Új privát üzeneted érkezett!

<pre>
Kismami Lakhely Hét+nap Szülés várható ideje Szülés helye Pocaklakó(k) Név ha fiú Név ha lány Nagyobb tesó van-e
Farkas Bogi Győrújbarát 20+0 2004.02.26 Petz A. Kórház 1 Barnabás Lili Nincs
</pre>

KépKép

KépKép
 


Na egy kis pirmitív táblázat sikerült Kép Küldhetitek a megfelelő adatokat lányok! Ha valamivel ki akarjátok egészíteni, csak szóljatok!

Puszi: Bogi

Küldhetitek privát e-mailben:
farkasb@kisalfoldvolan.hu

KépKép

KépKép
 


Bogi Kép

Mail ment.

Puszi
Noémi
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is itt vagyok, bár mostanában nem sokat irogatok. Nikiet már régóta ismerem és ígérem telefonálok! FBoginak elküldtem az adataimat a táblázatba, febr.7-re vagyok kiírva.

A sex dologról. Az első terhességem alatt teljesen rá voltam kattanva a dologra, akkor simán együtt voltunk annyiszor, mint az előtte, au utolsó hétig. 38-on indult meg a baba.
Most pedig kb 3 hete én se nagyon kívánom a dolgot. Mondjuk baromi fáradtak is vagyunk estére, a nagylányommal egész nap rohangálni kell, férjem is sokat dolgozik, úgyhogy csak aludni van erőnk. Egyéb extrákra sincs hangulatunk. Legalábbis nekem nincs.
De azt hiszem nem zavarja a dolog, nagyon várja a kicsit, utána meg nem fogom félteni magamat. Most talán azért félek az együttlétektől, mert utána mindig előjön a Candid-m. UTÁLOM ezt a rohadt gombát. Ezért jobb a békesség.

Puszi mindenkinek: Bogi
 
 


Sziasztok!

Felteszem az eddig összegyűlt táblát. Csajok! Aktivizáljátok magatokat Kép

<pre>
Kismami Lakhely Hét+nap Szülés várható ideje Szülés helye Pocaklakó(k) Név ha fiú Név ha lány Nagyobb tesó van-e
Farkas Bogi Győrújbarát 20+0 2004.02.26 Petz A. Kórház 1 Barnabás Lili Nincs
Noémi Budapest 25+3 2004.01.19 Péterfy S. Kórház 1 Kristóf Felícia Nincs
Római Bogi Budapest 2004.02.07 Uzsoki Kórház 1 Anton Margarita 1
</pre>

KépKép

KépKép
 


Megpróbáltam összeszedni mindenkit, csak ki kell egészítenetek infokkal!

<pre>
Kismami Lakhely Hét+nap Szülés várható ideje Szülés helye Pocaklakó(k) Név ha fiú Név ha lány Nagyobb tesó van-e
Farkas Bogi Győrújbarát 20+1 2004.02.26 Petz A. Kórház 1 Barnabás Lili Nincs
Noémi Budapest 25+4 2004.01.19 Péterfy S. Kórház 1 Kristóf Felícia Nincs
Római Bogi Budapest 2004.02.07 Uzsoki Kórház 1 Anton Margarita 1
Nikie 2004.01.27 1 Boglárka Nincs
Lídia 2004.01.12 1 2
Szilvi 24+6
Kis Buksi 2004.02.09 2 fiú
Manóka 25+4 2004.01.18 1 fiú
Holophermes 2004.02. vége 1
Kata 2004.02.21
Liegl Attiláné Gabi 18+1 2004.03.10 1 2
Reé Ines Budapest 2004.01.15 István Kórház 1 fiú 1
Barnáné Ildikó 2003.12. közepe 1 lány Veronika
</pre>

Szóval küldjetek az infokat, mert így nagyon hülyén néz ki a tábla Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


a nap 22+5 van ma.

Majd tedd időrendi sorrendbe légyszi, ha tudod! Nagyon jó lett egyébként a táblázat.Gratulálok!
 
 


Van ennél jobb is! Hála a Pár hetes kismamiknak!

Kép

KépKép

KépKép
 


Na mit szóltok?
Jó mi?
Puszi érte Lindának a Pár hetesből.

Szóval jöhetnek az infók!
Bogi

KépKép

KépKép
 


Hello Lanyok,
Szeretnek en is csatlakozni hozzatok!
Bella vagyok, 28 eves, januar 24-re vagyunk kiirva es Debrecenben elunk. Mar par topicban megfordultam az elmult ket evben, van is nehany ismeros nev a "par hetesbol".
O lesz az elso Kismanonk, 17 hetesen elarulta nekunk, hogy kislany, 16 hetesen ereztem eloszor mozogni, de rendszeresen csak a 19. hettol erzem.
Eleg rosszul alszom, sehogyan sem kenyelmes, es kisse le vagyok lassulva. Egyebkent jol vagyunk.
Egyenlore ennyi,
Puszi mindenkinek,
Bella
24+5
 
 


Sziasztok!
Az adataim:Kecskeméten lakunk, s itt fogok szülni a Megyei Kórházban. Dec. 21-re vagyok kiírva, most 29+4 vagyok. Három nagyobb van, Orsi '96. januári, Zsófi '98. májusi, Marci 2000. februári.
Ti hogy álltok a lábdagadással? Az én bokám néha úgy néz ki, mintha egy elefánt lába lenne. Igaz, a patikában jobbára ülőmunkát végzek (most mentem vissza egy icipicit dolgozni, inkább csak besegíteni heti 3-4 délelőtt - 8 év után a mélyvíz), és itthon sincs sok időm felpolcolgatni.
Különben szerintem nagyon jó január-februárban szülni, én kétszer is próbáltam, túl a karácsonyon még van egy kis idő szusszanni,pihegni a szülés előtt.
Jó várakozást mindenkinek!
Ildikó
 


Jó reggelt! Kép

BogiKép
Szuper a táblázat.

IldikóKép
Te már gyakorlott kismama vagy akkor, úgyhogy lehet, hogy feleslegesen kérdezem, azért megteszem... Kép A sóval és fűszerekkel hogy állsz? Azok nagyon megkötik a vizet, ettől is dagadhatsz! (biztos tudod ezt Te is Kép ) Nekem kb. egy hónapja volt ilyen problémám, változtattam az étrendemen és bejött. Naponta egyél meg 2-3 almát az is nagyon jó vízhajtó, én mindennap megeszek ennyit és használ!!!
Jó, hogy végre valaki tapasztalatból dícséri a januári szülést Kép Kép én is úgy gondolom, hogy mire kisgombóc nagyobb lesz, addigra tavasz van és nyár és mehetünk ide-oda családostul. Kép

Pusz
Noémi
 
 


Sziasztok!

A héten nem nagyon tudtam jönni, párom itthon betegeskedett őt ápolgattam aminek meg is lett az eredménye, elkaptam én is újra, megint iszonyúan fáj a torkom. Átrámoltuk a szobákat.

Tegnap pedig uh-on voltam, ami lelettel együtt 5 perc volt. De mindegy az a lényeg hogy minden rendben van vele. A nemét nem árulta el végig háttal volt.

Jó lenne ha már kibujna, már alig várom.

Noi: megnéztem a Kikás papirt az az akció amit mondtam nem csak a budaörsiben van hanem mindegyikben. És én jól eltévedtem mert azt hittem 12.-e az hétfő, közben pedig vasárnap, így nem hétfőn megyünk hanem vaárnap.

Bogi a hiányzó adatok: Szigethalmon lakunk, ha fiú lesz Krisztián Zoltán lesz, ha lány Réka Dóra, és ő a harmadik baba. Bettina 98.12.27-én született, Norbi 2001.04.30-án.

Gabi

18+2

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
 
 


Sziasztok!

Bogi!!!!KépKépKép
A táblicsku nagyon tuti, ügyi vagy!!!

Bella!Kép
Már olyan régen hallottam rólad! Gratulálok a leányzóhoz!
Hogy vagy? Mikor mész legközelebb dokihoz vagy valami vizsgálatra?

Lányok, ma megint "szültem" álmomban és egy gyönyörű formás kislányunk született(bár már 1x ikerlányokat is szültem álmomban).Kép Érdekes a kislányommal sose álmodtam meg a nemét...na, kíváncsi leszek, hogy hazudnak-e az álmok? Igazából kicsit félek, mert a párom eléggé fiúnak állítja be a Kismanónkat, pedig ez csak az Ő megérzése. Biztosan örülni fog egy újabb leányzónak, de tudat alatt azért picit félek, hogy csalódhat is.Kép Nekem mind1, hogy picilány vagy picifiú lesz csak mindene meglegyen ott ahol annak a helye van!Kép

Pussz
Szilvi
25+0
 


Sziasztok!

Szilvi: én is már kétszer álmodtam vele, egyszer úgy hogy már megvolt.egyszer pedig szültem. Mindkétszer kislány volt. Bettinél párom is mindig azt mondta hogy fiú lesz, én pedig tudtam hogy lány, és igazam is volt.
Norbinál szintén éreztem hogy fiu. most pedig hogy kislány, eddig még nem mutatta meg magát, talán majd jövő hét után.

Gabi1

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
 
 


Sziasztok!

A táblázat szupi!

Csajok!

Tegnap voltunk a Kikában,megnéztük a 12-i akciós kiságyat /29.990 Ft/. Szerintem nem rossz. Mi nem tudunk vasárnap menni,de az eladó hölgy megsúgta,hogy ők pl. /Lehel u./ 180 db-ot rendeltek le belőle 3 részletben,mert ugye tárolni sem tudják hol. Azaz,ha valakinek nincs kedve vasárnap tülekedni /tegnap egy rémálom volt este 9-kor!/,akkor amíg van készlet,megvehető,de hétfőtől pedig megrendelhető /3 héten belül jön a következő "adag"/. Ők ugyanis 1 hónapos akciós mennyiséget rendeltek be, csak így hirdetik,hogy csak okt. 12-én lesz. Pánikra semmi ok. Ebből aztán jut mindenkinek!


Kisbuksi
 


Sziasztok!

Bogi! Szuper a táblázat, köszi, hogy megcsináltad! Kép
A hiányzó adatok: Budapest, Uzsoki, 26+5, 1 kislány, név még nincs, de már dolgozunk rajta!

Noémi! Tényleg jó a január, nekünk egyszer már bevált, és örültem, hogy most is így jön ki. A hideg elmúltával már 1-2 hónapos, sokat lehet kinn lenni. Aztán meg amikor már mászni kezd, és mást sem akar csinálni egész nap, akkor sem kell benn lenni, szabadon lehet engedni.

Ildikó! Szerintem az is számít, ha csak egy kicsit is, de fel tudod tenni a lábad munka közben! Én is ülőmunkát végeztem az előző két terhesség alatt, az iróasztalom alá betettem egy nagy dobozt, és amikor csak tudtam, feltettem a lábam. Most nem dolgozom, de sokat sétálunk, játszóterezünk, rohangálok a gyerekek után, nem is dagad a lábam annyira, szerencsére. De emlékszem, korábban időnként úgy nézett ki a lábfejem, mint valami piskóta, a lábujjaim meg koktélvirslik Kép. Állítólag a gyertyázás és a négykézlábállás is segít, mert máshogy nyomja akkor a méhed a vénákat. Nem próbáltam.

Lídia
 
 


Sziasztok!
Jópofa a táblázat. Nálunk eddig Ferdinánd a top név, bár könnyen lehet, hogy más lesz, mert eddig mindenki húzta a száját.
Niki! Te kinél fogsz szülni az Istvánba? Láttam a táblázatban, hogy ott fogsz szülni.
ini
 
 


bocsi az OFFert:
Bogi,
irtam Neked a gyori topicba

-Afonya
 
 


Sziasztok!
Mindjárt jön a friss táblicsku. Képzeljétek frászba voltam/vagyok, mert nem mocorog a baba. Én úgy gondoltam, hogyha már egyszer érzem, akkor minden nap éreznem kéne. És már 1 hétig folyamatosan éreztem, mostmeg két napja nem. Azt mondta a szomszéd szülésznő, hogy attól is függ, hogy fekszik, mert még elég sok helye van, tehát nem törvényszerű állandóan érezni.
Remélem minden oké odabenn.

Áfonya!
Nézem!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!
Nagyon tetszik Bogi a táblázat. Hiányzó adataim:debreceni vagyok,DEOC Klinikáján fogok szülni,fiú lesz a baba,édesapja kérésére Imre lesz az egyik neve,bár én kicsi lilinek hívom,és nincs még testvére.
Sziasztok manóka

manóka
 
 


Sziasztok!

Parancsoljatok, a táblicsku!

Kép

KépKép

KépKép
 


Bocsi, máris kontrolláltam magam.
Remélem Manókának első gyerkőc Kép
Kép

KépKép

KépKép
 


Sziasztok Kismamik!

Ines!Kép
Dr.Lázár Erikánál fogok szülni, és Te?

Bogi!Kép
Nagyon jó a táblicsku. Ügyes vagy!
A hiányzó adataink: Lakhely: Budapest
Ha lány: Boglárka, ha fiú, még kérdésesKép A többi adat stimmel.
Bogi, nálunk is pont ez volt, mint nálatok, hogy nem éreztem a babut, nem mocorgott, akármit csináltam a kedvéért. Kedvenc zenénket hallgattuk, de semmi reakció. Egész nap ez volt tegnap, nagyon meg is ijedtem, de aztán este megélénkült szerencséreKépKépKép Jaj, totál szomorú voltam.
Nálatok is minden rendben szerencsére. EL kell fogadnunk, hogy alszik is, és nem mindig érintkezhet a hasfallal, még azért nem olyan nagy.

Nikie
24+5
 
 


Sziasztok!

Nikie!
Persze, megértem, csak hát Te is tudod milyen rossz érzés tudja hatalmába keríteni az embert ilyenkor.

Csajok!
Kiegyezünk heti kétszeri táblicsku frissítésben?
Mikor legyen? Hétfő, és péntek? Mármint én minden nap dolgozok rajta, de csak kétszer töltöm fel. Nektek is gyorsabb, ha nem minden nap töltődik be egy táblázat.

Ma azért küldöm a legfrissebbet!

Puszi: Bogi
Kép

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok én is. Néhányotokat már ismerem. Kép

Adataim: Budapest, Schöpf-Mérei, 2004.02.21, 22+2, egy pocaklakóm van és ő az első.
Nevekről egyenlőre még nem tudok nyilatkozni, még egyeztetés alatt áll. Kép

Tünde
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok? Hogy telt a hétvégétek? az enyém jól csak gyorsan.
Tegnap este nagyon szurkált a hasam baloldalon lennt, jól bepánikoltam, aztán az idegeskedéstől mennem kellett Wc-re, és akkor elmult. Valszínű így utólag az volt a baj hogy egy pár napja nem voltam.

Ma megyek fogásztra már most félek, nagyon utálom.

Megvettük tegnap a kiságyat, de nem a Kikásat mert az nekem nem igazán tetszett, elmentünk a mega toysba, és ott vettünk egy sima ágyat natur színben, 3 részben állíthatót 60*120-as méretben 15 ezerért, és vettünk hozzá egy kókusz matracot 10 ezerért.

Sziasztok

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
 
 


Hello Lanyok,
Szilvi,
Tudom, hogy regen nem jelentkeztem, de azert olvasgattam itt-ott. Rendben vagyunk, bar egy kis problema azert van. Kicsit tobb a magzatviz, ami feszulest okoz es kemenyedik is a pocakom. A doki jol megijesztett, szigoruan fekudnom kell, nem csinalhatok semmit. A MagneB6-ot kapkodom befele, mint egy orult es sok folyadekot kell innom. Manokaval minden OK, szepen fejlodik, sokat mocorog. Szoval mostanaban eleg gyakran megyunk vizsgalatokra, penteken is voltam, es ezen a heten is megyek. De semmi extra nem tortenik, UH, mehszaj vizsgalata, vizelet, es lelki tamogatas. Mar a terheleses vercukron is tul vagyunk. En is szoktam almodni a Kicsivel, a szulessel, szerencsere mindig jokat. Sajnos a fekves miatt sok tervunk eluszott, mar szerettunk volna mi is par dolgot megvenni.
Veletek mi ujsag?
Gabi,
A szeklet nagyon fontos, a dokim is rakerdezett, amikor fajt bal oldalon a hasam, de en egeszen alul ereztem fajdalmat, es fent leirtam, hogy miert volt.
Bogi,
Nem kell megijedni rogton, ha nem erzed a babat. Olvastam, hogy ha eppen a nyugodt idoszakukat elik, akkor nem mozognak annyit. Maskor aktivabbak es allandoan lehet oket erezni. Tudatosan a 28. hettol kell figyelni, mert akkor mar fontos, hogy rendszeresen jelezzek, hogy jol vannak.
A tablazatba: DEOEC-n fogok szulni, ahol Manoka is! A neven meg gondolkodunk.
Puszi,
Megyek vissza pihenni.
Bella
 
 


Bella!

Pihenj nyugodtan, és annyira ne izgulj. Minden rendben lesz. Egyébként milyen okai lehetnek annak, ha kicsit több a magzatvíz?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Nekem az unokatesóm Svájcban él, 3 hete van hátra a szülésig és neki is több a magzatvize. Neki volt egy 3 órás vizsgálata, amikor azt nézték, hogy nem diabéteszes-e a gyerek (fiú), mert akkor szokott előfordulni ez. Főleg fiúknál, de szülés után kinövik a gyerekek, csak rögtön néznek ott a gyereknek vércukorszintet és cukros lével itatják.

Magyarorstágon én még ilyenről nem is hallottam. Ti?

Holnap utazik a család Ciprusra 6 napra, szorítsatok kérlek a repcsin, utálok repülni! Puszi mindenkinek!

Mennyi + kg jött eddig nektek? Én +5-nél tartok, most vagyok 57kg.

A lányommal ilyen idősen már +10kg volt, 63 voltam.
 
 


Helló Lányok!!
Ugye befogadtok engem is a 2004. január 23-i várható időmmel? Kép
Olyan jó, hogy végre valakinek eszébe jutott, hogy vannak olyanok is, akik 2004. elején fognak szülni.. Kép Nikie, nagy ötlet volt!!
Ha felvesztek a táblába, ha nem, az adataim: Detti, Budapest, Szt. János, 2004. 01.23., 25+3, 1. baba.

Noémi!!! Jó végre olvasni felőled is! Remélem jól vagy, szépen gömbölyödsz. Meddig dolozol még? A munkahelyi fiúk még mindig ápolják a lelkedet?

Pussz: Detti 25+3
Detti
 


Sziasztok!
Már egy pár napja nem írtam, de azért olvasgattalak benneteket.
Még egy-két adalék, miért jó év elején szülni. Ha majd eljuttok az iskolaköteles korba, nem kell annyit rágódni, menjen vagy sem, mint én most a másodszülöttemmel teszem (máj. 28.), ha meg valami gond van, minden további nélkül -értsd pszichológus, nev. tanácsadó- maradhat az oviban. Most még azt hiszitek, messzi van az még, de úgy elszalad ez a pár év, hogy csak na.
Képzeljétek, ma nem kellett mennem dolgozni, s szinte egész nap keresztszemeztem felpakolt lábakkal, nem is dagadt be egyáltalán.
Nekem eddig +10 kilóm van, ennyit engedélyeztem volna magamnak az egész terhességre. Hát nem jött össze...(most sem). Minden gyerek után fennmaradt 3-4 kiló, amitől nem bírtam megszabadulni, így már a 80-at is túlléptem...
Na, jó éjszakát mindenkinek.
Ildikó
 


Sziasztok Lányok!

Az újaknak üzenem (akik nem is annyira újak), hogy a táblicskuba mindenki bekerül, aki szeretné Kép
Most éppen nem otthon vagyok, de ha hazamegyek, frissítem a táblicskut, és mindenki bekerül!

Nekem eddig (20+6) +1 kg-om van, de még bőven nem értem el a kezdő súlyomat, mert az elején gyorsan fogytam 5 kg-ot. Kép Mint említettem örülök, mert amúgy is erős vagyok, így legalább nem kell küzdenem majd. Mivel még mindig nincs különösebb étvágyam, nem is nagyon hízok.

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Én most vagyok 22+3. Az elején nem bírtam enni és fogytam 3,5 kg-t. Nem is bántam, mert hát én sem vagyok egy manöken alkat. Eddig 2,5 kg-t sikerült visszaszedni. Most már viszont nagyon van étvágyam. Kép

Tünde
 
 


Sziasztok!
Szia Bogi, szupi a táblázat, és úgy látom lassan csak az én adataim hiányoznak.Budapest,BM-kórház, 21+5, 1 pocaklakó, Márk, Alexandra, első pici.
Most sokáig nem jelentkeztem, mert nem voltam net közelbe, de most megint egy hét pihi lesz, mert a dokim szigorú fekvést javasolt, hiszen képzeljétek el, hétvégén volt egy kis barna folyásom és a doki megállapította, hogy egy picit a külső méhszáj nyitva van úgyhogy pihizek és ne dolgozzak.
Igy holnaptól otthon leszek és otthon nincs internet, de ha visszajöttem akkor jelentkezem.
Uh-n is megnézte a picit, minden oké vele, nagyon kis mozgékony és esténként élénk.
Remélem mire legközelebb ide nézek , már mi is rajta leszünk a táblázaton.
Puszi mindenkinek, vigyázzatok magatokra és a picikre.
Kata
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, én is az élmezőnybe tartozom Kép Kép, 9 kg-t híztam eddig (27+3). Igaz, 3 kg-val a versenysúlyom alatt indultam. Eddig mindkét babával 14-15 kg-t híztam, valószínűleg így lesz most is. Az első után +4 kg-val jöttem haza a kórházból, a másodikkal +6 kg-val. Éhségrohamaim egyáltalán nem voltak egyik terhesség alatt sem, annál inkább a szoptatási időszak alatt! Még a konyhakredencet is megettem volna. Ennek ellenére az 1kg/hó folyamatosan ment le rólam, alig bírtam megállni. Remélem, most is így lesz!

Kata Kép Vigyázz magadra, és tényleg pihenjél, pihenjél, pihenjél!

Bella és többiek: itt van egy kevés információ a több magzatvízről: http://www.babapont.hu/babavar/inf/magzatviz.html

Lídia
 
 


Na csak, hogy megnyugtassak mindenkit a kilókat illetően... Kép Kép Kép

A 20-ik hétig jött fel rám 9 kiló, az elmúlt 6 hétben csak 1 KILÓ! Kép Erre büszke vagyok. Kép
Szóval most vagyok 74 kiló, de csak pocin látszik, bokám, lábam maradt vékony, derekam íve pedig tökéletesen látszik hátulról, onnan senki nem mondja meg, hogy hordok elöl valakit.

Detti Kép Kép
Édi vagy, hogy eszedbe jutottam. Mostanában olvasgattam csak a friss kismamikat és felfedeztem, hogy nem vagy / voltál. Ti hogy vagytok?
Már csak október 31-ig dolgozom és abból kiveszek még 3 nap szabit. Kép
Fiúk még ápolják a lelkem, céges kiránduláson megtáncoltattak és még kareokiztam is. Kép
Ti hogy vagytok?

Pusz
Noémi
26+2
 
 


Sziasztok!

Frissítettem a táblicskut.

Csajok!
A súlyotok miatt ne aggódjatok! Érezzétek jól magatokat, és legyetek boldogok! Ez a lényeg!

Puszi Bogi
Kép

KépKép

KépKép
 


Sziasztok,
Sok kedves ismerős van itt!!!
Ha esetleg még lehetséges, akkor Bogi, légy szíves tegyél bele engem is ebbe a csodaszép táblácskába!
Adataim: Budapest XII.ker.ben lakom, a Schöpf-Mereibe 2004.01.06- ra vagyunk kiírva, első babánkat várjuk.
A kis pocilakó odabent nagyon- nagyon mozgékony. Pocakom mérete/kerülete szinte napok alatt nőtt meg 96 cm- re, eddig szinte semmi sem látszott a babavárásból.
Nagyon izgulok a szülés miatt, félek, hogy esetleg valamit "rosszul" fogok csinálni, vagy hogy nem bírom majd a fájdalmakat.
De azért remélem, hogy minden rendben lesz!

Üdv mindenkinek:

Victoria
Victoria
 


Hello Lanyok,
Lidia,
Koszi az infos oldalt! Mar en is nezegettem tobb helyen, de igazabol csak osszezavart az egesz.
Bogi,
Nagyon sok okot fel lehetne sorolni (pl. fertozes, kromoszoma rendellenesseg, cukorbetegseg, a baba vesemukodese stb.), de azt is hozza kell tenni, hogy a legtobb esetben semmilyen korallapot nem igazolodik. Remelem, hogy nalunk sincs semmi gond, ugyanis eddig minden eredmenyunk negativ lett, es csak mostanaban gyarapodott a magzatviz, korabban teljesen rendben volt.
RBogi,
Az unokatesodnal kiderult, hogy mi volt az ok?
Jo pihenest!
Puszi mindenkinek,
Bella
 
 


Sziasztok!
Én is uj vagyok itt és szeretnék bejelentkezni a táblázatba.
Ma sikerült visszamenőleg is elolvasnom a topikot és már sok ismerős névvel tatlálkoztam.
Szóval adataim a következők:

Lakhely: Csömör
Kórház: MÁV kórház/dr. Harsányi
szülés várható ideje: 2004.febr. 9. (ua. mint KisBuksinak Kép )
Már van egy 8 éves kislányom- Alexa
Pocaklakó : 1 talán fiú, de két hét mulva kiderül, mert várjuk a magzatvizvétel eredményét.
Babonából addig nem is választunk nevet.

Az elmult 3-4 hetet végig stresszeltem, mert alacsony AFP miatt további vizsgálatokra küldtek. Mire meglesz az amniocentézis eredménye már tul leszek a 25. héten, ugyhogy nagyon izgulok és számolom a napokat.
Eddig a babás-vásárolgatásokról is letiltottuk magunkat, de holnap megyek a KIKA-ba, megnézni azt a kiságyat.

Hamár igy magunk között vagyunk, jöjjön a Sex téma:
Most 2 hétig le voltunk tiltva a magzatvizvétel miatt, de a párom észre sem vette a különbséget. Kép Nálam az eddig emlitettekkel forditott probléma van. Terhességem előtt főleg a nálam a karrier volt előtérben igy este már nem sok kedvem/erőm maradt "produkálni". Viszont amikor abbahagytam a munkát a 4. hónapban és itthon maradtam egyszerre felszabadult egy csomo energiám és éjjel-nappal a sex-en jár az eszem.Kép
Sajnos a páromra a terhességem pont ellentétes hatással volt(van)Kép. Kb. 2 hónapig felém sem bir nézni és kimerültségre hivatkozik. Kép
Persze szeret Ő engem, mert kedves és bujos, csak nehogy szexelni kelljen. Ha nagyon rámenős vagyok, akkor sem járok sokkal jobban, mert akkor meg olyan gyorsan vége van, hogy nekem semmire sem marad időm.
Higgyétek el, ez igy nekem nagyon szar!
Fáj a lelkem és egyáltalán nem érzem nőnek magam
Lehet, hogy most Ő sem a NŐ-t látja bennem, hanem inkább az ANYÁ-t? Olyan mintha nem nagyon merne hozzám érni és ezért visszafogja magát.
Ha ösztönösen közeledik, akkor is legtöbbször a hasamat simogatja és azt mondja "szia Pocak!". Ez igy aranyosan hangzik, de ÉN NŐ IS szeretnék lenni!
Szoval simogatást, puszikat meg masszirozást minden nap kapok , de valahogy nekem mégsem elég.
Ezt tetézte hogy a hét elején azt álmodtam, hogy megcsal a férjem. Egész éjjel bőgtem! Erre reggel elmeséltem és teljesen hülyének nézett. Szerinte tul sok időm van és hirtelen tul sokat foglalkozom vele. Persze azóta egy kicsit jobban figyel rám.
Az is zavar, hogy eddig mindent meg tudtunk beszélni egymással, de most ez a kommunikáció is akadozik.
Még van türelmem, de meggig...?

Ja, az előző gyereknél, persze teljesen forditva volt! Ő mindig szerette volna, én meg szinte soha. Ha véletlenül csináltunk akkor nekem sehogysem volt jó, ezért nagyon sokat kisérletezgetett velem.
A szülés után kb. 1,5 év türelmére volt szükség, mig finomat visszatérhettem a normal kerékvágásba. Ami leginkább a nőiesség tudat visszatértével vonható párhuzamba. Mikor már nem volt tele tejjel a mellem, lehetett szép ruhákat felvenni és nem csak babát neveltem, egy kicsit tanultam és később dolgoztam is.

Bocs, hogy hosszu voltam, de a visszaolvasás miatt ez most kikivánkozott belőlem.

Üdv minden topiktársnak.
Fiona
23+3
 
 


Sziasztok! Kép

Már sokatokat ismerlek a Friss-ből, meg irogatok a tavaszi babák közé is, tudatzavarban szenvedek, hogy hova is tartozok. De a többieket nézve talán inkább ide.

Bogi! Betennél engem is a táblicskuba?
Szülés várható ideje: 2004. február 10.
Hét: 23+2
2 lányom van, 7 és 10 évesek
Pocaklakó: 1 kislány (Réka)

Fiona!
Hát tényled nagyon rossz lehet, ha a sex nem OK, talán lassan változik a férjed. Biztos nagyon félt. Én most ebben a témában nagyon szerencsés vagyok, mert most én is jobban kívánom, mint előtte, és a férjem örül is neki. Igy aztán ezen a területen jobb, mint előtte. Bár Ő is mondogatja, hogy a pocakos kinézet nem éppen szexi, de a nagyobb mell( mivel nem vagyok egyébként eleresztve mellesleg) kifejezetten tetszik Neki.
Én a szülés utáni időktől aggódok, mert egy ideig csak a tejtermelés lesz a mell funkciója, és hát egy baba mellett ( + a másik két gyerek meg háztartás) lehet, hogy minden eszembe fog jutni, csak a szex nem. Pedig tudom, hogy pont olyanlor nem kellene elhanyagolni a férjet. Csak lesz-e mindenre energiám? De optimista vagyok, valahogy csak megszervezem a dolgokat.

Amúgy egyenlőre nem megyek dokihoz, majd nov. 5-én. De mióta mozog rendesen a baba, már nem aggódok annyira. Nov. 5-ig azonban el kell intéznem a fogászatot, mert minden tanácsadáson rákérdeznek, hogy mikor megyek. Meg aztán megkaptam a beutalót a cukorterhelésre is. Már az előzőt is alig tudtam meginni. Itt nálunk van egy éhgyomri vérvéétel, utána le kell gyűrni azt az undorító édes cukrot, és utána mág 3x vérvétel 2x félóra múlva az utolsó meg mindezek után 1 órával. Komplett elmegy evés nélkül a délelőtt. Most ahogy ezt leírtam, már hányingerem lett. Kép

Pusz

Kitty
 


Lányok!
Most, hogy jól kiirtam magamból, beszéltem tegnap este a férjemmel.
Azt mondta, hogy az utóbbi időben annyit látott szenvedni (hányinger,matvizvétel, rosszullét, hátfájás, méhösszehuzódások, nyávogások....), hogy lelkiismeret furdalása van, hogy ezt a sok rosszat Ő okozta nekem.
Most még én próbálom megnyugtatni Őt. Kép Kép Kép
Remélem azért a jó kerékvágáson vagyunk. Kép

Fiona
ma már happy-bb vagyok
 
 


Sziasztok!

Üdvözlet az új kismamáknak!
Fiona!
Jól tetted, hogy megbeszélted vele. Ha visszaolvastál minket, akkor tudod, hogy hasonló cipőben járunk, csak fordítva Kép Nálunk is sokminden megoldódott azóta. Mióta látszik a pocakom, és a baba egyszer fejbe rúgta apukáját Kép Kép azóta egész másképp néz rám a férjem. Eddig azt gondolta, hogy a terhesség, a nyávogás Kép a sok rossz dolog csak beképzelt marhaság, és erős nő vagyok, mindent ugyanúgy tudok csinálni mint eddig, de már másképp látja.
Ő is bújós, de többet akart. Megoldottuk máshogy Kép
Mondhtani, hogy harmonikussá vált minden.

A következő levélben küldöm a táblicskut!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Táblicsku
Kép

KépKép

KépKép
 


Bogi

A heteim nem stimmelnek a táblában. Szerintem 23+2

Kijavítanál?

Köszike

Kitty
 


Sziasztok!

Érdekes a sex ügy: én amikor a lányommal voltam terhes, ha az egész 9 hónap alatt egyszer sem lettünk volna együtt azt sem bántam volna annyira nem kívántam. viszont lelkifurdalásom volt a párom miatt, de szerencsére megértette.

Aztán Norbival terhes lettem akkor pont az ellentéte volt és iszonyúan kívántam akár minden este is, ennek angyon örült, igán ám, de elölfekvő lepényem volt, sokat görcsöltem akkor meg eltiltottak tőle. Nagyon rossz volt. De szerencsére szülés után hamar helyre jöttem, és akkor minden rendbe jött. Most viszont ezzel a terhességemmel megint nem kívánom a sexet, párom megértő, azt szokta mondani hogy majd márciusban, de azért sajnálom, nem lehet könnyű neki sem.

Egyébként jól vagyunk, eddig 2,5 kg-t híztam, remélem ettől még rendesen fejlődik a baba. Hétfőn megyek dokihoz, majd akkor kiderül.

Ma megyünk tapétát venni, jövőhéten tapétázunk.

Sziasztok
GAbi

19+1

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
 
 


Sziasztok!

Szentég, Kitty, jól értem, hogy ez összesen 4 vérvételt jelent? Ez nálatok a rutin eljárás, vagy valami extra?

Lányok! Egy prózai téma: székrekedés ellen van valami jó tippetek? A muston, lenmagon, korpán, szilvalekváron/aszaltszilván, árpakávén már - csekély eredménnyel - túl vagyok.

Lídia
 
 


Lídia

Hát nálunk ez a rutin eljárás terheléses cukor ügyben. És nem is lehet nagyon megúszni. Nem is a böködés zavar, hanem, hogy egész délelőtt nem lehet enni azután a cukros lötty után.

Székrekedésről: A nagyobbik lányom volt szörnyű székrekedéses 3 hónapos korától, kb. fél évvel ezelőttig, amikor is megoldódott. Minden reggel kaukázusi kefírbe búzakorpát tettem. És szedett egy Alumina 9 nevű homeobogyót is minden nap. Kb. 1 hónap alatt rendbejött, most már csak hetente 1x adok Neki a bogyóból, a kefires korpát is igencsak hanyagolja. De kellett az az 1 hónap. És Ő tényleg reménytelen eset volt, Guttalax nélkül csak beöntéssel tudott kakilni. És most minden OK.
De megnézem, van egy cikkem, hátha kismamáknak más bogyót javasolnak.
Ha megtaláltam, jelentkezek.

Kitty
 


Lídia!
Megértelek sorstárs. Nekem a lenmag bejött, de napi 1/2 zacsival nyomok magamba, és 3-4 liter folyadékot iszom. Ellenkező esetben székrekedés. Vettem a patikában vm. Nature Care nevű hashajtót, amit kismamák is használhatnak, ez is jó, csak drága, és tripla dózist kell bevenni, mint ami a használati utasításban van. Akkor. Kipróbáltam egy EVA nevű kúpot is (3*) de bocs: vérzett tőle a fenekem, nagyon fájt.. ilyesmi. A rendkívül kellemes asszisztens csajszi mondta, hogy nem kéne inkább mozogni?? Én erre: heti 3 tornaórán veszek részt, szinte vegetáriánus vagyok, 3-4 l. folyadék... Szóval... Kép
Arra azért vigyázz, hogy ne erőlködj folyamatosan, hanem inkább "apránként", és a dolog után allj 4kézláb, de a feneked legyen magasabban, mint a vállad. A visszereid védelmében.
Ezeket az okosságokat a Kriston Andrea tanította intimtornán.
Pussz: Detti
Detti
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: