Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok itt is!

Itt lassan nagyobb kezd lenni a pörgés!
Na de ilyet. Akkor inklább költözzünk vissza. Egyet se bírok követni, nemhogy kettőt.Kép

Csudaédesek a gyerkőcök.KépKépKép


holnap elovasom, miről is pörögtök annyira. Most megyek.

Pussz, Beu
beu
 
 


Hahó Kép !

Gondoltam, átnézek ide is, lassan én is belejövök a kétfelé írásba Kép . Úgyis szoktam még ide a Babanetre is írkálni, eggyel több vagy kevesebb...Kép .

Miszikéről nagyon aranyos a kép, a pocakját én is bevállalnám! Imádtam állapotosnak lenni, szerencsémre minden nyavalya ( émelygés, vizesedés stb. ) elkerült.

Norka,
Nincs is jobb egy kertes háznál! Én nem tudnék panelba lakni, tuti, megfulladnék. Nincs kert, na meg buli...Párom előszeretettel műveli a spontán esti sütést-főzést a kertben...Néha ki is készülök. A környéken tudják, mikor jön a tavasz, mert nálunk, ha már kisüt picit jobban a nap, kerti-party van, és ez tart késő őszig, míg be nem fagy a seggük Kép .
Tesómnak eszébe sem jutott, hogy elvigye Maját valami szakemberhez, én ebben a helyzetben biztos lépnék valamit.
Próbáltam beszélgetni Majával erről, de annyi volt a válasza, hogy : Nem szeretnék leszokni erről Pipi ( így hívnak ők engem ), mert ez nekem nagyon jó!
Igen, így hívja fel magára a figyelmet, csak cserében ezért nem azt a figyelmet kapja, amit szeretne... inkább letolást.
Pedig nővérem tényleg próbál mindkettővel egyformán foglalkozni, inkább hagyja szaladni a házat. De Míra még mindig szopizik, szerintem ez is rossz lehet Majának, gondolja, ő ebből is kimarad.
Hát, nem tudom, mit tennék hasonló helyzetben!
Kangi "megoldása" tetszik, így tényleg bizonyos korlátok közt zajlik a "dolog". Bár Maja is csak otthon, vagy nagy ritkán itt nálunk "műveli". Azért ősszel az oviba menetelére kíváncsi leszek.
Jázi nagyon édes kis tigris Kép !

Kangi,
Sajnos ezek a Domestoszos meg a többi baleset valóban pillanat alatt megvan, akármennyire is odafigyelhetünk Kép ! Bár Nektek ráadásul nem is egyre...

Na ennyi voltam mára!

Jó éjt Nektek!

Monika



Sziasztok!

Tündér,
vasárnap vizsga? Ezt a perverziót! Kép Remélem, jól drukkoltunk!

Norka,
ez a Fenistiles sztori nagyon rémisztő, remélem mostmár semmi utóhatás nem lehet! De jó, hogy leírtad, még jobban fogok vigyázni az ilyesmire!
Egésznapos fürdiért irigy-irigy! Kép
Tigriscsaj nagyon édi!

Mondiri,
Maja nehéz eset lehet, nem irigylem szegény nővéredet...

Évi,
köszi a képet, egyáltalán nem haragszom, hogy feltetted! Kép Az arcomat jótékony homály fedi, nem látszik, hogy milyen kelkáposztára van vizesedve... Kép Ha van még esetleg (rólatok is), szívesen megnézném!
"Cuncuskázásért" bizony nem szabad leszidni a gyerkőcöt, csak határok között kell tartani, de szerintem én is frászt kapnék elsőre, ha Beki ilyesmit csinálna... Pedig nagy valószínűséggel fog, ha máskor nem, majd ovis korában, titokban...

Nagytali jó volt, kellemes volt a fák hűvösében dumcsizni, gyerkőcök, apukák is jól elvoltak.

Szobatisztasággal kapcs:
azt már egyszer elértük, hogy a bilibe menjen a pisi, úgy, hogy Beki kérte a bilit, rá is ült és pisilt. De össz-vissz egy alkalommal. Ha meztelenkedik, akkor mindig elmondom neki, hogy a bilibe kell, mert nincs pelus, meg a pisi szomorú, ha a földre kerül, stb. Eddig utólag szólt, ha pisilt a kertben, de mostanában inkább bejön a kertből és a szőnyegre pisil direkt!!! Ma 2x is... Ha javaslom a bilit, dacosan ordítva elrohan. Mit rontottam el?

Pusz
Miszike
 
 

 
 

Sziasztok!

Én nagyon örülnék, ha visszajönnétek ide, én nem bírom követni vhogy az izgit, folyton lemaradok Kép

Ne haragudjatok, de most csak panaszkodni fogok, majd talán holnap reagálok is, oksi?

Szóval a múlt hetet a Balcsin töltöttük, egyik este Dani úgy elesett, hogy szétharapta az alsó ajkát,teljesen széthasadt, kórházba is vittük, kapott tetanuszt is, már szerencsére szépen javul. ERre tegnap este belázasodott, éjjel 2-ig nem bírtuk lenyomni a lázát, a Nurofen semmit az ég világon nem használt, még jobban felment a láza, vhogy kihúztuk a 2 órát és beadtam egy kúpot, akkor végre el is aludt. Ma volt Levi keresztelője, szegény Danikám arra sem tudott jönni, lázasan mégsem vihettem el. És ami a nagy bánatom, hogy nem hajlandó inni!! Tudom, hogy muszáj, elhihetitek, hogy próbáltam mindent (pohár, cumi, kiskanál, szívószál) és nem kell KépKép a leghatékonyabbanak a nurofenes fecskendő bizonyult, 5 ml-ekkel próbálkozom, de ezt sem mindig fogadja el. Ma szerintem nem ivott többet összesen 2 dl-nél + egy kis meggy, fél alma, nem sok. Főleg ebben a hőségben. Összeszorítja a száját, rázza a fejét, ha véletlenül akarata ellnére mégis belétuszkolom, kiköpi. TEljesen el vagyok keseredve. Nincs valami ötletetek? Sztem a tokra is fájhat, már az orra is folyik. Levi holnap kapná a 3 hós oltást, nem is tudom, beoltják-e így, ha a tesó beteg, mert mi van, ha ő is elkapja? HOlnap bezsélek a dokival.

Bocsánat, hogy csak ennyi, de már nagyon kikívánkozott, ígérem holnap doki után jelentkezem és írok normálisan is

puszi mindenkinek, Miszikének nagyon drukkolok, csini vagy Kép

Andi
 
 


Sziasztok!

Andi!
Sajnos nincs ötletem a nemivásra Kép! Levi is csinálta ezt, de "szerencsére" Õ februárban, akkor legalább meleg nem volt. Mi is mindent bevetettünk: fecskendő, pohár,cumisüveg,anya bögréje, apa bögréje, volt hogy lefogtuk és beletuszkoltunk 15 ml-t. Bocs, hogy nem tudok segíteni. Szorítok, hogy jobb legyen a helyzet minél előbb. Mi kaptunk egyszer egy infúzióoldatot, azt hiszem Neolyt-nek hívják, ilyen esetben azt szoktam adni,hogy legalább egy kicsi ásványianyag kerüljön a szervezetébe.

Miszike!
Nagyon csini vagy Kép! Õszintén irigyellek Kép! Nekem az alapbálnatestből lett egy még nagyobb bálna Kép vagy inkább Kép.

Norka!
Tigrislány nagyon édes Kép!

"Cuncusozás": Levi is fogdossa magát - fiús anyukák sem ússzák meg - , amúgy igazi férfi módjára. Én is úgy próbálom korlátozni, hogy pl. az utcán rászólok, itthon nem annyira. Hallottam olyanról, hogy azt vezették be,hogy csak a szobában lehet csinálni, ha egyedül van, máshol nem. Ezzel azért lehetett csökkenteni a mennyiséget, aztán lassan elmaradt a dolog.
(mellékesen tudok igazi horrorról is: egy kislány nem csak fogdosta,dörzsölte magát,hanem különböző dolgokat is bedugdosott Kép. Õk voltak szakembernél és végül sikerült leszoktatni. Egyébként Õ is középső gyerek, mint Mondiri rokona)
Most lesz egy nagyon hülye kérdésem: tegnap voltak elég erős fájásaim (legalábbis azt hiszem) kicsit több mint másfél órán keresztül, de valahogy nem olyanok voltak, mint Levivel. Akkor inkább a derekam fájt, állandóan most meg olyan hascsikarásszerű volt (volt is egy kis hasmenés) de periódikusan és sokkal jobban fájt. Voltak 7 és 15 percesek is. Ezek akkor valszeg jóslófájások voltak ugye? Tiszta hülyeség, hogy nem tudom egy szülés után Kép! De akkor valahogy más volt. És rettegek a hegszétválástól Kép.
Kangi!
Ugye Te szültél császár után? Jól emlékszem? Neked mit mondtak mire figyelj?

Eldugulok Kép!
Pusza, Virág 37+5
 
 


Sziasztok!

Kangi!
Igen, igen, nem Lőrinc csaja???? És a hűség??? Az már eltűnt erény? Hogy neveled Te a lányod?!Kép:d

Franyó!
A fiad, bár nagyon pasis, olyan, mint Anka volt picinek. Nagyon hasonlítanak szerintem.Kép

Tündér!
Édes az a vigyor! Kép Már vizsgáztál? Hogy sikerült?
Szerintem a félelemérzet mostanság alakul ki. Lőrinc is fél a víztől, pedig bébiúsztunk, strandoltunk. A tavaly simán megmászott mászókákról visítva menekül. És sorolhatnám. Néha egész vicces, mitől ilyed meg. És hogyan. A szemét becsukja, ha lehet, befúrja magát a nyakamhoz. Hazamenni, hazamenni, kiáltozza.

Tüni!
Légy résen, és mindig magyarázd el, aztán csak leszokik róla. Dokinéni mit szólt a kékfoltos gyermekhez?

Norka!
Tigris nagyon cuki!Kép

Évi!
A Te csajaid is édesek!Kép

Móni!
Én is imádtam első terhesnek lenni! Na a második bepótolta a kellemetlenségeket. És még csak az elején vagyok. Szóval csak reménykedhetsz, hogy a második is nyavalyamentes lesz.Kép DomestosKép

Virág!
Hogy vagy?

Lőrinc is elég dinka mostanság. Én meg – biztos a hőség miatt – rosszabbul tűröm, mint szoktam. Nem tudom kezelni, ha szófogadatlan, ingerült vagyok, és egyre depisebb, hogy mi lesz kettővel. Elég szokatlan állapot ez nálam, csak remélni tudom, hogy a fizikai kényelmetlenségek hozzák ki belőlem.

Anyázás nálunk is van, de nem ennyire, de máshol nem nagyon tudom ott hagyni. Jó lenne egy-egy nap, míg intézkedek, de a pesti mamához nem szeret menni. A múltkor elmondta, hogy azért nem, mert ott mindig ott hagyja apa meg anya. Mert sokat dolgoznakKép Pápán elmarad, de az messze van.

Öregek: beszólni nem, viszont ha a dédik megpuszilgatják, pánikszerűen letörli. Vajon félnek a ráncoktól?

Beu
beu
 
 


Virag
Az a helyzet,hogy bar nekem nem volt csaszar az elso sem, en is folyamatosan azon gorcsoltem,hogy ez mar az? Kép Szoval ezt lehet,hogy 4 gyereknel meg lehet tanulni (lehet?) de masodszorra meg tuti lampalazas az ember lanya Kép

Beu
Kitartas.Asszem tenyleg annyi energiat kap az ember a masodik manohoz aminnyit epp kell...szoval tuti nem lesz konnyu (bar nekem eleinte sokkal konnyebbnek tunt mint amire keszultem...)de ooolyan jo! Kép

Andi
Mit mondott a doki? Talan ma nincs annyira meleg, nem szarad ki annyira Dani!!!

Miszike
Sztem semmit! Kép Csak gondolom Te/Ti is elegge feszultek vagytok a szules+teso miatt es Beki ezt erzi is. Szoval dacol ahogy tud. Ha elviseli sztem en meg adnek ra pelust, majd magatol ugy is szol,hogy mi a helyzet!

En azzal vagyok meglove,hogy Jázi du. alvasnal meg kap pelust,de ahogy belepisil leveszi, aztan ha almaban az ágyba megy(marpedig eleg soxor)akkor moshatom a lepedot...es nem erti meg,hogy nem kell levenni.Ahhoz meg ugy latom meg nem eleg erett,hogy felebredjen ha jon a pisi.Na mind1. Lesz meg ennel sokkal nagyobb gondunk is!

Szerdan vegre indulunk nxaralni! Kép Kép

Franyo
Ti,hogy vagytok?Nagy a csond!!

Norka
 
 


Monika,
eléggé megrémítettél a rokon kislány történetével. Kevinnek is jön a tesó+pár hét múlva költözünk...készüljek lelkileg hasonlókra?Kép
Mondjuk nálunk még a pelus nagyon oda van tapadva a fenekéhez, nem hajlandó még csak tárgyalni sem a dologról.
Azt tudtam, hogy ilyen "önvizsgálat" létezik náluk, csak nagyon nem szeretném, ha pont ezen az úton vezetné le a feszültségét...

Viszont Beu, emlékszel, nálatok megtetszett neki a lépcsős wc-szűkítő? Azóta, ha szóba kerül a költözés, nem csak azt közli, hogy lesz cica, meg vau-vau, hanem azt is, hogy "baba-egyedül-kaka" merthogy megígértem neki, hogy az új házba veszek neki olyatKép Talán egyszer ő is pelusmentes lesz, bár jó pár hónapig sztem még tandem csomagolom a két kölköt.

De ha jól emlékszem, a szavazáson egyelőre az izgi nyerő, mit keres itt mindenki?

e
 


Tündér,
képek jóóóók Kép. Vizsga???

Kangi,
fogacskák Kép. Anka és Julcsi versenyeztek, hogy kinek a foga jön később, én abszolút emlékszem, mert Anka nyert 10 hónaposan Kép... Kíváncsi leszek az öcsire.

Norka,
ez a Fenistil-es eset durva. Kép Jó, hogy megúsztátok. Ujjszopi szerintem is múlni fog, Jázi egyszerűen nem az a típus... Kép Szerintem Kép TigrisJázi Kép
Pelus: figyi, nem próbáltad a gumilepedőt? Én most azt várom, hogy ne legyen már ilyen meleg, és beteszem a lepedője alá. Akkor aztán az se nagy baj, ha bepisil, csak a lepedője lesz olyan. Én egyébként leteszem pelus nélkül, alvás előtt pisil egyet. Eddig egyszer volt baleset.

Miszike,
csini vagy Kép A bilizéssel egyáltalán nem bizti, hogy elrontottad. Szerintem vannak olyan gyerekek, akiknél ez nem megy egyik napról a másikra. Ne add fel, legyél türelmes, ne szidd le, próbálkozzatok. Mi is ezt tesszük... Ha emlékszel, egyszer írtam hasonló sztorit én is, amikor Anka "csakazértis" a lavórra pisilt, nem a bilibe. Most már a pisi többnyire ok, de a kaki sokszor a pelusba megy, és közli is, hogy "most épp kakilok a pelusba".

Beu,
még meg se köszöntem (irul-pirul...) a köszöntést. Franciska egyébként, de nagggggyon jólesett most is!!! Kép Ja, és szerintem is hasonlítanak, bár újszülöttként sokkal nagyobb volt a hasonlóság, most már kevésbé látszik.

Andi
kitartás. Nagyon drukkolok, hogy hamarosan rendbejöjjön Danid. Nincs ötletem az itatásra, ill. nincs újabb, mint amiket te is már próbáltál. Nem irigyellek Kép.

Virga,
dokid mit mond a fájásokra, kérdezted? Szerintem is jósló lehet...

Elli,
örülök, hogy Kevin jobban van. Tényleg hogy lefogyott, de azért így is jó pasi! Kép

Nálunk dúl a dackorszak. Ma teljesen kiakadtam, eddig még sose jöttem ki ennyire a béketűrésemből, aki ismer, tudja, hogy viszonylag türelmes darab vagyok, de ez a mai igazán sok volt. Anka mindenen ordít, ami nem tetszik neki, toporzékol, ma még a fejét is megpróbálta a falba ütögetni (bár láttam, hogy rájött, hogy ez nem neki való Kép). Semmi nem használ. A sarokból kijön, a hideg víztől még jobban ordít, ha otthagyom, ugyanúgy ordít, nem hagyja abba. A baj az, hogy egy többlakásos társasházban nem hagyhatom fél órán keresztül torkaszakadtából üvölteni. Na meg ugye Dani is aludna. Igazán nem tudom már, mit tegyek, kifogytam a fegyverekből (elveszem pl. a játékát, és csak másnap kapja vissza stb.). Ja és elkezdett csapkodni, engem is megüt, pedig én soha nem bántottam... Mit tegyek, hogy azért érezze, hogy ez nem helyénvaló? Teljesen tanácstalan vagyok, lécci segítsetek.
Pl. mondtam, hogy ne dugdossa a szájába az orvosi táskája csipeszét. Azt mondja, hogy de igen. Elmagyaráztam, hogy azért ne, mert megsértheti magát, bibis lesz stb. Röhög, és csakazértis. Mondom, hogy ha nem teszi le, kénytelen leszek elvenni. Röhög. Elveszem. Ordít. Toporzékol. Ekkor ugye már nem adom vissza. Körberohangál, földhözveri magát, közli, hogy hagyjam békén, mert ő most hisztizik. Ha közel megyek, még meg is üt.

Na, hát ezek mennek. Most megyek dolgozni. Pussz.
F.
 
 


Virág Kép
NO PARA! Szuper lesz, ha megszülöd! Hegszétválás: állítólag folyamatos fájdalom. Ja, és a doki az utsó UH-n megnézte a hegvastagságot is, nekem (most persze nem találtam meg a vonatkozó leletet Kép) emlékeim szerint 3mm volt, és az átlagos volt. Semmit nem éreztem, minden jó volt, főleg szülni Kép és mikor már minden kint volt, betapintott és megállapította, hogy a hegvonal ép.

Norka Kép
Nyaralás hurrá! Kép Legújabb dili: nem alszunk délután Kép Pedig össze is bújnék vele Kép

Beu Kép
Naaa, nemám megsértődni! (...igazából Dani NEKEM tetszik nagyon Kép) Hűség nagy erény, főképp házasságban, na de addig nézelődni csak szabad?!!!
Más "szaga" is van az időseknek, lehet, hogy azt sem szereti Lönci.

Elli Kép
Éljen Majdnemgyógyult Exdagimadár Kevin!!! KépKépKép

Miszike Kép
Kelkápifej Kép Szerintem simán hagyd az ördögbe a bilit pisiléskor, Julis is egy darabig fűbe pisilt, ha pucérkodott. Mostanában már biliba megy. De csak ha pucér, akármilyen kis bugyi van rajta, mindjárt becsorgat, sőt be is tojik.

Andi Kép
Beoltják Levit szerintem. Nemivás: görögdinnye? Fürdővíz? (Julcsi mindig abból iszik legtöbbet Kép) De biztos fáj a torka, csóringernek Kép Puszi a kis csókos szájú fiacskádnak!

Julcsi tutulva rohangál fel s alá a lakásban, pedig beparancsoltuk legalább a szobájába a csendespihenő idejére Kép

Megyek teregetni. Pussz
 
 


Franyo Kép
Ó, ti szegények. Csapkodás, hidegvizes reakció, repedtfazékhangú őrjöngés mind, mind ismerős nekünk ...
De legalább most elmesélhettem ezt Apacukának, aki ugyan nem lett boldogabb, viszont most már látja, hogy nem a mi lányunk defektes.
(hanem a Tiéd is Kép hehehe, bocs)

Kitartást!!!
Kangi
 
 


Kangi
a mienk is Kép
N
 
 


ÓÓÓÓÓÓÓÓ!
Hát itt vagytok!?

Ez tök jó!
Én gyakran írogatok ide, nekem ez az egyszerűbb, de persze a többség dönt.

Na majd benézek még, csak mennem kell vízszinesbe, mert szigor van, de az izgire tettem fel néhány képet!

Gyerkőcöket azért meglestem és nagyon ari mindenkiKép

Pussz

Réka
 
 


Hahó!!

A vizsga 3-asra sikerült!KépKép

Beu!
Kitartást a türelmed visszajön, de ez a sok front, meg, másállapot, azért nehezítö tényezö, nem igaz?Kép

Norka!
Tigris-Jázi nagyon jó fej!Kép

ANdi!
De jó, hogy jelentkeztél, bár sajnálom, hogy rossz hírekkelKép Sajnos nem tudom mit kell tenni abban az esetben ha nem iszik a gyermekKépKép Dokinéni mit mond? Mielöbbi gyógyulást nektek!

Réka!
Hahó!!Kép Vigyázz magadra, tessék ám pihenni!Kép

Kangi!
Cunizás nálunk is megy, mikor levesszük a pelust, vagy pucéran van, matat egfolytában... Ezzel nekem is föleg higiéniai bajaim vannak, mint kert, kutya stb... Hát majd megpróbálkozom ezt korlátok közé terelni...

Virga!
Kitartást már nem sok van hátra! Próbálj meg pihenni!Kép

Miszike!
Tök csini kismami vagy, méghogy kelkáposzta fej?!Kép Bilizés nálunk is így megyKép
Gondolom az érettsigéjükön nem fognak bepisilni/kakilniKép

Franyó!
Hiszti-dackorszak miatt részvétem, és szolidálokKép
Nálunk hasonló helyzet van..:Kép

Lányok!
Ilang mindenre amire igennel kell válaszolni, az "aha" és az "ühüm"-öt használja... Mondom neki, hogy az igen-t használja, erre elkezdi hajtogatni, hogy aha-aha-aha...Kép Mit csináljak sztetek?
Alvás javult, a lámpa maradt. Vettünk energiatakarékos égötKép

Pusza,
Tündér
 


Franyó!

Még annyit, hogy a dackorszakot túl kell élni, hidd el elmúlik. Kép

Kangi!
Mienk lány is defektesKép

Moni!
Ez elég borzasztó amit a rokonkislányról írtál....Kép

Na léptem el...

T.
 


Tündér Kép
Aha, ühüm nálunk is ment egy darabig, eleinte szóltunk, aztán nem, elmúlt.

Félkarú Kangi
 
 


sziasztok,

Elli,
KEvin hogy van? ha még küzd a betegséggel jobbulást neki!

Andi,
Dani szája. Kép
Nem szereti a dinnyét?

Franyó,
már egy csomószor meg akartam kérdezni hogy áll Anka a gyümikkel? RÉgebben irtad, hogy nem nagyon szereti őket. Most mi a helyzet, mikor ezer féle friss gyümi van a piacon? Nálunk szerencse minden csúszik....friss, befőtt és leves állapotban is. Kép

Tündér,
ügyi vagy!!!!!!
Én anno 2-re szigorlatoztam statisztikából. úúúúútáltam. Kép

Lányok,
Petra nem defektes. Kép Kép KépLekopogom, de hagy dicsekedjek egy kicsit, mi még nem láttuk Petrát őrjöngeni. 3-szor volt talán megahisztis eddig az életében, de az is rövid ideig tartott és se előtte se utána semmi más tünet nem volt. Kép
Azt hiszem marha nagy szerencsém van vele, mert baromi nyugis, szófogadó kiscsaj, néha már annyira, hogy el se akarom hinni. SOkszor komolyan mondom már elvárnám tőle, hogy hisztivel ragáljon arra, amit kérek tőle, vagy amit mondok neki, de ő mindig inkább szófogadóan megcsinálja, helyrerakja, abbahagyja, stb......

Panna már több mint egy hete 7-8 órákat alszik éjszaka, gyakorlatilag végigalussza az éjszakát, csak az nem mindegy mikor kezdi az alvást. ha este 7-kor akkor az gézosabb,mert nekem kelni kell 3-4 körül, de ha este 10-kor, akkor reggel 6-7 ig alszik. és utána mindig visszaalszik még. Petra is ilyen jó alvó volt ,remélem örökölte a hajlamot. Kép

Móni,
elolvastam mindent azon a linken,amit irtál. most mér csak arra leszek kiváncsi mikor veszem észre az első jeleket Petrán, na meg majd Pannán. Egyenlőre totál pelusosok vagyunk.

Réka,
megkukkolom Danit az izgin ha lesz egy kis időm. Pihizz sokat!!! Hogy vannak az ikrek? Lehet már tudni a pontos nem-arányt?

Virga,
hatalmas drukkokat küldök NEked, sokat jársz a fejemben, mi lehet Veletek. Nekem Petránál nem voltak jóslóim, Pannánál igen,de azok meg ugyanolyanok voltak,mint mikor Petránál a rendes fájások,csak azért nem indultunk el a kórházba,mert egyszecsak abbamaradtak. Kép

Képzeljétek Petra megtanult pohárból inni a nagytalin. Tudom hogy ez nem nagy szám,emrt már mindnki pohárbl iszik,de mi még nem poharaztunk szinte soha. bevallom ez az én kényelmem szolgálta. csőrös pohár, cumisüveg illetve főként sportkupakos üveget használtunk. a talion voltak fehér eldobható poharak, arra rácuppant Petra és már elsőre tökéletesen ment neki, azóta itthon is ha pogharat kap nincs baleset. Kép ezek szerint magától is megérik a gyermek arra, hogy pohárból igyon. Kép remélem a peluskérdés hasonló lefolyású lesz majd egyszer valamikor. Kép

most jut eszembe, Franyó és többiek,
nálunk nagyon bevált módszer ha Petra rosszalkodik, hogy azt mondjuk neki, mehet a szobájába gondolkodni. egyszer az apja bezárta a szobájába hogy gondolkodjon el azon,amit csinált(már nem tudom mi rossz fát tett akkor a tűzre)ez vbaromira nem tetszett Petrának azóta csak emlegetni kell és már jó kislány is lesz. és mondja is, hogy jó kislány leszek, jó kislány leszek.
másik bevált módszerünk, hogy emlékeztetjük hogy letört a fogincája. ha futkos, rohangászik a lakásban totál le lehet állitani vele. Kép
hát ennyi jutott eszembe....

pussz
Évi
 
 


Évi Kép
Módszeretek nálunk csak még zengőbb ordítást eredményezett. Gyakorlatilag lehetetlen elcsitítani, ilyenkor legtöbbször hullafáradt, a végén összebújunk és kimerülten elalszik. Ma sem aludt délután (azért emiatt elverni nem akarjuk, a szép szó, a morgás, a kiabálás és a büntetés sem vezet célra), így gyakorlatilag este nyolctól folyamatosan üvöltött mostanáig KépKépKép Hamarabb fektetni nem tudjuk, ha néha mégis, akkor már háromnegyed hatkor kakukkol ...

Tündér Kép
Hármas vizsga szuper ebben a nagy melegben statisztikából!!! Gratula KépKépKép

Jaj, lányok, fúr a lélek Kép Dokinéni mondta, húzgáljam a fütyit körömvirágkrémmel. A régi dokinéninkkel ma találkoztunk, ő azt mondta, inkább hagyni kell. De ha mégis húzgálnám, akkor ígymegúgy, megmutatta, hogy kell. Erre ma este meghúztam úgy, ahogy mutatta, és körömvirágrémmel is bekentem, és képzeljétek, berepedt a kis bőre neki, ott volt egy piros kis vércsepp KépKépKép Gyorsan még kentem rá k.virág krémet, de azt kívántam, bár inkább tört volna le a kezem, mikor először hozzányúltam Kép Mit tegyek szerintetek?

Pussz
Brutálkangi
 
 


Hát látom, sokan átjöttetek ide. És mi lesz velünk, ott maradottakra?
Jó lenne eldönteni, mert nehéz két helyre írni.

Mi is levettük egy kicsit Domcsiról a pelust hétvégén, ás egyből a nunijához nyúlt.
Lehet, hogy náluk ez még a furcsaság jele, nem tudják, most mi van, lehet-e pisilni, stb.
Nagyobb korban már ismerkedés a testtel.
Dorka mostanában elkezdett "szenvedni". Nem tudom, értitek-e, mi ez? Két lábát egymásra helyezi fekve, és szenved. Ha megkérdezem, miért csinálja, a válasz: viszked a puncim. Engem is zavar, de én még emlékszem, hogy én is csináltam.

Hiszti: tényleg túl kell élni. Dorkánál sem tudtam semmivel elhallgattatni. Ordított órákig. Jöhetett hidegvíz, szobába zárás, hangos szó. Semmi. Aztán 3 éves szülinapja előtt 2 hónappal mintha elvágták volna.

Domcsi is hisztizik már ezerrel, de még az az igazi, órákig tartó nem jött el. De ami késik, nem múlikKép

AndiKép
Én nagyon sajnállak, mert ha több napig nem iszik Dani, lehet, hogy kórház lesz belőle, mert fennáll a kiszáradás veszélye.
Nekem ilyen sztrájkot Domcsi a kórházba csinált, és ki is száradt. Ment az infúzió.
Semmit nem iszik? Tejet vagy tápszert sem?
Érdekes üvegből?

Puszi:
Nelli
 
 


Csajok!
Só-liszt gyurmában otthon van valaki? Ma próbáltam csinálni, de ragacsos, folyós lett. Valaki írna arányokat, ami bevált?
Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Nem akarok pont én,a ritka madár kekeckedni, de akkor most ki fogja megmondani, hogy hová is írunk a jövőben??? Én személy szerint odaát szavaztam az izgire, hozzátéve, hogy a többség akaratát természetesen elfogadom. Azt azért szeretném megkérni a szavazás kiötlőjétől (számomra nem derült ki a személye, csak azért nem írok nevet), hogy tegye is fel az i-re a pontot, és ne csak amolyan pusztába kiáltott szóként érdeklődjön időnként valaki, hogy most mi is van (engem személy szerint nagyon idegesítKép)Most fel akartam csippenteni valahogy az elejtett fonalat (végre van adsl-em is), ám két helyen se kedvem, se erőm hozzáKépKépKép El is ment a fene nagy ingerenciám a regényírástól, így most csak egy kép Meskéről:
Kép


Momo
Vagy esetleg én maradtam le valami társaságon belül meghúzódó szimpátia-antipátia dologról, hogy ennyire nem zavar senkit a két helyen olvasgatás-irogatás???? Utolsó ötletem, hogy csak 3 gyerektől fölfelé kűzdenek az anyák kóros netmegvonással, mert én biza időpazarlásként élem már meg azonos társaság látogatását két helyen...


Momo
 
 


Beu,
egyszer Zsuzsi írt egy receptet egy tartósabb só-liszt gyurmához, de ha nyugodt akarsz maradni a gyereknek háttal is, akkor szerintem a timsót hagyd ki belőleKép Nálunk a csajok nagyon szeretikKép
Ja és a főzésnél ne ijedj meg, amikor elkezd csomósodni, elmúlikKép
És akkor a recipe:
2 pohár liszt
1 pohár só
2 evőkanál olaj
2 pohár víz
2 teáskanál timsó, azt hiszem (németül Alaunpulver, angolul cream of tartar)
kevés ételfesték
A vízbe beleönteni a pohárral kimert cuccokat, felfőzni, és amikor összeállt, kész van! Szuper klassz, jobb, mint bármelyik bolti cucc! Műanyag dobozban (tetővel), hűtőben tárolva fél évig is jó!

De találtam még két másikat is közbenKép
Só-liszt gyurma recept

recept1
3 csésze liszt
2 csésze só
1 1/4 csésze langyos víz

recept2
1 csésze liszt
1 csésze só
1/2 csésze langyos víz

A második recept alapján gyúrt massza főleg a sima, fényes figurák készítésére alkalmas, mert a nagyobb mennyiségű só feszessé teszi a gyurmát, és az nem ragad annyira.

üdv
Momo


Momo
 
 


Az izgin beigért képek:
Kép
hiszti
Kép
hiszti2
Kép
vacsi a svédo-ban élő rokonnal (persze előtte már ki tudja hányszor evettKép)
Kép

Kép
Kép
 


Na itt is jó estét mindenkinek!

Mit mondjak, nem győzök utánatok olvasni! Mi lesz így...

Miszike,
Maja amúgy tünemény, majd ha lesz még egy tali, amin Te is ott tudsz lenni, lehet, elviszem, hogy lássátok, milyen tündér. Ha nincs magára hagyva, semmi gond nincs. Néha rájön, de mindig vissza lehet következtetni az okokra. Úgyhogy nem elriadni Kép !
Szomorú pisi Kép . Nem tudom, mit ronthattál el, szerintem semmit. Adj neki egy kis időt, tuti, meglesz az eredménye! De ez szerintem is dacolás, a szőnyegre pisilésből legalábbis ez tűnik ki! Türelem, türelem!

Andi,
Dani szája Kép . Nemivásra nincs ötletem, de úgy látom, a gyümi megy neki. Ha abból picit többet adnál? Jobb, mint a semmi! És mit mondott a doki?

Beu,
Nem tervezek második terhességet Kép . De majd gondolok Rád, ha ott tartunk!
Látod, én nem vagyok állapotos, de ez a meleg engem is ingerültebbé tesz. Nincs annyi türelmem Bettihez, mint amennyi szokott. Nagyon megértelek!
De szerintem, ha meglesz picuri, átáll teljesen az életviteled, és nem lesz pánikolás. Mondom én, a nagyon tapasztalt Kép !

Norka,
Nekünk van gumislepedőnk is, meg a Fixies is gyárt ilyen alátétet, azt bármelyik bababoltban be tudod szerezni. És akkor tényleg csak a lepedő lesz pisis Kép .
És ha megpisiltetnéd alvás előtt? Én mindig pont lefekvés előtt ezt teszem, és eddig bejött Kép . Persze a múltkori bakimnál volt egy kis gáz, de szépen túlléptünk rajta. Azóta nincs gond.

Franyó,
Nem semmi a hisztizés Kép . Én tudom, mit tennék, de nem szeretném kihívni magam ellen az ellentétes véleményeket Kép !
Hála az égnek, nálunk ilyen nincs, én bele is őszülnék!
Nagyon nem irigyellek!

Elli,
Nem tudom, hogy a fiúk hogy reagálnak lelkileg a kistesóra, de azért jó, ha felkészülsz. Legalább nem ér váratlanul Kép . De szerintem, és így Titeket olvasva, ez tök gyakori, mármint az "önmegismerés". Csak kérdés, ki mennyi ideig végzi, és persze hogyan.

Tündér,
Vizsgádhoz gratula!
Aha, ühüm...szerintem ha Ti sem használjátok, előbb-utóbb elhagyja ő is. Mást nemigen tudsz tenni, mint türelmesen kivárni.

Évi,
Petra nagyon édi, kis szófogadó Kép ! Pohárból ivás Kép .
Nálunk is a szobabezárás nagyon bevált módszer, Ember kitalálta, azóta én is ezt használom.
Panna alvás Kép .Ez azért elég jó, nem? Úgy tűnik, nagy szerencséd van a Csajokkal!

Kangi,
Fütyihúzás Kép . Most mi lesz? Sírt is?
Én mindig ettől féltem terhesen, ha fiam lesz, kell-e húzgálni v. nem? Mindenki mást mondott.

Momo,
Édes Mesi Kép .
Kíváncsi leszek én is a végkimenetelre! Nem szeretném, ha kettéosztodna a Csapat! Vagy már ez van?
Nekem itt csak az a problémám, hogy nem tudok rendesen visszaolvasni. Olyan zavaros. NEKEM, ezt kihangsúlyozom. Meg az emotikonok hiánya... Imádom kidekorálni az írásaimat Kép .

Mókuska,
Hisztiképek Kép . Jó lesz majd riogatni vele!
Én ugyanebben a cipőben vagyok, úúúúúgy mennék nyaralni valahova! Bár egy egész napos családi strandolással is kielégülnék! Kíváncsi vagyok, én Emberem mit fog lépni!
Kitartás! Jön a hűvösebb ( mindenkinek ezt hangoztatom Kép ).

Na megyek, a két helyre már egy órája írogatok! Kikészülök Kép !

Monika



Sziasztok!

Köszi mindenkinek, ma már sokkal jobban van Dani! Ma nem volt láza, csak estére kis hőemelkedés, és éjjel elkezdett inni is végre, nappal is egész sokat ivott, megnyugodtam Kép
Dokival beszéltem, végül csak holnap jön dél körül, megnézi mindkét hapsimat.

Kangi
óóó, szóval tetszik Danim? Kép Köszi!
amúgy nem csak Julis "defektes", Dani is, pedig ő fiú. Ma este pl. azért ordított, mert én csuktam be az ajtót és nem az apja... és naponta kb 200x kezd el bőgni hasonlóan komoly dolgok miatt, kissé kikészít. Mikor cseng le ez a korszak? Kb 1 hónapja tart.
Mennyire húztad vissza a fütyit? Én mindkettőnek húzogattam/tom, de csak ameddig megy, egy cseppet sem erőltetem és nem volt baj, remélem nem is lesz! Ne emészd magad, remélem hamar meggyógyul Andris bibije

Tündér
gratu a hármashoz, tök jó Kép
aha miatt ne izgasd magad, DAni izézett 1 hétig kb, aztán most már csak ritkán használja, de addig minden mondatban 3x Kép

Még annyi mindent akartam írni, na de éjjel ki bír gondolkodni? Kép Megyek is aludni, de azért még feldobok néhány képet

Keresztelőn
Kép
Balcsin
Kép
Kép
Kép

Jó éjt!
Andi
 
 


Idekopizom amit odaát írtam.

Momo hőbörgött odaát (már jó a topic) megjegyzem joggal, hogy most itt vagyunk vagy ott. Összeszedtem:

Babanetre szavazók:
Norka
Franyó
Miszike
Manócs
Bogár
Virág
Kangi

A nem annyira babanet pártiak (IzgisekKép)
Heppi
Nelli
Magdi
Beu
Elli
Momo
Sofka
Cerka


A mind1 tábora
Angi
Évi

Az izgi a nyerő egyelőre, viszont tényleg el kéne dönteni, mert a többség számára bosszantó és kivitelezhetetlen a kétfelé írás-olvasás. Nekem is...

pusza
e
 


Sziasztok!

Ide is írom, hogy KI LETTEM HAGYVA a szavazásból, Manócs is kifelejtett a taliból elsőre Kép . Majd csak megszokom a szürkeegér-szindrómát Kép .
Szóval én is inkább Izgi, de láthatjátok, ide is hűen jövök. Kíváncsi leszek, mi sül ki ebből!

Andi,
Örülök, hogy Dani kezd helyrejönni, pláne ivás szempontjából. Azért irigylem őket Tőled, valóban nagyon jól összehoztátok mindkét srácot Kép !

Na innen is megyek, mert Betti már türelmetlenül kiabálja, hogy hagyjam a gépet pihenni.

Pussz: Monika



SziasztokKép

Csak beugrottam egy gyors szavazásra: én is Babanetre szavaznékKép

Szerencsére gyerekorvosnál Kincső úgy "rakta" a kezét, h. pont takarásban voltak a foltok, csak védőnéni tapogatta meg érdeklődő fejjel, mikor a mérlegre rakta. Viszont két éjszaka is lázas volt, kb. fele annyit szopizott, mint szokott és nagyon nyálkás a széklete + tele van emésztetlen anyatej darabokkal. Tegnap este már nem volt láza. Nem tudom, mi lehetett ez...

Beszélgettem egy óvónő ismerősömmel, és elmeséltem neki, mit művel Gergő. Azt mondta, h. szerinte így jön ki rajta a testvér-féltékenység. Ez nekem eddig eszembe sem jutott, de van benne valami. Tegnap is 10 percet voltunk a játszón, mialatt végig lökdösött és rugdosott mindenkit, úgyhogy kénytelen voltam hazahozni

AndiKép
Nagyon tetszik a tesós képKép Annyira helyesekKép

MókuskaKép
Ez még elég lájtos hisztinek mondható, ha meg lehet köben fogniKép Gergőt 2 méteres távolságra lehet max. megközelíteni ilyenkor, mert rugdos és toporzékolKép

Megyek, megnézem, mit művel.

Pussssz
Tüni
 
 


Nekem néha az egy is sok, két helyen lehetetlen. Kép

Maját viszonz szakemerre kellene bízni. NEm szívesen mondok határozottan véleményt, de ebben most teljesen biztos vagyok.

Andi, legközelebb próbálj jeges nyalókát alkotni, hátha (szörp és víz v. hasonló) meg van vmi szer, ismerőskapta szájfertőzésnél , az helyi fájdalocsillapító. Végszükségre.

Szóval kistesóra tök normális, ha van reakció (Anka erőeljes hisztije is lehet az. De lehet más is. Kép) ) Az önmegismerés is normális. De sztem túlzás semmiből sem ok. Mondom én, akinek van egy tuti különös ex középsője. Határon voltam anno, hogy nekiinduljak-e a psznéninek.

Virág, Negyediket is egy hónapon át szültem. Kép NAná, éjszaka fájások, MArci felsírt, leálltak. Aztán da capo al fine. És burokrepedésseé indult, hogy nehogy elvétsem...
 
 


Tüni,
Lehet, valami gyors vírus ment át Kincsőn. Vagy nem ettél esetleg valami olyat, amitől ilyen a széklete?
Milyen érdekes dolgokat vált ki egy kistesó érkezése! Én nem is merek szülni még eggyet, majd csak pár év múlva.

Sofka,
Gondolod, hogy Majánál valóban ennyire gáz a helyzet? Nem csinálja örökké, mással is lefoglalja magát. Ez csak ilyen plusz cselekvés. Bár valami oka csak van rá. Nem tudom.



nem ez a gáz, ez egy tünet. de nagyon hangsúlyos. csak ennyi.
 
 


sziasztok,

én is megemlitettem anno a szavazás lehetőségét és mág valaki is, lehet hogy többen is,aztán Manócs elkezdte összeirni.....

de akkor , hogy tényleg egyszerűbb legyen és egy helyen legyünk .......és mivel igazából azt olvasom ki a sorokból, hogy végülis mindenkinek totál mindegy hol vagyunk, úgyis követjük egymást, ezért én most átmegyek az IZGI-re és ideparancsolok mindenkit,oksa?!?!?!?! (húúúú na most aztán reszkessetek Kép Kép Kép )

megyek nyájat terelni. Kép Kép Kép

évi
 
 


sziasztok,

már fejemet is szegték, úgyhogy ezennel kimaradok a "hova irogassunk" eldöntéséből. Babanetre szavazok.

üdv Évi
 
 


Sokfa csinált egy szavazós topicot odaát.
Én Babanetre szavaztam, nekem ezt könnyebb követni, de nem szeretném, ha emiatt szétszakadna a társaság, eddig jolyan jól megvoltunk Kép

Megkapta Levi az oltást, Danit is megvizsgálta, torokgyuszi , már nekem is fáj a torkom rendesen, viszont így Levi talán nem kapja el.

Később még jövök

Andi
 
 


Az előbb már írtam, de eltünt.Kép

Szóval, ha minden igaz itt a szavazós link.

http://www.izgi.hu/izgi/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=190

De ugye a többség dönt, és tényleg egyben maradunk! Olyan rossz lenne szétszakadni(sírófej, sírófej, sírófej), ez egy jó kis csapat. Kép

Beu
beu
 
 


Andi,
szavaztam én is, bár nem igazán volt kedvem Kép. Húúúúúúú de jók a képek a kispasijaidról!!!

Évi,
azért köszi!!!! Kép
Anka továbbra sem eszik gyümit, meg se hajlandó kóstolni többnyire. Ja, módszereid nálunk sem válnak be Kép, csak még jobban ordít, ha bármit becsukok rá, sőt, kijön, és leordítja a fejem...

Mondiri,
megvernéd??? Vagy mire gondoltál? És ha igen: mit gondolsz, akkor elhallgatna? Merthogy a cél az lenne... És szerinted, ha megverem, mit fog tanulni, nem azt, hogy "ha ideges vagyok, oda kell sózni a másiknak"? Neeem... ez szerintem nem jó megoldás. Ha másra gondoltál, ne kímélj! Kép

Mókuska, Momo,
jó képek Kép

Na egyébként ma teszteltem egy új hiszti-elleni módszert, eddig úgy tűnik, sikerrel: figyelemelterelés. Valami vicces-érdekes dolgot kell mutatni neki. És akkor csönd lesz. Viszont így nem "nevelődik", mert így nem mondom neki, hogy rossz, amit csinál... Hát nem tom. Most az volt, hogy véletlen leverte a ventillátort az asztalról. Legörbült a szája, és sírni kezdett. Mondom, hogy "Anka, nem baj, láttam, hogy véletlen volt, ne sírj, felrakjuk és kész." De ő már sír ezerrel, sőt, csapkod, üvölt: "de baj, de baj, hisztizek, csapkodok, anyát is megütöm" stb. Semmi előzmény, tényleg, előtte jókedvűen mesét olvastunk az ágyon. Na, akkor most aszongyam, hogy "irgumburgum, ne üsd anyát", vagy azt, hogy "nézd, az a békamama ott nem a kisfiát keresi???" Mert a tegnapi nap az első verziót teszteltem, és egész nap ment az ordi, a verésről nem szokott le, ma meg a másodikat, és egyből csend lett... Szerintem nem azért üt ő, mert rosszat akar, hanem hogy felhívja a figyelmet, és ha nem figyelek rá, akkor talán abba fogja hagyni... SOFKA? SZERINTED?

F.
 
 


http://www.izgi.hu/izgi/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=190

itt lehet szavazni, oszt döntsön a többség. szeirntem.
 
 


Sziasztok,

bocs, hogy csak ide, ne nem tudom máshova rakni a képet, mert az izgire nem tom hogy kell.
Szóval, ő a szépi Zsófi baba. Bogár kislánya.

Kép

Pusz:
Manócs
 
 


Manócs
de gyönyörű ez a baba!! és ez a hajzuhatag! Kép)
gratulálok Bogárnak!

Andi
 
 


Manócs,

jesszus, Zsófi baba tisztára olyan, mint a mi Pannánk. Mintha csak ő lenne a képen!!!! Eszméletlen a hasonlóság!!!!!
Gyönyörű! Kép
Évi
 
 


Franyó, én a második verzióra esküszöm. Éljen a figyelemelterelés. És életbevágó: sose hozd olyan helyzetbe, hogy két dolog között választhasson, ha azok fontosak neki. Pl. nem : tisztába teszlek, hanem a lovas, vagy a zebrás pelust kéred. Nem felöltözünk, hanem kéket v agy zöldet. Nem séta, hanem motorral vagy bkocsival. stb. Kicsit jobb. Attól még durran néha a lufi nagyot, de ritkábban. És sztem az agresszió a kistestvér okán jön. Marcipán olyan finoman megfogja az öccsét. Csak közben csikorog a foga. Majd kinövik. Majd túléljük. Kép

(Mellesleg hihetetlen lassan jön be nekem a bnet, és Zsófi baba szééép)
 
 


Franyó!
Szerintem attól, hogy vicceset mondasz, elmondhatod azt is, hogy anyát ne üsd. Pl. Ne üsd anyát, inkább gyere nézzük meg a békamamát. Így minden megvan. Nem is tudom elképzelni Ankát anyaverősen. Sofka választós módszerével egyetértek, nálunk is bejön általában, erre nem lehet azt mondani, hogy nem. Igaz, hihetetlen energiákat emészt fel a megfelelő kérdés kitalálása.

Bogár!
Gratula a gyönyörűséghez!Kép

Mókuska!
Végre láttunk rólatok is képet!Kép

Andi!
Ez a fiad is jól sikerült!Kép

Momo!
Köszi a leírást! Falat a csajod!

Beu
beu
 
 


Szió Hölgyek!

Mivel én írok, gondolom sejtitek mi történt...
/ akik esetleg így nick alapján nem ismernének, én vagyok Miszike férje /

Szóval a tőlem megszokott rövidséggel leírom, mit is csináltunk ma... / legalábbis ahogy én láttam / Elolvasni csak saját felelősségre!

Tegnap elég sokáig dolgoztam, úgyhogy ma reggel hétkor elég morcosan néztem Miszike szemébe, mikor gyengéden keltegetni kezdett... Kissé nyers kérdésemre felvilágosított, hogy valószínűleg itt az idő... Kicsit fájogatunk, kicsit folyogatunk... Mivel hogy Bekivel is volt már anno ilyen helyzet, s az első vaklármának bizonyult, nem is siettünk izomból.. Meg különben is 5 perces közepesen erős fájásokkal még hova rohanjunk? A lötyi, ami elvileg hajnal 4 óta folyt ki belőle, bár több volt mint anno, de nem volt több egy decinél.. szóval szépen megragadtuk az összeszedett cuccot és elindultunk. Az alvó Bekit Miszike keresztanyjára bíztuk / aki egyébként szomszéd / ... Kezébe nyomva a lehallgató készülék vevő egységét elindultunk... Előtte azért odaszóltunk az apóséknak, hogy lehet, hogy eksön lesz, így készüljenek, ha bent kel maradni, akkor jöjjenek felügyelni a kis rosszcsontra... Mi pedig szépen elkocsikáztunk a Budagyöngyéig, és a mekiben megreggeliztünk.. merthogy éhesek voltunk, és nem hajtott a tatár... :D Szóval kilenc körülre oda is értünk.. bekunyiztam magunkat a parkolóba egy 5 percre, amiből végül egy óra lett... Az alatt az óra alatt kóvályogtunk egy sort a kórházban, mert már elfelejtettük hol a szülőszoba, a portán meg új fiú volt..:D Szóval oda is értünk, be is rontottunk, kiderült, hogy sehol senki.. Se anyuka, se dokik… Aztán végül előkerült egy szülésznéni … Aranyos volt, mindjárt a fájoszkópra rakta az asszonykámat, és elkezdte felvenni az adatokat… Kiderült, hogy a mi jó doktorunk, Tidrenczel / cz-vel írja? / épp 9-től van ügyiben… Persze, épp délutánra kellett volna hozzá mennünk vizsgálatra, bár ő a baba jöttét csak péntekre datálta… Szóval én leugrottam a cuccokért, mert a nagy rutinban lent hagytunk minden iratot.. :D Mire vissza értem, ott termett a doki is, és felfektette Miszikét a kínpadra… Meg is állapította, hogy a méhszáj még jó magasan van, és csak egy újnyi a tágulat… De mivel a fájások közel 5 percenként jönnek, és nem akarnak abbamaradni, és mivel elfolyt egy kis magzatvíz, valószínűleg valahol repedés van a burkon.. vagyis nemcsak fájogatunk, hamarosan szülögetünk is.. Az asszonykám a vizsgálat kínjaitól még kómásan elővánszorgott, és megbeszéltük, hogy akkor megyek, és értesítem a nagyszülőket, hogy menjenek Bekihez, no és hozok egy kis kajcsit, / meki kaja kalória rula.. :D / no meg némi olvasni valót, mert ahogy ez kinéz, megint hosszú szülés lesz… Kiindulva Beki esetéből, akkor hasonló stádiumban este kilenckor mentünk be, és hajnali 5-re lett gyerkőc, így most DU ötre taksáltam a végeredményt… A doki mondta, hogy ha délig nem lesz valami normálisabb előrehaladás, akkor oxitocin lesz… No én elcaplattam fülke és bolt iránt, míg az asszonykámat már lekezdték beönteni, meg hasonló jóságok… Vissza is jöttem hamarost, a kocsit biztos fizetésmentes övezetben hagyva, értesítve az illetékeseket / többek között a cégemet is, hogy mára felejtsenek el / és a feleségemet a váróban ülve találtam.. Semmi sem változott… Elkezdtünk pótreggelizni, meg olvasgatni… Doki ismét jő, semmi változás.. A szmötyi már rég nem szivárog, de fájogatunk… A dél közelgett, és el is jött… Így áttelepültünk a szülőszobák egyikébe / mivel sehol senki rajtunk kívül, így az alternatívba kísértek minket / no és ágyra parancsolták az asszonyt belebökve egy infúziót és a beígért oxitocint… No innentől lassan bekomolyodtak a fájások.. kb egy óra múlva újabb vizsgálat: a méhszáj magasan, de már 2 ujjnyi.. Miszike meg majd lerúgta Tidrenczelt, mikor az naivan vizsgálat közben a felhúzott lábának ellentartva próbált benyúlni… Szóval ez még nem elég… A fájások pedig már olyan erősek lettek, hogy Miszike csillagokat látott / meg én is, mikor a kezemet szorongatta / … Egy együtt kivitelezett többmegállós pisitúra után kedvesem úgy döntött, hogy ez már több a sokknál.. Jöjjön az enyhet adó epidurál! Be is szóltam a nővérszobába, és rögtön intézték is. Fel elttünk világosítva, hogy ez bizony saját zsebes beavatkozás, és hogy fix 5k, mire én problémáztam kicsit a címletelégtelenségen, de végül is a doki intézte, hogy váltsanak nekem pénzt. Jött az anesztes doki asszisztensnőstől, kedvesem meg már erőseket nyögött… Úgy nézett rájuk, mint a messiásra.. Persze első körben hiú remény volt a dolog, mert még egy 4x A4-es papirkát ki kellett töltenie … Ki is töltöttem helyette snellben, de volt egy csomó ostoba kérdés, amit ki is hagytam.. :D Közben a dokinő / merthogy néni volt / kikérdezte a kedvesemet mindenről, és mikor két fájás között aláírta a papírost, végre hozzálátott a dologhoz… Hát mit mondjak… Beki esetében kb 5 percet vett igénybe a beavatkozás, és utána full kóser lett a dolog.. Igaz innentől kezdve még vagy 2 óráig tágulgatott, de lagalább tudott pihenni stb stb. No itt nem így történt.. Mikor már 15 perc után a másodikat szúrta, és az asszony szegény ott görnyedt még fájások közben is, már kezdett egy kicsit gyanús lenni a dolog… Elvileg a második jó lett, így végre lefeküdhetett, és beadták neki a teszt injekciót.. eddig a pontig csupán fél óra telt el… még 10 perc míg kiderül hat-e, vagy ismét bökés… Nos végül mégiscsak hatott.. legalábbis úgy tűnt, hogy enyhülnek a fájdalmak.. Be is lőtték a cuccost, majd távoztak köszönve az arcképes papírost… De mivel az oxitocint az epidurál idejére kikapcsolták, most visszakapcsolva kiderült, hogy nem minden gömbölyű… a fájásokat sokkal jobban hagyta érezni, mint anno Bekinél.. És bár olyan erős nem volt, hogy csillagokat lásson, de olyan gyenge sem, hogy 10 percet bírjon szusszanni.. Háromnegyed háromkor az egyik szülésznő / mert időközben jött egy másik is, aki szintén tök szimpi, és segítőkész volt / beígérte, hogy háromkor ismét vizsgálat lesz… Én visszatértem a könyvhöz, Miszike pedig megpróbált erőt gyűjteni.. én még mindig 17-re taksáltam a szülést, így még 2 óra elég energiaigényes lehet… 3 előtt öt perccel szólt Miszike, hogy úgy érzi a kicsi már ki akar jönni, és szóljak a szülésznőknek… Én lusta voltam kimenni, ezért először vitatkoztam, hogy ezt az öt percet már kibírja.. de végül csak kimentem… Jött is a néni, kuksizott, és közölte: az anyuka nagyon jól érzi, máris szülünk! Gyorsan előkészítette a cuccost, s hozzá is láttak. Miszike közben megbeszélte a nővel, hogy ne legyen nyiszálás, inkább ha lehet gátvédelemmel szeretne szülni… A nő be is vállalta, hogy megcsinálja neki, így mire odaért a doki, csak közölték vele, hogy mi a hozzáállás… Úgy is lett.. a doki mellé állt, a szülésznő meg a fogadó oldalra, és elkezdték adni az instrukciókat… No itt kellett volna nagyobb adag cucc a gerincébe, mert gyakorlatilag mindent, vagy legalábbis majdnem mindent érzett… Bekiné is végignéztem a szülést, de még így soha nem láttam szenvedni… Én az egyik lábánál álltam, és figyeltem, hogy mi történik… Az első két nyomás után megjelent egy szőrös, csontos valami, amit elsőre nem tudtam beazonosítani, hogy mi is tulajdonképpen… A szottyok között nagyon nem olyan formája volt, mint anno Beki szép szabályos csúcsfejének… De aztán kiderült, hogy mégiscsak egy buksibúb, brutálisan összasajtolt állapoban… / itt végiggondoltam, hogy ezt mind, legalábbis elég sokan végigcsinálták, mégis ép és egészséges emberek… szinte hihetetlen / szóval a buksi elég hamar kikandikált, és jött is volna már, de a gátvédelem miatt a nő azt mondta, hogy ne nyomjon.. legalábbis ne izomból, hanem inkább több kicsit, hogy legyen a gátnak ideje tágulni… Amit mondott ésszerű volt, csakhogy a feleségem a belészorult „hatalmas” fejtől már gyakorlatilag levegőért kapkodott a fájdalomtól.. kékült-zöldült… aztán végül 2-3 fájásnyi vívódás után végül zöld utat kapott, így egy kicsi mélylila fej, majd egy sápadt testecske pottyant ki a lepedőre… és rögtön kapálózni is kezdett… Köpött szottyot rendesen, és szorongatta hol a köldökzsinórt, hol a segítségére siető szülésznő kezét… küzdött rendesen.. végül kiköpte a trutymót, és köhögve felsírt… A másik szülésznő közben köldökcsipeszt ragadott, s megküzdve az erősen tiltakozó csöppség heves ellenállásával rárakta a majdani köldökcsonk helyére… aztán felemelték és fölrakták az anyuci mellkasára… Aztán kiderült, hogy a nagy küzdelemben a lányom rögtön el is végezte élete első székelését, így egy kis magzatszurokmintát helyezett a már amúgy sem túl steril lepedőre… Végül aztán jött a rutin: apuci kezébe az ollót, szülésznéni kezébe a fotóapparát… Klatty… Szóval ismét elkövettem: szétválasztottam az egykor összetartozót, a két szerettem életét… Még pár másodperc vizsgálgatás, anyucizás, és máris elragadták, igaz nem messzire, csak az ágy fejrészénél lévő mázsára, meg az egyel arrébb lévő pelenkázóra… Méricske, meg kis törölgetés… Közben a szülésznéni kiszedte a bent maradt cuccot… Szerencsére szépen egyben kijött minden… / későbbi tanulmányozásra Miszike kérésére még egy fotót is csináltam a méhlepényről, de itthon rögtön a CENSORED könyvtárba másoltam / szóval úgy nézett ki, minden kóser.. jó, volt egy minimális, pár öltésnyi repedés, de nem jelentős… a doki bácsi neki is látott tapogatni, takarítani, majd varrogatni… Közben jó szokásukhoz híven hozzám került a bugyolált újonc… Nos akkor már eloszlott benne a vér, így láthattam, hogy gyönyörű, akár a nővérkéje anno… / persze lehet, hogy csak nekem, de én elfogult vagyok.. :D / Szóval a szemecskéjét ott kezdte igazán nyitogatni a kezemben.. a félhomályt kémlelte, s próbálgatta az új érzékszerveit… Volt még egy kis miazma a tüdejében, így az oldalára fordítottam, hogy kijöjjön.. de nem jött, mert rögtön le is nyelte a kis mohó… :D aztán el is kezdett cuppogni.. Rögtön vágtam, hogy mit akar a kis hamis… :D De arra kicsit még várnia kellett.. Megkapta a „szigeti belépőjét” a bal csuklójára a neme szerinti rózsaszínből, s vissza is bugyolálták.. volna, ha a kis hamis meg nem fejti, hogy is nyílik a dolog, így rögtön kinyújtotta kis pracliját megfogható dolgok után kaparászva.. szó szerint, mert ekkor közelről megnézve láttam csak igazán, hogy nem csak a haja hatalmas, hanem bizony tekintélyes köz és önveszélyes körmöcskékkel is rendelkezik a lányka… Bocsánat, ki is hagytam, hogy akkor már neve is volt, mert valamikor a szülés után és varrás előtt az egyik szülésznéninek még a dokumentálásra is jutott ideje… Így a feleségem egy rövidke nemellenőrzés után ki is mondta a varázsszót: Eszter Én is csak később kérdeztem meg a hölgytől mik is a hivatalos eredmények időben, súlyban, magasságban, hogy be tudjak számolni… / egyébként 3700g, 58cm, 15:15 / Szóval visszatérve az ülő helyzetemre / bocs, de ez volt eme gyermekemmel kapcsolatban az első meghatározó élmény, így elnézhető, ha benyomásaimról bővebben írok.. max nem olvassátok el / a kicsi ott cuppogott a kezemben, hadonászva a megjelölt kezével, közben néha erős szabaduló mozdulatokat tett lábilag is a bugyola ellenében… Mikor végre Miszikét késznek nyilvánították, az anyja mellé tettük a kicsit, és igazam is lett: rögtön cicire kapott.. :D először persze a csöpp orra elől el kellett hessegetni a hatalmas etetőszerkezet többi részét, de csakhamar rájött az evés+lélegzés nyitjára, és pár percen belül szaxerűen tankolta volna a cuccot, ha van.. persze nem volt, de ez őt egy csöppet sem zavarta.. no meg minket sem, hisz csak gyönyörködtünk szerelmünk második gyümölcsében… Magunkra hagytak minket kicsit… először szopi balról, majd jobbról.. már azt néztük hogy bírja a kis vasgyúró kifulladás nélkül.. végül aztán úgy döntött ő is, hogy pihi van… Aztán méltatlankodni kzdett, mi meg néztünk egymásra értetlenül.. Miszike még azt is felhozta, hogy mi van, ha ismét bekakilt, és belül nedves neki, és az zavarja… Furcsa volt újra egy közel kommunikációképtelen csöppség gondolatait kitalálni.. :D de aztán Miszike rájött, hogy egyszerűen csak a luxus hiányzik: egy kis hátsimi… amikor megkapta elégedetten elkezdte a karmait a szájába tömni, majd kisvártatva megpihent.. hiába, elég viszontagságos volt neki is ez a pár óra… Én kimentem, hogy megpróbáljak életet lehelni Miszike még reggel / pont amikor kellett volna / kipurcant telcsijébe, és csodák csodája: sikerült! Nagy telcsizés vette kezdetét: nagyszülők, dédszülők, közeli barátok, cég stb stb. A 900-as feltöltőkártya úgy felszívódott, mintha sose lett volna.. pedig legtöbbször visszahívattam magam… Addig a lányok pihiztek.. Épp végeztem, mikor már jöttek is értük… Pedig kb másfél órára hagyták őket együtt… A kicsit kocsiba rakták, és elvitték… aztán Miszikéért is jöttek, és felmentünk az osztályra, de a bejáratnál a kocsisfiú közölte, hogy kalandom itt véget ért..:D Szóval hazajöttem… Azóta persze beszéltünk telcsin, és kiderült, hogy míg Beki idejében még elvitték őket inkubátorba pár órára, és csak utána hozták vissza, most egy gyors fürdi után rögtön odaadták… szerencsére a kicsi tök nyugis, így nincs sok gond vele… egyenlőre…:D Miszike mindenkit üdvözöl!

No „röviden” ennyi a mai nap krónikája… Remélem nem untattam mindenkit halálra… Aki már 10 percnél tovább beszélgetett velem, úgyis tudta, hogy mire számítson.. :D

No további Yo éjszakát nektek.. megyek,mert itt csapkodnaka villámok a ház körül, és én is csak a szünetmentesnek köszönhetem, hogy nem szálltam el...

Üdv Mindenkinek

S78, a mostmár kétszeres apuka
s78
 
 


Jah, és azért némi képanyag is készült, az ínyenceknek:
s78
 
 


Nam műxik.. Kép No mindegy.. most fáradt vagyok már ehhez.. akkor majd holnap kaptok képeket...
s78
 
 



Nagy Nagy Gratula Eszter babához!
Sok tejecskét kívánunk neki!
Puszi Miszikének!
Köszi a szüléssztorit meg a képeket!

Pusz:

Manócs,Mini
 
 


Miszike családKép

Hatalmas gratula Eszter babáhozKépKép Sok tejecskét nekiKép

Szüléssztori kiráááááályKép Végig röhögtem és bőgtem az egészetKép

Pussssz
Tüni
 
 


Itt is hatalmas gratula Eszter lánykához Kép!!!

Pusza, Virág és Levi
 
 


Zoli,
Gratulálunk a hős anyukának és kétszeres lányos apukának is nagyonKépKép
Minden jót és nagyon puszilom Ágit is!!!!Most már behozhatlan előnyre tett szert lányok terén nálamKép
Kata és Alex (ex Tompa utcábólKép )

Kép
Kép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: