Új privát üzeneted érkezett!

Snoopy, szórol szóra egyetértek veled Kép.
 
 


Sziasztok!

Mi van KAdri-val, mar olyan régen nem irt???
Tud valaki valamit rola? Köszi Kata
Névtelen
 


Sziasztok!

Még sosem írtam ebbe a topikba. No, de majd most.
Múltkor egy műv.házban vártunk Zsófival(3,5 éves), hogy sorra kerüljünk a madárkészítéshez. Előttünk egy 8 év körüli gyerek az apjával. Egyszercsak iszonyúan bőgni kezd a lányom, hirtelen el sem tudtam képzelni, hogy mi történhetett ott egy álltó helyében. Nagy nehezen kibökte, hogy hasbakönyökölte az előtte álló kölyök. Tök direkt, miközben semmit nem ártottunk neki. Igaz, hogy ez a gyerek nagyobb volt, mint Matskáék játszótéri gyereke, meg Zsófit is hamarabb sikerült megnyugtatni, de amit tőlem kapott, azt nem tette ki az ablakba.
Mondtam neki, hogy, ha még egyszer ilyen történik, akkor én adok neki 10x akkorát, mint amekkorát ő adott a nála sokkal kisebb kislánynak.(Nyilván nem ütném meg más gyerekét-pedig ist.bizony, de szívesen megtettem volna-, de még így utólag sem jut jobb az eszembe, első felindulásomban meg pláne nem.)
Én azt hiszem, tartozom annyival a saját gyerekemnek, hogy ha már megelőzni nem tudtam, akkor utólag biztosítsam őt arról, hogy megvédem, ha szükség van rá.
Plusz, hátha a kis taknyos legközelebb nem mer ilyet csinálni, mert tart a gyerek szülőjének retorziójától.
Utána figyeltem, apuka egy árva szóval sem jelezte a gyereknek, hogy helytelen volt, amit művelt. Így mondjuk megérteni sosem fogja, de talán kétszer meggondolja, hogy csinál-e még ilyet. Persze, lehet, hogy nem.
Mindenki más vérmérsékletű, én nem megyek el szó nélkül a minden előzménynélküli és igazi fájdalmat okozó agresszió mellett. Korosztálytól függ, hogy a gyereknek vagy a szülőnek szólok-e.
 
 

 
 

Sziasztok! Ha már Juli is írt ide, akkor én is, Kép mert nekünk is volt egy hasonló esetünk. nyáron történt, az állatkertben. A fiam (3,5 éves) békésen álldogálva várt a fókashow-ra a korlátnál. Egy hasonló korú és méretű gyerek meg csak egyre kerülgette, mígnem úgy fellökte tiszta erőből, hogy jól megütötte magát szegény fiam. Belőlem is rögtön kihozza az anyatigrist az ilyesmi, odarohantam (mert előtte pár méterrel hátrébb, a kistesó babakocsijával ültem), fülön fogtam a gyereket (nem túl fájdalmasan), és megszidtam, hogy ilyet márpedig nem csinálhat, felszólítva, hogy kérjen bocsánatot. Megszeppent, de nem kért persze. A szüleit sem eközben, sem ezután nem láttam, pedig a közelben álló emberek is keresték őket. Meghúzták magukat valahol. Nyilván én sem tettem helyesen, hogy helyettük elkezdtem nevelni a más gyerekét, de szó nélkül sem hagyhattam. Azt hiszem, az sem lett volna helyes. Szerintetek?
Klára
 
 


Kedves Névtelen!

Ez eddig nem volt fikázó topic, úgy hogy teljesen nyugodtan felvállalahattad volna a nevedet, hisz mi többiek is ezt tettük, valamint nm írtál semmi olyat ami miatt a nevedere/személyedre terhelő lett volna.

A te eseted azért másabb, mert te magad is írod, hogy folyton a nyomában voltál a gyereknek.

Akikre én gondoltam az azok a gyerekek, akik belépnek a kapun a gyerek jobbra az anyja meg balra a kispadra és mind akinek ragasztó van a seggén fel sem áll onnan addig míg haza nem mennek. Általában ezek a gyerekek azok akik lelökik a másikat a mászókáról, megelőzik a hintázásban, elveszik a homokozólapátjukat.


Remélem, most már Pele nem sokára elköltözik, lesz újra netje és hozzá tud szólni a témához.
Nagyon kíváncsi lenné, hogy neki mint pszihomókusnak mi a véleménye erről.


Mindenesetre én tartom magam ahhoz az állásponthoz, hogy maga a gyerek nem születik eggreszívnak. Ez egy tanult viselkedési forma és valaminek a hiánya váltja ki nála, ami lehet szeretet, lehet nem elég figyelem, de lehet félelem is stb.


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok! Én is a másik oldal vagyok, névtelen levelét énis írhattam volna, az egyik fiam totál hasonlóan viselkjedett. 22 hónaposan lett tesója,valamikot utána kezdődött, még én is sírtam egyszer, amikor egy nagymama rám szólt "fegyelmezni kéne a gyereket", amikor éppen leszidtam a dedet, hoyg mit csinál. Azt hiszem csak a gondviselés mentett meg attól, hoyg semmi komoly baj nem járt a nyomában (csak én, de én állandóanKép) mára már lenyugodott, nem verekedős, sőt jóba van azzal a kislánnyl, akit akkor állandóan fellökött.
Az nagyon más, ha a szülő nem foglalkzik a gyerekével, sajnos én is látok rengeteg ilyet.
Azért én kicsit máshogyan gondolkodom az agresszivitásról, de majd Pele kijavít. mi felnőttek agresszivitásnak éljük meg, ha elveszik a gyerekünktől a lapátot, de a gyerek még nem tud különbséget tenni enyém és másé között. Nem tudja még fékezni a vágyát.

Egyébként én ált. odamentem a megbántott gyermekhez vigasztalni, de sokszor nem tettem zseber amit kaptam, ezért inkább nem mentem oda máskor. Szerencsére mindenki ismer mindenkit típusú játszóra járukn, és kb. fél év alatt el is múlt ez a korszaka Attilának.
ZSuzsa
 
 


HelloKép,
tehát arról van szó, hogy adott egy vétlen és egy agresszíven megnyilvánuló gyerek és ezek szülei. A gyerek agresszióját sok minden okozhatja, nekem nem is ezzel volt problémám, hiszen egy gyerek már csak gyerekségéből kifolyólag sem képes mindig kontrollálni az agresszióját (valljuk be, mi felnőttek sem mindigKép). Inkább a szülői lehetőség, felelősség, nevelés határait feszegettem ami, úgy látom, nem csak az én problémám. Vajon mit kell és mit lehet cselekedni ilyen helyzetben? Nagyon egyetértek Snoopyval abban, hogy a minta nagyon fontos, és Julival, hogy éreztetni kell a gyerekkel, hogy mellette állok. De vajon az "agresszor"-t van-e jogom letámadni, illetve milyen mintát adok ezzel a saját gyerekemnek? Egy felnőtt nekitámadjon egy gyereknek?? Még ha csak szóban is?

Szerintem mindenképpen a szülő/kísérő dolga a "nevelés", nem az "áldozat" szülőjéé. Viszont még most is felfortyanok, ha az esetre gondolok, és isten bizony viszketett a tenyerem, de nem a gyerek ellen, hanem a mamát tudtam volna szájon teremteni Kép.

Van az angolszász gyermekjogban egy kifejezés, ami meghatározza, hogy bizonyos életkorban és helyzetben (pl. 5 év alatt nyilvános játszótéren)hogyan kell vigyázni egy gyerekre. Ez az "must be supervised within armlenght" magyarul, kartávolságon belül kell lennie a gyermek szülőjének, hogy bármikor közbe tudjon lépni. Ha ilyenkor baj történik, és bebizonyosodik, hogy szülő messzebb volt, akkor automatikusan feljelentik kiskorú gondatlan veszélyeztetése miatt. Nyilván még így sem kerülhető el minden baj, de ez is valami.

matska
 
 


sziasztok,
jó lenne ha nálunk is működne ez a matsa által leírt dolog.sajna nekem sincsenek jó tapasztalatain játszótér ügyben.tavaly kezdtem el elvinni kisfiamat a ki akkor 1éves volt.szereti a gyerekeket odamegy simogat barátkozbi próbál.erre sok anyuka elviszi a gyerekét pedig higgyétek el egy cuki pofa és ártatlan arc!azt nem mondhatom neki hogy ne menj oda és ne simogasd meg vagy ezt kéne?
a másik:sertepertélt a homokozóban és rálépett az egyik gyerek lapátjára a mi eltört.erre az anyuka teljesen kiakadt,hogy ez egy készlet része stb stb.én rögtön elnézést kértem és felajánlottam a mi lapátunkat ami ua volt csak egy picit nagyobb.persze elfogadta de hangsúlyozta ez nem ua és az volt a készlet része??mi ez herendi porcelán??teljesen kiakadtam arra a játszóra nem megyünk.
megint más:lakóparki játszó ahol volt egy pici homokozó a hol a 10hónapos fiam lapátoltaa homokot.erre megszólal az anyuka aki szintén a homokozóban ült:ne lapátold mert ma még nem akartam hajat mosni!ezen azóta is röhögünk a barátnőmmel.és ezek az anyukák mind fiatal anyukák voltak.a többi kis incidensről már nem is beszélek("ne add oda neki,az a tiéd stb.")!!
szerintem az ilyen gondolkodásmód még nagyon messze van európától!!
én most már csak barátnőmmel megyek játszóra így egymással jól el vannak a gyerekek és nem zavarják mások köreit.persze ennek nem így kéne lennie.szerintem.
sziasztok és köszönöm hogy meghallgattatok.
szabina
 


bocs Matska az elírásért!
szabina
 


Sziasztok!

Véletlenűl kattintottam most ide, igen érdekes a táma, nekem is lenne kérdésem.
Az én babám még csak 7 hetes. A sógórnőm kisfia 3 éves. Még nem jár óvodába, az anyukája nem is akarja vinni. A gyerek eléggé összevissza családban él, félig az anyukájával+ nagymamával, félig apukával,és annak családjával. A kisfiú mostamság igen bolondos, és agresszív a felnőttekkel- leginkább anyai nagyanyjával szemben. Azt mondja, ezt az apai nagymama "tanácsolja" neki. Én már előre félek, hogy mi lesz, ha az én kicsim egy picit nagyobb lesz. Most még szerencsére nem nagyon engedem ki a kezemből, bár néha oda kell neki adni a kicsit, hogy foghassa, mert különben hisztizik. Én igazából sajnálom, mert a felnőttek hibájából lett a gyerek " kellemetlen", de mégis, nekem ma már sokkal fontosabb az én kicsim. És, ez a probléma évekig fenn fog állni.
Hát, nem lesz könnyű, mert úgy érzem, az én fiam majd csak rosszat tanulhat tőle.

manóka
 
 


Pele megint költözik? Hová?
F. Dia
fd
 
 


Ide a szomszédomba IV. kerület. Kép Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


KAdsi-rol irna valaki valamit? Vagy ignoraljatok a kérdésem, mert nem ismertek? Kata
Névtelen
 


Kadri!
Katat
 


Szia Kata!

Szerintem csak elsikkadt a kérdésed a vehemensen tárgyalt másik mellett. Bocsi.
Szóval Kadri kismama, most már lassan a 12. hét táján kezd járni. Volt nagy izgalom, de minden rendben. Jönnek haza egy hétre hamarosan. Azt hiszem, jól emlékszem...Lányok?

Snoopy

KépKép
 
 


Ki vagy, Katat?
Ismerjük egymást, hogy rólam érdeklödsz? Csak kíváncsivá tettél... tudtommal minden Kata barátnöm jól informált rólam... Kép
 
 


OFF
MA KORA DÉLUTÁN MEGSZÜLETETT PELE KISFIA MÉZES (MISI)! GRATULAAAAAAAAAAA!Kép
ON
matska
 
 


Ez tök ON volt, Matska. KépKépKép

Itt is gratula nekik. Kép

És Juca Lelléjének is. Kép

Virág
Virág
 


Hmm, hogy kihalasztottuk a topikunkatKép.
Pedig a topikbabák száma milyen szépen nőKépKép.

ILdi

Ildi
 
 


Leánykák, nektek működik a levelezés?
Mindenkitől elnézést, hogy erről írok itt nyílt színen, de kétszer is már azt az üzenetet kaptam a Prímlistáról, hogy nem küldheti el a levelem, mert nem vagyok tagja a listának. Tényleg?
 


Kíváncsi!
Én tudtam írni.
A levelezőmön keresztül küldtem , de felmentem az oldalra és megnéztem ,ott van a levelem.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Én fel se tudok menni az oldalra, nem engedélyezi...Kép
 


Kíváncsi!
Hozzám megérkezett a leveled!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Kíváncsi!
Én is így jártam, és írtam Zsókának, hátha újra engedélyez. A prímre se tudtam felmenni. Kép

Magdi


Köszi, Kanga! Úgy látom, mostanra helyrejött a kapcsolat. Kép Remélem, neked is, Magdi!Kép
 


Most nagyon-nagyon szomorú vagyok KépKépKép
Az imént tudtam meg, hogy már réges régen túl vagytok Napocska welcome-partyján, nekem meg senki sem szólt Kép
Azért talán nem kellett volna engem így leírni... Kép
Jamina
 
 


Jamina!
Mégegyszer sorry, sorry......
Ez esetleg felvidít? Kép) Kép) Kép) Kép) Kép) Kép)
A köv. taliról személyesen én fogok szólni neked!
És ha visszatalálnál a listára??? Hmmm?

Millió pusza
Edó
 
 


Jamina, már én akartam kérdezni, miért is nem vagy te tkp a listán???????? Gyereeeeee!!!!!
KépKépKépKép
Ildi

Ildi
 
 


Jamina!

Kép Kép Kép Hadd gonoszkodjak! Kép Kép Kép

Jamina azért nincs a listán, mert az nem lehet beszalvétázni. Kép

bigacsiga Kata

ui: Jamina én már olyan régóta szeretnélek megismerni. Már nyáron is úgy vártalak a Babanetes bulin.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga,
hát akkor én is hadd gonoszkodjakKép: szerintem az egyik régi züllésen már láttuk egymást, én legalábbis emlékezni vélek RádKép; amikor a Marcelloban voltunk.

Lista: lányok, ígérem, mihelyst lesz ADSL-em, visszamegyek (hamarost). Jelen pillanatban még az az idő is rengeteg, amennyivel túllépem a modemszabta korlátaimat; ha még listán is lennék, még többet lógnék a netenKép. Szóval egy kicsit még tartsátok fenn a helyemKép

Jamina
 
 


Jamina,
ne búsulj, én pl nagyon szerettem volna menni, de nem tudtam ... KépKépKép
És igen, hgyere fvissza a listára!!
Most egyúttal kipróbálom a tl-jelszavát is.
Zsóka Kép
 


Jamina!

MOderáltuk a listán a kép küldést, szerintem azóta modemmel is elég gyorsan le lehet szedni a leveleket. Mindig mindenki arra szokott hivatkozni, hogy a babaneten a topikokat letölteni a nehezebb. HOgy van ez neked fordítva?
Emlékeim szerint Bigacsiga nem volt ott a Marcelloban (2002 február, apámnak aznap tartottuk a 60. szülinapját).

Zsóka: van mindenkinek hosszú ó-ja????

Ildi

Ildi
 
 


Jamina!

Kép Kép Kép Hát, akkor valamelyikünk többet ivott a kelletténél vagy amnéziás, mert én még fényképen sem láttalak nem, hogy a Marcelloba. Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

ui: Fújtunk ma tojást az oviba 4 db 2 perc alatt ent a páronak.
Ahogy írta neked a főzősbe belül egy kicsit meg kell nyomorgatni a sárgáját. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga,
de végülis ott voltál a Marcelloban, nem igaz? Kép

Tojás: hústűvel lyukasztom, jól megkavarom benne a sárgáját, úgy fújom. Csak kicsi a tüdőkapacitásom Kép

Jamina
 
 


Pildi,
húúúúúúú, de jó, h írod, ez nem jutott eszembe... KépKépKép
Na megyek, kitalálok vmit...

Zsóka
 
 


Próba2 Kép
Zsóka
 


Próba3
Zs.
 


Csak azt próbálgattam, hogy az azonosító lehet Topiklako és topiklako, mindegy, hogy írjátok be, minsdenképpen nagybötűvel jelenik meg.

Zsóka
 
 


Nem, Jamina, sajnos nem voltam ott. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Jamina!
Én ott voltam a Marcelloban Kép)

Edó
 
 


Bigacsiga,
aakor ezek szerint én ittam sokatKép De akkor hogyhogy emlékszem Rád? ezt magyarázza meg valakiKép Talán másik züllés?Kép

Edó,
tudomKép ezek szerint Rád igaziból emlékszemKép

Jamina
 
 


Jamina!

Azon gondolkodom ki szemüveges még rajtam kívül.
P.Ildi és Zsóka ők pedig ott voltak, de pl. Ildi pocakos volt, talán nem Zsókával keversz?

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Nem, nem, nem, ez 2002-ben volt, én akkor még nem voltam pocakos!
És Zsóka sem volt ott.
Jamina viszont tényleg ott volt, emlékszemKép.
Jamina, nem lehet KingAndi, akivel kevered Katát? Ő ott volt (azóta meg teljesen eltűnt), vele jöttem hazaKép.

Ildi

Ildi
 
 


Hát, tényleg, nem értem a dolgot, és fogalmam sincs, kivel keverem Katát. Kingandival, gondolod, Ildi? Az ő arcára most nem emlékszemKép

Na jól van, legközelebbi züllésről szóljatok, akkor majd tisztázzuk Kép

Jamina
 
 


Sziasztok, Lányok!

De rég jártam már erre! Ildi, olvastam az üzeneted a humoroldalon, jöttem is gyorsan. Az utóbbi időkben szinte egyáltalán nincs szabadidőm - a tegnapi és a mai kivételes napok, így aztán meg is ragadom az alkalmat, hogy írjak.
 


Sajnos csak rövid részletekben sikerül elküldenem az üzenetem, mert biztonsági okokból a szerverünk nem enged ki egyszerre több információt. Előre is bocsánat érte!
 


Telik az idő nálunk is rendesen. Olivér jövőre már iskolás lesz, a közeli suliba íratom be. Nem várja túlzottan. Szereti az ovit, itt úszik és focizik is. Domi, aki továbbra is szőke (a bátyjával ellentétben) és pajkos, nemsokára 3 éves lesz.
 


Persze bölcsibe jár, viszont még esze ágában sincs megválni a pelustól, inkább büszkén hirdeti, hogy ő még kicsi. Képzeljétek, még mindig előfordul, hogy nosztalgiából bekapja a cicit, pedig egy éve lesz már, hogy megvontam tőle a szopizást.
 


Egyelőre munkaidő-kedvezménnyel dolgozom, 4-ig, pénteken meg 3-ig, de már csak májusig, a gyes lejártáig.

Ti hogy vagytok? Mi van veletek? Olyan jó érzés, hogy még nem felejtettetek el!

Sok puszit küldök mindannyiótoknak!

Krisztina
 


Szia Krisztina!

De rég hallottam már Rólad és milyen nagyok már a gyerkőcök. Kép

Magdi

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: