Új privát üzeneted érkezett!

Szaffi, nekem is kb 2 hete iszonyat ekcémás lett a felkarom, pedig sosem volt semmi bajom.

Elkezdtem Emi fürdetőkrémével mosni+ a gyerekorvos által allergiára felírt kenőccsel kenni. (Emi fenekére írta fel anno, mert allergiás lett a Sudocremre,tiszta kiütés lett a feneke. Pedig csak kétszer kentem be vele, előtte és azóta sem használtunk semmilyen popókenőcsöt, csak olajozom...)
Nem tudom, mi volt a titka, de 2 nap alatt !! elmúlt.Szerintem a fürdető is javít a helyzeten, mert az arcomat is azzal mosom, és szebb a bőröm azóta.


Emi 1 nappal idősebb, mint a fiad, de még nem ül önállóan, csak az ölünkben és a babkocsiban.
Viszont remekül gargaizál a nyálával.Kép Õ erre szakosodottKép.


Ez a tejallergia nagyon rossz dolog, nálunk is felmerült, de mégsem az. Viszont csak HA-s cuccokat kap, most írt fel a doki HA tejpépet.
A többi dolog bevezetését sem sietjük elKép.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi,
a tejpépet tuti nem fogja kifujjogni, az naggggyon fincsi! Bár mi nem HA-st eszünk, lehet, hogy az kicsit más ízű.
Kíváncsi vagyok, mit írsz majd róla.

Livim meg a fürdető krémtől lett ekcémás. Valami speckó gyógyizét kapott, de már régóta babahabfürdőzünk (természetesen Gabi :lol: )

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!
Én sajnos pici baba koromtól ekcémás vagyok, elég durván. Ezért is féltem mindig, hogy majd a gyerkőcöm is örökli, de szerencsére egyenlőre még semmi kiütés nem volt Ákin. Örülnék, ha ezzel a tejalergiával megúsznánk! :D
Uxi!
Ti mikkor , mennyit esztek?
Én próbáltam a védőnénink szerint etetni, de éheztettem szegényt, éjszaka sírva ébredt Ákos, és meg kellett etetni. Rég volt már ilyen, ált. 12 órát alszik.
Sinlacból mostmár istenieket eszünk.
 

 
 

Gabuska, tévedtél...

A tejpépből fél kiskanálnyi fogyott, úgy ütötte ki a kezemből a kanalat, mintha krumpli lett volna benne.

Pedig tök finom, megkóstoltam, olyan az íze, mint a vaníliás tejberizsé.
Ez a lány nem fog soha kanállal enni. :cry:

Akkor sem kap cumiból főzeléket :evil:.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szaffi!
nálunk így van:

7:30 körül kb 140-160 tápi
11-11:30 körül néha sikerül pár kiskanál ez-az, egyébként kb 140 tápi.
14:30 körül kb. 150-170 tápi,
17-17:30 kb 100-120 tápi,
19:15 200-230 tápi,
22:00 körül: kb 50-70 tápi (félálomban megetetem).

+ ha éjjel is ébred, akkor 50-60 grammot adok neki (kb 1 hete kezdett ébredni, előtte átaludta az éjszakát, biztos a foga miatt kel).

Van még kb 20 gramm tejem naponta,azt becsusszantom valahova.

Hát.. majdnem 7 hónaposan már máshogy kellene kajálnunk, ha csak szoptatnám, akkor még nem izgatna a dolog, de hogy ekkora baba kizárólag tápin legyen?!

Nem tudok vele mit csinálni, a kanalazást nem akarom erőltetni, nehogy megutálja.

Egyszerűen dacos, nem kell. Vagy még éretlen hozzá. Vagy a fogzás miatt. Vagy ki tudja?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!
Én először a sinlacot ízesítettem egy kicsi sárgarépával, áfonyásalmával... Hígan, cumisüvegből. :roll: Merthogy nekünk sem ment, én meg úgy voltam vele, hogy vmi értelmeset is egyen a gyerkőc. Szerintem Ákinak így könnyebb volt, hogy olyan dolgot kell "furcsa módszerrel "(kanalazva) megennie amit ismer és izlik neki. Tudom, hogy mindenki lebeszél erről, de nekünk bejött!
Ma már tízórai, ebéd és uzsi kanalazva, reggeli és vacsi tápszer cumisüvegből van.
Áki csak akkor ébred éjszaka, ha éhes.
Ja, és a fiatalembernek van saját kanala, ami állítólag segít (néha még fürödni is viszi, ha eszünk akkor meg jól lehet vele ütögetni, maszatolni)
 


SZaffi, milyen cumiba tetted?
A miénken olyan pici a lyuk, hogy azon nem férne ki a cucc.

De majd megpróbálok beszerezni valami nagyobbat.
Ha máshogy nem megy, lehet, hogy megpróbálom én is. :(

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó rég jártam erre.Hogy vagytok?

Emlékeztek még rám? :lol:

puszika


Szia!
Avent varia cumival adtam neki, első pár kortyot a II-, majd a III-sal. Simán jön belőle.
Most akartunk sétálni menni, én felöltöztem, gyerek a kocsiban, amikor észrevettem, hogy esik az eső. Gyereket ki, néz rám nagy szemekkel: Anyának mi baja??? :D
Christinbaba!
Én akkor még nem járt erre, amikor te, de örülök neked! Vészesen elfogytunk. :cry: Neked mekkora a gyerkőc?
 


szaffi76 szió!

Szerintem se "taliztunk",de sebaj....mostmár fogunk :lol:

8hónapos volt a kisfiam,Krisztiánnak hívják. és neked?

puszika

KépKép


Uxi,
próbáltad már a kanalazást úgy, hogy nem készülődtök neki, hogy na, akkor most eszünk, hanem csak úgy spontán? Mikor játszik vagy úgy látod, hogy jó passzban van, akkor odamennél és megkínálnád egy kiskanál akármivel.

Tök jó a kép a neved alatt, van rólunk is ilyen, de nem sikerült ilyen jól! :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mi is itten vagyunk :)

Nekünk megoldódott az éjszakai evés elhagyása juppiiiiii le is kopogom gyorsan!
A védőnéni mondta hoyg fürdés elött adjak neki tejpépet, hátha az elég rostos és jobban teli lesz a pocakja. Na én vettem is neki ilyen gyermekgrizt, most 6 óra körül fürdést előtt azt eszik aztán olyan 10-11 felé benyomja a 270 tápszert és csak reggel 6-7 körül ébred megint enni és még visszaalszik! Királyság van!!! Aztán lehet ha jön a foga megint borul minden :)

Uxi!
Amikor mi betegek voltunk és csak tápszert ehetett és a tejpépet felhígitottam nekem is cumisüveegből ette. Nekünk is az a varia Aventos van abból minden kijön :D

Kellemes napot mindenkinek!

Puszi
Angi

Kép
Kép
 
 


Christinbaba!

Hogy csináltad meg az aláírásnál hogy a napot is kiírja? nekem csak a hetet írja a napot nem :(

Köszi

Angi

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Sikerült egy jó kis középfül gyulladást összeszednem, már két hete minden nap kezelésre járok vele dokihoz, hát nem egyszerű!!! Szerencsére Áki kimarad belőle, csak elég nehéz megoldani,hogy minden nap vigyázzon rá valaki. Jófej a drnéni, mondtam neki, hogy pici gyerkőcöm van, így mindíg behív soronkívül, de így is egy óra, mire megjárom. Macera.
Christinbaba!
Ákos október 29-én született a Söfiben, 1 nappal fiatalabb Ux Emijénél. Asúlya kb. 7,30 , annyit mocorog, hogy ma végérvényesen leköltöztettem a földre. Oda-vissza forog, hátrafelé mászik... És van 2 foga!!! -azegyik tegnapi.
Jóccakát nektek!
 


Huuuú Gangi gőzöm sincsen.Talán ha másik centit választasz!?
passz :(

Szaffi jobbulást neked.

most mennem is kell,ébredés van.
Chris beteg :( dáthás kicsit,meg köhög.

puszika

KépKép


Christinbaba!

Ma meg már kiírja, micsoda egy hülyeee :DD

Azért köszi!

Sok-sok gyógyenergiát küldünk a betegeknek +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Angi

Kép
Kép
 
 


Sziasztokkkkkk!

Védőnéni (mit nénizem, sztem max. 25 éves ) mondta hétfőn, hogy a céklát heti 1-nél többször nem jó adni, mert a vér oxigénszállítását kicsit visszafogja. Én nem tudtam, ezért írom, hátha még másnak is új!

Ez az idő most jól jön nekem, Livi alszik egész délelőtt, én meg átrendeztem addig a nagyszobát, fettem fel sarokvédőket meg szekrényzárat.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!

Mivel csinálod a céklát? Lackó nem eszi meg, hátha másként csinálom bejön neki :) én krumplival és almával csináltam.

Angi

Kép
Kép
 
 


Angi,
cekkkla+krumpli+pipimell. Hús nélkül is szereti, de mindig rakok bele 8 hónapos kora óta.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Nekem így tuti nem eszi meg már az almát is azért raktam neki bele, hogy megegye simán nem akarta almával a felét megettük :) Azért még megpróbálom pipihusival is hátha az jobban elveszi az ízét.

Köszönöm

Angi

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Itt tartunk a hozzátápival :


Kép

Emi eszi a babakocsit :) .

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Végre apa feltette a képeket! SZóval most felrakom az ígért képet, amikor az egynapon született Fannival van Lackó hasonlításképpen Lackó kb 7700gr volt a képen!

Fannival
Kép Kép

Uxi!
Eminek jó az étvágya látom, hoyg győzitek anyagilag a sok babakocsit? :lol:

Mi most a banánt esszük:
Kép Kép Kép


Angi

Kép
Kép
 
 


Uxi,

Livi is szereti az ABC Design babakocsit!
Kép
:lol: :lol: :lol:

(Az az idióta, aki ott lent segít a rágcsálásban én vagyok.)

Csak nem Baby Outlet, Soroksári út?


Angi,
feltételezem, hogy nem akartad titokban kicserélni a két gyereket. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Bocs, hogy idepofátlankodom.

Uxi! :)

Bubus 1 hét múlva lesz 8 hónapos, és ő is alig eszik szilárdat. Nekem a védőnő azt mondta, hogy még vszg. nem érett rá, majd ha érett lesz fog enni. pohárból való ivás már megy, de kanállal nagyon keveset eszik, nem igazán tudja, mit kell csinálni a szilárd kajával. Szerintem ne aggódj, fog enni. Vagy ha gondolod, higíts fel a kaját (gyümit pl. almalével, főzeléket a főzővízzel) olyanra, hogy sűrű legyen, de folyjon, és próbáld meg pohárból megitatni vele. Nekünk bevált. Remélem, idővel a még sűrűbb kanalas kajákra is sikerül rászokni.

Zsóf

Kép
Kép


Sziasztok!

Gabi, bizony, Soroksári út :D!
Ugye milyen jó kocsi? Nekünk nagyon bejött (csak a fejrész felőli végén az a "taréj" nem kéne rá, meg néha picikét alig észrevehetően balra hord).


Zsóf, még az ujjamról sem kell neki a szilárd kaja.
Úgyhogy csak tápit és babakocsit eszik. Na jó, játékokat és pelust is :oops:.

Az ismeretségemben több baba is van, akik csak 8-10 hónapos korban kezdtek mást is enni, addig csak szoptak. Úgy látszik, a mieink is ilyen fajták, (csak Emi nem szopik). 2,5 hónapja próbálkozunk, ment már jobban is, most megint 3-4 kanálnyinál tartunk, de nem akarom erőltetni, nehogy megutálja.


Csak azt nem szeretem, hogy a rokonok közül többen piszkálnak, hogy ajdak már neki normális kaját, meg hogy "tápos", biztos olyan a tápszer, mint a drog, rászokott és nem kell más.

Ez nagyon idegesít. Már csak az hiányzik, hogy anyósom is jöjjön és rákezdje...Még jó, hogy ő nem tudja a részleteket, és elég messze van, hogy beleszóljon.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi,
igen, mi is nagyon szeretjük a kocsit, és télllleg nem kéne rá az a taréj, és a miénk is balra húz picit, amit már az előzőnél megszoktam szerencsére. Az egyik topiktársammal együtt vettünk ilyet, szomszédok vagyunk, nagyon jól mutatunk séta közben az egyforma babakocsival. :lol:

Okosságot kapok én is sokat, például amiatt, mert Livi a vizet elég sokszor kibukja, ezért nem erőltetem, reggel, este tápit kap úgyis. Erre aszonta egyik családtagunk, hogy ha más baja nincs tőle, csak az, hogy vizes a ruhája, attól még adjam neki. Ja. Csak nem július van és 30 fok, hogy vizes pólóban rohangásszon, óránként meg nem ölöztetem át. Ez persze úgy jön ki, hogy túlaggódom a dolgot. Meg volt mostanában Livinek egy rossz szokása, hogy játékból úgy csinált, mintha öklendezne. Én hülye elmeséltem a családban, aztán amikor tényleg öklendezett, hallgathattam, hogy ne ijedezzek, nem látom, hogy csak játszik? Mondom, bocs, de 9 hónapja vele vagyok 24 órában, meg tudom különböztetni, hogy mikor hülyéskedik és mikor öklendezik "igaziból". Majdhogynem rámlegyintettek.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Uxi,
Fejsz még? Én most napi 6x. :roll:
Eszi Emi már a tejpépet?

Angi,
270 tápszer???? Te jó ég, Benedek csúcsa idáig 200 mili volt.
Hú, tényleg nem semmi méretekkel rendelkezik ez a kislány. :oops:

Szaffi,
Jobbulást!

Hozzátápi: na nálunk az a helyzet, hogy felfüggesztettem. Nagyon nem ment, nem erőltetem. Úgyhogy 1 hét szünetet tartok és újra kezdjük, előlről.
Mi most így eszünk:
Éjjel általában 2x szopi
10:00: kanállal
13:30: kanállal
17: 00: kanállal
20:00: kanállal
22:00 (fürdés után) szopi
Összesen úgy 800-900 körül eszik.

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Ilba!
Kb nálunk is így megy kb csak nálunk hálistennek az éjszakák nyugodtak amióta az esti tápszert átváltottam tejpépre vagy tejbegrizre azóta átalusszuk az éjszakát 5-6 között ébred akkor kap tápszert alvás tovább 7-8ig.

MOst értékelem, hogy a Lackó jól eszik kanállal, nem tudom, hogy lenne e annyi kitartásom, mint Uxinak. Uxi, ha nincs türelmem valamihez Te leszel a példakép és rögtön visszafogom magam!


Puszi
Angi

Kép
Kép
 
 


GAbuska! :D :D

Mi is a szomszéddal együtt vettünk ilyen babakocsit, ott 3 héttel idősebb a baba :P .
És együtt szoktunk sétálni ( és minő meglepetés, az övéké is balra húz kicsit).Volt, hogy megkérdezték, ikrek-e. (+ hasonló sapijaink vannak, néha Emi megakapja a kinőtt ruháit...)

Angi!
Tegnap is akartam már írni,csak elfelejtettem: nagyon durva a kislány! :P Szumó-bébi :) .

Ilba, 5 napja abbahagytam a fejést, mivel már nem volt értelme.
Fejtem, amíg volt mit, a végén már csak 10 gramm jött össze, aztán amikor mellenként kb 5-10 cseppet tudtam már csak kisajtolni, úgy döntöttem, nem kenem össze többet a fejőt.
7 hónapig kitartott a tej, az elején azt hittem, 6 hétig sem fog.

Tegnap délután áttörés volt, megevett 60 gramm tejpépet, eddig egy kanálkával sem kért. De nem bízom el magam. :roll:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Gangi :D!
Mi mást csinálhatnék? 8)

Lehet, hogy nem is fog kanállal enni, egyéves koráig elkínlódunk, aztán kiveszi a hűtőből a kolbászt és benyomja. :oops:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Még valami:

A babakocsi mellett rácuppan(na) a borospohárra is. :)
Kép

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi,
ruha megöröklés, ikreknek nézés, egyforma öltözet volt nálunk is. Ja, meg nem csak ikreknek nézték őket, de fiúknak is. Egyébként nemtom hogy lehet ikreknek nézni két babát, majdnem másfél kiló súlykülönbség és nem kis magasságkülönbség mellett. :lol:
A szomszédasszony mondta is az "Ikrek?" kérdésre, hogy "Igen, csak két anyjuk van!"
Amúgy pont egy hónappal idősebb a kislányzó.

Kép

Enyém gyerek a kapucnis.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska :D :
Kép

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


De jó pofa ez az egyenkocsi :) Nem csoda hogy ikreknek nézik!
Ez a fiút lánynak nézik a lányt meg fiúnak szerintem ez mindenhol van hiába öltözteted tök fiúsan vagánynak illetve habos csipkésen akkor is tuti a nem annak nézik. Bolondok az emberek! :)

Angi

Kép
Kép
 
 


Uxi,
ezt már nem tudom überelni! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Már megint kezdünk kihalogatni :)

Van nagy hírem kibújt a felső fogacskánk is végre 3 heti éjszakázások után :shock: de ma már jó éjszakánk volt :lol:


Puszi
Angi

Kép
Kép
 
 


Gangi!

Gratulálok!

Szombat reggelre Eminek is kibújt az első foga :? .

Nálunk általános éhségsztrájk van, ez már nem újdonság, de most a tápi sem kell.
Reggelire 70-et evett nagy nehezen, tejpépet meg fél kanálnyit.
Vagy a meleg, vagy a foga, vagy ki tudja?

De legalább haladgatunk a kanalazással, sütőtökből már egész adag főzeléket megevett.
Másból is elfogy 40-50 gramm ami Eminél nagy szó 8) .
Tejpépből egyik délután 100 fogyott.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Angi, Uxi,
gratula a fogacskákhoz!
Mi még fogatlanok vagyunk. :shock:

Lassan én is újrakezdem a hozzátápit, mintha picit kevesebb tejcsim lenne ...

Milyen tejpépet adtok a gyerkőcnek?

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Szeretném megkérdezni tőletek,hogy a 3-as tápszert már tényleg nem írja fel dokinéni? :roll:
Mi HA-st használunk és most kaptam ilyen infót.Ami nekem ebben furcsa,hogy elvileg 1 éves korig támogatja a TB és a 3-as típus 9 hós kortól jó.
Így most is 2-est kaptunk,de az az érzésem,hogy már nem elég a csemetének :roll: .

Pusz

 
 


Anyapoc

A HA-s tápszert csak a doktornéni írhatja fel. A sima 3-t már nem írják fel.

Kép
Kép Kép
 
 


Ilba!

Én összevissza mindenfélét, mivel mi már minden vacsira azt eszünk, mert a tápszer után nem sokkal éhes volt. HIPP, Nestlé Mildi mindegyiket.

Uxi!

Gratula a fogacskához. Mi sem eszünk :( pedig nálunk ez nagy szó az én kis zabagép kisfiamnál! De szerintem a meleg végett nem akar enni ma zöldborsófőzeléket adtam volna neki nem kellett, szétnyomtam egy banánt ami hűvös volt azt rögtön benyomta, szal nem kell neki a meleg, de hoyg adjak neki főzit hidegen????

Angi

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Ilba, nálunk MIlupa HA tejpép van (rizses).
Most írt fel a doki Humana HA pépet is, meg vanHolle rizskrémem. Ezeket szikta kapni( a Humanát még nem, majd ha elfogy a mésik, akkor bontom ki, mert a múltkori is ránkromlott, nem fogyott el egy hónap alatt).

Szoktam bele gyümit tenni, és párszor kapott bele egy fél csipet Burbon vaníliás cukrot is.
Tegnap Holle rizskrémet "evett" sárgabarackkal.

Anyapoc, szerintem sem írják fel a 3-as tápit. De nézd meg, érdemes-e egyáltalán váltani, mert pl az 1-es és a 2-es közt is alig van különbség (az 1-esben 72, a 2-esben 76 Kcal van).
Nekünk Humana HA1 és HA2 is van, mindkettőt kapja, amíg el nem fogy az 1-es. (a 2-es a vacsi :wink: ).

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Anyyapoc, most látom, a két gyerekednek majdnem egy napon van a szülinapja? :wink:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok4!

Köszi az infokat :)!

Sildike

Tudom,tudom,de akkor talán HA-sból nincs 3-as? :roll: Mert mi azt esszük, a dokinéni is tudja,kérdeztem is,de azt mondta,hogy nem írják fel...És ez engem meglepett személy szerint,ezért maradtunk a 2-esnél.... :?
Most nézem,hogy kicsit félreérthető volt,ahogy írtam... :roll: Szóval én mindent a HA-sra értettem,de valahogy úgy vettem ki a dokinéni szavaiból,hogy a 3-st már semmiből nem írják fel... :?

Uxi

Igen,valóban nincs olyan nagyon nagy különbség,de úgy láttam,hogy Villőnek már nem elég a 2-es,mert kezdett egyre korábban kelni.Ha kapott enni,akkor visszaaludt.Amúgy "régebben" meg felkelt 7-kor és még 8-kor is győzködni kellett,hogy együnk már :lol: .Most azt csinálom,hogy a tápszerbe teszek még két kanál Sinlac pépet és úgy adom neki,így most megint a régi az alvás :).Ha ez így bejön,akkor maradunk ennél :).
Igen,1 nap különbséggel születtek,na meg 3 évvel :lol:
És ez csak hagyján.Apának 21-én van,nekem meg 15-én...augusztusban :).Anyósom erre azt mondta,hogy nálunk kétszer lesz karácsony,egyszer aug-ban,egyszer decemberben... :wink:

 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: