Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Igaz, még elején vagyok nagyon a babavárásnak de tudom, hogy sokan bebabásodtunk most és ha gondoljátok írhatnán ide, hogy ne másokat untassunk.Kép

Én még csak 5 hetes leszek hétvégén, de már nagyon vártam a babát.
Clostilbegytet szedtem decemberben, amitől nőtt egy 37mm tüszöm és hál Istennek meg is repedt.

Mátraházán voltunka kkor pont a férjemmel, és szerintem ott fogant meg a babu december 19-én.

Nálatok hogy történt meg a csoda?Kép

Mea
mea
 
 


Szia Mea!

Elöször is gratula! Én ma megyek dokihoz ma vagyok a a 38. napon 28 nappos ciklusaim vannak. Úgy izgulok!Szerinted?
 
 


Szia Titii!

Hát reméljük baba van a dologbanKép
Tesztet még nem is csináltál???
Én a 24. napon produkáltam egy gyenge 2.csíkot és a 29. napon egy erősetKép

És a 15. napon volt repim, tehát 29 naposnak kellett volna lennie elvileg a ciklusomnak.

Tesztelj egyet, úgy izgulokKép

Mea
mea
 
 

 
 

Mea
Itt vagyok.Kép
Igen, nagyon az elején járunk és én még nem is merem magam igazán beleélni.
Nálunk úgy esett meg a dolog, hogy novemberben elkezdtünk próbálkozni, de akkor már a pé után voltam. Ebben a hónapban olyan görcseim voltak, hogy biztos voltam benne, hogy nincs babó, de mégis ott van Mini.Kép

Titii
Drukk neked.Kép Tesztet csináltál?

Ma megyek még egyszer dokihoz, hogy lezárjam az antibiotikum bulit és végre lenyugodhassak. Itt sem kéne folyton lógnom, mert akkor is csak ezen jár az eszem.Kép
 
 


Minimi!Kép

Tudom én is itt lógok folyton, a lényeg hogy ne stesszeljünk.


De nekem is egyfolytában a babón jár az eszem.
Szerintetek ez baj lehet???
Én meg vagyok fázva, lázam nincs(lekopogtam) de tüsszentek egyfolytában.

Pont a legjobbkor estünk teherbeKép nyálkás enyhe idő kedvez a bacilusoknakKép

Titii!

Tesztelj egyetKép


Minimi!Kép

Ebben a hónapban én azért imádkoztam csak cisztám ne legyen és repedjen meg az a hatalmas tüsző(39 mm)

és megrepedtKép

Hát reméljük mindannyiunkkal minden rendben lesz és együtt ünnepelhetjük majd itt babáink születésétKép

Mea
mea
 
 


Mea,
Nehéz nem erre gondolni, amikor még olyan bizonytalan minden, semmi tünet stb.
Nem baj, persze, hogy nem, de azért jobb lenne, ha nem ezen járna az eszünk folyton.
Akkor imádkozom majd.Kép

Remélem javul a náthád.Kép Egyébként a gének szempontjából jókor estünk teherbe. Ilyenkor a legnagyobb az esély egy egészséges babóra.Kép

Megyek lassan ebédelni és próbálom egy picit elterelni a gondolataimat.Kép
 
 


Minimi!

Hogy hogy ilyenkor a legnagyobb esély az egészséges babókra?
Jó étvágyat, egyél egy jót.

Lassan megyek haza, és pihengetek.

Holnap talizunk itt.

Vigyázzatok magatokra.

Pusz

Mea
mea
 
 


Sziasztok!
Dehogynem teszteltem. Aznaptól, hogy meg kellett volna jönnie szinte naponta aztán kétnaponta. Szerintem a létezö összes tesztet megcsináltam. Most már a teljesen egyforma a csík. Csak:
Amikor 4 napja nem jött meg elmentem a klinikára ott meg se vizsgáltak, csináltak egy pisi-tesztet ami negatív lett, és ez nagyon hazavágott. Azt hittem a világ rámborul. Ma a saját dokimhoz megyek, de izgulok !!!!!!!!!!!!
 
 


Nem akartam senkit izgatni ezzel, csak én így jártam. Kép
 
 


Mea,Minimi,Titii!

Itt vagyok én is!
Jó ötlet volt ez a másik topic, már én is gondoltam rá, hogy talán zavarjuk azokat akik a probalkozos szakaszban vannak!
Azért én még vissza vissza nézek, mert Wish, Nina és a többiek biztos rászorulnak a bíztatásunkra!

Lányok!Folsav beszerezve, már be is kaptam egyet,ugy megijedtem ahogy írtátok hogy mire is jó ez, és hogy én még hogyhogy nem szedem!!!
Gondoltam este beveszek mégegyet, abból baj nem lehet, aztán holnap meg a doki majd megmondja hogy miből mennyi kell!!!
Ja és héfő óta szedem az Elevitet is!
Megvettem már másfél hónapja, csak annyira nem bíztam ebbe a hónapba, hogy nem is szedtemKép
Remélem ebből még nem lesz bajKép

Lányok!
Az étrend: probalok odafigyelni, hogy minden nap egyek egy két szem mandarint, banánt, vagy más gyümölcsöt(ez néha nagyon nehéz, mert nem vagyok valami nagy gyümölcsös), facsarok narancsot, igyekszem sok kefírt, joghurtot, tejterméket enni, a szendvics mellé eszek mindig paprikát,paradicsomot,uborkát!
A halat minden kiadásban imádom, nyaminyaminyamiKép
úgyhogy most még gyakrabban fogok azt enni, bár csak éttermit, mivel nem vagyok nagy konyhatündér!
A főételek mellé meg igyekszem friss salátát enni, ugyanis a tésztát, kenyeret,krumplit még a diéta miatt kiiktattam az étrendből.
Azért majd keresek valami magas rosttartalmú gabonakészítményt, müzlit vagy valamit..
Reggel a koffeinmentes kávémról még nem tudtam lemondtani viszont ezt mindig is tejben ittam, úgyhogy gyomorkímélő.Napközben meg gyümölcsteát iszok citromlével cukor nélkül..Probálok minél kevesebb cukros üdítőt és szénsavasat inni!
(Viszont mai napot Mc Donalds toast szendviccsel kezdtem az autopályánKép)
Ezeket viszont nagyon ki fogom hagyni az etrendből, mert akkor még az első 3 hónapban hízok 5 kg.-ot!Egyébként nincs fokozottabb étvágyam, pisilnem sem kell többet, egy picit viszont szédelegtem délelőtt és megint szurkált egy picit a pocim!
Amit viszont határozottan érzek, és már éreztem is az elmúlt években, hogy egyre nehezebben viselem a telet a szürkeséget, a sötétséget!
Tiszta rosszkedvű voltam az elmúlt napokban a rossz idő miatt, ma viszont legszívesebben kimennék sétálni a Városligetbe a szép napsütésbe!
De hát egyedül???

Na most jól leírtam a tényállástKépKépKép
Remélem nem haragszotok, hogy ilyen hosszúra nyúlt, de ti kérdeztétek....

Az az igazság hogy nekem is marhára kellene tanulnom, de én sem tudok odakoncentrálni sehova, mindig azt lesem, hogy irtok-e, van e valami új hasznos info amit még nem tudtam, bujom az ujságokat, csak a babóra gondolok, arra hogy mi lesz, hogy lesz stb....
És nagyon nehéz megállni, hogy ne újságoljam el senkinek!

Kép

Kép
 
 


Megann,
Nekem is tanulnom kéne, mármint otthon, és helyette olvasok.Kép Nagyon sokban hasonlítunk ám.Kép Neked a 3 hét az orvosi vagy a tényleges?

Nagyon ügyes vagy, hogy egészségesen táplálkozol. Én is próbálkozom, első lépésként feladtam a cukor evést.Kép

Itt azt mondják, hogy nem szabad enni: - nem pasztőrözött tejből készült dolgokat,
- krémsajtokat
- májkrémet és kenőmájast
- tonhalat
- földimogyorót
- nyers húst.

Állítólag az ételmérgezés nagyon veszélyes a babóra, ezért nagyon figyelni kell arra, hogy minden husi meg legyen főzve.

Azért is jó, hogy itt beszélhetünk erről, addig is amíg el lehet újságolni.Kép
 
 


Szia Megann!
Nekem a tüneteim: cilus közepétöl már fájt (érzékenykedett) a cicim, leginkább a bimbiri! Aztán mikor meg kellett volna NEM jönnie, másnap este alig tudtam aludni. telihold is volt , de olyan szinten fájt a hasim, hogy nagyon! Pocifájás az megvan, meg úgy egy 2-3 napja kajálás után émelygek, de nem hányok. Ja igen és hyperérzékeny vagyok!
Nekem az a klinikai affér visszavett a lendületemböl, izgulok a mai vizsgálattól, de hát aztóta már 4 + tesztet produkáltam. Te mikor mész dokihoz?
 
 


Titii,
Volt már olyan akinek nem lett + a tesztje, pedig ikreket várt a megint megjött topicon. Ne izgulj!
 
 


Igyekszem , jujj nemsokára mennem kell. Hát nagyon kíváncsi leszek mi lesz. Dehát az lesz , hogy igen 5 hetes 3 napos kismaminak tetszik lenni! Kép
 
 


Csatlakozom. Holnap leszek 8. hetes, vagyis ma vagyok 7+6.

Még jó, hogy két napja földimogyoróval tömöm a fejem. Mi bajom lehet tőle? Most már nem fogok enni, csak kíváncsi vagyok. Amúgy macisajtot is szoktam enni, de sztem az pasztőrözött tejből készül.
Érdekes megfigyelésem, hogy nem kívánom az édességet! CSODA! Kép Karácsonykor sem kívántam!



Mikor én majdnem 7 hetesen elmentem dokihoz, azt mondta, hogy oké, még semmit nem érez tapintásra, vagyis csak kicsit, és hogy kb. 5-6 hetes lehetek, és hogy még növeljem a kőcöt, majd jöjjek vissza pár hét múlva. Kép Én meg kikönyörögtem a vizsgálatok egy részét, úgyhogy voltam vérvételen is már, meg EKG-n. Ma megyek a véreredményért.
Tehát! Ha nektek a dottóre azt mondja, amit nekem, nem kell beijedni! Nekem leginkább a Gábriel gyorsteszt vált be.

Mi is jártunk Mátraházán, a Bérchotelben. Igen romantikus volt, de nem ott esett meg az eset Kép



Sziasztok,

Elnezest, hogy bekontarkodom, en a nyari babaknal vagyok, 8+3 terhes.

Megann,
Nagyon jo, hogy mar az elejen elkezdtel a taplalkozasra figyelni, de ne nagyon keseredj el akkor sem, ha minden olyant fogsz kivanni, ami nem kimondottan formatarto es egeszseges.

Tonhalat, foleg ha friss, de meg konzervben is + szardinia, kimondottan ajanlott, hiszen rengeteg vitamin van benne.

Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
 
 


Ancsi
A földimogyoró szerintem az allergia miatt nem OK. A macisajt meg az eljárás miatt ahogy készítik.
Én sem kívánom az édességet. Akkor nem az akaraterőmnek köszönhető, hogy lemondtam a csokiról.Kép

Neked van már hányingered ilyesmi?
 
 


Anikó! Én is így tudtam a tonhalról. (mindenféle halban van már sajnos nehézfém, a vizek szennyezettsége miatt) Szóval én továbbra is fogyasztani szándékozom. Amúgy én is nyári baba leszek Kép, de majdnem őszi! (aug. vége)



Minimi! Nem hinném, hogy a háromszög sajtom (amit ósztriából kapok mindig) nem pasztörizált tejből készült, hiszen az egyik doboz szeptemberig szavatos!!! Szerintem a friss krémsajtokra gondolnak, ami hasonló, mint a Mascarpone, és a boltokban lehet kapni kimérve.

Elkezdtem kívánni a tejet. Korábban is kívántam kicsit, de mivel hízlal... Kép, szóval most iszom. Főleg az ünnepek alatt kívántam. Az édesre gondolva meg hányingerem kerekedett. Volt egy korábbi terhességem (kb. 6 hetesen elment), akkor nagyon-nagyon hányingerem volt, de most nem annyira. Főként a fogamzás után pár nappal volt nagyon (éjjel arra ébredtem!), és mostanában utazáskor, és reggel. De napközben már nem, mint az előzőnél.
Totál aluszékony és fáradékony lettem. A 2 hét szabit szabályosan végigaludtam, alig akartam kimozdulni a lakásból. Ilyen ritkán van velem, remélem megváltozik.



Ancsi!
Amikor majdnem 7 hetesen elmentél dokihoz akkor hüvely uh-val megvizsgált?
Köszi elöre is a választ!
 
 


Nem vizsgált meg, dehogy! Nincs is a rendelőjében ilyen UH, csak 4D-s, de annak az ára is 9800 Ft, és ekkor még fölösleges lett volna.
Hüvelyi UH szerintem csak a kórházban/sztk-ban van, és bejelentkezés alapján mehetsz, ami biztos vagy 2 hét várakozási időt jelent.



Ancsi, Anikó
Az eljárás miatt nem OK a kocka sajt.
A tonhal meg a magas higanytartalma miatt.
De itt az A vitamint sem ajánlják, otthon meg benne van minden babavédő vitaminban. Ezért szerintem nem érdemes ezekkel foglalkozni, csak leírtam mint érdekesség, mert nem Magyarországon élek és itt ezt mondják.
A szüleinknek még biztos, hogy nem voltak ilyen megkötései, és mégis itt vagyunk.Kép
 
 


Sztem az A vitamint azért nem ajánlják, mert felszaporodhat, és ha már külön tablettából esszük, akkor pluszot ne vigyünk be.



Sziasztok!

Én is a nyári topicból vetődtem ide, 6 hetes vagyok, augusztus legvégére várható a baba. Mi ugyan nem próbáloztunk a párommal, meg kételyeim is vannak, mert a párom érzelmileg igen labilis, de azért örülök a terhességnek, már régen szerettem volna gyereket. Végülis 2005 második felére terveztük a dolgot, csak kicsit előbb becsúszott.

Sajnos nekem komoly aggályaim vannak a párom érzelmi alkalmassága felől. Nagyon akart gyereket (már van neki egy az első feleségétől, az 13 éves, sajnos messze külföldön élnek és nekem nincs velük semmiféle kapcsolatom), de pl mikor én pityergős, stresszes lettem a hormonhullámoktól, még mielőtt rájöttem volna, hogy terhes vagyok, ő is totál kiborult és ahelyett hogy nyugtatgatott volna, még hergelt tovább és balhézott velem. Kép Félek hogy nemigen lehet rá számitani, sőt ha én kiborulok, akkor ő is. Kép

Mivel mi nem próbálkoztunk, ezért még orvosom sincsen. Egyik oldalról azt hallom, hogy a dokik 10-12 hétig elhessegetnek, mert addig bizonytalan a terhesség, másfelől meg azt hallottam, hogy AZONNAL menjek orvoshoz mert esemény utáni tabletta mellett fogant meg a baba, és lehet hogy ártott neki. Kép Ma délután megyek egy dokihoz akik ajánlottak, remélem őneki sikerül megnyugtatni.

rokica

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Lányok!

Ok, akkor együnk pontyotKép, az is hal, vagy nem??
Azért nekem az a véleményem, hogy a sertés és marhahúsokban a megevett takarmány növényvédőszerei, a csirkéban pulykában a mesterséges tápszer adalékai és még ki tudja mi minden van!
Ha ezt néznénk nem ehetnénk semmit!Kép
(Csak megsúgom hogy én Szilveszterkor tatárbifsztekkel akasztottam ki magamKép)
Mindenesetre én most jóízűen befalatoztam egy szerlet rántottsajtot friss salival(rokfortos, nyami nyami) Igyekszem ma már csak tejet meg gyümölcsöt enni!Hoppá!Megvan: a vacsi banánturmix +gyümi!


Aniko!
Sajnos néha azért én is bűnbe esem, imádom a csokikat, sütiket,a kenyeret(főleg este) és hát ez meg is látszik rajtam 170/62 vagyok momentán!
De pár hónapja még csak 58 voltam!Mostmár úgyis megmarad a pluszkiló, hacsak a hányoskorszak be nem köszönt!Nem is tudom mi a jobb, ha jön, vagy ha nem.Azt hiszem, ha nem!
Most volt egy hányós bacim, valami iszonyat volt!Kép
De nem bánom ha fel is jönnek a kilók, majd lemennek, csak minden rendben legyen pindurral!

Titii!
Holnap megyek dokihoz!
Minimi!
A 3 hét nekem a valós, ha az orvosit nézem akkor az 5.ben vagyok!

Amúgy most hogy mondjátok, egy ideje én sem alszom jól, folyton melegem van, izzadok, pedig nyitva az ablak!!!!!!!!.
De nem tudnám megmondani mióta van ez így!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Mar vartam, hogy valaki elinditsa ezt a topikot, en is szeretnek csatlakozni Kép
Ha minden igaz, akkor most 5het 5 napos a gyerkoc, en dec. 8-9-re saccolom a foganatatas idejet Kép

Ez volt az elso honap, hogy probalkoztunk, meg is voltunk lepodve rendesen az eredmenyen Kép

Minimi, olvasgattam mar a hozzaszolasaidat a masik topikban, at tudom erezni a helyzeted ugyanis en is kulfoldon (USA) vagyok. Meg eddig nem voltam orvosnal, talan majd 2 het mulva, de mar kineztem egy szimpatikusnak tuno doktornot. Kivancsi vagyok nagyon.

Tuneteim a mellfeszulesen kivul nem nagyon vannak, legalabbis hanyingerem meg nincs, nagyon remelem hogy nem is lesz Kép Viszont en sem kivanom az edesseget, es iszonyu rosszul alszom mostanaban... Lehet, hogy azert, mert a melleimtol nem tudok hason fekudni Kép

Puszi,

Poci
 
 


Ancsi
Itt a magzatvédőben sincs A vitamin.

Rokica
Remélem, hogy minden rendben lesz a babával és a pároddal is.
Én is fogamzásgátló mellett fogantam és több ismerősöm babája is eseményi utáni mellett és minden baba egészségesen született. Ne izgulj.

Minimi
 
 


Rokica!

Kép Sőt:KépKépKépKép
Sajnálom hogy ilyen halomzottan jelentkeznek a problémák nálatok!
Először is a véleményem az, hogy minnél hamarabb orvoshoz kell menni!Az én dokim, amikor felhívtam, azt mondta, minél hamarabb menjek egy vizsgálatra(ez lesz holnap) és hogy átbeszéljük a hogyan továbbot!
Szerintem RÁTOK ez duplán érvényes, mivel az esemény utáni tablettaKép elég nagy dozis hormont tartalmazKépKépKép Ne késlekedj, azonnal fordulj orvoshoz!

A párod!Vannak idegesebb és nyugodtabb típusú emberek. Nem lehet, hogy teljesen másképp reagált volna a párod, ha tudjátok már hogy terhes vagy?
Lehet hogy mostantól sokkal türelmesebb lesz veled!
Sajnos ha nem így történik, akkor tényleg el kell gondolkodni, hogy akkor most valóban őszintén örül e a babának, mert ha igen, akkor neki is áldozatot kell vállalni(a te hullámaid elviselését), úgy ahogy mi áldozatot vállalunk egész testünkkel, lelkünkkel a babánkért!EZT MINDENKÉPP MEG KELL ÉRTETNED VELE!

Kép

Kép
 
 


Minimi!

Nem azt mondtad, hogy a 2. probálkozos honapban fogant a babátok??
Te fogamzásgátlót szedtél ekkor???

Kép

Kép
 
 


Megann
Sajnos a húsokkal kapcsolatban nagyon igazad van. Itt lehet bio meg "szabadon szaladgáló" húst kapni, de elég drága. Azért igyekszem azt venni.

Poci
Ugye mennyire más itt az egészségügy? Valahogy feltételezik, hogy úgyis minden OK, minek vizsgálgatni.Kép vagy Kép?

Mini
 
 


Megann
Az Anyukám szedett fogamzásgátlót amikor én fogantam.Kép Én már évek óta nem szedek.
 
 


Rokica,

Ne izgulj szerintem sem nagyon a fogi miatt, az elso babammal, aki most egy csodas kisfiu (van rola kep a profilomban)en is szedtem.

A paroddal kapcsolatban pedig, kitartas. Nem konnyu egy ferfinak felfognia es elfogadnia, hogy feleseget mas "bitorolja"
Nalunk sajna netto uez, de ne aggodj idovel elmulik majd, annyira, hogy most mar a masodikat varom es o is nagyon boldog. De sajnos neha a ferfiak nem tujak felfogni,mekkora valtozas tortenik a szervezetunkben, amikor terhesek leszunk. Hisz kivulrol meg semmi latszik.
Probald belevonni a terhessegedbe en pl elcipeltem minden egyes vizsgalatra es a vege fele mar nem is kellett kerni. Most meg mar o kerdezte, mikor johet velemKép

En is nagyon varom mar a kov. vizsgalatot, ami csak a jovo het pentekenKép lesz, hiszen meg csak a petezsakot lattam eddig belole.

Ti hogy alltok a kilokkal?

Megann: En 22 kilot szedtem fel az elso terhessegemmel, rettennetesen vizes voltam, ami mar most is kezdodik, de 8 honap alatt lement mind. Most 8+3 vagyok es 1 kiloval tobb.
Szerintem ebedre nyugodtan ehetsz krumplit, tesztat, mas protein tartalmu eteleket, hiszen a szervezetednek szuksege van erre most. Kenyeret is, de ha lehet vegyel teljes kiorlesu vagy barna kenyeret.

Remelem megkimel benneteket az emelyges, hanyas, hat nem is akarlak elszomoritani tikteket.

Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
 
 


Aniko!

Szerencsére, már eddig is csak rozs és egyéb egészséges kenyeret ettem, nem lesz nehéz ezt betartani, nagyon megszerettem őket.
Csakhát olyan kevés helyen lehet kapni(nem a Tescos 100 ft-os rozscipóra gondolok, mert az úgy rozs ahogy énKép), de majd követem rég jól bevált taktikámat, hogy lefagyasztok egy-két adagot.

A súlyom meg egyenlőre szerencsére egyáltalán nem izgat.A babáért mindentKépA regenerálódáson, fittségen, szép bőrön, versenysúlyon meg majd ráérek akkor rágódni, ha a babám befejezte a szopikálást!
(Jaj, ugye nem kiabálom el, az a rémálmom, hogy holnap a doki azt mondja, hogy sajnos nem maradt meg a baba és eütisztítoműtétet kell végrehajtani....ugye milyen hülye vagyok??
Aniko!
3 hetesen már látszik hogy él-e?
Szívmozgás, ilyesmi???

Kép

Kép
 
 


Megann
Ha jol emlekszem a masik topikon azt irtak a lanyok, hogy a 6. hettol van szivhang. De remelem tevedek.Kép
 
 


Mini!
Nem bánom hogy ha nincs szívhang, csak látszon hogy ver a kis szivecskéj, ugy tudom az alakul ki a leghamarabb!
Idézek a kismama különszámból:
'A 22. napon szaporán dobogni kezd az apró, de az embrióhoz képest hatalmas szív.'KépKépKép
Elvileg én holnap lennék pont 22 napos, jó tudom ezt ennyire pontosan nem lehet megmondani!
Beérem én a későbbi uh-val,csak ok legyen!

Kép

Kép
 
 


Megann,
Olyan jo neked, hogy hamarosan lathatod.Kép Persze, hogy minden rendben lesz es latsz majd lukteto szivecsket.KépKép
Vettel mar ujsagot? Le ne bukj.Kép

Ma voltam megint dokinal, megnyugtatott, hogy minden OK az antibiotikummal. Most mar ezen nem is ragom magam. Megis ideges vagyok. Biztos a hormonok. Neked is van ilyen?
 
 


Mini!

Épp most panaszkodta a férjemnek, hogy én nem érzek egy csomo mindent amit ti!
Tudom, nem vagyunk egyformák!
Nekem pl nem kell többször pisilnem, a mellbimbóim sem fájnak jobban mint máskor, és ideges sem vagyok egyáltalán, inkább csak türelmetlen, de mindig is az voltamKép

Újságokat beszereztem már tegnap. Volt is este rohangálás, mert ugye egyet konyhában olvastam egyet a nappaliasztalra biggyesztettem, a gépen állandóan a babanet van nyitva, úgyhogy volt sürgésforgás amikor a kaputelefonon a sogorom kért bebocsátásKép
Ja és én pont fürödtem, úgyhogy a férjecském lépett le a netről, és vágta ba a magazinokat a kameratáska alá, úgyhogy eddig még nem buktunk le!
Egyébként ettől félek, mert nagyon rumlis vagyokKép
Tisztára átváltozott a lakás pár nap alatt, mindenhol van valami intő jel!Hol az elevitet felejtem kint, most épp a folsavat keresem, hogy hova is dobtam leKépKépKép
Szörnyű kupis nő vagyok!

A magazinban is olvastam, hogy sokféle antibiotikum biztonsággal szedhtő!Szerintem is megnyugodhatsz és ez volt a szükséges rossz, és innentől már csak a jó jönKépKépKép

Hogy döntöttél, mikor jössz haza???

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!Kép

Én is szeretnék csatlakozni!
Egy páran már ismerhettek a /Megint megjöttből/

Nagyon örülök ,hogy beindítottátok ezt a topikot!

Én lombik babát várok Aug vége-vagy szeptember elejére! Kép
 
 


Kép

Úgylátom már mindenki elment aludni!

Na de sebaj, majd holnap korábban jövök!Kép

Csilla
 
 


Megann,
Nekem sincs sok pisiles csak a cickok. Lehet, hogy ez nalam is turelmetlenseg inkabb, de nagyon zavaro. Most sem tudok aludni. Probalok beszelni a fejemmel, de nehez. Pedig nem vagyok nehezfeju.Kép

Kupis noKépKépKép Majd most belejossz a pakolasba.Kép

Koszi, aranyos vagy, ez is olyan, hogy "not known to be harmful during pregnancy". Emaitt nem izgulok.

Lehet, hogy majd csak a 16. het korul megyek haza, a 12. hetit itt megcsinaltatom, mert elutazunk akkoriban es nem hiszem, hogy szabira tudok majd menni.

Csillam
Udv itt.Kép Neked, hogy telik a terhesseg?

Mini
 
 


Sziasztok Csajok!Kép

Látom jól beindult a topicnk, pedig csak tegnap indítottam elKép

Alig győztem visszaolvasni.

Egy kérdés, én imádok fürödni, lehet azt vagy nem tesz túl jót a meleg fürdő ilyenkor???

Ti zuhanyoztok vagy fürödtök???

Nekem ált. este görcsölt eddig a hasam, mikor lefeküdtem, de tegnap este nem görcsölt csak 2 percig.

Amúgy a cicim érzékeny és úgy feszül néha, majd szétdurranKép

Más tünet egyelőre nincs nálam, hányinger nincs még.

Nálunk otthon is mindenhol újságok, könyvek, Materna, folsavKép

Én maternát szedem, mert nekem az Eelvittől régebben mikor szedtem hasmenésem volt, az meg nem jó.

Meg attól talán kicsit jobban híztam.
Én már fél éve szedem mindkettőt a folsavat meg Maternát is, amióta próbálkozunk.

Maternát senki nem szed???

Valahogy mindenki csak az Elevitet mostanában.
Remélem a Materna is ok, szerintetek???

Ja és én is járok gyakrabban pisilni, meg állandóan ingerem van.

Jövő hét elején megyek UH-ra de tudom még elég korai, akkor elszek 5 hetes(3 hetes fogantataástól) és szerintem csak petezsákot látnak majd, de a méhenkívűli miatt fontos, nehogy az legyen, de nem lesz!!!!Kép

Puszika mindenkinek

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. Elvileg augusztus végére várom harmadik babámat, de az orvosom szerint még csak a hatodik hétben vagyok, úgyhogy lehet, hogy őszi baba lesz. Egyébként a tünetek közül én is csak a gyakori pisilést és a cici érzékenységet produkálom, de őszintén szólva elég is. Szerencsére az első két babával sem voltam rosszul, úgyhogy bizakodom.
De ahogy titeket olvaslak, egészen elszégyeltem magam, én nem igazán figyelek az étkezésre, csak inkább a mértékletességre. Ha valamit megkívánok, legyen az májkrémes kenyér, eszem egy kicsit. De legalább sokszor kívánom meg a gyümölcsöt is, s elkezdtem szedni az elevitet is. Kép
Titi, én saját számolás szerint hat hetesen voltam orvosnál, s akkor csinált hüvelyi UH-ot, s így mondta, hogy szerinte még csak öt hetes vagyok. De neki van a rendelőjében UH. Az előző dokimnak nem volt, ő mindig megvizsgált s a kórházba kellett járjak a kötelező UH-okra.
Mea a meleg vizes ülőfürdő valóban nem ajánlott, én úgy tudom, hogy az esetleges fertőzések miatt, merthogy a bacik melegágya a meleg víz. Mindemellett én mindig jobban szerettem fürdeni, mint zuhanyozni, úgyhogy most is elcsábulok néha. Sziasztok
Ancsimama
 


Sziasztok!

Ma estére van időpontom a dokival, végre sikerült egynél megállapodni, mert én kórház alapján választottam olyan dokit aki remélhetőleg hagy engem úgy vajúdni ahogy akarok, ad EDAt ha kérek, és még ráadásul megnyugtató jelenlétű is. Drukkoljatok nekem, hogy tényleg ilyen legyen.

Vettem tegnap egy könyvet, azt hiszem 9 hónap hétről hétre vagy mi a fene a neve, abban vagy egy csomó jó tanács, meg naptár és lehet bele irkálni, hogy melyik nap mi történik. Plusz vannak benne képek hogy melyik héten mekkorka és mit csinál a baba. Ma el is kezdtem bele irogatni. Én azt hiszem még nem hiztam, bár az a kiló amit a gyomorinfluenzával sikerült leadni, az visszajött. Hát istenem. Próbálok arra koncentrálni, hogy ne egyek vészesen sokat, mert a munkahelyemen még három hónapig titkolni kell, mivel próbaidős vagyok Kép Szerencsétlenül sikerült időziteni a babát ilyen szempontból, de hát azért megtartjuk. :P

Párom (hogy jót is irjak róla), tegnap kedveskedett nekem a Kismama 9 hónap különkiadásával, és nagyon örül hogy sikerült olyan időpontot szerezni a dokinál hogy ő is el tudjon jönni. Akarja ő a babát, csak temperamentumos (enyhén szólva) és nem birja ha én is az vagyok.

A reggeli émelygések sajnos elkezdődtek pár nappal ezelőtt, bár a múlt heti gyomorvirushoz képest kész vakáció. Még jó hogy van ez az összehasonlitási alapom, különben még képes lennék sajnálni magam. ;) Egyébként én azt vettem észre, hogy ami a legjobban zavar, az nem a kajaszag vagy ilyesmi, hanem a reggeli áporodott levegő a hálóban...

Köszönöm mindenkinek aki bátoritó szavakat irt nekem... Kép

rokica

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Sziasztok Csajok!

Remélem, nem baj, ha belekotyogok a beszélgetésbe, mert ugye mi májusiak vagyunk.

Megann Kép
A szivverést is kb 6-7. héttöl lehet látni nagyon jo minöségü UH-n (a mensitöl számitva) Mi az 5. héten semmit nem láttunk a babóból, vagyis egy gombostüfejnyi valamit, amire a doki azt mondta, atlán ez lesz majd a petezsák, de menjek vissza késöbb. 7. héten lehetett látni egy 5 mm-es embriót, ami már pulzált (én persze nem láttam...)

Ancsipancsi Kép
Az én dokim magánrendelöjében van UH, és nem kell külön fizetni, a havi terhesgondozásban benne van az is, hogy UH-val megnézi. A 10. hétig hüvelyi UH-t csinált, a 14. héten már hasit.

Mea Kép
A Materna ugyanolyan jo, mint az Elevit, csak 1-2 hatoanyagban mást tartalmaz. A sógornöm is Maternát szedett kb félidöig, és most egy eleven 2 éves kiscsajszija van.

Hát, én is nagyon fürdéspárti vagyok, söt, mi nagyon sokszor együtt fürödtünk a párommal (forró viz, fürdösó, vagy olaj, gyertyák, romantika...) Sajna decemberben kitenyésztettek egy rusnya bacit nálam, azóta önkéntes tusolásra itéltettem, de néha azért elcsábulok egy meleg fürdöre. Kép
Kaja ügyben: tudom, hogy sokan rámennek arra, hogy ne hizzanak sokat, de szerintem egyétek azt, amit megkivántok. Én lehet, hogy abbol indulok ki, hogy a 7-13. hétig nagyon rosszul voltam, hánytam, és mikor jobban lettem, akkor végre jóizüen ehettem-ehetek. Én egyébként is (a baba elött) minden nap ettem friss gyümit, barna kenyeret eszünk, nem iszunk szénsavasat (max vendégségben, vagy ha nagyon kell büfögni- bocs) és odafigyelünk arra, mit tömünk magunkba (párom komoly korábbi betegsége miatt), de ha én Pomber macit kivánok, akkor azt eszek. (naj, mult héten meg túrórudit savanyu káposztával Kép Kép)

Rókica Kép
Remélem, tényleg bejön az orvos, de ne feledd, ha bármi aggályod is van, inkább keress másikat, aki tényleg úgy bánik veled, ahogy te szeretnéd!

Pusz mindenkinek, és jó pocaknövesztést Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Ti mi szerint választotok orvost/kórházat akinél/ahol szülni szeretnétek?

Nekem nem volt spéci nőgyógyászom mielőtt teherbe estem, és inkább előbb kórházat választottam mint dokit, mert nekem fontos hogy a kórház hozzáállása milyen. Megnéztünk egy párat a párommal, és bár majdnem elcsábultunk a Szt. Imrébe, Újpesttől túl messze van. Úgyhogy végül az István mellett döntöttem, mert arról is nagyon jó dolgokat hallottam, hogy baba meg mamabarát kórház, van kád, lehet vizben vajúdni, gátvédelem, stb. A dokikkal még vacilálok, nem tudom eldönteni, nőhöz vagy férfihoz akarok-e menni, mindenesetre talán a legfontosabb az lenne, hogy ne legyen hallgatag, hanem igenis mondjon el nekem olyanokat is amire esetleg nem jut eszembe rákérdezni.

Nektek mi (volt) a fontos a dokiválasztásban?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Hát ez az orvos illetve kórház választás nálam is nehéz eset.
Én most a II.Klinikára járok de a dokim a prof és már idős nem vállal szülést, tehát ott ajánlana valakit.
Viszont én 1 órára lakom Pesttől és az Üllői út elég gázos dugó esetén.

Úgy hogy lehet, hogy közelebb kellene keresnem dokit, viszont tudom, hogy a II.klinika mindennel felszerelt profi hely.

Szerintetek baj a távolság szülés szempontjából???

Mea
mea
 
 


Szia Minyu!Kép

Örülök, hogy benéztélKép
Én még csak 4hét+4 napos vagyok úgy hogy arra a szívhangra várhatok mégKép

Viszont megyek UH-ra jövő héten, hogy kizárjuk a méhenkívűlit.

Vigyázz magadra

Puszika

Mea
mea
 
 


Rokica,
én első esetben a nőgyógyászom után menten az István kórházba, majd másodszor maradtam ott. Most harmadszor, sajnos már az első orvosom nem vezet le szülést, így a kórházhoz kerestem orvost. A hely mellett nekem fontos volt, hogy női orvosom legyen (furcsa amíg nem volt szó szülésről férfi volt az orvosom, de amint kiderült a baba, nőit kerestem, nem tudom miért...). Valamint az, hogy első látásra megbízzak benne.
 


Sziasztok lányok!
Megjöttem a dokibácsitól!
Megvizsgált és azt mondta, hát igen, picike, de vanKépKépKépKépKép
Éljen, éljen, HURRÁ!
Elmondott egy csomó hasznos dolgot, étrendről, ruházkodásról, életmódról, de ezt már mi rutinos babavárók, már eddig is tudtuk!

Azért egy két dolog:Az ülőfürdő ellenjavallt, a primőr paradicsom, paprika, saláta!!! és társai szintén!Aktív sport, busz hátulján zötykölődés, nemi élet, még egy két hétig nuku, hogy jól megtapadjon a babónk!

Egyébként azt mondta hogy ha nem érzek semmi szokatlant akkor 3 hét múlva menjek vissza és akkor lesz az első uh.Szednem kell folsavat, és Elevitet(figyelem csak minden másnapra javasolja, hogy ne legyen felduzzasztott babónk).
Viszont azt mondta, hogy ha csak rosszat is álmodom, azonnal menjekKép Olyan jó fej volt, tiszta bizalomgerjesztő!
Viszont ő személy szerint szüléseket nem vezet, úgyhogy nekem még nyitott a pálya!
Se kórházat nem tudok még, se orvost, úgyhogy a kutakodás, keresgélés még előttem van!

Mea!
Szerintem bizony nem hátrány, hogyha közel van a kórház!
A barátnőm érkezéstől számítva 2,25 órán belül megszült!Nagy mázlija voltKép
Ja képzeld Mea!Azt mondta a doki hogy szerinte dec 18-19 körül fogant a babánk, akárcsak a tietekKépKép

Rokica!
Örülök hogy ilyen jóra fordultak a dolgok nálatokKépKép
Nagyon jókat írtál az Istvánkórházról, nekem is egy ilyenre lenne szükségem...nekem még fogalmam sincs hogy mit és hogyan is akarok...
Sajnálom hogy jön a hányoskorszakod, ezek szerint nem úszod meg??


Hízás!Képzeljétek a doki azt mondta hogy az én alkatommal 7-8 kg súlynövekedés lenne indokolt!KépKépKép
Hát ki vagyok én, Rubint Réka???Kép
Lányok én minimum a dupláját fogom produkálniKépKép
MinimumKép Ez gáz!

Minyu!
Jó, hogy jöttél, örülök neki...
Te sokkal többet tudsz már mint mi, mindig jól jön egy kis info a már megtapasztaltakról.....
Sőt meg is kérlek, maradj velünk...KépKép

Csillam!
Látod ma már milyen sokan vagyunk??
Gyere te isKépKép

Kép

Kép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron