Új privát üzeneted érkezett!

Vera!

Nagyon szorítok, hog minden rendbe legyen. tényleg ha be kell feküdni akkor ne tétovázz! Ki fogod bírni! Főleg ha a doki úgy látja jónak , hogy maradj, akkor tényleg szükséges az orvosi megfigyelés. Amúgy mikor szültem, akkor volt egy lány 32. hétben (igaz ő a keményedései és a méhszáj lerövidülés miatt), de ő is ott feküdt a szülészeten, ahol mi .De ez kórháza válogatja , gondolom én. Nagyon fogok szorítani és ne gondolj egyből a legrosszabra. Meglátod minden renben leszKép. Szorítok értetek!A súlyokat meg ne is figyeld, mert csak aggodalomra ad okot. Mondjuk "szerencsére" nálam soha nem mondták meg Uh hogy Robóka mennyi súllyú, mert nem is volt rá lehetőség, de így utólag lehet, hogy jobb is....
Ha esetleg netán kisebb súllyú lesz, az sem gond, jobban és hamarabb erősődnek ezek a bébik.Lásd Robikát: csuda életre való kis erős.

Képzeljétek , a fejét már úgy tartja, mint a nagyokKép.Pedig még csak hat hetesek leszünk kedden.ImádomKép.

Szóval Vera kitartás és ne ess kétségbe! próbálj lazítani. Amúgy ezt másnak is ajánlom. Én sokat csináltam , hogy kinyújtóztam az ágyon és becsukott szemmel meditáltam egy kicsit. Mondogattam " jól vagyok , jól érzem magam, egészséges babócát hordok a szívem alatt meg ehhez hasonló csuda pozitív dolgokat és napjában többször is megismételtem.Nagyon jól ellazított.
Vera! Azért mindenképpen értesíts, hogy mi lett . jó?

Deáról még semmi hír? Mi meg itt aggódunk már miatta!Remélem minden rendben van náluk!!!

Mindenkinek jó éjt, és vigyázzatok magatokra. kitartás lányok , már nem sok van hártaKép

Anita+Robika
anita77
 
 


Kedves Mindenki!

Örömmel jelentem be kisfiunk Ábel születését (péntek de. 11:51-kor).
Baba és Mama egészségesek (ugyan el?re tervezett
császár volt)! A kiscserkész: 3,27 kg-os és 54 cm!
(CSAKÚGY TIZEDRE PONTOSAN, MINT AZ APJA VOLT ANNAK
IDEJÉN! :-))

Képeket majd csak hétf?n tudok szolgáltatni, türelem!

Üdv.: Nagy Gábor

U.i.: Bocs, hogy csak most írok, de béna voltam nem engedett be a rendszer, pedig már a születés óta próbálkozom folyamatosan!!! :-(
DEA
 


Gábor!

Sok-sok gratula a picihez, gondolom nagy most a boldogság! KépKépKép És megvan a második topic babánk KépKépKép! reméljük, hogy minél hamarabb hazaviheted a kis családodat! Deának meg sok sok türelem és nyugi Kép!

Vera!
Én is csak azt tudom mondani, mint előttem, hogy a baba az első, és miatta ki kell bírni a kórházat is ha muszáj! És ha két orvos mondja azért az már elég nyomós ok! Kitartás!

Velünk szerencsére minden rendben, habár mi is sokat keményedtünk de gondolom ez az esküvő, meg a nagy nyüzsgés hatása, úgyhogy most pihizünk!

Mindenkinek jó éjt!

Üdv:

Meme
Meme
 

 
 

Gábor!

Gratula a picihez, meg az ügyes anyukájához, én már sárgulok is rendesen hogy neki már megvan a babája, nekem meg még vagy 1 hónap Kép
Sok-sok boldogságot nektek - meg persze kitartást és türelmet a későbbiekre Kép

Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Most én (76vera kispapija) vagyok a gépírónő, Verát nem engedem ki az ágyból. Kép
Deának és kedves családjának gratulálunk és sok boldogságot kívánunk a babához!!!
És most figyeljetek, még ilyet is kreálnom kellett:
Kép


<pre>
<center>Név</center> <center>Szülés tervezett dátuma</center> <center>Szülés tervezett helye</center> <center>Szülés dátuma</center> <center>Baba neve</center> <center>Baba adatai</center>
Anita 2003. augusztus 4. Jászberény 2003. július 15. Róbert 2600 gr / 50 cm
Dea 2003. szeptember 1. MÁV Kórház 2003. augusztus 22. Ábel 3270 gr / 54 cm
Sziszke (lány) 2003. szeptember 4. Dél-Pesti Kórház
Docka (fiú) 2003. szeptember 9. MÁV Kórház
Zsizsa (lány) 2003. szeptember 13. Schöpf-Mérei Kórház
Judit 2003. szeptember 18. MÁV Kórház
Laura (lány) 2003. szeptember 20. Újpesti Kórház
Diti (lány) 2003. szeptember 20. II. sz. Női Klinika
Kati (fiú) 2003. szeptember 20. Margit Kórház
Vera (fiú) 2003. szeptember 26. MÁV Kórház
Edit (fiú) 2003. szeptember 30. Nyírő Kórház
Gigi (lány) 2003. október 5. Fejér-Megyei Szent György Kórház
Meme (lány) 2003. október 6. MÁV Kórház
</pre>

(Egyébként köszi hogy szorítotok, egyelőre jól vagyunk, reggel irány a doki, aztán meglátjuk hogy maradunk-e itthon, vagy marad a kórház...)
Vera & Ákos

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!Kép

Dea és Gábor
Gratulálok a kis ÁbelhezKép sok boldogságot kívánok és persze sok tejcsit a kisbabának.KépKépKép

Ákos
Köszönjük az új táblát.Kép Ha Verát benntartják, akkor légyszives tájékoztass majd minket, hogy mit mondott a dokija. Azért bízom benne, hogy nem komoly és hazaengedik még a szülés előtt.

Anita
Tényleg nagyon ügyes a Robikád.KépKépKép

Úgy izgulok, hogy már csak egy hetet kell kibírom és utána már jöhet a baba.Kép Persze azt nem tudom, hogy mikor akar kibújni, még az is lehet, hogy kivárja a 40. hetet. Azt álmodtam, hogy kisfiam született, bár elvileg kislányt várok.Kép

Szisz, Docka, Zsizsa
Ti már nagyon közel vagytok a kiírt időponthoz nem izgultok? Akár már meg is szülhetitek a babócákat. Most már biztos beindul a babaeső, végülis mindjárt nyár vége van.Kép

Szép napot mindenkinek!Kép
Laura
Laura2
 


Gábor, Dea,

gratulálok! Kép Nem semmi-éppen akkora lett, mint az apja annak idején? Kép

Ákos,

köszi a táblázatot és drukkolunk Verának is! Kép

Lányok,

ma voltam először CTG-n. Egy nagy karosszékben ültem, egy kis korongot kellett a hasamhoz szorítanom 10 percig. Végig hallottam a kicsi szívverését, érdekes, amikor mozgott, felgyorsult az üteme, amikor visszanyomkodtam a kis lábát, egész magasra felugrott a pulzusa, de nem húzta vissza. Olyan volt, mintha izgalomba jött volna, hogy történik valami. Kép Keményedésem nem volt a 10 perc alatt. Most az orvosnak sem adtam pénzt. Tényleg, az asszisztensnek illik valamit adni a szülésig?

Judit
Judit74
 


Sziasztok!

Dea&Gábor
GratulálokKép Várjuk a képeket! Mikor jöhettek haza?

Vera
Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen és hazajöhess!

Laura
Én már 2 hete folyamatosan készülődöm, de a picilányom nemKép Nincs keményedés és semmi jele, hogy ki akarna bújni. Nagyokat mocorog és rugdosódik...lehet hogy kivárja az idejét, de legalábbis hogy a kánikula lemenjenKép

Ma megvolt az első CTG-m is. Olyan jó volt hallgatni a kis Bogyóka szivecskéjétKép

Szép napot mindenkinek!
Üdv
Szisz
szisz
 


Sziasztok!

Sajna semmi újat nem tudok mondani, ugyanis a doktornőm csak ma este ér haza külföldről, így nem tudtunk hozzá elmenni. (Ráadásul én ébresztettem a mobilján reggel negyed 9kor. Már tiszta rosszul vagyok attól hogy fel kell hívni, nem tudom mikor zavarom és mikor ér rá. Tiszta röhej.Kép) Holnap délelőtt azért fel fogom hívni, hogy nézzen meg a kórházban vagy szerdán a magánrendelésén. Szerencsére vérzés azóta nem volt, úgyhogy most egy kicsit megnyugodtunk. A baba sokat mozgolódik, úgyhogy remélem ő is jól van. Már csak a súlya aggaszt egy kicsit, de remélem az is megfelelő lesz, és csak félremérte az ügyeletes doki azon a szuper kórházi gépen...

Kispapimat tegnap rávettem hogy küldje el nektek a táblát Dea babájának adataival kiegészítve, látom megoldottaKép

Köszönöm hogy így aggódtok értünk és hogy szorítotok, holnap vagy holnapután már többet fogunk tudniKép
Addig is üdv mindenkinek és vigyázzatok magatokra! Szerintem is nemsokára beindul a babaeső, szinte mindannyian a finisben vagyunkKépKépKép Mindenkinek drukkolokKép

Sziasztok: Vera (35+4)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Dea és Gábor!
Gratulálok!!!

Szisz!
Most már te vagy az első...

Én valahogy úgy érzem, hogy mi kivárjuk a szept 9-et, de hát ugye soha nem lehet tudni.

Üdv,
Vigyázzatok magatokra

Docka
Docka
 


HurrrrráááááKép Kép Kép megszületett a második topik bébiKép.

Dea és Ábel! Nagyon jó egészséget kívánunk Nektek, mielőbb gyertek hazaKép nagyon várunk!
Nagyon sok tejcsit kívánok és gyors gyógyulástKép.
Már nagyon vártuk a hírt.

Gábor! A képeket nagyon várjuk és vigyázz ám nagyon az új kis jövevényreKép.Figyelj rájuk nagyon odaKép.Gratulálok!!!!

Lányok , ennél jobb hír nem is fogadhatott maKép.

Viszont Vera miatt nagyon aggódom!

Vera! Remélem mielőbb jelentkezel és minden rendben volt ma. Ha netán a kórházba kellett maradnod, nagyon szorítok, hogy rendben legyen minden. Fel a fejjel!!!kitartás , már nem sok van hátra és ha feküdni kell, hát ki fogod bírni. Nézd meg Zsizsát is (magam nem akartam írni), hogy mennyit feküdt ő is és kibírta(kibírtuk).
Nagyon ügyi kispapid van.
Ákos: köszönjük a táblázatot. Hamarosan fel lesz töltve bébikkelKép Kép.
Vigyázz nagyon Verára! ne enged felkelni, ha otthon van!na és jelentkezz néha.

Meme: jó volt az esküvő? Pihizzél sokat! Örülök, hogy rendben mindenKép.

Laura: ne izguljKép. érdekes én soha nem álmodtam matga a szülésrőlKép.

Judit: örülök, hogy rendben minden. Nálam úgy volt, hogy az NST-t a szülésznő csinálta és én első alkalommal egy kisebb jelképeds összeget adtam neki, a következő alkalomra pedig nem került sor, mert szerdán kellett volna menni és Robikám gondolt egyett és kibújt keddenKép.Szerintem , habár nem tudom van e fogadott szülésznőd vagy sem, mindenkinek nem kell adni, én is csak azért adtam mert őt néztem ki szülésznéninekKép.

Szisz: öülök, hogy nálatok is rendben minden.

Lányok, most hulla vagyok, egész este nem aludtunk, és szegény Robikám még nappal sem. Ez a fárnya pocakmanó nem akar kibújni és mindig bántja RobikátKép.Most aludt el egy picit, de lassan fürödni is kéne. Képzeljétek, annyira sírt, hogy már igazi könnyei voltak. A könnyeknek végülis örtülni kéne, mert így nincs elzáródva a könnycsatorna....
Na és persze olyan ügyi, hogy a fejét tartja és a tekintetével már figyelKép IMÁDOMKép

Üdv mindenkienk, jó éjt, pihizzetek amíg lehet!

Anita+Robika
anita77
 
 


Vera!

Mivel a levelem lassan egy órája írom, így elkerülte a Te leveled!Szorítok nagyon, hogy rendben legyen minden! Pihenj sokat!Köszi a táblázatot.A súlya miatt ne aggódj!!!!!!

Docka: remélem Ti is jól vagytok!!
anita77
 
 


Sziasztok!Kép

Sajnos tegnap egész nap és még éjszaka is keményedett a pocakom. Ráadásul nyilallgatott is alul és az egész olyan rossz fájdalmas volt.Kép Szerintetek az összehúzódásoknál a babát összenyomja a méh vagy azért van helye?
Már nagyon várom a a holnapi CTG-t, meg az uh-t is, főleg mert múltkor olyan aránytalanok voltak a baba méretei. Na meg a méhlepényre is kiváncsi vagyok, hogy mennyit öregedett azóta.

Vera
Sajnálom, hogy még mindig nem látott a dokid, talán ma majd mond valami okosat. Lehet, hogy a súlyát meg egyszerűen elmérték, biztos többet hízott annyi idő alatt. Azért az jó, hogy a vérzés legalább elállt.

Drukkolok, hátha valakinél beindul a szülés és kibújik egy újabb babóca.Kép Lassan már nyithatjuk az új topikot is, nem?

Szép napot Mindenkinek!Kép
Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Vera,
vigyázz nagyon magadra továbbra is! Kispapi menőmanó, ügyesen megcsinálta a táblicskut!Kép

Dea, Gábor,
gratula Ábelhez!KépKép

Laura,
én már kezdek nagyon izgulni, sőt egy picit félek is a szüléstől, de ezt próbálom meditatíve leküzdeni.Kép Én is álmodtam már többször a szülésről, de bennem az maradt, meg, hogy utána egy puha karfiolszerű valami lett a hasam, meg az, hogy szoptatom a babát, úgy, ahogy előtte olvastam.

Judit,
én ma megyek a harmadik CTG-mre a választott szülésznőmhöz, és először megkérdeztem, hogy mennyivel tartozom, és azt mondta, hogy semmivel. Mi a szülés után akarunk majd adni neki, még nem tudom, hogy mennyit.

Anita,
szegény Robikát úgy sajnálom!Kép Remélem, hogy a fránya hasfájás tényleg csak három hónapos korukig tart, addig meg a szereteted kárpótolja valahogy.

Laura,
tegnap én is keményedős napot éltem, nekem nem annyira nyilallgat, mint inkább feszít még pluszban alul, de úgy, hogy alig kapok levegőt. Ez már a szülésközeli állapot.Kép

Lányok,
mától építem le a méhlazító adagomat, ma már csak kettő, holnap egy jár, holnapután gyógyszer nélkül kell átvészelnem a napot. Kiváncsi vagyok, mennyit fogok keményedni, és hogy bírom ki. Kicsit tartok tőle, de hát már visszajött a doki, akár szülhetek is. De még egy kicsit úgy bent tartanám a babót, bár ha túl sokat keményedek, akkor lehet hogy ezt a kívánságot még átgondolom.Kép

Az egész rokonság babalázban izzik, tudnám, hogy hogyan fogom lebeszélni őket arról, hogy állandóan a nyakunkon lógjanak. Ezen már egy ideje gondolkodom, de nem lesz könnyű sértődés nélkül megúszni.

A hasam meg olyan, mint egy vízrajzi térkép, a köldököm a völgy, és sugárirányban milliónyi kis erecske, patakocska és folyócska tarkítja, szép bíbor színekben. Érdekesen fog kinézni, miután visszamegy a hasam. De ez legyen a legnagyobb gondom.Kép

Minden jót, úgy tűnik, ma hűvösebb napunk lesz!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Lányok!

Zsizsa, végülis konkrétan nem tudom elképzelni milyen volt az álmod a szülés utánról, de nekem a tapasztalatom kicsit vicces volt Kép Azaz először elkeserítő, aztán már csak mosolyogtam rajta. Pár órával a szülés után, mikor már az ágyamban feküdtem és azon járt az agyam, hogy úristen, megvan a kisbabám, még nem nagyon volt időm a hasam állagára is gondolni. Inkább azon csodálkoztam, hogy teljesen úgy éreztem hogy még mindig mocorog bent a Pindur Kép Hiába tudtam agyilag hogy nemrég már ott volt a kezemben, az érzet az tökre megvolt, ő bizony még ott rugdal a pocakban Kép Kép
Na de nem is ez volt az elkeserítő... hanem másnap reggel az első fürdés. Végignéztem magamon, aztán nem nagyon tetszett amit láttam. Főleg mikor lehajoltam Kép A hasam persze már sokkal kisebb volt, de csak kb. feleakkora mint szülés előtt, viszont az állaga... Lógott mint a kelt tészta, mikor kiöntöd a tálból Kép Először kicsit elkeseredtem, de este már csak vigyorogtam rajta. Pár nap után pedig már észrevehetően javult a helyzet, otthon még együtt is nevettünk rajta a férjemmel Kép Végül nagyon szépen visszahúzódott a kinyúltság, már "csak" a felszedett zsírpárnák maradtak, de azokat meg mikor épp elkezdtem volna tornáztatni, jött a hír hogy érkezik a tesó, szóval a hasizmozásról megint jó időre lemondhattam Kép
Azért kíváncsi vagyok most milyen lesz majd a helyzet így a második baba után, de éppen most ez foglalkoztat a legkevésbé. Inkább én is parázok már a szüléstől, pedig az első tapasztalataira építve most is gyors "menetet" jósolt a dokim. Persze azért be vagyok tojva rendesen Kép Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés. Képzeljétek, most jöttem meg a CTG-ről, produkáltam 4 darab 100-as csúcsot 30 perc alatt, ezek után az ügyeletes dokinő azt mondta, hogy vetne egy pillantást a méhszájra, mivel az is lehet, hogy már most fogok szülni, az eredmény: a méhnyak teljesen elsimult, és be tudja dugni az ujját. Szóval azt mondta, hogy ha elkezdődnek a fájások, azonnal menjek be, fél napot se várjak, mert hamar szülni fogok. Szóval ha nem jelentkeznék, akkor szülök. Azért a tesómmal majd küldök üzenetet, mint amikor a kórházban voltam. Kispapi szeretné megvárni a szeptembert, de úgy látszik, ez már nem fog összejönni, mivel holnap veszem be az utsó méhlazítót reggel, ezért lehet, hogy este már vajúdok. Ki tudja. Izgulok is rendesen.Kép

Most megyek pihenni, hátha a holnapot még kibírom, délután megyek a dokimhoz UH-ra, szeretném azért még látni a picit, nem rossz azt tudni, hogy mekkora.

Jó éjszakát mindenkinek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Zsizsa!
Ez tök izgi! Kép Drukkolok hogy úgy menjenek a dolgok ahogy te szeretnéd! Lehet, hogy holnap már babázol? Kép

Ma voltunk a szülészeten a fogadott dokimnál, csak azért nem jelentkeztem eddig mert a sok izgalom után rendesen bealudtam délután miután hazaértünk Kép Szóval. 12-re beértem, megnéztük a babát, és beigazolódott hogy a hétvégén elmérték, nagyon szépen fejlődik, már 2100 gramm! Kép Tehát vele minden rendben, a CTG és az uh is tök okés volt. Viszont megmértük a vérnyomásomat, ami elég magas, emiatt vér- és vizeletvizsgálat következett, mert sajnos felmerült hogy esetleg toxémiás (vagy ne adj' isten hellp-szindrómás) vagyok... Ha ezek rossz eredményt hoztak volna, akkor császár azonnal, ezért felhívtam a kispapimat hogy siessen a szülőszobára (taxival mentem be mert dolgozott). Innentől kezdve ketten izgultunk délután 3ig hogy vajon ma leszünk-e szülők, vagy esetleg van még pár hetünk Kép Mindkét vizsgálati eredmény előbb-utóbb befutott, és szerencsére semmi gond nincs. (Mielőtt eljöttünk, jött még egy vérnyomásmérés, ott már az is rendben volt. Lehet hogy csak tök ideg voltam, bár hétvégén is magasat mértek - igaz, akkor is a szülőszobán Kép )

Képzeljétek, a várakozás alatt végighallgattunk egy kitolást, a doktornőmnél szült közben egy kismama, egy tündéri 3 kg-os kisbabát láttunk Kép Kép Kép Nagyon megható volt mikor felsírt - én is sírtam Kép Reméljük nekünk is nemsokára (na jó, legyen még négy hét) hasonló élményben lesz részünk...

Mindenkinek szorítok, nagyon várom az új babákat!!! Vigyázzatok magatokra, üdv mindenkinek:
Vera (35+5)

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera, ez tök jó hír hogy minden rendben Kép Remélem megnyugodtál, és könnyebben viseled a hátralévő napokat-heteket.

Én ma voltam jó szarul, szinte akármit csináltam, folyton bekeményedett a hasam, ráadásul a jobb térdem és a derekam is hasogatott egész nap Kép Kép Viszont a kisfiammal csak kellett foglalkozni, az ő 11-12 kilóját emelgetni ilyenkor meg nem túl jó. Egy röpke porszívózás-kőmosás után pedig már szinte kapkodtam a levegőt olyan kemény voltam Kép Kicsit meg is ijedtem, mert velem ilyesmi eddig nem nagyon fordult elő, az előző terhesség alatt sem. Most is elmúlt szerencsére mikor lepihentem, de most elkezdtem kicsit aggódni hogy így hogy bírja még bent a baba 4-5 hetet. Úgy látszik ezentúl jobban kell figyelnem magamra és többet kell pihenni.

Remélem nálatok minden OK és senkinek sincs hasonló problémája Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Diti,

hát nekem is hasonló napom volt tegnap-rengeteget keményedett a hasam, sokszor annyira feszült, hogy szinte fájt és a méhem nagyon érzékeny volt-kis simogatásokra is azonnal bekeményedett. :-o

Zsizsa,

ez nagyon izgi! Drukkolok én is! Kép

Vera,

olyan jó, hogy minden OK veletek! Kép

Anita, Zsizsa,

a szülésznőnek mindenképpen adok majd valamennyi pénzt (nincs választott szülésznőm), csak gondoltam, talán az orvos asszisztensének is illene valamit a végén, ő ad időpontokat, ő csinálja a CTG-t, néha segít az orvosnak... Nem tudom, majd meglátom.
Anita, sokan mondják, hogy 3 hónap után elmúlik a hasfájásos időszak, csak eltelik az az idő is. A Gripe Water nem használt? Tényleg, babamérleget be kell szerezni, vagy elég, ha a védőnő mér?

Szép napot mindenkinek!

Judit (37)
Judit74
 


Zsizsa!

Ez nagyon izgi, de azért ne legyél olyan ideges, mert nem tesz jót a babónak! Kép

Vera!

Ez jó! Kép Innentől akkor nyugi!

Amúgy mindenkinek szép napot!

Meme
Meme
 


Sziasztok Lányok!

Judit, mi nem vettünk, hanem anyósomtól kaptunk babamérleget, de szerintem beszereztünk volna egyet mindenképp hogy magunknak is lássuk hogy fejlődik a pici. Ha minden rendben vele, akkor elvileg tökéletesen elég az a néhány alkalom, mikor a tanácsadáson megmérik, de ott a legritkább esetben pontos a mérleg. Bár a mi védőnőnknek is digitális mérlege van, mégis állandóan tök más eredményeket mutatott mint a sajátunk.
Én eleinte (pár hétig) minden szopi előtt és után mértem Pindurt, aztán mikor láttam hogy folyamatosan megfelelő adagokat szopizik, áttértünk az esténkénti egyszeri mérésre. Fürdés után, de még szopi előtt méregettük, aztán úgy hetente egyszer áttekintettük az eredményt. Mostanában már csak ritkán nézzük a súlyát, csak úgy érdekességképpen, na meg ha hajlandó fél percet nyugalomban kibírni a mérlegen Kép
Szerintem önmagad megnyugtatására jó ha van mérleg, de ha nézegeted a súlyát és nem a nagykönyv szerint alakul, akkor hajlamos az ember pánikba esni, na ezt kell elkerülni Kép Heti összehasonlítást ha nézel, mindjárt megnyugtatóbbak a számok.

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Hali,
mi még egyben, kellemes kis keményedésekkel. Kiváncsi vagyok, mit mond ma a dokim. Most vettem be az utsó gyógyszeremet.Kép

Judit,
nekem ilyen szempontból könnyű, mert a szülésznőm egyben a doki asszisztense is.Kép

Vera,
nagyszerű, hogy minden rendben, de azért nagyon vigyázz magadra!Kép

Diti, Judit,
úgy látszik ez a tegnap a keményedések napja volt, én tényleg azt gondoltam, hogy nagy eséllyel szülni fogok, de örülök, hogy nem, mert még vasalni is kell, meg pakolni, ráadásul áramszünet lesz fél óra múlvától valami karbantartás miatt, szóval igyekezni kell a vasalással.

Szép napot!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Kedves Kismamák és már Mamák :-)

Szisz férje vagyok, megkért hogy mondjam meg nektek a nagy hírünket :-) Tegnap (azaz 26-án) du. 15.15 megszületett a kislányunk Boróka Anna.

Hétf&#337;n (1-én) hozom haza &#337;ket, majd akkor jelentkezik.

Minden készül&#337;d&#337;nek sok sikert és sok szerencsét kívánunk!!!

Szisz, Boróka és András
szisz
 


Azt a mindenit, most léptem be, és épp csak hogy 2 perccel ezelőtt jött a nagy hír Kép
Szisz, András, nagyon nagy gratula!!! Kép Kép Kép Sok-sok boldogságot nektek és örömet a pici lánnyal Kép

De jó hogy egyre több baba van, alig várom hogy mindenki örülhessen a sajátjának, aztán már csakis az anyai teendőkről tudjunk majd beszélgetni Kép

Csak vigyorgok mint a vadalma, egész feldobódtam. Szisz, mégegyszer gratulálok Kép Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Szisz, András!

Sok-sok gratula a pici Borókához! KépKépKép Akkor biztos nagy most az öröm a családban! Sok örömöt és tejcsit kívánunk a pici manónak és gyors felépülést Szisznek!

Hát lányok tényleg elkezdődött a babaeső! KépKépKép Azért sajnálom, hogy mi csak utolsók vagyunk, addig végigizgulhatunk mindenkit Kép, de legalább kapunk Mávos tapasztalatokat!

Mindenkinek további szép, mosolygós KépKépKép napot! Mi Ditivel már elkezdtük KépKépKép!

Üdv

Meme
Meme
 


Szisz, András!

Hú de jó!!! KépKépKép Nagyon örülök nektekKép
Gratulálok a kislányotokhoz, és nagyon sok boldogságot kívánok! KépKépKép

Rajtaütésszerűen jött ez a baba is (bár számítottunk azért már ráKép), vajon ki lesz a következő? Kép

Íme a táblánk:

<pre>
<center>Név</center> <center>Szülés tervezett dátuma</center> <center>Szülés tervezett helye</center> <center>Szülés dátuma</center> <center>Baba neve</center> <center>Baba adatai</center>
Anita 2003. augusztus 4. Jászberény 2003. július 15. Róbert 2600 gr / 50 cm
Dea 2003. szeptember 1. MÁV Kórház 2003. augusztus 22. Ábel 3270 gr / 54 cm
Sziszke 2003. szeptember 4. Dél-Pesti Kórház 2003. augusztus 26. Boróka Anna
Docka (fiú) 2003. szeptember 9. MÁV Kórház
Zsizsa (lány) 2003. szeptember 13. Schöpf-Mérei Kórház
Judit 2003. szeptember 18. MÁV Kórház
Laura (lány) 2003. szeptember 20. Újpesti Kórház
Diti (lány) 2003. szeptember 20. II. sz. Női Klinika
Kati (fiú) 2003. szeptember 20. Margit Kórház
Vera (fiú) 2003. szeptember 26. MÁV Kórház
Edit (fiú) 2003. szeptember 30. Nyírő Kórház
Gigi (lány) 2003. október 5. Fejér-Megyei Szent György Kórház
Meme (lány) 2003. október 6. MÁV Kórház
</pre>

Üdv mindenkinek:
Vera (35+6)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!Kép

Szisz és András
Gratulálok BorókáhozKép sok boldogságot kívánok nektek!KépKépKépA babának sok-sok tejcitKépKépKép
Úgy látom eddig minden a terv szerint halad, legalábbis a táblázatot nézve.Kép
Docka most Te lennél a következő vagy az is lehet, hogy Zsizsa bebelőz? Na most már tényleg felgyorsulnak itt a dolgok.Kép

Én voltam ma Ctg-n. Természetesen egy deka fájásom sem volt, többször kiírt valamit a gép, állítólag túl puha volt a hasam és nem tudta mérni a fájásokat. (Tegnap bezzeg egész nap keményedtem.) A babának most még mozogni sem volt kedve, csak a végén mozgolódott egy kicsit, akkor gyorsabb lett a szívdobogása. Az uh-n megint a feje nagyobbacska volt 91 mm, a combcsontja meg kicsit kisebb, mint kéne 67 mm. Megnéztem a német honlapon és mindkét érték benne van az átlagban, ez egy kicsit megnyugtatott. A méhlepényem II-es, emiatt lehet, hogy előbb szülök a doki szerint. A baba súlyára is rákérdeztem, azt mondta nem valami megbízható, amit a gép becsül. Kétszer is lemérte először 2350g volt a második mérésnél 2800g, úgyhogy tényleg nem valami pontos.
A magzatvizem meg egy kicsit kevesebb az átlagnál. Tegnap mentünk el a laborletemért, és sajnos valami baci volt a vizeletemben, ami lehet, hogy a hüvelyből került oda. Most csinált a doki egy kenetvizsgálatot és jövő hétre megtudom, hogy van-e benne valami. Ha igen akkor gyógyszert kell majd szednem. Aztán a jövő heti ctg után megbeszéljük, hogy mikor szülök.
Ma még a védőnőhöz is elmegyek, hátha mond valami okosat.Kép

Zsizsa
Nagyon drukkolok, hátha a baba gondol egyet és kibújik.Kép

Mindenkinek szép nyugodt napot kívánok!KépKépKép
Laura
Laura2
 


LauraKép

Én is rendszeresen nézem a német honlapot, ugyanis tudod nekünk hétvégén mérték el a babát, de elég rendesen fél kilóval. Mint tegnap kiderült elég csak egy adatot elmérni (nálunk a combcsontot csak 58-nak mérték) és már nem is jó súlyt ad ki a gép. Tegnap tőlem kérdezte a doktornőm hogy magas-e a férjem, mert jó hosszú combú lesz a baba, 76 a combcsontjaKép (azért a két nappal azelőtt mért 58ashoz képest nem semmi az eltérésKép)
(Ja, és nem is olyan magas a férjem.Kép)

Úgyhogy nem kell túl nagy jelentőséget tulajdonítani ezeknek az értékeknek, amíg a doki nem szól, úgysincs semmi baj.

Én is néztem a táblát, hogy milyen szép sorban haladunk, tudják ezek a babák hogy kinek mikor kell jönnieKépKépKép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Szisz és András! Kép

GRATULAAAAAAAA! Kép Remélem, majd ha lesz egy kis időtök, megírjátok a szülés történetét is!

Tényleg, vajon ki lesz a következő?
Kezdenek nagyon izgalmassá válni a napok! Kép

Diti,

azt nem tudod véletlenül, hol lehet beszerezni ilyen mérleget? Kölcsönzési helyet tudok, de havonta kb. 3500,- Ft lenne, akkor már talán érdemesebb venni egyet.

Zsizsa,

ja így könnyű! Kép Egyébként lehet, hogy te jössz a sorban? Kép

Laura,

milyen alaposan megvizsgáltak! Nálunk nem volt semmilyen mérés, csak a magzati szívhangot figyelték. :-o A baba mindkét becslési súlya ideális, nem?

Lányok, meg kell osztanom veletek az örömömet: ma 13:30-kor a férjemmel lakástulajdonosok lettünk! Kép Ez egy új 4 lakásos társasház lakása Szigetszentmiklóson (most Budapesten bérelünk egyet a MÁV kórház közelében). Ez az első lakásunk, igaz, csak 1,5 szobás, de annyira boldogok vagyunk! Már február 3-án letettük a foglalót és még csak most jutottunk el idáig. Nagy részét hitelre vettük, így 15 évig törleszthetünk, de legalább egyszer teljesen a miénk lesz! Mindenesetre a kórház közelsége miatt még szeptemberben itt leszünk, közben próbálunk költözködni, rendezkedni, már ha lesz rá időm. Kép

Szép nap ez a mai. Kép

Judit (37)
Judit74
 


Sziasztok Lányok!

Laura, tényleg nem kell 100%-osan hinni az UH eredményeknek, saját tapasztalatból mondom. Nekem tavaly is, most is elég nagy volt a pocakom (tavaly 127 centi volt a max, most is már 121 körül járok), és mindenki meg volt győződve róla hogy 4 kiló fölötti babám lesz. Az UH-n is azt mondták, hogy hú, nagyon nagy. Aztán Pindur végül tök átlagos súllyal, 3450 g-mal született. A magzatvizet az utolsó UH-n nekem is az átlagosnál kevesebbnek ítélték, na de ha nem a babától, mitől mástól lett volna akkora a hasam: rengeteg volt a víz. Ennyit a nagy szaktudásról Kép

Judit, mérleget bármelyik bababoltban be tudsz szerezni, sőt én már láttam a Corában is. Vagy lehet hogy az Auchan volt az? Kép Mindenesetre a bababolt az tuti lelőhely Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mit jelent az, hogy a méhlepény II.-III-as stádiumú?

Köszike

Meme
Meme
 


Meme,
azt, hogy mennyire van elmeszesedve. A terhesség végén általában II-III szokott lenni, az enyém pl. már a 30. héten III. volt, és hát a dokim nem ugrált örömébenKép. Fokozott megfigyelés, sok CTG, flowmetria rendszeresen.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Lehet, hogy kicsit zavaros voltam, szóval a lényeg, hogy az utsó hetekben ez a normális.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu!

köszike, azért kicsit megnyugodtam Kép, mert elég zavaros volt a dolog! Mármint nem te, hanem amit a doki makogott 3d-n!

Meme
Meme
 


Lányok!

hamarosan írok mindenkinek, csak most olvastam a nagy hírt és csak erre van időm reagálni.

Szisz, Andris és Boróka!

Gratulkálunk az első topik kislánykáhozKép. Remélem jól vagytok és könnyű szülésetek volt. nagyon jó egészséget, sok tejcsit és minden jót kívűánunk Nekltek: Anita és RobikaKép
Nagyon meglepődte, de úgy látszik tényleg erre fel kell lassan késtzülni, hogy minden napra egy babaKép.Szisz, tényleg nagyon örülök!Remélem a cukrdo is helyreáll!
Puszika a picinek és Neked!

Többiek!
Tessék belehúzniKép. Tényleg kíváncsian várom ki lesz a következő.
Ha lesz még ma időm írok feltétlenül.

Anita+Robika
anita77
 
 


Zulu!

Köszi szépen az infót sokat segítettél! KépKépKép

Meme
Meme
 


Sziasztok!

Szisz, András!
Gratulálok! Hát ezért volt ez a hallgatás! Ezek szerint bevált a lépcsőzés!!! Vagy inkább a málnalevél? Várom kíváncsian a beszámolódat, ha addig nem kerülnék sorra...

A táblázat szerint én vagyok a következő (húúú
de izgulok) de lehet hogy tényleg Zsizsa beelőz?

Tényleg nagyon izgulok!!!Ma már háromszor megnéztem a terhestorna videókazinak a légzéstechnika részét...

Vigyázzatok magatokra, én hétfőn megyek orvoshoz legközelebb, ha addig nem történik semmi.

Docka
Docka
 


Meme,

szívesenKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Megint itt vagyok!Kép

Zulu
Ha még emlékszel régebben írtam Neked mailt, akkor nagyon megnyugtatott a történeted. Nem is izgultam azóta ezen a méhlepény témán, bár ma a doki azt mondta, hogy valószínű előbb szülünk.Kép Én mondjuk nem bánom, sőt már annyira szeretném látni a babát, hogy örülök is neki. Persze azért még nőhet egy kicsit.Kép

Lányok
Köszi a megnyugtatást, már az uh miatt sem aggódom annyira, nemsokára úgyis kederül minden.
Voltam a védőnőnél és most kevesebbnek mért, mint amennyi itthon vagyok. Pedig általában mindig több voltam ott egy kilóval és már előre bosszankodtam, hogy majd lecsesz a hízás miatt, erre most meg meg lettem dícsérve.Kép

Judit
Gratulálok az új lakásotokhoz, legyetek nagyon boldogok ott.Kép Mi is 15 évre vettük fel a hitelt, de remélem hamarabb kifizetjük és vehetünk nagyobbat, mert egy szoba később már kevés lesz.

Docka, Zsizsa
Megy a drukk ezerrel, lesz egy jó kis hidegfront a hétvégén talán az meghozza a babákat.KépKépKép

Szép estét mindenkinek!Kép
Laura
Laura2
 


Sziasztok Lányok,

Rég nem írtam, de azért remélem nem felejtettetek el!

Először is gratulálok az új babáknak:
Dea, Szisz: Sok boldogságot kívánok és gratulálok az egészséges babához!!!

Nem tudtam jelentkezni korábban, mert mióta itthon vagyok azóta pörögtem ezerrel, megpróbáltam elintézni mindent, aminek az eredménye egy kórházi látogatás valamint egy kinyílt méhszáj lett...(C1111, ha valakinek ez mond valamit). Azóta szigorú fekvés, az orvos szerint bármikor jöhet a baba, de jobb lenne ha még egy hetet várna. Én is jobban örülnék, mert az Anyukámék+Anyósék elutaztak, csak a jövő héten jönnek haza. Szóval most pihengetek, és örülök, hogy legalább a bevásárlást elintéztük időben.

A finiselőknek nagy drukk, Docka, Zsizsa HAJRÁ!!!!

Nekem azért drukkoljatok, hogy még egy kicsit egyben maradjak!

Üdv,
Kati
Kati
 


Kedves Lányok,

megint a férj vagyok, Szisz lehet hogy csak kedden jön haza :-( nem akarom elvenni tőle az elmenyek leirasat, es biztos vagyok benne hogy inkabb az o szemszogebol vagytok kivancsiak a Nagy Napra, de addig annyit ,hogy sajnos könnyunek nem mondhato napunk volt, de megerte az eredmeny :-) (akit erdekel a http://kep.tar.hu/borokaanna oldalon lathatja :-) paraméterek: 3150g, 50cm.)
Viszont lehet hallgatni a kispapak megerzesere :-) en bar soha nem szoktam koran lefekudni hetfo este ugy mentem aludni -viszonlyag koran -,hogy azt mondtam Szilvinek hogy "aludjunk mert lehet hogy hajnalban mennunk kell". es kellett :-)
es nagyon köszönjük a jókívansagokat, mindegyik tolmacsoltam minkét tündérnek.

kitartás, jönnek ám ezek a picurok :-)
szisz
 


Jó reggelt mindenkinek!

Szisz kispapijaKép
Köszönjük az infót, és a képeket!!!!!
Nagggyon aranyos kisbabátok van, gyönyörű szépKép
Remélem Szisz hamarosan elfelejti a szülés nehéz perceit (óráitKép) és nagyon sok boldogságot találtok a pici lánybanKép

Kati!
Már el sem tudtam képzelni hogy mi van veled. Pihenj nagyon sokat, és akkor biztosan kihúzza a babád odabent még egy hétigKép Én már csak tudom, ugyanis velünk is hasonló a helyzet, bár nekem még egyáltalán nem nyílt ki a méhszájam.Kép Drukkolok Neked hogy minden rendben legyen!!! Kép

DockaKép
Siess, mert a pletykák szerint Zsizsa beelőz. Nem tudom ti olvastátok-e tegnap este a friss kismamákat, de ott Kisbuksi megírta hogy találkozott Zsizsával, aki már elég erős fájásokkal ment a kórházba... Talán már meg is született a következő baba? KépKépKép
Várjuk a híreket róluk is!!! Jól felpörögtek az eseményekKép De olyan izgi!Kép

Vigyázzatok magatokra, üdv:
Vera (36)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!Kép

Szisz kispapija
Köszönjük a képeketKép nagyon tündéri baba a kis BorókátokKépKépKép. Várjuk majd az élménybeszámolót Szisztől, bár gondolom egyből úgysem lesz ideje írni, de mi türelmesek vagyunk.

Vera
Én olvastam a frisst, de valahogy elkerülte a figyelmemet a hír Zsizsáról, úgyhogy jó, hogy szóltál. De jó neki biztos már babázik.KépKépKép

Kati
Drukkolok az egyben maradásértKép, én is még egy hetet akarok kihúzni.

Lányok
Akinek már van rutinja topiknyitásban, nem nyitna egyet az új babáinknak? Szerintem már ideje lenne.KépKépKép

Szép napot Mindenkinek!KépKépKép
Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Most olvastam én is a friss kismamákat, lehet hogy Zsizsa már tényleg babázik! Kép
Docka, neked is olyan hamar itt lesz a nagy nap! KépA légzéstechnikát nekem is be kellene előre tanulnom, mert még nem vagyok képben, mikor hogyan ajánlott lélegezni.

Kati,

már akartam kérdezni a többieket, hol lehetsz, de megjelentél! Azt hittem, nem vagy internetközelben. Én is szeretnék várni legalább egy hetet, mert az orvosom a jövő héten kiküldetésen lesz, meg annyi tennivalóm lenne! A legjobb időpont szeptember 10. és 18. között lenne, persze ez nem kívánságműsor! Kép
Neked is drukkolok! Kép

Szisz kispapija,

köszönjük a képeket, nagyon aranyos Boróka!

Ma voltam a védőnőnél, a jövő hét szerdán pedig már ő jön hozzánk, megnézi hová érkezik a kisbaba. Kérdeztem a babaápolási szerekről, azt mondta, ne vegyek semmit, majd a gyerekorvos ír fel gyógyszertári kenőcsöket, azok sokkal jobbak, mint pl. a Johnson, Pampers, stb. (legalábbis a baba két hónapos koráig). Szerinte a mérleg is csak akkor kell majd, ha úgy látom, nem eszik eleget a bébi vagy ha megnyugtat, ha van. Pár éve született egy kislánya, ő akkor vett magának, de csak felidegesítette, olyan pontatlan volt (digitális). Meg is mért, most tartok +11 kg-nál, azt mondta, ez ideális.

Judit (37)
Judit74
 


Szisz kispapija!

Tündéri a kislányotok és nagyon várjuk már vissza sziszt, de most első a pihenés, és a pici lány! Kép

Hát tényleg beindultak a dolgok! Kép Pedig nekem még mindig olyan hihetetlen ez a dolog, mert az egy dolog , hogy a pocakban van a babóca, de olyan furcsa, hogy onnan ki is bújik, tudom ez most hülyén hangzott Kép, no mindegy nem tudom rendesen kifejezni magam! A lényg, hogy alig várom, hogy kezemben tarthassam, a mi kis manócskánkat!Kép

most megyünk, később viusszanézünk, hátha van valami infó zsizsáról Kép!

Üdv

Meme
Meme
 


Sziasztok!

JuditKép
Nálunk kedden volt a védőnő, már másodszor. Nagyon aranyos, kedves, legalábbis én annak találom, remélem a baba születése után is meg leszünk vele elégedve.
Viszont a babaszobát (ill. a hálónkat ahol a kiságy áll) nem nézte még meg, pedig már minden készen van. Én ezt nem is nagyon értem, mert én is úgy hallottam hogy "terepszemlére" jönnek ki, hogy hova is érkezik a kisbaba. Vagy elég neki ha látja hogy szép a lakás, és rendesek a körülmények? Na, majd kiderül.
Nekünk ő hozott 4 receptet, amit majd a baba nevére, de az én TAJ számomra kell kiváltani (csak az első 0 helyett egy nyolcast kell írni) akkor mikor a baba megszületik. Felírt valami alkoholt a köldökcsonkra + egy hintőport ugyanoda, egy babafürdetőt és egy popsikrémet. Ő is azt mondta hogy ennyi a kezdetekben elég, tapasztaljuk ki hogy esetleg mire lesz érzékeny a bőre.

De jó Neked Judit hogy csak 11 kilót híztál! Mondjuk én is "csak" 13at szerintem, sőt kedden a szülőszobán kettővel kevesebbet mértem. Mondtam is, hogy az idegtől annyit pisiltem, biztos attól fogytam le két kilótKépKép Kíváncsi leszek, mennyi idő alatt fog lemenni. A kispapimnak mondtam is hogy milyen őszi-téli cuccokra lesz szükségemKép Nagyon boldog volt...Kép

Meme!
Láttam a MÁVos topicban hogy dr. Banczik az orvosod. Milyen doki ő, Te meg vagy vele elégedve?

Üdv mindenkinek:
Vera (36)

KépKép Kép
76vera
 
 


Gyors beköszönés (hajszárítás közben, egy ujjalKép )
Nem semmi, tényleg Zsizsa kórházban van? Húde izgi.Bízom benne, hogy már túl vannak rajta és könnyű szülése voltKép.Várom nagyon a híreket felőlük!

Judit!

A tisztálkodási szereket ( babafürdető, hintőpor, alkohol, popsikenőcs) azt a dokid írja majd fel. Tényleg ezeket érdemes használni egyenlőre, mert a "márkás" dolgok mint allergiát okoznak. Amúgy majdnem teljesen illatmentesek, igaz nincs olyan kellemes baba illat mint egy Johnson's-tól, de jók!
Mérleg: mi a védőnői szolg. keresztül jutottunk egy mérleghez, de el kell, hogy mondjam semmit nem ér. Nem mér pontosan.A picurt tényleg nem kell méregetni, habár mi hetente egyszer mérjük. Igaz most egy konyhai sima mérlegenKép Robikát amúgy is nehéz mesztelenül mérni, mert ha alvásból felébred röktön sír a ciciért , így mozgó mérlegen kissé nehéz pontos adatokat mérni. most pedig azért jó, hogy van egy mérleg, mert a jobb cickóm kicsit gyulladt és kevesebb tejcsi jön belőle, így tudokóm, kb mennyit fogyaszt a drágámKép.
Amúgy ha nincs gond, tényleg nincs szükség rá. Mi nem hordjuk tanácsadásra, amúgy ott mindig megmérik a babákat. hozzánk kijár a doki. nem tudom nálatok hogy lesz, de tanácsadásra bármikor beviheti mérésre az ember.Amúgy meg tényleg csak dühiti az embert, ha esetleg méri a picit és nem evett éppen eleget, mert ugyebár változó a fogyasztásuk. Kár idegeskedni rajta. Ha fejlődik rendesen, akkor nincs gond.Na meg a mostani mérlegek is olyanok, még a digitális sem pontos...
Meg valójában egy egy fogysztást grammokba mérjük, és azért ahhoz nagyon pontosan kell mérni.
Szóval ne aggódj, ha nincs mérleg, de mondom nálunk a konyhai mérleg bevált. Vettünk rá egy nagy tálcát, és puha szivacsot tettünk ráKép.

Szisz kispapija: miért csak kedden jönnek haza Sziszék? Remélem minden rendben van KépÉdes a picur, köszi a képeket. Amúgy hogyan lehet ilyen képtárat csinálni? (béna vagyok hozzá....)

Mindenkinek szép napot. Lányok!! Kitartás, előbb utóbb hamarosan mindenki kezébe tarthatja az ő kis tündérkéjétKép.
Tudom most ezek a napok, hetek a legnehezebbek, de sok erőt kívánok hozzáKép


Robikám most aludt el éppen, kicsit nyügi éjszakánk volt.remélem tényleg három hónap után elmúlik...Amúgy tünemény és olyan értelmesen néz, hogy azt látni kéne. hamarosan teszek fel újabb képeket!

Ha bármi kérdésetek van írjatok!
Anita
anita77
 
 


Anita

nem tudom, eloszor ugy volt hogy kedden, de aztan a doki azt mondta hogy hetfon vagy kedden engedi haza oket. (nalunk vegulis csaszarra kerult sor, egyreszt ezert huzodik ilyen sokaig) amugy rendben vannak, es Sziszke nagyon boldog :-) udvozol mindenkit.

webtar:
a kep.tar.hu vagy a www.tar.hu oldalon a jobb felso sarok korul van egy regisztracio link. azt kovetve ki lehet tolteni egy urlapot (felhasznaloi nev, cim stb.) ha ez megtortent es kaptal visszajelzest is a sikeres regisztraciorol, akkor a a fent emlitett ket webcimen letrejott egy webtarhely. meghozza a www(v. kep).tar.hu/felhasznaloinev oldalon. ha ismet lehozod a foldalt (www.tar.hu) akkor lejon egy oldal. bal oldalon latsz egy adminisztració linket. ha rra kattintasz akkor a felhasznaloi nev es a password megadasa utan szerkesztheted a weboldalat vagy a keptarhelyet. en az utobbit ajanlom, egyszerubb ha csak tenyleg kepeket akarsz feltolteni. a kep.tar szerkesztese alatt ket opciot latsz album szerkesztes ill kepszerkesztes (nem szo szerint mert ugy nem emlekszem most ra) lenyeg hogy eloszor egy albumot kell letrehozni. egyszeruen megadsz neki egy nevet. aztan ha ez kesz a masik ikonnal (kepszerkesztes) fel tudsz tolteni kepeket (meg kell adni hogy melyik albumba szeretned, meg hogy hany kepet stb. ezt legordulo kis comboboxok segitsegevel tudod megtenni(legordulo valszthato lista kis fulecskevel)Varni kell egy kicsit akkor kijon egy lista sok BROWSE feliratu gombbal, ezek segitsegevel egyenkent fel tudod tolteni a kepeket. ha kesz es rakattintasz hogy MEHET (altalaban ezzel tudsz tovabblepni amugy is) akkor par pillanat alatt kep.tarhely letrhoz egy kis indexkepsorozatot, ahogy nalunk is lathattad. aztan lehet is hasznalni :-)
ami fontos: a digitalis fenykepezotok van akkor gondolom jo nagy kepeket keszit (1600*1200 pixel vagy nagyobbakat) egy kepszerkeszto progival celszeru ebbol 800*600 pixeles kepet kesziteni, egyreszt kisebbek es hamarabb fel lehet tolteni oket, masreszt hamarabb lejonnek az oldalon. es ahogy lathattad jol belefernek a "kepernyore".
remelem tudtam segiteni.

udv
szisz
 


Sziasztok,

hál' istennek megint volt mit alakítani a táblázaton, Szisznek és kispapijának én is gratulálok!!!

<pre>
<center>Név</center> <center>Szülés tervezett dátuma</center> <center>Szülés tervezett helye</center> <center>Szülés dátuma</center> <center>Baba neve</center> <center>Baba adatai</center>
Anita 2003. augusztus 4. Jászberény 2003. július 15. Róbert 2600 gr / 50 cm
Dea 2003. szeptember 1. MÁV Kórház 2003. augusztus 22. Ábel 3270 gr / 54 cm
Sziszke 2003. szeptember 4. Dél-Pesti Kórház 2003. augusztus 26. Boróka Anna 3150 gr / 50 cm
Docka (fiú) 2003. szeptember 9. MÁV Kórház
Zsizsa (lány) 2003. szeptember 13. Schöpf-Mérei Kórház
Judit 2003. szeptember 18. MÁV Kórház
Laura (lány) 2003. szeptember 20. Újpesti Kórház
Diti (lány) 2003. szeptember 20. II. sz. Női Klinika
Kati (fiú) 2003. szeptember 20. Margit Kórház
Vera (fiú) 2003. szeptember 26. MÁV Kórház
Edit (fiú) 2003. szeptember 30. Nyírő Kórház
Gigi (lány) 2003. október 5. Fejér-Megyei Szent György Kórház
Meme (lány) 2003. október 6. MÁV Kórház
</pre>

Üdv
Ákos
76vera-kispapi
 


Sziasztok Lányok!

Csak pár szó a mérésről: tényleg nem probléma ha nincs otthon saját mérleg, de az első időkben azért jól jön. Nekünk digitális van, és az grammra pontosan mér, ha nem ficereg a baba, akkor szinte tökéletes. Egy pár hetes csöppség meg ugye nem valószínű hogy le akarna fickándozni róla Kép
A doki pedig csak az első időkben, ha jól emlékszem 2 hónapig jár ki, utána már vinni kell a babát tanácsadásra. Szóval ott úgyis mérik majd.

Képzeljétek, éjszaka 4 perces fájásaim voltak vagy 2 órán keresztül Kép Nem túl erősek, olyan menstruációs jellegűek, de azért beijedtem rendesen, hajnal 2-kor össze is pakoltam a leendő kórházi felszerelésem. Szerencsére aztán elmúlt, tudtam gond nélkül aludni tovább. Délelőtt felhívtam a dokimat a biztonság kedvéért, ő megnyugtatott, hogy ez csak jóslófájás, és így a 35. hét táján ez már teljesen természetes, ha esetleg ismétlődne hívjam fel újra. De azért nem vagyok nyugodt, az előző terhességemben ilyen egyszer sem fordult elő Kép Most meg van egy olyan rossz előérzetem, hogy a pici lány bizony nem fogja kivárni az utolsó hetet. Remélem azért még 2-3 hetet bent marad, utána már nyugodtabb lennék...

Sziasztok, Diti
diti
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: