Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Végre tudok jelentkezni, mert a múlt héten vidékre kellett mennem, hát nem volt túl felemelő, de hát legalább nem voltam egyedül, amíg a párom dolgozott, csak az ország másik felében! Ja és mellesleg kificamította a bokáját, szóval a hétvégi esküvő jó hangulatban telt (de azért a bátyámmal táncoltam picikét, hisz csak egyszer nősül az ember KépKépKép)!

Próbáltalak olvasgatni, de hát nagy volt a forgalom !

Anyóstéma: Nálunk sajna botzsztó a helyzetanyós pajtással kapcsoltban, de vistzont apósóm arany ember, ezért az ö kedvéért megpróblunk valahogy kijönni, ami nem könnyű dolog!

Amúgy a párommal mi 4 éve ismerkedtünk meg, azután 2 év távkapcsolat (én sopronban, ő pesten),azután 1 év együtt élés után tavaly házasodtunk össze! A babócára már nagyon vártunk, főleg, hogy volt PCO-szindrómám, ami miatt nehezebben ment a teherbeesés, szóval rettenetesen boldogok voltunk mikor megtudtuk, hogy sikerült a kis manócskát összehozni! Csak most már minden rendben legyen!

Máv-kórház: mi csütörtökön megyünk szülészetet nézni, de már nagyon kiváncsi vagyok, habár általában pozitív véleményeket hallottam! Kép

Ahogy olvasgattam azért most már mindenki rendben van a hétfői ijesztegetés Kép óta, és mindenki egybenKép!

Most viszont megyünk pihizni, mert fárasztó volt a hétvégénk, de mindenkinek szép hűvős éjszakát!

Üdv

Meme

Ui. Bocsi a hosszú levélkéért, ja és mi is azért választottuk ezt a topicot, mert egy hangulatos, családias, és mindenki őszintén kiváncsi a másikra, áés érdeklődika másik iránt! KépKépKép
Meme
 


Sziasztok!Kép

Mostanában én is egyre többször azt veszem észre, hogy alig kapok levegőt. A pocakom is nagyot nőtt az utóbbi napokban/hetekben, és sajnos a kilócskák is újból rakódnak rám sajnos. Azért majd megpróbálok egy kicsit diétázni megint, mert mostanában rengeteget eszem, de mit csináljak ha farkaséhes vagyok.?

Zsizsa
Én csak jövő héten megyek CTG-re, de már nagyon kiváncsi vagyok. Nekem is sokszor keményedik a pocim, meg mensis fájdalmaim is sokszor vannak. Végülis mit állapítanak meg ilyenkor? Mondjuk erős összehúzódásnál azt, hogy nemsokára szül az ember?

Diti
Nagyon édes a kislányotok, Nagyon jó képek.KépKépKép
Nekem még mindig furcsa, hogy egy napra vagyunk kiírva és én már mindjárt a 36. hetet kezdem, Te meg még csak a 34-et. Na mindegy úgyis a babák döntenek, hogy mikor akarnak jönni.Kép

Dea
Érdekes ez az NST vagy CTG dolog. Itt a Babaneten azt olvastam, hogy ugyanaz a kettő. Nálunk a kórházban legalábbis NST-t nem csinálnak. Itt a CTG-n ha jól tudom rátesznek vmit a hasra, ami a fájásokat méri, közben meg egy gombot kell nyomogatni, amikor mozog a baba.

Docka
Mi valószínűleg egy sima kiskádat (de nem nagyon kicsit) veszünk és majd ezt tesszük a nagyba. Ha meg túl kényelmetlen lesz a hajolgatás miatt, akkor majd rátesszük valami magasabbra(szék v. asztal) és a konyhában fürdetjük. Nagy gondot nem csinálok belőle, mert már láttam olyat is, hogy a rendes nagy kádban fürdették ismerősök a babát és végülis az is egy megoldás.

Meme
Jó, hogy Te is előkerültél.Kép
A babóra mi is sokat vártunk, és most már annyira jó lenne látni Őt.Kép

Azt hiszem ma sem fogunk fázni, de azért mindenkinek szép napot kívánok!Kép

Laura
Laura2
 


Sziasztok,

ma ismét meleg napunk lesz. Kép

Zsizsa,

ezek szerint tényleg jóslófájásom volt pénteken. Viszont ez volt az első, látom Neked elég gyakori, ez azt jelenti, hogy hamarosan szülni fogsz? Málnalevélteát még én sem merek inni, pedig kb. egy hónapja begyűjtöttem egy kevés málnalevelet a bátyám kertjéből, talán később készítek belőle teát. Azért ez a 37. hét megnyugtató, nem? Kép

Diti,

nagyon aranyos a kislányotok, szép kis arca van! Kép És milyen jól érzi magát odabent! Kép
Azt gondoltam, hogy te tapasztaltként már nem tartasz a szüléstől (vagy éppen azért?).

Dea,

nem semmi, pár nap és megszületik a kisbabád! Kép Hogyan tudsz majd értesíteni bennünket? Kép
Úgy tudom, hogy a CTG a műszer neve (kardiotokográf), az NST (nonstressz teszt) pedig az, amit ezzel a műszerrel végeznek, tehát ugyanaz. "A műszer érzékelőjét az anya hasára helyezik, s azt figyelik, hogyan változik a szívhangok száma a magzatmozgások, illetve a méhösszehúzódások hatására." Nekem az első 25-én lesz.

Docka,

mi is egy sima csúszásgátlós kiskádat vettünk (türkiz színű, 1.490,- IKEA), szerintem ez is megfelel egy darabig, aztán később akár válthatunk a nagy kádra is.

Meme,

most már minden rendben lesz! Kép Látom, eredetileg soproni vagy, az a kedvenc városom, nagyon szép! Kép (Győrben éltem 20 évig, gyakran kirándultunk Sopronban)

Laura,

képzeld, szombat óta ugyanaz a helyzet velem is - farkaséhes vagyok! Rendesen eszem, aztán 1-2 óra múlva újra rámtör az éhség, ráadásul most hajnali 3-kor is (nem ettem, de kb. 4:30-kor tudtam csak újra elaludni).

Lányok, eddig megúsztam a terhességi csíkokat, de most olvastam, hogy a szülés után is érdemes kenegetni, ez tényleg így van? A méh visszahúzódásánál is szakadhatnak a kötőszövetek? :-o

Judit (35)
Judit74
 

 
 

Diti,
a kislány nagyon cukor, és az ásítás tényleg nagyon jól lett lekapva!Kép

Dea,
a kórházban CTG-nek hívták a vizsgálatot, és egyszerre mérte a magzati szívhangot és a méhösszehúzódásokat, viszont nem kellett gombot nyomogatni a baba mozgásakor, pedig én is úgy tudtam, hogy kell majd. Úgy látszik, ahány ház, annyi szokás (ami azért egy kicsit furi ebben az esetben).
Egyébként két gumiszalaggal rögzítettek rám két kisebb hamutartónyi tárgyat, és húsz percig volt rajtam. Babónak nem tetszett, össze-vissza mozgott, többször megrúgta a "hamutartókat", és el is fordult, hogy ne hallatszon a szíve. A kis drága!Kép

Docka,
mi állványos kádat vettünk, ugyanis a fürdőben nem fér el sehogy, a fürdetőszekrényest kicsinek találtuk, így a szobában lesz állványon a legnagyobb, amit láttunk.Kép

Laura,
én úgy tudom, hogy azt figyelik, hogy 1. jó-e a baba szívhangja, 2. amikor méhösszehúzódás van, az mennyire befolyásolja a baba szívverését, és 3. a méhösszehúzódások alapján nézik, hogy mennyire készül a méh a szülésre (de ez a harmadik nem biztos).

Meme,
kispapi bokájaKép Esküvőn táncolniKép

Szép napot nektek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Lányok!

Laura, elvileg nem egy napra vagyunk kiírva, csak mikor jött a táblázat dolog, még csak azt a dátumot tudtam mondani, amit a doki saccolt (szept. 20-25), ebből Vera pedig az elsőt tette fel. Azért is nem akartam helyesbíteni, mert az utolsó 1-2 hét már úgyis mindegy Kép Most hogy voltunk a 4D UH-n, úgy tűnik az eddigi számítások helyesek voltak, és most kezdem a 34. hetet, szóval a kiírt nap mondjuk szept. 29. De én inkább számolok úgy hogy akár 2 héttel is jöhet előbb, nehogy aztán meglepetések érjenek Kép Kép

Mi olyan kiskádat vettünk, aminek van saját állványa. Nem akartam szekrényeset, mert tényleg kicsi, utána meg amúgyis mit kezdek vele. A kádat ha nem más, később be lehet fogni áztatáshoz mondjuk Kép Nekünk bevált amit vettünk, pont jó a magassága, nem kell hajlongani, biztosan lehet benne fogni a picurt, és végülis az elhelyezéssel sem volt különösebb gond. Egyébként ha ügyes a leendő apuci, simán tud 4 deszkából készíteni a nagy kádra tartót a babakádnak, és akkor már meg is oldódott a probléma Kép

A CTG és az NST tényleg ugyanaz, csak más elnevezés rövidítései. A dolog úgy működik, hogy kötnek 2 övet a derekadra, mindkettőn egy-egy érzékelővel. Az egyik nézi a baba szívhangját, a másik pedig a méhtevékenységet. A kezedbe kapsz egy kis szerkentyűt, amin a gombot kell nyomogatni, hogy mikor mozgott a baba. Erre azért van szükség, hogy lássák, hogy a szíve a mozgás miatt gyorsult-e fel, és hogy ő váltotta-e ki a méhösszehúzódást, vagy spontán tevékenységről van-e szó. Az eredmények egy grafikonon jelennek meg, felül a baba szívhangja, alul a méhtevékenység, kis függőleges vonalak pedig azt jelzik ahol nyomtad a gombot hogy mocorgás volt. A méhtevékenységet egy százalékos érték mutatja, de szerintem nem kell hatalmas számokra számítani. Nekem a szülés előtt egy nappal készült CTG-n a max. összehúzódás 60%-os volt. Inkább azon látszik mennyire közeleg a szülés, hogy hányszor van kiugróbb érték, mert normál esetben olyan 20%-ot mutat.
Na, most hogy így kiokoskodtam magam, és remélhetőleg mindenkit felhomályosítottam a dologgal kapcsolatban, megyek, főzök valami fincsi ebédet Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Judit,
a 37. hét tényleg megnyugtató, de azért én megvárnám a dokit.Kép
A terhességi csíkokkal kapcsolatban, nekem tegnap döntött úgy a bőröm, hogy a sok kenegetés ellenére valószínűleg inkább mégis csíkosodni akar.Kép Egyelőre csak kisebb jelek utalnak erre, de nem tudok többet tenni az ügy érdekében. Szerintem szülés után főleg a mellen alakulhatnak ki csíkok a tejbelövelléskor.

Diti,
nagyon köszi a magyarázatot a CTG-ről, viszont megnézvén a papírkámat sikerült kissé megijednem, hiszen 20 perc alatt 6 csúcsot produkáltam, két 40-est, két 50-est, egy 60-ast és egy 90-est. Lehet, hogy tényleg nemsoká szülök?! Össze is állítom most már végre teljesen a kórházi csomagomat! Most nézem, hogy nekem nem kellett nyomogatni, de vannak vonalkák is a papíron, jó sok, mivel a kicsi rengeteget mozgott. Ezt lehet, hogy egy másféle módon nézték?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Helló Lányok!

Én annyira dagadok ettől a melegtől, hoyg öröm nézni...Biztosan a péntek miatti idegességemben, de mostanra olyan türelmetlenné váltam az időjárás miatt, hogy csak na. Az iccakákat a fotelben ülve töltöm általában körbetekerve magam millió vizesruhával..:-)

Az olvasottak alapján sikerült megállapítanom, hogy nekem valóban nem volt eddig egyetlen NST-viszgálatunk sem..:-) A ctg-n egy kis korongocskát kell csak a hasamra szorítanom és egy kijelző méri a baba szívhangját és a gép nyomtat folyamatosan egy EKG görbét, semmi egyebet. Ezért is volt gyanús a dolog, mert babakönyvekben láttam azt "öves" megoldást, amihez írták, hogy az összehúzódások mérésére is képes. Hát valszeg én ezt már nem tudom meg...:-) De lehet, hogy pénteken még csinálnak egyet a bizti kedvéért.

Egyébként Apukának meghagytam, hogy jelentkezzen nálatok, mihelyt megszületik babuka!:-))

Szép nspot mindenkinek: Dea
Dea
 


Lányok!

Jó sokat írtatok amióta nem voltam. Most nem sok időm van végigolvasni. Vigyázzatok nagyon a nagy melegben.
Látom írtatok a CTG-ről, hát nálam is igaz csaek egyszer volt, mivel ezt nálunk a 36. héttől nézik, és Robókám már nem várta meg a második alkalmat, szóval úgy működött, hogy tényleg egy öves megoldással nézték a szívhangot és ha éreztem, hogy a babó mozog, akkor meg kellett egy gombot nyomni. tartottam is tőle, hogy mi lesz, ha éppen akkor nem mozog, de nagyon ügyi volt és produkált pár mozgást. A szívhangja pedig tökéletes volt az orvos szerint. csak ennyit tudok írni róla . Amúgy tényleg méri a méhösszehúzódásokat és mikor feküdtem az ágyon annyira bekeményedtem, hogy a szülésznő csak nagyot nézett, én meg mosolyogtam, hogy igen ez nálunk mindennapos. Amúgy is én nagyon korán keményedtem .
Izgi...közeledik a szeptemberKép.

Robikám ma nagyon nem volt jó, annyira fájt a pocija, hogy szintén nem aludt semmit csak délután. Nem igazán vagyok most én sem jól, mert az egyik cickóm fáj nagyon, kicsit sebes is, és elég nehéz a szoptatásKép.Sajna ezt Robika is érzni, de amúgy meg olyan falánk , hogy látni kéne. Felébred és annyira követeli a cicit, hogy időm sincs normálisan elkészülni, csak gyors cicimosás, és kész.de így imádom őt ahogy van. Kép

Mindenkinek jó estét és vigyázzatok mahgatokra:

Anita
anita77
 
 


Sziasztok Lányok!

Sikerült málnalevél teát vennem. Iszogatom is. Sajnos nem igazán írják sehol, hogy mennyit ajánlanak, de én maradtam a napi 2 csészénél. Az eladónő szerint, szülés előtt 2 hónappal célszerű elkezdeni. Nem tudom, így visszagondolva nem biztos, hogy el mertem volna kezdeni...Így a 38. héten már talán bátrabb vagyokKép
Amúgy az íze nem kifejezetten rossz...

Amúgy sokat gondolkodtam és úgy döntöttem, hogy ha a helyzet is azt hozza kérlek EDA-t. A doki is javasolja, én pedig utána olvastam, átgondoltam és több érv szól mellette mint ellene, tehát végre döntöttemKép

Azt hiszem még nem írtam nektek, hogy megrendeltem a mostani kismamaújságban bemutatott függőágyat a Kisbogyónak. Meg is érkezett, nagyon szép munka és már alig várom, hogy beletehessemKép

Fürdőkád:
Én egy 35! éves babafürdőkádat kaptam kölcsön. No nem ütött kopottKép Szépen fel van újítva. Állványos és nagyon stabil. Nálunk elfér a fürdőben (és az a legmelegebb helység is) úgyhogy ebben fürdetjük a picurt. Nem kell hajolni, le lehet belőle engedni a vizet és bele is tudjuk vezetni, tehát egész kényelmes megoldás.

Anita

Olyan jó olvasni, ahogy a pici Robiról írszKép Úgy várom már én is KisbogyótKép

Dea
Dagadok én is. Tegnap a 2 kis unokaöcsém kb. 5 percig hitetlenkedve bámulták a mackó lábaimatKép Kérdezték hogy csináltam,(biztosan kaptak egy kis farsangi ötletet, de mondtam, hogy nem én csinálomKép
Amúgy NST-m nekem sem volt. A doki szerint a 38. héttől csinálják ők. Nekem jövő hét hétfőn lesz az első.
Addigra te már lehet hogy túl is leszel a szülésen?;) Izgulsz? Készülődsz?Kép

Zsizsa
Te lehet hogy engem beelőzölKép Nálam semmi jele, hogy a babó készülődne..Kép

Szép napot nektek!

Szisz
szisz
 


Sziasztok!
borzasztó ez a meleg már totál ki vagyok/vagyunk! remélem, hogy hamar jön az enyhülés! Kép

Dagadás szintén van, meg sajna csikosodás is, kb. 3 hete, pedig már az eleje óta kenegetem magam szorgalmasan Avonos csíkosodás elleni krémmel, de állítólag, akiben genetikailag benne van, az bármivel kenheti, no mindegy Nórciért mindent KépKépKép (reméljük, hogy majd utána halványulni fog)

Most megyünk enni, mindenkienk jó pihit!

Meme
Meme
 


Sziasztok!Kép

Anita
Szegény Robikádnak már igazán elmúlhatna a pocifájás. Sajnálom, hogy már Te is szenvedsz a begyulladt cicitől, kened valamivel? Olvastam valamelyik topicban, hogy a Garmastan kenőcs nagyon jó, vettem is a biztonság kedvéért és már a kórházba is vinni fogom.

Szisz
Végül hol kaptál málnalevél teát? Lehet, hogy én is veszek a 38. hét után, ha addig nem idul be magától.

Meme, Dea
A meleget már én is alig bírom, bár ez a mai nap mintha kicsit jobb lenne. Biztos a szél miatt nem annyira fülledt levegő. A múltkori lábdagadásom szerencsére elmúlt és már csak a kezem dagad egy kicsit.

Én eddig megúsztam a csíkokat, pedig elvileg hajlamos vagyok rá, mert kamaszkorom óta vannak a combomon meg a fenekemen csíkok. Sajnos ezek semmilyen krémtől nem múltak el. A pocimat nem kenem semmivel, de remélem már nem fogok csíkosodni.

Holnap aug. 20. kispapim meg ki akar menni a tüzijátékra. Nem nagyon örülök neki, mert mi van ha holnap megindul a szülés, Ő meg nem tud hazajönni, hogy bevigyen a kórházba. Remélem nem így lesz, bár amilyen szerencsétlen vagyok megeshet.

Szép estét mindenkinek!
Laura
Laura2
 


Laura!

Na és persze a többieknek is! Garmastan kenőcsöt már kórházba vigyétek be, mert tuti, hogy kelleni fog. Nem kívánom senkinek, hogy gyulladjon a cicije, de az első napokban még nem nagyon tudja még a babóca mi is az a szopi, ( de még én sem tudtam igazán) és már akkor sem árt bekenegetni.
Amúgy elég húzós az ára, 1086 .- egy kenőcs és nem lehet sajna felíratni.
Szorítok , hogy ne holnap induljon be Laura a szülésKép

Meme: sajna a csíkosodásra nincs semmi ötletem, nekem szerencsére nem volt.Azt hiszem vmelyik topikba annó olvastam vmi gyógynövényes kencéről, de mivel nekem nem kellett így nem írtam fel. Sajna nincs időm utánna keresni, de szerintem ha van időd akkor megtalálod. Van olyan azt hiszem (de nem biztos), hogy terhességi csíkok...

Szisz: remélem a tea beválikKép

Nem tudom a többiek merre vannak?

üdv mindenkinek: Anita
anita77
 
 


Anita!
Köszike megnézzük!

Laura!
Mi is megyünk a tüzijátékra, mondjuk csak a Hármashatárhegyről figyeljük a dolgokat, tisztes távolról a nagy tömeget (azt sajna poci nélkül sem bírom)!

Amúgy mindenkinek jó éjszakát!

Üdv

Meme
Meme
 


Sziasztok Lányok!

Gyors leszek, mert nagyon álmos vagyok, holnapra pedig ki kell aludnom magam, mi ugyanis mindannyian megyünk holnap tüzijátékot nézni, ráadásul nekem külön élmény lesz, hiszen a vízről nézzük majd. Izgulok mint valami kislány Kép

A mellsebesedésről gondoltam írni pár sort... Szerintem azért nem lehet így kijelenteni, hogy a kenőcs tuti kelleni fog, mert úgyis sebes lesz a cici. Ha nehezebben megy a szopi, akkor persze van rá esély, de én pl. ugyanolyan tapasztalatlan voltam mint minden első babás anyuka, nem is ment minden elsőre egyszerűen, mégsem sebesedtem ki egyszer sem.
Az első pár napban a szopi megkönnyítésére én szilikonos mellbimbóvédőt használtam. Tuti bevált, a pici nem tudott belém harapni, viszont olyan jó kis vákuumot csinált a védővel, hogy hiába volt durranásig tele a cickóm, mégis be tudta kapni és szopizott ügyesen. Eleinte minden szopi alkalmával végig használtuk, aztán később már csak a szopi elején, hogy megadja a formát a cicinek, pár perc után pedig anélkül adtam vissza a szájába, végül pedig már csak akkor kellett, ha igazán nem boldogult másképp. Nem telt bele másfél hét, és profi szopis lett Pinduromból Kép Én sosem használtam semmi kencét, semmi krémet, szopi előtt-után sima vízzel mostam le a cicit, aztán el volt intézve minden. Én úgy vagyok a legtöbb dologgal, hogy csak természetesen Kép Ja, és az sem mellékes, hogy a bimbóvédőt megúsztam pár száz forintból.

De úgyis ellátnak még titeket ezerféle jó tanáccsal, én csak egy tapasztalati úton szerzett véleményt közöltem Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Ma megint voltam CTG-n, és szerencsére jobb eredményeket produkáltam, kevesebbet keményedtem ugyanis, de lehet, hogy ez annak az eredménye, hogy nem sokkal előtte vettem be a méhlazító gyógyszert. A szülésznőm egy tündér (a neve TündiKép), és a következő CTG alkalmával külön tart kispapinak és nekem egy előadást a szülésről (igaziból inkább beszélgetés lesz). Kép

Ma van a 10. évfordulónk kispapival! És holnapután lesz az első házassági évfordulónk!Kép Ennek örömére megnézzük a tévében a tűzijátékot.Kép Míg nincs itthon a dokim, nem merek sehova elmenni ünnepelni, de amint hazaér, bepótoljuk!Kép

Anita,
sajnálom Robikát, olyan rossz lehet ez a hasfájás!Kép A sebes melleddel kapcsolatban kértél már esetleg tanácsot a Szoptatás topicban? Ott nagyon sokat tudnak segíteni, én néha szoktam olvasgatni előre felkészülendő.

Laura,
az én kispapim Forma1-re megy szombaton és vasárnap is (a szülinapjára kapta a jegyet a családomtól és tőlem), és azóta azon izgulok, hogy ne akkor szüljek, mivel most megy életében először, és már gyerekkora óta szeretne kimenni. Kész katasztrófa lenne, ha onnan kéne hazahívnom. Remélem veled is minden rendben lesz ma.

Szisz,
nincs szándékomban beelőzni téged, szedem is rendesen a méhlazítómat (mostanában néha extra adagot is), bár sajnos le kell vele állnom mikor a doki hazajön, ami azt jelenti, hogy egész nap keményedni fogok. És pont az atlétikai vb alatt. De hát valamikor meg is kell szülni azt a babát!Kép

A friss kismamik topicban leírtam egy tejszaporító tea receptjét, ha érdekel olvassátok el.

Szép ünnepnapot!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Nekem is dagad a lábam kezem, igen kellemetlen.

Diti!
A bimbóvédőt hogy kell használni? Abban kell szopiztatni?

Mi még nem vettük meg a kádat, kiságyat pelenkázót, babakocsit, mert mire elszántuk magunkat pár dolog amit kinéztünk elfogyott. Holnap megpróbáljuk beszerezni ami még nincs meg.

Szisz,
vettetek már babakocsit?

Jó pihenést,

Docka
(37)
Docka
 


Sziasztok!

Ma végre összeraktuk a kiságyat, igaz, hogy még kicsit korán van a dolog (szerintem), de már nem bírtuk ki! Kép És utána fél óráig gyönyörködtünk benne KépKépKép

Kiváncsi vagyok, hogy este hol találunk olyan helyet, ahol látjuk is a tűzijátékot és nem lesznek millióan!

Nekünk még kádat, ágyneműt, és plédet kell vennünk, meg pár apróságot, szerintem a mellszívót most hanyagoljuk, de azért a kispapinak leírtam holy milyen kell, ha mégis rászorulunk! Szerencsére a húzós árú dolgok már meg vannak!

Most viszont megyünk kicsit pihizni, mindenkinek szép napot!

Üdv

Meme
Meme
 


Sziasztok!Kép

Ma koradélután megint volt egy kis rózsaszín váladékozásom, biztos azért, mert már előre stresszeltem magam, hogy itt maradok estére egyedül. Kispapi persze kijelentette, hogy Ő akkor is megy a tüzijátékra, de anyukámmal beszéltem és Ő bejön velem, ha mégis szülnék. Azért remélem nem lesz semmi, mert még nem töltöttem be a 36. hetet sem. Azért ha holnap is lesz ilyen rózsaszín izé, akkor irány a doki, bár nem szeretném ha befektetne a kórházba.
Tegnap este meg volt egy nagyon kellemetlen nyilallás egész lent a hasamnál, na ezt sem tudom mitől lehetett.

Szisz
Olvastad a frisst? Már te leszel az első a táblázatban.Kép

Zsizsa
Gratulálok a 10. évfordulóhoz, szép kerek szám.Kép

Kádat még mi sem vettünk, de úgyis csak kerülgetnénk és végülis bárhol beszerezhető, úgyhogy lehet, hogy majd kispapim veszi meg, ha már meglesz a baba.Kép
A kiságyat mi már összeraktuk, de még nincs benne az ágynemű, csak a matrac, de azt sem bontottuk még ki a zacskójából, úgyis csak porosodna.

Mindenkinek jó tüzijátéknézést aki megy, többieknek jó pihenést.Kép

Laura
Laura2
 


Sziasztok Lányok!

Ma kirándultunk egy kicsit, étterembe mentünk nagy baráti társasággal (ki tudja mikor megyünk legközelebb;)) de az esti tüzijátokot úgy néz ki csak az erkélyről nézzükKép

Laura
Láttam a táblázatot, be is ijedtem, meg örültem isKép Ehh nagyon várom már én is, de félek isKép

Nem tudom, hogy vagytok vele, de lassan ott tartok, hogy semmivel nem tudom lekötni magam. Se munka, se egy könyv, film stb...semmi. Már inkább csak babáznékKép

Zizsa
Ha megelőzöl sem gond, szerencsére már nálad is jöhet bármikor a picur, bent vagy az időbenKép

Docka
Lefoglaltuk. Inglesina Zippy-nél maradtunk. 6kg! Sajna nekem a belvárosban és a 4. emeleten (pici lift van csak)elég nagy kompromisszumokat kellett kötni. Remélem azért Bogyóka jól érzi majd magát bent. Ti is megvettétek?

Dea

Hogy fogod tölteni az utolsó napodat?Kép Fura lehet így előre tudni biztosra a pénteketKép Én nem bánnám ha a pici lányom előre megsúgná mikor jönKép

No mindenkinek további szép, nyugodt estét!

Szisz
szisz
 


Sziasztok!

Zsizsa,

gratulálok az évfordulókhoz! Kép
A tejszaporító tea ivását elég a szülés után elkezdeni? Nemrégen a Rossmanból szereztem be Laktoherb nevű teát, olyan finom illata van!

Dea,

holnap zsúfolt napom lesz, nem biztos, hogy be tudok nézni, így most kívánom a legjobbakat péntekre! Kép

Anita,

hamarosan mindegyikünknek szüksége lesz a tanácsaidra. Kép

Judit (36)
Judit74
 


Diti!

A mellgyulladást nem úgy értettem, hogy biztos, hogy lesz mindenkinél, hanem a kenőcs jön jól ha elkezd az ember szoptatniKép.Így értettem és bocsi ha az előbb félreérthetően írtam le.Hiszen nem kell ahhoz begyulladni a mellnek, hogy használd. Mi 4-en voltun egy szobába, akkor még nekem sem volt se gyulladt se sebes a cickóm és az égő fájdalomra mégis jól jött mindenkinek. Amúgy a gyulladás nálunk is sajna most jelentekzettKép. Érdekes a kórházban még semmi jele nem volt.
Szerintem nem árt használni és csak ötletnek írtam leKép.Amúgy legjobbnak mégis az anyatejet és a babóca nyálát rászáradva ajánlották a legtöbbenKép és azért még fizetni sem kellKép

jó éjt:

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Most már én is itt vagyok, tegnap este jöttünk vissza Szolnokról. Nagyon jó volt ez a négy nap, sokat pihentünk (még horgászni is voltunkKép), és jó sokat tudtam együtt lenni az anyukámékkal. Ez most nekem nagyon fontos volt, mert a szülésig már nem megyünk haza. De megígérték hogy majd ők jönnek hozzánkKép

Egyébként velem minden rendben, bár egyre kevesebbet és egyre rosszabbul alszom, de talán a meleg miatt. A babóka is nyom néha, a jobb oldalamra nem mindig enged feküdni. Két nap volt egy kis barnás folyásom, nagyon megijedtem, mert görcsölgettem is, de aztán semmi. Most szeptember 3ig kéne kihúznom mindenféle probléma nélkül, mert akkor megyünk legközelebb orvoshoz. Viszont ma már 35 hetes vagyokKép

Nagyjából végigfutottam kivel mi történt, de még visszaolvasok. Azt látom hogy új babánk még nincsenKép
Deának sok-sok drukk a holnapi naphozKépKépKép

Majd még jövök, üdv mindenkinek:
Vera (35)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Ma megyünk kettőkor a doki bácsihoz, és körbe vezet minket a szülészeten. Meg persze megnézi a babócát is!
Szerintetek érdemes szülésznőt választani, valaki választott már (Mávosok)?
Na most még dolgozgatunk kicsit, tök jó mert már csak a jövő héten dolgozom, azután pihi Kép!

Mindenkinek szép napot!

Üdv

Meme
Meme
 


Meme!Kép

Mi választottunk szülésznőt, mert én szeretném ha a férjemen kívül még lenne ott valaki aki csak velünk foglalkozik. Állítólag a MÁVban a legtöbb szülésznő aranyos, de az én dokim tudott olyat mondani aki pont nem az. Úgyhogy én jobbnak láttam választani egy olyat aki nekünk nagyon szimpatikus, egy 3gyerekes anyuka, tehát tudja miről van szó. Mi szombaton voltunk bent nála, mindent megmutatott, beszélgettünk, és kérte hogy mostantól ha az orvosnál voltam, őt is tájékoztassam hogy hogyan is állunk. Ha pedig megyünk majd szülni, őt kell hívnunk és várni fog bennünket a kórházban. Szerintem ez elég megnyugtató, nem?
De a legegyszerűbb ha ma megkérdezed az orvost hogy ő ajánl-e valakit és ha igen, akkor kit. Mert az is fontos hogy ők jól tudjanak együtt dolgozni.

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulákat, tényleg furi, hogy már ennyi ideje nyúzzuk egymást!Kép

Laura,
én újabban gyakran nyilallok, oldalt a combtő felett (ez szerintem a méhszalag), néha annyira, hogy nem tudok felállni, csak ha azon az oldalon fekszem pár percig. Ezek kívül a kicsikém mostanra úgy helyezkedett el, hogy szinte minden mozdulatával valami ideget talál el lent, ezért a szerméremtájékom is gyakran nyilall, sőt, egyszer a gerincem mellett is a derekamnál.

Docka,
nekünk sincs még kiságyunk és pelenkázónk, de már kinéztük, hogy milyet veszünk, csak éppen nincs raktáron, a szállító meg külföldön van. Azért remélem hazaér, mire szülök.Kép

Szisz,
fura lehet elsőnek lenni a kismamis táblázatban!Kép Nekem már a negyedik hely is elképesztően előkelőnek tűnik!Kép

Judit,
igen, a teát a szülés után kell elkezdeni. Érdekes, hogy neked tetszik az illata, nekem nem igazán jön be. De azért iszogatom majd szorgalmasan.Kép

Dea,
drukkolok, hogy holnap minden gyorsan és rendben menjen!Kép

Meme,
én ugyan nem a MÁV-ban szülök, de választottam szülésznőt (mondjuk nem is kellett választani, mert a dokimnak van állandó). Szerintem azért jó, mert egyrészt így elkerülheted azokat, akik esetleg tojnak rád (szerencsére kevés ilyen van), másrészt ha sokan szülnek aznap, akkor az ügyeletes szülésznőnek sok dolga lesz, és csak keveset tud veled foglalkozni, harmadrészt jó érzés, hogy olyasvalaki segít, akit már ismersz. Hátránya, hogy a választott szülésznőnek illik pénzt adni (mivel kiugraszthatod az ágyából akár hajnali kettőkor is).

Lányok,
van valakinek hasonló érzése: olyan, mintha lepkék repkednének a hüvelyemben, a lepkeszárnyak sűrű de enyhe csapkodását érzem. Nagyon fura. Szerencsére nem állandó, akkor jelentkezik, amikor sokat vagyok függőlegesben, pl. most.

Szép napot nektek, úgy tűnik esni fog!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!Kép

Vera
Örülök, hogy újra itt vagy és, hogy jól éreztétek magatokat a szülőknél.Kép
Nekem rózsaszínes váladékozásom volt, én is beijedtem tőle, de elmúlt.

Meme
Szerintem válassz szülésznőt, én is azt tenném, ha lehetne, de ahol én szülök ott nem lehet.

Zsizsa
A nyilallás nekem szerencsére ritkán van, de a babóca néha elég fájdalmas pontokat talál el. Ilyenkor mindig mondom neki, hogy ez azért fájt ám és ne csinálja.Kép
Ez a lepkés dolog érdekes lehet, még nem hallottan ilyen érzésről.

Dea
Nagyon drukkolok, hogy simán menjen minden. Ez olyan jó, hogy holnap már tutira anyuka lesz belőled.KépKépKép

Holnap reggel elugrom vérvételre, remélem nem lesznek sokan, mert utálok éhezni.

Vigyázzatok Magatokra!Kép
Laura
Laura2
 


Csajok!
Láttatok már 5x átsuvickolt tűzhelyet és kávéfőzőt és óránként felmosott konyhakövet? Ez ment ma egész nap...:-) Az izgalomtól mostanra alig látok, már csak az tart vissza az önkívülettől, hogy Babukát ne ijeszgessem..:-)
Szóval, drága pocakostársaim, számítok mindenki drukkjára holnap reggel nagyon!
Ha minden igaz kispapa majd ír Nektek, de ha nem sikerül, akkor majd én írok egy sms-t Verának és ő majd közvetít!

Puszika Nektek: Dea
Dea
 


Dea!KépKépKép

Holnapra mindenféle jót kívánok Nektek! Ne izgulj, gondolj arra hogy holnap már a kezedben tarthatod a babácskádatKép
Próbálj meg pihenni, bár gondolom az izgalomtól nem nagyon tudsz Kép de azért használjátok még ki az utolsó kettesben töltött éjszakátKép
Holnap pedig várjuk a híreket, aztán pedig ha már otthon lesztek, gyere Te is és mesélj el mindent!

Ne izgulj!!! Megy a drukkKépKépKép
Puszi: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Dea drukkolok!
Ügyesek legyetek!
Szisz
szisz
 


Sziasztok Lányok!

Dea, szorítok! Kép Kép Tényleg ne nagyon izgulj -már amennyire vissza lehet ezt fogni ilyenkor- holnap ilyenkor már túl vagy mindenen, és ott lesz a babukád. Hogy irigyellek... Kép

Anita, bocsi én is ha félreérthető voltam, nem akartalak letámadni vagy ilyesmi Kép Csak tudod én a természetesség megszállottja vagyok, aztán ha lehet próbálom elkerülni mindenféle gyógytermék használatát. Mondjuk lehet hogy könnyen beszélek, mert igazából szerencsére nem is vagyok rájuk szorulva, lehet ellenkező esetben nem lenne ilyen nagy a szám Kép Úgyhogy bocsi mégegyszer, ígérem legközelebb visszafogom magam Kép Kép
Ja, és tényleg a tej+babanyál kombináció a legtutibb megoldás, lehet pont azért is nem volt sose problémám mert ezt mindig rajtahagytam Kép

Docka, a bimbóvédő úgy néz ki -kicsit hülyén hangzik- mint egy második mellbimbó, amit ráteszel a sajátodra. Így lényegében azt szopizza a pici. Hosszú távon azért én sem ajánlom, mert úgy nincs meg az igazi bőrkontaktus, és a babának amúgy is meg kell tanulnia magától ügyeskedni. Viszont 1-2 hétig tuti beválik, annyi idő alatt kiürül az előtej ami eleinte felfújt lufivá teszi a mellet, és a baba is rájön a technikára, amivel aztán már akkor is boldogul, ha később is tele a cici Kép

Fú, én ma voltam tök szarul, szerintem már megint ez a hülye meleg miatt... Egész nap kóvályogtam, délután meg tök kemény volt egyfolytában a hasam, húzódott meg a derekam is fájt Kép Pici fiam meg persze most volt hisztis, semmi se volt jó neki, folyton apuci után nyafogott, én akármit csinálhattam vele. Úgyhogy kikészültem csöppet. Viszont most hogy üldögélek már vagy 1 órája, szépen kiengedett a hasam, és végre érzem ahogy odabent rugdal meg mocorog a hölgyemény, tök jó érzés Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

dea!
Holnapra nagy nagy drukk! KépKépKép Biztos minden simán fog menni, és gondolj arra, hogy hányan szorítunk és irigykedünk, hogy holnap ilyenkor már találkozhatsz a manóval! KépKépKép

A dokinál szerencsére minden rendben volt, csak annyira ideges voltam ettől az egész szülőszobai látogatástól, pedig én leszek az utolsó Kép, de már tökre kivagyok, hogy milyen közel van. Szeretném, is már nagyon a kezemben tartani a picurt, de most rámjött a pánik!

A szülésznővel kapcsolatban végül úgy döntöttünk, hogy nem lesz, a doki se nagyon lelkesedett a választásért. Az ára is elég húzós (20.000-tól felfele), meg mondta, hogy a párom többet fog érni ott, mint egy viszonylag idegen, meg előfordulhat, hogy pont be van osztva és akkor ugyanúgy nem tud velem annyit foglalkozni, mint... Szóval végül így döntöttünk.

A fájásokkal kapcsiban nekem is egyre többet szúr, a doki szerint normális, és magnéziumot mondott rá! de megnyugtatott, hogy a 34. hét után végül is már nincs olyan nagy baj, ha ki akar jönni (Kép van, mert a lakást be kell fejezzükKép)!

Holnap este meg megyünk 3d-re már nagyon kiváncsiak vagyunk és ha nem leszünk teljesen ki, akkor teszünk fel képet a kisasszonyról!

Most viszont már lassan befejezem, kicsit hosszúra nyúltam, bocsika Kép!

Mindenkinek szép éjszakát, és Dea várjuk a híreket!

Meme
Meme
 


Sziasztok!

Dea!
Drukk!!!!!!!!!! Én is úgy izgulok...

Diti!
Köszi a tanácsot!

Szisz!
Mi még nem vettük meg a babakocsit, de most már itt lenne az ideje...Ismerem azt a típust amit vettetek, kicsit hasonlít a Cam-hez meg a Néonato-hoz.

Meme!
Mi se választottunk szülésznőt. Majd lesz valahogy. A MÁV-ban úgy hallottam nem is szokás, de ki tudja.

Gyerekorvos ügyben intéztetek már valamit? Én a körzetihez íratkoztam fel, legalábbis a védőnőnek őt diktáltam be, de nem nagyon ajánlják... (kicsit idős), így most lehet hogy más valakit kellene keresnem. Még egyik gyerekorvossal sem egyeztettem. Kicsit izgulok, mert ezt már régóta el kellett volna intézni, nem?

Docka
Docka
 


Dea !

Szorítunk mi is nagyon!!!Remélem azért kicsit kipihented este még magad!Minden rendben lesz, ne aggódj.
Puszi: Anita+Robó
anita77
 
 


Sziasztok!

Anita
Ti aztán jó korán keltetekKép Ilyenkor szopizik a picur? Tényleg, éjszakánként hányszor keltek fel? Jobban van már a pocija? Te hogy érzed magad? Ahogy kiveszem az írásaidból, nálad nem alakult ki semmi gyermekágyi depresszió, szerencsére vidám a hagvételedKép
Mesélj nekünk a babázásrólKép Legalább had halljak róla, ha a kislányom még nem igazaán akar előbújni;)

Deának ma reggel is egy nagy drukk!
Üdv
Szisz
szisz
 


Sziasztok!Kép

Dea már biztos túl van a császáron, olyan izgi már várom a híreket.KépKépKép

Túléltem a mai vérvételt, persze azért kiakasztott egy bunkó fiatal pasi, aki annak ellenére, hogy még vagy 10-en voltunk előtte a sorszám alapján, fogta magát azt becsörtetett. Pedig kis gyerekkel is vártak, nem beszélve ugye a sorukat becsületesen kiváró kismamákrólKép. Volt viszont egy másik férfi, aki előttem volt és amikor kijöttem a vérvételről odajött és bocsánatot kért amiért nem engedett előre(nem vette észre a pocakomKép). Mondjuk én nem is vártam el senkitől, hogy előre engedjen, de a tolakodás az felbosszantott.

Anita
Tényleg mesélhetnél, hogy egy napotok hogy telik el a babóval.Kép

Meme
A szülésznők is szabott árakkal dolgoznak? Erről nem is hallottam.

Docka
Még nem intéztük a gyerekorvost, de valszeg ugyanahhoz tartozom akihez a barátnőmék és Ő meg van vele elégedve. A jövő héten megyek a védőnőhöz, majd rákérdezek, mert jó lenne találkozni a dokinővel még a baba születése előtt, hogy fel tudja írni a dolgokat.

Vigyázzatok Magatokra és a babákra!KépKépKép
Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Lányok, vajon mi lehet Deával? Kispapija nem jelentkezik, pedig már úúúúúgy várjuk, nem igaz? Kép

A gyerekorvost még én sem intéztem el, pedig jó lenne vele találkozni még a szülés előtt. Ráadásul én olyat szeretnék, aki kijön a lakásra, ne kelljen a babát beteg gyerekek közé vinni oltáskor. De kedden jön a védőnőm, majd megkérdezem kihez tartozunk és mi a véleménye róla.

Nemrég értünk haza a Corából, de annyira rosszul voltam, én nem is tudom mi történt. A baba befeszített és alig tudtam menni. Szorítottam a lábam, olyan érzésem volt mintha mindjárt ki akarna bújni. Nektek volt már ilyen?
Meg is beszéltük a férjemmel hogy mostantól ő intézi egyedül a nagybevásárlást, nekem már nagyon nem hiányzik a sok sétaKép

Megyek is lepihenni, mert még most sem az igazi a pocim. Azért este még benézek, hátha lesz hír Dea babájárólKép

Üdv mindenkinek:
Vera (35+1)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok Lányok!

Vera, nekem 1-2 hete pont ugyanilyen érzésem szokott lenni. Mármint az talán nem hogy kibújik a baba, de az hogy befeszít, az mindenképpen. Olyankor csak éppen csoszogva tudok menni, kínlódás minden lépés Kép Aztán egy idő után el szokott múlni a dolog, de nekem is a sétálás az ami általában kiváltja.

Gyerekorvost mindenképpen olyat válasszatok, akinek már van gyereke, és ha lehet, ne legyen túl idős. Bár a nagy tapasztalat is előnyt jelent, de sokmindenben kicsit maradiak, túl konzervatívak szerintem. A mi dokinénink igen nagy tudású, ezért tisztelem is, a gyerekekkel nagyon kedves, emiatt is különösen kedvelem, viszont pár dologban régi nézeteket vall, és annak annyira nem örülök. Mondjuk gond még nem volt belőle, ő elmondja a javaslatát, én meg csinálom ahogy én gondolom Kép A védőnőnk szerencsére egy fiatal, jófej hölgyike, ő jobban benne van a napi dolgokban, tapasztalt anyuka is, úgyhogy vele abszolút nincs gond.
Ja, és a dokiválasztásban ne az legyen a szempont hogy házhoz jön-e vagy sem. Az első 1-2 hónapban úgyis kijönnek, utána pedig ha vinni is kell oltásra a babát, nem kell attól tartani hogy elkap valamit, ugyanis a tanácsadás és a rendelés egyrészt külön időpontban van, másrészt meg külön helyen is. Legalábbis nálunk ez a gyakorlat, és eddig minden más helyről is ezt hallottam. A baba legalább már egész pici korától más gyerekek közelébe kerülhet, figyelheti őket, edződik a kis szervezete is. És az sem mellékes, hogy ha kimegy a doki, könnyen lehet hogy valami kis mellékest is remél Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors beköszönés. Már nagyon várom a híreket Deáról és a picurkáról. Tényleg írhatna már az apucija!!!
Dea! Szorítottunk egész nap, remélem minden rendben van és sokat gondolunk (remélem már) rátokKép.

Diti: semmi gond nincs , ténylegKép Egyáltalán nem voltál tolakodóKép.Az a jó, hogy tudunk egymásnak ötleteket tippeket adni és hátha segíteni tudunk, aztán kinek ez , kinek az válik be.

Meme: várjuk a képetKép. Amúgy szerncsére én kimaradtam ebből a vége felé történő bepánikolástól, hiszen gyorsan jött a szülésünk, de gondolom már nagyon "rossz" lehet, hiszen már Ti is nagyon babáznátok. kitartás!Kép

Docka: nálunk a gyermekorvos úgy működik, hogy körzetek vannak és automatikusan oda tartozunk ahová....
Habár mi fogadtunk egy gyermekorvost, aki minden hónapban kijön, és az olásokra sem kell hurcolászni Robót, hanem azt is itthon adja be.Végülis elkésve nem vagytok, de nem árt időben gondolkodni, kit is szeretnétek. Mi is gondban voltun, mert nem nagyon ismertük az itteni orvosokat.Amúgy az orvos ahogyan a kórházból kijöttünk , már az első napon kijött, pedig előtte ő volt a kórházban ügyeletben és ott is megvizsgálta Robikát.

Szisz:igen korán fent voltam, sőt van mikor sokkal korábban van szopiKépés mire végzünk , akkor már nem fekszem vissza.A depresszióról annyit, hogy nem gondoltam volna , hogy nálam is kicsit "megjelenik " majd.A kórházban , érdekes két lány is nagyon sírógörcsöt kapott. Én még ott semmit nem éreztem. Mikor hazajöttünk két napra rá, Robókával egyedül voltam a szobába és figyeltem ahogyan alszik, aztán egyik percről a másikba elkezdett potyogni a könnyem. Megmagyarázhatatlan érzés volt, mert semmi hatás nem ért közben , csak úgy jött...
Párom is kérdezte, hogy mi a baj, de végülis nem volt semmi, csak jólesett jól kisírni magam. Talán nálam ennyiben jelentkezett...Aztán elmúltKép.

Babázásról: nem nagyon akartam sokat írni róla, mert tudom, hogy mennyire várja már mindenki és talán egy picit a szíveteket fájdítanám vele, hogy mi már túl vagyunk a szülésen és kezemben tarthatom a mi kis szemünk fényét. Csodálatos érzés lányok!A világ legjobb érzése ez. Amúgy kicsit irígy is vagyok rátok ám! mert amikor a babócátok megszületik és a melletekre helyezik majd, na azt az érzést nem lehet semmihez hasonlítaniKép.nagyon jó, és emiatt irígy is vagyok, de miért is? Hiszen átéltem már, de megismételném még még még...
Napjaink eléggé egybefolynak: szegény Robókám ha nem sírdogálna sokat ,akkor etetés és alvásból állna a napunk.kb három óránként eszünk, azaz eszik ő , hisezn sokszor sajna magamra még annyi idő sincs sokszor, hogy harapjak vmit(ez nem helyes, tudom!), eszik Robikám, utánna lefejem a maradék tejcsit,azután ha nem jönnek a csúnya görcsök, akkor sikerül elalukálni, ha viszont jönnek, akkor kicsit húzósabbKép.
Robókám amúgy szerintem nagyon ügyes kisfiú. Már rendesen figyel ránk , a szemkontaktus működik nála rendesenKép.Nagyon értelmes!
Képzeljétek a minap, igaz véletlen lehetett , de akkor is: hason feküdt az ágyunkon délután, és gondolt egyett és oldalra fordult, majd kicsit megijedt, hogy mi is történik vele, na és onnan pedig szépen a hátára gördült. hát azt hittem nem jól látokKép.Öt hetes Robikám megfordultKépAmilyen pindurka , annyira kis erős és fejlett (szerintem).
Az esti pancsizást élevezné nagyon, HA nem lenne akkorra már annyira éhes, hogy namégKép.Azt a hisztit a ciciért. Tényleg , sokszor ha a pocijába lenne már a tejcsi is késő lenne
Jaj , lányok ! Szóljatok rám, hogy ne írjak litániátKép, mert nagyon bele tudok ám lendülni...
Köszönöm, hogy rákérdeztetek hogyan vagyunk, aranyosak vagytokKép

Na elbúcsúzom, és várom a híreket Deáról és a pindurkáról!

Persze mindenkiért fogunk aggódni!Kép.

Anita+Robika
anita77
 
 


Sziasztok!

Vera!
A görcsölés szerű valami nálunk is van, megkérdeztem a dokit , erre ő azt mondta, hogy helyezkedik a baba feje de ez természetes, hát néha alig tudok felállni, meg elindulni, már csak másfél hónap!

Amúgy sikeresen meg lettek a képek 3d-n, szuper érzés volt hogy láthattuk végre Nórcit, már ha csak így is egyenlőre! természetesen a kisasszony végig aludt, és nem volt valami aktív, de így is tudtunk volna még benne gyönyörködni!

ja és most megpróbálunk egy pár képet feltenni!

Reméljük, hogy Deával minden rendben, már nagyon kiváncsiak vagyunk mi is rájuk, de gondolom most apuci repked a boldogságtól!

Holnap megyünk a következő esküvőre, úgyhogy szorítsatok (mert azért tartok a hosszú úttól), vasárnap jelentkezünk!

Anita!
Tök jó, hogy írsz Robikáról és szerintem mindenki kiváncsi rátok, mert kicsit nekünk is az első babánk KépKépKép!
Sok puszika nektek!

Mindenkinek üdv Meme

A kis lustaság vagy a szemét vagy a száját takarta el, egybe nem mutatta magát, de azért már elég jól kivehető KépKépKép

KépKép
Meme
 


Sziasztok!

Csak egy gyors helyzetjelentésreKép tudok jönni. Kíváncsi voltam Dea kispapija jelentkezett-e már.

Hát Lányok, én ma majdnem bekerültem Dea mellé a kórházbaKép Hajnali fél ötkor arra ébredtem hogy valami hirtelen kifolyt belőlem. Odanyúltam és a sötétben is láttam hogy vér. Felébresztettem a férjem (mivel egy hónapja már történt velünk ilyen, ezért én annyira nem ijedtem meg), szegény nagyon megijedt. Hát mit mondjak, elég tetemes mennyiségű vértócsa volt alattam, és ez azért is furcsa mert előtte voltam kint wc-n, épp hogy visszaaludtam. Szóval nagyon gyorsan jött, és nagyon sok. Öt után már a kórházban voltunk, ahol az ügyeletes doki megállapította hogy ez ugyanaz ami a múltkor volt, vagyis a méhlepény rosszul tapad, eléri a méhszájat. A baba jól van, meghallgattuk a szívét, nagyon kis aktív szerencséreKép Viszont a doki a vizsgálat után közölte hogy akkor felvesz az osztályra, mire én, hogy nem szeretném, ha nem muszáj. Így hazajöttünk (bár ráírta a papírra hogy nem fogadtam el a kórházba való felvételt), pihenni itthon is tudok, jobban mint a kórházban.
A dokimat természetesen azóta sem tudom elérni, elég mérges vagyok, mert hétfőn szeretnék hozzá elmenni egy UHra, majd akkor megnyugszom, ha láttam a méhlepény állapotát és persze a babát.Kép
Szóval ez történt velünk ma reggel, megyek is feküdni, de naponta egyszer azért igyekszem benézni hozzátok!
Drukkoljatok hogy még 4 hetet kihúzzunk, utána jöhet a babókaKép

Üdv mindenkinek és nagyon vigyázzatok magatokra!
Vera (35+2)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!Kép

Vera
Pihenj sokat nehogy gond legyen. Talán jobb, hogy nem feküdtél be én is attól félek a legjobban. Valahogy semmi kedvem nem lenne hetekig ott lenni, ezért nem is szóltam a dokinak a rózsaszínes váladék miatt. Persze azért várom már a szerdát, hogy láthassam a babókámat, meg remélem a méhszájat is megnézi a dokibácsi.

Meme
Nagyon édes a pici lányodKép.

Anita
Jó, hogy írtál magatokról, így legalább tudjuk nagyjából mire számíthatunk. Az egyik barátnőm mondta, hogy az első pár hét katasztrófális volt, de most, hogy már nagyobb a baba sokkal jobb.

Dea kispapája
Várjuk már a híreket nagyon a babáról és Deáról is. Remélem jól vannak és nemsokára jönnek haza.Kép

Olyan jó lenne már, ha kicsit lehűlne a levegő, mert kezdek megint besokallni ettől a kánikulától.Kép

Vigyázzatok Magatokra!Kép
Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Anita
Én pedig rád irigykedemKépDe nagyon jó volt olvasni a soraidat.

Már 1 hete nem vagyok hajlandó használni a liftet hétha elindul a kislány kifelé. Nekem ráadásul azt mondták a cukornál nagyobb az esélye a koraszülésnek, na ehhez képest már a 39. héten járok...

A férjemet felkészítettem egy esetleges depisebb időszakra, legalaábbis olvastatok vele ebben a témában, hogy figyeljen oda és rázzon fel belőle ha észlel valamitKép

Vera
Gondolom ijesztő lehet egy ilyen hajnali vérzésKép Vigyázz magadra és ne idegeskedj.
Már időben vagytok mindkettenKép
Szép hétvégét!
Szisz
szisz
 


Sziasztok!

A helyzet sajnos változatlan, ma hajnalban ismét nagyon véreztem, sokkal jobban mint tegnap.Kép Reggelig vártunk, utána megint a szülőszobán kötöttünk ki. Most UHon is megnéztük a babát + a lepényt, és a doki sem tudja mitől van ez a vérzés, ugyanis most nem éri el a lepény a méhszájat. Valahonnan mégis vérzik. Ő szintén azt akarta hogy maradjak bent, de még holnap szeretnék elmenni a saját orvosomhoz, és majd utána meglátjuk. Ha holnap ő azt mondja menjek be, akkor nincs más választásom. De annyira nem vágyom rá.Kép

Valaki meg tudná mondani (aki már volt kórházban a terhessége alatt) hogy ez a kórházas dolog hogy megy? Mert lehet holnap nem lesz más választásom és be kell feküdnöm.Kép
Állítólag nem a babás osztályra fektetnek, hanem a nőgyógyászatra, lehetőség szerint nem a nagymamákkal, hanem hasonló problémájú nőkkel egy szobába. De én még sosem voltam kórházban, semmi tapasztalatom nincs. Attól tartok, ha most befekszem, szülésig már nem engednek haza...
Ja, és hiába vagyok 35,3 hetes (UH alapján 34) a babát csak 1540 grammnak mérték, ami szerintem nagyon kicsi, ahhoz képest hogy júl. 30-án 1340 volt, és akkor a dokim szerint óriási. Akkor közel egy hónap alatt csak 20 dkg-t hízott?!
Szóval holnap mindenképp megyek a doktornőmhöz, remélem rendel is, ugyanis a hétvégén külföldön vanKép

Vigyázzatok magatokra, én is megyek és lefekszem.
Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera,
szerintem ne kockáztass, kibírod a kórházat, és ha sürgős segítségre van szükség, ott azonnal megkaphatod. Én a helyedben már ma befeküdtem volna, nem olyan vészes, és a babáért mindent. Én a májust végig bent töltöttem. Mikor az SZTK-s doki mondta, hogy legjobb lenne, ha aznap bemennék, én aznap bementem. Ha nincs gond, a dokid úgyis hazaenged, ha meg inkább bent tart, attól se félj, nincs már olyan sok hátra, és biztos okkal teszi, jobb az, ha végig figyelemmel tudnak kísérni. Drukkolok, hogy ne legyen gond, de szerintem gondold át ezt a mai befekvést, ha most is vérzel, inkább menj vissza. Az UH eredményekre meg ne nagyon adjál, mert elég sokat is tudnak tévedni le is, fel is, akár 10-20%-ot is a súlybecslésnél.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Vera!

Zsizsa jól mondja a baba súlyával kapcsolatban. Nagyon sokat tud tévedni az uh. A zsírszöveteket ugyanis nem látják, csak a csontok hosszából következtetnek és a nagyságukból. A fiamnál fél kilogrammot tévedett az uh. Jól be is voltam rezelve, hogy hogyan fogom megszülni a több mint 4 kg-os fiamat, de szerencsére "csak" 3540 grammot nyomott az 55 cm-hez. Azért az a fél kiló nem mindegy egy 1,5 kilós babánál! Ha még mindig vérzel, inkább be kéne menni a kórházba, mert ha életmentésről van szó, akár másodpercek is számítanak, nemhogy minimum 20 perc amíg beértek. Igaz nem tudom mennyi idő tőletek a kórház, de bizonyára több időbe tellik, mint betolni a műtőbe. Bár drukkolok, hogy ne legyen semmi baj és csak egy erecske legyen ami semmi fennakadást nem okoz, csak riogat.

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Vera
Inkább bírd ki azt a pár hetet a kórházban,mint kockáztass (persze tudom könnyű így mondani...Kép)Amúgy el is röppen az idő, ha kismamákkal kerülsz majd egy szobába. Biztosan lesz közös témátok!Kép Nagy előnye a kórháznak, hogy több orvos is megvizsgál és több szem többet lát...illetve én hiszek benn, hogy ha befektetnek, oda is figyelnek rád nagyon.
Nagyon drukkolok neked, vigyázz magatokra!
Szisz
szisz
 


Vera, én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz: semmiképp ne kockáztass, a baba érdeke a legfontosabb, és nem véletlen hogy két doki is azt mondta hogy feküdj be. A vérzés az egyik legkomolyabb intő jel hogy valami nincs rendben, és ha tényleg sürgős segítség kell, néhány percen is múlhatnak a dolgok.
Zsizsának teljesen igaza van abban, hogy a dokid úgyis hazaenged ha ő mégis úgy tartja jónak. Én sem rajongok a kórházért, de azért ki lehet bírni, főleg azzal a tudattal hogy nem is igazán beteg vagy, csak a picid érdekében cselekszel, akit teljes egészségben szeretnél a karjaidba kapni.
Gondold át tényleg, ez az áldozat szerintem megéri.

Diti
diti
 
 


Sziasztok!Kép

Vera
Sajnálom, hogy megint véreztél.Kép Szerintem is be kéne feküdnöd, főleg ha még azt sem tudják mitől van. Persze ez midig így van, pont akkor nincs itt az ember dokija, amikor éppen kellene. Amikor én befeküdtem, akkor csak telefonon tudtam elérni, és úgy beszéltük meg, hogy a biztonság kedvéért bemegyek. Előtte én sem voltam még kórházban, de így, hogy már tudom mire is számítsak nem félek annyira. Persze hetekig én sem szeretnék bent lenni és várni, hogy megszülessen a baba, de az Ő érdekében megtenném.
Holnapig feküdj sokat és próbálj meg nem idegeskedni.Kép

Nekem tegnap éjszaka és ma egész nap iszonyú sokat keményedett a pocim.Kép Lehet, hogy azért, mert a Magnerot helyett, most Magne B6-ot vettem és lehet, hogy ez kevés nekem. Viszont már nem érte volna meg vennem egy 50 Db-os magnerotot 1700-ért erre az egy hétre. Ha belegondolok, hogy mennyit kötlöttem a különböző tablettákra, hát nem kis összeg az biztos. Na de a babáért mindent.Kép

Kár, hogy Deáról még nem tudunk semmit. Remélem minden OK velük. Nem úgy volt, hogy Verának küld egy sms-t ha a kispapija nem ír?

Vigyázzatok Magatokra!
Laura
Laura2
 


Sziasztok Lányok!
Dea
Nagyon várunk már valami hírt! El tudom ugyan képzelni, hogy most kisebb gondod is nagyobb annál, mint haogy nekünk irj (akár kispapi által) de azért mindenesetre nagyon izgulunk értetek!
Vera
Hát pihizzél, és nehogy beelözzél ám! ;) Egyik jóbarátunk a második ilyesmi vérzésnél került kórházba, már haza sem engedték utána (másfél hónapot volt bent), de amikor kórházba került majd fél napot a szülöszobán töltött...akkor már inkább be kéne talán menni magadtól...de persze ezt Te érzed a legjobban. Ö mindenesetre idöben szült a végén.
Anita
Nagyon jó, amikor magatokról beszélsz, erösiti bennem legalábbis a várakozást, és azt hiszem épp ezzel sokat segit. Mert én legalábbis nagyon izgulok, hogy milyen lesz anyának lenni...
Ma voltunk bent kispapival megnézni a szülészetet, szülöszobát ( a Nyíröben, tudjátok) és nagyon tetszett. Itt a babaneten nem sok jót olvastam, de élöben családiasnak, barátságosnak és mindenek elött nagyon nyugodt helynek tünt. Vannak babás és nem babás szobák is, oda kerülsz, ahová kéred magad, csak töled függ. A babás szobánál is elviszik éjjelre a picit (kb. fél tiztöl fél hatig), de ha fejsz neki tejcit, akkor csak azt adnak neki éjjel is. (elképzelhetö, hogy meg lehet kérni, hogy hozzák ki, de ezt mindenesetre nem ajánlották.) Vannak fizetös szobák is, egyszemélyesek, de nem sokban különböznek a kétágyastól. Amit elfelejtettem kérni, az lista, hogy mit kell vinni...kénytelen leszek megkérdezni majd a dokimat. Hallgattunk egyébként szivhangot is, minden rendben, de a növér mondta, hogy ö ugy gondolná, hogy korábban fog jönni a baba, mert keskeny a csipöm (szerintem nem, de ez más kérdés Kép ) Vicces volt, mert mondta, hogy pihenjek sokat, mert még két hetet ki kéne birni minimum, és ne fessek, meg ilyesmi...no mi meg mint tudjátok tetötér beépités közepén vagyunk, persze festeni kell egy csomót...bár jó része már megvan. Hát ennyi a mai esemény, csütörtökön UH, másodikán meg doki. ÉS ma kezdtük meg a 9. hónapot!
Sziasztok, vigyázzatok ám magatokra!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Vera, szerintem is maradj bent a kórházban, ha ezt javasolják, szerencsére már 'csak' maximum 4 hét van hátra, azt az időt jobb biztonságban tölteni. Egyébként a vérzés fájdalommal is jár?

Holnap reggel megyek először CTG-re, majd beszámolok róla.
Tényleg jó lenne hallani a híreket Deáéktól.

Judit (36)
Judit74
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: