ha 3 napig nem megy le a láza, és hány is. Örülök, hogy ilyen doktorunk van, a húgom gyerekei bármikor betegek, egyből antibiotikumot ír fel az orvosuk. Szerencsére ma már egész jól van Ágoston, láza sincs és a kedve is jobb.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Sziasztok!

Márti!
Úgy volt még kb 2-3 hete, hogy megyünk a babatalira, és azért vett ki apa szabit. De közben elment tőle a kedvem. Mindegy. Így kihasználtam az alkalmat, és nem utolsó sorban holnap lesz Zitus keresztelője, egyszerűen muszáj (a lehetőségekhez képest) jól kinéznem. Nna, ez most jó szőkenős volt, de barna vagyok, szőke csíkok nélkül. Kép Kép Kép
Hol van Neked a "hazamegyünk"?
jó utat és jó pihit kívánunk!

Oréka!
Sajnálom Ágostont, mielőbbi gyógyulást kívánunk Neki!

p.s.:azért szép lassan eldöcög ez a topic is. Kép

Tünde
Vendég
 


Sziasztok!

Réka,
Jobbulást Ágostonnak! Gondolom ijesztő volt a hányás és a láz. Az ügyeletes orvost hívtad ki?

Voltam a babatalin, és tényleg jó volt.
Tünde miért ment el tőle a kedved? Jó lett volna pedig találkozni.
Majd mesélj a keresztelőről! Jacknek tavasszal lesz valamikor, ha sikerül összeegyeztetni az ír rokonsággal.

Márti,
Én egyre inkább érzem, hogy gond lesz a sízéssel, úgyhogy én is elkezdek tornázni.
Jack hétfőn kapja az oltást, remélem nála is minden rendben lesz.

Jó éjszakát,

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Jó volt a keresztelő, Zita jól bírta, volt még a tesóm két gyerkőce, ők is jól bírták.
A tápis topicba tettem fel képeket.
Babatali: sokmindenkivel szivesen talélkoznék, de vannak páran, akik nagyon nem szimpik. Nekem az nem nagyon jön be, hogy valaki ugyanúgy első gyerekes, mint én, és mégis azt hiszi, csak ő adhat jó tanácsot, és csak az jó, amit ő csinál. Pláne, hogy sok ellentmondás is van a mondanivalókban. Nem érzem őszintének a topicot, ha más a véleményed, akkor egyből nekedtámadnak. Akivel kialakul olyan jó kapcsolat, nyilván találkozni fogok.

T.
Vendég
 


Sziasztok!

Nekünk is itt a helyünkKép
Fanni 2005.09.22.-én született a délpesti kórházban.Nagyon jó kis baba, éjjel alszik, 3 hónapos koráig is csak kétszer kelt fel enni.
Napközben sincs rá panasz.Szerencsénk van vele.
Most csak ennyi, majd később visszaolvasok de ezer dolgom van és persze pont most vettem észre ezt a topikot.
Szép napot mindenkinek!

KépKép
tibicsoki75
 
 


Ja és 2750 gr-al, 50 cm-rel született,császárral toxémia miatt.. Most olyan 65 cm és 6300 gr lehet, de sose tudom rendesen lemérni. Kedden kap oltást majd ott lemértem.Anyatejes majd 6 hónapos korában kap mást.A bőre iszonyat érzékeny, csk gyógyszertári cucc( mondjuk a Johnsonostól az én bőrőm is kiszárad)jöhet szóba.
Külön bébi mosószer, öblítő semmi és vasalás ezerrel.
Napközben délelött is alszik, a napi séták alkalmával és délután is.
Forogni még nem tud, de hasizmozik, próbálja kinyomni magát stb... hason nem szeret lenni, de eröltetjük.

Kép

Kép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Tibicsoki és Fanni, üdv közöttünk!

Kezd javulni a nemek aránya. Aranyos kiscsaj a Fanni.

Tünde,
Tudom mire gondolsz, de a babatali szerencsére "kioktatásmentes"-re sikeredett.
Zita nagyon csini volt rószsaszín ruciban a keresztelőn. A "hájfej"-re meg no comment. Én hosszú barna hajúnak képzeltelek. Ebből a barna bejött.

Tibicsoki, ti régi vagy új oltást kaptok? Mi holnap kapnánk az újat, viszont szegény jack beteg, tüsszög, köhög, szörcsög, elkapta apátólKép.

Réka, Ágoston hogy van?

Üdv.:
Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Közben én is megtanultam vigyori képet csinálni. Itt a bizonyíték:
Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Tibicsoki!
Üdv itt is! Az őszi topicból hamar eltűntél. Kép
Amit Fanniról írtál, na, pont olyan Zita is! Kép
Nagyon helyes kislány!

Manka!
Örülök, hogy tudtad, miről beszélek, ezek szerint nem képzelődök.
Jack-nek tök jól áll mosolygás! Kép

Tünde
Vendég
 


Tünde!
Mi ugyan nem ide tartozunk, mivel Leon szept. 1-én született, de itt olvastam, hogy elment a talitől a kedved, ezért ide írok.
ÉN speciel nagyon sajnálom, hogy nem tudtál/akartál eljönni. Pedig ez a tali és a múltkori is igazán jó volt.
Ne hagyd, hogy egyesek elvegyék a kedvedet a talizástól! Max. aki nem szimpatikus, azzal nem beszélgetsz, olyan sokan voltunk, hogy lett volna alkalom egy-két embert kikerülni.
Szóval a köv. talira feltétlenül gyere le, én nagyon szívesen megismernélek!
A "hájfej" meg hülyeség, nézz meg engem a talis képeken! Én vagyok az igazi "hájfej", csak engem meg már nem érdekel!
Na pusz: Barbi

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Szia Barbi!

Köszi, hogy írtál!
Ha Bp-en laknánk, valszeg elmentem volna, de így Győrből inkább maradtam itthon. Apa is húzta a száját, hogy mit csinál addig, amíg én babatalizok, de ez hülyeség, hogy ezt írom, nem ezen múlt, hogy nem mentem el. Mindegy.
Kicsit sajnálom én is, tök jó lehetett, ahogy nézem a képeket, és úgy tünik, jó kis csapat voltatok!

Pusz: Tünde
Vendég
 


Manka!

Mi eddig régit kaptunk, de hosszas tanakodás után úgy döntöttem, hogy 4 hósra már újat kap.
Az egyik kismamatársammal vitattuk meg a dolgot 3 nap van a lányaink között és nem bírjuk nézni, ahogy megszúrják őket. Tudom, h a régin is felnőttünk de ha lehet választani megpróbáljuk ezt az újat. Kész vagyon, de ez van.
Jack jóképű nagyon:, jobbulást neki.
Apukája szeret itt élni?

Havtünde!

Nekem is nagyon pörgös volt az a topic. Én nem tudom más, hogy csinálja, de nekem speciel nem minden nap van időm gép elé ülni, na meg kedvem se. Gyerek, háztartás, séta, locsogás a barátnőkkel telefonon, kozmetika stb...
A délpestiben vagyok még.
Illetve osztom a véleményedet a kioktatással kapcsolatban.Mindenki másképp neveli a gyerekét, úgy csinálja, ahogy jónak látjaKép csak nem biztos, h az a tuti anyuka aki betéve tudja a szakirodalmat...
Másrészt a viták nagyon eldurvultak.
Tudod, h milyen mázlink van a gyerekeinkkel?
Bár se a mérleg se a szűz nem egy idegbeteg, nyugtalan típusKép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Szia Barbi!

Örülök, hogy írtál, igazából ezt a szept. 22-én született babák dolgot topikindító Kirstin találta ki (aki azóta felszívódóttKép), na szóval csak azt akarom mondani, hogy Leon még simán belefér a plusz-mínusz pár napbaKép.

Még egyszer meg szeretném köszönni a vendéglátást, tök jó volt megismerni téged, Leont és Nolcsit - akit különösen a szívembe zártam. Egyszer odakuporodott a takarókra a babák közé, és elkezdte simogatni a Jack buksijátKép.

Ja és hagyjuk már ezt a "hájfejezést" irgumburgumKép!

Na megyek átpakolni Jacket a nagyágyból a kiságyba -nem szoktam hagyni, hogy ott aludjon el, csak most beteg szegény, és ilyenkor nem fegyelmezek.

Jó éjszakát!

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Húúúú, Manka, írtad vhol, hogy Jack beteg? Bocs, lemaradtam róla, GYORS ÉS NYÛGIMENTES GYÓGYULÁST NEKI!

Nekem Nolcsiról az a kép tetszett, amikor szemben ül (asszem) Barbival, és nagyon nézi, mit mond neki. Biztos nagyon aranyos volt, ahogy simizte Jack fejét! Kép Kép Kép
Manka, ez úgyis olyan nemcsak babás topic. Hogyan, és hol ismerkedtél meg a férjeddel?

Márti!
Remélem jó utatok és hétvégétek volt, és Ágoston sem lett lázas!

Tünde
Vendég
 


TibicsokiKép
Mi is az újat kapjuk, ha Jack meggyógyult, úgyhogy kiváncsian várom a tapasztalatokat kedden.
Apa nagyon szereti Magyarországot. Ha látogatóba megyünk a rokonsághoz Írországba, pár nap után már mondogatja, hogy neki "honvágya" van Magyarország felé.

Amúgy, az átpakolás manőver sikeres volt (mármint a nagyágyból-kiságyba való)Kép.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Tünde, kb. egyszerre írtunkKép

Köszi, remélem hamarosan kilábal belőle, holnap megmutatom dokinéninek de úgyis csak azt fogja mondani, hogy sterimar+cebion kúra.

A férjem nem a férjemKép, annak idején elment a kedvünk a házasságtól a rengeteg papírmunka miatt. 7 évvel ezelőtt találkoztunk Hollandiában (ott voltam sulis gyakorlaton egy évig), amolyan szerelem első látásra dolog volt. Szóval 1999 márciusban találkoztunk Hollandiában, én május elején hazajöttem, ő követett, és azóta itt van. Dióhéjban ennyi.

Na most már tényleg megyek aludni.
puszi mindenkinek:
Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!
Köszi, én is örülök, hogy eljöttetek. Remélem mihamarabb talizunk, Cleoval is beszéltem már erről. Csinálhatunk egy mini baba talit.
És köszi, hogy beférek a csapatba!
Nolcsi egyenlőre nagyon szereti a babákat. Kíváncsi leszek, ez akkor is így lesz-e, ha Leon elveszi az autóit???
Jacknak jobbulást kívánok, na megyek én is aludni.
Barbi

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Manka!

Tök jó! Kép
A férjem nekem se a férjem. Kép Zita tervezett baba, ezt csak azért írom, mert mindenki azt hiszi, hogy véletlenke, mert nem házasodtunk össze. Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap este már nem volt erőm írni. Jók ezek az utazós hétvégék, csak a ki meg bepakolás ne lenne. Olyan mindig a lakás mikor hazaérünk, mint bombatámadás után.
De egyébként jó volt nagyon otthon a szüleimnél. (Tünde, ez Keszthelyt jelenti) Bendegúz körbe lett megint imádva, és olyan jól viselkedett, szombaton reggel 7ig aludt egyhuzamban. Az úton meg a kocsiban visszafelé végig aludt, nagyon pihentető utazás voltKép.
Mi meg el tudtunk menni korizni a Balatonra egy jót! Ja, és végre levágattam a hajam egész rövidre.

Tünde!
nem Ágoston nem lett lázas, hanem Bendegúz. Mert Bendegúz kapott oltást csütörtökönKép. Ágoston anyukája meg OrékaKép. De el van nézve, végül is nem vagyunk itt régi motorosok.
Zita nagyon cuki volt a keresztelőn! Nekünk is meg kell valamikor szervezni, a nagyszülők rágják a fülünket.

Manka!
Jobbulást Jacknek, remélem már gyógyul! Akkor valószínű csúszik az oltásotok.
Nekünk nem volt semmi gond utána. Jó aluszékony volt Bendegúz, átaludta a nyügit szerintemKép.
Te írtad a napokban, hogy Jacket néha nehéz elaltatni és ordít. Hát ilyen nekünk is előfordult már, most szombat este azzal kombinálva, hogy Bendegúz nem volt hajlandó este szopizni, úgy altattuk el vacsi nélkül ringatva, szépen álomba tutulta magát. Valószínűleg fáradtabb volt este, mimnt amennyire éhes szegénykém. Aztán vasárnap hajnali 4-kor jól bekajáltKép.

Jó lehetett ez a babatali, aranyosak a képek, tök jófej a sok kis poronty egymás hegyén hátán heverészveKép

Mi holnap megyünk ortopédiára kontrollra, enyhén kötött jobb csípő miatt. Remélem a hasonfekvés, meg torna meghozta az eredményt, és rendben lesz minden, nekünk nem kellett terpipelus eddig.

Na, megyek bepakolok egy motyógépet, és befejezem a kupi felszámolását a lakásban.
Aztán majd felrakok új képet is.

Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Nem fáj ma senkinek a feje? Mert az enyém hajnaltól nagyonKép
Jó kis melegfront van.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Márti!!!

Ezer bocs az ÁgostonBendegúzért!!!!
Hogy lehettem ilyen figyelmetlen!
Kép

Én is levágatnám a hajam rövidre, de apa azt mondta, akkor nem jöhetek haza. Zita még kicsi, hogy anyátlan legyen. Kép Kép Kép
Vendég
 


Tünde!
Semmi gond, biztos a melegfront miatt voltKép.

Nálunk nem kérdéses a rövid haj, Apának fél és egy centi között mozog. Nekem meg hol nagyon rövid, hol csak rövid, hangulatfüggő. De ha nem tetszene neki, biztos szólnaKép.
De Nálatok még tényleg korai lenne Zitát egy rövid frizura miatt magára (illetve Apára) hagyniKép.

Akkor itt mindenki vadházasságban él? csak mi vagyunk hites férj és feleség (illetve mi sem teljesen, csak polgárilagKép). Egyébként mi is úgy voltunk, hogy Bendegúz tervezett baba volt, de akkor még nem voltunk összeházasodva. Aztán közben mégis úgy döntöttünk ásó-kapa-nagyharang, úgyhogy négy hónaposan ő is részt vett a nagy eseményen. Ami ennek megfelelően nem volt "NAGY" esemény, csak kis nyugis, családi, de annál hangulatosabb. De egyébként tényleg tökmindegy, a lényeg hogy itt vannak ezek a kis tündérmazsolákKép.

Manka!
Hogy van Jack? Tényleg, Ti csak magyarul beszéltek hozzá, vagy angolul is?

Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Vadházasság csak vicc volt ááám!!!Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti!

Mi is gyerekkel a hasamban házasodtunk, asszem 22 hetes voltam. Szintén tervezett baba.Közben találtuk ki, h legyen esküvő. Ha nem tudták volna meg nem mondták volna, h gyereket várok.
Családi buli volt, a kertben volt a szertartás, csak polgári kb 70 emberrel. Elég jól sikerült, de mivel mindent mi csináltunk( dekoráció, kaja), hogy olcsóbb legyen, dög fáradtak lettünk a nagy napra.
Nászéjszaka is simán kimaradt, mivel kidőltünkKép

Már most rosszul vagyok, hogy a lédikémet holnap megszúrjákKép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Manka!
Képzeld Bendegúz ma este rájött, hogy ha rúgkapál és belerúg abba a kis párnába, akkor megszólal valami zene! Azóta hadonászik és rúgkapál mint a gépKép Olyan édes. Nem biztos, hogy egyértelműen a lábmunkához köti, de az biztos, hogy eltalálja a lábával, amit kell, és most szólaltatja meg kb. ötvenedszer.
Remélem majd holnap is emlékszik rá Kép.

Tibicsoki!
Rajtam sem látszott, csak a cicimen feszült a ruha, amit hetekkel azelőtt vettem Kép.
Ne aggódj az oltás miatt, pláne ha az újat kapjátok. Bendegúz a régit kapta, nem volt semmi gond vele.

Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Ja, és nagyon cuki a vigyorgós Jack!!Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti!

Én nem akadok ki a vadházasságon!
Anyóstól is hallom eleget... Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv itt Tibicsoki!
Fanni nagyon helyes kislány! Remélem jól viseli a mai oltást!

Szia Barbi! Jó, hogy ide is írtál!
Jó lehetett a tali, nagyon hangulatosak lettek a képek!

Végre tudok jönni én is. Sajnos elkaptam Ágostontól a betegséget, 2 napig alig éltem. Közben Ágoston nagyon jó kisbaba volt. Egy hangja sem volt, szépen eljátszogatott, nevetgélt. Mostanában amúgy is nagyon jó gyerek. Vigyorgós, nagyon jó kedvű, és nagyon jól eljátszogat megint magában. Jó, azért ott kell lenni mellette elég sokat, mert most a kisebb játékaival szeret játszani. A kezébe veszi őket, nézegeti, egyik kezéből átteszi a másikba, szájába veszi és közben sikongat. Irtó édes. Rám akkor van szükség, amikor elejti messzebbre a játékot, és vissza kell neki adni. Ha megúnja ezt, hasra teszem, úgy nézelődik. Pár napja nagyon magasra kinyomja magát, és nagyon örül nekli.
Sajnos a betegség miatt (mivel az ég világon semmi nem maradt meg bennem) eléggé lecsökkent a tejem. Ezért tegnap óránként szoptattam, és mára is valami hasonló van betervezve. (Ma azért már jobb a helyzet.)

Mindenkinek szép napot!
Réka és Ágoston

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Szia Mindenkinek!

OrékaKép
Mit vehettél be? Mármint gyógyszert? Én karácsony elött lettem náthás, csak hársfatea és méz.........nem elég, h hulla fáradt voltam még beteg isKépmaszkban vonultam otthon, szerencsére a gyerek nem kapta el, bár az anyatej védelmet jelent ilyenkor.

Megkaptuk az oltást, csak egy picit sírtKép
Ma egész nap iszonyat nyűgös, úgyhogy fel sem tűnik az oltás utáni nyavajgás. Nem lázasodott be, de estére azért fogok egy kúpot adni, h jobban aludjon.
Talán azért ilyen hisztis mert melegebb van. Persze a séta alatt végig aludt, sőt az oltás után is beájult.
Azt mondták keveset hízott mivel jan. 3.-án 6010 gr volt most 6390 gr és 64 cm. Mivel csak szopik ez nem meglepő. Egyébként is tokás, tiszta hús az egész gyerek.
Karácsonyig ugye evett éjjel is azóta végigalussza az éjszakákat anyukája nagy örömére, lehet, h kimarad egy evés és ennyit számít a gyarapodásban.
Mindegy, a lényeg, h rendben van.

Havtünde!

Nem vagy hájfej!!!!!!!!!!!!
Nekünk is meg kéne keresztelni a bébit, de leginkább anyukám miatt, ő nagyon örülne neki.
Én viszont úgy érzem, hogy ez olyan bort iszik és vizet prédikál dolog, mert azon kívül, h megismertetem a Bibliával, meg az általános műveltséghez tartozó vallással kapcsolatos dolgokkal, mi nem fogjuk templomba vinni, max kultúrprogram gyanánt. Viszont anyának szeretnénk vele örömet okozni.
Azt sem tudom , hogy működik az egész. Írjatok arról, hogy megy a keresztelés folyamata. Ja és a férjem van csak megkeresztelve.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Tibicsoki!

A keresztelő nálunk nekem volt fontos, én hívő vagyok, de én sem járok templomba. Zita református lett, sztem ők sokkal rugalmasabbak és barátságosabbak, mint a katolikusok, de ez az én privát véleményem, nem akarok senkit megbántani.
A pap elmondott mindent, amikor bejelentkeztünk, sztem Nálatok is így lesz. Ha katolikusok vagytok, lehet, hogy előtte Neked is meg kell keresztelkedned.
Mi se fogunk Zitának semmit se erőltetni, ha akar, jár majd templomba és hittanra.

Úgy látom, már csak nekünk van hátra a 4 hós oltás, de elhalasztottam jövő hétre. Apa most éppen Olaszo-ban van, én meg nem fogok buszon szenvedni Zitával. Kép/Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Mi van Mankával és Jackkel? Ma nem is voltak.

Igaz eddig én sem. Ma voltunk ortopédián, rendben van a csípője szerencsére, az a kis kötöttség is elmúlt. Csak a kis lábfejeit tartja kicsit csámpin, tornáztatni kell. Meg csikizniKép.

Tibicsoki!
Bendegúz is lassabban hízik kicsit mostanság, ő sem eszik éjjel. Én sem aggódok, mert függetlenül attól, hogy csak 5800 gramm (2850-nel született) olyan jól néz ki. Nem soványka, a lábai tiszta hurkásak. Amúgy meg olyan kis arányos az egész gyerkőc. De azt hiszem én lassan elkezdem neki a hozzátápit, kis gyümivel először.

Na, megyek aludni.
Jóéjszakát mindenkinek!
Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok lányok!

Hát nálunk beteg az egész családKép. Apa már kilábalóban, úgy látom Jack is gyógyulgat, én viszont még elég ramatyul érzem magam.
Hétfőn megmutattam a fiatalurat dokinéninek a tüdeje, torka rendben ez egy "taknyosvírus". Jack amúgy jó formában volt, kivette a spatulát a dokinéni kezéből, és végig gügyögött neki amíg vizsgálta.

Ma voltunk ortopédián, minden rendben szerencsére.

Ja, és a nagy hír: Jack elsajátította a hasról hátra fordulás tudományát is. Már csak aludni kellene megtanulnia. Itt mindenki anyira jó baba, végigalusszák az éjszakát, nekünk ez még eddig soha nem sikerültKép. Most rosszabb a helyzet, az eldugult orra miatt felkel 2 körül, aztán 5-6körül is.

Én is gondolkodom a rövid hajon, most ugyan hosszú, de mindig össze van fogva - szörnyen unalmas. Ráadásul hullik is.

Az őszi topikba már régen írtam, de azért mindig átfutom, bírom a Tünde szarkasztikus megjegyzéseitKép.

Na megyek alukálni.

pusszancs:

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Most látom, hogy közben írtatok. Hát igen, több mint egy óra alatt írtam az előző üzit, mert közben vacsit is csináltam, meg meg is ettem (apa ma kimenőt kapott).

Tünde,
Én is úgy vagyok a keresztelővel mint te, kivéve, hogy nálunk mindenki katolikus, ráadásul az ír rokonság rendszeresen jár templomba is, úgyhogy Jack is automatikusan katolikus lesz.

A Jack unokatesóit júniusban keresztelték Dublinban, még pocakosan voltam kint, és nagyon tetszett a keresztelő. Olyan személyes volt és családias, ja és a pap normál hangon beszélt nem úgy mint itthon szoktak, olyan elnyújtott műhangon.

Márti, köszi a hiányolást, nem vesztünk ám elKép.

Úgy látom Leon után Jack itt legsúlyosabb, tegnap volt 7100g. Zita hány kiló?

Most már tényleg megyek.

Jóccakát!

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Most már tényleg utoljára.

Tuti trükk, nyűgös gyerek szórakoztatására:
Egy 1.5 literes félis megivott ásványvizes üveget lóbálni, lötyögteti előtte. Jack imádja a hangot és a látványt is.

Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Zita fürdőkádas képeiKépKépKépKépKépKépKép!

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!

Jót röhögtem a szarkasztikus megjegyzéseimen. Kép
Hát igen, velem ált, így vannak az emberek. Vagy bírnak, vagy nagyon nem, átmenet nem is nagyon van.
Hol lesz a keresztelő? Itt, vagy Dublin-ban? A férjed is templombajáró, vagy csak ha Dublin-ban van? Nekem tökre tetszenek az írek, már amennyit tudok róluk könyvekből, ill. filmekből.
Jack jól néz ki, nem látszik rajta a kórság, na jó, mintha picit piros lenne a szemhéja alul.

Nem tudom, hány kiló Zita, 1 hónapja kereken 6 volt.
Vendég
 


Gratulálok Jack-nek a forgolódáshoz!
Vendég
 


Manka!
Akkor Ti bekaptátok a kórságot rendesen. Egyébként tényleg nem látszik Jacken, hogy beteg.
Gratula a forgáshoz! Sajnos Bendegúz azóta sem fordult át, egyetlen egyszer csinálta, biztos tökvéletlen volt. Hátról hasra meg abszolút nem, csak oldalra tekereg.
De majdcsak egyszer ráérez a technikájára Kép.

Tünde, tényleg így van, nem írsz túl gyakran, de akkor velősetKép. De én is bíromKép.

Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Manka!

Fannika be se lázasodott, úgyhogy kihagytam estére a kúpot, tegnap már viháncolt ezerrel.
Majd jelezd mi volt a szurinál.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!
Tegnap egész délután nem tudtam elérni a dátum szerinti topicokat.
De ma már szerencsére megy!
Hát Bendegúz az almaléért eddig nem rajong, annyira aranyos volt tegnap, úgy fintorgott, mintha ecetet adtam volna neki. Pár kanállal adtam csak neki, de ma azt hiszem megpróbáljuk az almapempőt kis anyatejjel megízesítveKép.

Manka!
Hogy vagytok? Gyógyultok? Mikor kaptok oltást?

Tünde!
A fürdőzős képek tényleg nagyon aranyosak! Hasra is szoktátok fordítani a vízben? Bendegúz azt imádja, akkor úszik, kepeszt, rúgkapál, mint egy kis hal.

Teszek fel pár friss képet. Egy nevetőst, egy komolykodóst, egy huncutot, meg egy kutyafülerágóst. A gumikutya kész relikvia, még anno én is rágtam a fülét!Kép

KépKépKépKép

Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: