Új privát üzeneted érkezett!

De edes lehet Csongi, ahogy rohogcsel vizezes kozben! Ilyenkor az ember nem birja ki es nevet veluk!

Erka, hogy vagytok? Alalkultok vagy azert sem irtal mert elkapott benneteket rendesen a betegseg? Remelem nem es csak a jo idore valo tekintettel valasztottal mas elfoglaltsagot, mint az irogatas!

En ma este megint egyedul vagyok, ferjem most eppen Nemetorszagban. De nem banom 1-1 estere, csak hosszabbra ne hagyjon itt.

Egyebkent semmi mas nagy hirunk nincsen, hacsak az nem, hogy Matenak vegre lett valami kedvenc kajaja. Igaz, nem a legegeszsegesebb, de megiscsak valami. A Nestle Baby Pudigjabol a vaniliast imadja. Eddig mindig bejott es nem is eleg neki 1, inkabb 1,5-et eszik meg belole.

Na jo ejt mindenkinek es keszuljetek a holnapi 20 fokra!!! Eljen Kép

Vanda
 
 


Sziasztok!

Köszi az érdeklődést, Zsófi úgy tűnik meggyógyult, tegnap reggel volt utoljára láza, így az állatkerti program elmaradt, de majd jól bepótoljukKépKép
Ma már nagyon vidám volt a kiscsaj, Anyukáméknál is nagyon kedvesen, barátságosan viselkedett, talán most először igazán, pedig sajnos elég ritkán látja őket. Rám szinte ügyet sem vetett, persze engem láthat elegetKép
Egyébként próbálkozik azzal, hogy állásba húzza fel magát, de néha akkorákat esik, hogy már több púpocska nőtt a fején, ekkor persze van sírás-rívásKép Annyira sajnálom, de nem tudunk minden percben mellette lenni, sőt olyan is van, hogy mellette vagyok, mégsem sikerül időben elkapnomKép

Mariann, köszi a köszöntéstKép Újabban zsófi is sokszor ébred, tegnap szinte óránként, szerintem újabb fogacskák jöhetnek, de nem látok egyelőre semmit, nem nagyon enged betekintést a szájába újabban a kisasszonyKépKép

A nehéz kakilás nálunk is folytatódik a folyadék ellenére, nem tudom, mi hoz majd változást, lehet, hogy a szopi+ más kaja okozza????
A varázsitatóból én is kivettem a szelepet és eldobtam, most meg ömlik belőle minden orrán-száján, szóval használhatatlanná váltKép
Szerintem ha eddig nem használtál cumisüveget (ahogyan én sem) most már ne is kezdd el, próbáld inkább kifelé hajló szélű, ún. presszós pohárból itatni, Zsófit csőrös pohárból illetve ilyen előbb említettből itatom, mindkettőt imádja, persze a csőrösből még jobban megy a dologKép

Katáék biztosan Alsópáhokon vannak, jó nekik!!!Kép

Vanda, majd számolj be a tapasztalatokról!

Mit csinálnak a babóitok mostanában?

Puszi

Erka

Kép

Kép
 


Vanda, megint egyszerreKép

Köszi az aggódást, mi szerencsére semmit nem kaptunk el, most már mindenki jól vanKép

Hű, ez a vaníliás csoda biztos fincsi lehetKép KipróbáljukKép Én a hétvégén Milupa Frutapurát vettem, abból is a Gyümölcsvarázs nevezetűt, szintén nagyon bejött ZsófinakKép Jók ezek a nyalánkságok!!!!

Szép estét és jó nagy sétát holnapra!

Erka

Kép

Kép
 

 
 

Sziasztok!

Hű de szokatlanul nagy itt a forgalom vasárnap este! Kép

Na örülök, h. meggyógyult Zsófi! Kép Képzeld, Erka, Csongi is csinálja a nyelvcsettintgetős trükköt! Kép Pedig nem tanítottam neki, ezt csak úgy magától kezdte el.

Csongi folyton áll, már egykézzel kapaszkodva is megáll, mindent így csinál, megáll a heverőnél, és ott játszik állva. Persze balesetek nálunk is mindig vannak, búbok, karcolások Kép pedig már tényleg majdnem mindent kipárnáztunk Kép

Ezek a nyalánkságok nincsenek tele cukorral? Én nem akarom rászoktatni Csongit, őszintén szólva, én minden ilyen bolti bigyóban találok valamit, ami miatt szóba sem jöhet (tojáspor, tejpor, cukor, búza stb),elég szigorú vagyok (sokak szerint mazochista, de én nem így érzem) a szoptatós étrendemmel is, kávét sem ittam terhességem óta. Biztos csípné Csongi is a nyalánkságokat, de maradunk az egyszerűbb, természetes ízeknél.

Kaki egyébként rendbejött víz nélkül is: a körtét lecseréltem őszibarackra, és ma észre sem vettem a produkciót Kép Na, meg még a zöldségeket is hanyagoltam. Most Sinlac-ot keverek mindenbe, csípi.
Hát igen, a cumisüveget én is visszalépésnek érezném. Lassan majd megtanulja, h. ezt inni is lehet,ezt a víz dolgot, nem csak fürödni jó.

Most már nagyon szépen eszik, nem jön minden vissza, és tátja a száját. Darabosan továbbra is ügyes, most már lenyeli, és mostanra már megtanulta, h. kicsiket harapjon. Nem is bírja ki, h. ne egyen velünk, ha minket enni lát.

Na és Máté hol tart a járásban?

Üdv:Mariann

Mariann
Kép
 
 


Sziasztok!

Hát Zsófi meggyógyulását lehet, hogy elkiabáltam. Nem tud(unk) aludni, annyira tele van a nózija és úgy horkol, mintha megivott volna 1 liter pálinkátKépÓránként ébred és nappal is csak 10 perceket alszik egyszerre. Ja és mindent rág, ami a keze ügyébe kerül, a fém székektől a fa kiságyon át a könyveinkigKép Úgy látom, hogy ismét készülődik egy felső fogacska, lehet, hogy ez mindennek a magyarázata. Mindenesetre nehéz időket élünkKép Ha fent van bejárja a lakást, mindent le/kipakol, nyalja a követ a konyhában, mintha nem is az én nyugodt kicsi lányom lenneKépKépKép

Mi ez a Sinlac? doki írja fel? A mi kakiproblémánk stagnál.

A Milupa Frutapura nem tartalmaz hozzáadott cukrot, 100% gyümölcs, itt a babanet konyhában is olvashatsz róla, Zsófi imádja!!!!

Zsófi elaludt, én is pihizem egy kicsit, bár ezer dolgom lenne, de összeesem a fáradtságtól.

Szép napot!

Erka

Kép

Kép
 


Hello!

Ó, szegény Zsófika! Az a láz is elég magas volt azért, miféle megfázás ez? Influenza esetleg?

Csonginak is jön a foga, a felső kettő egyszerre, és neki is vérzik Kép. Éjjel mi 3-ig alig aludtunk Kép Aztán két óránként ébredt.
Nappal viszont -el ne kiabáljam- tényleg O.K.minden, ma 3 órát aludt délben, most alussza a délutániját, (közben vége-45 perc volt), persze az éjszaka az 11 körül kezdődik még mindig. Ez az óraátállítás is csak nehezített a helyzetünkön, most már délelőtt 11 helyett délben alszik el először.

A Sinlac-ot doki írja fel, rizs, és szentjánoskenyérmagőrlemény, mindenféle ásványi anyagokkal dúsítva. Pép állítólag, de nekem elég folyékony lesz, így a főzelékbe is több víz kerül. de nem ettől javult meg a kaki, abban ez még nem volt benne, sztem az őszibarack segített.
Egyébként ezek a bébiételek olyanok, mint a dzsemek, még amelyikben cukor nincs, az is. Kóstoltátok már? Nem is árt, ha hígítom egy kicsit.

ezt a Fruttapurát akkor megnézem magamnak.

Pakolászás. Kép Na megyek én is Csongi után, mert már az előszobaszekrényt nyitogatja.

Üdv:Mariann

Mariann
Kép
 
 


Sziasztok!

Hat akkor ismet jobbulast Zsofikanak (es persze neked is Erka), mert sajnos tenyleg nagyon faraszto egy beteg kisbabaval az elet.
Egyebkent biztosan a fogacskak miatt is nehezebb a helyzet. Nem probaltatok meg a Panadol Babyt? Allitolag ez fognovekedesnel nagyon jo, fajdalomcsillapito es erosebb, mint a Dentinox. En meg nem adtam Matenak, bar ma neki is eleg nyuszi napja volt, kajalni is alig volt hajlando. Csak a tapszert!

Ezt a fruttapurat meg nem probaltam, lehet, hogy veszek ilyet is, de mar tele a spajz jobbnal jobb(nak hitt) finomsagokkal.

Mate meg azert messze van a jarastol, de nem is sajnalom. Jobb nekem ugy, ha meg a foldon van keze-laba. Mar igy is nagy pakolomuvesz.

Csonginak orulok, hogy megoldodni latszik a kakikerdes, nem kis problema lehet ez is!

Most tenyleg nincsen felen semmi ujdonsag, csak annyi, hogy orulunk a tavasznak!

Katarol semmi hir?

Sziasztok,
Vanda
 
 


Sziasztok!

Megint szörnyű éjszakánk volt, sokszor ébredt az én kis drágám. Biztos, hogy nem influenza, nincs semmi tünete, azon kívül, hogy mélyen tele van az orra (nem folyik, nem látszik), igazából csak akkor hallom/érzékelem, ha szopizik, mert ugye akkor a száján nem tud levegőt venni illetve, ha alszik és horkol. Szóval, ez csak nátha, de jó makacsKép

De látom Mariann, nektek sem könnyűKép Te nem vagy hulla fáradt? én már alig élek, most meg ráadásul a torkom is fáj, no meg a hátam is vacakol, így ma nem mentünk tücsökzenére sem...

Vanda,

Panadol Baby-t régebben próbáltuk, de förtelmes íze van, most a doki Nurofent ajánlott, ez fincsi narancsos ízű és adagoló is van hozzá, amiből egyenesen a baba szájába kell juttatni a szirupot, így nekem szimpatikusabb. Ma is kapott reggel a kis Tündérem és most alszik békésen. 3 napnál tovább azonban nem szabad alkalmazni, remélem addig áttör a fogacska!!!! (ha egyáltalán erről van szó?Kép)

Máté átalussza az éjszakát? Hány foga van már?

Mariann,

fogzás idején nem vetted észre, hogy Csongi inkább csak a tejcsit preferálja az egyéb hamikkal szemben? Zsófinál ez a helyzet, tegnap pl. semmit nem akart elfogadni a szopin kívülKép
Vanda, nálatok is ez a helyzet, most olvasom, a tápszert előnyben részesíti Máté.
Hogy lesz ebből áttérés normál étkezésre, azt nem tudom.....Kép

Puszi

Erka

Kép

Kép
 


Hát tegnap mi sem mentünk Ringatóra, alig éltem.
Ma éjjel sem volt túl pihentető, de délben aludtam 2 órát Csongival, s most jó.

Nálunk nagyon szeles az idő, bármennyire is enyhe, így nem megyünk ki, elszállunk a babakocsival. Kép Kép

Csongi sem eszik vmi sokat, de én ebből továbbra sem csinálok gondot.Persze örülök, ha eszik, de az se baj, ha nem. Tudják ezek a babók, h. mire van szükségük. Meglehet, h. tényleg a fogzási fájdalmaktól van, meg Zsófinál a betegségtől is lehet, nekünk sincs étvágyunk olyankor.

Üdv:Mariann

Katáról én sem tudok semmit. Kata, még mindig Alsópáhokon vagytok???

Mariann
Kép
 
 


Hello!

Kaki sajnos megint rosszabb lett. De azért nem annyira, mint az első volt. Most megint agyalhatok, mit adjak milyen arányban másképp.
Fruttapura: banánosak kilőve: Csongi allergiás rá. Alma-körte: körte miatt, sztem megfogja a kakit, bár ők épp ellenkezőjét állítják itt a Bn-en. (Na meg ez olyan egyszerű is, frissiben is szeretné és mindig kapható alma meg körte) Az epertartalmút meg majd másfél éves kora után Kép

talán a Sinlac vastartalma kavart be?

mariann

Mariann
Kép
 
 


Hello!
Magammal beszélgetek Kép
Csongi ma lázzal ébredt Kép Végbélben 38,7.
De egyébként semmi más tünet. Fogak miatt???
Most alszik végre, de egész nap extra nyűgi volt.
Éjjel pedig úgy örültem, mert 23-tól 5-ig aludt!!! Aztán már 20 percenként ébredt, és csak 8-kor vettem észre, hogy egész teste forró!!!
Délelőtt sem tudott elaludni.

Kata! KépTudom, hogy visszajöttetek!!!

Üdv:Mariann

Mariann
Kép
 
 


Szegeny Csongi baba! Azert megmutattad a dokinak? Foga miatt lehet hoemelkedes, de szerintem a 38,2 (levonva a 0,5 fokot) mar nem hoemelkedesnek szamit, foleg igy, hogy reggel volt neki ennyi a laza.

Most mar jobban vagytok?

Egyebkent ma Mate sem aludt napkozben, es a baratnom kislanya sem, aki pedig fixen masfel orat alszik mindig napkozben.

Erka,
ti legalabb jobban vagytok?

Igen, Mate nagyon rendesen atalussza az ejszakat. Az atalitott ido szerint kb 1/2 9-tol reggel 7-ig. Es vegre nem alszik vissza 9-kor, hanem kihuzza kb 11-ig es akkor alszik egy nagyobbat. Most, hogy mar ki tudom ot tenni a teraszra, a levego is jobban elnyomja ot gondolom. De ma fel ora utan ebredt, viszont azt hiszem nem onszantabol, hanem szereltek valami kabelt es arra riadt fel szegenykem.

Ma egyebkent voltunk jatszohazban, nagyon edes volt. A legjobban ahinta tetszett neki, ugyhogy hamarosan beszerzunk mi is valamilyet a kertbe.

Es ma veglegesitettuk a nyaralasunkat: Torokorszag-Kemer, es a szallo neve Hotel Joy Kiris World. Szept 18-tol 1 het. Ugy orulok, hogy kozelitunk a befizeteshez, akkor mar fixen lesz mit varni.

Ti hova is mentek es mikor?

Persze most a Kolpingot is nagyon varjuk, csakugy, mint Kata beszamolojat Kép

Kata, merre vagy?

Jobbulast minden kis betegnek!!!

Vanda
 
 


Sziasztok!

Mariann, Zsófinál sincs kaki napok óta, igaz, hogy nem is nagyon evett mostanában. Sajnálom, hogy a Frutapura nektek nem jön be, Zsófi olyan jóízűen eszi, hogy csak na!!!

Elvitted dokihoz Csongit? Minden rendben? Ha a fogzástól van, az még a jobbik eset....

Végbélben mérve 37,7 fokig normális a testhőmérséklet, ez már láz Csonginál, Zsófinál 39,2 volt popiban mérve, azután a Germicid C szépen levitte.


Vanda,

köszi, mi már jobban vagyunk, nincs láza Zsófinak, csak az orra van tele, tegnap újra visszavittem a dokihoz, de nem tudott újat mondani: nem beteg, párologtassak és szívjam le az orrát. Kértem tőle igazolást, hogy egészséges Zsófi, mert jövő héttől babaúszásra kezdünk járni Budakalászra, a Cseppek Házába. Majd mesélek, hogy tetszett a kis Tündéremnek....

Annyira irigyellek, hogy Máté átalussza az éjszakát!!!!!Remélem egyszer velünk is megtörténik ez a csoda!Kép (és nem csak egyszerKép)

Hát mi még nem döntöttük el, hogy hova és mikor, csak annyi tuti, hogy szeptember és Törökország. Egyelőre a mostani utazásra koncentrálunk, 2 hét múlva megyünk és csaknem 2 hétre!!! Remélem minden rendben lesz, valószínű, hogy az utolsó pár napot Hágában töltjük a barátnőméknél. ha Zsófi jól bírja a megpróbáltatásokat (és persze mi is), akkor ha hazajöttünk elkezdjük majd szervezni a nyaralást. Megnéztem Kemert a térképen, az RCI-nak egyetlen szállodája van ott, de az nem az általad említett.

Kata, én is várom a beszámolót a kolpingolásról!

Puszi minkenkinek

Erka

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Kihalunk, vagy mi van?

Remelem nem vagytok meg betegebbek es nem ezert van a pangas?!

Mi megjottunk elso Tucsokzenenkrol, nagyon aranyos volt, bar meg en sem tudtam teljesen jol kovetni az esemenyeket es ahogy Erka is irta, volt nehany mondoka es dalocska, amit nem ismertem.

Persze a masodik legkisebbek voltunk es egy 10 oras tanfolyam utolso orajara csoppentunk, de azert jo volt nagyon. Remelem Matet majd le lehet kotni ezzel. Egyelore csak a zeneszerzamos, csorgos, rumbatokos es csengos dolgok erdekeltek ot, meg a hintpalintasak, a mondokas reszek egyaltalan nem kotottek ot le.

Egyebkent jol vagyunk, szerencsere gyonyoru az ido es Mate ismet kint szundit a babakocsiban, igy van egy jo fel oram magamra. Utana jon az orulet!

Nyugtassatok meg, hogy neha ti is azt erzitek, hogy nem birjatok tovabb a gyerkocotokkel?
Annyira nehez most lekotni Matet, hogy azt el sem tudom mondani. Folyamatosan programra vagyik, itthon alig bir magaval. Es persze en sem birok vele.

Sziasztok,
Vanda
 
 


Sziasztok!

Mi is voltunk ma Tücsökzenén, Zsófi a legkisebb, de persze a legaranyosabb isKépKép!!!!
A mondókák őt sem kötik le, csak, ha vmi mozgás is társul hozzájuk, de ennek is eljön majd az ideje. Mi már a 2. bérletet kezdtük ma, ez nyárig tart, utána majd szeptembertől kezdjük újra, akkor már szerintem sokkal jobban részt fog venni Zsófi a történésekbenKép
Hol voltatok? A Marcibányi téren?
Itt az OMK-ban, ahová mi járunk, meg lehet vásárolni a 3 féle hangszert, Zsófszinak vettem csengőt, rumbatököt és castanettát is, de ezeket csak itthon használjuk, mindegyiket nagyon kedveli.

Vanda,

én azt bírom nagyon nehezen, hogy semmi mást nem tudok csinálni, ha ébren van Zsófszi, folyton a nyomában kell lenni, nehogy vmi baj érje a kis kíváncsit. Újabban pedig csak velem szeret aludni, a kiságyába csak akkor tudom betenni, ha már nagyon mély álomba merült, különben kiabál és sír. Éjjel is ez a helyzet, az éjszaka nagy részét mellettem tölti, így persze nem túl pihentető az alvásom, most is ülve el tudnék aludni.
A programokat Zsófi is szereti, de itthon is jól elvan, ezzel nincs gond, szerencsére. Szerdán kezdjük a babaúszást, akkor már 2 programunk leszKép

Puszi az árvíz sújtotta Római partrólKépKépKép

Erka

Kép

Kép
 


sziasztok!

Én is azt bírom nehezen, h. mindig a nyomában kell lenni, és semmit nem tudok csinálni tőle. Ha az etetőszékébe teszem, ott is csak pár percig van el, most is addig írok, amíg hűl az ebédem. Most éppen alszik. kint elhintáztunk Kép.

Jó ez a Tücsökzene, h. hangszerek is vannak, a Ringatón csak mondókázás volt, meg max. furulyázott a néni, de a babók nem kaptak hangszereket. Még Csongi sem érdeklődik a mondókázás iránt, max. ha jön a "zsupsz" és hátradöntöm, azt imádja Kép, és a legjobb,ha mindjárt a "zsupsz"-nál kezdem, az előzmények eléggé türelmetlenné teszik.

Ja igen, végül aznap lement a láza magától délutánra, a fogzástól volt, aztán 11-kor este még volt egy hasmenése is. Én is csodálkoztam rajta, h. ilyen magas volt, könyvek szerint csak ritkán, akkor is max. hőemelkedés lehet, hát ebben sem vagyunk tankönyvi esetek. Szerencsére a hasmenéskor már nem volt láz, így nem kaptam frászt. Azóta viszont újra semmi kaki...

Éjszaka én az allergiától nem tudok pihenni, viszket a torkom, és most ugye nem szedhetek gyógyszert. Csongit is én ébresztgetem a köhögésemmel. Persze azért magától is ébred eleget. Tavaly nyáron valahogy a szoptatás, vagy a szülés utáni eufória, nem tudom, de teljesen minimumra nyomta az allergiás tüneteimet, nem is igényeltem gyógyszert, de most ez sajna már nem így van. Kép

Erka, pihenjél napközben, ha tudsz. Gondolom, Te sem vagy a sírnihagyós módszer híve, így asszem nincs sajna más megoldás. Csongi engem rendszerint beszorít a sarokba reggelre Kép
Ma reggel is csak kijöttem 7-kor WC-re, még vissza akartam feküdni, de addigra totál keresztbe feküdt az ágyamon. Így aztán átmenekültem a páromhoz. talán iktass be egy külön matracot, ahová menekülni lehet, ha a kisasszony terjeszkedik Kép. Csak aztán ki ne sajátítsa persze Apát ezzel a helycserés támadással.

Na, szép napot! Üdv.marianna

Mariann
Kép
 
 


Erka,
remelem azert Benneteket nem fenyeget igazan az ar?!

Hol van ez az OMK? Gondolom Obudai Muvkozpont?

Mi a Jokai Klubban voltunk, hozzank ez van a legkozelebb. Szivem szerint heti 2x legalabb vinnem Matet, de nincs itt tobbszor, a lany, aki tartotta pedig nem ajanlja, hogy 2 kulonbozo helyre vigyem.

Igy megkezdjuk a jatszohazak felterkepezeset a kornyeken. A mult heten voltunk a Rozsakert Bevkozpontban, azt nagyon elvezte.

Zsofi kuszik meg vagy mar maszva kozlekedik? Nekem is nagy dilemmam ez, hogy mennyit legyek a nyomaban, de igyekszem nem allandoan kovetni ot. Sajnos meg kell tanulnia vigyazni magara, igy igyekszem nem folyton a nyomaban lenni, mikor fiokozik vagy ajtot nyit-csuk.
Csak rossz erzes, amikor egy puffanas utan jon az irtozatos bomboles. De hat fiu, legyen kemeny!

Zsofi eljatszik nelkuled vagy igenyli, hogy mellette legyel, ha o teszvesz?

Hat Erka azt nem csodalom, hogy nem birsz aludni, ha veled van Zsofszika. Es azt sem csodalom, hogy almos vagy es igy el tudnal aludni.

En is annyira faradt vagyok neha fizikailag az egesz napos nyomonkovetes es totyogas-maszas utan, hogy csak na. Pedig mi ejel legalabb jol alszunk! El sem tudom kepzelni, milyen lehet az, ha meg ejjel sincs pihenteto alvas! Le a kalappal elotted!

Egyebkent teljesen jol van mar a kisasszony?

Katarol nem tudsz valamit?

Vanda
 
 


Sziasztok!

Mariann:

Zsófi végre tegnap 2x is kakilt, nagyon boldog voltamKép Szerintem a Frutapura jótékony hatása, mert ez volt az egyetlen újdonság a táplálkozásában....

Hála Istennek nem beteg Csongi, őrület, hogy ez a fogzás milyen alattomos, csúnya tüneteket képes előidézniKép

Megfogadom a tanácsodat, tegnap is aludtunk együtt napközben, persze elsősorban azért, mert csak így volt hajlandó aludni a Kincsem, de nagyon jól esett és nem is voltam olyan fáradt a nap hátralévő részében.

Vanda,

az ár itt van az ablak előttKépKép De reméljük azért nem kell kiköltöznünk, ha mégis, észre fogjátok venni, mert akkor nem tudok majd jelentkezniKép(((

Az OMK a San Marco utcában van. Itt hétfőn és szerdán vannak foglalkozások, reggel 9-től félóránként, 11-kor kezdődik az utolsó, igazi nagyüzemKép

Zsófi eljátszik nélkülem, nagyon önálló, ami a pakolást, jövés-menést, játékot illeti.Ha valami nyűgje van, akkor kellek csakKépKép De azért sokat játszunk együtt is. Amit nem bír elviselni, ha beteszem a járókába, mert pl.a teraszon teregetek és nem tudok rá figyelni, akkor azután jön az a panaszos, reklamálós sírás!

Csongi és Máté? Õk szeretik a járókát illetve egyedül tevékenykedni?

Köszi, Zsófi már jól van, az orrát még mindig szívjuk, de már sokkal jobb a helyzet.

Katáról sajnos semmit nem tudok, szerintem olvasni sem olvas minket, mert akkor már jelentkezett volna a sok hiányolást olvasvaKép
Remélem minden ok velük!!!

Puszi

Erka


Zsófi már csak mászik, a kúszást elfelejtetteKép
Én is igyekszem nem állandóan követni, vagy legalábbis úgy, hogy ne vegye észre, de azért a fél szemem mindig rajta tartom!!!!

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Mariann:

Zsófi végre tegnap 2x is kakilt, nagyon boldog voltamKép Szerintem a Frutapura jótékony hatása, mert ez volt az egyetlen újdonság a táplálkozásában....

Hála Istennek nem beteg Csongi, őrület, hogy ez a fogzás milyen alattomos, csúnya tüneteket képes előidézniKép

Megfogadom a tanácsodat, tegnap is aludtunk együtt napközben, persze elsősorban azért, mert csak így volt hajlandó aludni a Kincsem, de nagyon jól esett és nem is voltam olyan fáradt a nap hátralévő részében.

Vanda,

az ár itt van az ablak előttKépKép De reméljük azért nem kell kiköltöznünk, ha mégis, észre fogjátok venni, mert akkor nem tudok majd jelentkezniKép(((

Az OMK a San Marco utcában van. Itt hétfőn és szerdán vannak foglalkozások, reggel 9-től félóránként, 11-kor kezdődik az utolsó, igazi nagyüzemKép

Zsófi eljátszik nélkülem, nagyon önálló, ami a pakolást, jövés-menést, játékot illeti.Ha valami nyűgje van, akkor kellek csakKépKép De azért sokat játszunk együtt is. Amit nem bír elviselni, ha beteszem a járókába, mert pl.a teraszon teregetek és nem tudok rá figyelni, akkor azután jön az a panaszos, reklamálós sírás!

Csongi és Máté? Õk szeretik a járókát illetve egyedül tevékenykedni?

Köszi, Zsófi már jól van, az orrát még mindig szívjuk, de már sokkal jobb a helyzet.

Katáról sajnos semmit nem tudok, szerintem olvasni sem olvas minket, mert akkor már jelentkezett volna a sok hiányolást olvasvaKép
Remélem minden ok velük!!!

Puszi

Erka


Zsófi már csak mászik, a kúszást elfelejtetteKép
Én is igyekszem nem állandóan követni, vagy legalábbis úgy, hogy ne vegye észre, de azért a fél szemem mindig rajta tartom!!!!

Kép

Kép
 


Bocsánat, úgy tűnt, hogy nem sikerült elsőreKép

Kép

Kép
 


hello, csak gyorsan, mert vár a házimunka:

Csonginak sem unalmas még a lakás, nagyon jól elvan egyedül, mióta oda mehet, ahová akar. Csak persze nem azzal , amit én biztonságosnak ítélek. Így szinte még többet kell foglalkozni vele. Ezt a szájbanhordozós trükköt is jó lenne, ha elfelejtené, mindig veszélyesen közlekedik valami hosszú vacakkal, vagy éppen pingponglabdával a szájában, de a kisautó sem jobb. Korábban olyan jó volt, h. eldobta a játékot, amikor útnak indult.

A járóka továbbra is összecsukva nálunk. Túl nagy helyet foglalna, nincs hová tenni. Viszont a belevaló szivacsból jó kis sátor lett. Imád átbújni alatta. Kép
Kedvelt és biztonságos játék még a hűtőmágnesek pakolgatása, megpróbálja a falra is feltenni őket.Kép

üdv.mariann

Mariann
Kép
 
 


Sziasztok!

Voltunk babaúszáson, Zsófi az első felét végigsírta, de utána is nagyon szkeptikusan nézelődött, egy mosoly nem hagyta el a száját. Meg kellett szoknia a víz hőmérsékletét no meg anya látványát úszósapkábanKépKép Egyébként is fél mindenkitől, aki sapkát visel, na mindegy, a következő már biztos jobb leszKép

Mariann, nem félsz, hogy beszorul Csongi szájába a ping-pong labda? Egy ismerősöm kislánya így járt, én azóta nem adok Zsófinak p.lasztitKép

Hűtőmágnes: Zsófi egyet már összetört, azóta óvatosabb vagyok, de ő is imádja, csak az a baj, hogy mindent a szájába vesz azonnal.

Nálatok is pakolják le a csemeték a könyveket a polcról? Zsófi ezt csinálja, azután lapozgatja, rágja, tépi őket, rendszeresen visszatér a könyvespolchozKépKépKép

Puszi

Erka

Kép

Kép
 


Hello!

Erka,
igen, félek, ezért figyelem is állandóan. Nem fér be neki teljesen, és elveszem tőle, ha elindul. de teljesen nincs szívem megvonni tőle, mert úgy örül, amikor pattogtatja. A diókat viszont már elpakoltam, mert azokkal is játszott, de most már csak a szájában hordaná.

Nekünk inkább plüss állatkás hűtőmágneseink vannak. Rossmanban szokott lenni.

A könyvespolcokat én nyugágyra való szivaccsal vettem körbe :o így nem éri el a könyveket, és nem is esik neki. Az újságokat viszont pakolássza egy másik polcról, de az nem baj.

Én meg a hajam nem merem levágatni, nemtom mit szólna hozzá Csongi, megismerne-e, meg szereti is a hosszú hajamat, főleg tépkedni Kép, aztán irtózatosan hullik is. Lehet, úszósapkával kéne itthon edzenem rá.
egyébként nagyon különbözően reagálnak a babók az úszásra, egyik barátnőm 10 hónapos kislánya sikongat, miközben anyja vállán kapaszkodva úsznak!, másik barátnőm lánya meg még a fürdést is megutálta. Mi nem megyünk úszni, mert nincs olyan nap, h. reggel 9-kor ébren legyünk, akkor van itt babauszi.

Üdv.mariann

Mariann
Kép
 
 


Sziasztok!

Erka,
sajnalom, hogy a babauszas nem esett jol Zsofcinak. Kitartas, hatha bejon! Mi sem jarunk babauszni, nem vagyok teljesen meggyozve a pozitiv oldalairol.

Egyebkent teljesen jol van mar a kisasszony?

Orulok, hogy birjak meg a gyerkoceitek a lakast, en 2 napja teljesen padlon vagyok Matetol. Mar komolyan ott tartok, hogy szeptembertol bolcsibe adom, mert annyira ki vagyok borulva tole. Miota megszuletett, sosem voltam depresszios vagy ideges, elkeseredett, de most 2 napja tenyleg nem birok vele.

Van egy fontos kerdesem hozzatok: ti mikor kezditek a bilizest? Tolem egyre tobben kerdezik, hogy szoktatom-e mar? Szerintetek tenyleg itt van mar az ideje?

Mate hihetetlenul nem is eszik az elmult 1-2 hetben. Tapszert nyakalja, de ezenkivul a fozeleket 5 kanal utan elkezdi kopkodni es fujni. Rettenetes ot igy etetni, komolyan sajnalom a sok kajat, amit kidobunk, arrol nem is beszelve, hogy tok felesleges beoltoztetni ot, megmelegiteni a kajat, beszijazni a szekbe es utana kimosdatni. 5x annyi idot toltunk a jarulekos maceraval, mint a kajaval.

Na nem panaszkodom tovabb, ne haragudjatok, hogy ilyen negativ vagyok, de tenyleg rossz passzban vagyok most!

Sziasztok,
Vanda
 
 


Szerintem az "orális" korszakban még nincs itt az ideje a bilire szoktatásnak. Majd 2-3 éves korban fogom. Nyilván meg lehetne akár már most is tanítani neki, de ettől csak sérülne. Azt is furcsálltam, h. Erka Neked 1 éves korban javasolta a védőnő. A pszichés fejlődés senkit nem érdekel?

Vanda, és miket csinál Máté, amivel nem bírsz? Mit jelent az, hogy nem bírja a lakást? Dörömböl az ajtón, h. ki akar menni? Egyébként Ti kertes házban laktok? Egyszer írtál olyat, h. kinn alszik a babakocsiban. Azaz hol?

Csongi megy bölcsibe szeptembertől. Beíratni viszont most kell! Itt ápr.8-ig. De lehet, h. bébiszittert veszünk föl inkább. Én nem tudom másképp megoldani a tanulást, gyakorlatokat, államvizsgát. Elegem van az éjszakai tanulásból.
Télen Csongi is utálta a lakást, mert még nem tudott oda menni, ahova akart. Most nyilván megint csak egy ideig érdekes neki, amíg mindent fel nem fedez. Gondolom Máté ezen már túl van. A bölcsiben azért érdekesebb neki, csak hát...hol van ott anya???

Mariann
Kép
 
 


Mara visszakaptam az eredeti Matemat, nagyon rendes volt ismet, amilyen szokott.
" napig viszont semmi nem kototte ot le, nem tulzas, folyamatosan a nyomomban volt, kapaszkodott fol a labamon, es mindehhez nyuszitett folyamatosan. Idegesito volt, de nagyon. Nem lehetett vele sem labdazni, sem kulcsozni, sem csorompolni, sem olvasni, sem semmit. Minden idegesitette, egesz nap rajtam szeretett volna logni, de ezt fizikailag nem birtam. Kilincsezni akart, kaputelefonozni, WC kefevel jatszani es a faxot nyomogatni. Es persze mikor ezekrol letiltottam vagy mar nem birtam tovabb tartani erobol, akkor jott az orditas. Nem szep ilyet leirni, de kifejezetten idegesitett a sajat gyerekem. Szronyu volt.

Ma meg, mintha kicsereltek volna, ujra erdekeltek ot a jatekok, lehetett vele normalisan kommunikalni, kifejezetten elveztem a vele valo egyuttletet.

Igen, van kertunk, nagyon varom mar, hogy olyan jo ido legyen, hogy kint lehessunk. A nyuszi hoz neki hintat, remelem ferjem fel is teszi valahogy es akkor meg tobbet lehetunk majd kint.

Egyebkent igyekszem ot kint altatni, de ma is csak fel orat volt hajlando aludni. Elkenyeztetett az elmult 2 hetben, mikor minden nap aludt 1-1,5 orat. Az fantasztikus volt!

Hat nagy kerdes ez a bolcsi, tudom, es azt is tudom, hogy nem szabad buntetesbol bolcsibe rakni a gyerkocot. Nem is hiszem, hogy beiratom, de megertem, ha mas azt teszi, mert teny, hogy nehez az egesz napos gyerekezes melle meg egy iskolat, stb beilleszteni. Kivancsi leszek, mennyire visel majd meg Teged es Csongit?

Vanda
 
 


hello!

Csongi sokszor szokott ám ilyen lenni, amit leírtál! Az az igazság, h. engem is idegesít ilyenkor. De most ugye van rá neki alibije: már vagy két hete jön az a fránya két első fog, és még mindig csak 1 mm körül vannak Kép aztán lehet, h. a múlt heti láz mégse ettől volt, hanem megint hörghurutja van neki 2 napja, talán eddig lappangott, nemtom, halmozódnak a problémák. Én is meg vagyok kicsit fázva. Máténak hány foga van?
Szörnyű volt az éjszakánk, most jobbakat remélek, mert holnap Zh-t írok, és még reggel is kellene tanulnom.
Az alvás újra változott egyébként: a dél körüli alvás beépült az éjszakaiba, így 11 órát is alszik már éjjel, ha nem ébred túl gyakran, már egész jól ki tudom magam pihenni. Kép Ez már egészen fura érzés, hogy pihenten ébredek és még Csongi előtt. Mondjuk ma reggel (azaz tegnap reggel) éppen nem így volt sajna, a hörghurut miatt Kép , de előtte 3-4 napig igen.

A nyuszi nálunk sok mindent hoz: keresztelőt, névnapot, mindezt húsvét vasárnap! Első Csongor névnapja lesz! Kép Kép Igyekszem nagyon készülni!

Üdv:Mariann

Mariann
Kép
 
 


Szia Kmarian
Remélem most már jobban vagy és a pici is meggyógyult. Hogy bírod egyébként a tanulást baba mellett? Ki vigyáz a picire míg te Zh-zol?
 
 


szia Szilbee!

Üdv itt Kép
Jobban vagyunk, csak néha köhög még Csongi azért.
Az óráim szombaton vannak, Apa vigyáz Csongira. de csak 1-2 órára megyek be, a legfontosabbakra. 3-4 óránál még soha nem voltam többet távol. Tanulni főleg vizsgaidőszakban szoktam, meg ha muszáj. akkor sajna éjszaka is Kép igyekszem minimumra csökkenteni. Lényegre török!

Vanda!

megkaptam kölcsönbe a Suttogót. Hát mégiscsak van vmi köze a filmhez! Sok mindenben nem értek egyet vele. neked hogy tetszik? Pl. ilyeneket ír, hogy szamárság, h. azért húzza fel a lábát a gyerek, mert fáj a hasa. Pedig a hasfájós baba felhúzza a lábát! És hogy nem sírhat amiatt, mert unatkozik, de sírhat amiatt, mert új látványra vágyik. Ez nem ugyanaz? és hogy nem félhet a sötétben, meg nem utálhatja a kiságyát - már hogyne utálhatná! meg amiatt se sÍrhat, mert egyedül hagytuk. Hát én ezt nem értem, miért ír ilyeneket. Meg persze különösen az nem tetszik, hogy a mell szerinte csak etetésre való. Tény, hogy megnehezíti az életemet, hogy nálunk nem csak táplálásra való, de azért én hiszem, hogy ennek megvan a maga értéke, vigasztaló szerepe. Hisz ő még csak egy bébi!

Csonginak újabb 2 foga indult meg, bár még mindig nincs kinn teljesen a felső középső kettő sem. Már vagy egy hónapja folyamatosan fogzunk!

Erka,

ti most "nyaraltok2?

üdv:Mariann

Mariann
Kép
 
 


Vanda, azért irtó szerencsés vagy, h. csak két napra volt ilyen Máté! Csongi tényleg sűrűn ilyen. Most a TV-hez kapaszkodik fel folyton, nyomogatja a nyomtatót, a konyhában meg csavargatni akarja a gáztűzhely gombjait. Persze, ha nem engedem, akkor ordít. Máté a Kisangyal és a Mintababa között lehet valahol, nem? Csongi Mimóza és Talpraesett.

Üdv.mariann

Mariann
Kép
 
 


Sziasztok!

Csak szombaton utazunk, de most annyi a teendőm, hogy nem tudok írni. Közel 2 hétig leszünk távol, utána jövök!

Puszi Nektek és kellemes húsvéti ünnepeket!

Erka

Kép

Kép
 


Erka,
akkor jó utazást, kellemes pihenést kívánok!

Suttogó:
tovább olvastam, hasfájást később jól értelmezi, de a 96.oldalon azért még lecseszte a csajszit, h. emiatt aggodalmaskodik.
Ez az amerikai stílus! Szoptatás egyenértékű a tápszerezéssel, és döntse el mindenki már szülés előtt, h. mit akar. Na, mindegy, sokmindenen kiakadtam. Azért még olvasom tovább.

Csongi megkóstolta a csokit. Kibontott egy Twix csokit fogaival, és már nyammogta, amikor észrevettem. Kép

Kata! ha olvasol még minket (úgy hajnali 5.30 táján Kép ): boldog 9 hónapos szülinapot Minikének! Milyen kunsztokat tud már?

Üdv.mariann

Mariann
Kép
 
 


Sziasztok!

Ma délután megérkeztünk. Nagyon klassz volt, Zsófi is élvezte, igazi kis hölgy módjára viselkedett, mindenkivel kokettált utcán, étteremben..... KépKép
Mi ez a pangás? Remélem nem vagytok betegek.....
Ha jön valaki szívesen mesélek, bár lehet, hogy ez itt a topic utolsó hozzászólásaKép
Persze remélem nem így vanKép

Puszi

Erka

Kép

Kép
 


Hello Erka!

Örülök, h. itt vagytok! Kép Kép Kép Igen, igen, igen, mesélj még az útról! És miket csinál már Zsófi? Kaki-ügy? Nálunk kemény dió még mindig...

Vanda! Talán megsértődtél? Vagy Ti is elutaztatok? Csak nincs valami baj?

Hogy Kata hova tűnhetett,fogalmam sincs...a szegedi topicból is eltűnt.

Üdv.mariann

Mariann
Kép
 
 


Sziasztok!

Németország nyugati határánál volt a főhadiszállásunk, onnan kirándulgattunk ide-oda. Voltunk csodaszép középkori várakban (Burg Satzvey, ahol éppen húsvéti vásár volt, illetve Burg Eltz-ben),voltunk 2 középkori belvárosú városkában, Monschau és Bad Münsterfeld, jártunk Aachenben és Trierben, átruccantunk Belgiumba, a határ közeli Liege-be (nagy csalódás volt, ez az ország francia része, piszkos, elhanyagolt, nyomasztó, előtte már jártunk Brüsszelben, így vmi hasonlóra számítottunk, sajnos mást láttunkKép). Az egy hét letelte után mentünk tovább Hollandiába, ahol Maastricht városát csodálhattuk meg elsőként, majd tovább utaztunk Hágába, ahol a barátnőmék élnek, velük még Amszterdamba és Delftbe kirándultunk.
Odafelé 12 óra volt AZ ÚT, zSÓFI CSAK AZ UTOLSÓ ÓRÁBAN NYÛGÖSKÖDÖTT, többnyire aludt, nagyon jó kislány volt. Nagyon élvezte a kirándulásokat, nézelődött, kokettált mindenkivel, ahogyan már írtam. Visszafelé már 2 részletben jöttünk, Regensburgnál megszálltunk hazafelé, így 7-7 óra volt az út, meg sem kottyant neki Kép
Sokat érett ez alatt a 2 hét alatt, feláll a kiságyában, a járókában és ha biztos talajt érez a lába alatt. Az a baj, hogy nálunk itthon nincsenek szőnyegek, csak parketta és kő, ezek nem túl ideális alapok Kép Mondja, hogy Tita, meg, hogy TA-TA, ja és azt, hogy ehhhh, a baba továbbra is megy, ezenkívül mindenkinek pá-pát integet.
Képzeld, mindenfélével megkínáltuk kint, sült krumplit evett, gombalevest, lekváros és vajas kenyeret, egyszrűen követelte, hogy ehessen abból, amiből mi. Jelentősen megnőtt az étvágya, közel 1 üveg bébiételt benyom egyszerre, reggel szopi, felkelés után 1 órával gyümölcs, délben főzelék (már nyúlhúsosat és marhahúsosat is adtam neki, szereti Kép), délután gyümölcs, vagy tejpép, vacsira főzelék, lefekvés előtt szopi, szopit persze továbbra is kap, ha kér, elalváshoz pl. mindig Kép A kaki-ügy ettől a sok kajától megoldódott, van, hogy napi 2x is sikerül Kép
Nem akar a kiságyában aludni, sír keservesen, hogy vegyem ki, így többnyire velem alszik, így szinte nem is ébred, talán 1x-2x sír fel a foga miatt, már az 5. is félig kinőtt, a 6. pedig fehéredik az íny alatt.

Na most írtam egy litániát, Ti hogy vagytok? Csongi hajlandó egyedül aludni? Nincs vmi jó módszered arra, hogyan lehetne rávenni az ágyában való alukálásra?

Puszi

Erka

Kép

Kép
 


Huh!

Hát jó módszerem nincs rá, hogy a végén kezdjem a reagálást, Csongi is úgy alszik ugye a kiságyában, h. mellette alszom. Ált. reggelre már helycsere van Kép. Legalábbis a fejem a kiságyÁban. Persze ez a cicicsere miatt van. Örülök, hogy jobb az éjszakátok, nálunk még mindig szörnyű. Viszont ő asszem elmaradna a kiságyban, ha nem ébredne fel éjszaka. Õt inkább a cicizésről kellene leszoktatni. Nem szabad, h. rossz élménye kötődjék a kiságyhoz.
Csonginak is a 6. foga jön már, át is törte az ínyt, lácban jöttek szünet nélkül. Ezért aztán 1 hónapig nem is fogadott el abszolúte semmit, csak anyatejet. Védőnőt kérdeztem már kakiról, ő is azt mondta, amit Te tapasztalsz, h. csak akkor lesz jobb, ha már nagyobb lesz az egyéb kaja aránya. addig cukros kamillateát javasolt, ami nekem nem tetszik, de azért már megpróbáltam, csak legyen változás, de nem issza meg. Rostos gyümilevet is próbáltam, de azt se issza. Vizet se továbbra se, csak cici, ha szomjas. Glicerin kúpot vettem ma, hogy legyen végre vmi, mert két napja nyög miatta. Ja, és 1 kg friss őszibarackot is megevett már úgy 4-5 nap alatt, de az se változtatott semmit. Vilmoskörte is lazító állítólag, azt szereti Hipp-ben, egyszer hatott is, de lehet,h. az mégse attól volt, mert többször az se vált be.

Nagyon mozgalmas kirándulásotok volt! Igazi EU-s túra!Én is imádom a középkori várakat, meg belvároskákat. Én Münsterben voltam azon a környéken. (Ha Bad Münsterfeld arra van)
Képek róla? szép helyeken jártatok! És milyen jó, h. Zsófi ilyen jól tűrte az utazást!
Mi most csak Pécsre utazunk anyósékhoz,de én már tartok tőle, hogy viseli az utazást, hogy fogja végigülni, mert a hordozóban elaludt ugye, de az ülős autósülésben ez nem olyan szerencsés.
Ülve aludt Zsófi? vagy nem aludt? vagy hogy van ez? Mit csinált utazás közben voltaképpen?

Jó sok mindent esztek! Gomba? Dokinénink listáján 3 éves kortól!!! De én is adok neki olyat, amit nem lehetne, pl. kaliforniai piros paprikát, mert megőrül érte, ha mi esszük.
Tejpépet meg továbbra sem adok a tejpor miatt.

Suttogót végigolvastam, beszkenneltem belőle részeket, azért van benne sok hasznos infó is,annak ellenére,hogy jól lehúztam eddig, de főleg első babásoknak újszülöttkorra. Pl. testbeszéd felismerése segített volna sokat eleinte, mára már magam is rájöttem sokmindenre. A gyerekek tiszteletéről szóló gondolataival meg nagyon egyetértek. A kiságyba szoktatásról is van szó. Így beszkennelve nagy anyag, de ha adsz postai címet, szívesen elküldöm, ha érdekel, CD-n, vagy kinyomtatva.

Csongi is integet, tegnap csinálta először! Olyan édes! Sokszor összekulcsolja a kezét, de a tapsikolást még mindig nem csinálja.

Nagyon édes lehetett Zsófi, ahogy kokettált! Na, lassan kergetheted a fickókat! Kép

Egyébként megkereszteltük Csongit, nem is sírt, tetszett neki a templom! Végre vmi új! -gondolta.
Én meg tanítási gyakorlaton vagyok. Jövő 7en zárótanítás.

Közben mi is felállítottuk a járókát, már mozdulni sem bírtam a konyhában, folyton nyitogatja a szekrényajtókat, meg csavargatja a gáztűzhely gombjait.De csak 5 percig van el benne... Mindenhol polifoam, meg habtapi van, nem is tudom, miért nem ezzel burkoltunk tavaly Kép. Most már parafát tennék le inkább. Na de egyszer ez a csusszanásos korszak is végetér. Már most is csak ritkán esik. oldalazva lépeget a tárgyak mentén.

Duma: visszajött a baba, meg a bebe, és a mama is, de még mindig az agga a kedvenc.

Mariann
Kép
 
 


Szia Mariann!

Hát,lehet, hogy elkiabáltam a jól evést Zsófinál, most 2 napja megint csak tejcsi kell neki, pedig már annyira örültem, lehet, hogy csak a levegőváltozás hatása volt Kép
Butaságot írtam, Bad Münstereifelben jártunk, nem Münsterfeldben, majd megnézem merre van Münster, de szerintem távolabb.....
Autósülés: A miénket meg lehet dönteni valamennyire (egyébként egyiket sem lehet igazán alvó pozícióba) és Zsófi kitűnően aludt benne, szinte végig az út alatt, illetve játékokat készítettem be neki az autóba, ezekkel mulattattam felváltva, hát így Kép Szerintem Csongi élvezni fogja az utazást,ne aggódj, mi anyák Kép hajlamosak vagyunk túlaggódni a még ismeretlen helyzeteket, én is nagyon féltem az utazás előtt, de most már nyugodtan indulok el legközelebb.
Gomba: csak a levét ette a levesnek, és csak néhány kortyot. Szerinted kenyeret szabad adni nekik?
Köszi, nagyon rendi vagy, de Anyák Napjára KépKép megkapom a Suttogót, annyit emlegettétek, hogy már nagyon érdekel.

Keresztelő: minket is nagyon agitálnak a nagyszülők, hogy kezdjük el szervezni a keresztelőt, lassan nekilátok Kép

Hűha, nem lehet könnyű neked, hogy oldod meg Csongi felügyeletét és legfőképpen a szoptatást, amikor tanítasz?? Szorítok a zárótanításhoz!!!!

puszi

Erka

Kép

Kép
 


Hello!

Na csak röviden írok, visszajöttünk.
(A múltkor Csongi felébredt, azért nem lett már vége a levélnek; mielőtt eltűnt volna az iromány, hipp-hopp elküldtem, és rohantam Csongihoz.)

Csongi jól bírta az utat, odafelé végig aludt, vissza viszont szórakoztatni kellett folyamatosan, végül is sikerült, csak hiányzott neki azért a mozgás. És ez alig 3 órás út volt, hú, 12 órát el se tudok képzelni...
A nagy társaságot is jól bírta, sőt élvezte, nem úgy, mint 3 hónaposan ugyanezt.

Asszem én is megveszem a Suttogó2-t, a múltkor is csak azért bajlódtam a scanneléssel, mert könyvesboltba is nehezen jutok be. A Kárász utcán van egy földszintes Alexandra, simán befér a bkocsi, mégis rámripakodtak a múltkor, h. a hátsó polcokhoz ne menjek be! Mondom erre, h. simán beférek, és be is mentem (ott van a babás irodalom -akkor mért oda teszik?), de ezek után többször nem volt kedvem ebbe az üzletbe menni, a többi meg nem elég földszintes.

Én kenyeret sem adok persze, a glutén miatt, minél tovább, védőnő szerint 1 éves korig csak kukorica és rizsliszt mehet. Szerintem tönkölyt azt lehetne azért, Németországban is azt adták a babáknak, amikor ott voltam. Itt van egy pékség, ahol adalék-és élesztőmentes tönkölybúzakenyeret lehet venni, legelőször azt fogok adni.

Eddig Laci szabadságot vett ki a tanítás idejére, úgy 3-4 órára megyek csak el, addig kibírja szopi nélkül most már simán. Meg ha mégis nagyon éhes-szomjas lenne, akkor megenné-meginná mostmár talán az egyéb kaját-vizet, de eddig még nem tette. Így van ez akkor is, amikor szombatonként suliba megyek, múlt félévben még hagytam otthon lefejt tejet, de az sem nagyon kellett, így leszoktam róla.

na megyek, mert már Apa is jönne ide.

üdv.mariann

Mariann
Kép
 
 


Hello!

Na csak röviden írok, visszajöttünk.
(A múltkor Csongi felébredt, azért nem lett már vége a levélnek; mielőtt eltűnt volna az iromány, hipp-hopp elküldtem, és rohantam Csongihoz.)

Csongi jól bírta az utat, odafelé végig aludt, vissza viszont szórakoztatni kellett folyamatosan, végül is sikerült, csak hiányzott neki azért a mozgás. És ez alig 3 órás út volt, hú, 12 órát el se tudok képzelni...
A nagy társaságot is jól bírta, sőt élvezte, nem úgy, mint 3 hónaposan ugyanezt.

Asszem én is megveszem a Suttogó2-t, a múltkor is csak azért bajlódtam a scanneléssel, mert könyvesboltba is nehezen jutok be. A Kárász utcán van egy földszintes Alexandra, simán befér a bkocsi, mégis rámripakodtak a múltkor, h. a hátsó polcokhoz ne menjek be! Mondom erre, h. simán beférek, és be is mentem (ott van a babás irodalom -akkor mért oda teszik?), de ezek után többször nem volt kedvem ebbe az üzletbe menni, a többi meg nem elég földszintes.

Én kenyeret sem adok persze, a glutén miatt, minél tovább, védőnő szerint 1 éves korig csak kukorica és rizsliszt mehet. Szerintem tönkölyt azt lehetne azért, Németországban is azt adták a babáknak, amikor ott voltam. Itt van egy pékség, ahol adalék-és élesztőmentes tönkölybúzakenyeret lehet venni, legelőször azt fogok adni.

Eddig Laci szabadságot vett ki a tanítás idejére, úgy 3-4 órára megyek csak el, addig kibírja szopi nélkül most már simán. Meg ha mégis nagyon éhes-szomjas lenne, akkor megenné-meginná mostmár talán az egyéb kaját-vizet, de eddig még nem tette. Így van ez akkor is, amikor szombatonként suliba megyek, múlt félévben még hagytam otthon lefejt tejet, de az sem nagyon kellett, így leszoktam róla.

na megyek, mert már Apa is jönne ide.

üdv.mariann

Mariann
Kép
 
 


na bocsi,h.2x csak nem volt egyértelmű,h. elment

Mariann
Kép
 
 


Sziasztok!

En is rovid leszek, idom szokas szerint semmi Kép

Orulok, hogy mindannyian jol avgytok es hogy jokat utazgattok!!!

Mi kicsit nathasak voltunk a mult heten, fuszerezve egy aprobb mutettel. Matenak leszedtek a fulecskeje melletti bibircsokokat. Tul vagyunk mar a varratszedesen is, szepen gyogyulgat neki.

Kajalni nem akar, csak a tapszert nyakalja, mar nem is erdekel a dolog. En adok neki kifliveget, nem kell attol felnem, hogy annyit eszik belole, hogy megart.
Most mar fozeleket sem szeret enni, ha nagyon jo napja van fel adagot bevag, de mar ez is egyre ritkabb.

Suttogoban tenyleg sok a hulyeseg, en nem is olvastam ki vegig csak azokat a reszeket, amik erdekeltek. Es mivel ugy ereztem, hogy szinte mindent elrontottam mar a gyereknevelesben, nem kinoztam magam tovabb.

Mate vegre elkezdte a karikak karobahuzasat es a kis kupakok egymasba pakolasat. Nagyon orulok neki, mert allitolag ezt mar 6-7 honaposan tudnia kellett volna. Hat ez van.

Fogakkal mi is az 5-nel tartunk es a 6-nak semmi hire.

Jovo heten kezd nalunk egy babysitter mert nagyon kezdek kinyióffanni attol, hogy senki semmiben nem segit, igy mielott a Lipoton kotok ki megszavaztam magamnak egy kis nyugalmat. Heti 1x jon majd a lany, remelem tetszeni fog majd Matenak es nem lesz nehez itthonhagynom oket.

Most gyorsan ennyi, irjatok!
Vanda
 
 


Sziasztok!

Mariann,
örülök, hogy Csonginak tetszett az utazás! 12 órát ugyanígy kibírna, még, ha ez elképzelhetetlen isKép

Most már nagyon érdekel a Suttogó, remélem nem fogok nagyon elkeseredni, ahogyan Vanda, a sok , eddigi nevelésemmel Kép ellentétes információ miatt Kép

Vanda,

jó, hogy jöttélKép
Szegény Máté, hogy viselte a kis műtétet?
A karikák karóba húzása szerintem nagyon korai lett volna 6-7 hónapos korban, szerintem nagyon ügyi, hogy már csinálja, Zsófi még csak leszedegeti őket Kép

Babysitter: Nálunk a nagyszülők szívesen vigyáznának Zsófira, de ő nagyon hamar elkezd keresni engem és keservesen sír, ha nem lát. Szerencsés vagy, hogy Máté egy babysitter társaságában is várhatóan jól el lesz, én is szívesen kimozdulnék néha, még fodrászhoz is nehezen jutok el így Kép

Kaja: újra minden ok és eszik a kicsaj rendesen! Gyakorlatilag mindent, amivel kínáljuk, már Túró Rudit is adtam neki, imádja!!!!

Tegnap a babaúszás megint nem volt olyan jó élmény, Zsófi úgy néz rám közben, mint egy UFO-ra, az első mosoly akkor hagyja el a száját, amikor hazaérünk Kép

Puszi

Erka

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Örülök Vanda, hogy Te is megvagy!
Műtét Kép mennyi idő volt?
Máté élvezi az azóta gondolom megkapott hintát? Mi a játszótéren szoktunk hintázni, Csongi szereti, csak elfelejt időnként kapaszkodni.

Utazás: azt elfelejtettem írni, hogy, amikor nem aludt, akkor persze az ölemben volt, meg felállt, stb, nem maradt az ülésben, ezt 12 óráig...

Csongi első tudatos szava: mamma! Kép most már csak hozzám mondja, meg amikor elmegyek, meg a cicire, rángatja a pólómat és mondja, h. mamma! pedig én az anyát tanítottam neki, de ez úgy látszik, már genetikai dolog, annyira univerzális. Nagyon büszke vagyok, hogy ez az első szava!

Kaja: örülök, h. Zsófinál O.K. újra minden. Csongi nem nagyon eszik. Kb. mint Máté. Végül mandarint kap hashajtónak, bár még ezt sem lehetne adni, de ennél jobbat nem találtam, már mindent végigzongoráztunk. Meg Laevolac szirup, ha muszáj. A kúp sem jön be, sír és kidobja a kúpot magából, nem akarom kínozni szegényt.

mi is gondolkodunk bébiszitteren, bölcsi helyett, majd írj a tapasztalataidról Vanda, jó?

Ja, és ma megvolt a zárótanításom: 5öst kaptam! Kép

Sztem sem kell még 6-7 hónaposan karót húzogatni, Csongi is csak lefelé szedi még, nagyon ügyi a Máté,h. már csinálja! A 11 hónapos baba itt a szomszédban, aki azóta 13 Kép még csak most kezdi csinálni!!! Nem is ismerek olyat, aki 7 hónaposan tudja.

Üdv.mariann

Mariann
Kép
 
 


Gratula Mariann a vizsgadhoz, nagyon ugyes vagy!

A karobahuzason en is csodalkoztam, mikor a dr nenink mondta 6-7 honapos koraban, hogy most jon ez az idoszak. Meg ulni sem tudott akkor, nem is nagyon ertettem, hogy akkor ezt fizikailag hogy is fogja Mate megoldani?
Olyan erdekes, hogy most 1 het leforgasa alatt mennyi ilyen "kis" mozgast mutatott be nekunk a gyerkoc. Kockakat is egymasra rak, a kupakos jatekkal is jatszik mar, beleteszi a kicsit a nagyba, es van egy kosarka szeru barija, amit szinten imad teleramolni. Lehet vele ujabban labdazni is, visszaguritja vagy dobja a labdat es nagyon orul maganak. olyan tunderi!

Jo nektek Erka, hogy igy megy a kajalas, Mate szerintem sosem fog semmit joizuen enni, csak a tapszert, ha igy folytatja.
Zsofi sir is a babauszason?

Remelem neked nem veszi el a kedved a Suttogo. En is tervezem, hogy ujra nekifutok, hatha most mar higgadtabban tudom majd kezelni.

Mariann, amint kiderul, birja-e Mate a babysittert, irok. En is kivancsi vagyok, mi lesz. Szerdan jon a lany, eloszor csak egy fel orara vagy orara hagyom majd oket egyutt, kivancsi leszek mit szol majd. Remelem nem fog sirni utanam.

Nagyon ugyes Csongi, hogy mammazik neked, tunderi lehet!

Milyenek az ejszakaitok mostanaban? Remelem azert tudtok pihenni is!

Ja, a hintat meg nem szereltuk fel, azt hiszem a hetvegen megejtjuk. De mivel a jatszoteren nem elvezi mostanaban annyira, igy nem is erezzuk egeto szukseget.

A mutet nem volt hosszu, egy erzestelenito injekcio es utana ket nyisszantas meg egy oltes. Mindossze 5 perc volt, de azt azert vegigorditotta szegenyke. Persze nem a fajdalomtol gondolom, inkabb attol, hogy le volt fogva es Mate soha eleteben nem fekudt hanyatt fel percnel tovabb. Nehany hetes koratol mindent hason csinalt.

Hat nagyjabol ennyi!

Sziasztok,
Vanda
 
 


Sziasztok!

Nem szeretnék szó nélkül eltűnni, búcsúzni jöttem. Egyre kevesebb időm van írni, olvasgatni, Zsófi nagyon aktív Kép, ha pedig alszik, vár a házimunka, de ezt nektek nem kell magyaráznom. Köszönöm, hogy megoszthattam veletek a gondjaimat és sokszor sok jó tanáccsal a segítségemre voltatok.
Kívánok nektek örömteli napokat és tündér tervérkéket Csongi és Máté mellé!

Sok puszi

Erka

Kép

Kép
 


Erka,ezt nem gondolod komolyan??? Kép Kép Kép

Néha csak akad 10 perced? Nem mondhatnám,hogy olyan pörgős ez a topic... Vagy szerinted is borongós itt a hangulat,mint Kata szerint?

Én is éppen 2 dolgozatot írok párhuzamosan,vizsgák stb.,de muszáj ide is időt szakítanom,különben az az érzésem,hogy nincs már kapcsolatom emberekkel.Persze a virtuális nem az igazi,de jobb,mint semmi. Ráadásul a szegedi topicból már megismerkedtem egy pár háznyira lakó kismamával, és azóta nem kell egyedül sétálni Kép

Vanda! Milyen a bébiszitter?
Éjszakáink szörnyűek Kép Most is nem tudom, mi baja volt Csonginak, de fél óránként ébredt!! 5-kor át is vittem Apának,hogy én most már aludnék. Hát neki sem volt könnyebb dolga! Reményem,hogy spontán is változik még az alvás..valahogy nincs kedvem 112X ki-be pakolni a kiságyba,mint a Suttogó írja, ahhoz előbb végig kellene aludnom 3 éjszakát. 3 ismerősömnél is spontán javult az alvás 11 hónapos kor körül.
A nappali alvóka viszont nagyon jó: 2X 1,5 órát alszik, és azt is tudom előre,h. mikor! Kép ha nagyon álmos vagyok, alszom vele,a házimunka megvár! Bár szörnyű,hogy minden apró leesett rizsszemet betesz a szájába. A legmütyürebb piszkokat is megfogja már. Állandóan sikálnom kéne,hogy ne legyenek ilyenek. Inkább hagyom fejlődni az immunrendszert...

Ja, és én el sem tudom képzelni, hogy mire gondolsz, amikor azt írod, hogy elrontottad (a Suttogó szerint) a gyereknevelést. Szerintem Te írhatnál könyvet! Van egy leírásaid alapján boldog,kiegyensúlyozott,mindenki másnál jobban fejlődő babód, aki eddig csak 2 napig volt nyűgös... Átalussza az éjszakát,és már építkezik... Enni ugyan nem nagyon akar,de sztem ennek is eljön majd az ideje. Csongi is már csak kb.100 grammot hízik egy hónapban.

ÜDV:MARIANN

Mariann
Kép
 
 


Erka,
ne tedd, hogy eltunsz! Mi sem tudunk tobbet irni, mint Te, de nekem is megnyugvas, ha tudom, hogy ide benezhetek es megkerdezhetem, hogy mas, velunk egyidos gyerkoccel mi hogyan tortenik?

Mariann,
koszonom a bokot! Azert konyvet nem irnek, en ezt csak a mazlinak tudom be, hogy ilyen a gyerekem. Nem csinaltam en semmit mashogy, mint ti, kiveve, hogy elete elso 2 hetet intenziv osztalyon toltotte a gyermekem, ahol beidomitottak nekem 3 orankenti evesre, illetve, hogy kenyszerbol napi 4x tornaztattam, meg persze nem volt tejem, tehat elkezdtem tapszerezni. Nem hiszem, hogy barmelyikert dicseret illetne engem.

Ezert is felek nagyon a kovetkezo gyerkoctol, mert vele biztosan nem lesz ilyen "szerencsem".

Sajnalom, hogy Csonginak nem erossege az alvas, szerintem is valtozhatnak az alvasi szokasok, ugyhogy van meg remeny!

Es igazad van, hogy nem birod cernaval a ki-be pakolaszast ejjelente, ehhez is kellene egy babysitter, aki csinalja, mig te alszol, hogy masnap kipihenten turhesd a rabszolga szerepet.

Babysitter nemsokara erkezik, multkor, mikor itt volt csak arra voltam kivancsi, nem borul-e ki Mate csupan a latvanytol. De mivel nagy mosolygasba fulladt a talalkozasuk, igy ma mar itt fogom hagyni oket egy fel orara.

Na megyek, mert meg is jott!
Vanda
 
 


Üdv! Csak gyorsan írok!

Erka, én azt javasolnám,hogy akkor,ha úgy Neked jobb,mondjuk bizonyos általad megfelelőnek tartott időközönként írsz-kb., nem kell mindig mindenre azonnal reagálni. Csak hát én is szeretném még továbbra is tudni,mi van Zsófikával, Veletek!!! Kép Kép

Vanda!
Szerintem sokmindennek alapja a mozgásfejlődés, biztos sokat sgített a torna,engem most azt kezd nyugtalanítani, h. Csongi nem kúszott, mert a másik topicon azt írta egy mozgásterápiát tanuló csajszi, hogy minden állomásnak meg kell lenni, és annak,h. Csongi utált hason lenni, oka lehet nyaki-vállövi hypotónia, ami figyelmeztető jel lett volna, csak hát a gyerekdokink erre nem lépett anno semmit, hiába mondtam neki, h. nem tudom Csongit hasra tenni. na, szóval jó a torna, most már nem tornáztatod Mátét? Egészségesnek sem árt meg.Kép

Na, most én is sietek! Üdv!
Írjatok!

Ja, és Csongi most jobban eszik! Lecsúszik néha 140-200 gr.főzi is! Meg gyümiből is több megy. Sztem most lett neki kevés a tejci, mert sűrűbben kezdett újra szopizni, gondoltam adok neki kaját, és megette! Alig hittem a szememnek!
Én trükközök egyébként a főzivel: mindenbe párolt almát keverek, annak szereti az ízét! A nyers reszelt almáét is szereti,néha azt teszek bele,csak az fog, a párolt meg állítólag lazít, bár én nem tapasztaltam különbséget. A kaki is gyakoribb lett,de még mindig kemény.

Mariann
Kép
 
 


ja, igen, még van 7 perc a napból, és most jut eszembe a legfontosabb!

Boldog névnapot Zsófinak!!!

mariann

Mariann
Kép
 
 


Bizony Boldog Nevnapot Zsofcinak!

Mariann, en is hallottam, hogy fontos, hogy minden mozgast csinaljon a gyermek, viszont sosem keso elvinni ot szakemberhez. Biztosan van feletek is Deveny Anna tanitvany, oda elvinnem megmutatni.

Tok jo, hogy Csongi jobban eszik, nagyon ugyes. Hany kg mar Csongi?

Matet meg mindig nem a nagy zabalasaiert szeretjuk Kép Ha mar egy fel adag bebietel lemegy, orulok, mint majom a ....

Mar nem tornaztatom Matet, o tornaztat engem. Egesz nap gyalogolnom kell vele, nem kicsit faraszto, de imadom!

v.
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: