Új privát üzeneted érkezett!

Sly! Itt csak egy reggel volt ugy hó hogy maradt is délelött még. Máskor csak reggelre volt kevés de már délelöttre (10re ) elolvadt:( Farsang nagyon jo volt, de sok gyerek hiányzott:(

Kép

Kép

Karmen
 
 


Kép Kép

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Karmen,
Nagyon csini Orsi ebben a jelmezben. Igazán jól áll neki. :wink:
Itt ma egész nap esik a hó. Mostmár csak odaért hozzátok is! :lol:

Sly,
Hát ez nem túl korrekt, hogy ilyen későn szóltak a bölcsiben a jelmez miatt. Mit csinált az akinek nem volt nagyobb azonos nemű gyereke, az milyen jelmezt varázsolt elő ennyi idő alatt?

Mely,
Nálunk tavaly egész évben egyik betegség jött a másik után a fiúknál. Krizsi hozta haza az oviból és persze elkapta mindenki itthon. Végigpróbáltam a teljes vitamin repertoárt és immunerősítőt amit gyógyszertárban kapni lehetett, de nem sokat ért. Most a Forever Kids vitaminját eszik a srácik és beválni látszik. Legalábbis messze nem hiányoztak annyit az oviból, mint tavaly. Persze lehet, hogy véletlen és nem is a vitamin fajtájától függ, hanem egyszerűen mostanra szoktak hozzá az ovis baciközeghez. Tényleg, nálatok is viszik a gyerekeket betegen oviba vagy ez csak itt divat? Én totál ki vagyok rajta akadva, anno ezt nem engedték.

Ed,
Hogy van Bara? Sok pöttye lett? Jobbulást a két kismanónak!

Ági,
Ugye meggyógyultatok? Mizujs veletek?

Megyek, mert még ezer dolgom van és mindjárt indulhatok a fiúkért az oviba.
Humi
 
 

 
 

sziasztok!

Kincső végre oviban van. Bara csupa pötty lett, de szerintem nem olyan durva, mint Kincsőnél. Ma este megyünk dokihoz.
Teszek fel fotókat.

Kép
Kép
Kép
Kép

Hétvégén jó nagyokat szánkóztunk, szombaton együtt mentünk szánkózni, vasárnap Kincsővel kettesben felmentünk Normafára. Rengetegen voltak, de ahogy lefelé szánkóztunk a hegyről, már jobb volt a helyzet. Haragvölgybe csúsztunk le, onnan mentünk tovább busszal. Nagyon jó volt!

Humi, sajnálom, ami veletek történt.
Igazából én örülök, hogy elkapták a bárányhimlőt, így legalább tuti túlvagyunk rajta. Kincső úgy szétdobta a bacit az oviban, hogy ma alig volt bent néhány gyerek, sokan barival maradtak otthon.

További szép napot!

Edina
Kép
Kép
 
 


Ed! Volt ám pöttyötök!!:( A jelmez nagyon szupi, ilyesmit még nem is láttam, nekem ez jobban tetszik mint amit Orsinak sikerült venni.

Humi! Nem hiszed el, de 20km-re tegnap amikor anyuéktól jöttem haza esett a hó, itthon meg semmi:(

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Karmen, nagyon szép volt Orsi ebben a jelmezben. :wink: Az arcát te festetted ki?

Ed, ajaj, szegény Kincső! Annyira látszik az arcán, hogy megviselte ez a betegség! És mennyi pötty! :shock: Barán is jó sok van, de látszik, hogy őt nem gyűrte le annyira... Jobbulást! Kincső nagyon csini ebben a ruhában. :wink:

Humi, sajnos itt is viszik betegen a gyerekeket, dühöngök is emiatt épp eleget. :x Olyan anyuka is van pl., aki nem dolgozik, és mégis viszi betegen! :shock: Ma szülői értekezlet lesz, biztos megint ez lesz az egyik téma, de már reménykedni sem merek abban, hogy változni fog valami.

Sly, milyen jelmezbe öltöztek a lányok? Tényleg jó későre szóltak, hogy végül mégis lesz farsang!

Pénteken mi is farsangoltunk a suliban, nagyon jól sikerült, nagyon szép jelmezek kerültek terítékre, és a gyerekek élvezték a sok ügyességi versenyt. :D Csak a sok ki-bejárkálással sikerült megfáznom, fáj a fejem, a nyakam, az ízületeim, és főleg esténként ráz a hideg. :( Ma a szülői után húshagyó keddi buli lesz, de nagy kedvem nincs hozzá...

Minden gyengélkedőnek jobbulást!

Mely
KépKép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az érdeklődést.
Megvagyunk egyenlőre nem betegen, de már nem bízok semmiben. Sajnálom, hogy ennyi helyen hordják betegen a gyerekeket, főleg,, hogy lenne más megoldás is. 1-2x mondjuk én is hoztam haza az oviból a Matyikát, 1x a bölcsiből Pankit, de ezek olyan esetek voltak amikor nem volt teljesen tiszta hogy szimulál-e a gyerek (Matyika, mert Panki nem).

Humi!
Nagyon sajnálom, a baba elvesztését! Megértem, hogy nem jelentkeztél! Remélem hamar túl lesztek rajta, és újabb pocaklakó költözik Hozzátok!
Fiúk nagyon vagányak voltak!

Mely!
Remélem nem leszel beteg!!!

Ed!
Hű amindenit! Felülmúltátok Matyika pöttyeit! Szegény gyerekek, nagyon dúrva! Kétség sem fér hozzá hogy van bőven ellenanyagotok mostmár! :)

Karmen!
Orsi is gyönyörű volt!

Klassz dolog ez a farsangolás! Azért mennyi új dolog jött az életünkbe az ovival/bölcsivel! Jobban ünnepeljük az ünnepeket, farsang, húsvét, évszakok stb... :)
Ez olyan izgalmas. :)

Tegnap voltam melóhelyen. Kiszámítottuk a szabim...Március 27.-én kell kezdenem :roll: De én már menni akaroook! Hiányzik a munka...meg nagy bennem a várakozás, tudjátok mint vizsga előtt, mi hogyan lesz, hogyan oldjuk meg az "új" életünket. A várakozás nem jó...
Így felajánlottam a főnöknek, megyek vissza hamarabb és majd a fennmaradó szabit kiveszem később. Örült is meg nem is...mert menni kellene, de éppen parkettázás van az irodában, mindenkinek gond hogy hova üljön, nem hiányzik még 1 ember, meg a későbbi szabi kiadás ugye az gond később is, főleg hogy jön hozzá az évi 37 nap egyébként is...de munka meg lenne. Abban maradtunk hogy hétfőn elmegyek Békéscsabára a régiós értekezletre ott több további időpontot is elmondanak, így majd utána eldöntjük hogyan legyen...

Teszek fel én is 2 képet.

Matyika kalózként:

Kép

Panki meg nem volt jelmezben, de a legszebb szoknyájában kisebb sajátkészítésű kiegészítővel (fejpánt, cipőcskék, karkötő) Bölcsiben kérték ne legyen nagy a felhajtás...

Kép

Ági
Kép

Kép
 
 


Mely! Igen, én festettem ki, szülinapra vettem neki festéket, mert vágyott már rá nagyon. Nem vagyok ügyes, igy ha nincs elöttem kép, de egyszerübben azért megy. Majd keresek igértem neki fotókat, akkor könnyebb lesz ha csak le kell másolni a mintát az arcára.
Neked is jobbulást! Nehogy arcüresg gyull. legyen a végén!

Humi! Nálunk is sokszor ovónéni szól a szülöknek beteg a gyerek, azok meg felháborodnak!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Ági! Nagyon jol sikerült Panka jelmeze is! Na nekem kézügyességem az nincs.
Nekem is kiszámolták, szept.4 kellene kezdeni. (jövö héten megyek be kiiratni a szabimat). De mivel lehet csak szept. kezdhetjük a bölcsit, (kisvárosban csak akkor van felvétel mindig) igy akkor nem tudnám beszoktatni, igy az ideiböl is kérni fogom hogy szept. közepéig maradhassak itthon. Én is mennék elöbb, csak Norbit nem tudom hova tenni, anyu is van dolgozik, apu vigyázni szokott rá, de etetni, pelenkázni nem vállalja mert nem tudja mit, hogyan kellene.
A héten beszélek a bölcsivel is, hátha már nyáron megoldható lenne mégis a felvétel (mindig van aki nyaral ezt mondták)
Neked miért olyan sok az éves szabid? Nem 30 a max. és arra meg rá a +4 gyerek? De még a korod miatt 30 sem lehet, mert nekem sincs annyi, pedig én vagyok a legöregebb itt, szerintem.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

De jok ezek a fotok! :)
Mindegyik jelmez magaert beszel. Nagyon tetszenek!

Agi,
en sem ertem, hogy van neked ennyi eves szabid? Nekem ha jol emlekszem, mindennel egyutt 27 nap az ossz szabim 1 evben. :(
Panki fejdiszet mivel es hogyan csinaltad? Jol sikerult! :)

Mely,
jobbulast, hatha meguszod ennyivel a begegseget! Rinni vegul Bibi tavalyi katica jelmezebe oltozott (meg jo, hogy van nagyobb tesoja). Bibi tundernek es sasnak oltozott.

Ed,
hat nem keves pottyotok volt! :( Sikerult valahogy megakadalyozni, hogy ne kaparjak el?

Karmen,
szerintem az arcfestes is jol sikerult, en sem csinaltam volna jobban, ugyhogy ne szerenykedj! :) Teny, hogy mintarol sokkal konnyebb. Hat ebbe is lassacskan belejovunk. :)


Csajok! Felvetodott bennem 1 kerdes:
Humi rossz tapasztalata miatt, no meg sajat rossz tapasztalatom miatt is (nekem is voltak kellemetlensegek belole) szeretnem megkerdezni, hogy van-e kedvetek esetleg ahhoz, hogy ujra zart topik legyunk. Ugy veszem eszre, hogy akik miatt tulajdonkeppen leginkabb visszajottunk a babanetre (pl: Magdi, Moncsi), ok igyse-ugyse jonnek kozenk. :( Nagyon sajanlom, hogy nem irnak, en kivancsi lennek rajuk, mi van veluk, hogyan telnek a napjaik, jo/rossz tapasztalatok, stb., de sajnos nem osztjak meg velunk. Ujak sem jottek kozenk, hiszen azert mar 2 honapja itt vagyunk.
Mi a velemenyetek errol?

Sly

Kép
Kép


Sly!
Zárt topik: nekem mind1 ahogy gondoljátok! Követlek benneteket!
:D
Panki fejdísz: sima hajráfra tekertem dekorboltban vásárolt ilyen drótos csillógós...na jó kérdés mi a neve...:) Szóval hosszú drót bevonva szörös csillógó akármivel:) Azt tekertem rá.

Szabi: köztisztviselő vagyok, nekünk alapból 25 nap jár, erre jön a beosztáshoz 7 nap, na meg a gyerekek után is én kapom a 4 napot, (most számolok, iagazatok van!!! ez csak 36 :)) meg azért én sem vagyok mai csirke ebből a szempontból. (32-t töltöm, és 17 éves korom óta dolgozom folyamatosan) Nem Humi a fönök az évek számával kapcsolatban? :oops: :wink: (nincs harag ugye Humi?)

Ági
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Ed,
Tényleg jó sok pöttyötök volt, de a védettség már legalább tuti megvan náluk. Lázasak is voltak a gyerekek? Ti voltatok már bárányhimlősek? Csak azért kérdezem, mert nálunk a családban van ahol a gyerekektől elkapta az Apuka aki igazából nem is gondolt rá, hogy ő is beteg lehet és nála sokkal durvábban jött elő, mint a gyerekeknél?
Aranyos Kincső a jelmezben. :wink:

Ági,
Matyika is nagyon menő kis kalóz és Pannika is aranyos a csini öltözékben! Nálunk a rendőr és a kalóz jelmez között ment a vacilálás, végül az győzött amelyiket először meg tudtam venni. A márc. 27 nagyon itt van már egy bő hónap csak. Használd ki ha nem kezdhetsz előbb! :wink: Panki megszokta már teljesen a bölcsit?

Karmen,
Nem semmi, hogy minket betemet a hó (tegnap reggel óta kisebb megszakításokkal folyamatosan esik), titeket meg így elkerül.

Mely,
Nem csodálom, hogy nincs kedved a ma esti programhoz. Gyógyulj meg minél előbb! Edina élvezi a havat? Nálatok nagy hó van?

Sly,
A zárt topik kérdésre tudod az álláspontom. :wink:

Humi
 
 


Ági, dehogy van harag. :) Így igaz, szerintem is én vagyok a legidősebb a topikban, nem Karmen.
 
 


Humi! Én már 39 (mingyá :lol: ). Hü, ott ennyire esik? Azt hittem kevés havazás volt nálatok. Hiradot megint nem értem rá megnézni :o

Sly! Zárt topic, én irtam annak idején is jobban tetszett, csak az izgi volt nagyon szar, akár képet feltenni akár irni már a végén. Van másik oldal, jobb, ahol lehetne létrehozni?

Ági! Ja, hogy nektek alapból több a szabi, ezt nem tudtam. Pedagógust igen, de ezt nem.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Szabi: nekem 50 napom van. :wink:

Zárt topik: nekem jó, csak tudjam, hova írjak.

Humi, igen voltunk. Pety is emlékszik rá, amikor csupa pötty volt. Az egyik haverunk nemrég kapta el, kinlódott is rendesen.

Jelmez: kedves vidéki szomszédasszonyunk a pápai piacon találta ezt a ruhát, a nyuszifüleket szilveszterre vettem, a pöttyöket a természet adta. :twisted:
Baráéknál holnap lesz farsang, erről lemarad. helyette megyünk szánkózni.

Megyek, Kincső nyekereg.

Edina
Kép
Kép
 
 


Ed! De jo hogy legalább szánkozni tudtok! Mondtam én hogy itt már ne várjuk a havat, igazam lett :( De tavaly is csak 1x tudtunk egy keveset szánkozni, felénk ujabban ennyi a tél. Persze én nem is kivánnám mert nem szeretek havon vezetni, de Orsi meg nagyon várta, miatta szerettem volna több havat.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen, gyönyörűen süt a nap, emiatt minden olvad. Ma délelőtt motort vittünk le, Barának nem volt kedve szánkózni. Ő nem annyira szereti a telet, a havat, mint a Kincső. Egyébként én is szeretem a telet, bánom is egy kicsit, hogy nincs -10°.
Bara szépen javulgat, rengeteget eszik, aludni alig akar. Túl vagyunk a nehezén, megnyugodtam.

Edina
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Karmen,
nalunk is mostanaban eleg sok ho esett. Zsoltinak mar elege van a holapatolasbol. Reggel is es este is tutira kellett lapatolni, hogy kitudjuk menni autoval, no meg haza is tudjunk menni. Meg igy sem volt egyszeru kijutnunk (hegyen lakunk). Legalabb a gyerekek tudnak nagyokat jatszani a hoban. Fetrengenek, gurulnak, csuszkalnak, szankoznak, stb.
Mi egyebkent januarban (amig egy szem ho sem volt nalunk, s azt hittem, nem is lesz mar) hetvegenkent 1-1 napot arra szantunk, hogy felpakoltuk a csaladot es elmentunk oda, ahol volt megfelelo homennyiseg a szankozashoz. Megerte! Neketek van esetleg ilyen lehetosegetek nem felnapokat utazva arra, hogy autoval elmenjetek szankozni? Meg a 2-3 oras utazas is belefer szerintem, hiszen valoszinuleg az iden mar nem lesz tobb ilyen alkalom.

Agi,
azta mindenit!!!!!!!!! Nem tudtam, hogy nektek is ennyi szabi jar. En is csak a tanarokrol tudtam, hogy sok szabijuk van. Nekem sajnos, egy tizessel kevesebb jar. :(

Epp a minap bosszankodtam, hogy ha bezar nyaron a bolcsi/ovi, azt 6 hetre teszi. 1 evben nincs osszesen ennyi szabim, nagyszulokre nem szamithatok. Fogalmam sincs mit fogok tenni. :( :( :( Jonnek a gyerekek velem be dolgozni. Nem tudom. :(

Akkor vissza az izgire?

Mennem kell, melo van.
Sly

Kép
Kép


Sziasztok!

Zárt topik: mit szóltok az Anyatanyához? Elküldtem egy pár meghívót azoknak, akik mostanában gyakrabban bejelentkeztek itt a Babaneten ( Karmen, Sly, Ed, Edina, Ági, Humi, Magdi), és mindannyiatoknak adminisztrátori joga is van, így a többieknek is küldhetünk meghívót.

Babatavasz-2oo4. a topik neve.

Nem vagyok biztos benne, hogy jól küldtem el a meghívókat, de kesőbb újrapróbálom, miután elhoztam Edinát az oviból. Jelezzetek, ha megis megkaptátok. :P :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára *mely* 2009.02.25 18:51-kor.

Mely
KépKép
 
 


Hó: mi pont a hó miatt nem péntek este megyünk haza. Ugyanis éjjel kellene havat lapátolni. Múltkor eljátszottuk, öröm volt éjfélkor a fáskamráig eljutni a legnagyobb hóban, kiásni az ajtót, hogy bejussunk fáért. Az autónak is úgy kellett helyet lapátolni, hogy be tudjon állni legalább a kapu elé. Mondjuk ha mindenhol járhatóvá tettük az utat, akkor már nincs gond. Az ott élők nem panaszkodnak, megoldják, nem nehezebb az élet. Vagyis egy picit, mert talicska helyett szánkóval hordják a trágyát a dombra. :twisted: Amúgy én nagyon élveztem a hólapátolást, jólesett egy kis mozgás. Fát is szeretek vágni... még... honvágyam is lett, de nagyon.

Sly, dolgozol? Milyen?

Edina
Kép
Kép
 
 


Mely, már regisztráltam. köszi. keresem a topikot...

Edina
Kép
Kép
 
 


Sly! Azta, akkor tényleg jol esett Nálatok ha lapátolni is kellett! Elutazás a környékben nincs hova, legalábbis nem tudtam róla esett volna hó valahol. Emlitettem anyuéknál esett este de ott sem maradt meg. Messzebbre utazni meg nem tudtunk volna, ez a jan. febr. mindig a legnehezebb, ugye a hitel most nekünk is emelkedett havi szinten a törlesztés, aztán ilyenkor nagy a gázszámla (nyáron 2e ft, most a kandallo fütés mellett is 36e) igy örülünk ha a számlákra valahogyan össze tudtuk szedni és befizetni. Ezért is várom már hogy elkezdödjön a szabim, akkor joval több jut majd, ilyenkor télen nagyon nehezen tudunk megélni, elutazni szánkozásra még az üzemanyag is sokat számit nekünk. :(

Mely! Köszi, én regisztráltam már! Kiváncsi vagyok hányan jönnénk össze ott, remélem sokan!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Karmen, látom, te már tag vagy. :wink: :lol: Remélem, sikerül a többieknek is.

Ed, megkaptad a topikot? Egy kis segítség esetleg:

www.anyatanya.hu

Közösség- Csapatok-Keresés a csapatok között

Itt ha beírod a mezőbe a csapat nevét ( Babatavasz-2004. ), katt a keresésre, és kiadja a topikot.

Remélem, mindenkinek sikerül csatlakozni. A kérdés az, hogy még kiknek küldjünk meghívót? Karmen, neked megvan még az e-mailes lista? Segítenél a meghívók elküldésében?

Kicsit engem is zavar a nyílt topik-tudat... :P És tényleg nem lettünk többen azóta... :? Pár dolgot én sem írnék le szívesen úgy, hogy bárki elolvashatja...

Mely
KépKép
 
 


Mely! Igen, gondoltam rá én is, legfeljebb lesz aki 2x kap meghivót, csak most már késö van, holnap meg nincs netem, amugy is elutazok, péntek este érek haza, szoval csak hétvégén tudom igérni.

Én sem szeretek ide leirni sokmindent, na.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Ági,
Matyinak boldog szülinapot kívánunk!

Ne tudd meg, Kincső milyen boldogan ment ma oviba :lol: . Délelőtt színház lesz, du néptánc, ebéd után meg felköszöntik a gyerekek. Vittünk tortát, én sütöttem, Kincső szerint nagyon szép lett.
Estére is kell sütnöm, mert itthon is ma ünnepelünk.

És folyamatosan jönnek elő az 5 évvel ezelőtti események. :wink:

további szép napot!

Edina
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Regigsztraltam anyatanyan. Meg is talaltam a topikot, de nem tudok olvasni semmit sem benne. ...lehet meg nem is irt oda senki sem? Mindenesetre kuldtem egy jelentkezest, hatha igy sikerul.

Kincsinek is es Metyinak sok boldogsagot kivanunk!!!!!!

Mennem kell!
Sly

Kép
Kép


Sziasztok!

Ed, Ági, Kincsőnek és Matyikának nagyon boldog 5. szülinapot kívánunk!



Az Anyatanyán mindenki írhat már hozzászólást, aki regisztrált. Még nagyon nincs mihez hozzászólni, mert nem írt senki :mrgreen: , én is csak egy képpel meg az aláírás csatolásával próbálkoztam. De egyébként nagyjából minden ugyanúgy működik, mint máshol.

Mely
KépKép
 
 


Ja, és:

Ed, Edina, nagyon boldog névnapot! :D

Mely
KépKép
 
 


Kincsönek, Matyikának nagyon boldog szülinapot kivánunk!

Edina, Ed! Nektek meg boldog névnapot!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Zsanett <Trevi> vagyok.
Gondolkoztam, hogy merjem-e megkérdezni, az új helyre is veletek tarthatok-e. Megpróbálom. :)
Szóval (ha valaki még erre jár és elolvassa) megköszönöm, ha írna nekem erről. Teljesen megértem, ha nem!
köszönöm :)
 
 


Zsanett! Privit irtam Neked

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Remélem, hogy még olvas Valaki!!!!

Sly,

jogos a kritika, tényleg ritkán jövök. Randa vagyok. Pedig tényleg érdekel, hogy kivel mi történt és én is szivesen megosztom veletek. A gondom azzal van, hogy mindig másba fogok bele, annyi minden elmaradt az elmúlt időben, hogy megpróbálom bepótolni. Este meg már csak a család van, olyan furcsa, hogy milyen keveset vagyok a gyerekekkel. Meg sokat mászkálok, munkahely, vásárlás... Na ez volt a kifogás része, megpróbálom összekapni magam. Megzek az anyatanyára. Pusz.
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


sziasztok anyukák és leendő anyukák!

Szeretnélek meginvitálni Titeket egy ingyenesen működő csoportba, ahol gyermekeink kinőtt ruháit, játékait, tárgyait, stb lehet árulni-megvenni. Csatlakozzatok hozzánk akár eladóként, akár vevőként.

http://www.facebook.com/groups/330548417034089/

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron