Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Minden Zsombinak boldog névnapot. Kép

Katica!
Gratula a kisfiadhoz. Kép

Magdi


Csak egy szóra jöttem:

köszönöm minden kedves ismerősnek és (még) ismeretlennek a babavárós és a szülinapi jókívánságokat!

Katica, gratulálok a kisfiadhoz!
Matska: Kicsi Káosz Kép, na ilyen nekem is van itthon, csak női kiadásban Kép

Bocs a többiektől, de még nem vagyok teljesen magamnál Kép, elkapott vmi kórság és ledöntött pár napja. Na, de nem hagyom magam és azonnal a gyógyulás útjára lépek, úgy döntöttem Kép

puszi:
ildikó
 
 


Katica!

Hát persze, hogy érdekelsz itt mindenkit!
Gratulálunk a második kisfiadhoz is!!!!
Ildi

Ildi
 
 

 
 

Pele,

leírnád azért nekem a "Bábi-féle mozgásfejlődést"? Mert azért most már kezdek aggódni, bármerre nézek a neten, Lucánál fiatalabbak is másznak, kúsznak, állnak, ülnek, csak az én lányom nem mozgolódik. Helyette álló nap sír Kép, kivétel: alvás, evés, babakocsizás.
Már totálisan kivagyok idegileg, egyszerűen nem tudom kezelni a helyzetet, szegény Tomim is kezd kicsit kiborulni az állandó bőgéstől, pedig olyan lelkesen próbálja csititgatni a hugát.
Szóval, hiába mondogatom, hogy nyugi, azért igenis izgat a dolog, és kicsit parázok is....

Bocsi, hogy most csak ennyi telik tőlem, de tényleg kezdek kikészülni. Holnap délelőtt az egyik barinőm fallabdázni "cibál", remélem, jót fog tenni. Rámférne már egy kis napsütés.

Sziasztok, Erika
 
 


Sziasztok!

Katica!
Gratula a kisfiúhoz!!

Matska!
Meg is fogom tenni, hiszen 2005 tavaszán megint csak lesz egy egy év körülimKép Nem kell más, mint megfelelő mennyiségű játék, kaja, pia, egyebekKép Meg aztán ha nagyon nem bírja, bármikor hazamehettek.

Ld!
Jobbulást!!!

Puszi mindenkinek: Pele
 
 


Erika!
Most olvastalak, mert offline írtam.
Szóval Bábi 7 hónapig nem csinált semmit, aztán végül 7,5 volt, amikor megfordult. Aztén utána már beindult, bár bevallom, nem emlékszem a pontos határidőkre. Az biztos, hogy kb. 13 hónaposan indult el.
De én is így voltam vele, hogy már sokkal fiatalabbak is mindent csináltak, csak az enyém nem. Bár ő legalább nem sírt.
Nem azért ilyen nyűgös szegény, mert ideges vagy miatta? Szerintem ha ennyire aggódsz, mutasd meg inkább Edókának. Engem is ő nyugtatott meg. És kösd magadra, fürödj vele együtt, szoptasd extra gyakran, mert az ilyen idegeskedés biztos, hogy mindnyájatoknak rossz. A sok hurcolás, ringatás egyébként is stimulálólag hat az agyfejlődésre, szóval a mozgásfejlődésnek is jót tesz. Én azt csináltam még anno saját kútfőből Bábival, hogy sokat forogtam, ugráltam vele.
És küldök egy nagy adag "nyugipuszit"!!!!!

Pele
 
 


Erika!

Nekem Doni márciusi, 7 hónapos volt amikor megfordult, 9 amikor felült, 11 amikor felállt és 15 amikor elindult.

Dominik, januári, 7 hónaposan megfordult 8 hónaposan ült, 9 hónaposan állt, 11 hónaposan ment.


Látod nem egyformák a gyerekek, ki elöbb ki késöbb csinálja a dolgokat. Még légy egy kis türelemmel. Esetleg nem a foga jön és azért olyan nyűgös?


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


SziasztokKép
Erika, amikor Tomi megszületett, a kórházban dolgozó orvos barátom beszaladt megnézni. Egyébként gyakorló apuka maga is. Nézi, nézi meghatottan az újszülöttet, aztán felsóhajt: "És most van jó 8 hónapotok. Használjátok ki".
És igaza is lett, Tomi 8 hónaposan kezdett kúszni, azóta a káoszüzemmódban funkcionál.
Ma például a friss járnitudásával nagy peckesen beleszaladt a szekrény oldalélébe, vér, üvöltés, szétharapta a szájátKép. Most úgy néz ki, mint Bruce Willis a Die Hard 1. végén: dagadt száj, véres fogakKép. Van annak az egyhelyben fekvésnek ám varázsaKép
puszi,
matska
 
 


Sziasztok,

nagyon köszi az együttérző, biztató szavakat, tudom én, hogy még türelmesnek kell lennem, de néha azért elfog a pánik.. és a tegnapi nap már tényleg gáz volt, vagyis inkább az előző napokra tette fel a pontot.
De a mai fallabda kicsit nagyon jól esett és pénteken is megyünk!! Remélem, a kedélyállapotomat rendbehozza, ha emellett még a kilómból is visz el valamennyit, nagyon boldog leszek!!
Szóval, próbálom én kivárni az "indulás" idejét, de sok sírást hallgatni néha már nagyon nehéz...

Puszi mindenkinek: Erika
 
 


BCsKata,
a Doni fiad nem keverted véletlenül össze az én fiammal?KépKép Megfordulás, felülés, elindulás hónapra stimmel, csak Ábel 12 hónapos volt, amikor felállt Kép.
Zsóka

Zsóka
 
 


Zsóka!

Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Katica!
Gratulálok a kisfiadhoz!

Banett

Kép
 
 


Erika!
Ne aggódj már!!!
Nagyon rossz lehet sok sírást hallgatni, ezt átérzem. És ha gondolod, bármikor szívesen látlak titeket a munkahelyemen, ahol gyógypedagógus kolléganőmmel együtt megnézzük Lucát, ha szükségesnek látjuk, javasolunk feladatokat.
Komolyan! Pele Bábijánál bejött! Kép) Mennyi idős Luca?

Katica!
Gratula Dominikhoz, és sajnálom ám, hogy nem vagy a levlistán!

Edó
 
 


Cory!

Megkaptad a borítékot?

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Edó,

köszi, olyan aranyos vagy! Tényleg nem nyafogni akarok, csak néha már nagyon nehéz hallgatni a sírást Kép És persze most már ismét nem forog KépKép Azért szerintem kicsit mindenki megijedne, hogy valami baj van?? Dokinéni szerint ne aggódjak, most csak nagy-nagy türelemre van szükség. Hát, ez az, ami nem mindig lakozik itt nálunk...
Lehet, hogy élek a lehetőséggel, ha már végképp beparázok.

Szia, Erika
 
 


Juca: még nem Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!

Na, ne! Még hétfőn feladtam. Kép
Igaz, nem ajánlva és expressz, de nem gondoltam, hogy 4 pelenkáért eltűnhet a csomag... Kép Vajon mit gondoltak, mi van benne?

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Juca: remélem, csak lassú a posta. De az az igazság, hogy nem lepődök meg már semmin. Most van egy csúnya játszmánk a postásunkkal Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok

Katica milyen jo hirt olvasok en itt.
Mar ez megerte hogy vegre lett normalis netem.
Gratulalok neked kicsi fiadhoz, nagyon sok boldogsagot nektek.

Mindenkinek kivanok jo egeszseget es gyogyulast akinek szuksege van ra.
Es mindenkinek sok jokedvet es mosolyt

Napocska
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat!KépBezsebeltük az összesetKép
Bigacsiga, nálunk óriási huzavona előzte meg a névválasztást, de most úgy érezzük, hogy jól döntöttünk.Kép
Edó, nekem is hiányoztok ám, de így is csak perceket tudok lopkodni a magam számára. Azért remélem, hogy itt is nyomon tudlak követni BenneteketKép Még szoknom kell az új helyzetetKép
Napocska, de örülök, hogy most már van neted! Utólagosan is gartulálok a szerencsés hazaérkezéshez és remélem, hogy mindannyian jól vagytok a kicsit új körülmények között. Lányok hogy érzik magukat idehaza?
Erika, kitartásKép Én azt vártam, hogy beszéljen a kisfiam, most meg hogy be nem áll a szája...Kép

Lányok mi a véleményetek a nem kötelező védőoltásokról (influenza, agyhártyagyull., tüdőgyull.)? Itt a doki ajánlja mind a 3-at, merthogy Zolcsi fehérbőrű, kékszemű, szőkehajú, ergo veszélyeztetett kategória. De nem szeretném őt feleslegesen szurkáltatni, ha nem szükséges. Közösségbe nem jár és nem tudom, hogy milyen esetleges mellékhatások lehetnek. Van valami tapasztalatotok ez ügyben?

Mi jól vagyunk, igaz még mindig furcsa, hogy kettő fiam alszik egy szobábanKép De olyan jóóóKépAzért be kell valljam, hogy amikor először maradtunk hármasban kicsit összeszorult a gyomrom, hogy most akkor mi lesz. Zolika nagyon aranyosan viselkedik Dominikkal, puszilgatja, meg szeretgeti. Néha persze szeretné, hogy csak vele foglalkozzak, vagy szopi közben jut az eszébe, hogy neki is cumi kell vagy éppen pisilni kell, vagy lehetetlen dolgokat talál ki, de rosszabbra számítottam.
Na most be kell fejeznem, itt a nagyfiamKép

Katica
Katica
 


SZijasztok lányok!

Moni mesélte, hogy volt valami félreértés valamilyen véleménynyilvánitással kapcsolatban.
Biztos már irta, hogy nem én irtam névtelenül és nem én vagyok a regisztrálatlan Lara sem.
Bár annyi idöm lenne, hogy még arra is ráérjek, hogy álneveken irogassakKép

Katica! Már 2 fiad van? Gratulálok, jól emléxem rád, hogy az elsö babád akkor született mint az én kislányom?? (2001.okt)

Lara
 
 


Sziasztok!

Mennyi elveszett báránykaKép

Katica: én nem oltanám be, ha nem jártok közösségbe, akkor nem sokat szed össze belőlük. Amúgy is egyre kevésbé vagyok hive az oltásoknak. Egyszer volt, hogy az egész család begyűjtötte az influenzát (fülgyuszival voltunk a fülészeten, ott szedtük össze), a gyerekek birták legjobban. Na utána évben oltottunk, de azóta újra nem. Az agyhártyagyulladással az a bibi, hogy a B tipusúra , ami Mo-n a leggyakoribb, nem véd.

Lara: örülök, ohgy sikerült tisztázni ezt a dolgot! Emlékszel még rám a nagy munkaidőbeli chatekről???? Hol van az már, mi?Kép

Napocska: nagggyon jó, hogy van már rendes neted!!

Erika, csukd be a szemed!

Ancsi felállt. No csak akkor teszi, ha ott vagyunk mellette, közelben, ekkor lényegesen bátrabb. És előszeretettel belénk kapaszkodik közben (ha csak polóban vagyok, szivok is rendesen, mert jól megmarkol, ahol tud....) Kb egy hete csinálja, egyre profibban. Ha tök egyedül van -értsd pár méterre vagyunk tőle, többet ugyanis nem tűr- akkor feltérdelésig jut, tovább még nem meriKép

Erika, kinyithatod!

Sziasztok:
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Prücsi elégedetten fexik a babérjain, hogy meg tud fordulni. Sem helyváltoztatásra nem használja, sem nem ül fel, sem nem ül meg, sem nem...
Nehéz a feneke és örülnék, ha egy kicsit jobban ura lenne a testének és így jobban el tudná látni magát játékkal, nem kellene folyvást hurcolásznom, vagy visszaadogatnom mindent.

Katica!
Gratulálok! Első pillanattól egy szobában? Hogy megy? Mi gyávábbak vagyunk, meg Prücsi nem is tűri, hogy egyszerre próbáljak meg két gyereket elaltatni...

Most épp alszik, így futok valami kétkezes munkát megcsinálni...

Snoopy

KépKép
 
 


SZijasztok!

Katica! Én Hangát 1 éves kora után oltattam be agyhártyagyull. ellen, most meg bárányhimlö ellen kapott védöoltást. Bár ö sem jár közösségbe, de azért kapta meg a b.himlö ellenit, hogyha majd oviba megy jövöre, akkor nehogy hazahozza a virust és átadja a tesójának(aki most még csak 15hetes magzat), de föö az elörelátásKép
Amúgy szerintem is ráérsz még beoltatni a picit, majd ha nagytesó oviba megy, szerintem elég akkor.

PIldi! Már hogyne emlékeznék! Amúgy olyan szivesen chatelnék megint, de modemes a kapcsolatunk, aztán a Matáv túlságosan meggazdagodna a végénKép
Ancsi már feláll??? mennyi idös? Dehát most született! Örület!

Lassan majd nálunk is aktuális lesz, a 2 gyerekes felállás(májustól). Én is gondolkodom, hogy egy szobába legyenek-e vagy külön. Én attól tartok, hogyha egy szobában fektetem le öket, akkor felébresztik egymást, ha valamelyik felsir.

Snoopy! Nálatok mekkora már a picur?

Lara
 
 


Sziasztok!

A kisfiam a tesó születése előtt néhány nappal kapta el a bárányhimlőt(nem járt közösségbe még).Pontosan akkor volt a betegség csúcspontján,amikor hazahoztuk a kicsit a kórházból,de ennek ellenére nem kapta el.Én már voltam bárányhimlős,a kicsi pedig szopizott,így védett volt.
Szóval én nem oltatnám be őket semmi ellen.
Mariann
 
 


Sziasztok!

Lara, ez a Hanga már egy kész nő, gyönyörű!! És gratla a pocaklakóhoz!!! (jól le vagyok maradva, igy jár, aki már nem győz minden topikot olvasni)

Snoopy: azért vannak előnyei a nyugton levésnek is, mi most a napi 10 koppanás alatt maradjunk cimű projektet űzzük, skacok már kezdik unni. Viszont ideje átrámolnom a lakást (lévén azért 8 évig nem maradt fenn a bababiztos lakás...). Ja, és ettől még kell cipelgetni is a leányzótKép.
(persze legalább rém boldog vagyok, hogy milyen ügyes).

Sziasztok:
Ildi

Ildi
 
 


Mariann nem oltatná be, én viszont beadatok minden védőoltást. Egyrészt így tartok korrektnek a többiekkel szemben, másrészt az anyatejes táplálás 1. nem tart örökké, 2. nem nyújt általános védelmet. Nem utolsó sorban nem akarok néhány innen-onnan összeszedett vélekedés birtokában okosabb lenni, mint az egész magyar egészségügy.
Kíváncsi
 


Van itt egy topik, félelem a védőoltások mellékhatásaitól vagy valami hasonló cimmel, Katica, olvasgasd át!
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/36284.html
Ildi

Ildi
 
 


lányok: bárányhimlő-ügyben:
www.baranyhimlo.hu
tényleg jó kis oldal és egy csomó minden kiderül, amit sose gondoltunk volna...
pusz,
matska
 
 


lányok: bárányhimlő-ügyben:
www.baranyhimlo.hu
tényleg jó kis oldal és egy csomó minden kiderül, amit sose gondoltunk volna...
pusz,
matska
 
 


Kíváncsi!
A bárányhimlő elleni oltásról volt szó.Az,hogy ezzel a nem kötelező oltással nem oltatom be,szerintem nem azt jelenti,hogy okosabbnak tartom magam az egészségügynél.Nyilván nem tart örökké a szoptatás(bár a lendületét látva kettő évesen,néha elbizonytalanodom),viszont nagyon remélem,hogy szerencsésen túlesik egy esetleges bárányhimlőn,mint ahogy pl.én is,vagy a testvére is.
Sokkal inkább az,mintsem fölöslegesen turbózzam az immunrendszerét.

Mariann
 
 


Mariann,
ja, én is csak a kötelezőket adatom be! Nekem egyébként elkapta anno a bárányhimlőt a néhány hetes, szopós babám a többiektől, de nem volt vészes, kibírtuk. Kép
Kíváncsi
 


SZijasztok!

Pildi! a topicok olvasásával én is nagyon el vagyok maradva, de februártól több idöm lesz, akkor mindent bepótolok.

Mariann! Azáltal, hogy beoltattam bárángyhimlö elleni védöoltással, igy olyan mintha elkapta volna a virust, csak nem fejlödött ki a betegség, mivel gyengitett formában kapta öket az injekcióstüün keresztül. Ha elkapná öket az oviban akkor élesben kapná meg a virust, igy kifejlödne a betegség, aminek az eredménye az egyszerü kiütésektöl akár a halálos szövödményig is terjedhet(dokink mondta). Ha igy nézzük biztonságosabb, ha szurin keresztül esik át rajta. És annak a lehetösége sem áll fenn, hogy a kiütéseket elkaparja és életreszóló nyoma marad...
Amúgy biztos elöbb utóbb nálunk is kötelezö lesz ez, ha több pénze lesz az Eü-nek.

Lara
 
 


Lara, és mindenki,
nekem a lurkócaim tavaly karácsonykor =(mikor máskor?? - egyébként ovónői tapasztalat, hogy a bh. karácsonykor tetőzik) - voltak bárányhimlősek.- Eszembe nem jutna bh. elleni védőoltást beadni nekik. A bárányhimlő életveszélyes szövődménye NAGYON RITKA ESETEN agyvelőgyulladás, amit nem hiszem, hogy ma ne tudnának gyógyítani. nyilván nem tenném én sem ki a gyerkőcöt direkt ennek, de sokkal-sokkal ritkább, mintsem védőoltást adjak neki.

Bh. hólyagjainak elkaparása: NEM ANNAK MARAD MEG A NYOMA, AMIT ELKAPARNAK!!!!!!!!! Hanem annak, ami nagy és mély hólyag volt.

Védőoltások beadatása-be nem adatása ügyben nbekem az a véleményem, hogy nyilván nem véletlenül vannak és nyilván nem véletlenül köelezőek. A nem kötelezőek pedig azért nem kötelezőek, mert kicsi az esély arra, hogy az adott betegség súlyos kimenetelű.

Én azért nagyon bízom abban, hogy a"sima" gyermekbetegségek ellen soha nem lesz kötelező védőoltás. A végén még oda jututnk, mint Amerikában, ahol épp "piszokvakcinát" adatnak be a lurkóknak, hogy erősödjön az immunrednszerük. Ahelyett, hogy kevesebbet sterilizálnák a lakást...

üdv
Zs.

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Védőoltásokról már volt szó a meningitis kapcsán. Akkor is úgy gondoltam, hogy ami kötelező, annak meg van az oka. Gyakori szövődmény, súlyos alapbaj, rendkívüli virulencia, adott területen gyakori előfordulás. Ami nem kötelező, az valószínűleg nem olyan vészes kórkép, vagy ha figyeled a gyerekedet, akkor időben észreveszed és kezelhető.

Zsóka!

A bárányhimlő sajna vírus, így ellene nincs igazán gyógyszer. De a tüneteket nyilván lehet kezelni az agyvelőgyulladásnál is. Igen-igen-igen ritka viszont és az egyébként is tré immunrendszerre bukik, gondolom.

Azaz véleményem szerint kötelező igen, egyebek meggyőző nehezítettségek esetén (pl influenza ellen kilencvenéves személy esetén)

Snoopy

KépKép
 
 


Snoopy,
igen, tudom, hogy a bh. vírus, méghozzá a herpesz vírus (na innen műár nem vagyok olyan okos) egy fajtája? alfaja?
Emese travaly olyan gyógyzsert kapott (Zovirac), amitől csökkentek a kiütések, monjuk a teste így is tele volt velük, csak épp aprók voltak...
Zs.

Zsóka
 
 


Zsóka! Bh elleni védöoltással a mély hólyagok kialakulásának az esélyét is nullára lehet redukálni, igy véletlen sem lesz maradandó nyoma. Emléxem, hogy volt egy osztálytársam(nagyon szép lány ) és az arca csupa "lyuk" volt, a kiskori bh fertözés miatt.
Ha már más miatt nem, legalább ezért érdemes szerintem beoltatni.
Lara
 
 


off: Snoopy, írtam Neked az anesztes válaszolban. El akarnak altatni, sos!

sofka
 
 


Látom, a bh. elleni oltás van napirenden. Én azok közé tartozom, akiknek sajnos nagyon rossz tapasztalatai vannak. Már ha lehet ilyet mondani. Áron 3 éves múlt, mikor elkapta a bh-t. Nem annyira a pöttyök jelentek meg rajta, mint inkább a szövődmények. Sajnos annyira komoly középfül gyulladása volt, hogy rövid időn belül többször (pontosan 3x) szúrták a fülét, hogy a genny távozni tudjon és ne húzódjon az agyára a gyulladás. Tudom, hogy ez ritka, de velünk előfordult. Innen indult meg a lavina. Egyre betegebb lett. Virág a mai napig nem kapta el, már többször megúszta az oviban a járványt. Rossz emlékeink miatt úgy döntöttünk, hogy inkább beoltatjuk a hatéves kötelezőnél. Tudom, hogy ez csak egy laza kis gyerekbetegség, de nem szeretnénk mégegyszer átélni.
Banett

Kép
 
 


Sziasztok lányok!
Kicsit OFF, de fontos:
Nemzetközi bojkott indul a Nestlé ellen, mivel az a hatályban lévő nemzetközi az anyatejhelyettesítő termékekre vonatkozó reklámetikai kódexben foglaltakat sorozatosan, szinte minden országban durván megsérti. A kódexet itt olvashatjátok magyarul: http://www.c3.hu/~hab/, itt pedig angolul: http://www.babymilkaction.org/regs/thecode.html.

Kérek mindenkit, hogy a közelgő ünnepi bevásárlásokon gondoljon erre és csatlakozzon a bojkotthoz azzal, hogy Mikulásra és Karácsonyra NEM Nestlé termékeket vásárol, illetve kerüli a Nestlé által gyártott többi terméket is (kávé, bébiétel, ásványvíz, stb.).

A bojkott levelezőlistáján: intnestleboycott-subscribe@yahoogroups.co.uk is várunk mindenkit szeretettel!

Kérek mindenkit, csatlakozzon a bojkotthoz és adja tovább másoknak is az információt! Hiszem, hogy nyomást tudunk gyakorolni a Nestlére itt Magyarországon is, hogy egyszer s mindenkorra megtanulja végre: a szabályokat be kell tartani! Köszönöm,
matska
 
 


matska,
a Válaszol a védőnő-be is bemásolod? Köszi,

Virág
Virág
 


Sziasztok lányok!

Végre ide is írhatok!Kép

Katica! De örülök neked, hogy írtál! Már annyit gondoltam rátok, hogy mi lehet veletek, mikor szülsz, stb. Nagy gratula Dominikhez! Milyen volt a szülés? Írj, ha van idöd! Milyen baba?

Lara! Neked is örülök, régen annyit írtál, aztán úgy eltűntél! Gratula a pocaklakóhoz! Mi lesz a neve?

Verus! Az Ikeában nekünk is gondunk volt a kiságyhoz való matraccal, aztán harmadik nekifutásra sikerült beszerezniük.Kép

Mi jól vagyunk, Jázmin nagyon jó baba, rengeteget alszik, jól eszik, nem hasfájós, nem sírós.Kép
Fiúk nagyon aranyosak vele, szeretgetik, puszilják, Adri is, bár töle féltem egy kicsit, mert hát ö is annyira kicsi még, nem fogja még fel, hogy ez egy kisbaba, akire vigyázni kell.

Puszi, Evey
 
 


Evey!

Olyan jó, hogy ilyen jókat írtál!


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Evey,
off küldtem neked mail-t az övterelővel kapcsolatban még Pénteken. Megkaptad?????

Szia

Mafi
 
 


Sziasztok!

Végre talán sikerül egy picit írnom, hacsak Dominik nem szól közbe.
Lara, valóban Zolcsi Hangával egyidős, együtt vártuk őket annakidején.Kép Jól elszaladt az idő. Gratulálok a kis Pocaklakóhoz!Kép
Ildi, köszi az ötletet, átnézem.
Snoopy, Zolcsi és Dominik nem alszanak együtt, nem is merném hagyni, meg a Pici elég sokat "nyüszmörög", a nagyobb meg nem túl jó alvó. Ezért az alvás külön szervezést igényel. Csak délután alszanak esetenként egy szobába, de Dominikot általában át kell hoznom a másik szobába.
Evey, Dominik jó kisbaba, sokkal könnyebb vele, mint Zolikával volt. Szopizik rendesen, de sajnos időnként fáj a kis pocakja. Úgy tűnik ezt nála sem ússzuk meg.Kép A szülés gyorsan ment, talán valamikor lesz időm írni erről is, meg másról is, de most még próbálom beosztani az időmet a gyerekek és a tennivalóim között. Örülök, hogy jól vagytokKép

Puszi: Katica
Katica
 


Sziasztok!

Cory!
A kisebbik 7 hónapos, a nagyobbik 2.5 éves cirka.

Tök jó, a nagyobbik nálunk elfogadta, hogy ha a kicsi szopizik, akkor az előnyt élvez. Pelusos még (szerintem saját választás alapján), így a pisilés elsőségével nem jöhet nekem...Kép

Első együttaludt éjszakájuk előtt elmondtam Zsombinak, hogy a Prücsi éjszaka fel fog ébredni, de csak azért, mert éhes lesz és sírni fog. Sietek át, hogy ne sírjon sokat, de nem érdemes felébredni. Baj nincs, buli nincs. Nem is kel fel. Bár volt olyan, hogy a kicsi felkeltette a nagyot, és olyankor mindenki más szobában alszik, de nem nagyon zavarják egymást.Szerncsére a már barázdált nagynál igazi éjszaka esetén nem gáz a visszaaltatás, így bátrabbak vagyunk.

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok,

Erika, nagyon eltűntél..Mi van Veletek?? Luca jól van? Tomi bölcsizik?? És Teee?

Katica, én is gratulálok Nektek a kicsi fiatokhozKépKép

Snoopykám, nyaggathatlak én is oltással kapcs? Tominak -szerinted - beadassam az influenza elleni oltást? Egyszerűen tanácstalan vagyok..egyik doki ezt mondja, a másik azt. (Tominak az asztmáján kívül tudod vannak immun problémái..)Szóval anyám -lévén eü-s- mindig beoltatja magát, de idén és tavaly is dög beteg lett tőle..azt mondják lappanghatott már benne vmi, és ráoltották. És ha Tomiban is van vmi, akkr megbetegedhet? Vagy jobb az óvatosság és oltsák be, ui. zárt közösségben vagyunk..mittom én már..?!

Talán említettem már, hogy ez a falu egy sváb falu..suli-ovi is német nyelvű. A srácok így intenzív német tanulásban vannak.
Hannával és Tomival napi egy órát németezek, Jancsi estleg mellettünk játszik, KAri meg aktívan jelen van..
Ma mentünk vásárolni, és már a sokadik öreg néninek köszöntünk..a következő fejkendős öreglánynál, felsóhajt Jancsi:
-Na, még egy großmutter...Kép

Egyébként Marci-bébi elindultKépKép Igazi kis kövér gombóc, ide-odadülöngél..ha van valami a kezében akkor nagyon bátor, abban kapaszkodva megtesz sok-sok lépést.

Ja, és megjött az ikea értesítés: megvan az ágy!!KépKépKép Laza mozdulattal kidobtam a kukába..Kép

Verus

Kép
 
 


Sziasztok!

Verus!

Legyek őszinte? Fogalmam sincs. Tominak volt már influenzája? Mennyire viselte meg? Mennyire viselik meg a többi felsőlégúti fertőzések? Lehet, hogy influenza pont nem is jár felétek. Azt sem tudom, hogy az oltóanyagban mi van? Elölt vírus, vírusalkatrész, csak egy jellemző antigenitású darabka, toxin, vagy mi a bánat? Anyukád influenzás lett tőle? Izomfájdalmai voltak tőle? Ha gyengített vírus van benne, akkor mivel egy háztartásban vagytok vele (nem? )Tomi pont elég vírust nyalt be az immunizálódáshoz. Ha Tomi is beteg lesz tőle, egyébként meg nem kapná meg a bajt, akkor nem vagytok előrébb, sőt!
Szóval nem tudom. Még akkor sem tudok igazán jó tanácsot adni, ha az összes kérdésre (amire lehet) megadod a választ... Kép

GRATULÁLOK AZ ÁGYATOKHOZ!!!!! KépKépKép

Snoopy

KépKép
 
 


SnoopyKépKép

Azért kösziKép puszi:

Verus

Kép
 
 


Sziasztok,

Úgy tűnik sosem fogunk meggyógyulni: most Jancsi lázasodott be, (Tomi már jár suliba, ő jól van, Marci szépen lassan javulgat. (még folyik az orra, de már nem zöldes, hanem vízszerű..)
Holnap mehetünk megint a doktorhoz, lassan bérletet váltok nála. (vagy inkább a gyógyszertárban)

Ma megmutatták a srácok a Jézuskának írt levelüket: KAri aranyos volt rajzolt mindenfélét, leírta, hogy szeretne plüssöket kapni (cca. ezer millió van nekik, de mindegy..), és egy lánybabát.
Hanna sminkkészletet (!!!) kért, meg függőszéket.
Tomikám pedig gondolt a beszerzési helyekre is, idézet a leveléből:
"-távirányítós BMW- Tesco pesti út; távirányitós másik autó- minimax üzletház; tojásfotel-ikea budaörs.." KépKép
Jancsi pedig csak azt hajtogatja, hogy ő egy naaaaagy kamiont kér. Marci pedig még sem beszélni nem tud, sem írni..ő azt kap, amit én szeretnék-nekiKépKép
Ja, Marci 6 fogú lett, kicsit csálén jöttek ki a fogai, de nagyon helyes. Azt kevésbé szeretem ahogy csikorgatja őket..

Elolvastam a jövő évi horoszpókunkat: nekem is és a Zalinak is nagy romantikázást, szenvedélyt jósolnak és mindez megkoronázásaként gyermekáldást..KépKép Anyósomnak majd megmutatom, hidaljon csak le: ő Marci születése előtt már megkérdezte, hogy ugye nem akarunk többet, és ugye teszünk is ellene majd aktívan..? Majd azt mondjuk, hogy "a csillagok megmondták"KépKép (hozzáteszem, hogy asztrológiát és horoszkóp készítést is tanult..) HöhööhöööKép

Verus

Kép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: