Új privát üzeneted érkezett!

Bucska! Köszi az ötletet, az élőflórás joghurtot kipróbáljuk. Egyébként valami penicilines izét kap: Augmentin duo. Sajnos egyre nehezebb vele, mert már nem engedi a lázmérést sem, eddig nem volt vele gondja. Ott tartunk, hogy már a homlokcsíkot se engedi használni. A gyógyszert meg le kell önteni a torkán, hiába édes meg narancsos, egyszerűen nem hajlandó bevenni. Szóval már várom a végét nagyon. Az étvágytalanságával már nem is idegesítem magam, ha nem eszik, majd eszik később. Úgy sem tudok vele mit csinálni. Annyit azért mindig eszik, hogy ne legyen üres a poci. Lelkileg nagyon megvisel. Le a kalappal Kriszti meg Gyezsu előtt, hiszen az ő babájuknak sokkal nagyobb baja volt.
Na felébredt a kicsikém. Puszi! Jó szabadtéri tevékenységet kívánok nektek!

Judit
 
 


Sziasztok!

Bucska,
A ciklus visszatérésől én azt olvastam, hogy nagyon egyedi. Van akinek intenzív szoptatás mellett is megjön néhány hónap után, és van akinek nem jön meg addig, amíg akár egyszer is szoptat naponta. És a két szélső érték között minden normális. Úgy tűnik, hogy Te a második szélső eset vagy. Persze, ha pár héten belül sem jön meg, akkor mindenképpen beszélj egy orvossal, mert én csak laikusként kotyogok ebbe bele. Kép

Vaju,
Remélem, Panka jobban van már. Tényleg vannak olyan gyerekek, akiknek nagyon nem megy a gyógyszer beadás. Nálunk Kristóf volt ilyen. Nagyob korában már le is nyelte hősiesen, de utána kihányta. Kép Heni viszont a másik véglet volt, ő imádta ezeket az édes löttyöket, tisztára résen kellett lenni, nehogy feldézsmálja az egészet. Kép Lili hál'istennek még nem kapott antibigyót, remélem jó ideig nem is fog. Egyébként, ha jól tudom, akkor ahol gyulladás van, ott vannak baktériumok is, így elvileg nem teljesen hülyeség antibiotikumot adni. Persze nyilván nem kellene mindig adni, csak ha nagyon muszáj. De hát az ember (legalábbis én) nem nagyon meri felülbírálni az orvos utasítását. Én ráadásul meg is vagyok elégedve a gyerekdokinkkal, és szerintem ritkábban is ír fel antibigyót, mint az átlag. De van egy olyan érzésem, hogy még így is többször, mint kellene. Sokszor lehet hallani, hogy más európai országokban gyerekek tömegei úgy nőnek fel, hogy soha nem kaptak antibiotikumot. Nem tudom, hogy csinálják. Minden esetre a joghurt tényleg jó ötlet, én még nem is gondoltam erre.

Bogi,
Olvasgatom, a győri topikban, hogy milyen jó kis közéleti dolgot kezdtél el. Gratulálok, szerintem biztos, hogy lesz haszna, ha csak egy kis javulás történik a kórházban, már az is jó. És én is a Te naív hozzáállásodat osztom. Kép Egyébként Téged az isten is TAVASZ-tagnak teremtett, nincs kedved belépni? Kép

GyeZsu,
Merre vagy?

Puszi mindenkinek:

Anna
 


Anna! Valójában még mi se szedtünk antibiotikumot eddig, így nem hiszem, hogy sok lenne. Én is azokhoz tartozom, akik hisznek az orvosnak. Legalábbis amíg nem csinál nagy bajt. Én például azért választottam új nőgyógyászt, mert az első babámat, amikor elvesztettem, akkor a nőgyógyászom csak legyintgetett, hogy nincs semmi baj, holott már három napja véreztem és görcsöltem. Amikor már majd bele pusztultam, még akkor is azt mondta, hogy csak pihenjek, nincs szükség a kórházra. Végül bementem a kórházba, ahol azonnal műtőbe vittek. A szomorú az egészben, hogy ehez a nődokihoz 10 éves barátság fűzött. Hát azóta ez megszakadt.Kép Gyerekorvos meg kettő van a városban, ez a jobb. Amúgy nincs vele bajom, tényleg megbízom benne. Egyetlen gondom vele, hogy túl sok a betege, így tanácsadáson is éppen csak rápillant a picikre, állandó rohanásban van.

Panka már nem lázas, de nagyon nyűgös, és továbbra sincs étvágya, reggelre viszont a párom és Bence is ágynak esett magas lázzal, hasmenéssel. Valamilyen vírus ez is, remélem Panka nem kapja még ezt is el, hiszen eléggé le van gyengülve. Szóval egyedül tartom a frontot.Kép
Ha már tollat ragadtál, Kicsit magatokról is írhattál volna!

Bogi! Lehet erről a győri közéleti dologról többet tudni?

Judit
 
 

 
 

Judit,
Nem is tudtam, hogy elveszítettél egy babát. Kép Nagyon sajnálom, szörnyű lehetett. De az a lényeg, hogy már itt van Neked Panka. Kép

Igazad van, magunkról nem is írtam. Pedig akartam, legalábbis annyit, hogy Lili sem beszél még szinte semmit. Most már az "adide" is "ada"-ra rövidült, pedig régebben azt legalább tisztán kimondta. Szóval az egyetlen értékelhető szava az "ada", de roppant fel van háborodva, ha nem értem meg elsőre, hogy mit akar. Kép Néha félórán keresztül mutogatom neki a látókörében levő tárgyakat, mire kiderül, hogy mire gondolt. Kép

A másik nagy újdonság nálunk a kert, ahol egész nap ellenne. Teljesen odavan érte. És a kutyákért is. Pedig az egyik kutyánk egy bernáthegyi-németjuhász keverék. Hatalmas állat, de nagyon szelíd. És imádják egymást Lilivel. Kép Néha Lili is négykézlábra áll szemben a kutyával és szemeznek egymással. Kép Csak sajnos még soha nem tudtam elkapni, hogy lefényképezzem (soha nem volt kéznél a gép). Pedig szuper kép lenne szerintem. Kép

Mindenkinek jobbulást kívánok Nálatok!

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!
Csak röviden, mert még ezer dolgom van, végül is fiatal még az idő Kép

Anna
Nálunk két kaukázusi juhászkutya van, darabja 70 kiló. Adri akkora, mint a fejük. Imádják egymást. Tami is nagyon szereti a kutyákat, érdekes, hogy a kutyák is kedvelik a gyerekeket, mondjuk Tami több kiló párizsit és túró rudit hordott már ki a hűtőből, hogy nekik ajándékozza. Pedig egyébként emberevők, de a gyerekeinket szeretik. Adri sem mond semmit, a magyarra leginkább hasonlító szó a "tá-tá", amit a pápázáshoz használ. Egyébként megjött, úgy látszik, csak emlegetni kellett.

Judit
Sok türelmet a fiúbetegekhez, velük talán még nehezebb, mint Pankával, nem? Kép Remélem a kicsi már jól van.

Rohanok, mert még dolgoznom kell
Üdv
Bucska
 
 


Sziasztok!

Követem azért a társalgást, csak az írás marad el mindig - bocsánat. Kata azért alapvetően még mindig négykézlábazik, bár már egyre többet megy két lábon kapaszkodás nélkül, és már nem csak akkor, ha van valami a kezében. És nagy dumagép. (Persze a "kutya" a sláger továbbra is.Kép) Anyukám szerint már mindent tudna mondani, de elvei vannak Kép

A szopizást Kata is abbahagyná magától, csak én nem bírom olyan sokáig. Nem esik jól - "fizikailag". Azért szoktam "lecsatolni". Nem tudom, a tieitek milyenek, de Kata úgy látom, hogy nagyon igényli a test-, sőt bőrkontaktust.

Judit, esőkabátra nem is gondoltam, de tényleg, nekem is be kell szereznem. Nálunk a baráti társaságban körbejárnak a ruhák, és most még (egy másik) barátnőmtől is kaptam egy csomó nyári ruhát.

Beszéltem élelmiszer-szakértővel, aki azt mondta, hogy minden joghurtban van bifidusz. A Danone-t meg is büntették, hogy úgy csinál, mintha csak az Activiaban lenne, pedig ami csak az Activiaban van, az a bifidusz egy fajtája, de lényegtelen, hogy milyen fajta. Szóval bármilyen olcsó joghurt is megteszi.

Mindenkinek jobbulást és napsütést!

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Judit!
Győri közéletről annyit, hogy a kórházban bent jártam, és elbeszélgettem a főorvosokkal, vezető szülésznővel és vezető csecsemős nővérrel, hogy mit lehetne javítani a kórházban a szülészeti osztályon, hogy a negatív véleményeket kiküszöböljük, és minél több kismama jöjjön ki tűrhető, vagy jó élményekkel.

A győri topicban erről van szó. És van egy kismama, akinek elég rossz véleménye van a kórházról, és ennek okán engem naívnak tart, mert szerinte nem fog változni semmi.

De a változás jelentem már beindult!!!!!!!!!!

Anna!
Lili éppen itt áll mellettem, és az egyszem fogacskáját próbálja mosni fogkefével. Annyira édes.
Ő már sokmindent próbál mondani, de sokmindenbe csak mi halljuk, hogy mit akar jelenteni.
Most a legújabb szó a hangya (hamba), katica (tatica).
Lili is imád kint lenni, nem is tudom becibálni, ha kimegyünk.
A babakocsiban már nehezen marad el, csak ha hosszabb útra megyünk. De akkoris kikéretőzik sétálni.

TAVASZ topic? Melyikre gondolsz?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Anna! Valóban szörnyű volt elveszíteni a babát. Tudod, akkor már 7 éve nem estem teherbe, teljesen lemondtam róla. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok nem volt nálam boldogabb ember. Ráadásul teljesen természetes úton lettem terhes. Aztán 11 hetes volt, amikor elment. Teljesen kiborultam. Nem értettem, mivel érdemeltem ezt ki. 1 hétig folyamatosan bőgtem, aztán felsétáltunk a Jakab-hegyre, és kezdtem rendbejönni. Fél év múlva ismét teherbe estem, de aznap, amikor ez kiderült, akkor az is kiderült, hogy méhen kívüli. Az volt a szerencsém, hogy véreztem, így nem műtött meg a dokim, viszont 2 hónapon keresztül 2 naponként mentem laborba ellenőrzésre. Szépen magától letisztult. Aztán mikor fél év múlva Pankával teherbe estem, már nem hittem semmiben. Nem mertem beleélni magam, voltak is gondok az első három hónapban, de amint betöltöttem a 12. hetet, megnyugodtam, és minden csodás lett. Igaz császárral szültem végül is, de az már kit érdekel. Így megérted, Pankát miért tekintem Isten ajándékának.

Bucska! Valóban a férjem volt a legnehezebb beteg. Egész éjjel nem aludt, reggel 39 fokos láz, erre azt mondja, neki el kell menni a 25 km-re lévő munkahelyére, mert nélküle nem boldogulnak. Végül eldugtam a kocsikulcsot, és kiderült, boldogulnak nélküle. Este még mindig 39 fokos lázzal még a hűtőfürdőre is rávettem.Kép

Panka kiderült allergiás a gyógyszerre, bedagadt a szeme tőle, így abbahagytuk a szedését, de amúgy is jól van már. A szeme is a régi. Az étvágy kezd javulni, ma már tűrhetően evett. Örültem neki, mert anyósommal már kezdtem összeveszni.
Ma meghozták nekünk is a homokozót. Teknősbéka alakú, a páncélja a fedele. Hétvégén homok is kerül bele. Egyelőre betettük a nappaliba, Panka bele is költözött, a délutánt ott töltötte.Kép
Mi mondunk szavakat, de mindent egy szótagban. tea=te, Bence=be, kutya=vava, anya=mem. Aztán megy még a mama, tete, tátá, apa, papa. Ja ás az állathangok utánzása.

Bogi! Ez a kórházasdi jó ötlet. Szerintem sokszor az a baj, hogy a kismamák, betegek nem mernek szólni, pedig nekünk is jogaink vannak.

Búcsuzom, mert a Fábryt nézni szoktuk, s már kezdődik. Kellemes hétvégét, jobb időt hozzá!

Judit
 
 


Sziasztok!

Bucska,
Először azt hittem, hogy Adri jött meg, de később megértettem. Kép
Látom, a kutya közös vonás többünknél. Kép

GyeZsu,
Nektek is van kutyátok? Vagy honnan olyan sláger ez a szó?

Bogi,
Tudod, a TAVASZ az az egyesület, amit alapítottunk, főleg babanetes lányok. Akikkel a babakocsis demot is csináltuk. Egyébként most már van honlap kezdeményünk: www.tavasz.org, ahol van fórum is. Mivel főleg a neten keresztül tartjuk a kapcsolatot, nincs akadálya, hogy fővároson kívüliek is belépjenek. Sőt nagyon szeretnénk is földrajzilag bővülni.

Judit,
Tényleg nem semmi, amin átmentél, mire Panka megszületett! De az a lényeg, hogy végre van egy tündéri kislányod. Kép A párod mivel foglalkozik? Hol olyan pótolhatatlan? Kép

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!

NINCS kutyánk, macskánk van, fogalmam sincs, Kata honnan szedte a kutyát, főleg hogy cicával kezdett. De tündéri, ahogy nagy komolyan közli, hogy "kutya", meg még egyszer "kutya", és közben bólogat hozzá. Nekem is szokta így mondani, telefonban másoknak - meg a tükörképének. TükörKatának integetni is szokott meg puszit is ad neki. Ha visszakapjuk a kölcsönvideót, feltétlenül felveszem. Jaj, olyan helyesek ebben a korban - remélem, ez még sokáig így marad Kép

A Toronyhír (www.toronyhir.hu) Játszótér rovatában újabb írás (és képek) került fel Kocsis Katáról Kép

Mindenkinek szép tavaszt (és TAVASZT Kép)! Jövő héten anyák napja - Judit, van már puszi? Kép

Anna, voltál masszázson?

GyeZsu
 
 


Bucska! Én sem értettem ezt a megjött dolgot, de Anna segítségével én is megértettem.Kép

Gyezsu! 3 napja van puszi!!! csak meg kell mutatni hova adja, különben a levegőbe cuppant. De ha mutatok az arcomra, mondom, hogy ide kérek, akkor odaad, néha többet is. Írtó jó! Nem is kapcsoltam össze az anyák napi kívánságommal, kösz, hogy figyelmeztettél rá. A visszapakolásra viszont úgy néz ki várhatok jövő anyák napjáig.

Anna! Férjem gazdasági ig.helyettes egy szoc. otthonban, és azért pótolhatatlan, mert informatikus, és egyedül ő ért ott a számítógéphez. A többiek max. a kezelni tudják, ő meg informatikus, emellett tudja szerelni, egyedül ő tud internetezni stb. Meggyőztem, ha gondjuk van, akkor kocsival elhozzák a gépet. Minden megoldható. Hát el is hozták.Kép

Megyek, mert Panka küszködik, talán beindul a 3. foga???

Judit
 
 


Sziasztok!
Most hogy megértettétek, mit is akartam írni, már nem is aktuális. Csak egy-két foltocska volt, aztán annyi. MOst már komolyan kezdek aggódni, szerintem ez így nem normális. Már 2 hete nem szoptatok, nem szedek fogamzásgátlót és semmi.
Nálunk sajna egy rossz esemény határozta meg a hétvége felét, mert Adri felállt az etetőszékben és kiesett a konyhakőre. Én éppen zöldséget pucoltam és háttal álltam neki. Szörnyű volt, nagyon megijedtünk. Egész nap figyeltük, hogy hogyan viselkedik, de úgy tűnik, hogy azonkívül, hogy megijedt, más baja nem lett. Ma délután már kint szaladgált az udvaron. Megint dől a nyála, piros a feneke, nem eszik darabosat. Jönnek a szemfogai. Boldog vagyok.

Judit
Gratula a puszihoz, Adri még nagyon nyálasat tud csak adni, de ennek is örülünk. Meg dobni is tudja, ami irtó helyes.

Muszáj nekiállnom dolgozni, mert leadás van.
Sziasztok
Bucska
 
 


Sziasztok!

Anna!
Megnézem magamnak a TAVASZT Kép
Amúgy nem rossz ötlet.
Megint kaptam egy beszólást, hogy én rózsaszín képet próbálok festeni a kórházról. Szó sincs erről. Olyan korlátoltak tudnak lenni néha az emberek.

Bucska!
Te jó ég.
Lili is állandóan feláll benne, én is attól rettegek, hogy esgyszer kiesik. Úgyhogy mostanában nem is abban etetem, mert ha bekötöm, akkor meg üvölt és nem eszik. Ha csak a derekánál kötöm be, úgy is fel tud állni. Kópék Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
 


Szia Bucska!

Kata baleseteitől nem ijedek meg különösebben, de az etetőszékről a konyhakőre - hát az már megviselt volna. Csak kíváncsiságból kérdezem: továbbra is feláll, vagy tanult belőle?

Bogi, jó sok energiád van neked is Kép Hajrá!

Kriszta, hol vagy, mi van a fiúkkal és veled?

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Tegnap írtam egy elég hosszút, mindenkinek személyre szabottan. Akkor itt volt, most meg nincs itt. Kép Azért bízom benne, hogy a délutáni (sokadik Kép) szerverkarbantartás után előkerül. Ha nem, akkor beírom újra.

Addig is puszi:

Anna
 


Sziasztok!
Sajnos tegnaptól ma délelőttig volt egy teljes szerverleállás. Korábban, ha volt adatvesztés, azt sikerült korrigálni. Most is megtesszük, ha csak egy mód van rá. Jelenleg leginkább azt szeretnénk elérni, hogy megszünjenek az állandó leállások. Remélem most már túljutunk ezen horroridőszakon!
Köszönöm a türelmeteket!
apa
apa
 
 


Sziasztok!
 
 


Mivel kétszer elszállt már egy hosszabb levelem, ezért az előbbi beköszönés próba volt, de úgy látszik rendbe jöttek a dolgok.

Bucska! Ez az esés szörnyű lehetett. Szerencsére Panka nem tud kiugrálni, ha be van kötve, de már velem is előfordult, hogy elfelejtettem bekötni.Kép Szerencsére ott voltam. Jelenleg az udvar betonos részétől félek nagyon. Ráadásul ilyen lukacsos kövekkel van kirakva az udvar, hogy közte nőjön a fű. Amikor 2 éve elkészült a kutyák is botladoztak, míg meg nem szokták. Mi meg dőltünk a röhögéstől. Pankánál ez már nem lenne olyan vicces.

Anna! Az eltűnt hozzászólásodban a Panka foga után érdeklődtél. Jelentem megvan a 3.!!! Na meg, hogy nyugodtabbak az éjszakáid. Panka is 6-ig alszik, majd egy gyors szopi után még 8-ig. Úgy látszik lassan felnőnek a gyerekek.Kép

Panka egyébként meggyógyult, az étvágya is újra a régi. Igaz 3 nappal ezelőtt volt megint egy allergiás kiütésünk, nem tudtam mitől lehet, hiszen nem adtam neki semmi szokatlant. Hát kiderült, hogy apósom megetette tömény margarinos csokikrémmel.Kép Remélem tanul az esetből, bár most egy darabig nem merem ott hagyni egyedül.

Mi jót csináltok a hétvégén? Mi holnap megyünk majorett bemutatóra, aztán szombaton várjuk az állatorvost, mert a kombinált oltást mindig a veszettségi után kapják 3 héttel. (Persze a két kutyára két kiszállási költséggel felszámolva.Kép) Vasárnap pedig mindenféle lovasprogramok lesznek, na meg az idei első flekkensütést is beterveztük. Már csak a jó időben bízom.

Ja, majd el felejtettem! Pankára rátört a "nem" korszak. Naponta 50-szer mondja, már kezdem unni. Kb. 1 hete tart. Nálatok még nem kezdődött?

Judit
 
 


Sziasztok!

Hétvégére leginkább nagymamák és dédnagymamák látogatását tervezzük. De ez a flekken nem is rossz ötlet, lehet, hogy a holnapi takarításkor a grillsütőt is rendbe kéne hozni? Kép Kata nem mondja a nemet, hanem mutatja. De nagyon helyes, akkor is ingatja a fejét, amikor tudja, hogy nem szabad, amit csinál(na).

Hát nálunk még nincs éjszaka átalvása. Apropó, ajánlottam már magam? Kép A Toronyhír (www.toronyhir.hu)Játszótér rovatában KocsisKataKépek link alatt épp az alvásról írtam.

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Gyezsu!
Minden elismerésem a tiéd. Hogy bírod ezt csinálni? Nekem Adri sosem szopott éjjel, még az első héten sem. Amióta hazahoztuk a kórházból este 9 körül leteszem és reggel 8-ig, 9-ig a hangját sem halljuk. Ha véletlenül fel is ébred, sosem sír, magától visszaalszik. Csak fogzáskor van egy-két ébredés éjszaka, sírással, de egy-két simi után visszaalszik. Most már nem alszik el azonnal, ahogy leteszem, kicsit még dumál magában, meg Tamival, mert egy szobában vannak, és aztán elalszik egyedül. El sem tudom képzelni, hogy tudod kialudni magad!

Judit
Ez a flekkensütés jól hangzik, sajnos nálunk apa dolgozik, úgyhogy a lányokkal hármasban megyünk valamelyik közeli majálisra.

Tami ezerrel készül az anyáknapi ünnepségre, meg a balettvizsgájára, Adri meg növeszti a szemfogát. Egyébként nálunk még nem megy a nemezés, illetve mutatja, hogy nem, ha mondjuk nem kér többet enni. De ő rendkívül jól kezelhető gyerek, van összehasonlítási alapom, Tami nem ilyen volt, Adrival tényleg nagyon könnyű. Néha elgondolkodom, mivel érdemeltem ki egy ennyire jó gyereket, aki állandóan csupa mosoly, nem nyafog, és mindenhez képes alkalmazkodni.

Lányok!
Ti egy alkalomra beadatjátok a 15 hós oltást? Hallottam több véleményt, hogy sok ennyiféle oltás egyszerre, megterheli ezt a csöpp kis szervezetet, hogy 4-5? féle betegség legyengített kórokozóit beadják. Ezért sok anyuka ragaszkodik a "válasszuk ketté" elvhez. Nektek mi erről a véleményetek?


Sziasztok
Bucska
 
 


Visszaolvastam és véletlenül belefutottam a saját hsz-ba, ahol a fogzási nyügösségről írok. Írom, hogy Adri felébredt éjjel és bűbájosan játszott, csak aludni nem akart. Mindezt 2 órán keresztül tudta. Aztán meguntam és magunk közé vettem. Hát... Szóval ilyen is volt, csak már nem is emlékszem rá. Azért amit előzőleg írtam, hogy egy hang nélkül alszik, az a jellemző.
Üdv
Bucska
 
 


Sziasztok!

Na, úgy látszik, hiába várok arra, hogy előkerüljön az eltünt hozzászólásom. Kép

Bucskának én is szörnyülködtem Adri balesete miatt. Meg ecseteltem, hogy Lili is állandóan felállna a székében. Még szerencse, hogy nagyon pici a konyhánk, így egy lépésnél messzebb nem tudok tőle lenni. Kép De erre szükség is van.

GyeZsunak azt írtam, hogy még nem jutottam el sajnos a masszőrhöz, de nagyon készülök, úgy érzem nagyon rám férne.
És azt is írtam, hogy olvastam a toronyhir.hu-t, és nálunk is apa hordja át éjjelente Lilit. Szerencsére mást már tipikusan csak egyszer. Akkor éppen volt egy átaludt éjszakánk is, de az azóta nem ismétlődött meg. De sebaj, egyszer csak kialusszuk magunkat mi is. Kép

Boginak azt írtam, hogy várjuk a TAVASZ-on! Kép De egyébként mindenki mást is persze! Kép Ja, meg Bogitól azt is kértem, hogy ha tud, számoljon be a Győri Kórházzal kapcsolatban elért eredményeiről.

Judit pedig ezek szerint még éppen el tudta olvasni a hsz-omat. Kép

Mi sajnos megint festéssel töltjük a hétvégét. Szerintem Ti már azt hiszitek, hogy nekünk ez a hobbink. Kép De az az igazság, hogy hét éve lakunk ebben a házban, és azóta most festünk először. Csak ez a "most" már lassan egy éve tart, tavaly nyáron kezdtük. Kép Volt benne olyan, hogy valamit át kellett festeni, mert kitaláltuk, hogy mégsem arra fogjuk használni, amire eredetileg terveztük (gyerekszobák). És más színű bútorhoz más színű fal kell természetesen. Kép Most már csak az előszoba van hátra, de az hatalmas, mert lépcsőház is egyben. Ha ez meglesz, akkor hét évig megint nem akarok festékes vödröt látni. Kép

Mi már grilleztünk az idén, nagyon szeretjük. Kép De ezen a hétvégén biztosan nem fog rá sor kerülni. Kép

Nálunk is készülnek a gyerekek ezerrel az anyáknapjára. Kép

A 15 hós oltást én be fogom adatni egyszerre, mert Lilit eddig még egyik oltás sem viselte meg. Ráadásul az egyik súlyos betegség, a kanyaró ellen már úgyis védett. Kép Meg szegény azonnal magán kívül lesz, ahogy meglátja a doktor nénit, így jobb szerintem egy sokkal letudni az összes oltást.

De egyébként másoknál, akiknél mások a körülmények, logikus lehet a szétválasztás.

Kriszti,
Tényleg mi van Veletek? Én még az e-mail-t is várom Tőled. Remélem, jól vagytok.

Puszi:

Anna
 


Sziasztok!

Én teljesen jól alszom Kata mellett Kép És fél kilencig aludni szokott, és amúgy is jól eljátszik az ágyban, amíg én magamhoz térek. (Mert elég későn szoktam lefeküdni - éjszaka tudok dolgozni, illetve tanulni, ugyebár.) Szóval nem kell engem sajnálni, ha esetleg kialvatlan vagyok, az nem Kata miatt van, hanem azért mert hajnalig dolgoztam.

Mi szerdán megyünk orvoshoz, akkor rákérdezek majd az oltásra.

Anyák napjára készíttettünk fényképes falinaptárakat, biztos nagy sikere lesz Kép Én Katától még nem fogok semmit kapni, de nem is kell annál szebb ajándék, mint hogy azt mondja, hogy "anya", hogy hozzám bújik és "nyávog", és ha kérek egy nagy ölelést, azt is kapok (ez különösen öltöztetésnél jön jól Kép - de amúgy is egy bújós, tündéri kiscsaj - de azt hiszem, ezt már többször írtam Kép

Jut eszembe, a grillhez faszén is kell, meg olaj meg gyújtós, a legközelebbi vásárláskor azt is be kell szerezni.

Ma megvettem a virágokat is a balkonládákba, meg vettem fűszernövényeket is - jó lesz majd, ha salátát csinálok, csak kilépek a kertbe, és szedek egy kis citromfüvet Kép

GyeZsu
 
 


Sziaztok!

Hát én nagyon ritkán írok , mert ha kijövök Barátira akkor tudok csak írni általában .
Kittike általában most a "szia-puszit mondogatja".

Nekem nem kell szoptatnom , mert augusztus végére várom a kisbabát . Hát úgy néz ki szerencsém lesz mert azt mondták hogy fiam lesz , így a lány mellé nagyon jól jönne egy fiú is.Hát majd elválik.
Nem tudom milyen lesz a megszületése után de ha tud valaki írja meg hogy mennyire nehéz.?(Vagy már rutinosan megy utána minden?)

Kitti is most indult el pár hete . Megindul , elesik.Felállni még nem tudunk.(de alakul majd)

Most tanítom az etetést is .Hát sok kerül a járólapra is .Remélem hamar megtanulja egyenlőre nem egyszerű , mert ha nem adom oda a kanalat nem eszik , ha odaadom belevágja a kanalat nem kanalaz,ha ketten akarunk enni hogy fogom a kezét , csapkod hogy ő akarja.(Bumm , na ilyenkor mi a teendő?)

Írjatok nálatok hogyan van ?
Alíz
 
 


Szia Alíz!

Gratula a pocaklakóhoz - meg az öntudatos kislányodhoz Kép Nálunk úgy van az evés, hogy én hagyom, hogy egyen egyedül - kézzel. (Ha "folyós" kaja van, azt én adom a szájába kanállal.) Mostanában már odaadom neki a kiskanalat is, de valahogy úgy fogja, hogy leginkább csak függőlegesen püföli vele a tányért. De azért próbálkozik, van is, hogy sikerül vele valamit a szájába tennie. De inkább az a jellemző, hogy kiskanál az egyik kezében - a másik kezével meg eszik Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok! Hát nem csak a 3. fogacska jött ki, hanem a 4. is! Már 4 napja ébredezünk éjszaka, nem hosszú időre, de már elszoktam tőle. Ma végre sírás nélkül aludt el, talán túl jutott rajta, legalábbis egy időre.Kép
Jó volt a hétvége, Dettike is hazajött, Jól sikerült a flekkensütés is, és még egy kis majális is belefért. Lovasversenyek voltak, kimentünk megnézni a pacikat, de Pankát a békák bűvölték el teljesen. A vár mögött van egy kis mocsaras tó (gyerekkoromban még csónakázó tó volt Kép ) és tele van békával. Szerintem most nagy szexben vannak, mert őrült lármát csinálnak és az én lányom teljesen le volt nyűgözve. El se akart jönni. Igaz, hogy a képeskönyvében is mostanában ismerkedtünk a békával és apa remekül tudja utánozni a hangját. Szóval lehet, hogy lecseréljük a kutyákat??? Kép
Ja, és a kolléganőm meghívott minket majorett bemutatóra, illet elmennünk, de Panka egy számot bírt ki, aztán elsírta magát, mert hangos volt a fúvószenekar, ráadásul zárt térben volt.Kép Mindenesetre megpróbáltuk, remélem kolléganőm megérti.
Holnap megyünk oltásra. Kép Én is egyben adatom be, egyrészt mert egyetértek Annával a stresszt illetően, másrészt nálunk olyan zsúfoltság van tanácsadáson, hogy nem akarok még egyszer órákat szentelni neki. Van a szurinak mellékhatása? Láz vagy bőrpirosodás??? Aki tudja legyen szíves időben megírni, mert Panka be szokott lázasodni, akkor viszont lehet, hogy előre beadok egy fél kúpot. Köszi!

Alíz! Én is gratulálok az újabb babához! Nálunk eléggé akaratos Panka. Mióta elég nagynak érzi magát szintén egyedül akar enni. Ha darabosat eszik, azt kézzel. Ha én adom neki, akkor kiköpi, megnézi, és kézzel visszateszi a szájába. Hát el tudod képzelni. Így inkább hagyom kibontakozni egyedül. A folyékonyat elfogadja kanállal, de közben adok neki kis falatkákat, amit önállóan ehet, így leköti magát, én meg közben etetem. Például leves közben teszek neki ki zöldség darabkákat. Vagy ha főzelék van, akkor a husit elé teszem, a főzeléket én adom. Kanállal is próbálkozik, de hamar megunja és kézre vált (pl. rizsnél). Mindenesetre takarítás nélkül nem megy!Kép

Judit
 
 


Sziasztok!
Látom hiányoltatok. Aranyosak vagytok. Megint sokminden történt - sajna.

Nem tudom mikor voltam utoljára, hosszú ideig nem tudtam belépni a babanetre. No meg a gondok. Gergőnek arcüregöblítés után szövődmény, 5 nap kórháaz, majd 4 öblítés következett. Aztán kivették az orrmanduláját és most várjuk, hogy erre mit reagál a füle. Ja és kivették a tubusokat is, így nincs látható jel ha gond van, ezért megyünk 17-én kontrollra. Akkor lesz hallásvizsgálat is. Ennyi röviden ami velünk történt. Plusz volt bárányhimlő, ( valószínűleg ) skarlát a középsőnél.

Tinalilla milyen emilt vársz?

És az én fiaim nem beszélnek, Krisztián folyamatosan halandzsázik, Gergő csak három betűt mond, de azt mindenre "bat". De nekünk úgy tűnik, hogy hall. Elindultak mindketten, nagyon édesen totyognak.

Kriszta


Sziasztok!

Képzeljétek, mégsem festettünk! (Ami persze azzal jár, hogy majd valamikor be kell azért pótolni. Kép) De végül annyi minden program összejött szombatra, hogy már nem volt értelme belekezdeni. Így viszont a mai napunk felszabadult és én azt kértem Anyák Napjára, hogy menjünk el kirándulni Esztergomba. Erre azóta készülök, hogy GyeZsu-ék voltak. Kép A kirándulás nagyon-nagyon jól sikerült, csak az oda- és visszaút volt horror. Illetve csak a Budapesten belüli részük, mivel egy csomó út le volt zárva az ünnepségek miatt. Így sokkal később értünk haza, mint terveztük, de ott nagyon jól éreztük magunkat. Mi a Duna Múzeumot néztük meg, amit mindenkinek ajánlok. Nagyon színvonalas kiállítás van Magyarország vízügyi történetéről, néhány érdekes pancsolós kísérlet is van (amit persze a gyerekek élveztek) és szép természeti filmeket lehet nézni a vízi élővilágról. A legjobban nekem az tetszett, hogy volt az egyik teremben a földön egy 700 km magasból készített hatalmas fénykép Magyarországról. Papucsban rá lehetett menni és nagyítóval mindenféle dolgokat keresgélni rajta. Pl. az Esztergomi Bazilikát vagy a Ferihegyi repülőteret. Nagyon viccesek voltunk, ahogy az egész család a földön hasalt és kukucskált a nagyítóba. Kép A múzeum egyébként ingyenesen látogatható és van pelenkázó is. Kép És 2001-ben az ország legjobb múzeuma lett. Na, ennyit a reklámról. Kép
Mi is átmentünk Párkányba a Mária Valéria hídon, és ettünk knédlit. Kép (GyeZsu, köszi az ötletet! Kép)

Alíz,
Tényleg: Alíz vagy Zsófi? Kép Örülök, hogy előkerültél. Kép Én is gratulálok a pocaklakóhoz! Az evés nálunk is nagy kosszal jár, de küzdeni nekem nem kell, Lili étvágyával semmi baj, és nem is nagyon válogatós. A gyümölcsöket nem nagyon szereti, de hús és zöldség jöhet minden mennyiségben. Kanalazni még ő sem tud, de a darabos kajákat maga eszi. A folyósaknál meg a klasszikus helyzet van: ő is kap egy kanalat, de azzal általában csak az asztalt csapkodja, én meg közben megetetem. Kép

Judit,
Örülök, hogy jól sikerült a hétvége. Kép Nekem egyszer elmondta a védőnő a 15 hós oltás mellékhatásait, de mivel elég régen volt, lehet, hogy rosszul emlékszem. Ha hülyeséget mondok, akkor javítson ki valaki hozzáértőbb. Mivel Lili (és a nagyok is) mindig megúszta mindenféle utóhatás nélkül a szurikat, nem jegyeztem meg annyira. De az biztos, hogy két részletben jönnek az esetleges mellékhatások, mivel kétféle szuri van. Az egyik rögtön az oltás után okozhat hőemelkedést, a másik pedig kb. 10 nappal utána bőrpírt és esetleg lázat is. Legalábbis azt hiszem...

Kriszti,
Amikor azt írtad, hogy magánban írnád meg, hogy mi van Veletek, akkor én is írtam (igaz, kicsit későn), hogy engem is nagyon érdekelne.
Látom, megint nem könnyű időszak van Mögöttetek, de nagyon szorítok, hogy egyszer már vége legyen.

Puszi mindenkinek:

Anna
 


Még valami. Az egyesületünk (a TAVASZ Kép) a mai napon kiadott egy sajtóközleményt Anyák Napja alkalmából. Gondoltam, megosztom Veletek. (Akit nem érdekel, nyugodtan ugorja át ezt a hsz.-omat. Kép)

TAVASZ Egyesület Anyák Napi Sajtóközleménye

A TAVASZ Egyesület (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) azt szeretné elérni, hogy az Anyák Napja többet jelentsen, mint egy csokor virág, amit évente egyszer anyaságunk elismeréseként kapunk. Bár politikusaink rendszeresen hangot adnak aggodalmuknak a népesség fogyása miatt, az egymást követő kormányok egyike sem tesz hatékony lépéseket annak érdekében, hogy az anyák terheit csökkentsék, az anyaságot egy olyan perspektívává alakítsák, melyet sok nő szívesen, lemondás és megalkuvás nélkül tudna vállalni.

Anyák Napján fontosnak tartjuk ismételten felhívni a figyelmet arra, hogy sok egyéb mellett a babakocsival történő akadálymentes közlekedés problémája is nehezíti a kisgyerekes anyák életét, és korlátozza esélyegyenlőségüket. Nemcsak arról van szó, hogy a 15-20 kg-os babakocsikat cipelni kényelmetlen és veszélyes, hanem két vagy több gyerek estén már fizikai képtelenség is. A jelenlegi helyzet szabad mozgásában akadályozza meg mindazokat, akik egynél több kisgyereket nevelnek, és jelentősen korlátozza az egy gyereket nevelőket is.

Több mint fél év telt el azóta, hogy a TAVASZ Egyesület 2004. szeptember 20-án demonstrációt szervezett az akadálymentes közlekedésért, és a következő napon petíciót adott át Vajda Pálnak, Budapest főpolgármester-helyettesének. A petícióra azóta sem érkezett válasz, és az akadálymentes közlekedéssel, illetve ügyintézéssel kapcsolatosan sem tapasztalható semmilyen előrelépés. Annak ellenére sem, hogy időközben lejárt a középületek akadálymentesítésének törvényileg előírt határideje (2005. január 1-jén). A helyzet jogi rendezését a kormány a határidő 2010-re módosításával megoldottnak véli. Ami a lényeget illeti, kilátásba helyezte ugyan egy stratégia kidolgozását a kérdés rendezésére, de annak részletei - ha léteznek egyáltalán - a közvélemény előtt nem ismertek.

Nem megoldottak a közintézményekben, hivatalokban a szoptatás és a pelenkázás körülményei sem. Jogszabályi kötelezés híján a kismamák elvétve és kiszámíthatatlanul találnak megfelelő helyiséget a babák ellátására. Ahol van külön szoptató- és pelenkázószoba, az többnyire kicsi, rosszul felszerelt és kevéssé higiénikus. A létező pelenkázók szinte mindig a női mosdó részeként nyernek elhelyezést, kizárva az apák segítségnyújtását.

Elfogadhatatlannak tartjuk továbbá, hogy a gyerekes nők a munkaerő-piacon kiszolgáltatott, többszörösen hátrányos helyzetben legyenek. A diszkrimináció a foglalkoztatás valamennyi stádiumában érinti a gyerekes nőket, kezdve a felvételtől, egészen a jogviszony megszűnéséig. Úgy véljük, hogy a jogi háttér megteremtése csak formálisan jelenti a probléma megoldását, ahhoz, hogy ténylegesen is érzékelhető legyen az egyenlőség, elengedhetetlen, hogy az állam a költségvetésből megfelelő összegű pénzt különítsen el erre a célra. A foglalkoztatók csak abban az esetben lesznek kellően motiválva gyerekes nők alkalmazására, ha azzal anyagilag nem fognak rosszabbul járni.

Felháborítónak találjuk, hogy a gyermekgondozási díj folyósítása, melynek bruttó összege idén legfeljebb 83.000 Ft lehet, kizárja a jogosultat akár részmunkaidős állás betöltéséből is. Hiányoljuk, hogy az alternatív munkavégzés formái - távmunka, részmunka, stb. - még mindig nem terjedtek el Magyarországon, noha jelentős mértékben segítenék a gyerekes nők munkához jutását.

Semmilyen racionális ok nem indokolja, hogy a gyermekgondozási segély összege a mindenkori öregségi nyugdíjminimumhoz igazodik a minimálbér helyett. Annak ellenére van ez így, hogy nyilvánosan egy politikus sem vonja kétségbe, hogy a háztartási munka, a gyereknevelés értéke legalább akkora, mint minden más munkáé. A megalázóan alacsony összeg mellett ráadásul csak 4 órás állást lehet vállalni.

Ezek a fajsúlyos kérdések nem intézhetők el azzal a rutinszerű válasszal, hogy nincs rájuk pénz. A forrásokat elő kell teremteni, ezzel kapcsolatban el kell készíteni, és nyilvánosságra kell hozni egy koncepciót. Ugyanakkor számtalan kisebb költségű lépés is sokat enyhíthetne a helyzeten. Ilyen a felszíni gyalogos közlekedés kialakítása olyan helyeken, ahol az aluljárók nem akadálymentesíthetők. Vagy a GYED melletti munkavégzés engedélyezése, és költségkedvezmények - például ingyenes tömegközlekedési lehetőség - nyújtása a GYED és a GYES alatt.

Kérjük, hogy a Kormány Anyák Napi virágcsokra olyan konkrét lépések megtétele legyen, mely figyelembe veszi a fenti szempontjainkat és ténylegesen is alkalmas az anyák helyzetének javítására.

2005. május 1.

TAVASZ Egyesület
(Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége)
 


Kriszti! Örülök, hogy előkerültél!Kép Talán most már Gergő is lassan, de biztosan leküzdi az állandó gyulladást. Remélem a kontrolon már jóval bíztatnak, mindenesetre írd majd meg mit mondanak, jó? Addig is mindannyian szorítunk.

Anna! Ezek valóban fontos célok, amit megfogalmaztatok. Ami még teljesen felháborított, az a Gyurcsány pénteki bejelentése a 100 lépés programról. Annyira felidegesített, hogy ki kellett mennem az udvarra káromkodni, hogy ne hallja a gyerek. Azt tervezi, hogy az egységes gyes helyett a kezdeti időkben több pénzt adna, aztán egyre kevesebbet, hogy ösztönözze a kismamák munkakedvét. Most nem azért, de én úgy gondolom, hogy 3 éves koráig igenis a legjobb helye a gyereknek az anyja mellett van. Mit csináljon az, akinek nincs nagymama, nincs a közelben bölcsöde? Ne azt ösztönözze, hogy a kismamák idő előtt visszamenjenek dolgozni, hanem azt, hogy a gyerek mellett maradhassanak 3 éves korukig. A Fidesz említette annak idején, hogy kiterjesztik 3 évig a GYED-et. Hát igenis azt kéne tenni, nem azt várni, hogy 20000 Ft-ból éljenek meg az anyák!

Amúgy kösz, hogy leírtad a mellékhatásokat. Ha felébredt a kislány, akkor megyünk. Délelőtt találkoztam a barátnőmmel, ő mesélte, hogy a kis Eszter 1 hét után belázasodott, 39 fokos volt a láza, tiszta kiütés lett, és annyira elgyöngült, hogy nem tudott lábraállni, tiszta kék-zöld volt a sok eséstől, mert szegényem próbálkozott azért. Kihívták az orvost, aki mondta, hogy ez még az oltástól van, és hogy egész praxisában kétszer tapasztalt ilyen erősségű allergiás reakciót.Kép Szóval nem lett jobb a lelkiállapotom.

Gyezsu! Megnéztem a képeket!!! Írtó édi, főleg, mikor Apa? vállán alszik! Kis angyal. Kép

Judit
 
 


Szisztok!
Ne haragudjatok, a topic címe alapján választottam, hogy kitől kérjek segítséget. Nem olvastam az előző hozzászólásokat, nincs időm sajnos. A lányom 2004 januári, és mostanában elkezdte erőteljesen rágni az ágya rácsait. Kis darabokat is ki tud belőle harapni, a frászt hozza rám. Nem tudom mit tehetnék ellene, nincs valami ötletetek? Akkor is azt rágja, ha teszünk be neki rágókát. A fejvédőt félreráncigálja. Gondoltam, betekerem valami ragasztószalaggal, de azt ugyanúgy lerágná, gondolom. HELP! Ha valahol már volt erről szó, megírnátok? Nagyon kevés időm van gépezni. Előre is köszönöm. Akár priviben is várom az ötleteket. Szép napot mindenkinek!
 


Sziasztok!

Jaj, Kriszta, reméltem, hogy nem betegség miatt nem jöttél Kép

Anna, örülök a kirándulásotoknak - főleg hogy egy pici részem nekem is volt benne Kép Én legközelebb Ipolytarnócra készülök, az ősmocsárba. Az unokatesókkal kéne menni, a fiúk biztos nagyon élveznék. A sajtóközlemény meg teljesen profi. Nem akar beszélni róla valaki csütörtök reggel a Civil Rádióban? Kép

Judit, én a 100 lépést nem hallottam, de azt tudom, hogy EU-szerte probléma, hogy öregednek a társadalmak, egyre több embert kell eltartani (alapvetően a nyugdíjasokat). Erre találták ki, hogy növelik a nyugdíjkorhatárt - és egyáltalán, az inaktívokat (a GYESen lévők is ilyenek) minél nagyobb számban próbálják meg visszahozni a munkaerőpiacra. Úgyhogy nem hiszem, hogy hosszú távon arra lehet számítani, hogy a GYES összegét növelik Kép Az oltás miatt szurkolok, írd meg majd, hogy mi volt - illetve mi lett.

Edömér, üdvözlünk körünkben! Sok ötletem az ágyrágásra nincs, Katának is vannak periódusai, amikor mindent megrág, mintha kisnyuszi lenne, akinek koptatni kell a fogait. Alig tudom "leválasztani" a kisasztalról. Lányod a kiságyba csak alvás céljából van betéve? Elalvás előtt rágja a rácsokat?

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Edömér,
Én is üdvözöllek itt! Kép Tanácsot én sem tudok adni, de bíztatásképpen tudom mondani, hogy az én nagy lányom (most 11 éves) is rágta annak idején a rácsokat. Azon kívül, hogy rászóltam, hogy ne tegye, meg kivettem az ágyból, ha nyilvánvalóan rágásra és nem alvásra rendezkedett be, nem nagyon tudtam mit csinálni. Azután egyszer csak leszokott róla. Nagyon vicces volt, amikor elajándékoztuk az ágyat, el kellett magyarázni, hogy mitől hiányzik róla a festék fele. Kép

GyeZsu,
Jó ötlet Ipolytarnóc is, majd egyszer azt is lekoppintom. Kép
Nagyon jó lenne, ha tudnánk beszélni a Civil Rádióban, megpróbálom megszervezni. Írok róla magánban, de ha olvasod ezt, addig is megírhatnád Te is, hogy pontosan hova és hányra kellene menni. Nagyon köszi előre is! Kép

Judit,
Hogy vészeltétek át az oltást? Mi is tegnap kaptuk meg és egyelőre szerencsére semmi baja Lilinek. Én bízom benne, hogy majd a 10 nappal későbbi utóhatások is enyhék lesznek, mivel azok elsősorban a kanyaró miatt vannak, ha jól tudom. Az tényleg nagyon durva, amit a barátnőd kislányáról írtál. Kép Remélem, Panka könnyen átvészeli.

A 100 lépés program GYES-re GYED-re vonatkozó részét én úgy értem, hogy meg akarják engedni, hogy AKI AKAR, az dolgozhasson MELLETTE. Szerintem ez pozitív, csak a kormány szokása szerint most sem volt képes normálisan kommunikálni, hogy mit akar. Abban pedig teljesen egyetértek GyeZsu-val, hogy annak nincs realitása, hogy az állam normálisan eltartsa a kismamákat és a gyerekeiket. Mivel 20.000 Ft-ból nem lehet megélni, pláne gyereket eltartani, ezért szerintem is az az egyetlen járható út, hogy lehetővé kellene tenni, hogy a kismamák dolgozni tudjanak mellette. Persze ehhez kevés, ha azt jogilag megengedik, ösztözöni kellene a mamabarát munkalehetőségeket is (távmunka, részmunkaidő). Hiszen a mi topikunkban is többen dolgozunk (és a jelenleg hatályos jogszabályok szerint a legtöbben illegálisan tesszük, de ezt csak most merem leírni, hogy a kormány már éppen ennek a megváltoztatását tűzte ki célul Kép).

Puszi:

Anna
 


Sziasztok, köszönöm a válaszokat. Igen, csak alvásra teszem be, gondolom, előtte-utána rágcsálhat. Sokszor nem tudom, hogy mikor ébred, mert egy hang nélkül eljátszogat az ágyban. Aztán egyszer csak hallom, hogy kacarászik valamin... KépDe ez a rágás aggaszt. Van olyan rács, amelyiket már kb. negyedrészig átrágott. Úgy néz ki az ágy, mint valami használt nyúlketrec... egyébként a Br*nd*nban vettük, nem épp olcsón. A párom be is telefonált, mert láttuk, hogy ezt a fajtát már külön műanyag védővel gyártják azóta, szerettük volna kicseréltetni, vagy venni hozzá, vagy valami. Azt mondták, hogy még ilyet nem is hallottak, hogy egy gyerek rágja az ágy rácsát, ők sajnos nem tudnak mit tenni, tekerjük be törölközővel a rácsot! Szerintetek van annak gyereke, aki ilyet mond? Két pillanat alatt letépné. Arról nem is beszélve, hogy ahhoz ki kéne rabolnom egy törülközőboltot... és egyáltalán. Na mindegy. Azért megpróbálok majd időnként idenézni, hátha valamelyikőtök fejéből kipattan az isteni szikra... Kép

Szép napot mindenkinek!
 


Edömér,
Akkor azért Nálatok durvább a helyzet, mint nálunk volt, nálunk "csak" a festék kopott le teljesen, magát a fát nem ette meg a lányom. Kép

Nekem a férjem elég 1000mester típus, majd még őt megkérdezem, hogy nincs-e ötlete. Nekem esetleg annyi jutott eszembe, hogy nincs-e hálós járókátok, és legalább nappal nem tudod-e abban altatni a babát. De gondolom, erre már Te is gondoltál.

Üdv,

Anna
 


Edömér!
Az én fiaim a járókát rágták szét. Mi beragasztottuk a Pattex szalaggal, abban vannak szálak, hogy erősebb legyen. Sajnos csak a fekete elég erős, így jó ronda lett, de azt nem tudták kiharapni. Próbáld meg.


Sziasztok!

Anna, én külön rákérdeztem az ESZCSM-nél, hogy jól tudom-e, és igen: szerzői jogvédelem alá eső tevékenységet lehet végezni szülési szabadság, illetve GYED alatt. De azt nem mondanám, hogy ezzel meg van oldva a dolog. Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

GyeZsu,
Igen, szerintem sincs megoldva, ráadásul én diszkriminatívnak is tartom. Mert miért csak szerzői jogvédelem alá eső tevékenységet?

Lányok,
Hol vagytok?

Judit,
Hogy viselte Panka az oltást? Lilin szerencsére egyelőre meg sem látszik.

Ma beszélgettünk Gyezsuval a Civil Rádióban. Kép

Puszi:

Anna
 


A "Lányok, hol vagytok?" kérdés Bogira és Bucskára fokozottan vonatkozik. Kép
 


Sziasztok! Túl vagyunk az oltáson. Hamarabb túl tette magát lelkileg rajta a Panka mint az eddigieken. Mire kijöttünk már semmi baja nem volt, pedig régebben még órák múlva is el-elsírta magát, ha eszébe jutott. Viszont az a gond vele, hogy ha megijed, akkor úgy sír, hogy nem vesz levegőt. Az orvos azt mondja, hogy ez elő szokott fordulni, állítólag 5 éves korára kinövi, addig viszont figyelni kell, mert légzéskimaradás is lehetséges. Bele kell fújni a szemébe, vagy le kell önteni hidegvízzel. Hálistennek most használt a fújás, nem szívesen önteném le.Kép Amúgy nekünk is azt mondta a dokibácsi, hogy 10 nap múlva lehet mellékhatás, úgyhogy várunk.
Tegnap meg elmentünk megérdeklődni a kicsi útlevelének feltételeit, mivel júni 6-án Ausztriába megyünk, s tegnap hasított belém a felismerés, hogy Pankának útlevél kell. Még jó, hogy nem a határon jutott eszünkbe.Kép Kíváncsi leszek a fényképezkedést hogy oldják meg?Kép

Edömér! Teljesen ledöbbentett, amit írtál, ilyenről nem is hallottam. Nem tudom milyen a kiságyatok, de én megpróbálnék valami erős anyagból, szivacsból olyan rácsvédőt varrni, amit nagyon erősen rá lehet kötni a kiságyra, hogy a lurkó ne tudja leszedni. Esetleg olyan is lehetne, amit át lehet hajtani a túloldalra is, hogy felülről se lehessen kikezdeni. Persze nem biztos, hogy működik, ráadásul ehhez elég sok anyag kellene.

Szenvedünk a rossz időtől. Panka már nagyon megszokta a kint létet.Kép

Judit
 
 


Újra én. Láttam, hogy előző hozzászólásom nagyon szomorodott lett, ezért egy jó hír: mióta kijött Panka foga, (2 napja) megint átalussza az éjszakákat!Kép

Judit
 
 


Szia Judit!

Mi még decemberben csináltattunk Katának útlevelet. Számítógépre kötött kamerával fényképezik úgy, hogy az öledben áll. Nálunk - mivel karácsony előtti héten voltunk, és pangott az okmányiroda - még azzal is elszórakozott a hölgy, hogy mosolygós képet tudjon csinálni Kép

Szerdán voltunk tanácsadáson, kissé morcos volt a doktornéni, mert úgy tűnik, Katának még nem múlt el a vírusos torokgyulladása. Rákérdeztem az oltásra - nem lehet külön kapni. Május 25-re vagyunk előjegyezve Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Judit,
Örülök, hogy Panka gyorsan túltette magát az oltáson. Reméljük, hogy 10 nap után sem lesz semmi komoly utóhatás. Ez a nem vesz levegőt dolog elég rémisztően hangzik, de már hallottam ilyet másoktól is.
Nagyon helyes, hogy írtál jó hírt is, fő a pozitív hozzáállás. Kép A tegnap éjszakát Lili is átaludta. Kép Igaz, hogy este vendégeink voltak, és 2 órával később feküdt le, mint egyébként szokott. Lehet, hogy tovább ébren kellene tartani este? De fél 8 körül már annyira álmos szokott lenni. Na, mindegy, mostanában azért bíztatóan alakulnak az éjszakáink.

Mi már kéthónapos korában csináltattunk Lilinek útlevelet. És mivel nem tudtam, hogy most már az Okmányirodában készítik a fényképet is, megcsináltattuk előre fényképésznél. Ezt jól is tettük, mert az Okmányirodában pont aludt, és kisebb könyörgés után beleegyeztek, hogy a hozott képet szkenneljék be, és ne kelljen felébreszteni a gyereket.

Gyezsu,
Kipihented a hajnali műszakot? Kép

Puszi:
Anna
 


Sziasztok!
Vagyok, és olvasok, csak kicsit el vagyok havazva. Holnap lesz Tami névnapja, délután anyák napi ünnepség az oviban, este meg bográcsban főzzük meg a gulyáslevest, mert ő ezt szeretné. Adri remekül van, sikítozik, ezerrel szaladgál az udvaron és megmutatja Micimackót az újságban. Sajnos nekünk is közeledik a 15 hós oltás, jövő héten túlesünk rajta.

Judit
Adrit az ölemben fényképezték le, mondjuk 6 hónapos volt, még a kezem is rajta volt a fényképen. Ennek mondjuk szerintem semmi értelme, mert 2 évre adták meg és ezen a nyáron már kicsit sem fog hasonlítani arra a csecsemő képre. A levegővételes dolgot már én is hallottam, de tényleg szörnyű lehet.

Anna
Nálunk is van egy fél 8-as holtpont, de azon túltesszük magunkat, akkor vacsorázunk például. Adri 9, 1/4 10-kor fekszik le, 5 perc múlva alszik és reggel 8 és 9 között ébred. Éjjel meg szerencsére nem szokott ébredni, ha nem fogzik és nem beteg. A Tavasz-al kapcsolatos dolgokhoz meg nem tudok hozzászólni, én nem értek veletek egyet mindenben, de sem vitatkozni nem akarok, sem a változásban nem hiszek. Én már csak ilyen pesszimista fajta vagyok.
Na megyek, mert megint piszok jó könyvet olvasok.
Sziasztok
Bucska
 
 


Szia Anna! Kép

Hát délutánra kicsit megfájdult a fejem. Nándinak is fejfájós napja volt, úgyhogy délután lepihentünk. Kata persze nem aludt el (hiába szoptattam Kép), de aranyosan pihizett ő is (feküdt mellettünk, de nem aludt). Aztán Nándi elment szerenádozni (márhogy neki adtak szerenádot, csak az osztályfőnök begyűjtötte a tanárokat Kép), mi meg elmentünk vásárolni. Hát Kata nagyon élvezte. Állt a bevásárlókocsiban, kapaszkodott, és köszöngetett mindenkinek (Szia, Szia - azon a vékony kis hangocskáján), meg integetett. Ma meg ballagás van (fáklyás, azért ilyen későn), úgyhogy ma is kettesben vagyunk. Együtt fürödtünk, mert a szombati hűtőfürdő óta Kata fél a fürdéstől Kép Gondoltam, ha megszoptatom a kádban, az mégiscsak egy pozitív élmény a negatív mellé Kép Mindenesetre gyorsan elaludt.

Jaj, Bucska, úgy irigyellek az ovis anyák napjáért Kép

Judit, én nagyon izgulok, hogy az oltás után 7-10 nappal se legyen semmi gond! (Miattatok is, meg engem is megnyugtatna Kép)

GyeZsu
 
 


Sziasztok, köszi a tippeket.
Krisztike01, a ragasztószalagra én is gondoltam, de attól félek, hogy esetleg valamilyen mérgező anyag lehet benne. Gondoltam a sebre való tekercses Leukoplastra is, de nem tudom, melyikbe mit raknak. Sebre rakva lehet, hogy jó, na de ha megeszi? Tanácstalan vagyok. Kép
Üdv: E.
 


Sziasztok!

Én is köszönöm az etetéshez a tippeket.
Nincs közöttetek olyan akinek hasonlóan most született baba?
Mert azon meditálok folyamatosan hogy vegyek-e neki(már a születendőnek) is babakocsit vagy akkor már tud majd sétálni annyit hogy nem lesz rá szükségem ??
Alíz
 
 


Sziasztok!

Milyen jó, hogy ilyen sokan lettünk. Kép

Gyezsu,
Hol tanít a párod? Náluk mindig fáklyás ballagás van, vagy ez most különleges alkalom volt? Az én párom is tanít egy műszaki szakközépiskolában, a héten voltak is nálunk szerenádozni a fiúk. Egy kicsit brummogó kórus volt, de aranyosak voltak. Kép

Bucska,
Mi az a piszok jó könyv?

Edömér,
Lehet, hogy a leukoplasztot nem is rágná, nem? Egyébként szerintem nem lehet károsabb, mint a festett vagy lakkozott fa.

Alíz,
Van közöttünk olyan, aki babát vár, csak ritkán jön. (Bogi! Kép) Nekem a nagy gyerekeim között van viszonylag kicsi korkülönbség, de azért nem ennyire (picit több mint két év). Én akkor nem vettem második babakocsit, de azért az az egy év sokat számít még ebben a korban. Szerintem biztos, hogy a nagynak is kelleni fog még a babakocsi eleinte. Hasonló cipőben járó ismerőseim "a nagy a babakocsiban, a kicsi hordozókendőben" variációt szokták javasolni.

Szép hétvégét!

Anna
 


SZiasztok!

Anna
Marquez: Szerelem kolera idején a könyv címe. Egyébként most McCollugh-nak a római regényfolyamát olvastam, de a következő kettő nem volt bent a könyvtárban és ezt hoztam ki helyette. Olvastam már Marquez-től a Száz év magányt és elég érdekes volt. Nem szavaznám be a legjobb 100 közé, de a maga nemében tényleg különleges. Én különben állandóan olvasok, (ez a hobbim) és mindent Rejtőtől Dosztojevszkijig, akármit.

Ovis anyák napján úgy sírtam, hogy csak na. Egy csomó verset mondott Tami, aztán a végén bemutattak egy magnófelvételt. Minden gyerek rámondta, hogy miért szereti, illetve miért nem szereti az anyukáját. Az enyém azért szeret, mert sokat játszom vele és azért nem, mert büntetésbe rakom a tesót. Ez azt jelenti, hogy Adrit már kétszer megbüntettük komoly vétségért, mint például konnektorba nyúlkálás. És a büntetés is nagyon "komoly", mert betesszük a hálószobánkba, csak az a büntetés benne, hogy egyedül van bent. Érdekes, hogy ezt Tami ennyire a szívére veszi, mert Adrinak kéne inkább tanulnia belőle. Na mindegy. Szóval a magnófelvételről fel kellett ismerni a gyerekünk hangját. Akkor is elbőgtem magam. Aztán mivel tegnap volt a névnapja, bográcsban főztük meg a gulyáslevest a mai vendégségre, mert imád bográcsolni. Igaz, hogy majdnem megfagytunk, de megérte. Tami kapott egy Barbie kastélyt, nagyon szép játék és rettentően élvezi, Adrinak meg vettünk egy fűnyírót, hogy őt is lekösse valami. Persze a fűnyíró csak 2 percig érdekelte, de a Barbie-kastély sokkal tovább. Szóval szép mozgalmas péntek-szombat áll mögöttünk, úgyhogy most el is teszem magam holnapra.
Sziasztok
Bucska
 
 


Szia Alíz!

Én is a hordókendőre szavazok Kép

Bucska, hát igen, nem véletlenül irigyellek Kép Olvasni sajna csak szakirodalmat olvasok, szépirodalomból inkább csak rövideket. Csináltam egy polcot, ahol a "bármikor levehető könyvek" vannak. Mesék, Janikivszky Éva, Lázár Ervin - onnan emeltem most le Brunella Gasperini: Én és ők. Egy férj naplója c. könyvét. Ez egy trilogia része (a feleségnek és nem tudom, még kinek, biztos valamelyik gyereknek a naplója), olvastam már régen és nagyon szerettem. Sajnos régi kiadás (Európa kiadó), de ha meg tudjátok szerezni, nagyon ajánlom (főleg Annának, három gyerek van benne Kép)

GyeZsu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: