Új privát üzeneted érkezett!

SziasztokKép

Dininek nagyon boldog első szülinapot kivánunkKép

Dani és ÁgiKép

Probáltam behozni a lemaradásomat, de Rebivel ellentétben én mégnem látom az alagút végétKép
Vagyis igazán név szerint nem nagyon tudok irogatni, mert még nem látom az összefüggéseket, de igyekszem.

BuksikaKép
Köszönjük a vendéglátást, és szélvészJoeDani elviselésétKép Vencelke nagyon édi, és örölünk, hogy minden rendben volt a kontrollon, ami természetesen egyértelmű voltKépKép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Megjöttem. és most szemétpanaszkodósmindentmásokraönzőmódonrázúdítós leszek,úgyhogy akinek van jobb dolga ugorgyon Kép! Viszont ki kell írnom,mert különben szétdurranok. Valamint követelem a zárt topikot Kép!

Röviden katasztrofális volt. Szombaton ahogy lehetett húztam az időt,tehát majdnem délben indultunk. Kicsit olyan b... meg a fűnyíródat szitu volt,mert én eleve eldöntöttem,hogy ez az egész csak nagyon rossz lehet. Tudtam,hogy várnak minket sok-sok kajával,de azért a Mekiben jól bekajáltam,szóval éreztem ám magamon,hogy csúnya-ronda vagyok,de nem tudtamváltoztatni rajta Kép. Megérkeztünk, és a körülmények abszolút engem igazoltak. A padló az a gusztustalan szürke-fehér-fekete mozaiklap,amin többcentis koszréteg volt és szinte sütött belőle a hideg. Így leterítettek Vencelnek egy pléden,hogy ott majd eljátszik. Ekkor már megjelent a csomó a gyomromban és ez csak percről percre nőtt. Szóval az egyéves örökmozgót elhelyeztük egy nm-en,a rokonság körülállta mint vmi kismajmot és nézték. A "na mi van?" és a "Háccijja /Hát szia/" mondatokon kívül mást nem szóltak hozzá,már csak annyi hiányzotthogy kiírjam,etetni tilos . Mondjuk,ha nem lett volna korlátozva vencel szabadsága,akkor sem lett volna jobb,ugyanis a helyiségből az alapbútorokon kívül hiányoztak a tárgyak. Gyakorlatilag semmi nem volt,amit Vencel megfoghatott volna. Ennél sivárabb,ingerekben szegényebb környezetet elkpzelni nem lehetett volna,de a legszomorúbb,hogy igazából én csináltam magamnak ezt a kilátástalan helyzetet,mert ha őszintén szembenézek a dolgokkal,vencel azért nem szenvedett annyira ettől az egésztől. Volt vagy tíz ált. sulis kisgyerek,akik igenis megtalálták vele a hangot és nagyon is jól elszórakoztatták. Jó,nem volt mozgástere,de egy évben egy napon még ez is belefér. Leginkább én puffogtam magamban és kreáltam folyamatosan a problémákat,hogy rosszul érezhessem magam. Másnap már csak anyóséknál voltunk,de már eleve rosszul ébredtem,ugyanis Vencel nagyon rosszul aludt,illetve leginkább nem aludt. De még ezzel kapcsolatban is kárörvendő voltam,hogy ha-ha-ha,itt még aludni sem tudott jól. És egész nap rosszul voltam,hogy anyósomék mennyire igénytelenek,hogy tudtak az érkezésünkről,3 hete otthon ülnek egész nap,de nem voltak képesek a centis port letörölgeni,némi alaptakarítást végezni.Újra elhangzott,hogy nem is gondolták,hogy Vencel majd megy ide-oda,ezt már eljátszottáka múltkor is. De mégis mit gondoltak? Rosszul voltam,ha Vencel a földön volt és fél mp alatt csupa pókháló,meg por volt,de az is zavart,ha ölben hurcibálták. Mérges voltam, hogy foglalkoztak vele,de he nem azért is. Előző este felbosszantott,hogy nem volt kaja,de amikor anyós főzött,az csak rosszabb volt. Nem tudom ,mi van velem, próbáltam megfogalmazni,de képtelen vagyok rá. Tudom,hogy ők ilyenek,ilyenek voltak világéletükben, és nem is fognak változni,de egyszerűen most úgy érzem,hogy ők két számomra idegesítő idegen,akik iránt semmi rokoni érzést,sőt semmi jóérzést nem érzek és ez mindenkinek nagyon rossz. Igazából elég éles most bennem az ellentét a szüleimmel való összehasonlítás miatt,mert ők nagyon készülnek,ha megyünk,és nem csak lélekben. Nekik olyan a lakásuk,ahol Vencel mehet,mert nincs kosz,és van sok érdekes dolog. Ők nem beszélnek ekkora tájszólással és iyen idétlenül a gyerekkel,és egyévesként kezelik. Mivel velük normális a kommunikáció,így tudják ,miket csinál vencel,hogy telnek a napjai,így bizonyára könyebb is nekik. Apóséknak nincsenek kérdéseik,nem nagyon beszélgetünk,hacsak nem a falubéli pletykákról,amitől hamar rosszul leszek.A legnagyobb különbséget abban látom,hogy anyuék ha Vencellel vannak,akkor arra törekszenek,hogy ő jól érezze magát,míg anyósék saját magukat akarják kiszórakozni,és akkor veszik ölbe manót,ha neki úgy jó,akkor játszanak vele,ha ép nekik kedvük tartja,és minden esetben rázúdítanak 30-40 rokont,hogy körbeállják s megcsodálják.Itthon nem bírtam tovább és elmondtam Roginak,hogy mennyire rosszul éreztem magam,és tudom,hogy változtatnom kell a hozzáállásomon,de egyenlőre csak annyit látok,hogy nem érzem jól magam velük és elborzaszta gondolat,hogy egyszer majd évek múlva mondjuk pár napig náluk hagyjam vencelt. Pedig tudom,hogy én is jól éreztem magam nagymamánál,aki valszeg sem sokkal okosabb és szórakoztatóbb nem volt,mint anyósék és pottyantós budija volt és sokszor adott egészségtelen kaját,mégi scsak szép emlékem van a nála töltött időkről,és azt is tudom,hogy Vencel sem érzi szörnyen magát náluk. A férjem eléggé meglepődött,és most ott járunk,hogy gőzünk nincs ,mitől fog ez megváltozni,hiszen most is tisztában vagyok azzal,hogy ők bár nagyon egyszerű emberek,nagyon szeretnek minket,bármit megtennének az unokájkért /mondjuk a takarítást azt nem annyira Kép/,és legfőképp nem fognak megváltozni.Ennyi. ja! még egy jópofa történet.anyósék voltak vmi bálban,ahol megnyerték a fődíjat a tombolán. Választani lehetett egy wellness hétvége és 50E Ft-os vásárlási utalvány között,amit egy vadászboltban lehet levásárolni. Az utóbbit választották,mert mit szólna a falu,ha ők "úrizálni" kezdenének ezzel a wellness hétvégével.Viszont a vadászboltban semmit nem lehet kapni,ami nekik jól jönne,így most van egy használhatatlan vásárlási utalványuk....

Bocsánat,hogy ilyen hosszan kifakadtam,este jövök még,és akkor nem magammal fogok foglalkozni.

Buksi
kisbuksi
 
 


Különbségek férfiak és nők között
*Becenevek:
Ha Kati, Kriszta, Zsuzsi és Andi ebédelni mennek, egymást kizárólag Katinak, Krisztának, Zsuzsinak és Andinak fogják szólítani.
De ha Laci, Feri, Béla és Józsi mennek sörözni, következetesen Daginak, Totyának, Medvének és Jozsónak hívják egymást.

*Ebéd**:** **
Ha kihozzák a számlát, Laci, Feri, Béla és Józsi egyaránt bedobják a maguk ezresét, még akkor is, ha a számla 1200 Ft-ról szól. Egyiküknél sincs kisebb címlet, és amúgy sem kérik a visszajárót. Ha a lányoknak kell fizetniük, elkerülnek a zsebszámológépek.


*Fürdőszoba**:** **
*Egy férfi fürdőszobájában 5 tárgy található: fogkefe, borotvahab, borotva, szappan, és egy törölköző a Termál-hotelból.
A női fürdőszobában található tárgyak száma átlagosan 437.... Egy férfi ezen tárgyak legtöbbjét fel sem ismerné.

*Pénz**:*
Egy férfi akár 2000 forintot is kiad egy 1000 forintos áruért, ha kell neki. Egy nő szívesen kiad 1000 forintot egy 2000 forintos áruért, még ha nincs is rá szüksége.

*Vita**:*
Bármilyen vitában mindig a nőé az utolsó szó. Bármi, amit a férfi ezután mond, egy új vita kezdete.

(Nős férfiaknak: felejtsétek el a hibáitokat. Elég, ha egyvalaki fejben tartja őket.)

*Bevásárlás*:
Egy nő listát készít a szükséges dolgokról, aztán elmegy az ABC-be és megveszi őket.
Egy férfi addig vár, amíg otthon már csak egy fél doboz sör és egy darab sajt marad. Csak ekkor indul vásárolni. Mindent megvesz, ami megtetszik neki. Mire a pénztárhoz ér, a kosara már jobban meg van pakolva, mint a hetes busz munka után.


*Macskák**:*
A nők imádják a macskákat.
A férfiak azt állítják, hogy szeretik a nők macskáit, de amikor a nő nem néz oda, felrúgják.

*Jövő**:** **
Egy nő mindig aggódik a jövő miatt, míg férjhez nem megy.
Egy férfi sosem aggódik a jövő miatt, csak miután megnősült.

*Házasság**:** **
Egy nő azért megy egy férfihoz, mert azt gondolja: majd megváltozik, de úgysem fog soha.
Egy férfi azért vesz el egy nőt, mert azt gondolja: sosem fog megváltozni, de úgyis meg fog.


*Külső**:*
A férfiak ugyanolyan jóképűek reggel, mint mikor ágyba bújtak.
Egy nő külseje valahogy mindig leromlik az éjszaka folyamán.


*Öltözködés**:** **
Egy nő átöltözik, ha: vásárolni megy, ha meglocsolja a virágokat, ha kiviszi a szemetet, ha felveszi a telefont, ha könyvet olvas, ha postát bont, stb.
Egy férfi kiöltözik, ha: esküvője van, temetésre megy, meghal.


*Család**:** **
*Ó, a gyerekek! Egy nő mindent tud a gyerekeiről. Észben tartja a fogorvossal megbeszélt időpontokat, a nagy szerelmeket, legjobb barátokat, kedvenc ételeket, titkolt félelmeket, reményeket és álmokat.
Egy férfinak néha feldereng, hogy valami apró emberkéket szokott látni a házban itt-ott.
kisbuksi
 
 

 
 

kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Fú, de lusta disznó vagyok, nagyon régen írtam, de legalább olvastam!!!!!

Minden szülinaposnak nagyon sok boldogságot kívánok!!!!

Buksika!
Most csak neked válaszolok, én is meg szoktam érezni, hogy hol fogom jól és hol rosszul érezni magam, és ez 90%-ban be is jön.

Szerintem az emberben van egy hetedik érzék, azzal kapcsolatban is, hogy hol jó neki, ill. a gyereknek. Vencel még nem tudja, hogy hol jó neki, mert ő egy kedves kiskölyök és elszórakoztatták a gyerekek, ő nem tudja, jó-e neki a koszban mászkálni. Szerencséje van.
Te viszont tudod.
Szerintem ha nagyobb lesz Vencel, már nem fogod annyira félteni, ha már stabilan megy, nem lesz olyan koszos, szóval nem lesz ez örökké így, nem kell megijedned. Én biztos vagyok benne, hogy a féltés miatt éreztél így az elejétől fogva, és tudtad nagyon jól, hogy inkább otthon kellene maradnotok. Persze ezzel az erővel az ember ki se mozduljon, de én nem ezt mondom, csak azt hogy néha én is így vagyok és ha nem hallgatok a megérzáseimre, akkor általában nem is érzem jól magam.
Gondolom ez a férjedenk is nagyon rossz, hogy az ő szülei, és nem felelnek meg az elvárásaitoknak tiszaság terén.

Őszintén nekem is vannak hasonló gondjaim az anyukámmal, ráadásul ott van a dohányzás, hogy ha nála vagyunk 2-4 órát, minden ruhánk bűzlik, és a hajunk is, meg a gyerekeké is.
De nem küldhetem ki a saját lakásából, hogy cigizzen már kint.

Na, minden esetre ne aggódj, te kis Anyatigris!


Na, és nem volt valami igazán jó kaja?

Pusszantás mindenkinek!
Andi
andi68
 
 


Ui.
Hova lettek az arcocskáim?
Kép Kép
Na, mindegy utólag küldök kettőt.
andi68
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, mennyi időm van... Nemrég volt dokinénik, Dorka váladékoldót meg duzzanatszűkítőt kapott a köhögésére, meg AB-t arra az esetre ha 3-4 nap alatt nem szűnik. Ma reggel óta rettenetesen folyik az orra is, percenként törlöm, meg állítólag a torka is piros volt. Furcsa, de ACC-t javasolt a dokinéni, arra meg az van írva, hogy 2 éves kor alatt nem ajánlott... Írtak már fel valakinek ilyet?

Buksi!
Tökugyanolyan érzéseket vettem ki a beszámolódból,mint amikről én írtam nemrég anyósékkal kapcsolatban. És ha már ketten vagyunk, akkor normális dolognak kell lennie!!! Kép Szerintem az egész lényege, hogy a legjobbat akarjuk a gyerkőcnek, amit ugye mi, az anyjuk tudunk elsősorban biztosítani neki. Ha már valaki ezzel ellentéteset csinál vele (hideg kő, koszos lakás, Háccija stb.), vagy másképp viselkedik vele szemben(pl. nem a pici a legfontosabb, hanem ők maguk), azzal "támadólag lépünk fel", kicsit rossz példa, de mint az állatvilágban a nőstények védelemzik a kicsinyeiket. Ha csak az utcán találkozunk ilyennel, elintézzük, hogy hülye bunkó, vagy ha más anyát látunk másképp bánni a saját gyerekével, azt mondjuk, hogy milyen trehány, stb. De ha olyanokkal szemben érezzük, akikkel a gyerek az elvárások miatt esetleg hosszabban is együtt lesz,nem tudunk uralkodni az érzéseinken. Szeretnénk, ha azok az emberek legalább ugyanúgy bánnának a gyerekkel, mint mi, de lehet, hogy még akkor sem lennénk elégedettek, mert itt jön be a féltékenység. (Szerintem, és innen 1/1-ben mondom, mert lehet, hogy te nem ezzel magyarázod.) Az én anyukám is utálta, ha apukám anyukájánál voltam, mert nem lehetett kontrollja afölött, hogy hány marék mosatlan cseresznyét eszek, megmosom-e a kezem állatsimogatás után, végignézem-e ahogy dédnagymamám csirkét vág,stb. stb. És azt utálta a legjobban, hogy mindezek ellenére imádtam a "gondatlan" nagymamámat, lehet hogy nagyrészben ezért is, mert nem voltam agyonkorlátozva, minden szabad volt, és ahogy te is mondtad, rohadtul nem érdekelt, hogy ragyog-e a padló, vagy sem.
Különben nem törvényszerű, hogy csak a nem vérszerinti rokonokkal szemben vannak ilyen érzéseink. Nekem van egy félnővérem, akihez biztos nem adnám oda cseperedő Dorkát egy fél napra sem, pedig diplomás nő, de akkor inkább az anyósék... Ugyanígy vagyok sajnos anyukámmal is, aki 3 hónapos korában elesett Dorkával, hiába kértem, hogy ne vegye fel...
Szerintem a kiküszöbölhető dolgokat próbáljátok meg megbeszélni (pl. egész rokonság odaugrasztása, kajakérdés), aztán ha tényleg ennyire rossz érzéseket vált ki belőled, próbálj meg minél kevesebbet menni. KépA másik félnővéremnél a srác már 17 éves, de egyetlen éjszakát sem töltött anyukámnál, vagy maradt vele egyedül...
Szóval próbáld meg átrágni magadban az érzéseket, nekem segített, legalábbis abban, hogy elkönyveljem, nem vagyok őrült, csak anya, illetve anyatigris...Kép
Már ma is biztosan látod, hogy fél délután ingerszegény környezet nem tett maradandó károsodást Vencelben. (A hideg kő miatt jobban aggódtam volna...Kép)

Dini! Boldog Születésnapot! Azt hittem, csak ma van 20-a! Nagyon jók a képek is!

Rebihez csatlakozva én is mondnaám, hogy dokinéni szerint is rengeteg most a tüdőgyulladás, influenza egyelőre nincs. Víruspara most már nálam is van. Maxitali kérdéses.

Tünde, örülök, hogy jobban. Te fizetsz valamilyen tandíjat, vagy regisztrációs díjat most a sulidban? Én a Kodolányira akartam most jelni, de az 50e/félév regisztrációs díj miatt ugrott a dolog. Állítólag állami suliban nincs ilyen.

Zita, Ini, éjszakák nálunk is hasonlóak. Most még köhögés is van... Nap közben próbálok pótolni.

Bogi! Köszi az aggódást! 2 napot fülvédőben aludtam, nem voltam kint, és már szinte teljesen elmúlt!

Nálunk dél óta zuhog a hó, már egész nagy. Pedig jó lenne már eltenni a hólapátot. Kép

Mennem kell, valaki mocorog a szomszéd szobában! Párom ismindjárt hazaér.

Pusz

anyatigris Szilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 


Huudddejó Neked Szilvi, hogy Párod mindjárt hazaér Kép! Nekem csak fél hétkor (jobb esetben Kép)

Sziasztok!
Az én manóm is mindjárt mocorog, úgyhogy csak pár szót írok.
Úgy tűnik, én holnap-holnaputánra 100%-os vagyok, nagyon örülnék bárki-mindenki látogatásának, de akkor most inkább össznépileg kibekkeljük a mindenféle járványokat? Mert egy szuper délután kedvéért se szeretnék egy beteg babót se....szóval, anyatársak és anyatigrisek, mi legyen?

nagymamák-kosz-háccija és egyebek:
lehet, hogy én szerencsés vagyok? mindkét nagyi teljes mértékben tiszteletben tartja, még ha nem is ért egyet azzal, hogy Máté nem kér babapiskótát vagy kiflivéget (bár nagy a nyomás, anyukám párja és anyja is folyamatosan duruzsol, lobbizik pl. a kifliért Kép) Most hétvégén is örömmel nyugtáztam, hogy anyósom fél napokat ügyesen eljátszik Mátéval, építőznek, bújócskáznak, énekelnek, stb. Na, nem is akarom senki szívét fájdítani, csak lelki támaszt tudok nyújtani. Kép De csak halkan jegyzem meg, hogy azt is mérlegelni kell, egy-egy nemszeretem anyósmegmozdulás vajon tényleg olyan nagy mértékben és hosszútávon károsítja-e a gyerek fejlődését, mert fontos a jó anyós- és házastárs-kapcsolat is. És a párunkat biztos bántja, ha morgunk a szülei miatt. Mégha igazunk is van.
jajajjj, remélem, nem voltam túl okoska, és senkit nem bántottam meg, mert akkor legközelebb inkább dugulok.

Pupek sír az ágyban, megyek, majd még kövök, addig is MINDENKINEK puszi
Noresz
noresz
 
 


csaj=csak Kép Kép
noresz
 
 


Sziasztok!

Huhhh.. nálam is van ilyen kinek adom oda a gyereket, és kire nem bíznám, még ha nagyon muszáj lenne is... de most nincs időm leírni.. Kép

.. most csak gyorsan egy mai Levi kép... már csak a színek miatt is Kép

Kép

Akkor az izgi.hu-n írok a srácnak.. és megpróbálok csináltatni egy zárt és titkos Pöttömöket...

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


kkkkkk
kisbuksi
 
 


Ez csak próba volt Kép,akkor most bemásolom délutáni levelem...
kisbuksi
 
 


Háccijasztok!

Annnnyira jó kedvem lettKép! Igazából Szilvi, tökéletesen megfogalmaztál mindent és most meg is nyugodtam. Én is úgy éreztem a múltkori leveledkor,hogy bár a konkrét szituk különböznek,valami hasonlón megyünk keresztül,csak utána kicsit haloványodtak bennem a rossz érzések,és úgy éreztem,csúnya dolog kidumálni őket. Most pedig mázsás kövek esését hallhatjátok, és újra és újra tele vagyok ezzel a "de jó,hogy itt mindig kapok bíztatást" érzéssel. Szóval most juhhhhhé de boldog vagyok,kicsit túlzásokba eső anyatigrisnek jobb lenni,mint gonosz menynek Kép. Szilvi,Andi ,köszi a gyors reagálást, már én is látom a Napot a felhők mögött és én is tudom,hogy mihelyst kicsit nagyobb lesz és lehet szaladgálni a kertben,megnézni az állatokat,stb.,én is lazulok majd.

Bogi!

Nagy lelkesedésemben még nem szeretném azt elfelejteni,hogy rengeteget jártál az eszemben hétvégén,netfüggőségem halmozottan jelentkezett,nagyon aggódtam,hogy esetleg megbántottalak akaratom ellenére. Örülök,hogy nem,és szépen kérlek,írj,amikor csak időd engedi,még ha mostanában főleg a problémáid körül forognak is a gondolataid. Szerintem sokat segít,ha kiírod,"megbeszéled" velünk és hátha neked is segíthetnek a válaszok,mint nekem Kép. Nagyon kiváncsi vagyok,hogy telik a közös hét,és remélem,jól vagy. Jelentkezz,mert minket nem fárasztasz és izgulunk miattad!

Orsko,

Jó,hogy írtál atornáról,egy baj van vele,hogy annyira jól hangzik,hogy nem találok kifogásokat Kép. A pofám ég,hogy így megkésve:BOLDOG SZÜLINAPOT DININEK! Ami a hintalovazást illeti,tényleg csaka remény marad,hogy nem esik nagyot,de tudod,így lovagolnak a betyárok...Kép. Én ma végignéztem,ahogy Venccel fejreesik a ládájából,úgy tűnt,nem lesz esés belőle és az a századmásodperc meg kevés volt,hogy megóvjam Kép.

Nelli,

Örülök,hogy jól sikerült a buli! Te mondtad,hogy nagy Megasztár rajongó vagy? Néztem szombaton,és nagyon tetszett! Szerinetm tök jó a felhozatal, most már minidg fogom nézni! Ki a kedvenced? nevelési tanácsadóra kiváncsi leszek!

Szilvi!

Még annyit,hoyg légy oly kedves vigyázni magadra,hajmosás,meg ilyenek! Mensihez gratula,jól emlékszem,hogy nyár körül kistesó projekt Kép? Kaja szintén gratula,tudom,hogy ez is egy olyan dolog,amivel nem kellene annyit foglalkozni,hisz úgysem maradnak éhen,mint ahogy foguk is lesz,meg járni fognak,aztán az ember lánya mégis foglalkoik vele /ezzel isKép/. Lakásfelújítás? Ja! Mikkamakka játékok nekem is nagyon tecc,gyakran eszembe jut az a Chicco formabedobós,forgathatós autó,sem autóból,sem formabedobósból nincs még elég itthon Kép.

Tünde,

Ha még nem késő,gyógypuszi Nektek! Ctg-s nosztalgián jót mosolyogtam,emlékszem,hogy gyakran láttalak nagy pocival,olyan,mintah tegnap lett volna,közben meg már mekkora Kittike!

Ildi!

Te olyan rendes vagy,hoyg sógor kedvéért főzöl,meg ilyenek Kép. És nagypapi most él a Suzuki-s lehetőséggel,vagy már a másikba befizetett? Micsodaaaaaaaaaa? Kistesó? Hogy lehet,meg jó lenne? remélem,tényleg összejön a mozizás,megérdemelnétek!

Zita!

Voltál eszemben szombat éjszaka,Vencel gyakorlatilag kisebb szundikkal ébren töltötte Kép. Furcsa,de eszembe jutott,hogy vhol távolabb,talán Ti is épp ébren vagytok.Nálunk amúgy ez nem jellemző,viszont az éjszakánként 2-3 ébredés elég nyügisen,az igen. én is fogakra gyanakszom,bár már a 6 újból 4 teljesen kint van. Ja! és Vencel kapott ilyen fémporos-mágneses rajztáblát,és nagyon szereti,bizonyára mert egyszerűbb,mint bármilyen íróeszköz használata. Ez jó egyébként? csak mert fogalmam sincs,és én a filctollról sem tudtam,hogy ennyire nem ajánlott...

Ini,

Hát a kölcsönadott tésztakönyvvel egy életre mgoldódna a "ma mit főzzek?" téma,nagyon jó!!!!! Nektek is kívánok jobb éjszakákat!

Rebi,

Most már én is parázok a betegségektől Kép.Már várom az infókat zárt topik ügyben,nem hinném,hogy Babanet vonalon lesz haladás Kép. Mászó Levi annyira megnőtt,már úgy látnám! Vizsgaidőszaknak vége? Mi újság Nálatok?

Ági!

Ne viccelj,számomra volt új dolog,hogy mikre képes egy igazi zsivány Kép! Vigyázz magadra,most,hogy leesett a legújabb hó Kép!

Na léptem,mert megjött apa, puszi!

Buksi

UI: persze apa nem most jött meg Kép
kisbuksi
 
 


És ha már így belejöttem,aktuális legleglegkedvesebb képem Vencelről:

http://babanet.hu/album/main.php?album=4453&page=4&image=113601

Jó éjt!
kisbuksi
 
 


Helló!

Szerintem csak pár percem van, mert az alvás-altatás 1.0 zajlik és mindjárt véget ér Kép
Zárt topikban én is írnék arról, hogy érint, amikor ki kell Alexát adom a tigrismancsaimból Kép

Nagyon tetsz a kép Orsko icipici Dinijéről és persze a nagyfiúról is.
Levi meg csodajó szinekben pompázik tényleg!
Megkuksiztam a mini pöttömtalit, nem is részletezem, hogy milyen jó képek! Hanna a balettmutatvánnyal fantasztikus Kép

Itt az ígért rövidhajús kép, a szőke boszorka a keresztlányom:
Kép

Most mennem kell, puszi!
Hajni

Ui: Mire sikerült ezt a pár sorocskát elküldenem, már túl vagyunk az altatás 3.0 is Kép Mikor lesz már ennek az időszaknak vége? Költői kérdés volt Kép
tigribigri
 
 


Hajni!

Mindig ledöbbentesz a képeiddel KépSzokás szerint előbb a képet néztem,Rajtad is nagyot ámultam,de Alexa szőke haja volt az igazi meglepetés Kép Most már értem persze... Altatás 3.0 Kép? És zeek miből állnak. Én az esti "nagy" altatás /10 perc/ után,most végeztem a másodikkal /ami csak 5 percig tartott/. Nálatok ezek mennyi ideig tartanak? és miből állnak,csak cicizés vagy egyéb is van? Vibrucol? Mi kipróbáltuk,illetve 4. napja adom,most már végigcsinálunk egy hetet,de nem hinném,hogy bármi is változott volna. Bár igazából nincs okom panaszra,az éjszakánkénti 2-3-szor 5 perc nekem teljesen belefér,csak gondoltam,ha így átaludná az éjszakát...KépKépKép De nem,ennek még nincs itt az ideje. Fogacskák? Kiváncsi vagyok egy igazi Tigribigri anyatigris hogy éli meg,ha ki kell adni Alexát a mancsai közülKép.

Én már nagyon várom ezt a zárt topikot,most már az esküvős,tűzoltós, mindenféel extrém pózban szopizós képeket addig megtartom magamnak.

Ja! És szerintem nagyon jól állt ez a frizi,bár szerintem a szép arcodnak nincs igazán szüksége extra frizurára,a hosszú is szépen keretezi.

Puszi:

Buksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Nálunk az altatás befejeződöttKép Nem túl korán, de még nem is túl későn, (nekünk legalábbisKép)
Este írtam pár sort, meg pár képet löktem a hétvégi tapolcai kiruccanásunkról, egy-két autósüléses képpel megspékelve, és nem tudtam feltölteni. Ilyen most fordult elő először.Kép
De majd most megpróbálom megint.

Hajni, tök jól állt neked a rövid haj is. Bár spec.a hosszú sem rossz, de fiatalosabb ígyKép Na jó, gondolom itt azér' még tényleg fiatalabb voltál pár évvelKép
Alexa kiengedése a tigrismancsból c. történet nagyon ígéretesen hangzikKép
Egyébként mi újság veletek?
Régen írtál részletesebben.

SzilviKép jobbulást Dorkának!!! Nincs az ACC-ről ilyen infóm. Zsófinak 3hetesen volt egy náthája, és kalcium-sandoz pezsgőtablettát kellett adnom feloldva. Az is elég furcsa volt. Persze nem vette be, amikor sikerült egy kicsit adni belőle, kihányta, a férjem meg majdnem meglincseltKép
Kiderül, hogy itt Pöttömökben csupa-csupa anyatigrisek tanyáznak, és isten óvja a szegény, védtelen anyósokatKép

RebiKép Hímzel, két gyerek mellett??? Vagy rosszul értettem? A kép tényleg szenzációsan jó, de az ezért nem a fényképezőnek köszönhetőKép

NoreszKépA fordítást csak Pupák mellett kezdted el, vagy ezzel foglalkozol? Látom azért nem kispályásan űzöd. Legalább tudom már kihez kell fordulniKép
Itt egy kis angol, de a fél topic is nemsokára franciául fog beszélni, ha minden jól megyKép

Nálunk ez az otthagyás, másrabízás jól működik. A 15 hónap alatt szinte senkire nem hagytam ott Zsófit. Valahogy így alakult,pedig sokszor megtehettem volna. Mindig cipelem, húzom magammal, egyszerűen annyira hiányzik ha nincs velem, hogy ez már lassan betegesKép Teljesen rátelepszem a saját gyerekemre, ami nem jó. Ebből eredően annyira anyás, hogy már ha akarnám is, csak nagy nehézségek árán tudnék tőle elmenni.
Nálunk is előfordult párszor, hogy a férjem nehezményezte a szüleim macskájának a jelenlétét, mert arra a takaróra tettük le Zsófit amira ő is fel szokott ugrani (mármint a macskaKép), de tett megjegyzést arra is, amikor ekcémás volt a bőre, hogy ne puszilgassák már össze, ne irritálják a bőrét azzal se, meg ilyenek. Én ezeket a dolgokat lazábban fogom fel, ő ilyen téren sokkal aggódósabb.
Annyit tudnék még erről mesélni, csak már megvárom én is zárt topicotKép

Sajna most hallom, egy kicsit köhög Zsófi is, meg olyan orrhangon dumált ma egész nap. Remélem semmi vírus meg ilyenek, olyan jól megúsztuk eddig a telet. De kb 3napja alig eszik mérhető mennyiségeket, csak csipeget,meg szopik rengeteget. Lehet, hogy a torka fáj egy kicsit.
Annyira nem evett ma sem szinte semmit, pedig számát se tudom hányféle főzeléket bontottam meg kreáltam, hogy elvittük magunkkal pizzázni a plázábaKép Vettünk neki egy szép kis fejtámaszt, így hívják?? az autósüléshez, hogy tudjon alukálni, meg a gyerekmegőrző nézegetés közben, megeszegetett egy nagy szelet sonkás pizzát.
Egy nőcitől olyan szemrehányó pillantást kaptam, amibe totálisan benne volt az, hogy ez is itt eteti a gyerekét, ahelyett, hogy normális kaját főzne neki otthonKép

Megmutizhatom a hétvégi képeinket, csak a sokat emlegetett autósülés kedvéért?
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

BuksiKép Vencel csodálatos a képen, de hát ezt tudod te tigrisKép

Namegyek aludni, holnap jövök, zárt topic ügyében nagyon kíváncsi vagyok a fejleményekre.

Ildi
bpildi
 
 


Sziasztok!

Csak némi együttérzésért jöttem.... reggel 6 óta ébren mindenki... fél6-kor még visszaaltattam Levit.. de 6-kor megjelent Csengus... Amúgy mintha megéreztem volna, mert este 10-kor elvonultam aludni .. Kép Bár így is hosszú lesz a nap... remélem Apa jön segíteni (Ati hajnaltól estig suliban... ma muzeológiás nap van...)

Izgiről még nem jött válasz (még nem olvasta az üzimet a srác).. Itt a babaneten tuti nem megoldható a zárt topik... különben nem vonult volna el már a többedik társaság.. pl. az izgire Kép .. bár talán ezen a babanetesek is elgondolkodhatnának... mert nyilvánvaló, hogy igény az van rá. Azt meg tapasztalatból tudom, hogy ha egy társaság úgymond a kényes témákkal zárt helyre vonul.. akkor kihal az eredeti topik...

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki, hamarosan lesz zárt topikunk az izgi-n Kép ( http://www.izgi.hu/izgi/forum/phpBB2/index.php )
Itt lehet ismerkedni a formával. A zárt és titkos topikok nem is látszódnak. Az oldalra majd regisztrálni kell, és ha készen van a külön fórumunk, arra külön fel kell venni a tagokat Kép Remélem, így megfelel majd Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

ma túltengek Kép

ELKÉSZÜLT A TOPIKUNK!!! Kép

Teendő:
1. menj a http://www.izgi.hu/izgi/forum/phpBB2/index.php oldalra
2. azon az oldalon regisztrálj Kép
3. lehetöleg azon a néven, amivel itt vagy, hogy az ilyen csekélyértelmű medvebocsok is, mint én felismerjünk Kép
4. nézem az új tagokat, de a biztonság kedvéért vhogy jelezd, hogy regisztráltál
5. felveszlek a Pöttömök csoportba
6. onnantól látod is, hogy létezik ilyen Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Egy hete kínlódok a babanettel csomószor nem jött be, máskor meg nem tudom elküldeni, most épp egy önélerajzi ihletésű kisregény szállt el - lehet, hogy nem véletlen?Kép . No mindegy... belélegez, kilélegez...újra...

Szóval mi újság velünk:
A 2 hete tartó ha kanalat látok szájzáram lesz projekt folytatódik, 1-2 ötlet ideiglenesen beválik, de estére mindig be kell látnom, hogy nagyon tudja a fiam, hogy mit akar - vagy mit nemKép Már azt az ötletet is felvetettem apának, hogy ebédidőben fél órára leszállítom a dedet, és ebédeltethet. Komolyan mondom, már előre félek tőle, megint milyen harcot kell vívnunk.

Most épp a mindent mindenbe belepakolós korszakot tapossa a fiam: a komód fiókjaiban mindig van valami meglepi: kazetták a polcról, kis fényképalbumok, saját kis ruhadarabjai (jobb esetben a fiókjából, máskor a szennyestartó tigrisbőlKép), amelyeket elcsent, átvonszolt és nagy gonddal begyömöszölt a fiókokba.
Mosás előtt minden fiókot, játékos dobozt át kell néznem, va-e még mosnivalóKép, ill. a mosógépet kell átvizsgálnom, nincs e benne mosásra váró habtapi darabka, legó, vagy plüssjátékKép
Újdonság mostanában, hogy keverget, mártogat: kiskanalat, ecsetet kül. edényekbe, és fél órát képes ezzel elbíbelődni.
Nagy bandita a fiú, de abból a megzabálandó fajtábólKép
Hétvégén látogatóban voltunk, és nagggyon büszkén léptünk le. Egy nyekk sem volt! No, ilyenkor mondja, aki csak pár órára látja a manót, hogy milyen csnedes gyerek, biztos sose sír, sose nyüsszög. A válasz elnéző mosolyKép

Egészségesek vagyunk, jelentem. Épp ma reggel gondolkodtam rajta, hogy az anyatej segít, vagy a fogzásra szedett Chamomilla. A lényeg, hogy eddig jól elkerült bennünket a betegség.(most kopogtatom az asztal aljátKép)

Most pedig az önéletrajzi ihlet után jöhetnek a mamák és babák!Kép

Buksi, miután elolvasta a soraidat, bizony bennem is felmerült 1-2 dolog, amit csak zárt topicba írnékKép, szóval a kérdésem elavult, miszerint miért is lenne rá szükség. Kép Sajnálom, hogy végül úgy sült el a hétvége, ahogy vártad. nem is tudom, mit kívánhatnék! Csodát! Hátha....
Apáról kép:
Kép
nem tudom, kire hasonltít a ded, de a bőre szerencsére az enyém - apának tejfehérKép, oszt a többi??? egy dolog biztos hasonlít apáéraKép

Ennyi egyenlőre, ígérem jövök, mert Dudu lépegetése, ill a többiek új tudománya engem sem hagy ám hidegenKép

Pussz,
Móki
móki
 
 


Rebi, én regisztráltamKép

Móki
móki
 
 


... na.. elküldte a hsz-t, úgyhogy folytatom Kép

tehát... a 3. pontban írt nem kötelező ám.. de ha más néven regisztrálsz, akkor szólj légyszi, különben nem jövök rá, hogy Pöttömös vagy Kép

A zárt fórumról:
Senki ne érezze azt, hogy ki akarjuk zárni... Kép mármint Pöttöm Kép... A zárt topik azért jön létre, hogy olyan témákról is merjünk/tudjunk beszélni, amit nem szivesen osztunk meg a naaaagy világhálóval... Tehát minden jelenlegi és hajdan volt Pöttömnek szól a meghívás... sőt olyanoknak is, akik esetleg ismernek már minket, csak eddig ilyen-olyan okból nem írtak, de szeretnének hozzánk tartozni Kép (ha ez így még mindig nem egyértelmű, akkor megpróbálom kifejteni érthetőbben is... Kép)
Valószinű, hogy a "költözés" miatt itt kisebb lesz a forgalom, de semmi pánik.. szerintem vagyunk jópáran rendszeres topik nézők (és ide írók), ha vki később tud csak jönni, és ír ide, akkor tudni fogom, hogy keresni kell az izgi-n Kép Tehát senki nem marad le semmiről, ha esetleg most hosszabb-rövidebb ideig akadályoztatva van... Kép

Most röviden ennyi, és várom a jelentkezéseket... Kép


Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Helló!

Móki csudaédesek a fiúk! Kép

Ja és igen-igen: Dudu lépegetése: hip-hip hurrá! Kép

Rebi köszönjük az ügyintézést, én sikeresen regisztráltam Kép

Pusz
Hajni
tigribigri
 
 


Móki
Bent vagy Kép

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Tigri
Te is Kép

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Tisztára mint a mátrixban: bent vagy Kép

Köszi!
tigribigri
 
 


Én is beléptem hurrá,hurrá KépKépKép! jaj de izgi.hu Kép! Hajni! Ez jó,ez a mátrix,a kanál nem létezik. Na jó,ez béna volt,csak nálunk a film után,mindenre ez volt a válasz KépDe hülyeségeket beszélek,csak olyan izgatott vagyok.....

Buksi
kisbuksi
 
 


Ajjajj! Vki segítsen egy magamfajta antitálentumnak! Szóval nézelődtem, meg azt is láttam,hogy én a Pöttömökhöz tartozom,de hol van maga a Pöttömök.Mármint hova írhatok és hogyan? Vagy én még nem létezem /hú,ez okosan hangzik Kép/? Ha vki már használja,akkor segítene,hogy mondjuk lépésről lépésre mi a teendő?

Bocsi.

Buksi
kisbuksi
 
 


Buksi! Én egyszercsak megláttam a Pöttömöket ahogy fel lettem véveKép

hicudzsi
 
 


O.K. csajok, létezem és bent vagyok Kép.Csak felfokozott lelkiállapotban vagyok,de már azóta találkoztam emberekkel "odaát",meg sikerült írnom is. Nekem ez olyan érdekes érzés, csak vigyorgok itt magamban Kép
kisbuksi
 
 


regisztráltam
ini
 
 


Kép

13:43-kor az "állás"
bent van már Kisbuksi, Móki,Tigribigri, Hicudzsi, H.Nelli, Ini Kép

Többiek is gyertekgyertek Kép

Most kicsit leszakadok a gépről Kép Legkésőbb holnap újra megnézem a listát... bár lehet, hogy éjjel is képes leszek felkelni, és megnézni, ki regisztrált még Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Regisztráltam én is, de még nem nagyon értem, hogy működik. Hol látni a hozzászólásokat?
És nekünk az azonosító aktiválásához nem kell a nyilatkozatot elküldeni, ugye?

Voltunk ma a tanácsadóban. Először behívták a gyerekeket egy terembe szülő nélkül, ahol kül. feladatokat kellett csinálniuk. Közben a szülőkkel egyenként beszélt egy-egy pszichológus: a gyerek fejlődési adataira voltak kiváncsiak. Mikor a gyerekek kész lettek, be kellett menniük egyenként a pszichológushoz, aki szintén beszélgetett velük, ill. feladatokat csináltatott. Utána mindezeket kiértékelték a szülőnek szóban.
Dorkát ők sem javasolják suliba menni, mert még fejlődnie kell. Nagyon nehezen kezeli az új helyzeteket. egyedül ő sírt, hogy nem mentem be vele, nehezen oldódott. A memória feladatokban, a sorbarendezési feladatokban, a rész-egész viszonyában nem jól teljesített. Viszont jó lett a ceruza fogása, a szókincse, rajzolása, számolási feladatai.
Kb. 1 3/4 órát vett igénybe.

BuksiKép
Azért mert anyatigrisként véded a gyermeked, még nem vagy rossz. A kosz engem is zavarna, és sajnos ez elég kényes kérdés, amit nem is vethetsz nekik fel. A többi dolog tényleg a nagyszülők velejárója: édesség etetés, minden megengedése, stb. De ha visszaemlékszünk, épp azért volt jó nekünk is a nagyiknál, mert ott nem a mindennapi kötöttség várt, hanem a szabadabb élet. Olyan dolgok megtétele, amit otthon talán nem úgy csináltunk. Ez jár a mi gyerekünknek is. És valószínű mi sem fogunk másképp viselkedni, ha majd nagyik leszünk.
Persze van egy-két fontos kérdés, amiben nem ismerünk párdont. Ezeket szépen meg kell beszélni velük, de a többit muszáj rájuk hagyni, akármennyire fáj, akármennyire nem akarjuk.
Én sem engedem még ki Domcsit a kezemből, de Anyu pl. állandóan felhozza, mikor adom már őt is oda egy-két órára. Ez konfliktus, de még én is baromi rosszul érzem magam nélküle. És olyan rossz, ha arra kell gondolnom, hogy nemsokára mindkét gyerekemet elviszik a nagyik, és meg itthon maradok a nagy semmiben.
Ezek természetes érzések, de ilyenkor arra kell gondolni, hogy az ő korukban már csak az unokák maradnak egyedül, mint örömforrás, és ettől nem foszthatjuk meg őket. Mi is rosszul éreznénk magunkat, ha majd nem kaphatnánk meg az unokákat.
Esetleg a pároddal lehetne beszélni, hogy valahogy rávezesse a szüleidet, hogy kicsit tisztábban tartsák a lakásukat, ha az unoka ott van, meg ne selypítsenek neki, stb.

Én szeretem nagyon a Megasztárt, igen. És alig várom a szombatot, hogy lássam. Én fel szoktam venni, mert a férjem nem szereti, és valamikor nyugodtabb körülmények között megnézem, többször is. A kedvenceim: Palcsó Tamás és Bálint Ádám.

HanjiKép
Jól áll a rövid haj is, bár én sajnálom a hosszú hajadat.

MókiKép
Apa és fia nagyon édesKép

IldiKép
Képek szuperekKép
Az ilyen kedves kis megjegyzéseket pedig ne engedd el a füled mellett. Az irigység beszél az ilyen emberekből.

SzilviKép
Jobbulást Dorkának.

Megyek, mert dolgoznom kell.

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Ígéretemmel ellentétben tegnap nem jöttem. De meg tudom magyarázni! Kép Történt ugyanis, hogy meglátogatott sógornőm "babaruha-válogatás" címmel. Na itt volt 10-től egész délután 5-ig, mikoris tesómmal és az összes zsákmányolt, kinőtt babacuccal egyetemben büszkén, pocakosan távoztak az éppen elállt hóesésben (tudom, képzavar!). Kép Mi meg párocskámmal rohantunk a Bétexbe, ahol
vettünk még gyorsan 1 kisszőnyeget. Ja nem is újságoltam Nektek: szombaton féláron vettünk új szőnyeget a Bétex Budaörsi úti áruházában! Ott most március végéig 45%-os engedménnyel lehet vásárolni + törvásárlói kártyára kapsz még + 5%-ot! Ha valakit érdekel, szívesen kölcsönadom a kártyát. Kép Természetesen szívesen látlak Titeket 1 szőnyegtaposó partyn! Kép
A másik, amit írni akartam Nektek, ha valakinek aktuális - most az Anitában is 50-70% -os engedménnyel árulják a szopis/kismama melltartókat!!! Kép Én kaptam egy vadiójat apától. Úgy örültem neki, mintha kincset kaptam volna. Kép Na jó, bevallom azért a szintén akkor vásárolt duplónak is legalább ennyire örültem. Komolyan mondom, én jobban eljátszom vele, mint Zoltán. Kép
Végül itt egy lekicsinyített kép. Ez a fényképezővel készült, ami természetesen ha nem lemerül, akkor betelik. Kép A többi kép a telcsivel készült, de azt még nem tudtam letölteni a gépre.

Kép

És akkor részletesen vissza. Kép

Nelli, szegény ks beteg Domcsinak sürgős gyógyulást kívánok! Gondolom, ez a hörgőgyulladás valami nem rendesen kikezelt felsőlégúti következménye ... Dorka szívecskéje rendesen műxik, az a lényeg. Az UH pedig csak meg fogja ezt erősíteni! Kép

Bogi, tart még az 1 hét? Ha ne, hogy alakult? Mire jutottatok egymással? Hogy vagy?

Hicu, gratulálok Dudunak!!! Kép Még írjál magatokról!

Orsi, az albumod nem sikerült megnézni. Biztos csak én vagyok a béna ... Párod kalóz hajvágó-merényletét inkább nem minősítem. Kép
Mondókázósba beneveznénk, de a mait már ugye lekéstük. Majd jövő héten nekikezdünk, ha nem jön semmi közbe. Kép
Tornát is én kérdeztem, apa hozzájárulásával és anyagi támogatásával csatlakoznék. Kép Részletekért felhívhatlak valamikor? Kép
Várakozós-dokis történet szörnyű. Az asszisztenst remélem Te is megfelelőképpen lebaltáztad a figyelmetlenségéért, trehányságáért!!! Még az az egy jó az egészben, hogy nem valami fertőzőt szedtetek össze!
Köszönöm, hogy írtál nekem, nagyon jól esett.
Fogak miatt ne aggódj, jönnek majd!
Hintaló: Manóink abba a korba léptek, amikor már sokkal többet szeretnének, mint amire még képesek. Sajnos ez az időszak nem múlhat el kék-zöld foltok nélkül, bármennyire is szeretnénk.
Zoltánom addig csetlett-botlott a földön szanaszét hagyott dolgaiban, míg megtanulta kikerülni. Mostmár sokkal óvatosabb. Az is tanulás, hogy el/le lehet esni, s az fáj. Nekünk is, nemcsak nekik. Na most jót okoskodtam, mi? Kép
Nekünk nincs ilyen szupi frizuránk, de nagyon édi Dini a képeken. Nekem ő az a baba, aki szinte egyáltalán nem változott. Kép

Buksi,
mi az, hogy csak Hicunak súgod, hogy Vencel áll??????? Engem legalább annyira érdekel!!! Kép Természetesen gratula hozzá!!! Ja és kezdd el felkötni a gatyát, mert nemsoká el is indul - hacsak azóta meg nem tette. Kép
Nyelvtanfolyam: én igazodom, Ti döntsetek Inivel. Kép Babátlanul csak délután 3-4 után jöhet szóba, ha apával előre leegyeztetem, babával egész estig. Kép
Disznótor ... hm, én is voltam már hasonlóképpen, mint Te, hogy el kell menni valahova, de tutira nem fogom jól érezni magam. Ez nem szégyen. S az is természetes, hogy félted a Fiad! Azért anyósék át is adhatták volna azt a nyereményt, mondjuk Nektek, gondolom Ti szívesen "úrizálnátok"! Kép Ja, hogy erre gondolni kellett volna, hát, nem csodálom, hogy nem jutottatok eszükbe a fene nagy önzésükkel ... Rogi hogy viseli?
Cikk: kicsit olyan, mint az időjárás-jelentés: kelet és nyugat felől frontok jönnek, s itt csapnak össze felettünk ... Kép De azért jó lenne megúszni ezt a vackot!
Vencelínó - nem csodálom, hogy naponta beleszeretsz! Kép

Tünde, Kittinek gyógyulást! Még mehetnek a gyógypusszok?! Kép
Suli: meglátjuk, felveszik-e a nappalira. Mert a ktg-térítésest nem bírnánk, s különben is! Most egyelőre felvett csomó angolt, mert úgy döntött, leteszi az emelt szintű érettségit. Tegnap csak angol órái voltak. Kép

Szilvi, remélem Dorka remélem nem lett beteg! ACC-ről még nem hallottam, de köhögésre adhatsz neki kakukkfű-szirupot. A patikában lehet kapni.
Vigyázz a téli hajmosással, ha ennyire érzékeny vagy a huzatra!
Dr: igen, eddig a régihez jártunk, illetve tulajdoinképpen csak az 1 éves kontrollra mentünk vissza hozzá, s akkor írt fel popsikrémet is, dátum nélküli receptre. De nagyon örülök, hogy "megszabadultunk" tőle, igazából soha nem volt szimpi. Nem úgy az új! Nagyon kedves, aranyos, halkszavú, és úgy tűnik nagyon érti a dolgát. Ja és képzeld, mint megtudtam, valami neurológiai spec.-je van, rögtön a mozgásfejlődésre kérdezett rá. Kép
Lakás: ha tudnád, hogy a tisztviselői hitelhez vagy 4x vittam be igazolást, s még azt is igazoltatnom kellett a Humánpol. osztállyal, hogy aláírhatja az, aki aláírta Kép
Dorka táltosétvágyához 3x-os hurrá! Kép Csak így tovább!
Mensidhez lehet köze a vasnak is. Nem vagy véletlenül vérszegény?

Ildi, anyós rendbejött már? Remélem nem fertőződtetek!
Lencseleves - kérhetnénk a receptjét? Kép Mozi - juhhé! Kép
Nagyapád vendégül látta Murphyt?! Kép Most akkor mi lesz a Suzuki-utalvánnyal?
Én csinálnék egy tesztet a helyedben, de ettől függetlenül is gratulálok és jelentem, irigykedem! Kép
A 15 hóhoz is gratula! Kép Meg a kiránduláshoz is. Olyan édik vagytok a hattyúkkal! Kép Pizza Kép

Ines, új frizut még szokom. Még igazából sehogysem áll, leginkább csak összevissza. Kép Ha kávézó, legyen az. Bővebben ld. Buksinál. Kép
Szegény Oli, remélem hamar kibújnak a fogacskái, s nem kínozzák sokáig! Küldünk fájdalomenyhítőtündért, ha erre jár, mert nálunk
is 3x volt ébredés éjjel! Kép
Megj.: hiányolom, hogy nem írsz gyakrabban. Van valami konkrát oka, vagy csak fáradtság/elfoglaltság?

Zitus, remélem hamar végetér ez a szenvedős időszakotok!

Rebi, ez a Levifiú nagyon édi Kép

Hajni, szerintem sokkal jobban állt Neked a rövid haj. Kép

Móki, de örülök, hogy írtál! Kép

Ajjaj, megyek izgizni, mert aki kimarad, az lemarad. Kép

Akinek nem írtam, ne haragudjon, pusszantom. Kép

Boró
femõke
 
 


Sziasztok!

Most csak annyi, én is regisztráltam az izgin.
Majd este próbálok jönni.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Csak néhány dolog, amire tegnap nem reagáltam:

Noresz,
kérdezted az evőeszközzel evést. Szerintem most még kicsit korai lenne, hacsak nem vagy különösen erős idegzetű. Mi nagyon puha gyümölcsdarabokkal kezdtük azt, hogy felveszi a tálcáról, és megtalálja vele a száját. Az, hogy ezután villa jön, vagy kanál, attól is függ, milyen sűrű főzeléket főzöl, marad-e a kanálon, mire nagy kitérők után odaér a szájához. Én az Ikeában vettem műanyag villákat (kés és kanál is jár hozzá), de egy éves kor alatt nem kezdtem el. Persze Dorka nem is jó evő, lehet, hogy egy jobban motivált gyereknél hamarabb is megy.Kép Azt is szokták ajánlani, hogy az ő kezében is legyen villa/kanál, és a tiédben is, persze ekkor e tiéd mindig érdekesebb lesz, gyakran cserélődik, és a türelmed is gyorsabban fogy. Kép Ilyenkor persze óhatatlanul megnő az evés ideje, és lehet, hogy egy idő után már csinálni is akarja esetleg akkor is, amikor te nem.
Leanderedre akartam reagálni, hogy a JA-n nagy divat lehet, a barátnőmék lépcsőházából is rendszeresen lopják őket, a múltkor a néni még látta is felszállni a buszra az illetőt, még meg is nézte, hogy neki is hasonló szép pálmája van. L Nekem most hajtott gyökérről egy szépet, ha megmarad, megkapod, jó? Kép Csak hogy ne légy szomorú. Kép

Andi,
Anyukádra igenis rászólni, ha dohányzik, anyatigrisnek lenni!Kép Én azért vagyok asztmás, mert apukám 5 éves koromig velünk élve rendszeresen dohányzott. Kép

Buksi, rajzolás:
Amit fel tudtam eleveníteni ábrázolás tantárgypedagógiájából, az az, hogy eleinte úgyis csak a felfedezés öröme a fontos, hogy nyomot hagytak valamivel valamin. Hogy ezt észrevegye, persze vastagon fogó dolgok kellenek, szerintem jó a filctoll, nyáron a festék, Kép télen a mágneses rajztábla is megteszi. Mi még a gyurmába is rajzolni szoktunk, karcolunk, mintát nyomunk, cikk-cakk-olunk, stb. Ha van vastagon fogó, ruhából kijövő filctollad, jó ötlet még mondjuk a gardróbszekrény tükörjére rajzolni, popsitörlővel gyorsan eltüntethető, tisztaságmániásoknak nem ajánlom. Kép Először van a bökdösőfirka, majd a lengőfirka, és valamivel később a körfirka. (Ez már inkább korai óvodáskor, de lehet, hogy tévedek.) Nagyon sokára jutnak el oda, ami nekünk evidens, hogy na itt van ez a fotel, rajzoljuk le, mert nem tudják a tárgyakat sokáig részekre bontani, majd papíron összerakni, pedig a rajzolás ebből áll. Először a felnőttek "ötletére" elkezdenek nevet adni firkáiknak, amiket pedig csak a firkálás örömére csináltak, majd eltanulnak egymás utáni mozdulatokat, hogyan kell pl. fejet, házat rajzolni. (Én is kb. idáig jutottam rajztehetségemben.Kép Kép Kép) Ennyire emlékszem rajzból, ja, a ceruza előtérbe helyezése a filctollal szemben talán a nyomás erősségének a differenciálása miatt van, filctollal ezt nem lehet, viszont sokkal élénkebb rajzokat készít, könnyebben.Kép
Közben visszaaltattam Dorkát,és annyi jutott eszembe, hogy már most érdemes rajzoláskor (amikor mi rajzolunk nekik) balról jobbra haladni folyamatos dolgok rajzolásakor pl. út, folyó, hullám, (passz, mi lehet még), hogy már most elkezdjen rögzülni az írás iránya. Főleg balkezes anyáknak jó figyelni erre. Jobb-balkezesség ilyenkor még nincs, csak akkor kell izgulni, ha egyik kezét teljesen hanyagolja, pl. jobb kézzel rajzol a táblára, majd a ceruzát letéve jobbal akar törölni is.
Na elég volt, remélem, segítettem.
Most alszom egy kicsit,mert enyhén szólva rettenetes éjszakánk volt.Kép
Pusz

Sz.

Kép
Kép
szilvih
 
 


Rebi, én éppen egy afféle "ilyen-olyan okból" vagyok. és persze azt is tudom, hogy az igazság odaát van. mehetek?
ice
 
 


RebiKép RegisztráltamKép

Vegyél fel, lécccciiiiiii!KépKép

ildi
bpildi
 
 


RebiKép RegisztráltamKép

Vegyél fel, lécccciiiiiii!KépKép

ildi
bpildi
 
 


Sziasztok!

Boró!
Édes aképKép
Azért nem írok,mert egyre kevesebb időm marad a gyerekek mellett, meg sokszor a babnet se úgy műkődik. És most meg pont itt vannak a nővéremék, így még kevesebb idő marad.
Zoltánka nagyon édi a képen.

Szilvi,Buksi!
A természet úgy adta, hogy szerintem az anyósék eleve nem indulnak jó lappal. Értitek mire gondolok. De mi is átvészeltük a gyerkkort, és gondolom a mi anyukáink is hasonló érzésekkel küzdöttek.

Szilvi!
A hullám rajzolás nagyon jó ötlet, Hannával mi nagyon sokat rajzolunk, múltkor Oli is firkált a papiron. Mi crayola termékeket használunk, mert azok kimoshatók. Nekik van vastag filcük is, aminek nagyon tompa a filc része, mert ők még egyenesen tartják.
Hanna egyébként most írt a nyuszinak levelet a teraszajtó üvegére(crayola filc üvegre) én meg tojást rajzoltam rá...
Az én rajzművászetem is elég gyatra, vettem is kint egy könyvet,ami rajzolni tanít állatokat, nővényeket, mozgó dolgokat.

Ildi!
Olyan szépek a képek, ülés meg nagyon tutti, én amúgy is Römer párti vagyok.
Mikor jöttök pestra? Olyan jó lenne, ha akkor tudnátok jönni, amikor a Pöttöm szülinapokat tartjuk. Gondolom virusinvázió után.

Rebi!
szerintem mi megyünk a koncertre, Olit talán itt hagyjuk anyunéknál, ha éppen nem építkeznek a Zalába. Én egyébként nem szerettem és most sem vagyok oda a Kaláka, Gryllus dalokért, jobban szeretem a Halász Juditot. De azért Hannának bemutatom,lehet, hogy az apjára ütött és tetszik neki.

Nekünk is vacakok az éjszakák, szerán telihold, ha jól emlékszem, lehet, hogy ez is szerepet játszik. de a fog még nem tört át.
Oli egyébként előre láthatólag kicsit hiszisebb lesz, mint a Hanna volt, mostanság el tud terülni a füldön, ha nem kap meg valamit, vagy nem úgy történik, de fél sec. és megy tovább. Nem figyelek ilyenkor rá. remélem ennyibe is marad a dolog.

Na mennem kell, Oli ébredezik.
Puszi
Ines
ini
 
 


Jó reggelt!

Ini, jelentem ma telihod!!! Gatyókat felkötniKép
Kinn latyak, yuk, de legalább a madarak csiripelnekKép Kicsit már tavasz?

Noresz, a saját kanállal önállóan evés szerintem még nagy bátorságra vallKép - magunkból kiindulva.

Ildi, klassz az autósülés! Jó választáshoz idő kellKép Látszik, hogy nagyon jól éreztétek magatokat!

Rebi, szupi a színes Levi kép!!!!! Jó, hogy tettél fel ilyet, megyek és lövök pár vidám, napszínű cuccost Andrisnak is.

Boró, nagyon jó a kép!!! Köszi a melltartó tippet, lépek és beszerzek hamahamaKép

Képzeljétek, ma az alvás előtti szopira készülvén beraktam Andrist az ágyba, míg nekikészültem, és lefeküdt, mosolygott. szerintem, ha kimegyek, el is alszik. De én???? Gyorsan kivettem, rá a cicire, utána ágyikó. Jaj de rossz érzés volt, hogy (talán) cici nélkül is aludna. Na tessék. ennyit az elválasztásról Ha nem fogja önként csinálni, én még 18 évesen is szoptatni fogom???? Szóval szükség lesz egy ideig szopis melltartóra..Kép


Tegnap még az első levelemben írtam - ami elszállt - , hogy a du. alvással néha én is ledőlök. (hm, majdnem mindig) Ti is néha alszotok ha a manó alszik délután? Ekkora alvásigénnyel nem tudom mi lesz velem 2-3 gyerekkel Rend és fegyelem!!! És persze csend, mert nem különben nem tudok aludni Kép

Szilvi, a rajzolós hsz nem semmi!Kép mentettem!KépSzép napot, jó pihit.

Pussz,megyek, mert sok dógom van Kép

Móki
móki
 
 


Háromszoros hurrá a zárt topiknak és Rebinek!!! Már alig várom, hogy bevegyél, és lássam is a titkot Kép Kép

Napirendem: gyorsjelentés rólunk, hosszú válasz mindenkinek Kép remélem, Pupek ad rá esélyt Kép

Gyorsjelentés:
Tegnap Máté beszerezte az első kék púpot a fejére, szimplán a földön eltaknyolva. Szóval nem kell hozzá hintaló se Kép
Átvészeltünk egy heveny ordítozós kád-undort (az én fiammal, aki imád pancsolni), kiváltóokát még megsaccolni sem tudjuk, megoldást tegnap a kiskád újbóli beüzemelése jelentette.
Jelentem, meggyógyultam, MI LEGYEN a minitalikkal????
Kisfiam egyre ügyesebb és okosabb Kép, látványos a fejlődés, én meg alig állom meg, hogy meg ne zabáljam Kép. Az éjszakák viszont romló tendenciát mutattak, Apával dogozunk a javításon Kép
Tegnap este beugrott Párom főnöke+felesége Máté-nézőbe, Pupek kapott nagymacit, és teljesen elvarázsolta a vendégeket (meg én is a kókuszos sütimmel Kép) De tényleg tündér volt. Beleült a vadidegenek ölébe, együtt néztek fotóalbumot, és tanulmányozta a főnök bajszát is Kép Mindezt úgy, hogy már az esti nyüglődős fázisban jöttek.
Ennyit magunkról Kép

Szilvi
ACC-ről nincs infóm, de remélem, Dorka már jobban van!
Köszi a kanalas tanácsot, igazán kedvemre való volt Kép, mert én is úgy látom, nincs még itt az ideje, csak nem akartam semmiről lemaradni Kép Most is kap kanalat, rághatja, csak a tányért nem kapja meg, mert abból pancsolás lenne.
Nagyon jól esett kedvességed leander-témában, már nem is vagyok szomorú! Kép Az viszont elég gáz, ha a JA-n ez divat Kép akkor hol teleltessem a növényeket Kép
És én is hozzáteszem, hogy óvatosan a hajmosással!

Kisbuksi
Te, anyatigris! Remélem, nem bántott a véleményem! Mert értem én a helyzetet, még ha nekem szerencsém is van.
Vencelínó ismét és állandóan tündéri a képen Kép
Tényleg, Nálatok hogy megy az altatás (főleg az 5 perces érdekel Kép de a 10-es is jól hangzik!)

Hajni
Jól áll a rövid haj is, de nekem a hosszú jobban tetszik (ha már mindenki szavazott a témában Kép) és a szőke kislány is jól áll Neked! Kép

Hicu
Gratula Dudunak! És ha van időd, jelentkezz! Kép

Ildi
Csudajók a képek, főleg Ti, nade az ülés se kutya! Most már nekünk is kellene venni, hogy megkerestem fél ülés árát a fordítással, a másik felét meg a nagyik összedobják Kép
Amúgy tanultam az egyetemen ezt is, és szívesen specializálódtam volna rá (mint építész szakfordító), de vagy nagyobb tudás hiányzik vagy a könyökölés, esetleg jó kapcsolatok, nem sikerült kiépítenem a praxist. Így csak saját munkahelyeimnek fordítok.

Móki
cuki a kép, én arra szavazok, hogy a szeme a Tiéd Kép
Jó lehet ez a pakolászás, egész napod egy kincsvadászat! Remélem, a szájzár hamar elmúlik...bár okos ötletem nincs ellene.

Nelli
Kicsit lemaradtam: Ti ugye nem bánjátok azért, hogy Dorka még nem iskolaérett?
Megasztárt én is szeretem, de egyszerűen nem bírom kivárni a végét, minek kell így elnyújtani, mint a mákostésztát (persze, tudom, hogy minél többen szavazzanak sms-ben Kép) Mi csak a számokat nézzük meg, aztán másnap neten a kiesőt...igaz, mégjobb lenne videóra venni, de szegény öreg készülékünk szelektív üzemmódban van, és a TV2-t nem veszi Kép

Boró
Asztapaszta! ZoltánKincsed igazi nagylegény a fodrászatban! Kép És hogy viselte a beavatkozást?

Ini
Olinak gyors fogbúját kívánok!
Mi Halász Jutka és Kalála rajongók vagyunk 2in1 Kép
Tényleg, milyen HJ zenétek van? Üzletelhetnénk Kép

Puszi Mindenkinek
Noresz
noresz
 
 


a
kisbuksi
 
 


Döbbenetse,mit művel a Babanet Kép.

Röviden:

Nelli!

nem érkeztél még meg "odaát"! Vmi nem műxik? Mert már regisztráltál,azt tudom? Persze nem sürgetlek,de ha vmi nem megy ,kérj segítséget, persze nem biztos,hogy jó,ha pont tőlem Kép

Ice!

Nagoyn kedves,hogy jelentkeztél,isten hozott! Mivel még semmit nem tudunk Rólad,jó lenne,ha előbbb egykicsit megismerhetnénk itt,hiszen a másik topik pnt azért alakult,hogy ne olvashassa bárki. És ne haragudj,de ilyen szempontból még bárki vagy nekünk,akiből akárki is lehet Kép! Szóval ha régóta olvasol minket és van kedved csatlakozni,akkor gyere,mesélj,ki vagy, gyerekek,stb.

Puszi:

Buksi

Bogi!

Sokat gondolok Rád,remélem hamarosan hallunk Rólad,biztos Neked is tetszeni fog az Izgi, vki nagyon jól megfogalmazta: biztonság érzetet ad.Kiváncsi vagyok,hogy telik a hét...
kisbuksi
 
 


Sziasztok, különös képpen Buksi!

talán nem hangzik hihetetlenül, de pont miattad ragadtam itt a babaneten, ugyanis eredetileg csak egy bébiülést szerettem volna elpasszolni az adok-veszek rovatban. aztán persze ide-oda kattintgattam, és mit találtam? a profilodból az én egykori szfvári nyelvtanfolyam-társam nézett vissza. ő is Gabriella, a kora is tán ugyanennyi lehet így tíz év elmúltával, és persze a szőke haj, zöld szem, bájos arc is stimmel. hogy véletlen egybeesés, vagy sem, most gondolom kiderül, mindenesetre bejelentkezésem óta nem éreztem igazán alkalmasnak egyszer sem az időpontot a kíváncsiskodásra. meg hát ahogy egyre többet tudtam meg rólad (és persze a többiekről) tulajdonképpen már nem is volt érdekes, hogy az a Gabi vagy-e vagy sem, szorítottam neked/nektek, izgultam érted/értetek, örültem veled/veletek együtt, és főként kedvet kaptam az íráshoz is. Rebi ötlete kapóra jött... de nem szeretnék erőszakosnak tűnni sem. szóval beszéljétek meg nyugodtan, mi legyen velem.
ice
 
 


KisbuksiKép
Egész nap nem ment el a levelem, pedig pont segítséget szerettem volna kérni.
Először rosszul regisztráltam magam (13 éven aluli lettemKép), így aztán nem találtam a pöttömöket. Csináltam egy H.Nelli2-öt, de azt még fel kell venni a Pöttömök közé.
Ezúton kérlek kedves Rebi, hogy ezt tedd meg!

Most olyan érzésem van, hogy kimaradok valamiből, mert persze a babanet is pont most nem jó.

Igyekszem közétek, mert hiányoztokKép

IceKép
Üdv közöttünk, gyere minél gyakrabban, és írj magatokrólKép

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Nelli!

Rebi már felvett Téged,próbáld meg az elsőt, a H.Nelli-t. Akkor a témák közt legalul lesz a Pöttömök és ennyi. Ha mégsem megy,szólj!

Ice,

Kicsit meglep ez a történet,már sokszor írtam,hogy nehéz megszokni,hogy nem is tudjuk hányan olvassák a mi mindennapjainkat. Azért persze jólesik. Sajnos,vagy sem,nem én vagyok az ismerősöd Szfehérvárról. Na de ennyit rólam,most már Te jössz! Írj magatokról sokat,hogy tényleg megiserjünk! Eddig amúgy miért nem írtál? nem titkolom,beszéltünk Rólad "odaát",és mindannyiunk véleménye,hogy szívesen látunk köztünk,hiszen eddig is mindne új Pöttömnek nagyon örültünk,és majd idővel,ha kicsit jobban megismerjük egymást,találkozunk az Izgi-n is. Remélem,ez Neked is elfogadható és megérted,miért vagyunk kicsit óvatosak.És most már akkor halljuk,milyen manó tartozik az autósüléshezKép?

Puszi:

Buksi
kisbuksi
 
 


Sajnos, mivel úgy regisztráltam magam, mintha 13 éven alul lennék, egy nyilatkozatot kéne faxolnom nekik, hogy aktiválják a H.Nelli-t. Így csináltam egy H.Nelli2-öt, ami nincs még a pöttömökbe felvéve, így nem is látom a topicot.

Pedig szeretnélek Titeket olvasni.

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Nelli
felvettelek a másik névvel is ám!!! Kép még mindig nem látod? (pedig már pár órája Kép)
(megpróbálom elintézni, hogy nagykorusítsanak Kép)

Ice
Innen nem tűnünk el... engedd, hogy mi is megismerjünk Kép

... Levi nyüszinyavi... én meg zombisodom...

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: