Új privát üzeneted érkezett!

Ajjaj Kép

Képzeljétek, én is tudok szolgálni egy-két érdekes hírrel:
ma voltam reggel UH-n, ahol közölték, hogy ez a gyerek óriási: 35 hetesnek felelnek meg a méretei, 2680 g. Az UH-s nő első kérdése az volt, hogy a terheléses cukrom milyen lett, mert ha magas a kismama cukra, attól szoktak nagyobbak lenni a babák... csak épp terheléses cukor-vizsgálatot nekem nem csináltak, mert a dokim azt mondta, hogy ha magas a sima cukrom, akkor inkább egész napos mérést csinál, de nem feszíti az amúgyis kényes értékeket tovább...
Annó, mikor az első pár UH-t csinálták, akkor ők mondták, hogy Lili túl kicsi, és két héttel kitolták a szülés várható időpontját... most ezt 'vették vissza'...
Ennek örömére felhívtam a szülésznőt, aki mondta, hogy ha már itt vagyok a kórházban, akkor ugorjak fel hozzá egy baráti ctg-re.
Ott minden rendben volt, Lilus aktiválta magát, úgyhogy kezdtem megnyugodni...
Majd elautóztam anyósomékhoz, ahol is egy fél óra üldögélés után kiderült, hogy vérzek. Pánik on, telefon a dokinak, aki nem vette fel, aztán a szülésznőnek, aki mondta, hogy azonnal kórház. Már majdnem beértünk, mikor a doki visszahívott, hogy tűnés haza, fekvés, kettőkor hívjam fel.
Mire hazaértünk, már görcsölgettem is finoman, nem fájt, csak éreztem, hogy összerándulnak az izmaim.... Lefeküdtem kicsit.
Hála Istennek, azóta semmi gond, beszéltem a dokival, mondta, hogy 8 körül hívjam újra, akkor megbeszéljük a továbbiakat, addig is feküdjek...

Most gondoltam ideülök már kicsit, és mesélek nektek... Teljesen nem nyugodtam meg, bár az a tudat javít kicsit a hangulatomon, hogy Lili már lassan elég érett, nem lesz koraszülött, bármi történjék is.
Csak egészséges legyen...

Léna, remélem Sára hamarosan túllesz a nehezén, és nem ping-pongoznak sokat a papájával a bacikkal...
Ila, további minden jót nektek Kép

Jók legyetek, ha megtudok valamit, majd még jövök...
 
 


Lir, nem jöttél vissza.Minden ok, ugye????????????
Ez a terheléses cukor furcsa, nem nagyon tiszta, hogy miért is nem csináltak?

Pusz

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Szia Nuska!

Úgy tűnik, minden rendben... egyelőre.
Este még beszéltem a dokival, most bejöttem kicsit, nemsokára megyek haza (remélem)

A terheléses cukorra azt mondta a dokim, hogy ő nem csináltat terheléses cukrot, mert
1. vagy normális a cukrom, akkor meg minek
2. ha pedig magas, akkor nem az a megoldás, hogy ezt még fokozza, hanem akkor 24 órás megfigyelés a megoldás.
 
 

 
 

Hát íme a szüléstörténetem:
2005. február 2.
Éjfélkor elfolyt a magzatvíz, akkor már tudtam,hogy ma meglátom a kisfiam!
Hívtam a szülésznénit, írány a kórház,de ő még nem indul mert mire beindulnak a fájások, eltelhet akár 12 óra is,így azt javasolta,hogy én is pihenjek.
Mire itthon útra készen lettünk,már 5 perces fájásaim voltak és így érkeztünk a kórházba is hajnali 1 körül (2 ujjnyi volt akkor a méhszáj),
a fájdalom pedig tűrhető.
Akkor már hívták a szülésznénit (Jolika), jött is hamar, megtörténtek az előkészületek, plusz ctg fekve az ágyon nem túl kellemes.
Mondtam neki,hogy hívja az anesztest mert muszály lesz az EDA (neeem bííírom továáább),
De ő nagyon higgadtan azt mondta,hogy erre semmi szükség mert hajnali 5 körül meg lesz a bébi (de még csak 3 óra tájt volt)
Aztán ülhettem labdára,de az se volt jó és gyakorlatilag sehogysem!
Közbe megérkezett a dokim, már a látványától is megnyugodtam, ő is lebeszélt az EDA-ról.
Dícsérgetett,hogy nagyon jól csinálom,meg stb, bíztatott.
Mindig az időt kérdeztem,hogy mennyi van még hátra.
Kb. 5 körül kaptam oxitocint mert elfáradt a méhem és nem igazán jöttek a tolófájások sem.
Utánna annál inkább...
Amikor jöttek a fájások mindig kértem a lábaimat mert azokat nem bírtam már felemelni.
5-7 tolófájás alatt kinyomtam Marci-babát,aki 5 óra 44 perckor látta meg a napvilágot.
Rögtön felsírt és miután a hasamra tették egyből megnyugodott és elhallgatott.
Megszületett a mi kis családunk!Kép
Leírhatatlan...
Ezek után a méhlepényem nem akart megszületni,így 10 perce altatásban szabadítottak meg tőle.(Doki szerint nem volt kellően érett)
Utánna már felöltözve kaptuk kézhez a mi kis fiúnkat és töltöttünk el együtt hosszú perceket.
Apa megköszönte nekem...
Most is könnyezem...
A gyerekorvos is okozott örömöt amikor közölte,hogy egészséges kisfiúnak adtam életet!
Véletlen egybeesés?talán,hogy az apai dédnagymama is ezen a napon született.
Vendég
 


Jó estét kívánok!Kép

Sehol senki?

Lir!
Remélem a pihenés jót tesz majd!

Sárának jobbulást!

Nálunk minden oké.
Marci forgatja a fejét jobbra-balra, nézelődik és mosolyog, hangokat ad, eszik,alszik.

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Ilona, húúúúúú.Olyan jó olv asni a szüléstörténeteket.ImádomKép
Remélem jól vagytok.Annyira jó, hogy minden szavadból sugárzik a boldogságKépKép


Lir, hajaj, merre vagy?

Puszi, LÉna

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok,
megvagyok... kicsit elbizonytalanodva... Már azt sem tudom, pontosan mennyi idős Lili, mikorra várjam, mi legyen egyáltalán...
De újabb 'fizikai' baj nincs Kép
 
 


Halihó!Kép

Még azt akartam írni,hogy akkor én szültem az egész kórházban egyes-egyedül végig, ennek így utólag is nagyon örülök!

Kedves Lir!
Én már kérdeztem tőled,hogy mikor volt napra pontosan az utolsó menzid!!??
Majd én megmondom neked kb pontosan,hogy mikor jön Lili!KépNa?Mit szólsz?Kép
De különben én is 13.-ára vártam Marcit,de ezt is belekalkuláljuk,ha ez megnyugtat, amúgy meg ő tudja és teljesen mindegy...de azért megtippelném neked én is!Kép

Marci nagyon kis türelmes babó! Ha éhes jelzi jó hangosan,de miután szólok neki,hogy rögtönmárisazonnal akkor visszafogja a kis hangját és csak panaszkodva sírdogál,olyan édes kis hangon!IMÁDOM!
Meg amikor jól belenéz a szemembe és várja,hogy szóljak hozzá...értelmes kis fejével néz nagyokat, fedezi fel a körülötte lévő tárgyakat és utánna keresi is.pl a fürdőszobába a zuhanyfüggöny mintája nagyon tetszik neki, mindig lesi!Kép

Kép
Ilona
Vendég
 


Ila Kép
annyira jó olvasni, hogy a kilenc hónap várakozás után mennyire jó nektek Kép

Egyébként az eredeti időpont nekem jó lenne, bár, ha előbb jönne (mondjuk holnap Kép) azt sem bánnám már Kép

Épp akartam írni, hogy ma úgyis kis inaktív, de ahogy ezen gondolkodtam, jól bemocorgott Lili Kép Mostanában amúgyis nagyon bájos, ahányszor picit rosszabb kedvem van, jön, és vigasztal Kép

Múltkor még anyósommal szemben is megvédett Kép Mindenki támad, hogy a Daniella név mennyire nem jó, nem lehet becézni, meg ilyenek... Megkérdeztem a pocakot, hogy mi akarsz inkább lenni, Lili (ez lesz a második neve), vagy Daniella... A Daniellánál rúgott egy szép nagyot Kép

Na jól van, remélem most már hamarosan mi is sorra kerülünk, és minden rendben lesz... vele.
Nyilván a héten történtek miatt vagyok kicsit magam alatt, megviselt ez a hirtelen időpont-váltás, meg minden, ami ezzel jár...

Tényleg, Ila, ctg mikor jó? Voltam kedden (az UH para után), de csak a papírom van meg, túl kába voltam ahhoz, hogy kérdezzek bármit is....

Jók legyetek, mindenki vigyázzon egymásra Kép
 
 


Aki csinálja a ctg-t az mindig ránéz a papírra és szól ha valami nem okés, vérnyomást néz minden alkalommal és a vizeletfehérjét!
A baba szívhangja van felül, a zöld sávon belül a jó állítólag (ha az ülős ctg-n voltál),de volt nekem azon felül is mert annyira boxolt odabent, azt hiszem,hogy inkább az alacsonyabb a nem jó,vagyis ha leesik a szívhangja nagyon.
Szerintem ez miatt ne aggódj,mert azért jársz oda majd,hogy ha baj lenne akkor hamar és időben észleljék,DE NEM LESZ SEMMI BAJ!HIDD EL!
A Daniella pedig nagyon szép név!Kép

pusz
Vendég
 


Sziasztok Kép

Végre úgy tűnik, vége a kupinak... Kép
És tegnap még sétáltunk is egy nagyot a hóesésben a Normafánál.. Kép

Ila, tőled kérdeznék valami fontosat:
te mit vittél be a kórházba magadnak és a babának? Úgy értem, mi volt az, amit használtatok is? Kép Annyi listát láttam már, de tőled kapnám meg a legkorrektebbet, hisz ugyanaz a kórház.. Kép
 
 


Ila Kép

ha írsz, majd azt is írd meg, hány törölközőt vittél.. .)
 
 


-Nem volt szükségem a kórházba a melltartóra és tartozékaira,itthon is csak ha jön valaki hozzánk.
-A mellszívó sem kellett (nekem csak a 3.napon indult el a tejcsi,de akkor sem volt felesleg), itthon jól jött.
-nekem elég volt egy nagy törölköző plusz egy kéztörlő mert a kedves látogatók mielőtt a bébihez nyúltak volna igényelték a kézmosást.
-A gyógyszertárból beszerezendő dolgok közül csak a Laktoherb teát vettem és ittam a kórházba is.
-Egyszer voltam gátkezelésen kíváncsiságból,de nekem csak addig volt jó.
-nem használtam hasleszorító bugyit,de apa itthon sállal lekötötte,amúgy meg lassan visszahúzódik a pocak.
-cumit és cumisüveget sem vittem, bár kapott pótlást,de szerintem elég sterilek az ottaniak.

Kérdezz nyugodtan!Kép

Tegnap leesett a köldökcsonkunk,de a nagy pancsira még várni kell amíg be nem gyógyul teljesen!

Igyekszem a képekkel is, talán még ma,de szólok!Kép

Ilona
Vendég
 


Tettem fel 3 ma készült képetKép
Vendég
 


Ila Kép

Micsoda hajszerkezet Kép
Kicsi Marci még mindig gyöngyörű Kép

Összepakoltam a pakkomat... most már indulhatok is a kórházba :D
 
 


Hali!Kép

Ráadásul mindketten kopaszon születtünkKép
Később a párom tejfölös szőke kisfiú volt én pedig aranyszőke loknis kiscsaj.
Fajzik a gyerek,de amúgy tiszta apukája,aki most itthonról dolgozik,így húznom kell innen...Kép

Lir!
Majd szorítok neked,csak szólj,hogy mikor!!!Kép

És ha rendbejött a vérszegénységem és nem leszek ilyen kis nyamvadt gyenge meg fáradékony akkor jöhet a tali is! Már nagyon ránk férne!Kép

Kép
Vendég
 


Ila Kép
Beszéltem a dokival, hogy most mi legyen, menjek-e soronkívül holnap a rendelésére (elvileg, az UH-s cirkusz előtt úgy volt, hogy csak jövőhéten kell), úgyhogy holnapra berendelt... legalább nyilatkozik valamit...
Lilus pörög a pocakban, szőlőt ettem, ez felvillanyozta egy időre... Kép

Ha a 38.-ik heti szülést átlagosnak vesszük, akkor két hét, és nálunk is babaszüret lesz... már alig várom Kép

Addig meg, heti két esemény kinéz: kedden ugye doki, csütörtökön ctg + anesztes dokibácsival randi, hogy hogyan legyen Kép

De ma megint keményedés van, alig tudok felegyenesedni időnként... Kép Már nagyon várom... de igazából csak egy fontos: hogy Lili jól legyen... akár kint, akár bent Kép

Te pedig csak lábadozz, az a fontos most, hogy minél előbb jól legyél!! Kép Addig is, tartjuk itt a kapcsolatot Kép
Remélem azért, mire bekerülünk Lilivel, addigra jobban leszel, és be tudtok majd jönni Kép
 
 


Sziasztok!

Húúúúúú, kíváncsi vagyok meddig írom a leveletKép

Először is, Ilona, nagyon gyönyörű fiatok van.Szeret fürdeni?
Az éjszakák hogy telnek?

Lir, hajrá, ez már a célegyenes.
Nekem nem voltak keményedéseim, de azt hiszem az már jó jel.
Otthon már minden oké? Végeztetek már a babaszobával?
Remélem Lilit is sikerül megálmodnomKép

Rólunk annyit, hogy Sára még mindig nem az igazi, az orrszívás iszonyú.És még mindig nem szakadt fel neki.jaaaaaaaj.
De a lendülete változatlan.

Megyek, megkeresem.

Puszi, LÉna

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Léna Kép
Jó azért rólad is hallani néha Kép Remélem Sára most már hamar jobban lesz... Kép Gondolom, nem egyszerű tortúra az orrszívás Kép
Nektek is porszívós van? Erre kitalálhatnának már valami humánusabb megoldást...
Ti próbáltátok már az elektromos verziót?

Próbálok kitartani, más választásom úgysincs.. Kép Meg, most már nyugodtabb vagyok, azt vártam, hogy betöltsük a 36.-ik hetet, most már nagy baj csak nem lesz, hisz Lilus nem passzív, hancúrozik ezerrel... Azért rosszabb perceimben megbökdösöm, hogy adjon életjelt Kép

A festés kész, hét végére minden a végleges helyére kerül Kép Most már ezzel kapcsolatban is bizakodóbb vagyok Kép

Léna, ha álmodsz, azért értesíts Kép hogy én is tudjak róla Kép

Jók legyeket, gyertek azért néha szegény elhanyagolt egyben lévő Lir-hez is Kép
 
 


Köszönjük a dícséreteket,de szerintem a képek nem lettek annyira jók mert sokkal édibb...Kép
Szeret-e fürdeni a kis manó?
Hát inkább csak tűri.Kép
Kaja előtt fél órával szoktuk megejteni,de szerintem fog nagyokat pancsolni.
Amúgy Rotyi Kapitány a beceneveKép,apuka gyakran szólítja így,érthető okokból.

Nálunk is volt már orrszívó-porszívó mert mikor a kórházból hazajöttünk nagyon szörcsögött, azóta sokkal jobb, illetve vettünk párásítót ebbe a hülye panelba és nyoma sincs.
Marci kifejezetten szerette!Mikor meghallotta a porszívót,már szinte dugta a kis nóziját is, utánna meg jobb volt neki is!

Az éjszakák jól telnek, 3-4 óránként ébred,így mi is.Eszik-alszik még mindig,de napközben is.
Kipróbáltam,hogy énekelek neki és nagyon figyel.

Lir!
Várjuk ám a a holnapi fejleményeket!Kép
Én is sokat keményedtem az utolsó 2 hétben.
Vendég
 


sziasztok!

Igaz, mostanában ritkulok, de Sára iszonyatosan lefoglal.Mindjártz 1 éves lesz.Annyira hihetetlen.
Mintha nekünk is most lett volna az éjszakázás, fejés, pólyázás(SÁra imádta).És most meg tessék:Sára gyere ide, ne borítsd ki, tedd le, figyelj ide, nem szabad...Most épp a sarokvédőt rágcsálja és a kabátját rántotta le a helyérőlKép
Jaaaaa, meg táncol a Beverly hills zenéjéreKépKép
Édes.


Ilona, azt szeretném mondani, hogy még így félig-meddig ismeretlenül is, de te vagy nekem AZ ANYA, így, csupa nagybetűvel.
Ahogy beszélsz róla, meg amiket mesélsz.Annyira jó.
Itt van pl. az éjjeli ébredés.Én azt mondtam, hogy szörnyű, sose lesz vége, te meg úgy fogalmazol, hogy az
éjszakáitok jól telnek.Annyira jó hallani, hogy így állsz hozzá.Biztos tök jó kapcsolatotok leszKép

Lir, mesélj ám holnap.Szobafoglalásod meg volt?vagy nem is akarsz?Rólad/tok mikor látunk képet?

Na meg van a kincsesbödön...KépKépSzobába a rend kb 3 percig tart.
Mindegy imádom.Azt szeretem a legjobban, mikor a babáit vagy a maciait eteti vagy itatja.egyből mindennek megtalálja a száját és nyomja bele a kiflijét vagy ami épp a kezében van.

Hát, igen, porszívósunk van, Sára már ott tart, hogyha meghallja a hangját már kész van.
Én kipróbáltam nem vészes, de gondolom az ő szemáben már az is iszonyú, hogy ketten fogjuk le...

na eldugulok, mert nagyon rászakadtam a netreKép

azért remélem, hogy ritkábban tudok jönni nem felejtetek elKép
sztem tök jól összejöttünk 3-anKép

Jó lenne végre találkozni is.
Lir, talán épp az ágyadnál jön össze a randi?KépKépKép

ha sok hibát találtok, nézzétek el, mert a billentyűzettel olyan messze állok a géptől, hogy még épp veszi a jeleket.Így SÁra nem veszi észre, hogy a szgépnél vagyok.
Állva azért elég gáz.
Mi van most velem?miért nem tudom abbahagyni a levelet

Na, végeeeeeeee

Puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Jaj,Léna!Kép
Teljesen elpírultam...
Nem vonom kétségbe,hogy jó édesanyuci vagyok a fiamnak, DE te pedig Sárának a világ legjobbja!Kép
Azért írtam,hogy jól telnek mert tényleg így van!És mihez képest?Gondolom lesznek hasfájós és fogzós hosszú éjszakák is!

Peti elment a IX. ker Önkormányzathoz mert elkészült az Anyakönyvi kivonat és a lakcím kártya is amit rossz címre állítottak ki! Ez hogy lehet?Van ilyen?Nem akarom elhinni!
Vendég
 


Ila Kép

vedd ezt is derűsen, még ha nem is egyszerű...

Léna, nem felejtünk el, miért is tennénk? Kép Nekem pl mindig nagyon hiányoztok, akárhányszor ritkábban jöttök... Kép

Jó lenne, ha összefutnánk valahol már egyszer, múltkor is Ila siette el a hazamenetelt, különben már megtörtént volna Kép

Képzeljétek, fájdolgálok...
remélem még csak jóslók.. vagy nemtudom... fáj a medencémnél, meg néha pocakban is...
De azért nem vészes Kép
 
 


Lir!
Ez a fájdogálás tudod mit jelent?
Hát,azt,hogy gyakran kell írnod valamit ide,hogy ne induljon be a fantáziánk!Kép

Közbe megoldódott a lakcímkártyánk,apa felhívott és közölte a jó hírt,csak hát...szóval, oda kell figyelni,mert ami nekünk egyértelmű,az nem mindenhol az!
Vendég
 


Liiiiiiiiir,

de jó, én nem tudom milyen a jósló fájás, nekem olyanom nem voltKép
De a telefonszámomat még tudod, ugyi?Kép

űPusz

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Tudok minden számot Kép
De még nem szültem, sőt Kép most nem annyira intenzív, néha picit fájdogál, de most nagyjából jó Kép
Azért, ha valami esemény lenne, írok, amíg még észnél vagyok Kép
Jó éjt lányok Kép
 
 


Halihóóóóóóóóó

Lir, ön merrefelé járkál?Ilona igazoltan van távol, na de ön?Legyenszíves beszámolni a hogylétéről.Kép

Puszi

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Így van!Kép
Tudtommal ma randiztál a doki bácsival plusz ultrahang is volt!
Kíváncsian várjuk a fejleményeket!

Nálunk kezdődnek a pocifájások,ami abból áll,hogy fel-fel sír és vissza alszik, tekeri magát, nyögdécsel,alszik.Igyekszem nem összetéveszteni az éhségével.
Nekem meg a vérszegénységem mellé jött még egy kis húgyuti fertőzés is antibiotikummal.
Esküszöm,ha jól leszek végre azt megünneplem!Kép

Kép
Vendég
 


Sziasztok Kép

Ila, győgyulj... Kép Tessék most már minél előbb jól lenni Kép

Voltam ma dokinál, minden leletem normális, a cukrom is hála Istennek.
Nemrég értünk haza, és ma nem dolgoztam, eljöttem még dél előtt, mert olyan rossz volt a közérzetem valahogy.
Semmi gond nemvolt, csak nyűgös voltam kicsit, aludtam, elmúlt Kép
Úgyhogy most jól vagyunk, heti kétszeri ctg-re és egy jövő heti UH-ra vagyunk utasítva...
Lilus pörgött megint egész nap, tisztára, mint aki költözni akar valahova Kép

Jó éjt lányok Kép

Lir
 
 


Tettem fel 3 képet, ma 2 hetes Marciról!
Szeretnék olyan képet is amikor ordít a drága,de ahhoz nagyon készenlétbe kell állnunk,mert a hangomra megnyugszikKép
Van egy új beceneve is: "Döbrögi"
Amikor jól bekajál és az ölembe bealszik, két keze a pocakján nyugszik és elégedett pofát vág olyankor.Kép
Majd igyekszünk elkapni a pillanatokat!

Puszi
Vendég
 


A cumi pedig csak addig van a szájába amíg el nem alszik, utánna kiköpi! És nem mindig van rá szükség!Kép
Vendég
 


Jajj annyira jó nektek Kép)
 
 


Sziasztok Lányok!

Voltam ma reggel ctg-n, hála Istennek, az jó lett.
A rossz hír viszont, hogy magas volt a vérnyomásom... úgyhogy most hazajöttem a cuccomért, és úgy néz ki, egy pár napra mindenképpen be kell feküdnöm. Ha szerencsém van, akkor tényleg csak pár nap. Ha nincs, akkor három hét 'szobafogság' vár Kép
Jók legyetek, majd Zsolt tudósít időnként, hogy mi van velünk... Kép
 
 


Lirian,

már biztos nem látod, de Zsolt talán megmondja.
Fel a fejjel, túl lehet élni,ha sikerül lepasszolnom holnap vagy holnapután Sárát bemegyek és boldogítalak.

Majd rádcsörgök, hogy pontosan mikor és , hogy hol vagy pontosan.

Puszi, Léna

(Zsolt, köszi a postázástKép )

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok!Kép

Lir!
Remélem mihamarabb rendeződik a vérnyomid és hazaengednek még babázás előtt egy kicsit.

Léna!
Mesélj,ha voltál bent a kórházba!
Kár,hogy én nem tudok bemenni.

Éjszaka megtört a jég...
Azt hiszem Marci felcserélte a nappalt az éjszakával!
Hajnali 1-kor kaja után meresztí nagyokra a szemeit.Ráadásul villanyoltás után olyan hisztit vágott le,hogy vissza kellett kapcsolni az éjjeli lámpát és kivenni a kiságyból,ekkor lett csak nyugi!Tehát nem a hasa fájt.Fel van kapatva?
Aztán apa átvonult vele a nappaliba,hogy én aludjak...Most mindkettő alszik!Kép
A másik,hogy az elmúlt két napban,délután 5-6 körül fájt a poci,de nem tartott tovább fél-egy óránál.Aztán kipróbáltuk az infacolt és azóta igaz,hogy lerövidült a hasfájás,viszont 3-szor is egy nap alatt.Nemtom micsináljak,talán megkérdem a doki nénit,azt mondta ma beugrik rendelés előtt.
Kép
Vendég
 


Szia Ilona!

Ma délután 3 után tudok hozzá bemenni, majd mesélek, bár tegnap beszéltem vele tegnap telefonon, azt mondta, hogyha rövididőn belül nem rendeződik a vérnyomása(most dopegytet kap), akkor császár lesz, mert nincs mire várni.Az orvosa voszont csak holnap megy be hozzá.
Remélem minden oké lesz, ha hazajövök írok neked.

Jaaaaaaaj, remélem Marci, hamar rájön, hogy rossz úton jár, és felfedezi, hogy az éjszaka mire is valóKép
egy pár év múlva ráér majd átvirrasztani az éjszakátKépmond meg neki, háthaKépKép

hasfájásKépKépKép
sztem rövididőn belül el fog múlni, Sára is akkor lett hasfájós, mikor az anyatejról áttértünk a tápira, lehet, hogy ez ezzel jár?
babamasszázs?Sárának sokat segített.
hátha a dokinénid el tudja mondani, hogy hogyan kell a pocijukat maszízni.ha nem, és érdekel, akkor megpróbálom leírni hogyan kell.hátha.Ártani biztos nem árt.
Ilona, milyen aranyos aputok van, igazán rendes, hogy felismerte, hogy alvásra van szükséged.

Puszi

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Azt mondta a doki néni,hogy itt pont az alattunk lévő emeleten van egy tündéri kislány 2 héttel idősebb Marcinál!KépMondtam is neki,hogy akkor itt a mennyasszony, kösse fel a naciját!Kép

Pocakra azt mondta,hogy ez van,kinövi,de különben halkan jegyzem csak meg,hogy szerintem ez még annyira nem vészes, illetve van nekem jó masszírozós technikám,ami valamennyire biztos,hogy használ is,de szívesen veszem a tiedet is Kedves Léna!Kép

Éjszakára kaptunk hasznos tanácsot,apuka teljesen felállította már a képzeletbeli rendetKépkíváncsi leszek!

Doki néni megnézte a szülés utáni vérképes papíromat,teljesen maga alatt volt,jól megrémísztett!Kép
Azt nem írtam még,hogy szopi közben,főleg amikor már egy órája rajta volt és még mindig jött is,
Szóval én szó szerint rosszul voltam,ájuldoztam!!!
Ami nem is csoda,csak akkor még nem tudtuk,hogy miért! Hát ez van.

Sára mikortól kapott tápszert?

Apuci pedig tényleg a világ legjobbja nekem,ill. nekünk...Kép
Vendég
 


És még valami,ha már megírtam a téves lakcímkártya-mizériát, akkor mégegy:
Ma megérkezett a TAJ-kártya és elírták a vezetéknevét! NEM AKAROM ELHINNI!!!Kép
Vendég
 


tettem fel mégegy képet,de engem NEM kell nézni!Kép
De Marci egy kis tünemény ott is...Kép
Vendég
 


Léna!Kép

Én már tűkön ülök itthon!
Aranyos vagy,hogy bementél Lir-hez és jó volt hallani a hangodKépmármint,hogy felhívtál,de mivel nincsen felhatalmazásom ezért nem merek ide írni semmit!és egyelőre nem is ildomos,ígyhát marad a várakozás.........................
Vendég
 


Szia Ilona, haza értem, kicsit megszorongattam Sárát,épp ide értem az altatásra.
Egy picike leszúrást kaptam, NA DE ENNYIT RÓLAM

Nem akarok mindent lelőni szegény Lir elől, szóval dióhéjban.
Nagyon cuki Lili, olyan kis csöpp volt abban a pólyábanKép
ÉS a Zsolt is milyen édes volt.(ajjaj, Lir, ha majd olvasod, ne hogy félre értsKépKép )Drága volt apuci szerepben.
Szóval Lili azt hiszem 18:42-kor született 2850 grammal és 52 cm-vel.Van pici fekete haja, és édes dundi kezecskéje.
De Zsolt azt ígérte, hogy felteszi a képeket.(erre megesküdni nem tudok, mert hallottam az esti terveiket Kép )

Lir, szegény,altatást kért, kicsit rossz volt neki az ébredés, mert minden fájdalom egyszerre tört rá.A fájdalomcsillapítás melleet, meg ugye minden csak fokozatosan jön.Viszont nem kell várnia 24 órát.
Éhes volt szegény, egész nap nem evett.


Nah, hát ennyit tudok elmondani, szeretnék neki is vmit hagyni szüléstörténet mesélésre.

Még annyit, hogy bűbájosak.Ő is, Zsolt is, Lili is, és volt ott egy barátnőjük, ő is.

Ilona, gyönyörű Marci, látszik rajta az édes álomKép
Sztem te is aranyos vagy a képen.
ehhez a tb kártya és lakcímkártya mizériához nem tudok mit hozzáfűzni.az odafigyelés, ugye....

Sára két hétig kapott csak tejeet és onnantól keverve tápival, végül már csak tápi, kb 6 hetes volt.

Marci hasa, hogy van.
Tiszta hülye vagyok, annyiszor beszéltünk ma, és meg se kérdeztem, hogy mi újság.
Ne haragudj.

Jaaaaaaaj, Ilona, így is olyan élmény volt ez a mai délután.
Muszály dúlának lennem.




Megyek, mert most meg muszály feleségnek lennemKépKépKép
asszem ma nem alszok.Kép

Puszi, LÉna

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Egyébként csak most tudtam meg,hogy ugye kislány és Lili,mert sose volt olyan egyértelmű és tuti biztos,és hát most hogy kibújt így már igen!
ÉLJEN!ÉLJEN!Kép
Biztos nagy a boldogság és Lir is hamar rendbejön majd! Írtam neki sms-t,de ahogy vissza emlékszem, én nem igazán tudtam követni,hogy ki és mit írt, ígyhát:

<font color="ff0000">KEDVES LIRIEN!
SZERETETTEL GRATULÁLOK NEKTEK!
NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT ÉS MINDEN JÓT KÍVÁNOK!!!</font>Kép

Marci hasa jól van és ha nem akkor sem tart sokáig, viszont a ma esti éjszakához szoktatás nem volt semmi, sírtam is,de azt hiszem így lesz jó mindenkinek!
Persze muszály voltam őt felvenni és tényleg fel van kapva és nem fáj semmilye és nem éhes! Viszont nagy szemekkel nézelődik a majdnem teljes sötétben mert egész nap aludt.
Háromnegyed 8 óta még most sem alszikKép
Jajaj,ez nekem olyan nehéz!
Hagyni sírni,aztán eldönteni,hogy mikor elég és felvenni egy picit...
Megyek is!

Puszi
Vendég
 


Sziasztok!

Zsolt vagyok, "elraboltam" Lir felhasználóját;)... legalábbis pár kép feltöltésnek erejéig.
Najó, egy kis helyzetjelentés is belefér.

Szóóóóval.. Kép

Mindketten egészségesek, a nagyobbik csaj (nevezzük az egyszerűség kedvéért Maminak esetleg Liriannak) jobban van, még az őrzőben csücsül (reggel 7-ig, kb), még fáj rendesen a férceléstől és a méh-összehúzó koktéltól.. Kép
De már legalább túlvan a nehezén. Ráadásul a világ-jófej pasija az összes szabadidejét mellette tölti, hogy a lelki bánatában (is) társa legyen ;)

A kisebbik csaj (ő legyen Lilibaba) nózija (az egész környéke) úgy tűnik születéskor kicsit megnyomódott - mert befelé állt - de szépen, óráról-órára észrevehetően javulgat.. Kép Hangja van már, viszont még nem kajcsizik a mamiból, tejcsi is csak cseppekben, de a étvágy is eléggé csapnivaló.

Reggel hétkor megyek úgyis be költöztetni, majd rácsapok az asztalra hogy legalább a lehetőséget adják meg Lilibabának hogy azt a keveset is hasznosíthassa ami a mamijának az első közös reggel óta van Kép

Azt mondják az okosok hogy jövő szombatig (kb) tart a wellness-hétvége, viszont én a fent nevezett hölgyek (akik mellesleg életem nagy szerelmei) előzetes engedélyének kikérése nélkül engedélyezem nektek a látogatást ;))

Majd leveri rajtam úgyis ha mégse szabadna (ha meri.. )

Készültek képek is egy-egy (ál)kajcsiztatás alkalmával, amint elérek a levél végére ígérem nekifekszek és lekicsinyítem a képeket akkorára hogy még az idén megérkezzen és egy pont-pont-vesszőcskének elképzelhető halmaznál több kivehető maradjon belőle.

Ezennel befejezem mára, (lehet hogy Lirian soha többé nem fog ideengedni engem) lekicsinyítem a képeket és kotrok aludni, mert reggel hétkor jelenésem van.

Puszi mindenkinek, (a két rosszcsontom nevében is)

"a" Zsolt
A képek:

KépKép

ui: Ennyi így elsőre, még vannak képek, ígérem ha egy kis időm lesz küldök még Kép
 
 


Majdnem jó lett Kép

A két kép vhogy egymás mellé sikerült, bocsa Kép

Zsolt, aki még mindíg ittvan.. Kép
 
 


Sziasztok!Kép

Zsolt!
Köszönjük a képeket!Én már nagyon vártam.
Lili egy igazi baba-arcú kisbaba.Kép GRATULÁLOK mégegyszer!

Azt szerettem volna még írni,hogy a kisebbik keresztlányom is aznap született mint Lili,csak két évvel korábban.Kép
Illetve van egy unokahugom aki két hónappal fiatalabb mint én és a gyermekünk között pedig 2 hét különbség van, az ő bébije pedig az öcsém 18. szülinapján született meg a héten.És mostmár mindenki babázik akit szerettem volna...Kép

Marci éjszakához szoktatása sikeres volt,bár esténként velünk van a nappaliba és ott is alszik el,ill. megvárjuk, mert muszály neki a közelségem (és nekem is az övé), viszont nem okoz gondot utánna a kiságy ami mellettem van a hálóba.Kép

Mindjárt felteszem a mai képeket(2 db).Egy lábikósat is.Kép

Puszi
Vendég
 


Sziasztok!

Én is meglestem a képeket, hát mindannyian gyönyörűek vagytok.
És hát Lili, csodaszépKép

Ilona, örülök az éjszakáitoknak, a lábacskáitok, édesek, kis aprókKép

Zsolt, hátha olvasod, csodaszép Lili, és Lir is jobban lezs nem sokára, tényleg.Nekem mikor mindták, hogy a fájdalom napról napra rohamosan javul majd, nem hittem el, de TÉNYLEG így van.Meséld el neki , kérlek.
Mire szombaton hazaindulé majd, már nevetni és köhögni is gond nélkül tud.
Biztos neki is sürgetik majd a wc-zést, próbáljátok vhogy beindítani nála,kávéval vagy vmivel, amiről tudjátok hogy hajtani szokta, mert ha nem sikerül, akkor jön a hashajtó lötty, ami 1, iszonyú rossz ízű, 2, hamar hasmenést csinál, és átvágott hassal hasmenni iszonyú érzés.
Ez utóbbit ne meséld el neki, nem akarom megrémiszteni.

Azt szeretném még kérdezni, hogy kap-e méhösszehúzó cseppeket.Mert ha igen, vkitől próbáljátok érdeklődni, hogy muszály-e szedni, és meddig kötelező, mert bizonyítottan tejapasztó hatású.
Ha kérdezik kitől tudjátok, nyugodtan hivatkozhattok szoptatási tanácsadókra.

Na, megyek, mert az én mindjárt 1 évesemet öltöztetni kell, mert megyünk anyóshoz ebédelni.

Pusziiiiiiii, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Halihóóó!Kép
De nagy a csend.....

Tegnaptól apuka elment a dolgozóba,
hát mit ne mondjak, elég stresszes volt,
nem tudtam egy kicsit sem aludni,
pedig Marci igazán jó kisfiú és hagyna pihenni,de
állandóan őt lestem,"vigyáztam rá", őriztem az álmát. Amíg apa itthon volt,ő tette,amíg én bealudtam.
Most is álmos vagyok,mert éjszaka még mindig 3-4 óránként kajcsi van,de böfi után alszik a drága.Meg hát a vérszegénységem is itt van még és fáraszt,hiába nyomatom a Maltofer Fol-t.Olyan türelmetlen vagyok,állítólag kell 1-2 hónap,mire magamhoz térek.
Este pedig meg lett jegyezve,hogy nem mosogattam el! Én hülye már azt hittem,hogy csak a Marcit kell ellátnom!?Kép
Viszont kitaláltuk,hogy nem kell majd hétköznap főznöm,mert nekem is rendelünk kaját,ahonnan Petiék a melóba.

Lir!
Gyertek hazafelé,aztán írd meg nekünk a hirtelen jött kis Lili történetét!Kép

Léna!
Sára meggyógyult már? Mikor lesz egy éves?
Dúla-képző mikor kezdődik? Gondolom vizsga is van,majd szorítok,hogy kitűnő legyél,csak írd meg mikor.Kép

Kép
Vendég
 


Halihóóóóóóóóóó


Szutyok ez a babanet, alig megy


Hát, Ilona, képzeld, Lirék pénteken gyünnek haza.
Éljen-éljen.

Hogy sikerült apa első dolgozós napja?gondolom nem a munkán járt az eszeKép
ÉS ti, hogy vészeltétek át?

Dúla-képző már el is múlt, csak 4 nap, viszont bent lakásos kötelezően, én viszont nem akartam itt hagyni macikát 4 napra és 3 iccakára.Mivel ők se engedtek és én se, így megváltunk egymástól.
Mind1, majd egyszer, ha nem leszünk már Sárával így összenőve.

Amúgy Sára naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaagyon-naaaaaaaaaaaaaaaaaaaagyon beteg.38 körül van a láza állandóan.
Ha péntekig nem lesz jobban, akkor lehet, hogy felszúrják a fülét.
Nem akarom mégegyszer leírni, kicsit hosszú, Sára meg türelmetlen, szóval ha bővebben érdekel, tudod hol találod.
Nagyon anyás lett, és visszatért a csak tápszer kajára.Szegényemnek biztos a torka is fáj.

Na, megyek is,mert most meg rotyi hangok vannak.

Puszi

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sárának millió gyógypuszi
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Marcinak ha fáj a hasa,akkor baromira tud ám neki, már én is sírva fakadok lassan, "csak" hál'istennek nem tart tovább 15-20 percnél, ráadásul ez idő alatt is képes aludni két fájás között.Napi 1-2-szer van ez maximum.
Adjuk neki az Infacol szirupot és a gázoknak biztos jót is tesz. Kakis pelus is van rendesen, tehát ez miatt nem aggódom.
Ez van.

Visszatérve amit Sáráról írtál.
Baromira tartok ezektől a gyermekkori mindenféle betegségektől.Mert hát mi sem maradhatunk ki,gyanítom.
Hogy fogom én ezt kibírni.Ha a gyerek beteg,annál nincs is rosszabb!

Ma 3 hetes az én egyetlen kisfiam!KépKépKép
Vendég
 


Sziasztok!

Ilona volt olyan kedves, és meghívott közétek, mert őt már más topicból régebb óta ismerem. Így könnyebb lenne vele is beszélgetni, ha befogadtok.
Én nem tartoznék ide, mert már van 2 gyermekem. Az egyik Dorottya, 6 éves, a másik Dominika, 14 hónapos. Engem Nellinek hívnak.

IlonaKép
3 hetes Marcikád nagyon édes lehet. Olyan kis aranyosak ebben a korban (is). A hasfájáson sajnos túl kell lenni, de vigasztaljon, hogy max. 3-4 hónapos koráig tart, után mintha elvágták volna. Nálunk legjobban a tornáztatás segített, semmi más.

Puszi:
Nelli
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron