Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Elalvas

Nalunk ugyanugy megy, mint annak idejen Emivel, ugy 1 eves koraig, olben elringatjuk.Csak vele nem tudom meddig fogom birni, mert mar most majdnem annyi kilo mint Emi volt 1 eves koraban.Kép Meg neha elalszik a cicin, de veszelyes, mint ahogy Szilvi is irta, mert nem bufizik utana eleget es fel ora mulva felebred. Azt a modszert Emivel probaltuk, lehet nem voltam eleg kitarto, de nem ment. Vegul is ha olben elaltatjuk utana altalaban lent marad.

Mostanaban es remelem ez atmeneti, nalunk is vannak gondok este, neha 12-1 ora van mire le tudjuk tenni Dannyt. Nem tudom mi lehet vele, nem hiszem hogy a hasa, talan jon a foga. Meg olvastam hogy 6 honapos korul van egy fejlodesi ugras, ami megzavarhatja oket. Par napja 3-4 orankent eszik ejjel is, ,holott regebben siman ataludta az ejszakat.

A nappali alvas nagyon vegyes, van hogy delelott es delutan is alszik 2 orat, van hogy delelott hosszabbat es delutan csak felorakat, van hogy delelott nem, es delutan 3 orat. De Emi is ilyen"jo" alvo volt, megszoktam. Remelem nemsoka beall a napi 2 alvas es kiszamithatobb lesz a fiatalur. Legalabb mostanara eljutottunk odaig, hogy mar nem annyira cicifuggo, es anyu is el tudja altatni, meg eleg sokmindent megeszik, ugyhogy eltudok itthonrol menni orakra is.

Ildi

Meg tudom erteni amit irtal, Emivel nekem is hasonlo volt a helyzet, 1 eves koraig nem tudtam maradektalanul elvezni az anyasagot, de ez most Dannyvel mas valahogy. Minden nehezseg ellenere (pocifajas) megis annyira kotodom hozza, amennyire Emihez csak soka alakult ki. Lehet azert is, mert Dannyvel eleg sokat kinlodtam a terhesseg alatt ugye.

Szilvi

Az eves miatt ne izgulj!!!!!!Es ne hasonlitgasd mas babakhoz, minden gyerek mas utemben gyarapodik. Emi is ilyen kis gizda volt, most is az, 11.5kg, mig a kortarsai, foleg a fiuk 14-15kilosak. Az a lenyeg, hogy egeszseges, jokedvu legyen.
Az edes ennivalot azert ne vedd olyan veresen komolyan, persze azt add neki, amit szeret. Emi most is marha valogatos, de azert nem eheztethetem ugye. Majd megszereti az evest. Amugy az is valtozo, hogy a sokaig csak anyatejes babak milyen gyorsan fogadjak el a szilard etelt. Emivel 4.5 honaposan elkezdtem a hozzataplalast, de olyan lassan fogadott el mas etelt, hogy kb. 6 honapos koraig szinte 90% csak anyatejen elt.Es teljesen igaza van Ildinek, ne gorcsolj, mert megerzi rajtad a gyerek. En most sokkal kevesebbet gorcsolok Dannyvel es marha jo kedelyu gyerek meg a hasfajasa ellenere is.KépAkkor kinald ha jelzi, vagy gyanus hogy ehes, akkor is, ha nem telt el 3 ora. En nagyon ritkan nezem az orat. Neha ugy eltelik az ido amugyis, hogy mar Danny koveteli a kajat, en meg kapkodok...Kép

Persze nehez feldolgozni, hogy az embernek ennyire radikalisan megvaltozik az elete. De hidd el, mar egy 6 honapos gyerekkel is nagyon sok helyre el lehet menni. Emivel 1 evesen mar nyaraltunk egy bababarat szallodaban. Jovo nyaron is oda megyunk. Vagy egyre tobb etteremben van etetoszek. Meg a plazakban szoptatasi es pelenkazasi lehetoseg. Menjetek el otthonrol ha tudtok, minel tobbet. En modstanaban van hogy bepakolom oket az autoba, es anyuval 5-en elmegyunk az Auchanbe, na nem azert mert annyira szeretem, hanem mert van jatszohaz, meg nezelodnek, lefaradnak, tele lesznek elmenyekkel.
Es a nagymamak tudnak segiteni? Mar abban hogy neha akar gyerek nelkul is elszabaduljatok egy kicsit.

Agota

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Örömmel láttam, hogy karácsonykor még nektek sem volt időtök írni, és remélem jól teltek az ünnepnapok, különösen nálatok, Szilvi, ahol először van kisbaba a háznál karácsonykor. Igaz, idén még nem nagyon értékelik az egészet, de jövőre már igazi nagy ámulat lesz számukra a karácsony.
Gondolom, nagy szilveszteri buli nem lesz nálatok sem az idén, de azért kívánok békés boldog újesztendőt.

Ildi
 
 


Sziasztok!

Boldog Új Évet mindenkinek!!
Nem is csak annyira volt időm, hogy néha feljöttem és megnéztem valamelyikőtök írt-e valamit?
A karácsonyi készülődés - ajándékvásárlás (40 főnek) csomagolás, sütés, közben vizsgázás, vendégségbe járás, vendégfogadás +KORNÉL- teljesen lefoglalt mindkettőnket.
A Kornél az ajándékoknak persze már örül, de még nem úgy mint egy 1éves karácsonykor. A fán lévő gömbök és kis fények is érdekelték illetve maga a fa is.
Igazából most már inkább olyan dolgokat szeret csinálni, amit nem szabad, nem lehet vagy nem jó ha csinálja. (lemászni a kőre, elkapni és enni a babakocsi kerekét, nyámmogni a távírányítóval, megszerezni a mobiltelefont, vagy telefon zsinorját.) Egyre inkább kell rá figyeli és elég fárasztó is mert ha nem sikerül neki valami vagy már unja ami körülötte van akkor kiabál. Illetve még akkor is kiabál, ha nagyon örül valaminek. Elég kikészítő tud lenni. Remélem hamar leszokik majd róla- próbálom beszélni tanítani- :-) hátha lecseréli a kiabálást a beszédre.
A nagy szilveszteri buli az elmaradt, csak egy rövid ideig mentünk el a barátokkal találkozni és mikor igazán beindult a buli (9-kor) akkor mi már jöttünk is el. A Kornél addig a Nagyikájánál volt. Itthon koccintottunk a Tamással és helye-közel átéltük az I.Világ Háborút itt a lakótelepen a petárdgyárosok jóvoltából.
Nálatok hogy teltek az ünnepek? Történt valami érdekes veletek, a gyerekekkel?

Szilvi
 

 
 

Haliho

Buek!
Mi itthon unnepeltunk anyuval 5-osben. Emi koran kidolt, de Danny ugy dontott megvarja az ejfelt.Kép Ket feloras alvassal kihuzta 12.30-ig. Hogy a petardak zavartak, ami itt is borzaszto volt, vagy a hasa, mert meg mindig tud am fajni neki, pl. ha tul gyorsan zabal, nem tudom. Teny, hogy apaval egyutt fogtak a pezsgos poharat.
Szilvi
A kiabalas nalunk is megy, ne aggodj el fogja hagyni. Meg a sikitozas. Emlekszem Emi annyira szeretett sikitozni, azzal szorakoztatta magat, hogy meg a regi lakasban az egesz lepcsohaz hallotta.Kép
Danny is imadja a taviranyitot, neha odaadom neki, ugy hogy kiveszem az elemet belole.Kép Meg a mobilomat szerete megkaparintani, de azt nem adom.Meg a kulcscsomokat. Es imadja a noveret figyelni, szabalyosan vihog, ha Emi bohockodik neki. Sajna ez Emit meg annyira nem szorakoztatja, kulonben elszorakoztatnak egymast...
A karacsony is jol telt, itt voltak a batyamek, de amit megsporoltam a gyerekre figyelesben, az elment a fozesre/sutesre. Kaptam egy kenyersutot, most azzal jatszom, majd minden nap sutok kenyeret.Kép
Amugy meg egy egyeves sem elvezi annyira a karacsonyt. Persze erdekesek az uj jatekok, de ha ele teszel egy olyan hasznalati targyat a lakasbol( pl. egy tesztaszurot a konyhabol) amit meg nem latott, annak is hihetelenul tud orulni.Kép De a karacsonyfa meg a sok zorgos csomagolopapir nalunk is nagy sikert aratott Dannynel.Kép
Voltunk 7 honapos meresen es 67cm es 7400g. Nagyon lecsokkent a sulynovekedese, 2 honap alatt hizott 400g-ot, de a vedono azt mondta, hogy ez igy normalis, ha elkezdenek sajtkukac modjara mozogni.Kép

AGota

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Látom, nálatok is beindultak a lurkók a mozgásfejlődésben. Nálunk egyelőre még csak Marcika jeleskedik: már önállóan ül, és teljesen jól mászik, bár még nagyon megfontoltan csinálja. És persze rém boldog, hogy bárhová el tud jutni a földön. Az utóbbi néhány hónapban sokszor nyüszített, mert nem ért el dolgokat, amiket szeretett volna, de ez a gond most megoldódott, és mintha kicserélték volna a gyereket. Képes félóráig oda-vissza mászni a szobában két pont között és közben vigyorog. Nagyon aranyos. Zsófi kicsit le van maradva (de hát ő volt a gyógytornára szoruló), még csak szeretne ülni, de eldől, viszont laposkúszásban már elég jól elér ő is mindent. Valahogy úgy kúszik, a jobb kezét előre nyújtva, a balt pedig a törzséhez szorítva, mint aki haslövést kapott. Ő még mindig sokat nyűglődik,és annyira feszült, hogy csak ringatva tud elaludni. Valamint nem tudok annyi kaját adni neki nappal (pedig igazán jól esznek mind a ketten), hogy éjszaka ne iktasson be egy másfél decis tápszer hamit. Szerencsémre ezt az apja szolgáltatja, így osztottuk meg a terheket, marci az enyém, mert ő még mindig szopik (Zsófi másfél hónapja abbahagyta), és éjszaka beéri vele, pedig most már tényleg csak jelképes mennyiségű tejem van.
Múlt héten voltak 8 hónaposak, de majd január végén megyünk velük a dokihoz alternatív oltás második részének beadása végett, így egyéb adatokkal most nem tudok szolgálni. Képet többször próbáltam csatolni, de a mi képeink formátuma valahogy nem jó ide.
Egyébként eszembe jutott, hogy a gyereket 1 éves szülinapja táján, nyár elején, tarthatnánk baba találkozót nálunk. Mi a véleményetek? Van egy szép nagy kertünk, és rossz idő esetén a házban is elférünk.

Ildi
 
 


Haliho

A tali mar nekem is eszembe jutott, nyaron nalunk is lehet majd, itt is jo nagy a kert!Kép
Ildi
Nagyon edi lehet Marci, Danny is imad maszni, ha egyedul marad a szobaban ,megy a hang utan es kimaszik hozzank az ebedlobe. O is ugy kezdett kuszni, mint Zsofi amugy. Ulni meg csak ugy tud, hogy hasonfekvesbol oldalra fordul es feltamaszkodik a karjara es ugy nez korbe.Valahogy igy:
Kép
Ejszaka o is szopizik,de pont most lattam egy uj babas musorban az m2-n hogy nem feltetlenul azert kelnek a babak ejszaka, mert esznek.Ez resze a szellemi fejlodesuknek es lehet benne valami, mert pl. Emi 2-6 honapig ataludta az ejszakat, majd 1 eves koraig meg ebredt.Pedig akkor mar mindig szilardat kapott vacsira. Es most Danny is szilardat kap, legkesobb 9ig, utana mar csak szopit. Megis felkel, 3 korul, meg 7 korul ,de meg visszaalszik reggel. Van hogy par korty tejjel kepes visszaaludni. Csak kell neki anya hangja, melege, illata a cici puhasaga, stb. Es o is ringatva alszik el, meg akkor is ha mar nagyon almos.
Nem lehet hogy tul nagy a kep, amit csatolni akarsz? Akkor is azt irja ki, hogy nem jo a formatum. En is eleinte 2megas keppel probalkoztam, aztan a fenykepezogepen is allitottam, meg a fotok meretet a szamitogepben is a felere,negyedere editelem.

AGota

KépKép
KépKép
 


Sziasztok Lányok!

Az Ildi ötlete nagyon jó! Már különben is alig várom a nyarat! Egyébként én meg a Kornél és Tamás is, szívesen megnézzük mindkettőtök kertjét. Nekünk addigra sajnos nem lesz még kertünk, ha csak valami csodás véletlen folytán nem nyerünk a lottón.

Hát, az én Kornélom egy kicsit túllőtt a célon, ugyanis vízkeresztkor (jan.6.) úgy gondolta, hogy ő állva is körülnéz ezen a világon. Akkor még csak egyszer állt fel, másnap 2-3x, azóta folyton állni akar. Előtte már voltak jelei a dolognak( négykézláb az égbe emelte a fenekét), de azért még várhatott volna vele. Ezen kívül kúszva mászik, ül- elég biztosan, de nem sokáig és beszél folyamatosan. És én úgy veszem észre, minél többet tud, annál többet is akar, és ezért elég sokat hisztizik is. (a Tamás azt mondja, azt tőlem örökölte)
Ebben az időszakban tényleg úgy van, legalábbis a Korninál, hogy minden nap csinál valami újat: egyik nap felült, feláll, aztán leguggol, majd most már le is tud ülni. Ennek persze először örülök, majd aztán rájövök, hogy még nehezebb a dolgom mint eddig volt pl: egy ideig ha betettem a babakocsiba csak feküdt benne, vagy ült ahogy tettem, most már fekvő helyzetből felhúzza magát és ha nem csatolom be akkor fel is állna, vagy kimászna. Katasztrófa! A múltkor a konyhai átadó- válaszfalhoz toltam közel, amibe ő (mint utólag kiderült) jól meg tud kapaszkodni és mindenféle lecsatolás ellenére felállt- úgy hogy én közben halál nyugalomban dolgoztam a konyhában .. és mikor odanézek… mosolyog rám velem szemben.
Azóta tehát örülök, hogy milyen leleményes és ügyes az én kisfiam, hogy mindenhol fel tud állni és folyton aggódok, hogy merre fog eldőlni ill. egy perc nyugtom sincs.

Alvás:
Mióta áll, az ágyba sem tudjuk csak úgy letenni, hogy aludjon (mint eddig) tehát sajnos visszatértünk a cicin történő elalváshoz. Hiába az eddigi önálló alvásra szoktató módszerünk ezzel dugába dőlt.
Egy időben a Kornél is felkelt 3-4 körül én akkor mindig cicire tettem, holott régebben ugye átaludta az éjszakát. Aztán kipróbáltam, hogy mikor felkelt nem tettem cicire, hanem ringattam egy darabig, simogattam a hátát és visszaaludt- azt remélve, hogy rájön, hogy ha ilyenkor kell fel, úgysem kap tejet. Eltelt pár nap és most már úgy néz ki rájött, mert már 3 napja csak 6 kor ébred fel. (remélem tartósan így marad)

Hízás:
Sajnos ez az örökös mozgás sem kedvez a súlygyarapodásnak, meg biztos rám ütött- mostanában ezzel magyarázom- de az én fiam nem hízik. Pedig adok neki enni. És mostanában még a kalóriát is figyelem, csak magas kalóriatartalmú kajákat kap, a kicsikkel nem is foglalkozunk és mégis…. Na mindegy, most már nem izgatom magam. Majd csak megnő.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem (ahogy csökkent a szoptatások száma) sajnos visszatért a menstruációm. Olyan régóta nem kellett vele foglalkozni- tök jó volt.
Most akkor jöhet a következő gyerek  Csak viccelek!

Ágota!
Ti hova jártok vásárolni? A fóti Auchenba ? Mert ha igen akkor egyszer valamikor, mikor már az idő is egy kicsit jobb lesz esetleg összefuthatnánk- persze gyerekestül. Ugyanis mi is néha oda megyünk vásárolni, bár a Corát jobban szeretjük. (Káposztáshoz mindkettő közel esik)

Kérdés:
A ti gyerekeitek mennyire bírják a sok embert (nagy családi ebéd, baráti társaság)? Az én Kornélom eddig sem nagyon bírta, pedig direkt vittük, hogy szokja (de hiába) és mostanában pedig akiket rég látott vagy nem ismer - megíjed tőlük és sírni kezd, főleg férfiakra érvényes ez. Ezért egy társaságban mindig van akitől tart, és a sok embertől is nyűgös, síros lesz. Mit csináljak vele? Arra gondoltam lemegyek egy Baba-Mama klubba itt a lakón- ott sok a gyerek és felnött - had szokja meg, barátkozzon és majd rájön, hogy nem lesz neki semmi baja, ha nem csak apa-és anya veszi őt körül. Hülyeség?

/popjpeg{148126,}

Csatok egy vagány képet a Kornélról, láthatjátok, hogy össze- vissza forog még a babakocsiban is. Majd küldöl egy olyat is ahol áll, de azokat még fel kell töltenem a gépre.

Szilvi
 


Na még egyszer a képet....

Kép
Szilvi
 


Ágota!

Tegnap nem írtam, hogy a Dany nagyon édes!
Apukája büszke lehet rá(persze te is) mert tiszta olyan mint ő. (szerintem)
Igy csinálta a Kornél is aztán nem telet bele 2 hét és felállt. ÚGy vigyázz!!

Szilvi
 


Szilvi

Na en meg azt nem irtam, hogy par napja felkapaszkodik Danny, ha van alacsony dolog (pl a novere gyerekfotelja) a kozelben es felall.AMugy o is olyan, mint Kornel, megy mint a tank, annyira mas mint a novere volt. Emi mindent mar csak akkor csinalt, ha elotte ovatosan kitapasztalta, ules, allas, stb. Danny mindig olyat akar csinalni, amit meg nem tud.Kép Kezdhetunk pakolni az alacsonyan levo dolgokbol a hazban, mert ot nem nagyon erdekli ha raszolok, hogy nem szabad.Kép
Amugy a foti Coraban, meg az Auchanben szoktunk hetente egyszer bevasarolni. Az utobbi azert jobb, mert valamivel olcsobb es tok jo benne a jatszohaz. A Cora meg azert jobb, mert kulturaltabb, nem olyan zsufi, viszont a jatszohazaba 3 eves kor alatt nem lehet bemenni.Kép
Szoval Az Auchant javasolom, de apukakkal egyutt, mert nekem bajos lenne a ket gyerekkel egyedul, Emit meg nem szeretnem otthon hagyni. Hetvegehez valamikor mit szolsz?
A Mensim mar nekem is visszajott vagy 2 honapja.

Hizas

Danny 3 honapos kora ota, tehat tobb, mint 4 honapja kevesebb, mint 2 kilot hizott.Ugyhogy ne aggodj. A dagibb gyerekek nem is haladnak ilyen gyorsan a mozgasfejlodesben.Kép
Meg o is cicizik ejjel is, van hogy ketszer. De sok minden mast is kap, most kedvence a rizstej, Milupa gyermekgrizzel.Kép

tarsasag

Altalaban jol birja, igyekszem figyelni, hogy idegen ne kapja csak ugy hirtelen olbe. De az hogy felnek az idegenektol ebben a korban altalanos, olvastam,hogy ez a szeparacios szorongas.Rajonnek, hogy ok is egyenek, nem anya reszei,viszont fuggnek anyatol,meg a kornyezo ismerosoktol.(apa, nagyi, teso) Felnek hogy elhagyjak oket. Jo pelda erre, hogy a minap intezkedni voltam es anyu egyedul volt a ket gyerekkel, meg a takaritokkal. Anyu odaadta egy pillanatra Dannyt Csillanak,az egyik takaritonak, hogy kimenjen enni adni a kutyanak. Ahogy anyu eltunt kint a teraszon Danny latoterebol olyan orditasban tort ki, hogy csak na. Pedig Csillat mar sokszor latta es mindig mosolyog ra.
Nem tudom sokat segit-e ha viszitek tarsasagba, valamennyit biztosan.Emike a mai napig marha felos, menekul ha egy gyerek kozeledik hozza a jatszohazban.Foleg ha hangos kisfiuk persze.Neha mar az occse elol is menekul. Allitolag en is ilyesmi felos voltam.
Olvass ebbe bele, eleg jo anyag:
http://www.efk.u-szeged.hu/vedonoszak/baba/#_Toc56221672

Agota

KépKép
KépKép
 


Szia Ágota!

Beleolvastam a védőnős anyagba, köszönöm, tényleg érdekes.
A hétvégi bevásárlóközpontos találkozó, most nem jött össze, de remélhetőleg hamarosan találkozunk majd. A mostani szombati találkozóra köszönöm a meghívást, de egyenlőre még kevesebb tagszámú csapatba dobnám be csak a Kornélt. Majd legközelebb.

Túl vagyunk az első betegségen: torokgyulladás, 39 fokos láz. Nem volt egyszerű, de ennél rosszabb soha ne legyen! Azt hittük jön a foga, de tévedtünk, a fog nem mutatkozik. Nálatok már van fog?

Voltunk méreckedni: 7160 g! Nem valami nagy szám.., de legalább nem fogyott a betegség alatt, pedig volt 2 nap amikor alig evett valamit. Megnéztem az elmúlt 1 hónap alatt 260 g-ot sikerült híznia. A súlygörbéje amit a védőnő nagyon néz, elkezdett lefelé hajlani nagyon.
Most már visszatért az étvágya, remélem a gyarapodás is beindul.

Szilvi
 


Hali Szilvi

Van ketto fogacska, elso karacsonyra, masodik szilveszterre bujt ki alul. Keszul a ket felso is, mar erosen dudorodik az inye alatt es rag ezerrel.
Azt nem tudom mennyi a sulya, mert visszavittuk a digimerleget, raultettem a felnott szobamerlegre, az is digi, az 8.2kg-t mutatott ruhaban.Szerintem ne izgulj, Emi 1 evesen volt 8.2kg!Kép

Agota

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Hát elég elkeserítő, hogy én csak ilyen ritkán tudok hozzászólni a társalgáshoz! Valami feladat mindig adódik, amit csak este, a gyerekek lefekvése után tudok elvégezni, és az utóbbi 2 hétben a kicsik nagyon rosszul aludtak éjfél előtt. Állandóan felébredtek újra és újra, Marci szopott, Zsófi tápszerezett (mindezt a rendes napi adagon felül), aztán éjfél után aludtak reggelig. Anya szerint jön a foguk. Marcinak ugyanis még egy sincs, Zsófinak van kettő, de azok 5 hónaposan bújtak ki, és azóta semmi. Emiatt minden rágnak, és csak a kemény dolgok érdeklik őket (Panni ilyen korában már mackókkal játszott, őket pedig a puha játékok egyáltalán nem érdeklik). Kedvencük a papucs, aminek a talpát szeretik/szeretnék nyalogatni (égnek áll a hajam tőle!), amit lehetőleg megakadályozok, több kevesebb sikerrel.

Ma voltunk orvosnál az alternatív oltás második adagjának beadása miatt, és kiderült, hogy Marcika 10 kg, és 78 cm! Egy tömör gyönyör, de egyáltalán nem kövér, inkább olyan vaskos. Zsófi szintén 78 cm, de "csak" 8,6 kg (egy karcsú nádszál), pedig Marci többet mozog. Marci is próbálkozik a felállással, de nem nagyon bátorítom, mert a magasabb polcokról még nincs nagy kedvem elpakolni. Az igazság az, hogy én nem bánnám, ha lepakolna bármit, és csak a törékeny és/vagy veszélyes dolgokat kellene elrakni előle, de most még mindent megrág és összenyálaz, ami különösen a papírdolgoknak nem használ.
Pannit persze elég nehéz rászoktatni, hogy játék után pakoljon el - a széthagyott babacipők, csattok stb. nem a kicsik szájába valók -, mert mostanáig ővé volt az egész lakás. Ezért aztán nekem kell állandóan résen lennem, és sokszor pakolok.
Panni is félős volt kicsinek, de a testvérei sokkal talpraesettebbek, és kifejezetten kedvelik a népes tömegeket (legalábbis eddig így volt). Panni egyébként is mindig nagyon ragaszkodott a megszokott dolgokhoz, (és ez még ma is így van), míg a kicsik nagyon bírják a változatosságot (persze nem a napirendben, mert az náluk is fontos). Nem tudom, ez mitől van így, talán mert a második gyereknél a szülők kevésbé görcsösek, mert ez a görcsösség vetül ki aztán a gyerekre is.

Ma megkaptam az engedélyt a főtt tojássárgája és tejtermékek (tej kivételével) bevetéséhez. Hát jó is lesz ez a változatosság, mert a fehérjeigény miatt már mindennap kellett húst raknom a kajájukba, különben egyszerűen nem laktak jól. Négy órát még most sem bírnak ki két étkezés között, kizárólag időnként reggeli és ebéd között (a tejpép úgylátszik sokkal laktatóbb, mint a húsos főzelékek). Panni ilyen korában a töredékét ette annak a mennyiségnek, amit ezek a kicsik felfalnak (sőt szerintem most is kevesebbet eszik náluk), de hát mit csináljak velük, ha egyszer ilyenek?

Tudom, hogy benneteket még nem érint, de had meséljem el, hogy tegnap voltunk a közeli iskolában szülői értekezleten, oda fog járni Panni szeptembertől, és olyan hihetetlen volt elképzelni, hogy a piaci lányunk, aki nemrég még olyan kis vacak volt, mint a testvérei, már iskolás lesz, és elindul az életben a maga útján. Olyan gyorsan eltelt ez a 6 év!

Ágota! köszönöm a tippet a fényképekkel kapcsolatban, majd próbálkozunk, de kölcsön kell kérnünk egy gépet. A ti picurkáitok is nagyon édesek, jó lesz majd őket személyesen is látni.

Ildi
 
 


Sziasztok Lányok!

Ildi!
Sajnos tényleg csak ritkán olvassuk a kis jelentéseket a gyerekekről és rólad, viszont az vigasztaljon, hogy ezért a leveleid a meglepetés erejével hatnak! :-)A papucs az nálunk is kedvelt célpont, az elpakoláshoz nekem sincs sok kedvem, nem a munka miatt, hanem azok a dolgok, amik ott vannak, ahol vannak azoknak ott kell lenniük, szeretjük, hogy ott vannak. Sajnos a Kornél is már felfedezte őket, hogy milyen jó játékok lennének- egyenlőre folyton figyelek, mikor van tilosban és rakom arrébb, de látom nem sokáig fogom ezt bírni. A vége az lesz, hogy a gyerekhez kell berendezzük az egész lakást.

A Pannival mit csináltál mikor a félős korszakában volt? Szerinted, az a jó, ha elfogadjuk, hogy ilyen, vagy próbáljam meg a társasághoz szoktatni- terápia szerűen -csoportba vinni?

Nekem néha az hihetetlen – hogy nézem a szekrény előtt álló fiamat és, hogy ő az enyém és már 8 hónapos, már áll …..már ezt-azt csinál… és hogy volt olyan idő nem is olyan rég mikor még nem volt. Nagyon gyorsan telik az idő!!! De azért a Panni még sokáig a ti általatok megszabott utat fogja járni, de értem mit akarsz mondani.

Az én védőnőm, azt mondta, hogy a tejtermékekkel várjunk még egy éves koráig, annál is inkább mert a Tomi allergiás(pollen). Azért én egy kicsit hamarabb tervezem bevezetni nála, mert már most nagyon érdeklődik minden olyan kaja után amit mi eszük. Szabály szerint cuppog!

Mi az alternatív oltás?

Ágota!
Hol lesz helyileg az, az internetes találkozó? És mikor? Lehet mégis elnéznék, mert a Kornél két napja úgy döntött, hogy már nem kíván 9-ig fél 10-ig aludni csak 8-ig, a Tominak is dolga és akkor lehet, hogy el tudunk menni.



Az írtam már, hogy megyünk síelni? :-)Most tanítgatom a Kornélnak a hóekét, hogy ha már áll akkor egy kicsit rogyasszon be és dőljön előre. Remélem addig sikerül megtanulnia:-)

Szilvi
 


Haliho

Ildi

De jo hogy volt idod irni! Az en kicsi fiam sem bir ki 4 orat evesek kozott, csak ha kulonleges esemeny van, pl. jatszohaznban vagyunk es nagyon erdekes dolgok tortennek korulotte. Biztos jon a foga a Tieidnek is, Danny is felkel ejszaka legalabb egyszer, de inkabb ketszer, ugy is, hogy 10 elott ritkan tudom letenni. Mielott kibujt az elso ket foga meg az volt mint Nalatok, ejfel elott nem lehetett letenni.
En pont ugy erzem mostanabn magam Emivel kapcsolatban, mert szobakerult, hogy majusban mar iratni kell az oviba. Pedig meg csak most szuletett.Hihetetlen gyorsan telik az ido.
De az igaz, hogy kevesbe gorcsosek vagyunk a masodik(ok)Képnal, mert Danny is sokkal batrabb, meg vidamabb, jobb kedelyu kisbaba, mint Emi volt. Biztos erzi, hogy magabiztosabb vagyok, mint Eminel. Es kis sajtkukac, megy ezerrel mindenhova, jol le is farasztha magat neha. Pl a multkor elaludt ebed utan az etetoszekben...
Kép
En is megmerem Danny hany cm, szep nagy babak a kicsinyeid!Kép

Szilvi

Szerintem ne izgulj a felosseg miatt, es semmikeppen se eroltesd neki a tarsasagot. De nem art neha ide-oda elvinni. Sokkal konnyebb lesz majd ha jo ido lesz, mert az is lekoti majd ha, csak mentek az utcan es maszkalhat maganak, meg nezheti a forgalmat. Mi rengeteget csatangoltunk Emivel meg Zugloban, a regi lakas kornyeken, es kozben "dumaltunk" ,magyaraztam neki hogy mikor mit lat. Biztos nehany jarokelo hulyenek nezett, hogy mit dumalok magamban.Kép
Az internetes tali jovo hetvegere tolodott, mert vagy betegek, vagy mas programjuk van. AMugy nem szokott nagy tomeg lenni, csak ha esemeny van, pl. Mikulaskor. Meg kis csoportokban szoktunk dumalni. En is mindig ugyanazzal az 5-10 anyukaval szoktam dumcsizni, akik kozul nehannyal internetes talin kivul is talalkoztam mar. Vagy mobilon dumalunk.
De ha van kedved, akkor az Auchan jatszohazban osszefuthatunk.NAAAA?????? Ha jol emlekszem 1 eves kor alatt ingyenes.Kép
En mar tervezem, hogy adok nemsoka Dannynek joghurtot, meg turot. Nalunk Eminek sem lett semmi baja, tejet csak 18 honapos kora korul kapott. Allergia nalunk nem nagyon van, igaz a batyam szenanathas.


AGota

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Tegnap voltunk védőnőnél, teljesen kiakasztott! Megint méreckedni mentünk le: most megint beindult a gyerek: egy hét alatt most 180 g nőt (ha jól mért a védőnő). Na nem is ez a kiakasztó, hanem az, hogy most közölte, hogy a tejpépek nem jók a babáknak az én fiamnak meg különösen nem jó mert a Tamás allergiás így csak HA pépet ehetne. És ezt most mondja, mikor kéthetente járunk hozzá, beszélgetünk. Jó múltkor elmondtam, megbeszéltünk a napirendet, evéseket- mindent. Akkor nem zavarta, hogy minden este tejpépet adok a gyereknek. Most meg úgy mondja, mintha hülye és felelőtlen anya lennék- mert a tejpép az csak desszertnek való, néha- néha, és csak felfújja a gyereket, és egészségtelen. Ha nincs elég tejem akkor tápszert kell adjak a tejpép helyet.
Ti mit tudtok, gondoltok a tejpépekről? Hogy adjátok a babáknak – rendes kajaként?

Ágota
Küldök egy képet a szombati játszóházról. Nagy élmény volt mindkettőnknek!
Vasárnap is voltunk egy kicsit, mert akkor mentünk bevásárolni és megmutattam a Tamásnak is. És akkor megtörtént az első csók! Egy barna kislánnyal ismerkedett a fiam és hát úgy láttam kölcsönösen tetszenek egymásnak, mígnem a kislány szájon csókolta a fiamat. Pedig még azt nem mondtuk el neki, hogy kell a nőkkel bánni.  Sajnos a kislány mint később kiderült kicsit beteg volt mert csúnyán köhögött, így lehet megfertőzte a Kornélt.

Máskor is találkozhatnánk.

Szilvi
Kép
 


Hali

Szilvi

Tenyleg klassz volt a jatszohaz, megyunk maskor is ,ok?

Szilvi, Ildi

Amugy szombaton lesz babanetes tali a Recseiben, ha van kedvetek gyertek. Lesz ott ismerosom, akinek a masodik gyereke ilyen picike.Delutan 5 korul megyunk. Persze nem exkluziv a tali, nincs kiberelve a hely, tehat akarki bejohet.Kép

Szilvi

En is hallottam sok vitarol ezzel kapcsolatban. Nyilvan ha barmilyen egeszseg karosito hatasa lenne, nem engednek forgalomba hozni. Es persze nyilvan ha az anyatejhez hasonlitjuk, akkor nem olyan egeszseges, de szerintem egeszsegtelennek nem kene nevezni. Minel termeszetkozelibb a taplalek, annal jobb a babanak, ha nincs eleg anyatej, akkor kell valami feherje/kalcium forras. Emi is kapott hipoallergen tejpepet, hat nem rajongott erte, de megette. Ha kell, van egy dobozzal, atadom, mert a fiam nem eszi meg.KépKorabbi honapokban olyan pempot kapott, amihez adni kellett tejet,(rizstejet hasznaltam) de kesobb o is ette ezt a Milupa tejbegrizt. Aztan meg a rizstej/gyermekgriz kombinaciot, amit most Danny is nagyon szeret. Persze ez utobbiban csak max novenyi feherje van, de legalabb kalciumforrasnak nagyon jo. Es teljesen bio, tehat se cukor se tartositoszer se mas nincs benne. Probaljatok ki, izleni fog Kornelnak, mert edes.Kép Danny meg az ejszakait is szamitva 4-5szor szopik egy nap.
A vedonon ne huzd fel magad, szeretnek fontoskodni. Nekem szerencsem volt, mert a regi is jo fej volt, meg az itteni, Godi is az. Annyi igazsaga van, hogy ha valamelyik szulo allergias, akkor nagyobb a kockazat, de szerintem nem a tejpep a legveszelyesebb az allergia teren.
Nem semmi, hogy a fiad mar csajozik!!!Kép

Agota

KépKép
KépKép
 


Ágota!

Hol van ez a Recsei( Récsei?)?

Szilvi
 


Szilvi

http://www.recsei.hu/megkozelit.htm
A Szabo Jozsef utca felol kell behajtani a parkoloba.
Jottok???

AGota

KépKép
KépKép
 


Ágota

Nem mentünk, mert családi program volt helyette, ami késő estig tart.
A múltkor felajánlott HA tejpépet szívesen elfogadjuk. Majd esetleg a jövő héten összefuthatunk a játszóházban.

Szilvi
 


Sziasztok!

Régen nem írtam már, régen nem írtunk már!

Mi most jöttünk haza a síelésből szombaton, azóta csak mosok, meg vasalok és próbálok aklimatizálodni ismét a szokványos hétköznapokhoz. Ilyenkor még nagy bennem a visszavágyódás és arra gondolok, hogy el kéne télen költözni valami síterep közelébe. Nemcsak a síelés miatt, hanem a gyönyörű tél miatt is.
A Kornél is nagyon élvezte az egész utazást.
Már egyre ügyesebben mozog, egyre gyorsabb és megtanítottuk tapsolni és pacsit adni, nagyon élvezi csinálni és rettentő édes.

Majd még írok bővebben.
Írjatok ti is! Mi van veletek?
Szilvi
 


Szia Ágota!

Hova tűntél?
Nem találkozunk a héten a játszóházban? Mondjuk pénteken?
Szilvi
 


Sziasztok!

Már megint elmaradtam a társaságtól egy jó időre, de nálunk mostanában nagyon zajlanak az események, ezek közül a legfontosabb, hogy Panni iskolai előkészítőbe jár (igazából ez olyan vidám összejövetel hetente egyszer, ahol megismerik egymást a leendő osztálytársak és a tanító néni), és oda én szoktam elkisérni, valamint hogy most lett 6 éves, és ebből az alkalomból két nagyszabású ünnepséget is rendeztünk, egyet a tágabb családdal, ahol sok a hasonló korú gyerek, egyet pedig az ovis társakkal. Volt itthon nagy sütés-főzés, az ovisoknak még szórakoztató programot is szerveztünk Gáborral, mert 10 gyereket le kellett kötni 3 órán át. Hát ez utóbbi nem volt könnyű, el is fáradtunk estére rendesen, de Panni és a többiek is jól érezték magukat, és hát ez a lényeg.

A kicsikkel pedig az a helyzet, hogy ahogy nőnek, és kisbabából kisgyerekké változnak fokozatosan, úgy tud visszatérni az életünk egy normálisabb formába, és valahogy emiatt a kicsik szerepe az életünkben visszaszorulóban van. Ez persze nem azt jelenti, hogy a kutyát sem érdekli, hogy mit csinálnak, inkább hogy az eddigi őrületes mennyiségű stressz, amit okoztak, szerintem egy sokkal normálisabb méretűvé alakult. Pannival a kapcsolatuk is nagyon gyors tempóval gazdagodik, már egészen jól tudnak együtt játszani.
Ez persze azt is jelenti, hogy a kajájukkal kapcsolatos problémákkal is kevesebbet törődöm. Esznek rendesen, és sokkal bátrabban próbálkozom új féle ételek bevezetésével (pl. kelkáposzta, zöldbab is megy már nálunk, és hamarosan tervezem a lencsét). Ennek viszont annyi ára volt, hogy valamitől Zsófinak kicsit ragyás lett az arcbőre, amire az orvos azt mondta, hogy ez még nem allergia, de ha gondolom, akkor a tojást és a tejterméket kicsit szüneteltessem, hogy kiderüljön attól van-e.

Tejpép ügyben én annyit tudok mondani, hogy mi minden nap kétszer eszünk HA pépet, mert egyszerűen nem tudok nekik más kaját adni (kenyeret, meg ilyesmit még ugye nem ajánlott), amitől jól laknának. Ezt már 7 hónapos koruk óta kapják, és nem volt tőle semmi bajuk. 9 hónap után kezdtem próbálkozni a rendes tejpépekkel, de most ezek is a gyanús esetek listáján vannak. Ágota, ez a rizstej dolog tetszik nekem, ki fogom próbálni, gondolom, bio boltban lehet hozzájutni.

Nagy mérföldkő az életünkben, hogy most vettünk egy testvérkocsit használtan, hogy végre egyedül is el tudjak velük indulni akárhová. Az ikerkocsik soha nem tetszettek, mert az egymás melletti ülésűek túl szélesek, az egymás mögöttiek pedig túl hosszúak voltak (ugye újszülött korban még mindkét ülést vízszintesig le kell tudni dönteni, ezért hosszú a kocsi). A testvérkocsi azonban remekül használható ülős pozícióban mindkettőnek. Már alig várom, hogy jóra forduljon az idő, és mehessünk sétálni. Ma du. pl. elmentünk öten a Természettudományi Múzeumba, és nagyon jól sikerült a dolog, Panninak is tetszett, és a kicsik is nagyon érdeklődve nézelődtek, és olyan aranyosan feszítettek egymás mögött a testvérkocsiban.

Szilvi! A félénkséggel kapcsolatban én is azt mondom, mint Ágota, hogy semmit nem kell erőltetni, talán csak időnként tesztelni, mert a harmónikus családban élő gyereknek egyszer majd megjön az önbizalma a társasági élethez. Csak ne érezze rajtad, hogy csalódott vagy bármilyen teljesítménye miatt.
Egyébként nagyon irígyellek a síelés miatt, mármint, hogy együtt elutaztatok és jól éreztétek magatokat. Én még a kicsiket nem mertem sehova eévinni úgy, hogy ott is aludjunk, mert akkora tortúra, amíg a három gyerek megfürdik és lefekszik, hogy egyelőre várunk vele. Reményeim szerint lassan alkalmasak lesznek arra, hogy együtt fürödjenek mindnyájan, és ez óriási dolog lesz. Úgy tervezzünk, hogy májusban megyünk el egy hétre Keszthelyre (minden évben szoktunk menni már 10 éve, csak a gyerekszületések évében hagytuk ki), és nyáron 1 hétre a Balatonhoz, de oda már anyósomékkal, hogy egy kis szabadidőnk is legyen Pannival lubickolni.

Próbálok majd kicsit gyakrabban megjelenni körötökben ezentúl.

Ildi
 
 


Hali

Nem tuntem el, csak gepcsere volt es az uj vincseszter ,regi op program, meg egy jatekprogramunk elegge osszeveszett es egyik informatikus szomszedunk butykolte a gepet napokig.

Szilvi

Voltunk azota a jatszoban, jovo hetvegen is mehetunk,ha van kedvetek.

Ildi


Na vegre hogy irtal!!!Kép
Nalunk is hasonlo a helyzet normalizalodasa, bar meg Danny eleg sok fejfajast okoz a hasfajas+fogzasaval. A tieid kelnek meg ejszaka szopizni?
A rizstejet minden normalisabb hiper-szupermarket arulja. Spar, Tesco, Auchan, Kaiser stb. Ott van ahol a laktozmentes tejcsik vannak. Kicsit huzos az ara, egy liter 650 korul van, de az nalunk 4-5 napig eleg, pedig napi ketszer kap belole a torpe tejbegrizt.Sot meg neha ejszaka is azt iszik, ha egynel tobbszor kel fel szopizni. tejbegrizt a Milupa instant tejbegriz mezzel nevu porbol csinalok neki, de ha meg nem akarod buzadarabol csinalni lehet kapni mindenfele pelyheket, rizs-, rozs-,arpa.stb.

Bevallom a szopizast mar nagyon szeretnem visszaszoritani napi egy-kettore es menne is, ha ejjelente max egyszer kelne fel. De ez egyelore nem megy.

Mi is megyunk nyaralni junius vegen Vargesztesre, ahol egy un. Villaparkban lehel hazat berelni medencevel, meg van kozos strand is. Mar voltunk ott es tetszett. A Parom egyik angol haverja csaladjaval megyunk .4 eves a kisfiu, kivancsi leszek hogy jonnek majd ki Emivel.

Emike elkezdett bilizni, ami egyelore abbol all, hogy abba kakil mar tobb mint egy hete. A pisiles meg tobbnyire pelusba megy, igyhat noszogtatjuk idonkent, hogy uljon bilire.
Az egyuttjatszas nalunk meg nem megy, bar egy-ket pelda mar akadt ra egy ropke idore. Emi irigykedos/jatekelszedos korszakaban van es iszonyu anyas mostanaban ugyhogy elegge kivagyok faradva.
Nalunk mar furdik egyutt a ket mano, de Dannyt izgagasaga miatt eleg hamar ki kell venni, mert folyton ramaszna a noverere, megnegykezlab kozlekedeik es fel akar allni a furdokadban is.
Amugy mar regota alldogall, kapaszkodva butorok menten ugyesen kozlekedik.
Nem semmi, hogy ket baba mellett belevagtatok a hazi bababuli szervezesbe!Kép

Szilvi

Danny is papazik , meg be nem all a szaja egesz nap, mar mindenfele szotagokat kantal vegyesen.Kép
Emike elkezdett eleg szepen angolul beszelni.

mar nagyon vartam a tavaszt, figyelem a kertben a bujo tavaszi viragokat.Kép Mar kezdett urra lenni rajtam a teli letargia.

Agota

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

A félősség probléma igazából megoldódott- az csak kb: 7 hónapos korában volt intenzív- most egy sokkal rosszabb kezd kibontakozni: a neve hiszti! Az agyamra megy vele! Ha valami nem úgy történik ahogy azt őkelme elképzei akkkor rögtön jön a hiszti. Pl: lefektetem a pelenkázó asztalra, eddig szeretett ott lenni. Csak azt nem tudom kitöl tanulta? Mert elvileg tőlem, de engem nem látott úgy toporzékolni és csapkodni, mint ahogy azt ő elő tudja adni. Eszméletlen.
Remélem nem sokáig fog tartani, mert mondtam neki hogy a férfi nem csúfpéldánya lesz, ha ezt tovább igy folytatja.
Ti hogy álltok a hisztivel? Ismeritek? Mit csináljak vele?

A legújjabb amit tud és teljesen el vagyunk tőle ájulva: búgócsigázik- le-föl nyomkodja ahogy kell és közben forog csiga. Szerintünk elég ügyes, de aztán lehet, hogy ez nem is olyan nagy kunszt? Különben elég fogékony mindenféle új dolog megtanulására. Eleinte pl: félt a focilabdától (első dolog amitől félt) aztán 3 nap után megbarátkoztak, azóta kergeti és látta az apját hogy hogyan rugdossa a lábával aztóta ő is rugdossa, illetve más dolgokat is rugdos. Nagyon vicces!

Agota:
ha szombaton mennétek a játszóházba akkor ott leszünk. Már a múlt héten is mentünk volna, de nem mertem mert azt mondták tetőzik az infuenza, gondoltam nehogy ott szedjen össze valamit.

Szilvi
 


Szilvi

Lehet hogy megyunk jatszohazba, meg nem biztos.Majd kuldok sms-t.

Szerintem minden gyerek atmegy a hisztin es nem kell tanulniuk senkitol, igy probalnak teged ravenni arra, amit ok akarnak. Azt mondjak a gyerekek a legkemenyebb targyalopartnerek...Kép
Danny is utalja a pelenkazast, megfesziti magat es kiabal, de oltozni sem szeret, furdes utan kb 10 percig tart, mire teljesen feloltoztetem. Igaz szoktam direkt hagyni pucerkodni egy kicsit.Kép Szoval ne izgulj, ezen minden baba atmegy, majd lesz ennel meg rosszabb is, ugy 2 eves korban, a folden fetrengos, fulsiketito hiszti. Szerencsere Emi ilyet talan csak egyszer vagy ketszer csinalt es sosem hazon kivul. De azert orditos hiszti is volt nehany. Az is itthon.Kép A legjobb amit tehetsz, hogy hagyod lehiggadni. De ez inkabb a kesobbi hisztinel jon be.Ha Danny pl. oltozes kozben csinalja es mar a jatekkal valo figyelem eltereles sem mukodik, akkor eroszakhoz folyamodok. Persze nem veresre gondolok.Kép
Danny imad labdazni, van egy pottyos strandlabdank, ami nala magasabb, ha negykezlab maszik a gyerek, na azt az orraval szokta lokni elore es maszik utana.
Van mar foga Kornelnak? Nalunk 4 kint van es nagyon kozel jar a kovetkezo is.

Agota

KépKép
KépKép
 


Szia!

Fog az nincsen egy sem. Nekem is csak 1 éves korom után jött ki. Lehet vele is így lesz, én végül is nem bánom így is elég jól elboldogul mindenféle kajával. Szépen elmajszolja a nagyobb darab husokat, zöldséget, gyümölcsöt, kiflit amit a kezébe adok. Nagyon erős az ínye. Talán jobb is hogy nincsenek még fogai.

Na jól van, a hisztivel kapcsolatban megnyugodtam. Mások is mondták, hogy ne nagyon foglalkozzam vele, ha csinálja.

Remélem hétvégén összefutunk.

szilvi
 


Szisztok Lányok!

Hétvégén voltunk az állatkertben. Egyre szebb és egyre jobb! (Mondjuk nem is olcsó, de ha úgy vesszük, akkor nem is drága. Nagyon jó játékok vannak nagyobb gyerekek számára és van egy belső játszóházuk is. Ha nem az állatkerten keresztül megyünk be akkor a cirkusz mellett kell bemenni. 800Ft egy óra. Állati jó hely!!! Kicsiknek is van direkt kialakítva egy rész, és mindenféle játék van. Több különféle típusú helyszín van kialakítva más-más jellegű játékokkal. Anyukáknak büfé van, ahonnan lehet látni a gyereket, ha nincs vele. Vannak etetőszékek, bébikaják stb. Érdemes elmenni!
Akár találkozhatnánk ott is valamikor a közeljővőben, mindahányan,(férjestűl) a gyerek úgyis mindgyjár egy évesek lesznek.
Ha van kedvetek, beszéljünk, írjunk róla, hogy mikor.
Különben ki hogy van?
Nálunk megjelent az első fog, levágtuk a haját hajnyíróval, egyre ügyesebb a kezével, menni még nem tud, de már szeretne-ettől néha kicsit hisztis. A hisztije még nem múlt el. Egyre többször eszi azt, amit mi, mert úgy készítjük el, hogy ő is ehesse. Újjat (tejtermék, tojás stb.) még nem vezettük be, majd hónap végén. Tanítom evőeszközzel menni, elég ügyesen rakja be néha a szájába a kanalat, villát.
Írjatok!
Szilvi
 


Szia Ágota!

Tök jó lett volna találkozni a hétvégén én is gondoltam rá hogy kimegyünk a Kornéllal a játszóházba, csak sajnos közben valahonnét összeszedet egy kis torokgyuszit.
Majd ha kigyógyul remélhetőleg hétvégére, akkor esetleg. Majd sms-ezek.
Ti hogy vagytok? Már olyan rég hallottam (olvastam) rólatok valamit.
Tavaly ilyenkor én már 3 hete a kórházi ágyat nyomtam. (Lassan te is bekerülsz)Te mikor mentél be?
Szilvi
 


Szia Szilvi!

Nem emlekszem hanyadikan, csak arra, hogy husvet utani napon kerultem be. En is nosztalgiaztam a minap, ha lehet ezt mondani, mert meg mindig fedezek fel uj evelo viragokat a kertben... Olyanokat, amik pont azalatt a 3.5 het alatt viragoztak, amig bent voltam. Nem is tudtam, hogy van nefelejcs es gyongyvirag a kertemben...Kép
Amugy jol vagyunk, kisebb-nagyobb baleseteket leszamiva. Most epp Emi zuzta be hatul a fejet, na nem komoly, de azert verzett, leesett az agy szelerol es bevagta hatul a fejet a szekreny sarkaba.Kép Danny meg fejjel lezugott a franciaagyrol...Kép Szoval zajlik az elet.Kép Voltunk az allatkerti jatszoban mi is, akkoriban, amikor Ti.KépNagyon kiraly, talizhatnank egyszer ott, nem? ILDI??????Kép

AGota

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Nagy örömmel olvastam új soraitokat (a régen megjelentnek minden üzenet új), és szeretném, ha tényleg találkoznánk személyesen, mert a kicsikéink mindjárt 1 évesek (az enyémek konkrétan 2 nap múlva). De látom, mostanában ti sem vagytok rajta a hálón naponta, ezért emilt is küldök mindkettőtöknek.

Üdv:
Ildi
 
 


Kedves Szilvi,

ne haragudj, hogy ide írok, de olvastam, hogy ismersz egy pár orvost az Istvánban. Én is ott fogok szülni november közepén. Dr. Ruttner Zoltán az orvosom. Hallottál róla valamit?
Egyébként nekem nagyon szimpatikus.
Köszönöm, és gratulálok a babádhoz!

Wolga

Kép Kép
Kép
 
 


Hali csajok

Remelem jo volt a buli, mi nagyon elveztuk.Majd teszek ki par kepet. Szilvi, te is rakj ki lecci, mert a vilagjaro fiad lemaradt a kepeimrol...:-)
Jovo heten nem leszunk, Vargesztesre megyunk nyaralni egy ismeros angol hazasparral. De utana igen. Jo lenne megint esetleg most jatszohazban talizni. Krisztaval is. Mit szoltok???

Ja, Danny is elindult....

Agota

KépKép
KépKép
 


Ok
 


Szisztok Lányok!
A buli nagyon jó volt, mi mind a hárman nagyon jól éreztük magunka.
Most hétvégén (26.26-án) költözködünk! Mert úgye eladtuk a lakást és Bánkra egy nyaralóba megyünk addig, amíg nem megyünk ki augusztus végén Franciaországba.
A játszóházas találkozóban benne vagyok-(pl: állatkertiben) de ezen felül még szívesen látnánk titeket vendégül Bánkon is. Ha van kedvetek a nyár folyamán valamikor leugranni egy komplett napra. Nagyon jó hely! Van tó, meg strad, meg lángos, palacsinta, erdő, nyugalom stb. Tehát most akkor meghívlak titeket, már csak az időpontot kéne majd egyeztetni, azt pedig megtehetjük egy játszóházban is.

A Danny-nek gratulálunk! Nagyon ügyi! Mostmár szinte nincs elött akadály.

A Kornél mostanában előszeretettel mászik felfelé, a minap is felmászott a létrára, tök egyedül. Nem hittem a szememnek.

Szilvi

Ja, képeket majd én is rakok fel, vagy emilben küldöm.
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron