Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Cecka, Nagyon helyes a kislányod :)

Kriszti, A te lányaid is már mekkorák :lol: Gryllust mi is szeretjük :wink: Házatok hogy áll?

Andi, Enikő mekkora már? (Nem látszik a vonalzód :roll:)

Suli, Mi is voltunk nyílt napokon amit a Marci nagyon élvezett. Volt egy suli ahova az órára is bejöhettek volna a gyerekek, na attól teljesen elzárkózott, mondván ő nem fog egy órát ott egyhelyben ülni :roll: Ezek után nem is erőltettem nehogy kedvét szegjem.

Nálunk egyébként hétfőn lesz a beiratkozás. Mi végül a gyengébb, de jóval barátságosabb suli mellett döntöttünk. Remélem beválik, mert hetek óta nem alszom csak ezen rágódom. Hol azt álmodtam hogy az erős suliba kell beiratnom, hol hogy a másikba.

Többiek, Ti végül hova iratkoztok???

Írjatok!!!

Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Ezeréve... :(
mindenkit üdvözlök! bár nem látszik, eszembe jut néha ez a kis csapat :) és szégyellem magam, hogy nem jelentkezem.

nálunk nincs változás: Lizi egyke, amennyit látom az apját mostanában elég nehéz lenne kivitelezni még egyet :)
az alábbi fotó a 6. szülinapon készült:
Kép
itt pedig a hegytetőn
Kép

iskola: nálunk Biatorbágyon tömeg van, én pedig egy stresszcsomó vagyok mindenhétköznap gyakorlatilag reggeltől estig, hogy éppen honnan kések el, így úgy döntöttünk, hogy Bp-re viszem a csajt iskolába, a munkahelyhez viszonylag közel. A héten adtuk be a jelentkezést, remélem, hamarosan kiderül, felvették-e. Én tanítónéni alapján döntöttem, korábban favorizáltam a drámapedagógiás osztályt (a gyermek erős szereplési vággyal és komoly dramaturgiai érzékkel van megáldva, elég feladatot ad ez is), de végül a tanítónő személye döntött: éppen jó arányban volt határozott és kedves a gyerekekkel. A biatorbágyi suliban már egy hónapja volt beiratkozás, amikor megmondtam, hogy ide csak alibiből és a törvény miatt jöttem, hívták az igazgatónőt, akkor nagyon kedvesen, mintegy vigasztalóan azt mondta: egy életre magányossá teszem a gyerekemet, mert olyan helyre viszem, ahol senkit sem ismer, és mindez persze csak az én kényelmemet szolgálja. Nyeltem egyet, és megköszönve a jókívánságokat eljöttem. Kis adalék, hogy itt 250 elsős várható, aminek a kétharmadát biztosra várják, ez 7 osztályt jelent, amihez újabb konténereket állítanak fel az udvaron, a tanítónők 80%-a kezdő, vagy komoly 1-2 éves napközis tapasztalattal bír, finoman fogalmazva a település nem tartja az iramot a létszámbővüléssel, de azért most már tervbe vették az új iskolát is, csak hát mi addigra már valszeg gimisek leszünk, mire megépül :) persze, a döntő az volt, hogy logisztikailag nem bírom tovább, és jobb a gyereknek egy baleset- és stresszmentes anya.

puszi mindenkinek, panu
 
 


Panu
Niki pont ma kérdezte , mikor megyünk hozzátok :)

Az igazgató valszeg rokona az óvodavezetőnek nálatok.... Szegény magányos Liza, már most folynak a könnyeim :D Teljesen elképzelhetetlen, hogy a másik isiben barátai legyenek. jééééézus

Én beirattam a jányom a németes osztályba, a másik zenei volt, de tisztában vagyok a képességeivel, nem akartam kiszúrni vele :d
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dorki 2010.04.19 21:31-kor.
 
 

 
 

Kép


Kép
 
 


Sziasztok,

Mi ez a pangás??? Azért mert jó idő van tessék néha írogatni :lol:

Panu, De jó, hogy írtál :D Liza nagyon vagány a fényképeken. És tényleg úgy ismerjük mint aki annyira elesett és magányos lesz abban a pesti suliban :wink:


Egyébként bírom, ahogy lépést tartanak a települések a sok felépülő lakóparkkal :evil: Én már beletörődtem, hogy hivatásos sofőr leszek a gyerekek 18 éves koráig. Kérdés, hogy ők mennyire díjazzák majd, hogy mindenhova Anyuci tudja majd csak őket furikázni.

Dorki, A te gyerekeid is mekkorák már. Mindig rájuk csodálkozom. :wink: A németes osztály jól hangzik. Hogy megy a munka? Nyáron is kell dolgoznod?

Kriszti, Beköltöztetek :?: :?: :?:

Andi, Bori? Zsuzsi, ha esetleg még benézel???

Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Tudom, tudom, de talan ha valaki .......
Olyan egeszseges 30 ev alatti not keresek aki sajat petesejttel vallalna terhesseget. Nem ingyen gondoltam.
egy.ket.esely@gmail.com
 
 


Hello Csajok,
most van időm sajnos,ui vesemedence gyulladással ágyban fekvőnek vagyok nyílvánítva :(
sima felfázásnak indult és itt a tanulópénz,hogy nem szabad félvállról venni ezeket.Én is úgy voltam vele,hogy majd iszogatom a kamillát meg a cickafark füvet,meg vettem a patikában Urogint és azt hittem ezzel milyen jót teszek...azt tessék,ez a rohadt baci meg nem felmászott a vesémig.
Átértékelődött a szülési fájdalom erőssége :shock:
Ráadásul pont ketten voltunk itthon Esztivel, a tesómmal vitettem be magam a sürgősségire,akkor már kettőig nem láttam a fájdalomtól.Ott kisakkozták,hogy nem vesekő és kaptam antibiotikumot.
Reggel 10-től délután kettőig tartott csak mindez...
Azóta már sokkal jobb,de hétfőn az urológusnál kell kezdenem és valószínűleg a héten itthon leszek.Hétvégén ki sem keltem az ágyból,annyira kicsinált,még jó,hogy itt van az én jó anyám és segít.

Na,szóval egyébként meg minden oké! :wink:
Esztit felvették a suliba,ami az út túloldalán van,kb 1 percre az ajtónktól.Volt egy kis para,hogy nem abba az osztályba kerül,amelyikbe szerettük volna,de ez is megoldódott.


Panu,
üdv itt megint.Nekem is úgy tűnt,amikor találkoztam a Lizával,hogy szegény-szegény kislány,milyen nehezen találta meg a hangot mindenkivel,biztosan egy "életre magányossá "teszed a másik sulival....
Hogy tud egy pedagógus ilyen baromságot kiengedni a száján??? :shock:
És mégis miből gondolja,hogy az osztálytársait ismerné Biatorbágyon??
Esztinek egy azaz egy darab ovistársa lesz az osztálytársa.
Kapnak fejpénzt??

Brigi,
melyik suliba viszed Marcit?Dórikának megkésve boldog születésnapot kívánunk!!

Kriszti,
hogy álltok a házzal?Nagyon megnőtt mindkét csajod!

Üdv a többieknek is,most ennyire futotta,dőlök vissza az ágyba..
Bori

Kép
Bori
 
 


Bori,
meggyógyultál már?

Ház: folyamatosan költözünk, legutóbb a könyveket pakoltuk össze és vittük ki (igaz, polc nincs, mert eladtuk a szekrényt).
A héten a téli cuccokat dobozolom (eddig nem mertem a hülye idő miatt, de talán :roll: vége a télnek), majd lassan mindent.
Május végére ki akarunk költözni teljesen.
Apán még a padlót ápolja (hajópadló): csiszolás, kenés, polír, majd újra kenés....
Ahol majd lakunk, aztán szép lassan minden helységben.

Tegnap jeleztem a főnökömnek, hogy visszamennék dolgozni, segítsen valamit találni, de sajnos nem sok esély van, mert a csapatban be van töltve minden hely...

Borit beírattuk a bölcsibe, Esztert a suliba (ovit írtam véletlenül :) ).

Ennyi rólunk dióhéjban :).

Szép napot!

Kriszti

Kép

Kép
 


Hahó Csajok,
van egy ötletem:
Tegyen fel mindenki egy képet az oviból ballagó ünneplőruhás 2003. telén született "babájáról".

Mit szóltok?

Szép napot!

K

Kép

Kép
 


Kriszti
én megpróbálok, de nekünk sosoem sikerül jó képet csinálni az ilyen hivatalos rendezvényeken.

Csabival ma voltam a sote-n, felszúrták mindkét fülét altatásban. Viszonylag jól viselte, bár elég nehéz volt meggyőzni, hogy a zöld köpenyes, zöld maszkos, kesztyűs pasas nem egy marslakó, hanem egy jószándékú orvos... Úgy néz ki az orrmaduláját is ki kell venni... hát erre még nem készültem fel, elég volt a mai nap
 
 


sziasztok,
Eszti elballagott,amint lesz időm feltölteni a képeket,teszem ide is :wink:
ma megvolt a zeneiskolás évzáró is,szóval idén letudtuk az összes ballagást.

remélem mindenki jól van!

Kép
Bori
 
 


Sziasztok,

Dorki, Hogy vagytok. Szegény Csabi!!! Miért kellett felszúrni a fülét?

Hamarosan össze kell hoznunk egy találkozót, mert a gyerekeim egyre többet emlegetnek Titeket.

Múltkor a Marci, hazafelé az úszásról az M3-ason (még véletlen sem a felétek vezető úton) egyszer csak megszólalt: Anya, ha megyünk a Nikiékhez ne felejtsd el hogy valami Kötél utcában laknak, mármint ott van a telkük :shock:

Ma meg a Dóri emlegette a Nikit. Fent játszottunk vele délelőtt amikor megszólalt: Anya, Niki ide egyszer :shock:
Tudniillik mikor a Ti kinőtt ruháitokban van mindig mondom, hogy ezt a Nikitől kapta (persze ma pont nem olyan ruciban volt).


A Marci is elballagott. Sajnos a remek idő miatt egy kis tornateremben volt megtartva az egész. Levegőt alig lehetett kapni, nem hogy a fényképezőgépet emelgetni :cry: Azért majd rakok fel abból a pár képből ami készült.

Kinek milyen tervei vannak nyárra? Én egyelőre csak reménykedem, hogy idén lesz még nyár. Kicsit el vagyok kenődve az idő miatt. Viszont kisebb lesz a vízszámlánk mert locsolni még nem is kellett :wink:

Na megyek mert még nem ettek a gyerekeim. Úszás után mindig úgy bekajálnak, hogy 8-ig nem is éhesek.

Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


Júliusban jöhet bárki a telkünkre, szabin leszek. A kötél utcánál kell bekanyarodni, ahogy Marci mondta :)))

Niki is szokta emlegetni Göd felé Dkeszinél, hogy erre laknak a Dórikáék :)

Júni végén kivetetjük az orrmanduláját Csabinak, mert nem javul és nem is fog, folyamatosan taknyos. Szóval júli első hete még pihenős, de aztán lehet futkosni.

Niki is elballagott ma, de én nem nosztalgiáztam ez ügyben, mert Csabi megkapta a helyét, az alma jelével együtt. Szóval még 3 év ugyanott :)
Fényképezőt én meg ma simán elfelejtettem vinni.... ( de Niki amúgy is végigásítozta a műsort ) :)
 
 


Sziasztok!

Mi ma egy hete ballagtunk, számomra felfoghatatlan ,hogy Fanni is végzet az ovival és suliba megy.
Még csak most írattam Ricsit is suliba és tessék ő is már hetedikes lesz.

Az iskola választásunk a helyi református iskolára eset/nem azért mert annyira vallásosak vagyunk/ nálunk az „állami iskolába” nagyon sok gyerek jár pl. idén 6 első osztály fog indulni osztályonként 30-35 gyerekkel összevont napközivel szóval nem igazán éreztem úgy,hogy az én kis pörgős Fancsimnak jó helye lenne ott.
Ezért eset a választás a református iskolára ott jelen pillanat 3 évfolyam van még csak évfolyamonként 2 osztály osztályonként 20-23 gyerek.
Napközi otthonos rendszer lesz az első évben.
És az egész iskolában közvetlen családias hangulat van ráadásul a szomszédasszonyom az iskolatitkár tehát még ez is könnyedség szemmel tudja majd Fannit tartani :D .
Nagyon sok családi program van most szombaton is megyünk évzáró suli bulira ahova már meghívták a leendő elsősöket szüleikkel együtt.
Bográcsozás lesz és minden féle programok.
Fanni két csoport társával együtt fog járni suliba.
A hétvégén megvettük neki az iskola táskát is mert már be van teljesen sózva. Hát mit ne mondjak mire a két gyereknek meg lesz minden a sulira
Egy kisebb vagyon lesz.

Egy Molnár szigeti taliba már benne lennék én is,igen csak rég láttam már mindenkit jobban mondva Brigivel és Dórival összeszoktunk futni az auchanba :D

Nyári tervek??? mikor lesz nyár ??? :D :D :D
Hétvégére se merek már tervezni :? most hétvégén is elindultunk gyereknapozni az eső meg elvert minden tervünket :cry:

Na most aztán bepótoltam,hogy mostanában nem írtam :D
 


Sziasztok!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani, hogy jó minőségű használt babaruhát, kismamaruhát, gyermekruhát, esetleg megúnt, kinőtt- megnőtt felnőtt ruhát veszek és adok el.
Házhoz megyek Budapest és Pest megye területén és előzetes egyeztetés alapján méretre kiválogatott ruhákat viszek igény szerint.
A ruhákat 300 ft/kg-ért veszem meg. Az általam eladásra kínált holmiknak darab ára van.
A telefonszámom: 06-30-289-15-11. Hívjatok, ha tudok segíteni.

Köszönöm a figyelmet!

Juci

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
 
 


Csabi jövőheti orrmandula kivétele elmarad, mert vasárnap beteg lett és így minimum 3 héttel el kellene halasztani, én meg nem tudok új időpontot egyeztetni mindenkivel. Ezzel be is fejezte a bölcsis pályafutását, aminek viszont örülök. :)

Ma felhívtak az oviból ( 3 év alatt először) hogy Niki lázas. Benyalta Csabitól a torokgyulát, most vele szenvedek.
Nikinek is végetért ezennel az ovi :)

Közben a m.helymen évvégi hajrá van, mindenki meg van hülyülve és egyszerre akar mindent. :roll:


Nyári tervünk Bulgária, bár még csak terv, mert nálunk ugye semmi nem megy simán. :)
 
 


Sziasztok,

Ki merre csavarog 8)

Mi is élvezzük, hogy végre itt a nyár. A héten minden napra jutott valami program. Még a strandra is kimerészkedtem a gyerekek kedvéért, pedig sokkal szívesebben mutatkozom hosszúnaciban és téli kabátban az emberek között :roll:

Dorki, Ez a fránya betegség :cry: Gondolom a Niki már túl van rajta, de szegény Csabira még akkor vár 1-2 megpróbáltatás :cry:

Zsuzsi, Elveszett bárányka. De jó hallani rólad is. A héten voltunk felétek is, megetettük a macikat :lol:

Többiek?

Mi most 2 hétig nem leszünk itthon, de ha utána benne vagyunk egy taliban.

Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


Borikának nagyon boldog 2. születésnapot!(mikor??hogy??)

Csajok,
ajánlom nektek nyaralásilag a www.csakegyutazas.hu oldalt!
Nagyon jó áron és jó helyekre vannak lehetőségek!
Én is ezt böngészem már egy ideje,csak várom még az üdülési csekkjeim.
Én is úgy vagyok,mint Zsuzsi,hogy nem nagyon merek hosszabb időre tervezni a nemnormális időjárás miatt.
Biztos láttátok Mezőhegyest,amit elvert a jég :cry: engem nagyon személyesen érintett,ott laktunk sokáig,apai nagyanyám és sok volt osztálytárs,barát még mindig ott van és elég nagy a baj...

Más:iskolakezdésre várok furfangos ötleteket!

Puszi,
Bori

Kép
Bori
 
 


Borinak mi is Sok boldog szülinapot kívánunk!

Kép

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Azért néha én is olvaslak ám titeket! :wink:

Jó lenne tényleg talizni, mert így irogatni már elég nehéz...

Panu, Zsuzsi, jó volt rólatok is hallani!

Mi is betegeskedtünk egy kicsit, Bogának a szokások felfázása volt, Encinek meg élete első lázas betegsége -szerintem három napos láza volt - most már kezdenek múlni róla a kiütések.

Dorki, jobbulást neketek!
Brigi, jó nyaralást!
Zsuzsi, mi is ref. iskolások leszünk, majd kíváncsi leszek, mennyiben lesz hasonló/más a két suli...

Mi azért még annyira nem várjuk a sulit, egyelőre Boga csak az ovit sajnálja, hogy többé már nem járhat. 8) De majd ha augusztusban megkapja a cuccokat, akkor biztos rá fog kattanni - remélem. :wink:

Fotókat majd dobok én is a másik gépről.

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


gyorsan, pár kép Tiszaszőlősről:
Kép
Kép
Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

Andi, A te csajaid sem tagadhatják le, hogy tesók. Enci mekkora már :shock: Valahogy sokkal kisebbre számítottam.

Mi sajna nem túl jól. A Marcinak egész nap nem megy le a láza. Szegény pont ebben a melegben, már vagy 10-edszer zuhanyozik le. Különben semmi baja. Lehet, hogy kicsit sokat nyelt a Balatonból :roll:

A Balcsi jó volt. Végig jó időnk volt, úgyhogy hol a medencében hol a strandon a vízben hűsöltünk. A Dórinak is nagyon tetszett. Jött ment a vízben, alig bírtuk figyelni olyan bátran nekiindult néha.

Tali hogy sikerült? Azért egy képet dobjatok majd, ha valaki készített :wink: Majd én is rakok fel bár a nyaraláson is alig kattintottam 1-2-t :oops:

Ja és dicsekszem is egy kicsit 8) A Dóri szinte teljesen szobatiszta lett a nyaralás alatt. Hazafelé még az autóban sem pisilt a pelusába, de amint hazaértünk sprintelni kellett a WC-ig. És egész nap be nem áll a szája.

Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


Utólag is köszönjük a köszöntéseket!

Lányok, Zsuzsi most tett fel az iwiw-re egy képet és Apa egy babakocsi mellett van.
Ti tudtok valamit erről?

Zsuzsi?

Mi jól vagyunk, szabadságomat töltöm, aztán ha lesz helyem, megyek vissza melóba - sajnos.

Borcsika megy bölcsibe, Eszter suliba - amit már nagyon vár.

Többiek merre, hol?

Kriszti és

Kép

Kép
 


Hi!

Látom, mindenki ezerrel készül az iskolakezdésre!!! 8)
(Szerintem én jobban izgulok, mint Boga).
Nálunk volt egy hét előkészítő, mentek 8-12-ig, hogy szokják. :lol:

Dóri, hogy sikerültek a nyaralások?
Zsuzsiról még mindig senki nem tud semmit?
Többiek hogy vagytok?

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Beszámoló :

Niki abba a suliba jár, ahova én is jártam, és esküszöm az ujjlenyomatomat még meg lehetne találni a falon. Egyszerűen elképesztő, hogy 30 év alatt sem voltak képesek kicserélni legalább a vizesblokkokban pl. a foltozott ajtót. És ez pedig nem pénzkérdés, mert tudom, hogy sehol nincs senkinek, de azért szépen, lassan , apránként nem hiszem el, hogy az én gyerekkoromban is már matt ablaküveget pl. nem lehetett volna kicserélni.
Az évnyitón itt volt a polgármester és az oktatási oszt. vezető is. Meg is örültem neki, hogy majd biztos jól bejelentenek valami szépet és hasznosat. Ehelyett elmondták, hogy a kerületben már ez, meg ez az iskola fel van újítva. HŰŰŰŰŰŰ aztaaaaa, rettentően nagy örömhír ez azoknak a szülőknek, akiknek a gyereke a lepukkantba jár.... Vagyis nem olyan gáz, de akkor is. Főleg, hogy az én m.helyem is egy kerületi ált.isk, ami 2 éve lett teljesen felújítva.
Nálunk az apáczais módszer tanítanak, de nem a tanmenet szerint. A tannéni késleltetett írástanítás párti, ami szerintem nagyon jó. Karácsonyra nem fognak megtanulni olvasni, hanem csak év végére. Így biztosan nem fog lemaradni senki.

Amitől még kivagyok, hogy 6 meg 7 órájuk van. Az addig okés, hogy német tagozat és napi 1 extra német óra van, ami elsőben csak ének és tánc ( szóval legalább mozognak) de van olyan nap, hogy ebéd után még 2 órájuk van, utána napközi, ami ugye szintén tanulásra megy el. rettentően le lesznek terhelve, nem is értem, hogy képzelik ezt. ( és ez még nem az erős iskola. oda direkt azért nem adtam Nikit, mert nem éreztem szükségét) szóval a napközi nem fogja betölteni a szerepét és haza fog hozni házit, amitől szintén fel vagyok háborodva, mert legyen elég napi 8 óra tanulás. az itthon töltött idő egyáltalán ne szóljon arról, hogy mit kell még megcsinálni, még ha az ma 1 farkas lerajzolása volt csak.
Niki sajna az utolsó padban ül, mert magas nagyon. ő egyébként lelkes, nem aggódik annyit, mint én. egyedül megy már be, nem is igényli, hogy bekísérjem, de azt amúgy is csak az első 3 nap lehetett. fél 8-ra járunk, mert reggeli az első óra előtt van.

A helyzet fokozása érdekében Csabi most kezdte az ovit, és mivel a bölcsit 1 éven keresztül masszívan utálta, erős fenntartásaim voltak. Bár Niki ovijába ment, Niki helyére, Niki jelét és óvónőjeit kapta meg, ez engem cseppet sem nyugtatott meg.
Csabi még májusban is bőgve kelt fel reggel, hogy nem akar bölcsibe menni. Szóval most elsírtam a bánatom mindkét óvónőnek még a dadusnak is. Felvázoltam az intézményutálatot és anyaszeretetet :) Meg is lett a hatása, mert nagyon szépen odafigyelnek Csabira, részletesen jelentenek. A dadus is :)

Igaz, hogy még csak 2 napot volt, azt is csak délelőtt, de nincs reggel eszeveszett ordibálás és szívesen megy be az én nagyfiam :) Az viszont igaz, hogy rettentően halkan, csendesen és jól nevelten. De majd kimutatja a foga fehérjét :D

Végezetül pár ide egyáltalán nem tartozó kép még nyárról. Voltunk Tiszaszőlősön, Balcsin, a Tisza tónál és tettünk egy 10 napos román-bulgár túrát, ami 2100 km-re sikerült kocsival . A bolgár tengerpart nagyon jó volt, a kölkök rettentően élvezték ( mi is) Végre a saját szemünkkel láttuk apa lakását Bukarestben, voltunk Brassóban, Marosvásárhelyen, Kolozsváron meg még sok helyen, nagyon jó volt. engem rettenetesen kikapcsolt.
Egyetlen, hogy a bulgároktól az utolsó nap kaptunk ajándékba egy hányós-hasmenéses vírust. Ezért az utolsó napunk igen korlátozott mozgásteret engedett. Ráadásul mérlegelni kellett, hogy mikor induljunk, ha egyáltalán el tudunk, mert ugye az ágy kényelmesebb, mint a kocsi ülés, de semmi esetre sem akartam kipróbálni a bolgár vagy román egészségügyi rendszert, egy kiszáradás esetén. Szóval volt kocsiban zacskóba hányás, meg minden… Csabi végül már magyar földön lett beteg, meg én is, és a kórházat is megúsztuk.
 
 


Kép

Kép


Kép
 
 


Dorki,
suli nagyon gáz...
Csabi milyen nagy már, anyám!!! :roll:

Kis helyzetjelentés:

Eszter is megkezdte a sulit.

Itt a faluban korábban 3 iskolába jártak a gyerekek.
Volt egy kis iskola, ahová elsősök jártak. Hatalmas udvarral, játszótérrel, fákkal. ezt most megszűntették, mert idősek otthona és gondozási központ lesz a helyén :(.
Volt egy másik, ahová a 2., 3., 4. osztályosok jártak, ide jár Eszter most, illetve a nagy iskola, ahová a felsősök járnak. És van egy ún. erdei iskola is, ez a falutól kb 3-4 km-re van és ha jó idő van, egy Tanösvényen szoktak kimenni a gyerekek.
A nagy iskolát teljes mértékben akadálymentesítették most (lift, mosdók, stb) és nem lett kész kezdésre, így most összevissza járt mindeki mindenhová.

Viszont nemrég sikerült beköltözni a végleges helyre (itt is vannak udvari játékok, de a másik sokkal nyugisabb helyen volt) Eszteréknek, a többieknek még várni kell ezekre a pillanatokra.

Órarend még nincs, játszanak egyfolytában, mesél nekik a tannéni és ahogy látom a folgalkoztatókból, képességfelmérés megy. Lesz angol már elsőtől (eddig 3. osztálytól indult) és lehet menni gitározni tanulni, valamint még valamire, de most elfelejtettem...
Mondta a tanítónő, hogy nem fognak olvasni Karácsonyra (bár aki tud, az fog), nem ez a lényeg, hanem az, hogy fokozatosan érjenek el egy stabil tudást.
Szótagolva fognak olvasni tanulni.

Az egész nagyon tetszik nekem és olyan, mintha a szülőin maga Ranschburg Tanárúr beszélt volna (nagyon szimpatikusan nyilatkozik, imádom).
Teljes mértékben a játék, az ének, a torna az, ami fontos a suliban a kicsiknek.
Egyébként művészeti iskola, 3. osztálytól mehet néptáncolni a csaj.

Borika:
hát.... ma kezdünk beszokni a bölcsiben.
27-től pedig megyek vissza dolgozni.
Egyenlőre egy tartósan beteg kolléganő helyére, aztán majd látjuk :). Nem a helyemre megyek vissza, hanem egy másik vonalon kezdek dolgozni (priviben, akit érdekel).
Nagyon szimpatikus a bölcsi is, a dadusok tündéreiek, pénteken voltak nálunk családlátogatáson.

Június eleje óta én viszont dolgozom mást is (priviben ezt is, akit érdekel), úgyhogy elég húzós idők jönnek...

Úgyhogy mi így vagyunk.

Szép napot Nektek!

Kriszti és

Kép

Kép
 


Sziasztok Csajok,
csak egy gyors közvéleménykutatásban szeretném a segítségeteket kérni!

Nálatok hogyan működik az iskolában a gyerekek suli utáni átadása?Milyen rendszer alapján adják át őket?Bemehettek-e a suliba??

Előre is köszi a válaszokat,fontos lenne!

Bori

Kép
Bori
 
 


Bori,
hát igen, ez már nem óvoda!

Nem lehet bemenni a suliba, kinn kell várakozni az utcán.

Ez felháborított Téged?

Kép

Kép
 


Bori, Itt sem lehet bemenni, de én az utóbbi időben bárhol jártam minden suliban így volt, hogy a szülők kint várják meg a gyerekeket.

Este jövök bővebben is 8)

Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

Gyorsan kihasználom a ritka alkalmak egyikét. A fiúk kifocizták magukat, most bent pihegnek és falatoznak szép csendben :lol:

Kriszti, Hogy bírod a munkát, ráadásul többet meg a gyerekeket is? Borinak tetszik a bölcsi? Én is mentem volna vissza szeptembertől dolgozni délelöttönként, de suli, Dóri beszoktatása + nekem is vissza kell szoknom, úgyhogy ezt elnapoltuk. Meg van más oka is, de azt én is priviben annak aki kíváncsi.


Dorki, Hogy vagytok? Csabi még mindig szívesen jár az oviba? Nálunk meg idén fordult a kocka. A Barnussal szenvedtünk múlt héten. Nagyon nem akart menni. Volt éjjel, hogy szegény be is pisilt :( Aztán csütörtök reggel elsírta magát az oviban - amit az én gyerekeim eddig soha nem tettek. Azt mondta: "Ő soha-soha nem akar Anyától távol lenni, mert Anya a legjobb barátja" Végül délben vittem neki egy kis meglepit és mondtam, hogy nagyon örülök, hogy ilyen ügyesen bent maradt. Azóta jobb a helyzet.

Suli: Eddig nagyon tetszik a Marcinak. Maga az épület 2 éve lett felújítva. Csak az 1. és 2-osok járnak ide. Van egy óriási vadi új tornaterem. Minden nap tornáznak, ebből 2x néptánc van. Itt ez órarend szerinti óra. Az udvaron körbe kis játszóterek vannak. Ahogy a Marci meséli minden nap másik játszótérre mennek. Sőt van a közelben egy játszótér és már oda is vitték ki őket. Napközben minden szünetben kint vannak. A Marciék még napközben is kimennek, mert ő iskolaotthonos osztályba jár. Ez azt jelenti, hogy délelőtt és délután is vannak tanórák és így délelőtt és délután is van szabadidő is. A táskát hétfő reggel visszük be, hétközben csak 1 üzenőfüzettel jön haza és pénteken viszünk haza mindent.
Egyelőre negyon bejött. Hétközben semmit nem foglalkozunk itthon a sulival. Elvileg mindent ott bent tanulnak meg. Ha valakivel gond van akkor szólnak, hogy mit gyakoroljon. Persze még nem most mert egyelőre ők is feladatlapokat töltögetnek, meg egy csomót színeznek. Lassan feleakkorák a színesceruzák :lol:

Olvasni ők sem fognak karácsonyra. És írni is késleltetett írással tanulnak. Én ezt egyáltalán nem bánom. Sőt direkt ilyen sulit kerestem, de itt Dunakeszin mindenhol így tanítanak.

Délután 4-ig van a suli és minden nap 4-5-ig többféle különórára is lehet járni. Ez direkt azért van, mivel a legtöbb szülő Bp-en dolgozik, nemigen érnek a suliba 4-re így pedig hasznosan tudják eltölteni az időt a gyerekek. A Marci egy dráma órára jár csak, de főleg azért mert ő nem akar 5-ig ottmaradni. Ezt az órát viszont nagyon várta, mert ezt néztük meg anno nyílt órán és nagyon tetszett neki :wink:

Egyébként az egész suli maximálisan gyerekcentrikus, ezt kerestem, de beiratkozás előtt mégis elbizonytalanodtam, hogy nem kéne e az erősebb suli. Örülök, hogy végül mégis ennél maradtunk :)

Na most aztán jó hosszúra sikeredtem.

Többiek? Suli?

Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


És egy nyári kép:

Kép

Kép

Kép

Kép
 
 


Brigi
ez a kép nagyon jó !

ez a suli nagyon jól hangzik.

Bori

suli nálunk is a suli előtt kell várni, a tömegben kistesókkal. nagyon izgi...
 
 


Sziasztok!

Bori! Nálunk is kinn kell várni az ajtó előtt, első naptól kezdve, de szerencsére a suli udvarán, nem az utcán. A tanító néni hozza ki az osztályt 15.55-kor, akiért jöttek, az elbúcsúzik, akiért nem, azt viszi át az ebédlőbe várakozni.

Boga is iskolaotthonosban van, mint Marci, nekünk is nagyon tetszik eddig ez az egész. Az első 2 hétben reggel be lehetett kisérni a gyereket a tanterembe, de már a múlt héten szólt a tanítónéni, (kedvesen), hogy már betalálnak a gyerekek maguk is. Ezt nem is kétlem, mivel a 2 elsős és 2 másodikos osztály egy konténeriskolában van. ez elég szarul hangzik így elsőre, de aki megnézte az egyből megnyugodott. A tantermek klimatizáltak, a mosdó-WC tiszta és új.
Én egyelőre semmi plusszra nem irattam be Bogát, éljük túl ezt az őszi nyavalyás időszakot, kb 3 hete valaki mindig beteg a családból. :(

Brigi, engem érdekelne mizu veled, ha megírod priviben?! A fagyinyalós kép klassz lett!

Dorki, véleményed Tiszaszőlősről? Jövőre megyünk együtt? :) Jöhet priviben is...

Szerencsére így, hogy Boga már sulis, Csilli bent alszik az oviban (és tényleg alszik! :D ), úgyhogy 8-4 ig végre jobban be tudom osztani az időmet, és Encivel is többet tudok foglalkozni. (Egyébként a kisasszony 10 és fél hónaposan már elindult egyedül!)

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok,
nem az zavar,hogy nem lehet bemenni.A rendszer érdekelne,hogyan adják át a tanító nénik a gyerekeket.
Valószínűleg csak az indulás miatt (remélem) volt egy kis káosz nálunk abban,hogy a gyerekek,mint a kisbocik ömlenek ki az ajtón,akiért jönnek,az hazamehet,akiért nem,az menjen vissza.
Na,ez egy pár gyereknek nem sikerült,kicsit lézengtek a suli előtt.
Ez engem erősen kiakasztott.
Most szeretnénk ebben egy kis reformot és érdekelne,hogy más intézményben ez hogy van.
Dóri,Gödön pl. be lehet menni délután.

Ezen kívül nagyon jó az iskola,Eszti szereti.Nálunk sincs itthon tanulás,csak átnézés,ceruzahegyezés.
Brigi,ceruzák detto :D feleakkorák :D
Nagyon dicsérve vannak a gyerekek,ez szerintem a kezdetnél nagyon fontos.
Szombaton megyünk osztálykirándulni,ismerkedünk egy kicsit a szülőkkel is.

Kriszti,
hogy megy a munka??És a bölcsi Borinak??

Brigi,
Eszti nagycsoportban volt ilyen bőgős,mint a Barni.Sokáig is tartott,remélem Ti hamar túl lesztek rajta.

Andi,
jobbulást nektek!Klimatizált termek,aztaaaaa :D

Különóra:ESzti zeneiskolás és a tannéni kijár a Zenesuliból,a szolfézst megtartja napköziben.Ez jó,mert nem kell hétköznap 4 után vinnem,terhelnem vele.Ezen kívül hittan van még meg tömegsport.Ezek is 4-ig be vannak építve.

Köszi a válaszokat előre is a hazahozatalról!!
B.

Kép
Bori
 
 


Bori,

Nálunk hasonló a hazajövetel, de azért jobb a helyzet, mert mi bent a suli udvarán várunk. Kihozza őket a tanítónéni, mindenki eljön akiért jöttek a többiek meg kint maradnak az udvaron az ügyeletes tanárral.

Milyen volt az első közös kirándulás?

Kép

Kép

Kép
 
 


Hali Csajok!

Ez nagyon nehéz :(.
Minden elismerésem annak, aki dolgozik a két (több) kisgyerek mellett.
Nekem szörnyű nehéz visszaállnom a való világba. Az itthoni otthon nyugalma után nekem szörnyű sokk a munka :(.
Ma értekezlet volt, hatra értem haza. A lányok lógtam rajtam. És volt két óránk egymásra.

A házról nem is beszélek, akkora a kup....

Nem tudom, mi lesz, hogy fogom ezt túlélni, csak reménykedek és bízom magamban...

Megyek aludni.

K

Kép

Kép
 


Kriszti,
kitartás!!!
Hidd el,az eleje valóban nagy káosz,de a mókuskerék elkap egyszer...
Megszokod Te is és a lányok is,meg talán apu is,hogy több szakad rá.
És az egy gyerekes anyukák nevében mondom,hogy nekünk sem könnyű :P
Szereted a munkádat?

Brigi,
na,igen ,erre gondoltam.Azért az nagyobb biztonságot ad,hogy a suli udvarán vannak a kölykök,minthogy kiömlenek az utcára.
Az osztálykirándulás nagyon jól sikerült!
Verőce és Kismaros közötti Csattogóvölgyben voltunk,tiszta levegő,erdő,nyugalom.
Marcinak milyen a dráma-szakkör??


Most mesemondó-versenyre készülünk,nagyon izgulok :wink:

B.

Kép
Bori
 
 


Bori
te mondasz mesét ? :D


Kriszti

átérzem a problémádat. hiába kap majd el a mókuskerék, igazából nem lesz jobb. kupi nálunk állandósult, most még az iskolával is foglalkozni kéne stb...

kész káosz
 
 


Háááát csajok, Ne keseredjetek el. Én itthon vagyok mégsem tudom magam soha utolérni. A lakás kész romhalmaz, és a legrosszabb az egészben, hogy egész nap pakolgatok, takarítok :shock:

Bori, Dráma inkább amolyan "érezzük jól magunkat együtt" szakkör. Énekelnek, szerepjátékoznak és nagyokat kacagnak :)

Mesemondó verseny :lol: Milyen mesét tanultok?

Kriszti, Nem irigyellek. Bátor vagy és biztos belejöttök hamar :wink:

Borinak hogy tetszik a bölcsi?

Egy mai sztori: Hamarabb értünk oda az oviba és még kint a folyosón megálltunk. Égett a vezetőóvónő szobájában a villany erre a Dóri: "Anya, itt van a néni. Most menjünk és irassunk be engem" :shock:

Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


Eszti harmadik lett,juppijé :D

Kép
Bori
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
 
 


Bori,

Esztinek nagyon boldog 7. születésnapot kívánunk!

Brigi, Marci, Barnus, Dóri

Kép

Kép

Kép
 
 


Nagyon boldog születésnapot kívánunk egy kicsit megkésve :oops: Barnusnak

és az 1 éves Enikőnek!

Brigi :P ,
nagyon szépen köszönjük!

Kép
Bori
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntést! :)
Mi is sok boldogságot kívánunk Barnusnak és Esztinek!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Marcinak is boldog hetediket!

Kép
Bori
 
 


Dorki,
Eszti egyik volt ovistársa Csepelre költözik és oda is fog iskolába járni.Tudsz egy kicsit segíteni abban,milyen sulik vannak arra,melyiket érdemes választani?

Köszi!!!

Kép
Bori
 
 


Köszi :wink:

Az ünnepeltek az sk foci tortájukkal:

Kép

Enikőnek is utólag BOLDOG SZÜLINAPOT kívánunk!!!

Dorki, Nikinek is BOLDOG SZÜLINAPOT (nincs vonalzód ezért nem tudom pontosan mikor is ünnepeltek :oops:, de mostanában, ugye? )

Brigi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Marcinak, Nikinek és a Zsuzsi Fanniának is boldog szülinapot kívánunk! (Egyébként róluk tud vki vmit?)

Brigi, köszi a köszöntést Encinek!

Azt a tortát tényleg te csináltad??? :shock: :shock:

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok :P

lassan itt a félévi bizi :shock:
hogy megy a tanulás a fiúknak-lányoknak??(anyukáknak?)

ESztinek nagyon tetszik és egyenlőre csak sikerélménye van,ami remélem így is marad még egy darabig.
Én meg osztálypénztáros lettem.nem vagyok normális 8)

És Ti hogy vagytok??

Kép
Bori
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron