Új privát üzeneted érkezett!

Lányok,
semmi csak ma délelőtt voltunk babamasszázson, aztán vendégek voltakKépKép


Majd holnap írok többet, mert mennem kell. Nagyon elfáradt nagycsajszi és nyűgösKépKép

zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


<font color="ff6000"><font face="-comic Sana MS">Sziasztok!

Most küldtem el a levelet Petrának.

Zseppy!
Nagyon izgulok. Mi volt masszázson????????</font></font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


[color=#ff6000]</font>
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Sziasztok

Megnéztem az összes babókát, nagyon aranyos mind.

Zseppy, a lányod hihetetlenül érdeklődve néz Kép

Aisa kalapja is fantasztikus. A lábkilógatást pedig mintha Vikit látnám.

Kende pedig egyre jobban hasonlít anyára! Szerintem ne erőltesd a hason létet. Viki sem feküdt egyáltalán hason. Ahogy jött a fordulási mizériája, utána rászokott. Most már szeret hason lenni. Szerintem nála is el fog jönni az ideje.


Otyka, szerintem Panna nagyon formás, Õ sem lesz egy tömör alkat, de szerintem ez nem baj. Nagyon tetszik a sárga rugija Kép
Nevetni szokott már? Õ mennyire nagy dumás?

Tali ügyben. Sajna megint taknyos vagyok, így ha jövő hétre rakjuk nem lehetne péntekre, addig igyekszem meggyógyulni.

Tegnap voltunk apával horgászni. Annyira tetszett a lánynak a vízpart, hogy hangosan dumált és kacarászott egész nap. Kedvence a lengő faág és nádas volt. A halacskára viszont nem reagált semmit, pedig elé raktuk.

Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Kati

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


<font color="ff6000"><font face="Comic Sans MS">Zkatica!
Jó, hogy jöttél!
Kis ho-ho-horgászlány!!
Már most szereti a természetet!! Ez nagyon jó! Kép
Javulást!!!!!!!!</font></font>
KépKépKép




<font color="ff6000"><font face="Comic Sans MS">Tegnap Kendének megvolt az első teljes oldalra fordulása! A pelenkázón történt, miközben szórakoztattuk egymást Kép Szerintem hasra nem most fog fordulni, mivel utál hason lenni. Kép

Ma 1 hét után volt kaka, de csak egy kis kúpos rásegítéssel. Szegénykém már folyamatosan nyomott, mégsem jött, már nem bírtam nézni, hogy szenved. De legalább megnyugodott. Most végre nyugidtan tud aludni. Igaz, hogy most kéne kelnie aludni, de még híre-hamva sincs az ébredésnek... majd felkel ha akar.
Ebéd után megüngy unokatesómékhoz húsvétolni. Így legalább jókedvű lesz majd ott is. Kép </font></font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


KAtica,
nincs időm mélt írni. Szóval a férjem internet számláját lekönyvelhetem a cégemnek? mivel a céges előfizetés drágább. Vagy ez személyi költség és nincs áfa vonzata és az egészet könyvelem költségként, vagy semmi??

Szilpa,
Megmondom őszíntés nekem ez a több babás annyira nem tetszett, mert gyakorlatilag semmi nem történt a másfél óra alatt. Szóval szerintem Te jobban fogsz járni. Egyébként a Pasi szimpatikus nagyon. Gondolom legközelebb nekünk is jobb lesz, mert most csak ismerkedtünk.
Vigyorgó Kende ellenállhatatlan!!!

Nekünk jó a péntek talira...KépKép

Most reggel megpucoltam a konyha ablakot. Naponta csak egy ablakot fogok, így belefér a napirendünkbe.

Mi ma megyünk (ha nem esik) apával focizni. Kíváncsi vagyok hogy mi lesz. Fiam már nagyon készül...

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Szerintetek milyen járókát vegyek? Fát szeretnék, de milyen legyen 100x100-as, 120x120-as, vagy 6szögletű? Fontos, h állítható legyen a magassága? Ugye nem? Hiszen nem sokára akár feltornázhatja magát, nehogy kiessen. Vagy nektek más a véleményetek?
Illetve van ötletetek, h hol?
Valaki vásárolt már a www.babaholmiolcson.hu oldalon?
Még egy: Használja valaki a Pampers activeakármis pelenkáját? (Az amelyik követi a comb vonalát) Én teljesen beleszerettem. Mostanában azt használtam, de elfogyott, s itthon baylove, + libero volt. Ég és föld. Nem szorította el a combiját, nem maradt kakis a popsija, nem pirosodik ki, komolyan mondom nagyon jó. Próbáljátok ki.

pussz

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Otyka,
Az, hogy fa legyen egyértelmű. A magasság állíthatósága szerintem felesleges, mert azért rakod oda be, hogy megtanuljon felállni és járni. De mondjuk lehetnek előnyei is. Ha már ilyen kicsi korban is napközben oda teszed be, praktikus, mert nem kell lehajolnod teljesen (először max.felül és szerintem úgy biztosan nem fog még kiesni. szóval észreveszed, ha le kell teljesen tenni). A kinézet pedig a kedved szerint legyen. Szerintem a babáknak mindegy 6szögletű vagy nem. Ha neked a dizájnosabb jobban tetszik olyat vegyél. Azt ne felejtsétek el, hogy kb. félévig használjátok a járókát. Szóval ár-érték arány... Én biztos nem adnék ki többet ilyenre 15ezernél. De nálunk már második baba, szóval egyrészt venni sem kell, másrészt már jobban odafigyelünk a baba dolgok árára.

zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Látom átköltöztetek, nem baj, ha néha én is be-benézek?

Csak felületesen volt időm visszaolvasni, de azért egy-két dolog:

Zöld kaka: nálunk nagyon rég óta zöld a kaki, illetve nekünk napi többször van, az első mindig reggel, ez sárga még, aztán bezöldül és délután már mindig zöld. Megkérdeztem már persze az orvostól, valami oxidációval kapcsolatos dolgott mondott, nem emlékszem, a lényege az volt, hogy ha hízik, nem fáj a hasa, akkor nem baj. És lehet a Laktoherbtől, vagy más gyógyteától is. Nálunk ez elvileg passzolna is, hiszen éjjel nem iszom, ezért a reggeli kakiban nincsen, de napközben igen és ettől zöld lesz.

Járóka: mi itt vettük: http://gportal.hu/portal/bababutor/
Nagyon meg vagyunk elégedve. Sajnos hely hiány miatt 100x100-asat vettünk, bükk, összecsukható, guruló (ez szuper, oda húzom, ahol vagyok és lát!) és oda állítom a fekvő felületet, ahová én akarom. Matraccal együtt 26ezer volt. Beni imádja.

Otyka,
jó, hogy írtad ezt a pelust, mi a Libero 7-14-ig használjuk és az én 7,5 kilós fiam combját ez is szorítja. Kíváncsi lennék, hogy ez hogyan jó egy 14 kilós gyerekre. Ki fogom próbálni.
Kati! Ti milyet használtok?

Egyébként a képeket végignéztem, nagyon édesek a babák, nagyon nagyok már és nagyon ügyesek! Kép

Mindenkinek nagyon boldog Húsvétot kívánok!!! Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Szilpa, köszi a mail-t illetve a meghívást erre az új helyre!
Szerintetek mennyi idősen lehet egy babát kivinni sétálni? A mi tegnapi tervezett sétánk elmaradt, egyrészt Bálint addig aludt, hogy túl késő lett, másrészt esett az eső.

Petra

petra73
 
 


<font color="ff6000"><font face="Comic Sans MS"> Sziasztok!

Zseppy!
Sajnálom, hogy nem volt az igazi a babamasszázs!
Köszike.
Milyen volt a foci???

Otyka!
Járóka szerintem a négyszögűből a nagyobbat, de a hatszögű is jó. Az mindegy, hány szögű. Ami nektek teszik.
Én nagyon nem szeretem a Pamperst. Nálunk a Babylove, meg a Libero jött be. A Pampersből mindig kifolyt minden. Tényleg mindegyik pelusnál lehetett öltöztetni. A másik kettőnél nem. Csak a kaka folyt ki, és az is ritkán, ha már nagyon sok jött.

Ilba!
Szia!
Dehogy baj! Nyugodtan jöhetsz. Csak "muszáj" volt átjönnünk, mert szúrtuk a szemét olyanoknak, akik elvileg már nem is oda szoktak jönni. A várandósokat nem zavartuk, csak a babásokat. Nem értem miért, de ez van. Gyere bármikor! Kép

Petra73!
Szerintem nem tudom Kép , de én már 3 hetesen simán sétálgattam vele. Az a lényeg, hogy ha nincs mínusz, akkor mehet. Legfeljebb jobban be kell öltöztetni, ha hüsi van.</font></font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


<font color="ff6000"><font face="Comic Sans MS">Kende ma is extra nyűgős. Tegnap délután elmentünk az unokatesómékhoz, és ott a 3 gyerektől nem tudott aludni, tehát éjszakára hisztis lett. Nem is sikerült ma reggel olyan sokáig aludni, ameddig szokott. Fél 6- kor felébredt. Szopika. Szerencsére utána még aludt. 1/4 10-ig. Délelöt apja elvitte locsolkodni, tehát alvás megint nuku, azóta olyan hisztis, hogy nem tud elaludni, sír. Ha éhes, akkor se eszik rendesen, mert a cicin elalszik a fáradtságtól. Így már 1,5 óra múlva éhes. Persze ha felállok mellőle szopi után, arra felébred. És ez megy fél 12 óta... Mi lesz belőle estére??? Kép

Ha következő kaja után se alszik el, leviszem sétálni, hátha... </font></font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Petra
Szerintem 6 hetesen már simán kiveheted. Én úgy szoktam, h szopi után gyorsan felöltöztetem, s akkor megyünk sétáln, vagy rakom ki a levegőre. Akkor magától is bealszik, s 3-4 órát alszik egy huzamban.

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Szilpa
Mi is extra nyűgösek vagyunk ma is, meg éjjel is.
Ha szpoi alatt bealszik, s elmegyek mellőle, akkor felébred, és sír utánam Kép Legszívesebben egész nap cicin lőgna.
Pampers, régen nekünk is bajunk volt vele, de ez az új fajta teljesen bevált. Komolyan. Csak dícsérni tudom. Ízlések és pofonok. Kép

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Otyka, én most vettem Pampers-t, de nem találtam ezt az új fajtát az Auchanban! Kép Pedig eszembe jutott, hogy mondtad, hogy jó. Lehet, hogy csak én vakoskodtam, bénáztam. Nekem sem vált be amúgy a Pampers, de gondolotam most újra kipróbálom, hát sajna most is leszerepelt. Majd legközelebb jobban körülnézek... Járókát mi még nem vettünk, de szerintem se vegyetek túl drágát, tényleg nem használják sokáig a babák.

Ilba, örülök én is, ha benézel, főleg, hogy a gyerekeink "egy kora születésűek" (idézve Szalacsi bácsitól Kép) Kép.

Petra, nekem annak idején azt mondta a dokinő, hogy folyamatosan szoktassuk a levegőhöz. Így már a második héttől kezdve kint voltunk. Előszőr csak 5 percet, aztán 10-et és így tovább. Szerintem így hogy ilyen szép idő van, nyugodtan kiviheted már 2-3 hetesen is. Nem kell túlöltöztetni (+egy réteg, mint ahogy mi megyünk ki), mert az sem jó ha melege van, úgy is könnyen megfázhat.

Szilpa lehet, hogy Kendének nem tetszett ez a nagy jövés-menés, azért nyűgös. Aisa nagyon sokáig nem szerette, ha egész nap mentünk, vagy jöttek hozzánk. Nagyon sok inger éri ilyenkor őket, amit nehezen dolgoznak fel, és ezért lehet a nyugtalanság, hiszti. Remélem, azért az éjszakátok jó lesz! Kép

Zseppy, jó ötlet a minden napi egy ablak megpucolása. Nálam is kéne már, de még nem vitt rá a lélek... Kép

Nekünk jól teltek az ünnepek, sokat pihentünk, levegőztünk stb.
Ja, és ami a legfontosabb, Aisa ma előszőr végre átfordult a hasára. KépKépKép Olyan meglepett képet vágott utána, hogy könnyesre nevettük magunkat a párommal. Kép Annyira aranyos volt! Remélem, nem felejti el! Ez az ő húsvéti ajándéka nekünk! Most megevett 200 ml-t aztán bedőlt az ágyba, gyanítom reggelig fog aludni (vagy legalábbis hajnal 4-ig). Kép Imádom.....

Na, megyek én is pihenek amíg ő alszik!
Nekem is jó a tali péntekre, ha mindenkinek megfelel.

Jó éjt!
Hajni és Aisa

Aisa és Hajni
odex
 
 


Szilpa!
Hogy állítod be, hogy mindig megjelenjen az aláírásod, meg hogy ilyen színes betűkkel írsz???

Aisa és Hajni
odex
 
 


<font color="ff6000"><font face="Comic Sans MS">Sziasztok!

Otyka!
6 hetesen???? Olyan soká???
3 hetesen már fél órát simán sétáltunk kint, pedig nem ilyen idő volt, hanem hidegebb!! Fel lett rendesen öltöztetve, jól betakarva, és kész. Nekik is kell a friss levegő!! Egészséges!!! És ellenállóbbá teszi.
Ha ennyire dícséred ezt a pelust, lehet, hogy kipróbáljuk. Csak az a kár, hogy nem lehet belőle próbacsomagot kapni. Ami mondjuk 3 db-os. Ezt bevezethetnék mindegyik fajta pelusnál! Írjunk petíciót! Kép Kép (nézzétek el nekem, fáradt vagyok! Kép)

Odex!
Igen, tudom, hogy nem szokott tetszeni a babáknak ez a sok inger, de ennyire nem szokott extra hisztis lenni. Este 1/2 10-ig ezt csinálta. Utána egy nagyon gyors fürdés (semmi torna, meg játék, meg lubickolás Kép ), utána egy laza 55 perces szopi (igazából nem tudom, mennyi volt az evés ebből, és mennyi a cumizás. Gyanítom, az első elég kevés Kép ), és utána letettem az ágyába. Ott még nyekergett, de legalább nem ordított. Ezt minden este így csinálja. Már negyed órája csönd van. Kép Remélem, sikerült...
Csak olyan rossz, mert nem bírtam behajolni most a kiságyba, így anyu tette le, és nem adtam neki Jóéjt-puszit! Kép Pedig minden este szoktam, és most nagyon hiányzik nekem...
Aisa nagyon ügyes!!!! Gratulálok a forgáshoz!Kép
Kép
Tényleg szép húsvéti ajándék.
A másik topikban épp ma írta egy anyuka, hogy tegnap megfordult a lánya hátról hasra, és ma végig üvöltött. Mert, ha megfordult, és alatta maradt a keze, nem bírta kihúzni --> üvöltés, Ha megfordult, és megunta magát, nem tudott még vissza fordulni --> üvöltés, Ha nem sikerült éppen megfordulni --> üvöltés. Egy grillcsirke forgatásához hasonlította a napot. Kép Kép Készülj fel! Kép
Aláírás: a profilodban be lehet állítani az aláírást, és akkor minden hozzászólásod végére automatikusan odarakja.
Színes betűk, meg vastag, meg aláhúzott, vagy épp dőlt, esetleg más betűtípus:
Bal oldalt a társalgó menüpontokban a középső gördítősávnál meg kell keresni a formázást, és ott le van írva minden. Nagyon sok féle képpen variálhatod. Nem nagy ördöngősség, csak rá kell érezni. Ha nem megy, szólj, és segítek.
Pl: vastag név, lilával, döntve (szünet nélkül kell beírni):</font></font>
\ b { \ purlpe { \ i { Odex } } }

[color=#aa00aa]Odex


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Lányok,
Képzeljétek. Tegnap amíg varrogattam a sötétítő függönyt Párom lemosta a még tallonban lévő ablakokat. Igaz a párkányt nem mosta le, de már ez hihetetlenül nagy segítség. Aztán én még gyorsan port töröltem, így már csak az ajtók lemosása van hátra.KépKép

Nekünk amikor kisfiúk voltunk (mármint 5 éve) csak a libero jött be. Az volt az egyedüli, amiből nem tudott kipisilni nagylegény. Most a lábterpesz miatt még ebből is sikerül kipisilni, mert pont ott nyomja a legjobban a drágámnak, ahol jön ki a pisi. Plusz kezdi is kinőni a nagylány.

Akkor mindenkinek jó a péntek talira? Szilpa, Téged tudnak hozni? ha nem szívesen érted megyünk...

Nálunk a tegnapi nap volt hisztis, mire rájöttem annyi a baj, hogy melege van. Képzeljétek, csak egy body, meg rugdalozó volt rajta a végén, akkor nyugodott meg és csak kint az udvaron. Úgy bealudt, hogy 5-től 1/4 10-ig aludt a lelkem.

Petra,
szerintem ilyen jó időben már viheted a levegőre nyugodtan. Lehet először csak annyit csináljatok, hogy felöltözteted és kinyitod az ablakot. Aztán másnap irány ki. Tényleg jót tesz ám nekik (meg neked főleg). Nálunk ha hisztis - Katicáéktól véve az ötletet - megyünk ki levegőzni. Volt oyan, hogy éjfélkor mentem ki vele. Aztán elaludt és jöttünk be. Mondjuk nálunk van belső udvar, így akár ha esik is ki tudom tenni legalább az ajtó elé levegőzni.

Képzeljétek,
Hasra forduló lánykám nem ám emelgeti a fejét, hanem elkezd teperni. Olyan aranyos, próbál kúszni. Mondjuk leginkább egy felismerhetetlen úszásra hasonlít az egész, jár keze-lába.És a seggét egy idő után feltolja.

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok,

gratula a bébiknek a húsvéti teljesítményekhez! A hasra forduláshoz, meg a húsvéti forgatag elviseléséhez...stb. :-)

Ami a sétálást illeti, Bálint holnap lesz 3hetes és én már nagyon mennék ki, csak 3.-on lakunk, ohne lift és ugye 6hétig nekem nem kellene cipekednem, márpedig a gyerek+hordozó+egyéb apró cuccok (magáról a babakocsiról már nem is beszélve - azt végülis tarthatnánk lent az autó csomagtartójában), elég súlyosak..... Szóval most jár az agyam hogy is kéne csinálni.

Pampers ügyben csatlakozom az előttem szólókhoz, én alig vártam, hogy elfogyasszuk (de még előtte kinőtte :-)) mert megőrültem, hogy állandóan kifolyt belőle a pisi és naponta 5x cseréltünk ruhát! Sose gondoltam volna, hogy ezzel az állandóan reklámozott, látszólag hú de kafa pelenkával ennyi baj lehet!

Petra

petra73
 
 


Még egy kérdés. Nektek hogy viselik a bébik a hordozóban tarózkodást? Bálintnak nem nagyon tetszik és olyan kis 'összecsúszott', ahogy benne van. Nem hiszem, hogy túl jó ez a hátuknak....
Itthon szoktam pár percre beletenni, hogy 'szokja'.

petra73
 
 


Petra,
Én hasonló taktikát vetettem be, mint amit írsz. Kocsi csomagtartóban a babakocsi, aztán kivétel. Mostmár itthon van, mert így kitudom tolni az udvarra. Egyébként azt a taktikát választottam most, hogy először babakocsi le, aztán spuri vissza a gyerkőcért. Mondjuk mi az elsőn lakunk és a kapu mindig zárva van.

Hordozó sajnos hasonló. Addig üvölt benne, amíg el nem indulunk a kocsival. Sajnos, amíg bele nem nőnek eléggé elesettnek néznek ki benne.

zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Szilpa, köszi a bíztatást, hasra fordulás ügyben! Kép Ma még nem próbálkozott vele, úgyhogy nem is volt még üvöltés belőle! Kép
Egyébként nem rossz a kis-csomagos pelenka ötlet. Minek vegyen meg az ember horror összegért 40-50-60 db-ot, aztán ha nem jön be, dobhatjuk ki (vagy moshatunk naponta kétszer)...
Majd este próbálkozom az aláírás, betűszín beállítással. Kép

Petra, egészen nyugodtan kimehetsz már sétálni vele. Szép idő van, jót fog szunyálni a friss levegőn. A hordozókhoz elvileg vagy adnak, vagy lehet venni ilyen szűkítőt kimondottan újszülötteknek. Az nagyon jó, mert jobban megtartja a babát, nem "lötyög" benne egyáltalán. Asszem Brendonban is lehet kapni, ha jól emlékszem 1-2 ezer ft. Ahogy elkezd majd mozogni a babakocsi, jobb esetben abba fogja hagyni a sírást, és megkedveli előbb-utóbb.

Lányok, szerintetek ha naponta elmennék egy fél órát futni, az ártana a tejci mennyiségnek?? Mert mondják ugye, hogy az intenzív testmozgás nem tesz jót. Jó lenne menni, mert szeretek is futni, és az tényleg mindenhol megmozgatna.

Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Zseppy, nagyon ügyes lánykád van, ha már ilyen aktív. Biztos tornász lesz belőle! Kép
És azóta is simán átfordul már a hasára??? Szinte hihetetlen...
Apáját küldhetnéd hozzám is ablakot pucolni! KépKép

Aisa és Hajni
odex
 
 


Odex
Én úgy hallottam nem jó a futás, de hát a fene tudja. Én hétfőtől fogok itthon tornázni. Azt régen is csináltam, s sokat használt.

Zseppy
Klassz, h ilyen ügyi, mi azóta sem produkáltunk semmi extrát.


Pénteken tali? nálunk, vagy hol lesz akkor?

A Kiscsaj nagyon szeret a hordozóban lenni. Írtam is régebben, h csak ott tudtuk altatni. Kép Semmi bajunk vele. Sőt mikor öltöztetem rendre bőgés a vége, de ha betettem a hordozóba abbahagyta. Kép

Petra
A pelenka pedig az új fajta, amelyik nem szögletes, hanem háromszög alakú. Én pedig pont azt váriom, h elfogyjanak a régi pelusok, s vehessem megint a Pamperst Kép

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok

Megint elmaradtam, de sajna most nem önszántamból. Húsvét délelőtt nagyapó sétáltatta Vikit. Közben megjöttek a nővéremék. Szeretett volna ott is segíteni a gyerekek kisegítésében. Vikit leállította egy hosszú lépcső tetején, elvileg a féket is behúzta. Sajna pár perc után elindult a babakocsi le a lépcsőn. Szerencsére istenke velünk volt, mert Viki csak az alján esett ki, és akkor is oldalra a földre, nem a betonra. Így is jól összezúzta magát. Több horzsolás és beverte a fejét.
Szóval a szomszéd doki azonnal az ügyeletes gyerek sebészetre irányított minket. A János kórházba kellett vinnem, megvizsgálták és bentfogtak minket. Csak tegnap este jöhettünk haza. Szerencsére nem lett agyrázkódása és a púp is viharos sebességgel gyógyul a gyerek fején.
Most már csak a lelke érzékenyebb a szokásosnál, más jelet már nem látok rajta.
Ha holnap is rendben lesz, akkor mi is jövünk talira.

Petra, mi már 8 naposan mentünk sétálni. Szerintem is babakocsi be a kocsi csomagtartójába és irány sétálni. Hidd el neked is jót fog tenni a séta, gyorsabban megerősödsz! Első alkalommal menjen veled valaki a biztonság kedvéért, utána már menni fog egyedül is.

Bébihordóba mi is betétet tettünk az elején, aztán hamar kinőtte és azóta anélkül használtuk. Most már sajna le kell cserélnünk, mert kilóg a feje és a lába is.

Pampers nekünk sem jött be sajna, bár szerintem mi is a régebbi fajtát használtuk. Azóta babylove és libero a nyerő. Majd talin megsasolom az újat is Kép

Otyka, nálunk most szereli apa a 110*110-es fa járókát. Szerintem sem kell nagy dobra verni a dolgot, mert hamar ki fog jönni belőle. Viki a munkahelyemen egy összecsukható műanyag járókában szokott játszani, már 2 hónapos korától. Szóval nyugodtan vegyél és szoktasd minél hamarabb.

Odex, gratula Aisának a forduláshoz.

Zseppy, áfa ügyben majd felhívlak!

Kati

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Katica,
Úristen!!!!!!!! Hát igen, sajnos azt veszem észre nagypapák öregszenek és max. negyedórára lehet rábízni ilyen pici babát. mi is nagyon sokszor mentünk az ügyeletre (János kórház). És most biztos nagyon lelkiismeret furdalása van PapánakKépKép Nálunk nagyfiammal majdnem cseresznyét etetett meg papa alig 3 hónaposan. Lóbálta csak az arca előtt, én fiam meg gondolt egyet és bekapta. Alig tudták kiszedni a szájából. Szegény papa el is sírta magát, hogy majdnem megölte az unokáját.KépKép

Lányok,
akkor pénteken Otykánál 10 körül?

Most beszélnek az RTL-en a védőnök szerepéről. Na, nálunk eddig összesen 2-szer volt. Úgyhogy meg is kértem a doktornénik mellett dolgozó védőnénit, hogy segítsen nekünk. Úgyhogy mindig hívhatom, ha gond van, vagy kérdésem van.

Fogyi és mozgás,
Lehet csúnya dolgot mondog, de ha Odex Te szeretnél már nagyon futni miért ne? Szerintem azért már eléggé nagy a babád, ha esetleg csökken a tejcsi mennyisége az sem okoz nektek már gondot. Egyébként ha ügyesen kompenzálsz szerintem nem fog csökkenni. Igyál sok folyadékot, egyél sok fehérjét (tejtermék).
Én egyszerűen Norbit nem tudom tartani. Mondjuk nem is híztam, de nem is fogytam. Szóval lehet most kipróbálom ezt a 90 napos dolgot. Ez is inkább a szétválasztáson alapul. Meg el kezdtem én is tornázni. Lányos mamának azért kell lefogynia, meg jól kinéznie, hogy példát mutasson. Párom ezt az érvemet meghallva nem is vitatkozott velem a fogyózást illetően.

Nálunk a hordozó a szűkítővel sem jön beKépKép

Otyka, írd meg hogyan találunk hozzátok. Mit vigyünk?

zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Kati
Ó, te jó ég. Még szerencse, h nem történt nagyobb baj. Nálunk egyszer anyum mondta, h engem is leejtett (fejre), na azóta alig merem oda adni neki. Meg is sértődött. De minek kell ezt elmondani?? Szerintem majd' minden gyereket elejtenek egyszer, na de azt nem kell nagy dobra verni, nem?

Na látjátok, én el sem kezdtem a norbi siétát Kép
Én sem híztam, de nem is fogtam Kép A tornát én hétfőn kezdem.

Mailben küldöm az elérhetőséget.
Azt hoztok amit akartok, max írjátok meg, m ert akkor olyat nem veszek Kép

Képzeljátek, teljesen ki kellett írtanom a tejterméket az étrendemből Kép Most jól megvagyok lőve.
Ja, és nem híztunk egy dekát sem 1 hét alatt. Nem tudom, h az gond-e. Bár, ha jobban meggondolom, baromi sokat mozog Kép

Zseppy
Nálunk a védőnő 1x volt összesen. Kép


Csináljak vmi sütit?
Ki jön?

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Kati, nem semmi ami veletek történt. Még szerencse, hogy nem történt nagyobb baj. Kép Én is múltkor anyummal sétáltam meg a gyerekkel, aztán én előre akartam szaladni a boltba, de ahhoz át kellett menni az út másik oldalára. Már elindultam, de aztán visszafordultam, és inkább áttoltam én a kocsit az úton. Anyu nézett rám, és kérdezte, hogy ennyire hülyének nézem-e... Mondtam, hogy nem, de így nyugodtabb vagyok.. Apumat is mindig átirányítom, hogy a zebrán menjünk át a kocsival, ne mellette 5 méterrel. Az ördög sosem alszik, jobb óvatosnak lenni. Pedig nálunk a faluban aztán nincs az a hű de nagy forgalom.
Szegény Viki, gondolom hogy megijedhetett szegényke. De jó lenne, ha tudnátok jönni pénteken! Kép

Zseppy, azt fundáltam ki, hogy megpróbálkozok ezzel a futással, ami úgyis inkább csak kocogás lesz. Aztán figyelem, hogy befolyásolja-e a tejcit, ha nem akkor megyek, ha igen, akkor csak módjával. A védőnőm azt mondta, hogy nem lesz gond. Egy másik anyuka meg azt hogy ő amikor elkezdett tornázni sokkal kevesebb lett a tejci. Gondolom alkat kérdése.
Zseppy, egyébként ezen a 90 naposon én is gondolkodtam, de a gyümölcsnap miatt nem mertem elkezdeni. Azon a napon valószínű éhen halnék, ha kibírnám egyáltalán hogy csak gyümölcsöt egyek. Amúgy jó volna, de szerintem a gyüminap nélkül meg nem ér sokat. Nővérem csinálta közel két hónapig, akkor már a párja mondta neki, hogy hagyja abba, mert már olyan sovány. Kép Õ tudta tartani, és tényleg hatásos volt, de ő még víznapot is beiktatott havonta egyszer. Szerintem engem a párom találna meg félholtan, ha megpróbálkoznék vele... Kép
Ja, ha nektek úgy jó, akkor talizhatunk megint Vörösváron a JET-kútnál, és akkor én elirányítalak titeket Otyka falujába, az utcát én sem tudom még. Ott meg csak megtaláljuk már.
Egyébként a diétát én sem bírtam tartani, max. 2 napig. De legalább én sem híztam már. De már előre félek a nyártól, én nem merek rövid cuccokat felvenni, nagyon zavar a hasam. A többi nem is érdekelne nagyon.

Otyka miért kellett kiiktatnod a tejtermékeket?? Egyébként tudod már hogy mikor jössz babamasszázsra???
Én ma voltam baba-mama klubban (most értünk haza), amin most ketten voltunk. De volt a Humana-tól egy faszi, és lehetett bébiételeket kóstolni. Mivel Aisa még nem ehet sokmindent, én kóstoltam meg őket, tök jók voltak! Kép Aisa evett egy kis vilmoskörte desszertet, nagyon ízlett neki, amikor elfogyott nekiállt hisztizni, hogy méééééééég... Kép De a másik baba megette, úgyhogy nem kaphatott többet... Kép

Szilpa, hol vagy?? Tudsz jönni pénteken??? Derekaddal mi újság???

Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok,

Kati,
ez a sztori hihetetlen. El tudom képzelni hogy megijedtetek, meg a bébi is. Papáról nem is beszélve, gondolom micsoda lelkiismeretfurdalása lehet.... Én gondolatban mindig ilyesmitől rettegek, csak abban a verzióban, hogy én ejtem le vagy ilyesmi. A hideg futkos a hátamon ha csak elképzelem.

Odex,
szoktál egyébként is futni? Csak mert én is futás rajongó vagyok, bár a terhesség előtti és alatti időszakban nem volt időm eljárni. Viszont alig várom, hogy majd mehessek. Amúgy azt hiszem az a gond a futással és minden sporttal, hogy megmozgatják a mellizmokat is - izomlázad lesz, azaz tejsav termelődik, ami miatt nem ízlik a tej a babának és nem akar szopni. Gondolom ha iszonyú light-osan kezdi az ember, akkor ez talán elkerülhető. Bár ahhoz nekem a mai formámmal csak gyalogolnom kellene. :-))

Petra

petra73
 
 


<font color="ff6000"><font face="Comic Sans MS">Sziasztok!

Zseppy!
Sajna nem tudok menni megint a talira szerintem. Kép Kép Kép
Ugyanis a téli babás topikban van egy anyuka, aki hétfőn felajánlotta, hogy az idegsebész férje megvizsgál, és ha sejt valami elváltozást (sérv, vagy szűkület), akkor elküld különböző vizsgálatokra (MRI, Röntgen). És oda kell mennem péntek délután. Annyira meghatódtam, hogy ennyire figyel rám, és aggódik, hogy elkezdtem pityeregni itt a gép előtt. Írta, hogy vihetem Kendét is, meg itt nincsenek fertőző betegek (idegsebészet), és Ha sír, azt sem ciki, mert a férje már megszokta (nekik is hasonló korú babájuk van), és soron kívül bemehetek hozzá.
Ne haragudjatok, de nekem ez fontos. Már másfél hónapja tart, és már soxor fel sem bírok kelni. Volt, hogy négykézláb mentem, mert nem volt a közelben kapaszkodó, hogy segítsek magamnak felállni. Persze gyerekkel a kezemben. Kép Akkor az nem is négykézláb, hanem háromkézláb. Kép Most jöttem rá! Kép
Tök ciki, mert olyan, mintha ki akarnék állandóan bújni a tali alól. Kép Pedig nem így van. Jó lenne találkozni.
Ja, elsírtam magam: Már tiszta dilisnek érzem magam. Még jó, hogy ilyenkor nem lát senki, mert kinevetnének, hogy ilyen miatt sírok. Kép Kép Én eddig nem voltam sírós, nem tudom, mi történt. Oké, jó! Hormonok. De még mindig??? És ez így is marad? Mikor "gyógyulok" meg?
Párod nagyon rendes!!! Irigyellek!!
Úszós-popófeltolós lánykád nagyon édes!!!! És igen, ugyanúgy hisztis lehet attól is, ha melegük van. Nálam anyámék akarják folyamatosan plusz ruhába öltöztetni, meg körbecsavargatni még egy pokróccal! Kép Úgy kell rájuk szólnom néha.

Ja, és hétfőre meg a Margitba megyek, mert anyu volt a házidokinál, elmondta, hogy nem javult a derekam, sőt!!! Erre a házidoki azt mondta, hogy ajjajjajjajjajj, és hogy porckorongsérvre gyanakszik, és adott beutalót neurológiára. Hihi. Ha tudta volna, hogy már hétfőn levajaztak nekem egyet! Kép Mindegy a beutalójával megyek a Margitba az ideggyogyóra, mert ott is van állítólag egy jó doki. Inkább ketten nézzenek meg!! És ez a doki is tök rendi volt már a telefonban is. Anya lebeszélte vele. Mondta, hogy a szoptatás miatt nem ad időpontot, hogy a gyerek akkor ehessen, amikor neki jól esik. Inkább csak körülbelüli időpontot ad: 14 óra körül, ahogy ráérek, menjek oda. Ja, és péntekre már beírt MRI-re is, így látatlanban!!! Szóval lehet, hogy végre beindult?? Nagyon örülnék neki, ha végre nyugodtan tudnám bármikor segítség nélkül felemelni a fiamat, és le tudnék hozzá hajolni, ha kell.

Bakker! Kicsit megszaladt a "tollam"! Bocsi.

Pera!
A baba súlyát cipelheted. Tehát amikor párod otthon van, készítsetek le minden kellékből egyet a kocsi csomagtartójába (írásod alapján az mindig ott van a ház előtt ugye?), és akkor csak a babával kell lemenned, lent pedig belerakhatod a kocsiba. Ez nem megoldható?? Tényleg mindkettőtöknek fontos lenne a séta!
Pampers-szel én is így voltam. Alig vártam, hogy elfogyjon. Csak hát aki pelust hozott ajiba, az mind ezt a márkát hozta, mert a sok hülye reklám szerint ez a legjobb. Szegények meg jóhiszeműen hoztak egy rakással. : Kidobni meg csak nem fogom. Tiszta ciki volt megkérni őket, hogy többet ilyet ne hozzanak. De valahogy szólni kell, hogy ne dobják ki ők sem feleslegesen a pénzüket. Mindenki a legjobbat akarta neki venni. Kép Kép
Hordozó: Először úgy néznek ki benne, mint aki összecsuklott. Tényleg nem jó a gerincének hosszú időt benne tölteni, de egy-két rövidebb autóútra az a legbiztonságosabb. Eleinte nekem azt mondták, hogy próbáljak mögé tenni egy kis takarót, ami kiemeli, és nem engedi annyira ülni, inkább kicsit fekvő helyzetbe hozza. Egyszer mentünk vele rövidebb útra, amikor nagyon pici volt, így én nem tettem mögé semmit. Most már belenőtt. Meg Odex is írta a szűkítőt! Ez van a melyikben már eleve benne van.

Odex!
Szerintem a "lájtos" futás még belefér. Viszont azt hallottam valami gyógytornásztól (vagy mi a tyű a foglalkozása), hogy az izomláz is megváltoztatja tejcsi ízét, tehát csak óvatosan !!! Egy pici izomláz még belefér, de figyelj oda!
Milyen ez a 90 napos diéta? Leírjátok nekem??
Jó érzés, hogy egy napig nem jövök, és hiányoltok! Kép

Otyka!
Nekem sem igazán bírja a hordozót, mert nem tud benne úgy mozogni, ahogy szeretne. Csak ha elindul alatta a kocsi, akkor hajlandó megnyugodni benne. Bár volt már 1-2* olyan, hogy akkor sem. Kép De kivenni nem fogom, mert akkor oda a biztonság. Kép Inkább, ha nagyon üvölt, akkor majd félre állunk szüneteltetni a dolgot egy kicsit.

Zkatica!
Húúúúúúúúúúú! Ez szörnyű!! Szegény Viki. Teljesen összeugrott a gyomrom, amikor olvastam. Gondolom nagyapó azóta lelkibeteg szegény. Tudom, hogy mennyire imádják az unokákat, biztos nem szándékosan csinálta, és teljesen összetört. Ugyanúgy kellet őt is vigasztalni, mint Vikit ugye??
Szegény kislány! Kép Hülyén hangzik, de tényleg szerencséje volt!!!

Babamasszázs:
Tegnap volt itt nálunk háznál a Dezső, és nekem tetszett az "óra". Én a levelekben, meg a telefonban is simán letegeztem, és amikor megjött, akkor láttam, hogy jóval idősebb, mint aminek képzeltem. De akkor már mindegy volt, simán tegeztem tovább. Kép Még csak ismerkedés volt, meg 1-2 fogást mutatott, meg elmondta a körítést. Jövő hétfő este jön.
Ja, és kiderült, hogy gyógymasszőr, és ha kiderül, hogy pontosan mi a bajom, akkor utána annyival előbb fog majd jönni, hogy engem is megmasszíroz. Kép Majd még azt megkérdezem, hogy mennyiért...

Kendét jól megzavartuk ezzel a húsvéti jövés-menéssel, meg vendégekkel. Már a 3. éjszaka kelünk ismét egy hajnali szopira. Remélem pár napon belül rendeződik, és újra átalvás lesz.

Tegnap olyan édes volt este. A fürdés előtti tornánál játszottuk. Van egy felfújható nagyon színes mókusa, ami sípol ha nyomogatom. Ezt ütöttem az ő kezével ütemesen, és annyira tetszett neki, hogy úgy sípol, ahogy az ő kezét is rángatom!!! Akkorákat nevetett. Kép És utána a vízben is nagy vigyorkák voltak. Ez ritkaságszámba megy. Inkább mindig nézelődni szokott nagyokat fürcsi közben. Persze a keze-lába folyamatosan szokott járni, mintha úszna. Mostanában tiszta víz állandóan az egész fürdőszoba.

Ma reggel volt kaki 3 nap után! Kép Nem is vártam, mert mostanában több nap szokott lenni. A reggeli szopi közben hallottam, hogy rotyog a popó. Ezután tisztába tettem, és amíg a fejemet elfordítottam, hogy a kakis pelust hova teszem, addig fira hangot hallottam, és már éreztem is a lábamon a nedvességet. Akkor szökőkútban pisilt, hogy úgy ugrottan el előle. Kép Kép Akkor már úgyis mindegy, hagy fejezze be nyugodtan. Persze egy óriási tócsa lett a parkettán, meg körülötte 1 méteres körzetben pisi-pöttyös volt minden, ahogy szétfröccsent. Kép Persze a pelenkázó is elázott, meg a rugi is, így öltözhettünk át kora reggel. Kép De olyan édes megszeppent fejet vágott, hogy eszembe sem jutott haragudni, még én vigasztaltam. Kép</font></font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Szilpa,
meglocsolt a fiad, csak egy picit késve. KépKépKép
Nagyon rossz lehet a derekaddal, drukkolok, hogy kiderítsék mi van. Nekem szülés után görcsölt be néha, hát hirtelen azt se tudtam, hogy álljak, vagy feküdjek.

Odex,
én ma voltam a Brendonban és ott vannak pelusok kisebb csomagolásban is, most vettem ezt az új Pamperst, 24db. Majd kipróbálom, ha felébred Beni.

Kati,
atyaég, ezt szörnyű lehetett végignézni. Szerencse, hogy semmi komoly nem történt, de sz@r érzés lehet a nagypapának is. Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Odex
Azért nem ehetek tejtermáket, mert szerencsétlen gyerkőc nem bírja. Mondjuk a mai napig nekem is van enyhe laktóz érzékenységem. Pattanásos leszek a tejtől Kép

Nem tudom mikor megyek babamasszázsra, mert még nem hívott fel a csajszi. Kép
Hova jársz baba-mama klubba? vörivárra?
Tényleg voltál már vörösváron abban az új cukrászda, kávézó kajáldában ( a Fő úton van)? Nem megyünk el egyszer? Lehet gyerkőccel is. Van kiülős rész, nagyon mutatós.

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Petra!
Régebben jártam futni barátnőmmel, és nagyon szerettem! Ezért is gondoltam arra, hogy megint el kéne kezdeni! Majd igyekszem akkor úgy csinálni, hogy ne legyen izomlázam. De hogy is kell azt???? Kép

Szilpa!
Tudjuk, hogy utálsz minket, nem is akarsz velünk találkozni és ide is csak azért írsz, mert nagyon unatkozol. Kép Kép De én azért sajnálom, hogy nem tudsz jönni. Kép
Itt olvashatsz erről a diétáról:
http://www.mindmegette.hu/index.php?apps=cikk&cikk=12381
Gratula a kakihoz / pisihez (szép húsvéti ajándék Kép) és a vidám fürcsihez! Ezek már hangos kacajok vagy inkább mosoly?
Az átalvásról: Aisa is csinál ilyeneket, mostanában megint ébred hajnalban is. Kép

Ilba, kíváncsi vagyok neked mi lesz a véleményed a pelusról! De gyanítom, azt a problémát nem orvosolták, hogy a hátánál ne folyjon ki a kaki. Kép Pedig nekem mosz az volna a legfontosabb!

Na megetetem a leányzót!
Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Otyka!
A védőnő szervezi itt a baba-mama klubot! Még nagyon indulóban van, kíváncsi vagyok milyen lesz.
Arra gondolsz ami a Sziszivel majdnem szemben nyílt?? Ott még nem voltam, de megnézhetjük majd vmikor! Majd pénteken megbeszéljük, ha találkozunk!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!
Szoktalak Titeket is olvasgatni,és ha nem baj ajánlanék Nektek egy oldalt,ha nem ismernétek még!Itt sok cikk,segitség,recept van a 90 napos diétához.Sok sikert Mindenkinek!
www.hoxa.hu

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Képzeljétek, véres tejet fejtem tegnap. Állítólag a mellembenlévő csomó miatt. Úgy beszartam, h csak na. Azóta nem merem cicre tenni. Kép

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Tegnap elszállt az üzim. Kép

Otyka,
jézusom, nem hangzik valami jól, orvossal beszéltél?

Pelus: tegnap délután "felavattuk", de ez nem egy reggeli mennyiség volt, ma reggel meg rutinból a Liberót adtam rá. Szóval a kaka teszt még várat magára, a combját viszont tényleg nem szorította annyira, mint a Libero. Lehet, hogy nappalra ezt fogom használni és ha nem bírja, akkor éjszakára marad a Libero. Majd meglátom.

Éjszaka: a fiam több, mint 5 hónapos, 7,5 kiló és még 2x szopik éjjel. Szerencsére nem ébred fel, így megy a szunya tovább. Általában 10 körül alszik el és reggel 8-9-ig alszunk.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


<font color="ff6000"><font face="Comic Sans MS">Sziasztok!

Tegnap éjjel nem működött a babanet, pedig írtam. Még szerencse, hogy mostanában azt csinálom, hgy ahogy olvasok, közben word-be írom a válaszokat, és ha kész, csak bemásolom ide. Így el tudtam menteni. Kép

Mindjárt be is illesztem ide, utána vissza olvasom a mait.</font></font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


<font color="ff6000"><font face="Comic Sans MS">Odex!
Dehogyis utállak titeket!! Kép
Hát már van hang a nevetéshez, de még csak egyhangú heee. KépOlyan, hogy hehehe még csak egyszer volt. Kép Remélem, értelmesen írtam, mert hang nélkül másképpen nem tudom elmagyarázni. Kép</font></font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


<font color="ff6000"><font face="Comic Sans MS">Pilchard!
Köszi!!! Ez jól jöhet még! És ne csak olvass, kapcsolódj be nyugodtan!

Otyka!
Ez tényleg ijesztő. És mgekérdezted a védőnőt, hogy ilyen kor mi van?? Én is besz..nék.

Hát nem volt nagy mennyiség tegnap óta.

Éééééééééééééééés yesssssssssss!!
Kende ma megint átaludta az éjszakát!! Kép Kép Tudtam, hogy bízhatok az én ügyes fiamban! Kép Ezek szerint tényleg csak a nagy jövés-menés zavart be a kis lelkébe! Szegénykémnek dilis anyja van! Kép Kép

Figyelitek, hogy mióta eljöttünk a szülészetről, hogy beindult az a topik? </font></font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa,
hatalmas gratula Kendéhez, hihetetlen jó fiú. Benedek is tök nyűgi volt már keddre, mi is rángattuk szegényt ide-oda, ő már csak kétszer másfél órát alszik napközben, de a sok jövés-menésben soha nem tudott most rendesen pihenni.

Az éjszakákért meg írigy vagyok kicsit, de figyi, cicijeid kibírják? Nem kell fejned? Nekem kibírnák, én csak azért fejek, mert este már az addig lefejtből néha pótolnom kell.

Odex,
ma ettünk 3 kiskanál almalevet!!!! 3 rázkódás és sok-sok fintor lett a vége. Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Jó reggelt!

Szilpa, nagyon sajnálom, hogy nem tudtok jönni. Talán legközelebb már nektek is jó lesz az időpont. Kép Gratula az újra átalváshoz! Kép Mostanában Aisa is kihúzza reggel 6-ig, 1/2 7-ig! Kép El tudom képzelni ahogy Kende vigyorog / nevet! Majd amikor az első igazi kacaj elhagyja a száját, az lesz igazán szép élmény! Nekünk majdnemhogy potyogtak a könnyeink annyira meghatódtunk! Kép
Bejött amit mondtál: Aisa egyfolytában próbál a hasára fordulni, aztán amikor sikerül neki, rájön, hogy úgy mégsem olyan jó. Na most visszafelé még nem megy a dolog, így elkezd nyüszögni, hogy fordítsam vissza. És két perc múlva kezdődik minden előlről! KépKép De olyan aranyos, ahogy küzd a forgolódással! Kép

Otyka, remélem nincs nagy gáz a véres tejci miatt. Gondolom most fagyasztottat adsz neki, még jó hogy tettél a fagyóba is! Kép

Ilba, én imádom kipróbáltatni Aisával az új ízeket. Õ nem nagyon fintorgott, csak nem tudta mire vélni a dolgot, hogy mi ez a más íz??? Mi már azóta őszilevezünk, meg múltkor kapott egy kis vilmoskörte desszertet is. Nagyon ízlett neki. Lehet, hogy dokinénink le fog cseszni jövő héten, mert ő azt mondta hogy 6 hónapos koráig ne adjak neki semmit. De ha egyszer kinézi a kaját a szánkból! Kép Gondolom unja már a tejci ízét! Kép
Éjszakai fejés: én ma hajnal 4-kor arra ébredtem, hogy szabályosan úszok a tejben. Melltartó, poló, melltartóbetét, ágynemű tiszta tej volt... Kép Jöhettem ki fejni egy kicsit, de kb. két perc után feladtam, és inkább visszabújtam az ágyba. Kép
Na, megyek reggelizek egy kicsit!

Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok végre! Kép Már fogalmam sincs mikor jártam erre, de jó rég volt.
A húsvét elég gáz volt. Veszprémbe voltunk, menni kellett mindenfelé, így Enéh alig tudott aludni( nem mintha sokat aludna), estére meg tiszta nyügi lett. Persze sírt is rendesen anyósom meg egyből felkapta. Persze még inkább elkezdett sírni, akkor mondtam hogy inkább hagyja rám, majd mi elintézzük az alvást, főleg hogy a kisasszony mostanában magát altatja.
Előtte meg tesómhoz járkáltunk a kórházba. Már itthon vannak, és jól vannak, igaz Gina még picit sárga.

Voltunk ma kengyel-kontrollon. Már 2*2 órára levehetjük a kengyelt, és 2 hét múlva már nem kell visszaadni rá. 3 hét múlva megyünk megint, akkor megröntgenezik, és ott derül ki hogy kell-e tovább vagy nem. Annyira boldog vagyok! Jah! És a legjobb! Nem is sírt a vizsgálatkor, hanem végignevette! Olyan édes volt!
Enéh felfedezte a lábait! Kép Hihetetlen mennyire édes! Állandóan felcsapja, nézegeti, és a legjobb! "Beszél" hozzá.
Tegnap volt nálunk a védőnő, megnézte, és azt mondta, ha nem lenne rajta a kengyel simán hasra fordulna. Már nem merem csak úgy otthagyni az ágyon, mert kimegyek mondjuk wc-re, (kb.2 perc), és mire visszajövök, már más pozícióban máshol találom meg. Még jó hogy vettünk neki ilyen polifoam-puzzlet.
Jah! És már van kedvenc játéka is! Egy plüss bárány. Ha meglátja, nyúl érte, és rendszerint a szájába köt ki(mint minden más).

Nálunk még szó sincs az éjszaka átalvásról. A 3 hós oltásig minden rendben volt, Enéh is átaludta az éjszakát, olyan 10-11től reggel 6-7ig, de mostanában már hajnal 4-kor felébred.

Jah! És megkérdeztem a védőnőt torna-futás-sport ügyben. Azt mondta ha nem erőlteti meg magát az ember akkor nincs gáz, de arra figyeljünk hogy a testmozgás és a szopi között legalább 1 óra teljen el, mert a mozgás közben termelődött tejsav kiválik az anyatejben, és akkor a gyerkőc nem fogadja el.

-cs-

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sancsi
örülök, h hamarosan levehetitek végre a kengyelt. Kép
Még mi sem alusszk át az éjszakát.

Küldtem múltkor emilt, nem kaptad meg?

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sancsi, ezek tényleg jó hírek! Kép
És annak is örülök, hogy a futás-mozgás ügyben is információkat hoztál! Kép Így talán már nyugodtabban vágok neki (ha egyszer ráveszem végre magam), de azért még megkérdezem a mi gyerekdokinkat is jövő héten.

Zseppy, kár hogy nem tudtál jönni. Kép Remélem, azért jobban vagy, jót tett a pihenés. Olyan kivi lettem volna Enci babára is! Kép

Szilpa, mi újság, mit mondtak a doktorbácsik a derekadra???

Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


<font color="ff6000"><font face="Comic Sans MS">Sziasztok!

Ilba!
Cicijeim jól bírják, bár reggelre két nagy feszülős lufi, de a régebben fogyasztottból eszik, a mási kibírja a köv. kajcsiig. Estére én is lazábbnak érzem, de még elég szokott lenni Kendének akkor is, sőt, soxor megnézem, és még ki tudok nyomni belőle valamit, tehát nem lehet full üres. Szerencsére. De amikor érzem, hogy kezd kevesebb lenni, már veszem is be az Urtica-t.

Odex!
Én is remélem, hogy legközelebb tudunk menni mi is.
Ma csak &frac12; 7-ig sikerült aludni, mert előző este már olyan fáradt volt, hogy nem szopizta le a rendes adagját, csak kevesebbet, és hamar ki akart lyukadni a pocak Kép
Szegény forgós Aisa. Remélem, hamar rájön a visszafordulás technikájára is.

Sancsi!
De jó, hogy megint itt vagy!
És mennyi minden történt veletek!!!!!!
Édes lehet Enéh , ahogy dumál a lábával! Kép
Tesódék ne izguljanak, nekem is picit sárga volt Kende, amikor elhoztam. A lényeg, hogy sokat cicire, és ha 3 óra múlva sem akar felkelni, fel KELL ébreszteni. Biztos minden rendben lesz. És milyen jó a két uncsitesó között ilyen kicsi korkülönbség! Biztos imádni fogják egymást.
És örülök, hogy így javul ez a kengyel téma!

Dokinál: A tünetek, meg a vizsgálat alapján gerinc-sérvet mondott. 1 hónap múlva lesz MRI vizsgálat, és majd akkor lesz tuti. Addig úsznom kell, meg gyógytorna. Azt mondta még, hogy ne nagyon vegyek be semmit (algopirint se), nem hajolhatok, nem emelhetek, és sokáig nem ülhetek. És valszeg gyógytornával helyre hozható és nem kell műteni! Ez olt az egyetlen jó hír. Remélem, úgy is lesz.</font></font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Képzeljétek, az a legújabb nálunk, h fel akar ülni. Állandóan emeli a fejét, olyan hasizma lesz, h ihaj KépAztán mikor néhány próbálkozás után rájön, h nem megy, s elkezd bőgni, s akkor segíteni kell felülni. Aztán nézelődik.
De marha cuki mikor keze lába az égben van. Néha észreveszi a lábát, s teljesen belefeledkezik a látványba Kép Forgatja a lábfejét körbe körbe Kép

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


<font color="ff6000"><font face="Comic Sans MS">Otyka!
Nagyon édes lehet!!! Olyan jó nézni, hogy mindig új dolgokat fedeznek fel!

Kende például ma először berregett a szájával. Pont anyósnál voltunk, és akkor csinálta. Azt hittem, megzabálom. Pont párom unokatesója dumált hozzá, de sajnos nem találta el a fröcsögés, csak magát nyálazta le vele.
Most meg próbálja elaltatni magát, és csak hallom a duma hangjait a kisáyg felől, és közben új hangot hallok: gargalizált! Kép De csak egyszer. Meg a brerregést is egyszer.

Mi lett a véres tejcsiel?????</font></font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Szilpa, az jó lenne valóban, ha nem kéne műteni majd, hanem gyógytornával helyre lehetne hozni a derekadat. Kép Tényleg vigyázz magadra, csak a legszükségesebb esetekben emelgess, hajolj stb. Kép
Kende nagyon ügyes, hogy már berreg! Kép Helyes lehet ilyenkor! Kép

Otyka, Panna se semmi! Kép Amúgy is egy tündér, jó volt látni! Kép

Nekünk kicsit mozgalmasan telt a hétvége. Szombaton párom dolgozott, így az a nap olyan volt mintha hétköznap lett volna. Tegnap meg egész nap úton voltunk. Anyós-párom nagyszülei-barátnő. Nagyon jól viselte Aisa a nyúzást, de el is fáradt, mert 9-kor már ágyban volt, és reggel 7-ig szunyált. Aztán kajci, és 8-tól most megint alszik! Kép Tök szép idő lesz ma is szerencsére, úgyhogy megyünk egy nagyot sétálni majd szerintem! Kép

Zseppy, Katica, Sancsi???

Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Szilpa
Tök ügyi már a fiad KépJó lenne már végre találkozni KépAz enyim mégcsak hasonlókat sem csinál Kép Csal állandó jelleggel lerúgja zokniját. Szerintem direkt. Kép Kép

Azóta nem volt véres tejcsi. Valszeg egy láthatatlan hajszálrepedés okozta.

Odex azért te sem panaszkodhatsz Kép Annyira nyugodt volt. Kép

Megvolt az első torna Kép Az elején tök jó érzés volt, de 20 perc után meg akartam halni Kép
Remélem nem lesz gond a tejcsivel.

Zseppy
Vettél fakarikát?

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: