Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Áfonya!
Nem hiszem, hogy a K-vitaminra gondolt, mert azt csak 6 ampullával kapot és nem többet!Már rég nem is kapja!Ti meddig adtátok?Na most kezdek összezavarodni..Lehet,hogy nemigazán jó a dokinénink?

Egyébként teljesen jól van Peti, makk egészséges.HA van kedvetek megnézhetitek a nagyfiút!
Jó babázást!
Sziasztok!! Tünde!
Névtelen
 


Tünde!

A fiam még mindig kapja a K vitamint is. Minden hónapban, mikor megyünk oltani akkor kérdi van e még!? 16 hetes a Gábor..
sasha

Kép
sasha
 
 


Tunde,
minden orvos mas ugyan, de a K-vitamint altalaban hetente kell adni egy ampullaval, mig gyumolcsot nem eszik, D-vitamint pedig altalaban addig, mig eleg napsugar nem eri /tudomanytalanul fogalmazvaKép/. Viszont annak az adagolasaban vannak elteresek, nekunk csak minden masnap egy csepp Vigantolt irt fel a doki, van, akinek mindennap kell, dokija valtogatja.

-Afonya
afonya
 
 

 
 

Ja, es megneztem a kepeket, tenyleg csibeszes mosolya van Kép

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!
Kendõben hordozás: szabad egész pici babát is függõlegesen, az elöl keresztezett pozícióban hordozni, csak viszonylag szorosra kell kötni és egész a tarkójáig fel kell húzni a kendõt. Ha sikerül, holnap próbálok fotót is mellékelni, hogy hogyan. Pocifájós babák megnyugtatására nagyon jó.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


ZsuzsaKép
Helló. Hóesés nagyon tetszett. Mivel már nagyon érdeklõdõ a fiam ezrét fogtam a kabátját amit kapott a keresztanyjától ami akkora, hogy talán jövõre már rá tudom adni és kivittem benne az erkélyre egy sapival megtûzve. Hát ne tudd meg hogy tátott szájjal bámultaKép

Pocifájós babuliknak (nem tuodm azért volt e szó a kendõrõl, mert valakinek hasfájós a babuja, de azért leirom hátha).
Én nem vettem kendõt, de kellett volna, hisz rengetegen ajánlották, de nem csak ezért. Kicsifiam csak akkor nyugodott meg és tudott elaludni, ha a hasamnál keresztbe tartva fogtam. A feje a cicinél volt igy az odafogta a cumit és járkáltam vele, hogy ringjon, de néha elég volt, hogy "csak" lélegeztem, hiszen az is masszirkázta a pociját. Jobban belegondolva valószínüleg igy van a kendõben is a gyerek.ûû

pusz
sasha és a 16 hetes Gábris

Kép
sasha
 
 


Sziasztok
Úgy látom nem is annyira a picibabusok írgatnak ide Kép Hol vagytok pár hetesek is??? Kép

Zsuzsa
Hááát Kép Lehet, hogy nem pontosan értettem Elõd fordítását Kép

Áfonya
Én értettem ám, hogy miért zugolódtál a másik topicban, s teljesen egyetértek Kép

Borcs
Terád aztán minden topicban mindig lehet számítani Kép DEJÓ

üdv,
bringa és hanna
bringa
 
 


Kataa
Alex nagyon jó baba ha ennyit alszik éjszaka. Mit csináltok vele hogy jól átalussza az éjszakát? Kép

Zsuzsa
Nóra már mosolyog. Ha a cumival piszkálom a száját akkor mindig elneveti magát. Már elkezdett "szövegelni" is. Legjobban a felhúzható kukacának szeret magyarázni.
Én a szabolcs utcában szültem mindkét babámat. A sógornõm is Tarcsán szült, és ott fogja a másodikat is júniusban.
Majd teszek fel a Gergõrõl is képet, csak az újjabbakból nincs beszkennelve.

Tünde
Nagyon aranyos a babó. Fõleg azon amelyiken fülig ér a szája. Kép

Tegnap voltunk a corában. Nagyon sokan voltak. Vettem két badyt, most mosom,majd meglátjuk mi lesz belõle Kép
A pici anyukáméknál volt addig, de nem akart aludni, csak fél órát szunyókált,de nem sírt, hazajöttünk és egész du-án szenvedett, csak este ötkor aludt el, negyed tízkor kelt aztán.
Kétszer csinálta mostanában fürdés után, hogy megtöröltem, de még nem volt rajta semmi, és ilyenkor trottyantott egy nagyot, csupa kaki lett minden ráadásként még pisilt is egyet, apa csinálhatta az újabb fürdõvizet, és lehetett elõrõl kezdeni mindent. Most már csak akkot visszük ki a fürdõvizet ha már rajta a pelus. Egyik hajnalban is arra keltem, hogy nagyon nyögdécsel és erõlködik. Ennek is kaki lett a vége, de olyan jól sikerült, hogy a lepedõt is cserélni kellett. Kép
Szegénykémnek a hasa szokott még mindig fájni, jó lenne ha már ennek a hasfájós idõszaknak vége lenne. A Gergõnél 3 hónapig tartott, remélem nála sem lesz tovább.

Ti meddig olajoztátok a babátokat fürdés elõtt? Megmondom õszintén én nem szoktam mindig, csak ha kedvem van, és ha még nem nagyon kajás a lány.

Üdv Kata és Nóra
Katalin (fkata)
 


Zsuzsa
Hat persze jobb is ha mar megy a mas kajcsi si mert akkor a szoptatast elobb utobb hanyagoldni kell.Persze van aki nem teszi es szoptatais babao mellett ,kerdes kinek hogyan birja a szervezete.
En is erosen gondolkodom hogy hogyan legyen mert nem szretnek 5 evet otthon maradni viszont ha surun jonnek a babaok akkor abban az 1-2 evben megoszulok : ))))
Alex is nagy szem dorzsolos de aludni aztan napkozben nem akar vagy csak 10 percre.
A hoeses szupi volt ,mondtam Alexnak hogy nezze ahogy vizszintesen esik : )))

Tunde
Mi nem szedunk K vitamit mivel a tapszerben van igy nem volt kerdes.


Bringa
Te mostmar akkor a masikba nem is irogatsz??/Ne maaaaaaa

Fkata
Hat semmit ,de ennek az atalvasnak hosszu kuzdelem volt az ara.Amikor pici volt akkor is csak 2*kelt ejszaka aztan egyszer es aztan mar egyszer sem.Most ha alszik 7-ig akkor eves utan tuti visszalszik meg delelott,aztan delutan mar semmi este 10-ig.
De az tuti hogy a titka az hogy 4 utan mar ne engedd aludni mert akkor az ejszaka odavan.
Nalunk ket es fel honapig tartott a hasfajas de csak akkor ha a kapott anyetejbol evett.A Grippe Water sokat segitett,hasznaljatok Ti is??
Bar gondolom neked mar semmi uj nincs mert a nagyfiuval mar mindenben kiokosodtal.
Ja es elkerhetem a receptjet annak hogy hogyan kell egy fiu utan lany babat gyartani???Nem mintha idoszeru lenne de egy ket even belul biztos.


Pusz
Kataa es Alex

Kép
Kép
kataa
 
 


Kataa
De igen, csak általában már nincs rá idõm, mire végigolvasom Kép Meg sokszor van úgy, hogy már mások válaszolnnak a kérdésekre, ua-t nem akarom leírni, így is nagyon pörög a topic. Meg most kezdemm nézegetni a hozzátáplálóst is, a szopis is mindig elolvasom, így aztán sokat nem írok.
Bevetetted a kézi orrszívót?
Én is irigykedem a jó alvás miatt. Mivel hanna most nagyon náthás volt, nem hagytam kicsit se sírdogálni, mert bedugult mindig az orra. Máskor sem sírni hagyom, de sokszor egy percig panaszkodik, aztán elalszik. ha meg bemegyek, akkor rázendít. Szóval most eléggé elé lett kapatva, megint vissza kell szoktatni, mert éjjel 6* keltünk. Kép Azt hiszem, azért mert újabban megint szopival alszik el, s ha egy picit éberebb alvási szakaszban van, keresi. De mától megint megpróbálom rászoktatni az önálló elalvásra. szorítsatok Kép

bringa és hanna (5 és fél hó)
bringa
 
 


Sziasztok!
Elkészültek a "mûvészfotók"! Az egyiknél Luca (8 hó) jelentkezett modelnek, a másiknál az én Peti babám, aki ugyan már 20 éves, de még mindig nem tartja a fejét.
Így lehet egész pici babát függõlegesen hordozni a kendõben:
Kép
Kép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!!
Hóesés?Nálunk nem volt valami sok..
Zsuzsa
A falat nem én festettem csak segítettem, az egyik volt kollégám ilyen ügyes!

Az alvást én is irígylem, mi is kelünk elég sûrûn, délután is kell aludnom, mert annyira fárasztó.
Szerintetek melyik jobb a kendõ vagy a kenguru?
Sziasztok!
Tünde+ 17hetes Peti!
Névtelen
 


Nekem volt mind a kettõ, én jobban szeretem a kendõt.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Bringa,
kosziKép
afonya
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Gratula a fogacskához!!!! KépKépKépKép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Borcsa
20 ééééves???? Kép

Fkata
Én olajozom, mert minden este fürci elõtt megmasszírozom.

Zuzsa
Én is az aludj jól ... könyvbõl vettem az ötleteket, csak sajna Kép nem tudom olyan drasztikusan csinálni, meg hát nem is célom még az éjszakai szopi leépítése, s hát félig-meddig nem lehet. Este sötétben, ébren próbálom letenni. Esti rutin van, 3/4 7-kor masszír, 7-kor fürdés, utána kaja, majd 8-ig még játék, mondókák, stb, s akkor leteszem. M nehezen ment, mert még mindig folyik az orra, s végül megint volt szopi, remélem, azért ma éjjel már jobb lesz. Ja, s persze vannak állandó állatai az ágyikóban, s nappal nem ott alszik. Én a perceket nem tartottam be, hanem érzés szerint, sõt, általában ki is vettem a kiságyból, mert nem bírtam nézni, ahogy sír. Nektek milyenek az éjszakák?

Van új kép a profilomban

bringa és hanna (5 és fél hó)
bringa
 
 


Most látom a fogacskát! Gratula Kép
bringa
bringa
 
 


Bringa
Bevetettea a kezi orrszivot,de elegge utalja: )))
Tegnap en is probalkoztam az onallo alvassal mert miota bejott ez a hideg front nem nagyon akar elaludni 11 elott.Hat eleg nehezem birtam a sirasat es 2 perc utan kivettem az agybol,5 perc ringatas utan mar aludt is J)Hiaba nehez kovetkezetes anyukanak lenni.

Tunde
De jo egyidosek a babaink!!!!
Szerintem a endo jobb mert a kenguru meg korai nem??Neke mazt mondtak hogy 5 honapos kortol lehet csak hasznalni.

Zsuzsa
Hat ez az vagy elalszik mar etetes kozben vagy csak nehezen utana.Meg varok egy kicsit aztan probalok majd drasztikus lenni,Talan ha 5 honapos lesz mar nekiis kezdhetunk.
Bar nekem ha elalszik nem kel fel utana.

Pusz
Kataa es Alex

Kép
Kép
kataa
 
 


Bringa!
Hatszor kelni az elég fárasztó.
Nálunk a Nórát este amikor letesszük aludni a kiságyában szerencsére elalszik magától. Mostanában sajnos napközben nem alszik valami jól. Délelõtt egy óra, és aztán csak délután alszik el,(általában babakocsiban) de akkor úgy, hogy alszik 4-5 órát is, és a fürdéshez úgy kell felkelteni. Tegnap pl. elaludt du. 3 körül és csak nyolckor ébredt, akkor is csak azért mert már elkezdtünk ágyazni, meg pakolászni, mert a nagy már megfürdött. Elõtte való nap pedig ötkor aludt el és negyed tízkor ébredt. Az a szerencse, hogy ennek ellenére eddig még fürdetés és kajcsi után mindig elaludt.
Most is ébren van Kép

Kataa
Sajnos nem jegyeztük fel a receptet a lánygyártásnál. Kép
Lényeg a sok gyakorlás Kép

Borcsa!
A 20 éves Petike elég jól tartja magát a korához képest Kép

Zsuzsa
Gratula a fogacskához, a Gergõnek csak 8 hónaposan jött ki az elsõ igaz akkor kettõ egyszerre. Viszont már 3 hónapos korától folyt a nyála.
Ja! Mi a Palota kerten lakunk.

Megyek mert Nóra reklamál.

FKata
Katalin (fkata)
 


Zsuzsa,
raktam fel a Gergõrõl is képet.

Üdv Kata
Katalin (fkata)
 


Fkata
Én is megnéztem a képeidet, nagyon szépek a gyerkõcök. Jól elvan Gergõ Nórival?

Zsuzsa
Köszi Kép
Én is mindig végi szoktam nézni a képeket. Elõd meg egyenesen édi-bédi, a karácsonyi képek is nagyon profik voltak, meg a honlap is. Kép
A habtapit nagyon szeretem, szerintem ez az állatos nagyon jó, csak vannak benne nagyon pici darabok, amiket most kiszedtem. Így hanna sokszor birizgálja (eszi Kép ) a széleket.
A tegnapi alvás talán egy fokkal már jobb volt, de megint furi volt, hogy felket 3/4 1-kor, aztán meg 2-kor megint Kép

Holnapután megint lesz nálunk baba-mama tali, remélem, jó lesz.

Mindenki nek JÓ éjszakát.

bringa és hanna (aki Elõdbõl kiszámolva Kép 160-valahány napos)
bringa
 
 


Sziasztok!

A megint megjött topicban szóba került, hogy a régiek közül kik szültek már meg és kik indultak onnan. Akik valaha is jártak közöttünk, azoknak a bátorító szavait várjuk a szülési adataikkal együtt. Úgy gondoltuk, hogy összegyüjtjük egy táblázatba, hogy legyen kikbõl erõt merítenünk! Köszönjük!

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Zsuzsa
Hát, nem túl rózsás. Keltünk fél 11-kor, fél 2-kor, fél 5-kor, 6-kor, majd végül 7-kor. De ez már jobb, mint elõbbre.
Ma is már volt egy kelés, 8-kor elaludt, de 9-kor már sírt.
Ti esztek már mást is, mint tejcit vagy tápit?
pusszancs,
bringa és hanna (23 és fél hét)
bringa
 
 


Sziasztok!

Bringa!
Hát azért még annyira nem, de már mindenhol feláll. Aztán elindul kapaszkodva. Kép Sokszor a hajam az égnek áll, hogy el fog esni, de nem. Kép Mászva viszont már nagyon tud kavarni. Kép

Zsuzsa!
Vagyok! Hûségesen olvasok!!! KépKépKép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!Kép
Én is olvasok lelkesen!
Zulu, a behavazott

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is! De úúúúúgy utálom a havat!Kép Már lassan elolvadt a múltkori, erre már megintKép Annyira várom már a tavaszt!

Zsuzsa!

Gratula Elõdnek a fogacskához! Biztos nagyon cuki vele!

Tünde!

Nekünk kendõ van, most próbálkozunk vele!

Borcsa!

Ha még erre jársz! Köszi a képeket! De engem az érdekelne, hogy a lábuk hogy van a kendõben? Vagy lehet, hogy én vagyok béna, de Ádám nem tudja szét rakni még a lábát annyira, és olyan vastag a lába között az anyag, kényelmetlen neki. De most bejött az a variáció, hogy vele együtt veszem fel a kendõt, hátul keresztezem és elöl a feneke alatt kötöm meg.

Bringa!

Hanna nagyon aranyos! Mi is úgy szeretnénk majd másodiknak egy kislányt! Ha apján múlna, már most készülne is, de azért még várunk vele fél-egy évet.

Vasárnap kisétáltunk a Tescóba(fél óra), manót jól becsomagoltuk meg ne fázzon. Amíg kiértünk, addig aludt, de ott már felébredt. Olyan cuki volt, mindekihez volt pár gügyögése, aki hozzászóltKép, nem ijedt meg senkitõl. Meg örült, hogy végre valami más látnivaló is van. Vettünk neki babahordozót 10ezer volt, meg nagy csomagos Liberót(70 darabos)3160-ért. De egyébként minden babacucc akciós most. Ruhák már nem voltak, vagy ami igen, azt inkább nem vettem meg, olyan vacaknak nézett ki. Pedig valahol be kell ruháznom a manóra, mert szép lassan kinõtte a cuccait. Igaz, hogy mi még csak most kezdjük el hordani a 68-as bodykat, mert ádám még csak 62 centi. Na jó, 53-mal született. És most 5 kiló 60 deka. (ahhoz képest, hogy 4 kilóval született, a 3 hónap alatt nem húzott bele vagyon)
Tegnap már új mutatványt produkált! Eddig is emelgette hason a fejét, de olyan kis béna volt. De tegnap már rendesen tartotta a kis mellkasát a kezével, szép egyenesen a fejét, úgy nézelõdött.Olyan édi nagy szemei vannak és olyan csodálkozva nézett, hogy egy új pózból látja a világot. Olyan cuki volt, azt hittem megzabálom, de nem akartam zavarni, hagy próbálkozzon.
És hétfõ óta nincs se cumisüveg, se cumi, próbálunk rászokni a cicire. Csõrös pohárból kapja a tejcit. Eleinte furcsálotta, kis türelmetlen volt hogy nem úgy jön a kaja, ahogy eddig, de mostmár elég ügyes. Csak a cumija hiányzik nekiKép Mert csak hason tud elaludni, szájában a cumival. Ezmiatt elég kis nyûgös, hiába próbálja rágicsálni a kezét, az nem olyan. Ma próbálkozunk a komfortszopival, cumi helyett cici, hátha. Tej még mindig pohárból. Aztán ha ráállna a szája a cicire, akkor holnap már hátha szopizna.

Lehet, hogy most hülyeséget kérdezek... Szó volt ezekrõl a tejpépekrõl. Kíváncsiságból megnéztem most õket. De nem lehetne víz helyett anyatejjel elkészíteni? Én is például a capuccinókat, kávét víz helyett mindig tejjel csinálom. Akkor nem lehetne ezt a babadolgokkal is? Nem mintha mostanában adni akarnék ilyet Ádámnak, de késõbb lehet.

puszi

Betti és Ádám(aki holnap már 3 hónapos lesz!)

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Nóra lehet, hogy egy kicsit megfázott, vagy elkapott vmit. Nagyon szörcsög, morog (vagy nem is tudom, hogy nevezzem) az orra. Megpróbáltam kiszívni, de nem sok jött, aztán már csak olyan vére vmi, úgyhogy nem is szadiztam tovább, így is olyan keservesen sírt szegénykém. Arra gondoltam, lehet, hogy bedugult neki. de akkor az orrszívás segített volna, vagy nem? Remélem nem lesz beteg.
A szeme is még mindig folyik, van olyan nap amikor nem annyira aztán megint elõjön. A dokinõ azt mondta, hogy akár 3-4 hónapos koráig is lehet ez, ha nem múlik el akkor át kell mosni a szemét(nem biztos hogy ez a helyes meghatározás). A Gergõnél is ez volt és az utolsó pillanatban múlt el, amikor már majdnem kellett szemészetre vinni.
Mostanában nagyon tetszik neki az ágy fölé akasztható zenélõ pörgõ-forgó.

Bringa!
Gergõ jól elvan a Nórival, bár sokat nem foglalkozik még vele. A fürdetésnél segít felállítani a kádállványt, néha berakja a szájába a cumit, megmutatja neki a játékait.
Kicsit érzékenyebb lett, és többet kell vele foglalkozni, mindig azt akarja, hogy játszunk vele, pedig korábban olyan ügyesen eljátszott egyedül. Úgy kezdõdik, hogy azt mondja pl. kártyázásnál, hogy hármat játszunk mert õ annyi écves, lejátszuk a hármat, akkor még persze mindig akar, és addig nyavalyog amig bele nem egyezek hogy jó még egy utolsó. Na sok ilyen utolsó szokott lenni. Kép
Elég akaratos, úgyhogy ha vmit a fejébe vesz nehezen enged belõle.

A Hipp teákra rá van írva, hogy 4 hónapos kortól. A Gergõ idejében még nem volt ráírva és úgy emlékszem néha adtam neki 4 hónapos kora elõtt is. Szerintetek tényleg nem lehet elõbb adni?

Sziasztok FKata és a ma 8 hetes Nóra
Katalin (fkata)
 


Sziasztok!
Peti baba köszöni a dicséretet.KépKép
Betti!
Én teljesen széthúzom a kandõt a lábánál, így lesz egy kis totyak a popsijának, a lába meg kb. olyan pózban van, mintha hasalna. Gyártottam képet is, hát nem tudom mennyire látszik rajta.
Kép Kép
Szopizás-tanuláshoz megy a drukk! Nagyon ügyesek vagytok!Kép

Tejpép: szerintem legjobb a Tescoban kapható sima rizslisztbõl csinálni. Saját recept: hõálló csészében összekeverni egy szûk dl anyatejet egy evõkanál liszttel, vízfürdõn besûríteni (kevergetni se kell), és egy kis gyümölccsel ízesíteni. Valamivel macerásabb, viszont tudod, hogy mi van benne.
A Mildibõl van egy olyan, amiben nincs tejpor. (Talán a körtés?) A többit hiába csinálnád anyatejjel, már van benne tejpor.

FKata!
A teákon azért van a felirat, mert a törvény szerint kötelezõ. Saját véleményem: fölösleges is teáztatni a piciket. Luca egész nyáron nem kapott csak cicit. Ha viszont valami miatt itatnád, legjobb a forralt, és a vízmûvek szakmukija szerint akár már 3 hónapos kortól a forralatlan víz. (Én kostoltam ilyen Hipp teát, szerintem elég édes.)
Bedugult orrocskába "porrszívózás" elõtt lehet csöpögtetni
-egy kis anyatejet (ingyenes)
-gyógyszertári sóoldatot (kb. 500 Ft/150 g)
-Sterimart (kb. 1500 Ft/100 ml) - ez nem biztos adat, de rém drága

Bocsi, kicsit hosszú lett. PgDownra fel!

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Zsuzsa!

Nekünk a Dr. Solymos Katalin a doktornõnk. Havonta egyszer kell menni hozzá a szuri miatt, ilyenkor megvizsgálja, lemérik stb. Azt hiszem (a Gergõre visszaemlékezve) egy éves korig havonta kellett menni, aztán negyedévenként két éves koráig, majd két és fél és végül három évesen. Na persze ez a csecsemõtanácsadás, egyébként meg ha vmi gond volt bármikor. Teázni nem szoktunk még, szerencsére elég a cici. Elõd mennyit alszik napközben?

Borcsa!
A sóoldatot és is adom, remélem használ. Teázni még nem teázunk és még nem is akarok neki adni. Csak arra gondoltam ha elmegyek itthonról 1-2 órára akkor csinálok és hagyok itthon hátha kell, bár eddig még mindig kibirta, amig hazaérek.

Sütöttem palacsintát mert már vagy egy hete megettem volna. Kiboritottam a tejet, lehetett takaritani, amire meg elkezdtem sütni felébredt a Nóra. Nem volt még éhes, ezért kitoltam a babakocsival a konyhába és teljesen jól elvolt ameddig én sütögettem. Még meg is ebédeltem, na ezt nagyon figyelte még nagyokat nyelt is. Lehet, hogy magában azt gondolta, hogy most már nekem is járna vmi. Na persze azután õ is kapott cicit. Most benyomta a szunyát, remélem nem csak néhány perces lesz hanem alszik vagy három órát. Kép

Kata
Katalin (fkata)
 


Fkata
Gergo nagyon jo gyereknek nez ki,olyan kis udvarias pofija van : ))

Zsuzsa
Mi is kaptunk tapiszonyeget,majd gondolom hasznaljuk is.
Hat nekm pontaz este problemas ha nem alszik el eves kozben akkor udvarolni kell neki erosen : )))
Igen Alex is olyan mosolygos baba mint a Te Elodod.Imasom hogy ilyen,nehez lehet egy mindig nyugibabaval,igy meg akkora erot ad a faradabb napokon is az allando mosolya,nem ?

Bringa
Te mint gyakorlott habtapis anuka,mennyi foknak kell lenni hogy lent a foldon se fazzon meg a baba?Vagy ha lerakod ojbban feloltozteted?

Fodbetti
Hajra,drukkolunk neked nagyon.

Na megyek mert soras keletkezett a hatterben.
Pusz
Kataa es Alexandro

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok,
Betti,
én csináltam anno tejpépet anyatejjel, de a HA fajtát (doki írja fel, olcsóbb mint a bolti) és csak 6 hónapos kora után. Nagyon nincs rá szükségük a babáknak, fõleg, ha kapnak anyatejet, nálunk is inkább, hogy változatosabb legyen a kaja. Következõ bébinek nem fogok adni, amit vettünk a nagyrésze így is a barátnõknél kötött ki.
Hajrá!Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


sziasztok Kép
Zsuzsa
Elmaradt a tali a hó miatt Kép De azért szép sorban mindenki eljön hozzánk látogatóba, klünön napokon Kép Legalább mindig van vendégünk Kép
Egyébként móltkor 10 kismami volt, most kb. 13 lett volna
Tegnap már jobb volt az éjszaka. 8-kor elaludt (picit sírt), 9-kor megint 5 percet, aztán csak 1-kor és 4-kor keltünk.
Ma sírás nélkül aludt el, igaz 9-kor megint megébredt, de visszalaudt.

Fkata
Nem semmi, hogy milyen jó alvókája van a lyányodnak Kép
Hannának is csak úgy jött ki a taki az orrából, ha elõtte befõjtam sós orcseppet. Sõt nekünk rendes orrcseppet is be kellett vetni.(most látom, hogy használsz sósoldatot Kép

Fodbetti
Nagyon szurkolok a szopihoz Nagyon ügyik vagytok, már most is!!!! Kép

Kataa
A habtapi alég jól szigetel is. Nálunk meleg van. Hanna kezdetektõl a földön van, szerintem ez sokat segít a mozgásfejlõdésében is (mármint, h a földön van)

na pussz,
bringa
bringa
 
 


Hali!

Mivel vmi csoda folytán már csak összes gyermekeim fele, azaz Anna van ébren, tudok egy kicsit írogatniKép

Fodbetti,
nagyon szorítok, hogy sikerüljön! Sajnos nekünk nem ment, és az éjjel-nappal fejés nem tartozik a legszebb emlékeim közé.
Súly: az én lányom sem hízik valami rohamosan, de már próbálok nem aggódni emiatt.

Fkata,
Anna is szurtyog, borzalmasan. Az elsõ nap én sem tudtam semmit leszívni, de kaptunk mindenféle nyákoldó meg köptetõ gyógyszereket, na azóta jön belõle gazdagon. Most is azért nem alszik még szegény, mert belealudt a szopiba, de közben meg olyan szörnyû hangokat adott ki a nózija, hogy muszáj volt leszívni. Persze ettõl jól felébredt.

Zsuzsa,
nekem most mondta az orvos, hogy adjak kamillateát, folyadékpótlásként, meg mert gyulladáscsökkentõ. De én egy ultralusta mami vagyok, és nem vacakolok a teával, az anyatej kiváló folyadékpótló és gyulladáscsökkentõ, és még forralgatni sem kellKép. Arról nem beszélve, hogy Anna nem fogadja el a cumisüveget, most a sok vacak gyógyszer miatt már a kanalat sem nagyon, és a fecskendõ meg szintén elég macera. Marad a ciciKép.

Na, közben a sértõdött Törpilla elalukált a kezembenKép.
jóéjt mindenkinek
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!
Ennyi hó, hogy tetszik Nektek? Nekem már kicsit sok.
Képzeljétek multkor írtam, hogy mi is sokszor kelünk éjszaka..Hát azóta csak kétszer kell felkelnem!!! Hát nem jó? Ha nem írtam volna, akkor biztos még miníg éjszakázunk. Napközben viszont kevesebbet alszik, jó ha egyszer 2 órát, a többi evés után csak felet vagy annyit sem.
Holnap negyünk szurira...Kiváncsi leszek mit mond a Doktornõ, mert lesz egy-két kérdésem.Többek között a K-vitamin és a koponya UH, mekünk miért nem volt.Szerintem elég felelõtlen, de majd kiderül.

Borcsa
Nagyon édes ez a baba. Szóval szerinted is a kendõ jobb.
Sziasztok!
Mindenkinek szép álmokat!
Tünde és Peti( holnap 18 hetes)
Névtelen
 


sziasztok
Fkata
lehet adni a Hipp teákat is ilyen pici babáknak petike már 1 hets korában azt kapot és a mai napig azt kapja és a teátol semmi baja nem lett ráadásul csak teát isza meg pedig van hogy kap gyümölcs levet de azt nem nagyon akarja megini idáig 4x kapot 4 félétt és csak 2 ivott meg de szerintem csak azért mert nem volt más itthon .Petike édeskömény teát kap .

Tejpépek
a Mildinek van tejmentes rizspépje körtés de csak 6hónapos kor után adhato .

Csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok!

Végre elállt a havazás. Ma eljött anyósom, hetente egyszer mindig jön, ilyenkor hoz kaját,úgyhogy holnap sem kell fõznöm, meg ha van vasalnivaló (persze mindig van)akkor kivasal. Ki is használtam hogy itt van, bementem a városba elintézni néhány dolgot.
Zsuzsa! Nem tudom, hogy érdekel e , de a Blue Cat-be 50%-os akció van.
De jó, hogy Elõd 10-11 órát alszik éjszaka. Bár gondolom nem bánnád ha napközben többet aludna.

Tünde
A kórházba nem csináltak koponya uh-t. Mert van olyan kórház ahol ez rutin és csak úgy adják haza a babát. Lehet, hogy azért nem küldött a dokinõ. Nekünk nem csináltak a kórházba, mi mentünk 6 hetesen, koponya, csípõ uhra, ja és a pociját és nézték. Mondta is a dokinõ aki csinálta, hogy elég gázos a gyerek. Kép
Csak azt nem értem ha az uh-on rendben volt a csípõje, miért kell elmenni külön (a szokásos) csípõvizsgálatra.

Csics
A Gergõ sem itta meg kiskorában a sima vizet. Vagy teát vagy gyümölcslevet volt csak hajlandó meginni.

Kataa
A látszat csal, mostanában inkább olyan mint egy kisördög. Kép

Kata és Nóra
Katalin (fkata)
 


Zsuzsa!

Köszi, átadom! Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!

Általában el van takarítva a hó, de nem mindenhol.
Nekünk ezeket a vizsgálatokat nem csinálták a kórházban. A dokinõ nézte a zárójelentést azon rajta van mit csináltak,pl. hallás stb, de koponya csipõ nem volt, csak a dokinõ mondta, hogy van olyan kórház ahol minden babánál megcsinálják, de van ahol csak azoknál akiknél valami bibi van. Úgyhogy mi mentünk kistarcsára és ott megcsinálták, egyébkén azt mondta a dokinõ, hogy nem kötelezõ csak ajánlja, a szülõ dönti el. Nézd meg a baba zárójelentését, lehet hogy nektek megcsinálták.

Csípõ vizsgálatra kellett volna mennetek, mi mentünk a Gergõvel is, csak általában a lányoknál nagyobb arányban szokott gond lenni. Három hónapos kor körül szokták ált. javasolni, mi két hét múlva megyünk az sztk-ba. Idõpontot kellett kérni, a dokinõ adott beutalót.

Most hirtelen ennyi, megyek tentikélni, jó éjt!
Kata
Katalin (fkata)
 


Sziasztok!

Raktam fel 3 hós képeket Ádámról a 'fodbetti és Ádám babá'-ba. Nem a legjobbak minõségileg, most nyúzom apát valami jó fényképezõgépért. Na meg a fiam is akkor vágja a legbugyutább arcait, mikor fényképezemKép
Szopiról: hát a komfortszopi nem igazán jött be cumi helyettKép Bár végül is Ádámnak csak elalváshoz kellett a cumi, hasonfekve. Aláfeküdni meg úgye nem tudok. Õ nem nagyon 'ölbebaba', nem szeret kézben lenni, csak arra az idõre, amíg valami probléma van. (büfi, ilyesmi) Ha probléma megoldva, már ficereg is, hogy tegyem már le. Ha melléfekszem, melléülök és úgy játszunk, azt nagyon szereti. Na azt akartam kinyögni, hogy egyébként meg napközben nem cumizott sose. De azért a szopival haladgatunk. Már kezd rájönni, hogy honnan ered a tejcsi. Kép
Persze a technika nem tökéletes, sokszor kell félbeszakítanom, mert az alsó ajkát is beszívja, és csak a mellbimbómon cumizik (én meg ordítok) de azért kezd ügyeskedni. Éjszaka is ügyi volt, nem kellett már a szopi után a pohárból még pótlás. Kép

Akinek van habtapija! Ezen nem csúszik a baba keze lába? Mert Ádám is ügyeskedne, de csúszik a pléd is, a kis takarója is. Csak úgy meg nem rakom le a szõnyegre. De ha ez a habtapi nem csúszik, vennék neki.

Zulu, Fkata! Remélem már jobban vannak a babák! Nekünk Stérimar orrspray van, én azért szeretem, mert nem csak egy helyre csöpög, hanem úgy szétporlasztja a sós vizet. Én is szoktam használni, meg Ádám orrát is azzal pucolom ki este lefekvés elõtt.

Borcsa! Köszi a képeket és a receptet is!

Úgy irigyelem a jó alvó babákat! Ádám éjszaka is 3-4 óránként enni kér. Nagyon ritka az, ha kibír 5-6 órát. Nappal nem zavar, de jó lenne már éjszakánként kicsit többet aludni. Jó, õ nappal is alszik (most is Kép) és ha tehetem én is, de az éjszakai alvás azért jobb lenne. Szóval ezért kérdeztem a tejpépet, ha én fõznék neki anyatejjel, hátha nem éhezne meg éjszaka olyan hamar. Nem most akarok még adni neki, hanem olyan 4 hónapos kora körül gondoltam. Vagy ez hülyeség???

A havat még mindig utálom! Nem lehet a járdán tolni a babakocsit, nem tudom mikor tudunk menni legközelebb sétálni!

Na megyek elmosogatok, amíg csend van!

Szaisztok!Kép

Betti és Ádám (3 hó+1nap)

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Betti!
Nagyon-nagyon ügyesek vagytok! KépKépKép Csak így tovább! És meglehet, ahogy Ádám belejön a szopiba, egyre hosszabbakat alszik majd éjjel is. Én kivárnám a 6. hónapot a tejpép adással. Addig általában nem tudják jól feldolgozni a babák a másféle ételt, és hiába aludna jobban, esetleg kevésbé gyarapodna. Az anyatejberizsnek mindenesetre megvan az az elõnye, hogy nem allergizál.

A habtapi nem csúszik, Luca is ezen tanult meg kúszni. A kiválasztáshoz: olyat nézzetek, amiben nagy darabokból állnak a minták, mert aránylag hamar megtanulják szétszedni õket.
Sziasztok!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


SZiasztok!

Betti,
nagyon ügyesek vagytok! Így tovább. AMit Borcsa írt teljesen egyetértek. Mikor 7 hónapos volt a kicsim, és el kezdett sûrûbben felébredezni, én is "megtömtem" tejpéppel, semmivel sem lett jobb a helyzet. A csak anyatej nagyon jó nekik 6 hónapos korukig, és ha így haladtok, meglátod, még azután sem lesz nagoyn másra igénye.
Így tovább!KépKépKép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Betti
Csak csatlakozni tudok Borcsához és Ágcihoz. Nem adnék semmit 6 hós koráig anyatejen (vagy tápszeren) kívûl.
Nekönk is van habtapi. Nagyon jó, nem csúszik. Nekünk vannak apró darabok is benne, azokat már én is kiszedtem, mert hanna is fifikás, s persze megtalálja õket Kép
Lehet, h azért eszik olyan sûrûn mert még nem olyan hatékonyan szopizik. De ahogy ügyesedik, jobb lesz! (bár hanna jól szopizik, mégis kétszer kelünk minden éjjel (legalábbKép )

bringa és hanna (24 hetes)
bringa
 
 


Zsuzsa!
Tényleg nem nagyon takarítják a járdákat (sem). Nálunk a parkólóból ugy kell kiásni a kocsikat, mert kotró nem igen jár errefelé.
Sajnálom, hogy nem sikerült vásárolni. Én nem is igazán néztem szét, csak pizsamát akartam volna venni a Gergõnek. Direkt nem nagyon nézelõdtem nehogy vegyek vmit,Kép mert most szerencsére mindene van a Gergõnek és a Nórának is. De úgy láttam több ruha volt a lányoknak.
Nektek ki a gyerekorvosotok? Túl vagytok már ugye az oltásokon?
Mi kedden megyünk a két hónaposra. Nórikám szuszog nagyon de az orrából alig jön vmi, pedig sóoldatoztam meg szivtam, de inkább már nem szivom mert alig jött vmi, lehet hogy kicsit sokáig is szivtam mert már olyan véres akármi is jött.

Sziasztok Kata
Katalin (fkata)
 


Zsuzsa
Nekem nem volt kiütésem. Biztos a szülés miatt volt?
Nálunk is a kéthónapos szuri volt a legrossszabbb.
Kérdés: ha üvegben akarok lefagyasztani dolgokat azt lehet? Csak folpackot tegyek a tetejére? nem fog kidurranni?
bringa és hanna (24 hetes)
bringa
 
 


Sziasztok

Tegnap voltunk a dokinéninknél mert õ volt az ügyeletes, és ugye apa el tud minket vinni hétvégén kocsival, nem úgy mint hétköznap. A Gergõvel az a gond, hogy nem akar javulni a köhögése, mindig visszatér, és folyik az orra. A Nórikám is szuszog nagyon. Megvizsgálta a dokinõ aGergõt, de nem piros a torka, mondta, hogy lehet hogy az orrmandulája duzzadt, vagy lehetséges arcüreggyulladás is. Beutalt a fülészetre. Nórikánál sem talált semmi, azt mondta ez a szuszogó morgó hang lehet attól is, hogy a szájpad ilyenkor még lágy és az adtatja ezt a hangot, meg még egy kicsit náthás is. De ha már viszem a Gergõt õt is nézze meg a fülész. Ma voltunk a fülészeten, Nóra ok, Gergõnek arcüreggyulladása van, meg a füle is kicsit be van gyulladva. Vettem neki egy melegítõ sapkát a fülére, az orrát pedig átmosták/leszívták. Szegénykém a vizsgálatokat nagyon jól tûrte, meg az orrszívás elejét is, de aztán rázendített, szegénykém úgy ordított és sírt, még én is sírtam Kép Közbe kiabált a nõnek hogy "ne szoritsd a lábam", mert ugye lefogták. Szerdán kell mennünk megint, megbeszéltem a Gergõvel, hogy majd nem engedem, hogy fogják a lábát, azt mondta hogy akkor nem fog sírni. Na majd meglátjuk kíváncsi leszek. Nagyon sok váladék jött az orrából, pedig rendesen ki tudja már fújni és mégis.
Arról már nem is beszélek, hogy volt olyan ahol a babakocsit cipelnem kellett mert akkora volt a hó, hogy nem tudtam tolni. Vagy toltam, de akkor tiszta erõbõl bedõlve, ugy mentem mint a Delta elején az emberek a hóban.
Zsuzsa
Holnap leszünk két hónaposak, de elõre is köszönjük. Elmarad a szuri, mert egy kicsit megvan fázva. Majd a jövõ héten.
Nem semmi ez a csalánkiütéses dolog. Kiderült egyébként, hogy mitõl volt?

Bringa!
Szerintem a fagyasztóban szétdurran az üveg, már csak azért gondolom, mert pl. nekünk volt már olyan, hogy bentfelejtettünk egy üveg sört és szétrobbant az egész, és takaríthattam az egész fagyasztót. Mûanyag dobozt szoktak javasolni, de én anno a Gergõnél sima nejlonzacskóba tettem.

Kata és Nóra (aki holnap már két hónapos)
Katalin (fkata)
 


sziasztok
hát nem semmi milyen éjszakáink vannak megint Kép Már tök jól visszaálltunk arra, h este sima elalvás, éjjel két egyszerû szopi. Viszont tegnap és ma éjszaka, az elsõ alvási ciklus után (kb. 4 órás) óránként ordítva felsírt hanna. Ha szopit adok, rögtön elalszik. Lehet, h a foga? De nem duzzadt egyáltalán. Nem tudom, mit csináljak. Legyek drasztikus? De ha tényleg fáj neki????

Zsuzsa
Hát hogy mik vannak! Szegény, nem is hallottam még ilyen kiütésekrõl a szüléssel kapcs. Azért jó, h elmúlt (ugye??)
Hát még csak gondolkodom a hozzátápin, h milyen lesz majd pár hét múlva. Te mikor kezded? Amúgy hányszor szopiztok egy nap?

Fkata
Szegény Gergõ! De milyen ari, hogy azt mondta, nem fog sírni. Remélem, többször nem kell majd mennetek.

Én is úgy tudom, h szétpatta, de a másik topicban írták a lányok, h abban tárolnak.

Fodbetti
Hogy álltok a szopival?

üdv,
bringa
bringa
 
 


Sziasztok.
Tudtommal a szénsavtól pattan széjjel, nem az üveg miatt.
Andi
Andi
 


Zsuzsa
Átlag 5-7 (most nézem, h az azt jelenti, h átlag 6 Kép), de persze attól függ mit számolok elsõnek Kép
Én néha tényleg attól félek, h cicifüggõ lesz hanna Kép, mert azt bármikor elfogadja.
Nekem semmi sincs még a hûtõben. Tegnap sütöttem sütõtököt, de annyira semmi íze nem volt, kidobtam, Pedig én is imádom Kép
Végülis, nem is baj, hogy nincs semmi a hûtõben, mert alma, krumpli, stb mindig van, a többi gyümi is jön gyorsan.

jüval jobb éjt, mint nekünk volt tegnap Kép
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa, csalankiuesben sajna nagyon otthon vagyok, egesz konyvtarnyi szakirodalmat olvastam rola. Kersz belole egy rovid kivonatot?Kép

Kataa, boldog nevnapot AlexnekKép

-Afonya
afonya
 
 


Zsuzsa
Hanna este nagyon jól elalszik, de tagnap is pl. 11-kor kelt, s utána óránként. Már tényleg nem tudom mivan. Már adtam Panadol szirupot is neki, meg dentinox gélt, mert olyan fájdalmasan sír. Lehet, h a foga. Viszont "csak" háromszor szopiztattam meg, a többinél vhogy elaludt. Nem tudom, h mi lesz ebbõl.
Én már leszoktattam arról, h este cicivel aludjon el, mert mindegyik alvásszakértõ könyv azt mondja (s ebben van logika), h amikor félálomban ébred éjjel, azt a pozíciót keresi, ahogy elaludt. ha cicivel, akkor cicit, ha ringatással, akkor azt. Ha nem találja, felébred. Ógyhogy szerintem nem attól ébred. Bár nappal többször is cicin alszik be - ha hagyom Kép
Én sem tudok nem-mosolyogni, ha hanna vigyorog Kép

bringa és hanna (25 hét lesz)
bringa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: