Új privát üzeneted érkezett!

SziasztokKép

Nem a másik topicunkat akarom szétszedni, csak ide írhatunk olyan minket éríntő bajunkról amivel nem bántunk meg másokatKép

Mea
mea
 
 


Próbáld meg a szerkesztővel átiratni!
Vendég
 


Sziasztok!

Itt vagyok! Jó ötlet volt ezt a topikot létrehozni!
Akartam már kérdezni, hogy mentek (tudtok menni) 27-én a talira?

Kép
 
 

 
 

Szia Kuha!Kép

Üdv itt isKép
Hát nem tudom tudok e menni, de lehet jobb ha nem megyekKép Mert most jók kibontakoztam megintKép
Ti mentek???Kép

Mennyit eszik Gergő az általad készített hamikákból???

Mea
mea
 
 


Mea!

A számból vetted ki a kérdést!!! Én is pont ezt akartam kérdezni Tőled.
Mert hogy őszinte legyek, fogalmam sincs, én addig adom neki, amíg látom, hogy eszi, és nem tolja vissza a nyelvével.
Egyetlen egyszer mértem csak le, de akkor is csak azért, mert elutaztunk, és csináltam egy adagot neki, amit az Aventes cumisüvegbe tettem bele. Na, akkor volt 125 ml-ig, banán almával, de jó híg volt, mert kevés banán volt benne, inkább almalé meg pép.
Na, azt mind benyomta Gergő. Meg is lepődtem, mert mondom, egyébként nem mérem.
De pl. ha almát csinálok, akkor gyümölcs-centrifugán "kicentrizek" két almát, annak az összes levébe teszek pépet (nem mindet), és kb. negyed-fél banánt nyomok még bele.
Korábban kevesebbett tettem bele, mostanában egy kicsit sűrűbbre csinálom, így belemegy a fél banán is.
Na, ezt mind be is nyomja Gergő. Egyébként ez az egyetlen, amit teljesen megeszik, a többit már hamarabb megunja.

Tali:
Én még nem tudom, nekem jobb lett volna a hétvége, mert a párom el tudott volna vinni. De én innen a világ végéről be nem tömegközlekedem a Móricz Zs. körtérre, az biztos.

Kép
 
 


Mea!

Naná, hogy gyere a talira!!
Mi lesz velem, én adok majd egyedül tápszert a gyerkőcnek?!
Ezt már be se merném vállalni... KépKépKép

KuhaKép
Te mióta adsz gyümit Gergőnek?

Tényleg jó ez a topic, legalább nem untatjuk az anyatejeseket a hozzátápival + nem kapunk kioktatást!
Vendég
 


Sziasztok!!!!

Az "eredeti" őszi topikba már írtam MEÁnak, de látom, hogy már itt vagytok.
Én az istván kórházi topikban vagyok. Mea, nekem is Lívikém vanKép, 4 és fél hónapos. Hasonló bajaim voltak nekem is, én sem tudok már szoptatni másfél hónapja. Iszonyúan bánt, de nem tehetek róla. Mindenki lépten nyomon ezzel piszkál, hogy milyen kár, meg hogy biztosan megtettem-e mindent stb. Az első adag tápszer adásakor elsírtam magam, de azóta már nincs gond.Kép
Ráadásul a lánykám refluxos, a híg dolgok nem maradnak meg benne, úgyhogy amíg szopott, folyton bukott meg fuldoklott.Kép
Mi is elkezdtük a főziket 3 hete, répa, krumpli, sütőtök, spenót, alma, banán.
Ha nem bánjátok, benéznék ide időnként, hozzátápis tapasztalatcserére.
Mea, láttam a fotóalbumodat, nagyon szép Lívia!!!! De ilyen névvel mi más is lehetne?!Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Gabuska!

Tök jó, hogy jöttél!
Vendég
 


Szia Tünde!

Köszönöm szépen!KépKép
Meglestem Zitát is, az a tányérsapka beszarás!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Gabuska, én is üdvözöllek köztünk!

Havtunde!

Én olyan 13-14 hetes korában kezdtem gyümit adni Gergőnek, de először (és elég sokáig) csak az almának a levét adtam neki. Utána tettem bele a pépet is, majd végül a banánt.
Ti hogy álltok?

Kép
 
 


Gabuska!
Köszi a bókot! A tányérsapkában olyan, mintha katona akarna lenni:
Kép

Én is megnéztelek Titeket, basszus, Te is jól lefogytál, csak nekem nem sikerül.
Kép

Kuha
én még csak 1x adtam almalét Zitának, de kiköpte és fintorgott.
Vendég
 


Gabuska!Kép

De drága vagy, kösziKép

Ugyanez volt nálam, bőgve mentem el az orvosi rendelőbe receptért mert a bébim csak sírt és sírt evés után isKép

Egyébként ő is bukott a tejtől sőt a sima Nutrilontól is sajnos.

Most Nutrilon HA-t kap és ez okKép

Kuha!Kép

Ha nem hétvégén lesz én sem tudok menniKép

Ja és Lívi kb. 100ml-ket eszik de én nem folyékonyra inkább sűrűbbre csinálom, de úgy hogy le tudja simán nyelniKép
Így nem is pacnizunk sokat.

De nagyon izlik neki szerintem többet is enneKép
A pocija sem fáj szerencséreKép

Azt hiszem lassan majd áttérünk teljesen a déli hozzátápira, kb. 2 hét még.

Így is már csak 100-120 ml tápit adok mellé.

Mea
mea
 
 


Tünde!

Gabuska tényleg nagyon jól néz ki!
De ne aggódj, a pici lányodat abszolút nem érdekli (és szerintem a férjedet sem), hogy sikerült-e lefogynod, vagy sem.
Neki(k) úgyis Te vagy a legfontosabb, vékonyan, vagy sem.

Mellesleg nekem sem sikerült visszafogynom, pedig szülés előtt is volt rajtam vagy 12-14 kg súlyfelesleg.
Ehhez jött hozzá az a 18 kg, amit a terhesség alatt szedtem össze. És ebből a 18-ból csak 8 ment le.
Gondolhatod... Kép Kép Kép

Kép
 
 


Havtünde!Kép

De édesKépKépKépKépKép

akkor ne adj neki almalét majd megszereti későbbKép

Én azért krumpli+más kezdtem mert bukós.
De jövő héten kipróbálom már én is az almát csak nem akartam h marja ha felbukja.
Egyébként bukósaknak a krumplit ajánlják elsőre.

De jó végre szabadon lehet írni hozzátápiról!!!!Kép
Juhééééé

És nem lettünk lecseszveKép

Mea
mea
 
 


Mea!

Én ugyanígy szándékozom csinálni, ahogy Te. Igaz, én azt a kevés tejet, ami még van, tarttalékolom délre, hogy amikor megette a gyümit vagy a zöldséget, akkor már csak anyatejet kapjon, nem a tápszert.
Ez általában sikerült is.

De a többi kajánál már tényleg szinte semmi az, ami a ciciből jön.

Kép
 
 


Gabuska!Kép

Nagyon édes a névtesónkKépKépKép

És te tényleg baromi jól nézel kiKépKépKépKép

Mea
mea
 
 


sziasztok itt is! Kép

Én mint nem tápis, hanem kizárólag szoptatós Képazért jövök, ha nem gond! Kép Mondju knem sok időm van mostanság, ez a mai nap 1 kivétel volt, meg a kedvem is elment kissé a babanettől.. Kép De már elült a vihar az ősziben is, és ez nagyon jó! Kép Tényleg kár szítani bármiféle ellensékedést, olyan jó volt eddig! Kép

Biztos visszaáll a régi rend! Remélem legalábbis. Kép

Dóri & Gergő (7 és fél éves) & Viki (ma 12 hetes)
Vendég
 


Kuha!Kép

Ügyi vagy, hogy eddig voltKépKépKép
Meg még van egy pici is nekiKép

Nálunk már semmi, illetve lenne tejcsi még egy kevés de nem szopizik.

Hihetetlen,üvölt és keresi az üveget.
Rafkós már a kiscsaj nagyonKép

Én nekem anynira szar volt ez hogy nem volt tejem, ezért borultam ki enynire Zsófy miatt.
Mert annyira bunkó volt, hogy ezt írta, hogy én sírok és meg sem próbáltam........

Pedig fejtem, ciciztetetm és mindig csak 50 ml voltKép egy alkalomra, adrágám meg 1 héten már 100-kat evett.

egyébként nem 2005-ösnek kellett volna írni a topicot de már nem tudtam kijavítani.
Mert ide bárki írhatna akinek esetéeg tápszert is kell adniaKép

Mea
mea
 
 


Üdv Dóri itt is!Kép

De édes vagy, szoptatós anyuka aki megért minket isKép
ImádunkKép

Mea
mea
 
 


Ja, és érdekes ez a hozzátápi az anyatejeseknél is! Régen azt mondta a gyerekdoki, meg mindenki (anyáink), hogy már 4 hónapos kor körül alma, banán, sütőtök fokozatosan. Gergő is így nevelkedett, nuku allergia, egészséges, mint a makk. Mindezt a szopi mellett persze. De mára mást mondanak, 6 hónapig anyatej (ha van persze Kép) és utána fokozatosan. Én most eszerint fogok tenni szerintem.

De a tápszerrel nem tudom hogyan van.
Remélem elég lesz a tejcsim. Kép
Vendég
 


Dóri!Kép

Persze ha tudod szoptasd csak addig.
mondom én is úgy tennék, csak nincsKép
De én akkor ha lenne, 6 hós korában elkezdenémKép

Én és szerintem a többiek is azért adjuk mert tápisok és csak jobb adni valamit amit mi készítünk nekik és nem csak porKépKépKép
Úgy utáltam azt a fránya tápszerport az elején, állandóan sírtam, hogy port eszikKépKépKép

És most jól néz ki, egészségesKép és anynira vidámkaKépKépKép

És rengeteg szeretet öleli körülKépKépKép
Szerencsére párom is sokat foglalkozik velünkKép

Mea
mea
 
 


Dóri!

Valóban az ma a trendi, hogy 6 hónapos koráig csak anyatej. Én is ezt szorgalmazom, és ha lenne, én is így csinálnám.
De Gergő 2 hetes kora óta kap pótlást. Volt idő, amikor fele-fele arányban, aztán volt, hogy több volt a tej, mint a tápszer.
De mostmár sajnos több a tápszer, jóval.
Szerintem az a jellemző, hogy a tápszeres babáknál szorgalmazzák a védőnök és a dokik azt, hogy már 4 hónapos koruk körül kezdjél el a hozzátápit.
Legalábbis én a saját esetemnél ezt tapasztalom.

Mea!
Egyébként az elején engem is kiborított, hogy nem tudok megfelelő mennyiséget "produkálni" Gergőnek.
De mára már rájöttem, hogy én is ugyanolyan jó anyukája vagyok neki, mint azok, akiknek sikerül szoptatni.

Kép
 
 


Duda!

Nem vagyok ám kövér, csak a tokám meg a hasam nagy! KépKépKépKép

Terhesség előtt az volt a bajom, hogy túl vékony vagyok.

Lehet holnap délben megpróbálom a krumplit.
Vendég
 


Tünde!

Akkor meg mázlista vagy... Kép
Jó neked. Én fogyókúrázom, ez volt az újévi fogadlmam... Kép

Kép
 
 


Tünde!Kép

Sok sikert a krumplihozKépKépKép
Csak óvatosan az elején, keveset.
Ne úgy mint én a nagy adag banánnal amitől szegény Lívinek megfájdult a kis pocijaKépKépKép

Mea
mea
 
 


Húúúúúúha, annyit írtatok, nem győzőm visszaolvasni!Kép

A lefogyásról csak annyit, hogy világ életemben piszkafa voltam, 156 centi és 44 kiló. Reméltem, hogy a terhesség/szülés után marad rajtam pár kiló, de összvissz 6 kilót híztam (igaz, hogy Livi csak 2,5 kg volt) és napok alatt visszaálltam az eredeti súlyomra. Pedig eszek mint állat, csokit ezerrel, de semmi.Kép

A tejjel meg érdekesen alakult a dolog, mert rengeteg volt, nem győztem fagyasztani, de egyik napról a másikra elapadt. Próbálkoztam én mindennel, de nem sikerült visszavarázsolni. Végül a férjem parancsolt rám egy nap, hogy kész, ma estétől tápszer, a gyerek semmire nem megy az anyatejjel, ha az anyja egy idegroncs. Hát azóta tápizunk, meg mostmár főzelékezünk.

Tünde,
Zitának nem csak a sapija katonás, az arckifejezése is. Meg kell zabálni!!!

Lányok, a tejpépekről tudtok valamit? Ha igen, kérek infót, sokat, sokat!!! Mivel kell adni mennyit stb. Köszönöm!!!

Megyek szolgálatba, hív a kis terrorista!!!Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Mea,
banánnal, répával vigyázz, mert hasfogó! Nem törvényszerű, de számítani kell rá. Bocs, ha már tudtad én meg itt okoskodok!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!
Én, mint nem kizárólagosan szoptató anyuka, ide is benéztem....ha nem baj.
Tudjátok, Leon is kap már pótlást az utolsó szopinál, mert 230-250-et eszik, annyit meg lehetetlen estére kitermelni(legalábbis nekem).
Mi is 3 hét múlva elkezdjük a kóstolgatást, kíváncsi leszek hogy fog neki ízleni.
Sütőtököt, banánt az ujjamról már raktam a szájába, de csak fintorgott. Talán egy pár hét múlva már érettebb lesz rá.

Kuha, Mea!
Sajnálom, hogy nem tudtok eljönni a talira, én nagyon szívesen látnálak titeket is!
Hisz még nem is találkoztunk!
Azért lett péntek, mert aki írta, hogy neki mikor lenne jó, az a pénteket nevezte meg.

B.

Kép
Kép
Kép
 


Tök jó, hogy pörög a topic!!!
Mégiscsak jó ötlet volt, Mea!
Vendég
 


Barbapapa!

Én is nagyon sajnálom, hogy nem tudunk menni...Kép
Mi az előző taliról is lemaradtunk, főleg a távolság miatt.
Sajnos nekem Ti is messze vagytok, pláne, ha nem hétvégére esik. Mert akkor a párom el tud vinni.
De Mogyoródról nem merem bevállalni a tömegközlekedést. Talán ha Gergő nagyobb lesz.

De sebaj, majd ha Rókicánál lesz , akkor tömegközlekedem, mert ő Újpesten lakik, a busz meg ott tesz le.
Ott majd biztosan találkozunk!

Kép
 
 


Helló!

Én is bekukkKép, elolvasgatom ki hogy adja a pótlást....
Jan 14-én töltjük a 4. hónapot, utána tervezem adni az első hozzátápit almalé,baracklé aztán almapüré barackpüré formájában..
Addig is jövök kukucskálni kinek mi a tapasztalata...

Ez őrület, Léna még mindig csak 100-130 között eszik egyszerre...Az már kiugóran jó ha 140-150 lemegy...
Remélem ez nem gáz.., szépen fejlődikKép

Megann

Kép

Kép
 
 


Megann!

Ahogy a képen láttam, Léna szépen fejlődik, úgyhogy ne aggódj!
Vendég
 


Sziasztok!
A nyári babákhoz szoktam írni, de Titeket őszieket is olvasgatlak, mert a nyári topic lassabban pörög, nekem meg néhe több időm van. Hozzátok is írtam a sima őszibe, amikor kezdtem a fórumozást novemberben, szép kis balhét indítottam csoki ügyben, biztosan van aki emlékszik...
Mi csak szopisok vagyunk, majdnem 5 hónapos Nóri lányom. Nagy babu, 8 kiló, gondoltam elkezdeném a gyümit, csak az íze miatt.
Szerintetek az üveges jobb, v. amit a sarki zöldségesnél veszek? Biopiacra nem járok. A Hipp nekem szimpi.

KépKép
KépKép
 
 


Amikor elkezdem a gyümit, szívesen jönnék ide hozzátok is, ha nem zavarok.

KépKép
KépKép
 
 


Jdora!

Lény üdvözölve közöttünk. Ha nem haragszol, én csak a "csoki ügyről" emléxem Rád. (Jelzem nem foglaltam állást az ügyben) Remélem, ezentúl majd másról is tudni fogom, hogy ki vagy. Mondjuk onnan , hogy minél többet jössz ide írogatni.

Ha megendgeded, véleményem szerint az az igazi, amit a sarki zöldségenél velesz. Biopiacra én sem járok, én is a zöldségesnél veszem meg.
Igaz, hogy egy kicsit pepecselősebb, de szerintem megéri.

Üdv: kuha

Kép
 
 


Kuha,
már itt is vagyok. A legelején gondoltam, jobb a Hipp, mert vki írta, hogy azt mennyire válogatják, meg bioból van, amit a zöldséges árul, arra meg ki tudja mit locsoltak. Pláne alma, ahhoz kell minden, hogy szép legyen. A bio-kukucos alma lehet, nem is tetszene. Na már megint kezdem. Elnézést a bio-funoktól.

KépKép
KépKép
 
 


Viszont élvezném, ha én főzném Nórinak az első felnőtt papit!

KépKép
KépKép
 
 


Jdora!

Hogy őszinte legyek, szerinem én még életemben nem is ettem bio-kaját. Biztos jó, de lövésem sincs, milyen lehet.
Nehogy félre érts, valszeg én is ki fogok próbálni egy-két gyári hamit, de majd csak később, amikor már több mindent ehet.

De én is úgy vagyok vele, mint Te, hogy szó szerint élvezem azt, hogy én csinálhatom neki a hami-papit.

Kép
 
 


Jdora!Kép

Emlékszem ámKép
Te is ki lettél jól osztvaKépKépKép

Szerintem érdemes neked csinálni mert az üveges nagyon sok még, ha most kezded nem eszi meg és megmarad.

Meg tök nagy élvezet csinálni a hamikatKépKépKép

Mea
mea
 
 


Lányok, örüljetek velem, az előbb Lívia hasra fordult!!!!! Aztán még kétszer, de hányás lett belőle, dehát nála ez sajna nem meglepő. De azért marhára örülök!!! Főleg, hogy ha egy másodperccel később csinálja, akkor lemaradok róla, épp mentem ki a szobából, de még visszanéztem az ajtóból.

Én lefagyasztottam egyszer a megmaradt bébiételt, azt hiszem sárgarépa sütőtökkel, az állaga egy kicsit más, de az íze ugyanolyan, mint frissen. Ja és nem mellékesen Livinek nem lett baja tőle.
De tényleg a legjobb s.k. csinálni, nagyon jó érzés, hogy a te gyártmányodat eszi a csemete, és ha még ízlik is neki, az maga a gyönyör!
Az viszont le szokott lombozni, ha pl. egyik nap megeszi a spenótot, másik nap meg a 3. kanál után üvölt. Ugyanaz az íze, hőmérséklete, aztán mégsem kell.Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!Kép

De jóó milyen ügyi LívikédKép

Mea
mea
 
 


Gabuska!

Gratulálunk Lívikének!

Jdora!

én akkor kezdtem olvasni a babanetet, amikor még voltak utózengéi a csokinak.
Szerintem azt adj a babádnak, ami per pillanat van, vagy kényelmesebb.
A zöldségessel az a baj, hogy ki tudja, honnan szerzi be az anyagot. De ettől függetlenül én is meg fogom venni, és csinálok belőle fincsi papit Zitámnak.
Ma olyan locsit csinált a fürdőbe, hogy fel kellett mosni. De nem baj ám, ma nagyon tetszett neki!!! És ez a lényeg!!!
Látjátok, milyen vihar van a vízen?
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Akkor én is csatlakozom!

Kuha, nagyon hasonló a történetünk, Emi is 2 hetes kora óta kap tápszert. Eleinte kb. felesben volt tejem, most már csak harmada, néha negyede csak.

Még hozzátáplálás messze van, de 4-5 hónapos kora körül már tervezem én is.

Ha csak szoptatnék, várnék, de pont az az érzésem, mint Meának, hogy elég rossz a tudat, hogy port eszik a baba.

Egy fontos kérdés: mióta Emi tápszert kap, alig kakil, 2 naponta sikerül csak, és azt is csak kamillateával.

Ha a 3. napon sincs széklete, kúpot kell adnom, bár ez még csak 2szer fordult elő.

Nektek hogy alakult ez?

Uxi
Emi 10 hetes

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


UxiKép

Először is: én is csodálom a kitartásod szopi, ill. fejés ügyben!

Zita 3-12 hétig szopi+tápi, most 15 hetes és csak tápi. Neki van kaki naponta 2x, de nekem meggyőződésem, hogy a Gripe Water-től. Egyébként Beba HA-t kap. A gyerekdoki azt mondta, a Beba 1-től székrekedése lesz... még kb 1,5 hét, és ezt fog kapni.
A kúppal vigyázz, mert könnyen hozzászokik, és nem fog tudni kakilni!
Vendég
 


Sziasztok!

Nem ismétlek csak annyit,amit ma is írtam én szoptatok örülök neki, de azt sem kell megvetni aki nem tud valam miatt. Fel a fejjel csajok, örüljetek, hogy egészségesek a babák.
Minden korban más és más dolgot tartanak fontosnak az orvosok védőnök, most a szopást.
Nálunk a szopi mellett 1 hónapos korától almalevet is kap Kincső ésnőtte imádja. Most már volt paradicsom, őszi és sütőtök is. Mind bejön neki. Az első gyerkőcnél is így csináltam és minden rendben volt.
Anyukám 3 hónapos koromig tudott szoptatni, utána nekem is főzöcskéztek és felnőttem.

Uxi! A cukros vizet meg lehet még próbálni, székletlazító hatása van. Persze ezzel sem zabad túlzásba esni. Maszírozd a pociját a beleknél, a babamasszázs is hatásos tud lenni. Kúpot csak végső esetben, mert hozzászokhat a baba végbele a külső ingerhez.
Az őszilé, paradicsomlé, narancslé székletlazító de Emid még pici.
Banán, alma székletfogó.
Nálunk most 5. nap lett széklet, mert ez az almalé most sokkal rostosabb volt, mint egyébként és nem volt kaki.A paradicsomlé tette meg a kellő hatást.

No nem untatlak benneteket.

Kriszta

Kriszta és Kincső
 


Uxi,
a kislányom napi 1 kakát küld, illetve amióta eszik főzelékeket néha kettőt, de a második adag kevés. Ha nem idegenkedsz az ilyesmitől, akkor egy icipici cukrozott almát adjál neki, az megindítja a kakát. Õszintén megmondom, én nem adnék neki a helyedben, de nem vagyunk egyformák, gondoltam az infót leadom, aztán eldöntöd.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Bkriszta!

Nem vagyunk elkeseredve, vagyis inkább a magam nevében mondom csak!
Csak egyvalaki írta, hogy mérget adunk a babóknak...
Te mikor kezdted a hozzátápit?

MINDENKI
Most már örülök ennek a topiknak, mert tényleg a hozzátápi körül forog az agyam ezerrel!
Mikor kezdjem? Márhogy melyik kajánál? Délben, vagy uzsira? És mennyit adjak elsőre?
Vendég
 


Tünde!

1 hós volt Kincső amikor almalevet kapott először.
Sütőtök cca.2-3 hete volt. Leturmixoltam és tettem bele az almaléből.
Mi az almalétyót a vitaminfutártól rendeljük, de házilag is ugyanolyan jó. A család is issza és ezért a nagyobb mennyiség. Nézz be a honlapjukra.
www.vitaminfutar.hu
Egyébként Kincső 13-án lesz 4 hónapos.A nagy meg februárban lesz 12 éves.
Nem tudom a Te babád mekkora, mert vagy 1 hónapig nem írtam, így nem vagyok képben.

Kriszta

Kriszta és Kincső
 


Kriszta!

Zita ma 15 hetes.
Miért adtál neki 1 hósan almalét? Nem ment a szopi rovására?
Vendég
 


Nem ment, a szopás rovására. Volt amikor a szopás után is sírt vagy a tejcsi nem kellett neki a szomjoltásra. Tudom, hogy a tej oltja a szomját is /különböző összetételének köszönhetően/ de nem mindig oldotta meg a problémát.Ezt elfogadta. Sőt a kórházban csipke teát is kapott meg még itthon is cca. 1 hós koráig minden ízesítés nélkül.

Kriszta

Kriszta és Kincső
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron