Új privát üzeneted érkezett!

Szia minden ide tévedõnek!

Próbálkozom egy szûk körû fórummal, ahol tapasztalatot tudunk cserélni. Sajnos nem sok idõm van internetezni és így sajnos nem tudok mindent elolvasni sem. Örülnék, ha találnék itt hasonló "korú" kismamákat.
Én a 14+5 héten járok, elsõ babámat várom, és tele vagyok egy csomó kérdéssel (ismeretlen világ nekem még ez)
Üdv
Szisz
 
 


Szisz,
a "FRiss kismamák..." topicban vannak a mostani kismamák, õket sem tudod követni? Ill. lakóhely szerint is vannak topicok, azok már kisebb létszámmal, próbáld ott.
Névtelen
 


Névtelen
Köszi, sajna a Friss kismamák topik nagyon klassz lenne, de gyorsan változó és nekem követhetetlen (max 1 órát tudok naponta itt tölteni). De ha nem indul ez be, akkor olvasgatom továbbra is aztKép
 
 

 
 

Szia Sziszke!

Gyere a Friss kismamák közé, mindenkit szeretettel fogadunk. Kép

Magdi
25+2


Hali Szisz!

En irtam neked (is) a friss kismamakba, de ha gondolod ide is irhatok. Ha jol lattam, 1 nappal jarok elotted (09.05.), es en is elso-bebis, szinten tele kerdesekkel. A masik kicsit nekem is kovethetetlen, mert en csak 1-2 naponta max. 2 orat tudok internetezni Kép

Szoval ha gondolod, en akar itt is...

batkamano, 15+1
batkamano
 


Szia Batkamano!

Nekem is csak keves idom van inetrenetezni es kicsit zavar, hogy nem tudom a tobbiek irasat vegigolvasni, mindig csak celiranyosan a nekem adott valaszokatKép
Te merre szulsz? Mesz AFP vizsgalatra? Szoktal rosszul lenni reggelente? Kepzeld en tegnap egesz nap hanytam (meg ha vizet ittam az is kijott. Nem tudom ez nem problema-e. Neked volt ilyened? Pontosan mekkora a picurod, voltal ultrahangon? En sajna 3 hete voltam csak, akkor mertek 7cm-t.
No nem kinozlak a sok kerdesselKép
Udv
Szisz
 
 


Szia Szisz!

En ugy tunik kulfoldon fogok szulni. AFP vizsgalatom nem volt, es a friss kismamaknal felhomalyositottak, hogy nem is lesz, mert nyugaton mar nem csinaljak, mivel nem megbizhato. Ettol fuggetlenul en megcsinaltatnam (pedig rosszul vagyok a tu+ver lattan), de az itteni dokik eleg nyugisak, es legkozelebb csak a 28. heten lesz vervetelem Kép Szoval sajnos ebben nem tudok segiteni

A rosszullettel en is eleg rosszul voltam. Szerencsere nekem a 13. heten elmult. Viszont addig alig tudtam enni, felkelni. Egesz nap rosszul voltam, sokszor felkelni sem volt erom. Es hat belolem is kijott sokminden. Ami a bebinek bejott: paradicsom, citrom, sima iztelen keksz, vajas kenyer, fott krumpli, hal, es nehany gyumolcs. Viszont minden mast visszadobott. Te is csak bizonyos eteleket tudsz enni, vagy valogatas nelkul minden kijon?
Ultrahangon a 8. es 12. heten voltam, es 2 het mulva megyek megint.

Te hol szulsz? Melyik korhazban? Mennyit hiztal eddig?Milyen vizsgalatok voltak mar, vagy lesznek mostanaban? En itt ugy erzem, hogy velem nem is foglalkoznak (azertez nem igaz), mert konyvekben meg a friss kismamaknal allandoan azt olvasom, hogy most ilyen-olyan vizsgalaton voltak. De persze azert orulok hogy itt vagyok, es nem stresszelnek agyon a dokik mindenfele felesleges marhasaggal.
Te nem felejtesz el mindent? Engem mar elegge kezd zavarni, hogy mindent elfelejtek vagy osszekeverek. De allitolag ez kismama-szenilitas Kép

Jaj, most latom mennyit irtam. De remelem azert valami hasznosat is sikerult Kép

szia, batkamano
 


Szia batkamano!

Az Uzsoki korhazban tervezek szulni, de meg sok minden valtozhatKép Egyelore valasztott orvosom nincs es keresem az igazan jot. Eddig osszesen 3 UH-n voltam,
1. amikor a terhesseget megallapitottak,
2. 12. heten nyaki redo mereses
3. sajat kezdemenyezes es 4D UH-n. Erdemes kiprobalni, a 13. heten csinaltattuk meg es a ferjem is el volt ajulva toleKép Amugy ahhoz kepest, hogy akkor meg milyen picur, egesz jol lehet latni. Pl. lattuk mindket kezecskejet, labait, fuleit, szoval ha van ra lehetoseged akkor ajanlomKép
Ver es vizeletvizsgalon 1x voltam, 12. heten es most megyek az AFP-re elvileg ezen a heten kellene, de szerintem a doki elszamolta es egy hettel korabban utalt be.
1x pedig olyan nogyogyaszati taperolos vizsgalton volt, rakszures, mehszaj vizsg. stb.
Nekem eddig ezek voltak, de szivem szerint hetente megneznem a picurt UH-valKép
Eddig 2kg-ot hiztam, habar szerintem az utobbi par napban le is adtam egy csomotKép(folyamatosan hanytam)
A felejtessel meg nincs gondom, de az odafigyelessel igen. Kezdem ugy erezni, hogy a munka (amit eddig szerettem es elveztem)sem erdekel igazanKép

Te 2 hetente jarsz UH-ra? IrigyellekKép Maganorvosod van, vagy nalatok ez a szokas? Amugy tenyleg, hol van az a nalatok? Kép
üdv
Szisz
 
 


Sziasztok két "elsõszülõ"!
Én a másodikat várom augusztusra, és elõre aggódom a nyári meleg elviselhetetlensége miatt.
Szisz! Fontos, egy héttel mehetsz késõbb AFP-re, de korábban ne! Betöltött 16 hét kell, nézz utána mégegyszer! (Különben mehetsz újra, meg idegesítenének egy rossz eredménnyel).
Gabi
 
 


Szia Gabi!
Köszi, elébe is mentem a dolgoknak és beszéltem a terhes gondozóvalKép Jövõ hétfõn megyek AFP-re. Most azon töröm a fejem, ha már úgyis megcsapolják megint a vérem, lehet hogy kérek toxo vizsgálatot és BétaHCG-t isKép Neked csináltak? Te már elõrébb járszKép A meleg miatt én is aggódom, ráadásul a lakásunk egyik része tetõtéri, szerintem a zuhany alatt töltöm a nyaratKép És mennyi idõs nálad a nagyobbik picur?
Üdv
Szisz
 
 


Szia Szisz!
Engem beijesztettek magzatvíz vétellel az I. klinikán, a genetikán, hogy a korom miatt esedékes lenne (33 éves vagyok). Én bepánikoltam, és kifizettem a 40 ezret a Down-os vérszûrésre, ott csináltak BétaHCG-t is. Ugyan a vérszûrés se tuti, de tavaly volt egy vetélésem, és félek attól az 1% vetélése kockázattól amivel a magzatvíz vétel jár. Remélem megúszom, ultrahang és ez a Down bigyó jó lett, a helyi AFP-eredményt még várom hétfõre. A nagyobb májusban lesz három, fiú. Toxo-n én is gondolkodtam, de most már inkább csak izgulnék miatta, így nem csináltattam (ja, és ezért a László kórházba küldtek volna). Neked van macskád? Nekünk nincs, csak kert ahol macskák mászkálnak. Majd igyekszem vigyázni.
Gabi
 
 


Helló!

Én is a friss kismamikhoz szoktam írni, de õk jóval elõbbre tartanak, mint én, ezért benéztem hozzátok.Kép Én most vagyok 14+6, de az UH szerint kicsit idõsebb a babó, tehát, ha nem is nyár végén, de szeptember elején fogok szülni.

Szisz,
megnyugodtam, hogy nem csak nekem nincs még választott orvosom, eddig azt hittem, hogy csak én vagyok, aki még nem talált, és most sokkal jobban érzem magam.
A toxoval kapcsolatban azt kérdezném, hogy szerintetek azt simán megcsináltatja a doki? Én amikor rákérdeztem a múltkor az SZTK-s terhesgondozóban, azt mondta, hogy felesleges. Majd még írok, de megjött a húgom, és lecsatlakozom.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Akkor folytatom: anyósoméknál 5 macska van, de azt mondta a doki, hogy ha nem puszilgatom õket, akkor tuti nincs bajom. Csak az a baj, hogy egy hete az egyiket el kellett altatnia az állatorvosnak (miután anyósomék végre kihívták terhességem hírét megtudván, pedig már majd 2 hónapja beteg volt), aki azt mondta, hogy fertõzõ baja volt (anyósomék nem jegyezték meg, hogy pontosan mi), és ezt az összes váladékával mindenhová szétterjesztette. Szóval mióta ezt megtudtam, kicsit aggódom, és úgy érzem, hogy mindenképpen akarok toxo-vizsgálatot csináltatni, de nem tudom, a doki elküld-e majd. Szerintetek mit tegyek, ha az orvos azt mondja, hogy õ nem utal be? (Azért lehet, hogy megteszi.) Már ezen a héten elmentem volna hozzá megkérni, de olyan influenzás lettem, mint még soha, és kimászkálni sem tudtam, meg nem is akartam megfertõzni a többi kismamát. Így hétfõn megyek, és majd kiderül, mit mond a doki.

Bocsi, hogy ilyen sokáig taglaltam, de már az megnyugtat egy kicsit, hogy kiírhattam magamból.

Én csak 31-én megyek AFP-re, és eddig féltem, hogy túl késõn küld a doki, mivel a babó idõsebb, de most, hála Gabinak, megnyugodtam.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is kezdeményeztem már egy ilyen topicot a "néhány hetes terhes vagyok" c topicnál, és nagyon jó ötletnek tartom. A friss kismamákon sajnos én sem igazodom ki, vagy türelmem nincs hozzá. 14+4 vagyok, szeptember közepére vagyok kiírva. Eddig volt számtalan UH vizsgálatom, egy vérvételem, kisebb görcsölés miatt feküdtem másfél hétig, 2 éve volt egy vetélésem, de jól vagyok, és szinte biztosra veszem, hogy ezzel a terhességgel nem lesz semmi gondom. Nektek mennyire nõ a pocitok? Érdeklõdöm, hogy észreveszik-e már az emberek és mikor kezdtett el nõni? AFP-re a 16. hét legelején megyek, bár a dokim az UH alapján mér és nem az utolsó mensitõl, az utolsó mensitõl számítva +1 hetes terhes lennék/vagyok, de mivel a doki sem így számol, ezért én sem.Bízom benne, hogy jól számol.
Sziasztok:

Biga
Névtelen
 


Sziasztok!

Én is áttérek ide hozzátok. Szisszel már találkoztunk a zuglói topicban, de akkor folytassuk itt!
Én 15 hetes vagyok, és szintén ez lesz az elsõ babánk, akit elsõ nekifutásra fiúnak nézett a doki, bár közölte, hogy ne vegyük kp-nek. Ja, a dátum szeptember 14. A János kórházban tervezünk papás szülést.

Biga! az én hasam valami eszméletlen mértékben nõ. Szerencsére egyáltalán nem voltam eddig rosszul, ideális panaszmentes állapotot produkálok. Eddig 1 kg-t híztam ennek ellenére, igaz, hogy próbálok nagyon okosan enni, irdatlan sok zöldéget- gyümölcsötKép

Nekem szerdán kell mennem a védõnõhöz, akkor megtudom hogy mikor mehetek AFP-re.

Kérdés mindenkihez: ti dolgoztok még? Nekem végre sikerült kijárnom, hogy ne kelljen. Csinálok egy utolsó szabad nyaratKép) Az augusztusi hõség biztosan be fog tenni mindannyiunknak. Én egyébként is csak vízban bírom a nyarat... akkora hassal meg ugyeKép)

Sziasztok:
Pocor
Pocor
 


Szia Pocor!

Én is János KórházKép Kép Dr Márkus. Te, kinél? Nekem azt mondta a doki, hogy április 7-én veszi le a vért az AFP-hez, mához 2 hétre. Szerintem pont egyidõsök vagyunk, én szeptember 18-ra vagyok kiírva. Nekem is elsõ baba. A kollégák azt mondják, hogy nagyon nagy a koromhoz képest, tény, hogy farmert, mert normál gatyát nem tudok felvenni, de azért olyan iszonytatóan nagynak nem látom, bár a kollégák igen. Szóval, tényleg nagy a hasam, de vannak napok, amikor nem látom akkorának. Nem tudom, meddig szokás dolgozni, egyébként, én 4 órás lettem, kikönyörögtem, merthogy minimálbéren vagyok hivatalosan, és hát így elég nehéz lenne a táppénzbõl megélni, a pénz meg sajna kell. én max. júliusig tervezem a melóm.

Biga
Névtelen
 


Sziasztok!

Huh de nagyon örülök, hogy lassan beindul ez a topikKép

Zsizsa
Nekem egy Touch (remélem, jól írom) vérvizsgálatot javasoltak. Ez magában foglalja a Toxo, herpesz, hepatitis B és még nem is tudom milyen vizsgálatot. Nekem a terhesgondozóban adtak beutalót és nagyon segítõkészek voltak. Szerintem ne a dokiddal írasd fel (ha õ nem akarja), hanem védõnõvel vagy terhesgondozóval. Amúgy nálunk is az anyósnál van (lakásban) macska. És barátságos, unatkozó cica lévén, nehéz kikerülniKép
Képzeld, olyan rémálmom volt, hogy nem fogad el senki orvos, mert hogy már "nagy" a babaKép Ennek hatására elkezdtem komolyan foglalkozni az orvosválasztássalKép

Biga

Nekem is volt 2 éve egy vetélésem, viszont ezt eddig még megúsztam problémák nélkül. Veszélyeztetett terhesként vettek fel téged is? Amúgy nekem a pocakom alig észrevehetõen nõ aggódom is miatta Most vagyok 16+4 (menst. szerint, habár eddig minden vizsgálat más kort állapított meg)

Pocor

Szia itt isKép Én úgy tervezem, hogy dolgozom amíg tudokKép Elég aggódó vagyok és mindenkinek jobb ha lekötöm magam valamivel (különben félõ, hogy a családot kötném le a hülyeségeimmelKép) Te végül is akkor meddig dolgozol?

AFP

Nekem levették pénteken, ebben megelõztelek benneteketKép. Habár nem vagyok még mindig meggyõzõdve, hogy nem túl korán. Én ma szerettem volna, de a védõnõ erõltetteKép(
Jövõ hétfõn lesz meg az eredmény.

Jó hosszú lett, de nézzétek el, az öröm teszi, hogy beindult a topikKép
üdv
Szisz
 
 


Szia Szisz,

Nekem nem mondta a doki, h veszélyeztetve lennék, de számos tilalommal kell élni, szexmentesség, nem fürödhetek kádban, nagyon félt és óvatos, szóval én veszélyeztetettnek tekintem magam, különösem, hogy már 1 abortuszom is volt régesrég, szóval az elõzményekre.

Szisz, ne aggódj! Nekem az egyik kolléganõm azt mondta, hogy 5. hónap végén vette észre, hogy terhes, akkor is, csak olyan furcsa morgást észlelt a hasában, azaz megmozdult a baba, de semmi sem látszott rajta, ja! és végig menstruálta az elsõ 6 hónapot.

Kérdéseim vannak. Ti hallottatok a Czeizel féle genetikai szûrésrõl, vérkiküldésrõl? Down-kór és miegymás szûrés 40ezerért?

másik kérdés, hogy szerintetek meddig és milyen mértékben lehet, szabad, árt, nem árt hason fekve aludni, illetve félig hason, azaz oldalpóz, de a felsõ lábamat kicsit megdöntve a hasam " felére " billenek, az baj-e.egyszerûen nem tudok másképp aludni.

biga
Névtelen
 


Sziasztok!

Az én hasam nem nagyon nõ, csak azok veszik észre, akik ismernek közelebbrõl. Az igaz, hogy csak egy nadrág van, ami rám jön, de szerintem még kicsi a pocim.

Én itthon dolgozom, de a doki ma amúgy is kiírt volna táppénzre, mivel bár zárt a méhszájam, a méhnyakam megrövidült, és ez nem jó. Kaptam is valami gyógyszert, amiben meg ellentmondásos a betegtájékoztató, szóval most meg vagyok lõve, nem tudom, hogy be merjem-e szedni, de valószínûleg be fogom, mert görcsölgetek és keményedek is néha.

Biga, ha jól tudom, te szedtél valamit a görcsölésekre, talán valami progeszteronpótlót? Nekem duphaston-t írt fel a doki, ami progeszteronhiányt pótol, te mit szedtél? És hogy állapította meg a doki, hogy progeszteronhiányos vagy, vagy egyszerûen csak a görcsök miatt írta fel? És most szedsz valamit, és a görcsök teljesen elmúltak?

Aludni én is csak félig hason tudok, teljesen hason nem merek, máshogy meg nem alszom el.Kép

Amúgy a doki simán felírta a toxo vizsgálatot, szóval legalább egy pozitív dolog történt velem ma.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Én voltam 40 ezres vérszûrésen, annyiból volt jó, hogy nem kellett két hetet várni, mint a normálra csak két napot. Amúgy az AFP MOM értéke ugyanaz lett, mindkét helyen, ez engem megnyugtatott.
Korai hasnövésrõl: Az fõleg a belek miatt van, a hormonok hatása az emésztésre, teljesen normális, puffadunk.
Szerintem dokit a 36. héten is lehet találni, emiatt ne aggódjatok, nézzetek szét inkább alaposan. Nincs tökéletes kórház és orvos sem, csak olyan ami az igényeinkhez legjobban passzol, és azt meg lehet találni. (Azért arra figyeljetek, ami másnak beválik, az nem biztos, hogy nektek is jó lesz.)
Én vagyok itt az egyetlen, akinek már van gyereke?
Gabi
 
 


Szia Zsizsa,

Nekem Utrogestan-t írt fel a hüvelygolyó formájában, és a terhességem 12 hetéig kellett kúpoznom. Hüvelygörcseim voltak, amit a doki alhasi görcsölésnek diagnosztizált, és 2 hétig feküdtem, bár a görcseim 2 nap alatt elmúltak.Megtenném, hogy itthon vagyok, pihizek szeptemberig, de nem tehetem a pénz miatt, mivel csak a minimálbérre vagyok a cégnék bejelentve. Ez a napi 4 óra munkavégzés is elég megterhelõ, õszintén megmondom, és minden stresszes helyzettõl rettegek és leginkább kerülném, de hát a versenyszférában azért ez elég nehéz.Nekem is néha itt nyilal, ott húzódik, van egy két furcsa nyilalás a hüvelyemben, de más panaszom egyelõre nincs, egyszer kb. 5 óra séta után, viszont nagyon bekeményedett a hasam.

Szerintetek meddig érdemes dolgozni? Meddig dolgoznak a kismamák manapság?

Biga
Névtelen
 


Szia Gabi,

Hova kell pontosan menni a 40 ezres vérvételre és pontosan mikor?

Biga
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Bocs, hogy beleszólok, bár én június 22-re vagyok kiírva, de látom, hogy a hasonfekvéssel van gondotok. Addig, amíg kényelmes és nem nyomja a hasatokat, nyugodtan alhattok hason is, ha már nem jó, úgy is kényelmetlen lesz. Én már a 27. hetet betöltöttem, de még mindíg ebben a félig hason, félig oldalt pózban alszom, bár a pocim már elég nagy. Szerintem keressétek meg a legkényelmesebb pozíciót és úgy aludjatok, mert a végefelé már örülhettek, ha egyáltalán kényelmesen tudtok feküdni. Ezt tapasztalatból mondom, mert ez a 3. babám lesz és a terhesség vége felé már alig tudtam aludni, mert minden helyzet kényelmetlen volt. A vége felé már csak kispárnával a térdeim között jött össze az aránylag hosszútávú (pár órás) alvás. Ha van rá idõtök és energiátok gyertek a friss kismamikhoz is. Kép

Magdi
27+2


Sziasztok!

En egesz eletemben hason aludtam, egeszen mostanaig. Most elkezdtem megtanulni az oldalfekvest. Ami azt jelenti, hogy az egyik labamat felhuzom magam melle es igy felig hason, felig oldalamon fekszem, de a hasam nem nyomom. A "mindentudokismamafekeszitokonyvem" azt mondja ez az egyik helyes fekvesi modKép
Ti milyen vitamint szedtek es mikor kezdtetek el?
Udv
Szisz
 
 


Biga!
Down szûrés anyai vérbõl: Örs Vezér terénél, Bolgárkerék u. 3. tel: 2731913, 20/9453558. 16-18 hét azt hiszem, nekem betöltött 15-öt mondtak, de szerintem csak betöltött 16-al érdemes menni, az a legjobb idõzítés. (16 hét + pár nap)
Szisz!
Én is így alszom "ösztönösen". Emlékszem az elõzõ végefelé már a felsõtestemmel ráfeküdtem a párom lábára, így nem nyomtam a hasam. Hát, õ ezt nem élvezte annyira.
Gabi
 
 


Sziasztok,

Elevittõl szorulásom van, nagyon, folsavat, e vitamint és magne b6-ot szedek.Így is szorulásom van, de elviselhetõbb.

Gabi, kultúrált a hely? ÉS 3 nap alatt megvan? Mit tudsz errõl a vizsgálatról? Érdemes megcsináltatni, vagy egy nagy reklámfogás?

Biga
Névtelen
 


Sziasztok kismamik!

Én már nem tartozom, közétek. A fiam 24 hetes. Olvasgattalak benneteket, mig alszik a kicsi.

Alvás hason. Én is csak hason tudok aludni, legalábbis elaludni. Úgyhogy én addig feküdtem a hasamon mig az kényelmes volt számomra, hiszen addig a gyereknek is kényelmes. Kb a 20. hétig volt ez. Aztán már ha hasra kellett feküdni akkor már nem tudtam, mert fájt, és kényelmetlen volt, igy nem erõltettem. Viszont a 41. hétig félhason aludtam a párom lába helyett egy hatalmas nagypárnával ami nem lapul össze egykönnyen. Azt pakoltam az egyk lábam alá és félig a hasam alá, plusz egy kispárnát a fent lévõ kezem alá, azt ölelgetveKépKépKép
Nem volt egyszerü, mivel október 9-én szültem, igy az egész nyarat párnákkal körülvéve töltöttem ami baromira melegitett, de ha kényelmesen akrtam aludni akkor muszály volt.
Azon a nyáron 5x annyi vizdijat fizettünk, mert naponta kb 6x álltam a zuhany alá... Ez azt hiszem minden elárultKép Segitett,hogy amikor csak lehetett vizes hajjal rohangáltam, ez nagyon jól lehûtött, csak kár, hogy 5 perc múlva már tök száraz volt.Kép

puszi
sasha

Kép
 
 


Sziasztok!

Igaz, én sem egészen tartozom közétek, mert okt. 24-re vagyok kiirva, tehát elég "fiatal" kismami vagyok, de azért elolvastalak benneteket. Persze csak véletlenül, mert táppénzen vagyok, ez a gép pedig a munkahelyemen, otthon sajna nincs, amit hiányolok is.

Amiért billentyûzetet ragadtam, az az, amit BIGA írt, a szorulásról. Én szedek Elevitet, meg szedtem Magne-B6-ot, és az volt a tapasztalatom, hogy a Magne-B6-tól volt mindenféle hasi bajom (éjszaka 8-10-szer bélgörcsök, szorulás napokig, ennek következtében kialakuló aranyér), amióta abbahagytam, mondhatni kutya bajom, leszámitva az enyhe puffadást, ami úgy néz ki, természetes. Ja, és az Utrogestan (amit én is használok) okoz szorulást, mivel megemeli a progiszintet, ami visszahat a belek mûködésére.

További jó pocakosodást!

KnéRita
 


Sziasztok!

Nekem sem nagyon jött be ez a "friss kismamák", úgyhogy inkább én is ide csatlakoznék. 25 éves vagyok, az elsõ baba lenne és szept. 24-ére vagyok kiírva, a Máv kórházban van a dokim akihez járok.
Az volna a kérdésem, hogy Ti is ennyit aggódtok, vagy csak én lihegem túl az egészet??
Meg még arra is jó volna ha valaki válaszolna, hogy vannak napok amikor ilyen barna folyásom van (bocsKép) és beszéltem a dokimmal és azt mondta, hogy nyugodjak meg, ilyen szokott lenni, mert hogy a Babóca megsért valamit esetleg odabent, és hogy lesz is még ilyen. De hát, hogy a fenébe ne aggódnék??? Másnak is van ilyen??

Dóri
 
 


Ja, és a macskákról meg annyit, hogy én úgy tudom, hogy csak az a veszélyes bennük, ha az ember a kakijukat fogja meg. Azt meg ugyebár nem sûrûn fogdossuk, úgyhogy nem kell aggódni miatta.Kép


A szorulásról meg azt hallottam, hogy gyógyteát kell inni, (kamillát) és sok-sok ásványvizet.

Dóri
 
 


Sziasztok!

Dóri,
én is nagyon aggódom minden miatt, ha valami szúr, akkor azért, ha meg nem, akkor azért. Nem vagy egyedül. A férjem már kezd tõlem megõrülni.Kép
A barna folyás nem jó, mindenki ezt írta, akinek volt, nekem szerencsére nincs ilyen irányú tapasztalatom. Szerintem kérdezz rá a friss kismamik topicban, õk kicsit tapasztaltabbak, de ha jól tudom, talán progeszteron-pótlást adnak rá.

Képzeljétek, hétfõn megyek AFP-re, és ugyanakkor csinálják nekem a terheléses cukor vizsgálatot is. Ezen kicsit meglepõdtem, mert úgy tudtam, hogy azt a huszadik hét körül, sõt az után csinálják. Ti hogy vagytok ezzel?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nekem szorulás ellen az ásványvíz sem segített. Naponta min. megiszom 2l-et. Elevitet szedek és azt mondják az okozhatja, de elég kellemetlen. Ami segített, az eseténként egy kanál oliva olaj. Az íze nem túl jóKépLehet hogy a kamillát még megpróbálom.

Mindenki szedett folsavat az elsõ 3 hónapban? Én nemKép Senki nem mondta, pedig azt mondják akkor a legfontosabbKép

Zsizsa
Az mit jelent, hogy "bár zárt a méhszájam, a méhnyakam megrövidült, és ez nem jó". Ez mikor és hogyan derült ki? És okoz valami panaszt nálad?

Üdv
Szisz
 
 


Sziasztok!

Jol beindult a topik, miota nem jartam itt. Sajnos sokaig nem voltam net-kozelben, ugyhogy most visszaolvasok...

Udv itt mindenkinek,
batkamano
batkamano
 


hali,

jo sokaig tartott, de azert sikerult a vegere ernem Kép.
En 17 hetes leszek penteken, szeptember 5-re vagyok kiirva, es az elso baba. Tavaly volt egy vetelesem, amirol szerintem nagyban az akkori orvosom tehet, mivel egy csomo dolgot nem mondott el. Viszont utana sikerult egy teljesen normalis dokit kifognom, aki mindenfele vizsgalatokat csinalt/csinaltatott, es kiderultek a problemak.
De az elso 3 honapot tobbe-kevesbe vegig kellett fekudnom, amit nem volt tul nehez, mert folyamatosan hanyingerem volt (akar ettem, akar nem). De most mar jol vagyok...

Az otthoni dokim, aki bevalt (veteles utani) egy V. keruleti sztk-ban rendel keddenkent. Nagyon turelmes, nekem mindent alaposan elmagyarazott, es magatol kuldott mindenfele vizsgalatra. Azt nem tudom, hogy melyik korhazban dolgozik, de ha erdekel valakit, megnezem a rendelo pontos cimet. (Ja, es 4 gyereke van)

Rajtam kb. 2-3 hettel ezelottig nem latszott semmi, aztan "hirtelen" lett pocim. De mivel tobbnyire bo ruhaim, bluzaim vannak, igy meg nem feltuno. Viszont ma vettem egy kismama-farmert, mert a nadragjaim mar derekban nem kicsik... Kb. 3 kilot hiztam, pedig szerintem egeszsegesen etkezunk (zoldseget, gyumolcsot, hal)...

AFP
Azt tudom, hogy kulfoldon nem csinalnak AFP-t, mert nem megbizhato. Szoval, szerintem ne aggodjatok miatta (marmint az eredmenyen)!

Szisz!
Utannaneztem egy kicsit ennek a folsavas-dolognak, mert ha jol emlekszem, en iditottam el meg a friss kismamaknal. Az egeszet a Czeizelek kutattak, tanulmanyoztak, es az o nevukhoz kotodik az Elevit is. Itt az Elevitet a Czeizel-kutatasokra hivatkozva reklamozzak. A lenyeg, hogy az Elevitben a megfelelo mennyisegu folsav van (a pontos erteket fejbol nem tudom). Ha szedtel Elevitet, akkor nyugi, mert mellette nem kell kulon folsavat is szedni.

Idokozben kulfoldre keveredtem, es kicsit ugy erzem, hogy itt nem foglalkoznak velem eleget a dokik... a papi szerint tulaggodom a dolgot, mert amint egy kicsit is szur vagy faj valami, mar rohannak vizsgaltatni magam, meg UH-ra Kép Ti is ilyenek vagytok?

Mindenkinek volt rakszures + nogyogyaszati vizsgalata?
A Beta-HCG ugyanaaz, mint a Hepatitis-B?
Mi az a terheleses cukorvizsgalat?
Nektek is szokott szurni az alhasatok? Nekem alul es jobb oldalt. A soki nyugtatgatott, hogy ez normalis...
DE biztos hogy nem valami baj elojele? Szerintetek honnan lehetne megtudni?

sziasztok
batkamano
batkamano
 


Sziasztok!

Én sajna csak ritkán jutok nethez, ez most egy ilyen alkalom.
Biga: kérdezted a munkát. Én már táppénzenKép Persze most is be kellett jönnöm a munkhelyre...
Ja, és nagyon egyidõsek vagyunk, szept.14!
A magándokim Dr. Dévai, akinek a kórházi hátteret a János Kórház adja.
Ezek szerint ha a babák is úgy akarják, akkor együtt fogunk szülniKép)
Van szülés-felkészítõ okítás a Jánosban, te voltál már?


Jövõ héten megyek AFP-re, elõre rettegek a vérvételtõl, habár a múltkor is túléltem. Majd beszámolok.
Most rohanok! Ezer dolgom van, építkezünkKép
Sziasztok!
Pocor
ui: vett már valaki közületek kismama-fehérnemût? Én már alig bírom a régieket felcibálni...
Pocor
 


jaj, bocs, csak most latom hogy egy kisebb regeny sikerult irnom...

batkamano
batkamano
 


Sziasztok!

Pocor:
nekem kellett egy mérettel nagyobb melltartót vennem, és úgy néz ki, hogy áttérek lassan a még nagyobbraKép A pocakom nem növöget, de a melleim...

Batkamano
Köszi a vitamint, de még tetézi az aggodalmamat, hogy az elevitet is kb. 2.5 hónap után kezdtem el szedni. Igaz eddig a vérképemmel nem volt gond, de vajon a picinél is rendben van-e minden?
A Béta HCG-rõl én sem sokat tudok. Amit a terhes gondozóban mondtak: csak akkor vizsgálják, ha a mama kora, egyéb elõzmények, vagy az AFP erdeménye azt indokolja. Amúgy együtt megy az AFP-vel (ugyanaz a vérvétel). De olyat is hallottam, ahol kapásból mindkét vizsgálat elkészült, az AFP jó volt, a HCG pedig nem.
Szóval, ha van okos, hozzáértõ engem is nagyon érdekelne a téma!
UH: a férjemmel mindig azon mosolygunk, hogy igazán úgy indulhatna jól és nyugodtan a napunk, ha elõtte megszámolhatnánk UH-n a pici kezeit, lábait és látnánk hogy izeg mozog, szopja az ujját...Kép
Üdv
Szisz
 
 


Sziasztok Csajok!

Én is nagy parás vagyok, állandóak itt nyilal, ott húzódik aztán elmúlik, néhány napig semmi, aztán megint kezdi, de 10-15 percnél soha sem többi.Halálra idegeskedem magam, mindentõl rettegek, rémképeim vannak, ezért is jó ez a topic, itt ugyanis semmi drámáról nem olvashatunkKépKép

Pocor!

Nem voltam még szülésfelkészítõn a Jánosban, másfél hét múlva megyek AFP-re akkor megbeszélem a dokimmal.

Sziasztok:

Biga
Névtelen
 


Biga!

Én is megcsináltattam a vizsgálatot a Bolgárkertész u.-ban. Nagyon korrektek voltak, elmagyarázták, hogy mi a vizsgálat lényege, mennyire eredményes a szûrés stb. Amikor meglett az eredmény, akkor felhívtak + elküldték faxon és levélben is.
Engem nagyon megnyugtatott, mert a Down kórtól rettegtem egyedül a terhességem alatt (eddig a vizsgálatig).

Milla
 
 


Sziasztok!

Olyan sokat írtatok, hogy alig gyõztem elolvasni!Kép

Szisz,
úgy derült ki a rövidült méhnyak, hogy a doki megvizsgált manuálisan (micsoda kifejezésKép), és õ mondta. Nem tudom, hogy ez okozta-e a tüneteimet (enyhe görcsök, és néha haskeményedés), mindenesetre a doki szerint pihengessek, de fõleg ne stresszeljek. A rövidülés azt jelenti, hogy kb. 3 centis a méhnyak, van belsõ és külsõ méhszáj, és nekem a belsõ kicsit lejjebb vándorolt (mármint a csukott rész). Én így fogtam fel abból, amit magyarázott. Azért rossz, mert ha folytatódik, akkor kinyílhat a méhszájam teljesen, és akkor bejuthatnak a bacik és a gombák a méhbe, amik esetleg a hüvelyben tanyáznak, meg hát a babó is kijöhet, ha akar (remélem nem akar, olyan jó neki bentKép). Szóval drukkolok a méhnyakamnak, hogy húzza sokáig.Kép

Batkamanó,
nekem volt rákszûrésem és kenetvizsgálatom is mindjárt azután, hogy észrevették a terhességet. Azt hiszem, ez itt kötelezõ.
A terheléses cukorvizsgálatnál vesznek vért elõször, aztán rögtön meg kell enni ismert mennyiségû szénhidrátot (van ahol cukros vizet, ez pontosabb, nekem egy zsemlét és 2 dl tejet), és egy órával az elsõ vérvétel után megint vesznek vért. Ez azt nézi, hogy van-e terhesség alatt kialakuló cukorbetegséged (ha jól tudom).
Nekem szinte állandóan szúr a hasam, van ahol nem szúr, hanem fáj, fõleg éjjel, alig tudok aludni. Nekem is azt mondta a doki, hogy normális. Bár nem tudom, hogy egy férfi doki honnan tudja, hogy milyen szúrás normális, és milyen nem.

Pocor és Biga,
én szeptember 13-ára vagyok kiírva, bár az UH szerint kicsit hamarabb fog jönni, én speciel meg vagyok róla gyõzõdve, hogy kispapi szülinapján, 7-én fogok szülni.Kép Én a Schöpf-Mereibe tervezem.

Pocor,
én még nem vettem kismama fehérnemût, de nem is biztos, hogy fogok, mert drágák, azonkívül nem szeretem, ha a hasamon van valami, mert szorít. A terhesség kiderülése elõtt vettem magamnak rövidnacis bugyikat, amik a köldökömig érnek, és valójában elég bõ mind (kicsit kinyúltak a mosásnál), mégsem tudom elviselni, hogy rajta vannak a hasamon.

Szisz,
az én mellem is brutális Kép, a hason fekvés nem csak a hasamnak kényelmetlen. Kép
Szerintem ha a vérképed rendben van, akkor a babának sincs baja, mert õ elveszi tõled, ami neki kell, szóval ha te rendben vagy, akkor õ is.

Az aggódásról: úgy látom egy cipõben járunk mindannyian. Alig várom már, hogy érezzem a kicsi rugdosását, akkor legalább tudni fogom, hogy jól van.

Amúgy ma voltam UH-n és minden OK!

Úgy látom, megdöntöttem a hosszúsági rekordomat, bocsi!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Batkamanó,

kimaradt, hogy éhgyomorra veszik elõször a vért a terhelésesnél.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Én a 19. héten járok, augusztus 17-re vagyok kiírva. A MÁV kórházban fogok szülni. A második babámat várom.
Pár tapasztalat: barnás vérzésem volt mindkettõvel, a dokik indoka az volt, hogy nagyon lent van a méhlepény és majd felhúzodik. Ez így is lent, a 14-15 héten el is múlt.
elevitet szedek én is meg csonterösitõt a Pici részére. Nekem a vaskészítményektõl van leginkább szorulásom, ezért ezt hanyagolom vagy szirupokat iszom.

Üdv: Erika
Névtelen
 


Hali!

Megint rádöbbentem, hogy valószínûleg rosszul írtam valamit, ugyanis a terhelésesnél több értelme van egy órával a kajálás (vagy cukros víz ivás ) után venni a vért, mint egy órával az elsõ vérvétel után.Kép

Erika,
üdv közöttünk, gyere gyakran, ha tudsz!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nn is csatlakozom, az egyre népesebb "topiklátogató" táborhoz. Én 18 és fél hetes vagyok, és augusztus 26-ra vagyok kiírva. A MÁV-ban fogok szülni és nekem is a második babám lesz.

AFP
Nekem sajnos nem lett valami fényes, így hétfõn megyek kromoszóma vizsgálatra (corion biopsia), a Schöpf Méreiben csinálják, a hasfalon keresztül vesznek mintát a méhlepénybõl.
Leírom amit tudok az AFP vizsgálatról, mert mostanában elég jól kikupálódtam ebben a témában (sajnos). AFP-t 16-18. hét között szokták levenni. A jó érték 0,8-2,5Mom, az AFP amúgy egy hormon amit a baba veséje termel és ebbõl valamiennyi átjut az anya vérébe. A Bhcg-t ugyanebbõl a vérbõl vizsgálják, a jó érték 1,0-2,5Mom, de ezt csak akkor veszik figyelembe ha rossz az AFP, vagy nagyon nagy az eltérés a normál értéktõl. A Bhcg pedig a terhességet megtartó hormon.
Ha nem jó az Afp-d, akkor genetikai tanácsadás, ott elmondják mi az esélye, hogy beteg a babád, és választhatsz, hogy meg akarod-e csináltatni a további vizsgálatokat. Hát "röviden" ennyi.

Különben én is imádok hason feküdni, de egyre jobban nyom a hasam, ilyenkor mindíg eszembe jut, hogy mennyire nyomhatom én szegény babámat, így választok valami más pozíciót.

Azt hiszem így elsõ bejelentkezésre bõven elég ennyi is! Kép (különben nem vagyok ennyire szószátyár)

Üdv: Vica
 
 


Sziasztok!Kép

Talán én is beleférek ebbe a topicba. Elvileg szeptember 20. körül fogok szülni. Sajnos a mensi alapján nem lehet számolni, mert kb. két hét eltérés van. Én is szedtem Utrogestant a 12. hét végéig. Most 14. héten járok, de a pontos napot nem tudom. AFP-re két hét múlva pénteken kell mennem. Remélem jó lesz az idõzítés. Most olvastam egy másik topicban, hogy nem mindehol csinálják a nyaki redõ mérést, és sajnos pl. nekem se csinálták. A doki csak a baba hosszát és a fejét mérte, de tarkót nem. Most egy kicsit aggódom emiatt. Nálatok mérték?
Toxoplazma vizsgálatot csináltattam, sajnos nincs ellenanyag a véremben, így még elkaphatom. Ez azért is aggasztó, mert új helyre költöztem, és itt rengeteg cica megfordul. Próbálom távol tartani magam tõlük. Mondanom se kell, hogy rubeolás sem voltam még. Van még aki hasonló cipõben jár, mint én? Vagy csak én vagyok túl aggódós? Kicsit nyugtassatok meg légyszives!

Laura
Laura (laura2)
 


Sziasztok!

Nem bírtam volna még egy hétvégét megvárni és felhívtam a központi AFP labort, hogy elkészült-e az erdeményem. Elkészült, és azt mondták hogy jó lett az eredmény 1.1 MOM. BHCG-t nem csináltak, mert az AFP jó illetve nem vagyok 35 év feletti. Igaz a 15. hétre számolták. De kiszámoltattam a 16. hétre is, akkor az erdemény 0.8 MOM (ez már a határon van, de még mindig a jó intervallumban). Ajánlom nektek is, hogy igzalom helyett hívjátok fel õket, így sokkal hamarabb megtudjátok az erdeményt. Én most egy ici picit megnyugodtam, habár még ez sem biztosítás ugyeKép
Üdv
Szisz
 
 


Szia Laura!

Nekem bárányhimlõm nem volt, ugyanígy aggódom én is. Viszont a múlt héten megcsináltattam egy Touch (még mindig nem tudom hogy kell írni, ha valaki tudja segítsen. Sehol sem láttam még leírva) vizsgálatot. Ez a toxon kívül nézi a himlõket, hepatitis és herpesz vírust is. A védõnõ szerint sok gyerek úgy esik át egy himlõn, hogy az nem egyértelmûen azonosítható be. Én így most választ kapok erre a kérdésre (remélem). Próbáld esetleg te is megcsináltatni.
Amúgy ha megjön az eredmény és kiderül hogy nem vahyok ezek ellen védve, akkor sem leszek okosabb, mert fogalmam sincs hogyan védekezhetek ellenük...
Nyaki redõt nekem 2x mértek. Egyet a 11+3, egyet pedig a 12+3-on. Az elsõ 2.5 a második 1.1 (1 hét különbséggel). Én ezen nagyon felháborodtam, ha ez olyan egzakt, jól mérhetõ dolog, akkor hogy lehet ekkora különbség a 2 érték között?
Szóval ne aggódj emiatt, nekem 2x is mértek de nem megbízható módonKép
Üdv
Szisz
 
 


Biga!
Nekem annyiban volt jó a Bolgárkerék vérszûrés, hogy nem izgultam két hétig, csak két napot. Engem a klinikán a genetikán ijesztettek be, hogy majd az AFP után mehetek magzatvíz vételre, amit nagyon nem akartam! Ezért vállaltam ezt, de sokkal többet nem nyújt, mint a rendes AFP a BétaHCG-vel együtt. Szerintem, ha van 40 ezred, akkor csináltasd meg, ha nehezen szorítanál ki ennyi pénzt, akkor kérd a rendes AFP mellé a Béta HCG vizsgálatát is.

Nyaki redõ: lehet már írta valaki, de itt NET-en a doki (Vida kútvölgyi) szerint úgy emlékszem a 11. hét még korai, nem ad pontos értéket, a 12. heti a jó.

Homeopátiával foglalkozik valamelyikõtök?
Gabi
 
 


Gabi!

Mi érdekel? Mi "homeopatázunk" itthon.

Milla
 
 


Laura,

Mi sem tudunk az utolsó mensihez igazodni, 1 hét az eltérés, és mi is az ultrahang alapján történõ számítás szerint számolunk, és ezalapján küldenek AFP-re is. Mindegy. Csak nem lesz baj.

Biga
Névtelen
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: