Új privát üzeneted érkezett!

Na és ha már ilyen ügyesen megtanultam, hogy kell képet feltölteni, akkor teszek még egyet a nyálas lányomról. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nagyon bújik a foga, és azért ilyen ... :wink:
Nagyon szereti a lufikat, és főleg azt, amikor elrobban egy-egy, rögtön mondja: HA - HA - HA .... :) Egyáltalán nem ijed meg, sőt... Kép

Puszi mindenkinek.
Eszter

f_eszter75
 
 


Sziasztok!

Eszter, örülök, hyog használt a szidás! :) Szívesen máskor is, de csak azért, hoyg szégyelld majd magad, és írj is nekünk. :) :P :wink: :lol: 8)
Édes Dorka ezeken a képeken, dehát ezt úgyis tudod te, hoyg nagon kis tündérke leányod van! És főleg hoyg szeretett engem! :D

Többiek, merre vagyok, hoyg telt a hétvégétek?

Móni, tudom, hyog nem jó helyen indítottam a topikot, de én pl. a Lakóhely szerintibe eddig kétszer, ha belenéztem, tehát az nincs "kezemügyében" és valószínű azért tettem gondolkodás nélkül ide, mert ezt a címszót frekventálom leggyakraban. Különben a babaszobáról költöztünk ide, a másik topikban valahoyg elsekélyesedett a társalgás, valahogy nem szólt másról, mint arról, hogyan tudnád túllicitálni az előző írót a babák dicséretében. Meg egy kis majmolás is benne volt, mert azért én nem szeretném a kórházat korinak becézni. :roll: Na, de erről ennyit, ha érdekel, megmondom, hol találod meg.
Örülök, hoyg szerencséasen hazaérkeztetek (legalábbis így értelmeztem a(z újra) beköszönő szövegedet a 2008-as topikban). Milyen volt Angliában? Mentek-e még vissza? TApasztaltaltál-e valami rosszat az egészségügyben, amíg ott voltál? Bár ezt még aligha, gondolom. Aztán majd írok neked abba a topikba, mert végül ma olvastam vissza teljesen pl. a visszatérted időszakát, és nagyon jót írtál ott. Erre muszáj lesz reagálnom. :)

Nekünk jól telt a hétvége, bár eléggé felemás volt azért, több szempontból.
Pénteken kimentünk a Marospartra, felhúztuk a sátrakat, volt horgászás, fürdés (én nem fürödtem a folyóban és Kriszta is csak a kismedencében otthoni vízben) evés-ivás, nevetés, jól éreztük magunkat, és még az idő is kedvezett. Szombaton ismét szép idő volt, és kb. ugyanazzal telt a napunk, mint a pénteki, de még jókedvűbben, mivel hajnalban volt egy hatalmas fogása Zsoltnak, a szomszédnak: egy kb. 2,5 kg-s önhalat (lehet, hoyg hosszú ő? ) fogott, ami hosszabb volt, mint IStvánnak a lába térdtől lefele. Apróbbakat is sikerült horgászni, de azokat mind mi kaptuk meg.
Aztán IStván kihozta sógornőméket is, és még jobb lett a hangulat.
Hogy mi volt mégis felemás? Hát hogy én is épp itt borítottam ki a bilit: IStván egész nap horgászik, eszik, fürdik, puszit ad Krisztának, és ezzel, mint aki jól végezte dolgát indul tovább horgászni. Én meg futkározok Kriszta után, ha alszik, ott ülök mellette, nehogy ne legyek ott, ha felébred, etetem, öltöztetem, meg minden, és este még arra sem képes, hogy tisztességesen felfújja a matracot. :evil: :evil: :evil: (Előző este én fújtam fel, szájjal, mert már muszáj volt Krisztát lefektetni. Ilyenkor, persze, a pumpa otthon marad. :evil: ) Még annyi szerencsém és pihenésem volt, hogy miután kijöttek, sógornőm is foglalkozott Krisztával, és Dávidkával elvolt egy-egy ideig a homokban. A szomszédnő is rendes volt, pénteken este ő alatatta el ölben pl., mert a sátorban nem tudott elaludni, de én nem tudtam annyit cipelni, Istvánnk meg éppen "igazolt" hiányzása volt akkor, bár fogalmam sincs már mit csinált.
Aztán tegnap hajnalban esni kezdett az eső, esett vagy jó két órát, de szerencsére aztán elállt, és már délelőtt kisütött a nap. Mégsem maradtunk már, mert a víz megnőtt, zavaros lett, nem lehetett sem fürdeni, sem halászni, és nagyon úgy nézett ki, hoyg eső is lesz még.
De azért így is jó volt.

Már mindennel megbékéltem volna, amikor ma reggel azzal ébreszt IStván, hoyg ő kel, mert épp hívta a főnöke, hogy kiszállásra mennek. 2 napra. Hát persze, Murphy dolgozik: pontosan most, amikor ma negyed 4-re az orvoshoz kell mennem, a húgom meg már nincs itt, mert véget ért a suli. Aztán mégiscsak a húgom jön, mert felhívtam és eltud jönni. Így mégiscsak nyugodt szívvel megyek.


Azt hiszem, Kriszta megelégelte a hétvégi sok embert maga körül, akik versengtek a kegyeiért, mert ma alig bújt hozzám vagy kétszer, és nagyon jól eljátszik magában. :roll: :roll: Neki is szüksége van, úgy látszik, egy kis magányra.
Ma csináltam képeket magamról, mármint magamról és Mütyürkéről :D, fel is teszem őket. Ma ilyen fórumozós napom van, mert nem kell főznöm sem, rendem is van, a vasalás megvár :oops: , én most pihenek. :wink: Méltóztassatok ti is írni! :P

Szóval akkor ez az én 13 hetes pocakom:
Kép .
Kép .

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith!

Kulonosebben nem erdekel a masik topic, orulok, h itt vagytok es teljesen egyetertek veled, ami a faraszto topicokat illeti.

Nagyon szep kis pocid van, a gond csak az, h nekem is kb ekkora, de pocaklako nelkul :( :oops: Mostanaban gondoltam, h valamit kene csinalni, mert mi lesz, ha megis bekoltozik valaki. Nem szeretnek teljesen elrugaszkodni az elso terhesseg elotti mereteimtol! :? Egyszeruen azt tapasztalom, h a hasam no, tudom, h puffados tipus is vagyok, nem tudtok valami ellenszert? Erre a tegnap ramtortek olyan merteku gorcsok, hg azt hittem megszulok, szabalyosan olyanok voltak es erossegben is, mint a vajudas alattiak. Teljesen kimerultem, meg ma is rosszul vagyok, de mar jobb. Azt hiszem mindenkepp elmegyek orvoshoz. :roll:

Raadasul nekem is most megy el a ferjem 5 napra :(

Keresek vmi kepet Z Kép ZSolti olvas Kép soltirol is, hisz itt meg nem is lattatok ot es a vonalzomnak nem tudom mi baja van :roll:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 

 
 

Móni, látom nem járt erre senki. :(

Sajnálom, hyog te is egyedül vagy most, Istvánom is elég sokat utazgat. Szerencsére általában 3 nap a max. amit nincs itthon, de nekem bőven sok az is. Annyira tud hiányozni! :)
Nagyon aranyos Zsoltika, érdekes, nem emlékeztem, hoyg ő is ennyire szőke lenne. Vagy mert inkább csak sapkás képeket láttam eddig? :roll: :oops:

Ami a pocakot illeti, ne aggódj, le lehe adni. Nekem sikerült visszatérni a Kriszta előtti méreteimhez, de épp akkorra, amikor Mütyürke "szállást kért" a pocakomban, úgyhogy nem sokáig élvezhettem a régi ruháimat. Nekem a 90 napos diétával sikerült visszafogyni nem túl nagy erőfeszítés árán, és feltett szándékom, hoyg majd, amikor szülés meg szopi lejár, illetve eljön az ideje, újra belevágok. Kicsit hosszú, de ki lehet bírni.

Képzeld, valamikor tavaly nyáron, amikor még nagyon élénkek voltak a szülési élményeim, egy ugyanilyen görcsrohamban volt részem. Bizisten én is azt hittem, akkor menten szülök. Sehogy sem volt jó, aztán végül hason fekve, a hasam alá párnát téve, és a fenekemet valamennyire feltartva, így sikerült elmúlasztani. Ilyen erős görcsöm azóta sem volt (kopp-kopp) de enyhébbek szoktak. Annak idejlén Krisztával pocakosan szenvedtem eleget ezzel. Olyan volt, mintha a köldököm tájékán kettévágtak volna. :roll:
Remélem, neked is elmúlnak ezek a puffadások.
Eddig engem elkerültek, de Krisztával is inkább a második felében jöttek elő.

Mi éppen túl vagyunk a második szemfognövesztésen, amit szegény kicsikém nagyon megszenvedett: 2 napig 39 (és még több is ) volt a láza, ma már nem volt, csak icipici hőemelkedése, de sajnos a fogai továbbra is kínozzák. A második áttört, de azt hiszem, hoyg most az alsók is bántják. Nem eszik rendesen, kivéve a tápszert, és olyan anyás, mint ma még soha-soha nem volt. Nem is igazán tudtam csinálni mellette semmit.

Hétfőn orvosnál is voltam, aki mindent rendben találta a pocaklakóval, sőt a cisztám is kezdett visszafejlődni. :) Továbbra is vigyáznom kell magamra, de szerencsére semmi gond nincs.
Itt egy kép Mütyiről:
Kép
Jó éjt mindenkinek!
De jöjjön, és írjon is mindenki! :P

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith!
Hat igen, igy ketten kezdunk beszelgetni, foleg, h en meg nem is ismerek mast :roll:

Valoszinu, h eddig tenyleg csak sapkas kepet lattal rola, de jo ideig alig volt haja. Most meg kezd furtosodni es olyan edes, h nincs lelkunk levagni, megha tudjuk is, h jo lenne. :) Szerintem Krisztaval hazudhatnak, h testverek :wink:

Mi sajnos mar megszoktuk az elapatlanodast, bar igazabol sosem tudom megszokni. :( Ez a mostani emlitesre sem melto, hisz 4 hetnel szokott kezdodni a tavollet... Remelhetoleg mar csak most nyaron megy el egy honapra, de ha bejon a teso, ujra jonnek a komplikaciok. (azt hiszem nem mondtam meg, h igen, sokmindent megtudtam az angol egeszsegugyrol, de konkret tapasztalatom szerencsere meg nem volt. "Szerencsere" egyelore csak azert, mert nem voltam beteg. Egyelore adok nekik egy kis hitelt es majd meglatom)

Errol a dietarol en is hallottam, sot, elkezdtem forma, aztan megsem mentem vegig rajta. Nekem eleg neheznek tunik, foleg az egyedulletek alatt nem tudom megallni, h ne ragcsaljak. No meg azzal is bajom volt, h nem eszek hust. (valamiert alltalaban azt gondoljak, h a vegetarianusok mind vekonyak, meg jo ha nem fujja el oket a szel, hat nem igaz. :? ) No meg most ugy erzem mar nincs annyi idom, hamarabb le szeretnek pocakosodni. Persze a sors rampirithat, lehet, h negy honap mulva pont ekkora hasam lesz pont ilyen uressen. :(

A gorcsokkel az volt a bajom, h nekem sosem volt, nem ismerem a menstruacios gorcs fogalmat. Felek, h most, h elmult mar nem fogom venni a faradtsagot es elmenni az orvoshoz. :? De ezek szerint nem egyedi dolog. Mindenesetre nem szeretnem ha a kovetkezo szulesemig megismetlodne :x

En sem tudom hogy van ezekkel a fogakkal, a hivatalos allaspont ma is az, h nem szabadna ekkora laz legyen fogzastol, ugyanakkor a szulok (koztuk en is) erre eskusznek. Zsoltit is megviselte minden egyes foga, eddig 11. (3 rago is) Remelhetoleg hamar elmulik Krisztanak is, ilyenkor te mit adsz neki? (csillapitaskent)

Olyan jo neked, mar alig varom, h en is kuldjek hasonlo kepet!
Vigyazzatok magatokra!

Tobbiek, gyertek!

Moni

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Nem baj, Móni, társalgunk itt édeskettesben, aztán egyszercsak hátha a többieknek is megjön a kedve-ideje, hoyg írjanak. :)

Mivel foglalkozik a férjed, hoyg ilyen sokat van távol, utazgat? Persze, ha elmondhatod. Van szó arról, hoyg visszamentek Angliába? Biztos írtad a másik topikban, d emár nem emlékszem. (Az a helyzet, hoyg eléggé kívülállónak érzem ott magam, nem tudok belkapcsolódni, sokan vannak, nem tartom észben az embereket, és az ilyen egyszavas hozzászólásoknak nem vagyok az embere. Hiába na, az újságíró beszél belőlem. :roll: :P )

Lehet, hoyg már mondtam, de az illető, aki Angliában él, és akitől azt a sok rosszat tudom, az hazament szülni Magyarorszégra, vállalván a hosszú távollétet a férjétől, mintsem, hoyg ott szüljön. Képzeld, március végén szült, és valamikor július elején mennek haza. Szülés után volt ott az apuka, de azóta nem látták egymást. Hát, minden tiszteletem az övé, én eddig tiszta idegbeteg lettem volna!

Ami a diétát illeti, nem kell feltétlenül húst enni! Tejet és tojást azért fogyasztasz? No, ert fehérjenapra ezeket is be lehet iktatni. Persze, sokkal nehezebb így változatossá tenni, de azért mégiscsak lehet. Nekem nem tűnt túl megerőltetőnek, bár voltak alkalmak, mikor "bűnöztem", de azok a kis félrelépések nem ártottak összességében véve. Ha akarod, a www.mindmegette.hu -n olvashatsz róla, és még vannak más oldalak is, de már nem emlékszem rájuk.

Kriszta azt hiszem, eddig egyszer lázasodott be a foga miatt, ezért is ijedtem meg most ennyire. Pedig csakis arra foghatom, mert azóta sincs semmi más tünete. A fogacskája áttört, de mst jön a másik kettő is, mert még sokszor sír fájdalmasan, és nagyon folyik a nyála, meg mindent rág, ami útjába kerül.
Én eddig általában a Nurofent használtam, egyszer talán a Panadolt, most viszont, mivel 39 fölött is volt, adtam a Paracetamol-kúpot fél Algocalmin-kúppal.
Nem vagyok a rögtön gyógyszerezés (főleg nem antibiotikumozás) híve, de amikor kell a gyógyszer, akkor kell. Ezenkívül kapta/kapja a Chamomillát, és kenegetem is az ínyét Calgellel. ez igaz, csak pillanatnyilag és kevés ideig hat, de azalatt lehet, hoyg visszaalszik rendesen, és máris könnyebb mindkettőnknek a dolga.

NA, remélem, nem hagytam ki semmit. HA mégis, szólj rám! :roll:

Meli, Zsuzsa, Katóca, Eszter, Ági, merre vagytok?
Méltóztassatok, legyetek szívesek írni! Irgum-burgum! Most mindenkit jól megszidtam. :lol: :lol: :lol: :P :P :P :P

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith!

Epp elhataroztam, h akkor megyek lefekudni, mikor latom, h irtal es gondoltam, megnezem. Mondtam magamban, h biztosan fura neked, h a masik topicban nincs jelenesem es fogalmazgattam, h miert nem is irok oda. Egyreszt, mert ott majd mindenki lebabasodott, masreszt meg nem tudom kovetni az embereket es nem birom az egysoros bekopeseket. Es "lam-lam ez az Edith mindig mond valamit, ha ir". Erre olvasom ugyanazt toled... Kenytelen voltam megvaltoztatni az eredeti tervet :lol:

Ferjem indologus (nem kem :P :D ) es evente 3szor 8 hetet van Oxfordban, felallasban hindit oktat az egyetemen. Eddig nem nagyon volt lehetosegunk kimenni vele, de oktobertol elvileg megyunk, kihasznaljuk meg ezt az evet, h gyesen vagyok. (bar ha nem igyekszik teso, nem tudom meg hogyan lesz aprilis utan :roll: ) Ez csak a kov. iskolai evre ervenyes, hosszu tavon meg nem tudni mi lesz.
En is tudnek neked meselni arrol, h milyen apa nelkul az elso honap :cry: (azon drukkoltunk, h szulessen meg Zsolti mig meg itthon van az apja, aztan meg a dokino segitsegevel hamarabb hazajottunk, h itthon is legyunk meg egyutt mielott megy :cry: A varratkiszedesre visszasetaltam egy masik nap a korhazba) Kulonben en is ugy erzem, h szulni mindenkeppen hazajonnek, nekem inkabb lelkileg van erre szuksegem, mint orvosi szempontok miatt, de a terhesseget pl el tudom kepzelni ott, foleg ha- mint remenyeim szerint- nem lesz semmi komplikacio.

A dietaval kapcsolatban nekem megerolteto inkabb az odafigyeles, elkeszites, nem annyira az (nem)eves maga. Azt mar latom, h te milyen jo konyhatunder vagy, most talaltalak meg az eletmod temakorben is :lol: Ezt most teljesen pozitivan mondtam. En is szeretek fozicskelni, de a szervezes nem az erossegem. :roll:
Egyelore kivarom ezt a honapot, aztan ha marad az eddigi allapot akkor nekiallok vminek, foleg mert ujra magunkra maradunk juli kozepetol. (most India :cry: )

A gyogyszerekrol legkozelebb, most tenyleg eltunok,

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy nem írok, de szinte semmi időm nincs, itt az államvizsga a nyakamon.
Tegnap voltam újra vizsgázni angolból, de nem tudom, mi lesz belőle. S állítólag nem lesz péntekig eredmény, pedig nekem akkor jár le a beiratkozás a licenszre, s nyelvvizsga nélkül nem lehet :( Most itt lógok a levegőben... S így még tanulni sincs kedvem, pedig kéne, mert iszonyú sok az anyag...
Csengelével a szüleim vannak napközben, de nagyon hiányzom neki, s mindig ideszökik a másik szobából. Férjem meg mindent kitalál, csak ne kelljen a gyerekkel játszodjon... nem igazán értem... mintha unná már... Igaz, sok dolga is van, de szeintem az várhatna estig, mikor Csengi már alszik... Ez is nagyon megvisel, mert ha rászólok, vagy anyukám mondja, hogy kicsit vegye át a gyereket, akkor nagyon mérges, hogy mit utasítgatjuk... Csak tudnám, minek akkor neki 4 gyerek :x Én azt hittem közös lesz a gyerek, de látom, szinte csak magamnak szültem :? Na, nem panaszkodom tovább, megyek inkább tanulni :D
Nagyon jók a képek, édes a Zsolti! Ja, és szia Móni, Isten hozott közöttünk!

katoca
 
 


Szia Edith!

Örülök, hogy szóltál, hogy jöhetek ide, mert az utóbbi időben én is úgy éreztem, hogy más a hangulat a babaszobán. Igazából időm sem volt, hogy irjak, de a naplóba néha még irogattam, meg olvastam a tieteket is. Remélem ide gyakrabban be fogok nézni, főleg, hogy az elkövetkező időben többett kellene pihennem. A baba jól fejlődik, most 21 hetes. Csak nekem van az a méhnyakrövidüléses bajom.... :( :( Látom, te is szépen gömbölyödsz. Próbálok én is feltenni képet, csak először meg kell szokjam ezt az oldalt. :D

A többiek: Hányan vagytok és honnan irtok? Remélem bekapcsolódok majd én is a beszélgetésbe.

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 



Sziasztok!
Móni üdvözöllek közöttünk! Edith hatott a leszidás! :lol: :lol: :lol: Igaz már rég akarok írni, de most végre rávettem magam, hogy inkább a munkát halasszam.
Hol is kezdjem...mi most lábaltunk ki egy kb. 5 hetes betegeskedésből (kopp-kopp jó időben legyen mondva). Amikor utoljára írtam, akkor mintha említettem, hogy Régenben a férjem rokonaitól összeszedtünk egy kis virust és rá egy héttel mikor már majdnem kilábaltunk belőle elmentünk két napra Félixfürdőre...mint utólag kiderült nem volt jó ötlet, mert mindenki visszaesett, és úgy nézett ki, mintha sorra vennénk egy orvosi könyvben a betegségeket. Páromnak középfül gyuladása volt amit arcüreg követett, Andris egy ideig "csak" húzta a hülést, majd a hörgöire ment, engem 2-3 heti húzás-nyúzás után ledöntött egy középfül- + arcüreg-gyulagás. Sajnos a poliklinikán rossz fül-orr-gégészhez kerültem, aki 10 napi inekciós penicilin után még fel akart írtni a nőgyógyász felelősségére 3-4 nap antibiotikumot. Kiderült, hogy nem indokolt és az egész megoldható lett volna más, tablettás antibiotikummal is, sőt az hatékonyabb lett volna és nem kellett volna ennyi napig kapjam.
Egyébbként jól vagyunk. Lelkileg nagyon megviselt ez a betegség, mert olyan volt mint egy rossz álom, sehogy nem akartunk gyógyulni, meg Andris is sokat volt nyügös, meg nagyon sok volt a karanténból (főleg, hogy a háziorvos már a végén a kertbelni tevékenykedéstől is eltiltott, így föttünk a szobába) :(
Egy kicsit elmaradtam mindennel, most épp ezeket pótolgatjuk. Csak most került sok a pici ruháinak kimosására, vasalására (eddig nem mertem, nem akartam bacit félretenni neki). Általános bevásárlásra (Picinek dolgokra, na meg ne legyen üress a fagyasztó szülés után), szőnyegmosásra. Már a nagyjával megvagyunk, csak még egypár apróságot kell megvegyünk, még zöldséget szeretnék előkészítve lefagyasztani, a fülbevalót kellene megvenni (már biztos, hogy leányzó), meg a vasalásból is hátravan egy kicsi. Sajnos a betervezett baba-varrás úgy néz ki, hogy idő hiányába elmarad (Andrisnak is varrtam egy babát születése elött, most is szerettem volna, de ez van...).
Edith gratulálok a pocakodhoz...az enyém mintha kisebb lett volna...de ez babától, mamától függően változik.
Móni nagyon aranyos Zsolti. Én a lefogyásba a mozgásnak vagyok a híve (nekem sincs türelmem kúrákat végigcsinálni). Nekünk a baba-mama torna bejött (ha érdekel megnézhetem, hogy hogy is van ott a hasizom gyakorlat), késöbb meg rájöttem, hogy Andrist nagyon szórakoztatja, ha tornászom, így jól elvoltunk torna közben. Az állapotosság elején meg rákaptam a fittlabda-jogára (persze csak kezdőknek), de azt csak akkor csinálhattam ha Andris aludt, mert másképp mind gurította el a labdát, és így az egyensúlytartás (ami a lényege) elég bajos volt.
Katóca drukkolok neked az államvizsgáddal. A párod miatt ne keseredj el, Bécinek is volt egy olyan periódusa mintha unta volna az Andrissal való foglalkozást, de most újból belejött. Ő úgy érzi, hogy azért mert most már több "feedback"-et kap (ezek az ő szavai). Utálom azt a mondást, hogy "nyomás alatt érik a pálma", de lehet, hogy igaza van...Béci is kb. Andris 1 éves körül egyre ritkábban segített a házimunkába, de akkor Andris körül egy picit többett, utánna (egy pár hónapja) volt egy periódus amikor egyiket sem szerette csinálni (ekkor pánikoltam be, hogy jön a második baba és hogy fogom megoldani egyedül), most meg egyből mindenben sokat segít. Ma is délután hagytak 2 órával többet aludni :D, míg ők az autót takarították és fociztak. Ma este még el is mosogatott játék instalálás közben, míg én altattam :D. Nálunk legalábbis úgy veszem észre, hogy igazi szükség esetén számíthatok rá, hétköznaponként meg mintha eleresztené magát és úgy tünik, hogy nem érdekli annyira. Szerintem Sanyi azért "engedi meg magának" (nem kapom a helyes szavakat), hogy kimentse magát a Csengelével való foglalkozás alól, mert tudja, hogy anyudékra számíthatsz, nem maradsz segítség nélkül.
Eszter nagyon aranyos Dórka, a kép alapján a ti lakásotok is tele szokott lenni léggömbökkel :D. Andris is nagyon élvezi őket, habár mostanába, csak addig érdekli, míg ki nem választja, hogy melyiket fújjuk fel, felfujás közben mindig elrohan és távolról lesi, hogy mi történik, majd késöbb nagyon félti őket.
Drukkoljatok nekünk, mert még a leányzó farfekvéses. Elméletileg még megfordulhat (amit remélünk), de sajnos gyakorlatilag kicsi az esélye, habár sok a magzatvizem. Most csak két lehetőségünk van, hogy természetesen szülessen meg, vagy megfordul, vagy minnél hamarább megszületik, hogy ne nőjön túl nagyra (azt olvastam, hogy 3500g-nál kisebb kell legyen, és őt a gép csütörtökön már 3200-3300-nak becsülte). Az orvos szerint az lenne jó, ha már a jövő héten (az órára nézve kiderül, hogy már ezen a héten :?) megszületne. Nem szeretnék császárral szülni :(. de reméljük minden kialakul.
Itt egy pár kép.
Kép
A mi minden esti "kisegerünk" az ágyán.
Kép
Bocsánat, hogy itt koszos háziruhába vagyok :oops:, de ez a legújabb képem, mai.

Kép
Kép
zsusza
 
 


Bocs elfelejtettem...
Szép hetet mindenkinek!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Sziasztok!En is hianyoztam az utobbi idoben!Ugyanis egy hetet en es Jazmin a szuleimnel toltottunk Reven!
Jazmin nagyon elvezte azt hogy egesz nap kint lehetett a jo levegon es nem bent a blokkban!
De hamar eltelt es pentek delutan mar haza is jottunk, a ferjem jott ertunk nem szeretett egyedul lenni! :D
A hetvegen voltunk par barattal egy tonal bogracsozni meg ezt azt sutni!

En is vagyom egy kovetkezo babara de nalunk is az van hogy o csak vegszukseg eseten foglalkozik Jazminnal is es nem tudom meg elkepzelni hogyan birnak el kettovel!
Szeretnem a kicsi lenne a korkulombseg koztuk!

En Rubint rekara szoktam tornazni es nagyon be jon!
Edith Zsuzsa szep kis pocitok van!
Moni Zsolti szep kis mosolygos baba!!!

Egy kep rolunk is!
Kép

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Sziasztok!

Na vegre beindult a topic! :D
A vonalzom valamiert nem mukodik, ha egy kis idom lesz megprobalok ujat szerkeszteni, addigis elarulom, h Zsolti 1 eves ket honapos es par napos.

Zsolti koszoni a dicsereteket :) Ma jott haza apuci es gyorsan el is rohantunk strandra, iden eloszor, igazabol v ket eve eloszor :( :oops: De jo volt, Zsolti is elvezte, a jovoben viszont tobben megyunk, mert kisse faraszto volt rohangalni utana. Igazabol egyebet nem is csinaltunk mig meg nem jott (veletlenul) a keresztanyja. :)

Zsuzsa!
Nem semmi a hasad, de az sem amin mostanaban keresztulmentel az egeszsegugy jovoltabol :shock: Most mikor sok nyugi kene!
Drukkolok, h a pici terjen jobb belatasra, nem ertek hozza, de nincs erre valami jo praktika? Mintha olyasmit hallottam volna :roll: Vagy lehet, h csak sokat kell neki szugerallni, h forduljon meg. En mindenesetre kiprobalnam!
Milyen az a fittlabda joga? Olyan labdaval csinaljak, amilyet a terhestornan hasznalnak? Teljesen igazad van, a mozgast kene elonyben reszesiteni, en is igy gondolom, csak kisse lusta vagyok :oops: DE ebbol az alkalombol neki fogok allni legalabb hasizmoknak es majd odafigyelek az etkezesre.
Ezeket a becsleseket nem tudom komolyan venni miutan a 37. heten a dokinom vmi 1900g-ot mondott (en ki voltam akadva, mert nagynak ereztem), aztan a 41.-en megszuletett a 3900-aval! Lehet 3 het alatt ennyit noni? :shock: :lol:
Tudod mar, h Pici milyen nemu?

Agi!
Rubint Rekas dvd-d van? En is kiprobalnam, meg sose tornaztam tvadasra, kivancsi lennek milyen.
Mi is kis korkulonbseget akartunk, remelem meg osszejon!

Emese!
En is csak most leptem be a csapatba, engem is Edith hivott egy masik topicbol! Ugyhogy hajra! :wink:
En Csikszeredabol vagyok. Tenyleg, foleg akinel nem jelenik meg az avatar altt, irja le, h hova valo.
Honnan tudod, h mehnyakrovidulesed van (az elsonel is volt?) es miben all?

Katoca!
MIlyen szakon vagy (voltal)? Fog sikerulni az az angol 8)
Ne idegeskedj tulzottan a parod miatt, azt hiszem mindannyiunknak vannak ilyen periodusai, amikor ugy erezzuk minden rank szakad es senki nem segit, gondolom az allamvizsga miatti stressz is elohozta beloled ezt az aggodalmat. Kulonben en is ezt tapasztalom, h a ferfiaknak eltelik egy jo kis ido, amig akarnak egyet, aztan meg meg sem akarnak allni 4ig. (de legalabbis 3ig) :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Agi!
Olyan edes Jazmin a copfjaival! Ilyenkor indul el bennem a vagy egy kislanyra! :D

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Sziasztok!

Megvan az angolom!!! :mrgreen: Dolgimat ma vittem köttetni. Most meg esek neki a tanulásnak. Van egy hetem, hogy 2 tantárgyat (iszonyú mennyiségű anyagot) megtanuljak!
(Gyógypedagógiát végeztem. Kolozsváron lakunk.)
Úgyhogy mostanában nem leszek, de majd utána pótolok.
Pussz! Kellemes, és hűvösebb napokat nektek!

katoca
 
 


Katóca, gratulálok a sikeres vizsgádhoz! Akkor most aztán hajrá! :) Apait-anyait bele, vizsgák után majd csücsülhetsz a babérokon és ráérsz a fórummal is foglalkozni! :) Az elkövetkező szidások rád nem lesznek érvényesek, jó? :wink: Azért még két szót dobj ezután is, hoyg tudjuk mikor vizsgázol, mikor lesz eredmény, ilyesmi.
Puszi Csengelének! :)

Ági, örülök, hyog jól telt Anyudéknál, múlt héten mi is voltunk, de csak egy napot. Tényleg, annyira édes Jázmin, és hihetetlen, hoyg mekkora haja van. Hosszú hajjal is született vagy időközben nőtt meg akkorára?

Ami a férfiakat illeti, nem tudom, általános jelenség ez itt mifelénk, hoyg a gyerek főleg az anyáé!? :evil: Az a helyzet, hyog az utóbbi napokban én is magam alatt voltam főleg ugyanezen okok miatt (pl. kedves férjem a sátorozás alatt horgászott, pihent, stb. én meg futkároztam Kriszta után, mellette ültem, ha aludt stb.) Kissé elszontyolodtam főleg tegnap, hoyg mi lesz így belőlünk majd, ha a másik baba is megszületik. Erre meg az este IStván teljesen egyedül megfürösztötte Krisztát. :D Először, mióta megvan. Még pancsiztatta, de a végső mosdatást mindig én csináltam. :roll:

Zsuzsa, örülök, hyog meggyógyultatok, és főleg, hogy sikerült időben elkészülni a babavárásra. :) Nagyon szép pocakod van, és te igazán szerencsés alkatúnak mondhatod magad, mert a pocakodon kívül szerintem semmi sincs rajtad! :) Olyan izgalmas, hogy már ilyen közel állsz a célhoz! :)
Hogyan tudjuk majd meg, hoyg megszületett-e már a baba? Hogy is fogják hívni? :wink:
Talán, mivel ismeritek egymást, írhatsz Katócának egy sms-t, és ő megírja nekünk, d eha gondolod, priviben én is szívesen elküldöm a sajátomat, mert Katóca nem biztos, hoyg éppen ráér. Nekem küldheted nyugodtan éjszaka is, igyekszem a lehető leghamarabb megírni. :)

Emese, örülök, hoyg idetaláltál. Látod, nekünk sincs mindig időőnk írni, de azért próbáljuk tartani a frontot. Én úgy szeretem, ha az összetartozók egy helyen vannak :wink: , ezért szólok ismerősöknek, régebbi fórumosoknak az új topikról. :)
Ez a méhnyakrövidülés mit jelent, mivel járhat? tudtommal szülés előtt kezd rövidülni a méhnyak. Ezért kell sokat pihenned, nehgy időnap előtt jöjjön Babóca? Nektek is kislányt jeleztek?

Móni, örülök, hoyg sikerült egy kicsit kiruccannotok, hátha amíg a férjed itthon van, sikerül többször strandolni. Mi teganpelőtt és tegnap is a Marosparton voltunk. :)

Még hiányzik Eszter és Meli. És teljes lenne a csapat! :) írjatok lányok! Meli, remélem, nincs semmi baj! Hátha csak nyaraltok valamerre! :) Eszter tudom, hogy kicsit lustácska ide is írni :P , tudtommal jól vannak! :)

Na, megyek, szép napot mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!
Jaj en nem tudom ti hogy birjatok ezt a nagy meleget de en nem nagyon!
Plane ti a pocaklakokkal!!!
Moni nem tudom at lehet e kuldeni skypeon de ha gondolod meg probalhassuk!
Edith Jazminnak szuletese ota nagy haja volt csak azota nott meg es nem hult el semmi!
De a heten vagy jovo heten le akarjuk vagni neki!Mert allandoan izzad es melege van vele!Meg jobb az a hajnak ha le van vagva legalbb egyszer rovidre mert kesobb bisztos meg jobban fogom sajnalni!Mar most is alig akarom le nyirni!
Itt egy kep vele mikor megszuletett!
Kép

Katoca gratula a vizsgakhoz es jo tanulast neked tovabra is!
Na megyek mert mindjart fel lell a csajszi es meg akarok egy vinettat ki kavarni meg valamit meg fozni de meg nem dontottem el mit!
Pusz nektek!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Bocsi a kep nem is akkor keszult mikor megszuletett 2 honapos volt mar rajta!
Sziasztok!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Sziasztok!

Már nekem is elegem van egy kicsit ebből a nagy kánikulából, de azt sem szeretném, ha nagyon lehülne az idő, mert a hideget sem igazán kedvelem. Valahol a középut kellene. :D :D
Katóca, én is gratulálok az angol vizsgádhoz, meg szoritunk a következő vizsgádra is. De biztos vagyok, hogy ügyes leszel!!!!

Edith, nektek is kislányt jeleztek? Már látszik a neme? Nekem még nem mondta pontosan, mert eddig még nem feküdt kedvező pozicióban, de mégis úgy látta a dokinéni, hogy kislány. Mi nem bánjuk, talán sőt, inkább szeretném. De lényegében mindegy, hogy mi lesz, csak egészséges legyen és.....tudjam jól végigvinni a terhességet.
Móni és Edith, kérdeztétek a méhnyakrövidülést....eddig én is csak azt tudtam, hogy a terhesség vége fele történik ez meg, mert akkor már felkészül a méh a szülésre. Az orvosnő most megnézett, (nem csak ultrahanggal) és ő tapogatta ki vagy látta...(ezt már nem tudom, hogy honnan jött rá), hogy rövidült a méhnyak. Az első terhesség során semmilyen gondom nem volt. Igen, emiatt kellene sokat pihennem, és ha hasfájást érzek, amia kontrakciók jele, akkor kell a Nospa-t szedjem. Állitólag a stressz, idegesség, fáradtság okozza bizonyos mértékben a nem várt kontrakciókat, a máh összehúzódik és ez röviditi a máhnyakat. Remélem nem magyaráztam túl bonyolultan. A lényeg az, hogy nem szabad emelgetni (ami nem kis dolog Janka mellett, aki csak most tanul járni), és napközben többett kellene vizszintes helyzetben lenni (ami meg a kertészet miatt alig lehetséges). De a baba miatt muszály lesz változtatni. Meg kell akadályozni a további rövidülést., mert az elég kellemetlen dolgokhoz vezethet. Az interneten olvastam én is utána.

Na, de hagyjuk ezt, próbálok pozitivan gondolkodni. :wink:

Legyen nagyon jó éjszakátok!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Itt van egy kép rólam és Jankáról. A szülinapján készült. Majd készitünk a pocakomról is képet. Egyelőre nagyobbacska mint az Edithé és jóval kisebb mint a Zsuzsáé. :D :D :D :D Kép [/img]

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!

Itt vagyunk, megvagyunk, nagyjából minden OK. Legalábbis Tündével. Napról-napra édesebb, ügyesebb, öröm vele lenni. Igaz hétvégén gyönyörűen kisminkelte a jobb szemét, csak tudnám, miért az asztal sarkát használja ilyen célra... :roll: :roll: :roll:

Kép Szombaton történt, hétfőn így nézett ki. Most már nagyjából sárga-kék...

Ma vettem észre, hogy ismét kibújt egy foga (jobb alsó szemfog), már csak 5 maradt. :) Nem volt nagyon vészes, inkább a fenekén látszott. :wink:

Sajna Apával összebalhéztunk, hétfő óta épp csak köszönünk, és Tündével kapcs. váltunk néhány mondatot. Nagyon szar, de most nem fogok én békülni, ő bántott meg nagyon, és még csak szándékát sem látom a bocsántakérésnek, vagy ilyesminek. Az éjjel nem kellett dolgozni menjen, úgyhogy én Tündénél aludtam a sportágyon. Meg sem próbált megakadáyozni benne... :cry: :cry: :cry: Mivel nem beszélünk, van időm agyalni egy csomó mindenen, azon filózom, lehet, hogy van valakije, és épp kapóra jött ez a dolog neki. Viccen kívül azon gondolkozom, hogy visszaköltözöm Anyuékhoz, persze Tündével. Nagyon félek. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Nem is tudom, mikor jövök legközelebb, de olvasni azért minden nap olvaslak benneteket. Bocsi, hogy ideborítottam a családi szennyest, de még senkinek nem beszéltem róla, és most már nagyon muszáj volt... :oops:

A képeket olvadozva nézem, csuda szép és ügyes minden csemete!!! :D

Kismamák!!!
Mennek a DRUKKOK!!!
Zsuzsa, neked főleg, hogy minden jól alakuljon, majd tudasd, ha megvan a pici! :)
Janka, neked meg azért, hogy ne rövidüljön tovább a méhnyak, a másik topikban van egy lány, akit már 2 hónappal a kiírás előtt riogattak a dokik, hogy biztos korababa lesz, aztán jól túlhordta. :) Úgyhogy csak optimistán! Én szorítok nektek!
Edith, úúúúgy örültem, amikor azt olvastam, hogy kisebb lett a ciszta! Annak meg pláne, hogy Mütyürkével minden a legnagyobb rendben! :) Csak így tovább!!! :)

Szép hetet mindenkinek!

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!
Emese nagyon aranyos Janka!!!Es vigyazz magadra tenyleg ne nagyon cipeld!!!Inkabb ulve vedd fel az oledbe!

Szegeny Tunde sirt mikor igy beutotte magat?!Meg jo hogy semmi komoly nem lett a szemevel!
Meli jol teszed ha ide irod azt am bant mert jobb megszabadulni attol ami bant es nem magadban tartani!
Nalunk is ez van ha oszeveszunk meg ha az o hibajabol is, mindig en vagyok vegul az aki enged hiaba nem en vagyok a hibas!
Nem tudnad vele megbeszelni ezt az egeszet!?Mibol gondolod, hogy van valakije?Vannak valami jelek?

Az en kiscsajszim ma egyes egyedul alt es nem fogozkodott semmiben sem!Annyira meghatodtam mikor lattam!!!Gyorsan le is kaptam!
Kép

Pusz nektek!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Sziasztok!

Ági!
Jázmin nagyon ügyes, meglásd, nemsokára elindul, és nem lesz majd egy perc nyugtod sem. :D

Én az előbb bőgtem egy jót... Nem kell megijedni, javulni látszik a helyzet... Kopp-kopp-kopp... Besélni igaz nem beszéltünk még, délután elmentünk Tündével komámékhoz, de az előbb amikor ideültem a gép elé egy bocsánatkérés-féle fogadott - stílusosan a számítógépen... Most dolgozik, remélem, reggel tudunk beszélni... (Csak azt nem értem, miért kellett ezzel 4 napot várni... :roll: Pasik... :twisted: ) Na, mindegy, a lényeg, hogy alakul a dolog. Innen már okés lesz, én már hétfőn is megbocsátottam volna (sőt akkor rögtön is), csak kérte volna... :roll:
Köszi a drukkokat, aranyosak vagytok!!! :D :D :D (Persze én se gondoltam komolyan, hogy van valakije (legalábbis nagyon-nagyon-nagyon drukkoltam, hogy ne ez legyen a gond), csak túl sokat agyaltam a dolgon... :? Én meg nőből vagyok ugyebár, hogy a fene egye meg, aki ezt kitalálta... :roll: :lol: ) A lényeg, hogy kezd helyrerázódni a kicsi lelkem... :wink: )
Köszi mégegyszer! :D
Szép estét mindenkinek!

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Hahó, merre vagytok???

Nálunk minden OK, másnap nagyvonalakban átbeszéltük a dolgokat, volt ünnepélyes bocsánatkérés, könnyes kibékülés, stb. Most minden rendben, bár sajog még bennem a dolog, és várat magára egy naaaagy beszélgetés is - majd egy nyugis pillanatban. :)

Tündét már fél 8-kor le kellett tenni aludni, olyan álmos volt. Remélem, reggel 8-ig abba se hagyja az alvást... :D

Asszem nem írtam még, kb. egy-másfél hete "anyázik" (apát - pontosabban pappát - már egyéves kora óta mondja, de anya eddig semmilyen formában nem volt. Most már reggelente ezzel ébreszt, és sokszor szólongat napközben is, csak úgy gyakorlás céljából is. :D De olyan édes közben, főleg, amikor keres és úgy kántálja annya-ánnyaá-anya.

Dicsekvés vége, megyek alukálni. Írjatok, különben kihal a topik! :wink:

Katóca!
Mikor is van a vizsgád? (Bocsi, szita az agyam, elfelejtettem a dátumot... :oops: )

Zsuzsa!
Veletek/nálatok mi újság??? :?: :?: :?:

És a többiek :?: :?: :?: Tessék jelentkezni!!!

Na, jó éjt, szép álmokat mindenkinek! :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, de fene tudja, valahoyg nincs kedvem írni. Pedig folyamatosan olvaslak titeket. Nincs semmi baj, de egy olyan letargikus állapotban vagyok, hogy meg sem tudom magyarázni. Semmihez sincs kedvem, csak a legszükségesebbeket végzem el, azonkívül meg fogalmam sincs, hogyan telik el egy nap. Pedig nem veszekedtünk, nincs nézetletérés, mindennek rendben kellene lennie.
Kriszta jól van, ügyeskedik, rosszalkodik, szóval, legalább vele nincs semmi baj. Én meg majd csak kilábalok valahogy ebből is.

Ne haragudjatok, hoyg nem írok, de most (s-n)incs hangulatom hozzá. Csak jelentkeztem, hoyg ne gondoljatok semmi rosszra. Még jövök, remélem, hamarosan.
Puszi mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, (nagyjabol) jol vagyunk es jelentjuk, h ma este megyunk a tengerre :lol: Egyik naprol a masikra dontottunk, mert a dokino mondta, h Zsoltinak jot tenne, allandoan elojon a legcsoakarmije :( Ugyhogy tegnap dontes, ma utazas, holnap mar locsizas! :D A gond az utazassal lesz, mert nem kaptunk mar kusettet (nincs meg egy hulye, aki ilyen hirtelen nyaral :? :lol: ) es egesz ejjel utazunk egyszeru jeggyel. Azert remenykedunk valami megoldasban :roll:

Ugyhogy kb keddig nem jovunk, mindenkinek kelemes nyaralast, idotoltest :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Edith!

Fel a fejjel, csak a hormonok dolgoznak :wink: :lol: Nem lehet mindig jokedvunek es aktivnak lenni! :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 



Sziasztok!
Hüha..hol is kezdjem a válaszolgatást... Köszünöm a pocakomra vonatkozó dicséreteket, most ekkora:
Kép
Móni, a "fitt labda", az úgyanaz amit állapotosan szoktak használni, és az állapotosság elején kikunyeráltam a páromtól :D . Egyébbként hogy a baba 4 hét alatt 2 kg.-t nőjjön az lehetseéges, mert állítólag az utolsó hónapban akár heti 250g-ot hízhat. Pici lány, csak a párom ragaszkodik hozzá, hogy csak megszületés után szólítsuk a nevén (Margarétának fogják hívni, Margónak becézni).
Edith Andrissal is kapott Katóca sms-t, most is fog kapni, így vagy tőle kaptok híreket, vagy a páromtól, akit meghatott, hogy mennyire érdeklődtök felőlünk, így készségesen megíglrte, hogy ír majd egypár sort, és ha lesz, akkor feltesz képet is :D . És én is nagyon örülük, hogy szívódik fel a cisztád... Fel a fejjel, van amikor az embernek rossz kedve van...ez a meleg vagy esős idő is sokszor elnyomja az embert...na meg nekem egy idő után kb. ilyentájt előjött az, hogy hiányzik, hogy valami mást is csináljak mint gyereket neveljek...sajnos eléggé belénknevelték, hogy az a "fontos, értékes". Próbálj olyan dolgokra időt szakítani amit szeretsz, amit eddig hanyagoltál talán, vagy már rég kipróbáltál volna, nekem ezek hoztak javulást.
Katóca gratulálok az angolhoz...kitarást a többihez.
Ági, nem semmi haja volt a leányzónak születéskkor...Gratulálok a teljesítményéhez (áll), nem semmi, hogy már ilyen ügyes :) .
Meli sajnálom, hogy problémáitok vannak, de az a jó, hogy megoldódtak. Habár nem írtam, de durkkoltam nektek.
Móni, nyugodj meg, nem csak ti vagytok ilyen őrültek, ránk is jellemző az ilyen gyors döntés (pl. Félixfürön amikor voltunk azt is 2 nappal elötte döntöttük el :) ). Kell az ilyen őrültség :wink: , elvégre fiatalok is vagyunk, nem csak szülők.
Mi eléggé jól vagyunk, csak este amikor fáradt vagyok, mostanába naponta előjön belőlem a "katasztrófa" és olyan nyűgös vagyok...szegény párom. Megvisel a bizonytalanság, ezt nappal eléggé kordába tartom, de mikor fáradt vagyok, akkor vége...bőgök, nyűgölődöm. Szegány páromat a napokba egyszer annyira leszidtam, hogy odaégette a meggyes piskótámat amíg tusoltam, peddig megkértem, hogy nézze meg...kellett kb. 1 óra, míg leesett nekem, hogy én teljes kiörlésű lisztet használtam, így természetes, hogy nem lett olyan szép sárga, hanem barnás volt :oops: . Szegény páromat addig meg mind kínoztam, hogy miadta nincs sikerélményem...Így már 3 napja az estéink azzal telnek, hogy a párom lelket próbál önteni belém...és ezért későn fekszünk le...erre másnap este megint nyűgös vagyok...szép kis ördögi kör. Persze ilyenkor hall rossz híreket is az ember, pl. hogy császárral nagyobb a valószínűsége, hogy szoptatással problémák legyenek (a "kedves" rendszer miadt, hogy az első 3 napban napi 2 percre viszik a gyereket, hogy megnézd), meg hogy a doki már más korházba dolgozik, csak a szülészetre akkor jön be, ha szülünk, és éppen ezért kb. 3 hónapja az egyik ismerősöm azért nem szült végül is vele, mert a doki a korházba felejtette a telefonját, és későn értesült arról, hogy szül :cry: .
Csütörtökre programált a doki, de már nem bírom, az egyik barátnőm jár a görög katolikus apácákhoz állapotos tornára, ott az egyik apáca csinál ingyen uh.-ot, csak el kell kapni. Ma megpróbálom, hátha lesz egy jó híre. Egyébbként tegnap hallottam, hogy az egyik ismerősömnek az első gyereke 40 hetesen fordult meg és 42 hetesen szült...hátha Pici is megfordult.
Na mennem kell, hogy el ne késsek.
Szép hetet!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Sziasztok!
Megint én...
Voltam az apácánál, sajnos jó híre nem volt, mert Pici még mindig faros :( , ami aranyos volt, hogy ő úgy beszélt róla, hogy még nem akart megfordulni (mintha valószínüneg tartaná, hogy a megfelelő időben megfordul), az ő tapasztalata szerint az utolsó percekben is megfordulhat...de azért ez így nem dobott fel túlságosan. Bánatomban le "csokis megyoróztam magam" (mostanában igyekszem nem túl sok édességet enni, hogy Pici ne nőjjün túl nagyra, de most muszály volt :oops: ).
De úgy látszik Valaki fent nem akarta, hogy sokat lógassam az orrom, mert a délután további részébe egy csomó olyan "apróság" történt, ami éreztette, hogy Valaki gondomat viseli.
Az egész úgy kezdődött, hogy amikor jöttem hazafelé elkapott egy nagy eső, így men tudtam a buszmegállóba eljutni, be kellett vonuljak egy üzletbe (egyébbként ott bűnöztem szomorúan a csokival), mivel pocsék kedvem volt megkértem a párom telefonon, hogy ő rendeljen nekem egy taxit az üzlet elé, mert az eső sehogy nem akart elállni. Pont a Bécivel való beszélgetésem után felhívott egy barátnőm (így azt tippeltem, hogy ezért Béci nem tudott visszahívni, hogy hányas számú taxit várjak), pont a beszélgetés után megjelent egy taxi az üzlet elött. Én bőrig ázva odamentem, megkérdeztem, hogy Bartha névre hívták-e, de ő nem emlékezett a névre, így azt mondta száljak be. Mikor majdnem otthon voltunk (kb. 1ö perc taxizás után) felhív Béci, hogy csak most kapott taxit és kb. 3 perc múlva érkezik...leesett az állam. Ezek szerint elcsíptem valaki más taxiját. Nekem mondjuk jó volt, mert hamarább értem haza, de remélem, hogy a másik emberke nem sietett valahova és elért neki a nekem hívott taxi...
A folytatás az volt, hogy amikor haza értem, akkor még ömlött az eső, de mire átöltöztem, hogy menjünk a Corába vásárolni, addig elállt, így Andrissal könnyen száltunk már be az autoba.
A végső aranyos lépés az volt, hogy a barátaink is jöttek velünk vásárolni, nekik van egy majdnem 2 éves kislányuk. Általában Anrist nem ültetjük bele olyan kisautó szerű kosárba, mert egy rövid ideig elvan a kormánnyal, utánna, meg mind kiübe szálna, ezzel meg mindig kimerít, hogy figyeljük mikor akar hirtelen kibújni. De a barátaink rögtön felfedeztek már messziről egy ilyen szerkentyüt és ilyenbe akarták ültetni a leányzót. Utban arrafelé azon törtem a fejem, hogy ezt a nehéz helyzetet hogy fogom megoldani, annélkül, hogy igazságtalan lennék Andrissal, mert hogy jobb legyen sehol a környéken nem volt egy másik ilyen kosár, hogy most kivételesen megint Andris is ilyenbe ülhessen (és milyen érzés lehet egy lurkónak, hogy a másik egy olyan csodában ülhet ő meg nem). A probléma ahogy odaértünk meg is oldódott, mert kiderült, hogy a "kocsi" előző használója kinthagya az esőben, így csurong vizes volt, még benne is állt a víz... így mindenki közönséges kosarat kellett vegyen :D . Egy kő esett le akkor a szívemről, mert nem szerettem volna Andrissal ilyen igazságtalanságot elkövetni.
Na ezek az én délutáni élményeim. Remélem nem untattalak el.
Írjatok!
Ügyeljetek magatokra!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 



Most látom, hogy mennyi elírásom van, bocsánatot kérek, de így is lassan megy :oops: .

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Sziasztok!

Olvastalak, de olyan izgalomban vagyok, hogy persze semmire nem emlékszem!

De:

Zsuzsa!
Ooooolyan szépek vagytok!!!! :D :D :D :D :D És édesek, aranyosak, meg minden!!! :D :D :D

És Janka!
Úgy szégyellem magam, hogy a múltkor nem írtam, pedig akartam... :oops: :oops: :oops: Ti is nagyon szépek vagytok!!! :D :D :D És várom a pocakképet!!!

Képzeljétek, tegnap Farkaslakán voltunk és megnéztünk egy házat. Anyósék volt kollégái szüleié volt, az öregek meghaltak, a fiúk meg nem akarják megtartani, mert senki nem akar kiköltözni. Mondták Anyóséknak, hogy eladnák. És egyáltalán nem kérnek sokat érte, mindenestől 50000 RON, és nem is kell most sok mindent csinálni ahhoz, hogy beköltözzünk (takarítás, meszelés, vízvezetés a fürdőből a konyhába, ilyesmi). Apa ma összejárta a bankokat hitelügyben. Jól pofára esett. Ugyanis az én GYES-em nem számít jövedelemnek, tehát úgy veszik, mintha csak egy kereset lenne. Ezért azt találtuk ki, hogy meg kéne fűzni Anyósékat, vegyék fel az ő nevükre a kölcsönt, s majd mi törlesztjük. Nemrég ment át, hogy megbeszéljék, tiszta ideg vagyok, hogy belemennek-e... :roll: Szorítsatok, léccciiii!!!! :roll: Ilyen lehetőségünk nem biztos, hogy lesz még egyszer... Olyan jó, viszonylag nagy telek (13 ár), két (nagy) szoba, konyha, kicsi fürdő, kamra, előszoba, szőlőlugas, nyárikonyha (amit valszeg nem tartunk meg, elég ramaty állapotban van, nem érné meg felújítani), garázs, műhely, fatartó, egy nagy csűr (amit eladnánk, már van is potenciális vevő rá :wink: ). Oooolyan jó lenne! És nem a világvége, kocsival kb. 10 perc, de van buszjárat is, és van 2 óvoda, 8 oszályos iskola, tehát nem kéne behordani a gyereke(ket) sem, amíg kicsik. Úgyhogy most nem is tudok másra gondolni, mind hallgatózom, jön-e már Apa, s vajon mit mond... :roll:
Kérek szépen drukkokat!!! :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Ja, még azt is akartam...

Móni!
Bár csak utólag olvasod: Jóóóó nyaralást nektek!!! Sok szép élménnyel térjetek haza, és persze jóóó sok képpel!!! :D

Zsuzsa!
Én ismerek olyant, akinek a babája vajúdás alatt fordult be... :shock: Úgyhogy még semmi nincs veszve!!! :wink: :D És úgy tudom, van valami technika, amivel meg lehet "biztatni" a babát. Talán a négykézláb hintázós, de nem vagyok biztos benne. Bocs, ha olyat mondtam, amit már tudtál, csak gondoltam, hátha tudok segíteni valamit... :roll:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Zsuzsa!

Nézd, mit találtam neked!

"Kérdés:
Gyermekünk farfekvéses helyzetben helyezkedik el, kérdésem az lenne, hogy létezik-e módszer amivel "rávehető", hogy megforduljon, illetve, ha a szülés ebben a helyzetben indul meg, milyen komplikációk adódhatnak?
Válasz:
Kérdés, a terhesség melyik szakaszában jár. A harmincadik hét előtt a farfekvés a magzat természetes állapota, általában a hetedik hónap során fordul csak fejvégű helyzetbe.
A megfordulás egyébként a fájások megindulásáig elvben bármikor bekövetkezhet, bár a szülés idejéhez közeledve ennek valószínűsége csökken. Nevezetesen azért, mert a baba "belenő" a méhűrbe, azaz a teljes térfogathoz képest a baba és a magzatvíz aránya egyre jobban a baba javára tolódik el; a legvégén a magzatvíz ténylegesen csökken is.
Dédanyám, aki falusi körzeti bába volt, azt ajánlotta a kismamának, hogy egy takarót hengerré csavarva (kb. 10 cm) a vesék magasságában helyezze a gerince alá és így feküdjön hanyatt 5-10 percen át. Érezni fogja, hogy a baba mozgásai erőteljesebbé válnak ezalatt. A módszert naponta ismételgetve nem egyszer sikerült rábírni a "kis zsiványt" a helyes irányra.
Ha a szülés farfekvésben indul meg, megnő a valószínűsége a műtétes szülésnek, főleg, ha első terhességről van szó.
Dr. Nagy László"


A farfekvéses forgolódásról

A 30. hét környékén még a babák egyötöde farfekvéses, azután előbb-utóbb általában befordulnak fejjel lefelé.
Ha a 35. hétig ez mégsem történne meg, akkor sem kell kétségbe esni, de talán ilyenkor már jó elkezdeni kicsit kívülről is segíteni a babának, hogy megtalálja a „helyes” pozíciót.

Azt javaslom, előtte beszéld meg az orvosoddal vagy a választott bábáddal, hogy pontosan milyen helyzetben is van a baba és hogy szerintük a legvalószínűbb esetben melyik irányba mozdul, hogy fejjel lefelé forduljon. Azért jó ha ezt tudod, mert akkor gondolataiddal, mozdulataiddal tudatosan is segítheted arrafelé.

A legáltalánosabban elterjedt tanács ilyenkor, hogy a kismama sétáljon naponta egy órát. A sétáló mozgás és a gravitáció a baba fejét – ami testének legnagyobb és legnehezebb része – a medence felé csalogatja.

A séta kiegészítéseként párnákkal lehet felpolcolni a medence tájékát.

– Mérettől függően két, három, négy párnát helyezz a földre és feküdj rá úgy, hogy a fejed a földön legyen – illetve párnán, de lejjebb – és mély lélegzetekkel lazítsd el magad.
– Valamilyen finom olajjal (búzacsíra, mandula, olíva) masszírozd a hasad, így is bíztatva a babát a fordulásra. Ha már tudod, hogy elvben milyen irányban kéne a fordulatot megtennie, akkor a masszírozás gyengéd, de határozott mozdulataival abba az irányba „tessékeld” a pocaklakót.
– Naponta háromszor-négyszer 10-10 percet szánj a gyakorlatra.
– Ne számíts azonnali eredményre, általában 1-2 hét múlva történik valami. Ez gyakran nagy mozgolódással jár, szóval valószínűleg meg fogod érezni, de azért jó, ha megerősít ebben az orvosod és/vagy bábád.
– Ha a baba megfordult, akkor guggolj sokat, hogy segíts a fejnek beilleszkedni a medencébe.

Talán nem ennyire ismert az, hogy a négykézláb mászás is hatékony segítség lehet.

– Állj négykézlábra, medencéd, hátad, fejed legyen kb. egyvonalban.
– Szépen, lassan, kiegyensúlyozottan kezdj el mászni.
– Sokan nem veszik komolyan ezt a gyakorlatot, mert a mászás olyan vicces dolog, amit csak a kisgyermekek csinálnak, ugyanakkor egy felnőttnek unalmas is lehet. Pedig mászás közben egyrészt lehet testérzetekre figyelni és lehet variálni magával a mászással is, lehet játszani a ritmusával, a mozdulatok milyenségével. Közben meg-megállva gondolj arra, hogy mit is szeretnél ezzel a gyakorlattal. Figyeld a légzésedet, legyen a nyakad és gerinced laza, küldj egy-egy gondolatot a babádnak és kérd, hogy ő is segítsen a folyamatban.
– Naponta 2x10 perc mászás biztosan jól fog esni neked is és a babádnak is.

A mászás után vagy közben kellemes lehet kicsit kilazulni a térdelő-mellkasleengedő pózban.
– Ereszkedj négykézlábra. A lábak hátul viszonylag széles terpeszben legyenek, a fejedet tedd le a földre, támaszd az egyik alkarodra.
– Lélegezz, figyelj a testérzetekre.

Lehet próbálkozni homeopátiás szerekkel is. A Pulsatilla egy általánosan elfogadott szer erre a problémára, de nem árt egy homeopata orvost is felkeresni, aki megmondja, hogy pontosan milyen potenciált vegyél, és/vagy alkati szered megtalálásában is segít.

Az akupunktúrás kezeléshez is szakemberre van szükség, illetve ha a pároddal mész, akkor esetleg megkérhetitek, hogy mutassa meg, hogy hogyan kell moxázni a kislábujj azon pontját, amely összeköttetésben van a méhhel.

Ha lelkiismeretesen végzed az iménti gyakorlatokat és az alternatív gyógymódok nyújtotta lehetőségeket is kihasználod, akkor a baba valószínűleg a megfelelő irányba fog fordulni. Relaxációs gyakorlatok is hasznosak lehetnek, mert ezek oldhatják benned a farvfekvéssel kapcsolatos feszültségeket.

És végül egy „varázslatos” történet: egy jógacsoport egyik tagja már a kórházban volt, mert másnapra volt kitűzve a programozott császármetszés, ugyanis a megszületendő nem volt hajlandó befordulni fejjel lefelé. Akkor este a jóga után a csoport együtt gondolt a kismamára azzal a kívánsággal, hogy ha egy mód van rá, ne legyen mégse császármetszés. És hogy, hogy nem, másnap reggelre a baba befordult, a császár elmaradt és néhány nap múlva megszületett természetesen.
Az utolsó pillanatban is van remény, csak higgyünk kisbabánk és testünk csodálatos képességeiben!

Hoppál Bori


Bocsi, ha tolakodó voltam... :oops:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Olyan boldog vagyok!!! :D :D :D

Anyósék belementek, hogy felvegyék a hitelt, kb. 3 hét múlva megkapjuk a pénzt, és ki is fizetjük a házikót!!! :D :D :D :D :D

Úúúúúúúúúúúgy örülünk!!!! :D :D :D :D :D :D

Ha a leányzót letettem, jövök még, és teszek képeket a házról! :D :D :D

Addig is szép estét mindenkinek! 8) 8) 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Meli, gratulálok!!!!!!!
Már a délután is drukkoltam, csak nem tudtam írni. :oops: NAhát, tényleg olcsó a házikó! :) Gáz van? Csak a víz hiányzik? Azért az még belekerül egy kis pénzbe, de megéri, biztos vagyok benne. Mifelénk, a mi 3 szobás blokkunkért elkérnénk 1,2-1,5 milliárdot, úgyhogy az a ház aprópénzért volt!
Adjon az Isten so9k szerencsét, erőt és egészséget, hoyg hosszú évekig élvezhessétek ott az életet. És aztán olyan női agyalmányokon többé ne járjon a fejed! :wink: :roll: :roll: :P :P :P Értettük egymást????? :D :D :D :D
Szívből örülök nektek. És le a kalappal anyósodék előtt is. Nem kis dolog azért. (Bár igaz, az enyém is az ő nevére vette a kis 60 milkós kölcsönünket, amiből megvettük az autót! )
Jó éjt, lehet, megvárom a képeket is, ha kb. a köv. félórában kerülnek fel. Tudod, István focizni van, ilyenkor meg nincs kedvem aludni.

Zsuzsa, nagyon izgalmas ez a végső időszak. Ne félj, biztos minden rendben lesz. :) Ha jól értettem császároznak majd? VAgy csak a farfekvés miatt jött szóba?
Az én hangulatom helyrejött, bár, ki tudja meddig. NA, mindegy, valahoyg lejár még ez a félév, és aztán már hátha nem leszek iylen ingadozó. :)

Jóéjt mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szia Edith!

Várj, teszem rögtön :)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Képek :D

Kép Utcáról

Kép A kapu :)

Kép Utcafront

Kép Bejárat

Kép Szintén bejárat - ablakkal

Kép Szőlőlugas + udvar hátrafelé

Kép Szőlőlugas + tornác

Kép Első udvar (baloldalt melléképületekkel)

Kép Ház az udvar felől

Remélem, sikerül. Mindjárt teszek belsőket is. :)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sikerült! :D

Akkor belső képek:

Kép Szobabelső csempekályhával

Kép A szoba másik sarka

Kép Kamra :)

Kép A másik szobában van két régi ruhásszekrény, nagyon jó állapotban, nekem annyira tetszenek, azokat bizti megtartom. Anyukám már kacagta, annak idején, amikor az első albérletbe költöztünk, egy régi komódba szerettem bele... :) Pedig nem vagyok bútormániás, lakberendezői vénám sincs, csak hiszek a szerelemben első látásra. Istvánnal is így volt... :) :) :)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Hát, igen, Meli, egy kicsi kipofozás kell, és máris lakható. Nyáron be is tudjátok fejezni. :) Annyira örülök nektek! :) Még egyszer sok szerencsét hozzá! :)
Biztos vagyok benne, hoyg az ösztöneid nem csalnak! :wink: :wink: :wink:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!
Meli gratulálok az új házhoz...ha így egy picit előre is. Drukkolok nektek.
Köszönöm, hogy így utánna néztél a farfekvéses szülésnek. Az első tanácsot én is olvastam, ki is próbáltam vagy 2 este, de mivel szakadt le a derekam tőle (nem bírok háton feküdni, fáj a gerincem, így pokróccal meg úgy érteztem megszakadok), Pici sem volt hajlandó mozgolódni tőle és másnap is éreztem a derekam, inkább felhagytam vele. A négykézláb mászkálósat még nem olvastam, de sajnos nem tudom, hogy hol mászkálhatnék, mert a lákásban nincs hely, a kertben meg jó poén lenne a szomszédoknak :D, sőt lehet, hogy az egyetemisták is visszajönnének az agronómiára, hogy megcsodálják a mutatványt :lol: . Sajnos homeopata orvost sajnos nem ismerek és a saját fejemtől nem merek gyógyszert szedni.
A napi sétát Andris biztosítja, a hasmasszítozásra meg a páromat fogom rávenni, úgyis esténként ő szokta bekrémezni a pocakot.
Meli nem voltál tolakodó, köszönom, hogy megírtad :).
Edith hála Istennek még nincs szó határozottan a császárról, csak nagyon megnőtt az esélye és ezért aggódom. Két hete mikor utoljára voltam a dokinál, akkor is azzal nyugtatott, hogy második gyereket meg lehet természetesen is szülni farfekvéssel, csak amikor rákérdeztem, hogy mégis lelkileg mire készüljek fel farfekvéses szülés esetén, akkor mondta, hogy ha valami komplikáció akad, akkor nagyobb a császár esélye, na meg jó lenne minnél hamarább szülni... Azóta utána olvastam, és megtudtam, hogy valószínűbb a hosszú vajudás (ezt az orvos is mondta) és hogy valószínűleg nagyobb gátmetszésre lesz szükség. Ettől a kettőtöl nem félek annyira, mert Andrissal már keresztűlmentem ezeken (2x kellett vágjanak, mert a fáradságtól elfelejtettem, hogy kell rendesen nyomni). Andrisnál a hosszú vajudással csak az volt a bajom, hogy a drága aszisztensnők nem hagytak enni, így reggelire (7-kor) ettem egy csupor műzlit és este 8-kor szültem, és addig nem ettem semmit...de most már szereztem szőlőcukrot, tervezzük, hogy gyümölcslevet, banánt és kekszet beviszünk enni.
Tehát a császározás csak a farfekvés miadt jött szóba, de még reménykedek, hogy megúszom, a doki is azzal bíztat....meglátjuk holnap mit mond (holnapra programált). Egyébbként a páromnak mind az az érzése (már kb 1 hete), hogy én holnap fogok szülni...meglátjuk. Az igaz, hogy Andrist aznap szültem amikorra programát az orvos a magánrendelőjébe...de azért merészség általánosítani. Egyébbként a páromnak azért van az az érzése, mert kb. akkorig elég a pocakkrém :lol: , de az utóbbi napokba már tolja ki a dátumot, mert úgy néz ki, hogy mágis elég lesz még egypár napra :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Jó a logikája, igaz? :wink:
Meli én is várom a fotókat (amiket lehet, hogy közben fel is raktál :oops: ).
Ügyeljetek magatokra!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Meli leesik az állam...szép a ház...sok sikert hozzá. Szerintem is nagyon megéri....
Ügyesek vagytok. Minden elismerésem az anyósodéknak...
Remélem, hogy mozgalmas, de kellemes nyaratok lesz a fészekrakással :D.
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Jóóóó reggelt!!!! :D :D :D

Köszönjük szépen a jókívánságokat!!! :D :D :D Apa egészen meghatódott tőlük! :wink: :D Meg persze én is... :oops: :D

Tudjátok, olyan hihetetlen ez az egész! Eddig valahogy úgy voltunk vele, hogy nagyon szerettünk volna saját lakást, de 5 évnél előbb esélyt sem láttunk rá. És most itt van, nemsokára egészen a miénk lesz! Talán már jövő héten nekifogunk kirámolni a házat, asszem, csak akkor fogom elhinni, hogy tényleg költözünk... :wink: :D

Edith!
Farkaslakán nincsen gáz, fával fogunk fűteni. Egyelőre a csempében, aztán később - terveink szerint - csinálunk központit fáskazánnal. A víz pedig be van vezetve a fürdőbe, csak a konyhába kell átvinni, hogy tudjak majd rendesen mosogatni. :) Szerencsére cső van, kagylót annak idején vettünk, úgyhogy minimális költségből megússzuk ezt is. :D (Legalábbis nagyon remélem :))
A tömbházlakások nálunk is milliárdnál kezdődnek - a kétszobások... Ezért nem is reménykedtünk ilyesmiben...

Zsuzsa!
Azért én drukkolok, hátha mégis megfordulna a baba! :D Nem értettem kristáyltisztán, mára vizsgálatra programált az orvosod ugye??? És mikor műtene, vagy megvárja, hogy beinduljon, hátha meg tudod szülni?
Férjed logikája :lol: :lol: :lol: Nálunk is Apa volt a pocakkrémezés-felelős :lol: Én úúúúúúúgy szerettem!!! :D :D :D
Jaj, úgy izgulok értetek!!! :D
Írsz, vagy üzensz, mikor mentek be a kórházba? Persze ha lesz rá idő...
Szorítok, hogy minden a legjobban alakuljon!

Szép napot mindenkinek!!! (Bár itt csorog az eső, de én örülök, olyan kellemesen lehűlt a levegő :D) 8) 8) 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Nem hiszem el!!! :shock: :shock: :shock: Amíg írtam ide, Tünde elaludt a földön... :shock: :shock: :shock: Bizti az idő álmosította el, megyek bújok én is melléje (már áttettem az ágyra :wink: ) Szép napot mindenkinek!!! 8) 8) 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!
Bocsánatot kérek, hogy nem fogalmazok tisztán, de mostanában későn jutok gép elé, meg egyébbként is szörnyen szétszórt vagyok (remélem, hogy csak az állapotosság)....egyébbként visszaolvasva úgy látom, hogy írtam, hogy "programált a magánrendelőjébe"...vagyis ma ha minden igaz csak vizsgálatra megyünk.
Még egyszer hangsúlyozom, hogy egyelőre úgy néz ki, hogy természetesen szülök, csak akármi adódik akkor lesz belőle császár...ma meglátjuk, hogy mondüe valami mást az orvos. Ha császározni fog, akkor is valószínűleg megvárja, hogy beinduljon magától a szülés, mert az egyik barátnőmnek aki az első gyerekét császárral szülte, és most várja a másodikat (azért császár, mert nem tudta megszülni, mert túl nagy volt a baba hozzá képest), annak azt mondta, hogy fogja hagyni egy bizonyos pontig vajúdni és utánna császárolja, mert a babának is szüksége van erre, hogy akkor szülessen, amikor ott lenne az ideje és nem egy kiis álmos lurkót vegyen ki, aki még bent ült volna... Szérintem az én esetemben még valószínübb, hogy hagy valamennyit vajúdni, mert állítólag még arra is volt eset, hogy vajúdás közbe fordult a baba, és egyébbként is, ha már műtét akkor nem sűrgős, nem fontos, hogy a baba minnél kisebb legyen (ez természetes szülés esetén lenne fontos), mert eddig úgy néz ki, hogy a belső körülmények számára jók..akkor miért ne legyen bent ha akar?!
Nem tudom, hogy fogoküe írni mielött bemennék a kórházba, mert elég sok elintéznivalóm lesz elötte, és az orvos többször is hangsúlyozta, hogy a második gyereknél nagyon igyekezzek be. Nem tudom, hogy ti ezt hogy csináltátok, de én Andrissal sem pakoltam be egy táskába hetekkel azelött, hanem mint egy utazásnál megírtam a listát (amit folyamatosan bővitettem is), előkészítettem egy külön fiókba a korházi ruháimat, meg ilyesmit...mi csak már a vajúdás elején pakoltunk be. Én előkészítettem a dolgokat, Béci meg bepakolta míg tusoltam. Most is hasonló forgatókönyvet képzeltünk el, csak azzal a különbséggel, hogy még az elején felhívjuk az Andris keresztszüleit, hogy jöjjenek vigyázni rá, és majd elbúcsúzunk Andristól (már meséltem neki, hogy mi lesz amikor szülők, hogy akkor a keresztszülei ügyelnek rá, meg hogy utánna egy ideig apa ügyel rá és majd jönnek meglátogatni...apropó olyan aranyos volt, hogy amikor meséltem neki, akkor majd fognak hozni nekem ételt, almát...stb, akkor az almánál nagyon felcsillant a szeme és lelkesen bólógatott :lol: ).
Persze ebben a tervben vannak bizonytalansági tényezők is pl. Béci pont a munkába van, vagy mi kint a játszótéren, vagy éjjel (ekkor fel szeretném költeni Andrist, hogy elbúcsúzzunk, de kiváncsi vagyok hogy megy majd a visszaaltatás :? ), igyekszem minnél több ilyen helyzetet kitalálni és már most kitalálni a legjobb megoldást rá....majd gyakorlatba meglátjuk hogy megy...
Kihasználom, hogy Andris most alszik, én is lepihenek...ha valami érdekeset mond este a doki, lehet, hogy írok még.
Szép napot!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Szép jó estét!!!

Zsuzsa!
Bocsika a kavarásért, hirtelen összeolvastam, amit az Andris születéséről írtál és a párod előérzetét. Nem kell bocsánatot kérned ezért. :D

Nagyon tetszik a dokid hozzáállása a dolgokhoz. :D

Táska: kb. a 32 héten elkezdtem megvenni a dolgokat és a pelenkázón tároltam (mindent külön becsomagolva, hogy ne porosodjon). A 36-37. héten nagyjából össze is pakoltam, aztán hetente többször átnéztem-újrarendeztem, még egyszer kimostam mindent. Plusz a táska tetejére tettem egy listát az utsó percben bepakolandó dolgokról. Nekem így volt könnyebb. De én mindig is cédulával pakolok, még ha Tünde 1 éjszakát van Anyuéknál, akkor is. És mindent felírok a papírra, még a legegyértelműbb dolgokat is, pl. pelenka. :D
Az is tetszik, hogy mindenképpen el akarsz majd búcsúzni Andristól. Ez máskor is így van? Úgy értem, ha más vigyáz rá pár órát.

És a legfontosabb:
MIT MONDOTT A DOKI? Láttad a picit? Jaj, úgy izgulok, de biztos minden rendben lesz majd!!! :D

Megyek aludni, mert mindjárt reggel van! :wink: :D

Jó éjt és szép álmokat mindenkinek! :D :D :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 



Jó éjszakát!
Voltam az orvosnál...látni nem láttam Picit (valószínüleg már azért nem nézik uh.-on, mert a multkor is nehezen tudta már "megmérni" a fejének az átmérőját, mert nem fért ki a képernyőre), de megnézték a szívhangot és az orvos is megvizsgát. Minden rendben, még mindig faros, a méhnyak már puhul, de nem tágultam még. Rákérdeztem az orvosra, hogy milyen esélyem van, hogy természetesen szüljek...meglepődötten rámnézett és közölte, hogy az esetemben ő természetes szülésre is gondolt :D :D :D, mert úgy néz ki a baba sem olyan nagy, meg a második gyerek. Majd megint megkérdezte Andris születési súlyát (3,7 kg), erre az volt a válasz, hogy akkor még inkább, mert Andris sem volt kicsi, így könnyebben kellene menjen :D.
Egy nagy kő esett le a szívemről...ezek szerint a múltkor amikor megkérdeztem, hogy faros szülésnél mire számíthatok és ő említette a császárt akkor a legrosszabb esetet is elmondta...és én túl sokat törtem a fejem és aggódtam :oops: .
Amit a múltkor is elmondott és most is, az az hogy nem lesz könnyű (olvastam is, hogy az orvos részéről nagyobb odafigyelést igényel az ilyen szülés), de én bízok az orvosban...ezzel valószínüleg Katóca is egyetért :)....tényleg vajon mikor jár le az államvizsgája, jól emlékszem, hogy a héten? Szégyelem, hogy ilyen rövid a memóriám :oops: .
Szép pénteket + hétvégét mindenkinek! Bocsánatot kérek, hogy ennyit nyavajogtam nektek, amikor csak túlaggódtam a dolgokat.
Még jelentkezem...ha véletlenül a szülés közbejön, akkor majd Béci beszámol nektek.
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Most olvastam egy állapotos topikban, a kb. ilyen korú állapotosoknál, hogy mennyi a normális (szükséges) magzatmozgás:
"Nekem azt mondta az orvosom,2-ig legyen meg a 10 rúgás.A folyamatos egynek számít,de ha már van közte 5 perc szünet,akkor kettőnek."
Ezek szerint nekem nincs meg a megfelelő számú, mert Pici sokszor hosszú ideig izeg-mozog kis (5 percnél mindenképp rövidebb) szünetekkel. Pl. ma délután is, amikor lefeküdtem nagyba mozgott, amikor felkeltem (kb. 1 óra múlva) még mindig hastáncoltatott....de ezt a mutatványt természetesen nem csinálja meg legalább 10-szer naponta. Ezek szerint az én kis sajtkukac magzatom nem mozog eleget? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Béci mikor ezt meghallotta folyt el a röhögéstől, és megjegyezte, hogy nem normális az a doki.
Bocs, de muszály volt ezt megosztanom veletek! :oops:
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Zsuzsa, örülök, hoyg minden rendben! :) Biztos megnyugodtál! :) És ez fontos.

Én a csomagomat összekészítettem kb. a 8. hónap elején. Így tanították a terhestornán, és nagyon jó is volt, hisz mi majdnem egy hónapot indultunk a kórházba, és aztán mégsem. :roll: persze, volt, amit csak utolsó pillanatban pakoltam be, erről listám volt, volt amit útközben vettünk meg (víz), de pl. szopis melltartók, hálóingek, evőseszközök, ezeket mind idejében betettem. Krisztának a cuccalit is kimostam, elintéztem és egy törülközőbe csavarva tartottam a szekrényben Csak meg kellett fognom és berakn-nom. Istvánnak elő volt készítve külön a hazahozóruha. Szóval, az volt a jó, hoyg nem akkor kellett törnöm a fejemet mindezeken, amikor már fájásaim voltak. Nekem ez igy jól kijött, és most is így szeretném.
A telefontöltődet, vigyáz ne felejtsd otthon. Én nem hagytam, de volt aki, és egy ideig, amíg behozták neki, nem tudott beszéni senkivel. Ez csak egy ötlet, mert lehet, amúgyis a listádon van.

A babamozgás: Az én dokim 10-et mondott napjában, nem délig. Mindenesetre, szerinte érzed te azt, amikor valami nincs rendben. Ha ugyanúgy mozog, mint ahogyan eddig is szokott, akkor nincs semi gond. És különben is még határidő előtt vagy. nekem azért volt fontos, mert én a 42. héten szültem.

NA, megyek, reggeliznie kell a bandának.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Jóóóó reggelt! 8) 8) 8)

Ma végre megint "sokáig" aludtunk, Tücsök csak 1/4 8-kor költött. :D :D :D Az utóbbi napokban már kezdtem azt hinni, hogy csak cselből kelt egy hétig 8 körül. De ma már megint reménykedem... :wink: :D

Zsuzsa!
Nagyon örülök, hogy nagyobb az esélyed a "természetes" szülésre! :D :D :D
És az természetes, hogy töröd a fejed, és aggódsz. :D De minden rendben lesz, maglátod! :D
Magzatmozgás: én is egész napra tudom a 10-et, nem délig. De egyébként én nem nagyon számolgattam, csak azt figyeltem, úgy viselkedik-e mint addig. És érdekes módon, Tünde az utolsó napokban is sokat ficánkolt, csak a mozgások minősége változott, a mennyisége nem igazán. :D Most is egy örökmozgó. :D

Edith!
Mi újság veletek?

Megyek, kéne konyházni...

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Meli, jól vagyunk! :)
Kriszta is későn kelt ma reggel, 8 óra 10 perckor csengetett a tejes asszony. Azt hittem, kivágom, dehát örülök, hogy hazahozza a tejet, és nem nekem kell utána menni. István direkt nem ébresztett fel, mielőtt elment, erre meg 10 percre rá csengetett. na, mindegy, ekkor kelt Kriszta is. eddig mindig 7 kor vagy 7 előtt kelt, úgyhogy nagy siker ez nálunk is. Különben múlt héten egyik nap 3/4 11-kor kelt fel, már aggódtam, mi a baja. Szóval teljesen kiszámíthatatlan, meddig alszik.

Az előbbi hozzászólásomban rengeteg hiba lett, nézzétek el, mert nem olvastam vissza csak most. Szégyenlem is, az biztos. :roll: :oops: :oops: :oops:

Meli, Kriszta is rengeteget ficánkolt egészen végig, úgyhogy emiat nem kellett aggódnom.

NA, én is megyek, mert konyházni és szobázni és előszobázni meg mindent kellene. :roll:

Legyetek jók. Többiek, merre? Móniék, tudom, tengeren, de többiek? Ja, Katóca is foglalt, de Ági, Eszter, Emese, minden rendben?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: