Új privát üzeneted érkezett!

Ayse, huuuuuuuuuuuuuuu de jó képek!!!!!!!!!
Biztosan isteni lehetett! A gyerekek mit szóltak a repcsihez?
Andris aludt délutánonként?Milyen volt a szállás?Milyen kajákat ettetek?

Jaj, most úgy elmennék én is!:-)

Műtét??????

KépKép


Atyaisten, az a kristálytiszta víz is............

KépKép


Timi!
Igen a víz az ilyen kristálytiszta volt, vagy még ilyenebb....

A repcsit nagyon élvezték a gyerekek (én kevésbé, visszafelé a szél eléggé dobálta a gépet, nem is lehetett felállni. a gyerkőcöknek biztos olyan volt, mint valami vidámpark...)

A szállás Apukám lakása volt, mert ő ott tanít az egyetemen. Ez volt az első tanéve, most írt alá újabb két évre szerődést. Úgyhogy lehet azt mondani, "haza" mentünk. A szüleim főztek, illetve a bech club éttermében ettünk. Apukám készített egy halat ciprusi módra, ami majd bennt lesz a blogomban is, birkát főzött, az étteremben nemzetközi konyha volt (pizza és társai, mondjuk a törökök nagyon jók a tésztákban, úgyhogy ez isteni volt). van egy italuk, az a neve, hogy ayran, ez sós, híg joghurt, ami így hülyén hangzik, de nagyon finom és abban a melegbne a lehető legjobb ital. Amúgy én leginkább zöldségen és gyümölcsön élek a hátsó felem miatt :oops: :oops:
Andris aludt délutánonként. A parton egyszer voltunk lennt egész napra, de nagyon erősen süt a nap, úgyhogy muszáj bejönni.

A műtét megvolt még az utazás előtt. Muszáj volt műteni, mert volt egy kizáródott, trombotizált ér (is), és az veszélyes. A tengervíz nagyon jót tett, még nem vagyok 100%, de biztos, hogy jobban vagyok, mint tenger nélkül.

Ti mentek nyaralni?

 
 

 
 

Meg még egy pár :oops: :oops: :oops:

Famagustában voltunk, ez Ciprus keleti partjainál levő kikötő város. Már az ókorban is fontos elosztó terepe volt a különféle világrészekből, Kínából, Indiából érkező áruknak, illetve a keresztes háborúk idején fontos stratégiai, logisztikai helyszín volt.
Ma is várakoznak a hajók, hogy szép sorban behajózhassanak a kikötőbe.

Kép

Oroszlánszívű Richárd adta el a szigetet egy francia családnak, a Lusignanoknak, akik a fővárosban, Nicosiában ciprusi királyokká, itt Famagustában pedig Jeruzsálem királyaivá koronázták magukat. ppersze a Szentföld elvesztése után ez utóbbi már csak jelképes cselekedet volt, de a szokás megmaradt, mint ahogy a koronázó templomuk is. A törökök, miután elfoglalták a szigetet (1571), átalakították dzsámivá.

Kép

Kép

Kép

Kép

Andrisnak nagyon tetszett a müezzin éneke, aznap este és másnap is rengetegszer elmondta, hogy a bácsi énetejt a pajotájában és felkapcsojta a vijjanyt. :lol: :lol:

Tiltott önkényuralmi jelkép :lol:

Kép


A templom előtt egy fa látható, az évszám azt jelzi, amikor ültették. :shock:

Kép

Kép

A török hódítás előtt megerősítették a városfalakat, néhol a 9 m-t is eléri a falvastagság.
A védők 10 hónap védekezés után feladták, a török pasa, Lala Musztafa, mikor meglátta, hogy milyen kis csapat védte a várost, annyira feldühödött, hogy habár szabad elvonulást ígért, a kapitányt elevenen megnyúzatta és bőrét szalmával kitömetve Isztambulba küldte...

Kép

A legenda szerint itt esett az Othello-eset. Dezdemóna nevű ismerősünknek azért nem küldtünk a bástyát ábrázoló képeslapot... :twisted:

Kép

Egy másik bástyán

Kép

Kép


A velencei - merthogy a levantei kereskedők is betették a lábukat a szigetre - helytartó palotája

Kép

Benne az én férjem

Kép

Egy velencei oroszlán

Kép

És a gyerekek az ágyúgolyókkal

Kép

Ilyen hangulatos utcák vannak itt

Kép

Kép

Kép

Kép


A felirat szerint ez Piyale pasa utcája (pijál-e?) :lol:

Kép

Az a bizonyos naplemente, hold, pálmafa, romok.... :oops:

Kép

 
 


Remélem egyszer eljutunk mi Ciprusra!
A képek meg az "idegenvezetés" még jobban tetszettek!

Kik voltak a gyerekek?Unokatesók?

Jaj, az Fanninak is nagyon tetszett mikor dobálta a szél a gépet.Röhgött teli szájjal.

Nyaralás idén már úgymond megvolt tavasszal a tesóméknál, meg most a pár nap Siófokon.

Ma pl elmentünk Libegőzni meg a Jánoshegyi kilátóba, ilyen kis 1-1 napos kimozdulásokat tervezünk.
Nagyon vágyom egy Aquaparkba, mert imádok csúszdázni, főleg olyanon, ahol bele kell ülni egy nagy kerek úszógumiba.
Csak annyira drága és pl Mogyoródra asszem Fannit nem is érdemes elvinni.
De most láttam a neten, h Szigetszentmiklóson az Oázisban elkészült egy kis vizi park és árban se olyan vészes, na ezt remélem vmelyik hétköznap be tudjuk iktatni.Hétvégéről szó sem lehet.

Cserébe a csábító képekért küldök én is egy naplementét, a Balcsinál csináltam.

Kép

KépKép


Timi, nagyon szép a képed :D:D:D
ja igaz is, Ti Balcsin is voltatok. :D Meg hát Amerika, az Amerika...

Az idegenvezetésem még nem ért véget, íme a mai esti mese (ha sok vagyok, lőjetek le!) :oops: :oops: :oops:

A képek Nicosiában készültek, ami Ciprus fővárosa és egy kettéosztott város, épp úgy, mint hajdan Berlin, csak ez észak-déli irányban.
A görögök Lefkosia-nak, a törökök Lefkosának hívják..hogy mért lett Nicosia? Tessék a brit gyarmatosítókat kérdezni....
Itt hárman voltunk, Apukám vitt kettőnket, gyerekek ezért nem lesznek (meg mi se nagyon) a képeken

A város tehát kettéosztott, a Zöld zóna ensz-katonák által felügyelt terület választja el a két részt, íme a demarkációs vonal a kiürített házakkal. Kissé oldalról fényképeztem, mert nem tudtam, hogy szabad-e.

Kép


És itt a bizonyíték az enyhülésre: ez egy átjáró, itt mindenki átmehet a másik oldalra...
A kép azért is különösen kedves, mert a húgom kutyája erről a sörről van elnevezve (Efes, ami egy ókori város, Efeszosz, a húgom - volt - férje pedig szereti a sört)

Kép

A koronázó templom bejárata, a Lusignanok, a már említett francia család itt koronáztatta magát Ciprus királyaivá

Kép

Kép

A belseje, most Selimiye dzsáminak nevezik

Kép

Én meg benne (nem ér röhögni)

Kép

A Büyük Han (Nagy Ház) egy igazi karavánszeráj. 68 szobája volt, az udvaron aludtak az állatok. Ma kis üzletek, éttermek vannak benne, és koncerteket is szoktak itt adni

Kép

Kép


Kép

Kép


Allah szeme mindent lát...

Kép


Az igazi ZÖLDséges

Kép

Egy szép tér

Kép

Fikuszok és két magyar

Kép

A hegyoldalban a görögök számára is jól láthatóan a török és a ciprusi török zászló

Kép

Kapuk

Kép Kép

Kép Kép

 
 


Igen, a gyerekek a húgom gyerekei, a húgom előttünk olt két hétig, de neki haza kellett jönnie dolgozni, a gyerekek pedig maradtak. Jó buli volt! :wink: :D

 
 


Jó estét, kedves Gyerekek, remélem ágyban vagytok már.... :lol:

A mai mesénk címe, Salamis, az elhagyott város

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy király, Ajax, egy szép régi görög város, Salamis királya. Két fiát elküldte a háborúba, hogy visszaszerezzék Trójából Szép Helénát. Az egyik fia odalett a háborúban. Apja elüldözte őt, mert nem tudta megbocsájtani, hogy a fivére csontjait nem vitte haza (ebből láthatjátok kedves gyerekek, hogy ennek a királynak nem sok sütnivalója lehetett, mert így egy fia sem maradt).

Ez a fiú sokat hajózott, míg egy szép szigetre nem ért és itt új várost alapított. Mivel jobb nevet ő sem tudott kitalálni, elnevezte Salamisnak. A terv bevált, mert egy hatalmas város keletkezett belőle, ami majd 2 évezreden át volt közel s távol a legnagyobb város (Kr. 800- Kr u. 800). Vesztét a sorozatos földrengések okozták, illetve kikötőjének eliszaposodása. Így lakói egyszer egy szép napon elhagyták a várost, ahol éltek.

E sorok írója maga sem látott ennél kiterjedtebb, egybefüggő ókori várost, ami őszinte csodálattal tölti el.

A földrengéseknek, eliszaposodásnak pedig megvolt az a hasznuk, hogy nem építkeztek a romokra többet, így egy méternyi föld kiásásával hihetetlen építészeti emlékekre lehet bukkanni.

A területet mérges kígyók is védik, így a legkisebb ugrifüles ezúttal otthon maradt. (azért nem kell megijedni, ők jobban félnek...)

A gimnázium épülete, ami itt főleg testgyakorló szerepet töltött be.

Kép

Kép

A küzdőtér

Kép

Élő múlt

Kép

Színház, melyben korunk egy gondolkodója osztja meg eszmefuttatásait hallgatóságával

Kép

Egy majd 3000 éves út

Kép

Ez bizony egy nyílvános illemhely de lux, 44 férőhelyes, karfákkal, folyamatos vízöblítéssel. Itt időzvén is lehetett eszmét cserélni

Kép

Valahogy így...

Kép

A fürdő használata

Kép

Drága Kisszívem :D

Kép

Egy kis mozaik

Kép

Kép

Oszlopfő

Kép

Padlók

Kép Kép

Kép Kép

Amikor már tele volt a hócipőjük az állandó földrengéssel, csak úgy tessék-lássék építették újjá a várost...például oszlopokat keresztben a falba...

Kép



Gyerekkorom egy kis filmje lejátszódott előttem. A húgom kislánya egy az egyben olyan, mint az anyukája, Lili ugye rám hasonlít, Apukám meg mit sem változott. Így kirándultunk mi is, vagy 30 éve....

Kép


(Lilinek van ám másik ruhája is, tök ciki, de így jött ki, hogy mindig ebben van fotózva... :oops: )

 
 


Akkor egy kis tengerpart még :oops: :oops: :oops:


Partraszállás

Kép

Nagyi remek játszótárs, várépítő és tűzoltó

Kép

Szerencsére nem kell messze menni egy kis vízért

Kép

Most szelíd arcot vágok

Kép

Kép

De igazából vadul túrnám a földet egész nap

Kép

Az a gyönyörű tenger.....

Kép

Kép

Kép

Nehéz volt búcsút venni tőle....

 
 


Ayse, ezek tetszettek a legjobban:

Nagy Ház, zöldséges, Allah szeme, kapuk, illemhely, tengeri csillag, mozaik, padló..............eszméletlen jó képek!

Most megyek a blogodra kajákat nézni.:-)

Márti? Réka? Kriszti? Panna?Hogy s mint?

KépKép


Először? Másodszor? Senki többet???

Hát akkor megint én :oops: :oops: :oops:


Na akkor egy kis utazás a sógorokhoz... a húgomnál voltunk látogatóban Bécsben.


Jövetelünk egyik állomása a Schönbrunni Állatkert, ahol a húgom a nyári gyakorlatát töltötte. Jó, nagyon jó, ha az embernek bécsi nagynénikéje van...hát még ha olyan, aki MINDEN állatos kérdésre tudja a választ! :D :D :D :wink: :wink:
(egyébként is nagyon kitett magáért a húgom, hogy jól érezzük magunkat. Sikerült neki! :wink: :lol: :lol: )

Nagyon szép az állatkert, az állatoknak jól berendezett lakrészeik vannak, sok zölddel, búvóhellyel. Hgy a Budapesti Állatkertet is dícsérjem: itt viszont hihetetlenül gyönyörűek a Kooó Károyl megálmodta meseépületek...

Kukk!
Ilyen közel lehet kerülni az állatokhoz, és a plexi is teljesebb élményt ad... (ja, hogy állat nincs a képen? tessék csak jobban figyelni! :wink: két kismajom)

Kép

Ez a kép is példázza, mennyire közel van az ember az állatokhoz.
Szombat a fitnessz jegyében telik a gepádoknak, aznap nem kapnak enni, hisz a természetben sem minden nap esznek...itt épp szombat van (fogvacogtató szmájli)

Kép

Üregi nyulak gyakorolják az üregben futást...

Kép

...és a végén ott a kémlelőnyílás

Kép


A más flamingója mindig rózsaszínebb...vagy csak nekem tűnik úgy, hogy itt még a flamingó is színesebb? :roll: :oops:

Kép

Egy nem túl hosszú barátság kezdete...azaz A fiú és a hal

Kép

Fókaetetés

Kép

Kép

Na gyere picinyem! (200kg)

Kép

Kicsit eleredt

Kép

Szerelem

Kép

Közlekedési rendőr (a pára miatt homályos)

Kép

A húgom megfigyelésének tárgya(i)

Kép


Andris hiszti kezdete. Apája nem túl bizakodóan tekint a nem túl távoli jövőbe

Kép

A Naschmarkt, ahol a nassolni-valókat be lehet szerezni (csakhogy a némettanár mivoltom előbújjon)

Kép

Szomabton bolha is van. Én egy receptes füzetet szereztem :D

Kép

Török teás, természetesen meg is kínáltak :D

Kép

 
 


A kép helyesen (természetesen nem a csinos állatgondozó fiú 200 kilós és ezúttal nem is én :lol: )

Kép

folyt köv.

 
 


Akkora a szád, mint a Bécsi....

Kép

Szerencsére a Graben-en (egyik legelőkelőbb tere Bécsnek) sem maradtunk matojó és dömpej nélkül....

Kép

Sőt a Kärtnerstrasse-n sem (bevásárló utca)
Anyu, majd megvegyed nekem, jóóóóóóóóó??????????

Kép

Egyik kedvenc játékunk, amikor én vagyok a sas, a gyerekek a csibék...Andris jól megnézte magának

Kép

Schönbrunn, amit az orrmányos medvék tiszteletére ScönBRUMMnak hívunk ezentúl :lol:

Kép

Kép

Kép

Egyik kedvenc képem: Andris helikoptert néz

Kép

A Tuthankamon kiállítás bejárata - ez felnőtt program volt
Nagyon, hihetetlenül tetszett

Kép


Fotózni bennt nem lehetett, de a shopban igen. Ezúttal csak magamból csinálok hülyét (a férjem is felvette)

Kép

És persze a metró is jó móka


Kép



folyt.köv.

 
 


Bécsi hangulatok

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


És az elmaradhatatlan kapuk...


Kép Kép

Kép Kép

Felhívnám a "kresz"-táblára a figyelmet. A rajz a legapróbb részletekig kidolgozott! :wink:

Kép

 
 


Mesepark

Már a bejárat is mesés

Kép

Traktorpálya. A pálya mentén életnagyságú állítok beszélnek és énekelnek.

Kép

Andris felelőssége teljes tudatában

Kép

Malacpálya (nem lövöm el a poént, hogy a 2. képen a malac van lennt) 8) :oops: :lol:

Kép

Kép


Ezt a kört leróttuk négyszer. Az első után már csak én mentem a gyerekekkel a húgom és a férjem a közeli, rálátást biztosító büfében ütöttek tanyát. Sok szülő leste innen csemetéjét. Tudnak valamit a kerttervezők! :lol: (én viszont legalább annyira élveztem, mint a gyerekek)

Aranybánya. Az aranyat gumilabdák jelképezik. Ki kell markolni, egy futószalag a csillékbe hordja, amit a játék végén kiborítanak. Ez a játék érmével működik, de a legtöbb játék ára bennfoglaltatik a jegy árában.

Kép

Kép

Kép

Mindenünk a .

Kép

Kép

Kép

Hajmeresztő csúszdapálya.
Lili és Fruzsi

Kép

Apa és fia

Kép

Mézeskalácsházikó. Meglehetősen sok meséből készítettek életképet. Több ezek közül zenél, miközben mozog is, a gyerekek gombbal indíthatják. Ebben a csodálatos meseparkban ez a "futottak még"-kategória :shock:

Kép

Sárkánybarlang

Kép

És így félt a félelmetes Dragomírtól Andris :shock: :? :oops:

Kép

És ezenkívül még számtalan játékot kipróbáltunk - pl. kacsahinta tóban, teknősringlispíl, sárkány magasvasút, de felsorolhatatlan) és még többet nem.... A park az utolsó négyzetcentiméterig kidolgozott és átgondolt. És idén negyven éves. :shock: Úgy látsuik, működőképes elgondolás és kivitelezés volt...

Itt a mese vége! :wink:

 
 


Sziasztok!

Most pedig akkor is előbb fogok írni, és csak aztán kiteregetni. :D

Jól eltűntünk mi is. De megvagyunk.
Nem nagyon voltam jó passzban, sokat veszekedtünk mostanában apával, ezért is nem írtam.

Meg közben voltunk júliusban lent a gyerekekkel három hétig a Balcsin, Laci sajna csak egy hetet volt lent velünk, dolgozott. A három hétből majdnem kettő esős és hideg volt. :( Ilyen rosszul még sosem időzítettünk. A végén azért tudott Bendegúz úszkálni. Főleg miatta sajnálom, hogy ilyen rossz időnk volt, mert imádja a vizet. Meg magam miatt is, mert én meg a napot.
A kellős közepén Bendegúz lezúgott a teraszról, és majdnem kitörte az egyik metszőfogát, felcsúszott az ínyébe. :shock: :( Jártunk fogorvosnál, és felhívtam több fogklinikát is, az az álláspont, hogy nem kell vele csinálni semmmit, a tejfogak gyakran visszahelyezkednek szépen lassan. Mintha kicsit már lejjebb ereszkedett volna, de még mindig feljebb van jóval mint a másik. Hárman ültünk mellette a teraszon úgy esett le. :( Nagyon bántott a dolog, napokig nem bírtam enni. Meg ő is alig szegénykém.

Saci jó sokat nőtt és ügyesedett, majdnem feltolja magát ülésbe, de azért még nagyon dülöngélve ül, viszont már kúszik, és rárabol mindenre ami érdekli, baromira kell vigyáznom mit hagyunk elöl Bendegúz játékaiból, hogy meg ne egye. (Ja, ő meg a gyerekszigeten kizúgott a babakocsiból, de nem lett baja szerencsére.) Néha próbálkozik mászni is, de az még nem tökéletes.
Irtó aranyos, sokat "dumál", jókedélyű, szeret hintázni a játszón, nagyokat vigyorog közben. Reggel este szopizik még, és továbbra is jó alvó, este fél9től reggel fél8-8ig alszik. Ja, és két fogacskája van.

Bendegúz mostanában jobb kicsit, de még mindig elég verekedős a játszón sajnos, és vannak hisztik is, de sokkal könnyebben megnyugszik mint régebben.
Pisiügyileg szobatiszta, és az éjjeli pelusok is majdnem mindig szárazok, le is veszem most róla. Viszont komoly gondok vannak nálunk kakiügyileg, sajna visszatartja, soha nem kakilt szívesen bilibe, de amióta a fogbaleset kapcsán augmentint szedett, és jó kis fosija lett tőle (éjjel kifolyt, többször, minden tiszta kaki lett, le kellett tusolni az egész gyereket), annyira megundorodott a kakitól,és úgy utálja a szagát, hogy 2-3 napig is visszatartja, és aztán belemegy az alvópelusba. Egyszerűen nem hajlandó WCbe vagy bilibe kakilni. El is vagyok keseredve emiatt, mert nem tudom hogy fog megoldódni. Nagyon türelmes vagyok vele, mert látom rajta hogy mennyire zavarja őt is a dolog, de már kezdem elveszteni a türelmemet. Talán ha leveszem róla az alvópelust, és párszor bekakil csak úgy rájön, hogy jobb mégiscsak elintézni a WCbe a dolgot.
Ha van valami ötletetek, szívesen veszem, én már kifogytam.

Félek, hogy hiába van helyünk az oviban, nem fog tudni kezdeni Bendegúz emiatt. Pedig voltak családlátogatni az óvónénik, irtó jó fejek, és Bendegúznak is nagyon tetszettek, meg viszont is szerintem.

Ayse!
Nyaralós képek szuperek, irigy is vagyok kicsit (nagyonnnn!!) :wink: :oops:
Meg a bécsiek is, látszik rajtatok milyen jól éreztétek magatokat!

Timi!
Kemény lehet ez a hajnali felkelősdi.
Helyesek a balatoni képeitek! Fanni iszonyú nagyot nőtt!!

Cristi!
Sajnálom, hogy Bence ennyit beteg. Én is tartok tőle, hogy ha Bendegúz ovis lesz mennyi mindent hoz majd haza. De ez elkerülhetetlen.

Réka!
Meglestem az iwiwes fotókat a gyerekekről, annyira aranyosak!!

Majd teszek én is frisseket, most nincs erőm kicsinyítgetni, meg ki is kell teregetnem, mert a kupac azóta sem mászott fel a szárítóra. :lol:

KépKép
KépKép
Márti
 


Márti!
Sajnálom a veszekedést, én azt figyeltem meg, hogy egy kisbabával sajnos óhatatlanul jön a veszekedés is... :? :? :?
Mindenki kimerült, feszült, nem szokott még hozzá az új helyzethez. Nem csak a tesónak kell hozzászoknia az új babához, hanem a szülőknek is.

 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy bezavargok ide, de szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy babákkal, gyermekekkel, szüléssel, szülőséggel kapcsolatos portált.

A portál elérhetősége: http://portal.lilimode.hu

Találtok is sok érdekes dolgot, például cikkeket, (cégek tömény mennyiségű hirdetéseitől mentes) apróhirdetési rendszert, fórumot, szakértőket, recepteket, meséket és verseket, ajánlókat.

Ezen kívül egy különleges dolgot is találtok: egy ingyenesen letölthető havi magazint, amely teljesen reklámmentes.

Minden hónapban nyereményjátékot is indítunk, ami például most az iskolakezdéssel kapcsolatos, így akinek iskolába menő, vagy iskolás korú gyermeke van, azt biztos érdekelni fogja!

Azok, akik szeptember 15-ig regisztrálnak sorsoláson is részt vesznek, ahol értékes nyereményeket sorsolunk ki.

Kérlek nézzétek meg a portált, és ha tetszik, regisztráljatok!

Köszi,

hanee
 
 


Bár nem túl nagy élet van mostanában itt. de leadom a fényképes jelentésem Andris első napjáról az oviban.

Timi, Márti, Réka, Kriszti!
Nektek hogy ment?

És a képek:

Indulunk az iskolába. Ekkor még nem sejtjük, hogy az óvodába is :shock: :lol: (a férjem még nem is tudja :lol: )

Kép

Szerencsére van matojó, Thomas, teherautó, szóval minden, ami kell.

Kép

Még kis házikó is

Kép

Nagyon szép a csoportszoba, galéria is van benne.

Kép

Kerti játék. Itt még visszafogott Andris, aztán olyat játszottak, hogy egyszerre vagy 15-en csúsztak :lol: (másik csúszdán)

Kép

Ebéd, egész jól ment, Andris háta mögött ültem, elboldogult egyedül is. :D

Kép

A konyha szeretete ragadós

Kép

Ez már az ebéd utáni játék. A gyerekek alig akartak eljönni az oviból! :D :shock:

 
 


Kép

Bár tényleg nem nagyon ír mostanában senki,de azért én írok:)
Ayse!
Bence mivel október 21.én tölti a 3.évét,csak novembertől mehet oviba(ha lesz hely).
Addig marad bölcsibe.Aminek igazán nem örülök,mert már 2szer szoktunk már le a pelusról,2,5 évesen elkezdett volna cumizni,ha nem vagyok elég erélyes,és néha szopizta az ujját :roll:
Mindenképp örülnék neki,ha át tudnánk menni oviba.Azt az igéretet kaptam,hogyha lesz üres hely,átveszik.
Amúgy jól vagyunk.
Többiek?

Kriszta&Bence

Kép
 
 


Sziasztok!

Mi is jól vagyunk, augusztus 25-én elkezdődött a bölcsi,
szept. 22.-ig oda járunk és csak 23.-tól az oviba.Voltam szülőin, szemüveg lesz Fanni jele.
A beszoktatást elég lazán kezelik, azt mondták, h ha akarjuk
otthagyhatjuk rögtön az első naptól már egyedül-merthogy közösségből jön. :shock:
Persze nem fogok így tenni, mégiscsak egy másik társaság lesz. :shock:
Talán majd a második, harmadik naptól fogom otthagyni.Annyiból jó, h a barátnője megy vele meg még vagy 6 játszópajtása a térről.

Ayse, Andris hogyhogy mehetett már oviba?


Egyébként munka munka munka, nyáron iszonyat mi van a reptéren, Szigetlakók katasztrofálisan mocskosak és büdik voltak, sztrájkok is akadtak, szóval volt bőven túlóra.

Most hétvégén meg készülünk a Szeptemberfesztre az óriás somlóival, majd jövök persze képekkel.

Szeptember végén meg jönnek a tesómék, már alig várjuk őket, lesz jó kis szülinapi zsúr Fanninak.Van egy IKEA-s vadászgörénye(Pötyinek hívják) és ilyen formájú tortát rendelt a papától. :D

Ma pedig elköltöttem egy rakás pénzt Fannira: cipőt, pólót, nadrágokat, bugyikat vettem neki.Kinőtt mindent.

KépKép


És hát Anubis....................woooooow
nagyon- nagyon jó az a kép!!!!!!!!!!!!!

KépKép


Tényleg jó kép!!!!
Anubis nem kutyaféle isten volt? :roll:
Annyira nem értek hozzá,de ez rémlik.......

Kriszta&Bence

Kép
 
 


Cristi!
Kutyafejű isten, az alvilág istene.
Örülök, hogy tetszett akép. :D

Keresem az általad említett farkasalma füvet, de a patikában nem volt :roll:

Timi!
Írok privit arról, amit kérdeztél.

 
 


Sziasztok!

Végre írtam erre elszállt az egész :evil:

Akkor újra: Ágoston október 1-től kezdi az ovit. Múlt hét kedden volt az első szülői (olyan fura érzés), szerdán, csütörtökön, pénteken de. nyílt napok voltak, ahol szülőkkel együtt játszhattak a gyerekek. Kedvcsinálónak jó volt, de azért szülők nélkül teljesen más lesz nekik. Ezen kívül szülős beszoktatás nincs, az ovikezdés előtti héten bevihetem egy- egy órára, hogy szokja nélkülem. Utána úgy tervezem, hogy a lehető legkésőbb viszem és ebéd után hozom el.

Ayse!
Hogyhogy nem tudtátok, hogy az oviba is indultok? Vagy valamit félreértettem? Tetszik a csoportszoba, biztos élvezik a gyerekek a galériát is! Kb. ilyen házikó van Ágostonéknál is, és náluk a konyhával szinte csak a fiúk játszottak :lol:
Tetszettek a nyári élménybeszámolók és a képek is! A kapuk a kedvenceim!

Timi!
Hol lesz a Szeptemberfeszt?
Minden évben ugyanakkora méretűre készítitek a somlóit? Emlékszem még arra a képre, amit nagyon régen tettél fel, még ha jól emlékszem Fanni is a pocakban volt. Fincsi lehet, és gondolom kapós is!

Kriszti!
Drukkolok, hogy legyen hely az oviban! Mikor fog kiderülni? Bölcsit nem szereti Bence?

Márti!
Bendegúz is megy oviba, ugye? (Tudom, hogy írtad, hogy igen, csak a környezetemben páran meggondolták magukat, akiknek otthon van a kisebb tesó.)

Manka?

Fanninak szemüveg, Ágostonnak gyertya, többieknek mi lesz a jele?

Rólunk: Gyerekek növögetnek, lassan Borcsa is egy éves! Idáig Borcsa velünk egy szobában aludt, 2 hete raktuk össze őket. Sokkal jobban megy az alvás, mint gondoltam volna. Főleg Ágostontól tartottam, mert ő kb. fél óra alatt alszik el, közben hangosan beszél. Most valamicskét csökkentett a hangerőn, inkább csak suttog (jó esetben). Szerencsére Borcsa nagyon jó alvó. Cumi, játékkutyus, és alszik is.
Féltékenység most érte el a csúcspontját (legalábbis remélem ennél már rosszabb nem lesz). Ágoston amikor csak tudja piszkálja Borcsát, vagy megüti. Nem ad nagyot, de akkor is. Bár az utóbbi napokban voltak jobb időszakok is, amikor kifejezetten kedves volt Borcsával, ölelgette, puszilgatta, mondta, hogy szereti, és próbált vele játszani. Mikor látta rajtunk, hogy ez tetszik nekünk, akkor kijelentette, hogy mostantól jó testvér lesz. De sajnos aztán ezt elfelejti.

Szobatisztasággal ki hogy áll?
Ágoston éjszakára kap már csak pelenkát. A kakival küzdöttünk egy darabig, aztán végül ráérzett, és onnantól minden megy a wc-be.

KépKép
KépKép
 
 


Ayse!
Na,ezt nem tudtam!!
De nekem az Anubisról (magáról a névről)a kutyafej ugrott be! :roll:
De a kép tényleg zuper!Olyan "istennős" :lol:

Ha esetleg tudok valahonnan szerezni neked farkasalmafüvet kellene?
Esetleg gyógynövényboltban inkább lehet,mint patikában.de szivesen megnézem neked,itt a DunaPlázába van gyógynövényes.....


RÉKA!
De jó hogy jelentkeztél!
Jól vagytok?
Szereti Benci a bölcsit,legalábbis eddig szerette...De tegnap már sírt,ma reggel meg nem akart menni.....Sok az Új gyerek(9)!
Amiért igazán szeretném az ovit:már 2.szor szoktunk le a pelusról...egyszer visszasírta,ha a Petinek,Marcinak,stb van,akkor neki miért nincs?Elkezdte szopni az ujját,és cumit követelt 2,5 évesen! :roll: :roll: :roll:
Elvileg ha lesz hely,novembertől átveszik....de ha nem,akkor marad bölcsibe.....
Biztos megfogja szokni Ágoston az ovit...szerintem minél többször van bent nélküled,annál hamarabb beszokik,és megszokja az ovónénit is(legalábbis nekem így volt Bencével)Amikor látta (tudta)hogy ott vagyok,gyakrabban sírt,és nehezebben szakadt el....
De ha reggel bevittem,és mondtam hogy mennem kell dolgozni,majd uzsonna után megyek,addig játsszon,ludjon,Piri vigyáz rá,akkor nem volt nagy sírás....

Márti?Manka?

Kriszta&Bence

Kép
 
 


aludjon...:)

Kriszta&Bence

Kép
 
 


Ayse, köszi a privit!

Bécsben van a Mesepark? Konkrétan ez a neve?Nagyon tetszik!

Szia Réka!

De jó, hogy jöttél!
Ügyesek vagytok az alvással!
Ágostonnak amúgy tetszett az ovi?Kíváncsi vagyok hogy alakul majd később!
Teszel majd fel a tesókákról képeket?

Szeptemberfeszt Bókay-kertben lesz a XVIII. kerületben most hétvégén(ez itt a reklám helye).Szintén 3000 adagos lesz a somlói, úgyhogy kíváncsi leszek. Tavaly nem voltunk itthon, elötte meg Fanni még kicsi volt, ahhoz, h ne lásson egész nap, úgyhogy utoljára terhesen dolgoztam kint-úgy ahogy emlékszel!


Szobatisztaság: Fanni egész jól áll, mostanába éjszakánként a legtöbb esetben felébred és szól, h pisilni kell.Nyár eleje óta pelenka nélkül alszik, de párszor bepisilt.
Kb 2 hete nem pisilt be egyszer sem, még úgy sem, hogy lefekvés előtt kapott inni 1 dl vizet. Éjszaka felsír, h pisilnie kell én meg rohanok át hozzá.


Cristi milyen a munka?

Apropó, mennem kell nekem is dologozni!

KépKép


mostanában :oops:

Két kép Fincsről:

Kép

Kép

KépKép


Timi!
Nagyon bájos! :D:D:D Fincsi Fincs :D (azt hittem, hogy Réka mondatkezdése "Fincsi lehet.." majd Fincsről szól. :wink:

Mesepark: A Fertő-tó melletti Rust (tól 2 km-re) van. A neve Märcsenpark Neusiedlersee (mesepark, Fertő-tó). Nagyon-nagyon tudom ajánlani, tényleg nagyon jó.

Kriszti!
Köszönöm a felajánlást, most a natúraboltos megpróbálja megrendelni, ha nem sikerülneki, akkor szólok,és akkor kérnék is belőle, ha nem gond!

Réka!
Melyik oviba fog járni Ágoston?
Miket beszél elalvás előtt? Aranyos lehet! :P

Jel: Andris jele a tűzoltó. A férjem intézte. Ő ment a szülőire (dolgoztam, nyári tanfolyamom volt), kértem, hogyha tudja, intézze el. Sikerült. Ez nagyot dobott az ovibajárási kedven.

Szobatisztaság: Andris július elején lett szobatiszta kb. egy hét alatt, éjjelre sincs pelus. Néha van baleset, de sztem bírható.

 
 


Märchenpark (basszus, még jó, hogy német tanár bagyok :lol: :twisted: :oops: )

 
 


Ayse!
Azt elfelejtettem mondani hogy a Farkasalma levele kell,abból kell főzetet készíteni!!!Meginni nem szabad,mert MÉRGEZŐ!!!Kizárólag csak ülőfürdőre használható!Ha nem sikerül beszerezned,szólj!!!!

Timi!Fanni nagyon nagy lány lett!!!
Munka elég jó!

Mi újság a friss ovisokkal?Hogy bírják a gyerkőcök?

Kriszta&Bence

Kép
 
 


Sziasztok!

Csak, hogy ki ne haljunk teljesen..

Réka!
Jó volt olvasni Rólatok! Jó, hogy simán ment az együttalvás a gyerkőcöknek. Nálunk első naptól kezdve együtt aludtak, minden gond nélkül.
Igen megy Bendegúz oviba 23.-ától, vagyis jövő kedden kezdünk. Elvileg itt szülős beszoktatás van, vagyis addig lehetek bent, amíg a gyerek szeretné, de sztem ez azért nem olyan jó. Igyekszem majd úgy csinálni, hacsak nem lesz nagy sírásrívás, hogy első nap délelőtt bent leszek vele, a második napon kicsit eljövök, aztán még többet, aztán otthagyom ebédig, És amíg nem akar ott aludni addig nem erőltetem. Márcsak azért is jó lenne ez így, mert Sacit nem tudom kire hagyni. Laci kivesz két napot az elején, aztán nem tudom. Most keresgélek, hátha jó lenne talonban egy bébiszitter is, akit el tudnék hívni.
Egyenlőre nagyon várja Bendegúz, aztán persze meglátjuk mi lesz. Egyébként csigabiga lesz a jele.

Timi!
Milyen volt a szeptemberfest? Jól sikerült a somlói?
Fanni nagyon csini, és tényleg nagyon nagyot nőtt!

Ayse!
Andris első napja az oviban! :D Jó ötletet adtál, megpróbálok majd én is fotózni párat. Már ha eszembe jut a nagy izgalomban.

Kriszti!
Jó, hogy találtál ilyen munkát, ami mellett azért marad időd is. Drukk, hogy legyen helye Bencének az oviban!

Mi voltunk még szeptember első hetében Zadar mellett a tengerparton egy hétig. Csak belémköltözött a kukac, hogy el kéne menni a gyerekekkel valahova még nyaralni ahol jó meleg van, miután a Balatonon annyit esett. Sikerült egy tök jó helyet találnom, és ez most tényleg igazi nyaralás volt, jó kis tenger, meg medence is, csúzdával, meg sok napocska, ugrálóvár, trambulinonugrálás, pónilovaglás, pizza, fagyi. Szóval minden ami kell. :D Bendegúz kinyaralta magát, Saci hozta a formáját, végig iszonyú jól viselkedett, az utat is jól bírták, én is kikapcsoltam, szóval jó volt.

Saci közben 9 hónapos lett, felállt, és most mindenhol felkapaszkodik, a frászt hozza rám. Meg persze mászik mint az atom. És aranyosan karattyol. Még esténként szopizik, reggel tápit kap.

Bendegúz sérült foga szépen leereszkedett már majdnem a helyén van, csak még kicsit ferde. De már teljesen jól néz ki, nem is hittem volna, hogy ilyen szépen lejön.

Hát ennyit rólunk. Eléggé távirati lett, de fáradt vagyok, és késő van.

Majd megint jövök képekkel is! Jóéjszakát!

KépKép
KépKép
Márti
 


Egy kis fényképes beszámoló a Sóskúti Építőgépkiállításról

Nagyon tetszett mindannyiunknak. Az idő kegyes is volt, meg nem is. Esni nem esett, viszont kegyetlenül hideg szél fújt.

És a képek. Vigyázat képdömper ööööö akarom mondani képdömping :lol: :oops:


Már a bejárat is ígéretes

Kép

Mikor ez a látvány tárult a szemünk elé, Andris azt kurjantotta: MINDEN VAN!!! :D

Kép


Az első jármű még Apu biztonságos ölében (vagy 50-re felültek)

Kép

A markolókezelőknek is lehet olyan távolba néző tekintete, mint egy hajóskapitánynak!

Kép

A gázpedálig egy kicsit még nőni kell

Kép

Traktoroslány. Lili jó színt választott :lol:

Kép

A géptulajdonosnak is tetszik a gyerekek öröme. Nagyon kedvesek voltak, szívesen beültették őket, ahová csak kértük. Csak az állókba. Mozgójárművek is voltak,azokat tátott szájjal lehet ámulni

Kép

Mókus (csoportos) a kerékben

Kép

Kép

Ilyen gépekkel gyerekjáték a munka

Kép

Kanál

Kép

Összeöltöztek :D

Kép

A természet csodálatos. Egy homokbányában volt akiállítás, tufa kövekkel, falakkal, nádasokkal megspékelne

Kép

Fecskelak (tényleg)

Kép

És a természet fintora. Mi jut eszedbe erről? :lol:

Kép

Ja és a végén Andris azt mondta, hogy ha nem jövünk jövőre, akkor elköltözik :shock: :lol:

 
 


Sziasztok!

Minden ma és holnap ünneplő nagy háromévesnek boldog születésnapot kívánok! Isten éltesse őket sokáig!

(Holnap megpróbálok bővebben is jönni, és teszek fel képeket is a gyerekekről.)

KépKép
KépKép
 
 


Kedves szülinaposok!
Isten éltessen Titeket sokáig!!!!




Kép

 
 


Sziasztok!

Ayse!
Ez az építőgép kiállítás fantasztikus lehetett!!! Ágostonnak nem merem megmutatni a képeket, mert hiszti lenne a vége, hogy ő is szeretne menni. Rákerestem a neten és látom, csak a hétvégén volt. Honnan tudtatok róla?
Ezt nézd meg! A tesóméktól kapta, mert az ő kisfia nem volt hajlandó felvenni. Ágoston viszont büszkén viseli.
Kép Kép

Márti!
Milyen volt az ovi?
Hihetetlen, hogy már Saci is álldogáll! Nemrég született ő is, és rohamosan közeledik az egy éves szülinapja.
Képeket, amiket múltkor említettél kíváncsian várom!

Timi!
Fanni gyönyörű kislány!!!
Hogy sikerült az óriás somlói? Képek?

Kriszti!
Igazad lehet abban, hogy minél kevesebbet van bent nélkülem az oviban Ágoston, annál hamarabb szokik be. Kezdem látni, hogy kettőnk közül nekem megy nehezebben az elválás. Azért igyekszem ezt nem kifejezni.
Továbbra is drukkolok, hogy legyen hely az ovitokban. Jó, hogy kifejtetted, hogy miért szeretnéd a bölcsit lecserélni az óvodára. Teljesen megértem.

Rólunk: Szülinapi ünneplés megvolt. Nem volt nagy felhajtás, csak apukámék voltak itt vasárnap. (Tesóméknál a gyerekek lebetegedtek, a másik húgomnak pedig megszületett a kisbabája.) Ez volt vasárnap. Mi tegnap, a napos napján húztuk meg Ágoston fülét. Kapott egy kis vonatpályát vonattal. Ma pedig lent ebédeltünk anyósoméknál, ahol közösen ünnepeltünk az unokaöccsével, aki egy hét múlva lesz két éves.
Ágoston hivatalosan október elsején kezdi az óvodát, az előtte levő héten (azaz most) van lehetőség rá, hogy napi egy órára otthagyjam. Ma volt először. Azt hiszem tetszett neki, bár nem árult el túl sokat, mikor jöttünk haza, de láttam rajta, hogy nagyon büszke magára. Kb. annyit mondott, hogy a lapáttal játszott amikor kint voltak, bent pedig kipróbált minden játékot.
Amikor megérkeztünk egyből odafutott hozzá az ajtóba eg kisfiú és megsimogatta. Olyan hálás voltam neki, mert így azt gondolom Ágoston is azt érzi, hogy szívesen fogadják ott.

És akkor a képek.
Etetés:
Kép Kép Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
 
 


Kép


KEDVES 3 ÉVESEINK!NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT NEKTEK!!!!

puszi mindenkinek!!!

Kriszta&Bence

Kép
 
 


Réka!
Mintha Ágostont látnám kicsiben,ha Borcsára nézek!Nagylány lett,és nagyon hasonlítanak egymásra!!!!:)

Kriszta&Bence

Kép
 
 


Ayse!
Építőgép kiállításos fotók szuperek,biztos maga a kiállítás is az volt!
Sikerült farkasalma fű levelet szerezni?
Jut eszembe!A cégünk jövőhéten Nagykovácsiban tart egy rendezvényt :lol:

Kriszta&Bence

Kép
 
 


Réka!
Ez a kiállítás minden évben van, a rádióban hallottam. Jövőre gyertek Ti is! Majd szólok előre :oops:
Nagyon szépek a gyerekeid! Borcsa tényleg hasonlít a bátyjára. Aranyos, ahogy gyűri az arcát!
Ágoston nagyon ügyes az ovival!!! A pólója és a vasútja szuper!

Kriszti!
Még nem tértem be a natúraházba azóta :oops:
Milyen bemutató?

 
 


Ayse!
privi ment! :lol:

Kriszta&Bence

Kép
 
 


Sziasztok!

No, hát fotókat még nem szelektáltam, de igyekszem.

Réka!
Tesók csúcsaranyosak! Borcsa tényleg tiszta Ágoston. Olyan édes ahogy eteti a vekni kenyérrel! Meg az arcgyűrögetős sorozat is haláli! Nagyon szép gyerekek, és tényleg nagyon hasonlítanak.
De jó, hogy Ágostonnak tetszik az ovi!

Mi is elkezdtük 3 napja. Bendegúznak is tetszik, bár ma megvolt az első bömbölde. Első nap bent voltunk délelőtt együtt 9-től délig. Tetszett neki, de hullára fáradt, még jó hogy közel van az ovi, mert hazáig cipeltem. Tegnap délelőtt amikor kint játszottak az udvaron szóltam neki, hogy dolgom van, és eljövök, majd igyekszem visssza. Kb. egy órát voltam távol, ebből félórát kuksoltam a kerítés szélén egy autó takarásában és lestem nem sír e... :lol: . Nem sírt. :D , kicsit egyedül is kószált, meg csúzdázott, de csapódott is gyerekekhez. Nagyon megörült nekem, amikor meglátott, és bent is ebédelt szépen. Ma meg eljöttem olyan már 3/4 10kor, és két óra múlva mentem vissza. Szépen elengedett ma is, de aztán mikor visszamentem mondta az óvónéni, hogy volt egy nagy hisztis sírás (40 perc kb), nem is hagyta magát vigasztalni :cry: , aztán a végén csak hajlandó volt az ölébe ülni, és aztán megnyugodott. Nekem nagyon megörült, és akkor nem is sírt, szépen megebédelt ma is, és utána eljöttünk. Ja, a csoportjukban a 25 gyerekből tegnap 12 ma már csak 11 volt ott. Mondjuk nem nagy baj, legalább kicsit jobban tudnak rá is figyelni az óvónénik. Szóval egyenlőre lelkesen megyünk, főleg hogy holnap ünneplik a szeptemberi szüli és névnaposokat, itt ez a szokás egy napon ünnepelnek. Remélem nem száll el a lelkesedése, meg hogy nem lesz beteg, mert kicsit köhög. Sacira meg két napig apája vigyázott, ma meg életünkben először bébiszitter, húú de fura érzés volt, de muszáj volt meglépnem ezt Bendegúz érdekében. Még így is lehet hogy gyors a tempó, nem tudom, de az se lenne jó neki, ha túl elnyújtanánk, mert akkor meg megszokná esetleg hogy ott vagyok én is, és az milyen jó. Itt amúgy szülős beszoktatás van, tehát bent lehetnék én két hétig is. De egyrészt sztem nem biztos hogy jó, meg van még egy gyerekem is. :roll:
Egyébként vegyescsoport, de 14 kicsivel, 3-4 középsős korúval, és 7 naggyal, ahogy emlékszem. Szóval az elosztás szerencsés nekünk, de még így se olyan jó ez a vegyescsoport, mert azért a nagyokkal intenzívebben foglalkoznak, ezt látom, a szabályokat meg elég keményen betartatják a kicsikkel is, pedig ők még csak 2-3 hete vannak itt. Jó jó rendnek kell lenni, de azért még olyan kicsik. Szóval most azért vannak kétségeim, hogy jó lesz e ez nekünk, de már ez van, és ebben az oviban csak vegyescsoport van. A óvónénik jó fejnek tűnnek, úgy látom Bendegúznak is szimpik egyenlőre. Sztem kicsit kemények velük.
Úgyhogy egyenlőre vegyesek az érzéseim, és még annyira önállótlan Bendegúz úgy félek, hogy nem figyelnek rá majd rendesen. És persze vérzik a szívem közben, hogy ilyen nagyfiú lett, de tudom, hogy ez az élet rendje. Úgy drukkolok, hogy ne legyenek nagy sírások, mert abba ki fogok purcanni.

Ayse!
Fotók tényleg szuperek, én sem mutogattam Bendegúznak, bár ő inkább a Ferrarikra gerjed. :lol: Hogy van Andris, gyógyul?

Most felébredt Saci, és nem tudok félkezezeni.

KépKép
KépKép
Márti
 


Sziasztok!

Mi is boldog szülinapot kívánunk a 3 éveseknek!

Már teljesen el is feledkeztem róla, mert mi Fanninak csak jövő hét kedden fogjuk megtartani családilag-akkor lesz itt mindenki.

Márti, képzeld, nekem is ua a véleményem a szabályokról, h egy kicsit túlzásba viszik.A bölcsinél is ez volt, de aztán megszoktam, csak most olyan furcsa, h miközben reggeliztek ezt hallottam, h "egyél szépen Ádám", "üljél rendesen az asztalnál Botond" meg ilyenek.Ha látnák, h hogy eszik Fanni itthon.....

Én aláírom, h ahol 25 kisgyerek van ott tényleg kell rendszer, meg az az ő felelősségük, hogyha félrenyel a gyerek, csak fura hallgatni.

Amúgy Fanninak is tetszik az ovi, reggelente kicsit el van anyátlanodva, de délutánonként alig akar hazajönni.


Réka, nagyon helyesek a gyerekek, Borcsa egyre kislányosabb, nagyon szép!

Ayse, ez a munkagép kiállítás állati lehetett, jövőre biztosan elmegyünk.


Somlóis képek nemsokára lesznek ám!

KépKép


Kép
Sziasztok!
Hová tűnt mindenki?????????

Kriszta&Bence

Kép
 
 


Sziasztok!

Mi megvagyunk, csak akkora itt a pangás, így nincs nagy kedve írni az embernek.

Bendegúz úgy tűnik beszokott az oviba, volt ugyan három reggeli elválás, ami nehéz volt, majd megszakadt a szívem, hogy otthagyom, de egyre rövidülő sírásokkal. Azóta már simán megy, jó nem mindig van kedve, de meggyőzhető. És ott is alszik szépen, ő akart a többiekkel ott aludni, én elhoznám délben is, ebéd után. Így meg 3 óra után megyünk érte Sacival. Tegnap óta az apájával megy reggel fél 9re, így nekünk nem kell Sacival reggel felcihelődnünk. Ez főleg télen lesz jó, ha igazán hideg lesz kint.
Délutánonként meg persze ugyanúgy elmegyünk játszóra, úgyhogy azt sem kell nélkülöznie, persze ha majd nagyon hamar sötétedik télen, akkor nem tudom hogy lesz.
Egyébként úgy tűnik megszerette az óvónéniket is meg a dadusokat is, mesél néha róluk. És van egy Benedek nevű kisfiú, vele sokat játszik azt hiszem.

Sacika meg kimondta első szavát: AUTÓ (aoto/aodo), mit neki baba-mama-anya. Azért most ezeket tanítgatom neki.

Többiek hogy álltok az ovival?

Réka!
Borcsa miket mond már?

KépKép
KépKép
Márti
 


Sziaszok!

Most jöttem haza a munkából, épp kajálok, úgyhogy van pár percem írni.(na persze nem a gép előtt kéne vacsizni)

Szóval én azért nem írtam mert itthon voltak a tesómék, két hétig jöttünk- mentünk játszóterek, kirándulás stb...
Vonatozás ezerrel, mert Fanni unokatesója bolondul a vonatokért.Voltunk "úttörővasúton, vasúttörténeti parkban , kisvonatos játszótéren, kalózhajón, közlekedési múzeumban, bobozni.


Közben Fanninak megint lett két középfül gyulladása, úgyhogy hétfőn megyünk egy dokihoz és megbeszéljük az orrmandula eltávolításának a lehetőségét.

Amúgy az oviban nincs baj, beszokott, a néptánc nagyon tetszik neki, rendszeresen tart bemutatókat(pörgés-forgás ugrálgatás:-)).
Sajnos még nem láttam hogyan is néz ki náluk egy óra, de karácsonyra készülnek egy kis műsorral.
Azért lenne jó a jövő héten átesni a mandulaműtéten, mert okt. 22.-től közel két hét őszi szünet lesz amúgy is.

A többieknél is ilyen sok szünet van( őszi-téli-tavaszi-nyári)?

KépKép


próba

KépKép


Pár képet teszek fel, sajnos elég keveset fotóztunk.

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép


Timi!
De helyes képek!! Főleg ahol Fanni megilletődötten fogja a kis unokatesót! :D
Az milyen állatformájú torta, valami rágcsáló? :lol: Gondolom a Thomasos meg a kisfiúé.

Sajnálom hogy ennyit szenvedtek a fülgyulladással.
Nálunk nem lesz őszi szünet az oviban, a többiről még nem tudok. Téli biztosan lesz karácsony körül.

KépKép
KépKép
Márti
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: