Új privát üzeneted érkezett!

Cicc, engem pénteken felhívott az öcsém, hogy akkor ő jön szombaton. Megmondtam neki, hogy inkább ne. Pedig nem is akart itt aludni, csak reggeltől estig. Hogy majd ő segít. Mondtam, hogy leghamarabb két hét múlva. Egyébként a húgomék is beugrottak, egy hete pont, a hapsijának lázas betegen nem jutott eszébe, hogy nem kellene idejönnie, kaptak egy kávét, megnézhették a másik szobából a gyereket, aztán mondtam nekik, hogy én nem tartóztatom őket... Szeirntem aki nem érti ezt meg, az sértődjön meg. Én szólnék, hogy ne jöjjenek, csak úgy, hogy nem alszanak itt, vagy egyátalán ne. Szerintem jogaink vannak, mint aggódó anyák, na. Én finoman közöltem mindenkivel, még a gratulálások idején, hogy majd olyan március vége felé szívesen látjuk őket. Ne is akarjanak jönni.
yahooval kapcsolatban meg ment a mail.

Lili, türelem, tulajdonképpen szóltak, hogy ez lesz. És ha minden igaz, azért vacakol most ennyit, hogy később ne vacakoljon. Legalábbis remélem... Nekem felugrik mindig egy ablak, hogy bocsibocsi, szerverátállítás... És tök jó, hogy ilyen jó szombatotok volt Kép Ez már tényleg családi! szépek vagytok a képen! Kép

Katy, már akartam írni, szédülésre, hogy vashiány lehet, de nem ajánlom a vaskészítményt... tojássárgája, spenót, saláta, stb...

Bagz, akkor jó, ha megszűnt! Egyébként nekünk a pampers is bejött, meg a dm-es pelus is...

kikocska
 
 


Kikocs, igen, mi is kaptunk ajándékban dm-est, meg rossmanost is, és azok is jók, valahogy a pampers nem......talán mert annak nincs az a kis fogó-hálókája, hogy ne menjen a cucc a háta közepéig...nemtom....

Savitri, jó a traktoros kép!!!

ja, és Aura, még jó hogy várjuk a szüléstörténeted!!! én kifejezetten kiváncsi vagyok, milyen az, ha gyors és egyszerű ez a dolog!!!! Kép szóval, hajrá, türelmetlen vagyok mááá!!

no, ebédelek vééégre!!!

még jövök!
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztoook!!! Végre itt vagyok én is!!

Először is gyorsan Cic!! Csak azért mert mi egy napon szültünk. Kép A látogatókkal kapcsolatban tökéletesen igazad van!!!!! Nekem a saját szüleim nem jönnek és nem maradnak sokáig nehogy zavarjanak, pedig dehogy zavarnak!Szóval amiket írsz az nagyon gáááz. A férjed mit szól hozzá? Gondolok itt a sogornős dologra. Hozzánk 3 napja jöttek fel anyósék (300 km-re laknak) és két szobánk van, de nem zavartak, mert annyira kultúráltan megoldották.Szoptatáskor elvonultam, és senki de senki nem akart megzavarni közben.

Szóval én aszondom, hogy apával egyeztetve küldj el szépen mindenkit jó messzire.

Na lányok, talán talán vége a tejkálváriámnak, de nem akarom elkiabálni. Szóval a tejlázam óta és mióta körzeti doki néni kifejte a beteg cicimet, azóta az van, hogy másnap totál letargia és bőgés ezerrel mert nem tudtam kézzel fejni, utána jött a gépi fejő, ami szintén nem oldotta meg, mert az ugyanaz mint a kézi, csak nem neked kell nyomkodni.

Na és ma feljött anyukám Miskolcról, és megtanított kézzel fejni, és SIKERÜLT!!! És már ez a teljes boldogság netovábbja. És spriccel meg minden! Kép A gyerek továbbra is keveseket eszik, de türelmesen várok.Szóval 60-90 grammokat eszik (3770 gramm), és ájultan alszik el az ölemben utána, ugy hogy nyugodt vagyok. Minden szopi után fejek ezerrel most már kézzel.

Savitri, egyébként amit te írsz a béna mellről az nagyon hasonlít az én béna mellemre. Kép Neked is a bal? Kép Csomó nincs benne neked?

Orbis, nekem a dokinő és a védőnő is mondta hogy a baba napi adagja a súlyának 1/6-a. Plusz hetente ha megvan a 15-20dkg gyarapodás, akkor az égvilágon semmi gond.

Rékacs neked hogy van a tejed? Egyébként most már másképpen látom ezt az egész tej-mizériát. Én megteszek mindent hogy legyen elegendő, de nem leszek hajlandó emiatt még egy ilyen sírós napot átélni, amikor mindenféle béna és alkalmatlan anyának képzelem magam. Mi van ha nincs elég tej? Kit érdekel! Kap tápszert! Attól is ugyanolyan egészséges baba lesz. Egyik nőgyógyász ismerősünk feleségének 5 gyereke van. A nőnek egy csepp teje nem volt,mégis felnőttek a gyerekek, és semmi bajuk. Szóval már nem izgatom magam, csak teszem a dolgom. Kép

A babák egytől-egyik gyönyörűek, sokat nézegettem őket. Kép

Kikocs, Anita, Brigi, köszi a biztatást. Kép

Puszi,
Eszter, és Petra, aki ma 1 hónapos Kép
eszter2004
 
 

 
 

MIért mondjátok hogy ne szedjünk vasat? Nekem mondta a védőnő hogy szedjem nyugodtan tovább, és szedem is.....
eszter2004
 
 


Sziasztok!!!
KOP-KOP De azt hiszem túlvagyunk a nehezén.Péntek délután éheztetés volt.aztán evett a kiscsaj.Aztán szombaton már belazultam!!!!Reggel elmentem ÚSZNI!!!!!!!Szuperszoónikusan jó volt!!!!És még tudok.Alig úszok lassabban,mint terhesség előtt,és a z úszómester meg megdicsért,hogy jól nézek ki.Tudom,csak üres bók volt,de jól esett,meg az is,hogy úgy fogadott,hogy "ezek zerint megvan a kislány?"Jól esik az embernek,ha nem felejtik el.Aztán hazajöttem és HAnga negyed óráig szopot!!!!!130-at!!!!Szóval a lényeg: JÓL VAGYUNK!! CSak el ne kiabáljam.
Ma meg voltunk szomszédolni. Mondtam már, azt hiszem,hogy a szomszéd utcában lakik a barátnőm, akinek lassan két éves Petikéje.És náluk voltunk,úgy,hogy ott volt a barátnőm huga is az ikreivel,ők meg lassan egy évesek.Jó volt.És simán szopiztunk 11 percig.ÉS nem mértem,és ez is most olyan nagyon jól esik!!!Így most egy darabig nem mérek,eszik amennyit akar!

Hanitka! Te jösz szerdán??Mert nálam minden tejcsináló termék van:gépi fejő,mérleg,stb....Szóval???.....meg nem is lakunk messze!

Eszterek hol a csudában járnak???Úgy eltűntek,nem???
És Márti??

Na,megyek aludni!!!
Szép álmokat mindenkinek!!!
(Holnap meg megyünk a kisunokatesómhoz!!Mi lettünk a megyünk valahová,mert Hanga tökre szerti(no meg én is),de olyan jól nézelődik)

JAj! Elfelejtettem.Pénteken HAngának kinyílt a csipája!!!!!Ezerrel nézelődik!Olyan édes! Mindent nagyon alaposan megnéz!

Kikocs! Én szívesen beszélgetek veled a megaszrtárról,mintha a kollegnőd lennék,na?Pl szerintem Ádám tök jó,meg olyan helyes srác és mindig basztatják.Nekem pl a Darkanos szám naygon tetszett, amit az a hülye Barna(aki nem tudom mire veri????) úgy lehúzott.Meg a GAbi és az Eszter a kedvenceim.De a Buggy is jó.

na,tényleg megyek.
rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


No! Közben eszter befutott!
Akkor már csak Eszti hiányzik!!

Aura! Hát majhd el feledem.Nagy on heyles a rózsaszin kicsodád és csatlakozopm Lilihez,tényleg van ami rózsszín és mégis csodásKép!
Ja és nagyon olvasnám már,hogy mire vagyok büszke!!!VAgyis,hoyg hogy volt az a könnyű kis szülés!!!!

Cic! Küld el az összes népet a melegbebbre.Légy bátran anyatigris!!!Ha Te fáradt vagay,akkor nem téged kell kímélni,szánni,szidni,stb....Mert te már nem rólad szólsz! AH Te fáradt vagy akkor másnap a babód lesz éhes,ideges,feszült.....stb.Hisz egy hullámhosszon vagytok! Tehát küldj el mindenkit bárhová és nem magadért,hanem a kisfiadért!!!(most végülis László,vagy Gergő????sosem írod!!!)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Megasztár: nekem a Toth Gabi nagyon tetszik ugy ahogy van.

na két kép Petráról, a kis ünnepeltről. (1 hónap)

Kép
Kép
eszter2004
 
 


Sziasztok!

Na szóval Eszter!Tök jó,hogy túl vagy ezen az egészen!Szerintem egyedül Te tudsz közülünk kézzel fejni!Bár engem a kórházban megtanítottak,de nem hiszem,hogy megtudnám csinálni!
Meg szerintem nekem is lehetett ez a tejláz,amikor hazajöttünk azon az éjjelen.Lent voltam Wc-n amikor rám jött, aztán annyira remegtem,hogy nem bírtam menni egy lépést sem!De nekem két nap alatt elmúlt!Meg nem igazán foglalkoztam vele!Ezek szerint kellett volna!Na mondegy, lényeg a lényeg nagyon örülök,hogy megoldódott!
Petra hipercuki annyira szuper szemei vannak!Asszem az apjáé nem?

Rékacs a Te örömödnek is örülök!!!

Azt akartam írni,hogy Lilinek tökéletesen igaza van,én is gondoltam arra,hogy átmehetnénk valahová máshová!Krisztáék is átmentek ráadásul egy olyan helyre,ami zárt topik és nem tudja akárki elolvasni!Álítólag annyian lettünk itt (babanet),hogy nem bírja a stapát a szerver!

Cic!Tökéletesen megértelek!Nekem az elején volt ilyen,mostmár örülök,hogy jönnek,meg az én családomnak is meg kellett tanulnia,hogy ez egy teljesen más helyzet!Én is megmondtam,hogy Dávidnak és nekem is meg kell szoknunk egymást,aztán majd jöhetnek!És bevállt!

Ez a megasztár meg tényleg szar volt!Nekem sem tetszett!És szerintem is Boogie a legjobb!Meg az a kis fiatal nyikhaj gyerek!Nem tom a nevét!

Ja és köszi Nektek a szédüléssel kapcsolatban,szerencsére megoldódott!Szerintem a fáradtságtól volt,nem nagyon aludtam aznap sokat!

Ja és Dávidnak elmúlt a hasfájása!Legalább is minimálisra csökkent,ami annyit jelent,hogy minden kakival megküzdünk,mire kijön!Ki kell belőle maszírozni,vagy tornázni, vagy elkezd üvölteni,de naponta többször van legalább!
Szóval bejött a homeobogyó!!!Csúcsszuper!Megtartom a dokinkat!!

Noémi!Gratulálok a komoly fiadhoz!!!Akkor érdekel az a lány,aki vállal gyerekfelügyeletet?

Már annyira várom,hogy babásan is találkozzunk!!!

Na megyek pihizni!!!
Puszi mindenkinek!
Katy
Katy
 


Énnél már még dagibb!Itt nem látszik annyira!
Kép

Ma mértem és 4610gramm!!!Igazi jóllakott napközis!Kép
Katy
 


Sziasztok!
Megann vagyok az őszi babás topicból!
Itt is bepróbálkozok, hátha van valaki aki az Istvánban szül/szült, vagy akar szülni!
Orvost keresek, kit ajánlanátok??
(Végigböngésztem már jópár fórumot, sok tippem van már, de azér meghallgatnék még véleményeket, ajánlásokat, esetleg elérhetőségekkel tarifákkal)
E-mail: meggiesales@freemail.hu

Ezer köszönet:meggie

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!
Megvagyunk mi is, Júlia kislányunk február 19-én született, két napja vagyunk itthon. Nagy-nagy boldogságot érzünk folyamatosan, na meg álmosságot. Gondolom, nem meglepő.
Most ébredt fel éppen, nyűgös mostanában, gondolom a nagy szél. VAgy a pocija. Na, megyek is. Mindenkinek sok-sok kitartást és boldogságot a kisbabával, erre nem lehet felkészülni, ezt át kell élni, mert SZUPER! Ugye!
Ttika
ttika
 
 


Sziasztok!

Látom kezd mindenkinek beállni az élet gyerekestül...szép lassan mindenki beleszokik és beletanul az új szerepbe.!ami az elején tényleg nem egyszerű...de aztán már annál jobbKép
Mi is voltunk traktort nézniKépKépjól néznek ki..spontán traktorkiállítás...
jut eszembe, holnap elmegyek a szépművészetibe és az áldozat és engesztelés kiállításra is...múlt héten megnéztem a gag galériát lilóval és viccesen néztek rám, ahogy magyaráztam neki, Kép
akkor most rékacsnál lesz a tali, mikor , és hog y és hol?Kép
olyan fura, hogy már hónapok óta nem aludtam egybe nyolc órát..pedig issszonyat nagy alvó vagyok..
Pont ma számoltuk össze,hogy idén nyáron egy csomó barátunk házasodik...az első esküvő május elején lesz...namármost akkor addigra ugye tartalékokat kell képeznem, hogy mehessek táncizniKépKépszóval el kell kezdenem fejni, mert kifogyott a vizsgaidőszak alatt a raktárkészletemKép
Kikocs-édibédik vagytok járkálás közbenKép
tök jó volt a múltkori chat,csak az a kár, hogy mi mostmár teljesen hazajöttünk anyukáméktól és az itthoni net olyan béndzsa és nem is tudok vele annyira, de majd talán sikerül...
rékacs- voltál úúúszni.???Hú az nekem is úúgy hiányzik-és nem féltél ,hogy valami fertőzés...?én az egész terhesség alatt ezzel kűzdöttem...és úúgy félek, mióta ez a gátsebőrületem -láz,fájdalom volt,...azóta paraKépKép, hogy mi lesz ...de talán megpróbálom...te melyk usziba mentél??
esztyx
 
 


Szép jó reggelt!Süt a nap!!!! És holnap már március!!!! És már az utolsó babánk is megvan tehát vége a télnek!!!!!!!
TIKA!!!Óriási gartula! Hiányoztál,ám! GYere amint tudsz! És ne szarj be,az eleje igen kiábrtándító,de mindig tudd,hogy holnap új nap lesz!!!KépKépKép

Eszti! Én kitüntetett helyzetben vagyok,mert a BM usziba járok,ahol nem sok az ember.Olyan mint egy klub!(azért is emlékezett rám aúszómester) és kevesen vannak,tehát kevesebb a baci!REMÉLEM!!De terhesen is jártam,míg veszélyes nem lettem és akkor is angyon jól esett,meg most is!

TALI: nálam szerdán, amikor jöttök,jöttök!Cím a yahoonn! HA valaki oda nem tud felmenni,akkor szóljon és átküldöm méélbe!!

Ma már csak este leszek,mert világgá megyünk!!!Kép És azt tervezem,hogy a corába is beugrunk,mert a kisunokatesomhoz nagyon közel van(tehát a világ végén lakikKép)és lehet veszek egy nadrágot,mert borzaszrtó,hoyg egy gatyámba sem férek be és a terhes gatyóktól meg már hányok!!!!Azzal vigasztalom magam,hoyg leszek még terhes és akkor is jó lesz,kisterhesen,meg majd szülés után is,hisz most mindgygyá nádszállkisasszony leszek,node addig is!!!Ti vettetek új kollekciót?Mármint Lilin kívűl,mert őt tudom,hogy vett! És igen az új kebelméretem sem egyszerű.Az eddigi polóim ugymond:FESZESEK.Lehet azt is veszek! MA költök.Szuper lesz!!!!

na, tsók!!!
rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Na,most megnézetm a freemélem és jó sok új volt!

Eszetr! Akkor már túlvagy rajta?! Ugye?
AHntika! Eszternek igaza volt itt az előbb amit írt! Szóval nem szabad túlparázni és is arra jutottam."HA nem kell atejem kisassziny jön a tápszer!"Nekem most perpill. bejött.Szerintem Ti se lessétek annyira,hogy mennyit eszik,mert nem veszed lészre a lényeget.Tökre nem okoskodni akarok,hanem mint tudod én is átmentem különböző típusaina tejválséágank és erre jutottam és azóta jobb sokkal Lenni.És neked is elgyen már jobb!!!!!És gyere szerdán!! VAgyis ygertek!

Eszetr! Még akartam kérdezni,hogy hol béreltétek? És medela? A mienk az és kell hozzá egy kézi fej, amit kölcsön kaptam én a "mesteremtőlKép",amúgy 5000 froncsiért kellene megvenni.Ha ilyen medela,akkor lehet mi is bérlünk onnan ahonnan Ti a jövő hónapban.Mert csak kéynelmesebb így fejni.Bár most lecsökkentette,m afejések számát kettőre,mióta a kisasszony szépen zabálKép!!!!

Tegnap egysuzer lemértem és akkor 140-et evett!!!!

Rendelek ma járókát,mert kinőttük a bölcsőt!!!!Kép Már nem feltétlenül testileg,hanem szellelemileg,mert nézelődne a kiscsaj,de a bölcsőben nincsenek távolságok!Szóval nem tudom telerakni játékkal,mert akkor nem fér be a gyerekKép!

még van kis időm indulásig,mert ahnga most alszik,aztán evés,fejés és megyünk! Addig itt vagyok!Kép
rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Vasat én is szedem, a dokim mondta, hogy egyem.

Cic, Eszter 2004, most vettem csak észre, hogy a gyermekeink napra pontosan egyidősek! Száva is vasárnap volt egy hónapos, este 22,55-kor. Nektek hánykor?

Rékacs, te hogy tudod éheztetni? Száva nekem akkor üvölt, méghozzá egyfolytában, kitartóan. Próbálkoztam már én is, pl. mikor két óra múlva azt mondta, hogy éhes, de nem sokáig bírtuk, te hogy csinálod?

Ttika végre, de jó, hogy te is megszültél! Én asszem a többieknél is kíváncsibban és türelmetlenebbül várom a születéstörténetet, mert győri vagyok, és nekem minden rendben volt a kórházzal, kiváncsi vagyok neked milyen volt.
marengo
 
 


Rékacs, a medela gépije nagyon jó, én is azt béreltem. Olyan jó, hogy azt írod, a paráról, meg a tápszerről, amit. Nálunk, úgy néz ki tápszer lesz, mert egyre kevesebb a tej, de már lelkileg feldolgoztam és megnyugodtam, azóta tényleg más színben látom a világot, de azért jólesik, ha más kívülálló is ezt mondja, hogy nem mindenáron. Látom Eszter is erre a felfogásra jutott, lehet, hogy ez a megnyugvás hozza meg neki a rengeteg tejet.
Te Hangával már mész emberek közé, úgy értem tömegbe, esetleg buszra, boltba? Savitri ezt tőled is kérdezem. Mennyi idősek a babáitok? Most nem t'om hol van a táblázat, tényleg nem rossz, ha odaírjuk a korukat, mint a terhességnél.
6 hetes kontroll a szüléstől vagy a kórházból való elbocsátástól számítva?

Üdv: Krisztina és Száva 4+4
marengo
 
 


Sziasztok!

Meganne! Kép Én írtam neked tegnap mailt, de visszajött, ürítsd a ládádat és átküldöm megint.

Eszter Kép csak mert egy napon szültünk hihiKép szóval úgy látszik, nekem ilyen tapintatlan családom van. Meg most az ugye a probléma, hogy ők a férjem rokonai. Énszeretem őket meg minden (jó a sógornőm férjét nem, mert egy patkány) de kicsit szar lenne na, ha itt lennének annyian, annyi ideig.Kép A saját családomnak megmondtam, hogy inkább a kórházba jöjjenek és úgy is tettek. Meg ha ide jöttek hozzánk, akkor max két óra után elmentek. Itt igazából a férjemnek kellene megmondani, hogy inkább ne jöjjenek, vagy csak nappalra, és én jeleztem is neki, de nem igazán vette Kép Szóval vele sem akarok vitázni, mert annyit segít meg minden. ÁÁÁ, kész vagyok. Kép
Eszter, te melyik szobában voltál szülés után?
Petra nagyon édes Kép

Imolyozs! László Gergő a hivatalos neve, de mi csak Sárkánygyíknak Kép hívjuk, amikor visít. Na jó ez csak vicc. Gergőnek szólítjuk, meg néha Lackónak.

Katy Kép Édes a kép Kép

Ttika Kép Nagy-nagy gratula, ha tudsz, gyere gyorsan, és mondd el milyen volt Kép

Egyébként röhej, nekem erről a traktoros dolog az jut eszembe, hogy jön sztrájkolni, merthogy nem tud enni adni a gyerekének. De azért a milliós traktor ott áll. Na mindegy. Nem a politika helye.

Megasztár Kép Ott meg az dühít (egyébként nézem), hogy ott ül a zsűri, és igazából jogosultsága szinte csak a Presszernek van, ő tudott felmutatni olyat, ami után jogosan dumálhat. A többi? Hát nevetséges. Somával az élen.

Képzeljétek! Gergő tegnap egész nap rötyögött. De komolyan. Ahányszor csak megmozdult, nyomott egyet Kép Magától kakált vagy három adagnyit a pelusba, majd anyának meglepiként még a kádba is egy kicsit, meg bele is pisilt Kép Kép
Most meg édesen horkol a hordozójában. MOst lenne időm a háztartásra, de úúúúúgy nincs kedvem Kép

Na szép napot mindenkinek.

cic + Gergő 4hét+1 nap Kép
cicmerák
 
 


Marengo!
Sorba veszem:
ÉheztetésKép: Több technikám van.A fő technika,hogy a harmadik és negyedik etetés között van a séta.És így ezt kihúzom négy órára,mert a babakocsiban anyit van amig be nem hozom.Ő nem unja el. És jó melegen be van bugyulálva!Kép,Vagy itthon cumioval aszájéába ölben éneklek,táncolok ezt addig míg tök zombi nem leszek.Ezt általában a fürdi előtt vetem be,merta z apja patópált ezsik napjában többet és soha nem akkorra ér haza amikorra megbeszéljük.Ennek az a követzkezménye,hogy két örjöngő nő várja veszettül!!!
Aztán péntek óta bevettettük a harmadik technikát: elmegyünk valahová.Ugyanis mióta nézelődik így le lehet kötni.Cumi a szájba természetesen és nézeget.Így válaszoltam az utolsóelőttielőtti kérdésedre is.Péntek óta viszem.És olyan jó!!!!Pénteken Árkádoltunk.Szombaton anyós,vasárnap szomszédolás,ma uncsitesó...és boldogan élnek...szerdán meg jönnek a csajok!!!!!Hanga szerdán volt hat hetes.
És a hat hét a szüléstől számít. Így én már rendelkezem különleges tapasztalatokkal a hat hétrőlKép
szólottam
rékacs és HAnga(6+6)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Marengo Kép az én fiam 23:52-kor született Kép

Én nem tudom, de szerintem pár perc alatt is jóllakhat a baba. Ez én csak onnan következtetem ki, hogy tegnap nem egész 7 perc alatt fejtem ki 125-öt a jó cicimből. És most lehet hülyén hangzik, de ahogy néztem, nekem 4! lyukból spriccelt a tej. Most nekem van ilyen hülye csöcsöm, vagy más is tapasztalt ilyet. Mondjuk így már megértem, hogy Gergő néha fuldoklik szopi közben, meg hogy sok levegőt nyel. Na mindegy, az a lényeg, hogy van.

Ja, és köszi mindenkinek a véleményt a "családos" dologban, legalább cvilágossá vált, hogy nem én vagyok túlzottan hisztis ezekre a dolgokra. Kép

ÜDv. cic
cicmerák
 
 


Jó reggelt!KépKépSüt a nap hurrá!KépKép
Tökéletes éjszakánk volt. Bár Hana a vacsi utáni alvásból még fölébredt egyszer úgy 10 körül, de egy kicsit játszottunk vele, átpelenkáztam és aztán szépen elaludt. Aludt egészen 3:30ig utána meg 7:30ig. Most 9kor megint elaludt.
A melleimet úgy tűnik az általatok ajánlott módszerrel sikerül nagyjából egy szinten tartani.
Hétvégenként nem nagyon tudok olvasni, a tegnapiból se lett semmi mert inkább kis családommal foglalkoztam, de most hétfő van, tehát próbálok pótolni.

Cic, annyira megértelek a látogatókkal kapcsolatban. Nekem hetekig ki volt húzva a matávos telefon, a mobil meg lehalkítva és csak akkor vettem fel ha éppen unatkoztam. Ha valaki panaszkodott, hogy nem lehet minket elérni, megmondtam, hogy nagyon sok a dolog és sokszor csak nappal van időm aludni. Aki ezen megsértődik magára vessen. Viszont az hogy anyósodék ott alszanak szerintem felháborító, nem beszélve sógorékról. Itt már nem szabad arra várnod, hogy észre vegyék magukat. Mond meg nekik udvariasan, hogy bocsi de a család jelenleg nincs vendégfogadó képes állapotban. Főleg, hogy ti a nappaliban laktok ez kivitelezhetetlen. Egyébként a férjednek kéne velük beszélni, elvégre az ő testvére.

Eszter2004, téged mindig akarlak vigasztalni, csak sose tudok mit mondani. Mondjuk azt nyugodtan mondhatom, hogy annyira kis aranyos lánykád van! Megzabálom a két kis szemével. Tényleg hipercuki! Tessék még képeket felrakni!
Örülök, hogy megoldódni látszik a ciciproblémaKép Nekem nincs csomó a béna mellben, egyszerűen lottyadt és fele akkora mint a másikKép ja és a jobboldali

Hana közben kiabál álmában. ??? Nem sír hanem néha hörögve kiált egyet. Lementem megnézni, de alszik. Szép álmai lehetnek. Pénteken meg heherészett álmábanKép

Ttika!!!!!!!! Hatalmas gratula!!!!! Hurrá!!!
Akkor betelt a táblázat?
nem is kiábrándító az eleje! csak egy kicsit nyökögős, meg néha sírós! De nagyon gyönyörű! és egyre jobb lesz!

Rékacs, még nem vettem új kollekciót, csak nagyon szeretnék. Átböngésztem az Elle magazint az új tavaszi trendekről és találtam is egy csomó hájtakaró típust. Már csak meg kell őket találni megfelelő méretben(!!!!) a butikok polcain. Ha tudsz lelőhelyet azonnal értesíts!
És hajrá lazulás! Szerdán mindent kitárgyalunk.

Ja és boldog egyhónapos szülinapot Petrának, Szávának és Gergőnek(ugye Cic?)

KépKép
savitri
 
 


Cic, én a Máv-ban szültem, Marengo 16:30-kor.

Megasztár: Soma azért egy kíváló jazz énekes, még akkor is ha nem mindenkinek jön be a stílusa. Azért az énekes tudása nem semmi, engem lenyűgözött a hangja. Kép

Szopi: Na szóval mindenféle válságon túl vagyok asszem, és ma igaz a jobbik mellemből 140-et szopott, nem is akartam elninni, hajnalban a csomosból meg 90-et. Egy ideig jók leszünk így. Aztán lesz ahogy lesz, tényleg nem parázok, tuti ő is fel fog nőni. Kép

Rékacs, sajna ha jól tudom csak egy van itt ebből a fejőből, és igen ez a madela. Valószínű itt nem pénzt akarnak rajta keresni. De még az is lehet hogy nemsokára átadom neked, én ugyis kézzel fejek. Ja, mondjuk nem teszem el a tejet. Ha kézzel fejek,akkor nem tudok mibe fejni. Na majd meglátom, meg persze megérdeklődöm, hogy van-e még ilyen gép netalántán. Ja és a kézi fejőt hozzá 4500-ért meg kellett venni, igen.

Ttika!!! Nagyon-nagy gratula!! Már várom hogy tegyél fel képet.

új fórum: ha elmegyünk külön nem publikus helyre akkor hogy fognak csatlakozni hozzánk új emberek? Kép

Olyan jó nektek hogy ilyen mobilisak vagytok, én még úgy érzem nem bírok sehova kimozdulni vele a sétán kívűl. Na majd belejövök valahogy.

Puszi nektek,
Eszter
Petra 4+1
eszter2004
 
 


Köszi, Rékacs! Majd kipróbálom.
Cic, Eszter, akkor mégsem egyidősek, mert Száva 27-én született.
marengo
 
 


Katy nagyon édes David fiad, jó súlyban van az biztos,de nem látszik rajta. Igazi fiús baba. Petrának is megmutattam. Kép
eszter2004
 
 


Olyan jó kis képeket akartam feltenni erre nem engedteKép

KépKép
savitri
 
 


Ttika!!! TÖkjó!!! Gratulagratulagratula!!!hihetetlen jó, hogy megvagytok ti is!Kívánok soksok örömet, kevés nyűgit, sok tejecskét, meg jókis zsezsegést otthon. Remélhetőleg neked is olyan szépen alakul majd minden, ahogy Auráéknak, ha már zsezsegőklub Kép

Nekünk most nem az igazi... A 3 órás evés után nem tudtam visszaaltatni, és fél ötor már teljesen kétségbeestem, mert kinyitotta a szemét, pedig sötét volt, és rettenetesen megijedtem, hogy akkor ugye a hétórás üzenetet meg fogja várni. De ötkor elaludt. 8-kor ébredt, azóta megintcsak nem lehet 5 percnél hosszabb időre letenni, én egy olyan fél órája feladtam, most apja cipeli. Folyamatosan tömködi az öklét a szájába, de evett 8-kor, 9-kor, és a kilences evés után egy akkorát bukott, hogy legalább 20gramm kötött ki a földön. Nem hiszem, hogy éhes lenne... Szóval most ez van nálunk. És a pocakja sem fájhat. Lehet, hogy aggódik, mert elmulasztotta az üzenetet, és most várja, hátha megismétlik... Vagyis ájultan alszik Gergő kezében, de ha leteszi, vagy megáll, leül, 5 perc múlva fenn van. Befejeztem a helyzetjelentést.

Én a vasat azért hagytam abba, mert szerintem része van a hasfájásba. De most majd kifaggatom a védőnénit, jön valamikor ma, ha minden igaz.

köszönöm mindenkinek a megasztáros hozzászólásokat Kép Én Boogie-t ugyan utálom, mert baromi ellenszenves nekem, de az Ádámra gondoltam én is pont, hogy akármit csinálhat, az csak szar lehet. Azt hiszem az lesz a vége, hogy szavazni fogok rá Kép És pl. a Bartókeszter meg akármilyen hamisan énekelhet, senki nem teszi szóvá Kép (mondjuk nekem is tetszik a hamissága ellenére, de akkoris!)

Időthúzni én sem nagyon tudok, olyankor még a mászkálás sem segít, akkor is üvölt. De már néhány napja annyira szépen tartja a napirendjét, hogy megtanulta azt is, hogy kicsit elég nyökögnie, ha idő van, és kap enni. (két percig türelmes kb Kép)

Olyan jó, hogy mindkettőtöknek rendbejött a tejmizéria! Meg Marengo, neked a lelked tejmizéria ügyben! Meg Katy, a hasfájásotok! Lassan csak rendeződik mindenkinek a gondja, tök jó!!

Kép
Senkit ne tévesszen meg, ezután adtam fel. 5 perc után üvöltött Kép Azt meg nemá, hgy a babanetet sem nézhetem meg...

No, pusz mindenkinek
Kikocs és Réka, aki remélhetőleg ezek után éjszaka óóóóriásit fog aludni.

kikocska
 
 


Sziasztok,

Napok óta nem voltam, így próbálok pótolni.

Bagzer: nálunk is elég sok kis pattanásszerű fehér közepű kis pöttyi volt Marcika arcán. A doki néni szerint ez természetes, nem kell vele foglalkozni, illetve lehet a gyógyszertári felírt popsikenőccsel kenn, az használ valamicskét. Hát nálunk az a krém nem használt, viszont a szemét kamillás pamaccsal kezelem a csipa miatt, meg kicsit be is volt gyulladva a szeme és a kamillából a pofijára is jutott, amitől gyönyörű lett a kis pofikája, szinte elüntek a kis pöttyök, úgyhogy hajrá.

Lányos anyukák: nálunk Marci baba is tud egész éjszakás buli nyomni, úgyhogy nincs itt aranyszabály, nálunk az éjszakázás, meg a hasfájás is kijutott, hát ez van...

Para-mara: ma hajnalban arra ébredtünk, hogy Marcika nehezen veszi a levegőt, néha sok-sok másodpercig kihagy, aztán egy nagyot sikolt és gyorsan pótolja a hiányzó levegőt. Közben meg tiszta bágyatag volt, nem bírtam felkelteni, ami eddig egyáltalán nem volt ezelőtt. Eddig mindig üvöltött inkább, ilyen mély bealvás még nem pródukált. Úgyhogy rohángáltam vele fel alá a lakásban (már ilyet is tudok!!!) és közben rázogattam, a férjem meg kihívta az ügyeletet. Az eredmény az, hogy valszínűleg alacsony a páratartalom (25%) és ettől kiszárad a nyálkahártyája és ettől veszi érdekesen a levegőt, így aztána férjem most járja a várost párásítóért... (ha jók az infóink, akkot olyan 50-55%-os páratartalmat kéne produkálni...)

Kikocs: tegnap volt először, hogy lemerészkedtem a nappaliba és Megasztárt néztem. Imádom ezt a műsort, úgyhogy nyugodtan írj csak ebben a témában...

Én most már kezdek rendbe jönni. Bár sétára még nem indulnék, de már 3-5 percet el tudok állva-járva tölteni és ettől aztán egyre jobban érzem magam. Két hét teljes bezártság után végre kzd újra kinyilni a világ, azaz a háló meg a fürdő kivételével már a nappaliba is lemerészkedek néha...De ez is nagy öröm...

Sajnos ezt a félresikrült szülést nagyon nehéz fejben feldolgoznom, főleg, hogy tejcsi sajnos nem lett, csak napi néhány cseppp...De picúr így is eltölt napi 3-4 órát cicin, valahogy ez megnyugtatja.. Én meg lassan túlteszem magam rajta, hogy tépszeres a babuci és viselem a külvilág folyamatos neheztelését, hogy nem tudok szoptatni...Hát ez van...

Cic, nálunk épp tegnap voltak sógornőmék fürdetés időben. A gyerek teljesen felborult, másfél órán keresztül nyugtatgattam cicin, elsötétített szobában, folyamatosan dumálva hozzá. Azt hittem, soha nem tudom visszazökkenteni a gyerkőcöt a normál kerékvágásba, így aztán tökre megértelek. A magad, meg a gyerek érdekében arra biztatlak, hogy állj a sarkadra...

Hát most bepótoltam, hogy hosszú ideig nem voltam. Puszi mindenkinek !!!

Zsuzsi és Marci (2 hét 3 nap)
vzsuzsi
 
 


ezt nem hiszem el,
megint elszálltKép

Eszter, neked írtam, hogy fejhetnél tálba, meghogy nemsoká biztos megjön a bátorságod és útra kelsz te is, meg hogy mehetünk ám hozzátok is ha nem ijedsz meg tőle.

Kikocs, annyira jókat nevetek az űrüzeneteken.Kép
és nagyon szépek vagytok a képenKépÉn is sokáig azért nem adtam Hanának ismételten enni mert nagyot bukott előtte. Van viszont egy elmélet ami szerint ilyen nagy bukás után megürül egy picit a pocijuk és azt akarják ismét feltölteni. De az egyhónap mászkálást mi se úsztuk megKép

KépKép
savitri
 
 


Ttika !! Gratula !! Üdvözöllek a gyerekesek klubjában. Remélem úgy sikerültek a szülés körül a dolgok, ahogy szeretted volna!

Ja és jó a rosszban: képzeljétek, a szülés előtti ruháim lötyögnek rajtam. Mondjuk 5 kilóval könnyebb vagyok, mint szülés előtt...

zsuzsi
vzsuzsi
 
 


Halihó,

Mennyit írtatok, mióta én megírtam és nem küldtem... szóval most küldöm, aztán olvasok.

Tika-gratulálok a kislányhoz és várunk ám képeket!

Rékacs, Eszter,
tök jó, hogy rendbejöttek a dolgok!

Katy, Eszter, Orbis,
nagyon helyesek a képek! Husibaba is, Petra is a szép nagy szemeivel és Boróka is, aki ebben a beállításban szerintem hasonlít Hankára (amúgy lehet, hogy egyáltalán nem).

Nálunk a szombat volt a csúcsszuper-nap, aztán vasárnap eszembe kellett, hogy jusson a nemrég felemlegetett "mindig sz..ik a kutya valamit" mondás. Egész nap kínozta Cicálkát a pocakja, itt nyöszörgött szinte egész nap és nem is nagyon aludt napközben, meg hát semmi kakispelus.. Du. jöttek Anyuék, ami jó volt, mert hoztak fini sütit, de rossz volt, mert olyan sajnálkozóan nézték Hankát... Ő ugyanis jó perceiben beszélgetett velük, valamint a kiságy fölötti forgóval, meg a tükörben magával, rossz perceiben meg igen keserves hangokat adott. És lehet, hogy fóbiánk van, de amikor így sajnálják, mi úgy érezzük, hogy szemrehányóak, amiért nem csinálunk már valamit. (a masszázson, hurcoláson, hintáztatáson és itatáson kívül) Pedig biztos nem így van. Nyilván én is sírtam babaként, vagy NEEEMMMM? Néha azt gondolom nem! Bevetettük a kamillateát, este jót aludt. Ja, és kicsit fájó csomókat is találtam a mellemben ismét, úgyhogy nekem is jól megvolt a program Kép. És még elolvastam, hogy a tvsz szerint jan. végéig kellett volna jelentkeznem a vizsgára Kép, legközelebb a novemberi időszakra lehet Kép Kép Kép

Ma kicsit jobb, mert mégis megengedték, hogy jelentkezzek az egy nyomorult vizsgára még nyár elejére. Kép Kép

Talira igen! (de persze lehet 100% a bizonyosság?) Október óta nem vezettem (és előtte sem voltam egy Schumi), ezért most magamat + autókát is össze kell kapni, de már muszáj kimozdulni és tök jó, hogy Rékacsék itt, viszonylag közel.

Az autókával az van, hogy ősszel elromlott az aksi, télen vettünk egyet --- és láss csodát, most az sem jó, mert mi okosok benne hagytuk, mikor nem is mentünk vele. Mielőtt ismét vennénk egyet és kidobnánk ezt a vadi újat, az Apukámtól kaptunk egy töltőt. Na, azt próbáltam felrakni rá az imént, de béna vagyok, ezért kiment benne a biztosíték... Kép Ennyit erről. De mi a szokás, mit vigyek a talira?

Ja, és azt, hogy boxmeccs-csel, ugye így kell helyesen írni? Mert fent nem sikerült, úgyhogy bocs.

Nem írkálok már ennyit, lehet fel sem lehet tenni.

Ja, és én is vettem egy kicsit szűkös farmerszoknyát (ami jó érzés, nemsokára lötyögni fog ugye Kép, most meg bele tudom magam rámolni és akkor számomra nem tűnök annyira vészesnek, mint valójában) és nadrágot is.

Oan jó volt sokat írni...

Ciao, Hanitka
hanitka
 
 


Zsuzsi, jó, hogy jobban vagy, olyan jó ilyent olvasni!!
Tejügyben meg rád is vonatkozik, hogy ha kell, nagyon szívesen adok tejet, mert sok van, meg biztos Jimbone is. (ma másfél decit fejtem a nyolcas evés után, és kilenckor még túlette magát belőle a gyerek...). De a tápszeres gyerek is gyerek, rengetegen vannak, akik tápszeren nőttek fel. Egyébként ha téged zavar, hogy nem tudsz neki tejet adni, egy szoptatási tanácsadó lehet, hogy tud trükköket, olvastam olyant is, hogy örökbefogadott gyerket tudott szoptatni az örökbefogadó anyuka... De ha téged nem zavar, csak a külvilágot, azzal ne foglalkozz!! senkinek semmi köze hozzá, és az a lényeg, hogy te jól érezd magad! Vegyél példát Marengoról! Kép
És ha nem sikerül párásítót szerezni, nekünk van egy használaton kívüli, nagyon szívesen kölcsönadjuk.

Lili, egyébként azután, hogy elküldtem a hozzászólást én is erre jutottam, és kapott egy kis híg tejet, és elégedett is lett tőle. Persze még mindig nem alszik, de már jön a következő etetés, szóval, hátha aztután bealszik. Tulajdonképpen 3 óta 2 órát aludt egyben... hmmm...

Na, pusz!

kikocska
 
 


Kikocs, mintha csak én írtam volna le Száva napirendjét. Pont szóról szóra tud ilyet ő is néha. Egy az egyben, amit írtál.

Zsuzsi, nyugi, én is tápszeres babázok, de mióta belenyugodtam, a gyerek kivirult, nyugodtabb, tudunk egymásnak örülni és ez a legfontosabb, nem pusztán a gyomorkérdés, és hozzám is lehet szólni, előtte idegroncs bőbőmasina voltam. És ez átragadt Szávára. Gondolj bele, hogy sokan, én is felnőttem tápszeren, pedig 30 éve nem volt ennyi kutatás, biztos, hogy jobban ügyelnek a mai tápszerekre. Úgy tűnik, te vagy itt az egyetlen kollégám, kicsit irigy is vagyok, hogy ilyen sokaknak megy. De nem rosszindulatból, ám!!! Sőt, örülök, hogy legalább nektek sikerült, én meg már kiegyensúlyoztam magam.

Hanitka, a kamillateát, hogy készíted el? Mennyit adsz egyszerre? És napi max.?
Vizsgaügyek nekem is kevercs lesz, de megoldottuk a tanulmányi osztályos csajszival, nagyon rendes, beiratkozott helyettem, felvette a tárgyaim stb. Már a kórházban is hívott, irtó rendes. Te hová jársz?
Van még valaki aki szintén tanul? Én most egy kicsit izgulok, hogy milyen lesz a vizsgaidőszak, asszem most elkezdek vizsgázgatni, szépen elhúzva, beosztva. Szerencsére nálunk Óváron ezt lehet. (úgy híjják, elővizsga.)

VALAKI SEGÍTSEN BEJUTNI A SZÜLETÉSTÖTÉNETEKET ELOLVASNI, MEG NEM PUBLIKUS FOTÓT NÉZNI, MERT NEM T'OM, HOGY KELL!
Köszi
marengo
 
 


SziasztokKép
AuraKép
egyáltalán nincsen összenyomorgatva a kis ribizliKép nagyon cuki ebben a kis rózsaszín rugibanKépKép

KikocsKép
véégre több képet raksz felKép Réka nagyon édes a képeken, és ezen az utolsó képen a Te arcod is olyan más lett...lehet csak bebeszélemKépKép

OrbisKép
Boróka nagyon édesen tartja a buksiát, és nagyon szép babaKép

KatyKép
Beállnék a jólakott napközis sorban, Bálint detto ugyan ezKép

EszterKép
Petra nagyon szép, ezek a szemek...jajj nektek fiuk egy pár év múlvaKép

RékacsKép
Köszi az infot kaptam könyvetKép

ééésss végül rólunk egy picit...
Bálint egészen jól kezd beállni alvásügyilegKép este 7-kor pancsi van, utána hami 9-kor már alszik(általában) utána csak 1-kor kért enni, majd utána fél 6-korKép egész jól alakulunk, bár ez a kiságy téma még mindig nem áll be, mivel a gyerkőc még mindig csak velem hajlandó aludniKép de sebaj majd idővelKép
Napközben is alakul már egész sokat alszik,kopp kopp....
rakok fel képet, ezek ma készültekKép
Kép Kép
Kép Kép

puszi edwig+ Bálint aki ma 7 hetes
és a mai adatok alapján 5490gKép
Vendég
 


ja, cicc, nekem általába 5-6 csatornából jön az elején, de volt már 7 is. és van, hogy magától spriccel, mikor nem is pumpálok...

kikocska
 
 


Jó reggelt!
Azaz már napot Kép
Olyan fura, hogy nem tudok gyakrabban jönni, de igyekszem nagyon!

Andrisnak szerettem volna gratulálni én is az első lépésekhez, így megkésve bár, de törve nem Kép

Katy!
azt nem panasznak szántam, hogy újra kell ismerkedni, csak valami fura újszerű érzés volt, és gondoltam megosztom veletek.

Savitri és Rékacs!
Köszönöm szépen a bókokat Macskalány nevében is, és örülünk nagyon, hogy ilyen terápiás hatással vagyunk a rózsaszínfóbiára Kép

Meg mindenki másnak is köszi a bókokat!!!

Cic!
Így utólag, szerintem is nyugodtan legyél csak drasztikus, ha ilyen tapintatlanok. Egyááltalán nem te vagy hisztis! Nálam tegnap csak egy barátnőm volt, aki nagyon bababarátul viselkedett, de még az is kifárasztott!

Lili!
Szia, de örülök neked!
Szonja nem is nyomorodott meg, szerintem ne aggódj azon a párnán!

Na, még dél körül kezdtem írni, és most sikerült visszajönnöm, azóta volt egy séta (már a második!) meg szopi.

Most meg eszem ezerrel, hogy legyen tejcsi, és persze elfelejtettem mindent, amit írni akartam Kép
Teszek inkább ujjszopós képet, naná, megintcsak rózsaszínben Kép
Kép

Puszi mindenkinek!
Aura és Erika
2+3
aura
 
 


Tudom már miket akartam még!

Ttika!
HURRRÁÁÁ!!!
Pont aznap szültél, amit én gondoltam ki magamnak, csak aztán hamarabb sikeredett Kép
Dejó, regeteg puszit küldünk Julcsinak, és neked is természetesen, gyere majd, amliyen gyakran csak tudsz!

Kikocs!
Neked meg még azt akartam írni, hogy nagyon, de nagyon szép vagy azon a képen! Olyan boldogságos az arcod rajta!

Aztán még pelustémába akartam belekotyogni.
Szóval, nálunk sem nagyon jön be a Pampers, előtte Libero volt, az sokkal jobb. Nálunk konkrétan azért, mert Era nagyon kis vékony, a Pampers, meg alul valahogy kiszélesedik, és hiába csinálom szorosra a derekán, alul akkor is lötyög szegényen, így néha mi is ázunk.
Most már csak azt nem tudom, kísérletezzek-e más pelusokkal, hátha találok még valami jó fazonút, vagy maradjon a Libero?! Hm-hm!

Tali:
Ha nem lesz rossz idő, én szerintem beneveznék egy-két hét múlva. Vinném már most is, közelebbre, de a várost még nem merem megkockáztatni.

Megyek, mert Macskagyerek nyöszizik.
Este megpróbálok még benézni!
aura
 
 


Marengo, írj egy emilt a címemre, azt küldök egy meghívót a szüléstörténetekhez Kép

Edwig, a más arcot biztos a három hete 4-5 órákat alszom okozza, meg ugye eltűntek a terhességgel járó puffadt pofik Kép És Bálint jóképű kis husilegény Kép

Katy, Dávid is szép, előbb elfeljtettem megdicsérni, pedig megnézegettem Kép

Kaja meg fél óra altatás után most letettem, nem merem elkiabálni, mert még csak 5 perce, és a kritikus idő az a negyed óra. Ha addig bírja, akkor általában számíthatok egy óra nyugira legalább. Reggel 8 óta... Igaz eszembe jut, mennyivel rosszabb lenne, ha ezt éjfél és öt között csinálná mondjuk. Szóval jó dolgom van Kép Mondjuk a pocakban is békénhagyott éjszaka. Tényleg, mit tapasztaltatok, van összefüggés a pocak-aktívkodás meg a kinti között? Nekem összesen ennyi. Hogy éjjel többnyire békénhagy, és nappal nézeget, esetleg hajnalban ugye...

Ja, és Lili, akartam kérdezni, hogy írtad néha, hogy Hana nézi a rémeit a falon. Ez azt jelenti, hogy a csupasz falat bámulja? Ahol semmi nincs? Mert RÉka ezt csinálja. Elnéz a fejem mellett és bámulja a fehér falat...

Na, lehet, hogy megpróbálok én is aludni kicsit, ha már az éjjel nem jött össze nagyon.

(ezt még 1-kor írtam)

Akkor még most hozzáteszem, hogy Aura, köszi a bókot Kép És én úgy döntöttem, hogy nem próbálgatok, mert csak bosszankodok, ha veszek valamilyent, és nem lesz jó....

És még azt is írom, hogy lehet, hogy mégis tudok majd tejet leadni, mert csak 3 vizsgálat hiányzik hozzá, egyet háznál megcsinálnak, egyet a szomszéd utcában, és csak az éctesztre kell elmenni a Heim Pálba, de asszem azt gyorsan megcsináltatom holnap reggel, amíg Gergő itt van. Ugyanis próbáltam, hogy nem fejek annyira, de rettentően fájnak a melleim, szóval fagyasztokinkább, meg hátha nem lesz csírás a tejem Kép

Ja, és azért sárga a tejem, mert jó zsíros Kép azért dagad Réka annyira Kép Védőnéni meg is jegyezte. remélem azért nem viszi majd túlzásba...

Meg elmesélem, hogy tehetségesen főzök egyik nap köretet, másik nap husit Kép de azért elvagyok Kép

kikocska
 
 


Próba
vzsuzsi
 
 


Na szóval akkor,
Kikocs és Marengó: köszi a biztatást, nagyon jól esettt !!! Anytejci pótláson már gondolkodunk egy ideje, de még nem döntöttünk. Most olyan jól be vagyunk állítva a tápszerre, félek egy kicsitbelenyúlni, azért köszönjük a felajánlást !!!
Szoptatái tanácsadóval már beszéltem, többel is. A lényeg az lenne, hogy óránként, másfél óránként kéne Marcikát ébresztgetni és cicire tenni 20 percekre, ami nem pótolható helyettük a fejéssel és fejőgépekkel, így ezt mi most nem vállaljuk. Nincs az az isten, hogy óránként 20 percekre ébresztgessem kispicúrt. Abból jó nem sülne ki...

Még szerettem volna dícsérgetni a babákat, de Marcikám ébredeik...

Szóval addig is Era baba nagyon cuki a rózsszín ruciba, és persze a többiek is, de most muszály mennem..

Zsuzsi
vzsuzsi
 
 


Sziasztok!!

Rég nem jártam felétek. Most kicsit visszaolvastam. Ugye mi holnap leszünk 4 hónaposak.

Eleinte pótlás volt szopihoz de már több mint 1 hónapja csak szopi van.
Nem tudom szedtek-e vitamint, nálunk például az volt a baj, hogy nagy ki volt ürülve a vitamin háztartásom amióta elkezdtem szedni az Elevitet rendesen tudok szoptatni.

Zsuzsi
én is császáros voltam, nagyon nehezen indult meg a tejem és sokáig csak előtejem volt, de az is csak kevés. A kórházban a fő csecsemős néni mondta, hogy a 6. hétig még megindulhat a tejcsi, nekem is a 6. hét körül lett valamivel több a tejem és normális. Szóval ne add fel.
Vitaminok, ha nem is tudsz kimenni kényeztesdd magad a napocskával már amikor süt és szellőztess sokat, hogy friss levegőn légy. A babát pedig sűrűn tedd cicire. Van 2 nagyon igaz szopis mondás
1, a szopi fejben dől el
2, a legjobb tejszaporító egy jól szopó baba
S mivel írod a te babád is szeret szopizni. Én is azért harcoltam a szopiért mert Gigi imádott szopizni, sokszor a pótlás után még mellre kellett tennem, tehát nagy ösztönző erő volt számomra. Volt, hogy a szopis könyvet olvasgattam és azzal aludtam, jót tett a lelkemnek nagyon.

Cicmerák
nem vagy egyedül a 4 lyukú mellel,nekem a bal 4 lyukú a jobból pedig iszonyat sugárban jön a tej a legkissebb érintésre is, amint kiváltódik a szopó reflex.

Pattanás az arcon
van rá egy gyógyszertári krém sajnos a tégelyen nincs rajta a neve, de nagyon jó, elvileg napi 2* kell kenni vele, de Giginek egyik este bekentem és reggelre már 1 sem volt rajta.

Sajnps mennem kell szólít az új főnököm

További jó babázást
Márti
márti05
 
 


Sziasztok!

Megint kihagytam pár napot, igyekszem pótolni.

Először is örülök, hogy úgy tűnik, megoldódtak a tejproblémák (Eszternél, Rékacsnál). Kép


És gratulálok Ttikáéknak!!!!! Kép

Pelusok: mi már többet kipróbáltunk, mindegyik máshol ereszt Lilinél. Kép De kaptam az elején Fixies mintát, az jó volt, csak itt Fehérváron nem kaptam belőle a legkisebb méretet. És vékonyabb babáknak a Huggiest is ajánlom, mert az keskenyebb típusú (viszont elég drága...).

Kikocs! Lili is imádja a csupasz plafont nézegetni, még dumál is hozzá. Kép Meg a kedvence a zacsiból kilógó vatta. Kép

Édesek a babucik! Erika, a kis rózsaszín ribizli Kép, Petra a nagy szemeivel Kép, Réka a kis karban-hordozott Kép, Bálint és Dávid, a jóllakott napközisek Kép és mindenki, akiről most nem írtam.

Lili lányunk visszaállt újra az éjszakákkal, éjféltől 5-6-ig alszik, aztán meg 9-10-ig. Kép (Ja, az éjfél az jó, Apa 11-ig dolgozik, úgyis mindig megvárom.) Csak sajna az altatással vannak gondok. Amint leteszem az ágyba, egyből sír. Kép Kicsit hagyjuk, kivesszük, megnyugtatjuk, ha visszatesszük, újra sír. Jobb esetben kivételkor elalszik a vállunkon, ilyenkor óvatosan le tudjuk tenni. De ha sír, semmi nem használ, a simizés se, csak a kivétel. Lányok, nincs valami ötletetek, mit tehetnénk? Egyszerűen elalvás-fóbiája van. Kép

Egyébként viszont egy tündér. Kép Voltunk vendégségben, nagyon jó kislány volt. Meg tegnap Győrben találkoztunk a sógornőmékkel egy étteremben, ott is a legjobb formáját hozta. És képzeljétek, megszoptattam az étteremben! A hátsó asztalnál ültünk, háttal ültem mindennek (mondjuk egy asztalnál ültek még rajtunk kívül) és úgy kajcsizott. Szerintetek nagyon durva voltam?! Ti hogy vagytok ezzel a nyilvános szoptatással?

Ja, és a múltkor a nagy szerverlerohadásban kérdeztem a kéz ökölbe szorításáról, hogy baj-e szerintetek, ha még fele-fele arányban van nyitva és ökölben Lili keze, de nem írtatok semmit. Szóval szerintetek?

Ja, és Cic, nálunk tuti akkor szólal meg a telefon (a vonalas), amikor szopizunk. Annnnnyira úúútálom!! Kép

na, egy kép, hátha sikerül.
Kép
Csók,
Katinka és Lili (9+4)
katinka
 
 


Szia Katinka,

Lili nagyon édes kis csaj!

Az ököl dologra biztos azért nem reagáltunk mert nem tudunk rá válaszolni. Legalábbis én sajna nem tudok ebben okos lenni.

Lanyok, ha rosszkor csörög a telcsi, nem kell felvenni,hm? Kép

Kikocs, ez tök jó ez a sárga tej, zsíros tej dolog. De jó dolga van Réka babának! Kép

Képzeljétek ma sem jött a védőnéni. Akkor ezentúl sem fogom várni hétfőnként. Ugy látszik kétszer jött és kész. Nem is baj, legalább nem kell hozzá igazítani a napomat.

Elég jól alakul a tejadagom, ma kétszer is 140-et szopizott a jó mellből, a csomosból meg 100-at. Mégi mindig érzek pici göböket a ciciben, azt hiszem bejelentkezem a körzetimhez, megnézetem. Benne nagyon bízok, nagyon ért hozzá. A védőnéni meg le van tojva.

Edwig, a fiad egy bűbáj! Nagyon tetszik! Kép
Aura, a kis ribizliről majd csinálj már olyan fotót hogy teljesen szemből lássam. Mindig oldalról van, és így nem látom rendesen. Kép Egyébként Petrának is rengeteg rózsaszín cucca van, mindenkitől rózsaszínt kapott. Kép

Na puszi, megyek aludni a gyermekemhez. Mert ő egy igazi alvó bajnok kis angyal. Meg sem érdemlem annyira jóságos hozzám. Kép

Katinka, esetleg tedd rá ha sír a cicire amiből előtte szopott és ott aludjon el. Nekem ez bejött, ha jól emléxem Vzsuzsi mondta, vagy Mvica már nem tudom. Kép Kép

Puszi,
Eszter és Petra 4+1
eszter2004
 
 


szassztok....
többszörös nekifutás után itt vagyok, én is írok, végre!

Kikocs! én is akartam írni, hogy igenis tök szép vagy a képeden!!!!! kis angyal pofid lett!!Kép tényleg, olyan nyugodt meg boldogságos, ,vagy csak halálfáradt?!Kép

vicces olvasni a farmerbepréselősdit....átéltem én is!!! nekem az volt, első nap itthon, jól lezuhanyoztam, aztán felöltöztem, ahogy végig pocakosan, jó kis szűk(csíkos-keresztbe) póló, meg farmer, igaz, egyáltalán nem becippzározva, de eltakarva....és feljött babanézőbe marci egyik haverja. meglátott, és azt (merte) mondani, szia eszter, höhö...úristen....és kuncogott!!! a szemét!%/=!(=%)(%/!!!! de komolyan!! hogy lehet ilyen bunkó??! szóval következő nap szóltam marcinak hogy szóljon, ha előnytelen amit felveszek..... most már óvatosabb vagyok!! meg kritikusabb..... azért megnyugtató hogy másnak is hasonló gondjai vannak! Aura, ne szólj semmitKépKép-viccelek!!!
ja, és Esztyx, megnyugtatlak: nekem is lettek csíkjaim!! jó sok, a hasamon alul, ,meg a csípőmön(!!) meg a mellemen is! szóval ez van! és te azóta csinálsz valamit velük, vagy esetleg múlnak??

Zsuzsi, köszi a kamillás tippet a pofira!! végülis a védőnő is ezt javasolta, de tőletek.....Kép

úgy tűnik ma vééégre megnézünk egy filmet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!! már hetek óta mondogatjuk miden este, és ma úgy tűnik télleg! hurrrááááá

tejspriccelés: ma kipróbáltam a mellszívót, és én is ledöbbentem hogy vagy 5felé spriccel!!! elég vicces volt! marcival ezen kuncorásztunk, hogy milyen jó kis program ez.... ja, és elsőre nagyon kis sovány adag jött, picur nem igazán evett, gondoltam kipróbálom....de kicsit elkeserített, mondjuk kb 5percig csináltam.... ti meddig szoktátok?? meg az lehet hogy most simon evés adagját produkálja, de ha rendszeresen fejek, akkor lesz több??? ez lehet??

Katinka, szerintem minden baba másképp fejlődik! nem hiszem hogy gond lenne az ökölbeszorítás!!

Aura, én is már úgy mennék találkozni!!!! mégis, meddig kéne várni? ki a rekorder?? mármint abban hogy legkisebben vitte, és mennyi idősen a babót???

no, valamit tuti elfelejtek....
bgz és simi, aki ma épp 3 hetes!!!!!

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


és íme egy kép, most csináltam, ,Simi a hordozóban alukál, közben halkan dalolászik néha. ja, azért ven így beöltöztetve, mert itt, ahol a gépek vannak, hűvösebb van jóval!

és ez a takaró, amit oly sokáig kötöttem neki!!!!!!

Kép

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Végre idejutottam a géphez, mert Petim trónolt idáig. Napközben meg a yahoon voltam, és mire ide értem volna addigra hívott a kötelességemKépAZ ÉN DRÁGA KICSIFIAM!!!

Ugyanis babonából nem írtam eddig ide. UGYANIS ÖRÖMMEL TUDATOM, HOGY PÉNTEK ÓTA VAN NÁLUNK KAKI,KAKI,KAKI...............!!!!!!!!!!

És megígértem magamnak, hogy várok 3 napot és ha minden jól megy továbbra is, akkor tudatom veletek. Mert eddig még mindig minden úgy történt, hogy kipróbáltunk valamit jónak tünt én nagy dirrel-durral elújságoltam és utána nagy halál, mert még sem volt jó.

Én olyan boldog vagyok. Hogy mitől lehet, hogy most minden tökéletes...Nem tudjuk. Próbálunk saccolgatni, hogy talán az én általam használt injekció volt-e a húnyó, mert mondjuk kéne még adni magamnak, de kipróbáltuk múlthét vasárnap, hogy hátha attól van ez a kalamajka, de végül is nem tudjuk,m ert péntektől van kaki. Peti azt mondja, hogy biztos péntekre ürült ki a szervezetemből. Azért egy kicsi para van bennem, hogy ilyen hirtelen álltam le róla, de remélem nem lesz baj....
Na, elújságolom, hogy hogy történt a kaka. Péntek hajnalban úgy mint a nagykönyvben megvan írva, révetegen nyomott a cicinKép Apa szegény megint nem aludt, mert elkezdem hahótázni, hogy kaki van!!! és össszevissza csókolgattam a kis drágámatKép Aztán azt figyeltem meg, hogy vagy minden 2. kajcsi után van kaki vagy a 3. kajcsi közbenKép És tényleg minden tökéletes. Mintha nem is lett volna semmi próbléma. Aztán az is eszembe jutott, hogy még a védőnéni mondta úgy 3 hete, mert akkor volt utoljára és pont belefutott a partyzásba és meglepődött, hogy még mindig hasfájás van és ennyire nálunk, mert lassan már elkéne hagyni, mert nem törvényszerű a 3 hónap, de volt már olyan babája, hogy megkapta a 2. hónapos oltás és másnap kisírta magából a szorongását és mintha elvágtak volna mindent. Na, nálunk úgy néz ki, hogy ez történt. Vagyis nem tudjuk, hogy az oltás volt-e jó hatással rá vagy az hogy elhagytam a szúrit. De el sem hiszitek, hogy milyen boldog vagyokKép Így már a köldöksérve is nagyon látványosan javulKépÉs olyan kaka-partykat rendezünk, hogy pl. tegnap este nyomott a cicin akkorát, hogy szerintem a szomszéd is hallotta és felemeltem büfizni és a nyakáig kakás volt ő, én nekem a pizsim úszott a kakiban a szopis párna tocsogottKép A mai nap ezt újra megismételtükKép De pont az apja ölében ült és úgy trottyolt és most ő lett kakisKép Én mondtam is, hogy nem érdekel az sem, hogy nem nagyon jönnek ki a kakifoltok a ruhákból, mert ha kell veszek másik 800 ruhát, csak ússzunk a kakiba...Kép
Így valószínű, hogy a beutalót a kórházba megsemmisítemKép
Vagy Rékacs, nem kell neked? Hangát nem mutatod meg a dokinak? Vagy leeht, hogy nálatok is az oltás lesz a gyógyírKép Már valamikor mostanában lesz, nem?1,5 hét?

Valamennyire visszaolvastam.

Cic! Nehogy húzogasd a babád kukiját!!! Azt majd úgy 1 éves kora körül kell majd! Most még le van tapadva és csak felsértenéd. TILOS!!!

Ja, elfelejtettem,hogy ti tudtáttok hogy a Humana-nak van olyan teája, hopgy terhes és szoptatós mamáknak való? A Corában vettem. De nem tejserkentő elvileg, hanem ha megiszol belőle napi 1 pohárral, akkor minden vitamint beviszel a testetbeKépamit utána a kis gézengúz leszívhatKép

Rékacs! ÉN TUTI, HOGY MEGYEK A TALIRA!!! Mit vigyek? Kocsival megyek. Ja, nem is tudom a címet. És tök jó, hogy legalább nálatok bevált a bogyó meg a szirup. Mi is a cammomillát használtuk, de örjöngöt tőle.
Járókát rendelsz? Honnan?

Vigyek valakit? Én Csepelen, Kispesten keresztül megyek Rékacshoz(Kőbányára). Kispesten a metrót érintve.Na?

Katy! Próbáltad már az idomítottKép szopit, hogy ne egye magát túl babóka? És lehet, hogy valamennyire enyhítenéd a pocifájást. Látod nálunk sem szüntette meg teljessen, de azért az nem mindegy, hogy a reális 110 eszi-e vagy 180-at. Az rengeteg. Az én kis Benikém mostanra állt be úgy, hogy 6x eszik egy nap és átlag 140-et.

És képzeljétek, most mértem ruhában kerek 5kg!!!Kép
És olyan jó, hogy már beállt a cicim a keres-kínálra mert így már nem kell figyelnem az órát, hogy csak 20 perc legyen, mert érzem, hogy már 15 percnél elfogyot a mannaKép és nyugodtan rajta hagyhatom, hogy majszizzon(olyna jól megnyugtatja és elaltatja).

Kikocs! Örülök, hogy segítettem abban, hogy sexi lányod még sexibb legyen(harisnya)Kép

Vas: Nekem ugyna semmi bajom nincs a vasammal, de már pocakossan is ittam a Dr. Steimberger(így kell?) Kék szőlő italát. Abban van a legtőbb vas. Szerintem természetesebb, mint tablettákat szopogatni. Ugyan nem egy olcsó, 1200.- Ft kkörül van a paatikában, de nagyon jó. Hátha akinek kell, beválik, mert tudtok tőle kakilni.

Már megint a kaki a témámKép Már szinte kaki-lali-királynnak is hívhatnátokKéphogy másról nem is tudok beszélniKép

Aura! Nagyon édes akis ribizlidKép A pelussal, meg nem próbálod meg a Helen Harper-nek van, ilyen pici babának való. Mi is azt használtuk úgy 3 hetes koráig, mert minden pelus(pampers newborn, libero, Dm babylove, huggies) nagy volt és már nem tudtam hová trincselni és kidörzsölte Benike lábát. Ez a koraszülőtt pelus( mert így hívják elvileg, de kár hogy boltban nem lehet kapni) tökéletes volt. Hiszen Benike is ilyen kicsi súllyal (2700kg) született mint Erababa. Sőt ő még kisebb, mert lányka.... Nem próbálod meg? Törökbálinton van a nagyker ahol lehet venni. De a kismama újságban hirdeti a cég. Azóta nálunk vegyesben van pampers is és libero meg huggies is, mert amikor veszem akkor sohasem tudom eldönteni, ogy melyik legyen mert nálunk mindegyik tökéletes.

Katinka! Elalvással nálunk már nincsen gond, de amikor volt akkor mi is csináltuk azt, hogy cicire raktam és beájult és amásik ami mindig beválik , hogy kicsit paskolom a fenekét ütemesen, monotonon és ettől teljessen megnyugszik. Szoktam is mondani, hogy a fiam tiszta szado-mazóKép mert állandóan a fenekét kell ütlegelni, azt szeretiKép

Na, megyek húnyok, mert most nézem, hogy menniy az idő. És egyébként is már anniyt írtam, hogy beájultok a sok betűtőlKép

Pusszancs. Márti és Benike 10+3

Ja, és elkezdtünk iszonyúan nyáladzani. számíthatunk rá, hogy hamar lesz fogunkKépKép
hajdum
 
 


Nálam újra beütött a ménykű!KépLilientál nem hajlandó szopizni...Képcumisüvegből eszik inkábbb...ami viszont fura,hogy hajnalban meg cicizik---tegnap felkelt fél2kor...cici, visszaalvás-aztán fél hat cici kicsit...rövid alvás, és kelés...most reggel cicire akartam tenni és tiltakozott...én meg nem akarom a szájába erőltetni...úgyhogy lefejtem és úgy adtam oda..de a másik baj, asszem nincs elég tejem...egyszerűen elfogyott...vag én nemtom mi van...de nem jött ...de nem is kért lilike többet...CSak azt nem tudom, hogy mostmár napok óta-inkább egy hete csak hatvan, nyolcvan, száz körül eszik..ami annyira nem sok, nem is kevés ...de az ő korábanKép(mintha száz éves lenneKépKép)szóval az ő korában többet kéne nem, mindjárt három hónapos...jjjajjjj paramami beindultKépKépKép
pusssszancs-esztyx
esztyx
 
 


Szép Jó ReggeltKép
Megint szépen süt a napKép
Örülök mindenkinek akinél megoldódni látszanak a problémák. Hurrá!!!
Ttika neked meg gratula, és ne ijedj meg a kezdeti nehézségektől, meg lehet, hogy neked nem is leszKép
Márti: 1000*-es hurrá a Kakiló BenikénekKép
Esztix: no para. Ha elég volt neki annyi amennyit lefejtél, akkor gond egy szál se. Tudod: kereslet-kínálat. Nem az a fontos, hogy mit mutat a mérleg, hanem, hogy hogy érzi magát a baba.
Én is megvívtam magammal, és vesztettem. Mármint cumiügyben. Arra a megállapításra jöttem, hogy ha Bömbi nem lett cumizavaros, akkor Máté sem leszKép. Azt agyaltam ki, hogyha nem kap cumisüveget, akkor nem zavar be a cumi, mert megtanulja, hogy ciciből tejcsi jön a cumiból meg semmi. Így hát Máté is cumizik, és végre nyugi vanKép Elaludni ugyanis csak úgy tud, ha valami van a szájában, a cicit meg hiába adtam neki, csak még mérgesebb lett, mert már nem akart enni, de jött a tejcsi. hiába adtam neki azt a cicit amiből előtte evet, és utánna még le is fejtem.
Még a képekre akartam reagálni, de ébredezik kismanó, ezért tömören Minden Manó Gyönyörűűűűű!!!
És végezetül egy cumis-alvós kép
Kép

Brigi és Máté 6hét+5nap
bombomanyu
 
 


Sziasztok! Hurrá a nap még mindig süt!!!
Tegnap teljesen elkenődtem a plusz 12 kiló miattKép. Ráadásul Tomi is finoman megkérdezte, hogy nem tudnám –e gyorsítani a regenerálódást. Nem szokott ezzel nyúzni, de tudom, hogy zavarja. Ráadásul nincs túl sok időm magamra, pedig ebben az extrém helyzetben szükségem volna egy pár titkos órára amialatt legalább kitalálom és megvalósítom, hogy 12 + szal is tudok csinos lenni. Kitaláltam, hogy Hanával elmegyek vásárolni új rucikat, de rájöttem, hogy akkor semmit se tudok felpróbálni, meg vele szemben se fair, hogy ilyen influenzás időbe plázákba hurcibálom. A szolárium mellett se várakozhat és kozmetikushoz se szeretném vinni. Ezekhez mind a Tomi segítsége kell, de akkor már nem észrevétlen a dolog és csak hétvégeken történhet. Ráadásul eddig még Hana mindig egy csomót sírt ha az apjára hagytam, amitől aztán Tomi is kiborul.
nyaff én beszéltem
És most abbahagyom a nyafit, úgyis csak én tudom megoldani. Inkább leírom, hogy mennyire zabálnivaló kislányom van. Mert az ám, képzeljétek beszél a drága. Azt mondja, hogy aprrr (amit mi apuként értelmezünkKép) meg aja(anyu), meg agie, hö, e, á. Nagyon édi. És bár tudjuk, hogy nem következetesen használja újdonsült kifejezéseit, mi azért elolvadunk és imádjuk. Most már esténként rendszeresen bemutatja tudományát fürcsi előtt. És képzeljétek, kipróbáltuk, hogy nem csak a hajára locsoljuk a vizet, hanem az arcára is(babaúszás miatt) és nem sír, tök jól bírja, csak egy kicsit meglepődik.
Na abbahagyom magam és megnézem ti mit írtatok.

KépKép
savitri
 
 


KépKép

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!

Most nem tudok se írni,se olvasni!
Majd talán délután,de bejelentkezek,hogy ssemmi bajom és holnap akkor nálam!

Márt! Sms-ben megy a címem!

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Lili, én eddig is bevizeztem Petra arcát fürdéskor. Nem kellett volna? Úgy láttam szereti...........

Hana nagyon cuki még mindig! Kép

Hat ez a kilos problema nagyon szar. Szerintem egyszerüen probalj meg odafigyelni hogy mit eszel, (no édesség), hátha már az segit. Nekem hol többet hol kevesebbet mutat a mérleg, de már nem is érdekel mit mutat, mert igy is ugy is rosszul érzem magam a bőrömben. Nem vagyok én ehhez hozzászokva hogy ilyen úszógumim legyen!

Szoliba még mindig tervezem hogy megyek, és ha apa nincs akkor én biza ott hagyom a csajokra majd. A szoli csak 5-10 perc, mert turbo.

Márti, Beni gyönyörű, és hű de jó hogy megoldódott a sok - sok kaki gond. Végre!!! Kép

Esztyx, figyu, szerintem azért nyugodtan "erőszakoskodhatsz" egy picit nem? A fejét azért told rá a cicire finoman nyugodtan. Vagy csepegtetsd a szájába a tejcit, hátha úgy jobban rákap. Én szoktam ilyet csinálni, amikor Petra úgy csinál mintha nem látná mi van az orra előtt. Kép Egyébként meg legfeljebb üvegből fog inni, és akkor mi van. Nem igaz?

Brigi, Máté édes nagyon, még mindig hasonlít rád.

Bagzerem, a csíkok elvileg majd kifehérednek. Nekem csak a mellem alján vannak, de egyelőre semmit nem teszek velük. Kéne? Simi csúcsszuper pasi, és a takaród is király! Kép

Na lépek egy kicsit,ledőlök, mert Petra is szundít. Esztyx, remélem te is alszol napközben, az a legjobb tejserkentő. Kép

Eszter és Petra 4+2
eszter2004
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: