Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Köszi a kedves fogadtatást!
Az tényleg úgy van, ha az ember azt hiszi kialakult valami napirend, vagy rendszer, az tuti simán fel tud borulni egyik pillanatról a másikra. De most mi egy ideje a megszokott kerékvágásban vagyunk, a du-i alvás változó. De Tominak szüksélge van a du 2-3 órára, mert ha nem alszik annyit, akkor füri előtt alszik el, és úgy kell kelteni, vagy ébred, de akkor tök nyűgös tud lenni. De van, amikor több kört megyünk ababakocsival az utcában, méágsem alszik el, vagy fél óra után vigyorog kifelé :D

Ez nagyon gáz, hogy már tök sötét van délután. Mondjuk ma nagyon borús is volt az idő, de engem is eléggé megzavar, majd a héten szépen hozzászokunk.

Mesi, ki volt a dokid?

Kicsit visszaolvastam, említettétek a rizst. Nekem eszembe nem jutott volna :roll: Pedig jó, legalább változatosság. Hogyan készítitek a babának? Amúgy Tominak többnyire én főzök, egyszer kétszer "lazítok" egy héten, akkor kap bébiételt.

Jó éjt!

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Sziasztok!

Nem ismerek Tomira! Másfél órája kint alszik a kocsiban, de sosem szokott ennyit délelőtt. Ki tudtam porszívózni az egész lakást! Hurrá!
Mondjuk jó hűvös van odakint, jól be van bugyolálva, és nem utolsó sorban harmadik napja tök sokat kakil, és piros a feneke. Ez a fogacska előjele nem? Csak kijön már végre! :D

Ismeri, vagy használja valaki az okosbabát?
Én olvasgattam az okosbaba.hu-t, de ott meg kell rendelni a könyvet, meg miegyéb, de még odáig nem jutottam, gondoltam hátha valaki elmélyült már a témában.
Egyre többet forszírozzák, hogy ilyenkor a legfogékonyabb a gyerek, megérne egy kis energiát, hátha később könnyebb dolga lesz! Meg játék is, ami nem utolsó, mert már fogy a "készletem".

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


néhány képTomiról


Kép LÁNYOKAT A LÁBUKRÓL LEVEVŐ NÉZÉS Kép finilábi Kép játék

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 

 
 

Szia Rita!

Zsófikának, amikor kibújt az alsó két foga akkor előtte 2-3 napig sok kakija volt + nem evett szinte semmit. És amint áttört a foga megszünt. Majdnem 3 hétig most megint sok kakija volt, naponta 4-5 és egyszer - kétszer ki is csípte a popsiját. De aztán ez is megszűnt, de nem jött ki a foga. Nem tudom miért volt ez.
Zsófinak is nagyon kialakult a napirendje. Mi délelőtt 3/4 - 1 órát alszunk, ebéd után 1,5 - 2 órát és még az esti séta alatt 1/2 - 3/4 órát.

Én az okosbabáról még nem is hallottam. De jó hogy említetted, mert valamit kell találni amivel majd az esti séta helyetti időt elütjük. Kerestünk játszóházat, van ahol egy héten egyszer tartanak előadást szülőknek és a babák mellettünk játszanak. De nem igazán tetszett, az i-re az tette fel a pontot, amikor helyzetgyakorlat volt és az egyik apuka beült a kör közepébe, hogy ő egy kisgyerek. Hát ez nem az én világom.

Zsuzsa
zsu77
 
 


Rita
Nagyon édes kis huligán Tomid van!!! :lol:
Biztos ez az időjárás változás nyomta el őt, meg a jó hideg levegő!
Amiket írtál, simán lehet a fog miatt!!!

Zsu
Én már régóta átálltam a délelőtti alvás utáni sétára, mert ugye télen már sötét van du.
Nátha elmúlt már?

Fannit most raktam le a du-i alvásra.
Egész jól megy neki ez az átállás, olyan, mintha meg sem kottyant volna neki, reggel új idő szerint is 7-kor kelt, nagyon rendes volt tőle! :lol:
Annyit küzd ez a gyerek, mindenhova fel kell húznia magát, mondjuk azért főleg engem kell egész nap megmászni! :lol:
Ma lejjebb raktam a járókát, hát nem volt egyszerű, és nem is sikerült 100%-osan, mert a pöcköket, amire a lapot lehet rakni, nem tudtam még kalapáccsal sem beleverni a lyukakba... :?
illetve hát kettőt nem, és most emiatt ferde. megvárom vele apát...
már egy ideje nem merem belerakni Fannit, mikor valami sürgős dolgom van kinn (wc, konyha, stb.)

Fanni is segített: :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Körkérdés:
ti beoltatjátok a babátokat influenza ellen???

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Azért vagyok ma ilyen aktív, mert enm kell főznöm, tegnapról van még kaja, és Tomi elaludt. Azt hiszem, mostmár mi is inkább de fogunk babakocsizni, mert ilyenkor már olyan zord az idő, délelőtt meg még idesütött a nap.

Zsu, az okosbaba egy tanító módszer, vagy ilyesmi, képes játékon, tanítgatáson keresztül zajlik, kihasználva a babák fogákonyságát.
Sajna sokat nem tudok, de érdekel. a www.okosbaba.hu - n találszt többet.

Csibb, aranyos Fanni, nagyon activity kislány! Ezek szerint ő már feláll?

Én nem oltatom be Tomit influenza ellen. Eddig még nem volt beteg, reggel még szopizik, bízom ennek a védőerejében. A betegeket majd kerüljük, ahogy tudjuk.

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Csibb!

Bocsi a múltkor összekevertem a Cebiont-t a Nurofen-nel. A Nurofen tájékoztatóján van, hogy 7kg alatt nem adható.
Nátha stagnál. Ma nem porszívóztam, mert se nem folyik, se nem szörcsög. Remélem ez nem azért van mert lerakódott.
Nem is ébredt Fannika éjszaka? Túl vagytok az ébredős időszakon? És Ti hogy álltok a náthával? Zsófika is két napja, mióta az órát átállítottuk 7 körül kel és még visszaalszik 1/2 9-ig. De mindkét nap fennt volt 4 körül, első nap csak felsírt, tegnap viszont sírogatott 8 percet, utánna csöndben volt 10 percig, majd megint elkezdte és átmentem hozzá. Felvettem, dajkálgattam, visszatettem, sírt pár percig, de elaludt. De nem szopiztattam meg és biztos vagyok benne, hogy nem az éhség miatt kel, mert akkor nem aludt volna 7-ig. Nem tudom ma mi lesz.
Befejezem, mert megyünk vacsizni.
Mindenkinek jó és nyugodt éjszakát!
Tündéri minden kismanó!

Puszi
Zsuzsa
zsu77
 
 


Zsu
Dehogynem kelünk éjszaka!!! a szokásos 2 ébredés van még mindig, 1 és 4 körül, majdnem óramű pontossággal!
Viszont szombat éjszaka lebukott a kiscsaj, mert az 1 órás szopi után fél órával megint felsírt, és apát beküldtem hozzá, és kb. 1-2 perc alatt nála is megnyugodott, és aludt tovább!!! :shock:

a Nurofen mire való??? :oops:

mi most úgy néz ki, hogy szépen lassan kifelé megyünk a náthából, még azért szívtam ma párszor, de már elég kevés jön. Holnap még kimegyünk Gyálra egy orrtisztításra, aztán meglátjuk, mit mondanak. Remélem vége, mert ez nagyon hosszú volt, és már sem én, sem szegény Fanni nem nagyon bírjuk, már ő is türelmetlenebb, rögtön elkezd sírni, ha lefektetem abba a bizonyos pózba.

Rita
Igen, Fanni mostanában kezdett el próbálkozni függőleges irányba is a mozgással.

Ma nem volt időm főzni, úgyhogy Fanni a tegnapi gulyáslevesből kapott zöldségeket meg egy pár darab marhahusit is turmixoltam bele, eléggé falta!!! Kicsit izgultam a fűszer miatt, de azért mostanában elég "lájtosan" fűszerezem a saját kajánkat is. remélem nem lesz baj belőle...
ti már adtok a felnőtt kajából a gyerkőcnek?

Többiek, influenza oltásról mi a véleményetek???
Légyszi írjatok, mert nagyon vacilálok...
köszike

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én nem nagyon érdeklődtem utánna az influenza elleni védőoltásnak, de pont a tegnapi helyi lapban van benne és azt írták, hogy gyerekeknek 3 éves kor alatt nem ajánlják. De hogy miért nem tudom, ez az egy mondat volt. Én kérdeztem a doktornőnket, hogy milyen oltásokra van még lehetőség és csak az agyhártyagyulladás ellenit mondta. Mi beadattuk, túl vagyunk már a 2.-on is. De egyébként az egyik ismerős anyuka ennek az oltásnak utánnaolvasott az interneten és valami olyasmit mondott, hogy elég komoly mellékhatásai lehetnek + ettől még az agyhártyagyulladás tünetei előjöhetnek csak azért gondolom mégiscsak véd valami ellen.

A Nurofen olyan, mint a Panadol. Mindenre jó, láz, fájdalom, meghűlés, fogzás, gyulladás, stb. Nem nagyon kellett még használni, de talán nekem az adagolása könyebb, mint a kanalas gyógyszereké, mert Zsófit irtózatos meló megetetni gyógyszerrel és ehhez van egy fecskendős adagolószerűség, amivel gyorsan benyomom a szájába. Cebion-t + Béres cseppet azért hagytam abba, mert annyira nem szereti, hogy utánna ha megakarom etetni már a kanál látványától is elsírja magát és nem hajlandó főzeléket enni.

A felnőtt kajáért megőrül Zsófi. Ha lenn ülök a földön és eszek valamit odaküszködi magát és rángatja a kezem, hogy adjak neki is. Mindegy hogy csoki, alma, szőlő, kolbász, süti stb., a múltkor egy egész hámozatlan mandarint tömködött a szájába. A két kis fogával mindent eszik. A múltkor adtam a kezébe levesben főtt sárgarépát, kenyeret, kiflit is szoktam neki adni. Az egyik barátnőm kisfia 1 hónappal idősebb nálunk (jan. 11.-i) és már ad neki margarinos kenyeret felvágottal paradicsommal. Nincs még foga a kisfiúnak, de elcsipegeti az anyukája és megeszik így egy szelet kenyeret.

Zsuzsa
zsu77
 
 


Sziasztok!

Mesi, kösz az infót, nézegetem...

Zsu, hogyhogy már beadták az agyhártyagyulladás ellenit?
Azt én is be akarom adatni, de a doki azt mondta, majd csak egy éves korban. Hogy van ez?

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Sziasztok
Mi délre mentünk orrot tisztítani, azt mondták már sokkal jobb, de még egyszer mennünk kell csütörtökön, és lehet, hogy az utolsó lesz egy ideig. Már javulófélben van a csaj, de még nem tökéletes. Viszont kis barátunk Marci sajnos újra lebetegedett, mert nagyon jön a foga, és le van ettől gyengülve szegény... olyan kis édes szomorúszemű kis beteg manócska volt, majdnem megzabáltam!!!

Megkérdeztem Apósdokit, és ő azt mondta, hogy semmiképp sem javasolja ezt az influenzaoltást, mert elavult. Nincs sok értelme.
úgyhogy mi le is teszünk róla.

Viszont ezt az agyhártyát nekünk is már majdnem beadták az elsőt, csak ugye a betegség miatt ez halasztódik egy ideje. De én hallottam, hogy 1 éves kor után azért jobb, mert akkor kevesebbszer kell szúrni, mert nem kell annyi emlékeztető oltás. de ez nem biztos, csak rémlik...

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


ja és fogkrém ügy: én még semmilyet... :shock:
kéne????
kettő fogacskánk van, még nem is gondoltam, hogy mosni kéne...
de ha igen, akkor elmexet használnék. arról azt hallottam, hogy nagyon jó!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Fogkrém: a doktornőnket kérdeztük, ő azt mondta, hogy se fogkefe, se fogkrém, amíg két foga van. De szerintem, én legalábbis fogkrémet még biztos nem használnék. A gyógyszertárban javasoltak flourtablettát, amit megvettem, de arra is azt mondta a doktornő, hogy ráér egy éves kor után. De gondolom nem ártana akkor se ha adnám. Újságokban láttam olyan fogtisztítót, amit ujjra kell felhúzni és azzal át lehet dörzsölni a baba fogát. Egyébként van fogkefénk, ami benne van a játékkupacban és néha előveszi Zsófi és rágcsálja. Ez nálunk a fogmosás.

Az agyhártyagyulladás elleni injekcióból kettőt adott be a doktornéni és nem tudom emlékeztetőt mikor kell, de szerintem még jövőre sem. Talán mi júliusban kaptuk az elsőt és 3 hónap elteltével kell a másodikat. Mi már egy kicsit le voltunk maradva, mert a doktornénink úgy szerette volna, hogy őszre védett legyen már Zsófi. Biztos azért, mert akkor több a cseppfertőzéses beteg. Gondolom én. Azért gondolom, hogy nem kell emlékeztető jövőre, mert mintha kérdeztem volna, hogy mit lehet 1 éves kor után még beadatni és azt hiszem csak a bárányhimlő elleni injekciót említette.

Szép napot mindenkinek!

Zsuzsa
zsu77
 
 


Zsu
nekünk ilyen dm-es fogkefe szettünk van, ami 3 darabból áll, lehet rágcsálni, és a harmadik már egy mini fogkefe. de a leírás alapján nekünk még mindig csak az elsőt kéne használni, ami egy bumszli barázdált műanyag, és azt ha rágja, masszírozza az ínyét, meg a kintlévő fogakat tisztítja. mondjuk sajnos nem minden nap kerül elő, mert olyan kicsi, és könnyen elkallódik... na majd mostantól erre is odafigyelek, most megszeppentem a fogak miatt, az nálam fontos kérdés! :roll:

hú, de vacak idő van!!! hideg, szomorú, sötét... remélem nem lesz hosszú ez a tél...

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb!

Nekünk is ilyen "komoly" dm-es fogkefe készletünk van. Egyébként még azt szoktam csinálni, hogy az etetőszék közelében tartom és amikor már nagyon unja az evést vagy befejeztük, akkor a kezébe adom és ez úgyis előbb-utóbb a szájába kerül.

Rita! Most délután olvasgattam a Fittmamát és pont írnak a pneumococcus-ról. Remélem jól írtam le. És azt írták a cikkben, hogy két hónapos kortól adható a védőoltás. Nem írtak a mellékhatásokról, de lehet hogy nektek a mellékhatások miatt nem ajánlotta a gyerekorvosotok 1 éves kor alatt.

Szörnyű ez az idő. Ti a délutáni alvástól lefekvésig tartó időt mivel ütitek el? Szerencsére nagyon jó kislány Zsófi (nem akarom elkiabálni), de még 7-ig sok idő van (3 körül szokott ébredni) és félek hogy elunja magát, nyűgi lesz + 1/2 órás babakocsiban szunyókálás hiányzik majd neki.

Zsuzsa
zsu77
 
 


Zsu
Nekünk is hiányzott egy jó kis séta a mai napból. Mostanra kezd nyűgösködni kicsit, szerintem már unja a lakást nagyon...
Holnap mondjuk lesz programja, mert megyünk megint Gyálra orrtisztításra (remélhetőleg az utolsó), és ha minden jól jönne ki, akkor du. megnéznénk barátnőmmel az újonnan nyíló H&M-et a camponában.

és ha azt mondják Gyálon, hogy már tuti jók vagyunk, és meggyógyultunk, akkor lehet végre szervezkedni gyerekprogram ügyben is. már úgy várom!!!!

most hallottam egy barátnőmtől, hogy van olyan torna, ahol az első negyed órában a babákat masszírozzuk, aztán együtt tornázunk a babákkal a maradék háromnegyed órában. szerintem ez tök jó program, lehet, nem fogyókúra értékű, de Fanni biztos nagyon jól szórakozna. Már csak egy baj van, hogy keddenként van, és nekem akkor van edzésem, de végül is nagyon pöccre beleférne az időbe, csak akkor rohanás lenne az egész, de egyszer lehet, hogy megpróbálom.

Na lassan megyünk fürdeni..

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nekünk is DM-es készletünk van, mi is az elsőt koptatjuk. :D Fürdéskor szokta rágcsálni Tomi, és már egyedül is beteszi a szájába!

Zsu, kösz az infot a "kókusz"-ról, mi szerintem megvárjuk az egy évet.

Csibb, milyen edzésre jársz?

Nekem kb húsz kilót kéne fogynom, de még nem kezdtem bele :oops: :roll: :? :(

MA vettülk fel először a bundazsákot, ahogy voltunk gyertyát gyújtani. Tomi egyáltalán nem díjazta, sőt! Nem tetszett neki, hogy nem tud benne mozogni. Ráadásul eléggé lefagyott a lába, pedig harisnya+zokni+mamusz+zsák volt rajta. Még ki kell tapasztalni ezt a fajta öltözködést, amúgy egyáltalán nem hiányzott...

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Ritike
Kosarazom. Amatőr szinten.

Mi most indulunk nemsokára orrtisztításra, csak Fanni elájult, remélem nem kell ébreszteni... de mindjárt kéne indulni...

Én is olyan gondban vagyok, hogy mit adjak Fannira..
Kocsival megyünk, ahova besül, ha nagyon beöltöztetem, viszont kint meg nagyon hideg van...
meg ez a harisnya dolog is.. vajon megsülne benne??? vagy fázna nélküle??? jajjj... :?
ha csak sétálni mennénk, nem lenne gond, beöltöztetném, és kész, de így????
na mindegy majd csak megoldjuk valahogy.

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Megnéztem az okosbabát. Nem mélyültem még el benne, de amit elolvastam az érdekes. Szerintem ez szakemberek között is nagy vitatéma, hogy mennyire kell a gyereket fejleszteni, tudjon e suli előtt már olvasni, számolni. Az a baj, hogy szerintem nincsenek az iskolák, pedagógusok arra felkészülve, hogy ilyen gyerekek is bekerülhetnek az iskolapadba. Legalábbis nálunk vidéken. Főleg amikor egy osztályba jár 30 gyerek. Egyébként annyira nekem az olvasásos dolog nem tetszik, az előző érv miatt, de például angolt elkezdenék neki tanítani. Arra nem nagyon találtam leírást, hogy a kreativitásukat, iq-jukat, hogy lehet fejleszteni. Szerintem ez sokkal lényegesebb, mint a matek, meg az olvasás.

Csibb!
Mi volt a dokinál, remélem minden rendben. Mi is járunk ilyen baba-mama tornára Zsófi is nagyon élvezi, és képzeld még izomlázam is volt. Csak nálunk egy héten csak egyszer van. Így azért nem sokat ér, de legalább Zsófi nagyon jól érzi magát.

Rita!
Rajtam 8 kg van, mióta hazajöttem a kórházból feljött +4 kg. Néha nagyon zavar, néha meg egyáltalán nem érdekel. Én is most akarok majd elkezdeni tornázni. Egyébként a Rubint Réka baba-mama tornája is jó, igaz csak egyszer csináltam, de így legalább nem kell lepasszolni a bébiket és mellettük is lehet csinálni. Én most a délutáni séta helyett be akarom vezetni, hogy egy héten párszor tornázunk.
zsu77
 
 


JUHÉÉÉJJJJ!!!
Azt mondták, hogy meggyógyultunk! Azért ha hallom még, hogy szörcsög, szívni kell, olyan rendszerességgel, ahogy mi is orrot fújnánk egy nátha végén. Most még éjszakára kiszívtam neki, alig jött valami, de azért egy kicsi még volt benne.

ezek után voltunk Fanni nagynénjénél (tesómnál) látogatóban, ahol van egy Pluto névre hallgató vizsla kutyagyerek, Fanni imádja, nagyokat mosolyog és kurjongat neki, és már nagyon mászna rá, ha hagynánk, és hát szegény Pluto is igencsak megnyalogatná, és játszana vele Fannival, de hát szegényt szintén nem hagyjuk kibontakozni... erre még várni kell kicsit... igazából nem is tudom mennyit... :roll:

Zsu
Én is azt hallottam erről az okosítás dologról, hogy utána rossz nekik, mert unatkoznak az iskolában. Az angol az valóban jó lehet azért..
de én még nem mélyedtem bele a témába :oops:

ez a torna is csak egyszer van egy héten, keddenként 4-től-5-ig.
lehet, jövő héten megnézzük, ha Zsófinak is ennyire bejön! :D

Barátnőmnek megvan ez a Réka féle baba-mama torna, hát mi visítottunk a röhögéstől, ahogy sipi-supizik rajta, mondjuk a tornát én nem próbáltam, de úgy döntöttem, hogy ettől a dumától a világból kifutok, ha többször kéne hallgatnom, dehát lehet, titeket nem idegesít... mondjuk nekem régről van egy Bíró Ica kazim is, hát az sem semmi... főleg 142-edszerre...

rajtam olyan 3-4 kg van, de nem mozdul semerre, hál istennek felfelé sem, de hát sajna lefelé sem. remélem lassan rá tudom venni magam, hogy ne zabáljak annyit, és végre leadom, csak az a baj, hogy mostanában, hogy Fanni beindult, már nincs időm főzni magamnak a konyhában, és mindig este zabálok be, ami nem túl egészséges, és hát a hízás szempontjából sem jó... :? és ráadásul a terhesség óta édességet is szoktam enni, pedig előtte nem voltam édes-szájú... remélem, ha végleg befejezem a szoptatást, visszaállok az eredeti édességmennyiségre...

ti miket szoktatok enni???
én azzal is gondban vagyok, hogy mit találjak ki magunknak... nem jutnak eszembe a kaják...
olyan kaják kellenének, amik hamar megvannak, és egyszerű az elkészítésük.

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Kép

hugom készített rólunk képet

egyébként nagyon szuper, mert neki is nemsokára lesz babája, és szerintem lány lesz, úgyhogy nemsokára itt az uncsitesó!!!!
Március elején fog születni várhatóan :D

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek ma este kibújt végre az első fogunk!!!!Pontosabban Tomié. Már épp itt volt az ideje, szenvedett vele szegény.Pláne ma délután.

Örülök, hogy meggyógyult Fanni. Szerencsére eddig mi még megúsztuk a betegséget. De nem járunk közösségbe, mint pl a torna.

Közben ahogy olvasgattam, rájöttem, hogy engem a babajelek érdekelnek, azt hittem ez ugyanaz, mint az okosbaba, de nem. A könyvet meg is veszem.

Sajna én is vacsorára kajálok be, addigra már tök éhes vagyok, mert többnyire Manó du-i alvása alatt főzök vacsira, mire Norbi hazajön, és akkor kajálunk fél nyolc felé. Ezáltal egész nap összeeszek, amit találok, szendvics, joghurt ilyenek, bekapok gyorsan pár falatot, úgyhogyí ez nálam is gond.
Ma borsófőzi volt.

Jó éjt!

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Hurrá!!!
Gratulálunk Tominak az első fogacskájához!!!! :D

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb! Teljesen igazad van Rubint Réka ügyben. Én attól akadtam ki, hogy egyél Norbi menüt, egyél Norbi müzlit, stb....
Örülök, hogy Fanni meggyógyult.
Én minden nap főzök ebédre (általában). Hihetetlen gyorsasággal összetudok kajákat ütni. A szomszédasszony mindig csodálkozik, de ő a rántottszeletnél is már elakad. Nekem nagyon tud hiányozni a főtt kaja.

Tomikának gratulálok fogacska ügyben.
zsu77
 
 


Rita
egy fogacska bújt csak ki? mert nálunk rögtön utána lehetett látni a másodikat is? Tominak nem?
Szenved még tőle?
Majd mesélj, hogy milyen volt a könyv a babajelekről!

Zsu
Hogy van Zsófika náthája???

Mi nagyon úgy néz ki, hogy tényleg meggyógyultunk, ma este nem is kellett szívni az orrát Fanninak, mert egyáltalán nem adott hangot a nózija, teljesen jól szelelt.
Pedig izgultam kicsit, mert pénteken voltunk kis barátunknál Marcinál, aki ugye még nem gyógyult meg, de lehet már annyit voltak együtt betegen is, hogy már immunisak vagyunk Marci bacijaira! :lol:
Szerencsére úgy döntöttem pénteken, hogy gyorsan leugrom, és elintézem a téli gumit a kocsira, és erre ma megint esett egy igen tekintélyes mennyiségű hó, ami itt nálunk sajnos meg is marad, bár úgy hallom nem sokáig, mert jön a melegebb idő. mármint csak hó szempontjából melegebb, mert olyan 7-9 fokot mondtak, ha jól emlékszem. :?

Mi ma egy kicsit lakást rendezgettünk, ugyanis még férjem szülei beépítették az erkélyt, és ilyenkor télen nagyon hideg a kő ott, és Fanni szeret oda kiszökni, amitől nekem égnek áll a hajam, hogy megfázik, felfázik, stb. úgyhogy most elmentünk vettünk szőnyeget oda, alá raktam habtapit, és most egész jónak tűnik.
meg vettünk szőnyeget a konyhába is, mert ott is kő van, és ugye már követ mindenhová a kiskutyám! :lol: :lol:

Most már csak az a baj, hogy az erkély elfogyasztott egy csomó habtapit Fanni játszóteréből, úgyhogy vennem kellene mégegy csomaggal.

További jó hétvégét!!! És nyugodt éjszakát!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


CSAJOK, HOVA TŰNTETEK??? :?

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy meggyógyult FAnni!
Két napuig nem volt gépünk, mert vettünk egy új -használtat, és azt állítgatták két napig.
A férjemet is láttam végre fél napig, nagyon jó volt.

Nem tetszik nekem Tomi, tiszta nyügizős, lehet, hogy a következő fog miatt :? Köszi a gratulációkat az elsőhöz. Mostmár rendes kis szúrós, tök gyorsan nő.

Ja, fényképeztem egy jót Kép elővettük a téli cuccokat...

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Sziasztok!

Pesten voltunk a barátainknál, ezért nem jelentkeztem mostanában.

Nagyon édi Tomika a bojtos sapeszben, nagyon szép kislánycsábító szemei vannak. Van újabb fogacskátok? Rita megvetted a Babajelek könyvet? Légyszi majd számolj be róla, hogy milyen.

Zsófi nagyon jól viselte a vendégeskedést csak a hazaút nem tetszett neki. 3 órás az út, 1/2 óra elég húzós volt. Nektek már rendes autósülésetek van? Mi még a hordozóban szállítjuk Zsófit, de szerintem már kényelmetlen neki, de mi még nem ülünk és a rendes ülésről azt hallottam, hogy csak akkor lehet használni, ha már ül a baba.

Csibb! Meggyógyult Fannika? Ti hogy álltok a kilókkal? Én most nem mértem Zsófit, de két hete nagyon jól eszik, szerintem kerekedett is, remélem hízik is.

Zsuzsa
zsu77
 
 


Rita
Azta, micsoda kék szemek!!! :D
Nagyon édi a téli szerkóban a srác!!!

Zsu
Remélem, jól éreztétek magatokat!!!
Nekünk is még a hordozónk van, pedig mi már ülünk egy-két hete... de még bírja, úgyhogy nem olyan sürgős.
Fanni teljesen meggyógyult, én nem mértem mostanában, de nagyon nagy hurkái vannak mostanában, úgyhogy nem aggódom.

Képzeljétek, én meg benyaltam valami gusztustalan vírust, hasmenéses-hányós nyavalya, teljesen legyengültem, Fannit sem tudom ellátni. Ma itthon maradt Apa, de holnap nem tudom, mi lesz, bár most kaptam egy jó ötletet barinőmtől, hogy hívjam fel egy másik barinőmet... remélem, ráér...
vagy hogy elmúlik holnapra...
ilyen még nem volt, hogy ültem a wc-n és közben hánytam a lavórba... (már bocsánat :oops: )

most megyek is az ágyba, puszi nektek

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb!

Nagyon együttérzek veled, én kb. háromszor kaptam el ezt a vírust. Valami rotovírusnak hívják. Amikor voltam vele dokinál, akkor azt mondta hogy erre nem kell semmit sem szedni, ki kell ürülnie a szervezetből. Vigyázz magadra és legfőkébb Fannikára. Biztos nehéz, de valahogy tartsd távol magadtól, nehogy ő is elkapja.

Nagyon jól éreztük magunkat Pesten. Sok mindent nem csináltunk, de voltunk vásárolni az Outlet Centerben. Vettem egy-két dolgot magamnak, mert hát ugye a régi téli ruháim nem igazán jönnek rám + tavaly télen kismamaruhákban jártam, így akkor nem nagyon újítottam be semmit.

Mégegyszer jobbulást és majd jelentkezz, hogy hogy vagy, ha lesz erőd!

Zsu
zsu77
 
 


SZIASZTOK!

Köszönjük a dicsérő szavakat :D

CSibb , gyógyulj meg, csak nehogy Fanni elkapja!

Zsu, a könyvet a barátnőm veszi meg, pénteken találkozom vele, megyünk mi is Pestre, venni kell pár cuccot.

Tomi nem aludt még el. Nem tudom, mi van vele, szegénykém nyűglődik. Tegnap is ez volt. Pedig soha nem volt semmi baj az elalvással!

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Sziasztok!!!
Hál istennek ez is az egy napos vírus volt, úgyhogy mára már sokkal jobban voltam, vagyok, csak nagyon éhes vagyok... :lol:
Nem mertem még enni.

Én is nagyon izgulok, hogy Fanni ne kapja el...

Ma voltunk dokinál, oltást kaptuk volna meg, de nem adták, mert piros Fanni torka... :?
valószínűleg a hosszú nátha nyoma.
úgyhogy egy hét múlva újra próbálkozunk.
Viszont megmértük, és 7400 g a lelkem!!!! nagyon belehúzott!!! nem véletlen akkor az a sok hurka a combján!!! :lol:

Zsu
Háromszor is elkaptad??? rövid időn belül??? ne ijesztgess!!!
nagyon szenvedtem, nem szeretném sűrűn átélni ezt, ráadásul nem voltam képes ellátni a gyerekem, amitől nagyon bepánikoltam. alig bírtam megmozdulni, nemhogy őt emelgetni... Még jó, hogy Apa itthon maradt...

Rita
szerintem a fogacska miatt lehet, hogy nehezen alszik el Tomi.
Adsz neki valamit rá?

Puszi nektek!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Örülök, hogy jobban vagy. Azért még vigyázz, mert én arra emlékszem, hogy amikor utoljára elkaptam ezt a kórságot, akkor 1 nap után a tünetek nekem is elmúltak csak nem volt étvágyam és az 5. napon belázasodtam, görcsöltem, hánytam, de utánna teljesen megszűnt. Én kb. 2 éve voltam ezzel utoljára beteg és szerintem, akkor egy éven belül kaptam el 3-szor.

Képzeljétek tegnap fürdés közben vettem észre, hogy Zsófinak kinnt van a harmadik foga. És nem a felső középső, hanem a felső szélső, a szemfog melletti. Nem tudom mikor jött ki, de szerintem már egy pár napja kinnt lehet, ugyanis teljessen jól látható. De én nem vettem észre rajta semmit. Kb. 3 hete volt egy-két felsírós éjszakánk, de biztos nincs kinnt olyan régóta, csak észrevettem volna. Remélem ez nem baj, hogy nem a középső fogai jöttek ki elősször.

Fannika nagyon szépen gyarapszik.

Nagyon eltüntetek lányok, Babcika mi van veletek?

Zsu
zsu77
 
 


Zsu
És akkor hogyan vigyázzak??? mit kell tenni, hogy ne essek vissza, mert étvágyam nekem sincs annyira, mondjuk néha marja a gyomromat az éhség, de nem tudom, mit merjek enni, és ilyenkor inkább nem is nagyon eszem, csak valami falatot bekapok.

Apa meg ma kora du. hazajött, mert ő is rosszul van, bár neki eddig még csak hasmenése volt... de 4-szer!!! :?

Mostmár tényleg nagyon félek, hogy Fanni is elkapja... :cry:

Szerintem nem baj, hogy nem a középső fogak jöttek ki, hallottunk olyanról is, akinek először az egyik oldalon jöttek ki alul-felül a fogacskái, és csak utána a másik oldalon. :shock:

CSatlakozom az előttem szólóhoz:
TÉNYLEG NAGYON ELTŰNT MINDENKI, csak hárman maradtunk!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Nem tudom mit kell tenni, hogy ne ess vissza. Próbálj diétázni, de szerintem ehetsz sokat is, csak ne zsírost, fűszerest.
Vígasztalásképp: a barátnőm annyira rosszul volt, hogy be kellett vinni az ügyeletre, mert minden létező testrészéből dőlt a "cucc", de a kislányának semmi baja nem lett. Dórika 2 héttel idősebb Zsófinál. És azt is mondták neki, hogy ugyanúgy szoptasson, sőt az anyatejben sok "védőanyag" is van.
Ti hányszor szopiztok még egy nap?
Képzeld tegnap a fürdésnél megint észrevettem egy fogacskát, lennt a 3. metszőfog. Ez biztos, hogy tegnap jött ki, de napközben semmi jelét nem mutatta Zsófi annak, hogy valami készülődik. Így mostmár 4 fogunk van.

Zsu
zsu77
 
 


Zsu
Diétázom még, sokat azért nem eszem, mert tegnap megfájdult egy nem olyan nagy mennyiségtől is a hasam, ráadásul ráálltam a mérlegre, és már csak 1 kg-val vagyok több, mint szülés előtt, és ettől kicsit beindultam, hogy akkor most nekiállok lefogyni, hátha ez egy jó kezdőlöket volt, és most talán sikerül.

Mi még kb. 4-5 ször szopizunk, de ebben az éjszakai keléses szopik is benne vannak.
Fanninak még nincs baja, remélem ez így is marad!!!

Gratulálok a fogacskákhoz!!!
Mi még mindig két fogúak vagyunk, de most épp úgy látom, hogy megint mintha készülne fenn valami...

Nekünk is nagy hírünk van, kezdünk nagyon stabilan állni!!!! persze még kapaszkodva
erről mellékelek is pár fotót, és még egyet, ahogy a kis barátnőjével játszanak, nagyon édesek voltak együtt!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Nagyon édesek a lányok!

Ügyes vagy, hogy már csak 1 kg van rajtad. Tegnaptól én is bekeményítettem. Van konditermünk, úgyhogy itthon edzettem, erre ma alig bírok megmozdulni, mindenem nagyon fáj, peddig nyújtottam is. Én megpróbálom azt csinálni, hogy este eszek visszafogottabban és 6 óráig, utánna semmit. Napközben mindent eszek, én nem lakok jól salátalevelekkel.

Mi 5-ször szopizunk. 6-kor, 8-kor, 1/2 2-kor, 1/2 5 - kor és este 1/4 9 -kor. Mindig dilemmába vagyok, hogy kell e még ennyit szopiztatnom. De egyébként meg úgy szeretem. Fogalmam sincs mennyi tejem lehet még. A mai napig Zsófi egész jól evett, kb. 1/2 üveg gyümit, 2 üveg főzit és 80-100g tejpépet. De ma nagyon nyűgös, alig lehet letenni, szerintem jön a középső felső két metszőfoga is, mert nagyon be van dagadva. Semmit nem evett a szopizásokon kívül.
Most alszik már egy órája, délelőtt is aludt, remélem most kitudja magát pihenni.

Zsu
zsu77
 
 


Zsu
Azért ügyesnek nem nevezném magam, mert semmit nem tettem ezért, csak elkaptam ezt a hülye vírust!! :lol: :oops:

de szerintem valamennyi tuti visszajön, mert most meg ki vagyok éhezve az ízekre, és úgy veszem észre, hogy megint zabálok... :oops:
azért este hasizmoztam egy kicsit megatánc közben...
meg én is próbálkozom az esti nem evéssel, az hasznos!

én sem tudom, hányszor kéne szopiztatni, nekem a dokinő mondta a múltkor, mikor mértük egy hétig Fannit, hogy a délelőttit hagyjam már ki nyugodtan, és akkor csak a gyümit kapja.

tényleg jól evett Zsófika!!! :D
Mennyi a súlya most?

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Úgy látszik ketten maradtunk, bár én is rég jelentkeztem. Zsófi szombat óta nyűgösebb és nem akar enni sem. Biztos a foga. Jó lenne ha előbújna, mert annyira zavar, hogy nem eszik. Szopizni szopizik, de nem tudom mennyire elég. Most 7300g körül van. Ez nagyon jó, ugyanis ő nem nagyon hízott 400 g-nál többet egy hónapban és kb. ebben a hónapban 500g-ot hízott, úgy hogy csak két hét volt, amikor elmondhatom, hogy nagyon jól evett. Majd csütörtökön megyünk védőnőhöz mérésre. Remélem addig meg jön az étvágya és nem fog fogyni.

Meggyógyultál? Én egy kicsit náthás vagyok, nem is tudom mikor voltam utoljára beteg.

Zsu
zsu77
 
 


Zsu
Hát igen, de legalább mi még kitartunk! :lol:

Köszönöm érdeklődésed, már semmi bajom! Apa mindjárt jön haza, én meg szaladok edzésre! Eddig még nagy meglepetésemre nem jöttek vissza a betegség által leadott kilók!!! :D
úgyhogy teljesen belelkesedtem, hogy most aztán nekiállok ennek a fogyókúrának!

Akkor majdnem egyforma súlyúak a csajaink!!! a hosszát is méreted? én majd szerintem pénteken ugrom le a védőnőhöz, és akkor én is megméretem a hosszát is megint, mert kiváncsi vagyok!

na megyek összepakolni az edzéscuccom!
Csók egyetlen beszélgetőpartnerem!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb!

Csütörtökön a hosszát is megmérjük Zsófinak. Nagyon kiváncsi vagyok, bár tényleg nagyon gyatrán eszünk mostanában, remélem azért nem esünk vissza a fejlődésben.
Milyen volt az edzés? Én is majd ma délután akarok kondizni, csak Zsófi tegnap délután 25 percet aludt, nem tudom ma mennyit fog, de bízom benne hogy tudok majd azért edzeni.
Valami egyébként nincs rendben nála. Mindig foglalkozni kell vele és délelőtt és délután is úgy alszik el, hogy pár percig sír. Előtte meg leraktam, vigyorgott, beszélgetett még magában és utánna szépen csöndben elaludt. De úgy látom, hogy nagyon duzzadt az ínye Zsófikának. Ha ma is rosszul eszik lehet, hogy kihívom a doktornőt, mert nem tudom mennyi tápanyaghoz jut a tejcsivel. De nem látom rajta, hogy éhes lenne, az éjszakát is végigalussza. Ti hogy álltok az éjszakákkal, elkezdtétek már a nevelést?

Egyébként, ha már így ketten maradtunk, Te hány éves vagy? Én 29 múltam júliusban.

A tanításról kérdeztem az egyik tanítónő barátnőmet. Neki két héttel idősebb a lánya Zsófinál. És ő azt mondta, hogy hülyeség, bár az igaz, hogy nagyon fogékonyak ilyenkor a gyerekek, de csak akkor ha foglalkoznak velük. Mesélte, hogy az egyik kolleganőjének a gyereke 5 évesen két nyelven beszélt, dalolt, verselt, stb., de amint nem foglalkoztak vele, lazább lett a gyeplő mindent elfelejtett. A másik barátnőmék járnak angolra 2,5 éves kisfiával, de nem érdekli a kisfiút. Elszalad, játszik inkább, nem ül le az anyjával gyakorolni, kínszenvedés az egész. Nem tudom én sem mi lenne a jó.

Zsu
zsu77
 
 


Zsu
én kettővel több vagyok... ja nem, kettő és féllel, mert én januári vagyok :?
az edzéstől jól elfáradtam, de nagyon jól esett! holnap viszont meccs is lesz, 6-kor kezdődik, úgyhogy be kell vetni a nagyi segítségét!!! ketten oldják meg a fürdetés nehéz feladatát apával.
szerintem apa be van szarva a mostani keddi egyedül fürdetés után, mert FAnni már életveszélyes a kádban, feláll, meg ül, meg minden... :lol:

Fanni is kezdi hagyagolni az alvást, legalábbis ma de. csak 20 percet aludt, majd legközelebb 5-kor aludt el a kocsiban hazafelé a sétából.
jaj, és képzeld, ma de. megvolt életünk első balesete!!! felkapaszkodott egy székbe, ami elég könnyű, és ezért aztán borulékony is, majd leült, de közben kapaszkodott a székbe, majd egyszer csak hátradőlt ülésből véletlen, és a széket pedig a nagy kapaszkodásban magára rántotta. tehát egyszer koppant a feje a parkettán, majd elölről is kapott egyet a széktől... :?
dobok egy képet a sérülésünkről...

nagyon rossz érzés volt, mert most kivételesen nem mentem oda, hogy a háttérben legyek, hanem próbáltam elcsalogatni onnan a habtapira, de persze nem sikerült, és mikor láttam, hogy dől, már nem értem oda...
eléggé sírt, de azért meg lehetett gyorsan nyugtatni...
és még mennyi ilyen vagy még rosszabb baleset lesz, el sem merem képzelni... olyan kár, hogy ezeket nem lehet elkerülni...

igen, erről a tanításról nekem is rémlik valami, hogy olvastam valahol, hogy a babáknak a rövid távú memóriájuk nagyon jó, de fontos az ismétlés pont ezért, sokszor kell ismételni, hogy rögzüljön. de én tényleg nem tudok erről szinte semmit, nem olvastam még utána :oops: most épp semmire nincs időm, ma még enni sem hagyott a kiscsaj. ha kiléptem az 1 m-es vonzáskörzetéből azonnal visított... :?
jól emlékszem, hogy ez most az a nagyon brutál anyás korszak???
(kérdezem én tapasztalt Nyúlné barátnémat...) mert azért bevallom, kissé ideges leszek tőle, hogy csak a homeos bogyójáért mennék ki 3 másodpercre a konyhába, és rögtön iszonyú hangerővel visít... a hajam is égnek áll.
és ráadásul ez teljesen új tőle...

na de elég a panaszkodásból, ma is álltunk a sorban a boltban, és annyi bókot és dicséretet kaptunk, hogy milyen gyönyörű ez a gyerek, hogy akkora lett a májam, hogy alig fér már el bennem... :lol:

Hajrá tornázás, drukkolok, hogy sikerüljön időt szakítani rá!!! tényleg annyira kell ez nekünk, jót tesz nagyon!

ja és még az éjszakára nem válaszoltam: háááát még nem annyira nevelem :oops: csak most magától mintha kevesebbszer kelne, meg néha apát küldöm. most több tápit adtam neki estére, kipróbálom, hogy így felkel-e, kiváncsi vagyok...
szerintem mi már nem fogunk sokáig szopizni, mert nappal szinte nem is szopizik belőle, este a tápi előtt sem nagyon, mert a tápit várja, a mellemet meg csak jól megcsípi a két kis fogával, kaján mosoly kiséretében, éjszakai keléseknél van, hogy igen, de volt olyan is, hogy csak a szájába vette, meg sem szívta, csak bealudt rajta.
szóval ha így folytatja el fog fogyni. pedig ezekre az éjszakai nyugiszopikra tök jól jön... na lehet, hogy akkor tuti elkezdem a nevelést, ha már nem lesz tejem... 8)

puszika

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Kép

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Nagyon sajnálom Fannikát, dehát a balesetek elkerülhetetlenek. Minket még nem ért semmi baj, mert ugye mi még csak forgolódunk. Tegnap nem edzettem végül, mert Apával elmentünk 1,5 órára itthonról. Cukrászda, könyvesbolt, stb. Ma edzettem, de amint befejeztem már fel is ébredt Zsófika, így már nyújtani nem igazán tudtam. Legközelebb úgy edzek, ha Apa itthon lesz, mert így olyan rohanás, mert mindig attól félek felébred Zsófi.

Egyébként most nagyon el vagyok kenődve. Voltunk védőnőnél... 7000g-ot mért és 71,5 cm. 5 hete 6800 volt és 70 cm. Én itthon 1 hete 7200 mértem, előtte 7120-at, tehát nem tudom, hogy mivel szombat óta nem igazán eszik ennyit visszafogyott volna?! A mozgása sem igazán alakul. Holnap felhívom a doktornőt. Szerintem ő azt fogja mondani, hogy akkor kezdjük el a tápit, de nem vagyok benne biztos, hogy kell az nekünk. Pl. ma délelőtt megevett kb 80 g sütőtököt, délben egy teljes konzervet, 4-kor 100g tejpépet és még lesz vacsi 7-kor. És emelett szopizunk 5-ször . A védőnő is tanácstalan. Én már arra is gondolok, hogy lehet, hogy valami felszívódási zavar lehet nála. A barátnőm 10kg - os lánya szopizik háromszor és nem eszik meg ennyi kaját. Egyébként egész nap egy hangja nincs, nagyon jó kislány, éjszakát is végigaludja (ha eszik vacsit, ha nem = tehát csak van még tejem, ha nem lesz éhes éjszaka).
Azért is akarok a doktornővel beszélni, mert megjelent a rotovírus elleni védőoltás. Csak azon a tájékoztatón, amit kaptam az van, hogy 24 hetes korig érdemes a babáknak megkapni az oltást. Ha tudok majd valami infót megírom.

Zsu
zsu77
 
 


Zsu
Nekem is ugyanez volt Fannival, mondjuk ő egyáltalán nem hízott...
nem lehet, hogy ugyan van elég tejed, de mint nálam is, már nem olyan tápláló??? megjött már neked? mert nekem ugye az volt a megoldás, hogy pont azóta nem hízott, mióta megjött nekem, úgyhogy valószínűleg amiatt megváltozott az állaga a tejnek.
Még mindig szopizunk, azt nem kell elhagyni a tápszer miatt!
én nem is értem, hogy miért írtóznak annyira az emberek a tápszertől. csomó a baba számára hasznos vitamin van benne, ami a tejünkben már nem biztos, hogy benne van ennyi idő után, esetleg nem úgy étkezünk, vagy nem tudom miért...
az, akinek van teje, és a babája is hízik, fejlődik rendesen, az persze, hogy nem tápszerezze, de ha valami gond van, akkor szerintem nem kell annyira megijedni a tápitól. Nekünk pl. segített, és egyáltalán nem lett felfújt gyerekem. tök normális most a súlya.
ez az én véleményem, nem akarok beleszólni, csak bíztatlak, ha esetleg mégis tápszert javasolnának!

Nekem ma megvolt a meccsezés, és képzeld, Fanni nélkülem feküdt le!!! :shock: :shock: :shock:
mire hazaértem, aludt!!!
olyan furcsa érzés volt...
pedig direkt eljöttem a vége előtt, hogy hazaérjek...

Örülök, hogy azért tudtál edzeni! és a csavargás is biztos jólesett...
hármasban voltatok, vagy csak kettesben?

mi az a rotovírus? én azt sem tudom... :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Igaza volt a védőnőnek, Zsófika tényleg csak 7000g. Két mérlegen is lemértük. Annyira el vagyok kenődve, hogy teljesen hányingerem lett. Vagy lehet, hogy én is beteg leszek?
Nekem még nem jött meg. Holnap elkezdem írni, hogy miből mennyit eszik, mennyit szopizik. Teljesen igazad van tápszer ügyben, köszi a biztatást. De azért csak el vagyok kenődve.

A rotavírus az az, amit Te is beszedtél. Ez okozza a hasmenést, hányást. Csak nekem két barátnőm babája is bekerült vele kórházba, mert ugye a piciknél nagyon veszélyes lehet a kiszáradás miatt és infúzión is volt mindkettő. Az a baj, hogy kaptam tájékoztatót róla, de nincs semmi honlap cím rajta, de azért ha gondolod Te is nézz utánna.

Milyen volt a meccs? Tényleg nagyon furi lehet, hogy nem Te fektetted le Fannikát. Én is pont nemrég mondtam Apának, hogy milyen gáz (nem mintha egy percig is bánnám), hogy 9 hónapja minden estém ugyanúgy telik el. Párszor elmentünk lefektetés után vacsizni, de én nem is tudtam elengedni magam mindig Zsófika járt az eszembe. De egyébként egyáltalán nem hiányzik a jövés-menés. Megtehetnénk, hogy sűrűbben menjünk el szórakozni lefektetés után és egyébként napközben is, de nem vágyom rá. Van egy kis segítségem, aki heti 1,5 nap jön hozzánk. Nem mondom azt, hogy takarítónő, mert szinte családtag. Rá teljes mértékben rámerem bízni Zsófit. Képzeld annyira szereti Zsófit, hogy most jött hozzánk délután is, holnap délben is jön, hogy segítsen megetetni Zsófikát. Eszméletlen, hogy hogy megtudja "tömni", addig ugrál, táncol, énekel neki. És mindezért cserébe nem vár semmit, hanem ennyira szívén viseli, hogy mi van a kislánnyal. Egyébként anyósom is imádja, ha szólnék neki azonnal ugrana, tehát tudok kitől segítséget kérni, de nincs igazán rá szükségem, mert olyan jó kislány Zsófi, hogy mellette mindent el tudok intézni. És szerencsére azért Apa is sokat itthon van.

Hányszor és mennyi tápszert adsz Fannikának?

Jó éjt!

Zsu
zsu77
 
 


Ne idegeskedj, a 7000 sem olyan kevés, Fanni is csak 400-zal több, az nem nagy differencia!!!

szóval reggel és este kap tápit. reggel én 150-et adok neki, este meg eddig 180-at, de most felemeltem 200-ra, mert már nem szopizik annyit napközben. én úgy állítottam be a mennyiséget, hogy mikor mértem a szopikat egy hétig, akkor nagyjából láttam, hogy átlagosan mennyit szopizik, és azt levontam abból a mennyiségből, amennyi a dobozon volt, hogy adni kell neki. a reggeli meg azért kevesebb, mert most éjjel ugye 2-szer is szopizik, az egyiket ebből nem sokkal a reggeli előtt, és ha többet adok, akkor kibukja.

az jó, ha ilyen segítséged van. Nekem csak anyukám tudna segíteni, de ő még dolgozik sajnos, úgyhogy napközben nem nagyon. de igazából én is úgy vagyok vele, hogy nem nagyon van rá szükségem, mert Fanni is nagyon nyugis baba, és mindent el lehet vele intézni. nekem inkább az hiányzik, hogy mivel egy db nadrágom van, amit tudok hordani, ezért hogy el tudnék menni egyedül egy kicsit körbenézni, próbálgatni, egy fél nap elég lenne erre. de annyira még mondjuk nem hajtottam ezt a témát, mert biztos meg tudnám oldani mondjuk hétvégén, csak most meg már nincs kedvem hétvégén nézelődni, mert már elkezdődött a karácsonyi őrület, és attól kiborulnék, nem bírom már a tömeget...
pláne, hogy tudom, hogy úgysem nyugodtan lófrálnék, hanem rohannék mint az állat, hogy gyorsan végezzek, és jöhessek haza Fannihoz, úgyhogy a sok embert rohanva kerülgetni, biztos egy rémálom lenne... úgyhogy majd jövőre veszek egy gatyát! :?
Én most azt próbálom megszervezni, hogy egyik este el tudjunk menni vacsizni egy baráti párral, na ez is hiányzik, hogy nyugodtan leülve ehessek egyszer... és ne késő este... :lol:

ja a meccs végeredményét sajnos még nem tudom, mert közben csomószor vezettünk, de mikor el kellett jönnöm akkor épp 5 ponttal ment az ellenfél. de majd megkérdezem a csajokat.

milyen jó neked, hogy még nem jött meg!!! nekem már 4 hónap után megjött... :?
na megyek elkészülni, míg Fanni alszik, mert megyünk barátnőmhöz.
Pussz

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Beszéltem a doktornőnkel. Azt mondta, hogy kérjünk időpontot gasztroenterológiára + csináljunk majd egy hasi ultrahangot. De ő azt mondja, hogy szerinte semmi baja Zsófikának, csak ilyen alkat. Remélem igaza lesz, de azért hogy megnyugodjunk elmegyünk a vizsgálatokra. Ma találkoztunk az egyik ismerősömmel, akinek most kb. 2 éves a lánya. Mondtam neki, hogy el vagyok kenődve Zsófi súlya miatt. Mondta, hogy ne aggódjak, mert az ő lánya 1 évesen volt 7900g és 14 hónapig szoptatta, jól is evett és mégsem hízott csak ilyen minimálisakat, mint Zsófika. Egyébként ma délben is megevett Zsófi egy üveg pulykahúsos spagettit.
Kérdeztem még a dokinénit a rotavírusos védőoltásról. Sajnos 24 hetes korig lehet beadni, utánna nem ér semmit.

Zsu

Többiek merre? Mi lett veletek lányok? Nagyon unalmasak lettünk?!
zsu77
 
 


Zsu
szerintem sincs semmi baja! de azért, hogy megnyugodjatok, menjetek el vizsgálatokra!!! :lol: mi is ezt tettük, na ott aztán tényleg semmit nem mondtak... :shock: :?
de azért el kell menni, hogy az ember ne érezze azt, hogy valamit nem tett meg a gyereke érdekében.

Nem is meséltem, hogy mi meg voltunk tegnap bőrgyógyásznál, mert nem tudom, hogy észrevetted-e már, de Fanninak az arcán bal oldalt van egy piros hajszálértágulatos folt, így született, meg észrevettem még valamit a másik oldalon, és meg akartam nézetni.
hát a hajszálerekre sajna azt mondták, hogy nem fog elmúlni, viszont majd ha 18 éves lesz, és ő is úgy akarja, akkor lézerrel nagyon szépen el lehet tüntetni majd. úgyhogy szexepiles a csaj! :lol:
a másik kis folt viszont valami jóindulatú bőrkinövés, amit félévente meg kell mutatnunk, és figyelni kell, hogy lesz-e máshol is, ha igen, akkor azonnal mutatni kell. sajnos nem emlékszem a nevére, de majd próbálok utánanézni a neten egy kicsit.

így utólag nagyon örülök, hogy paramama lévén elvittem Fannit, mert azért nem legyintettek, hogy ugyan már, ez semmi. Pedig azt hittem majd jól megmosolyognak, hogy feleslegesen pattogok.
Viszont annyira szimpatikus volt a dokinő, hogy csak na!!! olyan kedves volt, és ez a kedvesség kiült az arcára, és olyan szép volt tőle, ezt jól ki is elemztük barátnőmmel, merthogy együtt vittük el a srácokat.

akkor erről a rotovírusos oltásról lemaradtatok... :?

nem dobsz fel Zsófikáról pár képet, meg esetleg magadról is??

Ritike, Babcika, Anita, Bea, Petri, Angi, Eszti, Trose, Bea, Évi, Tünde, és a többiek, bocsánat ha kihagytam valakit, most hirtelen ennyi név ugrott be.. :oops: Merre vagytok???
Olyan jó lenne hallani felőletek... :roll:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak visszatértem a régi kerékvágásba, hogy semmire sincs időm. Nem tudom hogy csinálom.....

Félig elolvastam a babajeleket, arról is akarok majd írni, meg azt szeretném mondani, hogy nálunk is volt, hogy Tomi nem hízott vagy másfél hónapig, az olyan 5-6 hó között volt, akkor kezdtem el aztán a hozzátáplálást, meg este tápit. Nem vacsizott eleget cicicből! Szar érzés, de ez van, meg tényleg lehet, hogy nem elég tápláló már a tejcsi. :(
Szóval én is sokat paráztam, aztán szépen beállt minden, reggel még mindig cicizik, de többször már köszöni nem kér. NApközben gyümi, főzelék (vagyis inkább püré), husi, este tápi.

NA megyek, nemrég aludt el Tomi, rohanok mosogatni, miegyéb

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: