Új privát üzeneted érkezett!

Móni: még nincsen. Azt hiszem, valamikor júniusban lesz döntés, és július elejére kapjuk meg az értesítőt. De nagyon reménykedek.

Képzeljétek, hogy a fényképezőmet végül nem tudják megcsinálni a szakszervízben - ezzel szenvedtek már 1 hónapja :?: -, úgyhogy csereutalványt kapunk, amit ott tudunk beváltani, ahol vettük. Remélem, van ugyanolyan gép ott :roll:

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, a múltkori csak a háromnapos láz volt. Kijöttek rajta pöttyök, a doki kérte hogy menjünk be, és jééé nem volt nyoma a mandulagyuszinak, úgyhogy végre egészségesnek mondhatjuk magunkat! :D
Vizsgázgatok, ma is voltam, szal jól elvagyunk. :)

Timóca! Gratulálok és baromira irigyellek, mert én június végéig tele vagyok... :lol: Mindjárt szüli! :D Tuti a meghívó, ha a múltkor nem mondtam volna!

Na megyek, mert ma jó lenne 2 előtt lefeküdni!
Holnap jönnek ketten is nézni a lakásunkat, lehet hogy tényleg lesz valami a költözés-projektből. :D Én minden este nézem a lehetséges új otthonunkat! :lol:

dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok! :)

Jelentést teszek rapidban. :)

1. Most jön a 4. fogunk. Mindegyiket úgy dugta ki eddig, hogy semmilyen baja nem volt miatta, az egyiknél volt csak egy kis hőemelkedése, és bágyadtabb volt mint máskor. De csak ennyi.
2. Már négykézlábal, ami azt jelenti, hogy háromtized másodpercenként halászom ki a számítógépes asztal alól, mielőtt belebonyolódna a vezeték dzsungelbe. :lol:
3. Jól megy neki a gátülés és spárga, szép stabilan. :lol: :lol: :lol: Ha rájön végre, hogy előre kéne húznia a hátul lévő lábát is, akkor már ülni is fog.
5. A kiságyban próbálkozik a felállással.
6. tyáp-tyáp-tyáp-tyáp és társai, néha már kész "mondatokat" alkot. :lol:
7. Per pillanat nem tudom, hogy hol tart, de a legutóbbi csekkolásánál a dokinéni elégedetten nyugtázta, hogy a kedvenc táblázatában a "3 kockányi lemaradásból már csak 1 kocka van". :shock: :evil: :evil: :evil: :evil: Mindesetre most sem husi, inkább hosszú. :)


Végül néhány friss kép:

Hm?

Kép


Nyuszi ül a fűben

Kép


Kissé nehéz felhúzódzkodni ebből a fránya gátülésből (pláne, hogy kint van a lábam) :evil: :evil: :lol:

Kép


Mi van ott?

Kép


:) :) :)

Kép

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 

 
 

Édesek a babák :wink:
De én már nem is irok átváltok olvaso pozicióba... ki vagyok vagy le vagyok maradva :roll: :oops:
Vendég
 


I,de jó, hogy jelentkeztél :) már többször keresgéltük az eltűnteket.Hol jártál báránykám??? :) :wink:

Levi nagyon kid édes, és már milyen ügyi ő is :) Furi volt nézni a képeken, hogy nektek még nincs teljesen leengedve az ágyatok.nálunk már olyan rég így van :P

Csoki,te is már sokkal kevesebbet írsz mint régen.Nem vagy lemaradva, nyugi mert mindenki kicsit elmaradozott mostanság.Gondolom a vizsgák a sok szorgos tanulónak, meg itt a jóidő 8) Mi is már medencézünk, egész nap kint vagyunk, olyan klassz :wink:

Ma is az volt a du.-i elfoglaltság mikor apa hazaért, hogy Eszti előszedette az összes felfújható kerti játékot, és mindent fújkálni kellett :lol: :lol: Már tök forró volt a fújó :P
manóci
 
 


Szilvih,szülinap????Mesélj milyen volt?Miket kapott Lilla?Képeket pedig kérünk :wink:

Dincus,én meg lemaradtam valamiről úgy látszik :oops: de milyen lakásnézés????Ti is eladjátok a pecót?És???Milyen lakást néztek, vagy házat??Merre??Kicsit sokat kérdeztem egyszerre, de be kell pótolni az információ kimaradást :lol: :lol: :P
manóci
 
 


I :)
Gratula az ügyes babóhoz :lol:
Ha már ilyen ügyes Levi, akkor nem ártana letenni az ágyat. Még a végén kiügyeskedi magát.

Brigit nem tudom a hurutból kigyógyítani. Még mindig taknya-nyála egybefolyik. Hol színtelen, hol zöld trutyi (bocsi) jön az orrából. Fullad is. használom a ventolint, az inhalálót. Adok neki c-vitamint, oscit, de semmi eredmény. Arra gondoltam, már átment allergiába, de a fenistil csepp és kálcium sem használ. Pulmonológiára csak jún. 27-re kaptunk időpontot :evil:

Dorkának is be van gyulladva a torka és a szeme.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli, adjál neki Allium Cepa-t, meg van egy pollens nevű homeobogyó is, direkt allergiára. A vizes orrfolyásra meg jó még a Coryzália, abban sokféle összetevő van. De ha néha zöld a váladék, az inkább baci lehet. Annál is a gyógyulási stádium.:) Legyetek sokat a napon, az is fertőtlenít.
Fenistil cseppet azt a fulladásra kaptátok? Kicsit durvának érzem 10 hónaposnál, dehát nem vagyok orvos...

Nem lehet, hogy Dorkánál is inkább allergia? Nekem is a torkom és a szemem szokott állandóan viszketni.
DOmcsinak meg szorítunk...

Móni, szülinap megvolt, anyósomék lerohanós stílusában, meg a nővéremék "jaj, csak nehogy zavarjunk" udvarias módján. Akartam írni, hogy amikor jöttünk haza Siófokról, Budaörsön megálltunk az Ikeában vacsorázni, és eszembe jutott szétnézni a gyerekosztályon. Egy kisfiú pont azt a tologatós kiskocsit tolta neki a lábamnak, amiről írtál, és amit akkor még nem is olvastam... Így hát vettünk, Lilla napokig rohangált vele fel-alá a szobában, benne a legnagyobb lexikonunk, azt tolta. Olyan furcsa látni őt "egyedül" lépegetni, pedig nemsokára úgy fog...

I, Levinek igazán csibészes kék szemei vannak...

Timi, fényképező: jó meg rossz hír is egyben. CSak ne ültek volna annyit rajta... Gratula a vizsgákhoz!!
Gyereknapi programot végülis találtunk, szombaton a Margitsziget, Alma koncert, vasárnap a MÜPA Kolompos és Kaláka koncerttel... Az összes kedven megvolt.. :lol:

Dincus, hogy áll a lakáseladás? Addig nem is kötelezitek el magatokat máshol, amíg nincs vevőtök? Háromnapos láz: Legalább ezen is túl van. Remélem, nem kaptatok rá antobiotikumot... :roll:

Nálunk is zajlik az élet: szerdán csoport évzáró volt, ma ballagás, utána még egy Bókay-kertes gyereknap újabb Alma koncerttel... :twisted:
Jövő hétfőn nem lesz ovi, mi az állatkertben leszünk. Van kedve valakinek csatlakozni?

Kép
Kép
szilvih
 
 


Megvolt a szemfénykém első szülinapi bulija :lol: . Előző nap ugyan kicsit depi voltam, mert a rokonaim szépen sorban lemondták (anyukám kivételével) - így úgy döntöttünk, hogy akkor nem nálunk a lakásban rendezzük meg a bulit, ha úgyis kevesen leszünk, hanem a keresztszülőknél Pilisvörösváron, legalább kint voltunk a kertben egész nap. Livike a medencében egyfolytában, tiszta lila volt a szája, de nem lehetett kirángatni :roll:
Egy pár képet teszek fel:
Itt még csiniben (van az öltönyös szetthez nyakkendő + mellényke is, de így is túl meleg volt ehhez a cucchoz):
Kép

Anya, a gyerekek + a torta :lol:
Kép

Livike az ellilult szájával, cápát játszott, és az epret kapta be mindig, mint cápa :lol:
Kép

És egy pár gyerekek a tortával :lol:
Kép
Kép
Kép

Megtanítom apát evőeszközzel enni :lol:
Kép

Marcika persze nem véletlen van Espana-s cuccban (anyuci spanyol-mániás :lol: )

Kép
Kép
timóca
 
 


Fúúú mig nem késem le: Boldog Szülinapot Marci! Nagyon csini voltál! :D
Majd irok hosszabbat, de leégtem, és fájdalmaim vannak... :P

dincuska
 
 
 
 
 
 


Tekintve, hogy régóta nem volt fényképezőm, itt van 2 sétálós:
Kép
Kép
Korához képest szerintem nagyon stabilan jár (sőt, sokszor szinte fut, olyan édes :lol: )

És egy kis vigyoris a szülinaposról:
Kép

És képzeljétek (csak hogy tovább fényezzem, mégiscsak ma van a szülinapja :wink: ), olyan okos, ma pl. egy 2 fokos lépcsőn simán lejött teljesen egyedül, úgy, ahogy az ágyról szokott (háttal úgy, hogy a lemegy négykézlábra, és a lábát teszi le először) - és mikor az első lépcsőfokon lejött, okosan emlékezett rá, hogy még egy lépcsőfok van, és azon is szépen lejött :lol: (egyébként az ágyról is simán fel-le jár)
Viszont az ügyességével/okosságával együtt megjött az akaratja is - ha valamit pl. nem engedünk neki, akkor teli torokból tud ordítani, viszont nővérével ellentétben ő hamar abbahagyja, és talál más elfoglaltságot. A pelenkázás meg számomra felér egy büntetéssel - nem lehet lefektetni, de ha sikerül is kis időre, hamar áll fel. És mivel majdhogynem erősebb nálam, rendesen leizzadok, mire egy pelenkát sikerül ráerőszakolnom :roll: . Általában menet közben szoktam ráaggatni :roll:

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!!

MArcinak Boldog születésnapot kívánunk!! Most már aztán zsinórban jönnek a szülinapok!!
Milyen ügyi már, hogy így lépked!! Mi messze vagyunk mér ettől! PEdig emlékszem, 5 hósan hogy aggódtál, hogy még nem fordult meg!!! :lol: :wink: :lol:

Ne haragudjatok, csatolnom kell a Rama-hoz írt panaszos levelemet, minél többen olvassák, annál rosszabb hírét költöm ennek a szemét bagázsnak...

Tisztelt Sütigyár-szervezők!!

Mélységes szomorúságot okoztak ezen a hétvégén 4 éves kislányomnak.
A gyerekszigeten szombaton nem sikerült már bejutnunk a sütigyárba, így nagy szomorúságát látva regisztráltunk másnapra a Lázár-showra (csak arra lehetett), és családi programunkat lemondva másnap is ott toporogtunk Bp. legellentétesebb csücskéből beutazva a sütigyárnál. Már az is csalódást okozott neki, hogy sóliszt gyurmát készítettek süti helyett, de mivel előző nap láttuk, hogy a végén sütit kapnak a gyerekek, ezzel bíztattuk. A "show" végén odamentünk a sütiosztó pavilonhoz, ami mögött az ott dolgozó hostessek és ismerőseik vígan eszegették a süteményeket, és kértünk volna mi is kislányunknak, aki vágyakozva nézte az ott sorakozó sütiket. A válasz: „a Lázár-show résztvevői nem kapnak, csak a 20 perces turnusok résztvevői”. És közben tényleg osztotta a többi kuktasapkás gyereknek. Kérdésemre, hogy miért, azt a választ kaptam, hogy ő itt csak egy hostess, és nem adhat a dobókockánál alig nagyobbra vágott sütik egyikéből sem. Amikor hátramentem egy komolyabb szervezőhöz reklamálni, azt mondta, hogy „igaz, hogy nem kaptunk sütit, de kaptunk Lázárt…” Kislányom mindezeket végignézte és hallgatta, és csak annyit értett belőle, hogy rajta kívül felnőtt és gyerek mindenki kapott sütit, csak ő nem. Fogalma sem volt (nekem sem), ki az a Kovács Lázár, neki többet ért volna egy körömnyi sütemény, de senkinek nem esett meg a szíve rajta.
Tudom, hogy itt a lényeg az alkotás öröme és más egyéb magasztos cél, de akkor vagy senki se kapjon a végén jutalmat, vagy mindenki. Kérem, hogy más kisgyermeknek ne okozzanak hasonló csalódást, hiszen (a reklám mellett) gondolom az is céljuk, hogy örömet szerezzenek nekik.

Aláírás:
Egy anyuka

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok Lányok!

Jaj istenem de gyönyörű az összes kis babóca!

A sok napi kellemetlenség után, meg amit a TVben látni olyan jó ilyen kis csodákat látni ezen az oldalon, vagy a kiságyban, ha belenézek.

Látom mindenki nagyon vidáman töltötte a gyereknapot, és kevés ideje jut ebben a csodálatos időben a fórumra. Ez így van a legnagyobb rendben! Ilyen időben kint kell futtatni az összes tündérkét!

Adélt sem lehet egy percre sem a padlóra szegezni, összevissza kúszik-mászik, lépeget, persze nem túl magabiztosan:) Mindig lehuppan a popsijára, amitől először megijedt, de most már visszahúzza magát a lábaira, és teper tovább :)

Az ikrek holmiját már összepakoltam a kórházba, az orvos szerint jobb előbb, minthogy sietni kelljen, de meg legalább 10 hétig bent kellene, hogy maradjanak. Bár várhatóan előbb születnek 40 hétnél, mert a korukhoz képest már most is husik:) Korai még pakolgatni, de élvezem, hogy most semmi nem rózsaszín:)

Köszönöm a turis tippeket, tényleg klassz dolgokat találtam ott. Eddig is nézelődtem a turik környékén, de mélyebben csak most ástam bele magam. Potom összegekért vettem kék-zöld rugikat meg fehér szoknyákat Adélnak.

Apropo egyik nap érdekes kérdezősködésbe kezdtem, miszerint Ti mennyire tartjátok, tartottátok be szigorúan a rózsaszín ruha kislánynak, kék ruha kisfiúnak szabályokat?
Van olyan, aki kimondottan csak unisex színeket használt?
Nagyon érdekes eredményekre jutotam eddig:)

Más: férjemuram 1.5 évi házasság után most találta ki, hogy ugyan vegyem már fel a nevét, vagy legalább jelezzem valahogy a sajátomban, hogy férjnél vagyok, met így úgy tűnik, mintha leányanya lennék. És ez neki nem tetszik. Én védekeztem, hogy a jegygyűrű azért jelez valamit, de azt mondta az aláírásnál nem látszik. No komment---pasik. Többek közt azért sem szeretném felvenni a nevét, mert tömegvezetékneve van (Kovács...), én lennék a 2.000.000. Kovácsné:)

Ti felvettétek a férj nevét, kreáltatok vmi újat, vagy hogy történt ez a dolog?

Nagyon szép napot kívánunk!

Adél, Viki, Andris és Benjámin:)

KépKép
gálos viktória
 
 


Viki: én a férjem vezetéknevét vettem fel + megtartottam a saját keresztnevemet. De az én nevemből se látszik, hogy férjnél vagyok :lol: (inkább, mintha testvérek lennénk :lol: )

Ruci ügyben, én szeretem a lányomat lányos cuccba öltöztetni, a fiamat meg fiús cuccokba (kivétel a spanyolos szett :lol: ). Eleinte a lányomnak csak rózsaszín cuccokat vettem, mert egyébként is szeretem azt a színt. Aztán végül kapott másmilyen színű ruhákat, és rájöttem, hogy abban is cuki. :lol: (pl. piros, vagy sárga cuccok)
Bár volt már, hogy megjegyezték, hogy olyan ruhát vegyek Livikének, ami majd Marcira is jó lesz, na, attól én hülyét kaptam :roll: . Öltöztessem mindkét gyereket hülyén, hogy kevesebb ruhát kelljen venni? Inkább kapnak kevesebb rucit, de azok cukik. Főleg, hogy már Livike is szeret öltözni :lol: De egyébként is, Livike úgyis úgy "lelakja" a ruháit, hogy úgyse lenne már jó Marcinak :wink: (meg igazából úgyis kapnak annyit ajándékba, hogy ritkán kell venni, szerencsére :lol: )

Szilvi: kíváncsi vagyok, hogy válaszolnak-e a sütigyárbóll... (és ha igen, mit) - nekem még egy reklamációs levelemre se válaszolt senki.
De egyébként tényleg nem értem, hogy miért sajnáltak egy nyamvadt sütit egy gyerektől :roll:

Kép
Kép
timóca
 
 


Marcinak Boldog SZÜLETÉSNAPOT kívánunk mi is!!!!!

Bocsánat, hogy csak most, de annyira klassz idő van, hogy egész nap kint medencézünk, játszunk, és le is fáradok estére rendesen :)
Hanna is már olyan fürge mint a kis gyík!Mi még mászunk, és ha föláll akkor kapaszkodva már megyünk :wink:
De 2x már fölállt egy pillanatra kapaszkodás nélkül is :P
Nagyon dumál már, és utánoz, annyira cuki, hogy mondja azt amit mondok :lol: vagyishát próbálja, de tökre ki lehet venni, hogy utánozni próbál.
Nagyon anyás, örökké jön utánam, és kérdezkedne föl, még jó hogy ilyen könnyű :P
És olyan kis okos, rentgeteg mindent megért, uatsításokat mondok neki, és csinálja, csak nézek néha :shock:

Nagyon klasszak a képek, és édesek a gyerekek a tortásokon :wink:
Rokonok :twisted: De jól tettétek, hogy legalább kint kerteztetek egyet.
Gratula Marcinak a járáshoz :P nagyon ügyes már a föl-le mászással is!

Képzeld még mindíg nincs ovival kapcsolatban hír!Találkoztam ma egy anyukával, aki bement megkérdezni, hogy mi van és neki azt mondták, majd júni vége júliusban értesítenek ki!Kiakadtam, mi a szart kell ülni ezen annyit.Tuti megvan már a döntés! :evil: Remélem nekünk + lesz!
Nálatok mi a helyzet?

Nelli, :( :( :( hát ez a betegség jól elkapott titeket!Szilvih tök jó 5letet adott a nappal, az valóban jó a takonykórra!Jobbulást mihamarabb :wink:

Viki,én is felvettem a férjem vezetéknevét és utána jön a sajátom.Az egész.Tehát nekem így .........né +vezeték nevem+Mónika :) De kár volt, mert az a sok utánajárás, átiratás, és ez mind idő+pénz!Én férjem nem gerjed erre, tehát ha sajátom maradt volna akkor sem lett volna gondja vele.Végülis én akartam.
Ruha, én is azok közé tartozom aki unisex cuccokat vettem elsősorba a csecsemőruházat terén.Ez pedig azért lett nálunk így, mert elsőre /is/ fiút akartunk, de bennem volt, ha nem fiú lesz akkor azért kislányt ne kékekbe járassak.Persze adok rájuk néha kéket, vannak kék ruháik, de azért kevesebb.aztán amikor megtudtuk, hogy kislány, na akkor jól jött a sok fehér, sárga, vajszínű, drapp, piros cucc.Aztán ugye miután kibújt, azért lettek rózsaszín cuccok is.A jóállapotú ruhákat elraktuk ismét a másodiknak.És újra ment a reménykedés egy kis kukisban.aztán miután ő is lány lett, és több babát nem akarunk, így mostmár mennek az igazán csajos cuccok mindkettőnek :lol: :lol: Én is nagyon szeretem a rózsaszínt, fehéret, narancssárgát, pirosat stb.H & M-et imádom, ott annyi csajos kis ruci van, viszonylag jó áron is azért :wink: Na, és persze a turiban is :) Örülök, hogy bejött neked is :wink: Újszülöttnek meg tényleg újakat tudsz venni :wink:

Szilvih,Na, ez azért nem semmi.Jól tetted, hogy írtál, bár nemtom, hogy méltatnak-e válaszra :evil: Azért kivi leszek majd!
Ikea-s kisautó :) :) :) na, tök jó!Akkor örülök, hogy egyre gondoltunk volna :wink: tehát bejött Lillának!!

Nálunk jövő héten ismét fennforgás lesz!Átcseréljük a szobákat végre :) Csajokat egybe rakjuk, mi meg megyünk együtt a kisebb szobába,/ami most esztié volt/ hálóba.
Úgyhogy hálószobánkat festeni,ikea-ba gyerekeknek új játékos polcot venni,, hercegnős függönyt szeretnék nekik bele.Aztán magunknak is új gardróbot venni, a régi kicsi, nem férünk el :? Úgyhogy program az lesz.És nem beszéltem még a szülinapokról, minkét gyereknek, + Eszti barátnős zsúrjáról :roll: :) Nem fogok unatkozni :lol:
manóci
 
 


Viki, én sem vettem fel a férjem nevét semmilyen formában, pont ugyanolyan indok miatt amit te írtál. Sőt még a gyerekek is mindkettőnk nevét viselik kötőjellel. Manapság az, hogy vki megtartja a nevét, szerintem teljesen elfogadott nálunk, csak az Angolok néztek nagyot amikor náluk jártunk, de ez más tészta.
Manapság a gyerekek fele házasságon kívül születik, és az sem ciki... Akkor miért lenne az, ha nem leszel Kovácsné???
Ja, és ha cikinek tartja, ennyi erővel ő is felveheti a te nevedet... :lol: :lol: :lol: Már ez is lehet, csak akkor Adélét is meg kell változtatni...

Ruhák: Mikor Dorka megszületett, utáltam a rózsaszín cuccokat, vszínű azért, mert anyósomnak az a kedvenc színe, még a házukat is olyanra színezték.. (fúúúúúj :x :x )
SZerintem ebben csak a turkálók változtattak meg, hiszen ott szinte csak rózsaszín lányruhákat lehet kapni. A kedvencem az, amikor Lilla talpig rózsaszínben feszít, és megkérdezik, hogy: Kisfiú???? :evil: :evil:
Most már nincs vele bajom, és mást nem is lehet Dorkára ráadni, mert nem vesz fel olyat, ami fiús... 8) :lol:

Akartam írni, hogy baromi jó foltkivevő csodaszert találtam, biztos jól jön nektek is a tipp így gyümiszezon elején: A Dm-ben vettem asszem Dr. Beckmann Foltördög a neve, pici sárgaflakonkákban van, különféle fajta foltokra van. Nem úgy használom, ahogy rá van írva, hanem a vizes ruhán a foltra szórok a porból, és rajta hagyom legalább egy órát. Hihetetlen, de úgy eltűnik a befeketedett cseresznye folt, mintha nem is lett volna, a színe meg megmarad a ruhának...
A Vanish szappan se rossz, de gyümölcsöt nem hoz ki. Ti mit használtok?

Voltunk ma állatkertben, nagyon tetszettek az új kifutók, már nagyjából beköltöztek az állatok, és olyan nyugi volt, sehol egy betonkeverős autó, sem por, kosz, ami 3 éven át jellemezte a kertet. Este fél 7-ig ott bóklásztunk, tök jó volt.

Sütigyár: Én is 10 százalék esélyt látok kb. hogy kapok valami választ, az sem bocsánatkérő lesz, hanem legfeljebb magyarázkodós, de akkor is meg kellett írnom, hátha másképp csinálják legközelebb, és ha legalább egy másik gyereket megmentek az élménytől, már megérte. Vagy ha csak egy ilyen sütifaló-keményszívű hostesst kirúgnak... :roll:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Név: nálunk a férjem hugáéknál volt, hogy a férje vette fel a felesége nevét :twisted:

Móni: ovival ugyanaz a helyzet, mint nálatok :evil: . Én sem értem, miért kell júliusig várni :roll: . Szeretném nagyon, ha felvennék, akárcsak egy fél napra.

Szilvi: foltra én Vanisht használok, a sima ruhákhoz azt a dupla folyékonyat, a fehérekhez meg fehér folyékonyat.
rózsaszínnel kapcsolatban: múltkor írtam, hogy régen mennyire szerettem, én is hordtam sok rózsaszínt (azért vettem Livinek is azt). Azóta viszont anyósomtól állandóan rózsaszín cuccot kapok, papucsot, gatyákat, stb... Úgyhogy már a falra mászok a rózsaszínűtől :evil: . Épp egyik nap panaszkodtam a férjemnek, hogy utálom a rózsaszín gatyáimat, és ha még egy rózsaszín cuccot kapok, a fejéhez vágom. Na, másnap kaptam egy rózsaszín rövidgatyát :twisted: Tényleg aranyos, hogy gondol rám, de nem vagyok csecsemő :roll:

Kép
Kép
timóca
 
 


Ja, egyik nap Livike elővette a mogyorókrémet, és letette az asztalára (de hogy miért, nem tudom, mert evett belőle). Marcika persze megtaláta - ráadásul fürdés után, és mivel ügyes fiú, ki is bontotta:

Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


Kopp-kopp :) szabad -e bejönni?
E percben nyugi van, de lehet, hogy nem tart sokáig az idill...

Milu olyan kis fürge pörgős gyerek lett, hogy tényleg egy pillanatra sem tudok csinálni mellette semmit. Amikor napközben alszik, akkor gyorsan főzök/mosok/takarítok, de egyébként nem lehet magára hagyni.
Rohan, lépcsőt mászik, felkapaszkodik a kanapéra, onnan a támlára és tovább a könyvespolcra :shock: őrület miket csinál. Mindent a szájába töm amit talál, kipakolja a fiókokat (rendszeresen összekeveri a fehérneműs fiók tartalmát a konyhai fiókban találtakkal).

Én is túlvagyok a vizsgáimon, ez is nyomta a vállamat az elmúlt hetekben.

Most, hogy itt a jó idő, mi is kint bandázunk a kertben. Vettünk egy frankó kis homokozót, rá sem hederít. A vödör vízzel bohóckodik egyfolytában :)

Nagyon édesek a fotók -mert olvasni azért igyekeztem, csak írni nem maradt idő. Most már megpróbálok gyakrabban jönni!

És boldog szülinapot az összes babának!!!! Szerintem az aktív tagok között mi leszünk a következők :)

Csilla
Vendég
 


Egy kép az én kis Csimpumról:
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok.

Édes a képen.

Viki
Az én nevem ugy lett a férjem vezetékneve és az én teljes nevem
pl:Nagy-Kis Edit

Szilvi
Én is használom Dr Beckmann,és tényleg nagyon jó.

Nekünk is sok a rózsaszín,de néha annyira elég,és felüdülés ráadni valami más színt.Kép
mia2007
 
 


Sziasztok! :)

manóci!
Hanna: :lol: :lol:

Nem igazán jártam semerre, csak olyan igazán "érdekes" nem történt velünk. Jó, egy csomó minden esemény volt a foga jövetelétől kezdve meg minden, de semmi gubanc nem volt vele hál' Istennek, így ezen (sem) volt mit túl ragozni. Tömören összefoglalva ezek voltak a közelmúlt eseményei, "körítés" nélkül. Rizsázni nem akartam, érdemi hozzászólást meg nem tudtam mihez fűzni.

Amúgy, mi is igyekszünk kint lenni a lehető legtöbbet, inkább mint a gép üljek... :)

h.nelli!
Jelentem, ágy teljesen leeresztve! :D :D :D
Lányok: :( :( :(


szilvih!
Kis kocsi: :D :D :D
Sütigyár: :cry: :cry: :cry:
Folt: minden mosáshoz rakok folykony rózsaszín Vanish-t, akkor is ha nem foltos a cucc. Én szeretem, nekem begyere. :) (Ha meg végképp nem jön ki, akkor marad a langyos, ecetes olló. :P :P :P :P )


timóca!
Szülinap: :D :D :D
Járkálás: :lol:
Pelenkázás: :P :P :P
Vizsgák: ügyi vagy! :D


mia2007!
Sziasztok! :)


gálos viktória!
Le a kalappal előtted, nem kis fába vágtad a fejszédet! :o "Az erő legyen veled!" :lol:

Rózsaszín-kék: személy szerint rohamot kapok, ettől a "kategorizálástól". Nálunk is a ruhatár 90%-a kék. :evil: (Kapom őket, Rákóczi úti jó kis turiból :wink: ) Nem feltétlenül direkt vásárol ilyet az ember fia, mert tudat alatt is bennünk van ez a sztereotípia. De most már SZÍNESET szertnééééééééééék kapniiii!!! Most már van egy-két ilyen ruhácskája is, és komolyan mondom felüdülés rá nézni. :D

Én nem vettem fel a férjem nevét, pedig szándékomban volt. (Kivétel az X.Y.-né. Brrrrrrr..........!!!!! ) Rábíztam a döntést. Felsoroltam neki az összes variációt, de egyik sem tetszett neki. Így abban maradtunk, hogy akkor megőrzöm a "lányságomat". :D


cscsi!
Milu: :D :D :D
Vizsgák: gratulagratula ezerrel! :D

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Mia, üdv itt, de ha pörgős topikot keresel, az mostanában nem mi vagyunk.... Mesélj kicsit magatokról...

Csilla, már azt hittem, elvesztél... Képzeld, azóta kipróbáltam a mosódiót, neten rendeltem egy próbát, de nem győzött meg teljesen. A kicsit erősebb szennyeződéseket nem hozta ki (pl. a nadrágból a szürke csíkokat, amiket Dorka belecsúszdázott...) De a ruha tapintása tényleg olyan jó puha volt, mikor kivettem, aztán most nem tudom, rendeljek-e még... :roll:
Akkor most már pihizd ki a sok vizsgát!!!

I, te sem voltál jó régen!!! Nekem pont a langyos ecetes olló helyett jött be ez az új szer. Eddig én is azt használtam, és egyszerűbb foltokra tényleg jó... Örülök, hogy végre kicsit a dokinéni kedvében is tudtál járni... :twisted:

Mi lassan Chamomilla függők vagyunk, mármint Lilla. Egyszerre jön 3 hátsó rágófoga, meg az egyik mellett még a szemfog is... :shock: :shock: Elég nyügi szegény. :cry: És teljesen felborult az alvásrendje, este alig tudom elaltatni, napközben meg megint kettőt alszik.

Én meg újra nagylány lettem... :oops: Asszem , én vagyok a csúcstartó a topikban... :roll: Már azt hittem, meg sem fog jönni többet...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Mármint hogy Vanish-t használtam, és az jó az egyszerűbb foltokra..

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szia, szilvih! :)

Értettem, mit szerettél volna írni. :D :D :D

Kíváncsi vagyok, hogy a jövő héten mennyire sikerül extatilkus állapotba ejtenünk a doktor néni-védőlányka párost, akkor megyünk ugyanis. Múlt héten mértem meg, akkor 6600 gramm volt, és nem hiszem, hogy túl sokat nőtt volna a 68,5 centijé képest. (A "házi feladatunk" az egyébként, hogy 1 éves korára érje el a 8 kilót. Tudom, hogy most van az az időszak, amikor van, hogy egy dekát sem híznak [már, ha nem fogynak...], de azért csak összehozunk 1,5 kilócskát 3 hónap alat... :wink: )
(Egyébként még mindig nem sikerült megugranom, hogy miért mérik le a gyerekeket "Na, akkor lássuk menniyt nyom!" felkiáltással RUHÁSTÓL! :evil: :evil: :evil: Az is jó pár dekát rá tud tenni - pláne télen... :evil: )
No mindegy, majd kiderül, hogy mi borul jövő héten. :lol: :lol: :lol: 8)

Amúgy meg gratulálok (már, ha "szoktak" ilyenhez gratulálni :lol: :lol: :lol: ) tényleg te vagy a csúcstartó! :lol: :lol: :lol: (Bár én is csak most nyertem vissza a lányságomat. :wink: :oops: :oops: :oops: :) Tök fura belegondolni, hogy szépen lassan azért csak vissza tér minden a régi kerékvágásba. 1,5 éve volt meg utoljára, és most már csak a szoptatás választ el attól, hogy azt mondhassam, "Na, most már minden teljesen olyan mint, amilyen régen volt!" (Leszámítva persze, hogy azóta van egy gyerekem. :lol: :lol: :lol: Aki mellesleg tökéletes. Szinte felháborítóan "eminens". 8) 8) 8) 8) :lol: )

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Sziasztok

Emma 11 hónaposan 9500g és kb72cm.
Nagyon szeret enni,anyatejes baba,az eleje nehéz volt a szoptatás miatt,de aztán belejött,most van abba a korszakban mászik,pakol.
Alsó 2 fogunk van mégcsak,és most készülödik a felső kettő,nagyon be van dagadva,és már fehér is,és nagyon nyügös tőle.
mia2007
 
 


Sziasztok

Emma 11 hónaposan 9500g és kb72cm.
Nagyon szeret enni,anyatejes baba,az eleje nehéz volt a szoptatás miatt,de aztán belejött,most van abba a korszakban mászik,pakol.
Alsó 2 fogunk van mégcsak,és most készülödik a felső kettő,nagyon be van dagadva,és már fehér is,és nagyon nyügös tőle.
mia2007
 
 


bocs ez kétszer sikerült
mia2007
 
 


Sziasztok, Manóci neked nagyon köszönöm a megkeresést!

I, Viki, Csokinyuff, Dincus meg ha még valakit nem köszöntöttem: SZIASZTOK!

Réges-régen voltam én is, el is vesztettem a fonalat egy időre, bár nagy vonalakban igyekeztem követni a topic életét.
A magam részéről most bírnék pörgetni, mert én is túlvagyok a vizsgákon, de gondolom nyáron nem lesz nagy forgalom, nem?
Na, meglássuk!

(Csak hogy lássátok, TÉNYLEG olvasok,) ma vettem dr. Beckmann tisztítószert, kíváncsi vagyok, dolga lesz, az biztos! :)

Petiről: 3-án ő is betöltötte az egy évet, nagyfiú lett, bár ez nem látszik rajta, tökkopasz, nem jár még és nem is nagyon eszik. (Csilla, I, Peti súlya nektek lesz nagyon biztató: 8500 gramm, 1 évesen. Ha 2833 grammal született volna, megháromszorozta volna a súlyát, ahogy illik, de nem ennyivel született. MINDEGY! :)
Nagyon mozgékony, fürge mint a csík, egy perc nyugta sincs, de miért is lenne... rengeteg felfedeznivalója van, leginkább olyasmik, amikről megbeszéltük, hogy nem szabad (tisztítószer flakonját szopogatni, wc-ben turkálni, apró legót satöbbit egészben lenyelni...)
Szóval cukipofa, a család kedvence (az enyém akkor lenne mégjobban, ha éjjel nem ébredne kétóránként :? , asszem ezügyben hamarosan némi pressziót fogok alkalmazni... szegény Péter...)

(((((Lányság ügyben én is jól állok... sehol semmi... ill. nőnapra aándékul kaptam egyet az anyatermészettől, azóta semmi... bár napi hat-nyolc szoptatással ez nem csoda :shock:))))
Van még valaki, akinek ennyire fanatikus a gyermeke??
I, de jó neked, hogy csak a szoptatás választ el lányságodtól! Engem kb 8 kiló is, sajnos... De most, az iskola végeztével ennek is véget vetek, asszem :)

Csilla, Milán nagyon helyes kisfiú, olyan vagány! :) Milyen az élet "vidéken"??? Pizzázó??
Vizsgákhoz gratula, kedves sorstárs!!
Milunak meg boldog szülinapot, emlékszem, Péter csak néhány nappal előzött be, igaz?? :)

Timi, Marci fotója.... :D :D :D nagyon klassz lehetett élőben!! :)
Milyen szépen jár már a kisfiad! Nagyon helyes a képeken! :)
Születésnap: :( :)
Szakdoli-vázlat: nekem is! :)
Vizsgákhoz elismerésem!!!

Viki: rózsaszínt én is akkor adtam a lányaimra, amikor rózsaszín korszakukat élték. A kisebbnél ez még tart, a nagyobbik kinőtte hatévesen kb, azóta kéknél tart (+farmer vagy nyakbakötős vagy vállki póló :shock: :shock: ), a fiúk nagyszerűek, egyáltalán nem érdekli őket, miben vannak. Bernátot éppenséggel az sem érdekli, be van-e gombolva az inge, ki van-e fordítva a pólója, a zokni sarka a rüsztjén van-e... :) De azért a fiaimra nem adnék lilát például, de a drappot, barnát, zöldet, kéket nagyon szeretem. Meg a csíkosat. Meg a kockásat. :)

Szilvih: de jó, hogy jó az állatkert, a szünidőben mi is kinézünk akkor! Tavaly tényleg hervasztó volt kissé.
Sütigyár: :(

I: olyan cuki a kis vékony fiacskád! Nem baj, hogy levékonyozom, ugye? Csak azért merem, mert mint írtam, az enyém sem húsgombóc (semmi bajom a húsgombócokkal, sőőőőt! :) De most a kis ropifiam a "kedvenc méretem" :) )

Nelli, lányaid jobban vannak??

Móni, mégegyszer köszönöm :).

Most megyek, kihasználom, míg alszanak az apróbbak, sziasztok!!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Mia, :) szia

Rita,szivi, szivi :) Ropi imádatba én is csatlakoznék jelenleg ugyanis még nem vagyunk 6 kg-ok, és 65 cm.26.-án megyünk az egy éves státuszra!!Addig már nem ugrunk meg az tuti :wink: :P
Nemtom írtam-e, de Petinek Boldog Szülinapot!!!/ha még nem/

I,ok vettem, csak rég voltál :) de ha minden ok. az tök jó :wink:

Csilla,Milu még mindíg csodaszép kispali!!

Kriszta, ti merre?Most ti tűntetek el :?:

Pár napra én sem voltam mert szobacsere volt nálunk a hétvégén. Lányok egybe kerültek a nagyobb kisszobába, mi meg megkaptuk újra a régi kisszobát hálónknak!Kifestettük, lányoknál meg egy csomót rámoltunk, szóval kivagyunk!De megérte tök klassz lett minden.Igaz még kell a csajokhoz játékos, és könyves polc, hozzánk meg új gardrób mert a régit kinőttük, és persze a szobák dekorálása :wink: De már így is sokkal előrébb vagyunk.És pont jó hétvégét találtunk ki erre a melóra, mivel az idő nem volt az az acélos :?
Amúgy minden ok, lányok első együtt töltött éjszakája tök jól sikerült :)

Most ennyi, mert nagyon álmos vagyok!Holnap meg megyek de. fodrászhoz, jön anyukám :)

Jó éjt
manóci
 
 


Milánnak nagyon Boldog Születésnapot kívánunk!!!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Ez a szar eltüntette a hosszú levelem :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Pedig most sikerült mindent összefoglalnom az elmúlt hónapokról, és mindenkinek válaszoltam :(

Nincs erőm újra írni.
Szilvi nagyon köszönjük!
Vendég
 


Nincs valami ötletetek hova lehet menni nyaralni?????
Jó lenne valami wellness féle (elég egy medence is :)) és bababarát is legyen, de főleg ne kerüljön többhavi gyedbe :) :)


Kép
Vendég
 


Csilla, írd újra! Léééécccciiii!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita, neked kifejezetten örültem!!!! Az első 21 sor a Tiéd volt :)
Talán este nekiállok....
Vendég
 


Sziasztok! :)

Ma voltunk véncsoroszlyadoktornéninél: tulajdonképpen meg volt elégedve, szeptemberig nem is akar minket látni, de azért néha (szó szerint idézem): "ugorjunk be egy kis méredzkedésre" ( :shock: :shock: :shock: :shock: ) a védőkislánykához. 70 centit mértek, és bruttó 6800 grammot. (Ez szerintem valójában 6600-6700 között van)

75rita!
Sulihoz neked is kalaplengetés-hegyek! :lol: :lol: :lol: Remélem, azért nyáron egy kicsit lazítasz azzal, hogy nem foglalkozol hasonló dolgokkal. :)

Mi is most tanuljuk a "Nem szabad!" című leckét. Egyetlen gond van csak - most nem azért, hogy fényezzem (ááááááááááááááá, nem is....), hogy annyira jó gyerek, hogy egész egyszerűen, még nem találkozott ezzel a fogalommal, és ha kiporolom a nadrágját, akkor először azt hiszi, hogy játszunk. :lol: Aztán, mikor leesik neki a tantusz, akkor jön a brühühü. :( :)

Az igaz, hogy már tényleg csak a szoptatás választ el a "lányságomtól", csak az a gáz, hogy a "lányságomat" meg kb. 10 kiló választja el a kívánatos "versenysúlyomtól". (De ami még ennél is gázosabb, hogy tulajdonképpen semmit nem csinálok annak érdekében, hogy ez megváltozzon. :oops: :( :oops: :oops: [Ha csak az nem számít, hogy legalább nem kajálok "rosszul", és önkritikus vagyok magammal szemben... :oops: 8) :) :) :) 8) ] )

Persze, hogy nem zavar, hogy levékonyoztad ( :P ) KisNyúlat - elvégre az is. :lol: :lol: :lol:



manóci!
Hát, ti sem repesztetek, az már igaz! :lol: :lol: :lol: Viszont egészséges. :P A többi pedig csak statisztika... :wink: 8)
Mi (illetve én :? ) is gondolkoztunk/tam a gyerekszobából való kivonulásról de még nem sikerült rájönni, hogyan is kéne megoldani. Mindenesetre az már most látszik, hogy szép baleset lesz... Grrrrrrrrrrr............... :evil:



cscsi!
Írd meg újra a beszámolót, lécciiiiiiiiiiii! :) (Honnan tudod, hogy hány sort kinek szántál? Megszámoltad...? :shock: :lol: :lol: :lol: ) Neked és másoknak is tanácsolom, hogy amikor sokat írtok, akkor néha tegyétek ki a szöveget vágólapra, és másoljátok át Word-be vagy valahova, mert ami elszállhat, az el is fog! (Lehetőleg közvetlenül elküldés előtt. ):evil: :evil: :evil: :evil:

És amíg el nem felejtem...! Remélem, senki nem haragszik meg, és nem hiszi azt, hogy szalonna és bicska volt a jelem az óvodában, de miután most sorra jönnek-mennek a szülinapok, egy csokorban kívánok mindenkinek boldog borznapot! :wink: :D :D :D



U.i.: titeket nem zavar ez az automatikusan elinduló nyugató babazene? Én egyenesen a zsilettemért nyúlok tőle... :evil: :evil: :evil:

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Babazene, nálunk alapból ki van kapcsolva a hangfal :lol: úgyhogy nem hallom, csak örökké a "bezár" klikkel kezdem :wink:

Hát repeszteni nem igazán repesztün a súlyunkkal, főleg hogy tegnap óta valószínű valahol benyalta a fosós-hányós vírust :cry: :cry: :cry: Nagyon büdit kakil napok óta, kicsit bágyadt is volt tegnap reggel, és 4x hányta vissza a kaját amit előtte jóízűen megevett :? Aztán dokinénihez elfutottunk,/még jó, hogy pont du. rendelt/ő mondta, hogy van most megint egy ilyen vírus!De lehet nem az csak valami gyomorrontás szerű.Hát nemtom, ma egyszer hányt már "csak"!Egyébként jókedvű, csak sokat alszik, fáradékonyabb mint egyébként!De. majd 2 órát aludt, ebéd után meg 3-at!De legalább kialussza, ha beteg az ember az alvás, pihenés mindíg gyógyít.
Ha így haladunk mi nemvalószínű, hogy a 6 kg-ot elérjük az 1 éves státuszvizsgálatra :( Hát ez van!

Amúgy klassz lett a lányok szobája, ma befejeztem a pakolást az új polcokba, és tök jó.Még dekoráljuk, és kész :)
Nagyon élvezik az együttlétete, szerencse nem volt semmi gond.Az elejétől kezdve olyan volt mintha mindíg együtt lettek volna :)

Mi anno Esztit, - ha ez segítségül szolgál - másfél évesen raktuk külön, vagyis mi úgy csináltuk, hogy őt hagytuk a helyén, és mi költöztünka másik szobába.De vele se volt semmi, mintha nem is történt volna semmi :wink:
Én ettől a rendezéstől most jobban féltem.Egy gyereknek nem kell végülis alkalmazkodnia senkihez, és ha alszik éjjel akkor....... :wink:



Csilla,írás :twisted: én is jártam már így!!!Baromi dühítő
Milu, drága :)
Nyaralás, nézz körül a neten, szerintem tök jóket ki lehet fogni.Akár Tengernél akár itthon.Nemtom mi a vágyatok :)

Többiek,pussz :)
manóci
 
 


Nem biztos, hogy olyan nagy terjedelemben, de nekiugrok a lényegnek.

Rita, tök jó, hogy előkerülsz néha! Emlékszem egy éve csendben beelőztél, pedig a tábla szerint én következtem volna :wink: Uh, de régen volt! Már egy éve....

Timi, Marcipánból iszonyú helyes pasi lett! És az a mogyorókrémes kép :lol: :lol: :lol: Nagyon ügyesen megy, és a lépcsőzésben is ügyes. Milu fokról fokra lépkedne le (szemből, ahogy én), de kicsi még a lába, és a harmadik foknál hasraesés van. Fogom a kezét, mert jönnie kell velem -ő már nagyfiú. A lépcsőzést következetesen kibalhézza, ott nem vehetem fel. De ha szépen leslattyogtunk az elsőről, akkor már ölbe lehet venni a gyorsabb haladás érdekében.

Szilvi, a mosódió témát azért ejtettem, mert nekem is maradt egy-két foltom. Már én sem használom :(

Livi, Levi is kinőtte magát. Olyan kisfiúsak már, teljesen lefoszlott róluk a kisbabás kinézet. Hogy bírjátok ezt a meleget a belvárosban?

Manóci, bejött a szobacsere? Hogy van a mi legkisebb lányunk? Még mindig ővé a dicsőség???? :wink:

Kit hagytam ki? :oops:
Edina, vizsgázol? Hol vagy?????

Pomáz tök jó! :oops:
Kicsit olyan érzésem van, mintha ez valami nyaralás lenne. Nem kell dolgozni, papucsban kicsattogok a postára, pancsizunk a kertben...
Járunk zenebölcsibe, már vannak barátaink is!
Adós maradtam a pizzéria sztorival: nem csináltuk meg. Olyan volt, mint a szülés előtt, amikor a közeli és távolabbi ismerősök rémesnél borzalmasabb sztorikat meséltek róla. Most a védelmi pénzről és a maffiáról meséltek pár ijesztőta jóakaró barátok (lehet, hogy a fele sem igaz), és egyszerűen besz.rtunk... Szóval nincs bolt :(

Voltunk ma fodrásznál, ilyen lett az én kis egyéves gyerekem:
Kép Kép

Csilla
Vendég
 


Livi: én a babazene miatt nem jövök mostanában :wink:

Móni: most Marcinak is volt de. hasmenése. De remélem, más nem lesz :lol:

Csilla: Milán is igazi kis férfi lett, jó az új sérója :lol: . Én is emlékszem, hogy 1 napra voltunk kiírva :lol:
Tegnap a játszón volt egy kisfiú, aki egy napon született Marcipánnal :lol: . Ő még nem ment, és egyfolytában lógott a cumi a szájából. Marcika meg azt se tudta mi az, vette volna ki, hogy megnézze :roll: . (a kisfiúnak meg mondta a nagymamája, hogy neki nincs cumija, biztos azért akarja elvenni :roll: . Nem akartam mondani, hogy inkább csak csodálkozik, mert ilyet még nem látott. A szitát + lapátot is tolta a szájába, persze homokkal együtt :roll: )

Tegnap de. sikerült úgy kinyúvasztanom a játszón, hogy itthon kb. negyed 1-től majdnem 4-ig aludt :roll:

Móni: "új lakásról" mikor teszel fel képeket? Főleg a csajos-szobáról :lol:
Mi is gondolkodunk az átrendezésen, csak nem tudom, még hogy. Mert hiába mennénk át a kisszobába, akkor a gyerekek is ott lennének egész nap :roll:

Szilvi: merre jártok mostanában?

Rita: képeket is tehetnél fel :lol: Emlékszem, régen milyen jó volt az a kép, ahol a 4 gyerek ült a kádban :lol:

Nelli: jól vagytok?

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok! :)

mia2007!
Hajrá fogak! :D


75rita!
Naponta hat-nyolcszor szopik még, és 2 óránként ébred? :shock: :shock: :shock: :shock: Azt már meg sem kérdem, hogy hogyan győzöd fizikailag, de még inkább, hogyan tudod egyáltalán beosztani a napodat, amikor szinte egész nap szoptatsz. :shock: :?: (Leszámítva persze a másik két gyerkőc ellátását, plusz a férjedet, meg egyebeket :shock: .)

Bernát és a ruha viszonyulása egymáshoz viszont: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


cscsi!
Jó az a kép (is), amelyiken a hónod alatt ül Milán. A múltkor olvastam egy cikket az Origón a Valami Amerika 2 forgatásáról. Az ottani galéria egyik képe hasonló módon van fényképezve, mint a tietek, a címe pedig: Oroszlán Szonja hóna alatt. :shock: :shock: Azóta ezen röhögök. :lol: :lol: :lol: :lol:

Az új sérója meg naggyyon király lett Milunak. Nekünk még nincsen ennyi hajunk (vagy csak nem látszik annyira mert szőke, és vékonyka...? Ráadásul azon a helyen, ahol először szoktak felkopaszodni a férfiak, ott szinte nincs is :shock: ), de nem sokára elmegyünk a "családi" fodrászunkhoz, aztán majd vagy lesz valami, vagy nem. Csak a füle mellett hosszú.

Lépcsőzés: :D :D :D :D :D 8) , pizzéria: :( :( :( . Én azt hittem, hogy amikor írtad, akkor már készen voltak a tervek, engedélyek, már "csak" meg kellett volna valósítani. Biztos, hogy nem csak "rémhírek"? Tudod, a szülést is többen túlélték már, dacára a sok sztorinak.

Nyaralás baba barát módon? Szerintem úgy jöttök ki belőle a legolcsóbban, hogy fogjátok a kempingszéket, kikészítetek egy nagy kancsó limonádét, felfújjátok a kerti medencét, szétszórtok egy kis kavicsot vagy homokot a kertben (kinek-kinek ízlése szerint), majd fogtok egy nagy lepedőt, kikötitek két fa közé, ráírjátok, és nézitek a Tenger-t. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8)

Nálunk konkrétan jó idő van, köszönjük szépen. :) Jó tájolású lakás, reggel süt be a nap a szobába (narancsszínű függönnyel király! :lol: 8), a nap többi részében a konyhát süti, az meg nem számít. Szóval nincs meleg, kifejezetten kellemes. :)



(Még jövök majd vissza)

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Sziasztok!!

Nelli küldött sms-t, hogy nem jó a gépük, pedig már nagyon jönne...

RIta, nálunk is van néha sok szopi, néha meg elfelejtjük, és délután jut csak eszembe, hogy mi ez a két kődarab a cici helyén... :roll: :lol: Most , hogy rágófogat növeszt Lilla, többször eszébe szokott jutni.

Most készülök nézni a Házon Kívül-t, amiben arról vitáznak, hogy lerövidítsék-e a gyest, vagy ne... :shock:

Jövök még...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Csilla,nagyon jó lett Milu haja :) Nekünk is még "babahajunk" van, de a fülére rálóg, és a kis nyakába is bele :) Le kéne már vágni.
Úristen ti már lépcsőztök????Nem semmi :P
Pizzéria :( hát tudod minden pletykának van alapja...............lehet jobb ez így :roll:
Lakás-nyaralás, igen mikor ideköltöztünk én is folyton azt éreztem olyan mintha nyaralnék :) Most is olyan, de már megszoktam :wink:
Csajok szoba, bejött tök jó :wink:


Timi, Homokozós cumis kisfiú :lol: Rakok majd a szobáról képet, csak még dekorálni kell, fúrás, új függönyt kapnak, stb.stb. Majd ha teljesen kész :wink:
És a mi hálónk sincs még meg, mert új gardróbot kell vennünk, a régit kinőttük :wink:

Legkisebb lányunk már jobban van, köszi :) Ma már legalább nem volt annyira büdi a kakája már, és nem is hányt!De ma meg alíg evett :( Ha így haladunk, nem is nő egyhamar meg :roll: :( Pedig már olyan jó lenne, ha meglendülne hízásilag.A múltkor már 2 hét alatt hízott 40 dkg-ot!Erre most.............................nemtom :cry:
Ez van.
manóci
 
 


Szilvih,látom közben írtál, igen én is azt nézem, várom!Kiakadtam mikor meghallottam :twisted:
Remélem mi még nem esünk bele az újabb hülye újításukba!
Na, majd véleményezzük
manóci
 
 


(Nnnnaaaaaaaa...)

manóci!
Nagyon sajnálom, hogy megint rátok tört valami kórság! :cry: :cry: :cry: :cry: Ezek amúgy is mindig megviselik az embert, akár kicsi, akár nagy, de egy ekkora kis Pöttöm Hannát ( :wink: ) meg pláne. Gyógyuljatok meg minnél hamarabb!

Köszi a tippet, de nálunk a problémát az okozza, hogy egy nagy és egy kis szobánk van. A nagyba költöznénk ki, a kisebb meg lenne a gyerekszoba. A legjobb a 1+2 fél szoba lett volna, de ez sem gázos így, csak a bútorok túl nagyok a (vendégek fogadására is alkalmas nappalivá) variáláshoz, ugyanakkor meg nem szívesen válnánk meg tőlük. Most gondolkodhatom, hogy melyik ujjamat harapjam meg. :evil: (Galéria sem játszik) No mindegy, majd lesz valahogy, elvégre úgy még nem volt, hogy valahogy ne lett volna! :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8)

Érdekes, általában nekem is jár az agyam, hogy mikor, mit hogyan lehetne/kéne átvariálni, de a dekorálás az valahogy nem az én műfajom. (Azt nem is tudom mi az, hogy saját kezűleg csinálni valamit, annyira nincs kézügyességem. Rajzolni is max. egy négyzetet, egy kört és egy háromszöget tudok. Esetleg ezek variációját. :( :lol: :lol: :lol: :lol: ) A tréfás tapéta, a játékosra festett fal, a gyerekmintás függönyök, dísz tapétacsík meg a hasonlók sosem "vonzottak" (bár, másnál szeretem nézni :) ), inkább a szobát mint olyat rendezem be úgy, hogy az nagyon barátságos, kellemes legyen, akár tizenévekre is. (5 évenkénti festés, mázolás "kötelező", de nem én vagyok az, aki sűrűn változtatja a szoba alaphangulatát. Nemrég újítottuk be a függönyöket mindkét szobába, és ezek fent is lesznek minimum 10 évig az tuti! Pusztán csak azért, mert még akkor is jól fognak kinézni, és menni fognak a bútorokhoz, amik -döntően- szintén megvannak már most is. Az előző lakásomat, gyakorlatilag egy az egyben "áthoztuk", kivétel a konyhabútor, mert az itt beépítve volt. Szóval, idestova több mint 12 éve nézem magam körül ugyanazokat a cuccokat, mindegyiknek tudom a "történetét", és nem unom őket. [Olyannyira, hogy nem is tudom nélkülük milyen hamar tudtam volna megbarátkozni az új kéróval. Lehet, hogy hülyének néztek, de nekem kifejezetten segített, hogy velem jött minden, a mosógéptől kezdve az utolsó ruhaakasztóig. :) ]) Szóval, egyszerre szeretem az állandó dolgokat, de ugyanakkor mégis mindig változtatok egy kis ezt-azt. (Most nem azért a húszasért, de komolyan mondom, hogy mindig úgy nyitottam be a kis lakásomba régen, hogy örültem, hogy látom. Még volt, hogy köszöntem is neki: "Szia, Lakás!" :oops: :oops: :oops: :roll: )
És még egy dolog, amiért hálás lehetek a sorsnak: teljesen szabadkezet kaptam mindenben, ugyanis ezek a dolgok teljesen hidegen hagyják a férjemet. (Meg persze ideje sem nagyon van rá, hogy azon járassa az agyát, hogy mi, milyen legyen.) (Azért, mondjuk néha jól esne egy dícséret, hogy: "Ez tényleg szép lett, jól néz ki, barátságosabb!", vagy valami hasonló, ahelyett, hogy: "Nekem jó volt úgy is". :evil: :evil: :evil: :( Pedig már próbáltam neki ábrázolni neki, hogy amiről ő beszél az a lakás, amiről én, az pedig az OTTHON. :? ) Szóval, hajrá szabadkéz! :D (Már csak egy jó kövérre tömött pénztárca kéne. :? Nem hagytam el véletlenül valamelyikteknél...? :roll: :lol: :lol: )


timóca!
Ezt most úgy értsem, hogy annyira idegesít a zene, hogy inkább fel sem jössz...? :shock: :?:

Remélem, ti is mihamarabb kilábaltok a betegségből!



A cumiról jut eszembe. KisNyúl mindig bevágta a játszócumiját a kiságy és fal közé. Amikor meguntam a sok kihalászást, kiraktam a játékai közé. Na, azóta használja. Az ágyban egyáltalán nem kellett, de most ki-be rakosgatja a szájába, úgy galoppozik fel-alá. Más esetleg nagyjából ilyenkor hagyja el, ő meg most kezd rászokni. :shock: (Úgy látszik, örökölt némi hajlamot az anyjától a dolgok fordított sorrendben való végzését tekintve... :oops: )
(Amúgy, ha jól skubiztam, akkor az ötödik foga is kifigyel lassan. Ja, és persze mindent rág - a kifejezetten e célra vett hűtőrágókák kivételével. Pedig azokat szerette régen. :shock: :P )
Amitől viszont a hajam hullik mostanában: neki állt a fogait csikorgatni nappal. Na, nem mintha olyan stresszes lenne az élete, hanem mert ez olyan jópofa. Szerinte. Szerintem nem. Van valakinek tippje, hogy még az előtt leszoktassam róla, mielőtt rászokna? :?: (Épp elég, ha néha az apjától hallom éjszaka :cry: )

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Hopp, miről maradtam le! :?
Ha tudom, hogy ma este ez van a "Házon kívűl"-ben -szerintem nagyon jó műsor!-, akkor azt hallgatom, nem pedig a South Park-ot. No, most már mindegy. :(

Nem tudom, hogy végülis mi hangzott el, de a tervezetet én is hallottam korábban. És tuti, hogy előbb-utóbb le fogják rövidíteni a dolgot. És -most lehet, hogy "agyon fogtok lőni :( -, az a baj, hogy "igazuk" van. Ugyanis sehol a világon nincs ilyen -legalábbis tudomásom szerint-, hogy a gyerek születése után az anyuka még 3 évig "lógázhatja a lábát otthon" mielőtt visszamegy dolgozni. (Két gyereknél ugyanez 6 év, mert sokan úgy időzítik, hogy mire lejár az első gyerek után a GYES, addigra már jön is a második)
Emlékezzetek vissza, tdanie azt írta, hogy szülés után 6(!) héttel már mennek vissza melózni Amerikában, és matteo is azt írta, hogy Olaszországban 3 hónapig lehetsz otthon. Ezt többször is meghosszabíthatod, de akkor viszont már egyre kevesebb pénzt kapsz.
Bár -úgy tűnik-, ez az általános, attól tartok, hogy nem ennek kéne annak lennie. :cry: Jobb lenne, ha a hazai példa lenne az elterjedt. Különös tekintettel az Anyának, a Nőnek családban betöltött szerepére, ami nem egyezik meg azzal, hogy reggel megsimogatja a gyerek buksiját elmenetelkor, majd este fáradtan esik haza a pénzkeresésből. Mert nagy buli ám haza vinni a lóvét, csak gyakran már hiába viszik haza, ha már nincs kinek, mert szétullott a család...
:( :( :(

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


I, jövök vitatkozni (és morogni): :)


Te azt mondtad az első mondatodban, igazuk van, de mégis azt tartod jónak, legyen otthon az anya. Akkor szerintem CSAK azért, mert ez MÁSHOL nincs így mint nálunk, nem kell megváltoztatni hanyatt-homlok, lehet, hogy nálunk van jól, nem? Szörnyülködve mondták, hogy a hatéven aluli gyerekek anyáinak csak 50%-a dolgozik. De ebben benne vannak a kéthetes csecsemők is könyörgöm! És mi az, hogy hatéven aluli gyerekek? Nekem van három hatévesnél fiatalabb, akkor én most háromnak számítok??

D Klárától a bicska nyilogatott a zsebemben (egy nagyon gonosz megjegyzés: azt hittem, Rubint Rékának van a legidegesítőbb hangja, de nem, D Klára versenyben van... :shock: ). Szóval amikor azt mondta "ebben az országban kevés a bölcsöde", azt hittem infarktust kapok, még a férjem is felszisszent, pedig ő nagyon ritkán... Mintha egy átutazó idegen lenne itt, nem a miniszterelnők felesége.
És - bár én még sosem láttam ezt a műsort, nem tom, máskor milyen - de azért az, hogy négy jólszituált anyukát beültetnek D Klárával szemben (ez az elrendezés is: 4 anyuka egymás mellett, velük szemben kb 3 méterre a megmondóasszony :shock: ), szóval ez a négy anyuka nem hiszem, hogy a nagy magyar valóságot képviselte.


Lehet, hogy nincs munkamorálom (igaz, munkahelyem sem :D), de a világ minden kincséért nem mentem volna vissza dolgozni a gyerekeim hároméves koráig, ez egyedül Petinél lehet hogy megdől természetesen financiális okokból. El tudnám képzelni persze, hogy több pénzből élünk, mint most (elég könnyen el tudom képzelni :)), biztos nagyon klassz lenne, de nekem már az iskola miatti távolléteim is komoly szívfájdalmat okoztak, ezt nem tudnám minden nap megtenni.
És ha valaki (D Klára például) azt hiszi, 4 (vagy 1-2-3) gyerek mellett az ember NEM DOLGOZIK otthon, azt elhívnám egy hétre magunkhoz szívesen.

És a legfontosabb: Annyira rettentően fontos ez a néhány év a gyerekek életében. NEM IGAZ, amit a nemtomki mondott a műsorban, hogy kétévesen szükségük van a gyerekközösségre! (a társaságra igen, de nem arra, hogy minden nap, 8-5-ig köösségben legyenek) Ekkor még tényleg a szüleikre, az anyjukra van szükségük, kb óvodáskorra ez változik, később meg pláne.

(Lehet, hogy kivételesen jó dolgom van, hogy ezt megtehetjük, de kivételesen jó gyerekkorom volt, mert ezt az anyukám is megtette értünk. Mi sem dúskáltunk akkoriban, neki is nagyon jó foglalkozása volt, és mégis. És én meg ezt nem tudom máshogy viszonozni, csak úgy, ha a gyerekeimmel én is így teszek.)

Ha ezek után azt mondjátok, inkább ne nézzek tévét máskor, megértem... :D :D :D

Bocsánat a kitörésért!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


I, még egy: kicsit befeketítettem Petit: az éjszakaiakkal együtt szopik napi 6-ot kb, és a kétóránként az csak a bejelentkezésem előtti éjszakára vonatkozott. Ma pl. csak kétszer ébredt asszem. Ez az átlag, de nekem egy kicsit ez is sok, építgetem lefelé... De egy-egy evészet néhány perc, nem szoptatok egész nap (Isten őrizz...:D).

És másik három gyerek :D meg a férjem, valóban... :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Csak hogy én is szóljak a témához :wink: (bár sajnos nem láttam a műsort), oké, hogy a gyereknek szüksége van más gyerekek közösségére, de ez nem egyenlő azzal, hogy be kell adni bölcsibe. Játszótérre, játszóházakba, stb is el lehet vinni, és még az anyja is ott van. A gyerekek sem egyformák. Pl. Livike még talán 2 évesen is hisztirohamot kapott, ha nem látott a közelében, ő nem bírta volna bölcsiben.
Kevés a bölcsi? Azt elhiszem, de oviügyben is szét lehetne nézni. Mikor a közel 4 éves gyerekemet nem bírom beíratni.... Neki nincs szüksége gyerekközösségre? Kicsit ellentmondás. Először azt kéne elrendezni, hogy a 3 éves gyerekeket felvegyék oviba, utána jöhet a többi.... Olyan anyukát is ismerek, aki azért nem tudott visszamenni dolgozni, mert a gyereket nem vették fel oviba. Még 1 évig itthon kellett maradnia munkanélkülin, mire felvették a gyereket, akkor tudott csak elhelyezkedni....
És ha már itt tartunk, miért nincsenek anyabarát, családbarát munkahelyek? Egy fél éves gyerek mellett menjek vissza 8-tól 6-ig dolgozni? És hogy oldjam meg a gyerekfelügyeletet? Költsem a megkeresett fizetésemet bébiszitterre? Nyilván akkor már inkább itthon maradok.... Így támogatja az állam a nagycsaládosokat? Így szüljünk minél több gyereket?
Aki akarja, itt is megteheti, hogy fél év után visszamegy dolgozni (ilyeneket is ismerek volt munkahelyemről), de aki inkább a gyerekkel maradna, azt miért kell piszkálni? Nem elég baj, hogy a GYED-ből, GYES-ből kell megélni?

Amúgy meg, mikor én voltam gyerek, mi se voltunk sose gazdagok, de apukám megmondta anyukámnak, hogy nem adhat bölcsibe, inkább ő vállal túlórát, de legyen itthon velem 3 évig. Nyilván nem véletlenül.

De ha lerövidítenék fél évre az itthonlétet, tuti, hogy nem szülnék többet. Gondoljatok bele, hogy egy átlag fél éves gyerek még csak anyatejes, akkor kezdi a hozzátáplálást (jó esetben). A bölcsiben hogy oldják meg az anyatejes táplálást szerintetek? (szerintem sehogy) És a munkahelyek valóban biztosítanák a "fejős szünetet"? Kizárt... (a tej tárolásáról, stb... nem is beszélve) Nekem is (és biztos másoknak is) mennyi gondot jelentett akkora gyerek mellett pár órára kimozdulni (akár suliba, akár vásárolni, stb...), mi lenne akkor, ha egész napra ott kéne hagyni idegen helyen a gyereket???? Szóval tényleg nem értem, miért megint a rossz példát kell átvennünk...

Kép
Kép
timóca
 
 


75rita írta:I, jövök vitatkozni (és morogni): :)


Te azt mondtad az első mondatodban, igazuk van, de mégis azt tartod jónak, legyen otthon az anya. Akkor szerintem CSAK azért, mert ez MÁSHOL nincs így mint nálunk, nem kell megváltoztatni hanyatt-homlok, lehet, hogy nálunk van jól, nem?


Én nem azt mondtam, hogy igazuk van, hanem hogy "igazuk" van. Mert ilyen sehol másutt nincsen, holott szerintem is inkább a hazai példa lenne a kívánatos.
(És annak ellenére, hogy ez erősen financiális jellegű probléma, szerintem próbáljunk meg mérsékelten elmerülni ebben a részében, mert egyrészt rendkívűl összetett, másrészt csak feldühítjük magunkat, és mindezt anélkül, hogy tenni tudnánk valamit ellene. [Persze, azért dühöngjünk csak egy kicsit, mert különben frusztráltak leszünk, ami meg ugyancsak nem jó a gyereknek. :) )
Amire nagyon kíváncsi lennék, hogy pedagógusok, pszichológusok, szociológusok mit mondanak arról, hogy mennyiben más a magyar gyerekek mentális és pszichés egészségi állapota, az azokban az országokban élő gyerekekéhez képest, ahol az anyák sokkal hamarabb mennek vissza dolgozni. Mert, ha abból indulunk ki, hogy -elvileg- minnél több időt, energiát tud fordítanai az anya a családra, annál egészségesebb körülmények között nő fel a gyerek, akkor kis hazánkban a gyerekeknek kiegyensúlyozattaknak kéne lenniük, holott mostanában egyre sűrűbben hallani a köztük lévő erőszakról, és hogy mennyi depresziós van közöttük. (Tudom, hogy ez ez részben szociális és kulturális probléma is.) Nem tudom, hogy a nemzetközi helyzethez képest, hogy állunk mi a problémainkkal, de ha onnan nézzük, hogy fegyverrel még nem lövöldöztek egymásra a gyerekek az iskolában, akkor akár "jónak" is tekinthetjük a dolgot.... :?
Sajnos, akár tetszik, akár nem, mindenképpen le fogjál nyomi a torkunkon ezt a békát. A kérdés csak az, hogy egy comb jut majd mindössze, vagy az egész, mert akkora társadalmi ellenállásba fog ütközni...





Ja, igen! Korábban is akartam már kérdezni.
Azt tudom, hogy a GYED jelenleg max. 96.600.-Ft., de ebből még lejön a személyi jövedelemadó, a TB és az egészségügyi hozzájárulás. Ez nettóban mennyit jelent? Ezek a levonások fixek, vagy ezek is százalékos arányúak, a volt kereset függvényében?

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


(Nnna, mire sikerült elküldenem, jól beelőztetek!) :D

75rita!
Te nagyon tudsz valamit, hallod-e! :shock: Bár, nem ismerlek titeket, de az anyukád nagyon büszke lehet rád! :wink: (És persze te is, minden nagyképűség nélkül! 8) )


timóca!
Én fél éves koromtól bölcsibe jártam, teljesen okés volt, szerettem. (Később ovis is ott voltam, mert ott volt anyám munkahelye mellett. Szóval 6 hónapostól 6 éves koromig ugyanazokat az arcokat láttam. :) ) Ez annak idején általános volt, sokan nőttünk fel így. Szerintem általánosságban elmondható, hogy ez azért segíti a mihamarabbi beilleszkedést egy bármilyen, addig idegen közösségbe, könnyebben tanulja meg a gyerek, hogy bizony nem csak ő van, hanem másokkal is foglalkoznak rajta kívűl, és mégis ugyanannyira szeretik.
Persze, ezt úgy is el lehet érni, hogy az anya otthon marad a gyerek(ek)kel, tehát csak ezért nem kellenének bölcsödék, óvodák. De különböző okokból mégis szükség van rájuk, és ez jó is. Ami a hülyeség, az az, hogy minket mindig azzal "szekáltak" az általános iskolában, hogy 33-36 gyereket nem lehet normálisan tanítani egy osztályban, az ideális 20-25 lenne maximum. A csökkenő születésszám miatt ( :( ) mára "sikerült" is elérni ezt a (pedagógiailag optimális) létszámot, ugyanakkor ez a jelenlegi oktatási, finanszírozási körülmények között azt jelenti, hogy nem tarthatók fent így az iskolák, bölcsödék, óvodák. És szerintem ez az, ami igazán gáz! :cry: :cry: :cry:

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: