Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!

Aranyosak vagytok h ti is örültök a Gubánknak Kép Hát nem tudom, hogy lesz, Prücsökkel sem tudtam Kép de majdcsak lesz vhogy...

1000rel pörög az életünk, azt hiszem ezt mindenkinél így van... meg jön a vizsgaidőszak Kép Kép


Diti
Tudom, h milyen érzés lehetett... nálunk is volt egy hasonló... csak nálunk konektorozott az Anna, majd meg haltam... 24 óra megfigyelés a kórházba...

A gyerkőceitek is kék-zöld-sárga szinekeben pompáznak??? Én nem tudom, miért az Anna mostanában annyit esik, mert mindíg siet vhová, annyi a dolga ...

Nyaralni mentek a gyerkőcökkel??? Miylen messzire merészkedtek el????

Megyek is tanulni...

Guba&Prücsök&Susie
 
 


sziasztok,
Brigi, nagyon szépek a fiúk Kép bár ezt már nem olvasod, mert elutaztatok, de mégis Kép

Vera, hogy Benci micsoda pofákat vág Kép nagyon édes a fotókon, látom, már van kis-horgászfelszerelése is, nagggyon jóóó. azért vannak biztos pontok a homokozásnál Kép jó is ez, tudod, mire számíthatsz Kép

Marcsi, én is megvettem a P.E.T.-et, de még nem kezdtem el, mert állandóan csavargunk Lizivel, kíváncsi vagyok. viszont ajánlom a www.egyszervolt.hu oldalon a "bagoly" ikont (családi körben), ahol Ranschburg Jenő válaszol a neki feltett kérdésekre. legalább 200 mail és hozzá a válasz fent van, éppen tegnap nézegettem, és vannak tanulságosak közöttük.

játszóbölcsiben sem voltunk 2 hete, illetve ez lesz a harmadik, de megyünk még...

story: tegnap rajzolgattam Lizinek (firkálás) filccel, aztán, amikor megunta, ellopott 3 filcet és otthagyott, mikor utolértem az egyik filcről hiányzott a kupakja és a jobb tenyere tiszta zöld volt Kép, mondom neki, hogy zöld a tenyere, mire ő kétségbeesve dörgölni kezdte és majdnem sírt, hogy nem jött le, aztán meg morgott, hogy kézmosás után is látszik. nézegette 5 mp-ként és végül megbarátkozott a gondolattal, hogy olyan marad Kép

mostanában annyira elfárad, hogy valamelyik nap elaludt evés közben Kép csak az tűnt fel, hogy egyre lassabban eszik, aztán meg esett le a feje Kép édes volt

panu
 
 


Sziasztok

Emmának boldog névnapot kívánunk!
Kép

zit, Beni
zit
 
 

 
 

boldog névnapot Emmának !

Liza, Panu
 
 


Boldi névnapot EmmánakKép

Tegnap irtam, de elszállt, utálom ezt!
Na majd talán este újra bepötyögöm, de olyan gáz, meg is jelent Brigi hozzászólása után, erre ma eltűnt, vagy csak hallucináltam tegnap?KépKépKépKép

Pusz

Manócs
 
 


Lányok!
Szerintetek az epertől mehet Benci hasa?!
Tegnap és tegnapelőtt kapott pár szemet először, pöttyök nincsenek, de azóta egy nap 3-4 kaki is van (1 helyett), kis mennyiség de olyan hasmenésszerűKép
Nem tudom hogy lehet-e attól. De ha nem attól akkor mitől?Kép

Panu!
Éppen a szemébe sütött a napKép
Liza esete a filctollal ill. a kaja közbeni elalvás édesKép mintha Bence lett volna.
Egyszer ő is nagyon összenyomdázta a kezét és ordított mint a sakál mikor meglátta, majd az esti fürdésig percenként utálkozva nézett a kezéreKép
Tényleg, elő kéne venni a nyomdát... merthogy azóta a fiókban pihenKép

Ann!
Még mindig nincs géped? De azért olvasol minket, ugye? Légyszi írj ha tudsz!Kép

Sziasztok,
Vera

KépKép Kép
 
 


Eper: de még mennyire mehet töle a hasa! Botinak is megy. Ami a nagyobb baj, hogy ki is csipi a fenekét, igy próbálom megakadályozni abban, hogy epret egyen. Ez néha nehéz Kép

No megyek a manókáért. Mindenkinek szép napot! (ma reggel megállapitottuk a párommal, hogy mintha megint lenne cicim Kép hallelujja!)

Edit

Edit

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Edit,
nekem is újra 7cm-rel nagyobb a mellbőségem az utóbbi időkhöz képest.Kép Kíváncsi vagyok, hogy elérem-e a tejbelövelléskor megint a 100cm-t, Gabinál anno úgy néztem ki, mint Pamela Anderson.Kép (Mondjuk csíkos is lett a cicim.Kép De már nem érdekel.Kép)

Vera,
szerintem lehet hasmenés az epertől, most hanyagold inkább egy kicsit, és később próbáld újra. Én még nem adtam Gabinak, mert tavaly attól is pöttyös lett, ha én ettem. Benci nagyon cuki horgászás közben, jó ez a horgászcucc is.Kép Látom, már nem félsz a nagyobb falatoktól.Kép Számolás tök ügyi.Kép Manci.Kép

Manócs,
várjuk a beszámolót!Kép

Panu, Marcsi,
hol vettétek meg a PET-et? Én kutattam a neten, hátha meg tudom rendelni, és nem kell könyvesboltba menni, de nem találtam sehol.

Panu,
zöld tenyér édes, Gabi ugyanígy ki volt akadva, amikor egyszer összefilcezte magát.Kép

Susie,
Gabi is sokszor foltos, bár már kevésbé, mint régebben. Nyaralni mi belföldre megyünk, pocakosan nem merek bevállalni külföldi utat. Konnektorozás rosszul hangzik.Kép Tanuláshoz kitartást!

Marcsi,
a bölcsis játszó mennyibe kerül? És végig ott lehetsz Ákossal? És a többi anyuka is ott van? És mi van azokkal a gyerekekkel, akiknek nincsen ott az anyukájuk, nem rossz nekik látni, hogy másoknak ott van? Ákos hogy viselkedik a többiekkel? Én is szívesen vinném Gabit, de csak a közelbe, valahogy nem akarok bkv-zni, viszont nem tudom itt milyenek a bölcsik. De akkor most utánanézek. Tényleg, a bölcsikben van nyáriszünet? Bocsi, ha mindez fent van az általatt ajánlott oldalon, tervezem, hogy megnézem, de még nem volt időm. Annéknak elszállt a gépe, lehet, hogy még nem sikerült helyrehozni. Remélem, tényleg jól vannak.

Gabi,
üdv az éjjelibaglyok között, nekem is általában csak ekkor van időm írni, szegény Gabi most éppen próbálja elfoglalni magát, hogy nem foglalkozom vele, de már kezdi megunni.Kép Én is tervezem a gumicsizma vásárlást, bár eddig még nem láttam sehol (lehet, hogy azért, mert nem is kerestemKép), ugyanis Gabi is imádna pocsolyázni, ha hagynám.

Brigi,
bár már nem olvasod, de jó utat!Kép Ezen a képen Dani is nagyon hasonlít a két másik fiúra.Kép

Na, rólunk semmi új hír nincsen, Gabi továbbra is próbál beszélni, amikor éppen eszébe jut, a legváratlanabb pillanatokban ismétel utánunk ezt-azt, most már nagyon kell vigyázni a szánkra.Kép A múltkor mondtam, hogy francba, persze azt rögtön utánam akarta mondani.Kép

Na megyek, megnézem a rakott krumplit, a múltkor olyan isteni lett, megpróbáltam most is úgy (libazsírral, szalonnával, házikolbásszal, éljenek a kalóriákKép), remélem, sikerül.Kép

Pá!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Gabi75,
most nézem csak, hogy nem sikerül képet feltöltened, nem lehet, hogy más formátumban van, mint amiben általában szoktátok feltölteni? Én asszem jpg-t szoktam, és simán fel szokta tölteni a 150kb-ost is. Egyéb ötletem sajna nincsen, lehet, hogy a babanet hülyéskedik megint?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Miért van az, hogy amikor írok, akkor leáll az élet a topikban egy időre???

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Még egy kérdés: Gabin kívül van még gyerek, akinek nem nőtt be a kutacsa? Gabinak még egy olyan 1x1cm-es lyuk van a fején, mondjuk neki eleve elég nagy volt.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Dandy és Emma!

Nagyon sok boldog névnapot kívánunk mi is nektek:

Kép

Robó és Anita
 
 


Zsizsa: Zsomának kb 1 hónapja nőtt be. Engem ami mindig sokkolt nála, hogy még most is kitapintható, hgoy hol volt a hátsó kutacsa. Kb fél éves koráig az is nyitva volt.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


sziasztok,

Zsizsa, én könyvesboltban vettem Kép de megnéztem a keresőben és az alexandra.hu-n meg lehet rendelni online. kutacs nálunk oké, már elég régóta.

eper: én nem is terveztem kipróbálni, lehet már?? még várni akarok az apró magvasokkal.

Vera, nyomda! de jó ötlet, még nem is próbáltam mutatni neki nyomdázást. de legalább most már érdekli, ha rajzolok neki. színes tenyerű utálkozó Benci Kép, jól szórakoztam ezen, mert el tudom képzelni...

Susie, igen, rendszeresek a foltok Kép ne is foglalkozz vele.

képzeljétek, (Vera, ez főleg neked, mert te írtál hasonlóról) ma tescos vásárlás alatt végig megült a lányom a kosárban... döbb-döbb..., ilyent még nem láttam tőle. oké, nem voltunk tól sokáig, talán 3/4 vagy 1 órát, de ő eddig max 5 percig bírta, aztán rohangált, utána az apja, én meg pakoltam a kosarat, aztán apa kiakad a futástól, kosár-pakolás abbahagy, és haza Kép, ez volt eddig. most pedig kedvenc békájával a kezében békésen nézegette a bicikliket apával Kép ki érti ezt?? lehet, hogy komolyodott Liza??? netán komoly másféléves lett belőle???
aki látott minket, pölö legutóbb az állatkerben, az tudja, milyen rohangálós nőci Liza, és sosem ült meg a fenekén Kép, hát most meglepett Kép

panu
 
 


Sziasztok!

Anita: köszi Kép

Boldog névnapot kívánunk Emmának!

Dandy és családja
 
 


Edit!

gergelygabi@hotmail.com, mindenben segitek ami tolem telik!


Nem engedi hogy kepet tegyek fel pedig mindig igy tettem fel es mindig ekkora kepeket .


Davidkam is tud mar egy ideje 10-ig szamolni,a 11 utan is mondja ha en elkezdem neki.Mar 2-3 szavas mondatokban beszel.
Ja es tudja hogy melyik a jobb keze/laba mivel van a karjan egy anyajegy es mindig mondtam neki hogy a pottyos kezed a jobb kezed mostmar mondja is hogy pottyos jobb kez .
A nevet en is megtanitottam neki angolul es magyarul is erti ha megkerdezem tole hogy hogy hivjak akkor vagy azt mondja hogy Bori baba vagy Bori DAvid es neha Bori bacsi Kép.Kerdem tole hogy hivjak anyat mondja hogy Gabi es apat Azt mondja panda es rohog (Bandi az apucija),meg regebben nem tudta kimondani hogy BAndi es gondolom hasonlitott a panda szora ezert mondja.
OLyan ari mostanaban amikor felebred gyorsan lepattan az agyrol es az ajtoban allva a fel labaval eroszakosan dobbant es mondja : anyuci is jon ,anyuci is jon Kép,vagy evesnel mondom neki hogy egyel kanallal egyedul erre azt mondja :anyuci csinalja.
MOtorozni nem akar hiaba mondjuk neki hogy tegye a labat a pedalra azt mondja hogy nem megsertodik es leszall a biciklijerol o csak labbal szereti tologatni csak ugy gyorsan elfarad es utana mondja hogy anya tolja Kép.Nem is megyunk messzire csak itt a kozelbe biciklizik mert nem birja sokaig.
Most megint megprobalok kepet feltenni hatha megengedi Kép

Emmanak Boldog szulinapot kivanunk!


Sziasztok!

Névnaposokat én is köszöntömKép!

Anita, azért ez nem szép,hogy csak ennyi picit irsz... Mi újság veletek?

GAbi75, a képfelrakásnál nem lehet,hogy a felbontással van gond? Én nem emlékszem pontosan, de idáig,mintha nagyobb felbontást is engedett volna (azt hiszem 600x700 talán), most meg csak 500x 300, vagy valami ilyesmi (lehet keverem a számokat.) Szóval a képnél nem csak az a léngyeg itt a Babaneten,hogy mennyi KB, hanem a pixelfelbontást is korlátozzák..Esetleg nézdd meg,hátha ez a megoldás!!

Na,mi túl vagyunk történelmünk legrosszabb éjszakáján...Hajnali fél3-tól két órán át torkaszakadtából orditott Ádám. Már minden létezö dolgot kipróbáltunk, kapott inni, simogattuk, ringattuk, odabújtam hozzá, de nem csillapodott. Leszaggatta a gyerekcentit a falról, kiboritotta a szennyeskosarat, nagyon elemében volt hajnalok hajnalán. Szegény párom meg 6-kor kel, fél5-kor már nem láttunk a méregtöl...
Végül a legalsó szinten felállitottuk a járókát neki, odaraktuk be párnástul, takaróstul, abból nem tud kimászni alapon..(csúnya szülök voltunk, de nagyon fáradtak voltunk,elözö este is nagyon késön feküdtünk le). Ott két perc alatt elaludt, én nem tudom,hogy erre várt volna???Kép

Valószinüleg nö a foga, bár még csak pici fehér pöttyöcskéket látok a negyedik örlönél, de idáig egyetlenegyszer sem volt ilyen cirkusz. PEdig a legutóbbi alkalommal 3 örlöfogat növesztett egyszerre...Ja, és iszonyatos büdi a kakija, és fosós is, szóval több,mint gyanús a fogzás.
Most megint este van, remélem megússzuk könnyebben...

Ma voltam dokibácsinál, kemény 2 perc alatt el is intézett, vérnyomi, súly, vizelet, és hascenti mérés, szivhang hallgatás...A baba már fejjel van lefelé (szerencsére...), 2 hét múlva még lesz egy kenetvétel, utána egy UH, és készülhetünk a fogadásra.
Ennek örömére nekiálltam kimosni a cuccokat, már fele készen van, igy szépen lassan majd csak elkészülök.

Lányok,most nagyon-nagyon off a téma,de sokfélék vagyunk itt,hátha valaki tud segiteni.
Apukám kapcsán szeretnénk valamit megpróbálni. Az a helyzet, hogy sajnos nem került be idöben a kórházba, a mentösök hibájából. Nem jöttek ki, és amikor végre jöttek,már késö volt.
A körzeti dokinénik ledöbbenve mondta,hogy apu volt a héten a 4-ik betege,akiröl ugyanezt mondták el, hivták és nem jött a mentö.
A növérem munkahelyén (ügyfélszolgálatos) pedig egy olyan fiatal asszonnyal futott össze, aki szintén elözö héten temette el a férjét, amputálták a lábát, kezelésre kellett volna vinni, és nem vitte a mentö, sajnos meghalt.
Szóval ez már több,mint véletlen, és most ezen gondolkozunk vajon hol lehet ilyen téren szót emelni, esetleg valami fórumhoz fordulni, vagy egyáltalán valamit lenditeni.
Sajnos apukámat már nem kapjuk vissza, de talán ha másra nem ez a sors vár,már megérné.
Szóval ha tudtok bármilyen ötletet adni, ahová érdemes lenne fordulnunk, nagyon megköszönném.
Nincs semmi konkrét elképzelésem, csak annyira ökölbeszorul a kezem, ha erregondolok, szeretnék tenni valamit, mégha apunak már késö is.
Off téma vége.

Megyek,ma esküszöm lefekszem a tyúkokkalKép
Barbi
33.hét

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Zsizsa,
a PET-et a Libri honlapján rendeltem meg. Amúgy érdekes volt, hogy egyik boltjukban sem lehet kapni (van egy zöld számuk, ahol látják, éppen melyik boltban van meg a keresett könyv), de az Online boltban volt.
Kár, hogy nem tudtam hamarabb, hogy te is keresed, mert akkor rögtön kettőt kértem volna. (Van törzsvásárlói kedvezményünk és akkor a szállítási költséget is csak 1x kellett volna fizetni.)

Bölcsöde.
Gyereket otthagyni nem lehet, és ez teljesen külön van a bölcsisektől. 200 Ft/óra, és az ebéd is 200 Ft. Szerintem ez mindenhol így van.

És Ákosnak is csak egy ideje (1-2 hónap) nincs már kutacsa.

Batka,
ha előkerülsz, akkor én is boldog névnapot kívánok a leánykádnak. (Ha nem, akkor is, csak úgy bajosabban jut el a "címzetthez" a jókívánság.)

Panu,
kérem a receptet gyereklecsillapításhoz. Mi még olyat nem láttunk Ákostól, hogy 5 percnél tovább üljön egy bevásárlókocsikban.
Lehet, hogy szó szeint recept kell? Mit adtatok tegnap a kiscsajnak enni?

Megyek tenni-venni, mert ma meg zenebölcsizünk, sz'al a délelőtt ma is ugrik.

Üdv.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
 


Ez még lemaradt.

Barbi,
bár én nem szeretem az ilyen műsorokat, de valemelyik kereskedelmi csatorna lehet, hogy rákapna és akkor az talán elindítana valamit.

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
 


Sziasztok!

Már olyan régen akarom írni, de mindig elfelejtem. Az Állatkert óta a gyerekem hajnali 7kor kel!!!!!Kép Szörnyű! Muszáj a reggelt kávéval indítanom mert az eddigi 9-10órás kelés helyett ez most kicsit sokkolKép

Panu!
Nagyon örülök hogy végre ti is egyszer nyugodtan be tudtatok akkor vásárolniKép
De képzeld most a hétvégén mi is így jártunk, pont így történtKép Bence kosárba be, neki ugyan semmi nem volt a kezében, segített a polcokról lepakolni a cuccot, félúton megkapta a cumiját (kb. fél óra után) és csak a pénztárnál kellett kivenni a kocsiból! Jó voltKép

Zsizsa!
Bencének sincs még benőve a kutacsa, és neki is nagy voltKép
Ti adjátok még a D-vitamint? Bár gondolom igen, ha Gabi próbálja kimondaniKép
Én most 3 hétig a saját hanyagságom miatt nem adtam Bencének mert bedobta az ágy mögé és elfelejtettem kivenni.
Erre hétvégén hallottam a rádióban hogy a D vitamin hiány okozhatja azt is hogy nehezen bújnak ki a fogak. Most ezen parázok, mert Bencének még mindig csak 6 foga van! Szerintetek kell aggódnom?!

Barbi!
Felháborító hogy Mo-on ezekszerint így állnak hozzá a mentősök...Kép
Nekem is rögtön a Fókusz és társai jutottak eszembe, mert azoknak legalább szokott lenni visszhangjuk is. Bár sokszor eltúlozzák de néha még hasznos is lehet.

Lehet Ádámnál tényleg a fogacska okozta a sírást. Nem jellemző rá az ilyesmi, nem? A büdi kaka pedig nagyon a fogzásra utal. Bár Bencének is szokott nagyon büdi lenni, fog meg seholKép

Gabi!
Dávid már nagyon sokmindent tudKép Már én is úgy várom hogy mondatokban beszéljen BenceKép
Ti nem jöttök haza a nyáron látogatóba?

Susie!
Mit jelent az hogy Anna konnektorozott?!Kép Hogy történt?

Na megyünk reggelizni mert már nagyon megy a "hamm"Kép

Vera

KépKép Kép
 
 


Botinak mégmindig van egy ujjbegynyi kutacsa.

Barbi, nagon sajnálom az éjszakai nagy hisztit. Már irtam többször, hogy Botinál semmi értelme éjszaka hosszan nyugtatgatni, ha pár perc után nem szelidül, akkor csak az használ, ha visszatesszük az ágyába és békénhagyjuk, kimegyünk. Ált. 2-5 perc és alszik. Nekem az az elképzelésem, hogy rosszat álmodik, attól megrémül, azért ébred visitva, üvöltve, de tulajdonképpen nagyon fáradt és álmos. Szerencsére már jó két hónapja nem volt ilyen, de elötte többször is.
Ahogy nézem most már lassanként a célegyenesbe kerülsz Kép


Gabi75, irtam mailt. Számomra teljesen hihetetlen, hogy Dávid már számol meg ilyenek, szerintem ez rettenetesen korai. Nagyon okos fiu.

Anita, szerintem is felháborio, hogy arra sem méltatsz minket, hogy irj egy kicsit magatokról, csak onnan tudjuk, hogy éltek, hogy néha jösz köszönteni valakit. Ejnye bejnye!


Komoly másféléves Liza Kép Kép Kép Mi Botinak mostanában egyszerüen nem engedjük, hogy kiszálljon a bevásárlókocsiból. Az esetek nagy részében meg lehet gyözni. Bár mi sosem vagyunk fél óránál többet bent, utálok vásárolgatni. Azt hiszem popsitörlöt szoktam a legtovább válogatni. Kép Erröl jut eszembe, küldött be közületek valaki idén pampers pontokat? Én januér elsö hetében küldtem és még semmi hir, 3 hete hivtam öket, akkor még regisztrálva sem volt, hogy beérkeztek. Bosszantó.

Panu, OFF, nem hallottál valamit az akadálymentesitési törvénycsomagról? Megnéztem ,hgoy benne van ez a illetékdolog, meg hogy április elején került a parlament elé, de azóta semmi hir. Ma megyek ügyvédhez, mert a héten lejár minden fellebbezési határidö, de már csak a biróság lenne hátra, ha van egyáltalán esély. Nem bizom benne, de egy konzultációt talán megér.
ON.


Vera, még nem is dicsértem meg a horgászós képeket, pedig szuperek! Én mostanában nem is fotózom Botkát, persze ennek a fényképezö elemtartójának eltörése is az oka...

Na megyek, ma ugyis korábban le kell lépnem az ügyvéd miatt. Tiszta depi vagyok ettöl az egésztöl. Belegondolok, hogy mikor Botit vártam végig valami rám amugy nem jellemzö nyugodtság és kiegyensúlyozottság uralkodott a hangulatomon, most meg zizegés, depi, görcsölés hegyek...mi lesz ebböl a gyerekböl?! Már ha...pénteken megsasoljuk Kép Mármint csak én Kép

Üdv, Edit

Edit

KépKép
KépKép
 
 


Edit,
én még jóval karácsony előtt küldtem be a Pampers pontokat. Nem sokkal utána kaptam egy levelet, valamiféle visszaigazolást, amiben megírták, hogy melyik két ajándékot választottam és hogy a maradék egy pontot átviszem 2005-re, de az ajándék azóta sem érkezett meg.
Pedig korábban (2x is) teljesen korrekt időben hozták a játékokat.
Milyen számon hívtad őket? Rákérdezek akkor én is.

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
 


Felicitas Kft. : 06-1/424-66-30
Dono Kft. : 06-1/424-66-20
Fax : 06-1/226-11-96
hétköznak 11-12 között van ott a nö aki ezekkel foglalkozik. Velem kedves volt, de semmit sem segitett.

Edit

KépKép
KépKép
 
 


OFF: Edit, még mindig a parlament előtt van, talán holnap megtudom megnézni, hogy a jövő héten tárgyalják-e. mondjuk a parlamenti szavazás után is még egy hét legalább a jogerőre emelkedés, ill. a közlönyben a megjelenése. remélem, nem ti lesztek az utolsók, akiket megszívatott a rendszer.

ez az esős idő elszomorít Kép nem mentünk ki eddig a levegőre sem Kép Liza pedig olyan, mint egy kisördög Kép, nemrég teljes ruhacsere volt, ez a harmadik öltözet nála ma, és még csak kora du. van. reggelinél beletérdelt a palacsintába, ebédnél egyszerűen csak egyedül evett, aztán ebédután magára döntötte a párologtatóból a vizet. még várom, mi lesz. most egyelőre csend, mert mindjárt alszik

Barbi, nálunk csak akkor fordult elő éjszakai fentlét, vigasztalhatatlanság, ha másnapra beteg lett. húú, mindjárt itt kint lesz a pocibaba Kép, örülük, hogy minden rendben Kép a mentő-ügyben megkérdezek 1-2 volt kollégát, akik a fent nevezett remek műsoroknál dolgoznak, de nem ígérek semmit.

Anita, írjál magatokról Kép

Marcsi, recept a következő: türelem, türelem, türelem, pozítiv hozzállás, és előtte egy tojásból rántotta Kép, persze, lehet, hogy csak elkiabáltam.

Gabi, ügyes a fiad Kép panda Kép, mint Vera Bencije, aki Manci Kép apája mit szól hozzá?

most rohanok, mert megyek fodrászhoz, apa addig a bébiszitter Kép

panu
 
 


sziasztok, most rohatnok, de azért egy kérdésem lenne:

Ismeri valaki a XIV. kerületi Ilka-Thököly sarkán lévő bölcsit? Pénteken mennénk megnézni, mégis mire számitsak?
Na mentem szemüveget csináltatni, pusz:

manócs,lili
 
 


Ezt tegnap éjjel írtam, gyorsan elküldöm, amíg engedi.

Hali!

Köszi a hozzászólásokat kutacs ügyben, azért majd megkérdezem a dokinénit is.

Cory,
érdekes módon Gabinak meg alig volt hátsó kutacsa, az első viszont akkora volt, hogy még.

Panu,
aprómagvasokat állítólag két éves kortól lehet, de én úgy gondoltam, nyár közepén-végén azért már megpróbálom Gabinál, végül is már majdnem két éves lesz addigra. Az én Gabim is rohangálós, bár most már legalább azt elértük nála, hogy visszategye azokat a dolgokat a helyére (az ő szájából jejeKép), amit nem akarunk venni. Ő ugyanis mindent meg akarna venni.Kép Pörög a lányod ezerrel, látom!Kép Gabinak is hiányzik a kinti rohangálás, de én ilyen esőben nem megyek, mert még nincsen gumicsizmája. Fodrász.Kép Én már nem is emlékszem, mikor voltam utoljára, szerencsére a húgom egész jól levágja (szimplán egyenesen körbe).

Gabi75,
ügyi Dávid nagyon ezzel a számolással.Kép Gabinál az a biztos, hogy kettőig tud, ugyanis érti, ha mondom, hogy most egy vagy két kekszet vehet a dobozból. Mivel nálunk két keksz a maximum, nem tudom, tud-e tovább számolni.Kép Panda.Kép

Barbi,
sajnálom a rossz éjszakátokat, a fogzás tényleg okozhat ilyet, remélem, Ádi hamar túljut rajta! Mentősökről nekünk is van rossz tapasztalatunk (már jó néhány éve történt), rájuk is csaptam a telefont, és végül taxiztak anyuék.Kép Remélem, sikerül valamit intéznetek!

Marcsi,
mennyi a szállítási költség? Törzsvásárlói kártyám nekem is van, csak nem tudom, hol. Egészen megtetszett ez a játszócsoport ötlet, most már biztosan utánanézek valamikor.

Vera,
igen, mi még D-vitaminozunk, mondjuk nálunk a dokinéni azt mondta, hogy ált. 1 éves korig szokták adni, de őszi-téli babáknál áprilisig. Nem tudom, a fogak mennyire mérvadóak, ugyanis Gabinak 16 foga van, viszont a kutacsa még jó nagy. Szóval nem hiszem, hogy gond lenne nálatok, de azért megkérdezheted a dokitokat, amikor legközelebb mentek. (Én is megkérdezem azért a miénket.)

Edit,
drukkolok a péntekhez! Én holnap megyek (szintén egyedül), kíváncsi vagyok nagyon, hogy minden oké-e. Bár én már legalább érzem ugye, hogy mocorog.Kép Remélem, sikerül valamit intéznetek pénz ügyben, és elmúlik a görcsölés!

Na, én is mondok egy-két szösszenetet házunk tájáról. Beszéd téren Gabi fejlődik, de elég érdekesen. A férjemet régebben „pa”-nak hívta, amit anyu közreműködésével „papa”-ra változtatott (anyu meg akarta tanítani, hogy nem pa, hanem apa, és ez lett belőle), aztán hirtelen hanyagolni kezdte a „p” betűt, így lett „baba”Kép, de ez még tovább fejlődött, ugyanis egyszer, amikor apukámék jöttek, mondtam neki, hogy jönnek a papáék, mire ő „babaja”, és azóta az apját is „babaja”-nak hívja.Kép Ez a „ja” azóta több helyen megjelenik nála, pl. az én nevemnél is, így én „Zitaja” vagyok, avagy újabban egyszerűen Taja.Kép Na, ez azért már nem tetszik nekem annyiraKép, ezért ilyenkor mindig kérdezem, hogy mi van a teával, addig, amíg nem mondja, hogy „Zitaja”. Legújabban meg magát „te” helyett a többihez hasonló módon a „teteje” névvel illeti.Kép Vicces ez a beszédtanulás.Kép

Na, megyek aludni!

Jó éjt mindenkinek!

Zsizsa


Hali!

Köszi a hozzászólásokat kutacs ügyben, azért majd megkérdezem a dokinénit is.

Cory,
érdekes módon Gabinak meg alig volt hátsó kutacsa, az első viszont akkora volt, hogy még.

Panu,
aprómagvasokat állítólag két éves kortól lehet, de én úgy gondoltam, nyár közepén-végén azért már megpróbálom Gabinál, végül is már majdnem két éves lesz addigra. Az én Gabim is rohangálós, bár most már legalább azt elértük nála, hogy visszategye azokat a dolgokat a helyére (az ő szájából jejeKép), amit nem akarunk venni. Ő ugyanis mindent meg akarna venni.Kép Pörög a lányod ezerrel, látom!Kép Gabinak is hiányzik a kinti rohangálás, de én ilyen esőben nem megyek, mert még nincsen gumicsizmája. Fodrász.Kép Én már nem is emlékszem, mikor voltam utoljára, szerencsére a húgom egész jól levágja (szimplán egyenesen körbe).

Gabi75,
ügyi Dávid nagyon ezzel a számolással.Kép Gabinál az a biztos, hogy kettőig tud, ugyanis érti, ha mondom, hogy most egy vagy két kekszet vehet a dobozból. Mivel nálunk két keksz a maximum, nem tudom, tud-e tovább számolni.Kép Panda.Kép

Barbi,
sajnálom a rossz éjszakátokat, a fogzás tényleg okozhat ilyet, remélem, Ádi hamar túljut rajta! Mentősökről nekünk is van rossz tapasztalatunk (már jó néhány éve történt), rájuk is csaptam a telefont, és végül taxiztak anyuék.Kép Remélem, sikerül valamit intéznetek!

Marcsi,
mennyi a szállítási költség? Törzsvásárlói kártyám nekem is van, csak nem tudom, hol. Egészen megtetszett ez a játszócsoport ötlet, most már biztosan utánanézek valamikor.

Vera,
igen, mi még D-vitaminozunk, mondjuk nálunk a dokinéni azt mondta, hogy ált. 1 éves korig szokták adni, de őszi-téli babáknál áprilisig. Nem tudom, a fogak mennyire mérvadóak, ugyanis Gabinak 16 foga van, viszont a kutacsa még jó nagy. Szóval nem hiszem, hogy gond lenne nálatok, de azért megkérdezheted a dokitokat, amikor legközelebb mentek. (Én is megkérdezem azért a miénket.)

Edit,
drukkolok a péntekhez! Én holnap megyek (szintén egyedül), kíváncsi vagyok nagyon, hogy minden oké-e. Bár én már legalább érzem ugye, hogy mocorog.Kép Remélem, sikerül valamit intéznetek pénz ügyben, és elmúlik a görcsölés!

Na, én is mondok egy-két szösszenetet házunk tájáról. Beszéd téren Gabi fejlődik, de elég érdekesen. A férjemet régebben "pa"-nak hívta, amit anyu közreműködésével "papa"-ra változtatott (anyu meg akarta tanítani, hogy nem pa, hanem apa, és ez lett belőle), aztán hirtelen hanyagolni kezdte a "p" betűt, így lett "baba"Kép, de ez még tovább fejlődött, ugyanis egyszer, amikor apukámék jöttek, mondtam neki, hogy jönnek a papáék, mire ő "babaja", és azóta az apját is "babaja"-nak hívja.Kép Ez a "ja" azóta több helyen megjelenik nála, pl. az én nevemnél is, így én "Zitaja" vagyok, avagy újabban egyszerűen "Taja".Kép Na, ez azért már nem tetszik nekem annyiraKép, ezért ilyenkor mindig kérdezem, hogy mi van a teával, addig, amíg nem mondja, hogy "Zitaja". Legújabban meg magát "te" helyett a többihez hasonló módon a "teteje" névvel illeti.Kép Vicces ez a beszédtanulás.Kép

Na, megyek aludni!

Jó éjt mindenkinek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Kétszer ment el egymás után, mert úgy látszik, a nagy sietségben kétszer illesztettem be, bocsi.Kép
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Hetente egyszer azért csak sikerül bejelentkeznem Kép

Szerencsére Csibinek nem lett semmi komoly baja az esés után, már épp hogy csak látszik a fején egy pici seb. Viszont azóta érte újabb baleset, hiszen kivel történne ha nem vele... Kint voltunk modellautózni, és imád segíteni az apukájának. Ha elakad a kocsi, ő szalad hogy megigazítsa. És most szegénykém megfogta a kipufogót Kép Jól megégette a tenyerét, rendesen felhólyagosodott neki Kép Viszont szerencsére tud vele mindent csinálni, nem fájlalja, úgyhogy nem kerítettünk különösebb feneket a dolognak, majd rendbejön. Kíváncsian várom mi lesz a következő húzása Kép
Tök jól elvannak a hugijával mostanában. Sokat építenek együtt építőkockából, fogócskáznak, kézenfogva tologatják a babakocsit, nagyon édesek Kép Aztán mikor épp elérzékenyülnék, akkor persze gyorsan összevesznek valamin, és már megy is a visítás, veszekedés, verekedés KépKép

Érdekes ez a kutacs dolog, nekem már ezer éve nem jutott eszembe hogy megnézzem, úgyhogy fogalmam sincs mi hogy állunk ilyen téren Kép

Vera, a D-vitamin ilyenkor már nem szükséges olyan rendszerességgel mint csecsemőkorban. Úgyhogy semmi problémát nem jelent ha most kihagytatok pár hetet. Persze nyugodtan folytathatod, hiszen még alkalmanként később is kapnak majd vitaminpótlást. Én pl. emlékszem mikor az oviban kaptuk a kis narancssárga D-vitamint, és vezényszóra kellett lenyelni KépKép

Úgy döntöttünk mégis megpróbáljuk Csibónak idén az ovit. Alkalmanként előfordul az utóbbi 1-2 hétben hogy magától kéri a bilit a kakiláshoz, ha pedig az udvaron vagyunk, gond nélkül pisil - és nem a gatyóba Kép Úgyhogy picit fejlődtünk ezen a téren, hátha szeptemberig sikerül szép sikereket elérnünk, és akkor időben tudja kezdeni az ovit. Jövő kedden megyünk beíratkozni, viszem majd őt is magammal, legalább tud ismerkedni kicsit már most a környezettel.

Hú, nagy a visítás, megyek megnézem mit rosszalkodnak Kép

Sziasztok, Diti
 
 


Hát én ezt nem értem, tényleg leül a topik, amikor írok.Kép
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

rég jártam erre....

Azt mondjátok, hogy nem kell már a D vitamint adni? Én még most is automatikusan teszem a tejébe. De nekem a dokinő azt mondta ősszel amikor újra kezdük a nyári szünet után, hogy 2-3 éves korig kell adni. Csak nyári időszakban nem kell a nap miatt.

Nálunk említésre való talán a kaja körüli óriási hiszti és válogatás, ami most már ott tart, hogy sorozatban nem hajlandó ebédelni, mert egyszerűen ránézésre eldönti, hogy az neki éppen nem kell, vagy nem tudom. De olyan ételekről van szó, amiket egyébként mindíg is szeretett, mint pl. a húsleves, rakottkel stb. Eleve nem is rakok elé főzeléket, mert azt alapból nem eszi meg. Azt sem tudom már mikor evett utoljára:-(
Már kezd nagyon elkeseríteni a dolog, mert rendszerint éhesen alszik el, egy 15 perces ordítás után és amikor felébred akkor sem kell neki. Így van, hogy du.4-ig még szinte semmit nem evett. Egyébként pedig az étvágyával nincs gond, mert a nem főtt kaják, a kenyér stb. az mehetne. De ebédre??? Remélem, hogy ez egy átmeneti állapot nála:-((

Vera
Bence nagyon szép a képeken, és milyen jó kis hotgász cucca van:-))

Zsizsa
de jó, tök érdekesen beszél Gabi. Nálunk inkább a "t" hangzók a menők. Mint pl cipő=tiptó, túró rudi=tudi, tejföl=tetöl
Meg mindenre most azt mondja , hogy "jó".
Kérdezem, hogy "kérsz ezt vagy azt?", erre igen helyett mondja, hogy jó:-)

Panu
:-)))
Lizi evés közbeni alvása:-)
Minden helyzetben el tud aludni? Az ilyet úgy Írigylem! Bebi csak az ágyban, fekve tud aludni, ha véletlenül a kocsiban ül alvás idő alatt akkor is csak egy nagyon rövid időt tud így aludni.

Nálunk meg pont most szokott rá a vásárlás közbeni rohangászásra. Jobban mondva nem szaladgál, csak megy mindent meg fogdos, tenné bele a kosárba:-(

Brigi
nagyon szépek a fiúk, és Máté már milyen hatalmas baba:-))

Gabi
Dávid irtó okos, és olyan sokat beszél már:-)) Ez a jobb kéz, bal kéz nagyon tetszik.
Képet nem tettél fel!

bocs, de most ennyire futotta

Annról nem tud senki semmit??

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok!

Irok én is, mert szegény Zsizsa tényleg azt hiszi vele van hiba...

Nálunk volt egy sima és egy forditot éjszaka, a sima alvós a forditott ébredös...
A dokitól kérdeztem meg mit lehet adni ilyen fogzási mizériára, ö bébi Tylenolt ajánlott, fájdalom és lázcsillapitó.
Elözö éjszaka kapott is, egy leguruláson kivül végialudta az éjszakát.
Erre tegnap felszereltük a legurulásgátlót, de ez igaznándiból nagyobb ágyra való, a kiságyat szinte teljesen lezárja,igy nem nagyon tetszik már neki.
Este nem kapott már gyogyót, gondoltam kevesebb a nappali hiszti, meg már lassan át is tör a fogacska, csak nem lesz baj...
Nem a fenét.
Hajnal 2-kor menetrendszerint ébredt,hiába csendesitettem,nem segitett,végül pár perc sirás után csak elaludt.
Ezek után fél5-kor megismételtük az egészet, lassan hozzáedzödöm a kétóránkénti ébredéshezKép
Következö ébredés 3/4 7-kor volt, ekkor már átvittem magamhoz,mivel a párom már dolgozni volt, igy jobban elférünk nagy ágyban,és nem zavartuk öt sem. Reggel 9-ig aludtunk együttKép
A szobáját nappali fénynél megnéztem, az ágyból a matraca a szoba közepén, fogalmam sincs hogyan mütötte le egyedül...
Szóval ma reménykedem egy simább éjszakában,most az jön a sorminta szerint.

Vera,én csak addig adtam Dvitamint, amig kizárólag szopott, utána tejcsiben, tápszerben, napsütésben, egyéb kajában van elegendö (én igy gondolom).Tudod,a D vitamint is túl lehet adagolni,én ettöl tartottam, inkább nem adtam neki már a szopi befejeztével.
Foga 12 van, szóval nem hiszem,hogy D vitamin hiánya okozhatja a kevés-késöi fogzást.
(Ö nagyon szereti a tejet, tejtermékeket, igy nem is aggódtam egy pillanatig sem D vitaminom)

Zsizsa, már múltkor irni akartam,örülök, hogy GAbi beszéde beindult, én nem akartam vészmadárkodni a múltkor, csak azt irtam amit Ádámmal tapasztaltam, hiába volt 1-2 új szó, nagyon nem vett fel másikat hetekig. DE ez nem jelent semmit se, nálunk ez van és kész.
Aranyos lehet ez a sok szövegelés, egyszer majd mi is eljutunk ide.
Sok szót tud már ö is, és mondja is mindig amit már tud, de még messze állunk az igazi beszédtöl.
Szoktam vele beszélgtetni,hogy mondja utánam amit én, és akkor szépen sorolja az összes kis szavát. Viszont akárhogy kérdezem az apát, azt nem hajlandó kimondani...Söt,most már nevetve dudut mond helyette,mert ha apa hazajön,akkor mindig megyünk duduval...Végül is van benne logika...

Na, be is fejezem, a mai nappal kimostam-vasaltam minden babaruhát, pelust,törüközöt és társait. Már csak a szobaberendezés van , és jöhet öcsi.

Sziasztok
Barbi
32+6

Kép
Kép
 
 


BarbiKép
Néha Lili sem tanult meg akár napokig új szót. Aztán meg többet is egyszerre. Hogy ez miért van?

Szóval senki nem tud a bölcsinkről? Na majd holnap már okosabb leszek!Kép

ZsizsaKép
Van egy ismerősünk, ott Szofinak hivják a kislányt, egyidős Lilivel, tök sokat dumál már, de, ha megkérdezed, h hogy hivják, azt mondja: FosiKép Én akkorát röhögtem rajta!KépKépKépKép Biztosan keverik a hangokat igy még az elején.
Tegnap nálunk voltak a Bogárék, mondom, hogy mondja neki, hogy Timi ( mégis csak egyszerűbb, mint a Bogár) erre azt mondja: MiniKép De azt, hogy Bogár, persze simán kimondjaKép Szerintem ők meg vannak győződve, h ugyan azt mondják, mint mi.

Ja, ha valakit esetleg érdekelne egy negyedes hegedű, szóljon!

na léptem aludni:

Manócs
 
 


Sziasztok!

Jöttem olvasgatni, és nem állom meg, hogy legalább pár sort ne írjak Kép Képzeljétek, a Babanet szerencsésen kitörölte a profilomat, tegnap ezzel vacakoltam, hogy valahogy be tudjak megint jelentkezni. Ma meg napközben (amikor Zsoltika aludt) képtelenség volt idejutni, nem tudtam belépni a társalgóba Kép Másnál sem működött a net?

Na és amiért jöttem: Zsizsa, dehogy ül le miattad a topic!!! Nehogy így gondold! Szerintem lehet, hogy mások is úgy jártak, ahogy én, vagyis ismét vacakolt a Babanet.

Barbi,
ez nagyon gáz, amit a mentősökről írtál Kép Nem is tudom kifejezni, hogy mennyire együtt érzek veled. Tarthatatlan ez az állapot... Nekünk közeli családtagunk mentős volt (ma már nyugdíjas), tőle szeretnék kérdezősködni, de csak 7végén, mert akkor megyünk Szentesre. Hétfőn jövünk haza, kedden már biztosan tudok majd ide írni, remélem hasznos infókat hozok Kép

Vera,
D-vitamint még mi is adunk, nekem a dokinéni azt mondta, hogy 2 naponta kell 1 cseppet adni. Zsoltikának 12 foga van, de szerintem se aggódj, mert nálunk is előfordult, hogy 1-2 hétig nem kapott vitamint Zsoltika Kép

Beszédről egy vicces sztori: Zsoltika is mond mindenfélét, mostanában a fülbevalómat csodálja meg mindig. Mondaná is utanám: fülbevaló, de csak a fül szóig jut Kép De azért szorgalmasan mondogatja, és valahogy azt sikerült kihoznia belőle, hogy "libidó" KépKépKép Ezen jót nevettem, erre Zsoltika is csatlakozott, teli torokból üvöltve, hogy "libidó" Kép Hát remélem, hogy az utcán vagy boltban nem jut megint eszébe Kép Épp elég, hogy ahányszor jövünk haza, már a lépcsőházban elkezdi mondogatni, hogy "cici". Tudja, hogy séta után szopi jön Kép Na meg jó ideig minden kukát kukinak hívott az utcán Kép

Nálunk is zajlik az élet Kép

Bocsi, most csak ennyire jöttem, már vár az ágyikóm Kép

Jó éjt,
Gabi

 
 


Beszed:David sokat beszel de termeszetesen o is uj szavakat neha becezget mint pl a fuggony eloszor fonok volt hogy miert nem tudom,vagy a lazmero =lazemo Kép szoval neha nagyon szorakoztato tud lenni,es az nagyon erdekes hogy ilyet ki mond hogy leader fire truck de a fuggony az fonok volt vagy az elefant az efefant volt az elejen.
Szamolni azert konnyebb ugymond neki mivel mar beszel es utanozni tud,en szoktam szamolni torna kozben szeretem ot is lefoglalni amikor tornaszom maskepp hisztizik hogy josz anyahoz,vagy azt mondja hogy anyuci kesz van ezert mindig beszelek hozza,pl szoktam neki mondani hogy most szamoljunk egyutt,az elejen csak 2-ig mondta de mikor eljatszottuk mar 100-szor persze hogy tudta.
Vagy azt szoktuk jatszani amig taposo gepezek a kondi terembe hogy kerdem tole hogy hivjak angolul /magyarul ,anyat,apat, hogy hivjak az unokatesodat stb stb.O nagyon elvezi ezeket a jatekokat neha mondja is hogy ugyes davidka igy becezi magat.Vagy neha verset mondok neki amit szeret (szegenykem hallotta mar oket 1000- szer persze hogy fujja oket) Kép,es ezt mind taposas kozben igaz neha majd leesek a geprol alig kapok levegot de nekem is igy konnyebben telik az a 45 perc.

Kutacs:DAvidnak mindig kicsi volt illetve olyan 6 honapos kortol mar alig alig lehetett neki kitapintani ,1 eves korara teljesen eltunt.Doki szerint normalis Kép

Jaj ma annyit nevettem a dokinal:magyar a dokink itt kint hallgatta Davidnak a szivvereset erre David elkezdi mondani katona neni kimosta fuj budos kaka kidobta.Ismeritek?Hat en majdnem leestem a szekrol ugy nevettem a doki eleg oreg es nem egy vicces ember de felnezett es ugy mulatott o is rajta Kép
Meg egesz uton ezt gyakorolta: kukas apuci,kukas anyuci,kukas doki bacsi (gondoltam magamban csak a dokinak ne mondd mert meg felreerti Kép
Neha olyan butasagokat mond!Vagy ilyet mond:anyuci kakal,apuci kakal,doktor bacsi kakal,fuj budos kaka ezt azert hozza teszi.
Ha pukizik akkor mondja hogy budos puki erre mondja hogy anyuci csinalja Kép persze kacag rajta.
Ha merges vagyok ra es csunyan nezek ra mar jon es bujik oda tartja a kis kezet hogy pusziljam meg,utana a fejet es kozli hogy kersz cicit es a cicit megpuszilja.Na utana tudja hogy minden rendben van de addig furkeszi az arcomat hogy haragszom-e meg ra vagy sem.

Ma borzasztoan viselkedett ilyen nyugos nem is emlekszem mikor volt ,mar 3-dik napja lazas tegnap 39.2 volt de mas baja nincs.fogalmam sincs mi baja doki szerint virus mar megint ?????

Edit:irt a ferjem mailt.

Kepet nem enged feltenni hat en a felbontasan nem tudok valtoztatni ez a legkisebb meretu kep amit emailben is elenged ennel kisebbre nem tudom kicsinyiteni.Na mindegy.


Babanet vacak, negem még nem törölt, de tegnap egész nap próbáltam irni, de nem ment. Viszont akartam kérdezni Zsizsa, hogy mi volt a dokinál!

Gabi75, én nem hiszem ,hogy ezek butaságok lennének, szerintem nagyon logikus, hogy az ismert dolgokat, tevékenységeket kapcsolja össze ezzel-azzal az emberrel. Nem is hiszem, hogy kisgyerektöl az ilyesmi kellemetlen lenne.
Az egy kicsit zavar engem, hogy Boti megitn elkezdte tépni, de társaságban is a pólómat, hogy cici cici, pedig ö már november óta nem szopizik. Hm.

Gabi, hangosan nevettem itt, amig olvastam, hogy miket mond Zsoltika. Még, még, még ilyen sztoikat!

Többiek, babanet miatt vagytok távol, vagy minket hanyagoltok?

Mucus, van egy könyvem, picik és kicsik a cime, ami szerintem nagyon jó, eddig nekem mindig bevált. Az ir pont ilyen esetet, hogy a gyerek nem hajlandó a neki való, fött ennivalót megenni, de pl a sonkás kenyeret mindig enné. Azt javasolja, hogy semmiképpen sem szabad ebböl problémát csinálni, ha nem eszi a melegételt, akkor hidegbböl válogasd ugy össze az étrendjét, hogy mindent kapjon amire szüksége van(zöldség, gyümölcs, tejtermék, kenyér, nem füstölt felvágott stb.) és hagy egye azt. Adjál neki többfélét egyszerre ilyenekböl, aminek semmi baja sem lesz, ha megmarad és hagy válassza ki, amit megenne. Amikor meg ti meleget esztek, akkor ha kér kináljátok meg azzal, de semmiképpen sem érdemes ebböl harcot csinláni, mert az senkinek sem jó és csak további problémákhoz vezet. Ugy fogalmazza meg, hogy az evés nagyon könnyen nevelési harcszintérré alakul, de ezt okosan el kell kerülni.
Az sem helyes persze, szerintem, ha megkapta az ebédjét, és nem kell neki, akkor kap olyat amilyet szeret, mert az félreviszi a dolgot. De ha eleve olyat adsz neki, amit - vagy amiböl - jó eséllyel eszik, az megnyugtató kiut lehet.

Boti meg szavakból rak össze történeteket, az is aranyos. Pl. apa tata pápá = apa elment a tatával. Stb.
Irjatok még aranyos beszólásokat, ugy élvezem!

Szép napot mindenkinek!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!!

Csak egy gyors kukk...
Kihúznátok a táblicskuból, tegnap elment a Gubánk tőlünk...

Prücsök&Susie
 
 


Susie, sajnálom nagyon. Valahogy sok most az angyalbaba, remélem több nem lesz és nektek is több szerencse jut legközelebb.

Én most voltam UHn, ugy tünik minden rendben. Méretei szerint 12 hét + 3 nap, 11.01 a várható idö, tehát uaz, mint a multkor. Igy már pláne valószinü, hogy egyszerüen csak késöbb fogant. Megint elgondolkodtam rajta, hogy mi lenne ha mondjuk azt mondaná a doki, hogy valami nem oké, de él...a férjem szerint hülye vagyok, hogy folyton ilyeneken töröm a fejem. Bár nem is konkrét okból jut mindig eszembe, hanem elméletileg. Már itt is beszélgettünk róla, hogy mi a nagyobb bün megölni vagy megszülni egy tudottan beteg babát. És megoszlottak a vélemények. Mert irtó nehéz kérdés. Remélem egyikünk sem kerül szembe vele.

Többiek merre vagytok?

Edit

Edit

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Susie,
nagyon sajnálom, hogy elment a picibabátok Kép Hogy érzed magad? Lehet tudni, hogy mi volt a baj? Mikor próbálkozhattok újra?

Edit,
örülök, hogy tetszett a sztorink Kép Írok még, ígérem!

Tényleg sokan eltűntetek, lányok! Ann igazoltan van ugye távol, de pl. Klarissza is naggggyon régen írt! Hol vagytok, hogy vagytok?

Most aludt el Zsoltika, de millió a dolgom, először is ebédet gyártok, meg eszek, aztán takarítok, és ha még ezek után marad erőm, időm és energiám, tornázok Kép

Holnap utazunk Szentesre, így most kívánok mindenkinek nagyon kellemes 7végét Kép

Puszi,
Gabi

 
 


Sziasztok!

Én itt vagyok, csak annyi a dolgom hogy alig van időm írni. Ráadásul Bence ma hajnalban lázas volt, reggelre hőemelkedés, semmit nem adtam neki egyelőre. Mármint kúpot, vagy gyógyszert. De mellette hasmenése is van, és ez már nem epertől van sajnaKép Fogalmam sincs mi lehet, talán a foga, bár a múltkor a dokinéni azt mondta hogy sosem szabad a fogára fogni.
Megint itt állunk hétvége előtt, pont úgy mint legutóbb mikor lázas volt. Remélem a hétvégét megússzuk ügyelet nélkül és nem lesz láza, hasmenése!!!

Itt járt az új védőnőnk is bemutatkozni, most örültem is neki, mert legalább tanácsot kérhettem tőle, és egyébként is egy nagyon-nagyon szimpatikus nőKép Bence egyből úgy viselkedett vele mintha a 3. nagymamája lenneKép Érdekes! Nem tudom hogy mivel vette le a lábáról, mert más felnőttel azért nem barátkozik ilyen gyorsan.

Susie!
Rettenetesen sajnálom a babátokatKép Remélem minél előbb egy új pocaklakóról adhatsz hírt!

Edit!
Neked gratula a betöltött 12 héthezKép És ne gondolkodj negatívan, az nagyon nem jó!!!! Semmi baja nem lesz a babádnak, olyan kis eleven rosszcsont lesz mint BotiKép
Tényleg kisfiúra vagy kislányra vágysz? Nevek???Kép

Lehet hogy bűn, de én ha időben megtudnám hogy beteg a baba, akkor azt hiszem nem vállalnámKép Mindannyiunk érdekében.

Gabi75!
Szerintem nagyon jókat mond Dávid, igazi életképek ezekKép
Remélem ti sem lesztek már lázasok, mennek a gyógypuszikKép

Gabi!
Te is írhatnál gyakrabban Zsoltikáról, tényleg nagyon vicceseket mondKép
LibidóKép

Barbi!
És a D vitamin túladagolása mit okozhat?

Azért öcsi még maradjon pár hétig, nem?!Kép
Ja, és éppen kérdezni akartam hogy Ádám nem esik le az ágyról hogy levettétek a rácsot? Mert Bence azzal indított az első este altatásnál hogy a sötétben fejjel leesettKép szerencsére már oda volt téve egy vastag paplan, így nem ütötte meg magát, de nagyon sérelmezteKép
Persze mentünk is át egyből a családi ágyba, azóta is velünk alszikKép
Majd ha jön a kistesó, szépen visszaszereljük a rácsot neki. Látom hogy nem lesz már ebből külön alvásKép Illetve ebben az ágyban biztosan nem. Még annyit forog álmában hogy tutira 100szor leesne. Vagy leesésgátló kéne vagy egy új ágyKép És még akkor sem garantált hogy aludna is egyedül. De ez legyen a legnagyobb gondunkKép

Mucus!
KösziKép
Majd csak rendeződik a kajálás, szerintem semmit ne erőltess mert annál inkább nem fogja megenni, már csak azért semKép

Diti!
Örülök hogy kezdenek összenőni a gyerekekKép klassz lehet mikor szépen eljátszanak együtt!
KipufogóKép Remélem már meggyógyult a kezecske!
Tudnál nekem ajánlani Horvátországban olyan helyet ahol kifejezetten homokos part van? Talán Lopart néztem ki, de nem vagyok benne biztos. Oda tervezzük a nyaralást, de én csak és kizárólag homokos tengerpartra szeretnék menniKép

Zsizsa!
Tegnap akartam írni hogy mi nem járunk orvoshoz, még tanácsadásra sem, így nem tudom mikor lesz alkalmam megkérdezni ezt a fogdolgot. Erre tessék, ma majdnem orvos lett belőle.
Nekem külön jó volt hogy kétszer jött át a leveled, mert ez elsőben érdekes betűk voltak, de a másodikat már értettem isKép

Panu!
De jó Neked! FodrászKép Nem is tudom mikor voltam... bár nekem a nővérem fodrász tehát elvileg szokta kezelgetni a hajam, de olyan hogy itt Pesten elmentem volna csak úgy beszáríttatni mondjuk, ezer éve volt sajna.
De sebaj, hamarosan megnyílik alattunk egy komplett szépségszalon és akkor majd megyekKép

Na ennyire futotta mára, nemsokára jönnek anyósomék két napra, Bence alszik, nekem meg lenne némi pakolnivalóm még...
Sziasztok,
Vera

KépKép Kép
 
 


Susie: sajnálom a babátokatKép.

Manócs: engem érdekelne a hegedű!

Úgy írnék hosszabban, de Barni nyúz, hogy menjünk már kifelé, és milyen igaza van!
Talán később enged egy kicsit netezni.

Ági
Kép
Kép
 
 


Vera, nem tudom, ez a fiu-lany kérdés most még messze áll tölem. Azt hiszem még mindig nem merem beleélni magam, hogy babát várok. Pedig Botinál olyan hamar sikerült. De valahogy akkor minden más volt, mint irtam is már, akkor az elejétöl "éreztem", kiegyensulyozott lettem stb. Most meg valahogy nem. Apa azt mondja, hogy vagy fiu lesz, vagy nagyon fius leanyzo, mert ö fius kisugárzást érez. És hogy neki azt mondta a baba, hogy nagyon jól van és nem érti, hogy anya mit idegeskedik annyit Kép
Amugy ha lány akkor szerintem Szilvia Alexandra (vagy csak Szilvia), fiu név még nincs. Ráérünk még.

Hagnosz, Barninak igaza van, vétek ilyenkor bent lenni, neked is kell a séta Kép Tényleg, még mindig nem emelgeted a nagyfiut, vagy mostmár visszaállt minden a régi kerékvégésba? És ha nem emelgeted, akkor ezt hogy csinálod? Uis Boti állandóan csimpaszkodik rám mint egy kismajom...

Indulok Botiért, mégsem illendö, hogy azért megyek érte késön, hogy netezhessek egy kicsit Kép
Jó hétvégét mindenkinek!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
 
 


Hali!

Nem tudom, mennyit tudok írni, mert Gabi már másfél órája alszik, és bármikor felébredhet, de azért megpróbálom.

Szóval voltunk tegnap uh-n, pocibaba nagyon jól van, szépen fejlődik, mindene egészséges (már amennyire az uh láthatja, de őszintén szólva, ha beteg lenne, én akkor sem vetetném el). A doki azt mondta, hogy inkább kislánynak látta, de egyáltalán nem biztos, szóval kb. 60%. Nekem egyébként teljesen mindegy, talán Gabi jobban járna egy lánnyal, bár én meg a húgom eszméletlen sokat veszekedtünk és verekedtünk... Mondjuk most már nagyon jól megvagyunk.Kép Nevek nálunk még kérdésesek, a jelenlegi állás szerint ha lány lesz, akkor Ágnes vagy Anikó, ha fiú, akkor talán Zsolt, de a fiúnév még nagyon bizonytalan, mert a férjemnek egy sem tetszik igazán.Kép A méhszájam teljesen okés, a doki mondta, hogy persze azt érzi rajta, hogy szültem, de nincsen megrövidülve vagy kinyílva.Kép Maradjon is így még négy hónapig!Kép

Na, pont felébredt, szóval nektek majd este.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Most csak röviden, de nem akarom megint,hogy Zsizsa után ne legyen hozzászólásKépKép

Zsizsa, Tegnap már elküldtem a levelet, amikor eszembe jutott,hogy elfeljetettem megkérdezni a pocaklakód nemét...De ma irtad is,lehet-kislány!!KépGratula hozzá!!!

Susie, sajnálom pocibabádat, mielöbbi felépülést kivánok!!!

Vera, találtam egy cikket a D vitamin túladagolásáról:

D vitamin

Rendkívül mérgező nagy dózisban. A csecsemőket súlyosan károsíthatja a napi 1.000 IU-nél nagyobb mennyiség fogyasztása, szellemi és növekedési visszamaradottságot, veseelégtelenséget, halált okozva. A napi 50.000 IU-t meghaladó mennyiségek gyerekekben és felnőttekben egyaránt gyengeséget, étvágytalanságot, kórós soványságot, székrekedést, sápadtságot, hányást, hasmenést, gyakori vizeletürítést, ingerlékenységet és tudatzavart okozhatnak. A tünetek azonban csak 1-3 hónap múlva jelentkeznek. Az ajánlottnál jóval magasabb dózisok hosszú távú szedése a lágyrészek meszesedését és életveszélyes veseelégtelenséget, illetve vesekő kialakulását okozhatják.

Nem ijeszgetésböl raktam fel, csak kérdezted, és utánanéztem.
Itt az oldal cime, ahol mindenféle túladagolásról van szó:
http://www.zoldpart.hu/weblap/adatok/adatok/egeszseg/vitaminok/tuladagolas.htm

Ádám nem gurult le kb egy hétig az ágyáról,azt hittük nem is fog. Aztán jött ez a fogzási mizéria, gondolom zaklatottabban alszik, és már kétszer legurult. De felszereltük a legurulásgátlót, ami a célnak nagyon megfelel, csak kisebb a hely a bemászásra, amit sérelmezKép Igazánidból ez nagy ágyhoz való, nem rácsoságyhoz, igy aztán hétvégén át is cseréljük neki az ágyát, most már nem vacakolunk tovább vele.
Itt egy kép az ágyáról a legurulásgátlóval:

Kép

Gabik, tök jó sztorikat irtok a gyerekszájakról, mind a két kisrác jó humorérzékkel van megáldvaKép
Gabi75,a neten van egy program, ingyenesen letölthetö Irfanview a neve, azzal tuttira minden képet át lehet alakitani. Ha nem megy, szivesen megcsinálom Neked, csak küldd át a képet! (rari@shaw.ca)

Na,megyek is, itt már nyár van (most kivételesen), 20 fok volt tegnap is,majd megsültem a játszótéren...


Betegeskedöknek jobbulást, ráérö anyukák meg irjatok!!!KépKép

Sziasztok
BArbi
34-ik hét!!!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Edit
köszi a tanácsot az evéssel kapcsolatban:-) A könyvben amit említesz még milyen témák vannak?
Örülök, hogy nálatok minden rendben pocibabával:-)
Susie
:-(

Meg a Marcsi ill Panu(?) álltal emíltett könyv is érdekelne, hogy konkrétan mik vannak benne, miről szól?

Vera
képzeld, nálunk is most volt itt az új védőnő bemutatkozni, a másik még decemberben elment, azóta csak helyettesítés volt. De nekem ez az új egyáltalán nem szimpatikus, pedig fiatal. Olyan én vagyok a védőnő típus, és semmi közvetlenség a gyerekkel, csak műmosolyok és faarc:-(
Nem is nagyon érdekelne a dolog, ha nem akarnék még egy babát. Akkor sajnos lesz még "szerencsém" hozzá egy jó párszor. Akartam tőle kérdezni, hogy a tejpépre szüksége van e még egy ekkora gyereknek (este eszi) erre közbe vág a tejpép szó után, hogy "persze most már elkezdhetem neki bevezetni":-))))) Mondtam, hogy már eszi egy ideje, leszoktatni szeretném:-)

Zsizsa
mi is lányok vagyunk tesómmal és szintén sokat veszekedtünk és még verekedtünk is olykor:-)

Barbi
ez elég ijesztő amit a túl adagolsáról írsz:-(
Akkor mától nem is adom a D vitamint.

Egyébként az eddigi békés vásárlások nálunk most kezdenek felborulni. Ha motorral megyünk a közeli áruházba, akkor bebi nem akar ról aleszállni, bent is azzal akar közlekedni. Ha gyalog, akkor mindent megfogdos, be akar tenni a kosárba stb. Mindkét variációnál van bőven hiszti lehetőség. A motorosnál a kijövetelkor, mert Ő még szívesen száguldozna a sorok közt, miközben nekem ég a fejem. Az önálló vásárlásnál pedig, hogy nem azt vesszük ami Ő akar.:-((
De ezt csak akkor csinálja ha ketten vagyunk, mert ha apával együtt megyünk, akkor valamelyikünknek fogja a kezét és szépen sétál mellettünk.
Be szüntetem az egyedüli vásárlást....:-)))

na megyek, mert fürdés van éppen
mucus

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
 
 


Mucus, ahogy irtam, nem volt szándékom ijeszgetni a túladadolással, de én ezt már a jogsiszerzéskor megtanultam vöröskereszt tanfolyamon, hogy A-D-E-K vitaminokat túl lehet adagolni...
Szerinem kérdezd meg a dokitokat,ö mit tanácsol, nagyon sok függ attól, hogy milyen dózist adsz, szóval lehet abszolút távol álltok a túladagolástól ám!!!
Barbi

Kép
Kép
 
 


Barbi
Nem Te ijesztgetsz, hogy túl adagoljuk, hanem az ijesztő, hogy ennyi problémát okozhat:-( De most már a dokinál is utánna járok.
Egyébként napi egy cseppet adok, és a dobozon az áll, hogy egy csepp 20.000 valamit tartalmaz.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
 
 


Mi is hazajöttünk a bakonyból. Jól éreztük magunkat, bár ennél hidegebb már nem is lehetett volna. Na de csönd volt, jó levegő, nyugalom, gyönyörű ősfás park és persze együtt voltunk. Egy délután kellett csak bent maradnunk a hotelben, de volt egy külön játszószoba ott szórakoztattuk egymást. Niki volt egyedül kisgyerek, úgyhogy mindenki foglalkozott vele. Voltak ott munkahelyi csoportok is és annyira látszott néhány fiatalon, hogy fogalma sincs mi fán terem a gyerek. Csak bámultak rá, mint a birkák. Vacsora közben is nyomták a "kreatív teammunkát a projectmanagerrel " stb. szöveget, nevetségesek voltak. Na mindegy. Voltunk a Balcsinál, a veszprémi állatkertben és hazafelé a Velencei-tónál is. A hotel parkjában volt kecske, nyuszi, póniló, kacsa. Szóval Niki elemében volt.
Jelen pillanatban úgy néz ki, hogy apa 1 héttel később megy , máj. 7-én. Így most mehetünk kanadai vízumért.Kép Az usa még régebbről megvolt, örültünk is neki, hogy legalább azért nem kell fizetni. Egyébként 2 naponta változtatják az indulás időpontját. Nem emlékszem ki kérdezte, de hajóra megy vissza (casino) és egész nyáron Alaskában lesz.
Na megyek aludni, majd később visszaolvasok és teszek fel képet is.
 
 


Hali csajok!

Látom, hogy írtatok, éljen! (Barbinak külön köszönet, hogy rám gondolva ragadott billentyűzetet!Kép)

Most viszont én nem tudok írni, mert megyünk anyuékhoz a nagymamám szülinapját ünnepelni.Kép

Csak egyet:
Susie,
nagyon sajnálom a Gubátokat!KépKép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Susie, nagyon sajnálom Kép

D-vitamin, nyáron már tényleg nem kell. most még én is adom, napi 1x egy csepp. de ha kimarad, nem pótolom. Barbi, tényleg riasztó, amit írtál, elolvasom a linkelt írást, hamarosan.

Barbi, tök jó az ágy Kép mennyit tudnak vándorolni ezk a skacok éjjelente Kép visszatértetek a rendes kerékvágásba az alvás terén? ügyes vagy, hogy mindennel készen állsz a kisöcsi érkezésére.

Mucus, teljesen normális a pakolás. Bebi csak utánoz téged, hiszen te is ezt teszed. magyarázd neki minden alkalommal, mit miért ne tegyen a kosárba, illetve fogd be és kérd meg, hogy ő tegye a kosárba, a kiválasztott terméket, ez nem egy gyors folyamat, de idővel biztosan átáll erre, csak türelem kell.

Edit OFF: az mkogy.hu-n megnéztem a jövő heti témákat, de nem láttam ezt az akadálymentesítésit Kép Kép sajnálom. remélem, valahogy megoldódik, és nem kell annyi pénzt kifizetnetek.

Lizáról annyit, hogy 2 napja csak egyedül játszik, ha játszik, vagy mászik fel mindenre és birkózik velünk. az egyedüli játék a fakockák hintaló feletti áthajigálása egyik oldalról a másikra, aztán vissza, vagy u.ez a szoba sarkába és vissza, nagy huhogások közepette. a mászásnál pedig már az esés sem érdekli, pontosan tudja, hogy az íróasztal székével hátraesni úgy kell, hogy a háttámlájára essen, mert akkor nem üti meg magát (magas és párnázott).

jó hétvégét mindenkinek, panu
 
 


Sziasztok!

Barbi!
Azt hiszem kezet foghatunk fogzás-nemalvás-sírás ügybenKépKép

Ollllyan éjszakánk volt mint még soha, nagyon kivagyunk. Ráadásul itt vannak a férjem szülei, szegények évente egyszer ha eljönnek és akkor ki is kapták a klassz üvöltős éjszakátKép
Bence eleve fel volt pörögve miattuk és ezért csak 11 után sikerült elaltatni nagy sírás-rívás árán. Mi fél 1kor feküdtünk le, majd egy óra múlva ébredt Bence iszonyatos ordítást produkálva. Játszottunk (volna), olvastunk (volna) de meg sem hallotta annyira sírtKép
A nyakamba csimpaszkodva mindenkit maga mellé rendelt, Apuci, Mama, Papa, mindenkit akart de csak az én ölemből dirigálvaKép Negyed 5kor ájult el de úgy hogy előtte szétszórt vagy 40 teafiltert az ágyunkban a teásdobozból. Így sikerült csak leszerelni. Ez kellőképpen érdekes volt, de csak megunta. SzerencséreKép
Még egy ilyen éjszaka és világgá megyek.
Alul következne neki két fog, de az abszolút nem duzzadt, viszont hátul mindkét oldalon felül dupla széles az ínye. Azt hiszem lesz még ilyen éjszakánk...
Még jó hogy most panaszkodtam hogy nem jön a foga...

Majd ha visszatértem leamortizált állapotomból akkor majd jelentkezem.
Sziasztok,
Vera

KépKép Kép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: