Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Vera!
Nagyon édes Bence! Milyen jó dolga van!
Az összecsavart takaró gondolom az oldalfekvés miatt kell ugye? Látom, nálatok sem olyan igazán vastag a kicsi takarója. Nálunk van két vékonyabb takaró, meg egy vastagabb. Ezek közül egyik sem igazán olyan paplan vastagságú, mint amilyet mi "felnőttek" használunk. Én olyan bizonytalan vagyok, hogy fázik-e a pici a takaró alatt. A kezét és a nyakát szoktam ellenőrizni, de első baba lévén bizonytalan vagyok. Nálunk amúgy 24 fok van a lakásban. (A védőnő 21-22-et javasolt, de mi akkor fázunk...)

Docka
Docka
 


Sziasztok!

Vera: Nagyon tündi a kisfiú, csudaédes pofija van Kép

Énis pelust teszek Fanni feje alá, csak az a baj, hogy állandóan a fejére húzza, pedig begyömöszöljük a matrac alá a széleit Kép
Állandóan matat valamit Kép

Ez a kép ma este készült Kép

Kép

Barbi
DBarbi
 


Sziasztok Lányok!
Tegnap nálunk is hatalmas nagy alvás volt délután. Éjszaka viszont...már 1-kor felébredt a picur és fél4-ig el sem aludt. Ilyen még nem fordult elő...Mondtam neki, hogy többet nem hagyom nappal aludni, de ezen csak mosolygottKép
Teszek fel én is 2 képet. 5 hetesen készültek.


KépKép
szisz
 

 
 

Sziasztok!

Docka!
Én mindig az oldalára fektetem Bencét, nagyon ritkán (ha tudom hogy eleget büfizett) a hátára, és ha állandóan mellette vagyok és sírós, akkor esetleg a hasára. A kórházban nekünk is azt mondták hogy 21-22 fok legyen, és elég egy vékony takaró. Nálunk 25 fok van, mert nagyon meleg a lakás. Nem tudom hogy az ágyneműgarnitúrához tartozó paplant mikor fogjuk használni, mert télen meg még melegebb lesz, ha már megy a fűtés. Nálunk nagyon nehéz a pont jó hőmérsékletet kiakakítani, vagy dögmeleg van, vagy hidegKép

DBarbi!
Hát nagyon szép baba ez a FanniKép és ő a legidősebb a topic babái közülKép
Én is félek attól hogy nehogy betömje a pelust, de még nem jött rá, és igyekszem is úgy tenni hogy ne tudja odahúzni a szájához. Sőt én a takarót is begyűröm alá az egyik oldalon, nehogy véletlenül a fejére húzza éjszaka.

Szisz!
Boróka is nagyon szép, édes ez a kissapiKép hát nálunk ez kimaradKép a terhességem elején amíg ki nem derült hogy kisfiú, én is ilyen nagggyon lányos cuccokban és hosszú hajban gondolkodtam. De majd a következőnélKép

Lányok!
Íme a táblaKép Azt nem garantálom hogy a Baba kora oszlop mindig látható lesz, mert azzal még valamit csinálni kell hogy frissüljön... de majd még próbálkozom ha lesz időm.
Nézzétek meg jó lesz-e így és az adatokat is, hátha valamit elírtam. A hiányzó adatoknál pedig segítsetek légyszi, mert visszakeresni már nincs időm.

<pre>
<center>Anyuka</center> <center>Baba</center> <center>Baba szülinapja</center> <center>Baba születési adatai</center> <center>Baba kora</center> <center>Testvérkék</center>
DBarbi Fanni 2003.06.17 3 hó + 19 nap első baba
Anita77 Róbert 2003.07.15 2600 gr / 50 cm 11 hét + 6 nap első baba
Barbi Ádám 2003.08.01 9 hét + 3 nap első baba
Zit Benjámin 2003.08.09 8 hét + 2 nap első baba
Gabi75 Dávid András 2003.08.14 3250 gr / 54 cm 7 hét + 4 nap első baba
Dea Ábel 2003.08.22 3270 gr / 54 cm 6 hét + 3 nap első baba
Szisz Boróka Anna 2003.08.26 3150 gr / 50 cm 5 hét + 6 nap első baba
Zsizsa Gabriella 2003.08.28 2830 gr / 48 cm 5 hét + 4 nap első baba
Docka András 2003.08.30 5 hét + 2 nap első baba
Cory Zsombor 2003.08.31 2280 gr / 48 cm 5 hét + 1 nap Balu
Kati Levente Richárd 2003.09.01 3200 gr / 51 cm 5 hét + 0 nap első baba
76Vera Bence 2003.09.02 2150 gr / 48 cm 4 hét + 6 nap első baba
Batkamano Emma 2003.09.03 3925 gr / 4 hét + 5 nap első baba
Dandy Martin 2003.09.05 4 hét + 3 nap Dorina
Judit74 Virág 2003.09.10 3300 gr / 53 cm 3 hét + 5 nap első baba
Laura2 Nikolett 2003.09.21 2600 gr / 49 cm 2 hét + 1 nap első baba
Susie_ Anna Gréta 2003.09.23 3200 gr / 56 cm 1 hét + 6 nap első baba
Diti Réka Tünde 2003.09.23 3340 gr / 56 cm 1 hét + 6 nap
Edit Botond 2003.10.03 3350 gr / 57 cm 0 hét + 3 nap első baba
</pre>

Üdv: Vera

KépKép Kép
 
 


Sziasztok!

Vera: nagyon jó a tábla KépKépKép Olyan furcsa, hogy Zsomának még belül kéne lennie.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Vera: Bence már olyan nagy baba és olyan édesKép.
Köszi a táblázatot , már én is gondoltam rá, hogy össze kéne foglalni, de ari vagy, hogy megcsináltad. Kép.a pancsilós kép is tüddéri, mennyire figyelKép.

DBarbi: Fanny nagyon édes, és nagy baba!

Szisz: jaj, de cuki a kissapiban BorókaKép. Nagyon aranyos.Milyen huncut lehetKép

Robóka sírdogált reggel óta és nem hajlandó aludni, este viszont egyedül aludt el a drágaKép.


Anita
 
 


Sziasztok!
Az új lakásba még azóta sem kötötték be a telefonvonalat, így otthonról Juditnak nem elérhet&#337; az internet. A munkahelyemen le szoktam neki menteni a legújabb híreket. Viszont a kis Virág hétköznapjairól itt vannak fényképek:
http://www.jelenet.hu/majervirag

Üdv:
Judit+kispapi
Judit74 kispapi
 


Csajok,
a babák gyönyörűek!Kép

Vera,
tök jó a táblicsku! Köszi!Kép

Ez az alvás dolog tegnap nálunk pont fordítva volt, Gabi még este sem aludt el, pedig ált. 10-11 körül már mindenképpen elalszik, most meg fél egyig szenvedtünk: egy kis ringatás, egy kis szopi, ez ment felváltva. De ma bepótolja, most is itt durmol a kendőben (ezt most próbáltam ki először így itthonra).

Az éjszakai takarásnál nekem is gondjaim vannak, mert tényleg 21-22 foknál egy takit mondanak, de én olyan hidegben irtóra fázom, ezért nem merem Gabit sem kitenni ennek (nálunk most pont ennyi a fok, de majd hidegebb lesz, mivel a távfűtést csak később kapcsolják be), ezért jól be szoktam takarni. Nem tudom, hogy mi lenne a jó, én félek, hogy ő is fázik, amikor én fázom, de lehet, hogy rosszul gondolom.

Gabi egyáltalán nem cumizik, valószínűleg ennek köszönhető, hogy néha állandóan a cicin lóg, de nem bánom. Úgy tűnik, most is erre vágyik, úgyhogy megyek is.Kép

De jó milyen sokan lettünk!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

A táblába szolgálnék egy kis kiegészítéssel, Martin 3860g-mal és 54 cm-rel született. A táblában a babák korának változását esetleg a friss babákban táblát készítőtől meg lehetne kérdezni, ők már kitalálták hogy, hogy működik.

Nálunk 20-22 fok van a szobában és én 1 vastag vagy 2 vékony takaróval takarom be a babát.

Dandy
Dandy
 


Sziasztok!

Énis némi adattal szolgálnék Kép

Fanni Auróra 3500gr és 56cm-vel született Kép

Én elővettem a paplant az ágyneműhöz, részemről fagyos vagyok, így a babát is bebugyolálom amíg nincs fűtés Kép

Puszi: Barbi
DBarbi
 


Juditkispapi! Örülök, hogy jelentkeztél Virág nagyon tünemény és mennyit fejlődöttKép. Juditot is üdvözöljük és remélem mielőbb tud majd jönni, minden jót nektekKép.


Takargatás. én is mindig bebugyolálom, mondják is , hogy túlöltöztetem, de az esti betakarás nálunk is úgy működik, hogy este többször felkelek betakargatni, mert állandóan addig vicánkol, még a plédi lejön róla. pedig fpicit fűtünk kb 23 fok lehet bent.


Lányok: valakinek a BCG oltás helye kifakadt esetleg? Nem tudjátok mivel kell kezelni. Robónak most kezd dudorodni , pirosnak már pár hete piros és hallottam, hogy van mikor kifakad....
 
 


Sziasztok!

Extra nyűgős napunk volt ma. Szegény Bencének nagyon fájhatott a pocakjaKép, mert egész nap sírt, sokszor még a kezemben sem tudott megnyugodni. Gondolom hogy fájt a hasa, mert olyan élesen sírt, és hullámokban tört rá, nem úgy mint amikor éhes. Nagyon sajnáltam, délután már együtt sírtunk, olyan tehetetlen voltam. 2kor felhívtam az apukáját hogy jöjjön haza, úgyhogy 3-6ig az ő hasán szundikált, és így én is tudtam pihenni egy kicsit. Remélem ez csak ma volt így, és nem állandósul a hasfájóssága mert a szívem szakad meg érteKép

Köszi az adatokat, még a többiektől is várom ám.
Dandy! A friss babáktól vettem az alapötletet a táblához, itthon a gépen működik is a frissítés, csak valahogy nem tudom weblapként feltenni ide, mert túl nagy a mérete és nem engedi a rendszer.

Azért küldöm a kiegészített táblát:

<pre>
<center>Anyuka</center> <center>Baba</center> <center>Baba szülinapja</center> <center>Baba születési adatai</center> <center>Baba kora</center> <center>Testvérkék</center>
DBarbi Fanni Auróra 2003.06.17 3500 gr / 56 cm 3 hó + 19 nap első baba
Anita77 Róbert 2003.07.15 2600 gr / 50 cm 11 hét + 6 nap első baba
Barbi Ádám 2003.08.01 9 hét + 3 nap első baba
Zit Benjámin 2003.08.09 8 hét + 2 nap első baba
Gabi75 Dávid András 2003.08.14 3250 gr / 54 cm 7 hét + 4 nap első baba
Dea Ábel 2003.08.22 3270 gr / 54 cm 6 hét + 3 nap első baba
Szisz Boróka Anna 2003.08.26 3150 gr / 50 cm 5 hét + 6 nap első baba
Zsizsa Gabriella 2003.08.28 2830 gr / 48 cm 5 hét + 4 nap első baba
Docka András 2003.08.30 5 hét + 2 nap első baba
Cory Zsombor 2003.08.31 2280 gr / 48 cm 5 hét + 1 nap Balu
Kati Levente Richárd 2003.09.01 3200 gr / 51 cm 5 hét + 0 nap első baba
76Vera Bence 2003.09.02 2150 gr / 48 cm 4 hét + 6 nap első baba
Batkamano Emma 2003.09.03 3925 gr / 4 hét + 5 nap első baba
Dandy Martin 2003.09.05 3860 gr / 54 cm 4 hét + 3 nap Dorina
Judit74 Virág 2003.09.10 3300 gr / 53 cm 3 hét + 5 nap első baba
Laura2 Nikolett 2003.09.21 2600 gr / 49 cm 2 hét + 1 nap első baba
Susie_ Anna Gréta 2003.09.23 3200 gr / 56 cm 1 hét + 6 nap első baba
Diti Réka Tünde 2003.09.23 3340 gr / 56 cm 1 hét + 6 nap
Edit Botond 2003.10.03 3350 gr / 57 cm 0 hét + 3 nap első baba
</pre>

Üdv mindenkinek és sírásmentes jó éjt kívánokKép
Vera

KépKép Kép
 
 


Sziasztok!

Nálunk is hideg van Kép Mondjuk én csak egy kistakarót rakok Zsomára. Én úgy tudom, jobb, ha kicsit alul van öltöztetve, mintha túl lenne.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Vera!
Klassz a táblázat, de nálunk van egy rossz adat. A jó adat: Andris szept 6-án született. (3800 g-al és 52 cm-el.)

Szisz!
Milyen édes Boróka! Nagyon klassz kis sapecai vannak!!!

DBarbi!
Fanni milyen szép! És már mekkora!

Anita!
Nekem azt mondták (a gyerekorvos és a kórházban is) hogy semmit sem kell csinálni, ha kifakad az oltás helye. Majd elmúlik szépen lassan, de nem kell miatta aggódni, bár nem egy szép látvány.

Docka
Docka
 


Sziasztok lanyok!

Nagyon szepek a babak.Latom a legtobben megprobaljatok oldalan fektetni a babocakat.En is igy altatom de mar annyit mozgolodik hogy nincs ertelme.Az en fiam mindig elforditja oldalra a fejet,ugyhogy mostmar nyugodt vagyok.Hason nem merem altatni de nem is szeret ugy tunik.
Lanyok leirna nekem valaki milyen kotelezo oltasokat kap a baba es mikor?
EN az Usa-ban vagyok es csak azokat szeretnem beadatni amit otthon muszaj.Itt egyebkent nem kotelezo.
MI meg maradtunk a nappali 2 oras szopizasnal es ejszaka 3orankent.Kép
Kezdek rajonni hogy talan nem is hasfajos a fiam hanem neha annyira nyugos lesz estere es elfarad hogy azert sirdogal rendszerint este 7-tol .
A tegnap bunoztem mert ettem babot es kaposztat is es semmi baja sem volt.Hurra!Kép
Azert gyakran nem ismetelem meg megfogadtam,hiszen o a legfontosabb.Ugy tunt meg annyit sem sirt mint mas napokon amikor semmit sem eszem.

Sziasztok es mindenkinek jo babazast kivanok
Gabi75
 


Sziasztok Mamikák!

Vera, klassz a tábla, talán valahogy Excellel kellene manipulálnod, és az automatikusan frissitené a babák korát is ,nem? Nem nagyon értek hozzá, csak tippeltem.
Ádám egyébként Csaba is, 3385 grammal és 53 cm-vel született. Látjátok mostanában milyen sok kisfiú születik??

Na, a múltkori átfordulás nem véletlen volt,most már szinte mindig átfordul hasáról a hátára. És hátáról pedig az oldalára, pláne ha pelenkázomKép
Hétvégén vettünk neki egy Baby Gym játékot,jó sok lógó játék van rajta, most még csak nézi öket, de gondolom hamarosan már mancsolni is fog érte.
Egyébként túléltük az oltásokat, nagyon sirt amikor kapta, de egy csöngöt megrázott a védönö neki, és annak a hangjára elakadt a sirás is, úgy odafigyelt a hangra. Aztán meg gyorsan cicire raktam,és igy megnyugodott. Kicsit meg volt lepödve a védönéni,hogy még szopik (2HÓ!!), mert ugye itt nagyon hamar visszamennek dolgozni a nök, és ezért nem is igen fognak bele a szopiba. Hát mi szopizunk, amig van mit!!!
A mérleg viszont nagyon vacak volt, nem digitális, hanem olyan régimódi, forgólapos. Egy pillanatra sem állt meg Ádám alatt a mutató, igy ki tudja mennyi pontosan...Saccra 4960 g-ot irtak be, majd holnap megyünk a dokinkhoz, ott van rendes mérleg majd kiderül mennyi is igazából.
És már 59 cm,inkább hosszra nö mint szélességreKép

Nem tudom ki (talán Zsizsa??)kérdezte a fürdés közbeni levegöhöfokot. Azt irtad,hogy panelben nem tudtok külön füteni, hát nekünk ugyan fából van a házunk (itt Kanadában 90%-ot ebböl készitenek), de mi sem tudunk külön-külön szobákat füteni. Én azt szoktam csinálni, hogy fürdés elött eresztek egy kis forró vizet a nagykádba (ez addig jó amig külön a kiskádban fürdik a baba,nálunk külön helye van a kiskádnak is,nem a nagyban van benne), és az ebböl párolgó meleg befüti pillanatok alatt a fürdöszobát. Aztán azt el is lehet használni fürdésre, addigra kb ki is hül amire én odajutokKép

Ádám továbbra is átalussza az éjszakát, nem is bánom, csak arra jöttem rá, hogy lehet az ujj-cumizással elterelödik a figyelme az éhségröl...Megint rászokott arra,hogy szopja az ujjacskáját, és igy nem nyafog ha éhes, mert van min rágódni...Aztán meg ezt a kimaradt evést pótolja délelött a 2-2,5 óránkénti szopival...

Ma egyébként nem tudom mi volt az egyik cicimmel, akármennyit szopott belöle Ádám, nem ürült ki. 2-szer is ugyanarra tettem rá, de olyan kemény maradt,mint a kö. Na, aztán a legközelebbi alkalommal másfél órán át rajtam lógott, én meg szépen nyomkorásztam ahogy tudtam,és végre kipuhult, valszeg kiszivattyúzta. Ennyi idö alatt a másikból is kicsöpögött vagy 20 ml, szerencsére én mindig használok tejgyüjtö kagylót,igy ezt felfogta.

Na, jó sokat irtam, mindig igyjárok,ha napokig nem tudok jönni.
A babaképek nagyon szépek,olyan aranyosak ezek a picike újszülöttek még, nem???KépKép
Én is raknék fel, de sajna túl nagy a mérete meg a felbontása is, sosem fogadja el a gép. Van valami jó program amivel szépen lehetne kicsinyiteni?? Tudtok valamit ajánlani?


Na, eldugultam sziasztok
Barbi

Kép
Kép
 
 


Megpróbálok egy képet feltenni Ádámkámról, talán sikerült összetömöritenem,hogy el is fogadja a rendszer...
Kép

Kép
Kép
 
 


HURRÁÁÁÁÁÁ, sikerült!!!!
Barbi

Kép
Kép
 
 


Sziasztok lányok!

Kicsit eltűntem, de ezer dolog volt hétvégén sajna.

Vera!
Nagyon jó a táblázat, Beni adatai: születési súly: 4000gr, hossz: 54 cm. Köszi, hogy beírod. Kép

Anita77
Nálunk kifakadt, meg is ijedtem, de a védőnő azt mondta, hogy nincs baj, majd elmúlik, nem lehet vele mit tenni. Így várok.

Nálunk az alvás most visszatért a régihez, hajnali egykor kel, aztán 3 órát alszik, stb. stb. Ma kivételesen az 1 órai kelés után 6:30-kor kelt újra, aztán 8-kor megint bealudt. Ha most felkel, estig nem fog aludni. Nem szokott. Kicsit kezdek fáradni, de ez van. Kép)

Tegnap voltunk mérlegelni, Beni már 5630gr és 59,5 cm. Kész nagyfiú. Kép Jövő hétfőn megkapjuk a kéthónapos szurit, már előre fáj a szívem. Nem tom, hogy fogom elviselni a sírását. Kép

Vera, Barbi, szisz
Gyönyörűek a babók, nagyon jók a képek. Nekünk csak sima fényképezőnk van, ezért meg kell várnunk amíg ellőjük az összes kockát, aztán az előhivatást, pedig úgy raknék fel én is újakat. Na majd máskor.

Kicsit hosszú lettem, bocsi.
Szép napot mindenkinek!
zit
zit
 
 


Sziasztok!

Küldöm a kiegészített táblát, remélem most már minden oké lesz veleKép

<pre>
<center>Anyuka</center> <center>Baba</center> <center>Baba szülinapja</center> <center>Baba születési adatai</center> <center>Baba kora</center> <center>Testvérkék</center>
DBarbi Fanni Auróra 2003.06.17 3500 gr / 56 cm 3 hó + 20 nap első baba
Anita77 Róbert 2003.07.15 2600 gr / 50 cm 12 hét + 0 nap első baba
Barbi Ádám Csaba 2003.08.01 3385 gr / 53 cm 9 hét + 4 nap első baba
Zit Benjámin 2003.08.09 4000 gr / 54 cm 8 hét + 3 nap első baba
Gabi75 Dávid András 2003.08.14 3250 gr / 54 cm 7 hét + 5 nap első baba
Dea Ábel 2003.08.22 3270 gr / 54 cm 6 hét + 4 nap első baba
Szisz Boróka Anna 2003.08.26 3150 gr / 50 cm 6 hét + 0 nap első baba
Zsizsa Gabriella 2003.08.28 2830 gr / 48 cm 5 hét + 5 nap első baba
Docka András 2003.09.06 3800 gr / 52 cm 4 hét + 3 nap első baba
Cory Zsombor 2003.08.31 2280 gr / 48 cm 5 hét + 2 nap Balu
Kati Levente Richárd 2003.09.01 3200 gr / 51 cm 5 hét + 1 nap első baba
76Vera Bence 2003.09.02 2150 gr / 48 cm 5 hét + 0 nap első baba
Batkamano Emma 2003.09.03 3925 gr / 4 hét + 6 nap első baba
Dandy Martin 2003.09.05 3860 gr / 54 cm 4 hét + 4 nap Dorina
Judit74 Virág 2003.09.10 3300 gr / 53 cm 3 hét + 6 nap első baba
Laura2 Nikolett 2003.09.21 2600 gr / 49 cm 2 hét + 2 nap első baba
Susie_ Anna Gréta 2003.09.23 3200 gr / 56 cm 2 hét + 0 nap első baba
Diti Réka Tünde 2003.09.23 3340 gr / 56 cm 2 hét + 0 nap János Ádám
Edit Botond 2003.10.03 3350 gr / 57 cm 0 hét + 4 nap első baba
</pre>

Docka! Bocsi, nemtom miért gondoltam aug30ra, pedig tudom hogy utánam szültélKép

Barbi! Sapis Ádám nagyon édes, és nagyon irigyellek az átalvós éjszakák miatt!!! Mi továbbra is 3óránként eszünk, nappal néha 2óránkéntKép

Zit! Várjuk a képeket, lőjétek el hamar a tekercsetKép

Most nincs időm többet írni, mert lejárt a mosógép, és amíg csend vanKép, ki kell teregetnem a ruhákat.

Üdv: Vera

KépKép Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó régen írtam már ide, pedig azért olvasgattalak titeket folyamatosan, csak valahogy éppen nem volt affinitásom hozzászólni Kép
Pici lányom éppen ma 2 hetes, sőt ahogy az órát nézem, kb. negyedóra múlva lesz egészen pontosan a szülinapja Kép Nappal nagyon tündér baba (nemhiába Réka TÜNDE), csak eszik és alszik, viszont éjjel elég sokat kell fent lenni vele Kép Amíg be nem áll neki a nappal-éjjel ritmus, addig kénytelenek vagyunk felváltva éjszakai műszakot vállalni a férjemmel Kép
Ettől eltekintve nagyon jól vagyunk, már 20 dekát hízott a születési súlyához képest, szépen 3 óránként szopizik, utána nagyokat büfizünk Kép, a hasija pedig szerencsére csak nagyon ritkán fáj.
Viszont hétvégén történt valami amitől szörnyen megrettentem, szombat éjjel 2x is véres-nyálkásat kakilt Kép Reggel hívtam is a dokinénit, ő azt mondta nem kell megijedni, ez több csecsemőnél elő szokott fordulni, adjam be neki a K vitamint, mivel azt eddig még nem kapott, aztán majd meglátjuk. Azóta szerencsére nem volt semmi, minden nap szép anyatejes széklete volt, de én azért nem vagyok túl nyugodt. A védőnő ma hozott is kis edényt amiben majd mintát kell küldenünk, a biztonság kedvéért azért megnézik van-e valami. Remélem nem lesz semmi, és a dokinéninek lesz igaza, hogy az ilyen ahogy jön, el is múlik. Azért szorítsatok hogy minden OK legyen.

Zárásként még itt egy alvós kép a kis tündérhercegnőről Kép
Kép

Sziasztok, Diti
 
 


Sziasztok!

Jaj, de sok szép csemete van itt Kép hiába a nyár végi babák, mind olyan szépek Kép

Sajnos az én Prücskömnek éppen be van gyulladva a szeme, így van egy szép kis monoklija. Nem tudom, h ez minek "köszönhető" Ti találkoztatok már evvel?? Mindennap lelkesen mosogattam a szemecskéit kamilla teával és erre gyulladt be neki ma éjszaka.
Doki bácsi írt neki szemcseppet. Remélem hamar elmúlik majd ...

Jól, megijesztettetek evvel a szexes dologgal Kép Remélem csak vicc volt Kép Tényleg, szülés után mennyi idő amíg megjön a mensi??? Hogy ez hogy nem hiányzott, olyan jó meg voltam nélküle, most meg majd kezdődik megint a havi áldás Kép Kép

Úgy csodállak benneteket, hogy van erőtök netezni? Én majd meg halok a netért, de vhogy most "elvesztegett időnek " tűnik ha leülök, mert akár aludhanék helyette Kép

Legyek jómamik ....

Susie és a monoklis Prücsök
 
 


Sziasztok!

Diti! Nagyon szép a kis Réka, és látom hason altatodKép Most már mi is egyre többször próbálkozunk így, bár egyelőre még csak felügyelettelKép de nagyon szereti Bence.

Susie! Bencének is begyulladt a szeme a 3. héten, ő is kapott szemcseppet + én anyatejet csepegtettem a szemébe, és nagyon hamar rendbejött. Közvetlenül a melledből cseppents rá, mert így steril. Elég mulatságos látvány, nálunk a férjem jókat szórakozott ahogy bénáztam, mert persze mindenhova spriccelt csak a szemébe nem.Kép Utána vattával végighúztam a szemén, így mindenhova jutott.

Üdv: Vera

KépKép Kép
 
 


Sziasztok!
Sikerült picit net közelbe jutni, úgyhogy ha nem baj akkor most ide írok, mert úgy látom a másik topic haldoklóban!
Mi még mindig egyben vagyunk, pedig tegnapra voltunk kiírva, de már minden bajunk van, és nagyon szeretnénk már túl lenni, és babázgatni...
Amúgy mindenkinek gratula a picikhez, gyönyörűek a babócák és látom, hogy végül Editék is megelőztek! Kép
ha történik végre valami érdemleges, akkor kispapi jelzi majd nektek, és remélhetőleg azért valamikor nekünk is sikerül összehozni a netet az új lakásban!
Addig is mindenkinek sok örömöt a picihez, és jó babázgatást!

Puszi

Meme
Meme
 


Sziasztok!

Újra itt. Kép Muszály elmondanom, hogy kisbaglyom ma egész nap aludt két szopi között!!! Ez azért nagy dolog, mert nappal soha nem alszik 1 óránál többet. Remélem azért éjjel is fog aludni!

Diti!
Milyen picike a babád (korra) és milyen kis szép! Kép Szorítok, hogy ne legyen több gond a kakival. Kép

Susie!
Nálam is most kezdődik valami vérezgetés, nem örülök neki. Remélem elmúlik, dokibácsi azt mondta, hogy a gyogyótól lehet átmenetileg.

Meme!
Jaj, nemsokára meglesz a ti kis picuritok is. Kép Kívánok gyors szülést és sok tejcsit!!! És egy gyönyörű, egészséges babócát!!! Kép

Nem értem, ide nem tudok képet feltenni, pedig nem éri el a 300kbájt-ot. Segítség, mit csináljak???

Na, megyek.
Pussz mindenkinek!
zit
zit
 
 


Sziasztok!
Nem tudom, lehet-e még csatlakozni ehhez a topichoz. Meddig tart a nyár vég? Mi amolyan "vénasszonyok nyara" végiek vagyunkKép

Szept.29-én született a kislányunk, Petra Sári 51cm-rel és 3670gr-mal, és van egy bátyja már, Donát.

Magunkról annyit, hogy Finnországban élünk már egy ideje és még egy darabig biztosan. Petra szépen gyarapszik, ma volt az 1 hetes kontroll a védőnőnél. 3560gr-mal jöttünk ki a kórházból csütörtökön és ma 3860gr volt. Egy igazi kis zabagép, bár nem hittem volna, hogy ennyit gyarapodott, mert csak 10-max.20 percet szopizik, éjszaka 4-4.5 óránként ébred, nappal meg cca 3 óránként eszik. Egyelőre ennyit magunkról.

Olvastam ám a topicot, szóval reagálnék is már valamire.

Székrekedés: hú ezzel nem szabad viccelni, az a normális, ha naponta van. Aszalt szilva, szilvalekvár a legtutibbKép Itt Finno.-ban a kórházban is az első két napban ezt adnak, merem ajánlani.

Szexről: lányok, ti mennyi ideig véreztetek, hogy ilyen hamar elkezdtétek a szex. életet? Én anno a kisfiam után 5 hétig véreztem, non nem folyamatosan, de mindig volt valami barnás trutyi. Nektek ilyen hamar vége lett?

Hú most mennem kell, igyekszem rendszeresen jelentkezni, bár ez 2 gyerkőc mellett nem mindig egyszerű.

Puszi, Nyuszimanó, Petra baba és Donci
 


Sziasztok Lányok!

Susie, a menstruáció mindenkinél tök más hogy mikor jön meg, van akinek már hetekkel a szülés után, és van akinek csak akkor, mikor mondjuk másfél év után befejezi a szoptatást. Az megint más hogy mikor esel teherbe, mert az is nagy lutri ilyenkor. Nem is feltétlenül kell hogy megjöjjön, ilyenkor észrevétlenül is lehet peteérés, aztán jön a következő baba Kép

Vera, én a kisfiamat is hason altattam, Rékát is most szinte az első perctől kezdve. A kórházban a csecsemősök mindig a hátukra teszik őket, de úgy nem volt túl nyugodt. Próbaképp hasra fordítottam, és csodák csodájára azonnal 3 órát aludt nyugodtan. Úgyhogy én már bent is így altattam az utolsó napokban, kaptam is szigorú meg vádló tekinteteket Kép De különösebben nem érdekelt, az a fontos hogy a gyereknek hogy jó. Így érzi jól magát, így alszik. Ennyi Kép

Nyuszimanó, üdv közöttünk Kép Szerintem beleférsz még nyugodtan a társaságba, de van egy olyan érzésem hogy ha valaki januári babával jönne, ő sem lenne elüldözve Kép
Nekem tavaly 4 hétig maradt meg a vérzés, vagyis az utolsó héten már csak olyan 1-2 folt volt. Így is alig bírtam kivárni nagy napot... Kép Kép Most is hogy még csak 2 hétnél tartunk, elég kétségbeejtőnek látom a helyzetet, naaaagyon hosszúnak tűnik még a hátralévő idő Kép

Sziasztok, Diti
 
 


Csodálatos csemetékKép. Hamarosan én is teszek fel fotót Robóról, de eddig nem volt itthon a gépKép.

Ma elég jó napunk volt és Robikámmal még sikerült el is aludnom délután, szóval most kicsit kipihentnek érzem magam.Olyan kis tündér, nagyon imádom!!Tettünk fel a kiságya felé forgó zenélő kiskacsákat és ahogy forog , annyira figyeli, hogy teljesen beleszédülKép.tegnap este pedig az ágyban szopiztunk és észrevette a kiskacsákat, na azt látni kellett voln. Enni is és nézelődni is akart egyszerre, de ugyebár az nem működöttKép. Már teljesen be volt "gurulva" rajta, hogy ő figyelni is szeretné meg enni is, erre kénytelen voltam helyzetet változtatni. Ez mind hajnal 3 órakkor....
De öröm az életKép.

Nyuszimanó: üdv körünkben. Jer sűrűnKép.
Vérzés: nekem nem volt sokáig vérzés , kb két hét lehetett , de akkor már csak pecsételő foltok voltak.

Meme: kitartás, szorítunk nagyon!!!

Diti: tüneményes hercegnőKép.Szorítunk a széklet miatt!

Barbi: édi ÁdámKép

Lányok mennem kell, mert még most mosok kézzel pár cuccott.Robika elaludt, így van eg pici időmKép

Jó éjt mindenkinek. Anita+Robó (12 hetes maKép )
 
 


SZiasztok!

Zsoma ma elérte a 3kg-t Kép Holnap megyünk vele kontrollra. Drukkoljatok nekünk! Kép

Vérzés: Baluval 4 hétig véreztem és 9,5 hónap után jött meg először. Most 2 hétig volt vérzésem, és most, 5héttel a szülés után, ismét vérzek Kép Nem tudom, ez már mensi-e vagy sem. Nem túl erős, de van. És idegesít Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Szép napot mindenkinek! Kép

Nyuszimanó üdv itt nálunk.
Kép

A vérzéssel kapcsolatban: sajna én a hat hetet végig barnásoztam és most két-három napja megint vérzek. Hát nem nagyon hiányzott.

Cory! Kép
Gratu Zsomának, szépen szedi fel a dekákat. Kép Hogy repül az idő, már lassan két hónapos lesz. Drukkolok a kontrollhoz, majd jelentkezz, hogy mi volt. Új képek vannak?

A sexről: kicsit félek az elsőtől ( igen, még nem volt, meg akarjuk várni a bogyó hatását). Nektek milyen volt? Nem volt fájdalmas? Köszi ha valaki válaszol.

zit
zit
 


Sziasztok!

Zit: Énis féltem az elsőtől, de nem volt semmi Kép Persze szóltam apának, hogy óvatoskodjon Kép

Vérzés: Én 6 hétig véreztem, aztán abbamaradt. Egészen 2 hétre, mert utána meg megjött. Baromira nem hiányzott, de mit lehet tenni?

Mindenki: nagyon szépek a babák! Tényleg, mostanság csupa szép baba születik Kép

Na megyek, mert Fanni felébredt és beszélget magába. Összeszedem magunkat, mert sok a dolog mára.

DBarbi
DBarbi
 


Sziasztok Lányok!

Nem tudom mi van a levegőben de a kis Boróka teljesen megváltozottKép Nem akar aludni éjszaka, csak sirdogál, nyüglődik. Óránként szeretne enni és ha adok neki elalszik. Nem a pocakja fáj, mert azt már ismerjük, hogy hogyan viselkedik olyankor. Mi lehet a gondja szegénykének? Az időt megérzik? Ez a borús, esős idő teheti?

Szisz
szisz
 


Sziasztok!

Zsomával mindent rendben találtak Kép

zit: én nagyon féltem Balu után az elsőtől, így 10 hétig vártunk. De végül nem volt gond Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!
Hú de jó, hogy Zsoma ilyen kis ügyiKép Akkor most már te is megnyugodtál, igaz-e?

Lányok, intim kérdés:
Szóval a fogamzásgátlásról kérdeznék. Most úgy gondoljuk a párommal, hogy nem szeretnénk több gyereket, lehet, hogy 6-7 év múlva majd jöhet a 3., de most megelégszünk egy kisfiúval meg egy tündéri kislánnyalKép Eddig még nem szedtem soha életemben fogamzásgátlót, de most úgy érzem, ez lenne a legideálisabb, legkényelmesebb... Mit ajánlotok? A szoptatás alatt szedett bogyó elég biztonságos? A 6 hetes dokikontrollon fogják megkérdezni, mit szeretnék, addig szeretnék jártas lenni a témában.
Köszi előre is,
Nyuszimanóék
 


Sziasztok!!

Hát szégyen ide, szégyen oda, mi nem vártunk 4-6 hetet a szexel, előtte is igen aktívak voltunk (5-6-7 alaklom hetente) hazajöttem a kórházból, pár napra már arra ébredtem h mi is van a kezeim között Kép ez vhogy automatice jött és szégyen ide-oda másfél héttel a csaszi után nekünk meg volt ... és nagyon jó volt Kép vhogy lenyugodott mindenki Kép Ehez hozzá kell tenni, h a csaszim nagyon sima ügy volt, már másnap vígan közlekedtem.

A szemgyulladáshoz visszatérve, én meg azt hittem h az anyatejtől gyulladt be a szeme, mert annyira ráizgul a cicire, h mindenfelé tekinget, tátog, így néha mindene tiszta tej már csak a szája nem Kép

Képzeljétek, tegnap este letörött egy darab a koronámból és kezd bizseregni a fogam Kép rendszeres látogató vagyok a fogászaton, no problémó, de így szoptatósan merjek menni??? Vagy várjak amíg muszáj nem lesz????

Na megyek a kis tejesfazekamhoz Kép

Pusz

Susie
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát biztosan sokat számít hogy ilyen rossz idő van, mert a mi Bencikénk is egészen más mint szokott. Ő is gyakrabban kér enni, szinte óránként követeli a cicit, és elég nyűgös. Ma minden szopi után a karomban aludt el, óvatosan letettem, aludt kb. 1 órát, aztán jött a sírásKép

Lányok! Ti sétáltok ilyen időben? Mert mi eddig sem nagyon voltunk még (csak rövidebb sétákon 10-20 percre), nem biztos hogy ebben a hideg időben kéne elkezdenünk a hosszabb sétákat.

És hogy én is elújságoljam a nagy hírt: Bence már 3230 gramm volt tegnap este, kíváncsi vagyok ma mennyit mutat majd a mérlegKép

Nyuszimanó! Üdv ittKép beletettelek a táblába titeket is.


<pre>
<center>Anyuka</center> <center>Baba</center> <center>Baba szülinapja</center> <center>Baba születési adatai</center> <center>Baba kora</center> <center>Testvérkék</center>
DBarbi Fanni Auróra 2003.06.17 3500 gr / 56 cm 3 hó + 21 nap első baba
Anita77 Róbert 2003.07.15 2600 gr / 50 cm 12 hét + 1 nap első baba
Barbi Ádám Csaba 2003.08.01 3385 gr / 53 cm 9 hét + 5 nap első baba
Zit Benjámin 2003.08.09 4000 gr / 54 cm 8 hét + 4 nap első baba
Gabi75 Dávid András 2003.08.14 3250 gr / 54 cm 7 hét + 6 nap első baba
Dea Ábel 2003.08.22 3270 gr / 54 cm 6 hét + 5 nap első baba
Szisz Boróka Anna 2003.08.26 3150 gr / 50 cm 6 hét + 1 nap első baba
Zsizsa Gabriella 2003.08.28 2830 gr / 48 cm 5 hét + 6 nap első baba
Docka András 2003.09.06 3800 gr / 52 cm 4 hét + 4 nap első baba
Cory Zsombor 2003.08.31 2280 gr / 48 cm 5 hét + 3 nap Balu
Kati Levente Richárd 2003.09.01 3200 gr / 51 cm 5 hét + 2 nap első baba
76Vera Bence 2003.09.02 2150 gr / 48 cm 5 hét + 1 nap első baba
Batkamano Emma 2003.09.03 3925 gr / 5 hét + 0 nap első baba
Dandy Martin 2003.09.05 3860 gr / 54 cm 4 hét + 5 nap Dorina
Judit74 Virág 2003.09.10 3300 gr / 53 cm 4 hét + 0 nap első baba
Laura2 Nikolett 2003.09.21 2600 gr / 49 cm 2 hét + 3 nap első baba
Susie_ Anna Gréta 2003.09.23 3200 gr / 56 cm 2 hét + 1 nap első baba
Diti Réka Tünde 2003.09.23 3340 gr / 56 cm 2 hét + 1 nap János Ádám
Nyuszimanó Petra Sári 2003.09.29. 3670 gr / 51 cm 1 hét + 2 nap Donát
Edit Botond 2003.10.03 3350 gr / 57 cm 0 hét + 5 nap első baba
</pre>

Üdv: Vera

KépKép Kép
 
 


Képzeljétek Robikám forog hasról hátra. Naés nem véletlen ámKép. Pár napja nem nagyon tettem hasra és ma délután láss csodát az én gyönyörűségem megfordult, aztán mégegyszer , mégegyszer, szóval csomószorKép mindkét írányba.
Teszek majd fel pénteken képeket, mert holnap nem tudok netezniu, mert apa nem lesz itthonKép.

Vera: jó a táblázat, ügyi vagy és sok az energiádKép.Meg mennyien vagyunkKép...Ban olyan nap, hogy többször nekiülök, hogy végigolvassam ki mit írtKép.

Cory: örülök, hogy zsománál minden rendben, szépen fejlődikKép

Jó éjt: Anita+Robó
 
 


Sziasztok!

Csak bekukk,ma barátnöztem, nem nagyon haladtam semmivel, most pótolnom kell a házimunkát.
Ádámom irtó édes, rengeteget vigyorog,most a barátnöm 3 éves kisfiára is! És reggel szabályosan dumál a férjemnek a nagyágyba odaveszi magához és eldiskurálgatnak, olyan aranyosak!!
Nyuszimanó, üdv itt, én már a Friss Kismamákhoz irtam a gratulámat, de ezen ne múljon, itt is megismétlem:Gratulálok ehhez a gyönyörüséges kislányhoz!!KépKépKép
Anita, már éppen kérdezni akartam, Robód hol tart a mozgásban,mert ti vagytok elöttünk 3 héttel. Nálunk is most már rendszeresen forog Ádám, csak rakjam hasra, rögtön visszafordulKép
Cory, tök jóóóóó,hogy Zsoma igy fejlödik! Gondolom nagy megnyugvás ez!!!Kép

Na, akkor még egy kis intimtéma. Nálunk már jó régen letárgyaltuk, ha egyszer végre sikerül teherbeesnem , nem fogok többet fogigátlót szedni...Merthogy 3 évig semmivel sem védekeztünk,és csak nagy nehezen sikerült Ádám. Láss csodát, a 6 hetes kontrollon szinte szóról szóra ezt hallottam vissza a dokitól, ö ugyanezért ugyanezt ajánlotta.(azt mondta,ha véletlenül megint terhes leszek,hát bummm) Szóval mi gumizunk.. 7-ik héten próbáltuk elöször,még nem volt olyan mint régen, de most már teljesen okés a helyzetKép(Mit ne mondjak sokat segit a dolgon, hogy Ádám másik szobában alszik, és nem szopik 3 óránként éjjel...)A férjem egyébként totál bele van zúgva ebbe a kisbabába, már kérdezte, mikor is lesz kistestvér. A végén kiderült,hogy nem annyira a másik kisbaba hiányzik, csak ha arra is 3 évig kell "gyakorolni", akkor ideje lenne már elkezdeniKép

Na,most ennyit tudtam irni, én is igyekszem minden nap elolvasni amit irtok, tök jó,hogy egyre többen vagyunk itt is!!!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok lanyok!


Mi tegnap voltunk dokinal lemerni a babat,holnap leszunk 8 hetesek es most 5800gr es 61cm(3250-el szuletett es 54 cm)Ez azert nem semmi nagyon ledobbentunk de azert gondoltam hogy a 6kg-h0z kozel jarunk,mert olyan sulyos mar.
Viszont most egy par napja nem akar csak 5perceket szopizni altalaban 2orankent ritkan 3orankent.Nem tudom mi lehet a baja mert 5perc utan hirtelen felvisit es uvolt ha a mellem a szaja kozelebe teszem.
Lanyok!Jart mar igy valaki kozuletek?SZerintetek mi lehet a baja?Tudom hogy nagyon szepen gyarapszik de ez nem tetszik eddig min.10-15perceket szopizott.Reggel alig akar enni .
Nekunk szornyu ejszakank volt 2orankent felkelt,majd 5utan orankent es egesz nap sirdogalt.Kép

Na megyek mert ebredezik!
Gabi75
 


Sziasztok!
Szép napot mindenkinek!
Kép

Cory, Vera
Milyen ügyesek a kisfickók, szépen gyarapodnak. Kép Csak így tovább!!

Vera
Mi szoktunk sétálni most is, mert már megszokta, hogy kint van és ha nem megyünk, akkor nyűgösebb. Csak az a baj, hogy az utóbbi két napban mindíg esett itt az eső, nem tudtam kivinni. Meg is látszott, este sokkal nyafibb volt, mint szokott. Szerintem ha nem is hosszú időre, de kiviheted a babót.

Anita
Hát nagyon ügyes fiad van! Kép Jó lenne ha már mi is itt tartanánk.

Gabi
Gyönyörű nagy ez a baba, jó gyorsan növöget Kép Nálunk is szokta Beni néha ezt csinálni, én úgy vettem észre, hogy olyankor amikor már totál fáradt és enne is meg nem is. Ilyenkor kicsit felveszem, mintha büfiztetném, ott pihenget, aztán folytatja a szopit rendesen. Nekem ez jött be.

Csajok!
Olyan édes a kisbaglyom, már dumálgat nekem, ilyeneket, hogy: gö, gí, höö, ápü ( az apja szerint természetesen ez aput jelent ), és vigyorog, vigyorog szinte egész nap. Főleg pelenkázásnál. Meg tudnám zabálni! Kép

Na azt hiszem egyenlőre ennyi elég belőlem.
zit
zit
 
 


Sziasztok!

Nagyon gratula a bébikhez Kép

Háát, bár Fanci a legidősebb itt, neki esze ágában sincs forogni. Igaz nem rakom hasra mostanság (amig pici volt mindig hason aludt), mert hanyatt szeret. Napközben is és egész nap matat valamit. De folyamatosan! Úgyhogy letszem a kiságyba, körberakom a játékaival és tökjól elvan. Kivi vagyok, mikor fordul majd....

A legujabb, hogy sikít...de olyan hangon, hogy komolyan becseng a fülünk.Kép Neki persze nagyon tetszik, hatalmasakat kacag. Tünemény! Azt imádja még, mikor apja egy forma1 autó hangját utánozza.Kép

Zit: ez nálunk is működik, mármint az ápüü, ami ugye "apu", sőt, a "szeretlek apu" Kép Egymásba vannak szeretve Kép

Séta: mi is járunk sétálni, tegnap is voltunk, persze alaposan beöltöztettem és be is takartam. Olyan édes volt, ahogy figyelt ki a sok ruha/sapka/kapucni alól Kép
Mondjuk még jó, hogy nem mentünk ki a parkba, mert onnan nem érünk haza 5 perc alatt, mert pont elkezdett esni az eső Kép
Végülis egészen addig esett, míg haza nem értünk Kép

Amúgy képzeljétek, nálunk még nincs fűtés Kép Pedig panel...anyumék a mellettünk lévőben laknak, náluk már 2 napja van. Nálunk meg 18 fok van a lakásban Kép A közös képviselő vagyki, tegnap megkérdezte tőlem, hogy akarunk-e fűtést okt.15-től?! Ki az, aki nem?? Mi már tegnaptól akarunk. Mégjó, hogy van légkondi, azzal tudunk fűteni, de a gyerexoba jeges...persze Fanci a mi szobánkban alszik, de akkoris! Kép

További szép napot, és drukkoljatok, hogy kezdjenek el fűteni! Tegnap még a híradó is bemondta, hogy szinte mindenhol bekapcsolták már...

DBarbi
DBarbi
 


Sziasztok!

Hát nem mondanám hogy nyugodt éjszakánk volt... Kezdődött azzal hogy az este 8as szopinál kb. 5ször akart megfulladni a drágám, mert mindig félrenyelte a tejcsitKép Már totál kész voltam és az utolsónál kiabáltam a férjemnek hogy azonnal jöjjön, szegény rohant is át a másik szobából, ő ütögette meg a hátát, hogy kapjon végre levegőtKép Szörnyű volt, nagyon kiakadtam és rámtört a sírás. Annyira megijedtem! Veletek volt már ilyen? Én nem tudom miért de nálunk gyakran előfordul, vagy mohó és azért, vagy épp elalszik és elfelejt nyelni.
Aztán éjfélkor a pelenkázásnál, ki tudja miért, olyan hihetetlen üvöltést produkált Bencike, hogy teljesen ledöbbentünk. Ilyet még sose csinált.
Utána is nyűgös volt, az ágyában feszengett, ha meg közénk vettem már nem tudtam pihenni, mert egyfolytában figyelgettem. Kicsit be volt dugulva az orra, és olyan hülye hangokat adott ki. Reggel aztán befújtunk neki Sterimarral és le is szívtuk neki életében először. De egyáltalán nem sírt, csak nézett nagy szemekkel hogy most ez mi isKép
Igaz olyan kicsi még az orrlyuka hogy nem ment bele a cső, tehát gondolom nem is volt olyan hatékony. Mindenesetre azóta nem szörcsög.Kép

Anita, Barbi!
Milyen jó lehet hogy már forognak a babákKép És hogy teszitek tisztába őket? Akkor nem ficánkolnak? Mert én néha már most beleizzadok egy-egy pelenkázásba, annyira ugrál a manócska.Kép Mi lesz később?

Gabi!
Totál át tudom érezni a leírtakat, hasonló éjszakánk lehetettKép Nekünk is van olyan hogy kiköpi a cicit egy idő után, és ha akkor nincs épp megint a szájánál mikor ő úgy gondolja akkor éktelen üvöltésbe kezd. Sokszor nem is sír, hanem síkit. Rám meg a frász jön.


Én tudom hogy nagyon aggódós anya vagyok, annyira irigylem azt aki egy kicsit lazábban tudja kezelni a dolgokat és nem ijed meg mindentől. Én rájöttem hogy leginkább a felelősségtől félek, de nagyon. Annyira féltem Bencét!

Zit!
De jó lehet nektek hogy már "beszélget"Kép Már én is alig várom. És pelenkázás közben vigyorog? Hogy csinálod?Kép

Na megyek, mert tegnap semmit nem haladtam a vasalnivalóval, talán ma behozom magam. Bár nem hiszem, mert már nyekeregKép

Üdv: Vera

KépKép Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Nálunk sem rendeződött az éjszaka. Későn alszik és többször kel fel mint eddig egész kis életében. Ráadásul elkezdett 7x enni naponta. Még újszülött korában is 5x evett. A dokinő szerint most kellene csökkenie, nem hogy növekednie a felkeléseknekKép De mit csinaljak, éhes...Lehet hogy nem elég erős a tejem neki?
Amúgy nálatok is előfordul, hogy rögtön evés után (max 5 perc) egy nagyadag visszakerül a pelusba(elég folyékony állapotba)? Arra gondoltam emiatt is lehet éhes...Ez amúgy normális?

Anita
Nagyon ügyes a kis forgolódó RobikaKép Pocakfájás megszünt? Letelt a 3 hónapKép

Vera
Mi sem sétáltunk már 2 napja. És nem is vagyok kint a babóval minden nap. Nem túl "frisslevegős" körnéyken lakunk, ráadásul tele építkezéssel mindenhol. Nagy a por, a gépzaj stb. Sajnálom kivinni a picurtKép
Viszont hétvégén mindig bepótoljuk, akkor autóval kimegyünk valami jó helyre és sokat kint vagyunk.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én egyelőre még nem merek vezetni ha csak kettesben vagyunk a picivel az autóban. Az anyósülést soha nem tartottam biztonságosnak és egy frászban vagyok hogy mi történhet vele...Ti vezettek?

No mosolygós napot mindenkinek!
Szisz
 


Szia Szisz!

Kettesben a babával énsem merek vezetni. Össz-vissz egyszer vittük magunkkal, párom akkor velem volt. Még nem vezetek túl biztosan, ezért Gábor mellettem ült, Fanni pedig hátul. Egyelőre nem nagyon visszük autóval sehova. Szerencse, hogy a szüleim mellettünk laknak, így oda tudom vinni a picúrt, ha menni kell valahova. Mire majd lehet menni kirándulgatni, addigra összeszedjük magunkat Kép
Anósülésre én sosem fogom tenni, az a legveszélyesebb.

DBarbi
DBarbi
 


Sziasztok!

Szisz!
3 dologKép
Vezetés: Sajna én sehogy sem vezetek, mert egy 3 évvel ezelőtti rossz emlék miatt azóta sem sikerült vezetnemKép Pedig nagyban megkönnyítené az életünket, nem kellene mindig a férjem idejét rabolni. Főleg a vásárlásokkal, mert azt utáljaKép
De így nincs más választásunk. Mi a babát hátra tesszük a vezető mögé, állítólag ez a legbiztonságosabb. Csak épp rövid az öv, tehát két helyen nem tudjuk átfűzni, de ettől még stabilnak tűnik.

Séta: mi is olyan helyen lakunk ahol állandóan építkeznekKép de csak kész lesz már, mert szept.28 volt a határidő...
Mivel én még mindig nem tudom megoldani a sétálást egyedül, így nekünk ma maradt az erkély, teszek is fel egy képet, szerintem nagyon aranyosKép

Kép

Szopi utáni kakiKép nálunk is gyakori, de miért? Van mikor már közben kijön... lehet hogy tényleg ezért esznek sűrűbben? Mert Bence szinte másfél óránként enne. De próbálom húzni az időt egy kis simogatással, általában vissza is alszik. Na nem sokáigKép


Amúgy most volt itt a védőnő, és azt mondta hogy azért 6hetes kortól próbáljuk "nevelni" hogy valami rend is legyen az életünkben, mert így másból sem fogok állni mint szoptatásból és ringatásból. Ami tényleg nem túl kecsegtető, de hát mit csináljak? Sírni nem hagyom, az tuti.
És akkor most legyél okos hogy akkor mi is lenne a jobb...

Üdv: Vera

KépKép Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Vera, az én kisfiam ugyanilyen volt pici korában: hosszas szopizások, cicin alvás, és utána mindenképp valaki ölében szeretett lenni. Nem mondom hogy egyszerű volt, nem volt időm szinte semmi másra, de így utólag azt mondom megéri. Valami hihetetlenül kiegyensúlyozott lett nagyobb korára, önálló, barátkozó, idegenektől nem fél, nagyon aktív és felfedező... még sorolhatnám Kép És én mindezt a sok törődésnek tudom be, na meg annak hogy én sem hagytam soha sírni.
Nekem is mondták hogy elkényeztetem, de nem lett igazuk. Úgyhogy nyugodtan hallgass az ösztöneidre, és úgy tegyél ahogy te a legjobbnak látod Kép

Sziasztok, Diti
 
 


Sziasztok!

Vera: hallgass Ditire! Kép Nekem is ez a tapasztalatom Balunál. 3 hónapig lényegében ölben lakott, mert amint ágyat ért a feneke, üvöltés volt. Most meg órákig eljátszik egyedül, a játszón felém se néz Kép
Egyébként meg egyen a védőnő órára, meg aludjon ő órára, ha szerinte ez a rend!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom néhány dologban az előttem szólokhoz. Martin is elkezdett hétvége óta nézelődni szopi közben, és lerövidítette a szopi időt. Igaz, ő eddig majdnem mindig 1 órákat volt cicin, este meg még többet. Mi kedden voltunk méreckedni, akkor 4900g volt. Ő még mindig nyugis baba, ma már 2x is ébren tettem be az ágyába szopi után, és egy kis nézelődés után egyedül elaludt. Kaki nálunk is legtöbbször szopi közben van, sokáig evés után raktam emiatt tisztába. Most várom, hogy ébredjem, mert 3 órája evett utoljára. Nekem meg elkezdett csöpögni a tejci a cicimből ahogy olvastalak titeket a szoptatásról. Kép Tegnap mi sem voltunk kint, de készültünk, csak nem úgy jött össze. Kép Ha nem is mentek ki, az ablakban is lehet a babákat levegőztetni (felöltözve ablakot jól kitárni, mint az első napokon szoktatáskor).

Dandy
Dandy
 


Sziasztok!

Még a vezetés témához akartam írni, hogy én már többször is vezettem, úgy hogy a csemetéim velem voltak, de anyukám is velünk volt. Igaz itt a forgalom is más, mint Pesten és környékén.Kép

Dandy
Dandy
 


Sziasztok!

Vera
Pelenkázás közben azért vigyorog, mert dumálok hozzá, énekelek neki, mert rájöttünk, hogy azt szereti. Bár azelőtt sem volt gond ilyenkor. Bence nagyon szép!!! Kép

Ma enni is alig akart, inkább vigyorgott és dumálgatott helyette, én meg nem tudom mire vélni a dolgot. Régebben végig szopizott egy órát, este meg másfelet szokott elalváskor. Most rövidebb ideig szopik. Remélem azért jól lakik. Bár akkor biztos sírna, ha nem lenne elég neki, nem?!

Vezetés: én nem merek egyedül elindulni vele, mert félek itt a sok hülyétől. Majd jövő hét hétfőn nem tom mi lesz, mert kénytelen leszek elvinni a dokihoz oltásra, de lehet, megkérem, hogy jöjjön ki és adja be neki itthon.

Kaki téma: nálunk is ált szopi alatt van kaki, de ez most ritkulni kezdett, sokszor csak pisi van 2 szopi alatt.

Kint voltunk mi is ma, igaz csak 40 percet és én is jól beöltöztettem. Kaptunk egy átmeneti overallt, jó meleg. Remélem télre is kapunk majd egyet valakitől. Kép


Na, egyenlőre ennyi.
pussz mindenkinek!
zit
zit
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: