Új privát üzeneted érkezett!

RBogi!
Én ugyanezt a bacit szedtem össze. Lehet, hogy együtt voltunk? Kép Kép Kép
Kérdeztem, hogy a páromnak is kell-e gyógyszert szednie, de a doki azt mondta, hogy mire ujra szexelhetünk addigra már rég belőle is ki fog ürülni (ha van neki egyáltalán).
Doki úgy értette, hogy szülés előtt már 4 héttel nem javasolja aszexet és mét utána 6 hét!

És mi van ha megszegem? Kép


Karmen
Miért kell neked befeküdni a kórházba?


Ma voltam szülésznőválasztásos beszélgetésen. Kicsit visszajött az önbizalmam a szüléshez. Kép

Fiona
36+2
fiona
 
 


Bogi!

Nekem is pont ezt találták a 26. heti hüvelyváladékvizsgálaton, mint Neked. Én akkor ERIC nevű gyógyszert kaptam(mivel allergiás vagyok a Semicillinre) De azóta nem nézték, lehet,hogy megint előjöhetett? Nekem azt mondták, hogy szüléskor kapok még infúzióba gyógyszert erre,hogy a baba ne fertőződjön szülés közben. Nálatok is így van ez?

Kitty
kitty123
 
 


Kitty jó, hogy emlitetted ezt a szülés közbeni megfertőződést. Ez nekem eszembe sem jutott.
Nekem is Dalacint tablettát és hüvelykenőcsöt irtak fel , csak Semicilin nélkül, mert penicilin allergiás vagyok.
Mi van ha szülésig már nem tudom kikurálni magam?


fiona
36+3
fiona
 
 

 
 

Sziasztok!

Ez a baci főleg a torokban van, de ott is, csak most elszaporodott nekünk. Utánaolvastam a neten itt, azért fontos a kikezelése, mert koraszölést okozhat, megrepeszti a burkot, vagy ha a gyerekbe jut, neki tüdőgyulladást, ezért szoktak antibiotikumot adni a babának is!!
Szerintem nézesd meg Kitty mégegyszer, álmomban nem gondoltam volna, hogy nekem még megvan!!!!

A gyerekorvos pedig jól rámijesztett tegnap a haskeményedésekkel kapcsolatban! Neki is anno rengeteget keményedett a hasa,úgy rendesen, labdásra, aztán egyik hajnalban leszakadt a lepénye! A férje is doki, mentő, iszonyúan vérzett, rögtön császár, még akkor amikor nem is aludt! A baba 1-es apgarral született, de sikerült újraéleszteni! Szegények, csoda hogy így megúszták!

Szóval most parázok ezektől a keményedésektől is- a kicsik, rövid időkre keményedések normálisak!!! Csak a hosszú beállások veszélyesek.

Puszi, nem rémisztgetni akartalak titeket, csak vigyázzatok nagyon.
rbogi
 
 


Sziasztok!

Baci ügyben: Én legközelebb jövő szerdán találkozom a dokival, majd megemlítem, hogy nem kellene-e megnézni még egyszer. Amúgy semmi tünete nics,ha még megvan a baci? Nekem több a hüvelyváladék, de mindenhol azt olvastam, hogy terhességben, főleg a végén ez általános. Egyebet meg nem érzek. Már a koraszüléstől annnyira nem tartok, betöltöttem a 36. hetet, de nem szeretném, ha a baba fertőződne. Szerintem szüléskor ezért fogok kapni infúziót, hogy a babának ne legyen semmi baja.
Annó 7 éve mikor szültem, még egyáltalán nem nézték a hüvelyváladékot. Miután a kislányom megszületett, kb. 4 hétig olyan csúnya váladékos volt a szeme, állandóan kamillával kellett mossogatni. Lehet,hogy akkor is volt bennem valami baci, csak a kutya se nézte.

Nincs valakinek 36. héten mért UH értékei? Összehasonlítanám az enyémmel.

Kitty
36+2
kitty123
 
 


Lányok!
Ez az a hüvelyváladék vétel, ahol a hüvelyből és a popsiból is vettek váladékot?
Mert erre mondta az én dokim, hogy ha pozítív, akkor szülésnél rögtön antibiótikum.

Elég izgatott vagyok a holnap miatt, de nagyon jó érzés, hogy holnap kezembe tarthatom.
Mégsem Alexander, hanem Olivér lesz.
Most már talán végleges.

Ines
ini
 
 


Ines!

Irigykedünk Kép
Vigyázzatok magatokra, és sok sikert. Szorítunk nagyon!
Holnap a táblicskuból is kiveszlek, és átteszlek a babások közé.
Valahogy a babó adatait majd küldd el. Mondjuk a férjeddel Kép
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!
Nikienek küldök SMS-t, majd remélem ő továbbítja Nektek az infót.

Ines
ini
 
 


Ines,
En is sok sikert kivanok nektek!
Meg van egy napotok eldonteni a baba nevet! Kép
Vigyazzatok magatokra!
Szilvi,
Nem akarlak megelozni, de remelem, a jovo heten mar szulni fogok. Hetvegen elbeszelgetek a kicsivel, hogy keszulodhet.
Puszi,
Bella
bella
 
 


Sziasztok!
Marad Olivér. Jól hangzik, hogy Reé Olivér.
Alexanderrel nekem már az volt a problémám, hogy már most mindenki Sanyizta. Nincs problémám a Sanyi névvel, de a gyerekemet nem így akartam volna elnevezni.
Majd jelentkezem és köszi a drukot.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Hát mi is megvolnánk, jan. 6-án 16.45-kor megszületett Dorina, a kis trónörökösünk. 3kg 50 , 57 cm. Hatalmas babaeső volt a kórházban, csodálkozom, hogy ti még ilyen jól egyben vagytok.
Lídiával szomszédos ágyban feküdtünk az Uzsokiban, de majd ő hadd büszkélkedjen a saját dolgaival.
Valaki kérdezett az Uzsokiról, amíg nem voltam, szívesen válaszolok, bár nem sok időm lesz itt lógni a köv. pár napban.
Mindenkinek könnyű szülést kívánok, nagyon ügyeljetek szülés után a gátsebre (zuhanyozni naponta többször) és ne idegeskedjetek annyit, mint én tettem. Szüléstörténetet majd később.
H.Szilvi
 


Szia Szilvi!
Gratulálunk! Várjuk a történetet!

Ines
ini
 
 


Szilvi! Gratulálok!!

Ildikó
b_ildikó
 
 


Orommel tudatom, hogy hugomnak, Bellanak ma reggel 7-kor megszuletett a kislanya, Ella.
3630 gr, es 51 cm. Mindketten jol vannak.
sziasztok
andianya71
 


Sziasztok!

Bella!KépKépKépKépKép
ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓRIÁSI gratula!Kép Ez igen! Jó nagy méretekkel született Ella!
Nagyon sok boldogságot kívánok!

HSzilviKép, LídiaKép!
Nektek is gratulálok a Babócátokhoz és sok-sok tejcsit kívánok!Kép

Ines!
Remélem már megszületett a kisbabátok, csak még nem jutott el idáig a hír.Kép

Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok!

Örömmel tudatom veletek, hogy megszületett InezékKép kisfia Reé Olivér. 59 cm, 3940 gr. Szépen szopizik a nagyfiú, minden rendben. De szép is lehet! Egyágyasat választottak, mivel márcsak az 5-ben lett volna hely.

BelláéknakKép is nagy gratula, és sok-sok tejcsit!
Szilvi!Kép Nektek is nagyon gratulálok!
Az Uzsokiban is teltház van, és az Istvánban is.

Mi még egyben vagyunk, néha van keményedés, éjjel elég sok, nappal kevés, de ennyi, jó lenne, ha már jönne a jel, és indulni kelleneKép

Nikie
még 10 nap kiírásig
nikie
 
 


Sziasztok!

Dettinek szombaton megszületett a babája Levente, 3570gr és 56cm-rel!Kép Nagyon gyors és szép szülés volt, de majd Detti bizti részletesen leírja.

Zsóf!
Merre vagy?

Szilvi
39+3
sztigris
 
 


Sziasztok!

Gratulálok az időközben született babákhoz!

Január 7-én megszületett kislányunk, Adél, már egy hete itthon vagyunk. Sajnos azt hiszem, keveset leszek net közelben a következő hetekben, mert a sok teendőn kívűl még álomkór is gyötör. De azért majd megpróbállak követni benneteket.

SzilviKép! Belerázódtatok az otthoni hétköznapokba? Hogy fejlődik Dorina? Írj, ha van egy kis időd!

Lídia
lídia
 
 


Sziasztok!
Már rég nem írtam, látom, időközben születnek a babucik, mindenkinek gratula, és sok sok jót kívánok, ill. sok tejcsit nektek.
A kismamáknak meg azt, hogy várjátok nagyon a csodát, mert a szülés, és a gyermek igati csoda. Nincs ennél jobb dolog a világon, amikor látom, hogy az én két hetes kis csöppségem már érzi, ha nem az én karjaimban van, és keres. Igaz, ez önző dolog, de olyan jó látni, hogy van egy kis mazsola, akivel bár már nem vagyunk eggyek, mégis legfontosabbak vagyuk egymásnak a világon.
A gyermekröl fotok
http://babanet.hu/album/main.php?album=1451

manóka
manóka
 
 


NikieKép
Nagyon-nagyon drukkolok, hogy fájdalommentes örömteli szülésed legyen ! A napokban sokat jársz az eszemben, hogy na mikor jön el a nagy nap ? Sok-sok tejcsit kívánok.

Puszi
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Micsoda babaeső: Nézzétek!

Kép
Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bella!

most látom a táblicskun! gratula a kis Ellához! Ha lesz egy kis szusszanásnyi időd, számolj be mindenröl pontosan!

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!
Bocs a hosszú hallgatásért.
Mi is megszülettünk, még január 5-én, hosszú vajúdás után, burokrepesztéssel, oxitocinnal. Nándika 53 centi és 3350 grammal született.
Sajnos másnapra már be is sárgult, és ekkor kezdődött a kálváriánk. Napokig nagyon magas volt a bilirubin, így aztán 10-én több napos kékfényezés után vércserét csináltak. Azóta minden rendben van.
Eleinte fertőzésre gyanakodtak, de a végén megállapítoták, hogy vércsoport összeférhetetlenség miatt sárgultuk, a kínaiakat megszégyenítő színre. Hát nem kíváno azokat a napokat senkinek.
15-én engedtek minket haza, addig végigig az intenzíven volt az én kis bogaram.
Most éppen a tejért küzdünk, lassan kezd beállni. Valószínűleg az volt a baj, hogy a kórházban éjjel nem fejtem és nem szokott hozzá a mellem a folyamatos igénybe vételhez.
Egyébként nagyon aranyos, eszik alszik, viszonylag keveset sír. Éjjel eddig csak szopizni keltünk fel.

Most nem volt időm vissza olvasni a leveleket, majd a heten valamikor igyekszek ezt is bepótolni.
Puszi mindenkinek: Bözse
bözse
 
 


Bözse, először is gratulálok a Fiacskádhoz, a tejcsivel kapcsolatban jutott eszembe ( igaz, még nekem is csak 3 hetes tapasztalatom van, de ha egy- két napig nagyon sokszor megkínálod, még az is jó, ha csak pár kortyot nyeldekel, akkor tutira jó kemény cicid lesz, és a tejcsi is ömlik.
Remélem, bevállik.
üdv manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok Kismamik!

Bözse, Ella, Lídia!
Micsoda babaeső! Gratulálok a picikhez!Kép

Szilvi!
Ha Zsófi is megszült, akkor azt hiszem mi jövünkKép
Persze beelőzés szokott lenniKép

Rbogi! Hogy vagy? Remélem minden ok, és a jóslófájásaid? Ja, és ne is hallgass arra a gyermekorvosra, aki rémíszgetett, elég szörnyű, hogy orvos létére nem tudja, hogy nem szabad kínozni negatív sztorikkal a kismamákat. És ha sok a jóslófájás, hát sok, minden ember, minden terhesség más, és tuti nem jelenti azt, hogy 1-es apgarja lesz a picinek, hülyeség. Nyugi Bogica! (Nagyon jó ez a névKép) Na én meg elmesélem, mit mesélt a szomszédcsajszi, amikor 16 hetes voltam: a barátnőjének a 8. hónapban meg kellett szülnie a h..... magzatát (bocsi mindenkitől), de egyáltalán nem botránkoztatott meg, biztos nem vigyázott és fertőzés érte, vagy esetleg valami rendellenesség. Ez volt a válaszom, mivel tudom, hogy még hasonló sem fordulhat elő velünkKép én mindent megtettem, hogy ne lehessen semmi baj. És biztos vagyok bennek, hoyg Te is. Nyáron pl. voltunk a Velencei tónál a betöltött 16. héten, bokáig sem mentem bele, pedig vízimádó vagyokKép Volt más sok program. Első a baba, nem érdemes kockáztatni.

Magzatmozgásokat figyelitek ti is? A tegnapi nap nagyon rossz volt, mert 1 óra hosszáig meg sem mozdult babóca. Hihetetlen volt, pedig hát tudjuk, hogy 1 óra az semmi, de mégis kiakasztott a dolog, már a legrosszabbra gondoltam, de 1 óra múlva beindult babóca! Biztos alukált az édes, mert én is előtte 2-3 órát.Kép

EDA-val is szokott fájni maga a kitolás(egy héttel ezelőtt ilyen eset volt a tv2-szülőszobán), akkor én mit fogok érezni érzéstelenítés nélkül?

Minden nemcsászáros EDA-val szül/szült?

Görcsölni nem szabad és idegeskedni(írták), és el kell lazítani az egész medencét, és minden testrészünket, még az arcot is, mindent, ezt mondják, hát nem tudom mennyire megvalósítható.

Cateye!
Köszi! Én is követem az eseményeket veletek kapcsolatban. Nálatok maholnap lombik, utána baba meglátod! Másképp nem lehet!Kép

Ja tegnap 1 ujjnyi volt a belső méhszájamKép kezdődikKép

Nikie
hú még 6 nap
nikie
 
 


Sziasztok!
Köszönjük szépene a gratulációkat!

Nikie! Köszi, hogy megírtad a nagy eseményt, kiváncsi vagyok nálatok mikor indul. Tegnap hatalmas forgalom volt a szülőszobán.
Ha tudsz, akkor menjél Te is 1 ágyasba, mert ha jól hallottam, akkor újítani fognak szobákat. Most éppen a tálalót verték szét.

Tegnap jöttünk haza, tejcsi van rengeteg, már várom a szopikat, hogy kiürüljön. Rengeteg van. Nagyon ügyesen szopizik, képes szopi közbe büfizni. Kis tündér. A kórházba minden oké volt, meg voltam elégedve. A császár is probléma nélkül zajlott, és nagyon gyorsan felépültem.
6 óra elteltével kellett felállnom, minden probléma nélkül.

Mindenkinek gratula a bébihez!

Ines
ini
 
 


Köszi Inez!
De még azért kezdő vagyok pl. a szoptatás terén, nem inkább a 3-5 ágyas inkább szerinted? Azért lehet jobb az 1 ágyas, utánagondoltam, hogy 2-3 óránként szopi, előtte kéz-és mellmosás, elég sűrűn kell menni a mosdóba, és nem lehet egyedül hagyni a babát, hogy lehet ezt megoldani, ha messze a mosdó? Szombaton kell mennem CTG-re legközelebb, és fel a szülőszobára, majd kérdezősködöm.

Nikie
nikie
 
 


Ma voltam dokinál, még kb 2 hét szerinte. A streptococcusra kaptam Amoxicillint, 10 napig kell szednem, aztán szülés közben is intravénásan kapok majd, meg a baba is, 5 napig. Mert ez a baktérium méhen belüli tüdőgyulladást okozhat. Remélem nem fog nekem semmi ilyet okozni!!

Kb 2850 gr a baba, nem lesz nagy, max. 3200 lesz, de nem is bánom, majd kinn megnő, mint a lányom! Ő 2500 gr-ra fogyott vissza a 2800-búl, de 3 hónaposan már 6 kg volt, pont annyi, mint amennzi a 3800 gr-mal született baba 3 hónaposan!!

Kösz, Nikie, már nem izgat, mondtam a dokimnak a keményedést, de azt mondta hogy normális. Lassan már te jössz!! Szülj 26-án, nekem is akkor van a szülinapom!! Sok sikert!!

Bogi 37+4
rbogi
 
 


Helló lányok!
mostanában annyit írtok ezekről az antibiotikumokról, miért krll azt mindenkinek szedni a terhesség végén, és akkor szülés után kap a baba is?

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam dokinál és még mindig Cervix 3000.
Antibiotikumot még 1 napig szedem és a jövő héten lesz kontrol.
Doki szerint egy hét mulva még találkozunk, akkor lesz egy nagy UH is, de utána nem garantálja, hogy bent marad a baba. Kép
De persze akkor már hagyják, hogy minden magától menjen.
A MÁV korházban most nagyon odafigyelnek a természetes szülés beindulására. Kép

Minden babázónak nagyon gratulálok!

Bözse!
Örülök hogy jelentkeztél, mert már izgultam értetek. MÁv korház topikot ugy szétoffolták, hogy inkább ide ird le a történeted.

Fiona
37+2
fiona
 
 


Sziasztok!

Még mindig semmi...

A szoptatáshoz nagy segítség lehet a kezdőknek, (mint nekem is):
http://www.szules.hu/szoptatos_fuzet_gyakorlati_nehezsegek.shtml

Nikie
nikie
 
 


http://babanet.hu/album/main.php?album=1533

Sziasztok!

Elkészült a fotóalbumom egy része Kép Nézegessétek meg. Babaszoba, pocakos Bogi, nappali. Nem sok kép, de mivel most készült el a babaszoba, még nekem is újdonság Kép

Mindenkinek szorítok! És gratulálok a babásoknak!
Már én is alig várom, pedig a táblicsku alján vagyok Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Nikie!
A szoptatos anyagot kinyomtattam és betettem a korházi csomagomba Kép Kép Kép

Fruzsi!
Jol emlékszem, hogy Ti a Király utcába jártatok kismama tornázni?
Egyik friss kismama ismerősömet érdekelné, hogy pontosan hol is van a tornázós hely és mikor van foglalkozás.

Fiona
még 18 nap, és mindenki azt kérdezi, hogy "Még mindig egyben vagytok?"
fiona
 
 


Hello Lanyok,
Koszonjuk szepen a gratulaciokat mindenkinek!
Szilvi,
Ne haragudj, hogy beeloztunk, de az en kis Picurkam mar nagyon sietett kifele, nem lehetett varni Kép
Megprobalom roviden osszefoglalni az esemenyeket:
16-an ejjel 2 korul gorcsolni kezdett a hasam, kb tiz percenkent ereztem es a harmadiknal gyanakodni kezdtem. Ki kellett mennem a WC-re (hasmenes) es nemi rozsaszines-nyalkas cucc folyt kifele (nyakdugo) es minimalis mennyisegu viz is. Ha a viz nem folyt volna, akkor itthon maradunk, de nagyon feltem, hogy elfolyik a magzatviz (kesobb aztan kiderult, hogy nem az volt). Igy keszulodni kezdtunk, zuhanyzas stb. Kozben gyakoribbak lettek a fajasok es erosodtek is. Negy utan ertunk a szuloszobara, meg a cuccot is a kocsiban hagytuk, hatha hazakuldenek, de hamarosan kiderult, hogy ez mar a szules. Szoval, 2 ujjnyira nyitva volt a mehszaj, es 2-3 perces fajasaim voltak. Hivtuk a szulesznonket, aki hamarosan meg is erkezett. Masodjara vizsgalt meg az ugyeletes orvos, amikor veletlenul megrepedt a burok. Kozolte, hogy a babanak szokes-barnas haja van Kép Ekkor hivtak az orvosomat, kozben CTG-re tettek, ami eleg rossz volt, mert nyomta a hasamat. Nagyon kellemes felhomaly volt a szobaban, es halas voltam a csendert is. A parom kozben vegig velem volt, nagyon sokat segitett a jelenlete mind lelki, mind fizikai ertelemben. Mire a doki megerkezett, kb. fel 6-6 korul mar negy ujjnyi volt a mehszaj. Nagyon kimerultem, mert a fajasok mar egymast ertek, szerettem volna ot percet pihenni, de sajnos erre nem volt lehetoseg. Korabban beszeltunk az EDA-rol, hogy ha ugy alakulnak a dolgok, de erre nem volt szukseg, az orvos mondta, hogy egy oran belul kibujik a baba. Kaptam oxitocint, ettol kezdve beindultak a tolofajasok, es 7.02-kor megszuletett Ella, 10-es Apgarral es szokes-barna hajjal Kép Rogton a hasamra tettek, ahol azonnal megnyugodott, majd atkerult az apukajahoz. Kicsit gyors volt az egesz, de talan ez volt a szerencse, mert a koldokzsinor a baba nyakara tekeredett.
Fantasztikus elmeny volt a szules, es nagyon buszke vagyok magunkra. Biztonsagot adott, hogy ismerosok vettek korul, mindenki rengeteget segitett. Az orvos utana tobbszor is megdicsert, hogy milyen ugyes voltam, de szerintem a Kicsi volt a legugyesebb. Azota sem tudom felfogni, hogy van egy gyonyoru kislanyom, aki mar az elso oraban szepen szopott es azota is imadja a cicit. Holnap reggel lesz egy hetes!
Mindenkinek hasonlo szep elmenyeket kivanok!
Az Uj Babaknak gratulalok!
Puszi mindenkinek,
B+Ella
bella
 
 


Már én is nagyon várom a babámat, még kb 2 hét!
Már mindenhol fáj a testem és egyre türelmetlenebb vagyok mindenkivel. Jó lesz majd megint futni, tornászni a nagyobbal játszani stb. has nélkül...

Bogi 37+5 és +14 kg
rbogi
 
 


Sziasztok!

Bella,

mégegyszer nagy- nagy gratula, örülök, hogy jó élményként élted meg a dolgokat, és meg voltál elégedve az ellátással is. ( tudod, a szívem egy része még mindig minden nap ott van a szülőszobán, tevékenykedik, és ha rossz dolgokat hallok, az nagyon fáj, de ha jókat, akkor boldog vagyok.)Ha van kedved, majd nézz át a debreceni topicba is.

F. Bogi,

a képek nagyon szépek, a babaszoba is nagyon jó lett, a szőnyeg is nagyon jópofa. Te is nagyon csinos kismama vagy.
Mi újság a cukroddal? Bocs, hogy több csíkot már nem tudtam küldeni, de bekavart a kis manó, meg a szülés.

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Bogi!
Mennyi idős a nagyobbik? Nálunk a Hanna most volt 2 éves, úgy tűnik, hogy szereti a picit, cumit ad neki, simogatja stb, de most két nap alatt olyan hiszti rohamok jöttek rá, hogy az hihetetlen. Eddig soha nem hisztizett, mindig elfogadta rögtön, ha nemet kellett mondani, nem ellenkezett. Remélem ez megoldódik, mert nem igazán tudom, hogy mit csináljak vele, ha hisztizik.

Ines
ini
 
 


Bogi!
Nagyon szép lett a babaszobátok és Te is nagyon csini kismama vagy!
Az az aranyos kis macis szőnyeget hol vettétek? Ilyen a mi gyerekszobánkba is pont illene.

A héten felhivtam egy mérlegkölcsönzöst, ha valakit érdekel megadom a paramétereket:

Tel: 06 20 594 75 54 (a mérleget házhoz hozzák és nincs boltjuk)
- Hagyományos hálós mérleg 3 hónapra kb. 4500 Ft és utána havonta lehet hosszabbitani.
- Digitális mérleg havi 4000 Ft.

Én még nem döntöttem, hogy milyet szeretnék.
Ti gondolkoztatok már légzésfigyelő bérlésen? Szerintetek lehet valahol bérelni és érdemes?

Fiona
még17 nap
fiona
 
 


Bogi!
Nagyon szép lett a babaszobátok és Te is nagyon csini kismama vagy!
Az az aranyos kis macis szőnyeget hol vettétek? Ilyen a mi gyerekszobánkba is pont illene.

A héten felhivtam egy mérlegkölcsönzöst, ha valakit érdekel megadom a paramétereket:

Tel: 06 20 594 75 54 (a mérleget házhoz hozzák és nincs boltjuk)
- Hagyományos hálós mérleg 3 hónapra kb. 4500 Ft és utána havonta lehet hosszabbitani.
- Digitális mérleg havi 4000 Ft.

Én még nem döntöttem, hogy milyet szeretnék.
Ti gondolkoztatok már légzésfigyelő bérlésen? Szerintetek lehet valahol bérelni és érdemes?

Fiona
még17 nap
fiona
 
 


A lányom 20 hónapos lesz, amikor megszületik a pici. Már egész terhesség alatt treníroztam, ad puszit a hasamra, tudja hogy ott lakik a kisbaba. A barátnőm kisfiát is látta többször, de persze nem tudom hogy reagál majd igazából...

amúgy ő egy nagyon akaratok, határozott jellem, tuti nehéz lesz neki- meg nekünk is.

1 nap alatt híztam egy kilót! már +15-nél járok, borzasztó!! 67 vagyok, még kb. 10 nap, az remélem nem 10 kg.

Nikie, még 3 napod van, hogy a szülinapomon szülj!!! Hajrá!!!

Persze mindenkinek gratulálok a babához!
Ines, bevállalsz majd egy 3. csaszit is? Rossz volt a 2.? Rosszabb?

Bogi holnap 38
rbogi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a bókokat Kép Manóka! A cukrom rendben, és tudtam szerezni csíkot, de drága vagy, hogy eszedbe jutottam!

Fiona!
A szőnyeget a diegoban vettük. Nézd meg a honlapjukat: www.diego.hu Szerintem tuti jó az oldal! Ott meg tudod nézni, hogy még milyen szőnyegek vannak, amik gyerekszobába valók. Volt micimackós is, de az elég drága volt. Ez a 160*225-ös szőnyeg 9900 Ft, és nagyon megéri szerintem.
Másnak is merem ajánlani!

Még teszek fel képeket. Az esküvőmről is teszek fel, mert arra nagyon büszke vagyok Kép Kép
De legalább kispapit is megismerhetitek Kép

Majd jelzem, ha kész lesz.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 



KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


RBogi!
Írtam neked abba a topikba, ahol válaszoltál nekem legutóbb, de megírom ide is.
Nagyon kíváncsi vagyok, nálatok hogy lesz majd a nagytestvér-kistestvér kérdés. Ha lesznek tapasztalataid, megírod majd valahol? Engem már nagyon izgat a kérdés, mert az én fiam is húsz hónapos, mire a kicsi megszületik, elmúlik két éves, és nem tudom, mi vár rá. Azt szeretném, hogy ne legyen neki rossz, de ha a kicsi is annyira 24 órás baba lesz, mint Ádám volt, akkor nem tudom, mi lesz... De ezen kár előre aggódni. Mégis kicsit aggódom.
Léra tud már beszélni? És mekkora? Én még emelgetem a fiamat, de nem tudom, meddig nem árt a kicsinek, ha beletalpal a hasfalamon keresztül a nózijába... Te szoktad még Lérát ölben vinni? És hogy fogja bírni a távollétedet öt napig?
Nem muszáj mindre válaszolni, csak amire tudsz. Kép
Levélben is lehetne, de nemigen működik a levelezőrendszert kezelő gépünk, csak ez a céges notebook, amin az internet az egyetlen használható dolog számomra.
Ja, és még valami: jól tudom, hogy kislányod lesz? Mi lesz a neve? És fejjel lefelé van már?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!
Mostanában kissé el voltam foglalva, s nem jutottam gépközelbe.
Túléltük a szülinapi zsúrt, 8 leányzó jött, és a családi ebédet is. Olyan furcsa, hogy már 8 éves a nagylány. Éppen számolgattam hogy amikor Vera ekkora lesz, Orsi már javában középiskolás. Nagyon aranyosak különben a kicsivel a nagyok, állandóan csak vele foglalkoznának. Próbálják vígasztalni, ha sír, szeretnék felvenni de ezt még nem szabad. Amikor pólyában van akkor esetleg megkaphatják.
Vera -természetesen- tündéri kisbaba. Az itthon töltött 3 hét alatt 1200 g-ot gyarapodott. Nappal elég sokat van ébren, nézelődik, már fordul a hangok irányába,sőt már az első mosolykezdeményeket is megkaptuk. Az elmúlt pár napban sajnos sokat sírt, nyügizett, valami hasfájásféle jött rá. Ilyenkor kézben van, ami elég fárasztó.

Gratulálok minden újonnan kibújt kisbabához!!!

Ildikó
b_ildikó
 
 


Sziasztok!
Én is tréniroztam a Hannát, mindig néztük a német rtl-en a Mein Baby-t, ami hasonlít a szülőszobára, ott gyakran volt, hogy kistesó születik stb. Imádta nézni.
ő is tudta, hogy lesz baba, öcsi babynek hívta, ha elkezdett valamit mesélni öcsit mindig emlegette.
Egyébként ma már jobb volt a helyzet, mikor jött egy hiszti, nem igazán figyeltem rá, egyszer elmagyaráztam neki, hogy miért nem lehet, amit akar. 2 percig toporzékolt, utána kezdett felém közeledni, és a végén segített befejezni a könyveit visszatenni a polcra.
Ajánlom a Spock könyvet, most a férjem kezdte olvasni, rengeteget hibáztunk eddig. Mondjuk könyvből nem lehet nevelni, de egy-két tanácsot érdemes megfogadni. Ahogy ma reagáltam, az is benne volt talán.

Adrienn!
Nekem a lányom most volt 2 éves jan.9-én, és én az utolsó napig elég gyakran emelgettem, sőt 100 métereket cipeltem. 13 kg. Baj nem lett belőle, de simán lehetett volna. Megúsztuk.
Az ember automatikusan szerintem ügyesen megoldja a gondokat ami 2 gyerekkel jár. Csak bele kell szokni.

Ines
ini
 
 


Bogi! Szépek vagytok az esküvőn.
Kb egy éve feltettem a Hannát. Most majd én is bővítemmajd lassan, csak tömöríteni kell a képeket!

http://babanet.hu/album/main.php?album=236
ini
 
 


Sziasztok!

A nevemet valamiért csak így fogadta el a gép.
Gratulálok mindenkinek, aki túl van rajta, és szorítok azoknak, akik esetleg épp most vannak a szülőszobán.
Megígértem, hogy megírom a szüléstörténetemet, hátha még a táblicsku alján levőknek hasznára szolgál.
Szóval onnan kezdeném, hogy jan. 1-én bementünk UHra, és egy újévi meglepetéssel várt minket a manó: farfekvésből a 38. héten megfordult!!! Nagyon örültünk. Még annyit kértem tőle, hogy a jan. 05-öt várja meg, mert a hétvégén még házavató vendégségeket rendeztünk (egy darabig most nem lesz rá lehetőség) meg hétfőn volt az első ügyfélfogadási nap az anyakönyvön, hogy a nevét intézhessük. (Mindkettőnk családi nevét megkapta) De az önkormányzatról mentünk már egyenesen a kórházba, este 6-kor, hogy nézzék már meg, mi van, mert egy napja már keményedett a hasam, de olyan jó 10 percekre, nagyon kevés szünettel. Meg nyákdugó-szerűséget is láttam két éjszaka is. JÓÓ alaposan megvizsgált az ügyeletes doki, közölte, hogy a méhszáj még majdnem teljesen zárva van, és ha van autó, hazamehetünk, nem kell bentmaradni. Így hát gyorsan haza, lefekvés előtt azért megtettem a szükséges intézkedéseket: hajmosás, lábborotválás stb. Egy dolgot megbántam: túl sokáig maradtam fent, lógtam az interneten, ezt ne tegyétek, mert aztán pár hónapig biztods nem lesz alkalom kialudni magatokat.
Szóval hajnali 4-kor már igazi fájásokra ébredtem, nem hasonlítottak igazán menstruációs görcsökhöz, meg semmihez, amikhez addig hallottam, hogy hasonlítják, de egyből tudtam, hogy mi van. kb. 10 percenként jelentkeztek. Ezután még vártunk 9-ig, nem volt kedvem felkelni és szülni menni :-) meg a konyhabútor szerelők is be voltak jelentkezve 9-re :-). Szóval 10 körül beértünk, a szülésznők nem nagyon akartak felvenni, azt mondták, olyan vidám vagyok, hogy ma ebből nem lesz szülés. Aztán jött az ügyeletes Csapó doki, aki mondta, hogy már 2 ujjnyi a méhszáj. Na, akkor uzsgyi szülőszoba, ott már éjfél óta vajúdott egy kismama, nagyon sajnáltam. Vidám voltam egészen addig, amíg meg nem jött a dokim, aki fél egy körül első nekifutásra burkot repesztett. Ekkor voltam 3 uj, de ezután kb egy órával beerősödtek a fájások, és abbamaradt a tágulás. Tágítottak kézzel, ami rettenetes. Közben valamit félreértettem azt hittem, lehet vizet inni (30 fok árnyékban), de mégsem lehetett volna, később a megivott folyadék több kis tálkában landolt visszafelé jövet. Próbáltam labdán ugrálni, mert annyian dícsérték, nekem nem jött be, csak jobban fájt, és a meleg víztől is csak erősödött a fájdalom. 2 körültől inkább xcsak feküdtem meg ültem a szülőágyon, kicsit összefolynak innen az események. Állandóan rám tették a nagy CTG-t, ami ellen tiltakoztam, mert nagyon nyomta a hasamat, valószínűleg a teli hólyagom miatt. Innen kezdve mindenki azt hajtogatta, hogy egy órán belül meglesz a baba, sőt gratuláltak, hogy ilyen ügyesen gyorsan eljutottam idáig, de ekkor már nagyon fáradt voltam, legszívesebben visszamentem volna aludni egyet a kórterembe. Később a kitolásnál már fájdalomcsillapításért könyörögtem, de azt mondták, már nincs rá idő. Nem tudom, mennyi ideig tartott a kitolás, a dokim szerint viszonylag ritkán jöttek a kitoló fájások, és az elején még nagyon béna voltam, nem lefelé toltam, hanem az arcomba, meg kiabáltam, tehát másnap kis véraláfutások meg rekedtség jelezte a gyakorlatlanságomat. Nagyon rosz volt, hogy a doki sokszor kézzel próbálta kinyomni belőlem a gyereket, és ilyenkor még arra is energiám ment el, hogy ellökjem magamtól, persze önkéntelenül, tudtam, hogy nem jó, meg rohadtul fájt is. A végén már eréjesen rám szólt, hogy muszáj kinyomnia, mert már túl régen van a szülőcsatornában a gyerek, így engedtem, és sikerült is, 4:45kor megszületett Dorka lányom. Azt hittem, hogy most jönnek a pihi percei, szopizás, ilyenek, meg hogy a párom elvágja a köldökzsinórt, de csak arra emlékszem, hogy felemelik, hogy itt van a lányom, és közlik, hogy gyorsan ki kell húzniuk a lepényt, mert vérzek. Tiltakoztam volna, de csak ők tudják jobban. Szerencsére a szomszédban szülő kismamánál, akinek megkegyelmeztek és császár lett belőle, felszabadult az altatóorvos, így azonnal tudták belém nyomni az altatót. Mint később kiderült, összetöredezett a lepényem és méhűri betapintást kellett végezni, még hálás is lehetek, hogy altatásban csinálták, meg persze a varrást is. Mikor felébredtem, hozták volna a lányomat megmutatni, arra emlékszem, hogy odafordulok, ott volt a kispapa kezében, és kezdett elsötétülni körülöttem a világ. Kértem egy vérnyomásmérést (60/40) erre megint mindenki rohangálni kezdett, másik kezembe is kanül, vérnyomásemelő vizecske már csordogált is. Másnap a vérveszteség miatt nem volt szabad felkelnem, de szerencsére már a szülés estéjén kihozták szopizni a lányt (nem is aludt egész éjjel a vérnyomásemelő miatt- gondolom)
Igazából a kórházban töltött nypok sem voltak problémamentesek, elég, ha annyit mondok, hogy ha hashajtót hoznak, fogadjátok el, és egyetek hashajtó gyümölcsöket ládaszámra. A fejést pedig kezdjétek el időben, nekem az AVENt mellszívó nagyon bejött, sajnos csak azután kaptam meg, miután majdnem elapadt a tejem, már lassan három hetes Dorka, de még mindig nem tudtam feltornászni a mennyiséget, emiatt már tápszert is adni kellett neki pár napig. Vigyetek a kórházba Garmastan kenőcsöt, ha nem lenne, akkor már a melbimbóim is eltűntek volna a gyakori szopiztatástól.
Hát ennyi "röviden", remélem, nem volt unalmas. Most mennem kell, mert kajaidő van és a hasamon alvó Dorkababa már nagyon nyomja a mindenemet.
Bogi , köszi hogy vezetgetted a táblázatot, meg mindenkinek a tanácsokat, amiket az utóbbi időben kaptam.
Sziasztok
szilvi. h
 


Helló Mindenkinek!

Reé,
Hanna leányka nagyon aranyos volt, amikor megszületett,és a későbbi képen is gyönyörű. Gratulálok hozzá.

F. Bogi,
ari kis menyasszony voltál. A diegoval én is úgy jártam, hogy amikor vettük a padlólapot megláttam egy szép szőnyeget, ami pont jó is lenne, rögtön megmutattam a páromnak, aki az árcédulát is megnézte okosan: 159. 990.- Nem vettük meg.

Szilvi,
olvastam a történetet, Dorka babához gratula. Próbáld meg a cicidet ne kenőccsal kenni, hanem a jó zsíros anyatejet kend rá, és hagyd megszáradni. Meg próbáld meg 1-2 napig nagyon sokszor cicre tenni a lányt, még, ha csak 2-3-at szív is, nekem ettől elkezdett ömleni a tejcsi, azóta is minden éjszaka abban fürdünk mindketten. Hátha bevállik.

Fiona,
szerinet fontos az az apnoe alarm? Nem inkább csak idegesíteni fog? Én még mérleget sem béreltem, sőt már három hetes múlt a kis Mozsaram, azóta sem mértük, de elég szépen fejlődik azért.

Bocsi, ha okoskodom, jók legyetek
manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!
Adrienn, én már 3 hónapja nem emelgetem a lányom, mindenhova egyedl megy, a kiságyába is bemászik, egy kicsit kell segíteni belökni. Szerintem te is sürgősen hagyd abba az emelgetést, kinyílhat a méhszáj, levállhat a lepény, stb, jobb a békesség...
Margarita lesz a neve és Marának fogom becézni, vagy Maritának. A Lérka magyarul kezd beszélgetni, mama, papa, tess és mondja a szó elejéjet, de mindent ért az apanyelvén is!!
Nagyon kis okoska. Ő is 24 órás baba volt, hát a 2. sajna nem lehet az! Majd meglátjuk hogy lesz. De talán nem is baj hogy nem lesz annyi időm rá mert Léra elég akaratos lett, mindenhova vele kell mennem játszani. Ádám már nagyobb lesz amikor megszületik, jobban képben lesz hogy mi történik, majd te is meglátod.
8 napig leszek kórházban, addig az apjábal az ő szüleihez költöznek, amikor múltkor kórházban voltam, 3 napig akkor is így volt, elég jól bírta. Aztán majd jönnek be meglátogatni.

Bocs lányok az off-ért..

Ma voltam fodrásznál meg gyantáztatni, 2 hónapig tuti nem jutok ilyen helyre.

Drukk mndenkinek:Bogi 38
rbogi
 
 


Manóka!

Azt hiszem mi sem fogunk légzésfigyelőt bevetni. Attol tartok, hogy kényelmi szempontból hamar fog a kis zsebibaba kikötni az ágyunkban és akkor majd anyai ösztönöm lesz a figyelő.
Kép

R.Bogi
Én is leszörtelenitettem a mult héten, sőt volt hajfestés manikür és pedikür is. Kép
Ja, és igyekszem 3-4 naponta fazont is igazitani hogy a korházban ne kelljen borotválni. Kép

Ma elkezdett a hasamon viszketni és csipni a böröm egy helyen.
Attol félek, hogy most fog elszakadni, ugyhogy belemasziroztam 10 dkg. krémet. Kép

Fiona
még 16 nap
fiona
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: