Új privát üzeneted érkezett!

Szia Anna!

Azt elfelejtettem tegnap írni, hogy a párom a Dózsa Gimiben dolgozik, és ebben az évben volt először fáklyás ballagás.

GyeZsu
 
 


Gyezsu!
A Dózsa az merre van?
A könyvet én ismerem, nekem is tetszett, bár annak idején, amikor olvastam, emlékszem, nem tudtam milyen állat az a pele, akikről többször is szó van a könyvben. Azóta már tudom, hogy rágcsáló és talán hazánkban is van?
Undorító idő volt ma egész nap, szerettünk volna ma kimenni a Ligetbe a Tűzoltó napra, de ilyen időben... Majdnem overállt kellett adnom a gyerekre, míg a közértbe elsétáltunk.

Alíz
Nem tudok hozzászólni, nekem 4 év van a két gyerkőc között. Így nálunk ez már nem volt kérdés, hiszen a nagy többnyire biciklivel, saját babakocsival jön, amikor én a hugát tologatom.
Sziasztok
Bucska
 
 


Sziasztok! Hát ma jutottam el arra a szintre, hogy legszívesebben befűtenék. Az a gáz, hogy padlófűtés van, s mire azt a sok vizet felfűti, addigra megjön? a jó idő. Így most megy a hősugárzó a Pancsi szobájában, meg a fürdőben.
Azért is rossz hogy ilyen rossz idő volt, mert Dettiékhez mentünk tegnap kerti partira. Végül behúzódtunk a szobába (12-en 12 m2-en.Kép De a harcsapaprikás azért bográcsban főtt és isteni volt!Kép

Papzso! 2 babakocsit úgysem tudsz tolni, így vagy a hordozókendő ill. kenguru, vagy a testvérfellépő lehet megoldás. A testvérfellépőt csak hallottam, én nem ismerem milyen, de szerintem a védőnőd tud tanácsot adni ez ügyben. Lehet, hogy tud már a nagyobbik gyermeked menni, de az is lehet, hogy féltékenységből akar majd kocsizni. Nem? Szóval rendesen járd körül a témát, de a védőnőd kérdezd meg elsősorban (már ha megbízol benne). Mikor jön előreláthatólag a kicsi?

Edömér! Nem tudom jársz-e még erre, körül is jártuk a kiságy témát, de még egy ötlet. Lehet kapni olyan keserű izét, amivel be kell kenni a kicsi kezét, hogy ne szopizza az ujját, ne rágja a körmét stb. Talán ha azzal bekennéd a rácsokat, akkor nem ízlene neki, és leszokna róla. Mindenesetre írd meg ha valamelyik ötlet bejön, mert érdekel a megoldás.

Én is újra rászoktam az olvasásra, bár csak este van rá időm, vagy hajnalban ha felébredek és nem tudok visszaaludni.Kép

Bucska! El tudom képzelni az ovis anyák napját. Én is mindig sírtam, mikor az osztályommal anyák napjáztunk, pedig ők nem is engem köszöntöttek. Úgyhogy biztos nagy zokogásban leszek majd alkalomadtán én is. Kép Ja, és mindig elfelejtem megkérdezni, mi volt Tami balettvizsgáján?

Nekem most éppen az a gondom, hogy vettünk Pancsinak egy babaúszógumit a nyárra, és amikor apa felfújta, sírva fakadt. Próbáltuk beleültetni a macit, de még jobban sírt. Aztán pár napig elölhagytuk, hadd barátkozzon, de semmi. Nagy ívben kikerülte. Nem tudom, mit kezdhetnék még. Az az igazság, hogy Ausztriában még csak-csak cipelgetem a fürdőben, de nyáron a Balcsin sokkal kényelmesebb lenne az úszógumi.

Puszi nektek: Judit
 
 

 
 

Bucska! Taminak boldog névnapot kívánok!!!Kép

Judit
 
 


Szia Bucska!

Igen, pele van Magyarországon is, és nálunk is szeret berendezkedni a padláson Kép A Dózsa a XV. kerületben van, Rákospalotán. Judit, és a kiscsónak?

GyeZsu
 
 


Judit!
Köszönöm Tami névnapi köszöntését. Az úszógumival majd megbarátkozik a lányod, főleg, ha látja, hogy másoknak is van. Meg bent a vízben is más, meg kint a parton is más. Próbáld meg bébiszemmel nézni! A szoba közepén csak egy nagy, felfújt gumiizé. Semmi szimpatikus nem lehet benne. De ha úszik a vízen, és mások is ilyenben ülnek... Szerintem nem lesz gond.
Tami balettvizsgája 21-én lesz, a Pöttöm Panna mesebalettet adják elő és a kicsi balettos lányok a Rózsák táncát táncolják. Hát nagyon kíváncsi vagyok.

Nálunk megint fogzás van napirenden, a szemfogai jönnek Adrinak. Tehát oltást önhatalmúlag elhalasztom. Más se hiányzik most neki, szegénynek...
Bucska
 
 


Sziasztok!
Oltás után ma van a 10. nap, és eddig se pötty, se láz!Kép Úgy néz ki megúsztuk.

Gyezsu! A kiscsónakot azért nem próbálom, mert egyrészt akkor nem ér bele a vízbe, másrészt nincs annyi feles pénzünk, hogy mindent végig próbáljunk. Olyan állatos gumiizét (Bence möhöncének hívta) majd később kap, amikor már nagyokat ökörködik majd a vízben. Addig csak tönkremenne. Majd olyan kicsi felfújható kerti pancsolót még veszünk majd neki. Tavaly volt, de akkor járóka helyett használtam, beleraktam a játszószőnyeget, játékokat, s abból nem tudott kijönni, de azért elforgolódott. Sajnos nem bírta a gyűrődést.Kép

Pele nálunk is van a padláson a Balatonon, sajnos kiírthatatlan. Én alapvetően állatbarát vagyok, de madártetemeket, meg tojásokat hord fel. Szóval elég kellemetlen.Kép

Judit
 
 


Sziasztok!

Lányok, ezek a gyerekek annyira édesek! Most már Kata is két lábon közlekedik, immár az egész lakás az övé (meg a terasz természetesen), imád pakolni (meg a cuccokat az ágy mögé vagy az ülőgarnitúra mögé dobni), és minél nagyobb dolgokat cipelni, ha az nem megy, tologatni.

Judit, nálatok bevált a gyerek babakocsi? De jó, hogy semmi reakció!

Anna, a festéssel hogy álltok? Kép Nem lehetne egyszerűen fehérre festeni a falat? Akkor nem kellene minden funkcióváltás után átfesteni a szobát. Ez a mostani szobaelosztás bejött?

Alíz, hogy vagy? Mire jutottál hordozás ügyben? Én ma segítettem egy kismamának, aki a kisebb gyermekét a babakocsiban vitte fel a lépcsőn (Árpád híd metrófeljáró - akadálymentes közlekedés ugyebár Kép), miközben a nagyobb lent várt volna a lépcső alján (elég hosszó lépcső és a hely is forgalmas), ha egy hölgy fel nem viszi ölben. Kép

Edömér, meg tudtátok oldani a fogak és a kiságy védelmét? Kép

Bogi, Kriszti, hogy (és hol Kép) vagytok?

Szép pünkösdi hétvégét kívánok mindenkinek!

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Most csak röviden, mert megint 1000 dolgom van. Lilinek az oltás utáni 8. és 9. nap közötti éjszaka 38,7 volt a láza. Az egy elég húzós éjszaka volt, de szerencsére másnap már nem volt kutya baja sem (reggel azért még kapott lázcsillapítót). Szóval szerintem könnyen megúsztuk. Kép Pöttyök, bőrpír nem volt.

GyeZsu,
A mostani szobabeosztásunk szerencsére nagyon bejött, az egyik szobában alszanak és olvasnak a gyerekek, a másikban tombolnak. Kép Az alvós kék, a tombolós sárga, és szerintem ez így nagyon hangulatos. A nappali fehér, de a gyerekszobákat jobb szeretem színesben.

Ha minden igaz, a mostani hosszú hétvégén elkészül az előszoba és a lépcsőház is, és akkor pár évig nem írok többet festéstől. Kép

Puszi és szép hétvégét:

Anna
 


Sziasztok!

Nyitottam a Keres - Kínál - Programok, ajánlatok témában egy Művházak Majálisa topikot - Nézzétek meg - és gyertek! Kép (És ajánljátok ismerőseiteknek is...)

Anna, a Tavaszos címlistára nem tudnád elküldeni?

GyeZsu
 
 


GyeZsu,
Nagyon klassznak ígérkezik a program, mi valószínűleg kinézünk majd. Nem is lakunk messze, legalábbis budapesti viszonylatban. Kép Az ilyen programokat egyébként nem a címlistára szoktuk küldeni, hanem feltesszük a fórumunkra. A nyilvános részbe Te is feltehetnéd. Kép Nincs kedved? (www.tavasz.org fórum menüpont, a programajánló topik egészen pontosan itt van: http://www.tavasz.org/forum/viewforum.php?f=1&sid=e1a93a3c64a976303608144fea2ac8 c4). Ehhez regisztrálnod sem kell, de ha regisztrálnál az még jobb lenne, szeretjük a jó fej, nevesített vendégeket. Kép De ha estig nem teszed fel, akkor felteszem én. Kép

Üdv,
Anna
 


Sziasztok!

Nagyon boldog vagyok, mert végre hazajött Németo.-ból a barátnőm! 2 hétig marad, úgyhogy csinálunk egy csomó közös programot.Kép

A hétvége amúgy jól telt, voltunk parasztolimpián, ahol is Panka minden kisbabával barátkozni kezdett. Sokan voltak, úgyhogy ezzel el is ment az idő. Aztán tegnap meglátogattuk barátainkat, ahol szintén egy 15 hónapos kisfiú van. Amíg ott voltunk folyamatosan szedte a virágokat Pancsinak, írtó édesek voltak. Kapott százszorszépet, labdarózsát, ibolyát és orgonát. Emellett kipróbálták a bébicsúszdát, na hát Panka nem akarta abbahagyni! És látott közelről pacit, meg tyúkot, kakast, cicát és 1 hetes malackákat. Szóval le volt nyűgözve!

Gyezsu! A babakocsi addig kellett, amíg bizonytalanul járt. Most ritkán használja, inkább csak pakolgat bele, de majd a babakorszakban úgyis hasznát veszi!

Anna! Mi júniusban festünk, ha hazajöttünk Ausztriából.Kép Nálunk az a gáz, hogy meszelve volt, ezért le kell verni az egészet, mielőtt ráfestenek, ráadásul barnák az ajtók, ablakok, azt is átfestetem fehérre. Ráadásul a nappali-ebédlő-konyha egyben van, úgyhogy abban a pár napban enni se tudunk otthon. Szóval előre félek, de ha most rendesen megcsinálják, akkor legközelebb már megint megcsináljuk sajátkezűleg.

Bucska! Túl vagyunk az útlevél csináltatáson.Kép Pankát nem engedték ölbe venni, de bemehettünk vele a fülkébe, s még sírás előtt sikerült lekapniuk.Kép Azt mondták, hogy 4 éves kor után már nem kell csak 5 évenként csináltatni. A barátnőmön vigyorogtam, repülővel jöttek, s mondta, hogy kiakadtak a vámosok, mert neki magyar útlevele van, férjének török, a kislánynak német.Kép

Hétvégére újra jó idő lesz!!!!Kép

Judit
 
 


Sziasztok!

GyeZsu,
Hát feltettem én a TAVASZ-fórumba. Kép

Judit,
Jó barátnőzést a következő két hétre! Kép Gyerekkori barátság? Tényleg nem semmi az útlevél-összeállításuk! Kép
A Parasztolimpia nagyon izgalmasan hangzik! Főleg Pankának, szuper lehetett az a sok állat. Pontosan mitől volt olimpia? A festéshez őszinte részvétem. Kép De biztosan nagyon klassz lesz, ha egyszer elkészül. Mikor is mentek Ausztriába?

Nálunk nagyon izgalmasan telt a hétvége, mert több napig nem volt lépcsőnk (a párom leszerelte, hogy szebben tudjon festeni, tapétázni), nekem meg iszonyú tériszonyom van. Úgyhogy hiába volt létra, én három napig ki sem mozdultam. Kép A gyerekek persze nagyon élvezték volna, de őket is csak akkor engedtem létrázni, amikor nagyon muszáj volt. Pl. tegnap reggel, amikor iskolába kellett menniük. Kép

Panka végül minden utóhatás nélkül megúszta az oltást?

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!

Lányok,
Mi ez a pangás? Tessék már életjelet adni! Kép

GyeZsu,
Mi megyünk vasárnap, sőt szerveztem pár másik lányt is. Kép

Remélem, összefutunk. Kép Ti egész nap kint lesztek?

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!

Igen, Panka megúszta az oltás utóhatásait, viszont el vagyok keseredve, mert a május 1-i szúnyogcsipések még mindig látszanak a kis arcán. Bekeményedett a helye. Ami meg hétvégén csípte meg, a homlokán, az teljesen bedagadt. Úgy nézett ki, mintha esett volna egy hatalmasat. Lehet, hogy allergiás a szúnyogcsípésre? Vagy csak túl érzékeny a bőre?

A paraszt-olimpia az olyan, hogy mindenféle versenyszámok vannak, mint favágás, zsákhordás stb.

A barátnőmmel valóban gyerekkorunk óta kitartunk egymás mellett, lám még a távolság sem állt közénk. Olyan jó volt újra látni! Jó nagy a pocija, pedig még aug. 20-ig nőni fog.Kép Viszont a Pankára nem ismertem rá, mikor itt voltak. Teljesen kiakadt a Malinra, mikor hozzányúlt a játékaihoz. Ment utána és vette ki a játékokat a kezéből. Amikor meg Malin beült az etetőszékébe, akkor zokogásban tört ki. Lívi azt mondja, hogy ebben a korban jellemző ez a viselkedés, de azért égés volt.

Június 6-án megyünk Ausztriába, ma voltunk Pécsen elintézni az E111-t. Már nagyon várom. Csak még nem tudtuk eldönteni merre menjünk. Klagenfurt mellé megyünk és a számítógép szerinti legrövidebb út szerint először átkéne menni Horváto.-ba, majd Szlovénia és Ausztria. Férjem szívesen menne Graz felé, de én szívesen megnézném Maribort. Szóval még vita van.

Anna! Nekem is tériszonyom van, úgyhogy megértelek.Kép Vígasztaljon a tudat, hogy mostmár lassan vége.

Mindenkinek kellemes hétvégét!

Judit
 
 


Anna! A tériszony mellé szomorú arcot akartam küldeni!

Judit
 
 


Sziasztok!

Az öcsémnek holnap lesz az esküvője, arra készülünk ezerrel, merthogy még énekelni is fogunk. Úgyhogy vasárnap - hát igyekszem 10-re már kint lenni, és... hát este tízig... Majd megbeszélem a többiekkel. A mobilom nálam lesz, csörögjetek rám, hol vagyunk Kép A számomat inkább magánban írom - túl sok mindent lehet már tudni rólam itt a babaneten. Kép

GyeZsu
 
 


Hű, GyeZsu, ezt nem is "mondtad"! Akkor nem semmi hétvégéd lesz! Nagy esküvő lesz vagy kisebb, családisabb?
Nekem megvan a mobilszámod, úgyhogy majd csörgök. Kép

Judit,
Ez a viselkedés tényleg jellemző ebben a korban, főleg az első gyerekekre. Semmiképpen nem égő. Lilire egyébként nem annyira jellemző, de hát ő abba született bele, hogy sok-sok dolgon osztozni kell másokkal. Kép

Irigyellek Ausztriáért. Ismerősökhöz mentek? Mennyi időre? Bocs, ha már írtad! Kép

Szerda óta van lépcsőnk, de kedden még létrán másztak le a gyerekek, amikor suliba mentek. Engem meg a hideg rázott közben.

Tegnap csodálatos élményben volt részem: Heni 1500-ad magával énekelte a Carmina Buránát a Sportarénában. Annyira szép volt!

Puszi mindenkinek és jó hétvgét!

Anna
 


Sziasztok!
Túl vagyunk a balettvizsgán, nagyon jó volt. A gyerekek tündéri aranyosak voltak és én megint a könnyekig meghatódtam. Tami is borzasztó lelkes, jövőre is szeretné folytatni a balettet, örülök, hogy ennyire a kedvére van. Adri továbbra sem beszél, bár mintha mondaná, hogy anya, meg apa, meg kutya. Még mindig nem jöttek ki a szemfogai, pedig emiatt halogatjuk a 15 hós oltást. Már lassan 16 hónapos lesz, csak meg akartam várni a fogzás végét. Egyébként egész nap kint vagyunk a kertben, nálunk nagy sláger a homokozó, meg Adri most rákattant a nagy csúzdára. Van kicsi is, direkt neki, de ő a nagyot akarja megmászni. A frász tör ki egész nap.
Van valami programötletetek gyereknapra?
Puszi
Bucska
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, én már ismerem Annát és három gyermekét személyesen Kép Kép Kép

Az öcsém esküvője nagyon jól sikerült - nagy esküvő volt, de nem éppen "flancos", sokat segített a család és a barátok. De jó volt a zene, jó volt a hangulat, az éneklésünk is jól sikerült - sógornőm nem bírta ki, és beállt közénk énekelni (ő is kórustag) Kép

Bucska, hova jár Tami balettre és mennyibe kerül? Ma voltunk a Gézengúznál kontrollon, ki volt írva zenés foglalkozás: 1000,- Ft fél óra - támogató kártyával! Hát ez szerintem nagyon durva. Csillaghegyen 500 lenne, ha egyszer végre eljutnánk, de holnap is oltásra megyünk (szurkoljatok, mert félek Kép) Tücsökzene helyett. Múlt héten barátnőmékkel táncházban voltunk - mondjuk Kata pont a végére kezdte otthon érezni magát, de biztos hagyott benne valami nyomot, mert ma is forgott és énekelt Kép Az esküvőn is ropta Kép

A kontrollon egyébként mozgásilag mindent rendben találtak, a beszédfejlődésére meg azt írta a doktornő, hogy nem adekvátan használja a szavakat - merthogy mindenre azt mondja, hogy "kutya" Kép Bánt azért, hogy a doktornő nem volt odáig Kata beszédfejlődésével, mert szerintem nagyon is jól beszél (szól belőlem az anyatigris Kép), a kutya ugyan a kommunikáció általános szava, de annyi minden mást is mond (teljesen adekvátan Kép), és már kezdi utánozni a szavakat, amiket mondunk. És persze mindent ért. Jaj, és az öcsémék esküvőjének reggelén, amikor öltöztettem, magyaráztam neki, hogy ma milyen nagy nap van. Amikor befejeztem az áradozást rám nézett, és azt mondta: "Hú-ha!" Kép

Judit, most biztos barátnőzől, már korábban akartam írni neked, hogy én is allergiás vagyok a csípésekre, jó nagy duzzadt, kemény piros folt lesz egy kis szúnyogcsípés is, sokszor meg is gyűlik. Sajnos úgy tűnik, Kata is örökölte ezt az érzékenységet Kép Volt egy nyár, amikor Calciumot szedtem, akkor jobb volt a helyzet - majd megkérdezem holnap a doktornőt, ha el nem felejtem, hogy Katának lehet-e Calciumot adni "folyamatosan". Mert más nekem se nagyon használt. Szerencsére Kata egyelőre nem piszkálja a csípéseket.

Medencét már vettem, de homokozót szeretnék még venni, csak eddig nem találtam olyat, ami tetszett volna. Mindenképp fedeles kéne a macska miatt. Van valami ötletetek?

GyeZsu
 
 


Gyezsu!
Nekünk fából készült homokozónk van, a férjem csinálta. Mivel nálunk macska nincs, nem készített rá fedelet, de lehetett volna. Házilagos megoldáson nem gondolkodtatok? Az olcsóbb is, meg akkora, olyan formájú, amilyet ti akartok.
Tami a Dózsa Művelődési Házba jár balettra, 2000 forint egy hónapra, ezért hetente kétszer 45 percet táncolnak. Szerintem ez nagyon olcsó. Szemben a lovaglással, ami fél óra és alkalmanként 1300 forint.
Miért kell nektek kontrollra mennetek?
Bucska
 
 


Sziasztok!
Csak néhány szót, a többit holnap, mert valóban lekötött a barátnőm, s el vagyok maradva az itthoni dolgokkal is.

Anna! Ausztriába kedvezményesen kaptunk szállást egy luxusapartmanba. 2500 Ft/fő, Pancsinak ingyenes. Amúgy 25 000Ft/fő lenne. 5nap/3 éjszaka. Cserébe meg kell hallgatnunk egy üdülési jogos előadást, de kibírjuk azt a 2 órát. Ugyanígy megyünk Kanári szigetekre szeptemberben, ott ingyen lesz a szállás, viszont oda húzós a repülő. De a Bence ezt kérte ballagási ajándéknak. Az 1 hetes lesz. Viszont kicsit izgulunk, mert repülőn még egyikünk sem ült. Ausztriába pedig autóval megyünk. Karintiába, a Wörthi-tó mellé. Nagyon szép, alpesi vidék.

Bucska! Gratula a baletthoz!

Gyezsu! A csípést úgy oldom meg, hogy vettem szúnyog és kullancs riasztó krémet. A hétvégén kipróbáltam, minket agyon csípkedtek, de Pancsit elkerülték. Ráadásul nem is büdös, kellemes citromos illata van.Kép
Nekünk teknős alakú homokozó van, a páncélja a fedele. Pancsi nagyon szereti, még ülőke is van benne, a négy lábán meg luk, bármelyikbe beleteheted a napernyőt, attól függően, honnan süt a nap. Ha gondolod küldök képet. Mi 8500 Ft-ért vettük, de a Metroban most 5500-ért hirdetik. Nekünk is azért kellett, hogy a 2 kutya ne piszkítson bele. Meg esős időben sem kell szárítgatni a homokot.

Holnap még írok. El kell mesélnem valamit, amin nagyon kiakadtam.

Puszi nektek!

Judit
 
 


Szia Bucska!

Én is nosztalgiázom a házi készítésű homokozón, mert nagymamáméknál olyan volt, de az én párom nem egy ezermester típus.

Katának kicsit fokozott izomtónusa volt, azért jártunk - járunk a Gézengúzba kontrollra.

Kata ma megkapta az oltást, egyelőre semmi baja. (Azt nem mondtátok, hogy két szuri van, egyet a lábába, egyet a karjába kap Kép.)

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

GyeZsu,
Én május 1-én - amikor Juditnak ecseteltem a várható mellékhatásokat - írtam, hogy két szuri van. Kép Az meg milyen butaság, hogy Kata nem adekvátan használja a szavakat. Szerintem pont annyira adekvátan használja, amennyire egy 15 hónapos gyereknek kell. Lili majdnem egy hónappal idősebb, de az "adide"-n kívül még most sem mond semmit. Igaz, hogy azt nagyon adekvátan használja. Kép

Judit,
Biztosan nagyon klassz lesz mind a két út. Kép Ausztriába is megy Bence is? Repülés ügyben meg tudom érteni az izgalmat. Én már nagyon sokszor repültem, és még mindig nem sikerült se megszoknom, se megszeretnem. De ez csak egy hülye fóbia, az eszemmel tudom, hogy a legbiztonságosabb közlekedési mód. Kép Úgyhogy ne izguljatok! Kép Várjuk a beszámolót a kiakadás okáról.

Bucska,
Kristófnál is felmerült az orrmandula kivétel és ennek kapcsán beleolvastam a Fül-orr-gége topikba. És láttam, hogy Te is írtál oda Tamiról. Ráadásul Kristófnál is pont ugyanerről van szó, hogy túl nagy az orrmandulája és emiatt nem hall jól. De nekem sem tűnt fel, hogy kimondottan rosszul hallana. Viszont mi úgy kerültünk el hallásvizsgálatra, hogy egy hiperaktivitással, figyelemzavarral foglalkozó alapítványhoz kezdtem el hordani. Szerintem ugyan nincs komoly baj Kristóffal, de nagyon szétszórt, így gondoltam, hogy inkább megnézetem egy szakemberrel. A pszichológus viszont minden figyelemzavaros gyereket rutinból elküld szemészetre és fülészetre, hogy az érzékszervi probémákat kizárja. Na hát nálunk - legalábbis a fülészetit - nem sikerült kizárni. És most én sem tudom, hogy mit csináljak. Mert nálunk sem életbevágó a műtét, de a fülész szerint meg kellene csinálni. Mert ugyan egyszer majd ki fogja nőni, de addig végig figyelemzavaros lesz (merthogy neki jobban kell koncetrálni ahhoz, hogy meghalljon valamit, ez fárasztó számára, és ezért inkább nem figyel, illetve elkezd mással foglalkozni), és még az is előfodrulhat, hogy maradandó halláskárosodása lesz. Nekem is keresnem kellene egy másik orvost is, bár az a doktornő is szipmatikus volt, aki ezt megállapította. De akkor is, műtétet talán legalább két orvos véleményére kellene alapozni. Te nem találtál menet közben jó fülészt? Na, ez jó hosszú lett, de tegnap óta ez a fő gondom.
Taminak én is gratulálok a baletthez. Kép

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!
Holnap hajnalban visszamegy a barátnőm, s csak karácsonykor jönnek újra.Kép Viszont akkor már 4-en lesznek!Kép

Szóval amiért kiakadtam. Szombaton este ráűjött Pankára a sírás, de egyik percről a másikra és nem hagyta abba, de még fürdetni sem lehetett. Kb. 1 óra múlva lassan megnyugodott az ölemben. Láza nem volt, étvágya remek, nem vettem észre, hogy fáj valamilye, kicsit folyt az orra. 5 percnél tovább nem szokott sírni, ráadásul nem tudtam mi a baja, szóval aggódtam. Reggel kétszer egymás után vízszerű hasmenése volt, orra folyt, gondoltam beviszem azért az ügyeletre, biztos ami biztos. Valami Muhamed Ali nevű arab orvos volt, kicsit törte a magyart, de aranyosnak tűnt. Mondta, hogy valami port ír fel, 3-szor fél tasakot kell feloldani, és az nemcsak elmulasztja a hasmenést, hanem vissza is pótolja az ásványi anyagokat. Olyan, mint az infúzió. Beugrottunk a patikába, s férjem azzal jött vissza a kocsihoz, hogy ebben csak 1 tasak van, nem tudunk 3-szor felet adni, csak 2-szer. Útközben felbontottam, hogy elolvassam, hát bele volt írva, hogy bakteriális húgyúti fertőzésre, csak felnőtteknek és mellékhatásként hasmenést okozhat. Rögtön közöltem, hogy én ezt nem adom be a gyereknek, így beugrottunk egy másik gyerekorvoshoz, aki nagyon elcsodálkozott, mert ezzel az arab orvossal eddig mindenki meg volt elégedve. Végül visszaküldtem Józsit a patikába hozzon valamit hasmenésre, hát a patikus majdnem sírva közölte, hogy ne haragudjunk, de ő cserélte el a gyógyszereket. Teljesen kiakadtam, mert mi van ha valaki nem olvassa el, vagy ne adj isten nem is tud olvasni, és beadja a kicsi babájának ezt az erős gyógyszert? Nálunk végül jól végződött a dolog, de ilyen baklövést azért nem csinálhat egy patikus. Ez elég gáz, nem? Mindenesetre a lányom a most már jó gyógyszert nem volt hajlandó meginni, pedig tömény édes íze volt, de diétával rendbe tettem.Kép

Gyezsu! Biztos, hogy szó volt róla, hogy 2 szuri, mert valaki (talán Bucska?) még fel is vetette, hogy nem kellene-e külön beadatni a szurikat. Kata beszédfejlődéséről meg annyit, hogy állítólag amikor a mozgás indul be nagyon, akkor kicsit szünetel a beszédfejlődés, aztán majd beindul. A doktornővel nem kell foglalkozni, az a lényeg, hogy mindent megért a lányod.

Anna! Én nem kerültem még fülészeti problémába, de biztosan megkérdeznék még egy orvost a műtét előtt. Szegény Kristófnak nem lehet egyszerű! Nem csodálom, hogy hamar elfárad a koncentrálás miatt.Kép
Bence nem jön Ausztriába, mert suli van, ráadásul ő nincs oda az ilyen csöndes nyugis helyekért.Kép Bátyámék jöttek volna, de Józsi kikötötte, hogy menjünk csak édes hármasban, mert ha bátyámék jönnek, akkor a keresztgyerekeimmel foglalkozom. Így ők két héttel később mennek. Pedig ők gleccser síelnek, így nap közben nem is lettünk volna együtt, csak esténként, akkor meg jó kis kártyapartikat levághattunk volna. Erre múlt héten azzal jött haza a párom, hogy a főnöknőjének nagyon megtetszett a hely, de nincs kocsija, ezért velünk jön.Kép Gondolhatod, hogy kicsit kiakadtam. Az oké, hogy külön apartmanban lesz, de őt viszont napközben nem hagyhatjuk magára, cipelhetjük mindenhova. Nesze neked édes hármas! Még az a szerencse, hogy alapjáraton nagyon rendes a csajszi, de bátyámékkal azért jobb szerettem volna nyaralni.Kép

Puszi!

Judit
 
 


Sziasztok !

Gyezsu , egyenlőre ott vagyok hogy a védőnő 2 babakocsit ajánlott , de azt kicsit soknak tartom , vagy azt mondta valahogy be kellene kötni a nagyobbikat a kocsi végébe , ahol tolom és kapaszkodna a tolóba míg a kisebbik rendesen mögötte feküdne?
Hogy van Kata ?
Nálam a Kittinek állítólag fülgyulladása van tegnapelőtt olyan lázas volt állandóan kúpoztam .
Másnap a doktornő Augmentint írt fel neki állítólag használ .Mostmár a láza lement de a 3. nap hogy nem eszik meg sokat sír . Remélem lassan rendbe jön .
Tinalilla , hogy álltok a festéssel ?
Puszi Alíz
 
 


Sziasztok!

Gyezsu
Mi az a fokozott izomtónus?

Anna
Szerintem nézessétek meg még egy orvossal, aztán essetek túl rajta, nagyon komoly szövődményei vannak. Taminál annak idején elmondták, hogy tartós halláskárosodása is lehet, és amikor megműtötték, kiderült, hogy nem is álltunk tőle messze. Az I. Gyerekklinikán műtötték Adrit sérvvel és végső kétségbeesésemben a sebészt hívtam fel, hogy segítsen, ajánljon valakit. Õ mondta, hogy keressem meg Dr. Mertz Katalint, szintén az I. Gyerekklinikán. Õt aztán a füles topicban is ismerték, csak jót mondtak róla, szakmailag, emberileg egyaránt. És ezt én is maximálisan igazolhatom. Végül megműtötte Tamit és teljesen rendbejött a hallása, azóta sem volt beteg. Maga a műtét nagyon gyorsan gyógyul, nem fáj, szóval nincs miért félni tőle. Ha gondolod, keresd meg ezt a doki nénit telefonon, ad időpontot, de hivatkozz ránk, mert nem fogad már új betegeket. Taminak az orrmanduláját vette ki, meg a fülét szúrta februárban.

Judit
Ez nagyon gáz ez a gyógyszeres történet. Jól teszed, hogy elolvasol mindent, én is elszoktam.

Puszi
Bucska
 
 


Sziasztok!

Bocsi, csak az jutott el az agyamig, hogy több betegség ellen oltják egyszerre, az nem, hogy ezt két szuriban teszik. Mert azt én is megkérdeztem, hogy nem lehet-e külön beadatni Kép

Most "beszéltem" (e-mail) Krisztával - jól vannak, Gergő is!!! Épp fül-orr-gégészt kérdeztem tőle én is - szerencsére nem Katának.

Judit, köszi a tippet, megnézem a Metróban ezt a teknőcöt, barátnőm is ezt mondta (bár ők medencének használják Kép), csak nem tudta, hol lehet kapni. Homokot hol vettetek?

A Wörthi-tóról tudod mi jut eszembe? A Két Lotti. Ha jól emlékszem, amellett volt a tábor, ahol találkoztak.

Veszek majd én is ilyen kencét, csak... Állandó dilemmában vagyok a naptejjel is. Vasárnap, amikor egész nap a szabadban majálisoztunk, vagy tegnap, amikor koradélután a barátnőmékkel kiültünk a kertbe, akkor persze bekenem. De amikor nem vagyunk kint folyamatosan? Vagy nem napon? Vagy nem dél környékén? Nem szeretném, ha károsodna a bőre, de azt se, hogy mindig legyen rajta valami kence. Nehéz eset vagyok, tudom Kép

A gyógyszerésznek persze nem szabadna tévednie, de szerintem mindenkinek el kell olvasnia a gyógyszer leírását, ahogy te is tetted. Örülök, hogy már jobban vagytok Kép

Alíz, remélem ti is rendbejöttök hamarosan, ez a fülgyuladás nagyon fájdalmas lehet Kép Létezik olyan, hogy testvérbabakocsi, barátnőmnél láttam. Hát tömegközlekedni nem hiszem, hogy lehet vele, baromi hosszú, és gondolom jó nehéz. Õk se használják már, azt mondta, a nagyobbik a rendes babakocsi elejére ül fel a tesójával szembe (ha jól emlékszem...) A testvérbabakocsi meg arra jó, hogy (mivel a "válaszfalat" le lehet hajtani) a nagyobbik abban tud aludni a kertben. Ha jól tudom, testvérfelálló is létezik, amit lehet külön kapni bizonyos babakocsikhoz.

A Gézengúzos neurológus doktornő egyébként nagyon kedves, tegnap igazából az esett rosszul, hogy elmondta, hogy tanítgassam Katát, és aztán beleolvastam abba, amit írt - de most elolvastam higgadt fejjel, és úgy írta, hogy szavakat ismételget, de nem adekvátan használ. És hát a kutyát valóban nem csak a kutyára mondja. De végülis a diagnózis az, hogy normotónia, és a mozgás és szellemi fejlődése rendben van, és az őszi kontrollon lesz egy pszichológus is, hogy a beszédfejlődést ellenőrizze.

Kata ma felfedezte az ékszeres fiókot, és magára aggatta a láncaimat Kép De nem ám mindegyiket, csak ami tetszett neki! (Egy körtemuzsika, egy kerámiacipő, és egy fertőrákosi csiga - ez utóbbit elvettem tőle, mert a szájába is vette, és úgy veszélyesnek találtam.) Mást nekem sem engedett, hogy rárakjak. Nem semmi, hogy már most "nőből van" Kép

Hallom a süninket, ahogy a macskakaját eszegeti Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy most csak Bucskának válaszolok:

Nem is tudtam, hogy Ti végül megcsináltattátok a műtétet. Illetve most már dereng, hogy itt írtál róla, de a füles topik alapján meg teljesen azt hittem, hogy nem foglalkoztatok a dologgal. Írnál nekem erről egy picit bővebben? Hogy miután a füles topikban azt írtad, hogy nem foglalkozol a dologgal, hogyhogy végül mégis foglalkoztál vele? Ha gondolod, lehet magánban is. Meg a doki néni telefonszáma is kellene. És az, hogy kire is hivatkozzunk egészen pontosan. Kép A profilodban az igazi neved van? Kép

Mikor is volt a Tami műtétje? Próbáltam visszakereseni, de nem találtam. Ja, tényleg, amiatt nem tudtatok Ausztriába utazni, ugye?

Nagyon köszi minden infót előre is!

Puszi:

Anna
 


Sziasztok, megint én. Kép

Bucska,
Bocs az értetlenkedésért, de most megnéztem a fül-orr-gégész topikot. És ott Tőled az az utolsó hozzászólás, hogy nem foglalkozol a mandulanagyobbodással. És nem találtam vélményeket a doktornőről. Van másik füles topik is? Viszont közben itt a mi topikunkban megtaláltam, hogy miért is kellett Tamit műteni, de azért minden további részlet is érdekelne.

Nagyon köszi!

Anna
 


Anna!
Na akkor elölről, az egész sztori. Szóval észrevettük, hogy Tami mintha rosszul hallana. Mivel Adri taknyos volt, a Bethesda fülészetére küldték, (nem volt semmi baja), de ha már ott voltunk, megnézettük Tami fülét is. Semmit nem láttak rajta, mondták, hogy ha tényleg rosszul hall és nem csak nem akarja hallani, amit mondunk, azt hallásvizsgálattal lehet kideríteni. Elmentünk hallásvizsgálatra. Ekkor mondták, hogy megnagyobbodott az orrmandula, elzárja a fülkürtöt, állandó a savós fülgyulladás, ami nem fáj, nincs tünete, csak a hallásromlás, ami akár állandósulhat is. Ekkor írtam a füles topicba. Kicsit később, néhány hét múlva már teljesen biztos volt, hogy nem jól hall, mert rosszabodott a dolog és már ordítani kellett, hogy értse, amit mondunk. Ekkor felkerestük egy ismerősünk fülész orvosát a Fül, Orr Klinikán, aki újabb hallásvizsgálattal kimérte, a gyerek már tök süket volt. Azt mondta a doki néni, hogy lehet, hogy a műtét sem oldja meg a gondokat, halláscsökkent is maradhat, és majd keressünk neki fejlesztő iskolát. Mindezt csak úgy érzéketlenül, egy kórházi folyosón közölte. Bele tudtam volna pancsolni a fejébe, hogy hogy lehet ennyire érzéketlen. Akkor pánikoltam be teljesen. Felhívtam az I. Gyermekklinikán azt a sebészt, aki Adrit lágyéksérvvel műtötte, és ő ajánlotta a fülész doktornőt két emelettel feljebb. Felkerestük ekkor Mertz doktornőt, ő azt mondta, fizikai képtelenség, hogy a gyerek süket maradjon, ne aggódjunk, és le volt döbbenve, hogy ezt nem vette eddig észre senki, már a Bethesdában is látni kellett volna, hogy nagy gáz van. Szóval nagyon kedves volt, emberi, megértő és szakmailag is (már amennyire én meg tudom ítélni) profi. Valaki, akinek már nem emlékszem nicknevére, írta a füles topicban, hogy itt a Gyerekklinikán műtötték a gyerekét. Õt megkerestem magánban, hogy érdeklődjek, hogy zajlik a műtét, mennyit kell adni, és akkor kiderült, hogy ugyanahhoz a doki nénihez járt, aki Tamit is műteni fogja. Így két oldalról is megerősítettnek láttam, hogy jó orvosnál vagyunk. Egyébként a műtét február 1-én volt, Bucska Tamara a lányom és orrmandula és fülszúrás volt. Telefonszám: 334-3186/2642. Ha érdekel még valami, írj, szívesen válaszolok.

Gyezsu
Mi az a normotónia? És miért kell a beszédfejlődéssel foglalkozni egyáltalán, hiszen többünknek is ennyi idős a gyereke és egyáltalán nem beszél, se adekvátan, se sehogy Kép

Üdv
Bucska
 
 


Sziasztok!

A fokozott izomtónus (hipotónia?) az, hogy feszesebbek az izmok a normálisnál, a normoton meg az, hogy normális. Neurológus gondolom "alapból" foglalkozik a beszédfejlődéssel, főleg a Gézengúznál, ahol születési károsult gyerekeket kezelnek. Egyébként ma voltam a barátnőmnél, akinek 2003. októberi a kisebbik fia, nagyon aranyosak voltak Katával (nagy puszizások mentek Kép), és jól elbeszélgettek: Kata mondta, hogy kutya, Marci meg hogy vau Kép

Bucska, és most már teljesen rendben van Tami "fülileg"? Azért elgondolkodtam, hogy ez az egész az egyensúlyérzékét nem befolyásolta? Szóval baletten nem látszott semmi? Vagy az egésznek az egyensúlyérzékhez semmi köze? Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, ma voltunk a Gézengúzos gyereknapon, és találkoztam Krisztával és a fiúkkal! Bucska, már csak veletek kéne összefutnunk, és akkor a budapesti társaságból mindenkit ismernék személyesen is Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok!
Mi tegnap kimentünk délelőtt a Margitszigetre, én valahogy többet vártam tőle. A Matáv gyereksziget jobb szokott lenni. Mondjuk az is hozzájárul, hogy tilosban parkoltunk (ilyet sosem szoktam csinálni) és végig a frász kerülgetett. Nem is tudtam másra gondolni, csakhogy elviszik a kocsit, én meg itt állok három gyerekkel (Tami kis barátja is velünk volt az anyukájával együtt). Aztán nem büntettek meg, de ez rányomta a bélyegét az egészre, meg az, hogy Adrit nem tudtam szabadon engedni, mert vagy veszettül tűzött rá a nap, vagy ahol kicsit árnyékosabb volt, ott meg volt valami árus.
Ma direkt nem mentünk gyereknapi programra, hanem elmentünk Szentendrére. Ahányszor ott járok, annyiszor nyűgöz le az a kisváros. Sétáltunk egy nagyot, fagyiztunk, aztán megnéztünk egy történelmi panoptikumot, ahol kalózkiállítás is volt (egy pincében volt, tök jó hűvös volt). Utána meg kimentünk a Duna partra és szaladgáltak a gyerekek. Piszok jól éreztük magunkat.

Gyezsu
Taminak azóta nem volt semmi baja, még náthás sem volt. Az egyensúlyérzékét meg szerintem ez nem zavarta, ennél a problémánál a kis hallócsontok károsodhatnak, ez okozhat tartós halláscsökkenést, átmenetit meg a dobüreget kitöltő savós váladék. Előbb utóbb összefutunk valahol Kép

Képzeljétek, Adri mondja, hogy annnnya. Úgy megörültünk. Az első értelmes szó, amit kimondott, a kutya volt. Most már értjük a nemet, a kutyát, meg az anyát is. Úgy néz ki, végre a beszédfejlődése következik, mivel a mozgás már nagyon rendben van. Egyedül megy le a lépcsőn, fel még mászik, de próbál ugrálni, tud szaladni és annyira aranyos, amikor türelmetlen, akkor topog.
Sziasztok
Bucska
 
 


Sziasztok!

Bucska,
Köszi minden tájékoztatást. Mondjuk még van pár kérdésem, de azzal már nem akarom itt untatni a többieket. Írtam Neked magánban a profilodban levő címre. Előre is köszi a választ. Kép

Judit,
Már nem sokára indultok! Irigyellek kicsit, biztos nagyon klassz lesz. Mi még nem tudjuk, hogy hova megyünk és mikor, de most ebben a hőségben nagyon aktuális lett a dolog. Nagyon hirtelen szakadt nyakunkba a nyár. Kép
A férjedtől tényleg nem semmi húzás ez a kolléganő! Én is nagyon kiakadtam volna. Megbeszéltétek a dolgot?

GyeZsu,
Te leszel akkor közöttünk az összekötő kapocs. Kép Krisztit is Te szúrtad ki? Kép (Többieknek: Engem ugyanis az Orczy-kertben GyeZsu annak ellenére egyből felismert, hogy sapkával és napszemüveggel is álcáztam magam. Kép)
Egyébként a Két Lotti a Bühl-tónál játszódik. Kép Persze ez nyilván fiktív név, lehet, hogy a Wörthi-tóról mintázták. Kép

Ti hogy bírjátok ezt a hőséget? És a csajok? Nálunk Lili jobban, mint én, bár ő is tiszta melegkiütés.

Nálunk tegnap nagy családi buli volt, mindig tartok gyereknapon egy családi kerti partit. Most "csak" 25-en voltunk, mivel páran nem tudtak eljönni. A teljes létszám 37 fő. Kép Lili hihetetlenül élvezte, egész nap nem nyafogott egyszer sem, jött-ment a kertben és mindenkivel nagyon barátságos volt. Kép

Gratulálok minden új szóhoz! Kép Úgy látszik ebben a topikban a kutya alapszónak számít. Kép

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!

Igen, Krsiztát is én szúrtam ki Kép Mondjuk nem volt nehéz, ott állt egy ikerkocsi mögött, amiben két kisfiú (hatalmasok!) üldögélt, és nézett más fiúk után, és bevillant, hogy írta, hogy járnak Budakalászra a Gézengúzba, és még ismerősnek is tűnt a fénykép alapján, amit egyszer ide feltett.

Látod, Bucska, mi is kint voltunk a Margitszigeten délután, a Halász Judit koncerten, vasárnap pedig itthon voltunk egész nap, úgyhogy akár útba is ejthettetek volna minket Szentendréről hazafele Kép Egyébként Szentendre nekem is nagy kedvencem, régebben minden vizsgám előtti este kimentünk oda sétálni egyet (mondjuk csak a HÉV-re kellett felszállnunk).

Éljenek a kutyák! Kép Én most azon szurkolok, hogy Kata július 13-ig az apát is megtanulja (akkor van Nándi szülinapja).

Anna, ez a családi gyerekparti nem semmi! Nagyon jó lehetett!

Képzeljétek, június végén jön a japán barátnőm! Sajnos csak pár napra - összesen két hétre jön Európába.

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenkinek kellemesen telt a gyereknap, persze a hőséget leszámítva. Kép Mi apám szőlőjében jöttünk össze, bátyámék is itt voltak, gyerekek nagyot pancsikoltak, mi jót dumcsiztunk. Panka istenien érezte magát, csak akkor volt hiszti, ha kiszedtem kicsit a vízből. Másnap itthon is felfújtuk a pancsikolót. Most hogy hűvösebb van, minden nap megnézi a garázsban, hogy megvan-e még.

Anna! Valóban hamarosan itt lesz az utazás (hétfő). Már nagyon várom!Kép Egy kicsit attól tartok, hogy Pancsi hogy viseli az utazást, meg hogy elalszik-e idegen helyen, de remélem nem lesz gond. Férjemmel nem volt mit megbeszélni, mivel nem igazán lehet visszacsinálni a dolgot, amúgy valóban nincs gondom a főnöknőjével. Mondtam azért egy "ejnye-bejnyét", azt ennyiben maradtunk. Kép

Gyezsu! Barátnőd japán származású? Ha igen, akkor hol ismerkedtetek meg?

Öcsémnek kimutatta az ultrahang, hogy fia lesz. Bendegúznak fogják hívni.Kép

Judit
 
 


Szia Judit!

Nagyon köszi az ötletet, ma vettem a Metroban teknősbéka homokozót! Kettőt is, a másikat medencének. Ti honnan vettetek homokot? Mert azt még szerezni kell bele.

Barátnőm japán, Yukie-nek hívják, és Bonnban, a nyári egyetemen ismerkedtünk össze, ahova én ösztöndíjasként kijutottam. Egyszóval németül lehet vele beszélgetni, ami elég nagy szám, mert a japánok ált. angolul sem tudnak rendesen, nemhogy egy második nyelven.

Öcsédéknek gratulala! A Bendegúz Nándinak is kedvenc neve az Indul a bakterház-ból, de az én családom nem találta túl jó ötletnek Kép

Képzeljétek, ma végre eljutottunk a zenés gyerekfoglalkozásra itt, Csillaghegyen (őszig úgysem lesz rá több lehetőségünk...).

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Judit,
Azért írjál még, mielőtt elutaztok! Kép De ha már nem "beszélnénk", nagyon jó pihenést Nektek! Biztos jól fogja bírni Panka, nagy élmény lesz neki. Egyébként én is megirigyeltem Tőletek az utazást, és magunknak is megszerveztem egyet. Kép Július első felében megyünk egy hétre Olaszországba, a Garda tóhoz.

GyeZsu,
Tényleg izgalmas lehet németül társalogni a japán barátnőddel. Kép Nekem meg a nővérem jön június végén, aki Amerikában él. Elég ritkán látjuk egymás, max egyszer egy évben, de van, hogy ritkábban. Általában akkor jönnek, ha a férjének konferencia van Európában (biológus). Mi sem fogunk sokat találkozni, egyrészt akkor leszünk Olaszországban, amikor itt lesznek, másrészt nagyon sokmindenkit meglátogatnak ilyenkor az egész országban. De azért lesz pár közös napunk. Kép

Hétfőn viszem Kristófot a Bucska által ajánlott doktornőhöz. Kíváncsi vagyok, hogy mit fog mondani.

Bogi,
Azért pár sort írhatnál még, mielőtt megszületik a kistesó! Kép Látom, hogy a győribe azért írsz néha. Remélem, mindenki jól van Nálatok.

Szép hétvégét mindenkinek:

Anna
 


Sziasztok!

Ma volt a 10. napunk oltás után. Kata tíz óráig aludt (persze nem egyhuzamban), aztán a szokásosnál valamivel nyűgösebb volt, és délután is aludt egy nagyot. Remélem, ennyi volt nálunk az oltási szövődmény Kép Bár a doktornéni 4 hétről is beszélt, mint az az idő, amíg még hat az oltás. Vagy ezt már írtam? Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Anna, csak nem gondoltad, hogy búcsú nélkül utazom el?!Kép Nektek mindenesetre biztos jobb időtök lesz Olaszban, de azzal bíztatom magam, hogy a hegyekben amúgy is hűvösebb van, esőt meg nem mond sokat.Kép Hétfőn szorítok nektek.

Gyezsu! Én is gondoltam a teknősre, mint medence, csak nagy helyet foglal, amikor éppen nincs nyár.Kép Katának tetszett? Homokot a kolléganőm férjétől hoztunk, ő ugyanis építési vállalkozó, de szerintem bármilyen építkezésen adnak nektek 1-2 vödör homokot, ha megmondjátok mire kell.
Klassz, hogy a barátnőddel nem felejtettétek el egymást, ráadásul ilyen nagy távolságról sem. Leveleztek, vagy e-maileztek? Nálatok fog lakni arra a pár napra? Jó szórakozást nektek!

Mindenkinek puszi, ha visszajöttem, akkor visszaolvasok, s majd szombaton írok is. Remélem sok olvasnivaló vár, nem ám lustálkodtok, amíg nem vagyok!Kép

Puszi nektek: Judit
 
 


Sziasztok!

Judit,
Bár ezt már csak utólag fogod olvasni, de azért még egyszer jó utat! Kép És várjuk majd az élménybeszámolót.

GyeZsu,
Remélem, tényleg megúsztátok egy kis nyűgösködéssel az oltási szövődményeket. A 4 hetet még nem írtad, én nem is hallottam róla. Gondolom, hogy az azért ritka, hogy annyira soká jöjjön ki valami.

Bucska,
Ma voltunk a Mertz doktornőnél, és azt mondta, hogy Kristófnak semmi baja, teljesen felesleges kivetetni a manduláját. Kép Annyira örülök neki. Persze most még elvileg mehetnék egy harmadik dokihoz, aki eldönti a dolgot, hiszen egyelőre 1:1 az állás. Kép De a Mertz doktornőnek legalább van nálam referenciája, meg mégis a Klinika az egyes számú szaktekintély a szakmában. Úgyhogy inkább neki hiszek. És nagyon köszi minden segítséget! Kép

Anna
 


Sziasztok!

Anna
Én azért elmennék még egy orvoshoz, pont azért, mert 1:1 az állás. Ugyan meg vagyok győződve Mertz doktornő hozzáértését illetően, akkor is az lenne a teljesen megnyugtató.

Erre a hétre terveztem a 15 hós oltást, tekintve, hogy Adri már 16 hónapos is elmúlt. De valami szembajuk van a lányoknak, mind a kettőnek sárga csipa van a szemében, meg könnyezik. Nem kötőhártya-gyulladás, a tünetei alapján, inkább valami bakteriális dolog. Mindenesetre most csöpögtetem nekik és várom, hogy elmúljon. Így megint egy hetet csúszik az oltás.
Minden nyaralót úúúúúúgy irigylek Kép Mi csak augusztus végén megyünk, mint minden évben, és az még olyan soká van... Voltatok már a Matáv Gyerekszigeten? Mi idén még nem voltunk, de már tervezzük, mert tavaly nagyon tetszett.

Sziasztok
Bucska
 
 


Sziasztok!

Napokig nem tudtam letölteni a topikot Kép Kata azért - mint kiderült - nem úszta meg ennyivel az oltást, szombatra kijöttek rajta a kiütések, az oltás helye is meggyűlt. Úgyhogy hívtam megint gyerekorvos ismerősünket, hogy akkor most mehetünk a Balcsira, vagy maradjunk, de azt mondta, nyugodtan mehetünk, a kiütések ártalmatlanok, és pár napon belül elmúlnak (el is múltak). Meg azt is mondta, hogy hát igen, ez előfordul, és mért ne az én lányomnál fordulna elő Kép A négy hetet eredetileg arra mondta az orvos, hogy addig ne menjünk gasztroenterológushoz, mert az oltás után négy hétig nem lesznek igazak a leletek. Aztán az asszisztensnél rákérdeztem, hogy ugye csak erre értette a doktornő, hogy négy hétig ne menjünk sehova, de ő meg azt mondta, hogy hát ő nem vinné "most" (a 10.nap után) a Balcsira, napra semmiképp nem szabadna engedni, sőt, 10:00 és 16:00 óra között levegőn sem kéne lennie...

Ma kicsit depis voltam ettől az egész napos esőtől és bezártságtól Kép

Jaj, képzeljétek, rájöttem, hogy Kata az apját Nándinak hívja Kép

Bucska, gyógyuljatok meg - és szóljatok, ha kijöttök a Gyerekszigetre, mi is kibiciklizünk. A kollégáim úgyis kint lesznek.

Jövő héten (csütörtöktől vasárnapig) családi táborba megyek Katával Szarvasra. (Persze a laptopot viszem, mert dolgozni meg tanulni addig is kell...)

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Még nem értem utol magam, de most már van időm írni. Szóval megjöttünk!!! Nagyon szuper volt. Végig azon röhögtünk, hogy mindenki minket sajnált a nagy hidegben, közben ott egész jó idő volt. Nem esett az eső, igaz 18 fok körül volt, de az éppen megfelelt. Ráadásul a hotelben végig fűtöttek. Panka nagyon élvezte, csak a kiságy nem tetszett neki, így köztünk alhatott az 5 napban. Ezt fenemód élvezte, bukfencezett az ágyon és össze-vissza csókolt minket, így viszont a romantika elmaradt.Kép
Voltunk vadasparkban, ahol minden állatot megsimogathatot, örömében hangosan sikongatott. Közben annyira lekötötte, hogy legalább egy km-t gyalogolt és meg sem kottyant neki. Szóval nagyon stramm volt. A fürdőkád csúszott, így együtt fürödtünk, hát az megint nagyon tetszett neki. A termálfürdőben pedig nagyon élvezte a vizet, egyáltalán nem félt a mélyben sem, de az úszógumit alapból elutasította. Egyszer sírt csak nagyon az 5 nap alatt, amikor Klagenfurtban nem engedtem, hogy bemásszon a szökőkútba.Kép Ja és sólyombemutatón is voltunk, ahol megszökött a sólyom.Kép
Szóval szupi volt, és persze gyönyörű a táj, az emberek pedig alapból kedvesek.

Anna, úgy örülök, hogy Kristóf jól van, és nem kell műteni!Kép Kép Kép

Bucska, ez az oltás dolog rendesen elcsúszott! Szerintem most már várd meg a 3 évest, azt egyszerre beadatod.Kép Félre téve a tréfát, a lányoknak jobbulást. Augusztus pedig hamar itt lesz, addig meg annyi program lesz Pesten, strandra is el lehet menni, úgy hogy ne búslakodj. Gondolj arra, hogy augusztusban pedig mi irigykedünk rád!

Gyezsu! Még az a jó, hogy "csak" kiütéses lett, és nem lázasodott be, mert állítólag az is előfordulhat.Kép Ez a családi tábor jó lehet, de hogy-hogy csak kettesben mentek a lányoddal? És ki szervezi? Remélem jó időtök lesz!

Judit
 
 


Szia Judit!

De jó, hogy megjöttél, olyan szomorú voltam, hogy senki nem írt Kép Kép Örülök, hogy jól éreztétek magatokat, biztos feltöltődtetek egy kicsit. Hát igen, romantika...

Azért megyünk csak kettesben táborba, mert Nándi dolgozik, a hétvégén esetleg lejön, ezt még nem tudjuk.

Most a japán barátnőmmel közös programokat szervezem ezerrel Kép Meg tanulnom és dolgoznom is kéne, de az valahogy nem megy Kép

Egyébként Katának is kilóméterhiánya van, szerintem egy felnőtt ember már abba belefárad, hogy nézi Kép Tegnap barátaink esküvőjén és lagziján voltunk. Kata (kölcsönösen Kép) szimpatizált egy távolabbi asztalnál ülő sráccal, és oda-vissza közlekedett a két asztal között. Mindig volt valami a kezében, amit a srácnak odaadott majd visszakért, hozta hozzám, megmutatta, visszakérte - és így tovább. Táncolt is - és egyébként is mosolygott mindenkire. Mondjuk a nászmise felét a templomkertben töltöttük Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Csak beköszönök, és jelzem, hogy még élek. Kép De nagyon el vagyok havazva, határidős munkám van.

Judit,
Üdv itthon, örülök, hogy jól éreztétek Magatokat. Kép

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!

Úgy látom muszáj írnom, mert kihal a topik. Kép Mostanában nekünk is sokminden összejött, így nem volt időm jönni. Volt határidős munkám, a gyerekeknek év vége, többnapos kirándulás és évzáró, Kristóffal pedig még csak most értünk mindenféle vizsgálatoknak a végére. Nem tudom, írtam-e, hogy az egész mandulakérdés úgy merült fel, hogy figyelem- és tanulászavar miatt pszichológushoz vittem. Õ küldte el rutinszerű fül- és szemvizsgálatra. De közben ő is vizsgálta, meg egy fejlesztő pedagógus is, és azt találták, hogy hihetetlenül okos (142-es az IQ-ja), de a beszédértési készsége egy 4-5 éves gyerek szintjén van. És ez ugye lehet attól is, hogy nam hall jól. De ennek ellenére nem akarom megműtetni, mert mégiscsak ketten mondják, hogy nincs baja a hallásának. (Közben eszembe jutott, hogy egyszer már magamtól is elvittem hallásvizsgáltra a Heim Pálba, és ott sem találtak semmit.) Ezt a beszédértés dolgot lehet fejleszteni, úgyhogy azt elkezdjük szeptembertől. Azután ha nem halad a fejlesztés, akkor elgondolkozunk a mandulaműtéten. Közben a szemész is megvolt, és ő is talált problémát. Úgyhogy az évzáróra már szemüvegben ment Kristóf. De ennyi gond ellenére is kitűnő lett! Kép Heninek lett két négyese, de ő nagyon komoly suliba jár (nyolcosztályos gimi).

Nálunk beköszöntött a teljes nyári szünet, Kristóf holnap megkezdi a táborok hosszú sorát. Egy hétig edzőtáborban lesz, most először megy valahova nélkülünk (vagy nagyszülők nélkül), úgy hogy ott is alszik. Persze nagyon izgulok, de neki nem mutatom. Kép Õ szinte egész nyáron nem lesz itthon. Heni nem ilyen táborozós fajta, ő csak a családi nyaralásokra jön. Meg egy lovastáboron gondolkozik, de még nem döntött. Õ már a barátnőivel szeret programot csinálni, holnap is moziba mennek.
Mi többiek (felnőttek + Lili) pedig várjuk az olaszországi nyarlást, már csk tíz nap. Kép

Lányok,
Írjatok magatokról, meg hogy mit csinálnak a lányok (és a fiúk, ha Kriszti is erre jár Kép)! Mik a nyári tervek? Lili már nagyon okos, egészen összetett feladatokat is megért és megcsinál, de továbbra sem beszél. Továbbra is csak az "ada" megy 1000-rel. Viszont hetek óta átalussza az éjszakát! Kép Nagyon remélem, hogy ez most már így is marad. Kép

GyeZsu,
Megjött már a barátnőd?

Puszi:

Anna
 


Sziasztok! Szia Anna!

Gratula a két szép bizonyítványhoz és jó nyarat a gyerekeknek! Hányadikosak is voltak?

Kata már sokmindent mond - de a kutya azért kutya. Most már mondja az apát is, aminek nagyon örülök, mert szurkoltam, hogy Nándi születésnapjára (júli 13.) megtanulja. És utánozgatja, amit mondunk. Mindent ért, és bárhol, bármivel el tud játszani. És szerintem okos is. Tegnap például egy játék-babakocsit tologatott. Volt egy padka, amire nem tudta feltolni. Egy ideig próbálkozott, hisztikézett, majd megkerülte a kocsit, és felhúzta. És erős is szerintem, ezt a kocsit is, de műanyag széket is simán elhurcol a levegőben. Bár szerintem ez gyerektulajdonság - a testtömegükhöz képest sokkal nagyobb súlyokat tudnak cipelni, mint mi, felnőttek. És továbbra is nyitott, derűs, kommunikatív... Viszont az éjszakát messze nem alussza át. Továbbra is az van, hogy ha felébred (jó kora hajnalban), magunkhoz vesszük, szopizik, visszaalszunk - és nem is tudom, hányszor van még szopi a reggeli felkelésig. (De ez a reggeli felkelés lehet, hogy csak fél tízkor van.) Lili még mindig kétszer alszik napközben?

Egyébként a szopi már csak éjszaka elengedhetetlen, ha mozgalmas napunk van, napközben, sőt, este is elmaradhat (ha kocsiban alszik el, vagy én nem vagyok otthon). Aztán van olyan nap, amikor meg itthon vagyunk, és sok szopi van, mert nekem is az a kényelmesebb...

Barátnőm szerdán jön, de már összeállítottam a programját: csütörtök Ipolytarnóc-Hollókő, este Citadella, péntek Vár (Munkácsy kiállítás, Magyar Borok Háza, illetve séta), Millenáris (régi játékok kiállítás, Kaláka koncert), és ha lesz még kedvünk Pestújhelyen Szent Iván éj. Szombaton Budapesti Búcsú, Gellért fürdő, Bazilika, Városliget, Hősök terén koncert.

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Na, szuper, reggel írtam, most meg nincs itt. Kép De lehet, hogy ezúttal én vagyok a ludas, nagyon kapkodva írtam ugyanis, rohanásban voltam. Lehet, hogy nem az "elküld" gombot nyomtam meg. Kép

GyeZsu,
Heni ötödikes volt (kisgimiben), Kristóf pedig másodikos. És köszönjük a gratulációt. Kép

Lili most éppen abban a korszakban van, amikor napi két alvás már sok, de egy még kevés. Így az van, hogy néha egyszer, néha kétszer alszik. Az előbbi leginkább akkor van, ha programunk van, azt már nem szoktuk az alvásához igazítani. Õ most kezdte el tudatosan kérni a cicit, eddig leginkább én állapítottam meg, hogy mikor van rá szüksége. Magától nem igen kérte. Most viszont határozottan követeli, legalábbis elalvás előtt. Azt is harsány "ada"-val. Kép

Tegnap történt egy kis baleset Lilivel, ami akár nagy is lehetett volna: fejest ugrott a kanapéról a kőre. Kép Szörnyű volt, ahogy láttam, biztos voltam benne, hogy ezt nem ússza meg ép bőrrel. Kép De számomra hihetetlen módon nem lett semmi baja, három perc bőgés után rohant tovább, mintha mi se történt volna. (És ugyanúgy rohangált a kanapén is.) Persze azért bevittük a Heim Pálba, ahol a röntgen jobban megviselte, mint az esés, de kutya baja szerencsére. Kép

Milyen volt a családi tábor?

Klassz, de jó zsúfolt a program a barátnődnek! Kép Most van először Magyarországon?

Puszi:

Anna
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: