Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!! :D

Nagyon sajnálom, hogy így eltűntem, pedig nem ezt ígértem... :?

Utolsó félévemet csinálom az egyetemen, és szerencsére elég sok elővizsga lehetőség van, amelyeket igyekszem megragadni, mert a 10 vizsgát igen nehéz lenne csak a vizsgaidőszakban abszolválni... főleg egy ilyen kis gézengúzzal :D

Fogacskákhoz gratulálok!

Csibb: Nagyon ügyi Fannika! Balesetet sajnálom...sajnos néha én sem érek időben oda. Viszont vigasztaljon, hogy egyre kevesebbet fog esni. Illetve csak átmenetileg, mert aztán, mikor tanul leülni állásból, vagy kezdi elengedni a támasztékot, vagy elindul... ajjajjjj, mi lesz még itt :?
Örülök, hogy végre túl vagytok az orrtisztításon!

Zsu: Súly miatt no para! Ha jó kedélyű Zsófi, pisi, kaki van rendesen, akkor nincs baj, ilyen alkat. Mint Babci Lilkója!

Tornázni már nekem is nagyon kellene. Én hol hirtelen fogyok pár kilót, hol egy-két nap zaba után visszaszedem a dupláját :? Már baromira idegesít, de majd csak vizsgaidőszak után tudok kezdeni magammal vmit. De... hogy picit jó legyen a lelkemnek, elkezdtem szolizni. (igaz, még csak 2x voltam). Nagyon jól esik kicsit relaxálni. Egyébként én sem bírom Botit még másra hagyni. Vhogy nekem így jó, ahogy van. Mi is szinte mindent el tudunk intézni együtt, vagy Apa is besegít. Mondjuk az baromi jó érzés, mikor vizsga után meglát, és ugrik át a nyakamba, ölel, "puszil" :D Nincs ennél szebb érzés!
Amúgy is most elég bújos lett a legény. Ha játszik, ott kell lennem kb. 2 méteren belül. Nem is kell vele játszani, mert elvan, de ha úgy gondolja, bújik belém, ölel, csókol, (kicsit cicizik), néha magzatpózba kuporodik az ölembe, de hirtelen gondol egyet, hogy elég az érzelgősségből, én pasi vagyok, és usgyi el. :D

Kapott egy bébitaxit, és legnagyobb meglepetésemre, simán felkapaszkodott benne, és tolja. Olyan édesen pakolgatja előrefelé a lábacskáit. :D
Csak sokat pipiskedik, ezért cipőt húztunk :D Egyébként már van, hogy kb. fél percig is megáll támaszkodás nélkül.
Ja, és baromi jó a labdaérzéke :wink:

Pontos adatokat nem tudok róla, de kb. 74-75 cm B.(most sokat nőtt) - mi mértük :roll:, súlya meg hááát... 9.5 kg felett....de nem tudom, és most nem lesz dokink két hétig!

Na, nagyvonalakban ennyit rólunk! Remélem, nem baj, hogy most csak magunkról írtam.

Próbálok majd jönni, legalább egy-egy életjel erejéig.

CSajok szerintem szintén azért sem tudnak jönni, mert a bébik nagyon beindultak mozgásilag, és nehéz tőlük irogatni.. bár tuti, olvasgatnak :wink:

Szép estét!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Hurrá! Jelentkeztetek!!!

Ritike!
Várjuk a beszámolót!!!

Anita
Nekem is már csak 1 félévem van a fősuliból, és februárban kezdem. nekem csak 5 vizsgám lesz, és az államvizsga, de az az öt vizsga nagyon nehéz... sajnos... ezért nem tudtam lerakni Fanni születése után.
jaj, de el sem tudom most képzelni, hogyan fogom ezt csinálni... :roll:

a sebe már nem is látszik! viszont az állásból ülést már elkezdte, és csomószor sikerül is ülve maradnia borulás nélkül!!! :lol:
ez a székes baleset is egy ilyen akciósorozatból alakult ki! állt a szék mellett, majd seggre ült, és hátradőlt, és úgy rántotta magára a széket.

ezek szerint nem mentél kosarazni???

Boti nagyon édes lehet, ahogy bújik!!!

én most épp járássegítőt próbálok találni a vaterán, hátha sikerül olcsóbban megúszni, már láttam is jót, csak még nem volt felhasználónevem, de már megvan, csak azóta nem sikerült leülnöm a géphez keresgélni...

Gratula a támaszkodás nélküli álldogáláshoz!!!

És tessék tényleg jönni gyakrabban!!!

Zsu
Hogy telt a hétvége??? Remélem megnyugodtál már, és nem idegeskedsz Zsófi súlya miatt, látod, mindannyian átestünk már ezen, és semmi baja a gyerekeknek!

csóközön

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, , hogy jelentkeztetek. Látom mindenki ezerrel tanul. Én is tanultam, elősször Kereskedelmi főiskolára jártam Szolnokra, majd utánna munka mellett a Szegedi Tudományegyetemre, Gazdálkodástudományi karra. Az azért nagyon húzós volt munka mellett, amikor végeztem azt mondtam, hogy soha többet nem akarok semmit sem tanulni.

Majd folytatom, de Zsófi elkezdett nyügizni.
zsu77
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagyon örülök, , hogy jelentkeztetek. Látom mindenki ezerrel tanul. Én is tanultam, elősször Kereskedelmi főiskolára jártam Szolnokra, majd utánna munka mellett a Szegedi Tudományegyetemre, Gazdálkodástudományi karra. Az azért nagyon húzós volt munka mellett, amikor végeztem azt mondtam, hogy soha többet nem akarok semmit sem tanulni.

Majd folytatom, de Zsófi elkezdett nyügizni.
zsu77
 
 


Újra itt vagyok. Látom az előbb kétszer küldtem el az üzenetet.
Ti hol tanultok és mit?
Nem tudom mi van Zsófival, de kevesebbet alszik mostanában. Ti nem tapasztaljátok a babóknál ezt? Régebben délelőtt aludt egy jó órát, du. minimum 1,5 - 2 órát. Most kb. 1-1 órát alszik és reggel is már pár napja fennt van 3/4 5 -kor 6 helyett. Szerencsére egyből visszaalszik, de én már azt várnám, hogy mikor alszik hajnali szopi nélkül végig egy éjszakát.
Mostanában megint jól eszünk, kb. 1-1 üveg főzit ebédre és vacsorára + egy kis gyümit, tejpépet. Igazából most már én ragaszkodom a gasztrós vizsgálathoz, mert a doktornőnk szerint semmi baja Zsófikának. Engem az aggaszt, hogy soha nem is hízott Zsófi csak ilyen minimálisakat és elég sokat kakil is (3-4-szer) és arra is gondolok, hogy valami felszívódási zavara lehet e Zsófinak. Nagyon bízom benne, hogy tényleg semmi gáz.

Megyek, mert megint vernyog Zsófia.
zsu77
 
 


Sziasztok,

hamarosan beszámolok, ha végigolvastam a könyvet. Jónak tűnik.
Zsu, remélem minden rendben lesz a vizsgálaton, és aggodalmad felesleges lesz. De ismerem az ilyen parát, jobb megnyugodni.

Én a gödöllői egyetemen végeztem, munkavállalási tanácsadó vagyok, de nem azt csináltam, HR-en dolgoztam a Caterpillarnál, és előtte egy kisebb cégnél. Én is 29 múltam, sőt , áprilisban 30 leszek. :shock: rettenet.

Tomi is egy ideig kevesebbet aludt (volt, hogy 2x fél órát), de most újra jókat alszik, de 1/2, du 2-2,5 órát.


Véletlenül nincs valakinek felesleges Pampers pelus vonalkódja?
3-as vagy 4-es méret jumbó vagy óriáscsomagról, 2 db hiányzik egy jó játékhoz.

Megyek, még a maradék vasárnapot apával töltöm, holnap újra meló :(

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Tomi ma óriásit hancúrozott a fürdőkádban

Kép Kép Kép

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Rita!

Valami tünemény ez a nagylegény. Olyan más, mint Zsófi. Majd rakok fel én is képeket.
Most alszik a mini-manó, de egyébként ha nem alvással tölti az idejét, akkor kézben van. Szörnyű nyűgös. De szerencsére jól evett, csak megint hamarabb is ébredt + nem igazán lehet letenni.

Körkérdés: Ki miben altatja a babákat? 23 fok van Zsófi szobájában és én egy lábfej nélküli rugdalózót adok rá, egy hálózsákot, ami újj nélküli + betakarom egy vékonyka pléddel, de az nem jelent semmit, mert 5 perc múlva már nincs rajta. Sokszor nem tudom eldönteni, hogy most ez így elég e neki, mert annál végülis nincs jobban beöltöztetve, mint ahogy mi vagyunk.

Zsu
zsu77
 
 


Sziasztok!

Amit az imént írtam, az elszállt :evil:

Szóval arról volt szó, hogy ZSuzsi, köszönjük a dícsérő szavakat, már mi is szívesen látnánk Zsófit. Amúgy Tomi 8770 gr és 76 cm, nagyon hosszú, 59 cm volt, mikor született és az apukája magas.

Dicsekedtem, hogy milyen sokat alszik, hát ma ahogy a géphez leültem, felébredt másfél óránál.,...

Nálunk 21-22 fok van, Tomira bodyt és egy normál vastagságú (mint egy plüss rugi) hosszúujjú zsákot adok, és betakarom egy vastagabb pléddel.
Míg le nem fekszünk többször megnézem, nincs -e kitakarva.
Nagyon szeretem ezt a zsákot, nem tudom mi lesz majd, ha nagyobb lesz. Bár a keresztfiamék sokáig zsákban aludtak, és kiválóan tudtak benne közlekedni.

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Sziasztok!
tegnap én is írtam, csak nem küldtem még el, és apa belekavart a netbe, és elszállt az egész...
nem volt energiám újra írni.

szóval én az államigazgatási főiskolára járok, nappalira, és van még egy félévem, az utolsó, és az államvizsga...
Én is munka mellett csináltam, aztán meg terhesen, és most mikor megszületett Fanni, nem tudtam lerakni az utolsó vizsgáimat, mert egyszerűen az agyam képtelen volt mással foglalkozni, mint a gyerek... elmentem egyszer vizsgázni, jól beégtem, aztán úgy döntöttem, hogy ami nem megy, azt ne erőltessük... :oops:
úgyhogy halasztottam.
amúgy imádom a sulit, mert közel áll a joghoz. (nagyon régen még ügyvéd akartam lenni, de gyorsan kiderült, hogy nem vagyok az a seggelős fajta... sajnos...)

Ritike
én már odaadtam egy barátnőmnek a vonalkódjaimat. :?
tényleg írtó helyes ez a Tomi gyerek!!! gyönyörű kék szemei vannak, és nagyon huncut arcocskája!!! :D

Zsu
Igen, követeljük a Zsófi fotókat!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

nálunk 23-22 fokról szokott lehűlni 20-ra és azt tartja éjszaka. Fanni egy body-ban alszik egy vastag hálózsákban, aminek nincs ujja, és csak hajnalban szoktam betakarni egy vékony takaróval.

Fanni mostmár 3-adszorra csinálja, hogy szinte semennyit nem alszik napközben (délelőtt 25 perc, du. egy rövid elalvás séta közben a babakocsiban) és 5 és 6 között már olyan álmos, hogy kénytelen vagyok lerakni, mert sír, és bealszik egy jó hosszút, elvileg már most is negyed órája fürödnünk kéne, de még alszik...
és ez nagyon nem tetszik nekem...
borul az egész esti rutin. álmosan nem szeret már fürödni.

most már erőszakkal le fogom rakni du. még időben. ha sír ha nem...
csak az a baj, hogy állandóan feláll az ágyban, és nagyon sír, hogy nem akar aludni. és mivel nem szokott ilyet csinálni, nem is vagyok hozzászokva a sírásához, és nem bírom hallgatni.
azt is észrevettem, hogy pszichésen tök rossz hatással van rám ez, mert ha sír, estére teljesen zombi fejem lesz. és rossz kedvem, és reggel olyan fáradtnak érzem magam, hogy alig térek magamhoz. szóval most rossz passzban vagyok nagyon.
de ha egy jó napunk van, attól úgy fel tudok töltődni...

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Most csak ennyire ugrottam be:

Kép
Kép

Kép

Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Csibb, el se hiszed milyen jól esett, hogy hiányoltál :) Volt egy húzósabb időszakunk, amikor alig tudtam jönni, utána meg már nem volt képem írni, merthogy alig jelentkeztem előtte... :oops: Na, de ha nem baj, akkor jövök újra :)

Csudaédesek a manók, nagyon megnőttek! És egyre ügyesebbek és mozgékonyabbak, csak az én kicsim ragadt le a kúszásnál, neki úgylátszik megfelel a vízszintes póz. Ücsörögni ugyan szeret, de egyedül még nem ül fel. Nem is próbálkozik. Csütörtökön megyünk dokinénihez, és majd rákérdezek, hogy ideje-e elkezdenem aggódni :roll:

Dóri és a banán

Kép

Kép

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


itt vagyok, csak tegnap edzésen voltam, ma meg meccs volt, úgyhogy kivagyok nagyon

Évi
Örülök, hogy jól esett, és annak is, hogy ilyen gyorsan itt is teremtél!!! :D
Mi volt az a húzós időszak??
Nekem most van az úgy érzem, amikor egyszerűen nem merem magára hagyni nagyon, mert borulásveszély van.
Ülni általában állásból szoktak a babák, én úgy tudom, mikor visszahuppannak a popsijukra, úgyhogy szerintem amíg nem áll, egyáltalán nem kell aggódnod, hogy nem ül fel magától.
Nagyon édes, és szép kislány lett Dórika, nem mintha nem lett volna az... :lol: És ilyen ügyesen eszi a banánt egyedül??? :shock:
Hány fogacskája van?
Nekünk még mindig csak kettő, de már nagyon úgy néz ki felül, hogy mindjárt kijön, de ez már hónapok óta jön...

Anita
HÁt ez a Boti, hogy milyen jó húsban van!!!!
és nagyon helyes!!!

Zsu
Mit mondott a dokinéni? voltatok már gasztroenterológián? ha nem, mikor mentek?
továbbra is várjuk a sztárfotókat a manöken csajról!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1164225849.23.jpg[/img] Kép Kép [/img]

Sziasztok!

Csak dobok pár képet és majd holnap jelentkezem.
Jó éjt!
zsu77
 
 


Sziasztok!

Csibb!

Köszönjük szépen a dicsiket, bezsebeltük :)
Betegek voltunk a Dórival, az volt a húzós időszak. Először én voltam kehes, aztán ő elkapta tőlem. Orrszívás, orrcseppentés ment naponta többször, mindegyiknék kiborult csóri. Meg én is :( Mire a megfázásból kilábaltunk jött a 3 napos láz, napi millió lázmérés, kúpbeadás, egyéb hercehurca. Szegény gyerek már akkor visított, ha felvettem, és mentünk a szobája felé, mivel ezt az összes rémséget ott követtem el a sérelmére :twisted: Ja, és közben kijött az ötödik foga, és most még hárommal küzdünk éppen. "Dióhéjban" ennyi :) Talán most már rendeződünk, és a kis bizalma is helyreállt.
Egyébként a Dórinak is nagyon lassan bújt ki a felső két metszője, mikor úgy látszott, hogy már szinte kinn van, még akkor is hetek teltek el, mire már szúrt a csücske :roll:

Zsu!

Zsófi nagyon komoly hölgy :) Mit olvas?

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Szia Évi!

Zsófika angol tanulókrimit olvas. Mindig az kell neki, ami pont nálam van.

Délelőtt írtam egy jó kis levelet, de nem küldtem el, mert jöttek hozzánk a szippantósok és elszállt az egész. Nálunk állandóan van valami dugulás és már nagyon jól összehaverkodtam a szippantós brigáddal. Amikor jöttek ma mondták, hogy milyen rég nem találkoztunk. Mondom február 10.-én, mert aznap végül még megis szültem a dugulás után.

Szóval ma nagyon jó napunk van, de az éjszakánk nem volt ilyen happy. Már másodszorra a héten 3/4 4 - kor kelt. Most nagyon keményen elhatároztam, hogy nem szoptatom meg, mivel jól vacsizott, utánna sokat szopizott is, úgy gondoltam nem lehet éhes. Valamikor nem vacsizik és mégis 6-ig alszik. 1 órát fennt voltunk: ordított, bementem, dajkáltam, letettem, kimentem, 10 percet ordított, bementem, dajkáltam, letettem, kimentem és így tovább. A végén már erősen elgondolkodtam, hogy meg kellene szopiztatni, de szerencsére elaludt és aludt 3/4 7-ig. Kicsit lelkiismeretfurdalásom volt, hogy miért hagytam 1 órát kínlódni, de nem akarom "a minden nyikkanásra szopizunkat", mert később lesz rosszabb.

Képzeljétek leesett a franciaágyról Zsófika. Szerencsére az ijedtségen kívül semmi baja nem lett, de sírtunk mindketten, ő azért inkább mondhatjuk, hogy ordított. A reggeli program, hogy ha felébred 1/2 8 felé, akkor Apa áthozza és 1/2 órát még együtt vagyunk az ágyban. Apa kiment és én is, Zsófi az ágy egyik végében volt, még el is barikádoztam. Egyszer csak egy huppanást hallottam, de gondoltam ez nem Zsófi, mert nem sír. De már mentem is vissza a szobába, akkor már ordított, ott feküdt hason a földön. Annyira sajnáltam, hogy lehetek ilyen hülye.

Tegnap elkezdett kúszni Zsófi, emelgeti a popóját, mint egy kis hernyó. Nagyon örülök, hogy végre valami elindult, mert hemperegni hempergett, forgolódott is, mint az óramutató, de csak nem akart mászni. + Tegnap a dohányzóasztal lapjába megkapaszkodott az ujjacskáival, mint egy kis sziklamászó és felhúzta magát. De utánna elkezdett sírni, szerintem nem tudta, hogy innen hogyan tovább.

Ma voltunk hasi ultrahangon. Azonkívül, hogy Zsófit körberajongták + ő odapisilt a vizsgálóágyra nem történt semmi. Semmi elváltozást nem találtak nála. Majd 7.-én megyünk gasztróra. Csak akkorra kaptunk időpontot. Tudjátok ez vidék.

Csibb!
Az etetőszékes fotón látszik, hogy Zsófinak is van ilyen hajszáleres foltja a nyakán. Nekünk az mondták felszívódik.

Majd jövök, csak megjött a barátnőm.

Pusza.

Zsuzsa
zsu77
 
 


Sziasztok!

Zsu, aranyos a kis Zsófi, olyan igazi kislányos - tényleg hölgyemény - arcocskája van.
Mi is itt tartunk a hernyózásnál, fenékemelgetés, hátrafelé haladás gyors iramban. A második fog még mindig nem akar kijönni, pedig szenved vele Tomi. Jól nézünk ki, ha minddel ez lesz!

Évi, igaz, mi nem ismerjük egymást, de Dóri is nagyon aranyos kislány!

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Sziasztok!

Rita, köszi neked is Dóri nevében :) Tomi is nagy vagány pasi :) Most kicsit megnyugodtam, hogy nem Dóri az egyedüli, aki 9 hónaposan még csak a kúszásnál tart. Na nem baj, egyszer csak nekiiramodnak, és onnantól nem lesz megállás!

Zsu!

Akkor te is felavattad Zsófit :( Jó, hogy nem lett semmi baja, azért ezek az ágyak nem olyan magasak. Dorci is gyakorolta már a szabadesést franciaágyról :( Jó nagy bömbi volt utána. Klassz, hogy semmi elváltozást nem mutatott az UH. Stramm csaj a lányod :) Ez a nem-hízás miatt kellett?

Ma megkapta a Dóri az agyhártyagyulladás elleni szuri második adagját. Meg is mérték, 8300 gramm, egy hónapja 50 grammal volt kevesebb :( És másfél centit nőtt két hónap alatt, de a dokinéni szerint ez elég. Felírt nekünk Sinlacot, ma már az volt a vacsi. Ízlett neki :)

Na megyek, szép estét!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Szia Évi!

Az UH-n a nem hízás miatt voltunk. Mostmár azért kicsit kezdek megnyugodni, mert egyébként tényleg olyan kis formás ez a Zsófi, mindenki azt mondja hogy ne aggódjak. Egyébként több olyan gyerkőcöt ismerek, akik nem másztak, hanem egyből a járással kezdték egy éves koruk után.

Ti mit adtok uzsira a lányoknak, fiúknak? Mi eddig rizspépet ettünk gyümölccsel. Nem nagy adagot kb. 80-100g-ot, de egy pár napja nem kell neki nagyon semmi. Vettem sárgabarackos szójajoghurtot, abból eszik kb. 50 g-ot + egy kis banánt nyammog hozzá, de ezt is tukmálásra hajlandó megenni. Kell egyáltalán ez az uzsi? A többi kajálással szerencsére most nincs semmi gondunk. Ti hányszor esztek szilárd kajcsit?

Zsuzsa
zsu77
 
 


Zsu!

Dóri kétszer kap szilárd kajcsit napközben. Ebédre husis főzeléket, ezt olyan 1- fél 2 körül, és fél 6 körül "utóuzsielővacsira" eddig vagy gabonapépet vagy rizspépet gyümölccsel, tegnap óta Sinlac gyümölccsel. Ezen kívül négyszer szopizik nappal, és ébredések számától függően 1-2-szer éjjel is. Tegnap megkérdeztem a gyerekorvost,hogy ne kezdjek-e el még egy étkezést bevezetni, de azt mondta, hogy elég a kétszeri szilárd kaja egy ilyen idős gyereknek. De ha gondolom, akkor esetleg lehet tízóraira szopi után adni egy kis gyümölcsöt, de nem szükséges. Most azt találtam ki, hogy reggel ébredés után szopizik fél 9 körül, és tízkor együtt leülünk enni. Neki adok a kezébe egy darab körtét vagy banánt, esetleg almát, azzal elmolyolgat, én meg így nyugiban meg tudok reggelizni, és nem nézi ki a számból a falatot. Így kap is tízórait, meg nem is :) Aztán fél 11 felé szopi, majd alvás, aztán ha felkelt, akkor ebéd. A délutáni alvás előtt 3- fél 4 felé újabb szopi, majd fél 6-kor uzsi, 7-kor fürcsi, háromnegyed 8-kor szopi, majd alvás. Nekünk így néz ki a napunk.

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Nekünk reggel szopi,
10-kor gyümi gaponapehellyel,
délben ebéd zöldség+husi 5-kor uzsi sütőtök, gyümi gabonapehellyel, vagy tejpép vagy ilyesmi.
Este vacsi tápi, de előtte, amikor mi vacsorázunk, akkor kifli, vagy kenyérhéj.

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Rita!

Olyan jót nevettem azon, hogy vacsira kenyérhéj. Olyan hülyén hangzik, de Zsófi is imádja. Én most vettem Zsófinak bio felvágottat + bio zsömlét. Imádja, csak az a baj, hogy lemegy a nap mire ő megenne egy akkora adagot, amire azt mondanám, hogy elég. Így én úgy szoktam, hogy megeszi vacsira az egy üveg főzit és utánna adok a kezébe egy kis kenyérféleséget + csipegetek neki felvágottat.

Azért tök jó, hogy meg tudjuk ezeket a tapasztalatokat beszélni, ugyanis én szegény kislányomtól elvárnám, hogy 4-szer egyen szilárdat + 5-ször még szopizzon is. Így legalább megnyugodtam, hogy ha nem akar uzsizni, ne uzsizzon.

Zsu
zsu77
 
 


:D

Neki a vacsi tulajdonképpen a tápi, mert tényleg órákig tartana, mire megenne egy kenyeret felvágottal. Azt csak azért kapja, hogy úgy érezze, velünk "vacsizik", mert ugye sajna csak ilyenkor vagyunk együtt hárman, utána meg egy kis játék aztán füri.
Én szoktam kenyeret sütni, így abban tudom "mi van".

AMúgy mi az a rizspép? MÉg nem hallottam.
Én most ennek a gabonapehelynek örültem meg, Milupa, de nincs benne tejpor, hanem 7 féle gabonából készült. (Kék a doboza) Tominak édeskevés az alma magában, így ezzel feljavítom, mert se kekszet, se babapiskótát én nem szeretnék belereszelni.

Meg még szoktam adni Tominak bio -bulátát, az olyan kukac, csak nincs benne semmi, csak búzából van. Úgy szeret elmolyolni vele. Úgy örül, hogy "egyedül" eszik.

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


A rizspép olyasmi, mint a tejpép. Milupa HA-t szoktunk venni. Ebben van tejpor, de nincs tőle Zsófinak semmi baja, pedig úgy nézz ki, hogy tejérzékeny.
A "bio-kukac" nagyon jó ötlet én is fogok venni, mert Zsófi is mindent megeszik, amit a kezével foghat.

Rita! Milyen kenyeret szoktál sütni? Kenyérsütő géped van vagy csak hagyományosan? Én is próbálkoztam már vele. Az olaszoknak van egy csodás kenyerük, aminek vastag, ropogós a héja, belülről pedig lukacsos. De az a baj, hogy amikor kiveszem a sütőből, akkor ilyen, de utánna egyből megpuhul a héja. Ha van valami tuti recepted elküldenéd?

Kiscsaj nagyon jó baba. Tegnap egy hangja nem volt és ma reggel aludt 3/4 7-ig. Tegnapelőtt 3/4 6-kor kelt, de szopi után aludt is tovább 8-ig. Úgy látszik hatott, hogy a múltkor megkértem, hogy ne kelljen fel 3/4 4-kor, mert akkor még a kicsi babáknak aludni kell.
zsu77
 
 


ZSu,

nekem kenyérsütőm van. Mi ezt a rozskenyeret szeretjük a legjobban, mindig ugyanúgy csinálom, van, amikor laposabb, de a héjja elég kemény marad, sőt néha túlságosan is. Azt szoktam, hogy mikor kiveszem konyharuhába teszem, úgy hűl ki, úgy talán ro
pogósabb, de mindig kísérletezgetek.

1 pohár kefír
1 dl víz
2 teáskanál vaj, v. olívaolaj
2 tk só
2 tk cukor
1 kk őrölt kömény
375 ml rozsliszt
375 ml fehér liszt (az adagolópoharam ml-s, nem tudom, hogy a lisztnél hány gr a ml, ha kell megnézem)
25 gr élesztő, v ennek megfelelő szárított élesztő
1,5 ek rozskovász

Szívesen venném az olasz kenyér receptet!

Jó hétvégét!

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Sziasztok!

a mi kajálási rendünk épp megváltozik kicsit, mert immár 3 napja nem szopizunk!!! Nem is tudom, hogy ennek örüljek vagy ne, vegyesek az érzéseim, de már nem láttam semmi értelmét, mert kb. 10 másodpercesek voltak ezek a szopiakciók, tehát nem lehetett túl sok tejem, és úgy láttam, nem is nagyon érdekli Fannit a dolog. aztán egyik éjjel a két kelésénél nem is kellett neki semmi, csak bementem, megsimiztem a kis fejét, és már aludt is. Azóta egy kicsit sem látom rajta, hogy hiányolná, az én mellem pedig még csak egy kicsit sem duzzadt meg, tehát egyre valószínűbb, hogy már szinte semmi sem volt benne.
Úgyhogy mostmár minden adott egy kiadós fogyókúrához... :?

szóval: mi reggel tápi
aztán 2-3 óra játék után alvás
ébredés után 10-11 körül gyümi
1 körül főzelék hússal általában, de vannak húsmentes napjaink is
4-5 körül főzelék maradék, ha nincs akkor gyümi, vagy tejpép, de a pép a ritkább
este tápi

főzelékből is és gyümiből is óriási adagokat eszik meg, szerintem mostanában, olyan 30 dekányit... :shock:

képzeljétek, ma az én kislányom olyan volt, mint régen!!! 13 órát aludt egyhuzamban!!! olyan furcsa volt, teljesen megijedtem reggel, hogy nincs-e valami baja, be is mentem megnézni, hogy lélegzik-e, de hál istennek csak aludt egy nagyot!!! :lol: 8)
Jaj, de jó lenne, ha visszaállna a rend, és újra átaludnánk az éjszakákat, ez most nagyon jól esett!!! pedig már mindjárt kibújik a felső pár foga, azt nem is tudom eldönteni, hogy kettő vagy négy jön-e egyszerre, de egyáltalán nem látom rajta, hogy nyűglődne tőle. mondjuk homeos bogyót adok neki... :roll:

én még nem adtam Fanninak liszteset, meg ő magától még csak a bio kölesgolyót eszi, de majd ha kijönnek a felső fogak, lehet, hogy próbálkozunk újra, hogy egyedül is egyen, de idáig csak meg akart fulladni tőle.

Én is rákaptam ám a kenyérsütésre, géppel, és nagyon imádom!!!
nekem teljesörlésű buci és magos kenyér receptem van, ezeket próbáltam még egyelőre, és nekem nagyon ízlik. ha érdekel benneteket, leírom a receptet.

Ritike
ezt is lehet, kipróbálom, jól hangzik nagyon, de ilyen rozskovászt honnan lehet beszerezni???
ezt a milupát gabonapelyhet is majd megnézem, köszi az ötletet!!!

Zsu
az olasz kenyér engem is érdekelne!!! :)
Szegény Zsófika, aki mellesleg gyönyörűűűű, még jó, hogy semmi baja nem lett! de hát ugye, edződni kell!!! nekik is, nekünk is!!! :lol:
én nem látom a képen a foltját a nyakán... biztos nagyon pici lehet.

Évi
szép méretei vannak Dórinak!!! :D

tényleg csajok!
ti adtok már joghurtot, vagy savanyított tejterméket???
én most ezen gondolkodom, mert ugye azt mondják, hogy 8 hótól lehet adni, de van, aki szerint 1 évtől... mert ugye a tápi, amit eszik, az nem ha-s úgyhogy ezek szerint nem érzékeny...
szóval érdekel, hogy ti hogy csináljátok, mielőtt adnék...

mindenkinek szép és jó hétvégét kívánok!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Hali!

Én sem adtam még joghurtot, de túrót igen. A saját készítésű baracklekvárommal kevertem össze. olyan állaga lett, mint a túrókrémnek, és nagyon fini. Én is szeretem.
Nem tudom, a joghorttal mi legyen. De épp olvastam, a gyömölcsösben van guargumi, az nem valami jó adalékanyag. Meg még mellette minden sz.r. Viszont van egy Seraph nevű, ami nagyon finom, viszont nincs benne semmi ilyen cucc, és nem drága, és finom is. VAgy csak nem írják rá?


Rozskovászt a bioboltban leghet kapni borsos áron fél kiló olyan 800 Ft, de sokáig elég.
Én si szoktam teljes kiőrlésűt, meg Graham lisztből is.

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Sziasztok!

Én a joghurtról és a többi feldolgozott termékről is azt hallottam, hogy 8 hónapos kortól lehet adni, pl. sajt, túró, kefír. Én már nagyon adnék Zsófinak csak egyenlőre a tejérzékenysége miatt nem merek. De egyébként lehet, hogy nincs is semmi baja. Majd megyünk a gasztroenterológiára és majd ott megmondják, hogy mi legyen. Szójajoghurttal próbálkozunk. A nestlének van baby yogo nevű készítménye, amiben finomított tej van. A Hippnek is van bio gyümölcsös joghurtja, nagyon jól nézz ki. De ha nem akartok "bótit" adni, akkor szerintem pl. bio túró + banán isteni lehet. A barátnőm sajtot szokott reszelni főzelékbe husi helyett.

Fannika nagyon ügyes. Hihetetlen, hogy mennyit alszik, eszik. Mi kb. 4 hete várjuk, hogy kijöjjön a felső két középső foga Zsófinak. Már tiszta duzzadt, átfehérlik, de csak nem bújik ki. Vannak nyűgösebb napjaink, pl. hétfőn alig bírtam letenni, de aztán azóta megint semmi. A mellette lévő már kijött.

Zsu
zsu77
 
 


Fanni így eszi a kölesgolyót:

Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


:D Aranyos :D

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Kép
de jó zene!!! meg kéne nézni közelebbről ezt az izét...

Kép
szabad?

Kép
köszi, akkor megvizsgálom!

Kép
ezt a típust még nem kóstóltam...

Kép
és ha ezt itt megnyomom?

Kép
az enyém lehet?

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Neken nincs kenyérsütőgépem. Leírom a receptet és majd ha ti úgy látjátok átformáljátok kenyérsütőre.

Olívás lapos kenyér
1/2 kg liszt
1 evőkanál só
1 kávéskanál cukor
25 g élesztő
1ág rozmaring
3 evőkanál olivaolaj
olivabogyó (én valamikor kihagyom)

Lisztet összekeverjük a sóval. 1 dl langyos, cukros vízben felfuttatjuk az élesztőt, hozzáadjuk a liszthez. 2 evőkanál olivaolajat beleöntünk 2,5dl langyos vízhez és a liszthez keverjük. Kidagasztjuk, lágy tésztának kell lennie. 1 órát kelesztjük. Rozmaring levelet + olivabogyót felaprítjuk, amikor megkelt a tészta lisztezett deszkán átgyúrjuk, belerakjuk az összevágott cuccokat. Elvileg nyelv formájúra kell formázni és így 30 percig még keleszteni. 200 fokos sütőbe kell rakni és a tetejét megkenni az olivaolajjal.

Nagyon édesek a mobilozó lányok. Nálunk is kedvenc játékszer a tévékapcsolóval együtt.

Zsu
zsu77
 
 


Sziasztok!

Csibb, együttérzek veled, mert Tomi sem akar szopizni már nagyon. Eddig ugye reggel volt, de mostmár csak össze-vissza nyüzsög, ő, is csak pár percet ciciczik, de egyre kevesebbet. MA adtam neki 1 dl tápit. Sajna így maradt el az esti ciccizés is, kb a harmadik nap, már csak cumizott. Mondjuk az a helyzet, hogy most reggel a tápit is úgy ímmel-ámmal ette.
Sajnálom azért, mert reméltem ez a reggeli szopi kitart még egy jó darabig. :( :cry:

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Sziasztok!

A hétvégeén apáztunk, meg vendégségben voltunk, ezért nem voltam. Majd most próbálok pótolni :)

Dóri is szeret nagylányosan egyedül enni, a kenyérhéjat ő is nagyon szereti. Meg bármit, amit az asztalról szerezhet meg, és persze neki való :) Szoktam banánt adni neki, négybe vágott körtét, almát. A kölesgolyóra azt hiszi, hogy játék, azt meg nem kóstolná, úgyhogy azt én csipegetem majd el :) A bulátát még megpróbálom, hátha azt jobban meg tujda fogni a kis kezeivel.

Zsu!

Milyen aza bio-felvágott? Hol lehet ilyet beszerezni? Ez érdekel.

Rita!

A MIlupa 7 gabonás pépjét mi is használjuk, tényleg jó. Meg vettem Himmeltau nevű gyermekgrízt, azt is szereti a csibém. Jól fel lehet vele dobni a gyümit. De amíg "kicsi" volt, addig én is rizspépet adtam neki a gyümibe.

Csibb!

Szerintem próbáld a jó oldalát nézni annak, hogy abbamaradt a szopi. 9 hónapos koráig szoptattad, ez tök jó. Ha neadjisten megfájdul a fejed, nem kell mérlegelned, hogy bekaphatsz-e egy bogyót; egy fini vacsi után nyugodt szívvel megihatsz egy pohár bort, nyugodtan kávézhatsz, és még sorolhatnám :) Ne keseredj el :)
Nagyon édi Fanni a kölesgolyókkal! A mobil nála is nyerő :)
Én még feldolgozott tejterméket se mertem adni, én 10 hónapot hallottam. Bár ahány táblázat, annyi féleképpen tanácsolja :roll:

Dóri úgy döntött, hogy már nagylány, és nem akar délelőtt aludni :shock: Eddig 2, de akár 3 órát is aludt délelőtt, és még másfelet délután. Most csak délután alszik, akkor se sokat. Ráadásul éjjel is kétszer kel. Szerintem én már soha többet nem alszom át egy éjszakát :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi!

Olyan édes vagy, ahogy írtad, hogy "Te már soha többet nem alszol át egy éjszakát". Én meg mostanában azt érzem, hogy sosem leszek már "nő". Tudjátok olyan nőcis nő. Mindenem olyan nagy az hagyján hogy a fenekem, de úgy érzem még a fejem is nagyobb lett. Mindig copfba van a hajam, legszívesebben még gyereket sétáltatni is melegítőbe mennék, azt nem is tudom, hogy mikor festettem ki utoljára magam. 2 hetente megyek a manikűröshöz, 3 hetente gyantáztatni, mert így legalább valaki megcsinálja helyettem, mert én magamnak biztos nem reszelgetném a körmöm. Ja és nem tudom, hogy a hajamból marad e, ugyanis annyira hullik mióta megszültem, hogy tele van az egész lakás a hajszálaimmal. Pedig szedek vitamint.
Amikor terhes voltam, ez most hülyén hangzik, de annyira jól nézztem ki. Mindenki mondta, hogy milyen szép, csinos kismama vagyok. Szülni is úgy mentem, hogy még a lábamon is ki volt festve a köröm, minden "szakszerűen" legyantázva, szerdára voltam kiírva szülni és kedden még elmentem rendbeszedetni magam. És annyira nem akartam, hogy így elhagyjam magam, de katasztrófa, hogy hogy le vagyok épülve. Na most gondolom jól lefárasztottalak benneteket az önsajnálatommal. Bocsi!

A bio felvágottat én bio boltban rendeltem. Tudjátok itt vidéken minden más, rendelni kell a felvágottat, nem tudom mikor jön el az, mint régen, hogy sorban állunk a banánért... Pulyka mortadellát rendeltem, nincs benne semmi mesterséges anyag, nagyon fini. Bio sajtot meg láttam a SPar-ban.

Zsófikának is volt egy időszaka, hogy nem aludt délelőtt, hanem kb. 1/2 1 -től tudtam lerakni, akkor aludt 1,5 - 2 órát. De most kb. 1 hónapja megint alszunk délelőtt is és délután is.

Ma kijött az 5. foga Zsófinak.

Viszont Zsófi súlya miatt megint elkenődtem. Másfél hete nagyon jól eszik és tegnap lemértük és semmit nem hízott. Nagyon várom már, hogy menjünk a gasztróra, nagyon kiváncsi vagyok mit mondanak majd.

Zsu
zsu77
 
 


Ritike
Sajnos ennek egyszer el kell jönni. nincs is vele semmi baj, csak olyan furcsa érzés. emlékszem, még régebben, Fanni olyan 4-5 hónapos volt, és úgy éreztem, hogy kevesebb a tejem, akkor teljesen bepánikoltam, el sem tudtam képzelni, hogy mit enne a gyerekem, ha nem lenne tej. Most már nem pánikolok, csak már megszoktam, és most fura, hogy nincs.
De ahogy Évi is írta, tényleg rengeteg előnye is van, és ezeket most ki is fogom használni!
Már tervezzük a barátnőimmel, hogy megyünk egy kicsit kirúgni a hámból... Kicsit iszogatunk, dumcsizunik, stb.

Évi
Köszi a bíztatást! Most már csak a jó oldalát nézem!!! :)

tegnap kipróbáltuk a túrót natúr joghurttal összekeverve, de nem ízlett Fanninak, kirázta tőle a hideg, és nagyon fancsali képet vágott. ma vettem a nestlének a baby jogo-ját banánosat, na abból viszont kettőt is bevágott uzsira, nagyon bejött neki!!!
csak ez így egy kicsit drága mulatság lesz, úgyhogy majd még megpróbálom, hogy házilag állítom elő a gyümölcsjoghurtot, ha az sem kell neki, akkor marad a "bóti", ahogy Zsu mondta! :lol:

Zsu
Nem szabad elkeseredni!!! Tudom, hogy mit érzel, én is botrányosnak látom magam a tükörben csomószor, dehát nem olyan rég szültünk egy gyereket, akit a testünkben hordtunk ki, és belőlünk táplálkozott kétszer 9 hónapig!!!
Hidd el, hogy ha majd befejezed a szoptatást, neked is be fog indulni a kilók leadása, mert amíg az ember szoptat, addig a szervezete tartalékol. Ráadásul tudat alatt szerintem nem is magunkkal foglalkozunk ilyenkor, hanem csak a gyerekkel.
És tessék kifesteni magad néha, akkor is ha nem mész sehova!!! te is jobban fogod érezni magad, és lehet, hogy Zsófinak is jobban fogsz tetszeni, mert kicsit szebbnek érzed magad, és majd ezt is fogod sugározni magadból. és ha kimész a lakásból, felejtsd el a tréninget!!! :)
NEkem is iszonyúan hullott a hajam, de már elmúlt. szerintem ez is a szoptatás miatt van. most meg elkezdett nőni a hajam, és elől a homlokomon 2 centis hajak vannak, mint egy nagyon vékony fufru, hát nagyon idétlenül áll, semmit nem lehet vele csinálni, de hát ami elhullott, annak valahogy vissza kell jönnie... :lol:
szóval fel a fejjel, minden vissza fog állni a régi kerékvágásba, csak nem szabad elhagyni magunkat. tudom, könnyű mondani... :wink:

be is fejezem az okoskodást 8) remélem érzed, hogy milyen hangsúllyal írom ezt, olyan bíztatásnak szántam, nem ráparancsolósnak!!! :lol:

gratula az 5. fogacskához!!!

Nálunk nagy az öröm, Fanni már 3 éjjelt végig aludt, 12-13 órát egyhuzamban, ki is pihentem magam!!!
remélem, ez így marad, régen is ilyen volt, csak pár hónapja "romlott" el, jaj, de jó lenne!!!
a délelőtti alvással ma nekünk is gondok voltak, tovább tartott elaltatni, mint amennyit aludt...
de ha ez az ára a nyugis éjszakának, felőlem ne aludjon délelőtt!

Ja, és új tudományunk is van: ha mondom Fanninak, hogy tapsi-tapsi, és kirakom a tenyerem elé, akkor beletapsol sokszor a tenyerembe, egyedül még nem megy, hogy két kézzel csinálja, de ezt most nagyon élvezzük! meg lekapcsolja a lámpát, ha odaviszem a kapcsolóhoz, és mondom neki. és integet, ha elmegy tőlünk valaki, meg amúgy is szokott, ha olyan kedve van. ma pl. a Camponában, mert beugrottam dm-be, és az arra járóknak integetett, miután előadta a fuldoklós jelenetet, hogy kivegyem a kocsiból. ahogy kivettem mosolyogva integetett. Meg kellett zabálni!!! :lol:

puszi nektek!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csibb, szerintem valami ízesebbel keverd össze azt a túrót!Én a saját készítésű barakclekvárommal kevertem, és nagyon fini. Úgysem lehet elkerülni mindenhol a cukrot. Vagy banánnal, vagy valami gyümölccsel próbáld, hátha úgy megeszi.

Évi, nem semmi, hogy mennyit aludt Dóri. Én meg néha meg vagyok ilyedve, ha Tomi túl sokat alszik. Ő délelőtt 1/2-3/4, délután 2-3 órát alszik, de mostanában van, hogy fél, fél órában kimerülünk. Ilyenkor füri előtt bealszik, és akkor nagyon rossz a keltés, csak a nyűglődés van. De az éjszakát végigalussza négyhónapos korától., de két hónapja volt egy időszak, mikro keltünk, és csak cicizés után aludt vissza, de ez szépen elmúlt, úgyhogy kitartás, nektek is el fog!

Mintha magamat olvasnám. Én is olyan igénytelennek érzem magam. Néha tornázom három napig, aztán abbahagyom...Annyival jutottam előrrébb, hogy havonta elmegyek masszírozásrta, mert a hátam majd be szakad. És viszonylag rövidre vágattam a hajam, hogy ne tudjam becopfozni, mert én is ilyen hátranyalt séróval voltam állandóan, és utáltam.
Bár, most is gyakran feltűzöm, mert idegesít. Foltos póló, melegítőgatya.

Zsu, Te hol laksz? Mert én is faluban, de csak három éve, éls eléggé ki is vagyok tőle...

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Sziasztok!

Az én lányom ma is nagylány, és ma sem aludt délelőtt, viszont cserébe zsiványkodott :) Olyan édi :) Mindent megvizsgál, pakol, jön-megy, rendezkedik :) Ha valahol kupit csinál, akkor odébbáll, mert hát rumliban nem jó játszani :) Aztán ott is szétpakol. Valahova elrejtette a Nurofen adagolóját (én hülye odaadtam neki játszani cserébe két perc csendért), aztán meg a fogkeféjét. Egyszerűen sehol nem találom. Egyik pillanatban még a kezében volt, a következőben meg a föld nyelte el. :roll: :twisted:

Zsu!

Nagyon ismerős tünetek, amiket leírtál... Én is így érzek... Hiába vagyok kevesebb kiló, mint terhesség előtt, valahogy teljesen máshogy nézek ki. Én se festettem magam már kb. tízezer éve. Ráadásul a fodrászomat is elnyelte a föld, mert nem lehet elérni telefonon, pedig nagyon ráférne a fejemre egy generál :) A hajam nekem is nagyon hullik :( Mondtam a férjemnek, hogy kár, hogy nem gyűjtöttem össze a kihullott hajszálaimat, mert azóta már lehetne saját hajból egy frankó parókám :lol: :twisted: :lol: :twisted:
Előszedtem a Rubint Rékás baba-mama torna dvd-met, hogy majd tornázni kezdjek, de az első tíz perc után vihogógörcsöt kaptam a nőtől, egszerűen nem bírtam hallgatni. ("Amikor leengeded adhatsz neki puuuuuuuuusziiiiiiiiiiiiiiiit", na itt adtam fel :))
Grat Zsófi 5. fogához!
Biztos sokat mozog Zsófi, és eltünteti a kalóriákat, nem? Majd a doki biztos mond valami okosat, csak ne aggódj!

Csibb!

Gratula jó alvó, tapsikoló Fanninak! Nagyon ügyes! Akkor van rá esély, hogy egyszer visszaáll a régi rend. Dóri is két hónapos korától 4 hós koráig ennyiket aludt éjjel (12-13 óra), de ahogy elkezdődött a fogzás vége lett a jó világnak :( De akkor nem keseredek el, még van remény :)

Rita!

Jól hangzik ez a baracklekváros túró :) Mi ma próbáltuk először az első "tejes" dolgot, méghozzá kiflicsücsköt. Nagyon ízlett a pipinek, és olyan édesen majszolta :) Most figyelem, hogy nem lesz-e semmi baja tőle, de remélem, hogy nem :)

Hú, nagyon jeles nap van ám ma nálunk :wink: Dóri nemcsak kerek 9 hónapos, de éppen 39 hetes is, így ma van a napja, hogy ugyanannyi napot töltött a hasamban, mint kívül :) Szeretem ezeket az "apróságokat" is észben tartani, kicsit szentimentális lettem :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Ritike
Hát igen, akinek van saját készítésű baracklekvárja, annak könnyű finomságokat előállítania!!! :lol:
Nekem sajnos nincs ilyenem. Majd megpróbálok kuncsorogni a nagynénémnél egy kicsit, csak az a baj, hogy még nem látogattuk meg, pedig már nagyon régen megígértük... :oops:
csak mindig történik valami... :oops:

Na csajok, csak hogy én is egy tehénnek érezzem magam, kedvenc barátnőm :D (akiről azért tudni kell, hogy kb. 10 cm-vel alacsonyabb, és sokkal vékonyabb volt mindig is... lomtalanított a ruhái között, és talált két hosszú szoknyát, amit már nem hord, és emlékezett, hogy nekem mennyire tetszett, és hogy volt is rajtam :shock:, és nekem adta...
háááát, a zipzár egy mm-nyi részen sem tudott összeérni, még a helyére sem tudott kerülni magasságban, szóval brutál volt...
el sem tudom képzelni, hogy ez valaha rajtam volt... pedig sajnos tényleg...
úgyhogy rájöttem, hogy kb. 3 mérettel vagyok most nagyobb, pedig kilóban csak eggyel vagyok több, mint szülés előtt... az igaz viszont, hogy már szülés előtt is volt rajtam pár kg... :oops: valószínűleg akkor sem jött volna rám ez a szoknya...
szóval muszáj lenne fogyóznom...
de úgy szeretek enni... :cry:

Évi
nagyon édes lehet Dóri, ahogy zsiványkodik!!!
biztos meglesz az az adagoló, csak olyan helyen, ahol sosem gondolnád... :lol:
igen, én is nagyon reménykedtem, hogy visszajön ez a szokása alvásügyileg, és még mindig nagyon remélem, hogy ez nem csak átmeneti mézesmadzag... :lol:
a remény hal meg utoljára, te is bizakodj!!! :D

gratula a 9 hónaphoz!!! és a jeles naphoz!! :lol:
én is megemlékeztem magamban róla!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Bocsi tegnap kicsit eltűntünk, nem voltunk itthon.
Ok, látom mindenkire rájött a "brutál lepukkant vagyok" feeling.

Vettem Zsófikának bulátát és ízlik neki is. Ma jött a bejárónőnk (olyan hülyén hangzik, de hát hogy hívjam, ráadásul már családtagnak számít, úgyhogy azt sem mondhatom, hogy takarítőnő), aki imádja Zsófit és Zsófi is viszont. Erre ő azt mondja, hogy azért nem hízik a gyerek, mert ilyen "granulátumokkal" etetem. Olyan jót röhögtem. Elősször azt mondta, hogy látom elkezdtél fogyókúrázni. Mondom az Zsófika kajája. Utánna leültek reggelizni és megetette Zsófit vajas kiflivel...

Rita! Én Békéscsabán lakom, 7 éve. Előtte kiskunfélegyházi voltam, de Kecskeméten dolgoztam, Szolnokra jártam főiskolára, majd Szegedre egyetemre. Ez a békéscsaba nekem elég elmaradott, olyan maradiak itt az emberek, semmire nincs igény, nem fejlődik, nem szépül.

Miket esznek nálatok a fiúk, lányok? Mármint Ti miket főztök neki mostanában? Én adtam Zsófinak már 3-szor húslevest a főzelék után és úgy ette, hogy alig bírtam adni neki.

Zsu
zsu77
 
 


Sziasztok!
Na akkor majd én is kipróbálom a bulátát is a kölesgolyó mellé!! egy kis változatosság...

Főzés Fanninak: spenótos krumpli csirkemellel, brokkolis-sárgarépás krumpli csirkemellel, gesztenyés csirkemell, karfiolos krumpli marhahusival, gulyáslevesből zöldségek és husi, húslevest még nem főztem... :oops: , azt anyunál szoktam enni..., sárgarépa-fehérrépa-cukkini-krumpli, meg ilyenek.
ami épp van itthon, vagy ha elmegyünk, akkor néha bébiétel.
most megyek, mert ébredés van!
Puszik

ja és a héten evett a paprikás-krumplinkból

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

A példátokon felbuzdulva vettem a kicsicsajnak bulátát. Csak nézegeti, de sok bizalma nincs hozzá, mert meg se kóstolta. Most ehetem meg ezt is én, mint a kölesgolyót. Nem lesz a reformkonyha híve ez a gyerek, már látom :twisted:

Zsu!

Te írtad, hogy Zsófi Milupa tejpépet eszik? Azt a HA-sat? Tegnap adtam a Dórinak, de én olyan keserűnek érzem. :roll: A párom persze nem érez rajta semmi különöset, de nekem nem szimpi emiatt (mármint a pép :twisted: ). Most én vagyok ennyire finnyás, vagy tényleg kesenyés? Mondjuk én a Béres csepepet se bírom lenyelni, mert nagyon fémes ízűnek érzem, úgyhogy lehet, hogy az én készülékemben van a hiba :)
Hogy ízlett Zsófikának vajas kifli? Dóri egyelőre még csak üres kiflit kap (szegény gyerek:)), de imádja :) A húslevesből már én is adtam a csajszinak, és nagyon ette. Persze sózás és fűszerezés előtt kivettem az ő adagját :) Mást a mi kajánkból még nem adtam.

Egyébként ma pl. sütőzacskóban párolt karalábé, krumpli, répa és alma volt a menü, pulykahusival és paradicsommal összeturmixolva. De szoktam pl. gesztenyés pulykát almával és rizzsel, barackos pulykát, sütőtököt almával és csirkehússal. Vettem ma tojás nélkül készült tésztát biobúzából, de még nem mertem adni belőle.

Hú, hétfőn babazenés foglalkozásra megyünk, már úgy várom! A kerületi újságban olvastam hogy van ilyen lehetőség. Gyorsan fel is hívtam a nőcit, és még pont volt hely a délelőtt 10 órás csoportban. Lesz éneklés, mondókázás, és hallgatunk hangszeres zenét. Kérdeztem, hogy nem baj-e, ha az anyukánál nagyobb a lelkesedés, mint az énektudás, de azt mondták, hogy nem baj, mehetünk nyugodtan :) Én ugyanis nem énekelek szépen, viszont jó hangosan :twisted: Majd most lapítok :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!!!

ezt el kell mesélnem, én most olyan boldog vagyok!!! tegnap elkísértem a szomszédomat egy cd boltba, és ha már ott voltam megnéztem a gyerekzenéket, és egy nagyon szupi Halász Judit cd-t találtam, amin nagyon sok szám van (28) és az összes régi kedvencem rajta van, amiket én is hallgattam gyerekkoromban, és nagyon szerettem őket!!!
tegnap este be is raktuk, amikor már apa is itthon volt, és a micimackó az első szám, és mind a ketten énekeltük Fanninak, és olyan édesen figyelt mindket nagy szemekkel, tetszett neki a dolog, hát én majdnem nagyon elbőgtem magam, na jó el is bőgtem magam... :oops:
szóval nagyon jó volt! én nem tudom, ti hogy vagytok ezzel, de én mióta terhes voltam, és mióta szültem még szentimentálisabb vagyok, mint annak előtte. mindenen elsírom magam, ha valami kedveset látok tv-ben vagy hallok valahonnan. ha a gyerekek csinálnak valami édeset, a barátnőmmel együtt könnyezünk, aztán röhögünk magunkon, hogy milyen hülyék vagyunk... :lol:

csütörtökön tök jó kis mini babatalin voltunk a nagyok között 8)
4 manó volt összesen, és volt 2 gyönyörű nagylány is a házigazdák részéről. tök jól éreztük magunkat, ha akartok képet nézni róla, tettem fel Nyúlné nevében a 2005 őszi babák topikba egy csomót.

Mindenkinek jó hétvégét!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Teljesen igazad van Csibb, én is nagyon megtudom hatódni. Nálam már ott kezdődött, amikor pár hetes terhesen a védőnőknél elsírtam magam a kisbabák láttán + a pelenkareklámokon a tv-ben.

Nagyon tündér lehetett tegnap a "koncertet" hallgató Fannika.

Nálunk is nagy dolog tötént tegnap. Félig-meddig vegyesek az érzéseim miatta. Tegnap egyedül hagytam Zsófikát, mármint anyósomra, szinte egész napra. Elmentem Apával vadászni. Úgy volt, hogy reggel 1/2 8-kor megszopiztattam és én már indultam is. Békéscsabától kb. 25 km-re voltunk és direkt 2 kocsival mentünk, hogy a 14 órás szopira hazaérjek. De nem tudtam hazaérni, mert traktorral mentünk ki a vadászterületre és nem volt ott senki autóval, aki visszavitt volna a vadászházhoz a kocsimért. 1/4 4-re értünk vissza, akkor hívtam anyósomat, aki mondta, hogy mostmár ebédeljek meg, mert most fogja elaltatni Zsófit, ne rohanjak. Gondoltam, akkor még van 1,5 órám és mire Zsófika felébred otthon leszek. Végül 1/4 6-ra értem haza. Persze Zsófi 1,5 óra helyett 1/2 órát aludt. Azt mondta anyósom, hogy nem volt vele semmi baj csak miután felébredt, akkor már semmi nem volt jó, csak kézben akart lenni. De megszopiztattam és utánna teljesen jól elvolt lefekvésig, nem mászott rám, nem csüngött rajtam. Szóval azt vettem észre, hogy nem okozott tényleg semmi bajt nála, hogy nem voltam mellette egész nap. És tudjátok mi a furcsa? Én, aki alig akartam elmenni vadászni és én, aki mindenhova viszi magával a kiscsajt, mert imádok vele együtt lenni, mert egyáltalán nem érzem tehernek, nagyon jól éreztem magam, kicsit felszabadultam a mindennapi rutin alól. És most ítéljetek el, de azt hittem, hogy mennyire fog hiányozni és nem is tudom felszabadultan magam jól érezni a hiánya miatt, azt kell hogy mondjam, hogy nem így volt. Mert volt, hogy elmentünk Apával egy párszor vacsizni, miután lefektettük Zsófikát, de mindig az órám nézztem és amint megettük a vacsit már fizettünk és rohantam is haza Zsófihoz. Persze, most amikor hazaértem elsírtam magam, hogy mennyire jó hogy mostmár együtt vagyunk, úgy örültem a kislányomnak. Szóval nagyon jó volt és szerintem Apának is, kettőnknek is kellett már, hogy így együtt legyünk.

Zsófikának kinnt van a 6. foga.

Zsu
zsu77
 
 


Sziasztok Lányok!

A 2005-ös ősziektől vagyok!
Azért zavarlak Titeket mert a kisfiam már csak "felnőtt ételt" hajlandó fogyasztani és a megmaradt bébiételeket jutányos áron átadnám szívesen.
Valamint van 1,5 doboz Humana Ha2-es tápszerünk is.
Ha valakit esetleg érdekel pü-ben jelezze :wink:

Szépek a gyerekek és sok boldogságot és egészséget mindenkinek!

Sziasztok

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


most látom, hogy a 28-ból mi lett... :lol: szóval 28 szám van a cd-n

Zsu
Hú de jó lehetett az egész napos külön program!!!
Egyáltalán nem vagy rossz anya azért, mert kicsit ki tudtál kapcsolni, és pár órán keresztül nem a gyerek volt a fejedben!!!
Kell néha egy kis feltöltődés, hogy aztán újult erővel folytathassuk.
Mondjuk nekem még nem volt ilyen napom, de már csak 2 év, és anyukám nyugdíjba megy!!! :?
Mondjuk Fanni annyira anyafüggő, mivel ugye velem van mindig, hogy el sem tudom képzelni, hogy egész nap otthagyjam valahol. persze biztos remekül ellenne, csak én parázom túl a dolgot...

Mi egyelőre este készülünk itthonhagyni Fannit úgy, hogy anyukám idejön, mi lefektetjük, aztán elmegyünk kicsit kettesben mulatni. aztán jövünk és hazavisszük anyut. dec. 15-én és 21-én Apának vannak ilyen karácsonyi céges meghívói, koncert, állófogadás, stb.
csak még azt nem tudom, hogy mit veszek fel... :shock:
mert ugye azóta megint kaptam egy löketet a tehénfílingre, mert én barom felpróbáltam egy régi (terhesség előtti) gatyámat, ami akkor azért a bővebbek közé tartozott, és a combom közepéig tudtam csak felhúzni... hát én majdnem sírva fakadtam. azért nem gondoltam, hogy ennyire dagadt vagyok... :oops:
na most nekem egy farmerom van, ami ugye nem szalonképes egy ilyen alkalomra, más meg nem jön rám... na mindegy, majd lesz valahogy...

szombaton voltunk iszogatni a barátnőimmel, csak úgy az egyikőjüknél a konyhában ülve. nagyon szuper volt, nagyokat lelkiztünk, meg kacagtunk, meg volt kis becsiccsentés :wink:
Mondjuk én csak 2 pohár vörösbort ittam, de az első után éreztem, hogy hat, aztán kicsit lassítottam, és a másodiknál már nem is éreztem. de nagyon jól esett!

ti mit vesztek vagy csináltok a manóknak Karácsonyra?
és hogy töltitek? szűken csak a kis család, vagy nagycsalád???
Mi idén úgy tervezzük, hogy a hagyományokkal ellentétben 3-asban töltjük a szentestét, és majd utána járjuk a családot, vagy fogadjuk őket.
Idén lesz először karácsonyfánk, mert úgyis mindig elmentünk valahova karácsonyozni, de most Fanni miatt mindenképp akarunk.
Úgy izgulok, hogy mit fog szólni hozzá!

Na megyek aludni, jó éjt!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok,
csak gyorsan benézek, atomfáradt vagyok. Péntek óta iszonyú felfordulás van, mert csináljuk Tomi szobáját. Már az utolsó simításoknál tartunk, de még az elkövetkező pár napban lesz mit csinálnom, mert jól széthordtuk a koszt, nemkellett vigyázni, úgyhogy egy baromi nagy nagytakarítás is következik, de ez már a KArácsony előtti lesz, de ahogy elnézem, eltart Karácsonyig.....
Ugye Tomi alvásidejében minden nap valamennyit halad az ember...
Szóval majd rakok fel képeket.
Ja, és végre kijött a második fogacska :D pontosan egy hónappal az első után :shock:

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Boldog mikulást mindenkinek :)

Kép

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Hogy telt az első télapózás? Hozzánk reggel jött a mikulás (mármint az ablakba reggelre rakta az ajándékokat). Zsófika csak apróságokat kapott.

Csibb!

Mi karácsonyra egy nagy plüss oroszlánt vettünk, ugyanis Zsófika szobája "szafaris", a bútorai zsiráfossak és van egy ágy is a szobájába, ami szintén zsiráfos - oroszlános. Most ez olyan érdekessen hangzik, de majd rakok fel képeket a szobájáról. Egyébként én mindenkinek azt mondtam, hogy ruhát vegyen inkább Zsófinak, mert őt még annyira a játékok nem kötik le. Mármint egy ásványvízes palackkal ugyanúgy eljátszik, mint egy többezer forintos játékkal. De biztos vagyok benne, hogy sok játékot is fog azért kapni.
Nálunk a karácsony elég mozgalmassan telik, általában mi 24.-én anyósomhoz mentünk ebédre, majd szenteste kettesben voltunk, utánna mivel a szüleim elváltak ezért első nap anyukám jött bátyámékkal, 26.-án apukámék. Úgyhogy főzök 3 napig, semmi pihenés.

Rita!
Várjuk a képeket Tomika szobájáról is.
zsu77
 
 


Fanni a mikuláspartin:

Kép

Kép
örült a csomagnak, jó volt rágcsálni a csomagolást... :lol:

Kép
utána nagy játék volt, mert egy játszóházban volt a buli

Kép
ahol volt laptop is!!!

Kép
meg hinta!!!

Kép
és minden féle rágcsálnivaló!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: