Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A kis pöttöm már elmúlt egy éves! Milyen gyorsan elment ez az idő! Milyen lett? Bújós, anyás, hisztis, félős? Elvan egyedül is, vagy csak ha ott vagy vele? Hogy bírod ki egész nap vele? Hogy vagy Te?
Ha van kedvetek, beszélgessünk!
AndiKép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Andi,
most fedeztem fel ezt a topicot és hogy Te indítottad.
Az én Kislányom december 8-án született.
A Tied?

Üdv,
Kriszti

RECEPTEK: http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... sc&start=0

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Ha lehet csatlakozné hozzátok.
Az én kislányom szeptember utolsó napján született.Nekünk is Ő az első babánk a neve:Boglárka.
Egy kis örökmozgó, egész nap jön-megy szinte egy percre sem áll meg.Az alvásra szerintem sajnálja az időt, napközben egy óránál többet nem nagyon hajlandó aludni, de szerencsére azért az éjszakákat már átalussza, így hagy nekünk is egy kis pihenőt.
Sajnos nem nagyon szeret egyedül eljátszogatni, mindig foglalkozni kell vele, ha kiteszem a lábam a szobából rögtön jön utánam.Minden nagyon érdekli, szeret gyerekek között lenni viszont nem szeret már séta alatt a babakocsiban ücsörögni.
Most röviden ennyit magunkról, írjatok Ti is bővebben magatokról.Jó lenne ha többen csatlakoznának ehhez a fórumhoz is.

Sziasztok: ÁGI
 
 

 
 

Szia Kriszti, szia Ági!
Nagyon örülük nektek! Kezdő babnetes lévén próbálkoztam az új topik indítással, de nem is reméltem, hogy ilyen hamar lesz rá jelentkező.:-)
Az én kislányomat is Boglárkának hívják, és november 25-én született.
Ági! Amikor elolvastam amit leírtál, szinte kirázott a hideg a meglepetéstől, ugyanis olyan volt, mintha én írtam volna le minden szót!!!! Talán annyi kis különbséggel, hogy az én Bogám még nem minden éjjelt alszik át, de pont most szerencsénk volt, és este 10-től reggel 1/4 8-ig durmolt. Nappal viszont elvétve előfordul, hogy 2 órát is alszik, de persze csak akkor, ha az előző éjjel kicsit "gázos" volt.
Kriszti! Megnéztem az albumotokat a képekkel, nagyon aranyosak vagytok! Boga is hasonló alkatú kislány, mint Eszter, ő is így 13,5 hónaposan 9 kg körül van és kb. 74cm.
Ági! Rólatok is lehet majd képet nézni vhol? Látom, Te is kezdő vagy még, mint én.
Írjatok magatokról, hogy telnek a napjaitok?
üdv, Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi,
köszi az elismerő szavakat Kép.
Eszter nagy kópé csajszi már, ezt nem győzöm hangsúlyozni Kép.
Tegnapelőtt jött ki az 5. fogacska (bal felső egyes), szerencsére semmit nem vettünk észre az egészből - akár a többinél.
Sokan megkérdezik, hogy jár-e már. Mindig azt mondom, hogy még nem, de egyedül iszik pohárból és nagyon szépen eszik kanállal.
Én még szoptatok, a hozzátápival eléggé meggyűlt a bajunk.
De nem baj, csatlakozom a bölcsekhez: az érettségin már senki nem szopizott Kép.

Sétálni is nagyon szeret, csendbem szemlélődik és lelkesen kiabál, ha varjakat lát: kár, kár! Meg akkor is, ha repülőt. Akkor csak mutogat az égre.

Születése óta átaludta az éjszakákat, pár hónapja azonban 1-2 alkalommal fenn van. Szopi és alszik tovább a szobájában.

Most kezdett anyás lenni és bújós, aminek nagyon örülök, mert pár év és nem lehet majd magamhoz ölelni: minden más érdkes lesz Kép.

Ági,
Te hova valósi vagy?

Sajna ide nem tudok képet tenni, mert túl "nagyok" a képeink, de szándékozom egy új albumot indítani.

Nem akarok sok lenni!
Remélem, minél többen leszünk.

Kriszti

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Andi!Akkor a név kötelez alapon vannak a Bogik.
Van a ismeretségi körünkben is Bogi nevű baba, és nagyon hasonló természetű és mentalítású a két gyerek.
Nálunk viszonylag hasonlóan alakulnak a napok -pár hónapja-. Reggel kb.7h körül kelünk akkor még átjön a mi ágyunkba lustizni,utána reggeli, séta a boltba,ha olyan az idő egy kis játszóterezés aztán ebéd és alvás.Délutánonként "segít" pakolászni a lakásban, szoktunk játszóházba járni,sétálgatni,de természetesen néha szoktunk nyűglődni is, vannak napok amikor semmi nem tetszik neki.Este fél nyolc körül van fürdés, utána általában alvás is.
Bogi most kb.10 kg, és 86-os ruhákat hord, hogy pontosan hány centi azt nem tudom.

Kriszti!Én is megnéztem az albumotokat,nagyon aranyosak vagytok.

Most megyek, hiányol a család, majd este jövök addig is egy kép Bogiról:Kép
 
 


Kriszti,
Boginak most jött ki a 13. foga.Szerencsére Ő is elég jól viselte, napközben szokott nyüglődni miatta, de az estéket jól átaludta.Nálunk a dentinox nem használt,panadolt szoktam neki adni lefekvés elött.
Egyéves szülinapjára indult el.Enni nem igazán tud még kanállal, az ivás már megyeget.Oltári maszatolást hajt végre minden egyes evésnél.Bogi már nem szopizik, lényegében mindenevő, persze csak annyira amennyire ilyen korban lehet.Bár nem igazán jó evő a csajszi.
Séta közben mi a kutyusokat keressük, édesen ugat nekik vissza.

Még jövök
 
 


Sziasztok!

Ági! Nagyon ari a Bogitok! Élvezte a karácsonyt? Nem garázdálkodott a karácsonyfán?
És Eszter?

A mi Bogánk 8 fogú. Nagyon sokáig volt az első négy, azt hittem nem is lesz több Kép. Aztán a szülinapja előtt néhány héttel beindult és 2 hét alatt kinövesztett hármat. Rájuk még kb két hétre meg meglett a nyolcadik is. Anyósom egy barátnőjének az unokájának meg 14 hónaposan jött ki az első! Tök furcsa! Pedig nem is szopott, csak 1 hónapot. Általában azt szokták mondani, hogy amelyik baba sokáig szopik, annak később nőnek ki a fogai.
Nálunk az elindulás kb 11 hónapos korában kezdődött. Most meg már néha kergetőzünk is a lakásban, mert úgy fut előlem mint a nyúl, ha valamit lenyúlt és el akarom tőle venni. Kép Ma például egy pzs-t, amit utána cafatokra tépett. Kép
Viszont az evés-ivással mi még nagyon hadilábon állunk. A cumisüveget imádja. Mostanában próbálom rászoktatni a csőröspohárra. Csőrrel már alakul egyedül is, de az nélkül még egy egész konyharuhát vagy rongypelust eláztat úgyis, ha én próbálom itatni. Inkább rágja a pohár szélét. Az evést is mostanában probálom tanítani neki, kétkanalas modszerrel, de inkább nekem adja az övét is, vagy kopogtatja a kanállal a tálka alját. Bánja kánya, majd megtanulja.
Kriszti! Mit jelent, hogy a hozzátápival meggyűlt a bajotok? Sokszor szopik még? Hogyan tanítottad meg kanalazni?
Ági! Ezek szerint a Boglárkák abban is hasonlítanak, hogy nem jó evők. Mi csajszink köpköd is. Szörnyen. Ez több dolgot is jelent. Lehet, hogy nem ízlik a kaja, de az is lehet, hogy nem éhes, vagy ha kaja nincs is a közelben, de valami nagyon nem tetszik, akkor is előszeretettel csinálja. Mi meg a párommal kiakadunk tőle. Volt már, hogy nemcsak a kiscsajra, hanem magamra is partedlit kellett tegyek, mert egy etetés, egy ruha - nekem - szitu volt.
Nálunk is a kutyák a favoritok, persze azért mert a sajátunk is szokott ugatni (ugye milyen érdekes?), és anyósom mindig azt játszotta Bogával, hogy odamentek az ajtóhoz, ahonnan lehet látni a Rexit, és kiabálta neki, hogy "NEM mész a helyedre Rexi!?" Ebből a Boga megtanulta, hogy "EM!?" Így ha kutyát hall ugatni mindig ezt mondja: EM?!
Ja, nem is írtam még, hogy mi járunk úszni a kiscsajjal. A játékos részeit nagyon szereti, de a víz alá merüléseket utálja.
Na befejezem, mára ennyi.

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Boginak nagyon tetszett a karácsonyfa.Szerencsére nem rángatta, csak a gömbökhöz érintette a kezét, és már el is kapta onnan.Lehet, hogy félt egy kicsit.Viszont sajna rákapott a szaloncukorra.Mi már évek óta nem rakjuk fel a fára, hanem a fa alá kerül egy kis szánkóba, hát először a polcra kellett felrakni, utána meg be a szekrénybe, mert mindig azt akarta enni.Aztán meg állandóan húzott minket a szekrényhez mutogatta, és mondogatta:mámá-mámá
Most meg küzdünk, hogy leszoktassuk a nasiról.
Bogi 9 hónaposan kezdte el növeszteni a fogacskáit, de mára már elég szépen tele a szája.
Ja amúgy tegnap este bontottuk le a fát, ma reggel persze kereste szegénykém, látszott rajta, hogy szomorú volt, többször mutogatott a sarokba a nap folyamán.
Nálatok a gyerkőcök probálkoznak már a beszéddel?
Bogica még csak pár szót tud mondani: anya(ezt nagyon szépen mondja),áda=apa,mama,ama=alma,nene=néni, és persze a vaú=kutya.

Kriszti,
Tegnap akartam még írni,hogy fehérváron lakunk.

Most mennem kell.
 
 


Sziasztok!
Ennek a topiknak nagyon örülők úgyan is nekem 2003,11,08 születet a kislányom mellete van egy 7,5éves kisfiam is.Fanni az én pici lányom a mai naig nem alszik át egy éjszakát semm folyamatosan van ,hogy csak egyszer de van ,hogy háromszor felkell.A napközbeni alvások is változok van ,hogy csak össz vissz a fél órát alszik 10hónapos korába elindult azota nincs pihi 6 hónaposan kijőtt az első nyolc foga megszenvedtünk vele most az utobbi két hétbe pedig kijőtt két hátsofoga.Beszéd az nálunk ugy mükődik ,hogy mindenre mamát mond ja és mi káposztásiak vagyunk és ti.Egyenlőre ennyi remélem még beszélünk.

sziasztok Zsuzsi
 


Bocsi!


Mikor kiléptem csak akkor néztem ,hogy ti első babások vagytok akkor én neis kotnyeleskedjek itt.
 


Bocsi!":-)"

Mikor kiléptem csak akkor vettem észre hogy ti első babások vagytok igazábol én csak azt néztem hogy egyidősek a gyerekek és atöbbi topikba már őssze szokot mamák vannak azért gondltam hogy ide belépek itt mindenki uj .
 


Bocsi!

Kilépéskor vettem észre hogy ti elsőbabások vagytok pedig ugy őrültem hogy egy új topik amibe én is beférek.
 


Oké! Én mára lelővőm magam ugyan is az előbb egyiket semm akkarta feltőlteni a gép ezért irtam le háromszor.Szép kis bemutatkozás mégegyszer bocsi.
 


Szuzsoka,

most csak annyi: no ne má.Gyere Te is,legalább lesz közöttünk egy tapasztaltabb kismami is.
Egy ideje olvasó üzemmódban vagyok Én is itt a babaneten, de nem akartam összeszokott társaságba lépni.Nem láttam esélyt a felzárkózásra.
 
 


Sziasztok!

A felettetek lévő topikba is éppen 2003 nov-i és dec-i 1. babás anyukák írnak nagyrészt. Nyugodtan átjöhettek, vagy én is jövök néha hozzátokKép
Enyém lányka Dorka és 2003.11.02-én született.

Ági,
irigykedek ám rád hogy a lányod szépen mondja az ANYÁT, az enyém még sehogy sem, bezzeg az APÁT igenKép

Krisz

Krisz
 


Bocsesz, az alattatok lévő korosztályos topikot akartam írniKép

Krisz
 


Sziasztok!

Zsuzsi! Üdv. köztünk, simán beleférsz! Kép
Krisz! Köszi az invitálást a másikba, de én is úgy éreztem, mint Ági, hogy ti már nagyon jól ismeritek egymást, össze is jártok, ha jól olvastam. Meg az a topik egy kicsit tágabb korhatárt is adott, nem mintha ez számítana..., csak nyökögök. Kép Szerintem olvassunk-írjunk mindkettőbe, hátha a végén egymásra találunk!
Többiek! Mit szóltok?

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Elöszőr is köszi másodszor pedig tők egyetértek azzal amit más topikokról irtatok.Mellesleg Fanni olyan mintha első gyerek lenne ugyanis olyan problémákkal kellet megküzdenünk amik a Ricsinél egyáltalán nem voltak pl.Fanni kéthónapig csak kézben volt el éjjel nappal Ricsi elsőperctől kezdve kiságyba volt.Evés Ricsivel ahogy a nagykőnyvbe meg van irva úgy tőrtént Fanni inkáb nem is beszélek róla sokszor beszélgetük már a férjemmel ha Fanni lett volna tényleg az első gyerek lehet, hogy nem vállaltunk volna mégegyet.Na most mennem kell Ricsivel tanulok Fanni meg folyamatosan nyafog itt melletem.Kép


Zsuzsi
 


Hali Csajok!

Ma nagyon kellemes idő volt.Voltunk kétszer is sétálni Bogival.Ebből kifolyólag úszik is az egész lakás.Úgy érzem, hogy soha nem jutok egyről a kettőre.Sajna elég rendmániás vagyok, és az "induló" lakásból lelkiproblémát csinálok.Hiába mondják,hogy nem kellene foglalkoznom vele,de.....

Krisz,
köszi az invitálást, de gyere inkább Te ide hozzánk ,is, had bővüljön a kis csapatunk.
Lehet bíz ám irigykedni.Ismerős kismamik is szokták mondani hogy háládatlan gyermek, hát nem azt mondja először, hogy apa.Úgy örülők, hogy Bogi anyát fejlesztette először tökéletesre.Apa duzzog is érte.

Szuszoka,
ha nem bántalak meg vele, akkor megkérdezném, hogyhogy ekkora a korkülönbség? Nem lehet könnyű egyszerre a fiaddal tanulni is, meg lánykádat szórakoztatni is.Mi is szeretnénk tesót a Boginak, de jelen pillanatban nem tudom elképzelni, hogy még egy gyerkőc lógjon rajtam.Talán ha elérjük az óvodáskort?Bár gondolom akár mekkora a korkülönbség anyának lenni nem könnyű,de nagyon-nagyon jó dolog.

Természetesen Bogi most is itt lóg rajtam,egyébként ezt a hsz. másodszor írtam mert az elöbb valahogy kikapcsolta a gépet.....

Ági
 
 


Sziasztok!


Van tizpercem gyors leszek Fannit most raktam ágyba mert mára már sok volt nem nagyon örül neki de ez van fiam egy óra mulva jönn haza foci edzésen van apával.És mindjárt állok neki vasalniKépKép.


Ági,
betegesen rendmániás vagyok én is ha egy szöszpét megláttok valahol örjöngők nevetni fogtok de már a Fanni is szedi a földről a szöszpét.Korkülönbség úgy alakult ki,hogy annak ideén albérletbe laktunk igy egy jó darabig nem mertünk még egy gyereket bevállalni.2002-ben vettük meg ezt a lakást ami hármunknak tőkéletes volt és akkor volt végre lakás gondoltuk most már nem kell sporolgatni utazgatunk stb,ja és Ricsi nem akkart kistestvért és akkor jőtt amire egyáltalán nem számitotunk becsuszot Fanni a férjem első perctől boldog volt Ricsinek annyi volt a kikőtése ,hogy fiu legyenKép,én pár hétig olyan depis voltam úgyan is a munkahelyemen akkor neveztek ki főpénztárosnak amire én nagyon vágytam már DE MOST MÁR IGY VAGYOK BOLDOG HOGY VAN KÉT GYEREKEM többet ér bárminél.
Most már huzok vasalni.

Jó éjt!
 


Jó estét!

Szuszoka,
Bogim is olyan aranyos, amikor talál valamit a földön rögtön hozza megmutatni.Pöttömnek mindent bevett a szájába. Ez nyáron volt nagyon rossz, mert a babakocsiban már nem szeretett, ha kivettem, akkor mászás közben amit talált mindent tett be a szájába.Szerencsére leszokott róla.
Jaj nekem is ez a vasalás a mumusom -van egyáltalán aki szeret?- Küldhetnél egy kis energiát hozzá.Mindig megfogadom, hogy rögtön elvasalok száradás után,de már csak akkor állok neki mikor kidől a szekrény oldala a kupactól.

Na lépek Én is.
 
 


Lányok,
nem vesztem el, jövök majd csak el vagyok havazva Kép.

És folyamatosan sz@rakodik a babanetem, mert elszáll, amiket írok (egy másik topicba is szoktam).

Kriszti

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Nekem is vasalnom kell! Kép És Bogával az ölemben amúgy is nehéz írni, mert mindig elnyomkodja.! Nagyon hideg van kint! Mi szerintem tavaszig ki se fogjuk dugni az orrunkat! brrrrr Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Halihó!


Borzaszto éjszakánk volt Fanni úgy nézki megint szedved valamelyik fogával félóránként felsirt nem is nagyon lehetet megvigasztalni kettőkor kivetük magunk közé de utána sem volt jobb a helyzet nem is akkar enni.Most elkezdtem adni neki a Nurofent nektek nincs valami őtletetek a fogzásra hu nagyon nagyon hideg van.
 


Jó reggelt!

Probálok a gyerekekről képet felrakni.Kép
 


Na mégegyet rakok fől mert az előzőn Ricsi nézet ide a mostanin meg Fanni néz ide már mint amikor fényképeztem őket.Kép
 


Zsuzsi,
üdv köztünk, alakul a kis csapatunk Kép.
Én fogzásra homeopátis bogyót adok Eszternek, általában 5 db-ot, amit szépen elszopogat. A neve: Chamomilla, patikában meg tudod venni. Többen próbálták, eddig mindenkinek bejött.

Ági,
Bogid nagyon édes és ügyesen beszél Kép.
Én szeretek vasalni!!! Komolyan. Mióta Eszter áll, mindig a vasalódeszkába kapaszkodik. Úgyhogy már nem olyan élvezet, csak ha emberem itthon van.
A gépen lógás nálunk is megy, mintha féltékeny lenne a számítógépre. Ideülök és már aka is jönni Kép.
Mondjuk azért igyekszem akkor gépezni, amikor ő alszik.

Andi,
szerencsére a karácsonyfa nyugiban volt, megnéztük a gömböket és csak mosoly volt, amikor meglátta magát benne Kép.
Eszter még szopizik, naponta 4 alkalommal - bár inkább már csak az élvezetért, mert a reggeli szopi után is megevett egy szilvalekváros kenyeret (házi, bio Kép) meg 2 kisebb mandarint.
Kanalazás: mindig velünk eszik, anno a bébihordozóban mi már kivittük magunkkal enni, látta, elleste. Azért nem egyedül és olyan ügyesen, de korosztályához képest nagyon frankón.
Későn kezdtük el a hozzátápit - a gyerekorvos 5 hós kortól mondta, h lehet kóstoltatni. Én meg úgy tudtam, h 6 hós koráig kizárólag anyatej (ha van a ciciben), ezért nem is adtam Neki ízeket, csak kb. 7 hós korától.
Most volt egy tüszős mandulagyulája és adok vitamint is: Polivitaplex juniort. Szerencsére ettől az étvágya is jobb.
Szed még krauterblood nevű vasat (természetes, gyógynövényekből), Cebion cseppeket hozzá, valamint folsavat.
Jövő héttől pedig elkezdjük még az Echinacea homeos bogyókat is.

Bocs, ha sok voltam

Kriszti

Kép

Kép
 


Sziasztok,

Szuszoka nagyon édesek a csemetéid,Fannidnak milyen szőke fürtjei vannak(tán festi?-persze ez poén akart lenni-).
Tegnap nagyon rossz napunk volt.Délelött még úgy ahogy birtam Bogival,de természetesen éppen, hogy letettem aludni, ebéd után,a kedves védőnő felcsöngette.Kérdem én minek jön alvásidőben?Ebből kifolyólag Bogimnak sikerült kemény fél órát aludnia.Poén az egészben,hogy amikor meglátta a kisírt álmos fejecskéjét, és megtudta, hogy most riadt föl a csengőre,be sem jött, mondta próbáljam visszaaltatni, igazából semmi különöset nem akart.Persze nem lett sem akkor, sem késöbb a nap folyamán visszaalvás.Így a délután végig hisztisen alakult.Este fél kilencre lett csend.

Szuszoka úgy látom a képeken, hogy Fanninak sincs fülbevelója.Bogimnak sincs, de most gondolkodóban vagyok fülbevaló ügyben.A családom egy része támogatja, mások ellenzik,hogy manapság már ki lehet lövetni bármikor amikor majd akarja.Meg majd az óviban játék hevében nehogy sérülédt okozzon.Hát tanácstalan vagyok.
Andi,Eszteranyu.Krisz nálatok van?
Voltatok ma már kint? Mi már voltunk.Bogi egyfolytában a cipőjéről akarta a havat lekotorni.Nem igazán tetszett neki első nekifutásra.

Na megyek ÉN is ebédelek vmit:
Ági
 
 


Kriszti,
Még megvan a vasalnivaló kupacom a szekrényben?Enni inni adok.
Na komolyra fordítva, Te hogyan adod a polivitaplexet? Igaz nekünk vitacolanunk van, de Bogi nem hajlandó bevenni.Ez is szirup.Próbáltam már mindenbe beletenni, meg simán adni is, de sikertelen.A cebiont Én is adom.Bogi náthás volt két héttel ezelött,akkor coryzaliet adtam szépen rendbejött.Most megelőzésnek adnék oscillococcinumot,de nem tudom, hogy kell adagolni.Azt írja egy adag hetente, de az egy adagban van egy csomó pici, azt kell elosztani egy hétre, vagy netán azt egyszerre beadni?Bocs, lehet, hogy nagy butaságot kérdeztem , de nem tudom.
Ági
 
 


Sziasztok!

Kriszti,
Ezt a krauterblood, vasat hol lehet kapni? A doki ajánlotta vagy magadtól adod neki?

Nálunk éppen csend van, de Dorka is elrángat a szgép elöl, vagy Ő akar ideülniKép végülis ezt látjaKép

Zsuzsi,
neked is milyen szép szöszi csajod vanKép

Fülbevaló témára én tuti nem akarok egy jó darabig, max az oviban vagy suliban látja a többieken és neki is kellene akkor kap egyetKép
Addig amíg Ő nem akarja én nem fogomKép

Kép

Krisz

Krisz
 


Sziasztok!

Én nagyon nem vagyok hozzáértő, ezekkel a bogyókkal meg gyogyókkal kapcsolatban! Én még a lázcsillapító kúpon és napi egy csepp vigantolon kívűl semmit nem adtam a gyerkőcnek. Mondjuk enyhe megfázáson kívül baja se volt még. (KOP_KOP_KOP) Rosszul teszem? Világosítsatok mán föl lécci!! Kép Melyik mire való?
Zsuzsi! Tényleg nagyon édik a csemetéid!
Krisz! Nagyon huncut szeme van a kiscsajnak!!! Kép
Fülbevalóról annyit, hogy VAN. Eredetileg én sem akartam, de anyósomtól azt kapta Boga, mikor megszületett. Na nem pont ezért lett, hanem azért mert még a kórházban rábeszéltek. Az egyik nővérke kérdezte hazaindulásunk napján - Boga 3 napos volt -, hogy nem szeretnénk-e fülbevalót betetetni, én meg hebegtem, hogy hát nem is tudom. Aztán azt mondta, hogy így biztosan megszokja és nem fogja piszkálni, ellentétben ha nagyobbacska korában rakatom be neki, akkor biztos mindig ott nyúlkál majd. Legalábbis amíg az újdonság "varázsa" el nem múlik. Ez a mi történetünk, így már a kórházból fülbevalósan jöttünk haza, és nem bántam meg. Semmi problémánk nem volt azóta se vele. Persze, ha a körülmények nem így alakultak volna, valószínűleg még most se lenne. Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szisztok!

ha nem gond énis csatlakoznék hozzátok!Nekem egy Flora nevű fantasztikus aproságom van aki hihetetlenül furfangos ,csalafinta csaj és igazi nő öltözködés sminkelés és baba altatás ezerrel megy nála
Flora 2003 11.11-én született ma már egy 10.é5 kilos 80 cm-es bogárka
nekünk még csak két fogunk van az is most jott kineki jan7-8-án. nagyon örülütnk nekiKép

mi Krisszel ismerjük egymást.
a gyerkőcök csudaszépek
az én csajomról is egy kép

Kép

sziasztok
enci
 
 


Sziasztok,

sajna ilyen még nem volt, de teljesen el vagyok havazva és egyszerűen nem tudok ideülni.
Most apa játszik Eszterrel, kértem 10 percet fürcsi előtt, hogy írhassak.

A Lányok nagyok édesek - a férfiú is Kép.

Ági,
nem szokott bejelentkezni a védőnő? Ez azért durva, hogy csak úgy becsönget.
Nekünk kaputelefonunk van és ha Eszter alszik, én mindig melléteszem - így nem csöng. Ha valaki akar valamit, akkor jön később.
Akit várok, az meg tudja, hogy a mobilra csenget egyet és lemegyek ajtót nyitni.
Fülbevaló,
Eszternek sincs, a kórházban azt javasoltak, hogy 3 hós koráig nincs kialakulva a fülcimpa, ha nem sürgős, várjunk egy kicsit.
Vártunk - várunk - el is maradt. Mindig megbeszéljük, hogy jövő hónapban Kép.
Hó,
az mi????? Kép
Szegeden ezen a télen basszus nem esett még hó!!!
Irigyellek Benneteket. A szánkónk ott áll szűzen Kép.
MEGYEK VASALNI Kép.
Polivitaplex-
rázza a hodeg szegénykémet, amikor adom be, ma már egyáltalán nem volt hajlandó meginni. Ezért fecskendőbe felszívtam és beleadagoltam a szájába.
Oscillo,
én is úgy olvastam, hogy hetente 1 dózis, de nekem is megas a szöveg. Kérdezd meg a patikában. Ha nem megy, itt Szegeden van a Sas Patika, ott van kimondott homeós gyógyszerész, aki segíteni tud.

Krisz,
rosszul írtam bocsi: Krauterblut.
1 éves vérvizsgálaton derült ki, hogy Eszterem vashiányos. A drnő tudja, hogy nem szívesen adok Neki gyógyszert, ezért javasolta ezt a készítményt. Nem olyan gázos az íze Kép.
Nektek is kellene szedni?

Andi,
szerencsés vagy, hogy semmi ilyen trutyit nem kell szednetek! Azt mondják, az anyatejes babák nagy százaléka vashiányos.
Nekem az a felháborító, hogy a szülés óta 1 vérvételem volt (a kórházban), azóta én le vagyok tojva. Közben lehet, hogy olyan vitaminhiányom van, ami ártalmas.

Enci,
nem semmi, hogy olyen későn jöttek ki a fogacskák! Gondolom, tele volt a hócipőd már a kérdésekkel: "mennyi foga van már?" Kép.

Lányok,
Babócáitok mióta járnak?
Mikor ültek fel?
Mikortól másztak?
Első fog?

Jó éjt!

Kriszti

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Eszteranyu
köszi a hombogyo ötleteket kiprobáljuk gépezés nálunk is ugy müködik ha nincs itt a Fanni.

Kamagi
nekünk van fülbevalonkKép a kórházba teték be

Krisszie
tényleg tiszta huncut a picurod szeme pofija

Renci
Üdv itt és sokat szenvedtetek mig ez akét fog kijőtt.
 


Sziasztok,

köszi szépen, tényleg nagyon kópé a csajKép

Kriszti,
kösziKép Dorkának még nem volt vérvétel soha. De sztem valszeg vérszegény lehet, mert ez öröklődik és én is az vagyok.
Igazából ezt a Krauterblutot magamnak gondoltam mert nem bírok szedni semmilyen vasat. Vagy ez konkrétan gyerekeknek való?

Ezek nehéz kérdésekKép
1. fog 6hósan
1. lépések kézenfogva 9,5 hósan
1. lépéseket egyedül 11hós kora előtt nem sokkal tette megKép

Krisz

Krisz
 


Sziasztok!

Ma csak az ebéd elhozataláig dugtuk ki az orrunkat,de az éppen elég is volt.Brrr nagyon hideg van.

Enci,
szia.Te lánykád is tündéri.Az unokabátyámék kéthetes kislányának is Flóra a neve.Nagyon szép név.Jól összejöttek eddig itt, a lányos kismamik.Ricsi taratja a frontot.

Nálunk a védőnő soha nem jelentkezett be ellőre.Igaz a közel másfél év alatt talán ha öttször jött.
Nem tudom mitévő legyek, Bogim nem hajlandó egy óránál többet aludni napközben.Ez szerintem nagyon kevés, amit abból is látok,hogy hattól megy a nyügi ezerrel.Igaz, hogy álltalában nyolckor már alszik, de reggel fél hétkor kel.Látom rajta,hogy kevés neki az alvás, és napközben vannak olyan időszakok amikor majdnam elalszik, de ahogy vízszintesbe teszem,már áll is föl, és sír.
Nálatok hogyan alakulnak az alvásidők?Lehet, hogy Én erőltetem az alvást.
Most csak ennyi voltam mert megint megy a kiabálás,
a lestrapált :Ági
 
 


Sziasztok !

Mindenek előtt: ÜDV a kis csapatunkban, Enci! Te is az "alattunk levő topikból" jöttél, mint Krisz?
Boga első foga 7 hónaposan bújt ki, bár már 2 hónapos kora óta úgy nyáladzott, hogy hamarabbra vártam.
Egyedül ülni és hátrafelé mászni 8 hónaposan sikerült először. Egyedül FELülni és előrefelé mászni pedig 9 hónaposan, Kép, mint ahogy felállni is. Utána 10 hónaposan kapaszkodva ment, 11 hónaposan pedig önállóan.
Na ne higgyétek, hogy ez teljesen fejből ment! Puskáztam! Kép

Mi is a Havat várjuk, mert még nálunk is csak a szobában használhattuk Boga karácsonyra kapott szánkóját!! :o

üdv, Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Fanni csicsil éppen Ricsi pedig tanul úgy hogy lopott őt percem
Ági,
szerintem ezeket a gyerekeket abba a születési periodusba igy programozták még ha őssze estek akkor se aludjatok ki birja tovább te vagy anya cimszóvalKépKép

Andi,
de rendes voltál te felirtad a dolgokat én is annnyiszor készültem de elmaradt most meg annyira nehezen tudok vissza emlékezni

első fogak egyszere négy 6hó
mászás ülés 7-8hó
állás kapaszkodva menés 9hó
első lépések egyedül 10hó

nálunk az előbb valami hóféle szemerkélt de várhatna estig mert még délután megyek el a gyerekkel

Zsuzsi
 


Sziasztok!

Kriszti,
Bogi egy éves kora elött két héttel még csak álldogált.Azt hittem, hogy nem fog elindulni szülinapjára.Aztán ez a két hét elég volt arra, hogy teljesen megtanuljon menni.Egyik nap egy-két lépést tett meg, köv. nap már egyfolytában menni akart.
Mászni, felülni 8 hónapos kora után rögtön.
Felállni kapaszkodva 9 hónapos kora után rögtö.
Állni egyedül kapaszkodás nélkül 10 hónapos kora után rögtön.Azért írtam, hogy rögtön,mert érdekesen hófordulókon produkált mindig valami újat.Ja, és a fogunkat először 9 hónaposan növesztettük.
Én is probáltam már fecskendőből beadni Boginak a szirupot, de így is visszalökte.Hála isten szereti a gyümölcsöket, így azokat nyomatom neki ezerrel.
Ti miket adtok reggelire meg uzsira?Úgy érzem, hogy Mi elég egyhangúan eszünk.Vajas,májkrémes kenyer,sajt-ezt mindenhez megenné Bogi-lightos felvágott ozt ennyi a repertoár.A tejtermékeket nem annyira szereti,kivéve sajt, tejszelet meg túrórudi.
Azért nálunk sem esett ám akkora hó.Csak úgy mutatóba.Már nincs is belőle semmi.

Most itt van anyukám, Bogizik egy kicsit.

Andi,
Esküszöm mondom, hogy Bogim is hátrafelé mászott nagyon sokáig.Nem győzte a párom négykézláb mutogatni, hogy hogyan kell előrefelé haladni.De akkora öröm volt mikor megindult előre, hogy elfelejtettem feljegyezni az idejét.

Szuszoka,
bocsi a fülbevalóért.

Még talán jövök ma:Ági
 
 


Krisszie & Enci,
a másik topikban megsasoltam a csúcstalálkozót.
Tökre édik a csajcik.

Na tényleg léptem, lassan fürcsi meg a többi.
 
 


Halihó!

Hova lettek ma sehol senki mindenkit elhavazot a munka Fancsival mi is elmentük reggel vásárol utána takaritás főzés volt a program Fancsi ma nagyon rendes volt egész délelőtt jól elvolt és én nyugodtan tudtam csinálni a dolgom.Most meg már alszik napok otta úgy alszik el ,hogy nem akkar tápszert inni őtkor evett utoljára és azzal le is feküdt semmit nem kért jo mondjuk reggelig igy is kibirja csak nekem egy kicsit furcsa.Na megyek Barátok közt nézni

Jó éjt
 


Halihó!

Az előbb irtam már egy pár sort de elszállt hogy -hogy ma senki nem volt én reggel Fannival bevásároltam utána takaritás főzés ja és Fanni ügyesen elvolt és én tudtam nyugodtan csinálni a dolgom most megyek Barátok köztöt nézni.

Jó éjt
 


Szuszoka,

Én elvileg voltam, de láttam,hogy sehol senki, magammal meg beszélgetek eleget amúgy, itt már nem akartam.Na ezt jól megaszontam.
Fannit beteszed járókába vagy kiságyba napközben?
Probálkoztam Boginál azzal, hogy kiságyba teszem a játékaival együtt,de hatalmas ordítások után mindig megsajnálom és kiveszem.Ő pedig magában abszolut nem tud egy kicsit sem ellenni.Rögtön jön utánam.A konyha összepakolása alatt beteszem az etetőszékbe, de kb. három perc után ott is elkezd nyüzizni.Igaz kajolás alatt sem bír megülni a popóján tovább.Lehet, hogy a mászása megkezdésekor engettem túl sok szabad teret,bejárható volt számára az egész lakás.
Szoktad nézi a Barátok közt?
Mi is ha tudjuk mindig megnézzük.
Tápszerből a Bogim is kevesebbet iszik meg már esténként.Le is csökkentettem az adagot.
Na megyek,még benézek háta jár erre valaki.
Hééé csajok...........
 
 


Sziasztok!

Először is bevallom, hogy nem olvastam végig a leveleiteket, mert ahoz már egy kicsit késő van. Viszont gondoltam írok nektek, ugyanis mi is ebbe a csapatba tartozunk (mármint egyelőre a témát illetően :-)). Az én kisfiam 2003. okt. 24-én született. Marcinak hívják.

Megígérem bepótolom az elmaradt olvasást és újra jelentkezem.

Most megyek és beesem az ágyba. A péntek nálunk mindig macerás nap.

Jó éjt mindenkinek,
Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Vacilláltam egy ideje, hogy írjak-e ide, mert nem biztos, hogy be tudok vállalni egy pörgős topikot Kép, a miénk, eggyel lejjebb, nem valami pörgős, jól lehet követni Kép. De azért bejelentkezem, bár nem biztos, hogy jövök rendszeresen, de azért párnaponta biztosan. Még nem olvastam teljesen vissza, de igyekszem kiismerni magam majd köztetek Kép.

Rólunk: enyém fiam 2003. november 6-án született Budapesten a kettes női klinikán. Jó magas jógyermek, a születési hossza 58 cm volt, most közel tizenöt hósan majdnem kilencven centi - most nem tudom pontosan, de majd ma megmérem, olyan 88 körül lehet. Ehhez elég vékony testalkatú - bár a születési gebeségét hamar kinőtte és pufók baba volt, de aztán jól megnyúlt mostanra. Elindulni karácsonykor indult, kézenfogva már hónapokkal előtte, de még most is el-elveszti az egyensúlyát. Tizenkét foga van, hat jött ki nyolchónapos korában két hét alatt, hat pedig most december-januárban három hét alatt. Csak pár szót mond felnőttül, víz, anya, gyere (gye-e, vagy gyele), cici Kép, ez, az állatok közül pedig csak a halacska (tátogás) és a bari (be) mond valamit eddig, a többinél várakozásteljesen néz rám. De mindent mutogat, hogy mi az. (Nem a mutatóujjával, mert azt nem hajlandó használni, hanem a tenyerével.) Kedvenc játékai bármilyen labda, a teherautója és egy öreg kordbársony elefánt. És bár keveset beszél, érteni nagyon sok mindent ért, néha én is elképedek rajta, mennyit. Az étvágya változó, van, hogy hetekig szinte semmit sem eszik anyatejen kívül, éppen most is ez van, mert beteg, de máskor elképesztő étvágya van.

No, ennyi dióhéjban.
Fulescsacsi
 


sziasztok!

huhaa jo nagy a forgalom szerncsere. igyekszem majd átolvasniKép most gyorsan egy kis irás kaja előtt(csaj alszik)

én már nagyon aggodtam,hogy nincs foga egy ideig viccelődtem, hogy lassan protkora kell költeni de miután elmult egy éves és fog sehol már kezdtem tényleg aggodni. de gondoltam csak kijön egyszer. pedig erőss csontu gyerkőc kácium hiánya nem hiszem, hogy lenne.amugy a dokinénik már 3 hos kora ota mondta, hogy hoyg megvan duzzadva mindjárt kijön. de amugy tenyleg megvoltakKép

Andi!

igen én irok a lenti topikba meg a alkohelyszerintibe is és mindkét helyről ismerem Krisszit. egymáshoz közel islakunk szerencséreKép

sziasztok
Enci
nekem most karácxsonykor kedzett el teljesen onnáloan járni(13 hos)de már 11 hos kora ota megy kézenfogva illetve teljesen egyedül tolta a babakocsiját. aztán mikuláskor egyszecsak odasétált az apjához az agyától 2-3 lépést tett. és 23-án estétől megy egyedül azotra négykézláb szinte sosincs.
 
 


Sziasztok!

Először is üdv a nálunk újaknak! ÉS végre fiús anyukák is beléptek közénk, lehet fiúzni a kiscsajoknak. Kép Brigi, Fcs! Nagyon édik a srácok! Fcs! Szabolcs vagy Gergő a gyermek? Van még bőven tejed a fentiek szerint. Ez tök jó. Kis srácnak mi a baja? Remélem csak az enyhébb téli betegségek egyike!
Hát igen a péntek nálunk is nagyon zűrösre sikeredett, azé nem is írtam, csak reggel bekukkantottam, de Boga (ölemben ülve) azt is alig hagyta. Kép Mióta ilyen mocsok szél fúj, rosszul alszik éjjel. Tegnap és előtte is 3x kelt, ami őt is és engem is megviselt. (Előtte már jó egy hétig sikerült csak 1x ébredni éjjel.) Ráadásul tegnap este ő se akart vacsorázni (hasonlóan Fancsihoz), majdnem a fejemre borította a tejpépet, amin be is pipultam, így csak egy majnem teljes üveg híg tea után tudott megnyugodni és elaludni. Ebből meg következett, hogy az éjjeli 3. ébredésnél (1/2 2 körül) elhűlve tapasztaltam, hogy teljesen átázott/ kifolyt a pelusa, és csupa pisi az egész oldala. Már előre féltem, hogy jön az ordítás, nem visszaalvás, stb, de képzeljétek el, az én kis pöttömöm milyen ügyes volt! Hozzám bújva csöndben megvárta, amíg apuci hozta a cserecuccot. Utána nyugodtan tűrte a vetkőztetést, törölgetést, öltöztetést, kicsit még beszélgetett is közben. Utána picit játszottunk a nyuszijával, majd szopizott egy pár percet, végül pedig minden nyafi nélkül hozzámbújva elaludt!!! Majd elolvadtam tőle!!
Most az jutott eszembe, hogy lehet hogy azért volt így mert megijedt attól, hogy nedves lett a ruhája, és talán azt hitte hogy rosszat csinált?! Nem tudom. De csak az olyan anyuka tudja ezt igazán átélni, akinek a gyermeke kizárólagosan cicin, vagy cumisüvegen tudott eddig elaludni, mint ahogy Boga.
A beszédről még egy pár szót. (BOCs, ha nagyon sok vagyok!!!!) 1-2hete Boga beindult e téren. Eddig nem nagyon mondott semmit. Mostmár megy: em/nem, aja/anya, papa/apa, ezek hol így hol úgy sikerülnek; ezen kívűl: Gergő (R nélkül, de mégis mintha lenne ott valami!), pityapa/pityu=pizsama/pizsu; bugyi, kuka, baba, mama; az állat(hang)okkal kapcsolatban: szisz=cica, bú=boci, bum=maci, zzzz=légy, gyí=paci, bee=birka, bár néha búúzni szokott ennek is Kép, na és persze a haltátogás profin. Ja ma reggel meglepődtem, mert mindig a reggelinél adom neki az egy csepp vigantolt, és mondani is szoktam neki, erre ma ő mondta! Na nem azt hogy vigantol, hanem hogy "csepp". Kép
Na most már írjatok Ti! Én eldugulok! Megyünk úszni a kis hófehérfókával!
üdv, Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Andi! Szabolcsnak hívjuk, néha Gergőzöm, főleg ha huncutkodik Kép. Van tejem, bár sokszor csak cumizgatja a cicit, de most elég sok a rendes szopi is, valami böjt, vagy ilyesmi lehet nála. Egyszer - kb 10-11 hós volt - hat hétig csak szopott, már tiszta para voltam, és kiderült, hogy így is heti 100-120 grammot hízott, azóta nem aggódom, ha ilyesmi van. Nyavalya: torok és gégegyuszi, sok takony, köhögés, láz - már nincs szerencsére, de három napig elég magas volt -, a torka is fájt, ráadául hat foga jön egyszerre, hát nem csodállom, ha nem eszik... A szörnyű kanalas gyogyók miatt meg teljes kanálundora van, semmit sem fogad el kanálból, sajna villáról se, és kézből is csak keveset, inkább maga eszik, de az sem sok. A betegség első napjaiban ő is ébredt éjjel, de most már lassan visszaáll a rend. Néha felébred amúgy négy tájban, de csak mert szomjas, kap egy kis vizet - ő csak pohárból iszik, már a csőröspoharát sem fogadja el -, és simán visszaalszik. Hatkor ébred aztán, akkor kap cicit, és együtt visszaalszunk. Az olyan finom! A nappali alvásnál ő is cicin alszik el, és a nagyágyban alszik olyankor. Amúgy elég sok folyadékot iszik, de eddig bírta a pelus éjjel Kép.

Hová jártok úszni?
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Üdv mindenkinekKép
Még mindig irígykedek arra, aki a babájával vissza tud aludni. Már pedzegetem a kedvesemnek hogy kövi gyerkőc be lesz szoktatva hozzánk az ágyba, olyan jó lenneKép persze nem ért velem egyetKép
Szóval Dorkalány is mostanában kezd el egyre több mindent mondani, ismétli ez első szótagokat. Szépen mondja az autót, a lámpát, labdát, apát, tejcit, sétát, mamátKép, nem annyira szépen de érhetően hinta, kb aja az anya, kacsa, tátó (távirányító), fücsi fürcsi.
Állathangok, halacska tátogás, boci-búú, kutyus vaú, béka brekegés is megy néha.

Kezdünk átállni a napi 1x-i alvásra. délelőtt 11 körül azért elálmosodik, de ha nem fektetem le akkor kibírja kb 1/2 1-ig aztán ebéd és szunya
fél2- fél4-igKép aztán pörgés este 8-igKép

Krisz

Krisz
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron