Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Képek:

Kép

Kép

Kép


Ezt a sátrat karácsonyra kapta, itt kempingezik az egereivel, sőt volt, hogy az esti alvás is itt történt egészen reggelig:
Kép


Ayse, remélem hamarosan találsz állást!
Nyelviskolák?

Egyébként volt már Ayse nevű utasom, nem is egyszer!

:D

Rólunk írásban:

Kedden telefonáltak az oviból, h F lázas, menjek érte.
Szegényke ott ült az óvonéni székén, nagyon sírt.
Jó magas láza is volt, de szerencsére nem lett komolyabb baja, nem köhög és nem is folyik az orra.Olyan gyenge influenza szerű vírus ez, de állítólag 1-2 hét múlva jön az igazi.
Hála az orrmandula műtétnek, középfül gyulladásnak nyoma sincs!

Az ovit továbbra is szereti, szerencsére.

A ciniknek készített terráriumot lavórból és műanyag kosárból.Pont ahogy az állatkereskedésben látta.Annyira helyes.Hihetetlen ez az egérmánia.

KépKép


Timi!
Hű de ügyes Fanni! :D:D:D
Andris szerintem ilyen koreográfiában tuti nem tudna részt venni.
És nagyon helyes ebben a kis bokorugró szoknyában! :D

Nálunk meg ugye tűzoltómánia van. Nagyon rá tudnak harapni egy-egy témára. :shock:

Fú egy ilyen telefon, hogy beteg a gyerek...na az tényleg borzasztó, pláne, míg az ember oda nem ér.

Köszi a drukkot állásügyben, rámfér!

 
 


Ayse az unokaöcsém is tűzoltómániás.Hihetetlen gépparkja van.
Ja és persze a vonatok...

Koreográfiia:

Nagyon ügyesek voltak a fiúk is a csoportból, simán csináltak mindent.
Nem volt túl bonyolult, na meg szeptember óta ezt tanulták. :D
Biztosan ment volna Andrisnak is.
Én se hittem, h Fanni végig fogja csinálni,főleg, h mennyit hiányzott októberben és novemberben, de hála Attila bácsinak olyan jó kis műsort csináltak, h le a kalappal előttük.
Az a szoknya nagyon édes volt, ezt a néptánc tanár hozta, az előadás végén át kellett adni a középsősöknek majd a nagyoknak.
A kisfiúk meg tulipános filc mellényben voltak. :D

KépKép

 
 

Hahóóóóóóóóó Mindenkinek!

Hol vagytok?Hogy vagytok?

Mi jól elkaptuk Fanni vírusát, csak amíg ő 2-3 napig "csak" lázas volt, mi szülők alig bírtunk kikelni az ágyból, minden bajunk volt.
nem is mentem dolgozni, majd csak pénteken.Ma kezdtem erőre kapni.Röhej.

Kinek mi lesz a farsangon a gyermeke? :D

KépKép


Timi!
Jobbulást!
Influenza volt????

Én továbbra is bőszen állást keresek. Közben beindul a fősulin a félév (ez nem állás csak munka).

Andris tűzoltó lesz - meglepő? :wink: :lol:
Fanni- cini? :lol:
Lili pedig ráharapott egy könyvre, és abból a főszereplő, Vaníilia akar lenni - asszem nem úszom meg varrás nélkül. Az a könyv címe, hogy Fairy Oak, 3 részes, eddig kettő jelent meg. A téli szünetben elolvasta ezslő részt, amit karira kapott 2x! Pedig 300 oldalas. Múlt héten pedig a második részt, úgyhogy suliba járt.
Azóta olvassa az Égigérő fű-t és egy másik tündéreskönyvet párhuzamosan....

 
 


Ayse, hát nem tudom mi volt a bajunk, a doki szerint még nem influenza.Valami vírus.
Nagyon érdekes volt a hozzáállása, azt mondta, hogy gyógyszerrel vagy anélkül, de meggyógyul.(Említettem, h homeopátiás szereket szedtem.)
Kérésemre még meg is vizsgált.Még a torkomat is megnézte.Hihetetlen.

:shock:

Fanni még nem említette mi akar lenni.Biztosan cini, aztán utolsó előtti napon valami más.
Sajnos én nem tudok varrni, pedig milyen jó lenne, ha az anyukája által készített jelmezben mehetne.

Lili nagyon ügyes!Ez igen!!!!!!
Bárcsak lenne nekem is időm kétszer egymás után 300 oldalt elolvasni. :D A nyári könyvtári könyvre már meg is érkezett a büntetés!És még csak a felénél tartok.
Az orvosi rendelőben töltött két óra alatt legalább haladtam.


Még ovi:

Fanni néha alig akar hazajönni, van, h 10 percet kell rá várnom, míg abbahagyja az épp aktuális játékát.Olyan, mintha nem is várná, h menjek érte.Kiszalad ugyan köszönni, de lohol is vissza.Van, hogy oda se jön.
Az óvonéni szerint nem gond.(Biztosan hiányzik neki egy tesó.Mármint Fanninak.)

A többi gyerek is csinál ilyet?

KépKép


Timi!ezzel az orvosi hozzállással sajnos énis találkozam már....


Erről a jelenségről, amit Fanni produkál, olvastam, a gyerek így bünteti egy kicsit a szülőt, amiért egész napra otthagyja:
- Látod, Te sem vagy ám nekem annyira fontos!!!!
Lili is csinálta, télnyleg nem kóros. Majd elmúlik. :wink:

 
 


Sziasztok!

Ismételtem bocsánat az eltűnésért.

Timi!
Jobbulást! Én nem járok orvoshoz. Apuval telefonon konzultálunk, és magamat kezelem. :lol: :roll:

Fanni nagyon édes a kis pöttyös szoknyában. Ezért a népitáncért kicsit irigykedem, úgy szerettem volna ha Bendegúzéknak is lenne ilyen, de sajna az ő ovijukban nincs. Ami különműsor van az is csak a nagyobbaknak. De már keresgélek, hogy hova vihetem el, kideríteni hogy bejön-e neki. Először nyilván táncházban kell próbálkozni, aztán ha az bejön keresni vmi fix társaságot, fix tanárral.

Náluk érdekes farsang lesz, mindenki maci lesz :shock: :lol: :roll: . Én próbálkoztam, hogy sztem nem olyan jó ötlet, mi van ha vki annyira szeretne mondjuk tűzoltó lenni, de az óvónénik tök lelkesek, már kiírták, hogy Maci farsang lesz az idén, a szobájukból barlangot csinálnak, mindenféle macis játékot csinálnak majd aznap. (nem tudom miket de hát én nem is vagyok óvónő.. :lol: ) És már a február hónap is az állatok jegyében fog telni, és a medvéknek külön figyelmet szentelnek majd. Hát így már több értelme van, de a farsang elveszti a sokszínűségét. Ebben az oviban ez van, minden évben vmi téma, vagy csoportos beöltözés. Javasoltam, lehetne állatkerti farsang is, és akkor mégis többféle állat lenne, de mondták volt már olyan is, az idén Maci farsang lesz. :lol: Bendegúz meg ördög akar enni, úgyhogy ő ördögmaci lesz. Fekete maci, kis szarvakkal, és így mindenki jól jár. :lol:

Amúgy most Bendegúz is ithon van, hétfőre virradó éjszaka fájni kezdett a füle, de még eléggé időben elkaptuk, kapott antibigyót, szívjuk az orrát, de azóta nem panaszkodott rá, és a láza is egy nap alatt lement. Saci is taknyi, de jól bírja.

Bendegúz étvágya elég rossz megint, annyira vékony, ahogy nő egyre gizdábbnak néz ki, minden bordája kint van. És olyan hülye dolgai vannak, nem szereti a vajat, se a margarint, de még a szagát se, csak simán eszi a piritóst, meg a kenyeret. És a tejről is leszokott, pedig az nagyon kéne neki. A mézes citromos teát szereti reggel. Szerencsére a gyümölcsöt azt megeszi, bár a mandarint újabban nem szereti. Nincs vele egyszerű dolgom, bezzeg Saci ő mindent megkóstolna.

Bendegúz nem szokott ilyent csinálni Timi, ha megyek érte ő rohan ki hozzám, de aztán előszeretettel autózik még az öltözőben, és hosszas rimánkodás eredményeként kezd csak el öltözni. Én mondjuk eléggé időben megyek érte, 3 és negyed 4 között.
Van egy aranyos néni a házban ő vigyázza addig Saci álmát, illetve ha felébred elszórakoznak szépen. Imádják egymást. :D

Saci nagyon ügyes, már szalad, néha Bendegúzzal együtt rohangálnak a lakásban, és olyan jókat röhögcsélnek kacarásznak már együtt, olyan jó nézni őket ilyenkor. Persze van olyan is amikor Bendegúz matchboxszal jól fejbevágja szegényt, mert széttúrta az autópályáját, és ilyenkor már nem annyira vidám a helyzet, de uralható. Mostanában durvul el kicsit, mert Saci már nagyon játszik, profin autózik, és mindent elvesz, széttúr, és ez Bendegúzt érthető módon idegesíti.
Beszélni még nem beszél sokat, de sokat halandzsázik. Mondja, hogy baba, apa, papa, kuta (kutya), ampa (lámpa), múúú, áp (háp-háp) nekem néha nana (anya), mindent mutat: "otta"és tegnap tanulta a cicát= titca.

Amúgy nálunk Verdák őrület van, ez a nagy kedvenc most, ágynemű, film, játék, újság, a lényeg hogy Villám McQuennes legyen.

Ayse!
Elég nagyban mertem volna fogadni, hogy Andris tűzoltó lesz. :wink: :lol:

Most megyek, amíg együtt alusznak kicsit még pihizek.

KépKép
KépKép
Márti
 


Márti, de jó, hogy jöttél! :D

Saci nagyon ügyesen dumál már!

Hallod, ez a Macifarsang...............Macis játékok.............nem nagyon emlékszem ilyenekre, hogy lennének, de ezek szerint biztosan van.
Tetszik viszont az ördögmaci jelmez!Ettől függetlenül a gyerekeknek biztosan jó muri lesz.

Itt nálunk 3-ig alszanak, 1/2 4körül uzsiznak, szóval kb 4-re érdemes értük menni.Volt, h odamentem korábban, és 4-ig vártam mire befejezték az evést.
Reggel őt csak 1/2 9-9-re visszük be.

Remélem nem fog sokáig "büntetni" Fanni a fenti dolog miatt.


Orvosról csak annyit, h én is csak akkor megyek ha életbevágó(táppénzes papír kell), ezért nem is értettem a hozzáállást, látszik a kartonomról, h alig járok oda.

Találtunk itt a szomszéd kerületben egy sulit, ahol lehet korcsolyázni.
Vettünk Fanninak kétélű korit, tegnap úgy ment vele 40 perc közös csúszás után mint a "villám".Ugrált a jégen csúszás közben.Eszméletlen egy nőszemély.
Az egyélűvel csetlett botlott, meg nincs is igazából az ő méretében.25-ös a lába.26-ost kölcsönöztünk, de az nem volt túl jó.Én fogtam a válla alatt, a derekam leszakadt 10 méter után és ömlött rólam a víz.
A kétélűvel meg fogta a kezem és mindketten csúsztunk.

Anno mi is kétélű korival kezdtük itt a focipályán, ami fel volt öntve vízzel. :D


Ja, Márti!Esetleg meg tudom kérdezni Attila bácsi számát, mert ő járja az ovikat év elején, és reklámozza a néptáncot rendesen.
Talán a tiétekben is lehetne valamit összehoznia.
Tiszta haszon, gyerekenként 2400.- Ft egy hónapra, heti 2 alkalommal.

Megyek palacsintát sütni.

KépKép


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy betolakodom! Az AVKF óvodapedagógus szakán vagyok végzős hallgató, egy 8 hónapos kislány és egy 2 és fél éves kisfiú Anyukája.

Óvodás gyermekek Anyukáitól kérnék segítséget.
A szakdolgozatom témája az Egészséges életmódra nevelés az óvodában. Kutatást kell végeznem, ehhez állítottam össze egy kérdőívet.

A kérdőív kitöltésében kérem a segítségeteket.
Akinek lenne egy kis ideje arra, hogy ezt megtegye, kérem jelezzen az alábbi e-mail címen és küldöm a kérdőívet: zina81@citromail.hu

Természetesen név nélkül, teljes titoktartásban.
(A végén egy statisztika készül belőle)

Előre is köszönök minden segítséget!
További szép napot mindenkinek!!!! Razz

Üdv.: Bea
 
 


Sziasztok!

Timi!
Köszi, lehet hogy esetleg megpróbálom majd a jövő évben az oiban felvetni a néptáncot, de sajnos ez az ovi nem vevő az ilyen különfoglalkozásokra, az az elméletük, hogy bőven elég megszokni a gyereknek az új környezetet az ovit, óvónéniket, és hadd érezzék egyszerűen jól magukat, szóljon ez a pár év csak a játékról. Én mondjuk szívesen venném, ha lenne vmi tánc/torna egyik délután, és sztem Bendegúz is élvezné, de azt hiszem zárt kapukat fogok döngetni, ha meg is próbálom esetleg.

De ügyes Fanni a korival, én is gondolkoztam rajta, de aztán elnapoltam jövő évig Bendegúznál a dolgot. Viszont elvittük síelni tanulni párszor.

Most mennem kell, Saci ébred, megyünk haza ma du Keszthelyre, bár lázas szegényke, de remélem nem lesz vele semmi gond.

KépKép
KépKép
Márti
 


Márti!

Hogy tetszett Bendegúznak a síelés?Hova vittétek?De jó!

Fannit anyósomék akarják elvinni, mert ők nagy síelők, én is támogatom,hogy megtanuljon, azt viszont kevésbé, hogy jövőre elvigyék nélkülünk síelni az osztrákokhoz.Majd ha iskolás lesz, akkor mehet.

KépKép


Timi!
Ide vittük Zuglóba a Fogarasi síiskolának van itt oktatópályája. Tetszett neki, nagyon szófogadóan csinálta is amit kellett, és nem nyafogott, és azt hiszem elég ügyes is volt, de most nem viszem többet, mert az elmúlt két alkalommal már nem nagyon volt kedve menni, úgy kellett rábeszélni, és mivel idén úgysem megyünk síelni, nem akarom erőltetni, nehogy esetleg megutálja. Majd jövő ősszel újrakezdjük.

Sztem ha jövő ősszel októbertől elviszik anyósodék Fannit pár (mondjuk úgy 8-10 alkalommal), utána már ha ügyes ki lehet vinni rendes havas pályára, de sztem célszerű olyan helyre vinni, ahol van kicsiknek oktatás magyar nyelven. Mondjuk amíg ilyen kicsi, én sem engedném el, csak ha én is ott vagyok.

KépKép
KépKép
Márti
 


Timi!
Hogy vagytok? Fanni még mindig lassan jön ki a csoportból? Betegségek? Szoktam Rád gondolni a hírek alatt. Meg hogy milyen jó lehet a csinos egyenruha. :):)

Réka!
nagyon régen írtál! Biztos beszél már a kislányotok és Ágoston mit szól az ovihoz? (néha azt képzelem, hogytalán már jön a 3.)? :wink: :lol: :oops:

Márti!
Akkor Bendegúzéknála Brummbrumm Brúnó...az ovodabálba jöjj elvélem....szövegű örökbecsű életre kelt. Vajon eljárták a retyezáti friss csárdást is? :lol:

Mi:
egyik betegségből ki, a másikba be. Anyósom segít, a főiskolán elkezdődött a félév (Timi, Te csinálod?) Munkát még mindig keresek, most tartok az 50. pályázatnál.

 
 


Sziasztok!


Ayse, köszi a kérdésedet, jól vagyunk, kisebb megfázásokkal, meg a múlt héten egy kis fülgyulladással, de lassan kifelé megyünk ebből a beteges időszakból.
Az ovis csúcsunk egyhuzamban 3 hét szokott lenni.

Ti rendben vagytok most?

Szerencsére a farsangi buli idején nem volt beteg és pompázhatott "Angellina Ballerina"ként:-)
Néptánc nagyon megy neki, itthon mutatja, melyik a csárdás, a sarok, a bokázás -ezt ő hívja így.
Tavasszal lesz az oviban közös táncház a szülőknek is.Nagyon várjuk már.

Most eldöntöttem, h megnövesztem F haját, persze őt is megkérdeztem, mit szól hozzá, úgyhogy alig várom, h hosszú legyen.

Suli: én abbahagytam, szerintem életveszélyes hajnali 2:45kor kelni, dolgozni menni és utána suliban üli délután 4ig, majd itthon gyereket nevelni, házimunka stb.....
Legalábbis én nem vagyok erre képes.


Többiek?Nem nagyon van gondolom ideje senkinek írni.

Márti milyen volt a macis farsang?

Kriszti?

Réka?

Panna?

Teszek fel képeket.

Kép

Kép

Kép

KépKép


Timi!
Nagyon csini a lányod!!!! :D :D :D
Éljen a hosszú haj!!!
2:45-kor kelsz???????

Mi rossz passzban vagyunk, negatív rekordot döntöttünk. mandulagyuszi után 3 nap ovi és most skarlát.....hát király........

 
 


Ayse, ez őrület!Skarlát??????????????????
Gyógyuljatok meg hamar!!!!

Mondjuk nálunk bárányhimlő járvány van, és a házban lakó Fannival egy oviba-csoportba járó kis barátai éppen most vannak benne, és lelkesen kérdezik az anyukák, h áthozzák-e a srácokat, de szó sem lehet róla, ha nem muszáj.Inkább megkapja a védőoltást.

El sem tudom képzelni, h az ekcémás gyerekem mit művelne............
Plusz, hogy kenegetném nap mint nap a zsíros testápolójával??????????
Sajnos nem találtam a neten semmi értelmeset ezzel kapcsolatban.


És sajnos igen, december óta elég gyakran járok hajnalra, mert a Frankfurt utasfelvétele 4:10- 4:20 körül kezdődik.
Szörnyű, és nem tudom megszokni.Viszont van előnye is. 10kor már itthon vagyok és fekszem le aludni.Fannit el tudom hozni bármikor, ha beteg nem kell táppénzre menni.

Amúgy ha már beülök az autóba nem vagyok álmos, csak addig....
Meg a társaság is jó reggel.
És örüljek hogy van munkám!

Megyek reggelizni, isteni házi készítésű fokhagymás sajtot vettünk a piacon, friss barna kenyérrel.
:D

KépKép


Timi!
NYAMMMMM :lol:

Hát bizony, egy munkahely nagyon fontos!!!

Ekcéma és bárányhimlő: tudod, Andris is ekcémás. A bárányhimlőt pedig hintőporozin!!!! :shock: :shock: :evil: :( kell. Körülbelül fél év volt, mire helyre állt Andris bőre, úgyhogy én minden ekcémásnak azt mondom, hogy inkább oltás!!!!

Lehet, hogy nem tart ki élete végéig a védőhatás, de mire esetleg elkapja, lehet, hogy az ekcémája szűnik meg.
Illetve Lili oltva volt, mégis elkapta Andristól, de tíz pöttyel megúszta, láz nélkül, és az egyáltalán nem mindegy! :wink:

 
 


Nahát ez az, a hintőporozás..........

De ha nem krémezem be a napi cérás hűtőkenőcsével(amit 2 hónapos kora óta használunk a bőrgyógyász javaslatára) a bárányhimlős időszak alatt, addigra véresre vakarja magát a száraz bőr miatt .Így is katasztrofális a tél miatt a bőre.
Overall+harisnya: rémálom.Viszont nem fázott.

Úgyhogy örülök, h te is az oltást támogatod.Olvastam én is, h az oltással is lehet bárányhimlős, csak sokkal enyhébb lefolyással.

Leírnád, h konkrétan milyen lett Andris bőre?
És hogy változott hónapról hónapra?

Előre is köszi.

Délelőtt elmentünk a Petőfi Irodalmi Múzeumba, ahol remek gyerekprogramok voltak, úgy mint zászló, csákó és pártakészítés, illetve különböző feladatok a március 15.-ével kapcsolatban.
Fanninak nagyon tetszett, majd felteszem a műveit, hazafelé majdnem elaludt a metrón, úgy elfáradt.

KépKép


Fú Timi, ez az időbeosztás azért nem semmi! :shock: :shock: :shock:

Múzeum :):):)

A bariktól Andris bőrét teljesen ellepte az ekcéma. Eleve az immundolgok miatt, és ugye erre még rájött a hintőpor. Kiszáradt, begyulladt, véresre vakarta, de szó szerint. Nem a baripöttyöket, az meg se kottyant, az ekcémát!!!!!! A csuklóján, az arcán. Nagyon nehezen múlt el, mire végre krémezni lehetett, már nagyon csúnya volt. Tudod te is sajnos, ezt hónapokig tart kikezelni. Újra és újra begyulladtak a száraz, érdes foltok. Aztán nagyon nehezen elmúlt. Persze sztroidos krémet is kapott. (hónapokra lebontva nem emlékszem, de sokáig tartott).

 
 


"Nyusziország kis kapuja kinyílott hajnalban,
száz nyuszika kiszaladt, ki jobbra, ki balra.
Piros tojást vittek minden kicsi házba,
nagy Húsvét napját mindenki meleg szívvel várja."

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánunk:

Fannika, Timi

KépKép


Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Timi!

Köszönjük a jókívánságot!
Remélem, jólt telt az ünnepetek!

Pár kép az Anyák Napjáról:

Anyák napi képek

Kicsi vagyok én

Kép


Elvtársak, utánam a főpostára!

Kép

Kikacsa fürdik

Kép


Andris itt mutatja kis kezeivel, hogy neki adják a koszorút

Kép

Ezt neked "csináltam"

Kép



Többiek is jelentkezzetek!
És nem ám a szülinapi képekkel!!!!! :wink: :lol:

 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy nagyon eltűntünk, de csak a szokásos: munka-munka-munka(hulla fáradtság:-)), kis utazás(Aalen, Sümeg, Etyek pincefesztivál)betegségek, ismét voltunk kórházban, mert Fanninak kijött valamire a pollenallergiája, plusz megfázott és befulladt.
Közben hazajöttek a tesómék is, illetve én is hónapok óta küszködtem a rekedtséggel és végre sikerült orvoshoz jutnom, de úgy, hogy elkezdett nagyon fájni a fülem-kiderült, hogy középfül gyulladásom van és akkor elmeséltem a dokinak a hangképzési problémámat is.
Amúgy a többi rendben, ovinak június 15-én lesz vége, alig van pár nap hátra.
Holnap néptánc bemutató.:-)
Jövök később képekkel!


Többiek???????????

KépKép


Timi!
Sajnálom a pollenallergiát, olyan dzörnyű ez....
Kiderült, mitől vagy rekedt?
Ezek izgalmas programok!
Várom a képeket!

 
 


Ayse, képzeld Fanni is sikeresen elkapta a bárányhimlőt.
Sajnos nem tudtuk beoltatni, mert mindig volt valami vagy betegség vagy utazás vagy a doki néni nem volt- de most már mindegy.
Borzasztóan tele van pöttyökkel, alig látni szabad helyet a testén.
Ahhoz képest elég jól bírja.Próbálja nem vakarni.
Így utólag talán jobb, h most átesik rajta.

Te mivel fürdetted Andrist?Mivel fürdetőkrém nem, szappan sem, most vettem egy fertőtlenítős valamit, majd nagyon óvatosan azzal.Remélem nem szárítja ki jobban a bőrét.
Szódabikarbónás fürdővel/ecsetelővel is próbálkozunk.

KépKép


Timi!
Sajnálom!!!
Már nem emlékszem, mivel fürdettem :oops:
A Babé fürdetője nem lenne jó? (ekcémás bőrű gyerekeknek való, aszem zabból van, mi használtuk).

És a Te rekdtséged elmúlt? Én hosszasabban köhögök, jövő héten megyek tüdőröntgenre. :? A gyerekek nátháját kaptam el, de már túl régóta tart.

 
 


Nahát elkiabáltam, hogy jól bírja, olyannyira nem bírja jól, hogy mozdulni nem tud a fájdalmas hólyagoktól és a nagyon magas láztól.
Vasárnap kihívattam az ügyeletes orvost, aki beutalta a Lászlóba, ott szerencsére csak 1 napot töltöttünk, és szerintük nem olyan vészes, csak rengeteg pöttye van.
Betadinos fürdetés a terápia, semmi más.Fenistil csepp a viszketésre + lázcsillapító.Be kellett volna oltatni.Itt volt a recept, csak mindig volt vmi nyavajánk.
Rettenetesen sajnálom.Bárányhimlő fúj!

Rekedtség elmúlt teljesen, mondanom sem kell, h az Augmentintől.
Amúgy egy nagyon lelkiismeretes fiatal dokinál voltam és azt mondta, h ezek a mutáns! vírusok általában az "oviból jönnek haza" és ide-oda fertőzzük egymást a gyerekkel.
A rekedtség is egy gégegyulladás következménye volt.

Tervezem a morzsás tetejű cserkós-meggyes pitédet megsütni.:-)

Képek:

Kép


Kép

KépKép


Egyébként hogy telik a nyár?Miket csináltok?Oviban meddig lesz szünet?

KépKép


Hű de nagyot nőtt Fanni! Látom a Cini elmaradhatatlan! :wink: :lol:
Sajnálom a barikat nagyon. :(

Nyár: nálunk Lilinek kellene egy mandulaműtét, mert idén télen 3x is elkapta a streptococcus fertőzést (ebből az első számít skarlátnak). Viszont épp holnapra várjuk a dontornőt, mert megint piros a torka...szóval mikor-hol-hogyan, még nem világos. Nagy utat nem tervezünk,a Húgomat pár napra szeretnénkmeglátogatni Bécsben. Talán egy pár nap Balaton lesz még.

Ti?

 
 


Kedves Babanetes Közösség!

Egy topiklakó kisfiú, Roli, nagyon nagy bajban van. Vízbe esett és most tág pupillákkal, agyműködés nélkül fekszik. Kérünk Titeket, hogy ki-ki hite, világszemlélete szerint imádkozzon, szorítson Roliért, drukkoljon a felépüléséért. A közös akarat sokszor csodákra képes, és most erre van szükség. Mától minden este tíz órakor Rolira fogunk gondolni, az ő gyógyulására. Kérünk Titeket, tartsatok velünk!

2005 ősziek



Kép

 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy ide szemtelenkedem. Inci vagyok a 2005/2006 téli és a 2009 májusi babásoktól.

1. Nagyon sajnálom Rolikát és a szüleit. Remélem a kishúga kárpótolni tudja majd valamennyire Roli hiányát. Ez egy szörnyű nagy veszteség a családnak, de talpra kell állni minden keserűség ellenére, hisz ott van még az a kis csöpp lány akiről gondoskodni kell és a szeretetet, amit Roli kapott volna tovább kell adni a testvérének. Nagy lelki taruma ez, de én iszem, hogy Csikken és a család fel tudja majd dolgozni idővel ezt a nagy űrt ,amit Roli hagyott magaután. Őszinte részvétem a családnak.

Tibicsoki
Szép nagy már Fanni, de ahogy látom a babasúlyához képest ő is inkább nyúlt minz hízott. Mizus, sikerült a meló látom. Fanni szereti az ovit? Pityu már az ELTE Inf. dolgozik több mint 1 éve.
Nálunk minden renben a kezdeti nehézségek ellenére. Volt 1 kis gond Benjivel, de már minden ok. Nem akart hízni, 2x hozta rám a frászt, mert nem vett levegőt és nagy nehézségek árán (szomszéd segített ápolónő, a férje mentős) térítettűk magához. Azóta minden rendben szerencsére, de az ilyedtségek miatt szinte nem merek már aludni így akkor alszom mikor Pityu hazaér és tud rá vigyázni. Marci imádja a kisöccsét , az ovit utálja. Meghallotta, hogy Adrien néni és szabájosan zokogott és hányt a félelemtől. Nem csodálokzom, mert 1 iszonyatos ovónjük van( pedig fiatal és gyerekpschilógus+ neki is van 2 gyereke) , akit a húzásai miatt feljelentettem és az óvoda vezetővel is beszéltünk. Azóta visszavett magából és a gyerekhez való hozzáállásából. Nem értem, hogy mért kell a gyerekek között külömbséget tenni, ő nem azért van ott . Én mielőtt felvennék 1 ovónőt levizsgáztatnám az tuti. Az is érdekes, hogy csak neki volt baja Marcival +még 1 kislánnyal és mikor szemtől szemben kérdőre vontuk az ovodavezető előtt akkor azt sem tudta mit találjon ki válasznak. Na majd kíváncsi leszek rá mikor megint megyünk, hogy milyen lesz a hozzáállása a dolgokhoz. Tuti, ha megint kezdi akkor leütöm, én ezt már akkor megmondtam és Pityu is befenyítette az óvodavezetőt is. Szóval jó lesz, ha összekapják magukat, mert külömben csúnya vége lesz. Ja és ezt a bunkózást akkor kezdte el a gyerekkel mikor éppen szülni voltam a kórházban és apa járt érte az oviba. Na nekem sem kellett több mikor hazajöttünk a manóval és már kezdett kicsit sok lenni, amit megengedett magának.Te meg tudod milyen vagyok, ha elönti sz* az agyamat. Hát nem kell félteni az tuti. Ráadásúl ez egy jóhírű és nem olcsó óvoda.
Pár kép a fiúkról:
Kép
Kép
Kép
Üdv Inci

Kép
Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: