Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

No akkor jelentkezem itt is, hátha most már mindenki átjön szép lassan. :wink:

Edina, üdv újra itt, örülök, hogy jól vagytok!

Karmen, de jó, hogy megvan a táblázat! Megkérünk, értesítsd a lányokat, ha majd lesz egy kevéske időd. :wink: Most úgyis mindenki el van foglalva a szilveszterezéssel, de gondolom, az új évben jelentkeznek majd jó néhányan. Gyógyulást a gyerkőcöknek!

Sly, remélem itt is olvasol már! :wink: Milyen volt a Disney-s revü?

Ági, a múltkor még azt akartam írni, hogy Panki milyen nagy lett! Nagyon jó a kép!

Magdi!!! De örülök, hogy találkoztatok Sly-jal! Remélem, te is jelentkezel hamarosan!

Gabi, gratula a babócához!

Megnézem, hogy működik itt a képfeltöltés, aztán eltűnök egy évecskére :lol:


Kép

Puszi mindenkinek:

Mely
KépKép
 
 


Sziasztok!

Ha minden igaz, sikerult belepnem. Mindjart kiderul, hogy elmegy-e az uzenet. :)


Ho???????????????!!!!!!!!!!!!!!!! Merre van ho??????????? Itt nyoma sincs. :(

B.U.E.K. mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Gabi,
meg nem gratulalok, majd a vegen. :)


Mennem kell, megint megyunk korizni a csajokkal. :)

Sly


Sziasztok!

Boldog Új Évet mindenkinek!

Kép

Sly, nálunk van hóóóóóóóóóóóóóóóóó! :lol: A korizás, szánkózás nálunk is menő program, szinte naponta sor kerül valamelyikre. :wink:

Puszi:

Mely
KépKép
 
 

 
 

Sziasztok!

Csak egy gyors bekukkantásra futja most, mert már nagyon késő van; no és persze egy újévi jókívánságra:

Boldog Új Évet mindenkinek!


Gabi,
De jó, hogy benéztél ide is. Más topikban már láttam, hogy babát vársz. Gratula hozzá!!!! :)

Jó éjt!
Humi
 
 


Halódik a böngészőm. Hol nem mennek el az üzik, hol többször is. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára humi 2009.01.02 02:19-kor.
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára humi 2009.01.02 02:18-kor.
 
 


:)
 
 


Sly! Orsinak gyulladt, piros fellángolása szokott lenni, sajnos igen gyakran, akkor csak a szteroidos kenöcs segit. de az hamar. Viszont nem örülök hogy gyakran kell azzal kenni a börét. De sokszor annyira sebes, hogy nagyon fáj neki, de ez még elviselhetö ha mondjuk a térdén van, de a fenekén már igen fájdalmas mert azon szinte egész nap ülni kell. Itthon tud hason feküdni de oviban ugye nem. A böre amugy mindig nagyon száraz, hiába kenem fürdetövel meg ápolóval.

Nemsokára megirom a körlevelet, bocsi ha valaki már tud róla hogy babanetre visszajöttünk, de nekem egyszerübb az összes cimet egyszerre kimásolni mint keresgetni ki van már itt.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Megirtam a körlevelet, sajnos többek cime nálam már nem él:
Gabi (de ö idetalált látom),Erika,Humi(a Te cimed is régi a táblázatomban),Kitty
Barack és Kata postafiókja meg megtelt ezért jött vissza

Ha megadjátok az új címet akkor átirnám, legyen meg mindenkié egyben, mégiscsak tud ez hasznos lenni:)

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok

Köszi a gratulációt.

Karmen az új címem liegl@citromail.hu. elköltöztünk májusban Szigethalomról Halásztelekre ezért változott meg.

Nálunk egyébként minden rendben van. Ez a babó a pocakomban nagyon nehezen jött össze, tavaly februárban egy vetélés után 8 hónapra siekrült. De ha a várakozást is beleszámítjuk akkor 1 év majdnem.
De szerencsére most minden rendben van velünk. Hétfőn megyek dokihoz este.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
 
 


Aki gondolja priviben megirhatja az új adatokat, email cim, vezetékes telefon, mobil, (van akinél még a teso születése sincs a táblázatban), MSN, Skype. Ha összejön akkor utána elküldöm majd levélben mindenkinek.

Gabi! Köszi, javitottam. Drukkolok hogy a terhességet most már végig élvezd!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Szebb jövőt mindenkinek!

Vége a szünetnek, újra a nyolcadikon raboskodunk. :?
Ugye nem hiszitek el, hogy a kocsink ott áll a szervíz előtt??? :evil: Nem értünk haza, úgy kellett hazáig vontatni. :cry:

A bányában minden szuper volt, tényleg fantasztikus másfél hetet töltöttünk ott. Majd teszek fel képeket. A hőmérséklet max -5 fok volt, de megszoktuk, kibírtuk. :wink: Jajj, már most honvágyam van.

Mennem kell. Jó éjt!

Edina
Kép
Kép
 
 


Na az olvasott üzikből látom, azért többen is megkapták a levelemet hogy átjöttünk ide.

Ed! Itt irtó hideg volt, pedig ált. nálunk van enyhe idő. Itt -10- -12 fok is van éjjel. Nappal sem sokkal volt jobb, ma lett enyhe.
Mi baja lett a kocsinak, tudjátok már? Ez uj kocsi? Elég bosszató akármilyen idős! Végleg mikor tudtok leköltözni? Akkor melot is ott akarsz majd keresni v. fel tudsz utazni minden nap?

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Gondoltam bekukkantok. :)

Jajjjjjj, olyan rossz megint, hogy ujra kezdodik a taposomalom. :(
Olyan jo volt egy picit lazazni. Haztartasi munkat alig-alig vegeztem, ezt most tenyleg teljesen lazan vettem. Jol esett, de most be kell hozzam magam, mert a szennyes is halomban all. :( Ez van! Talan hamar visszarazodunk mindannyian!
Leginkabb az aggaszt, hogy nemsoka mehetek vissza melozni 8 oraban. Hat, nagyon nem varom! Bizom benne, abba is sikerul hamar visszarazodnom, jol fogom magam erezni (mert, ugye ez is nagyon fontos egy melohelyen). Uj melo, uj kollegak, uj fonok, de megis ugyanannal a cegnel. ...ez is valami manapsag. Meglatjuk! Talan nem eszik majd olyan forron a kasat!

Irjatok! :)

Sly


Mennyivel konnyebben mennek itt el az uzik. :)


Sziasztok!

Megkaptam én is az üzit.
Gondoltam, gyorsan bejelentkezek.

Gabi,
Gratula a babához!
Mi volt az orvosnál? Hol fogsz szülni?


Sly,
Nem is tudom, Te hol dolgoztál?
Nem mondom, hogy künnyű visszarázódni. Nekem leginkább az idő jelent gondot, és az, hogy a főzést miképp szervezzem meg. Ráadásul elkezdtem egy tanfolyamot, és arra hetente 2x jarok, és ilyenkor 8után érek csak haza.

Na, mennem kell, mégsem alszanak :twisted:

Szép estét,
Edina

 


Sly! én is a héten megyek tárgyalni melo ügyben. Igazából nekem van több mint 120 nap szabim igy márc. végétöl ki kellene venni, szept. körül kezdenék csak. Amit nem bánok:) Hogy milyen munka lesz még mindig nem tudni :( Te mit fogsz csinálni?

Edina! én hétköznap nem fözök. Nekem a cégnél lehet kaját befizetni, férjem meg a szemközti vendéglőből (inkább kocsma az :lol: ) intézi magának, igy este már elég a hideg kaja.
Föleg hogy mire Orsit viszem még különórákra már sokszor arra is késön érünk haza hogy fürödjenek és lefeküdjenek. Ma is ilyen nap volt, 8kor aludni kellett volna, de fél8 volt majdnem mire hazaértünk. Akkor még vacsi, fürdés stb.
Most meg hozom magamnak a helyi iskolábol a kaját, 430ft és dupla adagot adnak (néha még többet is :D ) igy a férjem megtiltotta hogy fözzek, mert marad neki is vacsira és sokkal változatosabb amugy mint amit én csinálnék, igy meg több időm marad Norbira akkor.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Először is Boldog Új Évet Mindenkinek!

Igyekszem visszakapcsolódni az életbe.

Minden új/elveszett topiktagot üdvözlök!
Jó hogy visszajöttünk ide, mert kiderült, hogy nekem is csak szarakodott az izgi.

Sly!
Mikortól kezdesz pontosan? Én ha jól számoltam a szabikat Március 10 felé. Érdekes lesz mert 2 állást kell betöltenem, a fő helyem Kkfházán lesz az napi 1-1,5ó utazgatás, majd heti 2 nap onnan továb Kkhalasra. :shock: Tartok tőle nagyon, ahogy Te is. Nekem is új főnök, új kollegák, új asztal stb...De! a kollegák nem 100%-ban újak, és a régiektől az az infó jött, hogy nagyon klassz családias a légkör. :) Ez megnyugtat. Te mit dolgozol? Én ÁNTSZ-nél vagyok egészségfejlesztő.

Gyerköceitek, hogy veszik a szünet utáni visszarázódást?
Nekünk Pankika imádja a bölcsit, teljesen zökkenőmentesen ment tegnap is ma is. Matyika már nehezebb esett, ő azért lezavarja a reggeli kis hisztijeit, de azért nem vészes. :)

Főzés. Hát én majd esténként oldom meg ha dolgozom. Mivel mi nem hordjuk, és nem is ebédelünk sehol, hanem én ugye itthon, Zoli meg dobozban viszi az ebédet, így az a terv hogy ez marad, aztán meg majd kiderül.


Karácsonyi képek nincsenek?

Most mennem kell.

Üdv Ági

Ági
Kép

Kép
 
 


Sziasztok

Na voltam tegnap a dokinál. Minden rendben és ahogy Rékánál is volt ő is nagyobb 1 héttel. 10 cm volt a drágám. Nagyon kis élénk babóca, mozgott egyfolytában. Láttuk a gyomrát, száját ahogy nyitva volt, és benne még a nyelvét is. Szépen dobogott a szívecskéje. 15-én megyek AFP-re, és 5-én kell mennem a genetikai nagy uh-ra. De úgy tervezem hogy majd a kettő közötti időben elmegyek 4 d-re is. Azt mondta hogy ő talán mintha fiúcskát látna, de ne vegyem készpénznek, mert nem nagyon lehet látni, csak a lába között volt egy fehér foltocska ami lehetett az, de akár a zsinór is. Úgy hogy úgy veszem hogy nem tudjuk. Majd talán a 4d-n.

Én majdnem mindennap főzök, de főleg azért mert tesómék is itt laknak nálunk, mert eladták a lakásukat, és szemben velünk építkeznek, elvileg tavasszal költöznek,vagy lehet még előbb is.
Amúgy nem szoktam mindennap.
Képeket mindjárt mutatok.
http://www.babanet.hu/album/foto.php?album=15975

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet mindenkinek!!!!!!

A manók nagyot nőttek, és látom baba is érkezik Gabiéknál. :)

Nagyon jó volt, pihentető a szünet - náluk tényleg pihi, karácsonykor lelépünk ilyenkor, nagyizunk. Ilyen hosszú szünetbe még egy kettesben töltött 3 napot is megszerveztünk szilveszterkor- hm, nem mondom, nagyon klassz volt :)
A visszazökkenés is aránylag gyors és gördülékeny, mert suli jan. végéig nincs, "csak" itthon gyűröm az ipart :)

főzés: én mióta oviznak a skacok, nem főzök, max. hétvégén, s marad hét elejére, rendelünk - ami nekem sokszor 2 napra elég, fini, változatos, ahogy Karmen mondja, én sem tudnék jobbat, és a délutánjaimat nem áldozom fel a konyha oltárán. De új év, új szokások, mikor itthon a család, néha egy kis meleg vacsit összedobok (max. 30 perc a limit :) ), és nagy közös kajálások sem maradnak el teljesen.

Sly, remélem jól fogod magad érezni, nekem nagyon bejött az új emberes felállás. Hova jártok korizni? Érdemes venni korit, vagy béreltek? megy a csajoknak? Én vagyok nagyon bezsongva - Laci kevésbé, mert ő nem tud korizni (én sem vagyok profi, de kocakorisnak elmegyek) - elmennék egyszera fiúkkal, de 2 kicsivel még egy biztos korinállót kell szereznem, a szomszéddal kell majd lebótolnom, mikor csatlakozna - Laci szerint elég jövőre (szerintem ő úgy érzi, elég lenne gy 15 év múlva :) .

Képzeljétek, karácsonykor templomban voltunk, miközben hozta a Jézuska a fát. Betlehemes játék volt, utána mise - kissé hosszú volt a templomot nem szokott gyerkőcöknek, de le a kalappal előttük, jól bírták. A végén Ákos már itt-ott elveszítette a fonalat, nem nagyon volt képben, miről is beszél a pap, de 1-2 dolog elért a kis füléhez, hogy Jázuska megszületett, stb. ...és meghalt. no ennyi. Ákosom mise után hangos zokogásban tört ki, hogy meghalt a kisbaba. Mindenki őt vigasztalta. Megnéztük a kis Betlehemet, ott volt ababa, d eő csak nem nyugodott meg. Mikor hazaértünk, látta, hogy van fa, megnyugodott, törölhgette a könnyeit, hogy akko rmégsem halt meg a kisJézus. Hát nem mondom, elszorult a szívem.
Utána megható éneklés a dédinek - egy régi székely karácsonyi dalt tanítottam a meg a fiúknak, egy régi, dédi által énekelt hanganyagból, na gondolhatjátok, volt nagy könnytörölgetés. Ez a karácsony ilyen sírósra sikerült, de imádtuk.

Még ezerszer bocs, hogy ritkán jövök, de jó volt olvasni felőletek megint :)

Puszi, Kriszta
 
 


Sziasztok!

Jol van, latom kezdunk ismet beindulni. :)

Edina,
en egy nemet-magyar szamtech cegnel dolgozom. 5 ev alatt rengeteg viz lefolyt a Dunan, nagyon sok minden megvaltozott, fonokseg, kollegak, melo, szoval minden. Van ami jo iranyba valtozott, van, ami rossz iranyba. Meglatjuk!
Te is dolgozol mar? ...vagy a tanfolyas miatt irtad, ami irtal? Hova jarsz, milyen tanfolyamra? Meselj, alig tudunk valamit rolatok.

Karmen,
ha minden igaz, en egy amerikas projecten leszek. Neked valtozatlan a melo, amit kapsz? HelpDesk, ugye ezt irtad?
Hat, ez az, amit irtal: hetkoznap, az edzesek miatt mi is keson erunk haza, alairom, kell ez is, nem ezzel van a bajom. Hanem azzal, hogy akkor mar nem fogok semmibe belekezdeni, s a hetvegem arra fog ramenni, hogy fozzek, mossak, takaritsak, no, s hol van az, hogy a gyerekekkel legyek, s egy picit talan pihenjek is vagy magamra forditsak 1 oracskat. En ettol is tartok.

Agi,
hat, neked sem lesz konnyu, az biztos. Benned is van egy nagy kerdojel latom. Egy nemet-magyar szamtech cegnel dolgozom mint szoftvertesztelo, s programozni is tanulok.

Gabi,
orulok, hogy minden rendben. :)

Moki,
szerencsere, nalunk mindenki tud korizni. A csajok nagyon elvezik, allandoan mennenek. Eloszor 1 jo orat voltunk, s a masodik alkalommal fel ora utan Bibi mar egyedul korizott. Ezt is megtanulta, mint a gorkorit. Rini meg nem tud egyedul, de gyonyoruen huzatja magat. :) Cora parkolojaba jarunk, itt nincs akkora tomeg, vagy csak eddig szerencsenk volt. Orulok, hogy jol telt a karacsonyotok. Gyere Te is gyakrabban!

Sly


Sly! Tesztelés :D Én a programozok réme voltam, mindig kiprobáltam abszurd, szélsőséges dolgokat is, folyton hibákat találva. De a hosszu évek alatt azt megtanultam, hogy nekem volt igazam, a felhasználók néha ritka fantáziával rendelkeznek :lol: Nem tudom már milyen munka lesz, a héten beszélünk megint rola De igen, legutobb HelpDesk-et ajánlottak

Nekünk is indul ujra a görkori, szerencsére, dec szünet volt. De Orsi is szereti,

Móki! Tényleg de aranyos a kisfiad! Orsi is tavaly olyan örömmel sikitozott reggel hogy a Jézuska mit tett a szobájába. Nem értettem, aztán kiderült hogy este odatettünk egy szobafenyöt amit kaptunk ö meg totál odavolt csak az övé lett :lol: Mióta hittant tanul (szept. óta) mindig várja az órát és este ugy alszik el hogy imádságokat mond, de templomba, misét nem szereti, ritkán megyünk,nem is birja ki végig :(

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!
Ide töltöttem fel néhány karácsonyi, újévi fotót. Hoztuk a formánkat, megint sok szép helyen jártunk. :D
http://indafoto.hu/ed26

Megyek, mert sok a dolgom.

Edina
Kép
Kép
 
 


Ed! Néztem volna, de ha kinagyitom folyton lefagy:( A falu messziről nagyon szépnek tünik, nem gondoltam ilyen csodás ott a táj! (irigy vagyok!!)

Kép

Kép

Karmen
 
 


Kincső éjjel kruppolt, úgyhogy mától táppénzen vagyok. :? Néhány napja éreztem, hogy lesz valami, de reménykedtem, hogy mégsem. Az éjszakát nyitott ablaknál töltöttük, nem mondom, hogy meleg volt, de hogy spóroltunk a gázzal, az biztos. :twisted:

Karmen, örülök, hogy tetszik a falu. :D

Edina
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Karmen,
hat, igen! Vannak jo kis storyk. (A palyazok mikor jonnek interjura, meg mindig az en es Zsolti altal osszeallitott anyag az ugrodeszka. :) )Szeretek tesztelni, s ugy erzem, hogy a sok kukacoskodas ellenere a fejlesztok is szerettek/szeretnek. Vannak, amiket azota is mindik visszakapok, de mindenki szamara szep emlekkent. :) Ha ezt a reszet nezem, nem banom, hogy megyek vissza ujra. Azota egyebkent sajnos, vannak, akik elmentek (1-2 emberket nagyon sajnalok, idonkent azert tudunk meg roluk), s most uj teruletre is kerulok, uj kollegakkal, akiket nem ismerek. Csak bizni tudok, hogy normalisak es netalantan meg jo fejek is lesznek, s a legfobb, hogy elfogadnak. Azt hiszem megint egyeduli nokent leszek abban a csapatban (bar meg pontosan nem tudom, hogy kik lesznek a kozvetlen kollegaim es hanyan.) A fonokot ismerem, vele talan nem lesz gond. Kopp-kopp....
Szoritok, hogy a HelpDesk helyett ajanljanak neked valami jobbat. Irj majd, ha beszeltel veluk.

Ed,
tenyleg nagyon szep helyeken jartatok! :) Kincso haja hogy megnott. Az enyemek nem engedik, hogy levagjam a hajukat. Allandoan mondjak: "Nezd anyuci, milyen hosszu mar a hajam!" :) ...de kozel nem olyan, mint Kincsoje.

Sly


Lemaradt:
:(
Sajnalom a kruppot. Jobbulast Kincsonek!

Sly


Sziasztok!

Ed,
Tényleg sok szép helyen jártatok! Szépek a gyerekek, jól megnőttek ők is. Kincsőnek jobbulást!

Sly,
Igen, már dolgozom. Szeptember óta, amióta már Márk is ovis.
Így mi minden nap 5körül érünk haza az oviból, hetente 2x pedig amikor suliban vagyok, akkor nem is én megyek a fiúkért. Elég fárasztó, nehéz visszarazódni, még mindig nem sikerült igazán. Mondjuk nagy szerencs, hogy nem köt a munkaidő, mert akkor nem is tudom mi lenne. Nálunk az oviban fél 5-től már összevont csoport van. Volt már, hogy 5-re értem oda értük(ez nagyon ritka, max 2x volt ilyen) és már rajtuk kívül csak 1-2 gyerek volt.

Főzés: Igazából a fiúk esznek az oviban rendesen, velük nincs gond. Sőt, ott szinte mindent megesznek, nem úgy mint itthon :?
Igazából velünk van a gond. Mi egész nap nem eszünk csak hideget, és a vacsit emiatt nem tudom kiiktatni. Rendelni nem igazán szoktam, befizetni meg nincs lehetőség. Vannak napok amikor előre szoktam előző este főzni, vagy sokszor vasárnap, na de nem ehetünk mindig olyat amit lehet melegíteni több napig. De próbálom szervezni, van, hogy jobban sikerül, van hogy kevésbé.

Mennem kell,
Szép napot,
Edina

 


Sziasztok!

Ed!
Kincső hogy van? Ilyenkor másnap de-t mentek dokihoz, vagy ha jobban van nem is kell menni?
A képek szuperek! Nagyon hangulatos lehetett a karácsony!
Gondolom a gáz elzárás nem nagyon hat meg :) Igaz most nem a bányában vagytok, de Ti is fával fűtötök ott mint mi, nem?

Képek szuperek!!! Kincs haja egy kincs! :) Erről jut eszembe.

Apa próbál rávenni, hogy Panki fürtjeit vágjuk le, mert akkor erősödik haja a gyereknek, ha pici korban sűrűn van vágna SZERINTE... Szerintem ígyis drót haja van a kiscsajnak, meg lehet ennél erősebb nem lesz már...még kitartok, de ha sokáig mondja beadom a derekam. OLyan édes már kezd bongyorodni, nekem nincs szívem levágni... :cry:
Szerintetek igaza van Apánknak? Erősödik ha vágjuk? :roll:

Karmen!
Megint van belépöm, de most csak 1db. Tegnapelőtt mentem vért adni.

Gabi!
Még nem is gratuláltam pocaklakóhoz!!! Mesélj hogy vagytok (bővebben)!
Képek nagyon szépek, nődögél a pocak is
:wink:


Móki!
Ádám nagyon kis tündérke! Olyan dolgokat tudnak a szívükre venni.
Panki a karácsonyfát siratta meg, hogy eltünt. Állta a nappaliban, potyigtak a könnyei, és csak sírt sírt, hogy:kajocsonyfa...kajocsonyfa. Alig tudtam megvígasztalni. Mi lett volna ha látja hogy lebontom...

Sly!

Csajok hogy veszik az ovit, főleg Rini a bölcsit?

Mi az idéntől fél 6-kor keltjük a csapatot, hogy 7-re kiszorjuk őket. Muszáj mert ha dolgozom akkor 7.11-kor indul a vonatom. Így picit nehezebb, nagyon korán van az időpont, de sajnos ez van...
Matyika ma első volt az egész oviban. :? :D

No mennem kell

Ági
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Ismet en! :)

Most nem tudok visszaolvasni, csak eszembe jutott valami:
Tegnap lattam az oviban az egyik csoportszoba faliujsagjara kiirtak, hogy abban a csoportban skarlatos megbetegedes tortent.
Szerintem ez vegig mehet az egesz ovin, olyan lehet, mint a baranyhimlo.
Tudtok errol valamit? Hogy ismerem meg? Mik az elso tunetek ha elkapjuk?
Magdi! Ha jossz ide hozzank megint, irj kerlek rola nemi infot, azt hiszem Nori es Mark mar tul esett rajta?
Tenyleg ujra elkaphato ez a betegseg?

Varom valaszokat es elore is koszonom!
Sly


Sziasztok!

De jó, hogy újra ennyien írogattok! :D

Igyekszem én is gyakrabban ideülni, csak nem mindig sikerül. :? Na persze, hetfőn megkezdődött újra a suli.

Edina, Móki, hát én nagyon le voltam maradva, csak most kattant le, hogy már ti is dolgoztok. :shock:

Edina, elég zsúfolt nektek is a program! Gondolom, nagy mekönnyebbülés, hogy az ovis kajálással nincs gond.

Móki, szegény Áki, jól megszeppenhetett. Milyen kis figyelmes! Olyan rég nem láttunk képet a fiúkról, eddig ők is hatalmasat nőttek. :wink:

Ed, hm, úgy látszik, a fővárosi levegő nem igazán tesz jót a gyerkőcöknek, vidéken mintha mindketten kevesebbet kruppolnak. Jobbulást Kincsőnek! Bara hogy bírja? Tényleg szép helyeken jártatok megint! Hőmérséklet: itt már lassan két hete, hogy -2o-25 fok között ingadozik, őszintén ez már kezd kicsit durva lenni. :? Azt már csak csemegeként említem, hogy hétfőn -3 fokot mértem az osztályban. :twisted:

Ági, Jesszusom, fél 6? Nem inkább fél 7-et akartál írni? Hogy bírtok ilyen korán felkelni? :shock: Hajacska: én tuti hagynám nődögélni Pankinak a tincsecskéit, biztosan nagyon jól állana neki a hosszabb frizura. :wink:

Sly, a skarlátot sajnos állítólag újra el lehet kapni. :( Drukk, hogy ne legyen járvány az oviban! A korcsolyapálya miatt irigy-irigy! Itt sajnos csak ez az egy van, és irdatlan tömeg van mindig, hab a tortán, hogy a suhancok vernek le a lábáról mindenkit. :twisted: De azért járunk mi is rendületlenül, csak éppen muszáj mindig valamelyikünknek ott lenni Edina mögött.

Karmen, amit Sly-jal beszéltetek a munkakörötökről, mintha kínaiul írtátok volna. :lol: Azt sem tudom, eszik-e vagy isszák. :lol: Drukk mindekettőtöknek, hogy jól alakuljanak a dolgok, amikor visszamentek dolgozni, és főleg a közösség is jó legyen, mert az nagyon sokat nyom a latban.

Főzés: én ált. esténként oldom meg. Mi nem hordjuk a kaját sehonnan, mert elég sokba kerülne. :shock: Néha a vasárnapi ebédfőzést megúszom, ilyenkor átmegyünk anyukámékhoz, vagy egy betévedünk egy jó kis hegyi vendéglőcskébe pl. szánkózás után, de ez a luxus nem mindennapos. :P

Gabi, hihetetlen, mekkorát nőttek a gyerekeid, Réka is milyen nagy már! Most lányt vagy fiút szeretnétek? Örülök, hogy minden rendben a pocilakóval. :D

Mára ennyi, készülnöm kell holnapra.

Puszi:

Mely
KépKép
 
 


Sziasztok!

BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!

Örülök, hogy újra együtt a csapat és hallok-olvasok Rólatok!

Sajnos túl gyakran nem tudok jönni, de igyekszem:)

Sly! Skarlát: sajnos többször elkapható. Ugyanaz a baci okozza, mint a mandulagyulladást. Nálunk az oviban csak az én gyerekeim voltak skarlátosak, a Többiek (akiktől elkapták) mandulagyuszival küzdöttek. AB-al 100%-an gyógyítható.

Kicsit Rólunk: én is dolgozom, helyben sikerült állást találni (pontosabban az állás talált meg engem :D ) Pénzügyes vagyok egy vállalkozásnál. Én 4-ig vagyok, 5 percre van az ovi, így 4 óra 5 percre megyek a gyerekekért.
A reggel nálunk is húzós, ha én viszem a gyerkőcöket oviba, akkor 3/4 7-re kell őket vinnem, hogy 7-re beérjek. (6-kor ébresztő-Márkkal nincs gond, Nórim szenved ettől)
Szerencsére a legtöbbször Gyuri viszi őket, akkor 7-ig aludhatnak.

Korcsolya: Itt Harasztiban rengeteg kis tavacska van, mi is sokat jártunk-járunk korizni, gyerekek és én is nagyon élvezzük.

Na, megyek Monopolyzni. Most ez a játék a sláger, minden du. lenyomunk egy partit a srácokkal:)

puszi Mindenkinek:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
 
 


Ed! Remélem Kincső jobban van már!

Sly! Engem is nagyon kedveltek a kollegák, csak a munkáról irtam hogy tul preciz vagyok:) Hát hogy mi lesz, jó kérdés. Ugyanis ugy akarták volna engedni a szabit hogy fent ne tudják meg, nől a létszám. Igy az igért (60e ft!!!) emelést sem kaphatom meg. Közben kiderült hogy igen engedély köteles igy mégis megtudják ha visszamegyek, de du, már hivtak az adatok miatt, a fönökök irta a kérvényt. Emelésről azóta sem hallottam. Ha megint nem kapom meg, (ahogy 10 éve is átvágtak már) akkor nem lesz esély megint arra hogy később emeljenek, ugye csak az kap akit felvesznek hogy uj v visszajön. Igy keresni fogok sajnos másik állást, de most még el kell ezt fogadnom. Ja és a tesztelést is nagyon szerettem. Most ugy tünik mégis valami fejlesztést fogok kapni, de nem részletezte:(
Remélem a skarlátot megusszátok!

Ági! Az uj jegy meddig érvényes? Ha sokáig akkor bőven elég ha majd lesz több és akkor küldöd el! Norbinak nyáron egyértelműen nagyon sokat erősödött a haja,amikor géppel folyton tüsire vágtam. Szegényke, elég fárasztó lesz majd ez a meloba ingázás! :(

Magdi! Örülök hogy neked tetszik az állás!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Az elobb elnyomtam valamit, s eltunt amit irtam. :(

Most akkor meg1x megprobalkozom, de most mar roviden, mert csak par percem maradt.

Skarlat: koszi mindenkinek a valaszt! Meg tartjuk magunkat! Kopp-kopp....! Magdi irta, nem biztos, hogy mindenki elkapja, hatha megusszuk.

Edina,
valahogy kimaradt nekem, hogy mar dolgozol, ezert kerdeztem. Milyen tanfolyamra jarsz?
Kaja: ha marad es nincs kedvetek megenni, fagyaszd le, jol jon majd maskor. En is szoktam. :)

Agi,
huuuu, jo koran kelnek a gyerekek! Szegenykeim! Azert ne legyen emiatt lelkiismeret furdalasod, legalabb jot fognak aludni az oviban bolcsiben. :) Koszi kerdesed, enyemek jol viselik, nem volt semmi gond a szunet miatt.
Hajvagas: tobb fodraszt is megkerdeztem regebben allitolag ma mar azt valljak, hogy semmi koze, nem attol fog erosodni, hanem a genjeinkbe van ez is bekodolva.

Mely
huuu, jo hideg van feletek! A benti -3 fok nagyon durva! A gazelzarast megerzitek?

Magdi,
irtad a monopolyt. Ezt meg nem probaltuk, de kepzeld, Rini is, de foleg Bibi szeret nagyon Carcassone-val jatszani. Ezt elvileg 8 eves kortol ajanljak. Olyan jo, hogy egyre ugyesebbek, egyre komolyabb jatekokkal tudunk egyutt jatszani. :)

Karmen,
haaat, nem konnyu! Szoritok, hogy minden rendben legyen!

Gazelzaras: Ti nem aggodtok?! En kezdek. :( Gondolkozom, hogyan lehetne felkeszulni ra, de ilyen hirtelen, egyik naprol a masikra sehogy sem megy. :( Raadasul, ha mindenki az aramot fogja jobban hasznalni, lehet abbol is keves lesz. :( Nagyon bizom abban, hogy par nap alatt megegyeznek az okosok, kulonben nagy bajok lesznek!!! :(

Sly



Edina
Kép
Kép
 
 


Sly! Én ma még rendeltem gyorsan brikettet:) Nekem a fözölapom, sütöm is villannyal megy, igy én nem aggodok. Fa is van elég a fütéshez, a brikettel nagyon jól bevált.

Mely! Ez tényleg durva bent ilyen hideg legyen:(

Hát én határozottan látom Norbin hogy előtte kis vékony haja volt, nyáron meg sokat erősődött, még a fodrász is mondta. Lehet genetika, de tény hogy a sok nyirás után lett ilyen. :o

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok

Hát magunkról bővebben. Én főállású anya lettem. Elköltöztünk Szigethalomról Halásztelekre, építettük a házat. És mellénk költöztek a telkünkre anyuék, szembe velünk meg tesómék építkeznek. Most itt laknak nálunk, mivel a lakásukat eladták. Nálunk meg elférnek.

Betti már nagyon nagy lány, most volt 10 éves. Kitűnő tanuló, már elkezdtem a felvilágosítást menszesz téren mert elég sokszor fáj a hasa, és a cicije is elég jól elkezdet nőni.

Norbi idén kezdte az elsőt, hát nagyon féltem tőle, de nagyon ügyes, igaz ővele sokkal többet kell foglalkozni mint Bettivel, de nem esik nehezemre. Elég lelkes még.

Réka hát pedig a hét ördög, nagyon rossz tud lenni. Állandóan olyanokat csinál amiket nem lenne szabad. Pl imád főzőcskézni, de ő nem elégszik meg azzal hogy az üres edényeit kevergeti. Ő szépen beviszi a fürdőben teli nyomja tusfürdővel és azzal főz.
De imád kenekedni is. És ő az aki a lehető legjobban várja a kis tesó érkezését. Már régóta nyaggatott hogy legye ilyen kis tesója.

Nekem reggel 6:20-kor kelnek a gyerekek, 6:50-kor indulnak. Apa viszi őket. Én pedig délután összeszedem őket. Itthon pedig napközben főzök, mosok rendbe teszem a lakást.
És hát élvezem a terhességet.
Eddig szerencsére minden rendben van, meg lesz is. Kíváncsi vagyok hogy milyen nemű lesz. Apa és Norbi fiút akar, a lányok meg kislányt. 21.-én megyünk 4 d-re, remélem megmutatja magát.

Nálunk a fűtés hőszivattyúval megy, eddig nincs gond. Anyuék meg kandallóban fűtenek fával.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
 
 


Sziasztok!

Ed,
jot nevettem a sorkollektoron. :)

Karmen,
hat, igen. Akinek van kandalloja, ugy konnyu! :) Irigy-irigy! :) Nekunk is meg van a kandallo helye. Sot, ugy van kitalalva (a falban a csovek is benne vannak mar), hogy ha lesz kandallonk, akkor tudjunk majd azzal futeni es vizet is melegiteni. Tehat az elkepzeles, terv mar meg van, csak nem erre gyujtunk. Szeretnenk elobb a felso szintet is megcsinalni, mig Bibi suliba nem megy. Van ra meg masfel-ket evunk. Meglatjuk, a mai vilagban sikerul-e osszehozni, bar egyre rosszabbak a kilatasok. :( Ha esetleg megis kikohognenk az arat a kandallonak, akkor az igaz, hogy futeni tudnank vele ott, ahova epitve van (nappali), de meg ahhoz, hogy az egesz haz futheto legyen es melegviz is legyen, ahhoz kell meg par dolog, ami viszont tenyleg koltseges, s akkor mar 1 millkot siman kellene rakolteni, no ennyi jelenleg meg nincs sajnos. :(
A fozolapom nekem gazos, de a sutom viszont villanyos, tehat abban azert tudok majd ennivalot kesziteni. Pont azert lett egyebkent ez a vegyes felallas, hogy ha nincs egyik, akkor legyen a masik.
Igy hirtelen az tudjuk meg megtenni, ami gyorsan megy es nem is tul koltseges, hogy veszunk meg 1 olajradiatort (ha meg kapunk). Van ketto, de este rajottunk, hogy az keves, nem artana meg 1. Remelem, kapunk. Talan megfagyni nem fogunk akkor mar, enni meg fogunk tudni, a meleg viz egy kicsit komplikaltabb.
Nekem egyebkent meg az is eszembe jutott, hogy ha nincs gaz, s mindenki az aramot fogja hasznalni, akkor lesz-e eleg aramellatas. Dragul-e az elelmiszer, legalabb az alapveto elelmiszerek kaphatoak lesznek-e.
No, ez nagyon lehangolo, tudom es bizom benne, hogy azert csak megegyeznek valahogy es ez az egesz csak atmeneti, rovid idore szolo "szivatas"!!!!!!!!!! ...legalabbis nagyon ajanlom nekik!!!!!!!!!!!!! ...ezzel valoszinuleg nem vagyok egyedul.

Gabi,
de jo nektek, hogy egyutt a csalad! Legalabb nincs gond a gyerekfelugyelettel es a segitseggel. :) Szerencsesek vagytok! :)
De jo, hogy ennyi gyerkocot bemertek vallalni! Le a kalappal! Azt, hogy ki milyen nemure szavaz, ki milyen nemut szeretne, azt talan mondanod sem kellett volna.... :) :) :)

Sly


Sly! Nekünk a kandallo a radiátorba nem viszi a vizet, az már tul drága lett volna, ez sem volt igy olcsó :( :o De szoktuk ugy hogy kinyitjuk az ajtokat és fent lecsavarjuk a fütést és elbirja ott is tud meleget csinálni. A fürdés lenne csak nehéz, de vizet lehetne melegiteni a kerámia laposon is, igaz nagy pancsolás valszeg nem lenne. Amugy áram nagyon drága fütésre, nekünk egy ventillátoros kis fütönk van, jol nyomja a meleget de nehezen füti fel a szobát (én kádhoz közel szoktam tenni, kb 2 m-re oda elég) de szobára szerintem kevés lenne. És sokat fogyaszt!

Gabi! Kiváncsi vagyok én is a baba nemére :lol:

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sly, nekünk már elkészült az első sörkollektorunk, és működik! Sajna még nincs felszerelve a háztetőre, de kipróbáltuk a napon és megdöbbentő eredményeket kaptunk. No persze kell, hogy süssön a nap és ez nem elég a teljes fűtésre, de megéri azok szerint, akik már használják. Nem beszélve arról, hogy olcsó az elkészítése.
folyamatosan fejlesztgetik, lehet, hogy vízmelegítésre is használható lesz. Apának is van ötlete.
Na jó, sok sört meg kell inni addig. :wink: http://blog.madwebor.hu/futes.html
Ha tényleg beválik, akkor a háztetőnk tele lesz sörkolival. :wink:

No pá, mennem kell a tanáriba naplókat irogatni.

Edina
Kép
Kép
 
 



Edina
Kép
Kép
 
 


Képzeljétek ma vettem a Brendonban ülést, otthon rájöttem nem adták ide az installációs könyvet (nem mintha kellene, de jár hozzá, ha egyszer eladom akkor meg legyen csak meg) hivom öket, mondják lehet a tárolo dobozban az ülés alatt van. Mondom ott a csaj azt kinyitotta, én nem láttam, de lehet. Kimegyek, kiszerelem az ülést, nekem sehogy sem nyilik, 5 percig probálkoztam, mondom feladom nehogy eltörjek valamit. Ekkor vettem észre a nappali fényben hogy a fejtámla hátulján a müa. részen kb. 6cm hosszan hajszálrepedés van. Igy visszavittem, de másik termék nem volt ebben a szinben (szürke kocsiba meg a másik vad pirosat nem teszem) igy rendelni kellett ha jön akkor szolnak (remélem!). Azért marha jó, ha nem szerelem ki és forgatom a kinlodás miatt véletlenül akkor lehet észre sem veszem. A repedés meg tudjuk ugye milyen nagy kárt okozhat baleset során. Na kiváncsi lennék arra hogy kitették-e ujra a polcra v. ezek után hogy jeleztem leselejtezték-e. De bosszantó hogy ilyet eladhatnak!!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Viszont jó hir. Jogi forumokon szakértők és ma a cégem munkaügyise is azt mondta, hogy igaz az, hogy ha GYES alatt vissza akarok menni dolgozni, akkor vissza KELL vegyenek! (ugyanis hol van az leirva hogy nem köteles visszavenni? Sehol, ilyen törvény nincs). Szóval most várok aláirják-e, ha nem akkor közlöm hogy kötelesek visszavenni (ugysem érdekel mert már most keresgélni fogok másik melót hogy tudom az igért emelés ugrott!) és az eredeti munkakörbe, az elmaradt bérfejlesztéseket megkapva kell alkalmazzanak. Sok szakértő tanácsát olvastam erröl a napokban a neten, de mondom a saját cégem munkaügyise is azt mondta hogy igen, vissza kell vegyenek ha jönni akarok. Ja, az lehet a fönököm azt hiszi ez nem igy megy, de akkor ö nem jól tudja. :lol: Szóval igy egy ideig mégiscsak biztosra tünik lesz munkám :)

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Jajjjjjjj, ugy elment ez a hetvege! Jol telt, volt egy kis pihi is, jatszas is (gyerekekkel is persze no meg felnottekkel is), hegyet is masztunk, sot megint voltunk korizni. 3. alkalommal volt a csajok laban a kori es mar Rini is megtanult korizni! Ez nala nagy szo! :) Persze, ha szaguldozni szeretne, akkor keri, hogy huzzuk, de egesz ugyesen megy mar egyedul is. Osszeszedte minden batorsagat es sikerult neki megtanulnia. Nekun ez igy mar sokkal konnyebb, mert igy mar mi is tudunk korizni, jo, csak lassan meg, de akkor is jobb igy.

Karmen,
huuuu, ez tenyleg bosszanto! Jobb bele sem gondolni, mi lett volna, ha nem veszed eszre, s pont akkor, amikor a legjobban kene, hogy vedjen, nem ved. :( En is ideges lettem volna a helyedben. Gondolj arra, oka volt annak, hogy amit kerstel, nem talaltad. Azert gondolom, csak nem teszik ki a polcra igy meg learazva sem, hanem bizom benne, visszakuldik a gyartonak. Ha esetleg lesz idod es kedved visszamennel oda, s megnezned, hogy kitettek-e vagy sem? Mindenkinek tanulsagos lenne.
Melo: igen, ez igy van, en is igy tudom. Viszont nehogy az legyen, hogy valamiert beragnak rad es ugye megszakitod a Gyest, vissza talan mar nem mehetsz (bar ezt nem tudom pontosan, hgoy igy van-e) aztan kirugnak par nap vagy het utan. Biztos nem igy lesz, csak hallottam mar olyat, hogy valakit visszavettek, mert vissza kellett vegyek, aztan 2 nap utan kirugtak. Emiatt en is aggodok, nehogy velem is ezt jatszak el. ...bar azt mondtak eddig mindig, hogy visszavarnak. Csak bizni tudok, hogy valoban igy van es kellek nekik hosszutavra. Szoritok neked, hogy ne kerulj konfliktusba veluk, hanem szepen maguktol menjenek a dolgok!


Sly


Sly! 3 éves koráig ha GYES-en vagyok (márpedig arrol nem fogok lemondani, amellett melozok) nem rughat ki.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen,
igen, igazad van! Bocsi!!!!!!! Valoban lehet mellette dolgozni!!!!!!!!! Ma kisse nehezen forog az agyam. :oops: Ezer fele jar. Kaptam jopar fejtoro dolgot es egyenlore tok kaosz van a fejembern. :( ...ez van, majd csak megvilagosodok. :)

Ha mar munkaugyi dolgokrol beszelgetunk:
Csajok!
Tudnatok nekem segiteni? A kovetkezo a problemam:
Eddig csak az allamnak fizettem, hogy legyen majd nyugdijam. Felmerult bennem a kerdes, hogy nyissak-e magannyugdij penztarat vagy sem. Van ugye a 3. is, az onkentes magannyugdij penztar. Van ezekrol tapasztalatotok? Azon aggodom, hogy az allapi nyugdij nagyon keves lesz majd, s egyre tobbektol hallom, lehet nem is kapunk majd semmit, ha igy halad tovabb az orszag. Viszont semmi garancia sincs arra, hogy a magannyugdijamat is megkapom, ill. lehet, abbol kapok valamit, de valoszinuleg kitorolhetem a fenekem. Ok, legyen megtakaritasom, de ez mas teszta. A magannyugdijt fizetok meg ugy tudom, a mostani gazdasagi valsag miatt sokat buktak. Valoszinuleg azert az a penzuk meg van, amit befizettek, de tuti semmit sem kamatozott nekik. Akinek van ilyen, az tudja, mit fog kapni majd a jovoben?

Erdeklodve varom a valaszokat. Hatha... :)

Sly


Ja, s meg valami az elozohoz:
Ha esetleg valtok, akkor megmarad-e az allami nyugdij mellette vagy elveszitem azt? Egyaltalan erdemes meg valtanom?

Sly


Sly! Hol másztatok hegyet? Nekem van magánnyugdij, mindkettő. Az önk. nagyon megéri, az nekem igen jól kamatozik, kamatozott, 10 év után a hozam adómentesen kivehető (én abból nemesvakoltam a házat), ha teljes összeget felvettem volna akkor adozni kellett volna, mert ugye 10 évig meg kaptam évente x Ft adókedvezményt rá. De nekem ez egyfajta megtakaritás, ha meghalok akkor öröklik a gyerekek, nem veszik el. Ha meg egyszer megérem a nyugdijat biztos nagyon jol fog jönni hogy van pluszpénzem, elég szép kis összeg lesz. Ja és bár ezt x év után lehet csak, a bent lévő összeget fel lehet évente 1x venni kölcsönnek, nekem amikor hirtelen kellett a telekvásárlásra jol jött. 1 év mulva kellett visszafizetni, a jegybanki kamat +2% volt. De még mindig jóval kedvezőbb volt mintha személyi kölcsönt vettem volna fel.
Állami nyugdijat én ugyanugy fizetem attól, hogy van önk és magánnyugdijam is.
Bukni lehet most buktam a hozamon, de amit eddig kaptam évente hozam azt vissza nem veszik! Most nem lesz sok, de nem lesz minden év ilyen szar, remélem:) Legalábbis még mire nyugdikba megyek én hiszem megint szépen fog kamatozni.

Kép

Kép

Karmen
 
 


egy jó hir! Visszavettek melozni, ha letelnek a szabik kb szept-okt mehetek melozni!!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Karmen,
de jo!!!! :) Azt is mondtak, hogy milyen feladatot kell majd ellatnod?
Hegymaszas: csak itt a kozelben. Van 3 is. ...na jo, az egyik csak domb.
Vegul az onkentest valasztottam. Mar csak egy jot kell talalni. Te melyiknel vagy?

Sly

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron