Új privát üzeneted érkezett!

Szia Anna!

Hát ezektől a kőre esésektől én is frászt kapnék (Bucskáéknál volt hasonló). Kép

Yukie már harmadszorra lesz Magyarországon - és azt írta, hogy Budapest a kedvenc európai városa Kép Egyébként azóta a Múzeumok Éjszakája rendezvényeket is megnéztem Kép, úgyhogy a koncertbe a Hősök terén szerintem csak belehallgatunk.

A családi tábor fantasztikus volt (pedig csak két egész napot voltunk, végül is hármasban mentünk csütörtök este), a legjobb az volt benne, hogy teljes ellátás volt, és nem kellett semmit csinálni. Kép Kata persze élvezte a (gyerek)társaságot, bár alapvetően még egyedül játszik, de ha megfelelő gyerek van a közelben, akkor adogat neki dolgokat. (A táborban volt játszóház a gyerekeknek, Kata azokkal a szörnyű műanyag állatokkal sokat játszott.)

Csak az a baj, hogy azóta ismét itt vannak a nyomasztó hétköznapok. Kép Te leadtad a határidős munkádat?

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Bocs hogy sokáig hallgattam, de volt, hogy a babanet szarakodott megint, volt, hogy a gép elé nem ültem le egész nap. Anna irigyellek, hogy nyugodtak az éjszakák, én pont azért nem találok magamra mert megint valószínüleg fogzunk, és éjszaka 2-3 órát is ébren töltünk. Így nappal hulla vagyok, este meg megpróbálok korán lefeküdni.Kép
Szopizni mi már csak este lefekvéd előtt szopizunk, de néha már azt is kicseréli a teára, szóval szerintem lassan az is elmarad.Kép Kép Egyelőre még nem tudom eldönteni, hogy sajnáljam-e a dolgot, vagy kicsit megkönnyebbüljek, olyan vegyes érzéseim vannak.
Amúgy napközben rengeteget sétálunk, homokozunk és pancsikolunk. Egyre többet próbálkozik a szavakkal, most a bácsi szó a sláger, azt rendesen kimondja, a többit továbbra is egyszótagnyira rövidíti. Ez azért van, mert itt dolgozott most nálunk több napig a burkoló, és nagyon tetszett a Pancsinak. És már van 3 dal, aminek a refrénjét velem énekli.Kép

Anna! Gratula a bizikhez! Bencénél már az is nagy öröm, hogy nem lett kettese.Kép Az a fejes az ágyról viszont hátborzongató.Kép

Gyezsu! Most akkor nem hallunk pár napig felőled, mert el leszel foglalva, de utána várjuk a beszámolót! Remélem az időjárás kedvez a terveidhez.

Lányok, még csak most olvasom a múlt havi Anyák Lapját, és egy szemész nyilatkozik benne, hogy minden 1 éves gyereket el kellene vinni vizsgálatra, mert ha nem megfelelő a látása, akkor most még könnyen korrigálható, egyébként 3 éves korára kialakulhat a kancsalság, és akkor már az ép látás nem állítható vissza teljesen. Arra gondoltam, hogy elviszem a Pankát, abból baj nem lehet. Mit szóltok? Ti nem olvastátok?

Puszi nektek, Anna kitartás, hamar elszáll a 10 nap!!

Judit
 
 


Sziasztok!

Japán barátnőm megérkezett, de azért az internetezést nem hagyom ki Kép Hú, Judit, azokért a refrénekért nagyon irigyellek! Kép Kata csüccs-öt mondja az Erre törik a diót és a Sétálunk, sétálunk dal végén, meg ha Csipp, csipp, csókázni akar, akkor megfogja a kezem, és elkezdi, hogy Csipp, csipp.

Az éjszakai fentlétek - részvétem. Kata ugyan nem alussza át az éjszakát, de szopi után azonnal visszaalszik, úgyhogy ez nem fárasztó. Pankának hány foga van már? (Lilit nem kérdezem, mert tudom, hogy rengeteg Kép)

A szemész nem rossz ötlet, legközelebb majd megkérdezem. Bár nálunk csak rövidlátás van a családban, kancsalság nincs.

GyeZsu
 
 

 
 

Sziasztok!

Azért hanyagolom az írást, mert rendre eltűnnek a hozzászólásaim.Kép

Anna! Én is gratulálok a bizikhez, a nyaralás meg már egy pillanat alatt itt lesz! Jó időtök lesz! Viszont a fejest ugrás az nem semmi, gondolom hogy megijedtél. Azóta nem vettél észre semmit?

Gyezsu! Élménybeszámolót kérünk!

Judit
 
 


Sziasztok!

A 2005 őszi babás topicból vagyok, most 7 hónapos terhes. Szeretnénk venni egy ötpontos öves Römer autósülést. Ha valakinek volna kinőtt, amit eladna, szeretném kérni, hogy írjon nekem egy mailt a hamorinesc kukac t-online pont hu címre!

Köszönöm szépen, és szép nyarat kívánok mindenkinek!

Lucretia
 


Sziasztok!

Tényleg jó sűrű volt a program, és fárasztó is, mert ily módon csak a késő este és a reggel marad arra, hogy az ember főzzön-mosogasson. De jó volt, met a barátnőm jófej, jókat beszélgettünk (Katával is jól kijött, magyar szókincse bővült pl. a kutya, cica, baba, apa, szia, csigabiga szavakkal Kép) - meg jó dolog turistáskodni Kép Én szeretek külföldieket kalauzolni kis és még kisebb hazánkban, egyrészt mert olyankor én is másképp nézek a városra, másrészt mert így egy csomó helyen járok, ahova egyébként nem mennék. Kata is élvezte a programokat, de azért úgy tűnik, ez már sok volt neki, megviselte ez a nyüzsi, mindenesetre most nagyon anyás, és tegnap éjszaka elég nyűgös is volt. Persze ettől a hülye időtől is lehet, meg a foga is jöhet (kicsit irigylem azokat, akik olyan gyorsan kinövesztették a fogaikat, Katánál ez folyamatos program, és még csak a 7. foga bújt ki). Mindenesetre a héten igyekszem itthon maradni, nyugiban.

Kata kapott a barátnőmtől egy kis japán ruhácskát, ma az volt rajta barátaink esküvői kerti partiján (mert hogy még ez is volt héten...) - nagyon csini Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Jaj, nem tudom, mi lesz így a topikunkkal, de nekem semmi időm nincs. Most is csak köszönni jöttem, mert indulunk végre nyaralni. (Délben akartunk...).

Ha visszajöttünk jelentkezem, Nektek is szép napokat addig! Kép

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!

Anna! Bár már nem olvasod, de azért jó nyaralást, vigyázzatok magatokra!

Gyezsu! Gondolom már kipihentétek magatokat a nagy nyüzsi után. Fárasztó a vendéglátás, de azért úgy fel is tölti az embert, nem? Mindenesetre az nem volt világos, hogy a barátnődnek bővült a magyar szókincse, vagy a lányodnak?Kép Japán ruhás képet meg ha tudsz, akkor tegyél fel légyszi!!!!!!!!!!!

Egyébként mi is fogat növesztünk a nagy nyugiban, most bújik az 5-6., mivel mi kettesével növesztjük.Kép

Úgy döntöttünk idén mégsem festetünk Kép, helyette átmostuk a fűtéscsöveket (padlófűtés) és az összes csapot kicseréljük rajta Kép. Na ez kezdődött hétvégén és még folytatódik majd, egyelőre szünet. Vasárnap meg lelátogatunk majd a Balcsira, hogy végre találkozhassunk a bátyámékkal. Addig meg várjuk a jó időt.Kép

Puszi: Judit

Majd el felejtettem, közös megegyezéssel abbahagytuk a szopit. Mint már írtam ebben a melegben annyi teát ivott, hogy sokszor elhagyta esténként a szopit, végül úgy döntöttem, hogy ha ilyen simán megy akkor ne erőltessük. Azóta tea van, meg éneklés, kis versmondás. Nekem szerintem jobban hiányzik mint neki, ugyanis rajta nem venni észre.Kép Nagylány lett.
 
 


Tele lett a hozzászólásom ilyen szomorú fejekkel, ezért gyorsan egy jó hír:Panka megint átalussza az éjszakákat, este fél 9-től reggel fél 8-ig.Kép

Judit
 
 


Sziasztok!

Nálunk is folyton van valami, csak azért tűntem el. Meg elég idegesítő volt, hogy gyakran be sem tudtam lépni, máskor meg nem engedte elküldeni a hsz a babanet.

Judit
Nálunk is pont így maradt el a szopi, csak 15 hónapos korában, teára cserélte a lelkem és engem jobban megviselt a dolog, mint őt. Azért vannak előnyei is a dolognak, azóta sikerült lefogynom 5 kilót.
Minden nyaralót úúúúúúúúgy irigylek Kép
Egyébként Farkas Bogi holnap megy szülni, még nem indult el a dolog, de az eredményei, meg a méretek alapján tervezett császár lesz. Már nagyon izgul.
Adri megkapta múlt hét csütörtökön a 15 hós oltást, nem volt eddig semmi hatás. Egyébként annyira élvezzük ezt a jó időt, a gyerekek egész nap mezítláb járkálnak az udvaron. Adri továbbra sem beszél túl sokat, de most elkezdte utánozni a kutyaugatást, ha kérdezzük, mit mond a kutya. És megtanult kacsintani, irtó aranyos.
Igyekszem majd egy kicsit gyakrabban jönni
Sziasztok
Bucska
 
 


Szia Judit, szia Bucska!

De jó, hogy írtatok! Kép Annak is örülök, hogy Farkas Bogiról is hallok, sokat gondoltam rá mostanában, hogy megvan-e már a babája - ezek szerint már csak órák kérdése Kép

Igen, az ilyen vendéglátások (ha jó emberek a vendégek Kép) tényleg feltöltenek. Yukienek bővült a magyar szókincse Kép Kata egyébként mond már sok értelmes szót, de egyébként is állandóan magyaráz a maga nyelvén, ilyeneket, hogy hátitekutyija (a ku-n van a hangsúly Kép) Az a baj, hogy nem értem Kép

Kata is kinövesztett két újabb fogat (7-8.), de ettől még nem alussza át az éjszakát Kép Most is felébredt, úgyhogy megyek is. Ja, és persze szopira alszik vissza...

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Egy régen elveszett emberke vagyok! Jöhetek újra? Most minden topik, ahova írni szoktam halódik. Itt meg azért zajlik az élet, és ismerőseim is vannak, Anna, Gyezsu, Bucska, Farkasbogi! Kép

Aki nem tudná: Petikém 2004 január 12-én született. Most meg már olyan komoly férfi! Olyan öntudatos! El sem hiszem, hogy nemsokára másfél éves lesz. Nagyon gyorsan elment ez a 18 hónap. Érdekes módon, az első gyerkőcnél sokkal tovább tartott. Kép
Pusz. mindenkinek!
Andi
 
 


Szia Andi!

Persze hogy welcome! Képzeljétek, ma felfedeztem, hogy Katának felül is kibújt két foga (9-10.). Andi, ti hogy álltok fogakkal?

És azt is képzeljétek, hogy hétfőn Kata először hisztizett - amolyan klasszikusat Kép Úgy kapta meg a banánt, hogy egészben, csak lehámoztam a feléig, aztán amikor odáig ért, akkor hámoztam volna tovább, de nem hagyta, kivettem a kezéből, lejjebb hámoztam, de ezen teljesen bepipult. Nem kellett már a banán, és nem kellett semmi más (bár látszott rajta, hogy kéne - dehát ha egyszer hisztizik az ember gyermeke, akkor mégse kérhetiKép), mindent söpört le az etetőszékről, és hisztizett. Kivettem az etetőszékből, letettem a földre, és otthagytam, bementem a szobába. Hisztizett még egy ideig a konyhában, aztán bejött utánam. Jött is volna oda hozzám, meg nem is (leguggoltam hozzá), végül engedte, hogy felvegyem. Letettem az ágyra, melléfeküdtem, kínáltam szopival (ez így elég érdekes megfogalmazás Kép - magyarul: felhajtottam a pólómat), először azt is (mármint a cicit Kép) elütötte, de azért ennek már mégse tudott ellenállni Kép Ezzel vége is lett a hisztinek. Tieitek szoktak cirkuszolni?

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Bogi kislánya megszületett, 3,45 kg, 49 cm, császár volt, Jaksy Katica Sára. Mindketten jól vannak.

Gyezsu
De még mennyire, hogy szokott hisztizni. Úgy befeszíti magát, hogy alig bírom megtartani. Ez például akkor fordul elő, amikor be akarom tenni az autósülésbe és ő még sétálna. Mi is teljesen érdektelenül állunk a hisztijéhez, én veled ellentétben még megvigasztalni sem szoktam. Amikor abbahagyja, játszunk tovább.

Andi
Üdv itt is! Nem te foglalkozol albérletekkel úgy hobbiból?

Üdv
Bucska
 
 


Bucska!
Épp a napokban gondoltam Bogira, hogy már nagyon kevés ideje lehet hátra. Ha megtudsz valamit, akkor írj!!!!
Az 5 kiló mínuszhoz gratula!Kép Elég volt a szopi leállása, vagy rásegítesz valamilyen módszerrel?
A kacsintást mi is próbálgattuk, de nekünk nem sikerül. Most a lufifújás a sláger. Persze nem sikerül neki, de nagyon igyekszik.Kép
Örülök, hogy túlestetek az oltáson, most egy hosszabb szünet hál istennek.

Rossz idő lesz a hétvégén, így mégsem megyünk a Balcsira, majd két hét múlva.Kép

Judit
 
 


Most, hogy írtam, utána jelentek meg Gyezsu és Andi hozzászólásai. Bocsi.Kép

Boginak gratula!!!! Nagyon szép neve van a kicsinek. Lehet tudni, hogy miért lett császár?

Andi! Úgyis kevés fiúcska volt itt, örülünk neked. Kicsit többet Petikéről! Kép

Gyezsu! Panka akkor hisztizik, ha nem sikerül valamit megcsinálnia, de ez ilyen 1 másodperces dolog nála. Elterelem a figyelmét, és ennyi. Már én is előre rettegek az igazi hisztis korszaktól.Kép

Judit
 
 


Sziasztok!

Boginak én is további minden jókat kívánok, a druszánknak is jó egészséget Kép Remélem, sikerrel jártak Bogi próbálkozásai a győri szülészetet illetően, és szép élményekkel tér majd haza Kép

Én iszonyúan el vagyok hízva, és nem is törődtem magammal, ezt most megelégeltem, és nekiálltam én is a fogyókúrának. Méregtelenítéssel kezdem - ma gyümölcsnapot tartottam. Nem lehet ennyi súlyfelesleggel nekivágni egy újabb terhességnek Kép (Nincs még pocaklakó, csak készítem elő a terepet Kép)

Judit, vígasztaljon, hogy múlt nyáron - ha emlékeztek - minden egyes hétvégén rossz idő volt. Azért ennél idén sokkal jobb a helyzet Kép

Bucska, Gyerekszigetre mentek a hétvégén? Jaj, most hallottam egy programajánlót: fellépnek a T-Com Szimfonikusok (vagy Telekom?) - eltartott pár másodpercig, mire rájöttem, hogy a Matáv Szimfonikusokról van szó. Szörnyű.

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy azonnal eltüntem. Csüt. elutaztunk 2 napra Ópusztaszerre. Már nagyon régóta terveztük, csak én féltem a sok vezetéstől, de most apa kitett magáért (eddig csak én vezettem) mert odafelé csak ő vezetett. Nagyon jó volt így lazítani.
Jó az Emlékpark is, érdemes megnézni.

Köszi a kellemes fogadtatást! Kép

Gyezsu!

Gratula az első hisztihez! Kép Mi már több százon túlvagyunk, Peti egy kis hiszti gép. Most is félhisztis állapotban nem hagy írni. Nagyon ideges tud lenni, ha nem sikerül valami, vagy valamit nem engedek, vagy ha ne adj isten nem kapja meg első szóra amit szeretne.

Jaj, most sem hagy, de mindját folyt. köv.
 
 


Na, lepasszoltam apucinak! Kép

Szóval Peti nem egy könnyű eset, de megbocsájtom minden "bűnét" mióta átalussza az éjszakákat.(kb.este 9-től,reggel 5-ig) Ezt nagyon tudom értékelni.

Fogakkal őszintén nem tudom hogy állunk. 10 van, az biztos. (4 lent +2 rágó, 4 fent) De a fölső rágókat nem akarja megmutizni, még ha nagyon sír is, és látja hogy lesek be a szájába, gyorsan becsukja és inkább csukott szájjal sír. Még így is nagyon jól tud. Kép

Mi is már nagyon várjuk a jóidőt. Strandolni akaroooook.

Bucska!
Igen, nekem van ez a remek hobbim ! Kép Persze tudok a házatokról, és "nyilvántartásba" vettem, de sajnos most senki nem akar bérelni, mindenki csak kiadna..... majd aug. végén beindul a piac.

Pusz. nektek!
Andi
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan beköszönök, és kifejezem örömömet, hogy feléledt a topik! Kép Kép Kép

Andi,
Üdv itt! Kép Emlékszem, pont egy éve hívtalak, hogy gyere vissza ide, de a türelem végül rózsát (illetve Andit) termett. Kép

Bucska,
Te magánban tartod a kapcsolatot Bogival vagy valamelyik másik topikban? Minden esetre gratulálok én is a második kislányához. És Neked is a minusz 5 kilóhoz. Jaj, nekem is el kellene kezdenem fogyózni.

Nagyon szuper volt a nyaralásunk, szép időnk volt és csodálatos a Garda tó.

Judit,
A Wörthi tó mellett is elmentünk, sőt a közelében aludtunk oda és vissza is.

GyeZsu,
Lili is túl van már egy ideje az első hisztiken, ő leginkább azon kapja fel a vizet, ha nem kap meg valamit, amit kinézett magának. Vagy azért mert a dolog veszélyes rá (pl. olló) vagy azért mert ő veszélyes a dologra (pl. mobiltelefon, ami már tiszta kontaktos a sok Lili-nyáltól).

Majd jövök hosszabban is, de egyelőre a szennyes és a hullámok és "össze vannak csapva" a fejünk felett. Kép

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!

Anna, üdv újra itthon! Mielőtt azt hinnétek, hogy Kata mindig mosolyog - azért nálunk is van hisztike, ha valami nem úgy történik, ahogy ő szeretné, vagy elveszünk tőle dolgokat stb., de ez a múltkori olyan "kiteljesedett", igazi hiszti volt. Na, ilyet nem csinált még azelőtt.

GyeZsu

P.S. Doktornéni elküldött minket gasztroenterológiára biztos, ami biztos alapon (merthogy Kata, méreteit illetően 3 percentilis alatt van), a gasztroenterológus meg nem értette, mit keresünk mi ott Kép
- Eszik jóízűen?
- Hajaj!
- Emésztési problémái vannak?
- Nincsenek.
- Van a családban valami ilyen jellegű probléma, betegség?
- Nincs.
- Hát rövid baba, de soványnak éppen nem mondható. Kép
 
 


Anna! Olyan hamar eltelt ez a 10 nap! El sem hiszem, hogy már itthon vagytok! Hát hiányzik is az a szép táj! (Wörthi-tó) Kép

Gyezsu! Mekkora Kata, hogy rövidnek mondják? Ugyanis van olyan 74-es ruci, ami még jó Pankára, amúgy 76 cm. Szóval ő sem lesz 2 méteres!

Andi! Én is tervezem hétvégére a strandot, szombaton meg kerti party, szóval szorítsunk a jó időnek. Végre megnyílt a barcsi strand, lesz hova járni kánikulában. Állítólag van olyan medencéje, amiben körben megy a víz, mint a mosógépben. Na, azt ki szeretném próbálni. Kép

Képzeljétek, tegnap este itthon volt Dettike, és annyira felborult a napirend, hogy teljesen elfelejtettem a gyereket megvacsoráztatni. Szépen megfürdettem, meséltem neki, már az altatódalnál tartottam, amikor feltűnt, hogy nagyon eszi a maciját...és észbekaptam. Gyorsan le vele, egy egész nagy szelet májaskenyeret benyomott szegényem...aztán kezdtem újra az esti verseket, dalokat. Kép

Judit
 
 


Szia Judit!

Kata 74 centi, és kb.8,5 kiló. A súlyát már jópár hete tartja, de ez rajtam kívül senkit nem zavart. Kata ma este a bundáskenyeret falta paradicsommal. Mondjuk napközben nem evett túl sokat.

Szurkolok mindenkinek a jó időért - mi ezen a héten még nem megyünk sehova.

GyeZsu
 
 


Sziasztok!
Anna
Örülünk, hogy újra itthon, bár te biztos, nem örülsz annyira. Bogival egy másik topicban levelezek. Képek a nyaralásról? Valami bővebb beszámoló azért jöhetne. Mi még csak tervezzük, de még az sem dőlt el, hogy Marokkó, Jordánia, Törökország, vagy Görögország lesz belőle.

Gyezsu
Én is azt akartam kérdezni, hogy mekkora a lányod, de már megelőztél és közben írtál. Adri 81 cm és 11 kiló. Ahhoz képest, hogy anyatejes babó és 2300 grammal és 53 cm-vel született, jól behozta magát.

Vaju
Én Tamira felejtettem el pelenkát adni 2 napos korában. A csecsemősök vitték fürdetni, akkor vették észre. Mondták, hogy "anyuka, nem valószínű, hogy szobatiszta lenne máris". Jót nevettünk.

Oltás utáni 8. napon voltak kiütések, meg hőemelkedés, kicsi nyüglődés, de egyébként jól viselte a dolgot. Most elkezdett Adri beszélni, mondja, hogy anya, adáááááá (ez az adjál) apa, vau, hinta, mama, Tami helyett pammm.
Már nagyon unjuk az esőt, mi is szurkolunk a napocskáért.
Sziasztok
Bucska
 
 


Sziasztok!

Bocsi, olyan álmosság van rajtam, hogy nem tudok írni. Most is mindjárt ko. leszk. Igaz Peti fél hat óta fentvolt, persze ő már alszik.

Anna!
Örülök, hogy örülsz nekem!!!!! Kép

Most tényleg nem forog az agyam, mentem csicsikálni, amíg lehet!

Pusz.
Andi
 
 


Sziasztok!

Judit története kapcsán jutott eszembe: mindenki babája elalszik az ágyban magától? Nálunk ölben elalvás van, szopizás. Ma megtettük azt a történelmi cselekedetet, hogy Katát anyuéknál hagytuk délután, és ők is fektették le (mi a városban csavarogtunk Nándi születésnapja alkalmából) - és anyuék jól megszenvedtek az altatással, merthát megszoptatni ugye nem tudják. Éjfél előtt értünk anyuékhoz, felébredt persze, amint megérkeztünk, a kocsiban nem aludt vissza (persze nem lakunk messze), szerintem nem akarta kihagyni a szopit Kép Most már alszik az ágyikójában. Kiváncsi vagyok, mikor ébred.

Egyébként a Parlament előtti téren filmvetítések vannak (ingyen) - ajánlom figyelmetekbe! Kép Úgy van a rendszer, hogy du. öttől gyerekfilmek, hattól magyar "nagyfilmek", ma pl. a Miniszter félrelép, 8-tól zenei filmek (komolyzene vagy jazz), ma pl. Beethoven VII. szimfónia és más darabok - hangversenyfelvétel, 10-től 11-ig pedig némafilmek, a téren felállított pianínón kíséri egy zongorista. Két nagy vászon, sok-sok szék - nagyon kevés néző.

GyeZsu
 
 


Gyezsu!
Mint írtam, Panka 76 cm, és szintén 8,5 kg. Amúgy mostanában írtó jó az étvágya, mindig is apróka, vékonyka volt, és hál istennek minket nem küldött semmilyen vizsgálatra a doki. Amúgy ez a 8,5 sem teljesen biztos, ezt az itthoni mérleg mutatja, mert én nem mérettem a 15 hós oltás óta, de nem is áll szándékomban, amígf nincs vele probléma.
Az altatás olyan dolog, hogy Pancsi 2 hónaposan már magától elaludt szopi után, ha betettem az ágyba. Már pedig betettem, mert amikor éjszaka még 4-szer kellt, nem volt kedvem még sokáig ringatni. Szóval ezt hamar megszokta. Ennek csak az a hátulütője, hogy idegen helyen azért nem tud elaludni, mert nem marad meg nyugton a kezembe, hogy ringassam, idegen helyen pedig nem marad meg az ágyban. Így ilyenkor - mint most is a kerti partyn - viszem a babakocsit, s abban elnyomja az álom.
Majd a Balatontól félek, hogy megint sírás lesz este, és velem akar aludni, mint Ausztriában. Szegény apája meg ki lesz túrva. Azért majd megpróbálom jobb belátásra bírni, mert hosszú a két hét, de ha nagy lesz a sírás akkor inkább beadom a derekam.

Ma végre voltunk a barcsi strandon. Tényleg szupi, a fedett rész még nincs kész, de kint 4 medence van, klassz játszótér, szóval klassz volt, és hál istennek a fentiek is kegyesek voltak, pedig beharangozták az esőt.Kép

Bucska! Sajnálom, hogy nem úsztátok meg az oltást mellékhatások nélkül. Kép Valahol érezhetted a lelked mélyén, talán azért is halogattad (na meg rajtad kívülálló okok miatt is természetesen).

Lányok, kedden töltöm be 35. évemet. Kép Most már a 40 közelebb lesz mint a 30.Kép Viszont kaptam végre öcsémtől egy muffinsütőt, és ki is próbáltam. Isteni lett! Kép Holnap este tartjuk a bulit, apája már nekiállt a főzésnek. Kép

Sziasztok! További jó időt!

Judit
 
 


Judit!

Nagyon-nagyon boldog születésnapot!!! ÉS eszedbe ne jusson szomorkodni! Egy 35 éves nő manapság fiatalnak számít, sokan még csak ilyenkor kezdik el a családalapítást. Különben is: kaptál-teremtettél egy boldog családot, és ez a legfontosabb, nem? Kép

GyeZsu
 
 


Judit!
Mi is nagyon boldog szülinapot kívánunk!
Kép

Puszi mindenkinek!
Andiék
 
 


Sziasztok!

Megint egy rövid bejelentkezés. Most hétvégén Hajdúszoboszlón voltunk, levittük a nagyokat és a nagyamamát, ők ott is maradnak szombatig. De a hétvégét mi is lent töltöttük. Egy nagyon kellemes panziót sikerült találnunk a neten, ha valakit érdekel, jó szívvel tudom ajánlani. És Hajdúszoboszló hihetetlenül kultúrált, hatalmas élettel. Nagyon kellemes meglepetés volt, abszolút más, mint ahogy az ember egy kelet-magyarországi kisvárost elképzel.

Judit,
Én is nagyon boldog születésnapot kívánok! Kép Ezek szerint én vagyok itt a rangidős? Én már januárban betöltöttem a 36-ot. És hidd el Judit, túl lehet élni! Kép Sőt! Én a harmincas éveimet sokkal jobban élvezem, mint a 20-asakat.

Babák hossza: olyan jó lenne, ha végre kikopna a gyerekorvosi gyakorlatból az a szemlélet, hogy ha a gyerek nem hozza valamilyen táblázatnak az adatait, akkor probléma van. Mi szerintem (részben a net miatt) elég tájékozottak vagyunk, de egy kevésbé tájékozott anyukára jól rá lehet ilyesmivel ijeszteni. Kép

Alvás: Lili az esti szopihoz ragaszkodik (illetve ez sem teljesen igaz, mert párszor már előfordult, hogy nem voltam itthon, és volt amikor ennek ellenére elaludt, de máskor megvárta, amíg hazaérek), de utána általában még ébren van, és az ágyában magától elalszik. Viszont a nyaralások alatt ő is nagyon rosszul aludt, mindig közöttünk kötött ki. Pedig a saját itthoni ágyát vittük magunkkal, de nyilván nem ez számít, hanem a körülmények.

Majd teszek fel képeket Olaszországról, de még nem jutottam hozzá, hogy előhívassam őket.

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!

Hát mi hajnalban vonulunk le a Balatonra, de szombaton már visszajövünk. Visszük persze az utazóágyat, bár abban Kata sem szokott sok időt tölteni... Igazából Kata sem alszik már bele a szopiba, illetve lehet, hogy belealudna, de én amikor nekem már kellemetlen érzés, elveszem tőle a cicit. De nem teszem be az ágyába, ott maradok mellette, az ölemben alszik el, vagy délután a nagyágyon fekszem mellette (és ott is marad az ágyon). Mondjuk a ma délutáni altatás horror volt - nem is lett belőle alvás végül. Valószínűleg nagymamám telefonhívásával kezdődött, mert addig tök nyugi volt, utána viszont olyan sírás és hiszti kezdődött, hogy... Háromnegyed órát tartott, én egy idő után, amikor már kezdtem agresszív lenni, kimentem a konyhába. Amikor azt hittem, már alszik, akkor megjelent a konyhában. Megölelgettem, újból megszoptattam, de megint csak hiszti lett a vége, na, akkor kb. már egyből otthagytam, odatettem mellé az Angéla babát (néger baba, az én babám volt, "a" babám - úgyhogy most mindig meghatódom, amikor Kata szeretgeti Kép), az persze nem kellett (hiszti), de aztán mit hallok egy idő után? Hiszti abbamaradt, Kata pedig a babának magyaráz. Olyan helyes volt (be is lestem persze, nem bírtam megállni Kép)!

Anna, de a rangidős gyerekeid is neked vannak! Kép

GyeZsu
 
 


Lányok!

Köszönöm a jókívánságokat! Még hál istennek nem vagyunk túl az ünneplésen, mivel anyuékkal hétvégén a Balcsin ünnepeljük, na meg Panka névnapját, Dorka szükinapját, Bencék névnapját és Bence szülinapját, de szerintem még belevesszük nagyapám szülinapját is, mivel bátyámék nem mostanában jönnek. Szóval nem sokan lesznek jelen, akik nem "ünnepeltek".Kép Mindenesetre szombatra esőt mondanak.Kép

Gyezsu! Kellemes nyaralást! Nálunk éjszaka volt nagy sírás-rívás. Már rég volt ilyen éjszakánk, hajnali 2-4-ig tartott. Úgy sírt, mint aki nagyon megijedt valamitől, és az sem segített, ha bevittem a nagyágyba. Amint leoltottam a villanyt kezdte elölről. Aztán 4-kor úgy döntöttem, hogy alvás van. Láttam, hogy fáradt, és a sírás ellenére leraktam. 2 perc múlva aludt mint a bunda. Fogalmam nincs mi lehetett vele.

Ma levágtam Panka haját! Nem sok van még neki, elég gyér, de gondoltam nem árt ha kicsit kiigazítom. Beültettem az ölembe, és fordítgatta a fejét, amerre mondtam. Nagyon ügyes volt. Ja és most már kb. 1 hónapja nem visít a hajmosáskor. Addig ugyanis nagy sírás-rívás volt. Nálatok ez hogy van?

Judit
 
 


Sziasztok!

Judit,
Remélem jól sikerül (mire olvasod sikerült Kép) a buli! A Balatonnál merre voltatok? (Lehet, hogy írtad már, akakor bocsi.) Én most pár napig Zamárdiban voltam az unokatestvéremnél. Sajnos végig esett az eső Kép, de laglább jót dumcsiztunk.

Lilit pici kora óta vízhez szoktattuk, a fejét is locsoltuk, ahogy a babaúszáson szokták. Egyik gyerekkel sem jártam bébiúszásra, de mivel van egy gézengúzos (Gézengúz Alapítvány) barátnőm, ő megtanított azokra a dolgokra, amiket otthon a kádban is lehet csinálni. Így mindhárom gyerek imádja a vizet szerencsére.

Itt találtok pár képet a Garda-tavi nyaralásról:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=3305&page=2&image=150114

Mindenkinek kellemes nyarat, ne hagyjátok, hogy az idő elrontsa! Kép

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!

Hazajöttünk - hát nem volt éppen strandidő, a családból csak én úsztam a Balatonban, apja nem vágyott, lányát meg nem mertük ilyen időben. Viszont a strand játszóterét nagyon élvezte: homokozó, hinta, csúszda, mérleghinta. Meg Káli napok voltak Kékkúton, ott is sok szépet látott, még lovakocsikázott is jópárszor (a falu szélén volt a parkoló, és lovaskocsi vitte be a vendégeket a faluba - ingyen). Meg a kertben is jól elvolt. Mi elkezdtük a bilizést. Kata nem mindig szeret ráülni, de majdnem mindig szól (akkor is, ha pelus van rajta), hogy "kaka". A pisi is kaka, meg a puki is.

Katának nem szoktuk mosni a haját, csak vízzel, de azt viseli, mi is csináltuk a Gézengúzos vízhezszoktatást. (Az a lényege, hogy szólni kell, mielőtt ráöntöd a vizet a fejére, hogy mondjuk "Kata baba, jön a víz" - aztán öntöd, és szólsz "loccs!" Ezt mondjuk háromszor csinálod meg egymás után. És ahogy szoktatod, mindig egyre több vizzel csinálod.)

Anna, nagyon jók a képek! Szép helyeken jártatok - meg ti is helyesek vagytok Kép Micsoda dolog, hogy Lili nem kapott fagyit? Kép Heni megnyúlt, nem? Kezd nőiesedni - csinos!

Judit, várjuk ám a beszámolót! Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy jól nyaraltatok mindnyájan, csak ez az időjárás nagyon furi mostanában.

Anna!
Én is észrevettem, hogy Lili nem kapott fagyit, nálunk Peti az első, mert ha nem kapja meg akkor nem hallom meg, mit mondt a fagyis, az ordítástól ! Kép
Mi is locsolgatjuk a gyerkőcök fejét, de Kitti járt babaúszásra is. Most már leúszik kb. 8-10 métert mélyvízben is.
Petivel alig jártunk, de ugyanott tart mint Kitti anno, ebben a korban. Õ már született vizi gyerek!

Gyezsu!
Gratula a bilibe kakához!
Peti is szól néha, de csak amikor már végzett vele a pelusba. Igaz, mostanában pelenkacsere idején kicsit hagyom meztelenül rohangálni, és néha ráül a bilire. Egyszer mellé kakilt a szőnyegre, és én beletettem a bilibe. Nagyon elégedett volt Peti. Kép
Ma feltette a szűkítőt a vécére, és rá akart ülni. Kb. 5 másodpercig ült is rajta. Tépett egy kis papírt, és úgy csinált, mintha kitörölné a popóját! Kép
Mostanában rendre a fürdővizébe kakil, és ilyenkor eléggé meg szokott ijedni az úszkáló "kolbászkák" láttán. De ez Kitti miatt van, mert egyszer együtt fürödtek, amikor Peti gyártott egy jó nagy "kolbászt" Kittike sikítva ugrott ki a kádból !Kép
Na, ez volt mára a kakahíradó!

Jó hetet nektek! Kép
Andi
 
 


Sziasztok!

Andi, nekem tetszett a kakahíradó Kép Én meg mostanában azon tűnődöm, hogy bilibe pisilés után ki kéne törölni a punciját? Mi a szőnyeget már száműztük a lakásból, épp a kaki miatt...

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Nagyon ügyesek vagytok bili-ügyben. Kép Mi még elő sem vettük ezt a kérdést, sőt még a bilit sem. (Utoljára Kristóf használta hat éve.)

Engem inkább az aggaszt, hogy Lili még mindig nem mond semmit az "ada"-n (egykori"adide") kívül. Igaz, hogy Kristóf is kétéves korában kezdett beszélni (akkor viszont rögtön mondatokban), de úgy tudom, hogy ez inkább fiúkra jellemző. Azért nagyon nem aggódom, majd csak megszólal a kisasszony végre. Egyébként mindent megért, és ő is tökéletesn megérteti magát. Kép

Gyezsu,
Múlt héten én is voltam pár napot a Balatonon, ahol végig esett az eső. Kép Az unokatesóm hívott meg, aki már három hete lent van. Azt mondta, ezalatt nem volt esőmentes nap. Kép Na, de a héten lesz végre igazi nyár állítólag, már sok is lesz a jóból.
Heni egyébként tényleg nyúlik (szerencsére Kép) és nőiesedik testileg és lelkileg is. Kép

Judit,
Hogy sikerült a buli?

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!

Anna! Valóban csodálatos helyeken jártatok, de úgy látszik mindannyian a "kicsinek nem jutott fagyi" képnél akadtunk le. Kép Bár én sem adok fagyit Pancsinak, ő addig egy rolettit kap, és nem is kér a fagyiból.

Hát borzasztó szar időnk volt.Kép Szinte egész nap esett az eső, így zsúfolódtunk 11-en a 10 nm-es nappaliban.Kép Ráadásul szegény anyunak aznap reggel kiesett a koronája, úgyhogy el volt keseredve szegényem fogatlanul. Még jó, hogy így nyaralás végére, mert 2 hétig nem tudom mit csinált volna fogatlanul. A bezártság miatt a gyerekek is zajosabbak voltak a kelleténél, még jó hogy Pancsikám ezt nyugodtan bírta. Viszont jót játszottunk. Kártyáztunk és mancaláztunk. Bátyám nagy játékrajongó, és ellátja külföldről hozott kártya- és táblajátékokkal a családot. Ilyenkor ha találkozunk, akkor megy a csata.Kép Ja és a keresztlányomnak a keze is eltörött, mert leesett a mászókáról.Kép

Pancsi azért kezdett barátkozni a bilivel, mert eladtuk nagyapámék volt házát, ki kellett pakolni, és elhoztuk a Bence régi bilijét. Jobb híján betettük a vécébe. Olyan fotel formája van. Na most, amikor vécére megyek, Pankának nyitva kell hagynom az ajtót, ne maradjon egyedül, ilyenkor be szokott jönni és ráül a bilire. De ruhában, nem szoktam levenni róla. Van, hogy együtt "nyögünk", ami nagyon tetszik neki, ilyenkor előfordul, hogy sikerül kakilnia. De mivel korainak gondoltam, ezért szerintem még nem vetkőztetem le hozzá, bár ő is mutatja a termék után, hogy phűűű! Gondoljátok, hogy akkor már lehetne próbálkozni?

Panka kb. 3 napja elkezdett szavakat utánozni. Nem használja őket, de megismétli, ha mondjuk. Persze nem akkor ha akarjuk, hanem spontánul.Kép Az egyetlen igazi 2 szótagos szava a "mehet", ugyanis ha azt akarja, hogy dögönyözzem, akkor feláll az ágyon és közli, hogy mehet.Kép

És képzeljétek, a múltkor babfőzelék volt, és sírt, hogy megkóstolja a sós hagymát. Kénytelenek voltunk adni, bár én féltettem a pociját, de teljesen rákapott. A váégén el kellett tüntetni az asztalról, mert már csak azt ette volna.Kép

Bogiék hogy vannak? Nem tudtok valamit?

Eddig igaz a hideg miatt sírtunk, de most meg a 39 foktól rettegek!
Ma üljük Pancsi névnapját. Banános-krémes töltött palacsinta lesz a menü, úgyhogy megyek tüsténkedni. Kíváncsi vagyok, mit szól majd a babájához!

Judit
 
 


Sziasztok!

De, jó hogy "beindultunk" ! Kép Bár én már félhulla vagyok ma.

Gyezsu!
Szerintem ki kéne törölni, végül is miért is ne? Kép Lehet, hogy ha adsz a kezébe egy kis klotyeszpapírt, kitörli magának. Az olyan nagylányos dolog. (Vagy megeszi?) Kép

Peti ma a köv. dolgokat dobálta a wc-be: Kittike papucsa, túrórudi papír, egy autó, egy használt pelus, amit megkértem hogy a SZEMETESBE dobja, és általában oda is szokta dobni. Kittike papucsa még egyszer! A klotyó nincs lecsukva, ennek technikai okai vannak, most nem részletezném. Az ajtót meg mindig elfelejtjük becsukni.

Anna!
Jól teszed, ha nem aggódsz a beszéd miatt. Tudom, hogy már mindannyian úúúúgy szeretnénk beszélni hallani őket, de majd lejön ennek is az ideje. Kitti sem szólt egy büdös értelmes szót sem 2 éves koráig. Pedig ő ugye lány. Peti nagyon sokat gagyarászik, de mostanában az á.á.á.á.á amit mindenre használ. Nem valami változatos.

Amúgy nagyon boldog vagyok, anyukám túl van a műtéten és nagyon jól van! Kép

Panka!
Sok boldog névnapot neked! Kép

Kép

Puszókák!
Andi
 
 


Sziasztok!

Na, most már kénytelen vagyok reagálni a fagyi-kérdésre. Kép Én még próbálok arra törekedni, hogy Lili ne kapjon egészségtelen kaját, különös tekintettel a cukorra. (Fogorvos bátyám is erősen presszionál ebbe az irányba.) Persze ez a küzdelem egyre reménytelenebb, pláne a nagyok mellett. De ha Lili nem követeli, akkor csak az "igazságosság" kedvéért nem kap édességet. Márpedig aznap nem követelte. Lehet, hogy fáradt volt. Kép

Egyébként ki van adva családi parancsnak, hogy nem szabad előtte nassolni, mert persze ő is azonnal követeli. De azért néha elfeledkezünk magunkról. Igaziból mobiltelefonálni sem szabadna előtte, és pénztárcát használni sem. Mert mindkettőért azonnal kiveri a hisztit. Az utóbbit minimum kirámolja, de a nagyobb baj, hogy a fémpénzeket szopogatni is szeretné. De egyre nehezebb bármit is elrejetni előle. A pénztárcát már kiveszi a táskámból, a nassolnivalót pedig tudja, hogy hol tartjuk a spájzban. Kép

Judit,
Sajnálom, hogy rossz időtök volt, de azért a sok játék biztosan klassz lehetett. Mi is szeretünk játszani, barátainkkal kedvencünk az Activity.
De a héten tényleg visszasírjuk még az esőt szerintem.

Andi,
Megnyugtatott, hogy Kitti is csak később kezdett el beszélni. Tényleg úgy látom, hogy nincs ok aggodalomra. Pl. a múlt hét óta folyamatosan "énekli" Lili a hinta-palintát. Persze a saját nyelvén, de a dallam és a ritmus alapján abszolút felismerhető. Kép

Én is boldog névnapot kívánok - utólag is - a druszámnak! Kép

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!

Anna, nem Lili érdekeit akartam érvényesíteni, csak művészileg hiányzott a képről a fagyi a kezéből Kép Egyébként én is igyekszem Katát egszségesen étkeztetni, de ő is iszonyú édesszájú (mint az anyja... bár nálam ez időszakos). És olyan okos még nincs, mint Lili Kép, de ha meglátja, akkor ő is tudja már, hogy kér, és most már ő diktál: most kenyér, most sajt, most joghurt, most müzli (mostanában vettem ezt a ropogós müzlit, mert szeretem, csak sajnos tele van cukorral Kép).

És boldog névnapot neked is - ha már szerencsére eszembe juttattátok, hogy július végén Anna nap van... !

Judit, boldog névnapot a kisasszonynak! Azért a nagy családi játék biztos jó volt! Mi karácsonykor szoktunk elmenni nagycsaládilag, akkor ország-városozni szoktunk, meg Activity-zni. Szívmelengető, amikor a 80-on fölüli nagymamák mutogatnak Kép

Szerintem ha meleg időben a gyereken nincsen pelus, az már a bilire szoktatás első lépése. Ha meg a bilivel már amúgy is barátságban van, akkor idővel össze lehet kombinálni a dolgot. Nálunk Kata először félt a bilitől, úgyhogy Angéla babát biliztettük Kép

Andi, de örülök a mamádnak! Épp akartam kérdezni. Remélem, az eredményei is jók lesznek.

Na, lányok, rólam most nem fogtok hallani augusztus 7-ig, mert lent leszünk Taliándörögdön a Művészetek Völgye alatt. Ha szívesen lejönnétek, sátorhelyet fel tudunk ajánlani. (De tényleg!) Anna tudja a mobilszámomat, hívjatok nyugodtan.

Szép napokat mindenkinek!

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Anna!
Látod milyen kis undok vagyok, hogy téged meg nem köszöntelek fel, pedig tudom, hogy Anna vagy! Kép

Nagyon sok boldog névnapot utólag is, remélem kaptál valami szépet!Kép

Tegnap elkiabáltam a dolgokat, de most ezennel megfogadom hogy SOHA többet nem fogok leírni semmi nem biztosat, mert velem mindig megtörténik, hogy leírom és akkor csak azért is kitolásból az ellenkezője lesz.
Tegnap pl. amíg ott voltam anyunál tök jól volt, aztán éjszaka rosszul lett és az intenzívre kellett vinni. Állítólag nagyon sok vízhajtót adtak neki, de inni meg nem volt szabad. Így szépen kiszáradt. Nagyon hányt is, és úgy szédült hogy felülni sem bírt. Még ma sem. Kép
Viszont a kedve nagyon jó volt, amikor ott voltam ma. A mostani kórteremben pedig legalább nem szenvedett a melegtől, mert klíma volt.

Köszi mindenkinek a drukkokat!Kép

A változatosság kedvéért Kitti lázas. Nem tudom mit rontok el, hogy ez a kislány havonta beteg.
Mindig ugyanaz a műsor, láz, aztán torokfájás, takonykór. Van hogy elmúlik pár nap alatt, van hogy kell neki antibiotikum. De szerencsére ritkábban. Dehát nem vonhatok meg tőle mindent ami "ártalmas" hiszen akkor meg még kevésbé lesz ellenálló! Gondolok itt olyanokra, hogy hideg dolgok, (fagyi, hűtőből kivett italok) vagy úszás, vagy játszótér, mert ugye ott is el lehet kapni mindenfélét.

Gyezsu!
Jó nyaralást! Kép

Mindenkinek jó hétvégét, bár még csak csüt. van, de olyan meleg lesz, hogy érdemes lesz egy hosszú hétvégét csinálni!

Sziasztok!
Andi
 
 


Sziasztok!

GyeZsu,
Jó nyaralást! (Ha még olvasod.) Ha nem lenne ennyire zsúfolt a nyarunk, örömmel elfogadnánk a sátorhelyet. Kép De idén semmiképpen nem jön össze. Ráadásul a fiúk (a párom és Kristóf) holnap indulnak 9 napos vizitúrára, és elviszik a sátrat.

Tegnap végleg meggyőződtem, róla hogy Lilinél még nem aktuális a bilikérdés. Kint volt a kertben mesztelenül és bekakilt. Úgy ment tovább, mintha mi sem történt volna. (Pedig folyt végig a lábán. Kép) Szóval nem érdekli a dolog egyáltalán.

Andi,
Akartam írni itt is meg a TAVASZ-fórumon is, hogy én is örülök, hogy anyukád túl van a műtéten, és továbbra is szorítok, hogy minden rendben legyen. Sajnálom, hogy rosszabbul lett, de ha megvan az oka (kiszáradás), akkor remélhetőleg nem fog megismétlődni.

Kittinek jobbulást. Nyilván nem rontasz el semmit, vannak ilyen gyerekek. Majdcsak kinövi. De az tényleg nem segítene a helyzeten, sőt esetleg rontana is, ha túlóvnád.

Na, lassan már tényleg aktuális szép hétvévég kívánni. Kép Remélem, senki nem kap hőgutát.

Puszi:

Anna
 


Hahó Lányok!

Az OK, hogy GyeZsu nyaral, de hol vannak a többiek?!? Kép

Anna
 


Sziasztok!

Hétvégén itt voltak a vendégek, szegedi barátaink öten, aztán meg győztem behozni magam, most meg csomagolás közepe, mert holnap indulunk 2 hétre a Balcsira, így csak búcsúzkodni jöttem.

Anna! Bocsi, hogy nem köszöntöttelek névnapodon, ráadásul én vagyok valószínűleg az utolsó, de nem kapcsoltam! Fogadd bocsánatkérésemet, és millió puszi mellé.
Remélem a fiúk nem fáznak át ebben a cudar időben! Mi is gondolkodtunk, hogy egyáltalán elinduljunk-e holnap, de győzött a túlerő, azaz én.Kép

Andi, remélem Anyukád jobban lesz. Anyósomat kezelték így félre egyszer, már a "halálán" volt, aztán szóltunk egy ismerős orvosnak, utána kutya baja lett. Vízhajtót szedettek vele szintén ezerrel. Nagyon legyengítette. Kitti miatt meg ne aggódj. Öcsém volt ilyen sokat betegeskedő, és életerős fiatalember (lassan apuka) lett belőle.Kép Kittike is kinövi majd.

Gyezsu! Te meg élvezd a nyaralást, ha megjövök elolvasom az élménybeszámolót.

Akkor legközelebb 22-én jelentkezem, addig is mindenki legyen jó!

Judit
 
 


Szia Judit!

Nagyon szép nyaralást Nektek! Állítólag jövő héten már megint jobb idő lesz, úgyhogy nagyon jól teszitek, hogy elindultok. Nálunk a fiúknak szombattól szerdáig nagyon klassz időjük volt, azóta viszont egyfolytában esik nekik, úgyhogy holnap haza is jönnek. Eredetileg vasárnap akartak. De azért így is nagyon jól érzik magukat: nagy társaság, játék, beszélgetés. A névnapi jókívánságokat utólag is nagyon köszi, és egyúttal Neked is (utólag) hasonlókat kívánok. Kép Bár Juditból több is van, Te most tartottad július végén?

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!

Éjszaka megjöttünk. Nagyon jól éreztük magunkat, az elején kánikula, a végén eső, szél, de nem baj. Taliándörögd a Művészetek Völgyében igazi családi paradicsom, jövőre ne hagyjátok ki! Kép A sátrazást jövőre nem tudom beígérni, mert ha sógornőmék akarnak lent lenni ebben az időben, nekik lesz elsőbbségük - de majd meglátjuk. Én jókat kézműveskedtem (beleszerettem a szalvéta technikába Kép), míg apa Katával gyerekelőadást nézett, vagy mérleghintázott (Kata beleszeretett a mérleghintába is Kép), vagy sétált. Mindez az óvodakertben, ott kezdtük a napunkat, aztán átmentünk a Civil Völgybe (focipálya-új iskola), ahol a helyiek szerveztek programokat, pl. helyi méhészek tartottak mézkóstolót, lángost lehetett sütni a nyugdíjasklubbal stb. Nagyon kedvesek voltak a helyi fiatal szervezők is, Katát már az első nap név szerint ismerték Kép Többször jártunk az Õsök házában is (katolikus plébánia), ahol Dörögd történetéről van immár állandó kiállítás - kedvencem a 30-as évekből származó síléc. Ott előadások voltak a kertben - illetve eső esetén a házban. Meghallgattunk egyet a daganatos betegségek gyógynövényes kezeléséről, meg Fekete László (a Dohány utcai zsinagóga főkántora) zenés előadását. A régi óvodában volt a zöld udvar, ott is törzslátogatók voltunk. Volt egy érdekes kiállítás is Ladakhról. Este meg a klastromnál vagy a Civil Völgy színpadánál "kultúrálódtunk" (József Attila est, klezmer koncert, Kaláka stb.) Vagy az óvodakertben roptam Katával a gyimesi / moldvai táncokat. (Ez a jó kis zene egyébként fel is hallattszott hozzánk éjszaka Kép) De körülnéztünk azért Kapolcson és Vigántpetenden is. (Kapolcson pl. egy kenyai kórus koncertjét is meghallgattuk.) Kata meg mindenhol jól érzi magát, mindig volt kivel barátkoznia, kokettálnia, huncutkodnia... Kép

Ezúttal sikerült Katát megfürdetni a Balatonban - nagyon élvezte. Olyannira, hogy amikor már pakoltunk (már ruhában volt, csak cipő nem volt rajta), elindult a gyereklejáró felé. Szóltunk neki többször, de biztosak voltunk benne, hogy úgyis visszafordul. Hát tévedtünk. Mire elértem, a lába már a vízben volt, és mert menekülőre fogta, elhasalt (pelenkástul, ruhástul). Ekkor bírtam felkapni - a strand közönsége mindenesetre jól szórakozott Kép Kata meg még csak nem is pánikolt.

És ti, hogy vagytok? Kép

GyeZsu
 
 


Szia GyeZsu!

Örülök, hogy jól éreztétek Magatokat. Kép Én is gondoltam már rá, hogy milyen jó Nektek, hogy a családban van ház Taliándörögdön. Régóta megvan, vagy már, azóta vettétek, hogy a Művészetek Völgye miatt felkapott hely lett?

Én egyébként még soha nem jutottam el a Művészetek Völgyébe, valahogy soha nem fér bele a nyárba. De egyszer tervezem.

Katának gratulálok a balatoni fürdőzéshez. Kép Lili idén sajnos nem jutott bele (de tavaly igen!), mert amikor Zamárdiban voltunk, végig esett az eső. De szoktunk járni egy bányatóhoz Dunaharaszti mellett, és ott az utolsó alkalommal már rákapott a komoly fürdésre. Kép Még a karúszót is felvette. (Készült fénykép, ha előhívtajuk, teszek fel.)

Puszi:

Anna
 


Szia Anna!

Már azt hittem, meghalt a topik, akartam is írni egy fenyegető levelet, hogy ha ez így megy tovább, átköltözöm a 2006. tavaszi babásokhoz Kép De aztán az új ADSL-ünk felmondta a szolgálatot, mi meg bekaptunk valami jó kis vírust - ma már joban vagyok, csak ezt a kis pocaklakót féltem nagyon. (És rájöttem, hogy modemmel is tudok internetezni.)

A sógorom környékbeli (Taliándörögdön is lakott egy ideig). Anyósomék beleszerettek a vidékbe. Õk karcagiak, de 90 körül feljöttek Pestre, rokonoknál, albérletekben laktak, aztán végül sikerült venniük lakást (részben hitelből) anélkül, hogy áron alul eladták volna a karcagi házat. Aztán amikor 6 éve sikerült eladni a karcagi házat, Dörögdön és környékén kerestek házat "befektetésnek", és sógorom ismerettsége révén találtak rá erre a "pincére" Dörögd szőlódombján, a Baksán. Egy falubeli srác építette újonnan, belülről még nem is volt teljesen kész. Tiszta giccs különben az egész Kép: a ház egymagában áll a domboldalon (házsor a dombtetőn van), alatta lovarda, aztán a falu a templomtornyokkal, távolabb a hegyek...

Ha még nem voltál a Művészetek Völgyében, nagyon tudom ajánlani - maga a vidék is gyönyörű!

Egyébként Művészetek Völgyében előbb voltunk, mint a dörögdi ház meglett volna - nem is ismertem rá először Dörögdre, amikor fesztiválidőn kívül mentünk házat nézni Kép Merthogy Révfülöpön meg az én családomnak van "pincéje" - szóval tényleg el vagyunk kényeztetve.

Nálatok otthon van már az egész család? Lili mi mindent csinál már?

Unokaöcsém hetek óta Tapolcán van rokonoknál, sógornőmék hétvégén meglátogatták, mi hoztuk haza őket. Tomi nagyon szomorú volt, hogy ő még nem jön haza, de sógornőm vígasztalta: Ne szomorkodj, Tomi, jövő héten hazajössz, és majd gyakoroljuk a matekot meg az olvasást... Na, Tomi itt pityeredett el, gondolom nem tudta, hogy akkor most mit szeressen jobban, menni vagy maradni? Kép Kép

GyeZsu
 
 


Szia GyeZsu,

Ugye, nem írtad még, hogy babát vársz? Vagy csak én voltam figyelmetlen? Nahát, és elintézed egy ilyen félmondatban! Kép Gratulálok! Kép Ezek szerint 2006 tavaszi lesz? Azért itt ne hagyj minket! Ezek szerint Te még sokáig aktív babanetes leszel, ellentétben velem, aki már szinte csak ide írogatok. De ide még sokáig szeretnék. Kép

Nálunk Kristóf még mindig nincs itthon. Illetve ma hazajön (táborban van a Nyírségben), de holnap már viszem is le a szüleimhez Kiskunfélegyházára. Ott péntekig lesz, és utána végre "hazaköltözik". És sajna az utolsó héten neki is kinéz egy kis gyakorlás. Kép

Lili már mindent csinál, a beszédet kivéve. De ettől függetlenül 100%-osan el tudunk kommunikálni, nyilván ezért sem erőlteti a beszédet. Ja, és a szobatisztaság sem érdekli egyáltalán. Mondjuk engem sem nagyon. Amíg őt nem foglalkoztatja, addig úgysem tudok mit csinálni.

Egyébként majd' szétszakadunk a munkában, mert csináltunk a párommal egy családi vállalkozást még az év elején, és nagyon beindult. Ezen kívül ott van mindkettőnknek az eredeti munkája is (bár mindketten éppen készülünk ott hagyni) + nekem a TAVASZ. Egyébként megint demonstrálni fogunk szeptember 20-án, majd írok róla magánban is. Jó lenne, ha Civil Rádió megint partner lenne. Kép

Puszi:

Anna
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron