Új privát üzeneted érkezett!

Szilvike Pocitesó!!
Nekem is a bordáimat paszírozza a babó, és 1-2 hete. Meg az oldalamat. És szinte csak a hasam tetejét, és jobb oldalát dolgozza meg.
Jó volna találkozni, elárulom, hogy Fruzsi megint partit szervez nov. 7-re 18:00-ra a Márkusba. Ugye Neked is jó, és felíratkozol a listára! Biztos nőtt már a pocid azóta, mióta láttalak. Az enyém ÓÓÓriási! Már arra is gondoltam, hogy el van számolva. Múltkor a doki is azt mondta: Mekkora!!!! Köszi
Pusza: Detti
Detti
 


Sziasztok!!!

Bözse,
emlékszem, nekünk is akkora élmény volt az első UH!!! Azóta is be van keretezve a lelet, s kitettük a falra. Pedig azon még csak pár mm- es volt ez a kisbaba:-) Aztán amikor megkaptuk az első ultrahangot fotón..., mennyire boldogok voltunk!!!

Hááát igen, nemrég (1- 2 hete) kezdett el nőni a pocim, de annyira rohamosan nő, hogy szerintem/remélem hamarosan be fogja hozni a kortársakét:-)
Viszont az, hogy nem nagyon volt pocim, az nem igazán volt jó nekem: természetesen a baba rendesen fejlődött, de mivel a pocim kicsi volt, ezért nem volt olyan nagy helye a mozgolódásra, s nyomta a gyomromat, visszanyomkodta a kaját is. De most, hogy elkezdett nőni a pocak, kezd rendbejönni ez a gyomorkérdés is:-) Hurrá!

Számlálgatással kapcsolatban: az a lényeg, hogy elvileg 9 hetünk van hátra!!!!

Bogi,
Ugye, milyen fantasztikus érzés volt, amikor láttad a kisfiad pofiját?! Én már számolom a napokat, mikor látjuk mi is!!!!! Úúúúgy várom!!!

Képzeljétek, lehet, hogy már meséltem, s akkor bocsi: kis pocilakónk papája mostmár minden este mesél a kicsi lányunknak a Micimackóból!!! Persze előtte megbeszéljük Vele az aznapi történéseket, meg a holnapi teendőket, amit ez a kicsi lány hatalmas rúgásokkal és bokszolásokkal regaál le. De amikor elkezdődik a Micimackó..., akkor aztán olyan csendben van, mintha figyelne, miről mesél a papája...Hááát nem édes???!!!

Ti is szoktatok mesélni vagy énekelni a pocalakóknak???!!!

Üdv,
Vic
Victoria
 


Sziasztok Lányok!
Látom,most mindenkit az UH izgat a legjobban.Mi hétfőn voltunk,a gyermek óriási,28.héten 79-es a BPD-je.Mikor felvilágosítottam a papát,hogy nagy elkezdett aggógni,hogy túl nagy feje lesz,pegig nem is,testéhez teljesen arányos.Kaptunk 4 fotót,a férjem kiválasztott egyet,atz mondta,már mindenkinek megmutatta a munkahelyén is,hogy milyen gyönyörű a gyerek,pedig szerintem a "civilek",akik nincsenek ilyen babavárásra ráhangolódva semmit sem látnak ezekből a képekből.
Bella! A tanfolyamról nekem sincs nagy véeményem,én is tartottam egy jó fél évig,és tartalmilag azokat a dolgokkal foglalkoztam,ami szerintem fontos.Ez sok embernek szúrta a szemét,így abbamaradt a dolog.Most a pszichológus.és annak asszintense tartja,de ők gyakorlatilag annyit tudnak a szülésről,és a helyi konkrét szokásokról,amire emlékeznek.
Te is szeretnél Pestre menni bevásárolni?Nekem is igen nagy vágyódásom van,csak még nem találtam megfelelő időpontot hozzá.De szerintem a Mndrina nem lehet valami olcsó hely.Nézd meg a honlapukat!Én mindenkép fenyőfa kiságyat szeretnék,azt már meg is találtam itthon. Állítólag van valami kismama torna a Mester utcán,én is most járok utánna,te nem tudsz róla valamit?
Fiona! a levest mindenkép kipróbálom,kaptam is egy csirkét nemrég a nagymamámtól.
Én,ha egy ideje már nem érzem a gyermek mozgását addig kopgtatok neki,amíg vissza nem jelez,így nem stresszelem magam feleslegesen.
Most fogorvosnál is voltam,betömtek egy fogamat,amiatt adggódtam,hogy nem fogja szeretni a kicsi,de igen élénken mozgolódott.Lehet,hogy érdekli a fogászat? Amúgy a fogdokim kitalálta,hogy még tömjünk át most két fogamat,míg ráérek,mert szülés után már nem nagyon lesz erre időm,beleegyeztem,így most oda fogok járogatni.
Victoria! Én már vettem is egy verses CD-t,amit együtt énekelünk,de amúgy is mindent megbeszélek a kicsivel,és úgy érzem,hogy érti is a dolgokat.Csak ajánlani tudom mindenkinek!
Lassan befejezem kisregényemet,vigyázzatok magatokra,és pocaklakótokta is üdv
manóka

manóka
 
 

 
 

Sziasztok!

Manóka,
Múltkor kaptunk magzatoknak való CD- ket is, amiket mi betetünk, hogy pocaklakónk relaxáljon egy kicsit...; az eredménye az lett, hogy mi hatalmasat aludtunk rajta:-)


Kép

Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Vic! Te többet tudsz mint mi Kép 70%, hogy kislány lesz, bár nekem ez nem jelent semmit, mert egyáltalán nem látszott, és én nem is akartam tudni.
De ha kisfiú lesz, akkor kikiáltalak boszinak Kép

Nekem is van Baba-Mama CD-m, komolyzenei gyűjtemény, dupla CD, egyik a babáé, másik a mamáé. Szuper jó. Legalábbis én nagyon imádom, hogy a babának mennyire tetszik azt nem tudom. De azt igen, hogy az élő zene rettentően tetszik neki. Voltam múltkor egy kismama koncerten, és csúcs volt, hogy mit produkált.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Mi is jártunk ma ultrahangon, minden rendben van, és úgy néz ki, hogy nálunk is nagy baba lesz. Az előző 4200 gr volt, remélem azért ezt nem akarja babócám túlszárnyalni. Egyébként újabban rákapott az éjszakai életre, nappal keveset mozog, de éjjel aztán bepótolja. Remélem, megszületése után elhagyja ezt a szokását!

Bogi, megvan a szemüveg, de most meg nem látszik a nap Kép Kép. De a neten találtam jó felvételeket, úgy úgyis jobban látni. Babád gyönyörű, abszolut jól kivehetők a részletek!

Lídia
 
 


Sziasztok!

Beszélgetni én is szoktam a babával. Sőt voltaképpen mindent elmondok neki. Mesélni még nem próbáltunk, de az én uramnak erre nem is lenne nagy kedve, majd ha megszületik.
A zenét azt szereti, nagyon édesen mocorog alatta. Hétvégeén koncerten voltunk és teljesen odabújt a hasamhoz, gondolom, hogy jobban hallja.
Az énekléssel bajban vagyok, mert borzalmas a hangom, de CD után szoktam vernyákolni kicsit, hogy hallja az én hangom is. Na akkor nem veszem észre a nagy lelkesedést. De legalább tudja, hogy mi a különbség a művészet és a vernyákolás között. Kép Kép

Nálunk is éjjel folyik a nyg mozgolódás, de kb 2 hete már napközben is sokat aktív. Azt én is szoktam mondani neki, hogy születés után erről az éjjeli mocorgásról okos dolog lenne leszokni. Hát majd meglátjuk.

Üdv: Bözse
 
 


Sziasztok!

Ma nagyon jó kedvem van!
MA MEGLETT A Genetikai eredmény: MINDEN RENDBEN!!!
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Előzmény: AFP MOM 0,8 és B-HCG MOM 1,7 miatt genetikai UH-ra küldtek. Figyelembe véve a koromat (31 éves) és az UH-n a baba veséi eltérő nagyságuak voltak tovább küldtek magzatvizvégtelre.
4 hét hosszu várakozás után ismét genetikai UH-ra kellett menni.
Vesék rendben, és a méhlepény is felmászott a méhszájról. Kép
Amnio eredménye is negativ!



Bogi és Vic!
Honnan van olyan Babás CD-tek? Én is kerestem, de pont nem találtam a boltban.

Bogi!

Ird be a táblázatba légyszi az általunk válaszott fiú nevet: Benedek Tivadar.
Köszi

Tegnaptól elkezdett fájni a fancsontom (vagy hogyafenébe hivják a csontot ott elöl)
Érzem, hogy minden lépésnél nyilal. Valoszinüleg kezdenek puhulni a porcok és kezd tágulni.
Nem korai még ez egy kicsit?


Fiona
25+3
 
 


Sziasztok!

Fiona!
Én a Megatoys-ban vettem itt Győrben.
Örülök, hogy minden rendben veletek.

Mindjárt teszek fel egy táblicskut!
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Kép

KépKép

KépKép
 


Hello Lanyok,
Manoka,
Nekunk 27+0 idosen 7,3cm volt a BPD, ami a papirkank szerint 29 hetnek felel meg! Viszont a HC kompenzalta, az teljesen a koranak megfelelo volt.
Nem tudok a tornarol semmit, de sajnos nekem ez nem is aktualis, mivel pihennem kell, mindentol el vagyok tiltva. Igy a vasarlo korut is meghiusult. Talan barati segitseggel sikerul majd a butorokat az IKEA-bol lehozatni, de a tobbi dolgot itthon kell beszerezni.
Nekunk is van baba-mama CD-nk, de meg szeretnek parat venni, Halasz Judit, mesek stb.
Fiona,
Orulok, hogy jok lettek az eredmenyek! A vesek miatt en is aggodok egy kicsit, nalunk az egyik uregben tagulatot vettek eszre, de azt mondtak, hogy nem jelent problemat. Remelem, igazuk van!
Szerintem barhol beszerezheto a CD, tobbfele is van.
Nekem kb. ket hete nyomodik iszonyatosan a mellkasom. Estere annyira faj a gerincem, hogy alig tudok normalis pociziot talalni a fekveshez. Valoszinuleg a mehem nyomhatja a szerveket, csontokat, bar en is korainak erzem meg.
Puszi mindenkinek,
Bella
 
 


Bogi, Bella Vic

Mi a Babás CD-teknek a cime?
Rákeresek az internet-en hátha házhoz rendelhetek valahonnan. Kép

fiona
 
 


Sziasztok!!!
Már csak 6 munkanapom van hátra, s aztán teljes gőzerővel rákészülődés a mamiságra mindenféle szempontból!!! Hurrááá!

Az egyik CD- nek az a címe, hogy "Du in mir", a másiknak pedig "Baba- Mama CD". Az elsőn mindenféle nagyon kellemes lazító hangok/zenék vannak (tengerzúgás, madárcsicsergés, afrikai tam-tam zene, erdő hangjai meg ilyesmi; nagyon kellemes, mi nagyokat szoktunk ezen szundítani a férjemmel). A második CD- n (azaz dupla CD) pedig klasszikusok vannak, az egyik a babának, a másik a mamának (és persze a kispapiknak is:-)
És van még 2 ilyen jellegű babás CD, de azt sajna az egyik nagyinál felejtettük, s nem emlékszem a címükre:-(

A Brendonban lehet ilyen CD- ket kapni, de a Madrinában és szerintem a Megatoysban is! Mi az egyiket a Madrinában vettük, a pénztárgép mellett volt többféle CD.

Bogi, a "kisfiú" megállapításom csak nyelvbotlás volt...:-) Legyen kislány vagy kisfiú, amit szeretnétek, az a legfontosabb, hogy makkegészséges legyen!!!!

Képzeljétek, nálunk kispapink már hajkúrássza a diafilmeket, mert szerintünk annak totál más a hangulata, mint egy sima videofilmnek vagy DVD- nek, nem?! Szóval a vetítővászon már megvan+ a pincéből előkotortatuk a nagyikkal a régi diafilmeket. Már alig várjuk, hogy hármasban élvezhessük a diafilm adta lehetőségeket kis pocaklakónkkal!!!
Tényleg, nem tudjátok, hol lehet teljesen normális áron diafilmeket venni? Bármelyik játékboltban?

Üdv és mindenkinek jó pocakosodást,
Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Tudom,hogy ritkán írok ide,de szeretném megmutatni fiacskáim 3D-s képét.

Regő profilból:

Kép

Vencel szemből:

Kép

Minden rendben velük, teljesen megfelelnek a 26. hétnek.

Kisbuksi
 


Fiona Kép Gratulálok, nagy kő eshetett le a szívedről! Ezek a fura fájdalmak szerintem csak úgy jönnek mennek a terhesség második felében, korai-e, vagy sem Kép. Ez még lehet rosszabb is, de sokkal jobb is Kép.

Kisbuksi Kép Gyönyörűek a babák! Több időt szántak az UH-on az ikrekre?

Lídia
 
 


Szerbusztok!

Hát nagyon örülnék, ha én is rá kerülhetnék a táblácskára. A nevem az ismert. Én a budapesti vagyok, és a Baross utcai SOTE I. klinikán fogok szülni. Ez az első babám akit ilyen sokáig ki tudtam hordani, így hát reménykedem, hogy sikerülni fog. Január 10-ére vagyok kiírva. Volt amikor azt mondták, hogy kisfiú van a pocimban, de most már nem voltak benne biztosak. Ha fiú lesz, akkor Péter, ha lány akkor Vivien nevet gondoltunk neki.Pont ma vagyok papír szerint 32 hetes. Ngyon köszönöm. És kérlek drukkoljatok, mert kaptam egy hét haladékot, ugyanis szerdán be akartak fektetni egy kis inzulin beállításra, és most jövőhétig, ha a diétával lejjebb megy a cukrom, akkor megúszom a dolgot. De a babának nincs baja. Azt hiszem talán ezek jobb hírek mint ha a babával lenne valami baj. de stramm kis emberke, mert nekem már csak a magas vérnyomás nem jött elő a bajok közül, és ő mégis olyan szép egészséges. Tűri a gyógyszert meg mindent amivel anyuci gyötri. :-) Szóval azt hiszem kell egy kis drukk nekünk. Számítok rátok. :-))
LOLA
 


Mellékelek egy babaképet a mi kis babánkról. :-))
Kép
LOLA
 


Sziasztok!

LOLA!
Betettelek a táblázatba, de rossz helyen vagy, mert a heteid alapján előbb kellene szülnöd, de a kiírás szerint rendezi a táblázatot.

Amúgy Regő és Vencel gyönyörűek. Kispapival nézzük.
Vencel fejénél a keze van, vagy Regő lába? Egyáltalán egypetéjűek?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Kisbuksi,
a kisfiaid egyszerűen gyönyörűek!!!
Egypetéjűek?

Jujj, már én is úgy várom a hétfői 3D- s UH- t!! Kedden (ugyanis akkor megyünk következőleg a dr.Ferenczihez) már szinte furcsa lesz a sima UH...:-)

Tök furi, hogy hétvégén szinte alig vagyunk itt.

Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Ma voltam sima uh-on, és most azt mondta a dokim, hogy fiú!!!! Na most már senki nem biztos semmiben, majd meglátjuk. Most már nem is nagyon érdekel, csak tényleg ne legyen semmi baj, egészséges legyen. Van folyásom, kaptam rá Klion-t. Meg bakterológiai tenyésztésre is elküldték. Csak ne legyen semmi baj belőle!!

Az egyik barátnőmnek 2.8-as lett a mom AFP-je. Ez 2.5-ig jó. Nézték uh-on, de semmit nem találtak. Szerintetek mi lehet ez??????SOS!!!!!!!!!

KIs Buksi, gyönyörüek a fiaid, nagyon jők a képek!
 
 


Szia Bogi,
Szóval még az is lehet, hogy boszorkány vagyok???!!!

Szerintem ne izgulj a bakterológiai tenyésztés miatt!! Nekem 2- 3 hete csak nagyon enyhe folyásom volt, s én arra Betadin kúpot kaptam; 7 napig kellett "magamba tennem", de csak azért, mert addigra (a vizsgálattól számítva 1 hét múlva) lett készen a bakterológiai tenyésztés, s ha esetleg lett volna valami, akkor addig is kezelve legyen. De szerencsére semmi bajom, csupán a teljesen normál kismami folyás van, s az sem mindig; most pl. egyáltalán nincs. Ezt a kúpot nem nagyon szerettem, mert nagyon jódos, s amikor este betettem, akkor utána ugye betétet kellett tenni a bugyiba, nehogy összekenje az ágyneműt, és én utálom a betéteket; bármennyire is furi, én mindig viszketek tőlük.

Üdv és tájékoztass, hogy most akkor boszi vagyok vagy sem,

Vic
Victoria
 


Helló Mindenki!
A bővebb hüvelyváladék miatt ne izguljatok,teljesen normális a terhesség alatt,de Bogi te se aggódj,gyugodtan használd ela Kliont,nem lesz tőle semmi baj.Jobb a kóros flórát kezelni,mert ha elhatalmasodik-amire egyébként a terhesség már maga hajlamosít akár idő ekőtti burokrepedést okozhat.
Amúgy,végiggondoltátok már, hogy két hónapunk van durván a szülésig,az meg az ünnepek miatt igen hamar eltelik. Szóval rohan az idő... Én néha kicsit meg is ilyedek,kérdeztem is ma a férjemet,hogy mit fogunk majd itthon csinálni a kis poronyal. Természetesen,már én is nagyon várom,és már most bolondja vagyok ennek a kisbabának.
manóka

manóka
 
 


Szia Vic!
Ő a másik Bogi Kép
Van egy Farkas Bogi, meg egy Római Bogi. Kép

Manóka!
Én is sokat gondolok arra, hogy milyen lesz. Jövő héttől járunk a férjemmel szülés előkészítőre, bár nekem még 4 hónapom van hátra, vagyis 3 és fél. Fogy az idő.

Képzeljétek tegnap voltunk egy gitárkoncerten, és a babának nagyon tetszett. Volt amikor feszülten figyelt,és volt, amikor rúgkapált. Az egyik számnál, odafeszült a hasamhoz, és amikor vége lett a zenének, elkezdett kapálózni. Nagyon édi volt. Kispapit is meglepte a dolog.

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
 


Kép

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!!!

Bogi,
Voltunk ma a budaörsi KIKA- ban, s ott jöttem rá, hogy a Neked Boginak "jósoltam" kisfiút, s nem a Római Boginak:-)))
Hogy én milyen kis szétszórt lettem, mióta kismami vagyok:-))) (de a dokim megnyugtatott, hogy ez teljesen normális, főleg egy olyan kismamánál, aki eddig nagyon precíz stb.. volt; most meg állandóan el vagyok ábrándozva, a fellegekben járok:-)

Mi is voltunk a múltkor megnézni a Sevillai borbélyt, s nagyon tetszett a kis pocilakónak!!! Remélem, hogy Neki is jó zenei fülei lesznek:-)))

Üdv,

Vic
Victoria
 


Sziasztok!!!

Bogi,
Voltunk ma a budaörsi KIKA- ban, s ott jöttem rá, hogy a Neked Boginak "jósoltam" kisfiút, s nem a Római Boginak:-)))
Hogy én milyen kis szórakozott lettem, mióta kismami vagyok:-))) (de a dokim megnyugtatott, hogy ez teljesen normális, főleg egy olyan kismamánál, aki eddig nagyon precíz stb.. volt; most meg állandóan el vagyok ábrándozva, a fellegekben járok:-)

Mi is voltunk a múltkor megnézni a Sevillai borbélyt, s nagyon tetszett a kis pocilakónak!!! Remélem, hogy Neki is jó zenei fülei lesznek:-)))

Üdv,

Vic
Victoria
 


Bocsi, kétszer küldtem el;
amúgy nem szétszórt lettem, hanem szórakozott:-) (nem mindegy!)

Vic
Victoria
 


Szia Vic!

Rá se ránts Kép Én is ilyen vagyok néha.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Jó reggelt mindenkinek!
Nem vesztem ám el, olvasgatlak is benneteket rendszeresen, de az íráshoz már kevesebb időm van.
Valamelyikőtök írt a szeméremcsont körüli fájdalomról. Hát az nekem is van, ill. volt is mindegyikkel. Amikor felállok, megyek, akkor érzem, s ettől lett nekem olyan nagyon kismamás járásom. Eléggé tud fájni is. Azt mondják, a kötőszövetek kezdenek fellazulni, attól van.
Most kezd bennem tudatosulni, hogy max. 7 hetem van hátra, s rengeteg tennivalóm van még. A fél lakás felújítását a napokban fejezik be, takarítani, be kell költözködni, rendezkedni, igen sok minden van még.
Szép hetet Nektek!
Ildikó
 


Sziasztok Kismamik!

Hogy vagytok? Szépen növesztitek a pocókát?
Mindjárt itt van jan-febr. Hogy szeretnétek szülni? Hát én már kb. tudom. Először is mindenféle érzéstelenítő nélkül, se görcsoldó, se az az epidurális izé. Persze, ha a doki mondja, hogy kell, mert már nagyon kivagyok, akkor jöhet, de csak úgy nem kell. Ki tudja, lesz-e szükség gyógyira... Anyukám és anyósom is így szült, mindenféle hókuszpókusz nélkül.Kép

Victoria!
A zene nagyon jó a babáknakKép Mi is sok szépet hallgatunkKép Operát mondjuk nemKép, klasszikust igen, illetve csak azt. Ja és régi nagy kedvencemet: Halász Judit mesezenéitKép

Kisbuksi!
Tényleg nagyon édik a picifiúkKép

Rbogi!Kép
Most meg lehet, hogy fiúcska? Igazad van, az egészség számít inkább. Képzeld el a barátnőmnek a 30 valahanyadik hétig lányt modtak, csak akkor derült ki, hogy fiú, amikor a lábait már nem zárta össze a pici.Kép

Ildikó! Kép
A szeméremcsontnál nem érzek fájdalmat, nekem inkább az alvással van bajom. Állítólag, ha oldalt fekszünk, akkor jó egy kis puha párnát tenni a behajlított lábunk alá. Hát ez egyáltalán nem kényelmes nekem, bár párna nélkül sem túl jó órákon át. Háton meg ugye nem érdemes a gerincoszlop megterhelése miatt, tehát?

Lányok!
Milyen alvási pózban alukáltok?
És nektek is hullámzik a hasikótok néha? Nagyon szeretjük nézniKép
A karácsonyi bevásárlással hogy álltok? Ne az utolsó percre hagyjuk nagy pocival nagy tömegben nem lehet kellemesKép

FarkasBogi! Kép
A tábliban rosszul van a heteim száma: vasárnap 27+5 volt.

LOLA!
Nagy drukk neked! Ne izgulj!

Egy hétig nem leszek, megyünk a hegyekbe friss levegőt szívniKép

Kellemes babavárást!!!KépKépKép

Inez! Kép
Veled lehet találkozok majd az kórházbanKép

Nikie
holnap 28!+0
 
 


Szia Nikie!

Javítottam, de Te is eltévedtél. Ma még csak 27+6 vagy Kép
Legalábbis ha ma hétfő van, és nem kedd. Holnap leszel 28+0.

Én már oldalt fekszek nagyrészt, bár ez nagy érvágás nekem, mert csak hason tudok igazán jól aludni.

Karácsonyi bevásárlás? Mi az? Te jó ég, mi azt mindig a végére hagyjuk, bár idén elhatároztuk, hogy senki nem kap nagy ajándékot. Főleg, mivel nekük már a babára kell várni, és nincs megtakarított pénzünk az építkezés után. Úgyhogy nekem most csak az élelmiszer bevásárlás lesz a karácsonyi Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Most látom, hogy azt írtad HOLNAP 28+0. Bocsi Kép

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

A fiúk nevében is köszi a bókokat!

Lídia!

valamivel biztos több időt töltöttünk az Uh-val,bár szerintem ezt hülyeség időre mérni. Az tudjuk,hogy ártani nem árt az Uh,de ugye azt mégsem gondoljuk,hogy mondjuk a babák szeretik?! Szóval alaposan megvizsgálták őket,minden kérdésünkre válaszoltak, mindent láttunk amit akartunk. És szerintem ez a lényeg. Azért felesleges lett volna tovább molesztálni Őket,mert még van x percünk a pénzünkért. Szóval maximálisan elégedettek vagyunk.

Bogi!

Valószínűleg egypetéjűek,bár ezt biztonsággal senki nem állítja. Csak az 5 hetes Uh-n mintha nagyon együtt lettek volna,meg olyan egyformák. Szóval nem túl tudományos alapokon nyugszik a feltételezés. Amúgy Vencelnek a keze van a homlokán, ez azon ritka pillanatok egyike ,amikor a másik nem dugja oda valamijét.

Nikie!

Nálunk alvás :sehogy! Ugye hason nem megy,és bármelyik oldalra fordulok,a fiúk nyomják egymást. Háton fekve töltök 1/4-1/2 órákat félálomban,mint egy jóllakott béka. 2-3 éjszaka után kimerülök,és ilyenkor jön egy jobb éjszaka!


Karácsonyi vásárlás: érdekes,én eddig olyan nagy ajándékozós és ünneplős voltam,de most annyira lefoglalnak a babák körüli teendők,izgalmak,hogy eszembe se jutnak az ünnepek! Nem is vágyom semmi ajándékra,és ötleteim sincsenek. Remélem,azért ráhangolódok!


Puszi:

Kisbuksi
 


Sziasztok!

Meg van a költözködés. legalábbis a bútorok és dobozok 95%-a átkerült az új lakásba. Most lassavskán rendezgetjük a lakást. Sajna én keveset utdok jelenleg tenni, a férjemnek, meg sok a munkája, így aztán 2 hét is bele fog telni, mire ott aludhatunk. Most még úgy sincs fűtés.
Kiderült, hogy az emeletünkön a 4 lakásból 3-ban kisbaba van vagy lesz, van egy kb két hetes baba, a másik szomszédban novemberben születik, nálunk meg uyge január elején. Szóval bababarát emeletünk lesz. Kép Kép Kép

Az alvással nincs nagy gondom, bár már oldalt fekve sem túl kényelmes. Én igyekszem oldalt feküdni, de sokszor arra ébredek, hpogy már megint a hátamon fekszek, akkor visszaszuszakolom magam oldalra és alszok tovább. Érdekes, hogy ha a bal oldalamra fekszek, akkor a Nándi neki áll rugdosódni, azt valahogy nem szereti.
Nekem is szokott hullámozni a hasam, főleg ha leülök pihenni estefelé.

Puszi mindenkinek: Bözse
 
 


Kisbuksi!

Ezen a jóllakott békán akkorát röhögtem. Már csak azért, mert úgy el tudom képzelni magam előtt Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!!!
Ma voltunk a 3D- s Ultrahangon! Annyira, de annyira jó volt!
Képzeljétek, ez a pici kislány a pocakomban végigmosolyogta az egész "fellépést"!!!
Profilomban megtekinthetitek a Pocaklakó első "igazinak tűnő" fotóját!!!
Ugye, milyen aranyosan mosolyog???!!!

Üdv,

Vic
Victoria
 


KisBuksi!
Csatlakozom hozzád, én sem tudok már sehogy sem aludni, valszeg a túl nagy létszám miatt.(ki látott már olyat, hogy 4-en egy ágyban aludjanak). Jó tudni, hogy nem, vagyok egyedül.
Neked mekkora a pocid? Cipőfűzés még simán megy, vagy szuszogósan? Vettetek már valamit a babóknak?
Szerencsétek volt a 3D-vel, a mi babáink háttal foglaltak helyet és egymás hegyén hátán, úgy néztek ki, mint valami százlábú. Rengeteg kéz meg láb egy helyen. Így az arcukat mi nem láthattuk, viszon profilból az egyik lebukott, hogy szopja az ujját.
Neked mit mondtak mekkorák? (kb súlyra gondolok).
Neked nem kell majd befeküdnöd, hogy egyáltalán gondolsz karácsonyi vásárlásra?

Üdv:
Krisztike
Krisztike
 


Sziasztok!

Múltkori jókedvem tovaszállt Kép! Rövidült a méhnyak,és holnap be kell feküdnöm. csütörtökön összevarrják. Dokibácsim megnyugtatott,hogy nincs semmiféle vészhelyzet,sem utolsó előtti pillanat,hanem ez egy szépen időben megtett óvintézkedés. Azért most ki vagyok bukva úgy rendesen.

Krisztike!

nekem már semmi nem megy,csak szuszogósban. A babacuccal elég jól állunk, a fentihez hasonló okok miatt nem akartam halogatni. Ami még van,azt kispapi is el tudja intézni. A pocim amúgy szerintem nem olyan durva, akár egybabás is lehetne,de ugye a méhnek azért nagyon nagy megterhelés. Gyakorlatilag a doki azt mondja,hogy ilyenkor kb. 35. heti állapotok uralkodnak bent és néhány hét múlva elérjük az egybabás terminust. csak ugye szegény méhünk nem tudja,hogy ott ketten vannak és még messze a vége! Hát,pillanatnyilag a karácsonnyal kapcsolatban az az egyetlen vágyam,hogy még szépen egyben legyünk,és itthon lehessek. Minden más jelentéktelennek tűnik. De nem akarok ilyen pesszimista lenni itt a sok vidám kismami közt, a legtöbb ikres azért nálam sokkal egyszerűbb eset.

Puszi nektek:

Kisbuksi
 


KisBuksi!
Írtam neked a Scöpfis topikba is, ne gondold, hogy olyan problémás ikres vagy. Én pont azért kérdeztem, nogy hogyan mennek a dolgok, mert nekem 3. terhességem és mégsem megy már semmi. Rettegek a koraszüléstől, a korai burokrepedéstől, nem tudok aludni és folyton a dokival alkudozom a befektetésen. Ráadásul nekem viszonylag nagyok a babák ( nagyobbak mint ennyi idősen egy babának kéne lennie ), az előző két terhességemből 4 kiló fölöttieket szültem, ami ugye szép meg jó, de két óriásbébi hogy fog elférni egy pocakban. Szóval ne szomorkodj, az ikerterhesség már csak ilyen. Hidd el nekem van egybabás tapasztalatom, azt imádtam, most meg mit meg nem adnék ha már lgalább január lenne. De marad a kitartás.
Gondolom mostanában nem fogsz tudni írogatni, de a férjeden keresztül értesíts minket hogy vagytok. További sokáig tartó pocaknövesztést kívánok:
Krisztike
Krisztike
 


Kisbuksi!
Drukkolok, hogy minden rendben menjen! Ez a kórházi bennfekvés tényleg nem túl szívvidító. A tervek szerint meddig kell bennmaradnod? Amint tudsz, jelentkezz!
Minden jót neked és a babáknak is!!!

Lídia
 
 


Kép

KépKép

KépKép
 


Halihó! De kiürültünk.
Képzeljétek lányok, rossz lett a cukorterhelésem.
Van valakinek tapasztalata?
Terhelés után 2 órával 8,4 lett az eredmény.
Az éhgyomri még jó volt, az nem magas.
Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
 


Kép

KépKép

KépKép
 


Szia Bogi!
Akartam javasolni, hogy nézd meg a terhesség és cukorbetegség topicot, de látom, hogy már jártál ott. Remélem, minél előbb kapsz választ, és azt is, hogy minden rendben lesz veled is, meg a babával is! Írj, ha már tudsz valamit a további teendőkről, addig is szorítok nektek! Kép

Sziasztok Lányok! Hová tűnt mindenki?

Lídia
 
 


Sziasztok Kismamik!

Mi újság?

Bogi! Kép
Sajnos nem tudok semmit mondani a cukros dologra.
Csak szorítani tudok, talán egy kis diéta nem árt...

Voltam UH-n, és most is lányt mondott a doki. Szép nagy baba, már kb. 1,3 kg. Mindene rendben. Ficánkolt az édes. Kispapi is nagyon örült.

Mindjárt itt van a szülés ideje. Egy kicsit félek tőle, még sosem csináltamKép(csak a légzőgyakorlatokat)

Nikie és a pici Bogi
28+6
 
 


Sziasztok!
Észrevettétek, hogy rossz táblicskut tettem fel? Nem mi?
Na most javítom.
Kép

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Bocsi, egy kicsit tényleg eltüntem én is.

Bogi, a cukorhoz sajna nem tudok hozzászólni, de szorítok, hogy minden rendben legyen!
Nem akarok kötözködni, de most hogy is van ez a táblázat? Én mindháromban 25+4 vagyok. Pedig ma már 26+2 vagyok!

Pénteken voltam 3D-s UH-n a Praxisban. Nagyon jó volt, fantasztikus ez az egész! Babuci nem nagyon akarta mutatni magát, állandóan eltakarta az arcát, de végül csak sikerült az arcáról is képet készíteni. És úgy néz ki, hogy kislány! Kép

Tünde
 
 


Sziasztok!
Már régebben írtam, de folyamatosan követlek benneteket.De tanulgattam,mesterekkel vitatkozgattam mostanában.
Bogi! a cukor szerintem jó,de ez nem csak az én véleményem.A legújabb szülészet tk. a következőket írja:" Kórosnak tekinthető az OGTT( 100g-os cukorterhelésnél),ha a vércukorszint értéke a következő értékeket meghaladja:éhgyomri5.8mmol/l; 60 perces érték:10,6 mmol/l; 120 perces érték:9,2 mmol/l; 180 perces érték:8,1 mmol/l.
Az eredményt ezen kívül folyamatában kell nézni.Az éhgyomri értéknek normálisnak kell lennie,a terhelés miatt a 60 percesnek a normál értéknél (6,0)magasabbnak,hisz megterheltük!!! a szervezetet, aztán a 120. percesnek már csökkenő tendenciát kell mutatnia,és mint Papp Zoltán prof. könyvében is olvasható,9,2-ig normális.És a 180. percben is megnézték?Csak ezt nagyon sok orvos, védőnő nem tudja biztosan.
És a másik dolog,hogy 100,vagy 75g-os volt a terhelés.
Úgyhogy, szerintem nincs miért izgulnod, de ha megnyugtat igyál és egyél light-os dolgokat.
manóka

manóka
 
 


Manóka köszi a cukros elemzést, ebből mindanyian tanultunk!!!

Én is eltüntem, mert tanultam egy kicsit. Na azért nem vittem túlzásba, pedig össze kéne szednem magam.
Nagyon sok dolog történt velem az elmúlt napokban: Hétvégén elindultunk a PeCsa-ba és "véletlenül" hazahoztunk egy kiskutyát!!!
Most már van 2 cica, 2 kutyu, és 1+majdnem 1 gyerek. Kép
Ezen kivül a rámjött a mehetnék!!!! De nagyon! Sajnos az elmult 3 nyáron nem sikerült ugy igazán elmenni nyaralni és most rámtört a pánik. Ha most nem megyünk azonnal el valahová, akkor jövőre nem lesz rá mód a kicsi miatt.
Szoval nem akarom elkiabálni, de szervezés alatt van, hogy két hét mulva megyünk a nyárba!!!
A dokimtól engedélyt kérem rá és azt mondta hogy mehetek. Kép
És nincsen nyárias kismamaruhám. Honnan szerezzek? Nem tud valaki kölcsön adni, valami bő lebernyeget?

Fiona
27+1
 
 


Sziasztok!

Manóka!
Nekem 75g cukorterhelést csináltak, és a 120 perces eredményem lett 8,4, aminek 7,8 fölé nem szabadna menni.
Utána tudnál nézni, hogy a 75 g-ra mik az értékek? Én 7,8-at találtam, és itt a Társalgóban is a Terhességi cukorbetegség topicban az orvos azt írta szó szerint, hogy ez már terhességi cukorbetegség nálam. Mindegy, ma kiderül minden.
Majd este írok, hogy mi az ábra.
Tündike! Majd este javítom a táblicskut, oké?

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron