Új privát üzeneted érkezett!

SziasztokKép
Szuperfiam ma is fél 1-től egészen fél 6-ig aludtKép és ráadásul tegnap éjszaka is tüneményesen aludt, kétszer evett utána szundi továbbKép jó lenne, ha így maradnaKép és cumizza az ujját, pont mint én picinekKép

Kép
puszi
edwig
Vendég
 


sziasztok!

Köszönjük a sok bókot, itt pirulunk mindketten Lilivel. Kép Na jó, ő alszik az ölemben.

Ma megvolt az oltás, szörnyű volt, hogy megbökték. Kép Neki nem annyra, a karomban már megnyugodott, utána szundizott egy nagyot az erkélyen. Most viszont állandóan felsírt a kiságyban, így kivettem. Remélem, nem lesz lázas, kicsit félek a kúp beadásától...

Még dicsekszem: Lili átfordul a hasáról a hátára! Először azt hittem, véletln volt, de utána még háromszor megcsinálta. Kép

Brigi: mi is megyünk anyósékhoz (vasárnap lesz a szülinapja), csak mi ott is alszunk (Sopronban laknak). Náluk sem valami szuperek a körülmények, de legalább ők aranyosak. Meg úgyis megyünk a barátokhoz is, ahol babák vannak.

Zöldes kaki: nálunk van néha, a védőnéni szerint akkor, ha túlette magát. Én már nem parázom miatta.

Eszter, Kikocs, Brigi! Nálunk is elhúzódnak a délelőttök, én kb. délig pizsiben hesszelek itthon, tök ciki, ha pl. jön a postás. De ez van, meg mondjuk későn fekszünk.

Kikocs! Gratulálok a kis csodalányhoz! Kép

Noémi! Csodás a kis családotok! Kép

DM-bónusz: én leadtam a papírt kb. 3 hete, állítólag levélben jelentkeznek majd, de eddig semmi. Pedig már nagyon várom, addig már nem veszek ott semmi babacuccot.

Edwig! Gratulálok az álomszuszék kissrácodhoz! Kép Kívánom, hogy maradjon is ilyen jó alvó!

Na csók,
Katinka És Lili
katinka
 
 


Na,sziasztok!

Tök jó volt a tali!
Rakok fel képet a babákról:
Kép

Kikocs! Ayahoora felraknám az össz képet,de nem tudom hogy kellKép.Segíííítsz????
rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 

 
 

áááá, de jó a sok babás kép!!!! Savitri, elgondoltatál hogy menjek én is, aztán itthonragadtam! nem baj, a következőre mindenképp megyünk simivel!!

voltunk a dokinéninél, aszonta csudaszép simon kakija, meg jó az állaga meg a szaga is....hmm, ezzel azért tudnék vitatkozni....Kép meg is mérettük picurt, azt mondta a dokinéni hogy az a jó, ha 1hónaposan visszanyerik a születési súlyukat....mi 3,35el születtünk, és most meg 4kiló!!!! nem rossz, mííí??!! szóval meg lettünk sokszorosan dícsérve!!! meg hogy már nézelődik, meg hangokat ad ki, hogy ez már tök jó, meg hogy milyen szépen fejlődik! szupii, mi??

szóval örülünk!!!

jaj, ez a számos, betűs alátét, játszóterep, vagy mifene, ez honnan van??? mi is szeretnénk, a tescoban láttam is, de akkor nem gondoltam időszerűnek, most meg kell!!Kép szóval honnan van és mennyiért??? hmm?? ja, és ez az adag ez egy, vagy több??

no, ,én itt leszek, meg yahoon is, asszem, valakiii??

bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


no jó, helyet adok.....leszedem végre a pocaktalis fotókat...majd kitalálom hova teszem fel, de akkor itt lesz hely a mostaniaknak(a yahoon)!!!!! ok??!!
b

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bombomanyu, szerintem egyáltalán nem reagálod túl. Ő még pici, és különben is, ilyenkor úgy illik hogy a kismamához igazodik a család, főleg így hogy egy városban laktok. Hozzánk még 300 km-ről is eljönnek. Baba édes a fotókon. Kép

A babatalis kép is tetszik ahogy ki vannak ott terülve a csöppségek.

Bagz, örülök hogy kaki ügyben minden oké, ezek után jobb is ha az én védőnénim nem jár hozzám. Kép

Szóval ez a készülődés tényleg elég nehéz dolog, mivel Petra már nem alszik úgy mint előtte. Örülök ha délre összeszedem magam. Szóval úgy érzem mindig hogy felkelek, és mire észbe kapok már este van, sötét és fürdi idő. Ez egy kissé lehangol. Valamit nagyon rosszul csinálok, csak nem tudom hogy mit. Minden nap elhatározom hogy na ma mennyi mindent megcsinálok, és magam sem értem miért nem tudtam SEMMIT sem csinálni. Így soha nem fogok eljutni a talira. Kép Kép Kép
eszter2004
 
 


Most gondolkodtam. Vegyünk egy példát:

9:00 - tisztába tevés
9:10 - 9:40- szopi
9:40-10:00 - büfiztetés
jó esetben le tudom tenni mert beájult
10:00-10:30 - fejés
máris csak másfél óra maradt következő szopiig, de mi van ha nem is alszik el, hanem fel kell venni fejés után is, vagy szórakoztatni.

A következő szopi előtt fél órával elalszik és kész, kezdődik előlről.

Vagy nálatok nem így van?

Hol így hol ugy. Van hogy egész nap ilyenekből áll, de előfordul hogy 5 órát is alszik egyhuzamban. Kiszámíthatatlan.......Én meg UTÁLOM hogy semmire nincs időm , még mosakodni sem, nemhogy vasalni. Örülök ha összedobom a lakásban a dolgokat hogy nézzen ki valahogy.
eszter2004
 
 


Hát ezek a babatalis képek csúcs szuperekKép Majd, ha Aura is tud már jönni,akkor mennénk mi is, mert ketten azért mégis szívesebben autózomKép
dejódejóKép
Vendég
 


Annyit írtam reggel, de oda... Pedig minden babás képről írtam, mert irtó édesek, de mostmár akkor csak így egyben dícsérek mindenkit!

A tali tényleg naon-naon jó volt! Olyan jót tapasztaltam, mint Aura, hogy most először kettecsként autókáztunk Hankával, meg végre kimozdulunk (már a sétán kívül) kettesben, és egyébként is tök jó volt találkozni Veletek!

Marengo,
A kamillateát én simán filteresből főztem, és rendesen cukrosan kapta este, jó sokat (kb. 40), és másnap délre lett meg az eredménye. A suli meg tök jó, hogy ilyen kedvesen intézkednek helyetted (ha megkéred, vizsgáznak is? Kép)

Megasztár: én a Palcsó Tamás is bírom, mióta belopta magát a szívembe a Mandy c.-vel. És ráadásul tegnap megtaláltam klippben a megasztár honlapon is Kép

Képzeljétek, vettünk egy sima Johnson hintőport, és valami rossz fertőtlenítőszagú, gyanútlanul ráraktuk Hankára, és legkevésbé sem lett jó kis babaillatú. Pedig a szavatossága soká jár le, úgyhogy tök nemértem...

Szép estét Nektek,
Hanitka
hanitka
 
 


dejó talisoknak!
jövő héten mi is megyünk!!! ezt vehetitek nyugodtan fenyegetésnek isKépKép
bagz és simi

ja, és hol van a több kép???

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Hát mostanra jutottam el ideáig!Eszter!Nálunk is ugyanígy van ahogy írtad!Én abban reménykedek,hogy ha nagyobb lesz kiszámíthatóbb lesz a napirendünk is!ja és nem értem, azt sem,hogy a könyvek szerint hogyan alszik egy baba 16-20 órákat,míg Dávid alvásideje egy felnőtt alvásiényeit sem elégíti ki!

Pont a fenti hangulatom miatt mondtam le a mai találkozót,mert muszáj összekapnom magam valahogy!
Sajnálom,hogy lemaradtam,de legalább egy órát tudtam én is délután aludni!
És jövő héten kinél lesz?Kikocs!NÁlam is voltak a lányok, és nálunk meg Bence cica van,és senkit nem zavart!Szóval lehet nálatok és akkor már Te is ott tudsz lenni!Legalább is én benne vagyok!

Remélem már feltettétek a képeket és akkor meg tudom nézni!!!

Kikocs!Lehet,hogy nem azért írod így,de annyira élvezem azokat amiket írsz, mert annyira röhögök rajta!Magamra ismerek,csak én nem tudom ilyen öniróniával kezelni a hasonló helyzeteket!

De jó,akkor egyre többen leszünk talin!!!SZUPER!!!

Puszi mindenkinek!
Katy és Dávid
5 hét + 2 nap
Katy
 


És még képet is rakok fel a PöttömHannáról:
Kép Kép
hanitka
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek az én Zsombim ma 2 hónapos! És egyész éjszaka aludt! Volt már hogy sokat aludt éjjel de ennyit??? Este 10.30-5.45ig annyira jó! Remélem erre hamar rászokik, viszont reggel nagyon éhes volt a lelkem. Hétfőn kapunk oltást... Aki már megkapta, ott hogy viselték a babók?
Nagyon aranyosak a babák, és olyan jól mutatnak a ahol olyan sokan vannak. Legközelebb már tényleg szeretnénk menni mi is.
Szeretnék feltenni képet, de sehogy sem sikerül Kép
Puszi nektek
Gabi és Zsombi

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


Sziasztok!

Gyorsan beugrottam elújságolni, hogy tegnap voltunk védőnéninél és Gergő 4230 gramm Kép. 3000 grammal jöttünk haza, és négy hét alatt ennyit gyarapodott. Azért ez jó, nem?

Na gyorsan visszaolvasok.

Üdv. cic
cicmerák
 
 


Na remélem útközben nem krepál be megint a babanet.

Csajok! Irtó aranyosak a gyerkőcök! Kép A talis fotó is királyKép

Kaki: nekem azt mondta a védőnő, hogy ha tejterméket iszok vagy eszek, atóól is lehet zöld. Jaj képzeljétek, pár napja benyakaltam egy liter kólát, és Gergő szó szerint összeszarta magátKép Ezt már a legnagyobb jóindulattal sem nevezhettem kakinak.Kép Egyszerre vagy 4 adagot nyomott ki, szinte a tarkójáig kakás volt. Tegnap megint ugyanez volt. Lehet kólaterápiát kellene bevetnem? És még a pocija sem fájt.

És tegnap előtt végre kimozdultam. Egész jól esett, bár hazamenni még jobb voltKép

A látogatással kapcsolatban meg kompromisszumos megoldásra jutottunk: jönnek a sógorék, de nem alszanak itt.

További szép napot mindenkinek.

cic
cicmerák
 
 


Cic: örülök, hogy sikerült jó megoldást találni. Nálunk még megy a huza-vona, de én most nem engedek, és tuti nem megyek. szépen fejlődik GergőKép
Eszter: köszi a biztatást, én is így gondolom. Most egy kicsit alkalmazkodjanak ők.
a talis kép nagyon jóóóó! Olyan édik így egykupacbanKép
Edwig: Édi a kis ujszopcsizódKép
Hanitka: Pöttöm Hanna is cuki. Szép szemei vannakKép
és akkor egy reggeli kép
Kép
Na megyek és felöltözöm ahelyet, hogy itt ücsörögjek a gép előtt.
Pusszancs
Brigi és Máté 7hetes
bombomanyu
 
 


Én is pizsiben vagyok, de nem is öltözök fel Kép Apa dolgozik, senkit nem várok, aki meg bejelentés nélkül jön, az elmehet ahová kívánom Kép
És rendet sem teszek, nem is mosogatok, főzni pláne nem. Bebújok az ágyba, a gyereket rácsatlakoztatok a cicre, és megnézek valami filmet Kép

Bombomanyu! Megértelek, nálunk is cinkes a helyzet. És még mindig félek, mert ugye jön a két gyerek is, akik eddig szinte minden betegséget elkaptak. Fingom nincs micsináljak, vagy legfeljebb többször fogok elvonulni "szoptatni".
Na nem kesergek már ezen Kép
cicmerák
 
 


Eszter2004!
ne keseredj el!Megszokod egy idő után ezt az időbeosztástKépSzép lassan megtanulsz ötperc alatt zuhanyozni, kisminkelni, ha épp kell, a cuccokat bedobálni a szekrénybe..!:9
az első hónapban nekem is nagyon furi volt ez és totál kész voltam, hgoy mostár egy ilyen szopomán-fejőnővé váltam és így maradok...de a második hónapra ez egész jól beáll...
és egyszer csak elfelejtesz fejni...Kép,és leszoksz róla---csak akkor fejsz, ha muszály!Kép
Ne idegeskedj, olyan jól csinálod, láttam a képeken is, h petra milyen kis kiegyensúlyozott...!

kikocs-én is nagyon bírom a stílusodKépKépkár h nem jöttél talizni!és tulajdonképpen már alig várom, hogy lássalak!Képés egyébként is te laksz hozzánk a legközelebbb...KépKép1 utca-ezt ki kell aknáznunk...Kép
esztyx
 
 


Köszi lányok hogy megnyugtattatok időpontbeosztás ügyben, igy jobb hogy tudom nektek is hasonló a helyzet.

Most épp szoptatom kéne, most járt le a három óra, erre most aludt el 5 perce. Na ilyenkor mi van? Egyelöre hagyom aludni.

Éjszaka: nem akarom elkiabálni de Petra már egy hete,vagyis durván 1 hónapos korától átalussza az éjszakát, kb 23 órától 5-ig. Ez nagyon jó, és még utána is alszik 8-9-ig, de mégis olyan álmos vagyok. Eszter a telhetetlen! Kép

Ma megint elhatároztam hogy nagyon megpróbálok minden percet kihasználni és hasznosan tölteni úgy, hogy magamra is jusson idő. Apa takarítónő felvételét fontolgatja. Összerámolni simán van idő, de takarítani! No chance!

Na és igen, Esztyx igazad van, ha már fejés nem lesz, akkor még több időm lesz. De muszáj, hiszen érzem hogy leszív 110-et és még van benne, és jött is még 40 a géppel. Azt nem hagyhatom benne, mert félek hogy megint begyullad, és azt nagyon nem akarom!

Puszi nektek, megnéztem a fotokat, cukik nagyon, és remélem hogy én is megyek a következőre. Tök jó lenne ha mondjuk egy csütörtöki napon lenne.

Hú és még mindig hideg lesz két hétig a fene egye meg!!! meg influenza meg minden. Kép

Hantika , Brigi nagyon édesek a gyerekek. Kép

Cic, a lenyeg hogy tüntetőleg csinálj mindent úgy ahogy szoktál, ne változtass a napi rutinon azért mert vendégek vannak. Meg kell érteniük.

Pusza,
Eszter
eszter2004
 
 


Sziasztok!

Nem sokáig,mert Dávid megérezte,hogy leültem netezni!

Hanitka!Azt hiszem azt a következtetést kell levonnom,hogy a Hannák,egy ennel vagy kettővel,de úgy gondolják,hogy a név kötelez és nekik kell a legfotogénebb babáknak lenniük!Légyszi,ha tusz Te is gyakrabban tegyél fel róla képeket,muszáj őt is csodálnunk!
Ja és úgy látom a fiúk el kezdetek el jóllakott napközisedni!Bömbianyu Mátéját is asszem bevehetjük a klubba!Kép

Na meg olyan bunkó vagyok,mert már annyiszor akartam írni,hogy hurrá,hogy Ttika is megszült,meg fel akartam tenni a táblázatot is,de hát teljesen elfelejtettem!Ne haragudj érte!Pedig tényleg örültem az utolsó topik babának is!!!Bár valószínűleg még nem volt időd nagyon olvasni minket!

Cic!Te is bátor vagy azzal a colával!Én úgy tudtam nem szabad szénsavas üditőket inni!Roszul tudom?
Nektek meg gratulálok az egy hónapos gyarapodáshoz!Kíváncsi vagyok Ti mennyire kerekedtek!!!Kép

Lili, Noémi!Ha nálatok a hordozókendőben alszik el a gyerek,hogyan teszitek le?

Puszi:Katy és Dávid
5 hét+ 4
Katy
 


A táblázat várat magára,mert Dávid követeli a jussát!
Katy
 


Sziasztok,
vége a napsütötte reggel sorozatnakKép
Ismét nagyszerű éjszakánk volt, bár a kislány szörnyen nyűgös volt este. Igazából már Rékacsnál is nyűgös volt és nem evett rendesen, már kezdtem aggódni, hogy valami baja van. De valószínű csak sok volt neki az élmény, mostanában igen gyakran jöttek vendégek is. Szóval most úgy határoztam pihentetem szegényt, és biztosítok neki egy-két nyugodt napot.
tegnap este csak a dézsájában nem sírt, de legalább jól belakmározott vacsira. 10kor már aludt egészen 4ig amikor is megint evett egy csomót és aludt fél nyolcig. Most is alukál. Viszont a konyha még mindig romokban, vár rám a teregetni és vasalni való. Mindjárt eszünk, utána ebéd, nem tom mikor csinálom meg ezeket. Örülök, ha ezt a hozzászólást még most délelőtt elküldöm. Viszont megfürödtem és tiszta vagyok és holnapra kaptam időpontot csípőszűrésre mert pont előttem mondta vissza egy anyuka betegség miatt.
Nagyon jó volt Rékacsnál. Rengeteget röhögtünk hájainkon és mellközpontú világképünkön. A kölkök meg sírtak és mosolyogtak. Néha ettek.

Tényleg Esztyx! Ne kenődj ám el! Kitartás! Én teljesen átérzem milyen szar lehet, de meg fog oldódni. Sose legyen nagyobb bajotok!

Bagz, együtt érzek a cumiproblémáddal. Kép Én ezért szeretném ha inkább az ujját szopná.
Habszivacs padlót én a tesco-ban vettem 1 csomag az 9db és 2200Ft, ez kb 1m2 . Vettem négy csomagot. A képen Rékacsnál 24 db van a földön.

zöld kaki: valamikor jó pár hete amikor még sokan pocakosok voltak, kiderítettük, hogyha sokat áll a kaki a pelusban, akkor megzöldül. Tehát ez nem az a veszélyes típus, de elég zöld.
A gumibugyit meg a kushies pelus külsőjét viszont pirosra szinezi. A kakiszivárvány titkaiKép

Na igen közben mindjárt dél. Szopiztunk, átöltöztünk, a teregetni való még mindig csak vár rendületlenül.

Kikocs, ügyes vagy! Nálunk apa vállalta a körömvágást.
Az influenzás vérlevevő néni azért elég érdekes. főleg, hogy egy AIDS beteg belehal egy influenzába.

Eszter2004, ha már fejsz, akkor mindenképp rakd el. Legalább legyen eredménye a fáradtságodnak. A zenére egyébként Hana se reagál, bár őt nem idomítottam a pocakban.
És el ne kenődj. Én is pizsiben végzem sokszor. Fürdeni meg csak két naponta van időm. De lesz ez még jobb is. Fontossági sorrend! Első a gyerek, amásodik pedig amitől jobban érzed magad. Ez lehet a rendrakás is, de a fürdés is, stb. Nálunk a mosogatás eléggé utolsó helyen áll. Meg is van a látszatja. Kép Az elején nagyon ijesztőnek tűnik, elindulni a babával, mert azt hiszi az ember, hogy mennyi mindent kell összekészíteni, de igazából csak egy pótpelenkára, két textilpelusra és egy cumira van szükség. A többit a cici megoldja. Ráadásul ha ezeket otthon felejted, biztos hogy tudjuk pótolni, hisz mindig valami babás háznál van a tali. Egyszer csak megléped, hogy elindulsz és onnan már könnyebb.


Brigi, ha úgy érzed neked túl macerás, akkor ne menj az anyóshoz. A kutya és a macska épp elég indok egy ilyen pici babával. Szépen a déli séta alkalmával felugrotok egy csokor virággal aztán uzsgyi haza. Lesz az a gyerek még nagyobb is és akkor pont a cica meg a kutya miatt akar majd odamenniKép


Edwig, Bálint egyre nagyobb. Nagyon kis kerek srác! Szerintem ez már így marad. Legalábbis nagyrészt. Velünk is ez történt. Egyszercsak már 6-7 órát aludt egyben.

Jaj rengeteget írtatok amíg mi taliztunk. Most ezt elküldöm végre, aztán olvasok még.

Kép

KépKép
savitri
 
 


helló!!
irigykedem ám a találkozósokra!!! tök jók a képek!!!

jaj, köldökcsonk leesés után ti mennyit vártatok vízbetétel elött???? én már most akarom!!

ja, és a 6 hét letelte elött fürdött valaki vagy csak zuhany???? (látjátok az összefüggést??)Kép

no, rögtön teszek fel képet.....
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Halihó,

Időbeosztás ügyben én is megnyugodtam kicsit Kép Hogy-hogy nem itt is mosogatnivaló van legnagyobb hátrányban... Viszont ma már vasaltam! (na jó, csak egy árva inget ezidáig)

Ti minden nap viszitek sétálni a babát? Vagy van, amikor csak az ablakot nyitjátok rá? Mert nekem néha azt is nehéz beépíteni a napirendbe a fejés miatt..

Ja, és nagyon örülünk ám minden dicséretnek!Annál is inkább, mert Imi tegnap találkozott a vidéki kollégáinkkal, akik engem is ismernek (nevezzük őket családtól független, elfogulatlan csoportnak), bemutatta Hanka képeit és az lett az ítélet, hogy rám hasonlít a bébi Kép Igaz, ezt már a talin is mondtátok.. Kép De a lényeg, hogy enyém a kis hasonmás! Kép Kép Kép

És még az a boldogság is törpént, hogy amikor tegnap Imi hazaért, kislánya úgy megörült, hogy jó nagyot mosolygott rá. Apuka persze elolvadt Kép

Esztyx,
Sokat gondolok Rád és remélem az Aventes cumi-megoldás nem csak a visszaszokásban, hanem a Nálatok megszokott mennyiség visszaállásában is segít!

Eszter,
Én sem kelteném fel, majd a pocija felkelti Kép

Brigi,
A kissrácok úgy hasonlítanak egymásra, hogy nagyon.

A cola merész húzás, de ha belegondolunk, hogy a csodálatos-tejgyártós malátaitalunk is szénsavas, akkor már nem is annyira...

Hanitka
hanitka
 
 


Savitri, köszi a szivacs tippet, megnézzük!!
a cumi dolog meg....nálunk még nem irányított annyira a mozgás hogy kézzel művelje ezt, néha besikerül, de ritka.....

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Hanitka,
nekem a védőnéni aszonta akkor legyen séta ha: nincs eső, vagy köd, hó lehet, ja, és ne legyen -5 alatt. elöször nem értettem hogy ha hó, akkor eső miért nem meg köd....de anyukám helyretett, hogy nanáááá, teljesen más a levegő tartalma akkor, és ez így van és kész.....hmmmm

eddig mi 3szor voltunk lent utcán a kis 3és fél hetünkkel....
b

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


na képek
Kép

Kép

Kép

bgz és simi

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Gabii, mi nagyon jól tűrtük az oltást. Amíg szúrták addig kékült a sírástól, de amint felvettem kutya baja nem volt, csak egy könnycseppet kellett letörölni a pofijáról. A legrosszabb, hogy neked kell majd lefogni a lábát, de hamar megvan.

no megint egy kis szünet: ebéd, teregetés, szopi, játék
és ismét alszik. egy kisangyal. én persze egyre fáradtabb vagyok. Megérdemlek egy tejeskávét itt a babanet előtt

Eszter, Petra éjszakai alvása szuper! Reméljük megtartja jó szokását. Szerintem igen.Kép

Katy, ha hordozókendőben alszik el, akkor ki kell várni egy mélyalvás szakaszt. Tudod amikor hiába birizgálod, akkor is alszik. Főleg akkor csinálnak ilyet, ha éppen ébren akarod tartaniKép Szóval a baba beájul, én meg szépen lefejtem magunkról a kendőt és lerakom a kiságyba. Nagyon sokszor felébred közben, mert a meleg mami-mellkast nem lehet összekeverni a rideg kókuszmatraccal. Ennyire azért ők se butákKép De ha tényleg mélyalvásban van, akkor ügyet se vet rá, kicsit fészkelődik és alszik tovább. Cumi természetesen készenlétben.

Tényleg Rékacs, nem lett meg a cumikupak?

Bagz, nekem tiltotta a doki a fürdést 6 hétig, de nálunk csak zuhany van. A bábás könyv viszont kimondottan ülőfürdőket javasol már a szülés után egy nappal, szóval szerintem nem lehet gond. Mondjuk ha hajlamos vagy az altáji fertőződésre akkor inkább hagyd ki.
Én már aznap vízbe tettem a pociját, amikor leesett, igaz gyönyörű köldök maradt utána, semmi seb vagy váladék.

Hanitka, én van hogy az ablakot se nyitom rá. Ha szép idő van akkor viszont jól esik kimozdulni.

hát csak a végére értem, most mehetek mosogatniKép
ilyenkor szoktam inkább itt ragadniKép

KépKép
savitri
 
 


Bagz, Simon teljesen levesz a lábamról!
A kukiját is megfigyeltemKép helyes darab

KépKép
savitri
 
 


Kikocs, a legjobb, amikor bárki leírja a napját, hiszen én abból lopom a legtöbb ötletet, tippet, hogy mit csinálhatnék jobban, ki hogy oldja meg, szóval írd csak!!! Lehet, hogy most mások megköveznek, de nekem három kutyám van, abból kettő a lenti szinten van elzárva, a harmadik pedig a mi ágyunkban alszik továbbra is... Kopaszra van nyírva, mint egy vizsla, egyébként spániel.
Talis babfotó nagyon állat, olyan mint az Anne Gedes (vajosn jól írtam??) fotók.

Cic, ez aztán szép növekedés!

Bagz, amint leesett a köldökcsonk, pont fürdés előtt, én már merítettem a gyermeket, igaz nekünk is kb. 21.napon esett le és alatta semmi váladék, csak egy kész köldök.
6 hét előtt tilos kádba ülni, én is nagyon szenvedek, ha jól emlékszem, idén még nem is fürödhettem. Szólj, ha találsz valami módot a cumi odaragasztására, néha engem is nagyon kiakaszt ezzel Száva.

Hanitka, én mindennap sétázok, nem tudom, ő igényli-e jobban vagy én hogy kimozdulhassak, asszem, az utóbbi. 12 és 16 közt valahogy mindig sikerül, de ilyen széles intervallumban.

Vzszuzsi, te lettél a tápszerbajtársam, te mit adsz a kicsinek? Én Nestle BEBA H.A -t ill. ennek különböző vállfajait (bifidusos, nem bifidusos).

Képzeljétek, 69 kg vagyok, (bevonuláskor 88 voltam, Úristen!)még mi lenne, ha tudnék szoptatni? Már csak 10 kg a versenysúlyomig, juhhé! Annyi utoljár a fősuli alatt voltam, de most leszek. 66-ról indult a terhességem, és az elmúlt években nem voltam soha kevesebb, mint 60-62, de majd most!!
marengo
 
 


Lili!
köszi a bókot!! mindkettőt!Kép
nekünk is szép lett a köldök, nincs semmi seb vagy váladék! hurrá, akkor fürcsi együtt ma apával...remélem!!!

tényleg, kendősök: tegnap véégre megtaláltam azt a kötési módot, amire emlékeztem, csak elkevertem...tök jóó volt!! simike szundított, csak alkalmi hörgéssel, kb 10%át produkálta az átlag hörgésnek. ja, és a cumija sem hiányzott neki!! viszont úgy elvoltunk hogy nem néztem az órát, és a totál békéből egyszercsak úúgy felvisított, hogy azt hittem kitörtem a lábát!! és sííírt, ilyen még nem volt soha, rohant marci, kibogoztuk a kendőből, és akkor néztem hogy ideje enni, ez volt a baj. evett és megnyugodott, sőt be is aludt! de annyira rossz volt ez!! teljesen tehetetlennek éreztem magam!! szóval ha kint van (nem kendőben), akkor már jóval elötte érezteti hogy nemsokára éhes lesz, és asszem ezt most elfelejthette jó dolgában, így csak akkor kapcsolt, amikor már a jajj, éhenhalok szakasz volt.......pedig vannak ám tartalékai.....

no, Savitri, én órák óta akarok zuhanyozni, és ittragadtam én is!! meg simi a földön hordozóban alukál, lehet hogy így el is szalasztom a második alkalmat a mosdásra.....nem, megyek most!!!
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


jaj de jók a babaképek!!! Kép nagyon szépek!

Én már fürödtem többször is kádban, amikor épp nem véreztem annyira, de nincs gátsebem, bár nem tudom a kettő közt van-e összefüggés.

Lili, tök jó hogy leírtad mi kell ha kimegy az ember az utcára a gyerekkel. Ma pont ezen a törtem a fejem. Kép

Bagz, ha már nem váladékozik, nyugodtan beleteheted. Nekünk a 21. napon esett le, két napot vártam még amíg minden kitisztult belőle.

séta: én minden nap igyekszem vinni, de már volt, hogy átaludta a séta időt, ami 12-13 körül van.

Pusza
Eszter
eszter2004
 
 


Sziasztok!
Hát, Eszter, nostanában nekem is ilyen napjaim vannak ám Kép Az a szerencse, hogy fejnem nem tart ennyi ideig. Egyébként ha kifejed ezeket a kis mennyiségeket (bár a 40 az már szerintem nem olyan kicsi) akkor biztos, hogy nem fog beállni a kereslet-kínálatra. Én minden szopi után megmasszírozom kicsit a mellemet, megnézem, marad-e benne "csomó" ami még nem fájdalmas, de olyan terület, amiről semmi nem ürült. És ha igen, akkor fejek. Nekem még ettől is nőtt a hozam... Így naponta kétszer, meg minden szopi előtt az elejéből fejek pár napja, mert úgy tűnik, használt a pocaknak. Olyannyira, hogy a szomszéd szobából pont idehallik, ahogy álmában trottyolt egy nagyot Kép
Szóval nekem sincs időm semmire. MOndjuk én is inkább a rekreációt tartom fontosnak, szóval a minimális házimunka mellett inkább babanetezek meg alszom. Meg most azt találtam ki, hogy miközben fel alá mászkálok a bőgő gyerekkel, vagy félálombanlevővel, szóval nem nézeget, akkor filmet nézek a számítógépen. Feliratosat, és akkor nem zavar, hogy nem hallom az üvöltéstől, és még ugye reflexből mennek a nyugtató-csitító szövegek. Eleinte voltak kételyeim, hogy ez helyes-e, mert nem a gyerekkel foglalkozom, meg plusz zaj, meg minden, de tudjátok, mit? Hatékonyabb vagyok. Mert nem idegesítem magam azon, hogy még mindig bőg, az idő gyorsabban megy, a gyerek is érzi biztos, hogy nem vagyok feszült.
Egyébként eljutottunk addig, hogy már néha le lehet vele ülni egy időre. Pl. ma volt egy fél óra nézegetés-beszélgetés, és nem kellett vele menni, hanem eltárgyaltunk itt a kanapén Kép Ez olyan nagy dolog volt nekem. Igaz ő csak annyit mondott néha, hogy pfff, de azért jó volt ülni Kép
Meg ezen kívül mentünk még sok-sok kilómétert.
Meg az is van, hogy 6 órát aludtam éjjel! két megszakítással, de ez asszem rekord. És még sikerült fél órát délelőtt is. Mondjuk tegnap úgy kikészültem, hogy délután már úgy éreztem, mintha éjjel lenne, ugyanúgy szédültem, és koncentrálni kellett, hogy ne menjek neki az ajtófélfénak Kép Mondtam a Gergőnek, hogy ne menjen boltba, sehova, csak jöjjön haza végre, és vigye ő a Rékát, mert hulla vagyok, és a kiscsaj pont 5 perccel azelőtt aludt el, hogy Gergő belépett az aajtón. És onnantól aludt két és fél órát, holott fél órával voltunk kajaidő előtt, de inkább kihagyott egy evést, és fürcsire kelt csak fel.
Kicsit elkalandoztam, arra akartam kilyukadni, hogy most ne is akarj csinálni semmit, majd olyan két-három hónapos korában már kicsit normalizálódik biztos, és sokkal többmindenre marad majd idő, meg ügyesebbek is leszünk az időbeosztással. Én egész professzionálisan csinálok mindent, ha belekötöm a kendőbe, de egyrészt nem bírja egy óránál tovább, másrészt úgy érzem, nem jól kötöm fel. Majd talin megmutatjátok, és bátor leszek onnantól.

Aztán már napok óta le akarom nektek írni, hogy mi volt egyik éjjel. Alszom, sír a gyerek, felveszem, hozom az ágyba, megszoptatom, felülök, vállamra rakom a pelust, hogy akkor büfi, és akarom felvenni a gyereket, nem találom. Tljesen kétségbeestem, lökdöstem arrébb a Gergőt, hogy ráfeküdt, felemeltem a takarókat, párnákat, hogy úristen, hol van, és hát a kiságyában volt, mert csak álmodtam az egészet, csak a felüléstől felébredtem Kép Szóval álmaim még mindig vannak Kép

RÉkacs, látom megoldottad a problémát, bocs, de lassan jutottam el eddig. Biztos valami front van. Egyébként szuper ez a kép a babagyűlésről Kép Annyira jó látni, hogy már nem csak négyen Kép Hétvégén már megyünk sétálni mi is, és szerintem 5 hetesen már megyünk mi is talira, akárhol is lesz. Most már nekem is igényem van normális emberekre, és ez csak ti vagytok Kép

Brigi, te is megoldottad a problémádat Kép Máté pedig jó kis duci Kép

Bagzer, tök jó, hogy így megdicsérték Simit! Mi ilyen szempontból elmaradottak vagyunk, de nem baj, nem bánom egyátalán. Annál nagyobb élmény lesz, mikor egyszer már nem csak üvölt, buborékot fúj meg azt mondja hogy pffff.

Hanna scodaszép, sintén nagyszemű baba! ÚÚÚgy szeretem őket Kép

Katy, neked is úúúgy írnék valamit, de nem tudok nagyon hozzászólni Kép Mindenesetre köszönöm a léleköntést Kép

Esztyx, jövő héten már mehetünk majd együtt sétálni, ha gondolod. Ez jó kiaknázás szerintem Kép Remélem a gyerekeinknek nagyjából egyforma a napirendje Kép

Edwig, tök jó, hogy Bálint normalizálódik Kép

És mindenki másnak is köszönöm a léleköntést, ez a következménye, hogy ennyit írok, mert mértékletesebben fogom vissza magam. Kép

Egyébként most szellőztetek, és minnyá megfagyok, de nem merem becsukni az ablakot, mert tegnap is ez volt, azt abban a pillanatban elkezdett üvölteni, ahogy elfordítottam a kilincset és megnéztem még egy fél filmet Kép Napi másfél film megvan Kép

Na, végülis két óra alatt hagyta, hogy megírjam...
Puszi mindenkinek, nem ígérem, hogy jövök még ma, de olvasok rendületlenül Kép

Jaj, majdnem elfelejtettem, megnéztem azt a honlapot, amit a katy írt fórumügyben, és csináltam egy témát, de nem tudom, hgoy lehet titkossá tenni. MÉg dolgozom a problémán, asszem leginkább hétvégén lesz időm, ha itthon a férjecske is.

Na, tényleg befejezem.

Kikocs meg Réka, akitől most eléggé félek Kép

kikocska
 
 


Elmosogattam és vasaltam is (össz. 3 megszakítás), de ha most nem pihi, akkor nem lesz mit lefejni ugyebár...

Köszi a sétás info-kat! Ma sajna biztos kihagyom, mert mire felöltözünk, babakocsi ki... már nem fér bele, pedig én is minden nap szeretném. De most azért sem lesz lelkiösmi furdi, mert legalább itthon rend lett, meghát az csak fontosabb, hogy egyen...

Rékacs, nálam egyel több a cumi-kupak, mert két cumit vittem, de csak az egyiken volt kupak, mégis kettőt hoztam el... bocsánat! Kép Ha jövő héten nem talizunk, visszaküldöm postán.
Az esti sorozatnézés-elméletemben pedig hiba van: tegnap megnéztem volna a magamét, de hiába is hagyná este 10kor a Kis Hasonmás, ha elalszom rajta... Kép

Bagz,
Simi nagyon édes kis kuksimanó!

ciao, Hanitka
hanitka
 
 


Kép
Kis délutáni szieszta Kép
És azt meg elfelejtettem, hogy megint bővült a fiús ruhatárunk, mert kinőtt két 56-os bodyt, és elküldtem Gergőt, hogy vegyen, és hozott egy kéket meg egy autóst, mert csak ez a kettő volt 62-esben Kép

Bagzer, Simi csudajó ezeken a képeken. És tényleg alakulnak a tartalékok Kép

Köldököt nekünk hétfőn, három hetesen nézte meg a védőnéni, mondta, hogy még ne áztassuk, de már mehet rá a víz, csak törölgessük szárazra.

Marengo, irigyellek, nekem a 65 a cél Kép Most nemtom mennyi vagyok. Jövő szerdán kell menni tanácsadásra, akkor majd kiderül. Itthon hála Istennek nincs mérleg Kép

No, most már becsukom az ablakot, csak előtte keresek egy filmet, amit még nem láttam...

kikocska
 
 


húúú kikocs, az az álom jelenet nem semmiKép jó fáradt lehetsz! Most jutott csak eszembe, hogy én is voltam ám ilyen fáradt. de már nemKép
Na és a pfff, az már kiváló teljesítmény. ebből lesz az aprrr, amit "apu"ként lehet értelmezniKép

KépKép
savitri
 
 


Jaj Hanitka, az az én kupakom! Tökre kerestem! De jó hogy megvan!
Majd hívlak, hogy mi legyen. El ne küld RékacsnakKép!

KépKép
savitri
 
 


hát én is 65ről indultam, igazából 64ről csak mindig felcsaltam egyet, hogy ne legyen annyi a hízásKép
Most 82őt mutat a mérleg, de tudom, hogy csal kb 5kilót fölfelé, tehát 77(ez szörnyű)Kép
De nem a kilókkal van a baj, hanem a formákkal.

KépKép
savitri
 
 


ajajj ideje neki látni mosogatni, mert mindjárt felébred adrága, aztán ma már nem lesz több alvás, ahogy én ismerem

KépKép
savitri
 
 


Kikocs szóval aszondod hogy ha fejek a szopi után akkor mindig több lesz mint kéne? Én is mindig megmasszirozgatom szopi után és ha érzem hogy itt még van (még nem elég plötty Kép), akkor fejek. Volt már hogy nem, mert éreztem hogy ebben ugyan semmi nincs. Kép

Edwig már én is akartam írni, hogy Bálint csúcs-husi! Kép Igazi férfi! Kép
eszter2004
 
 


ja igen Kikocs, az az álom nem semmi, felolvastam apának is. Gondolom kaptál közben egy szivinfarktust.

Lili, mi ugyanugy indultunk a kilokkal! Nekem most 68 ugyan, de pontosan ugy van ahogy mondod, a formákkal van a baj!!!!!! De en egyelöre félretettem ezt a gondot.

Kik, az a szopi párna nagyon hasznos ugy látom, Réka meg igazán tündérien szunyókál rajta.
eszter2004
 
 


no, sikerült zuhanyozno, és hajat is mostam, simike végig velem, bent aludt a hordozóban. ja, mindennel meglettem, a végén kellet hogy valami ne legyen jó, elromlott a hajszárító, így most itt ülök nedves hajjal, agyhártyagyulladás......hmmmmm

ja, és közben annyit írtatok hogy csuhajjj, most főzök egy kis tésztát, és utána visszaolvasok!
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok,

Megint jó sok kihagyással, de végra sikerült jönnöm...

Szóval, ami most hirtelen eszembe jut:
Katy:természetesen van játszó cumink, de csak ritkán fogadja el, persze ezeket a helyzeteket igyekszünk kihasználni...
Kikocs: a felalájárkálunk tipp sajnos nálunk nem jön be, sajnos még nem vagyok olyan erős, hogy ezt megtegyem, de azért köszi az ötletet. Később kipróbáljuk.
Ja, és a férjem állandóan beszél meg mocorog álmában. Már kétszer ébredtem arra, hogy a férjem négykézláb a paplanját macerálja az ágyben, és mikor rákérdeztem, hogy mit csinál, ártatlan képpel közölte, hogy keresi a gyerelet Kép...


De képzeljétek, egyébként megoldódni látszik az álmatlanság gondunk. Úgy néz ki, a gyerek végre megnyugodott és beállt. Mióta leírtam a gondunkat, tök jól alszik...

Eszter, ne törödj vele, hogy nem jut időd semmire. Amikor túlteszed magad ezen a problémán, és nem görcsölsz rajta, akkor végre már egy egy apró tevékenység elvégzésének is fogsz tudni örülni, amire időd jut..És kevesebb lesz a stress. Most elsősorban a gyerekre, meg magunkra kell koncentrálni, a többi meg egyenlőre le van szarva!!!!

Bombomanyu: teljesen megértelek. Sajnos nálunk is eljön majd az a nap, hogy el kell utaznunk a naygszülökhöz, ahol kutyais, meg macska is van a lakásbanban és nagyon félek, hogy picúr allergiás lesz, főleg, hogy mesterségesen táplált a babucim (ahogy a védőnéni fogalmazta, mégiscsak jobban hangzik, mint a tápszeres kifejezés)

Bagzer, nekem 3 hetet kellett várni szüléstől az első fürcsiig és mi rögtön fürdettük a gyerkőcöt, amint leesett a köldökcsonk, ez már 3 napja. Eddig semmi baja a gyereknek és nagyon élvezi a fürdést...

Marengo, mi a Humana HA 1-et használjuk, azt kapta a kórházban is. Nálunk ez teljesen bevállt, semmit sem büfög vissza belőle a gyerek és egy-két pokoli hasfájós nap után rendben vagyunk..

Séta: mi még nem sétálunk így két és fél hetesen. Egyenlőre még én sem voltam kint sétálni... Jövő héten kezdem, talán a sarokig (ami kb. 100 m oda-vissza) megpóbálkozom első körben, és ha már nekem megy, akkor egy hét múlva viszem Marcikámat is, addigra remélem már szebb és melegebb idő lesz...

A babatalis kép szupi !! Tök jó látni ennyi egyidős gyerkőcöt egy helyen. És azt is jó látni, meg olvasni, hogy mennyire különböző egyéniségek..

Azt hiszem, az én fiacskám nem nevez be a jóllakott napközis körbe, mi most tartunk a születési súlyunknál, na persze azért még az egy hónapos korig van időnk fejlődni !!!

A babás képeken most már határozottan látni, hogy ügyesednek, okosodnak a babák, egyre kifejezőbb az arckifejezésük, mimikájuk...

Ja és Kikocs, még azt akartam írni, hogy Marci is csinálja azt a szopis megoldást, hogy a hüvelyújját begyömöszölli a szájábbba, a többi újját meg szétteríti az arcán... Egyébként tök ügyi vagy körömvágás ügyben, én naponta küzdök, szinte körmönként.. És lábikókkal próbálkozott már valaki ?

Na pusszi mindenkinek és sok-sok örömet és türelmet a babákhoz,

Zsuzsi
vzsuzsi
 
 


Ja és Orbis merre jár ?
vzsuzsi
 
 


Lili,
akkor Tőled bocs! 7végén szerzek egy olyan borítékot, amiben lehet küldeni és megy postán, jó?
Hanitka
hanitka
 
 


Na, Réka megint elaludt egy soronkívüli evés, kis séta és üldögélveringatás!! után, én pedig megragadom az alkalmat, hogy írjak megint, ha már itt vagyok, és még van 5 perc a jóbarátokig

Eszter, pont ez az egyik módja a tejszaporításnak. Annyi lesz, amennyi elfogy... Mindig kevesebbet kell kifejni egy kicsivel, és akkor szép lassan beáll.
Álom meg igen, kaptam infarktust.
Lili, nem hiszem, hogy a fáradtságtól lett volna, én nem érzem magam többnyire fáradtnak, bár mondjuk a tegnap délután necces volt, hanem 10 perccel voltunk szopiidő előtt Kép már nekem is van biológiai órám ezek szerint Kép

Zsuzsi, örülök, hogy végre normalizálódott az alvás-ügy! És tudok mégegy jobbat a tápszeres baba helyet (a mesterségesen táplált nekem az infúzió...) nem-anyatejes baba... És a tápszertől meg hipphopp jó kis husi lesz, majd meglátod Kép
Lábkörmöket meg nem próbáltam, gondoltam, azzal még nem karmolja magát Kép
Ja, Eszter, én azért nem alvás közben, mert annnnyira örülök, hogy végre alszik Kép

Na, jóbarátok Kép
Pusz

kikocska
 
 


Vzsuzsi, Kikocsnak igaza van, husi lesz, mert Száva három hét alatt 1,1 kg-ot hízott, most kedden volt 4,5 hetesen 4750g! 8x120ml-t eszik, szóval zabagép. Ne izgulj, nekünk három hetesen sikerült elérni a születési súlyt, már én is izgultam, de akkor még szoptatás-mizéria volt. Mióta nem-anyatejes baba (köszi Kikocs, ez aranyos)azóta hízik, mint őrült. Napi egy evésre jut csak anyatej, a többi tápszer.
marengo
 
 


Ti láttátok ezt a bejátszást az RTL Klub híradójából? Kedvet csináltak a jövö heti oltáshoz...
hanitka
 
 


Lábköröm-vágást én sem erőltetem, nagyon nehéz és sokkal mozgékonyabb testrész, mint a kéz! Pedig azzal is szoktam küzdeni, állytólag hetente kétszer kéne kézen és egyszer lábon. Hát szerintem ez túlzás!KépKép
marengo
 
 


Sziasztok!

Még reggel írtam de elszálltKép
Azt írtam, hogy Eszetr én is így voltam és mindig ki is borultam estére,hogy csak mefgy a nao és olyan mint a verkli és én enm fogokk semmit.Csak szoptatok stb.... Szóval elmúlik.Múlt hét pénteken AHnga szeme kinyit és épp akkor ez a mizériaszerűélet is elmúlt.Elkezdtem csavarogni és tök klassz minden. Azt hiszem ez a nagy betüs HAT HÉT! Ezt kell várnod(én meg már ahárom hónapot várom mert állítólag az is angy lépcsőKép)

Meg azt írtam: Eszti! Mi újság??? Hogy megy a visszaszoktatás? Megy? ÉS aztt írtam,ha nem akkor sincs ám semmi,hisz Lili már nagylány! Eddig szépen szopizott már az is jó,csak Te ne zuhanj magadba! Az fontosabb,mint az anyatej!!!!!!

És akkor az eddigiekre!
Lili,Hanitka! Akkor a kupak megoldódott.Pedig én négykézláb végigjártam a lakást,hogy megtaláljamKép Mondjuk azért nem túl nagy,szóval bőrkeményedés nem lesz a térdemenKép

Kikocs! Én épp ilyenekt álmodtam egy csomót(mostanában nem),hogy szopztatok az ágyban(sosem szoktam az ágyban szoptatni)és elfordulok és ráfekszem a gyerekre.A kisunokatesóm,meg mesélte,hoyg ő úgy járt (ott öt hónapos a baba és a múlt héten történt az eset,tehát a hülyeség nem múlik),hogy éjjel a feje alatt volt a férje keze.Majd megmozdított.Erre Timi kiugrott az ágyból és elkálltotta magát,hogy "ráfeküdtem FGlóriánra!"Aztán rájöttek a valóra!

Zsuzsi! MArengo! szerintem a nem-anyatejesnél aranyosabb az,hogy tápis,nem?Tápis baba. A mesterségesen táplált az olyan mint a nyolcadoik utasban Bishop(hogy kell írni?) a mestersélges ember.

te BAgzer! Azért most ne kádazz a Simivel! Nem hiszem,hogy jót tenne neki!

Jövő héten hol lesz tali???BAgzer nálad? Vagy Kikocs? VAgy Eszetr?

És Orbis hol jár???????

(a most mentek mielőtt elküldöm)
rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: