Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Viki!
De jó!! :D :D Én úgy érzem nagyon örülsz a hírnek! :D
Amúgy a mi kiscsajunk is hihetetlen szemérmes, már ami a pofikáját illeti, alig alig mutatta eddig, mindig valahogy úgy fordult. Egy amolyan kis félprofilt sikerült csak a 3Dsen is megörökíteni.

And!
Nem válaszoltam a múltkor, mikor kérdezted a nevünket. Nagy valószínűséggel Sára Dorka lesz, nekem leginkább a becézett formájában tetszik, Sacinak fogjuk hívni. Persze Laci ma hozott egy utónévkönyvet, azért még böngészgetek, nem mintha találnék valami tök újat, csak valahogy még nem teljesen áll rá a szám. Nem is emlegetjük néven még Bendegúznak se, csak mint Kistesó/Tesó.
Nálatok tisztult a kép?

Kismamák Ti hogy viseltétek a mai napot? Nekem eddigi legrosszabb napom volt, ami haskeményedést, fájdogálást illeti, még jó hogy az eső miatt nem kellett kimenni Bendegúzzal, ma nem bírtam volna a kutyagolást, meg a rohangálást a kis motorosom után. Sőt a kórházi cuccosom mától nagyjából összepakolva áll, annyira betojtam. :roll: Persze még van idő bőven, de ki tudja. Én jövő hétvégén megyek megint UHra, meg NSTre először. Remélem minden OK lesz, és még visszajöhetünk Bendegúzzal Pestre. Aztán az utolsó két hétre leköltözünk Keszthelyre, hogy azért mégse Pestről kelljen indulni..

Csikken!
Sajnos én is beleolvastam, de nem bírtam végigolvasni, nem akartam nagyon sírni, de annyira szörnyű. :(
A tejecske miatt sztem se aggódj, biztos be fog állni a kereslet-kínálat egyensúlya most is, főleg ha igény szerint szopizik Kitty, én is úgy emlékszem Bendegúz is ilyen korában max 90eket evett.

Benianyu!
Nagyon jó a tömegnyomor az ágyikóban.. :D Érdekes Bendegúz nem nagyon plüssállatozik, viszont tízezerszer képes kinyitni meg becsukni a kis matchboxautóinak az ajtaját..Meg a farmházikó ajtaját..meg a babaház ajtaját és ablakát.. :lol:

Megann!
Ma Bendegúz is extrán tapadós volt ami játékot illeti, abban a pillanatban hogy megpróbáltam ellógni a konyhába kicsit, mindig jött utánam, hogy játékozzunk, autózzunk, rajzoljunk, és a többi. Azért egy mandarinos muffint sikerült megsütnöm többszöri nekifutásra.. :roll: :)

Ayse!
Ez a gyurma-kisautó kombináció sztem bejönne Bendegúznak is, lehet hogy kipróbáljuk.. :lol:
A halreceptedre emlékszem tavalyról, tényleg jól hangzik, és nagyon praktikus, hogy előre összekészíthető. Mi mondjuk a rácos hal hívei vagyunk az hasonlóan egyszerű, vagy ha jó évük volt a horgászainknak, akkor a rántott fogas a befutó karácsony este otthon anyuéknál.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti! rántott fogas, nyammmmmmmm :) imádom a halat, sajnos ember utálja :( így aztán, ha véletlenül étteremben kötünk ki, és nnem az enyémből eszik az Eszti, mindig halat eszem. harcsapaprikás az egyik kedvenc :)
jókor hozza ember az utónévkönyvet :D mi úgy állunk, hogy mindhárman (mert Esztinek külön szavazata van) mást mondunk. apa demokratikus :?: összesítésében az enyém lett az uccsó :?
nekem is most a rossz idő miatt rosszabb a pocakom, ha még lehet fokozni ;) de én még nem pakoltam össze... sőt.

Megann, te is gyakran eszembe jutsz név ügyben. azt hittem haladtok a Demján engedélyeztetésével.

Göndörzsóf jutott ma reggel eszembe, mi van velük???

Csikken!
szerintem nagyon jó a 80! Eszti úgy emlékszem max 60-akat szopott, mondjuk ő kisebb súlyú volt, de az elején 30-40-eket csak, úgyhogy a 80 tuti jó. és ha nem éhes, márpedig, ha 4 órát alszik, akkor nem éhes, akkor minden a legnagyobb rendben!!! ne törődj a számokkal, olyan ügyesek vagytok!! (inni igyál eleget)
a sztorit ezek után én nem olvasom el :oops:

Viki!
hurrá kislány! dejóóóó!!! bár én is a fiúra szavaztam volna, de olyan jó lesz nektek!! bár, mintha azt mondtad volna, hogy Peti is lánynak indult...

ja, Megann, Rennie!!! próbáld ki, nekem használt.

Csibb, azért jó sokáig húzódott ez a betegség nálatok is :(

én most mosok meg ilyesmi. ma ebéd után megyünk Eszterért, aztán fodrász és megyünk fotózásra. tök kíváncsi vagyok.

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok!
Köszi Ayse a hiányolást, vagyok én is, olvasgatok.

Egy kicsit nehezebben megy nekem a bekapcsolódás, de azért próbálkozok rendületlenül. :)

Vikinek én is gratulálok a kislányhoz!!! Az én tippem is kislány volt, általában ők szoktak szemérmesebbek lenni.

Mi megvettük tegnap az első szánkónkat, bár bekötőst sehol nem láttam, de egy háttámlás lett, és majd fürdőköpennyel megkötöm a kicsi mókit, nehogy elhagyjam. Nemsokára indulunk az első szánkózásra, már nagyon várom!!!!!

Örültem Csibb ötletének a karácsonyi menü ötletekre vonatkozóan, én is szeretek agyalni rajta, aztán megfőzöm ugyanazt, mint tavaly... :)
Nálunk is csak én szeretem a halat, sőt férjem még a mákot és diót se szereti, így én túrós és nutellás bejglit szoktam sütni.
Eszembe jutott Megann is, mikor írta, hogy szeretne olyan karácsonyi hangulatot varázsolni, amilyenben neki is része lehetett gyerekkorában.
Én is így vagyok vele, már alig várom, hogy láthassam a csillogó szemecskéket, a karácsony csodája láttán.

Kismamik vigyázzatok kint nehogy elcsússzatok!
Mindenkinek szép napot!
fedi
 
 

 
 

Sziasztok!

And!
Nálunk is dübörög a mosógép. :)
Tényleg jó ötlet volt ez az utónévkönyv, el is bizonytalanodtam kicsit. Szóval még lapozgatom, a második név szinte biztos, hogy változik. :lol:
Valahogy Bendegúznál annyira egyértelmű volt.. :roll:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Csak egy gyors bekukk, mert el vagyok veszve es nemsokara mennem kell nodokihoz meg kulonfele vizsgalatokra!
Attol felek van valami igy jobb ha kivizsgaltatom magam, ugye miota hazajottem otthonrol megvan es rettenetesen gorcsol a hasam meg olyan szarul erzem magam!! Szoritsatok, hogy csak egy franya virus legyen!

Balazs is betegeskedik meg mindig a fulgyuszi, Mat meg egyre jobban influenzas lesz, bar meg hat a homeo!

Viki
gratula a kislanyhoz!!!!! Biztosan orulsz neki

Csikken
Ne aggodj a tejcsi miatt, sajnos nekem sem volt, de most mar tudom, hogy sok mindenben en is hibas vagyok, fokepp mert rengeteget aggodtam es ez is kihat a tej mennyisegere! Nyugodj meg, ha lanyod 4 orakat alszik akkor nem ehes es szerintem Rokica nagyon jo tanacsokat adott!!

Ayse
Te egy igaazi haziboszorka vagy!! Tegnap megcsinaltam a csilis receptedet, hat ferj kivetelevel mindenkinek nagyon tetszett!!

Jo otlet a kajaleiras, nagy segitseg ilyenkor unnepek hataran!

Hu lukas az agyam, csak atfutottam az irasokon

Kuha
nekem is johetne a receptleiras!

Benianyu
Hat ez halali, ahogy alszik Dani a rengeteg plussel!! Nalunk inkabba forditottja van, Balazs mindent kidobal az agyabol!

Miota egyszer a heten megbuntettem Balazst az agyaban, azota nem akar benne aludni!! Majd minden este megy a hiszti! Mar akkor ordit, amikor kozelitem fele!! Egyebkent is erzesem szerint kezd egy kicsit kinoni belole, ezert karacsonyra megcsinaljuk a szobajat mer ki is neztem az agyat! Tudom, hogy volt mar szo rola, de nektek milyen tapasztalatok van ezzel???? Nem fog kijarkalni??

And
Mindjart itt a vege!! :lol: :lol:

Mea
Gyonyoru lanyod van es biztosan nem a tej fujja, mivel szerintem abszolut nem kover csak eros nagy kislany!!!

A.

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Kuha
Átküldenéd nekem is a recepteket?

Benianyu
Én is nagyon szeretem a rakott kelt, szívesen besegítek az eltüntetésében :wink: .
Édes Dani, ahogy a plüss tengerben alszik :D

Davallia
Eszter álldogál? :shock: Tényleg nagyon telik az idő.
Pandának milyen szép haja van. Simán engedi, hogy begumizd vagy csattot tegyél a hajába?

Fedi
Frank Júlia receptjeit én is szeretem és használom is. Priviben küldöm az e-mail címem, elküldenéd nekem a gyerek szakácskönyvét?

Kati
Még közel sem biztos, hogy felveszik a Brigit, de biztatott a csajszi. Jövő héten megyünk elbeszélgetésre és "pofavizitre". Én csak heti 1-2 napot tudom vinni a Brigit, egyébként a Dózsa Gy. úti bölcsibe.

Csikken
Drukk a tejciért.
A lényeg: Te tudatosítsd magadban, hogy van elég tejcid. Hidd el segíteni fog. Nekem bevált. Briginél nekem is volt egy pangós időszak, pedig mindig igény szerint szoptattam. Ekkor jött a több homeos bogyó és az agyi beállítás.

Viki
Gratula a kislányhoz, én is kislányért szurkoltam nektek.

Kép
Kép
maresz
 
 


Aniko
Drukk, hogy ne találjon semmi komolyat a doki.

Kép
Kép
maresz
 
 


Sziasztok,
nálunk sajnos semmi jó,Mazsikám beteg lett...... :( iszonyúan köhög,rémes éjszakáink vannak.... :cry: :evil: ..talán ma már kezd használni a gyógyi. :roll:

Viki
éljenéljenéljen! :D
Én is drukkoltam ám nektek! :wink: :D

Csikken
csak hogy megnyugodj(mert sztem ez a legfontosabb!):
én csaszi után 7 !!!! :shock: :shock: :shock: napot voltam kórházban,mert"nem indult"a tejem.... :(
Mazsi egyszer sem szopott szerintük mérhető mennyiséget.....tápszerrecepttel jöttünk haza a 8. napon.
Persze nem váltottam ki,Mazs folyamatosan cicin volt éjjel nappal amikor csak megnyekkent.
A tej beindult,nagyon nagyon nehezen,iszonyúan megszenvedtem érte!
Állandóan mértem Mazsit,40-50.nél sosem evett többet egy evésre,2 hónap után nem birtam cérnával és visszaadtam a mérleget.
6 hónapos koráig csak anyatejet evett és utánna is csak lassan fogadott el más kaját(gyümit).
Most két éves és még mindig szopizik! :D
Ha ezt valaki nekem az elején mondja,hogy 2 éves korig tudok majd szoptatni,kiröhögöm...ilyen kezdetek után!!! :wink:

Úgyhogy fel a fejjel és nyugi,pihi,sok folyadék - ami jólesik! :D
A 80 az gyönyörű mennyiség!!!!!
És Kitty gyönyörű! :D
annamami
 
 


ja,
és én is jártam már úgy mint Ayse, a múltkor Anyukámnál volt Marci és csak este mentem érte,egész nap semmi szopi,addigra a pólóm totál átázott,mert már csorgott a tejem :oops: :oops: :oops: be sem tudtam menni a pékségbe kenyérét :lol: :lol: :lol: .....
annamami
 
 


Sziasztok!

Nálunk sincsen túl sok jó...
Marcika elkapta a hányós vírust. Majdnem egy hete alig eszik.2. napja szinte semmit. És szegénykém ma reggel is hányt meg tegnapelőtt este. Már kezdtem volna örülni, hogy jobban van, erre reggel megint... De vacak ez, nem tud az ember segíteni.
Én is hánytam, de nem tudom hogy elkaptam vagy a szokásos. Étvágyam az nekem sem remekel, de az lehet a kedvem miatt is, nekem nagyon kihat az étvágyamra. Szóval ezek.

Benianyu
Nagyon édes Dani ahogy bepakolta a szobáját az ágyikóba :P

Mea
Nagyon megnőtt Livike. Lehet,hogy a termetét az apukájától örökölte? Mert sosem volt kicsi, Te pedig olyan kis törékeny vagy.

Csikken
Szorítok, hogy minden rendben legyen és elegendő legyen a tej! Ahogy így a lányok írják szerintem sincsen gond.

Viki
Gratulálok a kislányhoz! Akkor Te kiscsajt szerettél volna?

Ayse
Ilyen jó, ha az embernek lánya van? Már, hogy ennek drukkoltál :P
Olyan fura érzés. Szóval én örülök a kislánynak, de kisfiúra számítottam és most kicsit lelkiismeretfurdalásom van, hogy akkor most nem is örülök annyira? Ez most kicsit zagyva volt, de az a lényeg, hogy mivel tudom mennyire jó ha fiam van így úgy örültem volna. A bölcsibe az egyik anyuka beszólt, hogy a kislány az az apukának jó mert őt imádja :roll: Hát nem tudom. Azért én úgy hallom tőletek, hogy ragaszkodik az anyukához is.LÉnyeg a lényeg, kiváncsian várom a hölgyet és biztos hatalmasan imádni fogom.

Annamami
Jobbulást Mazsikának!

Ja recepteket mentem szorgalmasan. Tőlem ne várjatok csodát, de örülök az ilyen klassz ötleteknek mint ez a tepsis halacska is!

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Maresz,
Küldtem! :)
fedi
 
 


Juci,
sajnálom! :(
Köszi az sms-t és mi is gyors gyógyulást kivánunk Marcikának meg Neked is lelkileg.
Az én is tanúsithatom,hogy a lányok sokal Apásabbak,ezt nálunk nagyon nehéz is volt megemésztenie Apának,hogy két ánya után(akik rajongásig imádják) Mazsika hozám ragaszkodik. :roll: :wink: :oops:
De persze Te tudod,hogy ez milyen isteni érzés!!!! :D :D :D
és szerintem igy igazságos is! :oops: :oops: :oops:
annamami
 
 


csak hogy legyen egy kis karácsonyi hangulatotok, feldobok pár fotót, hogy mit látok az ablakainkból! :D
meg Fanni új overalljáról, amit nemrég kapott, mert megyünk egy hétvégére síelni egy hónap múlva, meg egyébként is a hóba!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Beteg Marciknak jobbulást! :(

Anikó!
Megy a drukk!
Egy spanyol-olasz család sarja nem szereti a csilit? :shock: :lol:

Fedi!
Nálunk is nagy a hó itt a hegyen, mindjárt megyünk szánkózni!

Juci!
Én ugyanígy voltam a kisfiúval, vica-verza :wink:
Azért szurkoltam a kislánynak, mert ugye kedvenc hasonlatommal élve, akkor a kenyér mindkét oldala vajas és az annyira jóóóóóó! (nem azért, mert az egyik jobb, mint a másik).
De a kislányok nagyon jók, mert
- cicásak, bújósak (sztem személyiség függő, hogy ki milyen beállítottságú, nálunk mindketten anyásak :oops: );
- végig lehet velük játszani gyerekkorunk kedvenc játékait (babaöltöztetés, tologatás stb.);
- végig lehet velük olvasni kedvenc meséinket: a Hamupipőke, Csipkerózsika és hasonló hercegnők meséi azért a lányok szívét jobban megdobogtatják;
- iszonyú szép ruhákat lehet nekik venni;
- iszonyú klassz frizkókat fésülni (lsd. Davallia);
- iszonyúan rózsaszínre lehet festeni a szobájukat :lol: ;
- önmagad folytatását láthatod benne;
- társad a nőiségben;
- ruhákat cserélgethetsz vele, ha nagy lesz, és Te is őrzöd leánykori alakod;
- csajos programokat lehet vele csinálni, úgymint vásárlás, fodrász, kozmetikus, romantikus filmek;
- részt vehetsz anya-lánya szépségversenyen;
- nagy átlagban egy kicsit kevésbé eleven, mintha fiú lenne;
- általában nagyobb benne a megfelelni vágyás (amit lehet negatívumként is értékelni, de a közösségi életét leegyszerűsíti);
- egy rugóra jár az agyatok....
Hogy a legtöbb pont egy fiúra is érvényes? Azt én nem is mondtam, hogy nem! :wink: És vannak ám érvek a fiúk mellett is!!!!

Gasztroblogon még gondolkodom. Szerintem meg kellene néznem egyet-kettőt, hogy mi a csoda az? Mármint mitől lesz érdekes? :wink:
(ötleteim már vannak)

ayse
 
 


Édes kis Piroska Fanni! :D nagyon praktikus, így azonnal meglátható a hóban! :D

ayse
 
 


Annamami!
Mazsikának gyors gyógyulást kívánunk!!!

Juci
Marcinak is! Szegénykéim!!! :(

Anikó
drukkolok, hogy ne legyen semmi komoly!

And
volt egy egészséges hetünk közben, ez már a második betegség... :roll:

Juci
Nekem lányom van, de ő még mindig engem imád!!! :wink: lehet, hogy később lesz apás korszaka is, de eddig még nem volt! :) Pedig apja már nagyon várja! :wink:

Fedi
jó ötlet a szánkó, nekünk is kéne venni, legalább a síelésig!!! jó, hogy eszembe juttattad! :)

Benianyu
Nálunk is rakott kel volt a hét elején! :wink:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Ayse
And hatására vágtam bele a pirosba, mert láttam, hogy az Esztinek is nagyon jól áll, gondoltam, akkor én sem tudok nagyot hibázni! :wink:

szerintem írj az ételek mellé egy két Lili és Andris dumát (valami kajával kapcsolatosat) és tuti nyerő lesz az oldalad, bár már a kajáktól is az lenne!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


ja, viszont a kesztűtől fél Fanni... próbáltam neki megmutatni, hogy anyának is van, meg magyaráztam neki, hogy ha hideg van, akkor milyen jó dolog, hogy meleg, és nem fázik a kezünk, de nem hatott, mert az enyémtől is fél...
van ötletetek, hogy hogy lehetne megbarátkoztatni vele???

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


kesztyűtől... :oops:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Megjöttünk az első szánkózásunkból, iszonyú jó volt!
Nem mondom, hogy nem 1 óra volt összekészülődni, és nem izzadtam le nyolcszor mire havas részhez értünk, de hangosan kacagott a kicsi mikor futottam vele a szánkóval, úgyhogy szuper volt! Aztán rájöttem, hogy ez a futás annyira nem jó ötlet, mert utána már hangosan nógatott mikor kicsit lassítottunk, úgyhogy az addigi málhás szamár feeling átcsapott lovacskás feelingbe, de legalább a mai mozgás kipipálva.

Beteg babáknak jobbulást kívánunk!!!

Csibb! Fanni nagyon édes, olyan nagynak tűnik ebben az overállban!

Ayse, a www.gasztro.blog.hu oldalon találsz rengeteget, ajánlom még ezt is: http://kicsivu.freeblog.hu
Én egy időben nagyon rákattantam ezek olvasására, receptek gyűjtésre.
Jó szánkózást Nektek is!
fedi
 
 


Csibb, az én fiam is fél a kesztyűtől. Szegénykémnek reggelente annyira vörös volt már a keze, hogy rossz volt nézni... inkább én is levettem a magamét (egyszerűen sz@r érzés, hogy rajtam van, és meleg a kezem, míg neki láthatóan fázik).
Aztán megtaláltam Trisztán régi kesztyűjét, amin 1-10-ig be vannak számozva az ujjak. Nem adtam rá direkt, csak a közelben hagytam, hogy nézegesse (jó szines, minden ujja másszínű). Aztán pár perc múlva már láttam, hogy belebújtatja a kezét, de direkt nem szóltam semmit. Az ujjait továbbra sem hajlandó beledugni ebbe sem, de mint egyujjas kesztyű jól funkciónál, a célnak megfelel. Persze nem tud semmit megfogni, és figyelni kell, nehogy elhagyja valahol, de legalább már nem fázik annyira neki... és nekem sem :lol: .
Vendég
 


Köszi mindenkinek a gratulát, bevallom, én is drukkoltam, hogy kiscsaj legyen, de azért, mert fiam már van, ha lányom lenne, fiúnak drukkoltam volna :wink:

And!

Igen, Peti is lánynak indult, de tegnap annyira egyértelmű volt, hogy kiscsaj, hogy ennél jobban nem is lehetett volna látni :wink: ebből már nem lesz kuki, az tuti, a doki is letette a nagyesküt, hogy nem fog neki kinőni :wink:

Juci!

Jobbulást Nektek!

Megann!

Drukk az eredményhez!

Kesztyű:Peti meg egyszerűen kesztyűmániás! Nem lehet róla levenni a kesztyűket, ha hagynám, itthon is rajta lenne! :shock:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Irtam egy csomót és elszállt.....

Na majd este.....

Kép

Kép
megann
 
 


Jaj, de jól pörög a topik! Ezt már szeretem! :)

Mi ma játszóházban voltunk délelőtt, tegnap meg egy barátnőmnél, ahol hasonló korú kisfiú van. A játszóházban két kiskonyha van, csak a kisfiúk, Danival az élen, játszottak vele, főztek, sütöttek, mosogattak. Annyira édesek voltak! :) :wink: :) Volt nálam fényképező, két lemerült elemmel. :oops: :?

Begyűjtöttem már mindenki e-mail címét egy táblázatba. Kuha megkapja az infokat, remélhetőleg minél hamarabb és akkor küldöm mindenkinek kör e-mailben, hogy mik a teendők, hogy bezárkózzunk! :wink: :wink:

Köszi mindenkinek a Danis plüssös bókokat! :) Hadd hízzak! :)

Annamami,
Mazsinak gyors jobbulást és köhögésmentes éjszakákat kívánunk!

Juci,
Marcinak és neked is mielőbbi jobbulást kívánunk!

Csibb,
Nagyon édes Fanni tűzpirosban! :) Ayse, nagyon röhögtem, hogy könnyű lesz megtalálni a hóban. :)

Fedi,
De jó lehetett a szánkózás. Nálunk még nincs hó! :( De holnap én is elhozom az anyuéktól a szánkót, mert hátha lesz és akkor legyen nálunk. :)

Ayse,
Jó a felsorolás, tényleg nagyon sok pontja igaz fiúkra is! :)
Ahogy ismerlek már készíted a fiúkról szólót is. Ki ne hagyd, hogy megismered az összes munkagép nevét és funkcióját! :)
Én annyira fiúsan voltam nevelve, hogy semmi habos babos, rózsaszín nem volt, még babáim sem nagyon, inkább macik. Ha kislányom lett volna, együtt tanultam volna meg vele a babázást. :)

Egyébként fiú és fiú között is olyan nagy a különbség. Dani bújós nagyon, Beni egyáltalán nem. Dani az elmúlt két hónapban többször mondta, hogy "szeretem anyát", mint Beni 6 év alatt. Pedig imád ő is. Sőt, mióta látja, hogy Dani hogy bújik, kicsit ő is kezdi. :)
Nekem csak egy félelmem van azzal kapcsolatban, hogy két fiam van. Hogy ha majd unokáim lesznek, akkor hozzám is sokat fogják-e hozni őket? De ha nem leszek házisárkány anyós, akkor még esélyem is lesz rá. :wink: :wink:

Nemesekkati,
Kesztyű! :) Dani is utálja. Esélytelen, hogy felvegye, pedig fázik a keze. Láttam én is ilyen számos színeset, de túl nekem csircsáré volt, ezért nem vettem meg. Lehet, hogy most fontosabb lenne, hogy Dani keze ne fázzon? Majd teszünk egy próbát!
Dani is 86 cm volt a kétéves státuszon, jó esetben 172 cm-re fog nőni. De az apja sem egy langaléta. :)

Mea,
Lívi tényleg nagyon nagy lány lett és nagyon helyes! :wink:
Te (még?) nem küldted át a mélcímedet zárt topik ügyben, de miután tudom korábbról, betettelek a listába. Oké? :oops: :oops:

Megann,
Megint boszorkánykodsz? :wink: :wink: (Viki kislányát megálmodtad). Fiúnevet a pocaklakónak nem álmodsz? :wink:

Márti,
Nekem nagyon tetszik a Sára Dorka név. Ha ez számít valamit. :oops: :oops: Sőt még fordítva is, hogy Dorka Sára. Jól passzol egymáshoz a két "r" betű miatt. :)

Aniko,
Drukk a dokinál! :) És jobbulást a fiúknak!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Hát akkor a politikai korrektség jegyében... :wink:

Mért jó a kisfiú?
- továbbviszi a család nevét (ez különösképpen akkor nyer jelentőséget, ha oly ritka névvel állunk szemben, mint Fehér :wink: :lol: );
- a kisfiúk nagyon tudnak ragaszkodni a mamához, ez egy titkos, el nem vágható aranyszál;
- a szerelmedet megkapod mégegyszer, kicsiben;
- de ha nem hasonlít apukájára, akkor is garantáltan szerelmes leszel belé :D;
- annyira, hogy levesz a lábadról egy csibészes mosolyával is :wink: ;
- jobban beleláthatsz a férfilélek rejtelmeibe;
- olyan dolgokba is bepillantást nyerhetsz, amiről álmodban sem gondoltad, hogy a szenvedélyeddé válhat: megismered az összes munkagép nevét és funkcióját :wink: Életed egyik legszebb pillanata, amikor hosszas keresgélés után egy hatalmas markolóval ülsz a villamoson és tudod, hogy megtaláltad az igazit!
- mélyrehatóan tanulmányozhatod az élővilágot, kezdve a madártollgyűjtéstől a gilisztákon át, az éti csigákig, bogarakig, elhagyott madárfészkekig :wink:
- szellemi kihívás előtt állsz nap, mint nap, jobb ha előre felkészülsz csillagászatból, természetismeretből, történelemből. Már ha meg akarod őrizni a tekintélyed;
- új sportágakkal ismerkedhetsz, úgymint csocsó, foci, foci, foci, ökölvívás, szumó, ja és a foci;
- magad is aktív életet kell hogy élj: kezdve a fogócskától, a karlengetéses repülőutánzós futáson át, a biciglizésig, pingpongig, teniszig, és igen, fociznod is kell!;
- rajongani kezdesz az autókért, motorokért, magad is úgy érzed, hogy alig van csodálatosabb dolog a motorizációnál. Talán csak a foci :wink: ;
- a konfliktusok egyszerűbb okokra visszevezethetőek: éhség, fáradtság;
- így lekezelésük is egyszerűbb :wink: ;
- ha elmélyülsz kisfiad figyelésében, akkor Életed Párját is jobban megérted;
- és végül a legfontosabb: pasi még nem rajongott érted ennyire! :lol:
Ha ügyes vagy, ezt az érzést fokozhatod is, amennyiben gondoskodtál róla, hogy törpepasiból több is az udvartartásod része legyen! :D

Hogy a legtöbb pont egy lányra is érvényes? Azt én nem is mondtam, hogy nem! :wink: :lol:

ayse
 
 


Ayse,
Úgy tudtam, hogy megírod! :) Szuper! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Anikó!

Remélem minden rendben lesz, majd írd meg mit mondott a doki!


Annamami, Juci:

Nektek is gyógyulást!


Juci:

Nekem ugye csak lányaim vannak, tehát lehet nem vagyok mérvadó, de szerintem az egyértelmű, hogy a lányok még mindig hozzám ragaszkodnak jobban, magyarul anyásak. Davidet is szeretik, de 10-ből 9-szer ha valami baj van, hozzám kéredzkednek. Egyszer volt Zsuzsának egy rövidebb apás periódusa, de azóta megint anyás. Mondjuk még kicsi, tehát még változhat a helyzet, de szerintem nem egyértelmű, hogy a fiúgyerek az anyjával van közelebbi kapcsolatban, a lány pedig az apjával.


Új tagoknak egy megkésett köszöntést ezúton küldök! :) Örülök hogy bővültünk!


Rólunk:

Szilvinek előbújt a két alsó foga! Már nem sokáig lesz kis édes fogatlan vigyora, kicsit sajnálom :) Ezenkívül mászik mint a csík, és most már állandóan fel is áll. Pillanatok kérdése, és menni fog. Nagyon elszánt.

Zsuzsa úgy tűnik egész jól beszokott a bölcsibe. Tegnap mikor érte mentem, és Szilvivel bementünk mi is a terembe, nem akart hazajönni!! :shock: Alig tudtam meggyőzni, hogy menjünk haza. Sokat dobott a helyzeten, hogy most már hajlandó bent enni. Igaz, feladták vele a küzdelmet, és a főzelék helyett kap mást ebédre, amiről gyanítják hogy talán megeszi, mint pl tészta, nokedli, kenyér, ilyesmi. Játszani is szokott bent, de beszélni nem beszél, ha igen, akkor angolul, azt meg nem értik. Ha én is ott vagyok, és magyarul mondogatom neki amit ő angolul magyaráz, akkor ismétli utánam. De olyan amerikai akcentusa van!!! :lol: Hát istenem. Majd megtanul magyarul. A bölcsiben most már mindig magyarul beszélek vele. Mindent ért.

Egymással is többet foglalkoznak mostanában, bár Zsuzsa még mindig nem az a meleg, óvó, babusgató nővér, de hát senkivel sem ilyen, miért pont a húgával lenne? Látványos volt, hogy a bölcsiben több kisgyerek is megszeretgette Szilvit, Zsuzsa pedig rá se hederített. Viszont már rájött hogy Szilvinek van játékértéke is. Ma pl hangos nyögdécselésre lettem figyelmes, azt hittem, Vivi éppen pakolja tele a pelust. Ezzel egyidejűleg leesett, hogy Zsuzsa mit is mondogat: Vivi horsie, Vivi horsie! Ráült! :shock: Szegény azért nyögdécselt olyan nagyokat! :lol: Még a féltve védett autójára is ráültette Vivit, és megtologatta körben a lakásban, hogy Vivi csak úgy kacagott. Ilyenkor jó látni őket együtt. Aztán máskor meg morog rá meg elvből kikap mindent a kezéből.

Az altatás nálunk állandóan változó. Mostanában az van, hogy én bemegyek és lefekszem Zsuzsa mellé és ő úgy alszik el, Szilvit pedig az apja lerakja a mi szobánkba a kiságyba, és úgy. De éjjel elég hamar ébred, és akkor magunk közé veszem, és gyakran ott is ragad. Tegnap Zsuzsa teljesen ledöbbentett, mert bekéredzkedett a rácsos ágyba a gyerekszobában (amiben mostanában Szilvit szoktam napközben altatni), és tegnap éjjel viszont ott aludt, úgy, hogy leraktam, kijöttem, az ajtót nyitva kellett hagyni, és mikor hívott, akkor bementem, megsimogattam, elmondtam hogy most már aludni kell, és pár ilyen kör után el is aludt. Davidnek gyanús volt a dolog, ő arra tippelt, hányni fog. Kérdeztem, miből gondolja. Azt mondta, hallja a hangján. Hát este nem hányt, de reggel igen! :shock: Úgyhogy lehet hogy az apja is tud valamit. :roll:

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok.

Köszi mindenkinek a bíztatást.
Mostmár azért se esek kétségbe, igazából eszik szépen picurkám, szóval lenyugszom.

Juci, jobbulást nektek.

Totka, nem felejtettem el ám a képet, csak egy telefonos van amit fotoztam és azon nem nagyon látszik a rucija.
Azért azt felteszem mindjárt.

Fedi, a Dechatlonban láttam olyan szánkót amibe be lehet kötni a babát.

Csibb, jó az overáll :)

Puszka: Kriszti
Kép Kép Kép

KépKép
Kép
csikken
 
 


Ayse!
Mindkettő nagyon jóóóó!!! :lol: Neked tényleg írnod kellene, annyira szórakoztató olvasni. :D

Benianyu!
Persze, hogy számít, hogy tetszik a nevünk!
A fordítottja azért nem lenne jó, mert a vezetékneve Bodor lesz, és ehhez a Dorka direktben nem passzol. Amúgy most újabb 4-5 név került nálam képbe..kellett nekem ez az utónévkönyv?? :roll: :?: :D

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Írtam egy csomót és elszállt :evil:

Ayse
Nagyon jó az érvelésed kislány és kisfiú ügyében :D

Csibb, Csikken
Jók ezek az overallos képek. Az időjárást elnézve lehet, hogy nekünk is be kellene szereznünk egy overallt. Nekem is nyári gumi van még az autón, úgyhogy felemás érzelmekkel várom a nagy havat.
Brigi reggel kinéz az ablakon, látja, hogy esik a hó, erre azt mondja: Szánkó, Mamihoz. Persze, kb.15 km-re laknak Anyósomék :roll: Alig tudtam róla lebeszélni, hogy befogjon a szánkóba.

Kép
Kép
maresz
 
 


Márti,
"B" betűs lánynév nincs a listán? :oops: :oops: Az nagyon jól menne a vezetéknévhez. Bendegúznak is nagyon illik. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Márti
Benianyunak igaza van: Borbála, Boglárka, hogy csak pár nevet említsek :wink:

Kép
Kép
maresz
 
 


Sziasztok!

Cukim rendben.
Éhgyomri: 3,8
Terheléssel: 4,6

Állitolag ez ok.

Amúgy a vérkép is rendben, kicsit kevesebb a vörösvérsejt, meg több a fehér, de ez normális.

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Ugye, Maresz! :) :) :) Márti, vélemény? :wink: :wink:

Megann,
Király, hogy jó a cukrod! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Bodor Boróka? :roll: :D

Bodor Bodza? :D :roll:
annamami
 
 


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
annamami
 
 


Mazsi 3/4 3 óta alszik......... :shock: :shock: :shock: :shock:
annamami
 
 


Ayse :D :D :D :D
Szerintem is irjál!!!!!! :D :D :D :D

A tepsis halat hány fokon sütöd 20 percig? :oops:
Tudod én béna kezdő vagyok.... :oops: :oops: :oops:
de ez annyira jó,hogy sztem ezt fogom sütni Szentestére....mert én azt kértem a Jézuskától,hogy idén Karácsonykor NE menjünk sehová és hozzánk SE jöjjön senki, itthon szeretnék lenni csak mi és a gyerekek....önzés? :oops: :roll: :oops: :roll:
annamami
 
 


:mrgreen: sorminta :mrgreen:
annamami
 
 


Annamami,
Ha beteg, akkor jó, ha sokat alszik! Az gyógyít! Meg a szopi is. Nem is voltam képben, hogy Mazsi még szopizik.
Jobban van egy kicsit?
Megfertőztünk a névvel? Márti mit szólsz? És Bendegúzapa mit fog szólni? :oops: :wink: :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Annamami,
Nem önzés!!! Jézuska mit szól hozzá? :wink: :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Annamami!
Olyan 180 fok körül. Nekem légkeveréses sütőm van, abban nem kell nagy fokozaton sütni. Elrontani nem nagyon lehet, legfeljebb a citromkarikák égnek meg :twisted: . A hal gyorsan sül.

Én meg azt szeretném, ha sokan lennénk Szenteste, de a családom fele külföldön....most először leszünk négyesben....

Márti!
A Bodor, az egy nagyon jó név :)
És adja magát valóban a B-kezdőhang. Bíborka? De a Sárika nekem a szívem csücske!


Megann!
Ez nagyon jó érték!
Örülök, ha tetszett a kis eszmefuttatásom!
(Írnék én, de hova? :roll: )

ayse
 
 


egy entert nem nyomtam :oops: a cukoreredmény és az eszmefuttatás közé :twisted:
(lehet, hogy Megannak nem is tetszett :lol: )

ayse
 
 


Kitti nagyon édes, a hóesés mag hanggulatos! ?D

ayse
 
 


Ayse,
Nekünk jó, ha ide írsz! :) :wink: :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Szép jó estét!!!


Hűűha, a havas tájért írígyek vagyunk, hóembert akarunk építeni, lécci küldjetek erre is havat!!!!Jóóóóóóóóóóó?????????????
Tegnap majdnem vettünk egy kertes házat!!!!!!! :shock: De utánna aludtunk rá egyet(járt atz agyam mint a motolla, úgy hajnal kettő körül sikerült is elaludnom), és mégsem mentünk bele.Adni akarok magunknak esélyt a több ház nézéshez, olyn kell, amibe beleszeretünk, ez férjnek nagyon, nekem picit kevésbé tetszett, de árilag, helyileg jó vétel lett volna.és a miénket sem akarom bagóért eladni.
Megann.
ügyik vagytok a cukorral!!Névválasztásban hogy álltok???
Viki:
Tőlem is gratula a kislányhoz!!!!!!én fiút láttam!!!Meg Ayse vajas kenyér hasonlata nagyon-de nagyon tetszik!!!!!!(írtam már Ayse?)
Annamami:
Mazsidnak jobbulást! :( :( Nálunk szerintem férj szeretne pont ilyen ajándékot a jézuskától.
Kriszti:
Kitti cukipofa, de kééérek méééég képet!!!!! :wink: :wink:
jut eszembe hello kittys ruci:
Panninak ugye Andal vettünk az Árkádban egy írtó ari pulcsit, és a bölcsiben van egy pár anyuka, aki ilyet akar, mint a Pannának(erre felénk esély nincs) :twisted: :twisted: :twisted: előkotortam a szopis mérős füzetem(én négy!!!hónapos koráig mértem mint az őrült Pannát, és másfél hetesen szopizott 100-at, kéthetsen meg 180!!-t, ilyenkor aludt 5-6 órát is, ahh, de örültem én ennek éjjel!!!!Szerintem sok tejcsid van, csak így tovább, és igyál, igyál!!!!!!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Anikó:
remélem, semmi komoly bajod, és a srácoknak is jobbulást!Nálunk Panni még mindíg a rácsos kiságyában alszik, nincs is rács kivéve belőle, nem akar kimászni(nyugis a lelkem).Azt tervezem, hogy nyáron már az új házunkban szeretnénk lakni, na akkor lesz nagylányos ágyikója, addig totál jó a rácsos, mindenkinek(szerintem Panni át-átfog lopózni hozzánk)Sokan így :shock: néznek, hogy kétéves elmúlt, és még mindíg kiságyban alszik, de ilyenkor mindíg Ayse Lilijére gondolok, és visszaszólok, hogy neki így jó, és punktum. :twisted:
And:
milyen volt a fényképeszkedés??????


Voltunk ma du.-tán fogorvosnál, megdícsért mindnyájunkat, hogy szépek a fogacskáink, az aftámra vitaminbevitelt javasolt, és normál kajákat. :roll: :roll: :roll: :roll: Panni kapott matricát, szóval elégedettek voltunk.
Annyira imádjuk a fogorvosnéninket, egy tündér!!!!!!!!!!!JVittünk neki Mozart csokit(jó mi, fogorvosnak csokit), Panni adta oda, kapott a doktornéni mellé két cuppanós Pannipuszit is!!!

holnam meg varrónőhöz megyek, Panninak varratok csini ünneplő karácsonyi ruhát, magamnak meg a kh.i köpenyeket.a kh.olyan köpenyt ad, hogy a fenekednél tiszta szita, agyonmosott, de tényleg!!!!! :? :? :? így kénytelenek vagyunk mi beszerezni, persze a kórháznak esze ágában nincs kifizetni.
úgyhogy két naci, három felső, és egyetlen luxusom a Sholl-klumpám, cirka 30 e.ft.-omba került, most.A klumpáról nem voltam hajlandó lempndani, egyrészt, 4!!évig tudom hordani, másrészt, szétjárom nap mint nap a lábam.

Jól van befejezem eszmefuttatásom.

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


ejha, néhol elég zagyván írtam, elnézést! :oops:

Szép álmokat!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Sziasztok!

Le vagyok maradva, mint a borravaló, próbálok visszaolvasni!

Csikken! Gratula Kittihez, édes kisleány!

Viki! Neked is gratula a kiscsajhoz!

Annamami, Csibb! Gyógyuljatok meg minél előbb!

Ayse! Irtó jó, amiket írtál a lányokról-fiúkról, és én is nagyon élvezem, hogy a vajas kenyerem mindkét fele vajas! :D

Márti! Elfogult vagyok, de a Sacinál szerintem nincs szebb lánynév (bár ő nem Sára, hanem Sarolta)! :)

Róki! Jó, hogy szervezel talit, bár mi Szegeden leszünk azon a héten, így nem tudunk részt venni rajta. Majd legközelebb...

Totka! Majdnem szerveztünk egy utat Gyopárosra, úgy gondoltam rád! De sajnos sehogy nem fér most bele az időbe, és bár a 26-i héten lenn leszünk egy hétig Szegeden, de férjet műtik, így nem mozdulunk sehova. :( Pedig olyan jó lett volna pancsolni egyet! Sebaj, biztos be fogjuk még pótolni!

Annyit láttam, hogy volt valami zűr, és lesz zárt topik. Küldenétek nekem is meghívót? Vagy már későn szólok? :oops:

Rólunk: Kristóf kb. 2 héttel ezelőtt elkezdett járni. Alapszavakat (cica, apa, tata, mama, néha anya) elkezdte mondani, és sokkal gyorsabban fejlődik, mint anno Saci. Mindenhova fölmászik, belemászik, szétszerel, belenyúl, és mindezt egy hang nélkül. Csöndben, lassan, észrevétlenül tud olyan dolgokat csinálni, hogy a hajam égnek áll (pl. fürdés közben egy pillanatra nem néztem oda, és kimászott a kádból).

Saci továbbra is halandzsázik, de azt folyékonyan. Mindent megértet, de beszélni nem akar. Viszont teljesen tiszta hangon énekel, amire néhány zeneértő barátunk azt mondta, hogy nagyon ritka ilyen korban. Kezd kimászni a hiszti korból, már egész engedelmes tud lenni. És irtó jókat játszanak Kristóffal, ezt most nagyon-nagyon élvezem!!! Fogócskáznak, bújócskáznak a paplan alatt, Kristóf élvezi, ha a Saci csikizi a hasát vagy a talpát. És ami anyai szívemnek a leírhatatlan boldogság: egyre gyakrabban öleli át az öccsét, és simogatja, puszilgatja, Kristóf meg hagyja. Irtó édesek!

Na, még olvasgatok!

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Bodza!
szia! :)
Még nem mentek ki a meghívók a zárt topikra (szervezés alatt, én fogom majd küldeni), de mivel tudom a privát e-mail címedet, beírtalak a táblába, így fogsz te is kapni. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: