Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Sziasztok!

Igaz, hogy még kicsit korainak tűnhet, de szeretnék indítani egy topicot a 2006. tavaszára babát váró anyukáknak.
Jó lenne, ha ha már rögtön az elején meg tudnánk osztani egymással az örömünket és megbeszélhetnénk sok-sok fontos dolgot, esetleg tapasztalatot cserélhetnénk, szóval csevegnénk és együtt várnánk a babáinkat.

Nekem már van egy kislányom, áprilisban volt egy éves és ha minden igaz, most ismét lakik valaki a pocakomban, de még nagyon az elején vagyunk.

Várok mindenkit szeretettel!

Bellya
 
 


Szia Bellya!

Boeske vagyok a téli babásoktól. Remélem hamar találsz társakat, de addig is ha van kedved gyere hozzánk is.

Boeske
7+3 (ez is még eléggé az eleje)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Szia Boeske!

Köszi az invitálást, majd benézek a téli babásokhoz is és Te is gyere ide, ha van kedved és időd.
Te az első babádat várod?

Bellya
 
 

 
 

Szia Bellya!
Látom megoldódott a feladvány, sok sikert, klassz társaságot!!!
apaKép
apa
 
 


Szia Apa!

Igen, köszönöm a segítséget. Remélem hamarosan sokan leszünk itt!Kép
Bellya
 
 


Bellya!
Második babám lesz, a "nagy" most volt 1 éves. Úgyhogy most nem könnyű az életem. Ráadásul 2 hét múlva államvizsgázom, ezért nem hiszem, hogy mostanában sűrűn fogok jönni. De azért majd igyekszem.

Boeske
7+5

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Ja, most látom, Nálad is hasonló a szitu. Kép

A kislányodhoz gratulálok.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Szia Bellya!

Gabi vagyok. Van egy kisfiam, aki szeptemberben lesz 2 éves. Már nagyon szeretnénk testvérkét, de eddig még nem akart összejönni. Múltkor már azt hittük, hogy összejött, de 5 nap után meggondolta magát. Továbbra is rajta vagyunk az ügyön, úgyhogy ha mostanában összejön, tavaszi lesz a babánk.

Gabi
Vendég
 


Szia Gabi!

Örülök, hogy írtál és szorítok Nektek, hogy jöjjön össze a tavaszi baba.
Hogy hívják a kisfiadat?
 
 


Szia Bellya!

Angéla vagyok a 2005. tavaszi topikból Kép. Hihetetlen, hogy egy éve lettem állapotos, és most itt huncutkodik a kisfiam Kép

Angéla
 
 


Szia Bellya!

Kisfiamat Petinek hívják.
Akartam küldeni egy képet róla, de túl nagynak találtatott. Ezt csak azért nem értem, mert egy másik topikba már feltettem egyszer.
A te kislányodat hogy hívják? Mi újság a pocaklakóval?

Gabi
Vendég
 


Szia Bellya!

Időközben megnéztem a honlapot.Kép Csenge nagyon aranyos. Marad a második kérdés.Kép
Vendég
 


Szia Angéla! Igen, tényleg gyorsan repül az idő, hamar fel fognak nőni a pöttömök.

Simigabi, nagyon szép neve van a kisfiadnak. Hol tudok megnézni Róla képet?
A pocaklakó jól van, köszönöm. Múlt héten csináltam tesztet, de orvosnál még nem voltam, jövő hétre tervezem, akkor már valószínűleg a szívhangot is lehet hallani.
 
 


Sziasztok! Gondoltam ide is benézek! Nekem csak tegnap lett pozitív a tesztem, úgyhogy elméletileg csak 4+4 hetes vagyok! Szivesen vennék egy két tanácsot hogy mit tegyek vagy ne tegyek!
Egyébként elméletileg február akárhányadikára leszek kiírva! Azmár tavasz? Most meg vagyok keveredve a hónapokkal!

KépKép
 
 


Szia Bellya!

Majd drukkolok, hogy minden rendben legyen a dokinál. Én két hét múlva várok egy pozitív tesztet.Kép
Ha az üzenetem mellett rákattintassz a nevemre, a profilomban találsz egy képet Petiről. Kicsit régi, olyan 1 éves lehet rajta.Kép
Szia Nicika!
Szerintem a február a télhez tartozik, de szerintem senkit sem zavar, ha ide írsz.Kép Konkrétan mire gondolsz, hogy mit tegyél vagy sem? Első baba? Gratulálok hozzá, akárhányadik is!Kép

Gabi
Vendég
 


Igen Gabi első baba! Olyasmire gondoltam hogy mit egyek, mit ne tegyek. Tudom hogy nem lehet bicajozni. De még mit nem lehet? Szóval ilyesmire gondoltam!

KépKép
 
 


Nikica,
Kezdj el vitamint szedni. (Elevit, vagy Materna)
Mikor volt az utolsó mensid? Abból könnyen kiszámolható, hogy mikorra fognak kiírni. Kép


Angéla
 
 


Elevitet szedek jelenleg is! Női megérzés volt talán, de 4 nappal ez előtt megvettem, pedig akkor még nem is tudtam! Kép Az utolsó mensi első napja május 17, tehát február 20-ra leszek kb. kiírva!

KépKép
 
 


Nicika, (most már jól írom Kép)

Olvastam, hogy van cicád. Azzal is vigyázz. Semmi puszilgatás Képés főleg az illemhelyük takarítását ne Te csináld! Kép Különben azt modják, hogy a vitamint már a baba tervbevételekor (de hülye szó Kép) érdemes elkezdeni szedni.

Angéla
 
 


Angéla! Pont ebben a ciklusban nem szedtem Elevitet, csak folsavat! Mert úgy csináltam hogy 1 hónap Elevit és egy hónap folsav! Most így jött ki! Meg hát nem olcsó mulatság!
A cicákkal meg vigyázok! Nagyon! Puszilgatni meg sosem szoktam őket! Csak simi! Aztán gyorsan kézmosás!

KépKép
 
 


Sziasztok!

Nicika, igazad van, a február még nem igazán tavasz, de én azért írtam így a topic címét, mert úgy gondoltam, a téli babásoknál már nagyon a végén lennék, a tavasziakkal pedig még együtt várhatjuk a babákat. Amúgy pedig sokkal jobban szeretem a tavaszt, így én már úgy hangolom magam, hogy szép, napsütéses, tavaszias idő lesz, mikor megszületik a babámKép

Én is elevitet szedek, már a tervezett fogantatás előtti hónapban elkezdtem szedni. Most viszont nem veszem be minden nap, mert elég rosszul vagyok és ennek a gyógyszernek is irritál az íze.

Simigabi! Szorítok Nektek!Kép
Ha minden igaz, én holnap megyek dokihoz.
 
 


Bellya! Akkor te most mennyi idős terhes is vagy? Kb. a 6-7. hétben lehetsz! Szóval mennyi is pontosan? Én ma töltöttem be az 5.-et! Kép

KépKép
 
 


Te vagy az első ilyen fiatal terhes akit ismerek. Aztán kérünk ám beszámolót hogy mi volt a dokinál!

KépKép
 
 


Helloka Lányok!

Én most hét hetes és három napos terhes vagyok, de ez még csak az én számításom (és az egyik weboldaléKép), majd ma a dokinál talán biztosabbat is megtudok.

Én sem ismerek most ilyen korai terhes kismamit, de az az igazság, hogy én még nem is mondtam az ismerőseimnek, hogy mi a helyzet, csak a legjobb barátnőmnek és a családnak. A többieknek majd később..

Nicika, Te nem vagy rosszul? Én sajnos az első terhességemnél is és most is elég rosszul vagyok, talán most enyhébb,de most is gyakran van hányingerem. Csengével rendszeresen hánytam is (már elénzést), szerencsére ez most még nem jellemző. Akkor a 7. héttől a 20-ig tartott, remélem, most nem lesz ilyen vészes a dolog, mert Csenge mellett már nem jut sok idő a pihenésre.

Most mennem kell, mert alszik a bébim és ilyenkor igyekszem megcsinálni minden házimunkát.

Nicika, Te még dolgozol?
 
 


Sziasztok! Az előbb elszállt amit írtam, felrobbanok :-(((

Először is minden új babásnak gratula :-)

Szóval akkor rövidebben: van egy 5 éves kislányom, aki a 6. sülinapjára kaphat egy kistesót :-) 15-én teszteltem, akkor voltam a menzi első napjától számítva 7 hetes (48 napos). 3 hónapja szedek folsavat a dokim tanácsára, (akkor hagytuk el a fogamzásgátlót, és felkerestem), és most vártuk, hogy beálljon a ciklusom. Erre zebrás lettem :-) Tök jó :-)

Bellya: én is émelgyek, de nagyon :-( Van valami ötleted ellene? A háztartási kekszen kívül, mert az nem vált be a lányomnál se...
Kicsit tartok tőle, ha elkezdem a magzatvédőt szedni, akkor a B akaráhány vitamintől még rosszabbul leszek (azt mondják az is émelygést vált ki).

Szerintetek mikor érdemes dokihoz menni? Mikor tudja már a szívhangot pontosan beazonosítani?

Hirtelen ennyi...

titati
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznék hozzátok. Nekem is februári babám lesz.
Magamról csak annyit, hogy van már 2 fiam a nagyobbik Zotya 4,5 éves, a kisebbik Kristóf 1 éves múlt, és most úgy néz ki, hogy ismét gyarapodik a család.
Dokinál még nem voltam, de múlt pénteken csináltam egy tesztet ami pozitív lett. Én úgy számolom, hogy kb. 5 hetes lehet a babó. A kalkulátorok szerint február 17 körül fog megszületni. Jővő héten fogok orvoshoz menni. Úgyhogy most röviden csak ennyit.
Sziasztok
Szilvi

Szilvi és Katababa
 
 


Sziasztok!

Üdv mindenkinek!

Titati!
Örülök, hogy itt látlak. Talán emlékszel még rám, ugyanaz az orvosunk a Nyírőben, e-mailben "beszélgettünk" róla. Szívhangot a 42-edik naptól már általában látni, de azért érdemes még egy kicsit várni. ( 8 hetesen már tök jól látszik minden.)

Boeske a téli babásoktól
9+5

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Boeske szia :-)
Igen nekem is rémlett a neved! Most is nála fogsz szülni? Én "váltottam" dokit, a sok rossz hallomás miatt, pedig én maxi meg voltam vele elégedve, de ugye sok lúd... :-( Szóval most Uzsokis leszek :-)

titati
 
 


Boeske: 42. nap az honnan számolva? Fogamzástól, vagy az utolsó menzi első napjától?
 
 


Bellya! (7+3) Még én sem kürtöltem szét, csak a legjobb barátnőim tudják és anyukám, illetve a hugom. A párom szüleinek még nem mondtuk el, mert félünk hogy mit fognak szólni, ugyanis még nagyon fiatalok vagyunk! Én 23, a párom meg 27! Amúgy világgá kürtölni csak a 12. hét után akarom! Szerintem nem árt az óvatosság!
Én még egyáltalán nem vagyok rosszul, egyenlőre a tüneteim mindössze a cicifájás, ami tegnap este kezdődött és a mellbimbóim érzékenysége, valamint fel vagyok puffadva, ja és ha hirtelen állok fel akkor elszédülök! Hál istennek a hányinger eddig elkerült! Bár néha ici-picit émelygek. De hát én még nagyon fiatal terhes vagyok!
Még dolgozok! Úgy tervezem, hogy azért a 12. hétig mindenképpen dolgozni akarok, kivéve ha baromi rosszul leszek, de max. a 20. hétig akarok dolgozni!

Titani! (7+4) Szerintem a B6 vitamin pont arra való hogy ne hányjál! A picinek a 6. héten kezd el dobogni a szíve, de attól függ hogy hallja e a doki, hogy milyen érzékeny a kütyü amivel nézik.
Én már voltam dokinál a 31. napon és azt mondta hogy kb. egy hét múlva vigyek vizeletet és ha megvan az eredmény akkor keressem fel. Adott beutaló! Szerintem te már simán elmehetsz! Az egyik terheses könyvben is az van hogy a 6. héten érdemes felkeresni a dokit!

Szisz2 (5+?) Szia! Na mi akkor lehet hogy teljesen egyidősek vagyunk? Én ma töltöttem be az 5. hetet a mensi első napjától számítva!
Nekem a kalkulátor február 19-ét hozta ki!

Nicika (5+0)

KépKép
 
 


Sziasztok!

De jó sokan lettünk.Kép Gratulálok mindenkinek! Én meg csak itt irígykedek rátok! De lehet, hogy egy hét múlva már én is itt örvendezek.Kép

Bellya! Mi volt a dokinál?

Titani! Állítólag a gyömbér jó a hányinger ellen. Én is csak hallottam, de egy próbát megér.Kép

Vigyázzatok magatokra és a babákra!Kép

Gabi
Vendég
 


Szia Nicika!
Kb. egyidősek lehetünk pár nap különbséggel, de az a pár nap ide vagy oda :-) Nekem máj. 13.-án volt az utolsó menzi.

Gabi! drukkolok neked, hogy nemsoká Te is itt pocakosodj velünk.

Rosszullét: nekem még szerencsére semmi bajom, leszámítva, hogy rossz a gyomrom. Az előző 2 gyerkőcnél is kb. a 8. héten kezdődött a hányinger, de a gyömbér az valamelyest segített.

Szilvi (5+3)

Szilvi és Katababa
 
 


Titati!

Én maradtam az orvosomnál.

Az utolsó menzi első napjától a 42. napon.

Boeske
9+5

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Lányok! Nem lenne jó ha kreálnánk valami táblázatot?

Nicika (5+0)

KépKép
 
 


Sziasztok!

Mzx vagyok a 2005 nyári babák topicból. Lassan az én babám is megérkezik Kép...

Gratulálok mindenkinek, akinek már van pocaklakója, és drukkolok nektek, hogy minden rendben legyen!

Émelygésre jó a B6 vitamin, a mi topicunkban sok lány ezt szedte, van, aki MagneB6 formájában, azaz magnéziummal együtt. Én simán csak a vitamint szedtem, ha jól emlékszem, akkor napi 2 bogyót.

Ja, és vigyetek magatokkal mindig szénsavas ásványvizet,főleg ebben a nagy melegben! Ha rosszul lesztek valahol pl.vmi illattól, akkor 2-3 korty is azonnal segít. Sokat ne igyatok belőle, mert a szénsavas dolgok nem túl jók a babának.

Mzx

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Úgy örülök, hogy már milyen sokan vagyunk!

Én ma voltam dokinál, de még nem lehetett szívhangot hallani. Azt mondta, mivel hátrahajló a méhem, így nehezebb, estleg hüvelyi ultrahangal lehetne, de azt nem akartam. Majd két hét múlva megyek újra. Egyébként azért gondoltam, hogy most megyek, mert Csengémnél is a hetedik héten már volt szívhang. Viszont most a doki azt mondta, szerinte öt-hat hetes, de persze ez nem biztos. Akkor lehet, hogy nem abban az időpontban fogant, amikor én gondolomKép Egyébként nekem április 28-án volt az utolsó mensim.

Titati, üdv itt! Mi majdnem egy idős terhesek vagyunk, bár a mai ultrahang óta nem tudom, hogy mi is a helyzet. Nekem Csengénél is elszámoltak valamit.
Hányinger ellen nincs ötletem, általában a szénsavasat kívánom, néha a kólát is, pedig ezeket egyébként nem szeretem. A fagyi is jó állítólag, de ha én igazán rosszul vagyok, nem segít semmi. A gyömbért majd kipróbálom és lehet, hogy a B6-ot is. Minden érdekel, ami könnyebbé teszi a helyzetet,főleg Csenge miatt, Neki nem mondhatom, hogy bocs, most Anya rosszul van, nem tud Veled foglalkozni.

Szisz! Gratulálok a két gyermekhez,jó hallani, hogy ilyen hamar bevállaltok egy harmadik gyerkőcöt is.

Nicika, szerintem egy unokának minden nagyszülő örül, nem vagytok már annyira fiatalok, hogy ez probléma lehetne. A tábla jó ötlet, Neked lenne kedved megcsinálni?

Simigabi, feltétlenül írj, ha kiderül valamiKép Persze addig is!

Mzx, köszi a tanácsot és a drukkot. Te mikorra várod a babádat? Kisfiú, vagy kislány? Hogy fogják hívni?


Jó éjt mindenkinek!
Bellya
 
 


Szép jó reggelt! Igen! Lenne kedvem táblát csinálni! Ahonnan jövök, abba a topicban is én csináltam, úgyhogy már gyakorlott vagyok! Na mit szóltok? Akkor akinek van kedve bekerülni, az írja meg nekem a következőket:
Név
Kor
Lakhely
Esetleg hogy mióta próbálkoztak
Utolsó menstruáció időpontja
Szülés várható időpontja
Hol fog/szeretne szülni - orvosa
Ha valaki úgy gondolja szerintem küldhet magáról egy fotót is és berakom a táblába, így legalább láthatjuk is egymást! Na? Persze ha valakinek valamelyik adat túl indiszkrét akkor nem muszály megadni!
Ötleteket is szivesen fogadok, hogy esetleg mit kéne még a táblába tenni!
Puszi minden mamának és babának!

Nicika 5+1

KépKép
 
 


Juj a legfontosabbat kihagytam! A baba adatait: korát, méretét, stb. Persze többségünknek még nincsenek pontos adatai! De majd lesznek! Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Szisz2
A gyömbért milyen formában és hogyan kell "szedni"? A gumót lereszelni? Hol lehet kapni?

MZX
Szénsavas ötletet köszi, kipróbálom...

Ma reggel nem cska émelyegtem :-( És már nincs reggel, de még minidg vacakul vagyok, úgy látszik élesedik a helyzet. Ha minden igaz holnap elnézek a dokimhoz.

Nicika
Táblázat nagyon jó ötlet... akkor íme az adatok:
Titati /Bea
26,5
Budapest
3. ciklusra estem teherbe
Utolsó menzi: ápr. 28.
szülés várható: február 2.
talán Uzsoki
Képet hogyan mellékeljünk?

Titati
 
 


Sziasztok!

Kriszta vagyok az ősziektől.Csak belestem,látom szépen gyülekeztek.Hajrá!
Titati! Az én nagylányom is febr. 2-án jött a macival, sőt 22óra 25-kor született, jó sok a kettes benne.
Mindenkinek jó babavárást kívánok, vigyázzatok magatokra! Ha kérdésetek van segítünk.

Kriszta
27+4
87 nsp még

Kriszta és Kincső
 


Sziasztok,

Én is csatlakoznék, ha a február már tavasznak számít Kép
Én lombikos vagyok, múlt hét csütörtökön voltam UH-n, még nem lehet tudni 1 vagy 2 babóca van a pocimban.

Nicika, szívesen bekerülnék a táblázatba, az adataim:
Tralllala, 28 év
Csömör
1 éve próbálkoztunk, 1. lombik sikerült
utolsó mensi: május 11.
Szülés várható időpontja : február 15.(kalkulátor szerint)
II. klinika
a babákról még sokat nem tudok, múlt héten az egyik petezsák 11mm volt (ebben látszott a szikhólyag), a másik kb. 4 mm-es (róla nem tudni, hogy felszívódik, vagy csak lusti és később kezdett ele fejlődni)

Van valami tünetetek az émelygésen, hányingeren kívül? nekem sajnos minden délután iszonyatos fejfájásom is van Kép
 


Sziasztok!

Titati
Nagyobb helyeken lehet kapni, pl. Tesco, Auchan stb. a gumóját kell rágcsálni, vagy lehet kapni gyömbérport is és abból lehet itókát csinálni. Mondjuk úgy tudom, hogy túl nagy mennyiségben és sokáig nem szabad ezt enni.
Bevallom töredelmesen, hogy én volt hogy inkább megvettem egy gyömbér üdítőt, aminek ugye a gyömbértartalma megkérdőjelezhető, de nekem az is jó volt. Igaz ezek szénsavasak. Lehet, hogy csak a tudat, hogy gyömbéreset ittam az volt ami segített. :o)

Nagggyon jó ötlet a tábla!

Adataim:
Szisz2 - Szilvi
33 év
Budapest
Utolsó menzi: máj 13
szülés: február 17
János kórház

Szilvi (5+4 szerintem, de majd kiderül)

Szilvi és Katababa
 
 


Bkrisztina
Mi is gondoltunk, hogy ha pontosan jönne macival jöhetne :-) De ez csak kalkulátor szerint van így. És nem tudom, hogy a 2 utolsó igencsak hosszú cillusom merre tolhatja el a számítást.

Trallala
Hú, nagy gratula Neked! Én se tudom hányan lehetnek benn, mert esélyem van ikrekre...
Egyéb tünet: Nekem a cicim érzékennyé vált, érintésre szúr, de nagyon. Meg ha eszem, utána majd elalszom :-)

Szisz2: közben kortyolgatom a szénsavas gyömbért, meg vettem (az előbb) B6 vitamint is :-)

Titati (kb 7-8)
 
 


Titati Kép
még nem is voltál dokinál? mikor mész?

én is vettem gyömbért, de nem nagyon esik jól Kép
 


Trallala
Még nem voltam...múlt szerdán teszteltünk, a 48. napon (előtte 38 és 42 napos menzim volt az utolsó kettő), így nem mertünk korábban, vártuk a menzit :-))
Holnap megyek este...

gyömbér italt, vagy gumót vettél?
 
 


Titati!

Bocs, hogy beleszólok.
Amennyiben mindent rendben talál az orvos, nincs görcs, pecsételgetés egyéb, akkor megengedett a fürdés, úszás. Az enyém csak azt mondta egy a lényeg, hogy alaosan le tudjal zuhizni. Rákérdezetem, mert én most júliusban mikor megyünk a Balcsira már a 31-32. héten leszek.

Kriszta az őszi bagázsból
27+4

Kriszta és Kincső
 


Boldog babavárást mindenkinek!Kép
Nagyon gyorsan telnek majd a hetek, már nem sokára túl lesztek a nehezén és várni fogjátok a pici lábak rugdosását. 13+6
Kép

Kép
 
 


Titati Kép
szurkolok, hogy már mosorogjon a pici szivecske, vagy szivecskék!
italt vettem, de nem nagyon segített, gonsolom sok benne a cukor, ami lehet, hogy csak ront a helyzeten.
 


Na lányok itt vagyok a táblával! Sajnos képfilenak túl nagy, ha lekicsinyítem akkor meg nem látni semmit! Szóval felraktam a honlapomra! A címe:
http://gportal.hu/picview.php?prt=119027&gid=430766&index=1

KépKép
 
 


Szép jó estét!

Látom jó sokat írtatok ma, nekem sajnos napközben nincs sok időm írni.

Nicika, én is írom az adataimat:
Beáta
29
Székesfehérvár
Első próbálkozás
Április 28.
Február 3.
Székesfehérváron

Nicika, Te voltál már másik babás topicban is?

Tiati, sajnálom, hogy rosszúl voltál ma. Úgy látszik, ez egy ilyen nap, én is kiadtam a reggelit. Miután bevettem az elevitet, úgyhogy azt most hanyagolni fogom. Csengénél sem tudtam szedni, csak az elején, aztán rosszúl voltam tőle és a dokim mondta, hogy akkor ne szedjem.

Hányingerre én is beszerzem a B6-ot és lehet, hogy gyömbért is.

Bkriszta, köszi, hogy benéztél, gyere máskor is, mesélj magatokról! A pocaklakód kislány, vagy kisfiú?

Szia Trallalal! Gyere bátran, én indítottam a topicot tavaszi babásoknak és én is februárra várom a babámat. Már leírtam, hogy azért, mert a télieknél már a végén lennénk és én szeretném rögtön az elején megosztani a tapasztalatokat Veletek, és majd az “igazi” tavaszi babásokat is ide várjuk. Kép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron