Új privát üzeneted érkezett!

Kicsilány!

Eszembe jutott valami! Tudod a refluxbetegség nem feltétlen jár bukással, hányással. Általában a refluxos kisbabák éheznek direkt, mert fáj a nyelés és hamar rájönnek, ha nem esznek nincs sav ami visszaáramoljon a nyelőcsőbe.
Elképzelhető, hogy "csak" a savgőz áramlik vissza és nem bukik, de nem lehet kívülről látni.

Ezt egy másik topikon találtam, neveket kiollóztam azért hiányos:

"A reflux az, mikor nem zár jól a gyomor és a nyelőcső közötti záróizom és visszáramlik a kajcsi valamilyen formában(hányás) vagy "csak" a savgőz, ez felmarja a nyelőcsövet. Fájdalmas nyelés, égő érzés, ezt mondják, nekem nincs szerencsére és ... is kinőtte már(remélem)!
A felnőtteknél sokan nem is tudják, hogy van nekik, csak ég a gyomruk...szedik a savlekötőket és vígan élnek, de vannak akiknek teljesen megkeseríti az életét, nem ehetnek savas dolgokat(paradicsom, citrusfélék), csokit, szénsavas üdítőt... Nekik nem egyszerű!

Nekem ... nem hányt vissza, tehát nem a tipikus tüneteket mutatta, csak sokat köhögött, csuklott, nyeldekelt, alig akart enni, sírt, hiszen fájt neki a felmaródás! Én meg hiába hajtogattam, hogy "nem lehet ez reflux??", kapott a köhögésre csillapítókat, antibiotikumot, mert biztos beteg...Míg végül megunta a dokinéni a szövegemet és beutalt egy izotópos vizsgálatra, így derült ki, hogy hónapok óta refluxa van. "

Ezzel most nem megijeszteni szerettelek volna, csak keresem az okokat, hogy miért nem eszik egy látszólag teljesen egészséges baba! Tehát nem biztos, hogy a tápot el fogja fogadni, mert miért tenné, ha van anyatej, és ha azt se fogadja el, akkor valaminek csak kell lennie a háttérben és most ez az egyetlen amit elképzelhetőnek tartok! Talán a doki nyakára kéne járni, vagy elvinni a gégészetre, hogy kukucskáljon már bele a torkába nincs e valami baja amiért nem akar nyelni...
Nagyon drukkolok, hogy mihamarabb megtaláljátok az okokat!

Kép
sasha
 
 


Sasha!

Nem vagy te visszamaradott! :D De jót nevettem rajta. :D

A kötőszövetben lévô, egyébként gombostűfejnyi nagyságú zsírsejtek száma állandó születésünktôl fogva. Hogy mennyire vagyunk kövérek avagy soványak, az a zsírsejtek méretétôl függ.

Na, ez a méret határozódik meg, ha jól emlékszem 1 éves korrig. Tehát, ha addig kerüli az ember az édes, cukros kajákat, akkor nagy az esélye, hogy nem lesz duci a gyerek tini-felnőtt korában. :D:D

Ez a reflux azért eléggé xarul hangzik!!!! :( Segény törpék! De mitől lehet egy picinek refluxa? A felnőttkorit folyton a stressznek tulajdonítják....

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Hú! Végig olvastam az előző oldalt is, hogy képbe legyek. :D

Mamec kérdezted, hogy mikor próbálkoztam újra a kinálással, hát úgy 2-3 hét múlva.

Mostanában nem volt időm irni, mert épp vakoltuk kivülről a házat egész héten, jövő hét végére már csak a szinezés maradt.

A hozzátápizásról még annyit, hogy mikor én elkezdtem attól még ugyanúgy szopizott Kismiki mindig előtte is, utána is, illetve még most is.

Most hirtelen nem tudom ki irta, hogy belázasodott a baba. Nekem is csütörtökön belázasodott Kismiki, :oops: csak úgy, és semmi más tünete nem volt, nem is múlt el pénteken sem, pedig kapott kúpot is, úgyhogy elvittük pénteken dokihoz, nem talált nála semmit, azt mondta, ha vasárnapig nem múlik el a láza, akkor hétfő reggel vizeletet kell vinni a laborba.
Szombaton reggel már nem volt lázas, és jobb kedve is lett. :) Ja azt nem irtam, hogy nagyon nyügi volt, folyton sirt és aludt.
Most már minden rendben. :lol:
Lehet, hogy bekapott valami virust. Lehet, hogy nálatok is ez van.

Kicsilány drukkolok, hogy mihamarabb hizzatok. :wink:

Hizásról: én nem fogyok a szoptatástól sajna, szülés után lement 5 kiló a 10-ből amit felszedtem a terhességem alatt, de a maradék 5 még ugy döntött, hogy marad. :cry: Nem megy se följebb, se lejjebb. Nálatok? Nem sokára elkezdek majd tornára járni. :wink:

DagiKép
dagi
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszönjük a drukkolást!

Sasha: Hát ilyen reflux féle gyomorbetegségem nekem is van! :(
De sztem ennyire nem komoly a dolog, legalábbis nagyon remélem. Felvettem a kapcsolatot egy szopis tanácsadóval. Remélem kiokoskodunk valamit! :)

Hízás: szülés után szinte egyik napról a másikra lement 10 kg de aztán vissza is jött. Mostanában kívánosabb vagyok mint terhesen! :lol:

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Próbállak utolérni Titeket, ugyanis egy pár napig nem voltunk itthon, jöttünk-mentünk!

Sasha!
Köszönöm a bíztatást, én is így gondolom. Egyenlőre anyatejezünk csak. Egyik nap jobb, másik nap rosszabb. Cca 600-670 gramm között eszik Laura egy nap! (Én az elvetemült őrültek közé tartozom, akik még több mint 5 hónaposan is kajálásonként mérik a gyereket! :lol: lassan le kéne állnom, tudom! :oops: ) De múlt héten már hízott 130 grammot! Sajnos ez a hét gyérebbnek néz ki! :cry:
1 kg-os havi hízásnál és jókedvnél szerintem sem kell aggódnod. Ez azt mutatja, hogy ha sok jön ki, azért sok is marad bent a pociban! :D

Kicsilány!
Köszönöm az infót! A levek 100%-osak? Hipp-es 100%-os almalevet próbáltál már? Én ezt gondoltam elsőnek!
Hízás ügyben fel a fejjel, nálunk is volt már fogyás, de a következő héten behoztuk!
Elsőre nekünk is pótlást javasoltak. De kértem 1 hét haladékot, sűrűbben szoptattam és, mint fent írtam 130 grammot híztunk a héten! Szóval szerintem ne add fel, szoptass sűrűbben és esetleg este adj pótlást! Ha mindig pótolsz, nem is lesz több tejed (szerintem :lol: ).
Én Sasha ötletét (reflux? - doki) is megfogadnám, ha van tejed. Tényleg, van tejed szopi után? De semmi aggódás, ez csak egy lehetőség! :D
Szopitanácsadó mit mondott? Beszéltetek már?

Vok!
Szuperül kezeled a hízás-fogyás témát! Nekem sem kéne annyit görcsölnöm! Majd igyekszem! Szerintem is az éjszakai szopi sokat számít, legalább 60-80 grammot/nap!
Nálunk kaki sűrűbben van, általában 2x-3x egy nap, de tegnap pl. 4x volt! :x Így persze, hogy nem hízunk rendesen! (Doki szerint fogzás-nyálzás miatt több a kaki. Mit tegyek? Ez van. :? )

Andi!
Hogy ízlik Csillusnak a barack? :)
Szuper, hogy Csillus kinőtte az egy oldalra fordulást - ez jó jel!
Mi a Dévény Alapítványhoz járunk, a Moszkva térnél vannak!
http://www.deveny.hu/ itt mindent megtalálsz! Telefonon kell időpontot kérni az első vizsgálatra (ez ingyenes), de sajnos rossz hír :( , hogy beutaló kell - ezért ingyenes! Egyébként a mi dokink szerint is Laura teljesen egészséges, nincs gond a nyakával - ezt mondta. De én ragaszkodtam a vizsgálathoz (ő mégis csak egy általános orvos) és kiharcoltam egy beutalót! Dokinak ez nem került semmibe, de engem megnyugtatott, hogy megnézték Laurát az Alapítványnál! És tessék járnunk kell!
Egyébként, ha szükség van kezelésre lakóhely szerint tudsz gyógytornászt választani, mert több kerületben is vannak, pl: V. vagy III. stb. :wink:
A csomó szerintem lehet zsírcsomó is, de nem értek hozzá! Lehet, hogy érdemes megmutatni Neurológusnak is. Az alapítványnál tudnak ajánlani egy dokinénit is - még nekünk is el kell menni hozzá!

Dagi!
Hízás: nekem eddig szerencsém volt. Szülés után +2kg volt rajtam, mint terhesség előtt! Sajnos :cry: mostanra ezt feltornáztam 3-4kg-ra, ugyanis megőrülök az édességért! Ti nem? Nekem régen ilyen nem volt! :shock:

OLTÁS!Kérdés mindenki felé:
a mi gyerekdokink egyben infektológus is és régen a Heim Pál fertőző betegségek osztályán dolgozott!
Ő azt tanácsolja, hogy oltassam be Laurát (a kötelezőn felül) egy agyhártyagyulladás elleni oltással. Tudjátok 1 vírus (vagy baktérium - nem tudom) okozta agyhártyagyuszi ellen már kaptunk oltást a kötelező oltási rend szerint.
Ez egy olyan oltás, amit szoktak a dokik javasolni, de...
2 féle módja van:
1) 1 éves kor után közvetlenül 1 szuri
2) 1/2 éves korban 1 szuri, majd 1 évesen még 1 szuri (így olcsóbb, nagyobb rá a támogatás)

Szóval Ő javasolja nekünk, hogy a 2. módszert válasszuk, mert általában októberben van mindig járvány és pont a 1/2 év körüli gyerekek a veszélyeztetettek! Azt mondja, hogy nem javasolná, ha Laura pár hónappal fiatalabb vagy idősebb lenne. Mondtam, hogy gyerekközösségbe nem nagyon visszük, de mondta, hogy sajnos a felnőtt is lehet beteg, de főleg hordozó! :shock:
Ti tudtok erről valamit? Mit tenétek? :roll:

Mamec és Laura

KépKép
mamec
 
 


most nézem: "Mit tennétek?" :oops: :lol:

Mamec és Laura

KépKép
mamec
 
 


Mamec!

Hízás:
Sokmindentől lehet sok kakija a törpéknek, nem csak a fogzástól. Lehet attól is, hogy te több gyümölcsöt eszel. (Nálunk ez volt) :D Azért a heti 130 az naaagyon jó!!!! :D Ügyik vagytok! :D:D

Oltás:
Hááát, passz. Én magamat szeretném majd bárányhimlő ellen beoltatni, mert még nem voltam. Az agyhártyagyulladás meg (szerintem) nem olyan húúú de sűrű, hogy mindenképp beoltassam Hannát vele. Az is csak időleges védelmet nyújt. Ahol van vagy volt mostanában megbetegedés, ott tuti beoltanám. Itt Gyálon nem tudok róla, de majd megkérdem a felnőtt dokit, hátha tud róla valamit.
Bár, ha ilyen okos a doki, tuti, hogy ért hozzá. Lehet, hogy neki van igaza.

Mi nem akptunk agyhártyagyulladás ellenit. Csak 3 dipertét. Abban úgy tudom nincsen. Remélem ebben nem városonként más már megint a rendszer....



Hízás:
Háááát, én sokat híztam terhesség alatt. A végén már csak vízet, de az is elég volt. 90 kilóval mentem szülni... Egyébként olyan 70 körül voltam előtte, de már az is soknak számított, mert normál esetben olyan 65 körül voltam.... Ehhez képest 78al jöttem haza. Aztán elmentünk nyaralni és 1 hét alatt felszedtem 2 kilót. Na, az azóta rajtam ragadt... Nem emlékszem arra, hogy valaha voltam-e ekkora darab, de szerintem nem. Szerencsémre párom nem nyaggat vele. Majd ha már kevesebbet fog szopizni Hanna, akkor elkezdek fogyózni. Most tornázok és nagyon úgy néz ki, hogy meg van az eredménye, csak még nem akarom elkiabálni. :D:D:D:D

Kicsilány!
Hogy álltok?

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Nem néztem rátok pár napig, aztán mennyit írtok! Csak így tovább! :D

Mamec!
Szerintem ilyen kicsi babánál nincs olyan, hogy néma éhező. Igenis kiabál a kajáért ha éhes. Ha már ahhoz sincs ereje, akkor máshoz se lenne, és az látványos is lenne!
Mi Dévényes tornára járunk, a Gödöllői HÉV vonalán lakik a gyógytornászunk. Heti egy óra, a Tündi rendszeresen végigbőgi, bár a héten kb 15 percen keresztül nem sírt. Egyébként nem "fájós" sírása van, inkább "hagyjatok már békén" sírás. Egyébként mi is csak azt vettük észre nála, hogy "kiflizik", vagyis ha háton fekszik, akkor mindig egy irányba görbül. A másikba is görbült, de balra sokkal többször.

Lívia és Tünde baba, 2006. 04. 03.
Kép
szelivi
 
 


Mamec!
Igen, ezért se aggódom a sok bukás miatt, de azt tudom, hogy mennyit hízna, ha nem bukna.
3 fiam van ugye... Hízási görbéjük a következő volt:
Gabi bukós volt, de nem annyira mint a Gergő, így 1,5 kg-okat hízott eleinte
Dani amit megevett azt nem adta, most is így van ezzel... Ő 2 kg-os havi hízást produkált, majd megszakadtam alatta a végén :lol:
Gerike ugye a rengeteg bukásával 1 kg-ot hízik.
Gondolom, ha egyik se bukott volna, akkor simán híztak volna ők is 2 kg-ot. Szerencsére nem. A Danci egyébként most 20-21 kg. Kicsivel több, mint a 4 éves bátyja :shock: Tényleg át kéne állni, de ha ennyire aggaszt a dolog, akkor mi lenne, ha mindig csak fürdés után mérnél? Vagy előtt? Aztán hetente, míg végül havonta... Én Gerivel kihagytam az 5 hónapos méricskézést...,

Oltás:
Egyik gyerkőc sincs beoltatva agyhártyagyuszi ellen. Igen, lehet a felnőtt a hordozó, igen, kaphatja felnőttől, de mégis olyan ritkák a járványok és a megbetegedések. Sőt ritkán hallok kullancs által megfertőzött agyhártyagyuszisról is. Nem mintha szeretnék...
Én attól féltem inkább, hogy ha megyünk kirándulni, vagy kint a kertben, akárhol beléjük mászik egy fertőzött kullancs. Aztán gondolkoztam. Minden nap fürdik a gyerek, olyan nincs, hogy ne vegyem észre idejében a kis dögöt, még mielőtt beöklendezne. A kullancs ugyanis több napig szívja magát, mielőtt lecsatlakozik a bőrről az előtt öklendezik vissza -valamit-
A másik meg, hogy ha kirándulni megyünk, vagy valami ismeretlen helyre, akkor létezik a szúnyog és kullancs riasztó kenőcs, kisgyermekek számára is.
Annyi mindentől nem lehet megóvni a gyerekeket, de ez egy lehetőség számunkra, és mi - Te- döntünk arról, hogy élünk a lehetőséggel, vagy sem.

Én nem éltem vele.

Vok!
Bárányhimlő elleni oltás jó ötlet, állítólag sokkal durvább, akár életveszélyes is lehet felnőtt korban

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Oltás: Én már beadattam az elsőt két hó múva jön a második és 1 évesen a harmadik! Én nagyon beszari vagyok ilen téren és inkább beadatom neki, főleg mert sokat járunk erdős helyekre. Én nem vagyok bizti benne hogy észre venném ha van benne egy kullancs! :oops: :oops:

Mamec: igen én csak hippeset kóstoltattam vele. De csak minimálisan egy két kanálnyit. A pótlást el sem kezdtem, hanem inkább óránként szoptatok. Most így nagyon min. tejcim marad a szopi után. De azt a pár milit is kifejem, hogy több legyen :lol:
A szopis tanácsadó is azt mondta, hogy ne adjak neki tápot hanem szopizzon többet. Estére néha adok neki hozzátápiként egy kis tejpépet. De ezt is csak akkor ha még éhesnek látom.

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Egy két képecske a hisztihercegnőmről:
Kép Kép Kép

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Gondotam rakok fel egy-két képet a csajomról. :D:D
A tavasziaknál csináltunk oylat, hogy kire hasonlít a gyerek... Ha tudtok tegyetek fel magatokról babaképeket. Nagyon jó. :D

Kép Én
Kép Hanna

Kép

Kép

Megyek, mert jött a barátnőm. :D

Puszka nektek

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Valamikor réges-régen (2000-2002 között) aktív babanetező voltam, akkor volt a két nagyobb csemetém baba. :) Ők ma már 7,5 éves nagylány: Timi, és 5,5 éves fiú: Tomi. A legkisebbünk miatt érzem idetartozónak magam, Bettikénk 2006. április 18-án született.
Örülök, hogy megnyitottátok ezt a fórumot, mert még terhességem idején én is bele-bele olvasgattam a tavaszi babás fórumba, de már akkor sem tudtam követni, nekem is túl gyorsan pörgött.
Betti 3900 g, és 56 cm volt születésekor. Az 5 hónapos mérésen pedig kereken 9 kg :oops: , és 67 cm. A mozgással egyelőre hadilábon állunk, az oldalra fordulásnál többre még nem vitte, persze ezt a súlyt nem lehet könnyű megmozgatni. :P De ha hasra tesszük nagyon jól érzi magát úgy, sőt talán jobban mint a hátán, mert sokkal több mindent lát. Egy fogacskája már kijött, és ha jól láttam a második is készülödik mellette. Egyelőre tisztán anyatejes baba, és remélem, hogy már azt a 3 hetet ami fél éves koráig hátravan kihúzzuk csak szopival. Nagyon jó kislány, de szerintem ez nálunk is annak köszönhető, hogy nem volt idő elrontani (Sasha :) ). Sajnos vagy szerencsére? neki is hozzá kellett szoknia, hogy ha sír időnként várnia kell, mert lehet hogy éppen a másik kettőnek is van valami kínja. Igy ha álmos, akkor nyűszizik 5 percet és már alszik is. A cumiról 4 honapos korára önként lemondott, de nem mondanám ujjszopisnak sem, mert csak akkor van a szájában, ha rágcsálja. Éjszaka még 3-4 alkalommal ébred, de egy kis tejcsivel hamar visszaalszik.
Oltás: Én úgy gondoltam, hogy az agyhártyagyull. ellenit csak 1 éves kora után adatom be, mert a két nagy oltva van, így elvileg nem kaphatják meg. Bettit meg nem viszem olyan helyre, ahol esetleg megkaphatná.
Hát röviden :?: ennyi rólunk.

Van vonalzónk is, csak még nem sikerült feltenni, de próbálkozom.

További szép napot mindenkinek
Ancsa
anyanyanya
 
 


Helló!

Oltásról: én is beadattam már kisMikinek az agyhártyaellenit, nekem megnyugtatóbb igy.

Kismiki mostanában nagyon rosszul alszik éjjel, nem tudom miért, van, hogy óránként felkel.
Nálatok mi a helyzet alvástéren? Már kezdek kipurcanni. :?

DagiKép
dagi
 
 


Dagi!

Lehet, hogy ugrik Kismiki és azért kel óránként. Sőt, ehhez még hozájöhet a fogzás... Kitartás! Remélhetőleg nem tart tovább 1 hétnél. (az ugrás általában addig tart).

Hanna is többször kel éjjel. Van,amikor egyszer se, van,a mikor 2x kel éjjel. A cicim így nem igen tud mire beállni... Érdekesen szoktam kinézni egy átaludt éjszaka után. :D:D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Eszti: Ez nálunk is így müködik, de mostanában egyre többször és gyakrabban kel fel Aliz! Néha én is intravénásan lökném magamba a kávét! :lol:

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Jaj elfelejtettem kérdezni, hogy a régi képeken te vagy? Mert ha igen nagyon hasonlít rád Hanna sztem!
Majd próbálok én is beszkennelni rólam régi képeket!

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Anna!

Ahha. :D Anyum előszedte, mert mindenképp be akarte bizonyítani, hogy Hanna rám hasonlít és nem az apjára. Szerintem mindkettőnkre, szóval tuti. :D De sokban rám ütött. :D:D

Ez az alvás dolog... majd csak elmúlik. Legalábbis minden gyakorlott anyuka ezt mondja. Csak ezt kell túlélni. :) Én azt nem tudom, hogy az hogy bírja, aki korábban visszamegy dolgozni?

Jobban vagytok már? Jöttök a talira?

Tényleg!
Vasárnap a tavaszi topik randit tart! :) Nincsen kedvetek csatlakozni? :D:D

Puszi mindenkinek!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Esztek: Még nemigazán tudom mert a gyerek nagyon nagyon nyügi meg még kiütései vannak és amíg azok nem múlnak el fertöző sajna! De remélem elmúlnak és akkor egy rövid időre talán benézünk!

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Az én kicsi fiam, Benjámin, 2006. április 25-én született szintén a Péterfyben.
Most kezd jönni a foga, és ezzel kapcsolatban lenne is egy kérdésem.
Mennyi idő alatt nő ki teljesen a fog attól kezdve, hogy kibukkant az ínye alól. (Érezni ugyanis már lehet az egyik kis éles csodát...) :)

Catherine
Vendég
 


Catherine: Nálunk kb 2 hétig tartott mire kijött a fogacska!

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Catherine: Nálunk kb 2 hétig tartott mire kijött a fogacska!

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Vok!
Köszi a dicséretet - igyekeztünk! De sajnos a múlt hét csak 70 grammal zárult, pedig mennyiségre jól evett Laura!
Kaki: sajnos nem sok gyümit eszem a terhesség óta. Régen imádtam, de a terhesség alatt megundorodtam a gyümölcsöktől. Almakompót és banán az, ami jöhet! :lol:
Bárányhimlő elleni oltás - jó ötlet szerintem! Én a gyereket is be szeretném oltatni majd! Pláne, hogy lány! Sajnos tudom, hogy milyen izgalom, ha terhesség alatt találkozol olyannal aki himlős! Nekem a nővérem kapott meg egy himlőt (lappangási idő 1-2 hét), mikor 3 hónapos terhes voltam. Sajnos az oltási-könyvemben nem volt bejegyezve, hogy be voltam-e oltva gyerekként, ezért a terhesség alatt 2x kellett szerológiai vérvizsgálatot csináltatni. De szerencsére minden rendben lett végül - oltva voltam! :D
Szerintem kaptatok agyhártyaelleni oltást, mert a 3. és 4. hónapban a diperté kombinált a HIB-el, ami Haemophilus influenzae elleni oltóanyag, ami agyhártyagyuszit okozhat!

Már lassan nem ismerem ki magam oltás ügyben:
van
- kullancsokozta agyhártyaelleni oltás,
- nem tudom :oops: mi okozta agyhártyaelleni oltás - ezt kérdeztem én,
- pneumokokkusz okozta agyhártyaelleni oltás - ez 3 oltásból áll és egyáltalán nem támogatja a TB, ezért 16.000Ft a 3 vakcina!

A pneumokokkusz baktériumról a tv-ben láttam riportot, hogy milyen súlyos szövődményeket okoz és hogy elég gyakori, ezért a Tb-nek ingyenesen kéne biztosítania, stb. És az októberi Kismamában is van róla szó a Gyerrmekorvos válaszol rovatban! Számos európai országban már kötelezővé és ingyenessé tették! :roll:

Hát nem tudom, mi a jó?! Ennyi oltás szerintem sok a gyereknek! Hallható azért előfordul szövődmény az oltástól is az arra érzékeny gyerekeknél, pl. autizmus stb.
De ha nem oltatod be és később megkapja a gyerek a betegséget, amely súlyos maradandó károsodást (süketség, mozgásszervi zavar) okoz - AKKOR SOHA NEM BOCSÁTOD MEG MAGADNAK!!!
Nem egyszerű dönteni! :(

Így képről Hanna tiszta Te vagy, örület mennyire hasonlítotok! Sajnos nekünk nincs szkennelünk, így régi képet nem tudok feltenni, de a többiektől nagyon várom!!! :lol:
És köszi a meghívást a talira - mi sajnos nem tudunk menni! :cry:

Sasha!
köszönöm a mérlegelésre vonatkozó ötletedet - nagyon jó! :D Ki fogom próbálni, hogy csökkentsem a napi mérlegelések számát! Hozzátápival már úgy sem pontos az adat!
Kullancs okozta agyhártyagyuszis beteggel még én sem találkoztam, de Lyme-kórossal igen. Sajnos apukámat 2 éve egy ilyen fertőzött kullancs csípte meg! Hetekbe telt mire rájöttek, hogy a sötét feketés 10cm-es folt a Lyme-kór jele! 4 hónapig kellett antibiotikumot szednie! - bélflórának annyi lett! :shock: (Úgy tudom a Lyme-kór ellen nem lehet oltani!) :(

Kicsilány!
Pogi tündéri a képeken - nem látszik hisztisnek!? :D
Ezek szerint Te kullancs-ellen oltattál? Mennyit kellett fizetni érte? Támogatja a TB? :wink:
Tudod mi is hadilábon állunk a hízással és a kaki is sok volt, ezért dokival, védőnővel történt egyeztetés után elkezdtük a hozzátápit!
Délelőtt 11-kor 2 szopi között alma, ami fog szerencsére! És este az utsó szopi előtt Sinlac pépet kap, cca 70-80 ml-t! Jól értem: Te a szopi után adsz neki pépet? Nálunk ez nem megoldható, mert Laura általában bealszik a szopin! :lol:
Milyen kiütései vannak Poginak? Remélem nem komoly! Jobbulást és sok puszit Neki! :D

Anyanyanya!
Üdv köztünk (újra itt)! :D
Gratula a szép nagy babádhoz - de jó Neked, hogy nem kell aggódnod a hízás miatt! :)

Dagi!
Ti melyik elleni oltást kaptátok?
Laura is kezd ébredezni éjjelente/hajnalanta, pedig régen reggel 1/2 8 - 1/2 9-ig is aludt! Nem sír fel, csak nyöszörög 5-10 percig, majd visszaalszik! Szerintem éhes nem lehet! :shock: (Mivel már Sinlacot is kap!) Én a fogakra gyanakszom! :? Pedig az esti szopi után Dentinox-ozzuk!!!
Vagy próbáljam meg újra mellretenni? Éhes is lehet?

Catherine!
Üdv köztünk! :D
Mekkora most a babád? És mit eszik? Miket csinál? Írj egy pár szóban róla! :wink:

Jó hétvégét mindenkinek! :D A talisoknak jó mulatást! :lol:
És bocs a hosszúra nyúlt hozzászólásomért!!! :oops:

Mamec és Laura

KépKép
mamec
 
 


Mamec!
Hát, meg kell hagyni te képben vagy oltás ügyileg. Nekem negyed ennyi infóm volt és még úgy éreztem, hogy elég sokat tudok... Szóval kaptt agyhártya ellenit?? Jó tudni. :D

A kullancsnál van kullancs elleni oltás, vagy az a lyme (ha így írják) kór ellen van??? Pedig olvastam róla és még kicsinek én is kaptam, de naaagyon nem emlékszem rá. Na, meg van a köetkező olvasnivalóm. :D:D

A fényképeket én se scenneltem, hanem lefényképzetem és úgy raktam fel. (ezt az egyik lány ajánlott a tavasziaktól) Szerintem nem nagyon látszik rajta. :D:D

Hanna is ébred, de ő éhes. Annyira cukin képes még a kezemre is rácuppani, ha azt éri el. :D Én biztos megpróbálnám cicire rakni, mert magától a ciczéstől is nyugodnak. :D Lehet, hogy segítene neki. :D De ha nem ébred fel, lehet, hogy felesleges. De a hízás miatt én tuti folyton cicin tartanám a törpét. :D Főleg éjjel. z nagyon sokat nyom a latba. Amióta Hanna nem kel éjjel annyiszor enni, nem is nő annyira a súlya.

És nem baj, ha hosszú a hozzászólás. :D Annál hosszabban lehet válaszolni. :D:D

Talit meg legközelebb korábban el kezdem reklámozni, hátha nagyon sikere lesz. :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Újra itt vagyok. Beni szerencsére alszik. Ma kicsit nyűgösebb, mert hétvégén Egerben voltunk a nagyszülőknél, és állandóan foglalkozott vele valaki, mindig kézben volt, és ma is ezt igényelte volna. Tehát én voltam a "rossz anya", aki megpróbálta elmagyarázni neki, hogy eddig is tudott néha egyedül játszani, ma is fog menni.

Egyébként, mint írtam már, 2006. április 25-én született, amikor pontosan betöltötte a 37. hetet. Előtte már két hétig a kórházban feküdtem, hogy ne legyen semmi baj, és szerencsére teljesen egészségesen, kisebb komplikációkkal és nagyon sok segítséggel meglátta a napvilágot. Akkor 56 cm és 3800 g volt. Sajnos besárgult és nem akart enni, de szerencsére ez az időszak is elmúlt.

Egy hete 70 cm és 7300 g volt. Nagyon erős kisfiú. Már 2 hónapos korában is tartotta a fejét amikor fogtuk, és ha megfogtuk a kezét, akkor hasizomból húzta fel magát. Ez a mai napig nem változott. Ha nyűgös, akkor csak ülve, vagy állva hajlandó megnyugodni.
Még nem volt 4 hónapos, amikor elkezdett hasra fordulni. Vissza viszont csak egy hónap múlva tudott. Az egészben az volt a rossz, hogy nem szeretett hason feküdni, forgolódni viszont igen. Tehát vagy visszafordítottam félpercenként, vagy hagytam, hagy tanulja meg az ellenkező irányt... A türelmem viszont csak percekig tartott, mert nem bírtam hallgatni a sírását. Most viszont már minden irányba profin forgolódik.

Ma azt is észrevettem, hogy már a második fogacskája bukkant ki elől.
Még csak anyatejet eszik, de látszik mennyire szeretne már mást is. Ha valaki eszik, le sem veszi róla a szemét. Az apukája néha megkínálja valamivel, és nyúl érte, de nem kaphatja meg, ilyenkor elkeseredik. :(

Azt hiszem röviden ennyi.

Catherine
Vendég
 


Kép Benjámin
És egy kép Róla, ami egy hónapja a horvátországi nyaralásunkkor készült.
Vendég
 


Ákom – Bákom Gyermekruha Börze!!

Extra minőségű, márkás mosott angol, olasz, svájci új és alighasznált ruhák 0 – 128-as méretig

adams, GAP, George, Ladybird, MARKS & SPENCER, NEXT,L.O.G.G., REBEL, Benetton, MEXX, stb

2006. 10. 09.-13. között Újpesten az Izzó ltp.-en

Referencia a gyerekeimen. :lol: Ha érdekel írj PÜt.
Kép

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

Jó rég voltam!! Nagyon el voltam havazva!!
Először is üdv az újaknak!
BEninek nagyon kis huncut képe van! :lol:

Vok! A régi fotóval való összehasonlítás oltári jó!!!

na erre Csillus fölébredt, oááá van! :cry:

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


No úgy tűnik, még álmos volt. :) persze kicsit szopizott :)

Szóval már Csillus is tud végre hasra fordulni - bár vissza még nem, ezért egy idő után begerjed, megunja és ordít. De majdcsak az is sikerülni fog.

Hááát a hozzátápival úgy állunk, hogy sehogy. :? Pár napi lelekesedés volt a barackra, aztán elmúlt, fancsai pofa és köszönte nem kérte. Én meg nem eröltettem... Egy-kétszer pár falat alma, de a legtöbbször még csak tejcsi. Na nem baj, még van 2 hetünk a 6 hónapig. Aztán majd nem lesz pardon! :lol:

Oltások: én tanácstalan vagyok... a mi dokinénink nem plussz- oltás-párti. Asszem mi kihagyjuk - legalábbis amíg nincs megbetegedés a környéken. Mamec, nagyon profi vagy a témában! Csak nem eü-ben dolgozol? Egyébként köszi a gyógytornás -infót. Már kezdek megnyugodni ez ügyben, asszem mégse lesz rá szükség.

Éjjel még mi is kelünk, hol1x, hol 2x. De szopi után simán visszaalszik. Én már nem aggódom a kevés hízás miatt. Mindjárt jön a hozzátápi úgyis. A 4. hónapban 38dkg-t, az 5.hónapban 34dkg-t hízott csak Csillus, és 1-1 cm-t havonta. Most már súlyra ennyi hízás se lesz. 5 hónaposan volt 6,6kg és 65cm. Ez van. Majd megnő később. :lol: Az a lényeg, hogy jól van.

Amúgy volt nálunk is láz, de csak egy napig. Az oka megfázás volt, pár napig szívni kellett a nózit, meg picit köhögött. (Persze pár napra rá Boga is ugyanúgy.)

nnna, ennyi volt az alvás... úgy látszik most is csak több részletben tudok írni...

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Én 2 napja beteg vagyok, influenza szerű valami. Most valami homeopátiás szer úgy néz ki, hogy segít. A kérdésem az, hogy ha Beni eddig nem kapta el, legalábbis semmi jele, akkor megúszta? A szoptatással megvédem őt, vagy ellenkezőleg: növelem a fertőzés kockázatát?
Még nem voltam beteg mióta megszületett (a mellgyulladást leszámítva) így fogalmam sincs mi lenne a jobb neki.

Catherine
Vendég
 


Catherine!

A szoptatással beni megkapj a te ellenanyagodat és nagyobb a valószínűsége, hogy nem kapja el, vagy nagyon gyengén megy át rajta ugyan az a betegség, mint rajtad.

Sorry, most csak ennyi, mert hív a csajom. :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Jó reggelt mindenkinek!


Catherine!

Minden esetben az a legjobb, ha szoptatod a Benjámint! A szervezeted immunanyagokat termel a betegséged ellen, ami a tejen keresztül a babának is átmegy. Előfordulhat, hogy ő teljesen kimarad a betegségből, de az is, hogy elkapja, és ahogy Vok írta gyengébb lefolyású lesz nála. Egyébként nagyon ritka az olyan helyzet, amikor betegen nem lehet szoptatni és általában azt is azért nem, mert olyan gyógyszereket kell szedni. DE akár még 40 fokos lázzal is lehet szoptatni, hiszen a láz nem fertőz, az ember teje nem lázas (ez is egy jó kis tévhit)
Azt tudom, hogy ha muszáj, bevenni egy algopiritn, vagy valamilyen más vény nélkül kapható gyógyszert attól még nem kell a szopit abbahagyni.
Sajna nem tudom milyen gyógyszereknél ellenjavallt, de kb ilyen szintűeknél: antidepresszáns, hormongyógyszerek (pl pajzsmirigy betegségekre)
Ha nagyon bizonytalan vagy, akkor érdemes lenne felhívni a védőnődet (márha vagy olyan szerencsés, mint én voltam, nekünk nagyon kedves és felvilágosult védőnő jutott)
Most nézem, de édes Beni abban a fehér sapiban :lol:

Mamec!
Rég nem jártam erre, hogy sikerült a mérlegelésről való leszokás? 8) Szegény apukád! A Lyme kórnak nem kokárda szerű a csípés helye? Érdekes, hogy fekete folt volt. 4 hónapos gyógyis kezelés.. Mit kapott a bélflóra helyreállítására?

Tényleg leírom, ha valakinek esetleg úgy hozza a sors, hogy sokáig antibiotikumot kelljen szednie (sose lehet tudni, a Dancimnak 7 antibiotikum kúrája volt 5 hónap leforgása alatt a gennyes középfül gyulladások miatt) akkor pótlásnak ajánlom a Normaflore nevű vény nélkül kapható bacibombát. Sok milliárd "jó" bacilust tartalmaz amik az emésztéshez és úgy az élethez elengedhetetlenek.

Mennyi képet raktatok fel! Nagyon szépek rajta a babákok!
Vok!
Anyja lánya! :lol: :lol: :lol:

Kicsilány!
Az a kicsilány azzal a nagy zsömlével, nagyon jó:)) Két fogacska? Cukki!

Kép
sasha
 
 


Sasha és Vok!

Köszönöm a biztatást és a megnyugtatást szoptatás ügyileg. Én is abban bíztam, hogy ez megvédi, és most úgy néz ki, hogy megúszta. Szerintem, ha eddig nem jelentkezett nála semmi tünet, akkor már nem is fog... :D

Olvastam az oldal elején, hogy nagy ruflux-szakértők vagytok. Ez a betegség már akkor megvan amikor a baba megszületik, vagy később is kialakulhat? Beni ugyanis pár hete néha bukik evés után amit eddig nem tett, és vannnak olyan napjai amikor alig eszik. De talán csak én aggódom túl, mert a bukás általában akkor fordul elő, amikor sokat forgolódik, és a kevés evéskor pedig a foga jött. De azért megnyugtatna, ha valaki azt mondaná, hogy ez már nem alkul ki, ha edig nem volt... :)

Ja, és köszönöm a Beni-dícséreteket! Nekem Ő a legszebb és legaranyosabb, de a többiek akiknek a képét láttam itt az oldalon holtversenyben vannak vele! :lol:

Lenne egy kérdésem, akikmár átélték az első babával azoknak a tapasztalatára, akik pedig még csak most fogják, azoknak a véleményére vagyok kíváncsi!
Mennyi idős babát lehet először pár órára más felügyeletére bízni?
És ki legyen az a személy?
Nálunk az a gond, hogy az összes nagyszülő vidéken lakik, tehát mindíg mi vagyunk Benivel. Szerencsére nagyon barátkozós baba, így mindenkivel jól érzi magát, de még fél óránál tovább nem volt sehol nélkülünk.

Catherine
Vendég
 


Catherine!

Szerintem akármennyi idős kortól lehet másra bízni a picit. Két dolog kell hozzá:
1: Feltétel nélkül megbízz abban a személyben!
2: Két etetés között legyen az a pár óra. Vagy max cumisüvegből a lefejt tejet adni neki.
Mikor még nem volt meg a nagy autónk amibe befér mindhárom gyerekülés, akkor jött anyósom és ő volt addig a picivel, amíg elmentünk nagybevásárolni (havi 1x fordul elő ilyen) Geri addig aludt, és ha esetleg valami miatt felébredt, hogy éhes, akkor csak előkapta a cumisüveget, mikróba be és már adagolta is, alig 1 hónapos volt a Geri. 1-1 ilyen alkalomtól még nem lesz cumizavaros.
Látom neked is babafalvs vonalzód van... illetve nem látom, ez a baj, nem tudom mennyi idős a baba. A babafalva.hu-sem jön be, biztos a szerverük rendetlenkedik...
én azért váltottam, mert már nem először csinálja ezt.

pusza

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Jó rég nem voltam,mert elköltöztünk és nem volt netünk! Nálunk már jön a 3-4. fogacska jól megszenvedjük veele! Most akarok fogzáskönnyítő láncot venni neki, hátha segít! Most megyünk Hasi UH-ra is az állandó hasfájás miatt!
Mamec: nem kullancs ellenit hanem a 3 db-os pneumo...-t kapjuk! idáig még nem volt drága!Hál isten

Catherine: Nagyon édes fiad van! Én Alizt kb 3* hagytam magára amíg kicsi volt csak evett és aludt Akkor a dédire biztam, mert nálunk már nincsenek nagyszülök.Egyszer meg amíg fogdokinál voltam apa volt vele, de még akkor is nagyonkicsi volt! Én úgy gondolom hogy tényleg egy olyan emberre bízd akiben megbízol pl keresztszülő! émár sajna haakanám se tudnám senkire se hagyni, mert rajtam kívül senkivel se marad el. Az apjával is csak 10-15 percig feltéve hogy lát vagy hall engem!

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Én sem játam erre napokig, mert Beni végül csak elkapta tőlem a betegséget. Szerencsére tényleg nem olyan súlyos, mint nálam volt. Ahhoz mindenesere elég, hogy az állandó orrszívás miatt bírkóznunk kelljen. Úgy sajnálom szegényt ahogy ordít közben, de tudom, hogy ezzel teszek neki jót. Ez ad erőt ilyenkor. És sajnos éjszaka is gyakran felébred, mert nem kap rendesen levegőt az orrán, vagy mert jönnek az újabb fogai... Nehogy könnyű legyen az élete.

Az a baj, hogy nincs senki a közelünkben, akire nyugodtan rábízhatnám Benit. A nagyszülők Egerben, nagynénik, nagybácsik Debrecenben vagy Amerikában... Itt Pesten "csak" barátok, akik szintén mostanában várják a babát, vagy már babáznak. Sajnos estefelé vagy azokkal szeretnénk találkozni akikre bízhatnánk, vagy elfoglaltak a lehetséges babysitterek.
Már gondolkoztam rajta, hogy milyen közvetítő irodát lehetne felhívni, de csak úgy találomra nem merem...
Lehet, hogy várok még pár hónapot. Napközben mindenhova tudom magammal vinni, este pedig magunkhoz hívjuk továbbra is a barátokat, mozi helyett marad a DVD... :?
Bár nem panaszkodhatok, hiszen már voltunk nyaralni is Vele, hosszú hétvégékre is elutazunk néha... Szerencsére jól viseli. És mi sem állandóan csak itthon vagyunk. Viszont már hónapok óta nem voltunk kettesben sehol. Az egy picit hiányzik. De őszintén bevallva, Beni mindenért kárpótol. :D

Mamec, Kicsilány és Sasha!

Boldog fél éves és 4 éves szülinapot a lurkóknak! (azoknak is akiknek pár napja volt!)

Más: Nem tudjátok hol lehetne habtapi lapokat venni? A nagyobb méretűek érdekelnének.

És mire kell odafigyelni etetőszék vásárlásakor? Lassan szeretnék Beninek más ételeket adni, és gondolom abban könnyebb lenne.

Catherine

Nekem minden vonalzó látszik. Benié most megjelenik? Mert ha nem én is váltok...
Vendég
 


Váltottam vonalzót. Így látható?

Catherine
Vendég
 


Catherine: MI a tescoban vettük a habtapit, mert máshol nem kaptam!
Látszik a vonalzód!

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Gondoltam lehelek egy kis életet a topikba és megkérdem:
Hogy vagytok?
Hogy haladtok a hozzátápival?

Hanna 69cm és 7620gr. :D Ma kezdtünk barackkal és nem volt épp a legjobb íz neki a világon. :D De legalább mosolygott. :D:D

Rossz hír viszont, hogy kiütéses lett a nyaka több mint 1 hete, azóta a karján és a hátán is vannak ilyen gríz szerű kiütések. Doki néni szerint könnyen lehet ekcéma... Mi lenne, ha nem diétáznék?? Kérdem én... És akkor most mehet a találgatás, hogy mire is allergiás tulajdon képp??? Szóval nem repezsdek az örömtől... :(

ÍRJATOK!!!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Helló!

Rég nem volt időm ide benézni, de most vagyok.

Vok!
Sajnálom, hogy Hanna kiütéses lett. Akármitől is lehet. A kizárólagos szoptatás nem garancia arra, hogy nem lesz allergiás, csak van akinél ki sem alakul, vagy enyhébb lesz a tünet. Ugyanígy a szerzett betegségeknél is. Pl. a tejallergia kinőhető, vagy nem is lesz rá allergiás, ha minnél később kóstolja meg.
Nem volt valami változás? Mosópor, öblítő, tisztítószer, parfümöd, vagy bármi más amire nem is gondolnál? Vagy lehet, hogy csak ki van száradva! Enyim kölkök szokták ilyen apró kis testszínű grízes pöttyöket produkálni ami első ránézésre nem látszik, viszont símítással érezhető. Kis testáplótól elmúlik. Akár írathatnál fel jó zsíros krémet a dokinénitekkel, ha a boltinak az összetevőitől ódzkodsz (hehe, ez meg így hogy néz ki leírva :shock: )

Hozzátápi?
Gergővel megkóstoltattam már az almát, sütőtököt és egy kis burgonyát. A burgonyás dolog nem jött be neki, eslőre, úgyhogy azt most hanyagolom. A rizzsel sűrített alma az azért csúszott.
Kedvence viszont a sütőtök almával. És végre 3 gyerek után rájöttem, hogy lehet itthon leutánozni az üveges bébiétel ízét. Egyszerűen a sütőtököt sütőben megsütöm, ahogy mindig, és az almát is!!! Mellédobálom felezve, kimagozva (héja marad, mert sülés után olyan szépen le lehet fejteni, és a sütőtökből, almából legalább nem folyik ki annyi lé.) Ezt aztán botmixerrel trutyizom és voila! kész. Az arány azt hiszem 2 rész sütőtök és 1 rész alma. De ezt ízlés szerint lehet változtatni. Most ez a sláger a Gergőnél. Benyom így1 almát és a dupla annyi sütőtököt...

Catherine!
Köszönjük a szülinapi jókívánságokat Geri és Gabi nevében is!:)))
Jó lett a vonalzód!
Habtapit innen is rendelhetsz: És jó az ára is! Méretét tekintve átlagosnak tűnik.
http://gportal.hu/portal/jatekarzenal/

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Hozzátápit már mi is próbálgatjuk.
Csillus is sütőtök párti lett. :lol: Bár ezen kívül még csak barackot és almát próbáltam adni neki. A barackot kisebb, az almát hol ilyen, hol olyan lelkesedéssel fogadta.
Vok! Milyen barackkal próbálkoztál? Mert amit én vettem , annak már tényleg nem volt olyan igazi finom barack íze... Tettem el anno a fagyasztóba a kertben érett finomakból, majd azzal próbálkozom legközelebb.
Az almát meg csak simán lereszelve próbáltam adni neki, de nagyon fintorgott rá :lol: . Én is olvastam ezt a megsütéses dolgot, majd ki is próbálom, ahogy írtad, Sasha.

Vok, szerintem a kiütések lehetnek attól is, hogy azért már gondolom nálatok is megy a fűtés. Ilyenkor sokkal könnyebben kiszárad a bőrük és bármire utána jóval érzékenyebb. Mivel fürdeted Hannát? Én még mindig csak a gyógyszertári kenőcsöt használom Csillusnál, és maradok is ennél még legalább a tél végéig.

Képzeljétek, tegnap este vettem észre, hogy a pelus(libero) kidörzsölte hátul a derekát a gumirozásnál! :x Na most ezzel mit kezdjek??? Jó piros lett, és olyan kis pattanás-szerű izék is vannak benne. Egyelőre bekentem neogranormonnal és lazábbra tettem a pelust. Most ébredezik a kiscsaj, úgyhogy mindjárt megyek is megnézem, jobb lett-e neki.

Fogakkal hogy álltok? Nekünk még nincs.
Miket csinálnak mostanában a manócskáitok? Csillus legújabb trükkje, hogy szopik, hasra fordul és úgy is szopik. :lol: Boga ilyet azért nem csinált :roll: . Mi ülni még nem tudunk egyedül, mert fölborul, de azért persze az ölemben imád ücsörögni.

Parázok, hogy mi lesz, mert Bogának tüszős mandulagyulája van -egy hét ovi után , előtte 1 hét megfázás volt - dokibácsi mondta, hogy nagy valósziműséggel Csillus is el fogja kapni... :cry: JA és már az én torkom is fáj.
Sasha, nálatok hogy folytak az ilyen dolgok? Elkapta a kisebb mindig a nagyobbtól?
Isten éltesse Gábort szülinapja alkalmából!!

Catherine, mi habtapit az auchanban vettünk - bár az már kicsit régebben volt.
Etetőszék: nekünk Brevi volt Bogának, ez marad majd Csillusnak is. Ez nem olyan veszett drága, de szerintem jó. Ami fontos, hogy könnyen le tudd tisztítani az ülés és háttámla részét is, na meg hogy a tálca résznek legyen pereme, hogy ne tudja könnyen lesöpörni róla a tányért a manó. Persze az extra szuper az, amit később az asztalhoz is majd oda tudsz passzintani...

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Kedves Anyukák!
Ha érdekel titeket nagyon jó minőségű, márkás angol babaruha kicsikre és nagyobbakra ( Next, George, Mothercare, Early days, gap…) 0-1,5 éves korig
Jelezzétek emailben és küldök feltöltésről értesítőt!
Köszönöm a figyelmet
Továbbijó babavárást és babázást kivánok
Szerettel
Lovas Juszti
julovas@vipmail.hu
juszti75
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik, hogy amikor én erre járok, akkor éppen pihi van.
Na mindegy.. :?

Köszönöm az etetőszék és a habtapi tanácsokat! Szerencsére már mindkettő megvan. :)

Vok!
Mi a helyzet Hanna kiütéseivel? Elmúltak már? Kiderült, mi okozta?

Beni tegnap már 72 cm és 7800 g volt! Nem egy kövér kisfiú, inkább Apa testalkatát örökölte. (Ő 193 cm...)
Vasárnap óta eszik almát is, de nem nagyon tetszik neki. A lelkesedés viszont megvan. Gyűri le annak ellenére, hogy látszik rajta, hogy nincs oda az ízéért. Bár ma már rájött, hogy ha aközben fújja a nyálbuborékokat, miközben a szájába teszem a kanalat, akkkor sokkal viccesebb, mert az alma is szétfröcsköl és nem is kell lenyelni... :D

Ti mi szerint csináljátok ezt a hozzátáplálást? Nekem mást mond a gyerekorvos és mást a védődő. :roll: Újabb tanácsok? Majd kiválasztom azt ami a legjobban tetszik. :)

Beninek egyébként már két foga van, és állítólag újabb 4 jön egyszerre. Bár ennek még nincsenk szemmel látható jelei. :o

Andi!

Csillus jól van? Vagy elkapta őt is betegség?

Catherine
Vendég
 


Sziasztok!

Bocs, hogy ilyen sokáig nem jöttem, Kismiki teljesen lefoglal.
Örülök, ha este bedőlök azágyba, éjjel még mindig nem alszik rendesen, 2x,3x kelünk.
Már fel tud állni egyedül, ha van mibe kapaszkodnia, kúszik, mászik, pakol amit ér. :D
A babakocsiban is menet közben feláll, ha megunta az ülést(kb 10 perc) :wink: , úgyhogy a séta sem egyszerű mostanában.

DagiKép
dagi
 
 


Itt vagyok, csak elküldtem gyorsan, mert az előbb is elszállt az egész amit irtam.
Szóval: már ülni is tud, bár még felülni egyedül nem.
Állandóan állni akar.
Van már 2 fogunk is, tök simán kijöttek, egyik reggel az egyik, másnap reggelre meg a másik, és nem is volt nyűgösebb, mint máskor. :roll:

Hozzátápi: hát, mi már jóformán mindent eszünk, Kismiki olyan, hogyha látja, hogy mi eszünk, akkor neki is kell, bármi legyen is az (nem válogatós), különben kiveri a hisztit.

DagiKép
dagi
 
 


Ő már sokmindent megkóstolt, hotdog kifli, fánk, kenyér, sült krumpli....gondolhatjátok...De nagyon élvezi, és a hasa is birja, semmivel sem szokott gond lenni.

Chirstine: mi most voltunk az ünnepi hétvégén Egerben, barátokkal, nagyon jó időnk volt, a város még mindig szép. Most voltam ott kb hatodszorra.

Felügyelet: ha megbizol abban akire hagyod, akkor bármilyen korban már ott lehet hagyni. nálunk anyukám szokott rá vigyázni, ha el kell mennünk valahova, vagy a sógornőm (ő csecsemőápoló, nála mindig biztos jó helyen van)
Szerintem, ha az a valaki ért hozzá, szereti és tud bánni a gyerekekkel, akkor ott lehet hagyni, akár a szomszédnál is.

DagiKép
dagi
 
 


Bocsi Christinet irtam Catherine helyett.

DagiKép
dagi
 
 


Sziasztok!

Na ne már!! Vok, Sasha gyertek légyszi!!!!

Catherine, sajnos Csillus is elkapta a mandulagyulladást, de szerencsére már mindketten jól vannak. Boga végre oviban, úgyhogy időnként végre van egy kis csend itthon. :D
Amúgy Benihez hasonlóan Csillus is akkor szeret a legjobban fröcsögni, mikor próbálom beleügyeskedni a kanalas kaját a szájába...anya örömére... :lol:
Hozzátápit mi szerint??? Nem igazán értem.. többféleképpen is lehet? Először gyümölcs, aztán főzelékféle, vagy nem ?? :roll:
Nálunk volt már: őszibarack, alma, pici banán(épp tegnap), sötőtök, répa és krumpli. Ennyinél járunk, egyelőre ezeket fogom variálni, még kb 2 hétig, aztán majd újítunk. :D

Csillus már kezd ügyesen ülni egyedül, bár még időnként felborul, és akkor , ha már fáradt, akkor nagyon meg tud sértődni. Amúgy édes, ahogy élvezi az ücsürgést, hát nem hiába, így már sokkal jobban lehet látni, mint csak fekve... :lol:

Dagi! Félelmetes, hogy Kismikimár miket csinál!!! Nem irigyellek..., aztán persze csak idő kérdése és nálunk is napirendre kerülnek ezek a kérdések. Már előre félek, hogy mit fogok csinálni Boga ezer apró kis mütyűrjével, amiket állandóan szétdobál a nappaliban, Csillust meg persze pont azok érdeklik, nem ám a szép nagy babajátékok!!! ááá dehogy!!! :lol:

Nekünk még mindig nincs fogunk!!!!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Andi!
Vagyok én,csak nem volt a múlt héten időm írni. Kaptam fordítási melót, közben taliztam 2x anyummal és még elő kellett készüljek egy angol órára. :D Szóval kicsit összesűrűsödtek a napjaim. :D:D

Dagi!
Hááát, nem tudom. Én ugye extra odafigyelős vagyok az allergia miatt, de nekem azért az a fánk és sültkrumpli erős. Gondolom nem egy adagot adtál neki, de én nem tenném. Egyrészt annyi olaj van bennük, mint egy egész heti kajájukban, másrészt én még ott vagyok, hogy Hanna szopizik és nekünk ez milyen jó és kényelmes.

Egyébként miket adsz már neki? A minden nekem tág fogalom.
Naponta hányszor eszik szilárdat Miki?
Gartu a fogakhoz és a felálláshoz, bár gondolom jobban örülnél, ha ezt nem a babakocsiban gyakorolná... :D:D:D

Catherine!
Köszi a kérdést, Hanna meggyógyult. :D Kiütés eltűnt. Azóta már volt egy náthánk, amire kapott orrcseppet, meg rendszeresen átmostam neki a nóziját Sterimárral. Elég hamar rendbejött. :D A kiütés oka azóta is ismeretlen. Ugyan azokat eszem azóta is, és nem jött előr újra. Viszont van rá csodakrémünk, ha kell. :D

Fogak:
Nálunk még mindig semmi.... csak ömlik a nyál a szájából rendületlenül. Egy bodí, ha nem rakok rá előkét max 10 perc...

Hozzátápi:
Már evett őszibarackot, almát, körtét és ma szilvát. Eddig jutottunk. :D A következő a sárgarépa lesz, aztán rizs, aztán husi, aztán sütőtök és eljutottunk kb a nyolcadik hónapohoz. :D:D Naponta egyszer kap gyümit a csaj, azt is délután, mert akkor jobban ízlik neki. Kanálból nem igen eszik, de a tálkából nagyon szívesen kiissza azt az óriási mennyiséget, amit eltűntet. Ez kevesebb, mint 50 ml. :D Szóval nem viszi túlzásba. A mai szilvából keményen 2 kanálnyi mennyiséget vett meg kb... :D Adtam neki helyette alma-körte mixet. Anyum befizette a csajt egy adag Frtutapurára, szóval most ilyeneket kap. egy 100 ml doboz nála minimum 2 nap. De szerintem 3at is bírna, csak sajna olyan fincsi a cucc, hogy eltűntetem a maradékot. :D:D

Hanna már nagyon szilárdan ül, csak felülni nem tud még, de felhúzza magát, ahol tudja. :D Nagyon tutter hasizmai lehetnek már a sok-sok hájacska alatt. :D:D

Kép

Kép

Kép


Ki hogy van??? Meséljetek! :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Nagyon nagy a pangás!! :? Többiek???!!

Vok! Hanna nagyon nagy lett!!!! Látom a képeken, hogy őt se éppen a hagyományos babajátékok kötik le, inkább flakon, zacskó... :lol: ez Csillussal is így van. :lol:
Reggel épp egy pár szem sütit akartam eltünetni egy alufóliából, persze Csilla az ölemben ült, hát addig nyújtózkodott amíg sikerült elérnie az alufóliát, hiába pakoltam elé a játékait, azok repültek az útból... Hááát azt a diadalittas képet látni kellett volna, hogy ő le tudott tépni egy jódarabot abból a gyönyörű zörgő valamiből!!! :lol: Megdolgoztam érte, hogy kiszedjem a kezéből, úgy szorította, hogy csak na! :lol:
Teszek én is föl képeket:
Kép
Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: