Új privát üzeneted érkezett!

hrk :)
juj, még midnig nem irtam. Köszi szépen, mindenképpen irok majd, és elkérem az elérhetőségét...

bannamariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :)
Jaj, de jó, hogy írtál, és mekkorák már a fiuk, a képet meg sem ismertem volna. Nálunk kb 1 hét ovi, 1 hét itthon van... pedig ugye volt bölcsis, meg kiscsoportos, tehát elvileg hozzászokhatott aközösséghez..

Pusz, maj jövök képekkel...

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Mindenki!

Nemsokára díszítjük a fát, meggyújtjuk a gyertyákat és örömmel figyeljük majd, amint a gyerekek mohón bontogatják az ajándékokat.

Addig viszont még van pár hét! Nyitottam egy topikot, gyertek, ötleteljünk, készüljünk a Karácsonyra együtt! Mert biztos, hogy mindenkinek van legalább egy olyan remek ötlete, ami másoknak nem jutott eszébe.

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... t=&start=0

Üdv, és mindenkinek jó ráhangolódást, készülődést:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Bannamari! Minyu!

Nálunk is u.ez a helyzet. Mondjuk Leventének kivétel nélkül a bal fülével van a gond. Muszáj lesz alaposan kivizsgáltatni, mert ez már nem állapot. :(

Képeket tényleg tehetne mindenki!!! Biztos sokat változtak a gyerkőcök az elmúlt pár hónapban.
 
 

 
 

Hát ezek se a legfrissebb képek, de vhogy mostanában már nem csinálunk annyi képet, mint korábban... :roll:

2009.10.10.
Kép

2009.11.16.
Kép
 
 


szilbee :)
Hú, milyen nagyfiús arca van már Levinek!


nálunk se készül annyi kép, de főleg azért, mert Nándi amint meglátja a fényképezőgépet elkezd grimaszolni, Csongi meg jön oda és elszedné a kamerát, úgyhogy szinte lehetetlen értelmes fotót késziteni róluk. (mit megszenvedtem a karácsonyi lapunkhoz is, hogy közös képet csináljak, végül feladtam, és külön-külön fotóztam őket)
Na, de van azért néhány képem:

Ez még novemberi, Imi papával és Csongival taxizunk
Kép
Kép

ovis lovaglás(hetente 1x jön Kőbán Rita tartja, és nagyon klassz gyakorlatokat csinálnak, nem csak mennek körbe-körbe!) Nándi jobb oldalon a "foltos" lovacskán. (Winetou a neve egyébként)
Kép

tegnapi behavazódás:
Kép

néhány hete bűvészt hivtak az oviba és az előadás közben fotózták a gyerekeket. Volt arcfestés is, Nándi tulipánt szeretett volna, de lebeszélték, így kígyót választott...)
Kép

tegnapi ovis karácsony, Nándi a jobb szélső (elég kicsi a kép)
Kép
Kép

Na, azért csak szedtem össze jópárat :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kivánunk!

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Utólag is kellemes ünnepeket kívánok!

Minyu, gratulálok a legkisebb pocaklakóhoz.

Nagyon jók a képek. Sokat változtak a fiúk.

Teszek fel én is néhányat, bár ezek se túl friss képek, mert mostanába egyre kevesebb készül.

Szerencsére oviba jár, szinte alig hiányzott szeptember óta. És ami a legjobb, hogy nagyon szereti. Igaz, csak napi pár órát van, de az óvónők folyamatosan dícsérik, imád tornázni, kézműveskedni, énekelni. Hozzájuk is megy minden héten lovacska, megszerette azt is.

Boldog új évet mindenkinek!

Kép építés közben

Kép

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Nagyon jók a képek,mindegyik gyerkőc sokat nőtt.Vani is olyan nagylányos!

Mirtill még most sem nagyon szeret oviba járni viszont néptáncra nagyon.Múlt héten volt a félévi vizsgája nagyon ügyes volt.Táncolni egy művészeti iskolába tanul,de oviban jár hittanra és tornára azokat is szereti.

Még mindig elég vékony,15kg és 110cm.

Rakok én is pár képet!
Boldog Új Évet mindenkinek!

Sziasztok!
Ildikó
Kép
Kép

Kép
 


Kép
Kép
Kép

Kép
 


Hali!

Mi javában benne voltunk karácsony alatt az influenzában. Szerencsére mindenki jól van most már!

Így megkésve kívánok Kellemes Ünnepeket és Boldog(abb) Új Esztendőt.
 
 


Minyu!

Hogy vagytok? Látom már csak 19 nap. :)

Gondolom van dolog rendesen, de azért jó lenne hallani felőletek. 8)
 
 


Szilbee :)
Még egyben. Igaz, ma potyára bementünk a kh-ba. Tök égés, de igy 3. gyerekkel árnyékra vetődtünk. Igaz, az ügyeletes doki nagyon kedves és megértő volt, mondta, hogy olyan nics, hogy egy kismama feleslegesen megy kh-ba. Szóval rendszeres fájásokkal bekocogtunk délelőtt 9-kor úgy, hogy már éjféltől 10 percesek jöttek. Hajnali fürdő után sem múltak, úgyhogy bementünk, mert már 1 hete 1 ujjnyira nyitva vagyok. Beértünk és onnantól egy deka fájásom nem volt 1 órán keresztül. Hazajöttünk (persze mindenkit izzítottunk, mindenki azt hitte, már szülünk), azóta mint a mesében: hol volt, hol nem volt fájás. Mondtam a Zuramnak, hogy 3 percesnél előbb nem ülök még egyszer kocsiba.

Fiúk jól vannak, most estek túl mindketten mandulagyulladáson. Majd teszek fel képeket, Nándiról van egy csomó lovaglós. Január óta járrendszeresen (előtte csak hébe-hóba az ovis lovaglásra, mostmár heti 2x) és rengeteget fejlődött. A mozgása és a kommunikációja is.

Jelentkezek, ha van valami.

Pusz

Kép
Kép
Kép
 
 


Minyu!

De jó már hallani rólatok! :) Hozzáteszem a többiek is írhanának ám!! ;)

És kit mozdítotok, hogy vigyázzon a srácokra ha jön az idő?
Szegény fiúk. Kemény a mandula guyszi. :?

Ilyen sokat segít a lovaglás? Ez elgondolkodtató! Levente most kezdett el igazán érdeklődni az állatok iránt. Lehet most már Ő is benne lenne.

A képeket várom ám! ;)
 
 


Minyu!

Itt is Gratulálok Nimród érkezéséhez! :D
 
 


szilbee
Köszi. Ide is berakom a képet (amit egyébként először mindenkinek rosszul küldtem el...)
Kép

Szerintem a lovaglás tényleg csodákat művelt, bár ugye nem biztos, hogy csak emiatt, lehet, hogy egyébként is ennyivel később "érett" volna meg az ovira, mostmár sokkal közvetlenebb minden gyerekkel, együtt játszik velük stb.

és akkor egy ovis kép, csak a telefonomról:
Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Minyu!

Hatalmas gratula a legkisebb fiatalemberhez! Látom nem sikerült javítani a nemek arányán:). Gyönyörűek a fiaid!

És Nándi mekkora! Kész fiatalember!

És hogy bírod most már 3 csemetével? Jár most Nándi oviba?

Rita! Ti most hol vagytok? Olyan régen olvastam rólatok.

Az én fiaim jól vannak, el vannak szemtelenedve teljesen. Vmit ki kell találnom, mert a szende kicsi Gergőm teljesen ki van fordulva magából. Szájal, nem fogad szót. Ádám most szófogadóbb. Mondjuk ezek a szerepek rendszeresen változnak, csak ezt most rosszul viselem, mert Gergő nagyon makacs, nehezebb leszerelni, mint Ádámot.

Pussz,
Annamari

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Hahó!

Köszönjük a gratukat.

Egyelőre kisebb ligisztikai gondon kívül (ki-hogy viszi-hozza Nándit az oviba stb) teljesen jól megvagyunk.
Nimi türelemvirág, sokat alszik, és ha fenn van, akkor is sokszor csak nézelődik a kiságyban (vagy hallgatózik, hogy Úristen, hova kerültem, mi ez a hangzavar...)

Fiúk vegyesen fogadták. Nándi kicsit távolságtartóbban (gondolom, ő már tudja, mivel jár a kistesó), de érdeklődik, nézegeti, simizi néha, de csak nagyon óvatosan. Csongi meg nagyon szeretgetné, puszlgatná, arra kell vigyázni nála, hogy ne vigye túlzásba.

képek (tegnap egész jókat csináltam, de még nemtöltöttem le, így ezek még kb 1 hete készültek)

csipet-csapat reggeli merengője
Kép

a "nagyok" etetik a szomszéd pipiket
Kép

és a pókhas kicsi:
Kép


Pusz mindenkinek!

Ui: Elveszett báránykák is írhatnának, vagy legalább egy képet dobhatnának... Locsolkodós pasikról, vagy pörgős-szoknyás lánykákról!

Kép
Kép
Kép
 
 


Minyu! :)
Hát nem lehet egyszerű leszervezni a dolgokat. És párodon kívül van segítséged?

Irtó helyesek a reggelis képen. Csongi mennyit nőtt. Hihetetlen! :shock:

Nálunk is vannak logisztikai gondok, de nem a gyerek létszám végett. Munkába áltam újra, és apjuk hozza viszi őket (én csak 17:15-re érek vissza Szolnokra). Sajna utolsóként jönnek el (16:45 körül), de eddig nem vették zokon. Szeretnek bölcsibe és oviba járni. Talán azért is mert többet voltak itthon ...
Nekem nehéz megszoknom, hogy napi 2-3 órát tudunk csak együtt lenni a srácokkal. :?

Annamari! :)
Jó már felőletek is hallani. Visszabeszélés nálunk is van, ami meglepő, hogy inkább kisebbikem részéről. Levente sokkal visszafogottabb.

Többiek????
 
 


sziasztok!

Jó régen nem jöttem....

Minyu,
Itt is nagy-nagy gratula nektek a kispasihoz! Nem lehet semmi, én a kettőtől is néha elmenekülnék jó messzire....

Annamari,
Mi asszem azóta találkoztunk is:-)

Zalán is jár oviba, igaz, csak délelőtt, mert Waldorf. Nagyon nehezen szokott végül be, és még vannak nehézségei, pl. szünet után újra bemenni... szóval, nem mindig akar menni, de ott nagyon szeret lenni, vannak kis barátai, és már rosszalkodik is:-) De azért a visszafogottabb, zárkózottabb típus még mindig.

Szerencsére a betegségek elkerülik a fiúkat, gyorsan le is kopogom... 1-2 náthát leszámítva semmi bajuk nem szokott lenni.

És Zalán is visszabeszél ("anya te buta vagy", meg "rossz anyuka vagy", ha pl. Csanádra rászólok és sír:-) De nálunk is inkább a kicsi a szájalósabb, csak még nem beszél, de a gesztusai és a hangja mindent elárul mit is akar mondani...

Képekkel mindig adós maradok, most is. Ha erőt veszek magamon, akkor keresgélek párat!

sziasztok

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Minyu :)
Gratula Nimródhoz! Nagyon szép kispasi! A nagytesók is nagyon jóképű legények! :D

Egcsi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Ezer éve nem jártam itt!
Minyu! Nagyon édes a legkisebb, és az a kép hármukról... :)

Nem irígylek senkit, akinek két, három gyereke van, néha a világból is kiszaladnék ettől az egytől. Oviba mintagyerek, sőt, elég visszahúzódó. Még mindig nem tudták értékelni a fejlődését, mert nem mutat semmit. Odáig végre eljutottunk, hogy hangosan énekel, versel, tornázik, és minden nap valami szép munkával tér haza. Van pár barátja, kicsi, nagy vegyesen. Farsangon beöltözött, húsvétkor engedte, hogy meglocsolják a fiúk. Nagyon akaratos, kisbabáról hallani se akar.

Keresek róla képeket!

Kép farsangon tündérként

Kép ilyen, ha mérges

Kép

Kép kapál

Kép
 
 


Patrisa! Akkor csak fejlődik! Vagy mire gondolsz pontosan? mert ahogy írtad, miket csinál Vani, nekem nem tűnik problémásnak.

Nagyon helyesek a képek! Az a "mérges" tekinet nagyon vicces! :lol:

Rita! Képek???
 
 


patrisa
Szerintem is ezek szuper dolgok, ilyeneket kell csinálnia ennyi idősen. Az óvónénik nem tudták értékelni? Vagy valami spec pedagógus?
Ez teljesen rendben van, amiket irtál!

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Tudom, tudom, de talan ha valaki .......
Olyan egeszseges 30 ev alatti not keresek aki sajat petesejttel vallalna terhesseget. Nem ingyen gondoltam.
egy.ket.esely@gmail.com
 
 


Képek:

Az 5 éves:
Kép
(az általam rendelt lovacskás torta 11 helyett este 6-kor lett kész, még jó, hogy anyumék hoztak thomasos tortát ajándékba. Szilbee: a Marcipánban rendelték :) )

tülekedés a jobb falatokért:
Kép
a gyerekek pillanatok alatt megrohamozták, és megették a marcipán alkatrészeket

Csongi, ahogy a bratyótól látta a lovaglást:
Kép

Amikor a 2 személyes tesókocsit a 3 gyerek egyszerre használja
Kép

És anya a legkisebbel:
Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Nándi!
Boldogságos ÖTÖDIK Születésnapot kívánunk!!! :D

Minyu! :)
Anyudék szolnokiak?


De szép az utolsó kép (is). (Láttam már az iwiwen is.)
 
 


Szilbee :)
Nem szolnokiak, Törökszentmiklóson laknak, de gyakran járnak Szolnokra, ott van a könyvelőjük is stb.

Kép
Kép
Kép
 
 


Na megint mindenki eltünt?? :(

Rita? Ildi? Minyu? Patrisa? és a Többiek?

Nálunk viszonylag hosszú idő után megint befigyelt a fülgyulladás. Úgy tűnik egyre valószínűbb ok a megnagyobbodott orrmandula. Ma délután beszéljük meg a gyerekorvossal mi is legyen a sorsa a mandulának.

A káromkodós korszak ahogy jött úgy el is tűnt. Remélem nem is tér vissza... bár nem kergetek hiú ábrándot. Iskolás korban biztos előkerül még a téma.

Minyu! Én meg Miklós mellett pár km-re dolgozom. :)
 
 


Szilbee
Hol?

Elkezdtem blogolni :P

http://minyuka.blogspot.com

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Vagyok, csak ritkán. Elkezdődött a nyáriszünet az oviban, Vanikám itthon van. Már most látom rajta, hogy unja magát...mi lesz itt szeptemberig???
Fejlődik valóban, évzárót is végig énekelte, táncolta. Megrendezte az ovink az 1. családi napot, az is jól sikerült. Szerencsére sok program van a városban, így lesz mit csinálni a nyáron.
Most az a gond, hogy nem merek kimozdulni, közösségbe menni. Lebogarasodott a drágám, és most figyelem, nehogy visszafertőződjön. Gondolhatjátok milyen volt a derékig érő szőke hajából kiírtani...Iszonyat!

Képek annyira tetszenek. Rakjatok még!!!

Kép
 
 


Nálunk még a héten van ovi, utána....
Az biztos, hogy heti 1x megyünk játszóházba, hogy kitombolja magát. Nagyiknál is lesz 1-1 hetet, hol itt, hol ott, aztán majd meglátjuk.

Egyébként Nándi kifordult magából, kb 1 hónapja kijött rajta a megrázkódtatás, és még mindig tart... Néha kezelhetetlen, ordibál (nem feltétlen velünk, és nem feltétlen mérgében, egyszerűen nem birja levezetni a felgyülemlett feszültséget) és sajnos megint előjöttek a kakagondok. 1 hónapot kaptunk haladékul a dokinőtől, utána valszeg pszichológushoz kell mennünk, jó lenne, ha nem kéne és megoldódna magától. Többet szeretgetjük, ölelgetjük, csinálunk neki "külön programot" amikor csak vele foglalkozunk (pl apája usziba viszi heti 1x, vagy gombászni mennek, legalább ennyi haszna volt az esős időnek, velem lovagol stb)

patrisa
uhhh, és arra elég valami speckó sampon? Vagy mit kell vele csinálni? Már csak hogy tudjam, ha nálunk is ilyen lenne...

Képek:
Pampalini a fűben
Kép

lóg a szeren
Kép

lássuk mi van a gatyában
Kép

megkopasztott Csongival
Kép

ezermester (rengeteget fejlődött egyébként kézügyességben is. És nagyon ügyesen szögel, látod, rendes kalapáccsal, rendes szöggel

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Nálunk is tart még a 7-en az ovi. Bár holnap nevelők nem lesznek, vmi programjuk van városi szinten. Szóval igazából már holnaptól kezdődik a szünet.

Levente nem hiszem hogy nagyon bánja. Sok neki az a 30 gyerkőc a csoportban. de majd szeptembertől már kevesebben lesznek kb. 10 fővel.
Na meg egy évre felújítás miatt bezár az ovi, így a csoportok át lesznek pakolva a város óvodáiba, szétszórtan. De egy szép és korszerű oviba mennek majd vissza a srácok nagycsoportra.

Patrisa!
De ugye nem kellett levágni emiatt Vani haját?
Képet te is tegyél majd!!

Minyu!
T.tenyő. :) Tök jók a képek. A fiúk úgy látom mindenből kiveszik a részüket. :lol:
Szegény Nándi. De talán most a nyári szünet segít majd. Hihetetlenül érzékenyek nálunk is a fiúk és olyan apró dolgok hozzák meg a változást. Nálunk újabban Levente anyásabb, mióta egy egész napon keresztül kettesben pancsoltunk a strandon. Dávid pedig mostanában apásabb, pedig ez korábban másként volt. Az a baj hogy ez folyton felváltva van... egymásra hatnak a dolgok... bármennyire is igyexünk mindegyikkel ugyanúgy ugyanannyit együtt lenni (minőségben és mennyiségben), akkor is az egyik zokon veszi ha a másikkal vagyunk. Épp ezért igyexünk sokat négyesben is lenni, de a mérleg nyelve mindig vmerre elmozdul... Jajj, nem egyszerű ez...
Mindenesetre a gyermek pszichológus miatt nem kell aggódnotok, csak segíteni fog hogy Nándi könnyebben feldolgozza a gondjait. Nincs olyan család, ahol nem sérül a gyerek csak olyan, ahol nem veszik észre a szülők... (szerintem).
 
 


Sziasztok!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani, hogy jó minőségű használt babaruhát, kismamaruhát, gyermekruhát, esetleg megúnt, kinőtt- megnőtt felnőtt ruhát veszek és adok el.
Házhoz megyek Budapest és Pest megye területén és előzetes egyeztetés alapján méretre kiválogatott ruhákat viszek igény szerint.
A ruhákat 300 ft/kg-ért veszem meg. Az általam eladásra kínált holmiknak darab ára van.
A telefonszámom: 06-30-289-15-11. Hívjatok, ha tudok segíteni.

Köszönöm a figyelmet!

Juci

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
 
 


Sziasztok!
Jaj de nagy fiú már Nándi! Szerintem se aggódj, ez mindenkinél előfordul, a pszichológus meg csak segíteni tud. Én is néha azon gondolkodok, hogy néha olyan jó lenne ha segítene 1-2 dologban.
Nálunk pl az a probléma, hogy Vani egyszerűen útálja (nem tudok rá más kifejezést találni) a pici babákat. De olyan szinten, ha nézek ismerősök képeit, ahol kisbaba született rá se néz. Dühös, agresszív, elfordul... Annyiszor próbáltam már vele beszélni, óvónők segítségét is kértem, mert ez egy nagy feszültség lehet benne, és nem szeretném, hogy maradandó nyomot hagyjon benne.

Fejtetű: hát nekem olyan ciki volt. Tudom, hogy szinte minden lányos családban előfordul legalább egyszer az életben, de akkor is. Beszóltam az oviba is, hogy nézzék át mindenki fejét.
Kezelése abból áll, hogy venni kell egy kimondott erre a célra kapható írtő szert. Én a lehető legjobbat kerestem, ami van a piacon. Nem tartalmaz méreganyagot, gyógynövény alapú. (Paranit) Azzal a száraz hajat lefújni, 15 percig állni hagyni, majd sűrű fogú fésűvel minden egyes milimétert átfésülni. Megmosni samponnal a hajat, majd az összes serkét egyesével kiszedegetni. Mivel ez egy ragacsos anyaggal rögzül a hajon, így csak körömmel + esetes sűrű fogú fésűvel lehet kiszedni. Egy teljes napom ment rá, mire átfésültem, és nem is mindet tudtam kiszedni. Átmostuk ezüstkolloiddal is. 3-4 nap múlva pedig az egészet meg kellett ismételni, hogy ha a serkék mégse döglenek meg, azok ugye kikelnek, így újabb bogarak, peték lesznek. Ja persze az össze ágyneműt, pizsamát, alvókát, kalapot, sapkát 60 fokon átmosni, vasalni. Ja és minket is lekenni az apjával.
Szóval nem kis munka...De a haja MEGMARADT :D És ez a lényeg. Íjeszgettek, hogy le kell vágatni, mert nagyon nehéz kiírtani.

Bocsi hosszú voltam.
Képek:
Kép vagány

Kép ligetben

Kép csúszdázás

Kép vadaspark

Kép
 
 


Patrisa!

A hajtetű a gondozott, ápolt hajat kedveli! ;) Bizonyos szempontból ez elismerés, még ha furának is tűnik... bár senki nem örül az ilyesfajta elismerésnek... érthető okból kifolyólag.

Nem lehet hogy Vani féltékeny? (a foglalkozásod végett)
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: