Új privát üzeneted érkezett!

Tobbiek?


Sziasztok!

1 kerdes: Ti adtok a gyerekeknek olyan tukortojast aminek a sargaja meg folyos?

Sly


Sly! Promoció volt a neve, később átment a K&H-ba
én adok olyan tojást, de Norbinak még nem, csak Orsinak. Amugy mindig megmosom a tojást mielőtt felütöm, külön szivaccsal amit csak erre használok. Családban nálunk még senki sem volt beteg tojástól

Kép

Kép

Karmen
 
 

 
 

Ja a munka. Nem részletezték, ahogy még azt sem tudom tényleg kapok-e emelést.
Viszont szerintük nem igaz az, hogy ugyanabba a munkakörbe kell visszavenni, hanem azonos munkakörbe. Tehát a kolleganömnél jogos volt amikor vissza akart menni informatikus munkakörbe hogy az lett volna, de nem a régi helyén az informatikán, hanem másik osztálynak átadva (MEO) amit nem vállalt el. Én ugy tudom nem lehetett volna igy, de szerintük meg igen. Hát lehet ennek tényleg ök utánanéztek és igazuk van. De én az osztályra fogok visszakerülni ez biztos. Meg hogy a szabit kitölthetem, hogy utána milyen feladat lesz, majd meglátjuk

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, csak kissé elhavazódtam.
Hétvégénk nagyon hamar elillant. Szombaton vásárolni voltunk több helyen, egész napunk ráment. Vasárnap pedig elmentünk szánkózni Szilvásváradra. Nagyon jó volt, fiúk nagyon élvezték.
Jól kifáradtak, és mi is. Kár, hogy ilyen messze van.

Sly,
Nekem van magánnyugdíjpénztáram, de nem az önkéntes.

Tojás: Nekem nem eszik meg sehogy, meg sem kostolják. Márk azért nem, mert Bálint nem eszi, Bálintnak meg nem izlett.

Karmen,
Gratulálok a munkához!

Gabi,
Biztos jó lehet, hogy most ott laknak a tesódék is. Jó ha együtt van a család :)

Mely,
Hogy vagytok? Hogy bírjátok a nagy hideget?

Mennem kell, kis csatatér lett a nappaliban pillanatok alatt :?

Szép estét,
Edina

 


Sziasztok!

Jövök egy kicsit én is távirati stílusban :oops:

Magdi, végre, jó újra hallani rólatok! Milyen volt megszokni újra a munkába járást? Gondolom, kicsit fáradtabb vagy...

Karmen, gondolom, jó érzés lehet, hogy be vagy biztosítva a munkahelyeden legalábbis addig, míg kapod a GYES-t. Nálunk nincs GYES, 2 év után az állam nem fizet semmit, így nekem muszáj volt visszamennem. :(

Sly, szerencsére nálunk van gáz, a lakosságot nem érinti annyira ez a lehetetlen helyzet, mint az ipart. Nagyon ügyi Rini is a korcsolyával! Én nem adok folyós tojássárgát Edinának, mert nem szereti, amúgy én sem rajongok érte.

Edina, igazán szép volt a fiúktól, hogy pár perc erejéig hagytak írogatni. :D Eddig Márk is nagyfiú már. Amúgy jól eljátszanak együtt? A hideget már nem igazán bírjuk, ilyen tartós fagy régóta nem volt, már 3 hete mín. 2o-25 fok hideg van! :shock: :shock: :shock: A gázszámlánkat biztos szépen felnyomja a csillagos egekig. :(

A változatosság kedvéért ma 2 fok melegben kezdtük a hetet a gyerekekkel. Állati hideg volt az osztályban, sajnos nincs központi fűtés, csempekályhákkal kínlódunk, és mivel hétvégén nem tüzelnek, főleg hét elején iszonyú hideg van. :x Amúgy a többi napokon is akkor kezd barátságosabb lenni a hőmérséklet, amikor már vége a tanításnak. :x :shock:

Na, nem rinyálok tovább, de titkon reménykedem, hogy lassan de biztosan közeledik a tavasz. :lol:

További szép estét:

Mely
KépKép
 
 


Sziasztok!

Koszonom az infokat!

Edina,
ismeros, hogy ha az egyik nem eszi meg, akkor a masik sem. :(

Sly


Mely! A GYES igazából szerintem a legtöbb embernek nem elég, mennie kell mellette dolgozni. De én is örülök neki, hogyha nem is maradok otthon akkor is kapni fogom melo mellett, azért nagyon sokat számit az a 28e ft is. (talán ennyi).
Jaj szegény gyerekek hogy egész nap abban a hidegben ülnek!!:( Ilyenkor nincs olajkályha?

Edina! Nem is tudtam hogy Mo esett mostanában hó. Orsi már nagyon várja, idén még nem volt csak egy-kép pihe szállingozott. Én annyira nem várom, de a gyerekek miatt jo lenne egyszer szánkozni.

Gabi! Biztosan jo lehet hogy tényleg igy együtt tudtok lakni! Érdekes hogy mind oda költöztetek! :)

Ja és a Brendon. Ma mentem, névre szoloan várt egy ülés, mondom ezen is repedés van? Nézik, hát nem tudták ök sem eldönteni, hoznak másikat az is, ugyanott. Akkor már gyanus volt mindenkinek mégsem lehet az, jön a 3. ülés az is olyan. Végül elhoztam, mert ezek után tényleg csak öntés lehetett, de mondom nem volt egyértelmü tényleg!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

:)

Sly


sziasztok!

Megvagyunk, jól vagyunk, sokat dolgozunk.
Ma derült ki, hogy megyünk a bányába, ráadásul holnap hajnalban disznót vágunk. Jujj, első ilyen akciónk. :wink:
A suliban félév vége van, osztályzás, javítás... :)

Nincs időnk unatkozni. szerencsére.

Jó hétvégét mindenkinek!

Edina
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon van időm írni, de olvasok.

Sly!
Tojás: Matyika nem eszi meg, nem szereti. Pankika mindenevő, ő kap lágyabb tojást is.

Karmen!
Milyen gyerekülést vettetek? Én is most vettem a Pankinak Graco ülésmagasítót. NAgyon klassz. Matyinak is uo van.

Ed!
Pocavágás! Biztosan ügyesek lesztek! Majd mesélj hogy ment. Mi is éppen hurka kolbit sütöttünk, sajátot.

Mely!
Ez nagyon dúrva hogy ilyen hidegben ücsörögtök az osztályban!!! Így nem is lehet figyelni. Lefagy a kezük a gyerkőcöknek. Minden évben ez van? Nincs valaki, gondnok pl aki hajnalban begyújtana a kályhákba?



Matyikát a héten 2x hazaküldték oviból, fájt a hasa. Kedden hazahoztam hányt 1, majd jól volt teljesen szerdán itthon maradt, kutya baja volt. MAjd csüt vittem oviba, gondoltam csak elcsapta a gyomrát, de csüt, megint fáj, meg megint hányt 1-t, így hazahoztam. Doki szerint vírus. Eléggé gyengusz. Asszem a hét elején itthon tartom.

Pankival is küzdök. Kakibaja van. Szorulásos nagyon. Mint a kecske bogyózik. Múlthéten volt egy 4 napos szünet is... :shock: Kap enyhe hashajtót, pár napja, hogy ne alakuljon ki a feszültség benne a kakilás miatt. Meg ugye gyümölcs, korpa, joghurt stb...Hátha helyreáll. Bölcsiben az a vélemény hogy azért lett most ilyen mert kezd szobatiszta lenni, tudja már tartani, de elengedni már nehezebb. :(

Ági
Kép

Kép
 
 


Ági! Orsinak vettünk dec. elején Graco ülésmagasitót. De csak arra hogy az oviig apa reggel elvigye, 2 sarokra. Amugy utazni nem, ugyanis 135cm alatt gyermekülés kell, ülésmagasitó csak afelett lehet. Vagyis nem is fogadják el de szerintem sem elég biztonságos, egy magasitó nem véd ugy mint egy ülés. Ezért most ezt kapta,
http://www.brendon.hu/campaign/viewer.a ... tid=218285
Jaj ez a széklet nehéz lehet, ha már tudja fáj neki ha jönni fog akkor pláne lehet visszatartja :( Én Orsinak olyankor mindig mondtam miközben sirt hogy muszáj, mert bent ugysem tud maradni és csak jobban fog fájni hasa is meg a kakilás is.
Ugye a jegyet végül nem küldted? Mert mondtam ráér, de nem
válaszoltál rá.
Anyunak, tesomnak Graco 15-36 ülésre van, nekem az nem tetszik, elég kemény és Orsié amit vettem meg dönthető is a támlája (van lábtartó is:)) ha mégis elalszik akkor jobban védi a fejét nem billeg ugy ha megdöntöm. Amugy ez a 2007-es német teszten nagyon jó minősitést is kapott. Graco olcsobb lett volna, de mivel eladom azt amiben Norbi eddig ült, közeli árat kérek érte igy meg tudtuk venni. Hétfön megnézik, 90% kérik is a régit:)

Enyémet megint taknyosak, Norbinak 1 hét sem volt. Hát hogy van-e köze hozzá hogy ahogy gyógyul viszem játszóbölcsibe nem tudom :o

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Latom, paran ismet betegeskednek. :( Jobbulast nekik!!!!!!!!!

Karmen,
jol nez ki a gyerekulesetek, amit vettetek. Nem ismerem ezt a fajtat, de ha a teszteken jol szerepelt, akkor tuti jo. Megtudnad mutatni, milyen az a labtarto, ami hozza jar? Hogy kell azt elkepzelni? Rini uleset is le kell szerintem meg az iden - ugy oszre saccolom, elobb biztosan nem- cserelni. Kb. 15 kg es a mostanija 18 kg-ig ajanlott. Szoval nekunk is nemsoka tema lesz, milyet valasszunk. Ismet lesz tobb 10e Ft-os kiadas tutira. No, de ez van! Fo a biztonsag!

Sly


Sly! A lábtartró igazából egy müa. rúd, ami két oldalt szijjal lóg le az ülés aljáról. Igy amikor nincs rá szükség, fel lehet tekerni és az ülés alá egy kis helyre bepattintani
Amugy az ülés szélessége nem állitható, de kicsit enged, rugalmas, igy kényelmes nagykabátban is

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen!

Klassz az ülésetek!
Pankinak sem sima ülésmagasítót vettünk, (az azért tényleg dúrva lenne) hanem gyerekülésként árulják, háttámlával fejtámasszal meg minden. Szóval szerintem jó neki. Ok nem olyan profi mint a Tiétek, de mivel már a MAtyikáét használjuk egy ideje, és rendesen tartja a fejét, testét, még akkoris ha elalszik így nem gondolkoztunk rajta milyet vegyünk Pankinak. Meg azért a graco nem rossz márka. Szerintem.

A jegyet nem küldtem el, majd megvárom, hogy Apa is elmenjen vért adni. :)

MAtyika ma sem ovizik, mert a hasa ugyan rendben van, de taknyol...
TAlán szerdától.

Üdv mindenkinek!

Ági
Kép

Kép
 
 


Ági! Akkor olyan ülésetek van biztosan mint irtam anyunak, tesomnak. Azt hittem csak magasitót vettél neki:) Én ezért ezt vettem mert a régi ülését meg eladom, igy nem sokban lesz az új
Jegy ráér, köszi:)
Takony nálunk is ömlik. De legalább jön kifele. :lol:

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Ed, Barának nagyon boldog 3. szülinapot!!!!! Hogy sikerült a disznóvágás?

Karmen, gyógyulást! Mi is szortyogtunk volna szívesen, de a tüsszögésnél megálltunk. :lol: Edina is szortyogott hétvégén, ma nem is vittük oviba, de nem volt semmi gond, hátha megússzuk. :? Az ülésért jó sokat kellett sétálni, de legalább megvan.

Ági, szegény Panki! Ez most alakult ki neki, vagy már régebbi keletű a dolog? Matyikának gyógyulást!

Sly, Rini is már 15 kiló? :shock: A múltkor írtad, hogy már milyen jól lehet a lányokkal társasozni, nálunk is nagyon bejön! A dominó és a Fekte Péter a kedvenc, ez utóbbin mindhárman jó nagyokat röhögünk esténként, hogy ki húzza ki a Péterkét. :lol: És hihetelen, milyen jól megjegyezte a számokat! Újabban készülünk kipróbálni a römit is. :wink:

Időjárás-jelentés: :lol: Kicsit enyhébb az idő, az osztályban is tűrhetőbb a hőmérséklet, amúgy állítólag fél 6-kor be van gyújtva... :? De meleg az mégsincs.

Mennem kell nyelvtan felmérőt gyártani holnapra.

Puszi:

Mely
KépKép
 
 


Sziasztok!

Mely, köszi! :lol:
Felmérő? az jó... Én a héten mindenkivel iratok egy rövid röpdolgozatot, sőt a jövő héten is azzal kezdünk. szerencsére most minden évfolyamon ugyanazt tanítom (fájlok neve, kiterjesztése, keresés, másolás...), így ugyanaz a dolgozat és órai feladat lesz, nem kell sokat vacakolnom.

Lassan nekünk is új gyerekülést kell vennünk, kezdni mindkét gyerek kinőni a mostanit. Gracot néztem ki, sajna drágábbra nem telik. A régit nem adjuk el, mert én még mindig nem mondtam le a 3. gyerekről.

A disznóvágás jól sikerült, csak nem volt bébiszitter, így a gyerekek nehezen bírták a gyűrődést és azt, hogy nem foglalkoztam velük.
A füstölőben lógnak a kolbászok, szalonna, sonka, csülők a sósban vár a füstölésre, husi, hurka az erkélyen, helyet kéne gyártanom a fagyasztóba.

Kincső is nagyon szeret társasozni, az egyszerűbb társasokat Bara is kezdi megérteni.

Mennem kell...

Edina
Kép
Kép
 
 


Ed! boldog szülinapot Barának!! Hü a kolbász biztosan finom lesz :lol: :lol:

Orsi kedvencei a puzzle, társasok és a kártyajátékok. Ezekkel van egyedül játszik (társassal is:)) van velünk. Én már ezt szoktam ajándékba is kérni, nem babákat, állatokat stb.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Ed,
Baranak boldog szulinapot kivanunk mi is!!!!!!

Sly


Hova tuntek a tickereim????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hol kell beallitani, hogy mutassa oket? Nem talalom! ...valoszinuleg a szememet szurja ki.

Sly


Sly, a felső menüsorban a Segédletekben katt a Profilra.

Mely
KépKép
 
 


Sziasztok!

Mely,
koszonom, ezt kerestem! :) ...csak az uzenetem utani profilra kattintva nem ez jott be.
Amint lesz egy kis idom, elkeszitem. ...maris mennem kell kelteni a csajokat.

Sly


A helyi tv ma ripotot csinált a játszótérrel kapcsolatban és az óvoda vezetője nagyon szépen megkért pár napja vállaljam el:) Merthogy tudta nagyon nehezményezem hogy ez nagy nulla ami van :o . A végén a riporter csaj kérdezte hogy elárulnám-e mi a foglalkozásam. Amikor mondtam meglepődött, azt mondta hogy biztos volt benne hogy valami PR-s vagyok :lol: :lol: Mondtam na csak ugy legyen hogy segit a riport legyen játszóterünk.

Delikát zacsit még mindig gyűjtök :lol: :D

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Moncsi vagyok. Ed, kösz a mailt, látom, kezd "dübörögni" újra az élet itt a babaneten. Olyan jó olvasni rólatok, látni mekkorák lettek a gyerkőcök.

Ed,
én imádtam kicsikoromban a disznóvágást, minden télen volt a nagyszüleimnél és a ker.szüleimnél is. Olyan jó össznépi buli volt mindig, jó hangulattal, szuper kajálásokkal. Sajna ennek vége, de az emlék nagyon szép. Remélem majd Bara és Kincső is így fognak emlékezni rá. Azért ügyesek vagytok.

Mely,
Brr, nagyon durván hangzik ez a néhány fok. Ebben üldögélni egész nap! Hát nem lesztek puhányak! De olyan jó, hogy nálatok van/volt nagy hó! Itt csak épp annyi esett, hogy négy ványadtka hóembert tudtunk építeni. Most meg esik és sötét van.

Ági,
Hogy vannak a gyerkőcök? Nálunk is kezdődő-félben van valami hasmenéses-hányásos vírus megint. Tavaly is volt, mind a négyen fetrengtünk. Legjobban persze én. Hát azt az ellenségemnek sem kívánom.

Ülésmagasító: mi is most vettünk Emesnek, mert a feje már a támla fölé ért. Mi Concord-ot vettünk, én egyenlőre meg vagyok vele elégedve. Kényelmes, puha, elég széles és a fej-meg a válltámlája is jó.

Karmen,
Honnan lehet tudni, hogy 135 cm-ig ülés kell? Mondjuk a magasító nem védi a fejét, vállát és ha elalszik, akkor a feje is lebukik.

Munka: én is beállok a sorba, április végén megyek dolgozni. Most a szabadságomat töltöm.

Rólunk: már Emese is jár oviba, jobban veszi az akadályt, mint Levi. Tegnap megyek értük, Emesét nem látom a teremben. Azt mondja az óvó néni, hogy elment különtornára. Be sincs íratva. Számára tök idegen gyerekek közé, másik óvó nénivel bement a tornaterembe!!!! Beíratta magát tornára így két hét ovi után. Azt hittem nem hallok jól! Levi még mindig sírdogál reggelente. Mondjuk októbertől januárig kb 2 és fél hetet voltunk oviban, szóval totál elszokott tőle. Mindig össze szedett valamit, persze csak épp annyira, hogy ne menjen oviba. De szerintem az orr mandulájával gond lesz. Hát nehéz az elszakadás és amikor megyek értük kell egy fél óra, hogy ne legyenek rám mérgesek, hogy ők az oviban, én meg máshol. Én meg most kicsit megpróbálom utolérni magam. Minden elmaradt munkát meg kell csinálnom és végre egy kicsit pihizni is fogok. És tornázni is elmegyek. Ezek a tervek, de aztán egy betegség és huss, mint a kártyavár dől össze minden.

Kicsit hosszúra sikeredett az irományom, bocs érte. Szép napot mindenkinek!

Moncsi
 
 


Moncsi! Azt olvastam több helyen, hogy az ülésmagasitó nem gyermekbiztonsági rendszer. Csak gyermek előrebukás gátló szerkezet, emiatt 135cm alatt ezt nem fogadják el. Mondjuk érdekes ez a kresz alkalmazása. Tesomnak van 3 gyerek+anyós, igy ha mennek valahova ugye 7 személyes kocsi kellett, hogy elférjenek, na itt merült fel hogy esetleg a 7éves ülhetne elől. Rendör ismerös javasolta hogy ott jobban elférne a gyermekülés. Én utána néztem több helyen kresz szerint elől csak a 3 év alatti gyermek utazhat és csakis akkor ha menetiránynak háttal beköthetö az ülése (és légzsák kikapcsolva van). Vagyis a rendőr rosszul mondta, pedig közlekedési rendőr és ez most volt nemrég. Ugyanis utána hivatalos állásfoglalást kértem ezügyben mert tényleg látok én is elől utazni gyermeket ülésben v. magasitóval, szoval nem lehetne. Igy lehet hogy a magasitót is van aki elfogadná ha ellenörzik a kocsit, de szerintem is mivel a gyereket nem védi igazán, igy jobb ha senki nem kockáztat, többet ér a biztonság, én akkor is ülésbe tenném ha nem lenne kötelezö!
Neked milyen melod lesz?

Kép

Kép

Karmen
 
 


sziasztok!

Moncsi, de jó, hogy megtaláltál minket, már vártalak. :)

Köszönjük a köszöntéseket! Fura, hogy már 3 éves, olyan, mintha most született volna.
Néhány szülinapi fotó:
Kép
Kép
Kép

Kedden viszem a gyerekeket allergiavizsgálatra a visszatérő krupp miatt. Reménykedem, hogy semmit sem találnak.
Amúgy most is köhög mindkettő, nekünk fáj a torkunk. :?
Suli után be is ugrottam a bölcsibe, hogy mi van vele, mert tegnap alvás alatt rettenetesen köhögött. Ma semmi nem volt, nyugodtan aludt, így hazajöttem ebédelni. Ilyenkor olyan nagy csend van a bölcsiben. Fura.

További szép napot mindenkinek!
Ismeri valaki ezt a társast?
http://toystore.hu/shop/product_info.ph ... b59a33&m=m

Barának ezt vettük meg, tetszik a gyerekeknek:
http://toystore.hu/shop/product_info.ph ... b59a33&m=m

Edina
Kép
Kép
 
 


ED!

Utólag is Boldog Szülinapot Barának!!!!

Milyen jók a képek megint!

Mindig ilyen jó testvérek, mint amilyennek a képen látszanak?
Enyimek van hogy 1 percre sem lehet egyedül hagyni, van hogy egész nap eljátszanak együtt. Szerencsére az utóbbi a sűrűbb már. Igazából a Matyin múlik minden, ha lemegy a Panki szintjére akkor minden klassz, és egymáson lógnak, ellenkező esetben... :shock: :D
Allergia vizsgálat...van egy ismerős pár akiknek a 10 hós babáját kell vinni. Elég komolyan asztmás a pici...remélem rendbejön.

Az ajándékok:
Nekünk az amit küldtél Micimackósban van. Matyika nagyon szereti. Elég sok a lehetőség benne. Imádja mikor megszólal a toll, amikor játszik vele, folyton pittyegteti. Mondjuk a helyes válaszokat is rögtön megtalálja. :) Eleinte azthitte elromlott. :wink:

Moncsi!
Üdv újra itt!
Én is a szabimat töltöm, de azért küldik már emailben a munkákat. :) Meg a hétvégét is tanfolyamon töltöm majd.
Képet tegyél majd fel! Megsem ismernénk!
Köszi kérdésed, jobban vannak a gyerekek. :)


Timiékről nem tudunk semmit??? Humi?

Picit magunkról:
Pankikának adtunk hashajtót a 3. nem kakilós napon. Guttalax cseppet. Hajnalra volt is termés rendesen. MAjd ment bölcsibe ahonnan úgy engedtél haza hogy CSAK igazolással vihetem másnap mert hasmenése van!!!! :shock: De mondom hashajtót kapott...nem érdekli őket...felhívtam dokit, mondta semmi gond adja az igazolást vigyem csak másnap, mert nem beteg a gyerek.
Na ez a nagy hasmenés állt 2 db hígabb székletből... én meg úgy örültem neki hogy végre vmi. Jól meglepődtek másnap! Természetesen ha a leghalványabb gyanu is felmerül hogy beteg a Panki akkor NEM viszem, de itt annyira egyértelműen egészséges volt! Ki volt virulva szegénykém, hogy megkönnyebbült. Boldog volt, evett 1000-l, nem bágyadt nem hányt, nem lázas. Na mind1, csak megint bebizonyosodott, hogy szórják haza a gyerekeket... :roll:

Matyika a héten itthon van még, mert ugye a múlthéten a hasa, de hétfő óta hurutosan köhög. Tegnap dokinál voltunk, de aztmondta tiszta a tüdeje, torka nem piros, hétfőn mehet oviba.
Jó lesz már mert az én kértyaváram is romokban 1,5 hete. (Moncsi :wink: :lol: )

A végére 1 friss kép.
Kép

Ági
Kép

Kép
 
 


Sziasztok

Meg vagyok én is.

Múlt hétvégén Földváron voltunk egy kicsit, nagyon jól érezték magukat a gyerekek. Meg mi felnőttek is.

Viszont a héten itthon voltak mert betegek lettek.Kivéve Rékát, ő csak úgy itthon maradt.

Szerdán voltunk 4 D uh. Nagyon nagy élmény volt, és hát úgy néz ki újra kislányunk lesz:) Minden rendben van. 20 dkg és 20 cm körül van.

Az aAFP eredményem is meg van az is tökéletes.

Itt láthattok képeket ha van kedvetek nézzétek meg www.liegl.blogol.hu

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Gratulálok az újabb kislányhoz! :)
Egyébként hogy viseled a terhességet? Gondolom este elalvásnál nincsenek problémáid?

A kártyaváram továbbra is romokban, mert most ugyan Matyika már ovizik, de szombat óta Panki beteg. :( Kezdődő középfülgyulladása van. Szerencsére nagyon gyorsan kapott fülcseppet így vasárnap már nem is fájlalta a fülét, és azóta nem is lázas. :) Tegnap már egészen jókedvű volt, meg evett is (ami a hétvégén nem volt jellemző) És hogy ugye mikor máskor beteg az ember gyereke, amikor az Anyja 2 napos hétvégi továbbképzésen van...most hétvégém is Bp-n töltöm. Remélem addigra meggyógyul teljesen, és a MAtyika is egészséges marad...
Jah és mind2 szemüvegem is eltörött, úgyhogy megcsinálni sem tudják...vakoskodom, elkéne jutni szemészetre meg optikushoz...
:shock:

No írjatok valami vidámabbat!!!

Ági
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Par napja nem jelentkeztem. :(
Ennek oka az volt, hogy itthon voltak a csajok, mert benathasodtak es a fuluk is elkezdett fajni megin. :( Szerencsere nem volt veszes, teljesen jokedvuk volt, nem kellett semmilyen fajdalomcsillapito. Szoval ezt viszonylag konnyet atveszeltuk. Kopp-kopp...!

Moncsi,
udv ujra kozottunk! Gyere sokat kozenk! :) Hat, hallod! Nem semmi a kiscsaj!!!!!!! :) Beiratkozott kulonorara egyedul! Jo lesz vigyazni vele kesobb! :) ...halali a kiscsaj! :) Teszel fel roluk kepeket? Olyan reg lattunk, hallottunk feloletek. Mit fogsz dolgozni?

Gyerekules/magasito: En is ugy tudtam, hogy elol meg gyerekulessel vagy magasitoval sem lehet ulnie gyereknek (kiveve, ha mar tobb mint 135 cm), csak 3 ev alattinak, hattal es legzsak kikapcsolassal.
Viszont ha valakinek 3 gyereke van es nem fer el a hatso ulesen a 3 gyerekules, akkor nem kotelezo!!!!! ...tehat nem kotelezhetnek arra, hogy azert mert 3 gyereked van, vegyel masik, olyan autot, amiben elfernek a gyerekulesek. No, azert ha egy mod van ra, be kell suvasztani mindet, megis a gyerekek biztonsaga a tet!
En is le kell szidjam magam, mert az ovibol az edzes autoval 2 perc es van, hogy nem kotom be oket. Olyan korulmenyes, plane igy nagykabatban, s hogy kozel van az edzes helye az ovihoz, kicsit lazitottam a szigoron, de vissza kell alljak a rendre a csajok biztonsaga erdekeben. ...csak nehez, plane ha kesesben vagyunk. :(

Ed,
a kepen milyen nagylany lett Kincso. S a haja?! ...meg mindig nagyon szep.

Agi,
Panki is milyen nagy lett mar! Nonek, mint a bolodgomba! Jobbulast neki! Azt hogy szamoljatok el, hogy tovabbkepzesen vagy a szabid alatt? Mit fogsz dolgozni?

Gabi,
nem baj, a lenyeg, hogy egeszseges legyen! ... en majd csak a vegen gratulalok babonabol! :)


Sly

Kép
Kép


Sziasztok!

Karmen, Orsinak nagyon boldog 5. (már ennyi??????) szülinapot! Miket kapott az ünnepelt?A riportnak van már eredménye? Lesz végül játszótér?

Ed, jók a képek! Edinának is van egy hasonló játéka, karácsonyra kapta, neki is nagyon bejön. Az övé nem puzzle-darabokból áll, hanem több lap tartozik hozzá, és azon kell egyeztetni a párokat a két kis kütyüvel. Nekem néha az idegeimre megy a folytonos hangjelzés :lol: (elég idegesítő hangot ad ki :? )

Ági, hihetetlen, Panki is milyen nagy már! És a haja! :wink: Micsoda kis hölgy! Tessék szépen nevelgetni, nagyon jól áll ez a frizura! Gyógyulást neki! Sikerült új szemüveget beszerezni? Kitartás, állítólag márciusban jön a tavasz. :lol: Én abban reménykedem, hogy akkor egy kicsikét jobb lesz...

Gabi, gratula a kislányhoz!

Sly, örülök, hogy gyorsan meggyógyultak a lányok. Nekem is elegem van ezekből a betegségekből, ma mi sem vittük Edinát, mert éjjel kicsit szortyogott, de ma semmi... :shock: :? Remélem, nem lesz semmi gond ezután sem. Biztonság: mégiscsak jobb bekötni a lányokat, soha nem lehet tudni... Én a múltkori ütközéskor döbbentem rá, mekkora szerencse volt, hogy mind a ketten be voltunk kötve.

Moncsi, de jó, hogy jelentkeztél te is! Hű, Emese ilyesmikre is képes? :lol: Jó hamar önállósítja magát! Használd ki az időt áprilisig, utána kicsit nehezebb lesz, de belejössz. :wink: Tényleg mutathatnál képet a gyerekekről, szerintem már alig ismernénk meg őket.

Szép lassan vége az első félévnek... Gyerkőcök lezárva, igazi vakációs hangulat uralkodik már. Jól jön megint ez a hét szünet. :wink: Jó lenne kimozdulni valahova...

További szép estét:

Mely
KépKép
 
 


Köszönöm, igen már 5 éves:) Rohan az idö, tényleg furcsa!

Sly! Orsi is volt könyörgött hogy haza elöl utazzon, ez kisváros, kis utcákon volt elől jött, de csak pár alkalommal és azota megtiltottam apának hogy igy vigye, mert balesett 2 saroknyi uton is lehet, sose lehet tudni! Én meg eleve mindig ülésbe bekötöm, mióta van üésmagasitója is. MErt azért 4 gyerekülés nekünk sem futja, és volt ugy jött ki nem tudtuk átszerelni a másikból (ált. reggel apa viszi Orsit, majd Szegedre utazik én meg du megyek Orsiért akkor nincs ülés, mert SZegedre nem tudtam elmenni érte). De apánál 1 ülés elég volt, akkor volt gond ha Norbi is azzal jött volna haza, apával. Igy most már van magasitó, ami arra van, ha Norbi is apa kocsijával megy, övé az ülés, Orsié meg addig a 2 sarokra hazáig a magasito. De a 2 sarokra is vettem inkább mint baj legyen, ideges voltam miatta.

Moncsi! Nem semmi a csajod!!

Ági! Sajnálom hogy ti is betegek vagytok! Nálunk oviban már alig van gyerek, aki jár is beteges, ovo néni is kezd az lenni, igy a héten sem ment Orsi (már 2 hete itthon van) mert majdnem gyógyult, máskor igy már küldtem, de most a betegek között visszaesett volna, igy az influenza elött legalább erösödjön már fel.

Gabi! Grat. a kislányhoz!

Ed! Kincsö haja engem is mindig elbüvöl! De Bara is hallod milyen nagy lett!

Mely! A riport mint kiderült nem arról szólt hogy az önk. játszóteret kellene csináljon, hanem hogy a Delikát akciót a városban népszerüsítség és többen is probáljanak segiteni. Szoval ha azt nézzük erre van-e esély mi küldjük be a legtöbbet még igy is kizárt. De vezetö ovonéni engem kért fel erre a riportra és nem lehet ilyenkor nemet mondani, na. Amugy szivesen elmondtam volna hogy miért nem tud az önk. erre is áldozni, föleg mert annak idején igérték ha lesz pályáznak, erre sorra nyerik a falvak körülöttünk a játszótér felujitást mi meg szerintem nem is pályáztunk mert arról nem hallani semmit. Igy meg akkor nem lesz. Behordom öket Szegedre játszani néha :( :o

Ajándékok. 3db Anna-Peti könyv, tündér jelmez, társasjáték, pulcsi, virág, hercegnös szakácskönyv (de örültem hogy ezt küldték, aki azt gondolja majd ezután ráérek sütni, fözni, amikor tudják hordom a kaját,na mindegy), arcfestő készlet(mindig pillangó, tündér akart lenni és unokateso kapott igy nekünk is kell arcra rajzolni), és még nem is köszöntötte mindenki fel. :lol:

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen!
Orsinak boldog szülinapot kívánunk!

Edina
Kép
Kép
 
 


Ed! Gondolom ezeket a szupi overállokat Pesten vetted:( Én igazán jót nem találtam még Norbinak, most van mert kapott de az sem ilyen szuper, de késöbb már nem lesz neki ahonnan volt, ezért szoktam nézelödni boltokban is. Köszi a köszöntést!

Ági! Még akartam irni hogy milyen nagy lett Panka!!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Szabival szivok. Amikor vissza akartam menni 2006. májusban kiszámolták van 65 napom. Helyem nem lett, erre jöttek rá megint a szabik, amik már stimmelnek, de szerintük (aki régen számolt már elment) nem 65 nap volt korábban. Csakhogy már nincs meg ennyi év után a régi szabi engedély kiirás. Vagyis nem tudom bizonyitani, hogy 2003 évben amit kivettem az még 2002 évi szabi volt, mert igy volt, amikor a csaj számolta összenézte. De azota eltelt még közel 3 év :( De marha jo, mert igy 11 nappal kevesebbet mondanak, mint nekem lett volna és tuti hogy a régi nö számolta jol, mert én is ugy tudtam.
Ilyenkor mit lehet tenni? Semmit, ugrik fél havi fizetés, meg pont szept. lenne a fontos minél tovább itthon a bölcsi beszokás miatt. De hogy hivatalos papirt kidobni! Jo sok a dolgozo, nem örzik meg.
Igen, de aki aktiv dolgozo annak ugye évente kiszámolják a szabikat, nekem meg amikor jeleztem már hogy nem stimmel korábban, azt mondták hogy aki otthon van annak nem számolják ki csak amikor visszamegy dolgozni, ez mindig igy van, addig nem fogják ök sem vezetni, ellenörizni hol tartok. Hát most ez lett belöle hogy közben meg ennyi évvel késöbb már nincs meg semmilyen hivatalos papír erröl, mikor és mennyit voltam szabin. Ja a gép ennyit számol, akkor ez van. :(

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Megint elnyomkodtam valamit a nagy sietsegben, s elveszett az uzim. :(

No, meg1x!

Jobbulast minden betegeskedonek!
A csajok orra is eleredt, de jarnak oviba, bolcsibe, mert nem veszes. A doki is azt mondta hetfon, mikor a fulukkel voltunk kontrollon, hogy ennel sokkal betegebben jarnak. :(

Karmen,
Orsinak mi is boldog szulinapot kivanunk!!! ...bocsi, a kesedelmes felkoszontesert!
A hercegnos szakacskonyv milyen lehet?
Magasito: a mienk tonkrement. :( Vennem kell nekem is valami normalisat, mert mi is felvaltva hordjuk oket.
Szabi: en is pipa vagyok, mert nekem is 11 napot csaltak le. :( Tultettem magam, mert nem tudok mint csinalni. Anno felretajekoztattak (vagy direkt vagy nem, ezt nem tudhatom), ill. nem megfeleloen tajekoztattak. En meg hittem nekik, mert egeszen addig rendesek, becsuletesek voltak. Na, azota derultek ki dolgok es most mar nagyon a kormukre kell jarni. ...ez a kis cegbol lett nagy ceg hatranyo a sok tobbi hatrany mellett. Ez van sajnos! :(

Ed,
nekunk is van ilyesmi jatekunk. Nem sapientino. Nagyon szeretik a csajok! A toll, meg hangjelzes nagyon bejon nekik. Nem tudom, hogy van-e tobb nehezsegi fokozat, de Bibi a kisujjabol kirazza az egeszet. Bibinek azert meg van, ami kicsit nehezen megy, de o is bele fog jonni.

Mely,
szunet: De jo is nektek!!!!! :) Szuper, hogy van nalatok ho! Nalunk egy szikra ho nem esett! :( A csajok az iden nem lattak havat. :(

Sly

Kép
Kép


Sly! Köszönöm a köszöntést!
Én Graco magasitót vettem, Brendon akcioban. A legolcsobb hipermarketeset én még 2 sarokra sem akartam, föleg mert ha az uj ülését amit most vettünk kinövi akkor lesz normális magasitója messzebbre utazva is használni fogjuk.
Hercegnös szakácskönyvben föleg sütik vannak, ill. egyszerü kaják, palacsinta, szendvics. Minden oldalon oda van rajzolva egy hercegnö is :)
Szabiról. Az a szemétség hogy évente ahogy másoknak is akik állományban van vezethetnék annak is aki nincs, és a bérpapiron a jo, hivatalosat közölhetnék, és akkor több év mulva nem lenne gond ebböl. Na most gondold el ha még egyet szültem volna, akkor még több év papirja tünt volna el! :o

Ja kaptam fizu emelést!! :lol: :lol:

Hó itt sem volt, de ahogy elnéztem a hiradóban a falvakat, akkor most jobb is. Orsi azért szomoru hogy nem szánkozott már 1éve :(

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Megváltoztattam az e-mail címemet a profilomban, és nem enged belépni a Babanet! :evil: :x Muszáj volt újra regisztrálnom.

Lányok, nincs meg valakinek egy bizonyos Recepteskönyv pdf-ben? Úgy emlékszem, innen kaptam meg valakitől... Közben újra kellett telepíteni a gépet, és sajnos nincs meg. Ha megvan, légyszi küldjétek el erre a címre:


melcsi1976@velvet.hu

Köszönöm!

Mely
KépKép
 
 


Mely! Melyik könyv lenne az?

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen, azt hiszem, Recepteskönyv a címe :?

Mely
KépKép
 
 


Mely! Az nincs meg, azt hittem valami receptkönyvet keresel, abból nekem is van, de nem ilyen cimmel:)

Kép

Kép

Karmen
 
 


Receptk_nyv.pdf

Ismerős így valakinek?

Karmen, köszi, hogy utánanéztél :D .

Szép hetet mindenkinek, hátha többen is benéztek...

Mely
KépKép
 
 


Sziasztok!
:lol:
Kép
:lol:
http://indafoto.hu/ed26/2009_banya
Szuper volt a hétvégénk! :lol:

Edina
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Jajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj, mar csak ez az 1 hetem szabad!!!!!!!!!!!!! :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Hiaba vartuk a hetvegen a havazast, csak nem erkezett meg. Ill. mutatoban volt, de epp csak 1-2 hogolyot lehetett volna gyurni, semmit tobb nem telt volna ki belole. :( Igy nem birtam tovabb, hallottam az idojaras jelentesben, hogy ezen a heten 10 fokok is lehetnek. Gondoltam, most vagy soha! Felkerekedtunk es addig kocsikaztunk, amig nem talaltunk megfelelo mennyisegu havat. Vegul Eplenyben kotottunk ki. Rengeteg ho volt ott es nagyon szuper helyen voltunk. Sokat szankoztunk, hocsataztunk, a gyerekek csurom vizesek lettek, annyit fetrengtek a hoban. Irtora elveztek!!!!!!! Ugy orulok, hogy vegre tudtak az iden havazni, csuszkalni a hoban. Ki tudja, lehet, ez volt az elso es utolso szankozasunk az iden. :( ...1x meg azert eshetne nalunk is, hogy ne kelljen olyan messzire menni es tudjanak meg csuszkalni 1-et a csajok.


Mely,
sajnos, nekem nincs meg amit keresel. :(

Karmen,
ertem, koszi!

Ed,
jok a kepek! Latom, nalatok is sok ho volt a banyaban! :)

Sly

Kép
Kép


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy betolakodom! Az AVKF óvodapedagógus szakán vagyok végzős hallgató, egy 8 hónapos kislány és egy 2 és fél éves kisfiú Anyukája.

Óvodás gyermekek Anyukáitól kérnék segítséget.
A szakdolgozatom témája az Egészséges életmódra nevelés az óvodában. Kutatást kell végeznem, ehhez állítottam össze egy kérdőívet.

A kérdőív kitöltésében kérem a segítségeteket.
Akinek lenne egy kis ideje arra, hogy ezt megtegye, kérem jelezzen az alábbi e-mail címen és küldöm a kérdőívet: zina81@citromail.hu

Természetesen név nélkül, teljes titoktartásban.
(A végén egy statisztika készül belőle)

Előre is köszönök minden segítséget!
További szép napot mindenkinek!!!! Razz

Üdv.: Bea
 
 


Sziasztok!

Eloszor is szeretnek Boldog Születésnapot kívánni a kis ünnepelteknek!!!!

Rólunk:
Tegnap megvolt a két vizsgám. Sajnos nem igazán örülhetek, mert az egyik tuti nem sikerült, a másikban azért bizakodom.
A felkészülést kissé nehezítette, hogy csütörtöktől a fiúk itthon voltak mert betegek lettek. Elméletileg már hétfőtől mentek volna, de vasárnapról hétfőre virradólag eloszor Zolin, majd Balinton is elojott egy hanyos-hasmeneses virus. Szoval a heten itthon maradunk. Szerencsere Mark es en is megusztuk.

Ed,
Irigykedve neztuk a havas kepeket, nagyon jok!!!!

Sly,
Mi is nagyon vartuk a havazast, de sajnos a betegseg miatt meg el sem tudtunk menni sehova. Most meg egyre melegebb lesz, szoval szerintem iden mar kimarad a ho :cry:
Mondjuk engem a sieles nem vonz, de jovore lehet, hogy meglatogatunk egy szankopalyat Ausztriaban. A fiuk biztos elveznek.
Messze fogsz dolgozni? Milyen idobeosztasban?

Mely,
Sajnos nekem sincs meg a recepteskonyv.

Karmen,
Mi a Decathlonban vettunk a fiuknak kabatot es csizmat, nadragot pedig a Hervis-ben sikerult. En nem akartam overalt venni, mert teli kabat elobb kellett, a nadraggal pedig sikerult megvarnunk a leertekelest.
Mi is vettunk uj ulest Balintnak, mi Romer ulest vettunk. Nalunk is problema a ket kocsibol valo atrakodas, de nagyon kozel van az ovi, igy meg az is megoldhato, hogy Zoli kocsit csereljen mielott elmegy dolgozni. De leginkabb en viszem oket reggelente.

Agi,
Nalunk Balinttal volt kakis gond. En levolak szirupotadtam neki, de nagyon megszenvedtunk vele, emlekszem, meg beontest is adtunk neki. Ember probalo idok voltak az biztos.

Moncsi,
Jo volt olvasni rolatok!

Gabi,
Gratula a kislanyhoz! Nagyon szepek a naevek!

Lanyok,
Elnezve a kepeket, hihetetlen, hogy mar a nagyok 5evesek lesznek, es a kicsik sem kicsik mar, nagyon repul az ido, sajnos.

Megyek, mert most hallom, hogy megis johet mar a reggeli, es Balint eleg sokat tusszent :? pedig mar kezdtem orulni, hogy tul vagyunk a betegsegen.....

Meg jovok, szep napot!

Edina

 



Bocsi a betolakodásért, csak megláttam, hogy nedinabp írt ide...

Edina!
Rég jártál nálunk! :wink:
A fiaidat nem lehetett szó nélkül hagyni, olyan szépek! :D
(az a torta meg...hmmm)

 
 


Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: