Új privát üzeneted érkezett!

Aura, szerintem ne kísérletezz, ha egyszer a libero bevált, minek szaporítanád a gondjaid. Persze ha szeretnél egy olcsóbbat akkor próbálkozni kell. Egyébként a babák folyamatosan nőnek, híznak (ki hitte volnaKép) lehet, hogy ami eddig jó volt rossz lesz majd és fordítva.

Kikocs, igen a csupasz falat bámulja mintha valami akció filmet látna ott. Lehet, hogy így kapják az üzeneteiket??? KépKép Mi mondtuk is neki, hogyha akarja leszedünk minden kis színes bigyót meg képet a babaszoba faláról. Ha egyszer így szereti. De mostanában kezd a konkrétumok felé fordulni és egyre inkább hanyagolja a falat.

Katinka, most hogy írod rájöttem mit nézeget Hana pelenkázás közben. A zacsiból kilógó vattát. Pedig azt hittem, hogy a szép zsebes tárolót amit én varrtam nekiKép
És alvással is hasonlóan állunk. Éjfélkor már nyugi volt tegnap is, de napok óta hosszú sírás előzi meg az elalvást és végül mindig ölben alszik el. Ez már úgy egy hete így van. Szerintem ne aggódj ki fogják nőni. Én mindig próbálkozom, aztán ölbe veszem.
És nem nem nem voltál durva a szoptatással. A gyereknek is ennie kell, nem? Nagyon sajnálatos, hogy Magyarországon ez ilyen ciki dolognak számít. Nem azt mondom, hogy tunkoljuk más orra alá a mellünket, de mért ne ehetne bárhol az a szegény gyerek, ahol a felnőttek is.
Én az ökölbe szorított kéz miatt nem aggódnék.
Nagyon szép az apás kép! Mint egy festmény.

Bagz, én minimum negyedórát fejek, de ha rendes adagot szeretnék, van hogy egy óra is beletelik. Ha már nem jön, megnyomkodom egy kicsit a cicit. Nem a bimbónál, hanem az egészet. Akkor megint spriccel 7 lyukból. A végén már minden szívás előtt nyomkodni kell. Nem kell durván, csak amúgy masszírozósan.

Most akkor leírom, hogy eddig Katy és a 4 hetes Dávid a rekorder tali ügyben, tehát hajrá: várjuk a 4 hetes babákat. Szóval aki januárban szült, az már mind jöhet!Kép hurrá!

Én gyakran elfelejtem dicsérni a babákat, pedig olyan helyesek, ahogy emberesednek, formásodnak.
Simi nagyon fiús a cuccaiban. Benike egy sármőr. Máté pedig benevezhet a jóllakott napközis sorbaKép

Márti, örülök a happy kaki sztorinakKép

Esztyx, ne parázzKépKép Amíg Lili nem kér többet mint amennyi van, addig nincs gond. Lehet, hogy jó energiadús lett a tejed, azért elég neki a kevesebb. Amíg a heti gyarapodás megvan, addig nem lehet baj. Sőt én inkább a havi értékekre adnék.

Brigi, cumiügyben én is pont így pont erre a következtetésre jutottam és működik.

Na lassan ismét szopi lesz, a mosogatás meg sehogy se áll, ráadásul elfelejtettem kaját rendelni.

KépKép
savitri
 
 


Eszter, én eddig vatta pamaccsal mostam Hana arcát, ezért nagy szám hogy a fejéről lefolyó vizet is jól tűri. Majd megpróbálom este lefotózni, mert nagyon helyes közben.

És igen jajj az úszógumiKépKép

KépKép
savitri
 
 


Ja a csöngőnk mindig szar!Mindenki csörgessen meg mobilon és lemegyek! A mobilszámom is megvan a yahoon!
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 

 
 

Savitri-tök értelek! Az észrevétlen megszépülés nekem is hiányzik...!!Amikor hipp-hopp egyszer csak barna, és jó alakú és csini sminkben csini ruciban vagy...de ehhez idő kell!és mindig megszervezni ...úgy elveszik a titokzatosság...Kép
én is így vagyok ezzel...!No meg a plusz tíz kilómmal, de te még jobb vagy...mert van plusz 2kgod...viszont nincsenek ezek a gonosz cssssssssssssssssssssíííkjaid...jjjjó tudom,hoyg az anyaság emlékei, és tudomtudom milyen széppp...de szerintem csúúúnya...basszús és mindjárt itt a strandidő és áááá
ja és ha fogyni akarnék akkor tornázni kéne az meg megint idő és szervezés és....áááB
esztyx
 
 


Szóval, rengeteg volt a hozzászólás...

Aura, szerintem is jó a Libero, annam van Newborn, ami 2-4kg-ig jó, én használtam, nekem bevált, de én a Huggiest is szeretem, mert jó széles a tépőzára. Katinka is dicsérte. Most akciós a Dm-ben:1500Ft a 46 db-os. Ugyanúgy a Pampers is tetszik, úgy látszik mi nem vagyunk válogatósak. Most a Dm-est fogom tesztelni, de láttam többen mondták, hogy jó. Én sok Dm-es cuccot szeretek, most ismerkedem a babás dolgaikkal, az időjárás elleni Wind und Wetter krém is jó (Babylove), a védőnéni mondta, hogy sétakor ilyesmivel kenjem az arcát.

Kikocs, a pocakbeli aktivitás asszem, nálunk is működik, éjjel nem rajcsúrozik. De "a születés időpontjában nem alszom"-elmélet is gyanús!!! Száva este 11-ig nem hajlandó, és 22,55-kor emelte ki doki bácsi a hasamból! Száva is imád falat bámulni, révetegen elnéz a fejem felett.

Zsuzsi, na , ezt nem vállaltam be én se, miután próbáltam, de a gyerek őrjöngött az állandó csesztetéstől. Mire végre megnyugodott és édesdeden aludt, pihenhetett volna, kelteni kellett. Nekem ez nem tetszett, holott tudom, hogy a módszerben nem volt hiba, csak nekem nem volt hozzá idegzetem, hogy kínozzam. Lehet, hogy megérte volna a szenvedés, de én mérlegeltem és sokalltam. Remélem, jól döntöttem.

Katinka, Győrben voltál?

Eszter 2004, védőnénik le vannak sz..va. Az enyém vagy elutazott, vagy helyettesítik, vagy ki van kapcsolva a telefonja. Már a terhesség alatt se erőltettem.

Márti, egyetértünk pelusügyben.
Száva is néha olyan nyálas, bár ilyenkor az öklét a szájába dugdossa, éhes, valszeg azért, de néha csorog a nyála, igaz ritkán. Kicsit korai lenne a fog, hacsak nem táltos, bár akkor meg azzal kellett volna születnie...

Savitri, Száva néha morog, ilyenkor irtó dühös és olyanokat morcog, hogy uje-üje, mait én hülye, hülyének fordítok...
marengo
 
 


Sziasztok,

Talán akad pár percem, hogy írogassak egy kicsit.
Márti, nagyon örülök, hogy végre megoldódni látszik a kaki ügy. Nagy kő eshetett le a szívetekről és végre jöhetnek a nyugodtabb napok.

Katinka, nálunk is gond az elalvás, múltkor már dühöngtem, hogy a nagykönyvekben az van írva, hogy egy baba 16-24 órát alszik. Hát a miénk kb. ennyit van ébren. Csak altatásra alszik el és olyan radarjai vannak, hogy csuda.. A Náto radarok ehhez képest semmik...Szóval azonnal érzékeli, ha le szeretnék rakni. Aludni csakis kézben, rajtam, a családi ágyban és esetlegesen a hordozóban hajlandó, de csak ha már borzasztó fáradt. Altatási technikák sorát próbálgatjuk napról napra váltogtva, eddig még nincs tuti módszer, de 8-12 óra múlva valamelyikre elalszik. Hát ez van. Ha tud valaki valami tutit, akkor szóljon...Előre is köszi...

Nálunk csendes nézgelődések csak elvétve vannak, akkor is a függönyök azok, amik érdeklődéstre tartanak számot. A plafon nálnk nem jön be..

A fürdetés nálunk isten király, miután leesett a köldökcsonk. Imádja, rajong érte, mindenét vízbe lehet dugni, azt élvezi a legjobban. Persze csak gyengéden...

Édesek a jóllakott apközis fiúcskák, nagyon tetszik Réka baba zoknis szerkója. Igazán írigykedem néha a lányos anyukákra, hogy milyen kis helys csajszijaik vannak!!! Na majd valamelyik talink megsasolom Őket magamnak...
Petra meg igazi erőbajnok ezzel a fejemelgetéssel..
Ja, Simi takarója extravagáns, és csak csodálattal nézem, hogy egy babuci ilyen szépen tud alukálni..

Kilók: Hát nálam tudjátok súly gondok a terhesség előtti súlyomhoz képest nincsenek sőt. De azért én terhesség előtt is molett voltam!!! Igazából a csíkjaim aggasztanak a pocimon, mert abből van bőven. Én is nagyon vágyom már egy teljes megszépülésre. Fodrász, új rucik, meg ilyesmi. Majd valamikor be is ütemezem. Nálunk hál istennek a férjem egy tündér, aki minden nap megemlíti, hogy mennyire tetszem neki, meg milyen szép vagyok, meg ilyesmi, meg szerinte a csíkjaim is napról napra halványodnak... Ez aztán önbizalmat ad, meg nagyon jól esik, és tudom, hogy Ő így is gondolja, nem csak vígasztal, csak én nem vagyok még teljesen elégedett...

Marngo, mi jól egymásra találtunk szopizás ügyileg. Hát én is egyetértek veled. Mérlegelni kell az előnyöket, hátrányokat és azután dönteni. Egy fáradt kikészült mamánál, meg egy folyamatos ébresztgetéstől morcos babánál szerintem nincs rosszabb. Akkor inkább a tápszer és némi alvás... Szerintem nem döntöttünk rosszul...

Eszter2004, nálunk is csak kétszer jön a védőnéni, utána meg csak ha panasz van, hívásra jön. Úgy tűnik ennyi az előírt sztenderd. Nálunk a doki néni is kétszer jön...

Savitri, irigyellek ezért a gögyögésért. Már én is úgy szeretném hallani az első igazi hangokat... De azért nem leszek türelmetlen, és igyekszem kiélvezni a gyerek fejlődésének minden szakaszát, mert lehet, hogy nem lesz több gyerkőc nálunk már...

Márt05: neked is köszi a tanácsokat szopi ügyben !!! Majd meglássuk, hogy alakul...Majd ezzel a friss levegő dologgal lassan próbálkozok...

Ja, azt akartam még megkérdezni, hogy Ti milyen fogamzásgátló megoldásban gondolkodtok ? Olyan tanácstalan vagyok...Mert ugyen nekem lasan meg fog jönni, mert ugye nincs nagyon tejcsi...

Puszi indenkinek,

zsuzsi
vzsuzsi
 
 


halihó!
Miért nem írtok?Kép

elmentem ruhát nézni...és asszem anyagi csődöt mondott már képzeletben is a pénztárcám...merthát ugye én úúgy értelmezem mindenből új kell, vagy legalábbis majdnem mindenbőlKép...hiszen a fehérneműim ugyanúgy szorossak meghát én eleddig nem hordtam melltartót, de most el kell kezdenem...szóóval egy fehérneműruhatár is egy kisebb vagyon...aztán elmentem a zarába ahol nagyon tuti dolgokat láttam..csakhát a lilientál rajtam úgyhogy próba nem volt, majd valahogy leszervezem...de úgy látom nagyon húúzos lesz ez a befektetés...merthát a minimum, hoyg legyen 3jó gatyóm,5 új szoknya merthát jön a tavasz és a vádlim az még nem dundusKép,aztán a számtalan fölső ami megtetszett...KépKépKép
millió puszmók.-eszti
esztyx
 
 


SZiasztok!

Remélem még tényleg van egy fél órám evésig, ahogy gondolom, ha igennagy szerencsém van, egy egész is...
Először is elpanaszolom, hogy nem sikerült elmenni az éctesztre, mert Rékának pont ma jutott eszébe, hogy inkább mégse hatkor kér enni, ahogy szokott, hanem felkelt fél 5-kor pocakbajra. MÁr rákészültem, hogy akkor a 7 órás üzenetig landavérozunk a lakásban fel és alá, 5-kor megetettem, mert kérte, aztán fél hat körül leraktam az ágyába, mert fájt a kezem, gondoltam, ha 3 perc, hát 3, és nem ébredt fel!! Persze 7 előtt 10 perccel kelt megint, le ne késse az üzenetet Kép kicsit nyüglődött, és negyed nyolctól megint aludt fél kilencig Kép Mondom én, hogy valami történik 7-kor. Most elvagyunk. Valahogy magamra kötöztem a kendőben, úgy elvolt egy háromnegyed órát, én meg közben tudtam csinálni egy kis házimunkát. MOst letettem az ágyába, és várom hogy együnk. Deuncsi vagyok!!! Tulajdonképpen kit érdekel, hogy micsináltunk??? Mondjuk ha belegondolok, én szívesen olvasom, mikor valaki írja, hogy hogy volt a micsoda... De vajon engem is? Na, mindegy. (özben persze felébredt, és megvolt az ebéd, most itt szunyál a kezemben, ami nagy dolog, mert nem kell menni vele!)

Márti, itt is örülök, de mi ezt már megbeszéltük telefonon... Kép Beni meg jóképű Kép

Eszter, még azért is örülök a zsíros tejnek, mert a zsírt egy helyről tudja szerezni: BELŐLEM Kép Kép Kép

Katinka, Lili szép és aranyos is Kép ököl dologhoz meg nem tudok hozzászólni Kép

Lili, még jóhogy zabálnivaló a Hana!!! Már mióta ezt hajtogatjuk mind Kép az átváltozáshoz meg sok sikert! Nem kéred meg Katy bébiszitterét? Akkor lehet titokban. én nem merném bevállalni a kiscsajt egyenlőre Kép Egyébként meg viheted ruhát venni a hordozóban meg a premaxban is, nem? Miért törvényszerű a kendő? Sőt, a babakocsit is feltalálták. Söt, én megpróbáltam, hogg beleteszem a hordozót a babakocsiba, és akkor tud nézegetni, meg tologatni is lehet. (az más kérdés, hogy neki ez nem jön be Kép de mindent megpróbálok)
Kilóügyben én egyébként mindig örülök neki titokban, hogy sose voltam vékony, csinos is olyan 8 éve.utoljára Kép Így van türelmem (meg a Gergőnek is) kivárni, amíg lehet fogyni, meg bízom a szoptatásban is eléggé, hogy a biomellszívóm majd leeszik azért pár kilót ...

Esztyx, te meg pihenj és igyál felváltva! Szerintem csak átmeneti hisztiről van szó, szóval ne add fel. A cumizavar nem ilyen hirtelen jön, nem? Szájpenésze nem lehet? Mert akkor fáj a szájuk, és kevesebbet esznek meg lehet, hogy ugye a cumival kevesebbet kell dolgoznia Csak tipp.

Na, elég sokáig sikerült írni ezt a hozzászólást, tulajdonképpen 11-kor kezdtem. De most már be is fejezem, azt lehet, megpróbálok én is szunyálni egyet háromig, amikoris riadó lesz várhatólag. Bár lehet, hogy előbb

No, pusz mindenkinek
Kikocs és Réka, aki ma 3 hetes, és aggasztóan sokat alszik, csak bízni tudok benne, hogy nem éjszakára edz
Kép

kikocska
 
 


sziasztok!!
hú, remekség!! ma volt az első éjszaka, hogy kétszer 4 óra volt kihagyva evések közt!!!!! tök jó volt! eddig csak egyszer volt 4óra két evés közt, de annak is örültem!

köszi a takaró bókokat!

Kikocs, nagyon édes a kölök!!! olyan kispimasz pofija van!!! meg valahogy mintha mindig somolyogna az orr alatt, nem?? cuki!!

háj gondok.......jajjj! nekem nincs kedvem tornázni!!!!! az a nagy baj! talán az úszás, de oda is el kell menni, meg kell szervezni a felügyletet, meg ilyenek..... maradok hájas!? -csak marcinak ne szóljatokKépKép

no, megyek yahoora körbenézni!
pusz,
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Lanyok,
Legyetek turelemmel, es a parotoknak is mondjatok meg az okosat: annyi ido kell a testetek visszaalakulasahoz, amennyi ido alatt "kitagult". Adjatok magatoknak legalabb fel evet, aztan kezdjetek el a temaval foglalkozni- foleg aki szoptat. Addig is azert alakul majd a dolog magatol!
Sajna a csikokkal kapcsolatban rossz hireim vannak: eltunni az eletben nem fognak, jobb mar most beletorodni, elfogadni, mielott tizenezreket koltenetek sokat igero kremcsodakra! Esetleg halvanyulnak majd...azt mondjak.

Imadom am a babafotokat nezegetni! Edesek am mind!

Bagzer,
Takaro tuti! Meg a kis lila sapkas is!

Savitri,
Picit meg varnek az uj ruhatarral. Sajat tapasztalat, mennek le a kilok maguktol is szep lassan, csipomeret is csokken, ahogy a csontok visszamasznak a helyukre. Lehet, hogy ket honap mulva lotyognek majd az uj ruhak!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi!
sajna én is hallottam a csík-dolgot, próbálom elfogadni, de talán ha kihalványodik, úgy nem lesz annyira látható....
köszi a bókokat, pirulunk itt mind, a takaró, a sapi, meg énKépKép
ez jó hír hogy a csípő is majd visszamegy...remélem, nekem eddig nem nagyon volt, most meg olyan girbegurbának érzem magam!! meg az egyik oldal mintha jobban kiállna!!!

no, remélem végre megjön az ebédem, mert kopognak a szemeim!!
ja, gondoltam elkezdem a fogyókúrát.....tésztát rendeketmKéphehe nem baaaaj
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


húúú, Zsuzsi!!! most néztem meg a profilodat, iszonyú szép fiaid vannak!!!!!!! gratula!!!
b

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Hát azért nem tudtam jönni,mert napok óta nem nagyon volt olyan hoddzú időintervallum, amit Dávid ne sajátított volna ki!Most sem alszik,hanem cumival a szájában magyaráz a járókában!Úgyhogy most is kérdéese,hogy meddig lesz el így egyedül!
Én csodálkozok,hogy mennyit alszik mindegyíkőtök gyereke,szóval nem értem.Tegnap összesen két órát ha aludt napközben,mondjuk nagyon nyügis naoja volt!

Kikocs!Annyira röhögök rajtad,amikor olvaslak!Mert hát teljesen meglepő, ami változáson keresztül mentél!Itt parázol,hogy ki t mennyire éredekel, az amit írsz!Gondolom ezen az sem segít,ha mindannyian leírnánk,hogy igenis érdekel!!!Kép

Én most nem fogok nekiállni egytől egyig megdícsérni minden babát, mert szerintem egyöntetűen csupa hiper-szuper babák vannak ebben a topikban, akik külön kis egyéniségek!

És Bagzer!Igen,én már Dávidot 4 hetesen vittem vagyis a lányok jöttek találkozóra!Ennyi kikapcsolódás kell nekünk is!Annyi van,hogy még most is taxival megyek, az influenza miatt,és még nem BKV-zunk!

KÖZBEN ÚGY NÉZ KI BEALUDT EGYEDÜL!!!
Azt hiszem sokszor itt rontom el,hogy nem hiszek abbban,hogy manó egyedül is el tud aludni,meg azon parázok,hogyha leteszem és még jobban felébred,minden kezdődik előlről!
Zsuzsi!Cumitok van,mármint játszó?Nekünk az jött be az elején, hogy elaludjon!Meg próbállak nyugtatni,hogy Dávid is ilyen volt az elején azt,most tessék!Sokszor kiköveteli magának,hogy letegyem, miközben mi legalább egy hétig úgy aludtunk, hogy csak rajtam volt hajlandó aludni!

Szépülés ügyileg!Nekem abból a szempontból szerencsém van,hogy az egyik barátnőm kozmetikus, és már játszom a gondolattal,hogy felhívom,és megkérem csináljon valami csodát belőlem!Meg eszembe jutott,milyen jól fizetnének az otthon lévő mamák,ha volna mobil fodrász,meg kozmetikus!Nem?

És nálunk is valahogy jóval kevesebb lett a tej!De igyekszem nem aggódni!Pont annyi van (mondjuk most két mellemben összesen)amennyit megeszik egy kaja alatt.De elkezdtem dolgozni az ügyön!!!

Meg hogy a fenébe van időtök fejni szoptatás után?Mert nálunk nincsen!Büfi,meg nem alszik el rögtön,sőt!!Ötlet?????

És hol van Orbis meg Noémi???
Mondjuk Orbisszal még találkoztam a chaten a mi nap,de Noémi?

És tök jó,hogy Márti megoldódott Nálatok a kakilás!!!Akkor mindenre van remény!!!

Mennem kell,mégsem jött be az alvás!

Most látom,hogy először 3 hetes volt Dávid,amikor itt volt a találkozó,mert azóta voltunk Liliéknél is!

Puszi:Katy és DÁvid
5 hét!!!
Katy
 


Ja és kész a fürdőszobánk hála Vica férjének!!!Hip hip hurráá!Féltem,hogy mi lesz ha itt neki áll mejd szegény csempét szeletelni,dehát ezért jó a bababarát segítség!

Rékacs!Azt hiszem a legtöbb férj patópálúras,ki így ki úgy!Bár én csak a magam nevében tudok nyilatkozni!Mert ugye nagyon szerettem volna,hogy ne tolódjon ez az egész erre az időszakra,azt tessék!Csak ne lenne mindig igazam!KépKözben Dávid vissza aludt!A bitang, itt rémisztgeti az anyját,hogy nem tud aluni,azt tessék!
Katy
 


És két kép!

Végre mostaniak!
KépKép
Katy
 


Kilókról: Én már azt sem tudom milyen az mikor normálisan nézek kiKép Pedig nagyon szeretnék, de se időm se energiám tornázni. Pedig szülés utánn csak 3kg maradt rajtam, csak az a gond, hogy már Bömbivel jó nagy sujfelesleggel lettem terhesKép Még legalább 15kg kéne leadnom, de nem tudom hogy? Én állandóan éhes vagyokKép
Katy: ez a szájtáti kép nagyon édiKép
Zsuzsi74: Szépek a fiuk. Nekem nem akarnak lemenni a kilók maguktólKép
Na jó nem sajnáltatom magam, itt mindenki hasonló cipőben jár kivéve AurátKép Inkább felporszívózok.
bombomanyu
 
 


SziasztokKép
Gondoltam beugrom és ezt elmesélem nektek....
Bálint ma alszik elöszőr ilyen sokat napközben, 12 óta alszik, mindennek az a titka, hogy tükön ülök mikor ébred már mert mennénk el, de a kispasi nem hajlandó felkelni....hmmm lehet, ha ilyen hatással van rá, mindig tükön fogok ülni, hogy keljen máááá, hátha akkor így fog aludniKépKépKép na megyek is szugerálni tovább hogy keljen máááKép
puszik
Edwig
Vendég
 


Bagzerka!
Látod, Katy vitte 3 hetesen, ti már elvileg mehettek is!
Én az influenza járvány miatt nem merem vinni, ma is tiszta para voltam, mert beugrottam vele a potára a TB kártyáért, és tökre aggódom, hogy nem tettem-e rosszul?! Hm.
Ja! És ne aggódj, befogom!!! Kép

Voltunk ma védőnéninél, és először vezettem a babóccal!!!
Kicst aggódtam, de végül minden jól ment, és most halál büszke vagyok magamra Kép
Era pedig 2980g! (2500-el jöttünk haza a kórházból) azt mondta védőnéni, hogy ez szuper, és még több is picit, mint az átlag, úgyhogy mostmár végérvényesen nyugodt vagyok, hogy oké a tejcsi, és nem baj, ha nem fejek, mert van elég!
Hű, és össze-vissza dícsértek minket, olyan jól esett. Aztán Era ma is angyallány, úgyhogy ma extra boldog napom van Kép

Nem tudom ki írta, hogy nincs ideje fejni a két szopi között, de írom, hogy nekem se nagyon van, illetve kiszámíthatatlan még, hogy lesz-e, mert igény szerint szopizunk. Én úgy döntöttem, amíg magától nem ritkítja a hamikat, addig nem fejek, és ha nagyobb lesz, meg kiszámíthatóbb, akkor a raktározás miatt majd újra megpróbálom.

Eszter!
Próbálok majd szemből is fotózni, de olyan nehéz, mindig elfordítja a fejét. Szerinte jobb a profilja Kép
Petra viszont nagyon szép, imádom én is a nagy szemeit! Meg olyan szépen tartja a fejét.
Mi még ott tartunk, hogy elfordítja magától, ha hasra teszem, de ami késik, nem múlik. Bölcselet Kép

Savitri!
Dejó, hogy Hana már gügyög! Nekem ők olyan nagynak tűnnek már az én kis csomagomhoz képest. mi épp attól ájulunk, hogy van, hogy már 40 perceket elnézelődik a kiságyban egyedül! Hang az nincs, de csücsörget, meg tátog, és olyan az egész, mint egy némafilm Kép

Nektek szokott a baba sumákolni?!
Erika szó szerint sumákol! Sokszor ha ölben van, úgy tesz, mint aki alszik, de látom, hogy résnyire ki-kinyitogatja a szemét, van, hogy csak az egyiket, aztán visszacsukja! Olyan kis vicces olyankor!

Képzeljétek!
Edwiggel akartunk talizni, de a gyerkőcök épp szabotálnak!
Bálint már 4! órája alszik, így nem tudnak elindulni. Mondanom sem kell Erika is édesen húzza a lóbőrt, lassan szintén elérjük a 4 órát!
szerintünk ezek titokban összebeszéltek!

Era mondjuk még mindig picit sárga, és kelteni kéne lassan enni, de én nem rázom föl!
Védőnéni azt mondta, 6-8-szor kéne ennie egy nap, de én nem számolom, és szerintem ez azért kicsit túlzás. Mondjuk ez attól is függ, hol kezdődika nappal, mert mi átlag fél 10-ig alszunk Kép

No, megyek, mert ébredezik!
Pusz!
Aura és Erika
2+3
aura
 
 


Szia Edwig! Kép
Na, én is jól eldicsekedtem a fiaddal Kép Kép Kép
aura
 
 


Hello, nem tudok olvasni se, semmit, mert gyakorló tanítok a héten, meg jövő héten, és készüénöm kell rohadt sokat, amit Lev ente nem mindig tolerál, úgyhogy marad az éjszaka...Péter irtó sokat segít, de semmi másra nincs időm. Viszont tutira veszi az osztály, negyedikesek, motiválatlanok, mégos dolgoznak nekem, és érdekli őket, tök jó!!!!Kép

Leventer csúcs, mosolyog, és gügyörészik a játékainakKép

Hiányoztok, ha minden igaz, megyünk talira holnap. Ki jönne velem együtt?

Noémi
vghnoémi
 
 


Katy, nekem sem mindig van időm a cicivel foglalkozni szopi után, van hogy egy óra múlva csinálom, vagy ha itthon van apa , akkor ő büfizteti. Lassan én is abba fogom hagyni ezt a fejősdit, majd meglátom. Nagyjábol kiszívja ami van benne, csak 20-30-akat tudok utána kifejni. Nekem 3-5 óra telik el a két szopi közt, és a soron lévő cicim majd szét durran mire Petra végre méltóztatik enni.

Katy, igen édes a kis tátva maradt szájával nagyon!

Kik, neked meg az a sapkás kép irtó cuki. Otthonra szoktál rá sapit adni?

Kikocs, igen,igen érdekel. Kép

Aura, Edwig jók vagytok ezzel a talival. Kép Aura, te mész a védőnőnhöz, nem ő jön hozzád?

Aura, olyan susmákolósdit Petra is szokott csinálni. Kép Most meg itt szundít a hordozóban és álmában dumál folyamatosan, na meg olyanokat trottyol hogy magam is megirigylem. Kép

na megyek, Bagzer, majd számolj be mit mondott a doki!

Puszi
Eszter
eszter2004
 
 


AuraKép
Még mindig alszik, azt hiszem lassan felkeltem.... Kép tuti valami sumákság van, ennyit nem szokott aludniKépKép én meg tükön ülök még mindigKép
pusziKép
Vendég
 


Zsuzsi, a 6 hetes kontrollon elmondják a lehetőségeket tudtommal. Én még nem tudom, mit fogok, de azt tudom, a Gergő nem engedi a spirált, neki egy testvére azért nem született meg, mert véletlen mégis összejött a baba, és belefúródott... Ez rémtörténet, tudom, de van ilyen is.
Tuti altatásmódszerem nincs, egyedül a felalámászkálunkakárórákonkeresztülalakásban. Viszont nálunk ez akkor van, mikor fáj a pocak. Mert kézben valahogy tudjuk úgy tartani, hogy ellazuljon, kijöjjön, aminek jönnie kell, vagy ne fájjon. Ezért riad fel, ha letesszük. Egyébként, ha semmi baja, max fél óra alatt le lehet tenni. Kivéve, ha közel a reggel 7 Kép Próbáljátok meg szerintem a hasmasszázst, ,hátha bejön.

Esztyx, majd jól beruházol az új cumókra, azt titokban meg lefogysz majd Kép

nA, MÁR MEgint 3 óra alatt írtam meg egy hozzászólást. Azért elküldöm Kép Pusz

kikocska
 
 


Esztyx, ha a Zara-ból akarunk új rucikat akkor az meghaladja a 100 000Ft-ot, sőt. Ezt Tomi nem biztos, hogy lenyelné. Pedig nagyon szívesen elköltenék már egyszer egy komolyabb összeget.

Marengo, Zsuzsi, én nagyon pártolom az lll tanácsait, de hogy ébreszteni a babát óránként? szerintem ez kegyetlenség. Háborúban így kínoznak embereket. (nem hagyják aludni) Mindenképp jól döntöttetek. szoptassatok amennyit bírtok, aztán pótoljátok a hiányzót tápszerrel. Vagy Kikocs tejcijévelKép

Zsuzsi, sajnálom, hogy a szülés így elriasztott a további gyerekektől, de megértelek. Mondjuk ezen még nem kell gondolkodni szerintem. Én pharmatex kúpot használok fogamzásgátláshoz, ez recept nélkül kapható. Van tabletta, krém és tampon formában is.

Kikocs én igenis szeretem tudni máshol hogy zajlik a nap, de néha én is hülyén érzem magam amikor a sajátomat leírom. Ma például háziasszonyos napot terveztem, de valahogy csak két mosásig jutottam és csak lekváros kenyeret ettem. Viszont voltunk sétálni és boltban egyszerre. Fogtam a hívásod is, csak épp szopi volt meg pelusváltás, meg teregetés. Gondolom csetelni akartál. Hát ez nem jött össze.
Réka olyan gyönyörűséges.

Zsuzsi74, az akép a fiaidról tényleg nagyon klassz. Szuperpasik. Jajj nektek lányok!

Katy, Dávid tényleg hízik. Ugye hogy egyik napról a másikra csinálják?

Edwig, nem rossz teljesítmény! Már csak át kell tolni éjszakáraKép

Aura, Hana is csinálja ezt a félszemes trükköt. Meglesi, hogy ott vagyok-e mégKép Nálunk egyébként még mindig nincs 40 perc önálló nézegetés. Társaság kedvelő, mit lehet tenni.

Noémi, én azt hiszem kocsival megyek. Ha bevállalod autós ülés nélkül vagy szerzel addig egyet, mehetünk együtt. Már hiányoltunk, nagyon elmaradtál.

KépKép
savitri
 
 


csajok asszem nekem így jött ki a depi, hogy hátha engem titokban mindenki utál Kép De azért megnyugtató, hogy nem Kép

Bagzer, igen somolyog! (vagy durcás, mikor megszületett, halál mérges volt, mondta a Gergő, hogy annyira dühös volt, hogy nagyon) Szoktuk mondani, mikor ugye mászkálunk vele fel alá, és megereszt félmosolyokat, hogy viccet mesél magának, csak már ugye ismeri, és ezért csak félig mosolyog Kép Sajnos sose sikerül elkapni, pedig olyan aranyos olyankor.

Katy, Dávid is jóképű Kép Megnyugató, hogy a lányainknak ilyen jóképű hapsik jutnak majd, mint az itteni topiclegények!
Fejés meg... Én csak akkor fejek, mikor nagyon muszáj, mert már durran szét, annak ellenére, hogy kiette, és akkor, mikor hagyja Réka. Ez naponta általában kétszer van, egy este, egy reggel. De ma délben volt időm, úgyhogy akkor. Van, hogy csak belefejek kicsit, 1-2 percet, ha nagyon rossz a helyzet, bevallom, ilyenkor néha hagyom sírni, mert nagyon félek tőle, hogy úgy járok, mint Eszter.

Eszter, fürcsi után volt a kép, és a nagy haja miatt kell neki utána sapi.

Aura, sumák nálunk is van! Szoktuk mondani, hogy leellenőrzi, ki viszi. És igen, a fél szemét nyitogatja. Egy darabig aggódtam, hgy esetleg gond van az egyik szemével, de hol az egyiket, hol a másikat, szóval tényleg csak sumák Kép

És Réka nem nézeget, csak nagyon keveset, max kézben és a pelenkázón, meg fürcsi után. Nem is beszélget, csak bőg Kép Sőt, képtelen önállóan elaludni. Néha csak aludni is Kép Szóval semmi dicsekednivalóm nincs vele. Esetleg, hogy szintén szopja néha a hüvelykujját. Csak közben belemarkol a szemébe is, mert a többi ujját nyitva rátenyereli az arcára. Szóval nem szeretem, ha szopja.
De azért nem cserélném el a világ összes kincséért meg senki más csodagyerekére se Kép

Na, milyen sokat voltam ma!!!

Pusz.

kikocska
 
 


Kikocs!
Én is szeretlek, és írjál, mert éredekel, és azok amik mail-ben jönnek is szuperjók! Teljesen egyetértek mindennel, csak nem mindig van időm reagálni is! Egyébként nekem is voltak hasonló érzéseim, de lebeszéltem magam Kép

Örülök, hogy mindenkinek ilyen kis sumákbébije van! Mit fognak ezek együtt művelni, ha nagyobbak lesznek?! Kép Kép Kép

Eszter!
Igen, én megyek a védőnőhöz, de ez az én választásom volt, így kicsit én is kimozdulok, meg Era is szokja a mászkálást! Ma is azért nagyon jól esett kimozdulni! Nálunk amúgy sincs "karantém" (remélem így írják) mindenki jöhet, aki nem beteg, csak bébit nem fogdoshatják még, azaz nem mindenki. A hetet, meg ki van zárva, hogy kibírjuk itthon. Már így is beteg vagyok, hogy lemaradunk a taliról, ha nem lenne járvány, képes lennék menni!
Hű, ez több lett, mint amit kérdeztél, bocsiKép
Kihasználom, hogy Era alszik, megintKép bár most az ölemben.

Katinka!
Szerintem jól tetted a szoptatást! Én is így szeretném!

Letettem macskalányt, de nem tetszik neki, már szaladok is Kép

Aura
aura
 
 


Sziasztok!

Hol is kezdjem... Ja, talán azzal, hogy egyre jobban értékelem, hogy a szüleimmel egy városban lakunk. Kép És Anyukám alig várja, hogy unokázhasson (most is itt vagyunk náluk). Így én már voltam kozmetikusnál, fodrásznál, meg szaunázni Petivel, sőt, szombat este kiruccantunk egy baráti párral dumcsizni. Persze mindezt két szopi közti időben, mert ugye én nem fejek. És Lili olyan drága, ha időre megyek, akkor mindig ahhoz időzíti a napirendjét. Kép

Köszi a tanácsokat alvás-ügyben meg az ökölbe szorítással kapcsolatos megnyugtatásokat. Kép Mert persze én azt hittem, a mi lányunkon kívül minden baba mintaszerűen elalszik önállóan...

Marengo! Igen, Győrben voltunk, mert a sógornőmék Bécsben élnek most és ez a félút Fehérvár és Bécs közt, ahol összefutunk. Nekik ugyanis koraszülött ikerlányaik vannak, még a kórházban és ő is két szopi közt tud csak eljönni. De a lányok kisebb nehézségek után jól vannak, hónap végére talán már hazamehetnek. Kép Esetleg egyeztethetünk közös sétát, ha legközelebb megyünk. Ja, és Lili is le szokott engem "üjézni". Kép

Márti! Nagyon szupcsi ez a kakiözön!!!! Kép Megértelek, hogy nem zavar, ha kifolyik! Kép És Beni édesbogár! Kép

Kikocs! Réka egy tünemény ebben a sapiban! Kép

És Simi is borzasztó helyes csávó, meg Máté is, meg Dávid! Kép Én is nézegetem ám a Lilikémnek az udvarló-jelölteket! Kép

Lili! Hana nagyon édes, olyan kis értelmes pofija van. Kép

Esztyx! Ne aggódj szopi-ügyben! Az én Lilim is mostanában olyan kelletlenül szopizik, néha csak 80-90-et. Inkább nézeget közben engem és néha nagyokat mosolyog is rám. Kép És én is parázok, hogy ha keveset eszik, akkor majd kevesebb lesz a tejcsim, de mire rászánnám magam a fejésre, mindig becsap 130-at. Akkor meg van neki elég. Meg kiegyensúlyozottnak is látom, tehát nem lehet baj. És picit szerintem is "erőltetheted" a cicit, de ha üvegből szereti, hát legyen. Kép

Most hirtelen ennyi, este még otthonról teszek fel képet, ahoyg tartja a fejét Lilikénk (ha odaenged a géphez persze).

Pussz,
Katinka

Jó talit holnapra! Kép
katinka
 
 


sumák-ügyben, nálunk az van, hogy simi már ásít óriásikat, aztán a szemöldöke naggyon felhúzásával próbálná nyitva tartani a szemeit, általában kevés sikerrel! meg olyan is van, hogyrésre tartja nyitva, és teljesen kifeszíti őket egy pillanatra, mintha azt mondaná: nem alszom, nem, ébren vagyok! aztán jól bealszik.... ja és nálunk ez nem kézben, ő alszik letéve egyenlőre bárhol...lekopogom....

bgz, aki most tornázott, mert marcija hazaért és morcos volt, és közölte hogy ha 9hónapig akar várni azzal hogy majd addigra rendbejön a teste magától az nem lesz jó, tornázzon, és kész......(szóval nem önszántamból, nehiggggyétek!!) Kép

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


KikocsKép
Én is szeretlek ámKép ilyenre ne is gondolj, szerintem itt mindenki nagyon szeret KépKépKépKép

Szuperfiam fél hatig aludt déltőlKép nem hemmiKépKép most fejezte be a hamit, most nagymamizikKép Azon gondolkoztam, hogy lehet attól aludt ilyen jól, hogy 10-1/2 12-ig kint volt a napon a levegőn???? ki tudja...
ime szuper hami fiamKépKéptermészetesen kaja utánKép

Kép

puszi Edwig + Bálint 7+1
Vendég
 


Lili, van autónk azóta, ülésünk is, úgyhogy mehetünk együtt!!! Kösz, dejó!Akkor mikor, hol? Mindenre szóban reagálok.Kép

Holnap nem tanítok, most van egy kis időm, nem kell éjszakázni.

Noémi
vghnoémi
 
 


Csak a mi autónkat én nem merem vezetni, 5 éve egyszer vezettem Pécsen, és az tök más...
vghnoémi
 
 


Bagz, kaki?
eszter2004
 
 


Esztyx!
Akartam neked írni szopi ügyben. Nem tudom, te milyen pózban szoptatzs, de Era is van, hogy nyűgi, és nem fogadja el a cicit, olyankor jön a fekvős szoptatás, az mindig csoda, olyankor édesen kinyújtózik, és lelkesen rácuppan!
Ha már próbáltad, akkor bocsi, de ha nem, akkor érdemes, nálunk nagyon bejön!

Nna, lassan babatémában is elkezdem osztani az észt, juhú Kép

ÁÁÁ, én is akarok talizni!!!
Na jó, egy szavam se lehet, ha a szundi gyerekeink is úgy akarják, Edwiggel holnap összefutunk azért Kép
Jajj, már azt is úgy-de úgy várom!

Nyami, megyek fagyit enni!!!

Bagzer!
Te meg SZUPERNŐ vagy!!!

Puszilok mindenkit!!!
Aura
és Erabera is puszil mindenkit! Kép
aura
 
 


Kép
Kép


Na itt a képdömpingKép Végre nén is dicsekszemKép És tegnap volt mosolygós kép is, de ugye azt a rútergondok miatt nem tudom még felrakni...

Nem baj, ez is jó, igaz?Kép
vghnoémi
 
 


Kép
vghnoémi
 
 


Bagzer, a torna nem annyira okos ötlet, tejci miatt, meg a 6 hetet minden tornával meg kell várni, nehogy baj legyen, de olyan okosat olvastam, hogy napi 3 km séta, és egy kávéskanál zsiradékkal kevesebb, és az heti 30 deka fogyás kb, ami ugye több mint egy kiló havonta, tartósan. A gyereknek úgyis kell levegőzni... És ettől még nem csökken a tej. És ha még a csokit is mellőzöd, szerintem még több lesz.
Na, ennyit szóltam most, pedig még akartam, de vészhelyzet, és ezennel a tv a számítógépen megy... szóval lépek.
nyugis éjszakát mindenkinek

Na, azért Leventét meg BÁlintot muszáj megdicsérnem Kép

kikocska
 
 


Sziasztok!

Tök jó,hogy végre van kép a nagyszemű Leviről is!!!Majd meghalljátok de szerintem csúcs szuper helyes módon sír, olyan sármos rekedtesen!Nagyon cuki!!!

Edwig!Még mindig Bálint a legkerekebb!KépMeg egy ilyen bealvás után azért kiváncsi vagyok milyen lesz az éjszakátok!Én biztos félnék tőle, hogy este fog-e aludni!

Le sem merem írni,de képzeljétek mivel ugye most két mellből szoptatok nem nagyon tudom kontrollálni a szopott mennyiséget, és hát Dávid mind a kettőt csontra kiszívta és így benyomott 230 grammot!Ja és nem volt hasfájás!!!
Nagyon durva szerintem!Biztos nem olyan jó zsíros a tejem,mint Kikocsnak,mert akkor kipukkadt volna a gyerek!!!

Bagzer!Én is hallottam,hogy nem jó tornázni,meg pihenjél az első hat hétben legalább!Meg ha tornázol,akkor szoptatás előtt 1 órával már nem szabad a tej miatt!!!Mert megváltozik tőle!

Meg kartam írni,hogy nekem ezt a kuki huzogatást a védőnő mondta,hogy kell!ezek szerint minden marad a régiben és itt is minden szakember mondja a maga igazát,mint a szoptatásnál!

Na elteszem magam holnapra!!!

Puszi:Katy
Katy
 


Az ígért kép, de csak ennyi, mert megy az esti nyügi.

K

Kép
katinka
 
 


helló!!
Eszter, bocs, csak most tudtam jönni..... aszonta a nőci, hogy anyatejes kölöknél nem lehet ez gond, csak ha vér van a kakiban! de azárt holnap beviszem kakis pelusban! és akkor le is méretem és a sok kérdésemet is mind megkérdezem! szóval holnapi kis program megvan! de jó....

Aura köszi......azért szoktam én is tükörbenézni, de azért jól esett!Kép
ja torna-ügyben meg azokat csináltam, amik a baba mama könyvemben vannak....kis egyszerű gyakorlatok, meg sem izzadsz...legalábbis én nem, vagy nem elég jól csináltam....kitudja....

Noémi! nagyon helyes a kis család!!!!!

Katinka, csuda szép nagy szemei vannak a lyáányodnak!!!

no, megyek mára...
pusz,
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


egy kérdés: valaki kiváltott már ilyen dm baba bónuszt?? jó az????

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Megírná valaki Rékacs címéééééét????????
a yahoora nem tudok felmenni...
esztyx
 
 


Eszti! Hova írjam?????

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


hát szassztok!!
hol van mindenki??
köszi mindenkinek a yahoon a tippeket!!!
képzeljétek: ma leesett a köldökcsonk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja, és asszem rekordot döntöttünk: 23. nap!!!

ja, a ma éjjelünk is jó voolt!! 12kor evett, aztán meg 6kor!!!!!! viszont a hörgős cumi küzdelmet már félálomban bevallhatom eléggé unom! ilyenkor mindig azon jár az agyam, hogy hogy tudnám odaerősíteni...cellux, gumival...stbKép

no, ma megyünk megmérettettjük(??) picurt, meg kikérdezzük a nőcit mindenről...izgííí

bgz, és a csinos köldökű simon

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


na ennek örülök Bagz.Nekem meg mindig azt mondták hogy szóljak ha zöld vagy nyálkás. Klassz.De a lényeg hogy jól vagytok!!!! Kép Örülök!

Noémi nagyon szép kis család vagytok ám!
Katinka! Babó nagyon édes!!!!!

Rohanok etetni!
Eszter
eszter2004
 
 


Halihó!
Kaki:
Nekünk is volt zöldes, de azt mondta a védőnő, csak akkor kell aggódni, ha véres, vagy bűzös.

Bagz!
Gratula a köldökcsonkleeséshez, meg a rekordhoz is Kép

Katy!
A barátnőm két éves fiánál épp szűkületes problémák vannak, mert neki is azt mondták az elején, hogy nem nyúljon a kukihoz. Most orvostcserélt, az meg azt mondta, hogy baromság, és szépen óvatosan fürcsi időben vissza kell húzni, megtörölni és kész.
Na, itt lányos anyaként még a kuki kérdésbe is bele bírok kotyogni Kép dejó Kép

Noémi!
Csodaszép a fiad! Az a kép csúcs, ahol hárman vagytok, gratula! Kép

Katinka!
Lili nagyon szép a bogyó szemeivel!

Pusz, Aura
aura
 
 


Sziasztok!
Jól elfelejtettem, mit is akartam még tegnap... Mindenesetre Lili is milyen tündér ezen a képen! Meg egyébként is, de az óóóóriás babaszemek olyan meghatóak Kép

Bagzer, én ahogy megnéztem, nem rossz ez a bababónusz dolog. Legalábbis biztos nem árt. Meg én úgy néztem, hogy elég használhatók a cuccaik. A popsitörlőjük nekem nagyon bejött, meg a pelus se rossz, mást mi még nem használunk, a többi gyógyszertári Kép Arra is gondoltam, ha láncban ajánljuk egymást, akkor még lehet kapni még valami kedvezményeket, nem?

jaj, úgy mennék én is találkozni!!! Gondolkodtam rajta, hogy a jövőhetit esetleg ide hozzánk, de asszem elég kicsik még a gyerekeitek a Brútuszhoz. Akit ki lehet ugyan csukni a nappaliból, de azért a szőrei meg a bacijai itt vannak, szóval nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet...

Na, mi is van. Egy csomóminden.
Pl. tegnap este itt volt a lány, akinek hallgattuk a zenét, és meghallgattuk megint. Először RÉka nem hallott a saját üvöltésétől, mert szörnyen éhes volt, tekintve, hogy háromóránkétn szokott enni, és a délutáni nagyalvása (hiszti plusz két és fél óra alvás Kép) miatt már 4 eltelt. De aztán kapott egy kicsit enni, és akkor mintaszerűen produkálta a megnyugszom az anyaméhben hallgatott zenétől szindrómát Kép Édesen tördelte a kezeit meg integetett. És dagadt a mellünk, mert a lány csupa ilyen két-három hetes babákat látogat, és mondta, hogy sokkal szebben tartja magát a korabelieknél, és a mozgása sem olyan, mint azoknak a babáknak, akiknél volt. Persze lehet, hogy ezt mindenhol elmondja, de azért olyan jól esett a lelkemnek, hogy nem csak úgy különleges, hogy nem kell neki semmi, ami más babának. Kép Mondjuk már nekem is feltűnt tegnap délután, mikor jól összebukta a ruháját, és öltöztettem, hogy már lehet bújtatni a kezét a kisrucikba, csak a mandzsettán kell áthúzni kívülről a kis öklét, de inkább azt is azért, mert féltem az ujjait. (amik már nem kis ropik, hanem kezdenek dunduskák lenni Kép) Ja, és olyan ügyesen vágom a körmeit, biztos másnak is eszébe jutott, de azért hátha valakinek segítek vele. Bal kezem egy ujját odaadom neki, azt ugye muszáj neki megszorítani, bal hüvelykujjammal felelmelem egyesével az ujjait, és levágom a körmét Kép Nagyon büszke voltam magamra, hogy ezt így elsőre önállóan kitaláltam Kép

Aztán még az is volt, hogy tegnap kétszer is aludt négy órát, vagyis egyszer négy és felet. Kár, hogy negyed 9-től háromnegyed 1-ig este, mert elég későn fekszünk KépHátha egyszer eltolja majd későbbre... De azért mondom, hogy 7-kor fenn volt ám Kép

ÉÉÉs, meg volt az első kirándulásom szülés óta! A félhetes evésnek hála ugyanis most el tudtam menni a Heim Pálba, és levették a vért, meg minden. MOst már csak a szomszéd utcában levő vizsgálat van hátra, azt meg hipphopp majd, csak össze kell megint egyeztetni. Szóval lehet, hogy mégis tudok anyatejet leadni majd. Jimb, egyébként nem kell semmit vármi, és 10 perc volt az összes mindennel együtt. MOndjuk menekültem is, mert influenzás volt a vérlevevő néni. Persze volt rajta maszk, de akkoris. ú
Jó furcsa volt, először szédültem is, meg majdnem visszafordultam, meg húzott a sebem, ami itthon már nem. Meg fura volt, hogy nem kapok helyet a metrón, meg lenézek, és nem dudorodik a kabátom Kép És Réka is jókislány volt itthon apukájával, mert aludt. Sőt, még hagyta, hogy egyek reggelit, (ami szintén újdonság, mert szülés óta most lettem először éhes reggel) és csak utána kezdett el követelőzni, szépen megvárva a 3 órát.
Ja, és nekünk is megvolt az első átázásunk, kinőttük éjszakára az újszülött pelust Kép Még három van, szerintem azokat ma gyorsan így napközbenre elhasználom, aztán már jön a kettes méret. Ja, 4 kiló 7 deka volt tegnap este. Hízik nagyon. Két hete 3370-el jöttünk el...

Na, megint megvolt a bőlé, be is fejezem.
Mindenkinek szép napot!
Pusz,
Kikocs és Réka, aki eléggé pofásodik...

kikocska
 
 


Kikocs, büszke lehetsz Réka babára. Bezzeg az én Petrám le se sz....ja a zenéket amiket hallgattunk. Kép Réka kicsit gyorsabban gyarapodik mint Petra, de majd behozzuk. Kép

jó hogy adsz le tejet,én is biztos megtenném, hiszen kijönnek házhoz a tejért. Nekem most ugy néz ki hogy kezd beállni, annyi van amennyi neki kell, elrakni egyelöre max 50-et tudnék egy nap, azt meg (lehet hülyeség) de nem teszem. Vagy ennyit is kéne? jaj

most jöttem meg a sétáról, nagyon szép idő van. Ti biztos taliztok. Én valahogy még nem bírok kimozdulni hosszabb távra. Kb. dél van mire egyáltalán meg bírok mosakodni. Nem lesz ez így jó...

Ja Kik, én akkor vágom a körmét amikor alszik, de sajna megint nagyon kimarta magát. Kép

Na pusza, majd számoljatok be a taliról, és tegyetek fel képeket is.

Eszter és Petra 4+2, akik nemsokára összeszedik magukat hogy ők is talizhassanak Kép
eszter2004
 
 


fogyni akarók:
"Az anyák gyakran érdeklődnek aziránt, hogy vajon lehetséges-e fogyni a szoptatás alatt. Valójában a szoptatással egyszerűbb megszabadulni a terhesség alatt felhalmozódott súlytöbblettől. Ez a súlyfelesleg mindenekelőtt azért keletkezett, hogy legyen energiatartalék a tejtermeléshez. Azoknak az anyáknak, akik nem szoptatnak fogyókúrázniuk és tornázniuk kell ahhoz, hogy fogyjanak. A szoptató nő előnyben van, mert a tejelválasztás kalóriát igényel, amit ezekből az energiaraktárakból fedez.

Dr. Judith Roepke, Ball State Egyetem (India) táplálkozási szakember szerint a szoptatás ideális időszak lehet a fogyásra. Úgy tűnik, hogy a tejelválasztás még a terhesség előtt lerakódott zsírszövetet is mobilizálja. Azonban fontos, hogy ez lassan menjen végbe. Dr. Roepke javaslata az, hogy a szoptató anyák a szülés utáni első két hónapban semmit ne tegyenek tudatosan a fogyás érdekében. Az ön szervezetének ennyi időre van szüksége ahhoz, hogy a gyermekszülésből felépüljön és a tejelválasztás beálljon. A szoptató anyák többsége akkor is fogy néhány kilót, ha az átlagos étrendet követi. Ha két hónapon belül nem következik be a testsúlycsökkenés, valószínűleg mozgásra és kevesebb kaióriabevitelre van szüksége. Tegye a csecsemőjét "kenguruba" vagy babakocsiba és sétáljon hetente ötször kb. 3 km-t. Ezzel egyidőben iktasson ki a napi étrendjéből három kávéskanálnyi margarint vagy vajat (kb. 100 kalória) így, havonta 90 dkg-1,3 kg testsúlycsökkenés várható. A súlyvesztés nem drámai, de azt biztosan garantálja, hogy ön és a csecsemője jól tápláltak maradnak. A tornagyakorlatoknak a fogyáson kívül sok más előnye is van. "

Eszter, én megmondom őszintén, van, hogy nem is sikerül mosakodni. A délelőtt a zűrösebb többnyire nálunk, és így délutánra el is felejtem Kép Tejügyben meg pont úgy csinálj, ahogy gondolod Kép Ha úgy érzed, hogy szükséged van arra az 50-re, akkor tedd el, ha meg nincs, akkor ne. Egyébként én is vártam egy darabig, hogy beálljon, nem is akartam nagyon tejet tartalékolni, és nem is fejtem, de annyira bedurrantak, hogy nagyon. Akkor egy darabig csak picit fejtem, hogy akkor majd elfogy, de mégis egyre több lett. Szóval inkább leadok. Remélem nem megy el addigra Kép Viszont így lehet, hogy be kell szereznem nekem is inkább egy gépit, mert különben elunom Kép

Szegény Réka, olyan nyugtalanul alszik. NÉha felsíír, de nem ébred fel Kép Annyira rossz, hogy az ember segítene rajta, de nem tud. Volt olyan, hogy sírt, és kézben is. És mondta a Gergő, hogy akkor, ha nem segít rajta a kézbenlevés sem, akkor inkább hagyjuk sírni. Olyan három percig bírtam, én is bőgtem már, és inkább felvettem.

Bagzer, mikor unod a cumivisszadugdosást, gondolj arra, hogymászkálhatnál fel-alá is a lakásban Kép (én meg arra szoktam, hogy lehetne ez éjjel is. Éjjel meg hogy tarthatna ez tovább is)

kikocska
 
 


Képzeljétek a Máté ma először rámmosolygotKép Olyan éd volt én meg majd elolvadtam. Olyan jó felfedezni rajtuk, hogy napról napra ügyesednek és okosodnakKép
Tegnap meg kimerészkedtem sétálni a két gyerekkel. Hát nem volt egy egyszerü menet. Mire mind a kettőt felöltöztettem én szabájosan leizadtam. végül is lent voltunk egy órát, és az nagyon jó volt. Máté nagyot aludt, Bömbi meg végre kiszaladgálhatta és kihintázhatta magátKép. Ma sajnos úgy jött ki, hogy nem tudtunk kimenni, pedig ma is terveztem. Bömbi 1/2 13 óta alszik. Igaz 7kor már ébren volt. Néha nekem sincs időm megmosakodni, de van úgy hogy felöltözni se, és este veszem észre, hogy jé én pizsibe vagyok.
Kikocs ez szuper, hogy adsz le tejet. Én mindig csak az elhatározásig jutottam, pedig a Bömbivel is volt bőven. Most meg ugye ő megissza a felesleget, meg fejni sincs annyira időm meg kedvem.
Talizókat nagyon nagyon irigyelem megint, de bízom benne, hogy megjön a jóidő és akkor lesz szabadtéri tali is ahová már mi is tudunk menniKép Ugye lesz ilyen?
Na ennyi voltam most megyek teregetni, csak még megdicsérem a babákat:
Lili a csodaszépszemü egy tündér.
Noémi: nagyon szépek vagytokKép
Edwig: Bálint igazi kis husi, nagyon édi.
És akkor én is teszek fel mai képet
Kép
Kép
hátha valaki engem vélaszt vőlegénynekKép
Kép

Pusz Brigi és Máté
bombomanyu
 
 


Na nekem sikerült megint jól kibuknom anyósra. Hétvégén lesz a szülinapja, ami magában még nem lenne baj, ha megelégedne azzal, hogy felszaladunk felköszönteni, ülünk 10-15 percet, és ennyi. De nem ebédre kell menniKép Erre én felajánlottam, hogy akkor inkább jöjjenek hozzánk, ha ragaszkodik a hozzá főzzön meg azt is át lehet hozni, és itt megebédelni meg minden. Erre megsértődött, hogy én nem akarom hozzá vinni a gyerekt. Pedig nem erről van szó. hanem csak hosszú időre nem akarok menni hozzá. Mit csináljak, ha nem kényelmes ott. Nem tudom hol megszoptatni Mátét mert minden tiszta kutya és macskaszőr.
Szerintetek én reagálom túl, és elkéne mennünk és lesz ami lesz, vagy ne menjek?
Na most jól kipanaszkodtam magam megint, de nem tudom mit csináljak.
bombomanyu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: