Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Snoopy, nem azért kaptam azonnal az Utrogestant, mert pecsételésem volt, a fiammal is pecsételtem anno, akkor csak fektettek, a második babánk el is ment a 12.héten, és most amikor barnáztam a doki nem akart kockáztatni. Én mindenféle gyógyszerellenes vagyok, de azt mondta, hogy ezzel nem ártunk, baj nem lehet belőle.
Csernusn, a fiammal a pocim egészen a 6. hónapig nem gömbölyödött, nagyon el voltam keseredve, hogy senki sem látja, hogy van egy lakóm :-) Azt mondják másodszor hamarabb fog látszódni, hát nagyon remélem, bár már kerekedik, de csak a hájam az, mert még a rosszullétek előtt csak zabáltam-zabáltam. A ciki az, hogy ahány kilóval szültem Danit, most szinte annyival kezdem ezt a terhességet. De most nem érdekel, a lényeg, hogy minden rendben legyen.
Kataa, jó, akkor nem aggódom a vizsgálatok hiánya miatt, csak azért volt furcsa, mert az előző két terhességemnél azonnal mennem kellett mindenre, de hát ráérek.

Jaj, amúgy abbahagytam az Elevitet, és sokkal jobban vagyok, bár azóta hánytam már, de az nem visel meg engem, amíg szedtem a vitamint (utána próbákoztam a Ferro-folgammával és ua. mint az Elevit), mert akkor fájt a gyomrom nagyon, és a sav marta a légcsövemet is. Most megpróbálok sok gyümit enni.

Anita

Kép
ldanita
 
 


Jaj elfelejtettem egy kérdést!
Kataa! A SOTE-n lehet kérni képet és videófelvételt? Szerinted ha megyek a 9. heti UH-ra, akkor beengedik a családot? Biztos hüvelyi lesz, de ha a fiam a fejemhez állna, akkor nem látna semmit, csak a tv-t, nagyon jönne velünk. Szerinted????
Anita

Kép
ldanita
 
 


Sziasztok!

Ezt még valamelyik este írtam, csak nem volt babanet:

Snoopy!
Értem. Nekem is a Prücsök becézése volt a tippem, de ugye manapság már olyan nevek vannak, hogy nem is tudtam hová tenniKép
Egyébként Zsombor a kedvenc férfi nevem. Ha fiam születne, így hívnák, annak ellenére, hogy a férjemnek nem tetszik. Na jó, ha nagyon ellenezné, akkor keresnék másik nevet, de nekem ez a favoritKép
Jázmin is a pocakban Junior volt, aztán amikor kiderült, hogy kislány lesz, akkor nőiesítettük Bambínóra (Kép), de az utolsó hetekben anyukám már úgy kérdezte, hogy "hogy van Jázi?", mert nem akarta, hogy véletlenül "ráragadjon" a Bambínó. De amikor Jázi megszületett, kiköpött Jázmin volt, így fel sem merült a Bambínó becézés. Na, remélem érthető, már kicsit zavaros vagyok.

TIVA-MED-hez gratulálok! Jó kis dolgokkal üzleteltek! És látom, hogy megújult a honlap is.

Verus!
Neked pedig gratula a 6 gyerkőchöz! A múltkor megnéztem a képeiteket, és elámultam, hogy valakinek hogy lehet ennyi gyermeke ilyen fiatalonKép Biztos nagyon jó érzés, hátha egyszer még én is megtudom. Kép


Na, elteszem magam holnapra.
Jó éjt mindenkinek,
Brigó


És akkor innentől már mai hozzászólásKép

Marica!
Gratulálok neked a babyhez!
Repülőúttal kapcsolatban:
http://www.babanet.hu/faq/terelet01.php
Bár lehet, hogy már olvastad.

Borbolya!
ÜdvKép Na, mesélj csak, hogy bírod egy alig egy éves kiscsajszi mellett a "más" állapotot? Én iszonyat nehezen, mert Jázi nem egy ücsörgős tipus, amit nem lehetne csinálni, mindent csinálKép

Ja, és én tegnap a városban voltam (dokim, autószerelő, 2 bank, szőnyegbolt, tesco - mindezt Jázminnal), részemről ezért volt csendKép

Elevit: az első terhességnél nekem is ettől volt hányingerem, de kitartóan szedtem, most viszont ettől múlt el. Ahány terhesség......

Kata!
Én majd az egri kórházban szülök. Mivel Eger mellett lakok, így nem kell magyaráznom miértKép Bár elmehetnék más városok kórházaiba is, de én teljesen meg voltam elégedve az első szülésem alkalmával is az egri szülészettel. Lehet, hogy ha rossz élményeim lettek volna, akkor gondolkodnék a váltáson, csak ugye mérlegelni kellene azt is, hogy sürgős esetben mennyi idő alatt lehetne odaérni a másik kórházba.

Na, megyek, mert mindig van valami melóKép Mikorra érek el oda, hogy ragyog a padló, minden ruha kimosva, kivasalva, 1 hétre elegendő kaja a hűtőben, stb, stb

Első babások!!!
Közhely, de tényleg addig pihenjetek, amíg nincs meg a baba!
Én egy éve nem tudtam magam kialudni, nem tudtam egy filmet megnézni, és még sorolhatnám. Persze akkor is megériKép

Na, lelépek,
pá,
Brigó
13+6

Kép

Kép
brigó
 
 

 
 

Sziasztok!

Anita,
Pannával a pocim nekem is csak a 6. hónap körül kezdett gömbölyödni! Persze, icipicit látszott addig is, én legalábbis láttam, de ha normálisan felöltözve sétáltam az utcán, senkinek fel nem tunt, hogy 3-4 hónap múlva szülök! Én is el voltam keseredve, egyrészt, mert szerettem volna, ha az egész világ tudja Kép, másrészt mert aggódtam is picit, hogy megfelelôen növekszik-e. De szerencsére semmi gond nem volt, csak ilyen az alkatom. Kíváncsi vagyok, másodiknál mennyivel hamarabb fog látszódni, és mennyivel lesz nagyobb a pocakunk! Kép

Brigó,
Én is elég nehezen viselem, bár azt mondják, csak az elsô 2 év a borzasztó. Kép Kedvencem, amikor épp nagyon rámjön a hányinger, legszívesebben lefeküdnék, Pannára viszont épp a sétálhatnék jön rá, nyújtja a kis kezét (egyedül nem hajlandó járni) és nyöszörög hozzá. Hajjjj... Azért nem semmi, hogy mennyi mindent el tudtál intézni Jázminnal együtt!!!! Ôszinte elismerésem! És közben etetted meg? Aludt is közben? A listát olvasva ez jópár órás program lehetett... Kép

A közhely tényleg igaz! 1 éve (nem is, másfél, mert a terhesség vége felé sem aludtam már jól) arról álmodom, hogy egyszer úgy alszom végig egy éjszakát, hogy ne kelljen felkelnem, reggel pedig addig alhassak, míg jólesik! Vagy ennek már nincs túl sok köze a realitáshoz...?

Borbolya
?+? Kép

KépKép

Kép
borbolya
 
 


Kedves Brigo!
koszonom a webcimet, meg nem olvastam. irtam is kerdest a dokinak. en ad. almos vagyok (ami szamomra hihetetlen) de utalok aludni! es nincs hanyingerem sem jeeeeeeeeeeeeee, de faj a derekam -elso perctol.

mikor fog lacccani, h kisbabucim lesz? es mikor tudom meg h fiu vagy lany? es azt h ikrek lesznek-e?

van olyan aki elsobabas? es olyan aki 30 folott van?

udv Marica

Kép

Kép
mmarica
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk a házikótól.Költözést még nem tudom,de ott is lesz netKép
Hú bocs de nem emlékszem,hogy ki kérdezte,hogy hova kell bejelenteni a lakcímet.Hát abba az okmányirodába ahova tartozni fogtok.

Rosszullétek továbbra is tartanak,pedig pihentem ezerrel/szegény apa,rohangálhatott a gyerekkel/ Elevitet én nem szedhetek,mert Nimród is elég nagy lett anélkül is,így maradok a magnézium+B6-nál,ez kicsit enyhít a hányingeren.
Én az Uzsokiban fogok szülni,amúgy meg magánrendelésre járok,a kórházba csak néha uh-ra kell mennem.Szerdán is megyek előszőr uh-ra.
Ti vittétek magatokkal az elsőszülötett ilyenkor?Ha nem lesz más nekem muszáj lesz vinnem magammal.
Na ennyi,apa jött a géphez Kép
Jó éjszakát!
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Borbolya!
Akkor neked sem könnyű. Szerencsére engem most elkerült a hányingerKép

Ja, a pénteki napunk szerencsére jól sikeredett. A dokimnál elvolt Jázmin, udvarolt a kismamák férjeinek (Kép), az autószerelőnél kb egy óra hosszát voltunk, amíg a kocsinak csinálták a zöldkártyát, mi sétáltunk, amiben jól kifáradt.
Amikor kész lett a kocsi, megebédeltettem (túrókrém, semmi extra, bár inkább volt ez még tízórai), a kocsiban tisztába tettem, és be is aludt. Irány a bank, ott ugye végig aludt, aztán a szőnyegboltban és a tescoban fel volt, de ott már nem igazán zavart be. Egyedül attól féltem, ha a bankba érünk, és Jázi nem fog aludni, és így nem tudok "tárgyalni" az ügyfelessel, de szerencsére jó kislány voltKép

Az alvásnak lesz realitása!!! Kb 20 év múlvaKép Addig kitartást!!!Kép

Marica!
Örülj neki, ha nincs hányingered!!! Az egyszerűen szörnyű!!!
Viszont szerintem próbálj meg minél többet aludni, ha álmos vagy, annak ellenére, hogy nem szeretsz aludni. Szerintem a szervezeted ezzel jelzi, hogy pihenésre van szükséged neked is és a babának is.
Szerintem az, hogy mikor látszik majd a terhesség, egyénileg változó. Azt, hogy ikrek lesznek-e, az első uh-on megtudod, míg azt, hogy kisfiú vagy kislány általában a 14-15. héttől már megállapítható. Legalábbis én ezt olvastam valahol.

Ma betöltöttem a 14 hetet!!! Hurrá!!!Kép

Aki volt már védőnőnél, mondták már neki, hogy ingyen megcsinálják a "vérvételes" Down kór szűrést, amit eddig 40.000Ft-ért csináltak, és Angliába küldték ki a levett vért? Mert itt (Eger) ingyen csinálják, csak nem tudom, hogy most ez helyi vagy országos dolog-e.

Pá, és jó pocakosodást mindenkinek
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Szia Anita!
Én kérdeztem a lakcímet. Ezek szerint csak az okmányirodába kell bejelenteni? Sem az Apeh-ba, önkormányzathoz, TB-hez?

Az nem jó, ha a rosszullétek még mindig tartanakKép
Én úgy tudom, hogy a vitamin abszolút nem befolyásolja a születési súlyt. Egyébként mekkora súllyal született Nimród?
Majd mesélj, hogy mi volt az uh-on.
Én Jázmint konkrétan az uh-ra nem vittem magammal, de pl. a belgyógyászati vizsgálatra, és most pénteken a dokimhoz igen. Megmondtam, hogy nem volt kire hagynom...

Na, jó éjt mindenkinek,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Sziasztok!
Brigó!
Máshova nem kell bejelenteni a lakcímet,nekem automatikusan átjelentették.De ha nagyon akarod küldjél egy faxot vagy levelet,de szerintem ezért nem érdemes napokig sorban állni sehol sem.
Ez a vitamin dolog minden orvos szerint más.A dokim mesélte,hogy ő 6 évig kísérletezett az elevittel a kismamákon és nagyobb volt a nagy súly miatti császár azoknál akik szedték a vitamint.
Nimród 3700 grammal és 56 centivel született,de 11 nappal túlhordtam.Majdnem császár lett a vége az aránytalanság miatt,így később kiderült.De szerencsére megúsztam egy hatalmas gátmetszéssel,meg vagy 20 belső ültéssel.

Ma húzós napunk lesz (bank,posta,nagybevásárlás),szerencsére Nimród alszik még,de azért megvolt már a reggeli hiszti.Ha szerencsém van anyósom nem dolgozott az éjjel és hajlandó vigyázni rá egy kicsit,akkor még kozmetikushoz is eljutok:P
Ébredezik a lelkem.
Szép napot mindenkinek!
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok

Vegre sut a nap,megha hetfo is vanKép
Remelem mindenkinek jol telt az Anyak napjaKép azoknak is akik meg csak pocakban elvezhetik ezt.Anno emlekszem hogy a ferjem mar pocisan vett nekem viragot,olyan meghato volt..Kép
Most meg Alext olkaptam szepet meg aranyos szavakat,hat mit ne mondjak(bizti a hormonoktol )de sikerult elpityerednemKép
Igen kerhetsz felvetelt meg kepet is,de elotte ki kell fizetni a kartonozoban( a lepcsotol jobbra az elso ajto. Sajnos ide nem mehet be senki a ferjed sem az UH-raKép Mert tobb vizsgalo van egymas mellett es csak fuggony valasztja el egymast.

Brigo
Kozhelyed nagyon is igaz,sajnos egy 3,5 eves mellett sem lehet pihenni,persze aludni mar igen,mert 3 eve alszik ejjel egyfolytabanKépKép
Igy persze az egesz nap utan estere hulla vagyok,elso terhessegnel nem volt ez..vagy csak oregszem?Kép
En miota dolgoozm leadtam a htb munkabol,jar takicsaj es igy egyszerubb, csak a mosas+vasalas+fozes marad.Mondom igy is kivagyok estere.

Borbolya
Nekem Alexnal mar a 10.heten latszott a babassag.Most meg mar a 8.szoval tenyleg igaz hogy masodjara gyorsabban novunkKép Bar en vekoy vagyok, talan azert is ilyen gyorsanKép

Marica
ALkat kerdese hogy mikor latszik a hasad,de altalaban 16-18.heten mar mindenkinek latszik valamiKépKb ilyenkor mar meg is tudjak mondani a nemet az UH-nKép
En is 30 felett vagyok,bar nem elsobabasKép

Anita23
En szedtem vegig majdnem at Elevitet es Alex 3100,ugyhogy ez sem mindig igaz.Bar teny hogy a vitamin csak az elejen fontos,plane amikor nem bir enni az ember lanya a hanyingertol,de a babanak meg jol kell fejlodnie.

Pusz
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok Lányok,

Még végigolvastam mindenkinek a levelét, az már egy óra volt!Kép Még szerencse, hogy nem ég a körmömre a munka, bár lenne mit csinálnom.

A lakcím változást nem kell csak az okmányirodában bejelenteni, a többi helyen a cím nem számít, azonosító alapján kezelnek. Adóbev-nél úgyis mindig neked kell az illetékes apehhoz fordulnod, a TB ellátásra meg tökmindegy hol laksz, ha biztosított vagy.

Az elevit úgy látom mindenkiból hasonló hatást vált ki. Egyébként a vitaminoktól nem csak a baba hívhat, hanem magunk is, ugyanis a kellő vitamin mennyiség elősegíti az egészséges anyagcserét is, és még étvágyat is csinál.Kép

Remélem nekem nem a 6. hónapban fog látszódni a kisbabám, mert a párom és én is nagyon csalódottak leszünk. MOst a 10. héten még semmi nem látszódik, bár van rajtam kb 6-10 kiló felesleg.

Én elsőbabás vagyok, de 30 alatt. Kép


És én az Újpesti kórházban tervezem a szülést, mert:
1. kb. 10 perc még gyalog is.Kép
2. Voltam kórházban egy hiperszuperül felújított helyen (Salgótarján), és elhihetitek, hogy nem mindig az számít milyen a kórház, bár még az orvosok is rendesek voltak, viszont annak ellnére, hogy egyedül voltam a szobában(!), a szagoktól nem bírtam WC-re menni, meg Fürödni is csak nehezen.
3. Azt mondták akikkel eddig beszéltem, köztük az orvosom is, hogy az újpesti szülőotthon, nem modern kórház, de családias és a szülések nem futószalagon folynak.
4. vész esetén még a szabolcs utcaiban is esély van rá, hogy a fogadott orvosom lát el, mert ott is dolgozik.

Arra is rájöttem, hogy ez a sok kismamáknak szóló honlap néha már túl sok információval lát el minket, és bele is tud zavarodni az ember.

Na most már sokat írtam, ugyhogy abba is hagyom.

Niki

Ti milyen honlapokat olvasgattok, vagy vettetek már valamilyen könyvet?

Egyébként biztosan rossz az időbeosztásom, de én most is munka után, mire ágybakerülök az kb. éjfél, állandóan rohanunk és a lakás is szalad. Ha még lesz egy kisbabuci is (aki ugye leköti az első időben minden percedet?), akkor hogyan bírja az ember mindezt???Kép Gyakorló anyukák,sok segítségre van szükségetek?



És a Születés Hetén részt vesz valaki?

csernusn
 
 


nem tudom mitortént,

de osszekutyukódott az előző szövegem, szóval a végén köszöntem el.

Niki

csernusn
 
 


Sziasztok!

Hát igen, én írtam, hogy bajban is vagyok a kórházzal jelen pillanatban még.
Mert ugye én már igencsak tudom, mit akarok és mit nem, és ennek a korábbi doki - kórház páros megfelelt. De ugye most ez nem lehetséges.
Amit én szeretnék: olyan kórház, ahol békén hagynak, nekem nem kellenek különleges dolgok, de nem szeretnék más párok szülésében résztvenni (ezért pl. mindenképpen olyan szülőszoba kell, ahol egyesével szeparálhatók), ill. ragaszkodom a páromhoz mindvégig.
Nem akarok rutinbeavatkozásokat (csak ha én is beleegyezek), ill. nekem senki ne akarja siettetni a szülésemet (mondjuk "fájásgyengeség" címén).
Ez, ami a szülőszobával kapcsolatos és az orvossal, szülésznővel.
Viszont másik nagy elvárásom, hogy a gyerekemről se mások döntsenek. Éppen ezért magam mellett szeretném látni minél hamarabb, ill. ha egyéb baja nincs (és miért lenneKépKép), akkor ne is vigyék el, max. este fürdetésre. Azt gondolom, hogy sokszor ez is a sikeres szoptatás alapja...
Én nem szeretnék "pihenni", sőt nekünk pont a kórházi napok lesznek azok a napok, mit még kettesben tölthetünk, ezért ezek számomra nagyon fontosak.
Hannával minden elvárásom teljesült, hihetetlenül jó volt, hogy a kórházban töltött napjainkon végig velem volt, ott aludt mellettem, nem zaklattak feleslegesen.

Snoopy!

Gratulálok!KépKép
Tudom, a doki is mondta, hogy a szülőszobákat felújítják. De vajon a gyermekágy teljesítené az elvárásaimat???

Elevit: hát én nem tudom, hogy számít-e a méretben. Szerintem ez részben alkati kérdés is, nekem 3700, 3450, 3800 g-mal születtek, gondolom most is ekkora babára számíthatunk, ha időre jön (Beni jött 10 nappal később (nem ő volt a legnagyobb), két kisebb időben).
Én szedem az Elevitet, elsősorban azért, mert 5 éve vagy terhes vagyok, vagy szoptatok, időnként egyszerre isKépKép (mint most is), gondolom e mellett szüksége lehet a szervezetemnek némi vitaminpótlásra.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem,most jött el az idő,hogy csatlakozzam hozzátok,ma voltam a dokinál,és mostmár egészen bizonyos,hogy beköltözött a pocakomba egy babuci. Már a szívecskéjét is láttam dobogni,nagyon jó érzés volt.

Akkor magamról annyit,Ildikónk hívnak, 28 éves leszek novemberben,Pest megyében élünk és van egy 18 és fél hónapos örökmozgó kisfiam,Dávid.
11 éve ismerem a férjem és 5 éve vagyunk házasok.
Tavaly június óta próbálkoztunk a kistesó gyártásával,és ha minden igaz mostmár bent figyelget a pocakomban.

Ma voltam az első laborvizsgálaton az István kórházba (ott szültem Dávidot is tavaly október 16-án dr. Fazekas Ferencnél).

Jelenleg 22 mm a picikém és 8+5 napos. December 14-re vagyok kiírva,remélem a karácsonyt azért otthon tölthetem.

Mindenkinek gratulálok a pocaklakójához és örűlök,hogy ennyi sok anyuka van,aki a második ill. a harmadik babáját várja.

Mégegyszer örömteli baba várást és kellemes pocakosodást kivánok Mindenkinek,remélem jókat tudunk majd dumcsizni és sok hasznosat tanulhatunk egymástól.
Kép

Ildikó(8+5)
ilgya1
 
 


Ez lemaradt!

A születés előtti fejlődés biológiája:
http://www.ehd.org/resources_bpd_illustrated.php?page=2&language=38

Lehet,hogy ismeritek,de szerintem nagyon jó!(Niki!Kép)


Ildikó(8+5)
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Még egy:
ha valaki rajtam kívül bizonytalan a kórházban, akkor most néhány kórház szülészete meglátogatható (Születés Hete keretében):
http://www.szuleteshete.hu/nyitott_korhaz_2006.html

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok,


Én voltam ma a Szabolcs utcaiban.
A környezet, mint padló, falak, stb, szerintem olyan mint bármelyik nem felújított kórházban. Nagyon egészségre specializáltak, nekik a legfontosabb a baba és a mama egészsége, nem a lelki dolgok, viszont profik, ha bármi komplikációról van szó. VOlt olyan, hogy 6 hónapra született babát megmentettek. Bár ezt senkinek sem kívánom, hogy szüksége legyen rá.Minden kisbabával kapcsolatos osztályuk van. Szeritnem futószalagon megy a szülés, mára is 10 újszülöttet várnak. Nem tudom télen mi a helyzet.Kép
Egyébkén összefoglalásul, annyit mondott a nővér, hogyha bármi baj van, innen nem viszik el a babát, ide csak hoznak más kórházakból.

Ez a honlapjukból is kisderül, hisz speciális esetekre vannak felkészülve.
Viszont a nővérek és a szamélyzet nagyon kedvesek voltak és segítőkészek.

Üdv:Niki

csernusn
 
 


ilgya1
 
 


Sziasztok!
Na megjöttek az uh-ról.Nem valami rózsás a helyzet.Dec.21.-re vagyok kiírva,viszont a dokim 15.-étől szabin lesz.Mondta hogy válthatok is ha úgy gondolom,de én maradok nála,lesz a mi lesz.Ha szerencsén van megszülök14.-éig.Ha nem akkor meg keres maga helyett valakit aki bejön a szülésre.
Na hát ennyi.
Szép napot.
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziaszok!

Először is gratulálok mindenkinek a pocakhoz Kép
A 2006 tavaszi babásoktól jöttem, mert van 4 db eladó 38-as kismamanadrágom, 2500/db áron, vagy odaadom a 4-et együtt 8 ezerért.
Ha érdekel, írj egy mailt: picibogyo@gmail.com címre.

Titati (és a 14 hetes Kincső)
titati
 
 


Sziasztok!
Kicsit rég jelentkeztem! Köszi lányok a fogadtatást, jól esett!

Beszti!
örülök, hogy csatoltad a linket, nem is tudtam, hogy lehet mostanság nézelődni! szerintem az egyik barátnőmmel el is fogunk nézni az egyik miskolciba, mert a dokink ott praktizál. Felmérjük a terepet Kép !

Sokan írtatok az Elevitről. Én is szedem, eddig nincs semmi gondom vele, semmi rosszullét, hányás! Lehet, hogy már nem is lesz? Most 7+1-es vagyok. Szerintetek?
Az Elevit viszont szerintem iszonyat nagy, alig tudom lenyelni! Mindig irányba kell állítsam, hogy sikerüljön Kép !

A pocim már nekem is látszik kicsit, mert elég vékony vagyok, de próbálom leplezni még egyelőre, mert egy iskolában tanítok és nem akarom, hogy a gyerekek rólam pletyózzanak és faggatózzanak. Még van pár hét a suliból, aztán meglátjuk. A munkatársaim persze tudnak már róla.

Anita!
Én dec.26-ra vagyok kiírva, ez az időpont sem bízató, valószínű az én dokim is szabin lesz, bár ennyire előre még nem jelentette be. Azért örülnék, ha egy ismerős arc lenne velem akkor!

Sziasztok!
Réka
Vendég
 


Sziasztok!

Brigó!
Nem volt semmi az elintézős napod! Kép
Köszi! A honlap szerintem is jó.Kép

Beszti!
A szülészet főorvosa azt szeretné, hogy bababarát kórház legyen a Rókus. Most kezdődik egy 40 órás tanfolyam a Rókuson belül. Az már csak segít a csecsemősöket is az új idők szele felé terelni....?

Verus!
Az eddigi utolsó két gyermeked éppen 2 hónappal előbb született, mint az én két utolsóm (Kép). No a mostani pocaklakód jól beelőz ehhez képest!

Elevit!
Csajok nem csak a hányinger számít. Amire a magneB6 lehet jó. A folsav viszont fontos, még ha más formában veszed is be, mint az Elevit, ugyanis segíti a babaidegrendszer fejlődését és csökkenti a nyitott gerinccel születés kockázatát.

A dokim is azt mondja, hogy a vitaminok csak a terhesség utolsó harmadában növelik a baba súlyát, addig fejlődik. Ezért nem szedni folsavat szerintem nem éri meg.
Most elküldöm gyorsan mielőtt ismét lefagy a gépünk és elszáll a hozzászólásom.

Jó éjszakát!
Snoopy

Ui: minden új belépő legyen üdvözölve és jöjjék sokat! Kép

KépKép
snoopy
 
 


Sziasztok,

Vitaminok: En ugyan nem Elevitet szedtem, de nekem is egyertelmuen az esti adag vitamintol volt a legrosszabb hanyingerem, ugyhogy valtottam es ez a mostani (ugyan napi 6 szep nagy szemet kell belole beszedni, de) sokkal jobbnak tunik. En is ugy vagyok vele, hogy ha mas nem a folsav miatt muszaly legalabb az elejen szedni, de - Besztihez hasonloan - az en szervezetemnek is valoszinuleg szuksege van minden extrara amit kap, hiszen ami nem megy a pocaklakonak az megy a 14 honapos anyatejebe es csak a maradek jut nekem.

Beszti,
Tokeletesen egyetertek a korhazi elvarasaiddal es szerencsesnek mondhatom magam, hogy pont ezt kaptam/kapom itt ahol a lanyokat is szultem. Remelem sikerult osszeparositanod az orvos/korhazat. Tervezed leszoktatni Hannat a szulesig, vagy keszen allsz a tandem szopira?
Nekem valoszinuleg megint abba kell majd hagynom az utolso harmad kornyeken, mert a multkor is elkezdtem viszonylag hamar kinyilni, es hatarozott (bar nem eros) gorcsolest ereztem szoptatas kozben, ugyhogy nem mertem tovabb kockaztatni.

Holnap megyek az elso hivatalos vizsgalatra... Kivancsi vagyok a lanyok hogy viselik majd.

Udv.
Zsike 8+2
zsike74
 
 


Sziasztok!
Hát abbahagytam minden vitamint, egy picit jobb, de nem teljesen, lehet úgy fogom majd használni, hogy egy felet kapok be csak az Elevitből... Hátha, még mindig elég kimerítőek a napjaim, pedig itthon fekszem :-( Minden este hányok, ráadásul savat, ami nagyon kikészít. Próbálkoztam már mindennel, de szinte semmi sem segít. Tegnap annyit segített, hogy kekszel tömtem tele magam, és mivel felszívta a savat, így nem marta a torkom...

Csernusn! Én is Újpesti vagyok, bár én nem akartam az Újpestiben szülni, de nem azért mert rosszakat hallottam, hanem aki dokit ajánlottak, Õ nem itt dolgozik. Az előző terhességemmel a Szabolcsba jártam, rengeteget kellett ugyan sorban állni, de nagyon aranyosak voltak mindig!

Jaj, a vitaminokra visszatérve! Én a fiammal az elején szedtem csak vitamint az első 3 hónapban, utána nem, nem híztam sokat, és mégis nagy fiú lett 3750-el. Bár akikkel együtt szültem mindenkinek hasonló súlyú babája lett! :-)

Anita
7+6

Kép
ldanita
 
 


Sziasztok, köszi a kedves szavakat Brigó, Kataa!

Snoopy, de azért így is egy korosztály lesznekKép : mindkettő bébi évvesztes lesz.;)Kép

Én már a baba beköltözése előtt elkezdtem az Elevit szedését: pont a folsav miatt.
Akinek nem válik be a MagneB6, annak javaslom a "sima" B6 vitamin tablettát--> hányinger ellen. Nagyobb a vit. tartalma, mint a magne-ban, (ott asszem a B6 vitamin tul.képpen a magnézium felszívódásást segíti elő).
Nekem az elmúlt hetekben lett sok gyomorsavam, erre Rennie-t szedhetek, és tök jól bevált. (volt olyan, hogy azt hittem belefulladok a gy.savamba bocsika!!- de ez tök jól leköti a felesleget.)
Anita, remélem, hogy nem leszel sokáig ilyen vacakul..

Üdv:
Verus
32

Kép
verus
 
 


Sziasztok,

Ma voltam az újpesti kórházban nyílt napon. Az volt az érdekes, hogy egy ilyen kis kórházba (20 ágy a gyermekágyas rész) és két turnust hírdettek meg a nyílt napra. Én az elsőben volt, és szerintem voltunk vagy harmincan.
A szolgáltatás nagyon szimpi volt, viszont az épület állapota nagyon lehangoló, sajnos.
Ha valaki egészséges terhes és a szülése is várhatóan az lesz, annak nagyon jó. Bordásfal, kötél, gumilabda, zene, homeopatiás szerek használata könnyíti meg a vajúdást. Az is nagyon tetszett, hogy a vajúdó-szülő szoba különálló, igaz van egy elfüggönyözött kétszobás szülőszoba is, de azt áltaálban nem használják. Szóval nekem fontos, hogy elkülönülten lehetünk a párommal és nem mint a vágóhídon, egyesével elszeparálva.

Most viaskodik bennem hogy a szabolcs utcai profi, de műszeres kórház a jobb, vagy a lepukkantabb Újpesti otthon, ahol viszont a családiasabb környezet a vonzó.

Valaki nem ismeri a MÁV kórházat és az orvosokat, mert hozzánk még az is közel van. Ott mikor van nyílt nap?


Niki
(10+5)

csernusn
 
 


Niki!

Én a Mávban szültem az első hármat. Nem is könnyű otthagyni... Még nem döntöttem.
Nekem a Máv nagyon bejött.
Én pont láttam az Újpesti szülészetet, és hidd el, ég és föld. Most már talán a hozzáállásban nem annyira, de akkor, amikor Beni született, akkor még abban is nagyon-nagy volt a különbség. Mind a szülészeten, mind a gyerekágyas részlegen.
(Csak egy példa: sok helyen még az volt a gyakorlat akkor, hogy az anyuka nem húzhat bugyit szülés után, mert akkor egy esetleges gátseb vizsgálatkor nem tudja hamar levenni... Hát szerintem ez borzasztóan hangzik, hogy nem elég, hogy nagyon vérzik a mama, még egy betéttel is egyensúlyozzon. Ezzel szemben a Mávban már akkor sem volt gátsebvizsgálat (persze gondosan elmondták a mamának, hogy kezelje), és így ez a megalázó bugyikérdés sem merült fel.)
Szóval ha van módod, akkor esetleg nézd meg a Mávot is, és kérdezd végig, mit hogyan csinálnak.
Nagyon sok mindent tudnék írni, hogy mire érdemes mindenhol rákérdezni, de kicsit hosszú lenne összeszedni. Persze az is kérdés, hogy ebből te mit szeretnél a szülésednél (nekem pl. fontos volt, hogy szülés után rögtön a hasamra tegyék, hogy ne vigyék el fürdetni (nem mosták le a magzatmázat), helyben mérjék és utána visszakapjam (ill. náluk apuka foghatta a gátseb ellátásáig), hogy a 2 órát együtt tölthessük hármasban és szopiztahassam, hogy a gyerekágyon mihamarabb visszakapjam, stb.)

Zsike!

Nem tervezem leszoktatni. Meglátjuk. Addig még sok idő vanKépKép, Nátán pl. akkor hagyta magától abba, amikor 4,5 hónap körül megváltozik a tej összetétele, íze.
De nála is tandemszopiztattam volna, ha igényelte volna. Én nem érzem, hogy ez gondot okozna, az elején a mellem érzékenyebb volt, de most már nem.

Snoopy!

Hát reméljük!
Hajrá bababarátság!KépKép (De ahhoz nem kellene éjjel nappali rooming-int tudni biztosítani? Ha jól tudom, a Rókusban még mindig csak nappali rooming-in van...)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szia Beszti,

És Te kinél szültél a Mávban?
Lehet hogy felhívom őket és megkérdezem meg lehet-e nézni őket.

Esetleg, ha valaki tud valamelyik kórházról valamit, akkor azt megoszthatja velünk, mert mindenkinek nagy segítség lehet.Kép

Niki

csernusn
 
 


Niki!

Dokim már nincs ott, azóta a Rókusba ment nagy bánatomra.
De hívd föl őket, biztos megmutatják!

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Verus!

Tényleg! Erre nem gondoltam. Még egy évvesztes gyerekem sem volt! Kép
Bár Zsombi az utolsó napon született.

Beszti!
Lehetne éjszakás rooming in. Miért ne? Csak eddig a csecsemőosztály főorvosa nem engedte. Pedig az egy tök jófej doktornő. A nővérek szerint a kismamák nem mindig ütik meg azt a színvonalat, hogy oda lehetne adni a gyereket. Hogy elhanyagolják magukat is, az ágyukat is, és van amikor hideg van a kórteremben, az anyuka ágya pedig nem alkalmas gyermek tárolására....
Nem tudom, még csak melegben szültem és rögvest tisztába igyekeztem magam és a lakókörnyezetem tenni.

Voltam dokinál. Õ csinált UH-t ott a rendelőben. Mérsékelt volt a felbontása. Nagy nehezen láttam a szívdobogását, amit a másikon már két héttel ezelőtt is jól meg lehetett figyelni.
Sebaj, majd a tarkóredőmérés 1-2 hét múlva.

Jóccakát!
Snoopy
10+2

KépKép
snoopy
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Ma vagyok az uh szerint 9+1 napos.
Van egy kisfiam, 15 hónapos. Látom a téma a kórházak, én az Istvánban szültem, szívesen mesélek róla, ha nem volt még róla szó.

Üdv. Cic
cicmerák
 
 


Cic
Udv es gratula a tesohozKép
En is az Istvanban szeretnek szulni most,ugyhogy varok minden hasznos infot koszonettelKép Ki a dokid?Nekem Dr.Gajdos Edit ,de csak par honapja jarok hozza,eddig elegedett vagyok vele nagyonKép

Verus
Igen a sima B6 is szupi hanyingerre,nekem eleg volt a 2*1 magneB6 is szerencsre csak 2 hetig voltam rosszul.Gyomorsavra tenyleg jo a Rennie,en Thums-ot szedtem de mindketto jo,mert tenyleg ki van az ember lanya ezektol a mellekhatasoktol Kép

Na most csak erre volt idom..
Pusza mindenkinek es szep hetvegetKép
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok,

Akit érdekel a MÁV kórház, most vasárnap de. 10-től van nyílt nap, a szülőszobához kell menni.
Kíváncsian várom, mert ha jó akár még ott is kiköthetünk.Kép Miért nincs ennek honlapja? vagy ti tudtok valami címet?

Kérdés?
Szerintetek melyik a jobb a nő vagy a férfi szülészovos?

Szia Cic,

Az István kórház merre van? Budán?


Üdv,Niki

csernusn
 
 


Sziasztok!

Niki! Az István a Nagyvárad téren van. Budán a Szent Imre van.

Kata!
Szóval nekem bejött a kórház szülészete. Mert tényleg nem hasonlít szülőszobára, hanem inkább hangulatos nappalikra. Kép Kellemes színek, zene, alternatív lehetőségek, állítható ágy. Ihatsz, nekem kínáltak szőlőcukrot is, de valahogy nem bírtam rászánni magam. Apuka végig bent volt. Nem volt éles neonfény, csak kislámpa. Nem volt fogadott szülésznőm, mégis gátvédelmet alkalmazott, pedig meg sem említettem. Sokat segített, hogy bíztatott mindenki, és nem kiabáltak, ha épp nem sikerült egy nyomás.Rögtön megkaptam a babát, betakartak vele együtt. Apukája fürdette, míg megvizsgált a doki, meg öltött belül kettőt, mert kicsit repedt bent, addig nála volt a fiunk. Ezután ott is hagytak minket jó időre. (Egyébként három óra alatt megvolt, úgy hogy mesis fájásokkal mentem be.)
A gyerekorvosnő nagyon aranyos, kedves, türelmes volt. szívesen válaszolt a kérdésekre.
Ha besárgul a baba, van mobil kékfényes ágy Kép nem viszik el.

Ami nem tetszett, de ez privi vélemény:
A csecsemősök azon túl, hogy egyszer! megmutatták a pelenkázást és a köldökápolást, többet nem igen tettek. Ha valami kérdésünk volt, úgy kellett hajkurászni őket. Mert elméletben tök egyszerű a pelusozás, meg mit nekem köldökápolás, de maga valójában kicsit több, főleg először szülőknek. Mindig arra hivatkoztak, hogy leterheltek, de ezt nem értettem, mivel minden gyerek az anyjánál volt, talán egy császáros babát vittek be éjszakára. No de nappal??? elég gorombák is voltak (persze van kivétel) Például az egyik úgy rontott be, hogy anyukák itt büdös van, és kinyitotta az összes ablakot, ami az I-ban nem kis darabok. Tél volt, kint -10, bent vagy 30. Volt egy kínai kismama, aki nem igazán beszélt magyarul, tanácsot kért szoptatáshoz, be is jött egy, csavargatta a cicijét, majd azt mondta, na én nem szenvedek már vele!
Nekem nagyon sok tejem volt, bedurrant a cicim, mentem éjszaka, gyerekkel a karomon a gépi fejőgéphez. Gergő aludt, letettem a kiskosárba, majd átmentem fejni. Majd berobogott egy idősebb nővér, hogy a maga gyereke sír, nem veszi fel?? Ja, miközben egyik kezemmel masszírozok, másikkal tartom a gépet, majd össze pisilem magam. Neki nem lett volna könnyebb felvenni két percre??
A szobatársaimat egyszer nem nézte meg a választott orvosuk!!! Pedig elég nagy név Kép
A másik pedig, a fürdetés. Nekem az horror volt, most nem fogom engedni fürdetni. Jogom meg van hozzá, meg nem is hiszem, hogy egy kisbaba koszos lesz. Max áttörölgetem. Szóval nekem rossz volt nézni, hogy folyó víz alá teszik, a gyerekem üvölt, én hátul állok, a csecsemős csutakolja, pelenkázza, öltözteti, majd grátiszként körömkefével megfésüli. Jó, tudom nem fáj neki, de akkor sem! Érdekes egyébként, mert egyszer ott volt apa, akkor tök kedvesek voltak, kádba engedtek vizet stb..És én meg vagyok róla győződve, hogy a fiam azért iszonyodott itthon is sokáig a víztől, mert negatív élményként maradt meg benne.
Ja, és hát a gyermekágyas rész nem olyan szép, mint a szülőszoba, legalábbis ahol én voltam, ott elég lepukkant volt.

Nekem ez a három dolog nem tetszett, de maga a szülés nagyon jó élmény volt. A többi meg nem számított, csak az, hogy együtt legyek a babámmal.

Próbáltam neked mindent leírni, hogy a kevésbé jó oldalát is lásd, de annyira azért nem rémítő.
Valakinek meg nagyon jó tapasztalatai vannak a csecsemősökkel, lehet,hogy csak én kaptam a defekteseket! Kép

Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok!

Cic
cicmerák
 
 


Sziasztok!

Én is bejelentkezem, bár én a 2005. őszieknél vagyok régi motoros. Saci 2005 szeptember 13-án született, épp ma 8 hónapos. Most azonban várjuk a kistesót, és gondoltam, bejelentkezem ide is. Gyerkőcök között úgy tűnik, 14,5 hónap különbség lesz. Kép

Cic! Én is az Istvánban szültem Sacit, a szülészete szuper, a gyerekágyas osztály kevésbé, bár én nem panaszkodhatom, semmi komplikáció nem volt, így inkább csak kisebb kellemetlenségekkel kellett megküzdenem (irtó kényelmetlen szivacs, aminek hátfájás lett a következménye, a fürdő-wc enyhén szólva sem volt hotel-minőségű, stb.). De a szülésem gyönyörű volt, apa végig benn volt, halk zene, labdán ugráltam, gátvédelem, Sacit rögtön rám rakták, betakartak minket, majd 6 órán keresztül hármasban maradhattunk a szülőszobán, tényleg idilli volt! Remélem a következő is legalább ilyen szép lesz!

Niki! A mi topikunkban az egyik lány nagyon lehúzta a Szabolcs utcát! Nem akarlak elrettenteni, de nagyon negatív véleménnyel volt róla. Mondjuk nála adódtak komplikációk.

Na, így elsőre ennyi...

Ha kérdés van, én is szívesen válaszolok.

Bodza 12+0

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Sziasztok,


Nagyon leült a topic, mindenki eltűnt?Kép
Vagy csak nem történik senkivel semmi?
Hát akkor én írom, hogy a MÁV kórházban a nyílt nap jól sikerült vasárnap. A szülészet nagyon profi és kényelmesnek tűnt. A gyermekágyas rész az már nem volt olyan szupi, de szerintem az is jó, főleg, a látogatás, meg hogy az apuka ott lehet a kisbabuci mellett, közvetlenül az ajtóbanKép

Bodza,

A szabolcs utcában, mint mindenhol vannak szép és rossz történetek. Már a MÁV-ról is hallottam rosszatKép
Nálam most, amit eddog láttam, nem a Szabolcs utca a favorit.Kép

Látom, hogy 12 hetes kismama vagy, voltál már az ultrahangon?

Tök vicces, ha szombaton voltál 12 hetes, akkor pont egy hét eltérés van kettőnk közt.Kép

Niki 11+3

csernusn
 
 


Sziasztok!

Beférek még én is? Csak néha olvasgatlak Titeket, meg esetleg írok párszor. Sajnos többre nem nagyon marad időm. Nem tudom, hogy őszi vagyok-e, vagy téli. Az ősziekhez egyszer benéztem, de rengetegen vannak, így követni nem tudom, meg mire én megszülök,addigra ők már rég otthon babáznak. Kép

Szóval november 5-re vagyunk kiírva. Második baba lesz, van egy majdnem két éves nagylányom. (Júni 6-án lesz két éves) Kép
NÁlunk adott a dolog, hogy hol fogok szülni. Egerben lakom, így Egerben szülök. Természetesen van negatív tapasztalatom, de asszem jól tudom kezelni már a bunkó csecsemősöket. MIóta Lilla megvan, anyatigris lettem. Kép Bár csecsemős témában nem vagyok nagyon otthon, mert Lilla koraszülött volt, így elvitték azonnal Pestre. De attól még üvöltöttek velem is, és a többiekkel is...

Szóval jöhetek néha? Kép

Sziasztok!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!
Egy gyors bejelentkezés.Megvagyunk,bár nincs minden rendben.Nagyon sokat görcsölök és a vérnyomásom 90/50.Persze Nimródnak nem monghatok mindig nemet,így elég sokat kell emelgetnem őt.
Tegnap is rosszul voltam nagyon,de elaludtam és reggelre jobb lett.
Timi!
Majdnem egyidősek az elsőszülöttjeink.Nimródom júni 23.-án lesz 2 éves,a pocaklakóm meg dec.21.re várható

Kórházhoz annyit szólnék hozzá,hogy én az uzsokiban fogok szülni és elég jó kórház.Orvost lehet választani,de sajna szülésznőt nem.2 éve újították fel a szülészetet.Csecsemősök rendik,bár van közöttük elég "rendetlen" is.De a legtöbb nagyon jó fej.
Na ennyi
Szép napot!
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Bejelentkezek én is, régen jártam erre Kép
Üdvözlet az újaknak Kép
Történés nálam mostanában nem sok van. Már várom, hogy kezdjem érezni a babát. Remélem, már nem sokat várat magára, mert már régen láttam, és legközelebb UHra minimum egy hét múlva megyek.

Holnap megyek az AFP-s vérvételre. Ma voltam a védőnőnél. Háááat.. nem sokra megyek vele. Nézegette a leleteimet, én meg közben néztem, hogy nincs beutalóm holnapra, pedig az ilyen papírokat nem szoktam elhányni. Még meg is kérdeztem tőle, hogy beutaló nélkül vesznek-e vért, amire azt mondta, hogy nem. Később felhívtam a dokit, hogy kéne másik beutaló, de azt mondta az asszisztensnője, hogy ehhez nem adnak.

Nézegettünk babakocsikat. Szinte csak feketét és sötétkéket lehet kapni. Miért nem csinálnak vidámabb színűeket?

Timi
Nekünk pedig a mostani babák lesznek majdnem egyidősek Kép Nekem okt. 23-at számolt a doki, de az UH-k alapján 1 héttel fiatalabbnak látszik, úgyhogy valószínűleg okt. vége lesz belőle.

Tényleg, ti gondolkodtatok már a neveken?
Kellene csinálni magunknak táblázatot. Szerintetek? Kép

szamy
szamy
 
 


Sziasztok

En sajnos nem tudtam elmenni az Szent Istvanos nyilt napra..PEdig ugy akartam de ne mvolt jo az idopont.

Cicmerak,Bodza
hat most jol elkeseritettetek,mert en pont a csecsemosok es a szopi ambulancia miatt valtottam erre a korhazra.A Soten ahol Alexot szultem a doki es az ellatas szuper volt,de a gyerekagyas osztaly egy babagyar,mindenki rohan senki sem er ra segiteni...
Nekem csaszar lesz ez is ugyhogy alternativ lehetosegek es egyeb nagyon nem erdekelnek.a lenyeg most az hogy egy jol szopobabaval es tejjel teli jojjek haza.Ezt varom a kothaztol.
Talan meg sem jo helyre megyek???

Niki
Akkor a MAV lesz a befuto?

Timi
Udv itt,persze,gyere Kép
Jo hogy ilyen sok masodik babas anyuka van itt,mindenki profi lesz marKép

Anita
Vernyomasom nekem is gaz, amultkor 85/50 volt a negativ rekord.Nem vagyok mar non-stop rosszul,de azert neha meg elkap az emelyges.

Szamy
Hat babakocsi fronton sajnos ez igaz.Anno mi vegul veideken vettuk meg,mert nem voltam hajlando szurke/kek kocsit venni.Ez most sarga/keki Kép.
Egy tabla tenyleg jo otlet,nincs kedved vezetni???Beszti tud adni jo otleteket ,a kozos topicunkban O vezetiKép

En csutortokon megyek UH-ra,nyaki redo meresre,mar uuuugy varom.

Pusza
Kata
12+5

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Minden új belépőnek üdvözlet! Kép
Sajnos a babakocsi témához nem tudok hozzászólni, mert az még olyan messzi van, hogy fel sem merült bennem, hogy valamit is tenni kellene. De hátha a nyári színek élénkebben lesznek.

Kétéves nagyobbik. Annyi tapasztalatot gyűjtöttem a nagyokkal, akik között 23 hónap volt a kisebb születésekor, hogy a másfél éves gyerek is sokkal több dologra képes, mit gondolnánk. Pl ha fogod a kezét, akkor naponta a szükséges számú alkalommal felsétál a harmadik emeletre, vagy megtanul kimászni a kádból, ha segítesz egy kicsit.
Ha szeretgetésre volt szüksége, akkor leguggoltam, vagy leültem és akkor az ölembe tudott mászni.
Drasztikusan sikerült csökkenteni az emelgetések számát!

Kataa!
Mikor szülsz?
Gyere a Rókusba, csinálunk Nektek sok-sok anyatejet, ha ugyanakkor leszel ott, mint én! Kép
Mondom, lesz nekik saját 40 órás tanfolyamuk. Még ha nem is segítenek ezerrel utána, ha nem kell küzdeni az egészségügyi személyzettel is, akkor könnyen megy.
Iboly tart várandósoknak szopira felkészítő tanfolyamot is. Ha van kedved, akkor érdemes lehet ilyet is elvégezni és akkor tanácsokra a kórházban már nem lesz szükséged....

No, indul a nap.....
Snoopy
11+1?

KépKép
snoopy
 
 


Sziaszrok,

Kata,
hát valszínű a MÁV lesz, mivel a férjemnek is nagyon határozott elképzelései vannak arról, hogy az ő kisbabája, milyen körülmények közt szülessen meg, és utána milyen helyen kell eltölteni azt a pár napot.KépNekem pedig fontos, hogy ő közel legyen hozzánk, meg a Máv nekem is minden szempontból megfelel. Márcsak orvos kellene.

Majd írd meg mi volt az UH-n? Én még csak a jövőhéten megyek.Kép

Voltál már védőnőnél?


Szamy,

Hol néztél babakocsit? Én már sok helyen olvastam a Bergonról és a honlapjukon szines babakocsik is vannak. http://www.bergon.hu

LEgyen szép napotok ebben az esős időben!Kép

Niki

csernusn
 
 


Sziasztok!

Megvolt az AFP-s vérvétel, hááát.. nem semmi procedúra volt Kép Sorbaálltam az ablaknál, mondtam, hogy mit szeretnék. Mondták, hogy nem kell itt sorbaállni, menjek egyből a vérvételre. Jó. Állok sorba, amikor odajött egy lány, hogy beállna elém, mert neki csak AFP-hez kell vérvétel, és azt mondták neki, hogy ne álljon sorba. Mondtam, hogy én is arra várok.. (egyébként alig volt sor, és az is gyorsan haladt. Na mindegy) Bemegyek a vérvételre, a nő kérdezi, hogy hol a papírom. Mondtam, hogy azt mondták, hogy nem kell. Jó, de akkor mit csináljon a levett vérrel. Én meg néztem rá nagy szemekkel, hogy ezt nekem honnan kellene tudnom Kép Erre azt mondta, hogy jó, ő leveszi, odaadja, aztán csináljak vele valamit, valószínűleg fel kellene vinnem a nőgyógyászatra. Így is lett, levette, majd a kezembe nyomta a véremmel teli fiolát. Még szerencse, hogy nem vagyok ájulós Kép (Aztán szorítsam az egyik kezemmel a másik kezemen lévő sebre a tapaszt 10 percig, de közben szedjem össze a cuccaimat, és menjek ki Kép Szerencsétlenkedtem egy sort, de sikerült Kép) Felbattyogtam az 5. emeletre, néztem, hogy akkor most mit is csináljak. Persze sehova semmi nem volt kiírva, úgyhogy leültem, gondoltam megvárom, míg kijön valaki és megkérdezem. De végül egy várakozó anyuka megsajnált, észrevette, hogy ott ügyetlenkedek a véres fiolával, és mondta, hogy csak simán kopogjak be, le tudom adni a vérmintát.
Bent kérdezte a nő, hogy hány hetes vagyok. Mondtam, hogy a számítás szerint 17+3, UH szerint 16, erre beírt 18-at Kép
Férjem aranyos volt, hívott, hogy mikor lesz eredmény, mert kíváncsi Kép
Hát, én nagyon nem vagyok rá kíváncsi Kép És el is döntöttem, hogy nem fog érdekelni, bármi lesz is az eredmény (na jó, ha jó lesz, akkor érdekelni fog KépKépKép). Mivel itt eléggé számít, hogy mikor veszik le, kizárt, hogy nekem pontos eredményt mutatna.

Kataa
akkor a tábla vezetését bevállalom, de lehet, hogy csak a jövő hét után, ha befejeztem a melózást Kép
Irigyellek az UH miatt, és drukkolok a jó eredményért Kép

Ezek a vérnyomások nagyon ijesztőek. Nem ájuldoztok? Nekem teljesen normális a vérnyomásom, de így is majd' elalszom egész nap Kép

Bocsánat, hogy ilyen hosszú voltam Kép
Most viszont megyek vissza dolgozni, nem birom nézni, hogy csak a fiúk dolgoznak, én meg henyélek Kép

szamy
szamy
 
 


Snoopy,
November 20 korul szulok remelhetolegKépKoszi,de a dokinot akihez most jarok mar nem cserelnem le szivesen.Az Uzsokirol meg nekem nagyon kiesik,job ha 5 perc kocsira van a korhazKépAlexot szulni is taxival mentem egyedul, ,mert persze ferjem a varos masik vegen dolgozott es igy volt a leggyorsabb.Ja es a sok egyiranyu utca miatt meg par szaz meteret gyalogoltam is inakbb mint megkerulje a haztombot a soforKép Ugyhogy izgi voltKép
Iboly tanfolyamat mar kineztem a mult heten,fogok is ra jelentkezni, csak meg varok par hetetKép
Akarotam kerdezni hogy nalatok kolcsonozni is lehet? ilyen nagy teljesitmenyu tejszivora gondoltam.Nekem van Medela kez es elektromos is, de allitolag ezek a nagyobb gepek hatekonyabbak.Szerinted??

Niki
Akkor remelem lassan emglesz a megfelelo orvos is a korhazhozKép
Voltam mar vedononel,O merte a multkor az alacsony vernyomasom+kiadta a kiskonyvet. Nincs meg babaja ugyhogy nagy dolgokat nem varok tole,de kedves es lelkesKép
A Bergon kocsik tenyleg jok,csak nagyok es nehezek.Babakocsi valasztasnal fontos hogy hol lakikaz meber,mert varosban jobb egy konnyebb kicsire osszecsukhato kocsi,ja meg hogy mekkora a kocsija csomagtartoja, az is szempontKép

Szamy
Hol voltal az AFP vervetelen???
LEnyeg hogy minden ahelyen.Biztos minden Ok lesz az eredmennyel is,csak kel ra varni par hetet.
Koszi hogy elvallaloda tablatKép Mar be is fejezed a munkat? Mit szoltak a cegnel?
Hat erdekes ,mert nem erzem hogy ennyire alacsony a vernyomasom,de szerintem altalaban 110 az mar jo nalam.Kavet nem kivanok ugyhogy iszok jo sok asvanyvizet az is jo ra elvilegKép

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!
Jöhetek?
December 27-re vagyok kiírva.
van már egy kisfiam, Zsoltika, ő most 10 hónapos.
A szülést a Szent Imrében tervezem, Zsoltit is ott szültem.

Mindenkinek boldog babásodást!
Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok,

HÁt akkor ez a babakocsi kiesik, mert a 7-en lakunk és a kocsink csomagtartójába még egy kis babakocsi is nehezen fér el.Kép

Tücsök,

te is még bőven téli kismama vagy.Kép Szép karácsonyi ajándékotok lesz.Kép


Niki

csernusn
 
 


Hali mindenkinek!

Tücsök!
Kb. azonos időben járunk, én dec. 26ra vagyok kiírva! Kép Üdv itt!

Szamy!
Tök jó, hogy lesz táblázat! Így átláthatóbb lesz, hogy "ki-kivel van"! Kép
Sajna ritkán jövök, nehezen tudom követni a dolgokat!

Ma voltam UH-n és kaptam képet is az "óriási babókáról" Kép képzeljétek már 16 mm!!! Kép Kép

Réka
Vendég
 


Sziasztok!

Kataa
Újpesten voltam. A melót abbahagyom, mert nem múltak el a hányingerek, öklendezések, és iszonyúan álomkóros vagyok, és ez melóhelyen annyira nem jó. Ráadásul még annyira dekoncentralt is, hogy vezetni sem merek. Meg különbenis, soha többet nem lesz első terhességem, ki kell élvezni KépKépKép
Melóhelyemen nem volt gond, főnökömék is most várnak babát, közvetlen kollégáimnak is néhány honapos babáik vannak, így teljesen megértőek Kép Csak az volt a kikötés, hogy minden munkámat át kell adni, mielőtt lelépek Kép
Azért egy kicsit félek is Kép Az első két hét biztos nagyon jó lesz, de utána hiányozni fog a meló Kép

Tücsök
Gratula a babához Kép

Niki
A Pierre Cardin babakocsik nagyon könnyűek, ha ez fontos szempont. Amit kinéztem, az Pierre Cardin, csak az a bajom vele, hogy nem átfordítható a tolókar, úgyhogy még nézelődök Kép

Réka
Olyanom nekem is van Kép Az én babám most kb tízszer akkora lehet Kép Úgy mennék már mozizni Kép

szamy
szamy
 
 


Sziasztok!
Beköszönök hozzátok, remélem hosszabb időre.Kép
Nekem még csak csíkocskám van, az első uh csak jövő hét végén lesz. Januárban fogok szülni. (RemélemKép)
Harmadik baba, 15 hónapot váratott magára...
Uh után jelentkezemKépKép

Gyugyi (4+2)
Vendég
 


Sziasztok!

Én is csak beköszönök, még csak 2 csíkom van, és egy 8 hónapos kislányom. Január 25-re leszek kiírva. Kép

Többedszer terhes kismamákat kérdeznék, hogy szednek-e terhes vitamint.
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: