Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azért nyitottam ezt a topikot, mert nekem az őszi topik egyrészt nagyon pörgős, másrészt így, hogy a babák egyidősek, talán jobban meg tudjuk beszélni a felmerülő problémákat.

Kicsi lányom az Istvánban született csaszival 3010g, 51cm-rel. Most kereken 6kg, és egy kis örökmozgó.

Szeretnék olyan anyukákkal megosztani örömünket, bánatunkat akiknek a babája is ilyenkor született. Persze plusz mínusz pár nap nem számítKép.

üdv:

Kirsten
 
 


Szia Kirsten!

Zitám szept. 23-án született Győrben, két hete volt 6 kg, jövő héten mázsálunk megint.
3 hónapig szopizott, már tápszeres és elkezdtünk kóstolgatni.

Tünde
Vendég
 


Sziasztok,

Nekem is 22-én született a fiam, a neve Jack (az apuka ír) a shöpfiben született, 3630g-mal és 57centivel. A tegnapi mérésen volt 6kiló 75deka. Sajnos most beteg, vírusos torokgyulladásKép, de már kifelé megyünk belőle.

Ja és ma reggel fordult először hátról hasraKép, azóta egyfolytában ezt a trükköt gyakorolja, hasra fordul, visít, hogy fordítsam vissza, és két perc múlva újra hason van.
Nálatok forgolódnak már a gyerkőcök?

Tünde, akkor a Zita már mérleg? Vagy a 23 még szűz? Miket kóstolgattok már? Hogy izlik a leányzónak?

üdv:

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 
 

 
 

Szia Manka!

Zita szerencsére már mérleg, reggel 8 körül volt a váltás.
Nem forog még semerre sem, utál hason lenni!
Megnéztem Jack-et a profilodban, jó nagy babuci, és milyen sooook haja van! Kép

A sütőtök nagyon ízlik, a banán hangulatfüggő, az alma meg pfuuj... Kép
Ez a mai kaja:
Kép

Tünde
Vendég
 


Szia Manka!

Zita szerencsére már mérleg, reggel 8 körül volt a váltás.
Nem forog még semerre sem, utál hason lenni!
Megnéztem Jack-et a profilodban, jó nagy babuci, és milyen sooook haja van! Kép

A sütőtök nagyon ízlik, a banán hangulatfüggő, az alma meg pfuuj... Kép
Ez a mai kaja:
Kép Kép

Tünde
Vendég
 


Bocs, elbénáztam!
Vendég
 


Szia Zita,

Jack is utált hason lenni eddig, legalább is én így gondoltam, erre jött ez a mai "fodulópont"Kép.

A Zita nagyon szép kislány, és a mosolya az egyszerűen szívdöglesztő. Viszont a sminkelést még gyakorolnia kellKép.

Nekem még nem sikerült vigyori képet csinálnom Jackről, mindig elkomolyodik, ha fényképezőgépet lát. Te hogy csináltad? Vagy a sütőtök a titok nyitjaKép?

Jövő kedden kapjuk a 4 hós szurit (újat), ti mikor?

Itt egy frissebb kép Jackről, a szilveszter esti fürdetés alatt készült.

Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Manka, Zita is mindig elkomolyodik ha meglátja a fényképezőgépet. Jó sokat kell neki bohóckodni, és hát a digit gép előnye, hogy nyomtam róla a képeket, és kb a 10.-nél kezdett el vigyorogni.
Ha nincs a fényképezőgép, egész nap fülig ér a szája! Kép
Oltást febr. elején kap, régit.

Jack tényleg elég komoly a képen, de nagyon helyes kissrác. Az ír vérből látszik már vmi a mentalitásán? Vagy nem minden ír olyan forrófejű? Kép

Tünde
Vendég
 


Sziasztok!

Ágoston is szept. 22-én született a SOTE1- en. 4250 g- mal, és 61 centivel. (Ezt nem tudom, hogy szokták a kórházakban mérni, mert kb. 2 hónaposan lett ekkora.) Most 6500g és 67 cm. Jó hosszú baba.

Hasonfekvésről: Ágoston is utál(t) hason feküdni, nekünk a doktornő mondta, hogy azért fektessük hasra, had erősödjön. Aztán olvastam, hogy egy picit tényleg kell erőltetni, mert különben sokkal később fog mászni. És 1 hét alatt a pár másodpercet sikerült pár percre felhozni. Most 2 hét után max. 5 percet bír így tölteni. Azt nem tudom, miért nem tudja letenni a fejét? (Csak 1-2 másodpercre.) Már a kezével is kinyomja magát, és nevetgél is hason. 2 hete nem gondoltam volna.

Jack nagyon helyes kisfiú! Sokkal nagyobbnak tűnik, mint egy 3 hónapos.

Tünde! Látod, Zitus is tud a kamerába mosolyogni! Nagyon aranyos!

KépKép
KépKép
 
 


Egy kép Ágostonról:
Kép

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Oréka!
Karatézni tanul Ágoston? Kép
Sztem le tudja tenni a fejét, csak nem akarja. Zita is addig nézeget hason, amíg bírja, aztán jön a hiszti. A fejét le nem tenné!
Vendég
 


Sziasztok,

Nálatok alszanak nappal a gyerkőcök? A könyvek szerint nappal kb. 5 órahosszát kellene aludni az ilyen korú gyereknek 3 adagban, de az enyém örülök, ha 2 órát alszik. Pedig látom rajta, hogy fáradt, de az utolsó pillanatig harcol az alvással, és aztán meg csak leragad a szeme. Sajnos legtöbbször 15-20 perc múlva már újra tágra nyílt szemekkel "szól", hogy "anya, szórakoztass!".

Nálatok kialakult már valami napirend?

Oréka, Ágoston igazi kis szívtipró a csibészes nevetős szemeivel. Jack is kb. 67-68cm körül lehet most, 3hósan volt 65.
Remélem Zita szereti a magas fiúkatKép.

Amúgy a vödrös kép egy kicsit csalóka, ott tényleg nagyobbnak látszik, mert kitolta magát a vízből. Amúgy a Jacknek kétféle arca van, van a nagyfiús nézése, és a kisbabás nézése.

Tünde, Jack elég nyugodt baba, de az apukáját sem lehet igazán forrófejűnek nevezni. Nálunk inkább én vagyok a forrófejűKép.

A fogzással hogy álltok? Nálunk dől a nyál, meg megy az ujjak vagy az ököl rágcsálása, de fogakat még nem látok.

Üdv.:

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 
 


Manka Kép

Nálunk van napirend, Zita tápszeres, így könnyű tartani. Õ alakította, én csak a reggeli kajához ragaszkodom. 1/2 9, 12, 1/2 5 és 8-kor kajál, előfordul természetesen +/- fél óra csúszás.
Nyála neki is folyik ezerrel. Apa csatornázni akar, én arra gondoltam, elmegyek a lóboltba zabláért, és felakasztom a füleire. KépKépKép
Zita tök jó baba, de a türelmét (inkább a hiányát Kép) tőlem örökölte.

Jack szereti ezt a vödröt? Még mondig ebben fürdik? Zitának kiskádja van, imád benne csapkodni. Esténként felmossuk a fürdőt. Kép

Tünde
Vendég
 


Sziasztok!
Nekem szept. 23-án született a kisfiam Bendegúz, 2850 grammal, 51 centivel Keszthelyen.
Még szopizik napjában ötször, az estihez kell kis hozzátápi néha, ha nem elég neki a tejci.
Lassan de biztosan hízunk, most 5600 gramm.

Még nem forog, de a fejét ügyesen tartja, persze nem sokáig bírja így ő sem.
Nálunk is nagy nyálfolyás van, és szájba ököltömészet, de fogat még én sem látok.

Én is olvasom egy ideje az őszi babás topicot, de tényleg nehéz belekapcsolódni, olyan összeszokott társaságnak tűnik.

Két viszonylag friss kép Bendegúzról. (remélem sikerül normálisan csatolnom, és nem lesznek nagyon nagyok)

KépKép

Márti

KépKép
KépKép
Márti
 


Tünde, nálunk is hasonló a napirend reggel 8, 12, 4 és este 8, csak még hozzájön egy éjszakai szopi... hát igen ez az anyatej hátránya, de már csak 1-2hónap és mi is kezdjük a hozzátápit.

Mi is kiskáddal kezdtük, de Jack még 4 hetesen is ordított fürdetésnél, bármit csináltam. A védőnő tanácsára vettük a vödröt, és nagyon bejött. Azóta már kinőttük és "visszaköltöztünk" a kiskádba, és nálunk is megy a csapkodás.

Mi még mindig fürdetőkenőcsöt használunk, kivéve hajmosáshoz. Ti?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 
 


Szia Márti,

Még egy aranyos mosolygós baba!

Én meg hiába kattintgatok, nemcsak nem mosolyog, még a száját is összeszorítja.

Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 
 


Szia Márti!

Nagyon édi Bendegúz!

Manka,
nem semmi, Jack milyen komoly tud lenni!
Az előke a nyálfolyás miatt van?
Zita véleménye: ezt Neked, hogy ilyen komoly fiú vagy! Kép Kép
Kép
Vendég
 


Manka,
mi már régóta nem használjuk a fürdetőkrémet, hanem Johnsonnal fürdünk, és nagyon szép a bőre Bendegúznak.
Nálunk is most már kialakult valamiféle napirend. Öt szopi van még, hajnalban általában 5 és 6 között egy korai (ami néha még kicsit korábbra csúszik sajnos), aztán fél 10- fél 2 vagy 2- fél 6- és este fél 9-9 körül vacsi. Persze ezeket rugalmasan kezeljük, és az alvásokhoz igazítjuk.
Sajnos Bendegúz napközben igazán jót, akár 2 és fél órát is, csak kint a jó levegőn tud aludni, ha olyan az idő, hogy ki tudom tenni az erkélyre. És ezt leginkább délelőtt. Bent délután őt is elég nehéz elaltatni, és sajnos félóra után felébred.
De ennyi alvás talán elég is neki napközben, mert éjszaka általában megvan a 9-10 óra alvás.
Viszont lassan meg kellene tanulnunk egyedül elaludni a kiságyban. Néha játék közben bealszik egyedül, de a kiságyába csak félálomban lehet betenni. Sajna.

Minden baba nagyon aranyos. Én azt is bírom, amikor olyan nagy komolyan néznek a kamerába.
Bendegúzzal szerencsénk van, mert szereti ha fényképezik, és amúgy is elég könnyű megnevettetni. De a vaku villanására mindenképpen elereszt egy mosolyt, amit megfelelő időzítéssel a következő képen el lehet kapni. :-)

Tünde,
igen aranyos Zita amikor nevet, olyan mint egy kis vigyori barack.

Márti

KépKép
KépKép
Márti
 


Sziasztok!

Tünde, úgy tűnik tényleg karatézni tanul Ágoston, de titokban, mert én észre sem vettem

Napirend: nálunk nem nagyon van. Minden általában az első kajálástól függ, mert elég eltérő időpontokban szokott felébredni. Utána nagyjából tartjuk a 3 óránkénti kajálást. Este 8- 1/2 9körül kajálás, előtte fürdés. Hogy ehhez tartani tudjuk magunkat, az etetések közti időt ennek megfelelően nyújtjuk, vagy szűkítjük.

Ágoston napközben, minden evés között szokott 1/2 órát aludni, séta közben, a levegőn akár 2 órát is.

Így szokott ébredni, a cumi lenyomatával. Ilyenkor kis bohócszájúnak szoktam hívni.

Kép

Nagyon kis vigyori Bendegúz!
Jack teljesen más ezen képen, mint az előzőn!
Zita így ki tudja dugni a nyelvét?

KépKép
KépKép
 
 


Oréka,
szívdöglesztőek ezek a kék szemek:-)

Nem akarok elharapózni, de nem bírom ki hogy ezeket a tegnap készült huncut képeket ne rakjam fel.
Mi így ébredünk, mivel Bendegúz nagyrészt hason alszik.

KépKépKép

..és így örülünk, ha végre a hátunkon nézegethetünk

Kép

Mostanában én is kicsit erőltetem a hason fekvést napközben is, hogy ügyesedjünk. És talán egyszer csak sikerül majd átfordulni is.

Márti

KépKép
KépKép
Márti
 


Nagyon édes Bendegúz!
Jó lehet, hogy ilen sokat nevet a kamerába is.
Ágoston nemhogy a fényképezőgépre nem nevet, de még az idegeneket is csak nagyon komolyan szemléli. Itthon viszont nsgyon vigyori. Igaz ezt senki nem hiszi a tapasztalatok alapján. Mostanában hangosan nevet, és sikongat! Nagyon aranyos!

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok,

A múlt éjszaka elég zűrös volt, legalább ötször felébredt, és a hasára fordult, majd visított, hogy fordítsam vissza. Úgyhogy lányok ne várjátok annyira ezt a forgolódástKép.

Na Zitus jól megmondta, én már az első képen is láttam, hogy a szeme sem áll jólKép.

Oréka, Jack is bohócszájú a nappali szundik után. Nektek is NUK cumitok vanKép?
Ugye mondtam én, hogy a Jacknek több arca van.

Ez a kép ma reggel készült, próbáltam elkapni a hasonvigyorgást...és mondanom sem kell, hogy nem sikerültKép.

Kép

A Bendegúz fotói mellet meg főleg elbújhatKép.

Lehet, hogy a fényképezőgépünkkel van gond? a mi gépünk 2 villanást produkál,az első villanásnál Jack meglepődik és a másodiknál készül a kép. Vagy ez minden gépnél így van?

Márti, nyugodtan "harapózz"Kép, imádom a képeket nézegetni. Ez a többieknek is szól.

Tényleg Kirsten, rólatok mikor hallunk?

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 
 


Manka!

Ha vakuztunk, régebben Zita így kimeresztette a szemét:
Kép
Én már nem is várom annyira a forgolódást... Kép
Ma láttam, hogy teljesen kinyomta magát hason, eddig nem csinálta. A dokibácsi is megdicsérte ma, hogy látszik az értelem a szemében, és emlékezett rá (3hós oltás miatt). Én olyan büszke vagyok rá!

Réka,
nekünk is van ilyen NUK cumilenyomatos fotónk! Kép

Nekem is eszembejutott topicindító Kirsten, hogy nagyon hamar eltűnt!
Vendég
 


Sziasztok,

Akkor legközelebb én is megpróbálom vaku nélkül, bár nekem a "vakus" Zita is tetszik.. Miért voltatok dokibácsinál? Remélem nincs semmi komoly baj.

Márti, ne aggódj a kakik miatt, nekünk is napi többször van, az sokkal rosszabb lenne, ha nem lenne sokáig. Neked ki szokott "mászni" a kaki a pelusból?

Ja és én is ittam korábban fitolacot é

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 
 


s lactoherbet, de Jacknek fájt tőle a hasa, és abbahagytam. Szerintem nem lesz gond ha fokozatosan abbahagyod, bár ha nektek bejön, akkor nem is fontos leállni róla.

Hát ez így sikerültKép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 
 


Vendég
 


Tünde,

Hát nem valami jó hír, de az a fő, hogy Zitus szépen fejlődik és egy okos, vigyorgó kiscsaj.

Képzeljétek, ma délután nézegetem a Jack arcát, és a jobb oldalon a halántékánál láttam, hogy van egy kis sebecske, sőt inkább var. Mérgelődtem, hogy biztos apa megkarmolta, mert Jack ott nem tudja magának, és én sem voltam, csakis apa lehetett. Bekentem hámosító kenőccsel (kétszer is), és este felelőségre vontam apát, aki megnézte közelebbről, majd egyszerűen lekaparta és azt mondta: Ez csoki. Merthogy mielőtt elment dolgozni, csokis kekszet evett, és jól megpuszilgatta Jacket.
Én hülye meg bekentem hámosítóval! A csokit!! Kétszer is!! Nem vagyok normális!!KépKép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 
 


Kép

Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 
 


Manka,
nagyon jót derültünk Apával a csokis sztorin!

Kép

Jó ez a mérőszalag, már én is néztem, csak nem tudtam átformázni a képet.
Vendég
 


Manka, nagyon jó ez a csokifolt kezelés:-)

Bendegúz hajába is került már meggylekvár, amikor az ölemben ült a vasárnapi családi reggelinél a nagyiknál, én meg azt hittem utána hogy alvadt vér. De aztán viszonylag hamar rájöttünk, hogy lekvár..

KépKép
KépKép
Márti
 


Lányok, ti már voltatok az ortopédián a gyerkőcökkel? A dokinéni mondta 2 hete, hogy ír egy beutalót, de elfelejtette, amikor telefonon rákérdeztem, akkor meg azt mondta, hogy majd a 4 hós oltásnál.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 
 


Győrben az a bevett szokás, hogy ortopéd szakorvos megnézi a babákat még a kórházban.
11 hetes korban pedig megy minden baba uh-ra: csípőszűrés+ vese uh; illetve ekkor van a hallásvizsgálat is.
Vendég
 


Nálunk csak a normál gyerekorvosi vizsgálat volt csípőileg a kórházban, meg koponya és vese UH. És enyhén kötött csípők miatt javasoltak 2 hónapos korban orthopédiai kontrollt, meg UHt. Ebből a vizsgálat megvolt, az UH szóba sem került, viszont 4 hónapos korában visszarendeltek minket még egyszer, azzal hogy addig tornáztassam a lábát, mert a jobb oldali csípője enyhén kötött. Megyünk is a hónap végén, és lehet hogy egy UHt azért megreklamálok. Ha már a zárójelentésén is szerepel..

Márti

KépKép
KépKép
Márti
 


Kirsten nem semmi!
Elindította a topicot, azóta nem is hallottunk felőle! Kép
Vendég
 


És úgy tűnik a topic szépen lassan (illetve elég gyorsan) ki is leheli lelkét.Kép

KépKép
KépKép
Márti
 


Na ja, amióta átjöttetek az őszibe. Kép

Én azé' be szoktam ide is kukkantani, most az előbb hirtelen azt hittem, rossz helyen járok... Kép
Vendég
 


Ide is elküldöm, a biztonság kedvéért.
Tökröhej orvos végzettségem ellenére totál össze vagyok zavarodva.

Lányok sokan írtátok, hogy a babák már az új oltásokat kapják és milyen jó, hogy nincsen láz meg lábickófájás, valamelyikőtök viszont azt írta (nem emlékszem sajna ki volt), hogy a gyerkőce a régi oltásokat kapta, 3 és 4 hósan is (Kuha, vagy Havtünde??).
A 3 hónapost mi is a régit kaptuk és most megy a nagy vacila, hogy mi legyen, a 4 és 5 hónapossal, megvegyük-e az újat, vagy maradjunk a jól bevált réginél, hiszen a későbbieket (15 hós, és utána) majd már úgyis az újat kapja.
Aki a régit kapta, milyen megfontolásból választotta azt, nekem két gyerekorvos a régit javasolta (jól bevált, tuti immunitás, stb), egy meg egyértelműen az újat a kevesebb mellékhatás miatt.
És most nagyon tanácstalan vagyok, mindenképpen azt szeretném, hogy a legjobbat tegyem a gyerkőcnek (mind immunitás szempontból, mind fájdalom, és láz szempontjából).
Előre is köszi,
Márti

KépKép
KépKép
Márti
 


Sziasztok,

Azért én is benézegetek ide minden nap, csak hogy megnézzem mi újság.
Márti, mi az újat kapjuk, mert a mi dokinénink ezt ajánlotta. Olvasd el ezt, hátha segít:

http://www.informed.hu/index.nfo?tPath=/betegsegek/betegsegek_reszletesen/infect ions/vaccines/&article_id=108298&prk=273001661

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 
 


Amúgy ma voltunk dokinéninél, de csak jövő héten kapjuk az oltást. Jack kereken 7kiló.

CSütörtökön megyünk ortopédiára, egy kicsit aggódom, mert már rajtunk kívül mindenki volt, és állítólag 4 hós korig lehet korrigálni, ha van valami. De minket csak most küldtek.

Lehet, hogy Kirstennek nem vagyunk szimpik?Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 
 


Márti!

Igaz, én csak OKJ okleveles ápolónő vagyok, és 10 évet dolgoztam kórházban.
De én a régi oltásnál maradtam, az általad is írtak miatt. Jól bevált, stb. Sztem ennyit minden baba kibír. Ismerős gyerkőce belázasodott az új oltástól. és ahogy olvasom a másik topicban, még a gyerekorvosoknak sem világos, hogy mikor milyen oltást adjanak az újból.
Milyen orvos vagy? Hol dolgoztál?

Manka!
Hát lehet, hogy uncsik vagyunk Kirstennek! Kép
Vendég
 


Manka,
köszi a linket, már én is olvastam ezt, már másfél órája böngészgetek a neten, olvasgatom a tapasztalatokat, meg egyáltalán az infókat az új oltásokról.
Mindenesetre ma még alszom rá egyet.

Tünde,
igen, én is úgy gondolom, ha eddig is ezt kapták a gyerkőcök, azért nem lehet annyira tragikus a régi oltóanyag sem, és az tényleg jól bevált (meg nem szeretném, hogy valamit elszúrjunk, pl. kimaradjon egy IPV vagy mittudomén) Meg pl az is aggaszt hogy az új rend szerint nincsen már Sabin cseppek, vagyis az OPV, csak a szuriban elölt oltóanyag az IPV. Viszont annyira szeretem ezt a kis pockot, hogy mindent megtennék, hogy mégannyira se fájjon neki a böket.
Szóval ma este még rágódom.

Igazából elvégeztem az orvosit, de orvosként csak egy évet dolgozttam Pécsett a neurológián, aztán átnyergeltem a kutatásba. A gyógyszertanon csináltam egy plussz doktorit, aztán voltam Németországban két évig szintén kutatóintézetben. Mielőtt Bendegúz született előtte meg egyik neves hazai gyógyszercégünk laborjában dolgoztam.
Úgyhogy több közöm van az elmélethez mint a gyakorlathoz, és leginkább alapkutatás szinten. Persze az egyetemi évek nem múltak el nyomtalanul, de azért inkább már mindennek utánaolvasok mielőtt véleményt mondok.
Hát ennyi.

Márti

KépKép
KépKép
Márti
 


Sziasztok!
Ágoston is a régit kapja. Én igazából el sem gondolkodtam az újon, a régi tényleg jól bevált. A húgom gyerekeinek semmi bajuk nem volt egyik oltástól sem, idáig Ágostonnak sem. Bár ez minden gyereknél változó.
Különben holnap kapja Bendegúz? Majd számolj be, hogy döntöttél, és hogy viselte!

KépKép
KépKép
 
 


Csütörtökön kapná elvileg Bendegúz.
Azt hiszem befejezem az agyalást (legalábbis máraKép), és szerintem maradunk a réginél, végül is a dokinénink is ezt javasolta.

Oréka,
Ágoston mikor kapja?

Jóéjszakát,
Márti és Bendegúz

KépKép
KépKép
Márti
 


Na én most már teljesen tanácstalan vagyok, pedig én is a legjobbat szeretném. Márti te miért döntöttél a régi mellett? Jack hétfőn kapja, úgyhogy addig remélem én is el tudom dönteni, hogy melyiket. Bár én már megvettem az újat, inkább nem érdekel az a kidobott 4-5000ft, ha a másik tényleg jobb hosszú távon.

Puszi mindenkinek:

manka és Jack

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Na, látom, oltás ügyben mindenki tanácstalan!
Én nem, Zita a régit kapja, és nem fogom később sem beoltatni agyhártyagyull. és influenza ellen sem.

Manka!
Ezt Jack-nek küldjük. Zita igazi kiscsaj, rongybabával játszik:

KépKép
Vendég
 


Igazából szerintem egyikkel sem csinálhat rosszat az ember a gyerekének, hiszen az eddigi babák a régit kapták, ezután meg már csak új lesz. De hát az ember mégiscsak agyal az ilyenen, mert a legjobbat szeretné.
Én leginkább a "jól bevált"-ság miatt döntöttem így, meg az első oltás a 3 hónapos is a régi volt. Igaz sírt, és aznap kicsit nyügi volt, de kibírható.
Remélem most sem lesz lázas, meg ilyesmi.
Igazából a három gyerekorvosból kettőnek a véleménye is ez volt (bár ők is hangsúlyozták, hogy az új milyen jó, mert kevesebb a mellékhatás)
Szóval Manka, nem csodálom hogy tanácstalan vagy, de szerintem ha a dokinénitek az újat javasolta adasd be nyugodtan.

Tünde,
Zita nagyon cuki. Ezek szerint már foglalt??Kép

Márti

KépKép
KépKép
Márti
 


Márti!
Ágoston hétfőn fogja kapni.
Tegnap volt itt a védőnő, és azt mondta, hogy szoptatás mellett lehet, hogy kell majd adnom Ágostonnak tejpépet is, mertelég lassan hízik. 4250g- mal született, most 6600g. Majd a doktornő eldönti, hogy mi lenne a jobb. Már most látom, hogy nem lesz egy jól evő gyerek. Nem a tej mennyiségével van a gond, hanem azzal, hogy nemigen hajlandó enni. Kb 5 perc után kifordul a kezemből, de ha sokáig sikerül is cicin tartani, akkor is inkább cumizik vele. Hát majd meglátjuk.

KépKép
KépKép
 
 


Mostanában nekem is van olyan érzésem, hogy Bendegúznak nem elég a tejci. Viszont nekem du meg este érezhetően kevesebb van. Esténként már majdnem mindig adok neki utána még egy kis tápit is (Beba HAt), mert ha megmérem kiderül, hogy este mondjuk csak 100-120at evett. De nem eszik többet utána 40-50 nél. És mostanában mintha már délután is kevesebbet tudna szopizni. Amúgy nagyon kis rendi, mert szopizik ő aktívan, de ha nincs több, nincs több. Elég sokáig szokott még csócsálni, amikor már úgy érzem töküres a cicim, biztos azért valamicske még jön neki.
De arra gondoltam én is, hogy lehet hogy most már inkább a déli kajához kellene kezdenem hozzáadni valamit, vagy kis gyümit, krumplit, vagy ezt a tejpépet.

Amúgy épp most megduplázta a súlyát, de ő kicsi volt 2850, és most 5730 volt tegnap. Ami ahhoz képest nem sok, mekkora babákat lehet ittt olvasni a majdnem korosztályból. Sokan elhagyták a 7 kilót, meg van aki a 8at is. De szerintem neki eddig elég kiegyensúlyozott volt ez a hízás, bár mostanában kicsit lassúbb.
Nem szeretném, ha éhezne, de túltömni sem akarom, olyan kis arányos teste van.
Mindenesetre addig jó amíg szopizik!

Márti

KépKép
KépKép
Márti
 


Márti!

Hozománnyal még senki nem állt elő, de van több udvarlója is, a legidősebb már 2 éves! Igaz, nála Zita rontotta az esélyeket a nyálcsorgatással. Kép

Apa olajsejkről álmodik a lányának...
Vendég
 


Tünde!
Ja, ha olajsejkek is játszanak, akkor mi labdába sem rúgunk..Kép
Pedig többek szerint jó kis pasi BendegúzKép
Lassan már ki kellene nézni nekünk is valakit a kiscsajok közülKép

Ilyen vidámak voltunk tegnap, aztán meg ilyen meglepettek is, hogy miért is ülünk a hordozóba, amikor sose szoktunk csak ha utazunkKép De lassanként beleszoktatom a lakásban is, gondolom ebben lesz a legegyszerűbb majd etetni is, ha elkezdünk kanalazni.

KépKép


Márti

KépKép
KépKép
Márti
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: