Új privát üzeneted érkezett!

Babafalváról eltűnt a kép a vonalzóm mellől. :cry: :cry: :cry: :cry:

Bosszúból felrakok helyette sok képet.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jajj, de jó ez a víz!
Kép Kép Kép

Anya, de vicces vagy.
Kép

Fárasztó ez az evés...
Kép Kép

Lógok, mint egy lajhár :mrgreen:
Kép

Séta után
Kép

Tölcsér a szájba, indulhat a játék! (Játék közben harapdálja, és nevetgél hozzá :shock: )
Kép Kép

Bibis a kisujjam. :cry: Ebcsont beforr...
Kép Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Zseppy!
Én úgy tudom, mindegy, reggel vagy este vagy mikor tesztelsz. Ezek az új tesztek már nagyon profik. :) Lehet, hogy csak késik, nem? Dokidat felhívtad? Mit mond rá? :?: :?:
És ez a szűrés ingyenes? Mindenkinek jár? A dokinknál kell rá bejelentkezni?

Odex!
Aisának jobbulást! :) Tényleg vége lehetne ennek a takonykórnak szegénykénél. :(
Ügyesek vagytok, hogy csak ilyen keveset keltek fel éjjel!! :D Irigy-irigy!!
Nem tudom, miért csinálja. :roll: Amikor beteg volt, akkor szokott rá (még jobban), de néha már fáj, annyira sokáig kell neki. :roll: Igen, tudom, a következetesség fontos. :? Ezért is vonulok inkább ki néha a szobából, mielőtt elgyengülnék. Olyan rossz hallgatni a sírását. :cry: Úgy sajnálom.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,

Beszéltem Doki bácsival, pont beteg voltam, amikor meg kellett volna jönnie, szóval valszeg azért nem jött meg. De majd meglássuk:):)

Igen, a dokiddal kell egyeztetni időpontot és kérni kell. Állítólag olyan, mint a rákszűrés...

Szilpa,
szerintem ne aggódd túl a dolgot. Vissza fog állni, hidd el. Mi si próbálunk következetesek lenni, de nem mindig megy. Nálunk is most a takony kór miatt sokat nyüglődik, meg felébred éjszaka.

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 

 
 

Sziasztok!

Szilpa!
Kende nagyon édes, jöhetnek nyugodtan a képek! :lol: :lol: :lol:
Alvás-cici témához sajnos nem tudok hozzászólni. :oops:

Zseppy!
Ha ez megnyugtat, nekem sose pontos a mensim. Mikor gyógyszert szedtem, akkor is volt hogy csúszott 1-2 napot, pedig a bogyót mindig ugyanabban az időben, percre pontosan vettem be.

Odex!
10 rongy! :shock: Az nem semmi! Arra nem gondoltál hogy majd csak jövőre mész vissza? Szerintem pár hét, esetleg 1 hónap csúszás belefér. Bár lehet akkor még drágább lesz. Velem rendes volt februárban, mert akkor tavalyi árat fizettem. :P
Nekem is vissza kéne mennem, de valahogy nem visz rá a lélek. Kéne valami tejapasztó. :?
Sajna Enéh már nem szopizik, ha minden nap fejném, akkor sem jönne össze elfogadható mennyiség(pár mili), viszont akkor sose apad el(így se :? ). Viszont most meg kb hetente kell kimaszíroznom, mert becsomósodik, és fáj. Mondjuk ilyenkor elég sok jön, de azt már nem merem odaadni Enéhnek! :roll:

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok

Megpróbálok írni, de lehet, h nem tudom befejezni. :) Mi jól vagyunk csak nagyon sokat mozog a Kiscsaj.

Odex
Remélem most már hamarosan meggyógyul Aisa. Nemrég mi is betegek voltunk, hát olyan rossz volt.
Bevált a gyerekülés? Nem készült még Aisáról fotó az ülésben?

Zseppy
Én is voltam dokinál. Nekem azt mondat egy évet kell várnom, aztán hajrá. De nekem is szép lett a sebem :)
Joghurt: A danone nekünk is hasmenést csinált, viszont jó az a bio joghurt amiről írtam korábban. Auchanban vesszük, málnás bio, és sárgabarackos. Az nem hajtja meg, s nagyon szereti, ráadásul olcsóbb, mint a hipp joghurt.
Nagyon jó közös kép. :) Kicsit írigyellek, h van munkád, én is szeretnék már dolgozni, de sehol semmi :(


Lánykám épp most tanult meg felmászni a kanapéra, hatalmas nyögések közepette. :)

Na közben eltelt 7 órára, h folytatni tudjam az irományt :(

Szilpa
Nagyon jók lettek a képek, a videókat még én sem tudtam megnézni, de amint lehet megteszem. A videára sokkal nagyobb fájlokat lehet feltötleni, s azt ő át is alakítja, sokkal kisebbre. Remélem az ujjacskája Kendének már jobban van. Én is okoztam már vérzést körömvágáskor:) Nem emlékszem már rá, de miért szeretnéd kihagyni az esti cicit? Nem szeretnél már szoptatni?
Hogy alakul apával a dolog? Szurkolok ám ezerrel :)

Kati
Minden elismerésem, h már a következőt tervezitek. :) Én nem mernék még bevállalni még eg gyerkőcöt a Kiscsaj mellé. Bár rá kellett jönnöm, h Ő tipikus írigy tesó lesz. A múltkor felvettem a zongoráját, mert lemerült az elem benne, s mikor vittem volna az asztalhoz, meglátta, s olyan hisztit vágott le, azt hittem összedől a ház :) Vissza kellett neki adni, s együtt cseréltünk elemet benne :)
Mindjárt jön Viki első szülinapja. :)


Néhány szó rólunk: A Kiscsaj már tud pápázni, de nem mindenkinek, általában csak a pasiknak csinálja. :) Néhányszor sikerült már kcagásra bírni is. :) Tud tapsikolni is, bár azt egész édesen csinálja, mert a saját kézfejét ütögeti váltakozva :) Egyedül még nem áll, de olyat már csinált, h gondolt egyet s elindult. :) Azttán persze hatalmas borulás lett a vége :)

Ja és a végére. Lassan már 1,5 hónapja csinálom a diétát, tejem még van, szám szerint nem tudom mennyit fogytam, de a lényeg, h beleférek a terhességem előtti nacimba. Még feszül rajtam, de legalább már be tudom gombolni. :)

Na megyek alukálni, holnap megyünk mázsálni, korán kelünk.

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Zseppy!
Úgy legyen!! :D

Otyka!
Gratulálok csajszinak a kanapéra mászáshoz! :D :D Nagyon ügyes!!
Én nem akarom kihagyni az esti cicit!!! :!: :!: Csak azt szeretném valahogy, hogy ne kelljen minden éjjel 1,5 óránként kelni. Ilyenkor semmi másra nem hallgat el, csak a cicire!! Jó lenne, ha hagyná magát vissza ringatni, vagy vizet inna, és alvás, stb. Ez már nagyon fárasztó. Igegileg és fizikailag is nagyon kivagyok már. :( :(
Remélem, alakul. Köszi szépen!! :D
Panna nagyon ügyes, hogy pápázik. Persze, hogy csak a pasiknak! Hát Ő egy gazi Nő!! :D :P :P
Fogyihoz gratula! :D Nagyon ügyes vagy!! Csak így tovább!! Sok van még? Mennyit akarsz még fogyni?


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok! :)

Képzeljétek, Aisa most már több mint két órája alszik!!! :shock: :lol: :!: Fogalmam sincs mi van vele, ilyet már nagyon rég csinált. :?
És hát némi jóindulattal mondhatom, hogy végigaludtuk az éjszakát! :lol: Este szokásos időben letettem aludni, de kb. 3/4 óra múlva felébredt, kapott cicit és visszaaludt, egész 1/4 6-ig reggel! :lol: Üröm az örömben, hogy akkor már nem volt hajlandó visszaaludni, cicizni sem akart (csak harapott, de nagyon :twisted: :shock: - ilyet még sosem csinált), aztán 6-kor feladtam, és kivonultam vele, hogy apja tudjon pihenni még egy kicsit. Most 1/2 10-ig bírta, aztán kidőlt és azóta alszik! :lol: Már kezdek unatkozni, ennyi szabadidőm rég volt egyben! :lol: :lol:

Talán egy kicsit kezd javulni a taknyosság, már nem folyik annyira a nózija. :)
Legújabb játéka, hogy leveszi a polcról az egyik felbontott teásdobozt, és kiszedi majd visszateszi bele a teafiltereket. :lol: Így akár fél órán keresztül is elszórakoztatja magát. :shock:

Mensi: nekem még mindig nem jött meg!!!!! :lol: :lol: Nem is hiányzik! :oops:

Sancsi hát szinte biztos, hogy nem karácsonykor fogok visszamenni a dokihoz. De igazából úgy általában sajnálok ennyi pénzt kiadni egy rákszűrésért. Lehet, hogy körülnézek majd itt, és elmegyek vörivárra az sztk-ba! :roll:

Otyka, gyerekülésről még nem készült kép, de majd pótolom! Szerintem kényelmes Aisának, jókat aludt már benne, de továbbra sem szeret autózni sajna. Rájöttünk, hogy az a baja, hogy "le van kötözve" és nem tud szabadon mozogni. Onnan tudom, hogy egy idő után az etetőszékben is ugyanezt csinálja! :shock: Remélem, kinövi majd ezt a szokását. :?
Ügyes már Panna hogy pápázik, meg tapsikol. :lol: Olyan kíváncsi vagyok már rá! :oops: Elvileg csütörtökön megyek barátnőimmel Balázskához! Ha egyedül mennék meglátogatnálak, de hárman megyünk, így nem akarok nekik programot szervezni, mert ráadásul nem is én megyek autóval. :cry:
És gratula a fogyáshoz is! Én nagyon gyenge vagyok, sajna nem sikerült semmit csinálnom még. :oops: :cry:

Már nem tudok többet írni, pedig kisasszony még mindig alszik! :roll: Ha délig nem ébred fel, benézek már hozzá, mi újság... :oops: :roll: Ilyenkor mindig aggódom, nincs-e baj, de nem merek benézni, nehogy amiatt ébredjen fel, mert akkor hisztis lesz! :roll:

Írjatok!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Addig néhány mostani kép:

Egy kosár Aisa
Kép

Porszívózás előtt
Kép

Álmosan
Kép

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Olyka!
Gratula a fogyáshoz! (irigy is) :oops:
Én még csak 1,5 hete fogyózom (megint), de most valahogy nagyon jól megy! Mondjuk én nem a 90 naposat csinálom.
Nálunk apa régen gyurt, és mondta hogy szedjem a C.L.A.-t, az ilyen esetben kicsit megtámasztja a fogyit. Vettem, szedem, szerintem nagyon jó. Ha gondolod próbáld ki, bár nem egy olcsó mulatság. Én ha karácsonyra eljutok oda hogy beleférjek a régi cuccaimba, akkor jó vagyok. Olyan 20 kg-t :shock: :shock: :shock: szeretnék fogyni, de azt kb fél év alatt, így nem olyam negterhelő.

Odex!
Aisa nagyon édes! Enéh csak így barátkozik a porszívóval! Ha bekapcsolom, akkor elkezd üvölteni. Fél tőle, :( és csinálhatok bármit, egyszerüen nem tudom "megbarátkoztatni" vele. Már porszívóztam úgy is, hogy közben fogtam, se semmi. :(

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sancsi!
Szeretnék itt is boldog szülinapot kívánni Neked! :D
Kép
Hallod-e! :!: Azért elég bizarr beceneved van!! :shock: :shock:
Enéh mad csak megbarátkozik a porszívóval. :? Ne erőltesd! Ha nem, hát nem. Nem azzal szívjátok véletlenül az orrát??? :roll:
A C.L.A.-t úgy tudom, nem lehet szedni (meg semmi hasonló szert) szopi mellett. Te szoptatsz még? Mert akkor inkább kérdezz rá a védőnőnél, vagy gyerekdokinál. De nekem a védőnő azt mondta, hogy semmi ilyet ne szedjek addig. Meg a koplalást se ajánlja. Inkább elégedjek meg a tornával, és majd ha már nem szoptatok, akkor mehet a komoly fodyókúra. Addig ha belenézek a tükörbe, gondoljak arra, hogy nemsoká másképp lesz, viszont van egy gyönyörű babám. :D Ez persze múködik egy darabig, csak néha eljutok oda, hogy a gyönyörű baba mellé elfogadható anyuka illene :? , és ekkor gyorsan otthagyom azt a fránya tükröt. :lol: :wink:

Odex!
Aisa jó nagyot aludt!! :o Remélem, nem megy az éjszakátok rovására!
Örülök, hogy múlik az orrfolyás nála! :)
Teadobozzal nagyon cuki lehet! :P
Sajnálom, hogy nem tetszik neki se az ülés, se az etető. :( Kendének nincs ilyen gondja szerencsére :) . Ő olyan jól elnézelődik, hogy észre sem veszi, hogy le van kötözve. Meg megszokta így. Szerintem nem is tudja, milyen lehet "szabadon" utazni. :? :?
Képek nagyon jók. :) A kosárban nagyon édes :D , az álmoson pedig gyönyörű!! :P :P

Csajok!
Nekem a hat hetes kontrollon levették a rákszűrést is, és még fizetnem sem kellett érte... :roll: Most azon gondolkozom, megkérdeztem-e, hogy tartozom -e valamivel... :roll: :roll: :roll: De csak szóltak volna, ha fizetős, nem?? :? Most már nem tudom, mi van.. :? Az biztos, hogy volt rákszűrés, mert be kellett mennem az eredményért, és az is tuti, hogy nem fizettem semmit. :roll: :roll:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Hali!

Sancsi utólag is boldog szülinapot Neked!!!! :lol: :lol:

Szilpa Aisa köszöni neked a dícséreteket! :)
Nekem is megcsinálta a dokim a 6 hetes kontrollon a rákszűrést, de ennek nemsokára már egy éve lesz! :roll: És akkor lassan kéne menni megint... :cry: Hiába, telik az idő. :cry:

Éjszakáink mostanság elég jól telnek, max. 2-szer kel Aisa, akkor is általában kajál, és vissza is alszik. Kivéve amikor elutasítja a cicit. :cry: :shock: Mostanában többször is előfordult, hogy nem fogadja el, ilyenkor vagy kap egy kis teát, és úgy alszik vissza, vagy ébren marad, vagy visszaalszik magától (bár ez azért nem jellemző). :shock: Lehet, hogy lassacskán leszokik a ciciről?? Már arra is gondoltam, hogy meg fog jönni, és nem jóízű a tej, és azért nem kell neki, de általában meg sem kóstolja, és már tolja is el magától, meg hát semmi jele, hogy megjönne. Na, mindegy majd lesz valahogy. :roll:

Legyen jó hétvégétek!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Rég voltam, mert voltunk 1 hetet pihenni, nagyon jó volt, eszméletlen szerencsénk volt az idővel is.

Rólunk röviden annyit, hogy az utóbbi pár hétben nagyon sokat fejlődött Beni értelmileg is és mozgásban is.
A nyaralás alatt végre leszokott a kúszásról, picit ruhakimélőbb üzemmódba váltott :D , mászik és kapaszkodva megindult. Ha nem figyel oda, akkor kapaszkodás nélkül már meg is áll.
Szinte mindent megért, olyat is, amit még nem is mondtunk neki, szóval csajok, nagyon kell vigyázni mit mond az ember! :lol:
Szókincséhez 3 új szó jött, a tatt (csatt), bebe (bele) és a opp (hopp). :D
És az alsó két foga már láthatóan kibújt!!!!
Még mindig akkor eszik, ha épp van kedve, de már nagyon sok mindent legalább megkóstol a miénkből.

Tervezgetjük a szülinapját, mi már meg is vettük az ajándékát, egy FP játékot fog kapni.
Odex, Aisa miket fog kapni? Lesz bulija?

Megyek, visszaolvasok.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Zseppy,
Miért kell ilyen sokat várni még az újabb picurra? :shock:
Gyerekek nagyon hasonlítanak egymásra. Tudnak már együtt játszani?

Szilpa,
Beni is még mindig sokszor ébred, én már annak örülök, ha 2-2,5 órát alszik egyben.
Brekegés: :D
Úristen. Most olvasom, szegény Kendeujj!
Szuperek a képek, videókat este megnézem.

Odex,
Ilyet még nem is hallottam. Milyen márkájú a bébiőr? Nekünk is van, ezzel nincsen ilyen gond. A miénk Angelcare. És még mindig használom. :oops:
Én úgy szívom Beni orrát, hogy hanyatt fektetem, én mögéülök terpeszben. Fejét berakom a combjaim közé, kezeire ráteszem a lábaimat és akkor szabad mindkét kezed, a lábával meg mindegy mit csinál. Én is sajnálom, de még mindig jobb, mintha a fülére menne.

Beni is náthás pár napja, neki is sajnos szívni kell az orrát. Nekünk is porszívós van, de én eddig csak szájjal szívtam neki.

Sancsi,
Hogy van Enéh nyaka?

Na, még 1 oldal van hátra, folyt.köv. :)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Mivel Beni még mindig alszik, visszaolvastam! :D

Szilpa,
Azon a szopi utáni kidőlős képen meg lehetne zabálni Kendét olyan aranyos! :)

Odex,
Én is a jövő hónapban megyek vissza az orvosomhoz, azóta új rendelőben van, kiváncsi leszek, hogy az árak változtak-e.
Aisás képek is nagyon arik!

Sancsi,
Boldog szülinapot!

Fogyi: én továbbra is kitartok a nagy zabálások mellett :lol: , bár mostanában azt mondják fogytam. :shock:
Férjem viszont komolyan belekezdett, volt kórházban is, hogy ott kezdje orvosi felügyelettel. Kb. 20-25 kilót akar leadni, 18 napja csinálja, most tart 9 kilónál.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok

csak gyorsan szeretném elmondani a jó hírt. Mázsáltam magam. 1,5 hónap= -10 kg. 3 Kilóra vagyok a terhesség előtti súlyomtól. 8 kilóra vagyok az álomsúlytól. :)

Annyira boldog vagyok :)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a köszöntéseket!

Szilpa!
Ez a név már nagyon régi, és az akkori állapotomat tökéletesen tükrözte! Az állapot-hangulat elmúlt, a név megmaradt! :roll:
CLA! Sajnos én már nem szoptatok, így nyugodtan szedhetem. Bevallom, meg se néztem hogy mit ír a szopival kapcsoltaban. :oops:
Sanya, meg 1ik haverom is mindig azt mondja, hogy mit foglalkozom azzal hogy hogy nézek ki, hisz’ van egy gyönyörű gyermekem! Erre szoktam azt mondani hogy igen, de ennek a gyereknek példát kell mutatni, ezért kell csinosnak lennem, aminek nálam alapja a nem elhízott test, meg nem is érzem jól magam így a bőrömben.
Nah meg szerintem a pasiknak is dagad a mellük, ha megnézik a nőjüket.
Rákszűrésen hol voltál? A kórházba? Mert szerintem ott tb alapon ingyenes.
Porszívó! Nem azzal szívom az orrát. Egy kis kézit vettem, az tökéletesen bevállt, mert bevallom én idegenkedem a porszívóstól, bár gondolkozom hogy kéne venni egyet.

És ha már itt tartunk? Mennyire hatékony a porszívós? Úgy értem milyen mélyről szedi ki a trutyit? Mert ez a kézi most jó, de ha komolyabban megfázik, akkor szerintem xart se fog érni.

Odex!
Szerintem nyugodtan elmehetsz itt is rákszűrésre. Én a Mihályit ajánlom, mert szerintem a Sípos egy vadállat!
Ha a Margitba dolgozna, én nem is mentem volna más orvoshoz, iszonyat jó fej, csak mindig rengetegen vannak nála.

Otyka!
Gratulálok, és irigy-irigy! :oops:
Én az álomsúlyom sose fogom elérni, mert az az én alkatomhoz képest nagyon kevés, és akkor már állandóan ajuldozok, nem jön meg, stb..., stb....

Ilba!
Hol vettetek FP játékot?
Kinéztünk mi is egyet Sanyával, de nem tudom hogy hol lehet kapni, és az az igazság hogy a kisasszonnyal nem tudunk hosszabb felderítő körútra menni.
Enéh nyaka változatlan. Hétfőn felhívom a dokit. Remélem nem lesz baja. Persze előjött a hipohonder énem, de én már csak ilyen vagyok.

Jó hétvégét mindenkinek!

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sancsi
Boldog szülinapot ultólag is :) :oops:

Mihályi
Nekem Ő nem vette észre a bazi nagy cisztámat, ami miatt izgulhattam 8 hónapon keresztül. Ami akkora volt, mint egy nagyob férfi tenyér. Ami kivülről is tapintható volt. Ami miatt császárral szültem. Ami miatt nem szülhetek legközelebb sem máshogy. Ami miatt a gyermekem alig fért el a hasamban, s attól féltem, h maradandó károsodást fog nála okozni a hely hiány. Ami miatt nem dolgozhattam. Ami miatt nem mehettem kismama tornára.
Hát köszönöm szépen, de nem kérnék belőle.
Én nem ajánlom.

Sipost sem. Az Ő korábbi műtétei miatt lett letapadva, ami miatt mindenképp vágni kellett volna.

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Most látom, hogy képet nem tettem fel. Most ez a kedvencem, látszanak a végre kijött fogacskák :)

Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Most látom, hogy képet nem tettem fel. Most ez a kedvencem, látszanak a végre kijött fogacskák :)

Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Otyka,
nem semmi, hatalmas gratula!!!!

Sancsi,
nekünk nagyon bevált a porszívós, mindent kiszív, de mondom, én szájjal szívom neki.
FP-t a Brendonban vettük, de ma voltam a Mária Nagykerben és ott is lehet kapni. De érdemes ezt az oldalt is megnézni:
http://www.jatekfutar.hu/index.html

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Huh!
Ez nem semmi!

Sipos!
Mikor engem vizsgált, közölte hogy ne ugráljak, mert ez nem fáj! Jah! neki nem!
Hazafele begörcsöltem, ha nincs ott egyik ismrősöm haza se tudtam volna menni. :?

Mihályi velem normális volt.
Nem jött meg vagy 2 hónapig, elmentem, megvizsgált, nem fájt, elküldött vérvételre, - lett, tetőtől talpig kivizsgálat, majd közölte hogy hízzak, mert 55 kg-osan sose fog megjönni! :? Meghíztam, megjött. Azóta nem voltam nála, csak egyszer majdnem elütöttük! :lol:

De ha már itt tartunk!
Már 3 hetesen tudtam hogy terhes vagyok, doki is. Ez volt májusba! Júniusban már dagadt a lábam! Mondtam Ernő bácsinak hogy mi van, erre közölte hogy egy terhes nőnek gyakorlatilag koplalnia kell.Védőnéni almadiétát javasolt, nem igazán használt. Mondtam dokibácsinak, azt mondat: súlytartás. Könyörgöm, ha toxaemiás vagyok, akkor hogy a p...-ba, még a levegőtöl is vizesedtem.
Ha időben elküld egy dieteikushoz lehet hogy nem hízok 22 kg-t, lehet hogy Enéh nem lett volna farfekvéses, és akkor lehet én is szülhettem volna, és akkor biztos nem magamat okoltam volna, és nem sírtam volna át éjszakákat.


Mindegy, szerencsére elmúlt, örüljünk hogy egészségesek a csemetéink.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok! :)

Ilba merre voltatok pihenni??? De jó neked.... :oops:
Gratula Beni fejlődéséhez, meg a dumához is! :) Én is észrevettem, hogy már csomó mindent megért Aisa, tényleg figyelni kell már. :oops: :lol:
Aisának még nem döntöttük el, hogy mit vegyünk ajándékba. Amit kitalálunk, azt mindig lestoppolják a nagyszülők, hogy azt ők veszik meg, mert ötletük nincs, és örülnek, ha mondjuk hogy mire volna szükség. Egy bébi-taxi szerűséget néztünk ki neki egyébként, de még megyünk majd játékboltokba válogatni! :)
Milyen FP játékot vettetek?? Hátha nekünk is jó volna.... :roll:
Nagyon helyes Beni a képen! :lol:
Amúgy a Mihályihoz mentem volna, mert barátnőm hozzá jár, nemsokára szülni fog, és ő meg volt vele elégedve... ahány ember annyi vélemény. :roll:

Otyka gratulálok a fogyi eredményéhez! :lol: :lol: És be kell valljam, nagyon irigyellek is érte! :oops: :oops:
Hát ilyen rémtörténet után teljesen bizonytalan vagyok, hogy merjek-e bármelyik dokihoz is menni. Bár egy rákszűrésen talán nincs mit "elrontani", max. durva lehet, és az sem kellemes. :roll: Asszem inkább összerakom a pénzt és elmegyek a dokimhoz!

Sancsi Ernő bácsival kapcsolatban tényleg voltak fura dolgok, de egyébként nagyon rendes. Amíg nem voltam terhes, addig sokkal kedvesebbnek és figyelmesebbnek láttam őt, utána viszont egy kicsit csalódtam benne, de végül jól sült el a dolog szerencsére. :lol:
Orrszívó-porszívó: nekünk nagyon bevált, egyáltalán nem durva (csak hangos), és szerintem jól szív. Hogy milyen mélyről azt nem tudom, de én nem vennék másfajtát, eddig teljesen megfelelt nekünk. Mondjuk nagyon kemény megfázása nem volt eddig szerencsére Aisának. :)
Remélem, nem lesz gond Enéh nyakával. Drukkolok! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Ilba igen lesz bulija Aisának, csak még nem döntöttem el hogyan legyen. Együtt nagyszülőkkel és barátokkal, vagy külön...
Én szeretnék a napján is ünnepelni, tehát 10-én, de akkor nagyszülők nem lesznek (péntek lévén) itthon, valószínű, akkor csak hármasban ünnepelünk majd, és hétvégén a család többi részével és a barátokkal.
Ti hogyan tervezitek? Lesz olyan torta, amit túrhat Beni???

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Nah! Ennyit a word-ről! lefagyott, és a fagyás utáni szövegemet már nem másolta be! :?

Akkor röviden!
Ha belegondolok, szerintem mindenki talál valami nem tetszőt a dokijában. Mondjuk az tényleg dúúúúúúúúúúúrva hogy Otyka Neked nem vette észre a cisztádat, de ha már Odex nem akar 10 ezret kiadni egy rákszűrésért(amit megértek), akkor inkább a Mihályi mint a Sípos.
Talán egy rákszűrést nem ront el. :?


Ilba!
Köszi a linket, megnéztem, de amit mi szeretnénk, az itt nincs.
Mi konkréten ezt szeretnénk: http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st= ... &pid=17813

Apropó!
Szülinap!
Mire eljutunk oda, addigra már ehetnek a bébik a tortából? És ha igen, akkor milyet érdemes nekik csinálni-csináltatni?

Ha ilyen jó véleménnyel vagytok, akkor beszerzek egy porszívos orrszívót, és lehet én is szájjal fogom szívni. Így legalább nem kell félnem hogy Enéh megijed a porszívótól.
Amúgy nálunk nem okoz gondot a szívás, egész jól viseli.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok,

huh, én is jó régen jelentkeztem, meg az olvasással is elmaradtam kicsit. :oops: Ha minden jól megy egy hét múlva kiköltözünk kertes házba és mostmár sűrűsödnek az események.

Otyka,
gratulálok a fogyáshoz (meg mindenkinek, aki csinálja)! Nekem 15kg-t kellett leadnom, eleinte heti 1-1,5kg majd heti 0,5-1kg ment le. Az utolsó 2-3kg ment a legnehezebben, de mivel tornáztam/zok így most a terhesség előtti súlyommal kevesebbnek nézek ki, mint előtte. Gondolom másképp formálódott az alakom. Kb 2-3 hónapja heti 3-szor csinálom a B,Ica has-fenék-comb tornáját, csak 45 perc (Bálint délelőtti alvásába belefér bőven) és egy idő után tök lazán megcsinálható és szerintem tényleg hatásos. Ráadásul nincs benne ugra-bugra így nem ébred fel a gyerek rá - én nyitott ajtónál, kb 3 méterre csinálom az alvó gyerektől.
Szóval kitartás és akaraterő mindenkinek!!!Megéri!!!

Ilba,
én ugynezt a látszólag kegyetlen megoldást választom, viszont így gyorsan elvégezhető az orrszívás! És amint befejeztük, már mosolyog is! Nem fáj nekik az egész, csak utálják, hogy az ember az orrukat buzerálja.

Mi amúgy jól vagyunk, bár az utolsó két éjszaka horror volt, Bálint félóránként felsírt. remélem csak azért, mert ma reggelre a hatodik! foga is átszakította az ínyt! Amúgy átalussza gond nélkül az éjszakákat, bár reggel fél 7-kor mindenképp ébred, De azért nem szólhatok egy szót sem.
Na megyek, mert nagyon unja magát a járókában!

Petra
petra73
 
 


Sziasztok Lányok,

Most aztán be is lázasodtam, meg nagyon szarul éreztem magam. Lementem a dokihoz, kaptam is antibiotikumot. Most azt szedem, és végre egy hét után csak hőemelkedésem van. Persze mellette próbáltam dolgozni:(:(:(

Irigykedem rendesen a fogyókra. megnézem én is ezt a CLA-t, hogy szedhetem-e. Én sem 2 hét alatt akarok lefogyni, de azért 3-4 hónap alatt jó lenne.

Nagylánykán kijött a herpesz. Persze mindenhol az volt a reakció ennyi idősen nem lehet az, de megnézte a doki és hát persze az. Meg nekem nagyon sokszor van, szóval meg tudom különböztetni. A lényeg már szárad le. Viszont állítólag a HPV vírus is ez. Szóval rákérdezek majd dokibácsinál, mert lehet tényleg felesleges elmennem HPV szűrésre, ha ugyanaz a vírus.

Otyka,
ez hihetetlen, hogy Lánykáink mindig mindent ugyanakkor próbálnak csinálni. Kb. 2 hete próbálkozik felmászni a kisszékre, ágyra stb :):)

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Ugye, nem haragszol?? :roll:
Kép

Nézzétek! Ez az egyik kedvenc helyem: :D
Kép

És ez mostanában a kedvenc játékom :lol: : Az én kulcstartóm. vagy fogtartóm. Vagy nyelvtartóm? Vagy nemtommi... :roll:
(A legújabb, hogy így mászik, így játszik mindennel, hogy ez lóg közben a szájából.)
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Odex!
Hát, tényleg telik az idő... Már lassan szülinapoztok. Nincs egy hónap, és BANZÁJ!!! :lol: :lol:

Ilba!
Örülök, hogy voltatok pihenni. :D Kicsit irigykedek is.
Beni tényleg sokat fejlődött :o . Mászik, áll, lépeget, új szavak, 2 fogacska! :shock: :o Gratulálok :D ! Hihetetlen, mennyit tudnak fejlődni rövid idő alatt ezek a gyerekek!
Köszi. :oops:
18 nap alatt 9 kiló? :shock: :shock: :shock: Az nem semmi! Nehogy baja legyen a hirtelen súlyvesztéstől. Meg állítólag arra kell vigyázni, hogy minél gyorsabban adja le az ember, annál könnyebben jön vissza. Drukkolok neki nagyon!! :wink:
Beni a képen nagyon aranyos!!! :P :P :P

Otyka!
10kg?? :o Már csak 3 (vagy 8 az álomhoz?)?? :o :o Hát nagyon gratulálok!!! :D Irigylem a kitartásodat.
Ezt mivel sikerült elérni? Tornázol is hozzá??

Sancsi!
Jó passzban lehettél, amikor azt a nevet kaptad.. :? :?
Azért hittem, hogy porszívózod az orrát, hogy annyira fél tőle. Kende sem szereti, de legalább nem fél. Én is kézivel szívom az orrát, a porszívóstól én is idegenkedem. De azért van egy a polcon, ha nagyon betorzulna esetleg egy nátha, akkor legyen. :roll: Elfér, nem került sokba, inkább itt álljon, minthogy ha kell, akkor ne legyen!! :roll: Nekem azt mondta a védőnő, amikor még pocakosan kérdeztem, melyiket vegyem, hogy elég a kézi. :| Én az elemesben gondolkoztam alapból, nem a nyomogatósban. Persze a porszívós pénztárca kímélőbb. De! Ha csak picit folyik az orra, akkor jobb a kézi, mert az kicsit gyengébb. A porszívós erősebb, és az állandó szívással ingeri a nyálkahártyát, ami az ingerléstől még plusz trutyit termel, és kész az ördögi kör. Tehát, ha csak nem durva, és nem muszáj, akkor jobban ajánlja a kézit. :roll: Nekünk eddig bevált. Szerencsére amikor beteg volt Kende, akkor sem volt az a nagyon-nagyon gázos váladéktermelés. De pl unokatesómnak nincs is porszívós, csak a kézi elemes, pedig ott 3 gyerek van, és sokat betegek. A két nagyobb közül valamelyik mindig haza hoz valamit az oviból sajna. :(
Persze, ha már nem szoptatsz, akkor érthető, hogy meg sem nézted a papíron. :) Én is azonnal neki kezdek valami ilyesminek, ha már nem cicizik Kende. De ahogy a fiatalurat elnézem, ez nem most lesz :( :D :D . Addig marad az idegi fogyás.. :cry:
Viszont ha megkérlek, megnézed nekem a papírját? :?: Hátha, mégis... :oops:
Szerintem is biztos büszkék a pasik, ha csini a csajszi mellettük. :) Max nem vallják be.
És igen, az a legfontosabb, hogy te hogy érzed magad a bőrödben!! :D
Remélem, nem lesz semmi gond Enéh nyakával! Majd írd meg, mit mondott a doki! Izgulok, és drukk-drukk!!! :wink:

Petra73!
Hát, te aztán tényleg jól eltűntél!! :|
Már írtam nekem e-mailt is, meg pü-t is, de semmi. :(
De jó! Mármint hogy költöztök!?!? :D Kertes ház :) :) . Az jó. Nincs idióta szomszéd, aki hajnalban ordibál :twisted: , vagy felkopog, ha túl hangos a gyermek.. :twisted: Irigykedek. Sok örömet nektek az új otthonotokhoz! :D :wink:
Gratulálok a fogyáshoz! Ügyes vagy nagyon!! :D Nekem nincs időm tornázgatni :twisted: , de már szervezkedek, hogy anyu vigyázzon Kendére, amíg elmegyek a barátnőmmel. Amikor nem szopi van, azt a kajcsit ő is oda tudja neki adni. :D
6. fog? :shock: Gratulálok sokfogú Bálintnak!! :D :D
De jó nektek, hogy átalussza az éjszakát!! Aranyos fiúcska! :P

Zseppy!
Sajnálom, hogy beteg vagy. :( Jobbulást!
Jajj, és nagyon sajnálom lánykád herpeszét! :( :( :( Hihetetlen, hogy ilyen pici manónak már van. :( De azért jó, hogy már szárad le.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Cső Csajok!!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Gyorsan leírom, utána még olvasok, ha van időm:

Képzeljétek! Van fény az alagút végén!!!

:D :D :D :D :D :D

1. Este fél 10-kor le tudtam tenni aludni Kendét!!! Már ez is nagy szó!
2. Eltekintve egy 10.15.-ös apró kis nyávogástól, ami után 1 perces simogatással visszaaludt, csak 1/2 3-kor kelt fel először!!! És gyors szopi után vissza is aludt.
3. Legközelebb csak 7-kor kelt, szintén gyors cici, és alvás!!
4. Ezután fél 10-ig laudtunk!!!!!!!!!

Most tiszta heppi vagyok.
Persze nem aludtam 3-ig, mert unokatesóm megtalált msn-en, és vele dumáltunk, mégis sokkal jobb a hangulatom, hogy csak 2* keltünk.

Ja, és most is alszik már 40 perce!!!

:D :D :D :D :D :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Sehol senki? :roll: :shock: :?

Akkor újabb napló bejegyzés: 8)

Na, ma délután sehogy sem tudtam rávenni a fiatalurat, hogy aludjon. :evil: Most este 1 órányi ciciés után fél 11-kor tettem le. Remélem, olyan lesz legalább az éjszakánk, mint a tegnapi. Nem kell jobb, nem akarok (vagy igen? :oops: ) minden egyszerre. Csak legyen olyan, mint tegnap! Drukkoljatok! Jó lenne végre pihenni egyet. :oops:

Párologtató: Én így szoktam, hogy ne unjam meg az illatát a levendulának: Már kora délután elkezdem égetni, hogy estére jól beszívjuk a nyugtató illatokat :roll: . Délután még narancs meg indiai citromfű keveréket csöpögtetek bele, ettől olyan jó illat lesz az egész lakásban, mintha valami citrus-narancs ligetben mászkálnék :) 8) . Estére pedig jöhet a levendula. Mielőtt elmegyünk fürdeni, levendulát rakok bele, mire kijövünk a fürdőből, már ez terjeng. :o

De ez az illóolaj nem hat azonnal (állítólag), nekünk kellett 3 nap, mire valami változás kezdődött. Illetve remélem, hogy kezdődött, és folytatódik is, nem csak egyszeri véletlen alkalom volt. :roll:

:?: Párologtatásról jut eszembe! Nem tudjátok, ami van elektromos párologtató, abba bele lehet önteni az olajból? Nem mernék, mert vízből is csak a deszt vizet szabad elvileg. Valaki tud erről vmit? :?:

OFF – Nézem a tv-t. El vagyok keseredve, hogy ezt csinálják az ünneplés helyett :cry: :cry: :cry: . És ez a véleményem párthovatartozástól független. Ilyenkor ünnepelni kéne. A másik meg, hogy pont most az ünnep miatt itt van sok ország vezető politikusa. És szégyellni való, hogy ezt kell látniuk :? :cry: . Na, be is fejeztem magam.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Halihó mindenkinek! :)

Sancsi!
Szülinapi tortával kapcsolatban én úgy tervezem, hogy lesz olyan tortája Aisának amiből ő is ehet és lesz egy olyan, amit széttúrhat majd. Mind a kettőt én csinálom, az "ehető" az joghurtos-gyümölcsös-túrótorta lesz (legalább a mi fenekünk sem nő tőle túl nagyra :lol: ), a "széttúrós" pedig sima piskóta szerűség laza csokikrémmel bekenve. Ha ebből nyal egyet-kettőt baj nem lesz szerintem. :roll: A túrós-gyümölcsös pedig kimondottan egészséges, és abból ehet bármennyit.

Petra!
Jó, hogy jelentkeztél és neked is gratulálok a fogyáshoz! :lol: Sajnálom, hogy Bálint ilyen vacakul alszik mostanában, talán nem tart majd sokáig ez a fogzásos mostani időszak. :lol:
Ha tudsz, gyere többször, és egy-két képet is szívesen megnéznénk a nagyfiúról!

Zseppy remélem, már jobban vagy és minden rendben a herpesszel is. :? Én szerencsés alkat vagyok, egész életemben talán egyszer vagy kétszer volt herpeszem! :lol:

Szilpa kulcstartós és összes másik kép is nagyon édes! Jópofa a body ami Kendén van!
:lol: :lol: Ügyes Kende, hogy egyre jobban átalussza az éjszakákat, talán lassan rendeződnek nálatok is a dolgok. Gondolod, hogy ez a levendula-párologtatás hatásos??? Mert ha igen, akkor én is megpróbálkozom vele, hátha még jobbak lesznek nekünk és az éjjelek, de szerencsére mostanában nem nagyon panaszkodhatok én sem. Általában kétszer ébred, és 15-20 perc cicizés után alszik is vissza. :lol:

Hétvégén nem voltunk itthon, megint anyósnál aludtunk, de most barátokkal együtt, és este dumcsiztunk egy kicsit, meg megittunk egy pohár bort. Kb. fél 1-ig voltam ébren (addig egyszer ébredt Aisa), reggel fél 8-ig aludtunk kb. (még egy keléssel közben), de én tegnapra olyan hulla voltam. :shock: :shock: Nem tudom, Szilpa neked hogy van erőd hajnal 3-ig ébren lenni!!!! :roll: :oops: Tegnap este így a tv előtt aludtam el, és szerintem egyszer nem is mentem be Aisához amikor felsírt, mert annyira koki voltam, hogy nem bírtam kimászni az ágyból, de úgy látszik visszaaludt nélkülem is!
:roll: :lol:

Most mennem kell, mert idejött szerelni a számítógépet a kisasszony, és mielőtt elszáll minden inkább befejezem.
:lol: :lol:

Kati hol bújkálsz?????

Aisa és Hajni
odex
 
 


Szilpa,
egyetértek veled!!! ÉN 56 miatt nem ismerhetem a nagypapámat. Apu 8 éves volt, amikor imádott édesapja disszdálni kényszerül, emiatt nem mehetett odatanulni, ahova szeretett volna. NEkem ne magyarázza senki, hogy azok akk tegnap csinálták a balhét bármilyen módon is kötődnek 56-hoz!

Na, ennyit a puffogásról.

Szilpa,
szerintem vegyél a gyógyszertárban illóolajat (patikait) és abból lehet tenni, mert az "tiszta". Olyan pasis Kende!!!!!

Rólunk,
Én még mindig eléggé szarul vagyok. Nekem is kijött a herpeszem:(:(
Encike hihetetlen amiket művel. Ma felmászott a kis pihenő székébe és ott táncolt, meg magyarázott. Meg eljutottunk odáig, hogy a saját kajánkból kell neki adni:):) persze csak óvatosan, de eszik velünk...

na, megyek pihizni

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem jöttem, mert hulla voltam. A hétfő esténk extra sz…r volt megint. :twisted: :twisted: :twisted: Hajnal 2-ig aludt, utána szopi, majd alvás, de nem túl mélyen, és negyed 5-től negyed 7-ig fent volt. Utána elaludt, de kb háromnegyed óránként megébredt, sírás, nehezen visszaalvás. Ezt játszottuk 9-ig, utána felkeltem, mert feladtam, hogy pihenhetünk. Mivel éjjel nem nagyon aludt, egész kedden nyűgös volt. Folyton mászott fel, és vagy sírt, vagy nyüszögött. Már tiszta ideg voltam én is. De elaltatni sehogy sem lehetett. Tudjátok, mikor tudtam letenni?? Este 6-kor!! Addigra már kiborultam teljesen. És ekkor is csak 50 percet aludt! Utána felkelt, és 10 perc múlva folytatta ott, ahol alvás előtt abbahagyta. :twisted: :twisted: :twisted:

Tegnap este a szokásosnál icipicit jobb volt, de keltünk párszor így is. :roll: Viszont szopi nem volt olyan sok. :?
Letettem negyed 11-kor, 11 körül felkelt, de simizés után 5 perc alatt visszaaludt :) . Háromnegyed 1-kor is kelt, megitattam, mert elég meleg, száraz itt a levegő, biztos szomjas volt. Én is többet iszok mióta fűtés van. Utána simizéssel 2 (!!!) perc alatt elaludt. :D 3 után ébredt, kapott szopit, majd alvás. Miután letettem, 10 perc múlva megébredt, de abba is hagyta a pityergést, mielőtt az ágyhoz értem volna, visszaaludt egyedül. :shock: :) Már ha egyáltalán felkelt. Utána csak negyed 8-kor kelt enni, utána még pihikéztünk. Szal viszonylag jól sikerült.
Nem tudom, mi ez az össze-vissza éjszakázás. :roll:

Odex!
Nem tudom, ez a levendula mennyire hatásos.
Mint láthatod elég változatosak az éjszakáink, de egyiket sem nevezném jónak. Van rossz, és kevésbé rossz. :?
Én már kiegyeznék egy ilyen Aisa-féle képpen alvós Kendével. Csak 2* ébredni, és gyors szopi után aludni tovább.. :roll: Hmm, jó lenne. :!: :!:
De persze, próbáld ki, hátha nektek még ennyit sem kell kelni. Ha lehet jobb, miért ne próbálná meg az ember. Ártani nem árthat! :)
Örülök, hogy hétvégén ki tudtatok kapcsolni egy kicsit! :D

Zseppy!
Köszi az ötletet, majd lemegyek a gyogyiba, és megkérdezem. Ja, bocs! Gyógyszertárba.. :oops: :roll:
Javulást neked!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!!!

Kati!!!
Vikinek nagyon-nagyon sok boldog első szülinapot kívánok! :lol: :lol: :lol:

Szilpa!
Nagyon sajnálom, hogy ennyire rosszak az éjszakáitok. :cry: Kitartás....jobb ötletem sajna nincs. :cry:
Én tényleg nem panaszkodhatok! El sem merem mondani, hogy ma éjjel egyszer fél 1-kor ébredt Aisa, cicizett, visszatettem a kiságyba és reggel 7-ig ott aludt! :shock: :lol: Hurrá.... :lol: :lol: Jól meglepődtem reggel, amikor néztem, hogy hány órakor ébred! :)
Azért ezt az illóolajos trükköt lehet, hogy kipróbálom. :oops:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Boldog szülinapot Vikinek!!!!!!

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


VIKI NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!!!

Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


A mai éjszakánk is elég érdekesre (finoman szólva) sikerült. :x
Manót letettem negyed 11-kor. 11-ig kétszer megébredt, de csak megsimiztem, és 2 perc múlva aludt :? . 2-kor kelt, akkor evett is. Én csak 4 után tudtam elaludni, annyira folyt az orron (vízcsap szindróma), meg fájt a fejem. Végre elalszom, erre maki felkelt háromnegyed 5-kor, és sehogyan sem lehetett visszaaltatni :evil: . A fejem majd szétrobbant :x . Anyum is bejött 6 körül próbálkozni. Mivel látta, hogy esélytelen, fél 7-kor kivitte a szobából, hogy alhassak kicsit. Addig én csak háromnegyed órát aludtam. Utána még sikerült 3-at úgy, hogy közben kétszer megébredtem. :?
Nem merek tükörbe nézni most, mert félek, hogy a látvány miatt soha többé nem tudnék aludni... :x :x :x


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Ja, manó egy kis idő elteltével elaludt anyu ágyán, pihent ő is vagy 2 órát még. :?


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Vikinek bolfog szülinapot!!!!

Szilpa!
Nem semmi ez a nemalvás!
Tegnap délelőtt Enéh se akart aludni! Jobbanmondva ő aludt volna, cak felébresztették, és nem tudott visszaaludni.
Persze ezért tök fáradt volt, és du.-án másfél órát üvöltött elalvás előtt! :cry: Gondoltam Rád, hogy te ezt minden nap "eljátszod" Kendével! Hát le a kalappal előtted! Én már tuti sümegen lennék a várkapitány képzőbe, bár ha belegondolok, az első 3-4 hónapot elég jól átvészektük.! :roll:

Enéh!
Felhívtam a dokinőt, mert nem múlnak a csomók a nyakán. Megnyugtatott, mondta hogy vannak babák akik erre hajlamosak, és míg fogzik, addig valószínű el sem fog múlni. Figyeljük, ha növekszik, akkor kell csak visszavinni!

Rólunk röviden ennyi!

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!

:arrow: Hát, a tegnapi éjjel megint csak közepesen volt gáz. :) A mostaniakhoz képest még a jobbik kategóriába sorolnám. Este felé nagyon sírt, mintha fájna valamije. :cry: :cry: Ez mondjuk nem annyira jó. Valószínűleg a foga, mert duzzadt rendesen az ínye. Szegény feszítette magát rendesen néha hátra. Láza nem volt, azt néztem. Letettem 9-kor :!: :shock: . (!!!) 11-kor már sírt megint úgy, fájdalmasan :evil: . Bekentük dentinox-szal, meg kis sétálás, megnyugodott, cicit neki, és nem is igazán evett, csak nyugtatónak volt jó. Pár perc múlva már aludt. :) Nem tettem vissza az ágyába, ha fáj valamije, érezze, hogy ott vagyok mellette :oops: . Persze én csak fél 1-kor tudtam elaludni (nem csak a gyerek miatt nem szoktam ám aludni, nagyon kivannak az idegeim is :cry: :oops: ). Aludt 4-ig!!!! :!: :!: 8) Azt hittem, hogy még mindig álmodok, amikor ránéztem az órára!! Gyors kajcsi, és aludt tovább. 7-kor kelt fel megint nagyon fájdalmasan sírva! :cry: Dentinox, szopi, pár perc múlva alvás. :) Tudjátok mikor keltünk :D ? Háromnegyed 11-kor!! :D De jó volt. Csak szegénynek ez a fájdalom kimaradhatott volna!! :roll:

:arrow: Képzeljétek!
Végre vettem erőt magamon, és elkezdtem honlapot csinálni Kendének. Már pár fotó, meg a mostani méretei fent vannak. Nem tudom, mikor hozom be a lemaradást. Meg olyan sok képünk van. Mire átnézem, hogy melyiket rakjam fel. Nem lesz kis idő. Mert én kb a 98%-át felraknám. De akkor már 3 hónapos képei után bővítenem kéne a tárhelyet, meg az idő, mire felpakolom… Persze mindet át kell neveznem, mert ezzel a névvel nem engedi feltölteni. Nem lehet benne szóköz, ékezetes betű, írásjel. De igyekszem.

Sancsi!
Remélem, nem lesz gond a csomókkal Enéh nyakán!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Viki,
Nagyon boldog első szülinapot kívánok Neked. Érezd magad annyira jól az életben, mmint most az első évedben érezted Magad.

Lányok,
azt hiszem sikerült meggyógyulni, csak az augmentin teljesen kikészítette a szervezetemet.

Szilpa,
kitartás. nincs jobb ötletem sajna. illetve még egy van. Emlékeim szerint a chamomilla (homeopátiás bogyó) nyugtatólag hat a babákra. Ez ugyanaz, mint amit a fogzásra kell adni. talán lefekvés előtt kell 5 bogyócskát adni neki. De kérdezd meg a patikában, vagy doki nénit.

Sancsi,
ha ennyire érzékeny Enéh pajzsmirigye, azért azt majd kérdezd meg, ha odaértek, hogy jódozott sót és általában a jódos dolgokat hogyan fogyaszthatja, mert sajnos a túl kevés vagy túl sok jód is a pajzsmirigyre hat.

Többiek mi van Veletek? nem ám csak beköszönni, tessék írni is.

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Látom alkottam!
Bolfog=boldog. :oops:

Zseppy!
Azt mondta a dokinéni hogy ez nyirokcsomó! Vagy az ugyanaz? Vagy van összefüggés? (Szőke vagyok!) :oops: Azért rákérdezek!

Szipla!
Alvás! Lesz ez még jobb is!
Honlap! Ezzel én is így vagyok! Szinte az összes képet feltenném, ami már 730 mega, és a telefonokról még le se szedtem a képeket!
Egyszerűen nem tudom felrakni a bluetooth szoftverét. :twisted: :evil: :twisted:

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sancsi, nem vagy toppon mostanság! :lol:

SZIPLA :lol: :lol: :lol: (Szilpa helyett :lol: )
Bocs hogy kijavítalak, de ez olyan aranyos, hogy korábban te javítod magad, aztán megint becsúszik a hiba! :):)

Látod Szilpa van fény az alagút végén, ahogy már te is írtad. :) Csak fog lassacskán javulni a fiúcska alvása. :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sancsi
tényleg, hol van a csomó? ha a torka környékén akkor igazad van:):):)

Odex,
És mi van Veletek???

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

De nagy volt itt a csönd hétvégén! :cry:

Zseppy, köszi kérdésed mi jól vagyunk. Szerencsére a betegségen is túl vagyunk, az éjszakai és a nappali alvás is kezd helyrejönni. :lol: Aisa sokat mozog, egyfolytában úton van valahová, el is fáradok a nap végére rendesen. :roll:

Véletlenül és is fogytam kb. két kilót. De nem csináltam semmit, csak mostanában vettem észre, hogy a farmerom meg a szabadidőruhám lötyög rajtam. :lol: Aztán ráálltam anyóséknál a mérlegre, és az is két kiló mínuszt mutatott! :lol: :lol: Örülök neki nagyon, az a baj, hogy nem a hasamról ment le. :( (bár apa azt mondta, hogy szerinte a hasam is kisebb :shock: )
A hétvége nyugisan telt, sokat voltunk kint levegőn, mert még szép idő volt tegnap estig. :lol:
Megvettem Aisa szülinapi ajándékát: egy Disney-s bébitaxit kap. Anyumék vettek neki egy kis babát babakocsival, de nem bírta kivárni a szülinapját és már odaadták neki. :) Nagyon szereti a babát, és a kocsit is tologatni (meg beleülni is :shock: :lol: ). :lol:
Mostanában rekord mennyiségeket eszik: tegnap egy jó nagy adag gyümölcsleves után behúzott még egy fél szelet husit krumplival. Majd mentünk vendégségbe és nem bírta ki, hogy a kuglófomból ne kunyeráljon. :oops: :roll:
És a legújabb, hogy ha éhes, akkor leül a hűtő elé, mutogat és mondja egyfolytában, hogy ham-ham.... :lol: :lol:
Ma reggelire is megevett két szelet sajtos párizsit paradicsommal, hozzá kb. fél kifli-belsőt és utána még behúzott egy egész joghurtot. :lol: :lol:

Többiek mi újság???

Most megyek mert felébredt....

Aisa és Hajni
odex
 
 


:arrow: Képzeljétek!
Kendét 9-kor le tudtam tenni. Csodálkozom is rendesen. Félek, ennek az éjjel meg lesz még a böjtje..

:arrow: Fogytam megint 2 kg-t. :D Már csak 8 van rajtam.
Pedig nem fogyózom. Ugyanannyit, és ugyanazt eszek, mint eddig. Még nasizok is, ha olyanom van (csoki, ropi, stb.). Napi egy túró rudi is lemegy minimum. Jó, van, amikor csak 1* eszek, mert nem kívánom, vagy mert elfelejtek enni. De nem tudatos. Tudatosan nem fogyiznék, mert félek, hogy elmegy a maradék tejcsi is. :roll: :roll:

Zseppy!
Örülök, hogy meggyógyultál. :D Igen, az augmentin nagyon jó gyógyszer (betegségre), de eléggé meg tudja viselni a szervezetet. :?
Meg akarok majd kérdezni egy hozzáértőt a homeos bogyókról, mert ugye minden bajra van többféle, és mégsem mindegy, melyiket adom. :roll:

Odex!
Remélem, igen. :)
Gratulálok neked a fogyáshoz!! :D :D
Örülök, hogy teljesen meggyógyultatok. :D
Gratulálok a nagy kajálásokhoz! :wink:
Biztos örülni fog a bébitaxinak is a lányzó! Képeket kérünk a babakocsis Aisáról!! Meg majd a taxisról is!!
Hűtő előtt ham-ham nagyon édes lehet!!! :P


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Jajj, de idegesít, hogy a babanet ideje nincs átállítva!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Upppsz..
De buta vagyok! :? :( :? :( :lol: :lol:
Még csak most jöttem rá, holl kell átállítani a babanetemet, hogy a jó időt mutassa. :oops: :oops: :oops: :oops:
Mentségemre legyen szólva, hogy a régi fajtát nem kellett átállítani. :roll:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Bocsi, hogy eltűntünk, de rettenetes heteim vannak.

Mi is betegek voltunk, én és Viki csak torokfájás és náthán estünk át, de a párom hetekig hasfájós volt és senki nem tudta megmondani, hogy miért.

Kocsimat is eladtam, és befizettünk a Csiki-Begénél egy újra. 3 hete hitegetnek, hogy a jövő héten már átvehetem, azóta sincs meg :(

Kicsit nehéz a Vikivel Bkvzni, és sok időt is elvesz. A beteg bokámnak sem tesz jót a gyaloglás, de ez van.

Ráadásul a főnököm ikrei is megszülettek a hónap elején, így eltűnt 3 hétre és otthagyott engem a ...ban.

Na nem panaszkodom többet.

Nagyon jól telt Viki szülinapja. Kapott Daubneres Sacher tortát, nagyon szereti. Most is megevett egy egész szelettel belőle. Legjobban persze a tüzijátéktól volt belelkesülve a torta tetején :D

Mi is kaptunk sok játékot. Többek között egy csigát /Szilpa, mi is szeretjük!/, sok zene eszközt. Imád azóta szintizni és szilofonozni. Zenész lesz a lány :D Ráadásul egyre tisztábban és többet énekel :D

Minden babókának gratula a fogacskákhoz! Anyukák előtt pedig le a kalapom a fogyó miatt. Otykával összefutottunk pénteken az Auchan-ban, tényleg látványos a fogyás.

Én sajna alig eszem, de visszatértem a szülés előtti súlyomhoz, ami az én estemben hízást jelent. Sajna a pattanásaim és egyéb nyavajáim is visszatértek, így úgy gondolom, a hormonháztartásom miatt híztam vissza és ez ellen nem tudok semmivel sem küzdeni. Ennyit a pajzs mirigyek áldásos működéséről :x

Odex: sajna nem túl jól megy a leszoktatás a ciciről. Viki napok óta rajcsúrozik éjszaka 2-3 órát és sajna utána sem pótolja be az alvást. Egyszerűen nem bírom az éjszakai szopit abbahagyni. Ötletem sincs, mivel válthatnám ki. A többit szerencsére már elhagytuk.

Zseppy, mégegy babát akartok? Huhhh

Most mennem kell, mert ébredezik, a napi egyszeri alvásából, innen estig műszakban vagyok. Egyre nehezebb lekötni. Mi is járunk Tücsökzenére, azt szerencsére szereti.
Állni, már fél percet is megáll kapaszkodás nélkül, de menni nem akar egyedül. Most talán már elkezdi a fél kézzel menést, ha eléggé el tudom foglalni a másik kezét.
Viszont napok óta egyedül le tud mászni az ágyról. Régóta tanítgattam, és egyik pillanatról a másikra elkezdte tökéletesen egyedül csinálni. Most már nem félek, hogy fejre esik.

A lakás összes szekrényét és polcát kirámolja Viki folyamatosan. Én nem akarom eltiltani, vagy lezárni a szekrényt. Inkább elraktam a törékeny dolgokat.

Mindenkinek puszi!

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok Lányok,

tegnap voltam szemészeten, egy dioptrát romlott a jobb oldalam:):):) a terhesség áldásos hatása:(:(:(Gyerkőcöket is megnézettem, szerencsére nincs baj a szemükkel:):):) és képzeljétek, amikor engem vizsgáltak Nagyfiam súgott nekem, de mondtam most nem szabad, mert anya nem lát jól...

Katica,
átérzem a "szívást". Én rájöttem csak heti max 2 nap meló fér bele az életünkbe. Nem bírok többet a család nélkül, ráadásul Enci is nagyon anyás:):):)
Néha azért elbizonytaladom, hogy akarok-e még egy babát. Persze, a napi rutin, meg a kezdetek egyszerűbbek voltak a másodiknál, de azért néha sok(k) a két gyerkőc egyszerre. De ez nem panasz ám! mondjuk egy kialvatlan éjszaka után (ami nekem az volt) naagyfiam ugyanúgy elvárja a vele való foglalkozást, nem lehet (és nem is akarom) lepattintani, hogy most fáradt vagyok:):):)
Szerencsére van egy olyan férjem, aki ilyenkor átvállal mindent:):)
Szerintem Vikinek lelki okok miatt van szüksége az éjszakai cicizésre. így érzi magát biztonságban:):)

Szülinap, meg általában ajándék vásárlás.
Egyszerűen én nem bírom ki, hogy ne adjam oda, ha valamit megvettem. Így rászoktam arra, hogy inkább max.1-2 nappal hamarabb veszem meg.

Pakolás,
én is hasonlóan vélekedem, mint Katica, inkább elpakoltuk a törékeny dolgokat, de nem korlátozzuk a gyerkőcöket. Mondjuk utána azért a pakolás nem tartozik a kedvenceim közé.:):):)

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: