Új privát üzeneted érkezett!

Szerintem folytassuk itt! Kép

Aisa és Hajni
odex
 
 


<font color="ff6000">Helló!

Nekem jó.
De ha akartok, benézhettek 3-al lejjebb a 2005/2006 téli babásba. Oda kezdtem el legelőször írogatni, és azóta is aktív vagyok. Nagyon-nagyon jó a csapat, már jó sokan vagyunk, és még most is sok új jön. Mindenkit nagyon szeretettel fogadunk/nak. Tényleg!!!!!
De veletek is szeretek lenni! Kép Mint egy család, olyanok vagyunk itt szerintem. Kép Vagy csak nekem tűnik így?

Nem tudom, miért, de 5 napig ugye nem volt kaka tegnap reggelig, erre gondoltam, hogy akkor most pár napig nyugi, megint nem lesz. Meg is lepődtem teljesen, mert a ma reggeli szopi közben is akkorát rotyizott, hogy a teljes öltözékét cserélni kellett! Kép Tegnap még a lepedőt is Kép

Többiek????

11 hét!!</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Én itt vagyok, tőlem jöhetünk ide is!

Szilpa!
Múltkor gondoltam rád! Enéh is valami hasonlót produkált mint Kende azon a képen amit mutattál, csak neki a hasát sikerült összekakilnia, pedig minden nap van kaki! Kép Nem tudom hogy csinálta, de ügyes lányom van! Kép

-cs

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 

 
 

Szilpa, szerintem azért jobb ha itt maradunk, mert így már ismerjük egymást, és akkor megint egy megszokott csapatba kéne beszokni. Így meg tök jól nyomon tudjuk követni, hogy kivel mi van. És tényleg olyanok vagyunk mint egy kis család. KépKép

Kaki ügy: nálunk szerencsére minden nap van kaki, de általában napi egy átöltözés nálunk is van. Néha már nagyon unom, hogy moshatom a rucikat, de még mindig jobb, hogy nem kell látni szenvedni szegénykét. Már gondoltam arra is hogy pelust cserélek, de Pampersről amúgy sem voltak jó tapasztalataim, kicsit félek tőle.
Asszem kimegyek Aisával sétálni, én addig eszek egy fagyit. Már napok óta úgy vágyom egy jó kis fagyira vagy jégkrémre.
Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok
Na én is megjöttem. Szerintem egy kis család vagyunk, s sokkkal egyszerűbb ennyi embert számon tartani, mint vagy 50-et Kép
No nálunk is beköszöntött a kaki mentes időszak. De szerncsére nálunk csak max 3 kaja alatt nem volt eddig. De azt is megszenvedtük Kép De mindig csak kaja közben, akkor jön rá, h kéne vmit produkálni. Ilyenkor cicin elkezd sírni, dobálja magát, kiköpi a cicit. Nem akar nyugodtan enni. Azt hittem velem van a baj, de aztán rottyant egyet, s megnyugszik. Előbb ki kell cserélnem a pelust, aztán eszünk tovább.
Ja ma pl. azt csinálta, h kaja közben bejött anyum, s elkezdtünk beszélgetni. Na ez neki nem tetszett, s addig sírt, míg abba nem hagytuk, utána mint aki jól végezte dolgát evett tovább. De azért még gagyarászott egy sort, h mi mit képzelünk magunkról, miközben ő eszik, mi pedig beszélgetni merünk Kép Kép Kép

Mi ma egész nap kint voltunk a szabadban. Ide oda mászkáltunk. Fáj is rndesen a lábam. De csajok menjetek ti is a levegőre holnap, mert most hallottam, h hétfőn már megin t hideg lesz, esővel Kép

Pelenka: Mi Pamperst hqasználunk, méghozzá az új fajtát, amit reklámoznak. Ami követi a láb vonalát.az negyon jó szerintem.

Ma én is fagyiztam egy hatalmasat Kép

Szilpa
Nem lehet h vmi olyat eszel ami megfogja a székletét, s azért nincs kaki olyan sokáig?

Zseppy, Kati
Merre vagyrok?

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


MEgjöttem, csak a jó idő miatt most néztem meg a méljeimet. És még ma írtam a másikbaKépKép

Így van, a mi kis családunk mikor találkozik?? Most kap a héten szurit Panna, de aztán lehetne.

Lányok, mi is hasra fordlunk. Én el sem hiszem, hogy ilyen ügyi gyerekeink vannak...KépKép

Kati,
nem semmi Viki. Egyszerűen zabálni való. És még mindig nagyon szép képek készülnek Rólad.

Ma 11-től 5-ig kint volt Pici Lány. Csak enni jöttünk be. Ki is pirosodott az arcocskája. Fiam már ki is feküdt.

Kaki,
Nálunk reggel és este szokott lenni. Szilpa, a tejcsi összetétele mindig változik. Ha egy anyatejes bab nem kakil az azt jelenti, hogy mindent feldolgoz a szervezete. Viszont, ha kap tápszert, akkor legalább naponta egyszer kell kakilnia Manócskának.

Otyka,
Hát igen ilyenek. Nálunk ha én elmerek aludni szopizás közben addig mocorog, nyöszörög, amíg fel nem kelek. Rám vigyorog és elkezd "magyarázni". És akkor haragudjak rá??? KépKép

zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Lyányok

No mi van, merre vagytok?
Nekünk mostanában szörnyű kajáink vannak. Kép
Azt csinálja, h elkezdünk enni, néhány percig semmi baj, majd elkezd sírni cicin, s kiköpi. S csak sír, sír, sír. Majd nagy nehezen megnyugszik, de ha vissza akarom tenni cicre, újra kezdi. Aztán végre sikerül, de akkor is nagyon csönben kell lennem, mert különben újra kezdi Kép
Ja és az egész kaja alatt megfeszíti a testét, homorítva eszik. Kép

Úgyhogy nem egyszerű Kép

Mikor lesz a tali??

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Zseppy, ügyesek vagytok, hogy hasra fordultatok. Aisa azóta is csak annyit csinál, hogy az oldalára fordul, de annál többet nem. Kép
Tegnap majdnem felmászott a bébitornára, olyan édes volt. Mint egy kis majom úgy csüngött rajta! Kép

Otyka, nálunk is volt ilyen időszak, hogy nagyon nehezen ment a szopizás. Aisa nem sírt, csak egyfolytában kepesztett, feszítette magát, járt keze-lába. Én tiszta ideg voltam közben, de szerencsére nem tartott túl sokáig, max. 3 hét alatt lezajlott. Azóta az a legújabb, hogy kaja közben sem akar lemaradni semmiről, és ha valami érdekeset észlel, akkor elhúzza magát, körbenéz, esetleg vigyorog, vagy rámnéz és mosolyog, aztán lendületből visszabukik a cicire! Hát elég vicces tud lenni... Kép

Szilpa, Kati veletek mi újság?

Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Otyka,
Nálunk hasonló a szitu. Azzal fűszerezve, hogy már az elején sem hajlandó bekapni. Csak hisztizik, belevörösödik a feje. Szóval kipróbáltam, lefejtem másfél óra alatt 70 ml-t. Aztán próbáltam ezt adni neki, hátha a tejjel van valami. Na, úgy benyalta. Szóval egyszerűen csak lusta. Aztán most nem vártam meg, hogy elkezdjen sírni a kaja után, és végre ma este bekapta a cicimet és abból evett. Aztán úgy beszart, hogy a nyakáig szaros volt. Szó szerint.

Szóval szerintem próbáld ki nyugodtan ezt a lefejést, mert vagy lusta, vagy a tejcsi változott meg és nem ízlik neki. Vagy esetleg fáj a torka és amikor éppen jól lakik, azért engedi el. Más ötletem nincsen. Ne add fel. Először tedd mindig cicire, utána lehet csak cumisüveg...

Odex,
A nyolc hónapos unoka öcsém sem csinál egyenlőre többet. Mondjuk hasra már fordul, de vissza még nem. Sőt, ha felültetik gyönyörűen ül, de még nem ül fel. Ne aggódj, nem marad le semmiről. Nagyfiam is nagyon sokáig csak forgolódott. Aztán a kúszás tán rögtön ment.

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Otyka!
Sajna nem a kajáim miatt van. Befolyásolják, épp ezért már nem eszek olyasmiket, ami nagyon fog. Pl:rizs, kakaó. Inkább többször próbálok enni hajtósabbat. A 2.-3. napon már soxor kanalazom a lekvárokat. Nekem néha használ (nekem sem árt Kép ), de Kende ügyet sem vet rá. Kép

Zseppy!
Gratulálok a forduláshoz! Kende meg sem próbálja! Lehet, hogy azért, mert utál hason lenni? Abban a pillanatban ordít, ahogy hasra kezdem lerakni. Kép
Tudom, hogy nem gond anyatejes gyereknél, ha napokig nincs kaki. Nem is szokott igazán érdekelni, amíg nem szenved tőle. De amikor már annyira nyomná, hogy ettől nem alszik, nem eszik, csak nyom, nyög, és tekereg, a végén meg sír, na az már igencsak zavar. Látszik, hogy szenved. Amíg ez nincs, addig felőlem ne kakiljon!

Odex!
Itt vagyok, csak jó idő volt, alig voltam itthon, csavarogtunk, vagy ha itthon voltam, aludtam, mert a sok levegő kifárasztott. Kép
Szal minden oké.


Tali??? Mikor???
Mi csak 25.-én megyünk oltásra. Addig mobil vagyok. Kép

11+2</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


<font color="ff6000">Húúú!
Most nézem, régen raktam fel képeket.
Akkor most jönnek!!

Na csajok!! Ki akar felíratkozni a listára???
Kép
Fújj! Már megint ez a szörnyű sapka! De legalább mehetek sétálni!
Kép
Te is szeretsz pucér lenni?
Kép
Ez volt egy ritka pillanat, amikor épp nem sírtam hason:
Kép
Ezt az oroszlánt kaptam, és az első pillanattól kezdve imádom. Sokat beszélgetek vele, meg nevetgélek neki:</font>
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


<font color="ff6000">Ilyen jókedvű voltam lent a vidéki jó levegőn végig:
Kép
Tudom, hogy késő van, de én nem akarok aludni még! Anya! Játsszunk méééég!!!
Kép
De jó! Anyát mindig be lehet fűzni egy kis bulira! Kép
Kép
Na milyen az új szerkóm??
Kép
Anya mindig azt mondja, hogy turcsi orrú vagyok. Szerintetek is?</font>
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


<font color="ff6000">Itt abba a térdnaciban vagyok, amit apától legelőször kaptam. Épp ezért nagyon szeretem.
Kép
Hogy is mutattad?
Kép
Így mondtad, hogy ááá???
Kép

Hát ennyit yűjtöttem. Bocsi, ha sok lett. Kép</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Képzeljétek, ma letettem a kiscsajt hasra, s szó nélkül beauldt Kép Ilyen sem volt még Kép

Szilpa
Gyönyörű Kende Kép Egyértelműen rád hasonlít, szerintem Kép

Jövő héten TALI?

Kép

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Otyka, Szilpa
Gyönyörűek. Mintha nem lenne nekem is hasonló, mindig az jut eszembe én is ilyet akarok...

Tali,
Ne csütörtök legyen, megyünk dokihoz. Vagy mi később érünk oda, végülis az sem gond...

Kiburjánzott a szám és az orrom. Tele vagyok herpesszel. Letiltottam magam a puszilgatásról. Nagyon rossz!!!

Otyka,
szopizással hogy álltok? Nálunk hol bekapja és szopizik, hol csak akkor, ha kap egy pici tápit és aztán. De nem adok akkor sem neki anyatejet üvegből, nehogy rászokjon...

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Zseppy
szerencsére most jól evett Kép óránként Kép
du aludt 3 órát, de egyig óránként evett Kép
nem tudom mi lesz.

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Elnézést a közbeszólásért, a 2002. május-&#8230; topicból vagyok: a segítségeteket szeretném kérni. Egy barátom (az ország első férfi babamasszázs-oktatója) keres a BABAMASSZÁZS szakdolgozatához olyan budapesti kisbabás szülőket, családokat, akik szívesen megtanulnák tőle a babamasszázs technikáját. (Az oktatás kb. 5 alkalmat jelentene, ahol az anya mellett az édesapa, nagyszülő vagy nagyobb testvér is szívesen látott.) A szakdolgozat határideje május vége, ezért sürgős a dolog! Akit érdekel, kérem, írjon az oktatónak a liptak007@freemail.hu címre! Előre is köszönöm!

Zita
parazita
 
 


nagyon hisztisek vagyunk. biztos tudat alatt érzi, h ma oltás lesz. Kép

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Otyka,
front van. De nem akarlak elkeseríteni, mert így esetleg nyűgösebb lesz.De ne izgulj, mert ezenkívül semmi bajunk nem volt.Csak anyás voltKépKép Mi ma mmegyünk csípőszűrésre... Kíváncsi vagyok lginkább arra hogy találok a Budai gyerekkórházba.

Mi most annyira jól eszünk, hogy minden evés után megint kaka van. Most is át kellett öltöztetniKépKép

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Szilpa, hihetetlen, hogy mennyit változott Kende amióta nem láttam! Már nagyon babás arcocskája van. Kép Hason feküdni Aisa sem szeret/szeretett, de most már egészen jól el van úgyis néhány percig. Ha megunja, lerakja a fejét, és úgy nézelődik! Kép

Otyka, Panna se semmi ahogy hason fekve szunyál! Használjátok azt a bébitornát? Szereti a csajszi? Aisa órákat eljátszik vele, bár néha megpróbál felmászni rá meg ilyenek... Kép
Ne aggódj a szuri miatt, nem lesz semmi. Ezek már olyan oltóanyagok és tűk, hogy "meg sem érzik" a babák, akkor sírnak egy kicsit, amikor megszúrják őket. De meg kell próbálni valami csörgővel vagy hangos dologgel elterelni a figyelmét a fájdalomról és akkor alig fog sírni!

Zseppy, nekem is át kéne most öltöztetnem a kiscsajt, mert nyakig kakis de elaludt, mielőtt bármit is csinálhattam volna! Kép

Kati, mi van veled?? Nagyon nem jössz mostanában. Remélem, minden rendben van.

Nekem jó jövő héten a tali...

Így alszik most Aisa :
Kép

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Lányok! Jó hírek!
Ma éjfél után 10 perccel 2800 g-al, és 48 cm-el megszületett a nővérem kislánya, Regina. Első gyerek, és mindössze 4 óra alatt megvolt. Nem semmi!

Zseppy!
Mire ezt olvasod, gondolom túl vagytok szűrésen.
Könnyen odataláltál? Nem kellett sokat várnotok?Ki vizsgálta meg Encit, és egyáltalán? Minden rendben van?

Kaki ügy!
Nálunk mostanában tiszta zöld Enéh kakija. Azt hallottam hogy attól lesz, ha túleszi magát. Mostanában 20 perc után leválasztom a ciciről, de még így is tiszta zöld. Nem eszem semmi olyasmit amitől zöld lehetne, úgyhogy teljesen tanácstalan vagyok. Nincs valami tippetek? Ha nem javul a helyzet, felhívom a védőnőt.

Lányok!
Nagyon aranyosak a bébik!
Mi így alszunk mostanság: Kép
Édes pofa! Eddig csak az ölemben volt hajlandó elaludni, úgy hogy simogattam az arcát. Most csak a kiságyban alszik el, úgy hogy ő saját maga simaogatja az arcát.
(telefonos kép, nem a legjobb, de nem akartam a fényképezővel zörögni)
Kép

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sancsi
Nekünk attól volt zöld, mikor túl sok teát ivott. Ti nem isztok?

Zseppy
Mizu? Mi lett az eredmény? Nekünk is menni kell szűrésre. Kép De csak május közepén lesz időpont. Addig gőzerővel tornázunk.
Sebed hogy van?

Odex
Tünci pofa Aisa Kép Édes nagyon. Panna még nem nagyo játszik vele. Ütögeti, de megfogni, még nem tud semmit.

Megvolt a szuri. Kicsit sírt, azóta nyűgös.Kép
Bár most alszik, még levetkőztetni sem merem, nehogy felébredjen.
na felébredt, megyek babusgatni Kép

Nekem is jó jövő héten a tali.

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok,

Otyka,
Ma kényeztesd a Lányzót.

Sancsi,
Oda találtam. mondjuk 2 gyerekkel nem semmi volt. Szóval kell hordanunk terpeszbetétet és 4 hónaposan kell visszamenni. Barna Juditnál voltunk. Mndjuk eléggé gyorsan ment az egész, annyira embertelennek tűnt így. Mintha futószalagon lettünk volna.

Na, megyünk veszünk ilyen terpeszbetétet.

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Zseppy
Majd mond meg mennyi volt a terpesznaci. nekünk is kéne venni egy ilyet.

Odex
Nem ijedtél meg mikor beriasztott a légzésfigyelő?
Éjszaka volt? Nem is mesélted, vagy csak én nem emléxem ?

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Odex,
Tényleg hogyis volt ez???

Otyka,
1725 ft volt. És teljesen fel vagyok háborodva. Mi még meg tudjuk venni, de az akinek ez már sok pénz? És ráadásul ez gyakorlatilag a későbbi nagyobb problémák elkerülésére kell hogy ne kelljen gyógytornára járnai, esetleg megműteni stb. Szóval nem értem.

Sancsi,
Ti mennyit vártatok? Mert mi 1-re mentünk és ott voltunk 3/4 3-ig. Rengeten voltak és levegő alig. Ti is a Budaiban voltatok? dr. Barna Juditnál? És mikor mentek legközelebb?

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


A lényeg: http://www.babanet.hu/album/main.php?album=9062&page=1 friss képek

Katica,
Veletek mi van?

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Zseppy
Azt mondja üres. Kép vagy csak én vagyok enniyre béna?
Ez az amit, a ruha fölé kell felvenni?

nekünk majd május közepén kell menni a budaiba. Kép

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


nekünk jó, már írtak is vissza. próbáld meg még egyszer.

Igen, azt kellett vennünk. De szerintem valami nem stimmel, úgyhogy holnap megyünk a dokinénihez... MEgírjam hol vettük? De szerintem a torna is sokat segít.

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Mi nem stimmel?
Megnéztem a képeket. Nagyon szép. Kép

Nekünk is van frissítés: www.gportal.hu/portal/majnekpanna

Kati????

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Ez hihetetlen! Automatikusan megyek a Margit szülészetre. ott veszem mindig észre, hogy nem is ott vagyunk! Kép De ha már ott járok,"beleugatok" egy kicsit. Hátha ,ajd jól nem tetszik valakinek! Kép Kép

Otyka!
Köszi Kép
Tényleg gyönyörű a kiscsajod. És nagyon ügyes!!
Szuri Kép
Puszikáld meg helyettem is a kis édest!!!! Kép

Jövő héten tali okés. A kedd nem jó, mert akkor jön valamikor hozzám a babamasszázsos asi. Az órát még nem tudom, azt majd később egyeztetem vele. A többi nap jó. Többiek?

Zseppy!
Neked is ilyen gyönyörűséged van!!!!! Ne legyél irigy!! Nagyon is jól jártál a tieddel!! Gyönyörű, aranyos, egészséges!! Kép
Nektek hogy derült ki, hogy kell terpeszbetét? A dokinéni mondta, hogy nézesd meg??
Aranyosak a babáid a képeken!

Ez a babamasszázsos egyébként már a másik topikban jelentkezett 2-3 napja. Én onnan válaszoltam neki.

Odex!
Keresztbe-Aisa nagyon édes!! Kép Kép
A másikon tényleg nem megbántásból írtam azt!!!!!!!!!! Csak olyan beparáztatóak ezek a hírek néha, ha valaki ír ilyet. Pedig alapból nem is gondolok erre, csak ilyenkor jól megijedek. Kép Nem túl jók mostanában az idegeim Kép

Sancsi!
Itt is gratulálok a nővérednek!!! Kép
A zöld kaka miatt ne izgulj! Állítólag az anyatejes babáknál bármilyen állagú, és színű lehet. De ha az megnyugtat, hívd fel a védőnőt!
Nagyon édes, hogy simogatja magának az arcát!! Kép
És nagyon édes lehet, ahogy simogatja a saját arcocskáját! Kép

Zkatica!!
????????
Csak nincs valami baj?????</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


<font color="ff6000">Ezt találtam egy másik oldalon:

"valóban előfordul, hogy egy baba csak az első tejet szopja ki mindkét mellből, és hasfájóssá válik. Ilyen esetben azonban más tünet is van: a baba széklete többnyire zöld színű, esetleg habos, nyákos lehet. A zöld széklet ebben az esetben nem kóros, csak figyelmeztető jel az édesanyának: figyeljen oda jobban, hogy a baba a hátsó tejet is megkapja. Az elsőtej - hátsótej aránytalanságon kívül a hasfájásnak más okai is lehetnek.

Leggyakrabban a tejserkentő teák, a tehéntej ill. tejtermékek és a multivitamin készítmények okoznak panaszokat a babának. "

Otyka!
Panka is nagyon ari a képeken!</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Bocs az eltűnésért, de mostanában túl vagyok hajtva.

Most kell zárnom az évet a cégnél+könyvvizsgálat. Erre mindenki lebetegedett a családomból, így nincs segítségem. Apa is nyűgös, hogy többet kell vigyáznia a csajszira. Szóval kész diliház.

Levágattuk Viki haját, a honlapon láthatjátok az új búráját Kép http://viktoria.try.hu
Teljesen jól tűrte a beavatkozást, csak utána kereste a haját, amít korábban tépegetni tudott.

Egy hete voltunk 5 hónapos tanácsadáson. 7,5kg-ot nyomtunk és 70cm-esek vagyunk. Elkezdették velünk a gyümi evést, részben a súlya, részben a kaki gondok miatt. Azt mondta a dokinő, hogy a gyümi majd megoldja a gondjainkat. Egy hete eszünk gyümit, de sajna semmi változás. Továbbra is 3-4 naponta kínlódás árán tudunk kakilni, de akkor hatalmasat. Legutóbb vásárlás közben csurgott már a lába szárán a dolog. Élvezet volt tisztába tenni és átöltöztetni.

A kiscsaj egyre elevenebb, most már mindenhonnan letornássza magát, már csak az ágyában tudom otthagyni, de ott meg keresztbe fordul és kidugja a lábát.

Megtalálta a lábujját is, így a zokni csak rövid ideig marad meg a lábán. Szóval kész bestia Kép

Most rohannom kell, de majd még folytatom

Kati

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Na,
Elmentünk dokinénihez. Azt mondta, amit kaptunk ne használjuk, mert nagyobb kárt okozunk vele. Ezt a fajtát a súlya alapján adták, és mivel 5100 gramm, ezértolyat kaptunk, ami 5-7 kg-ra jó. Na ez akkora, hogy vízszintesig szétterpeszti a lábát vagy a bokájánál van.
A budakalászi Cora gyógyszertárában viszont lehet kapni méret szerint (50-56-62-68) szóval vettünk egy 56-os méretet. Hát mit ne mondjak, fele akkora, mint a másik. Szóval szerintem Otyka itt vegyetek. És rendesek, mert azt mondták, ha nem jó vigyük vissza kicserélik.

Majd még írok, de rohanok etetni...

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Zkatica!
Viki nagyon édes!! Nagyon furi ez a rövid haj neki!
Jó, hogy jöttél, már kezdtem izgulni.
Szép nagyra nőtt!!!
Jó lehetett, a lábon csurgós kaki. Kép

Zseppy!
Nem is hiszem el, hogy a súly alapján ilyen óriási a méret! Tényleg hihetetlenek a méretezések! és te rohangáljál utána a kisbabával vissza, hogy nem jó! Ruhában is sok ilyen van. Az a jobbik, ha rá van írva, hogy pl.62-es, és kiderül, hogy nagyobb. De nálunk volt olyan, hogy rá volt írva, hogy 62-es, benne volt a 62-es rucik között, amiket még szülés előtt válogattam szét nagy zsákból, és kiderült, hogy 50-es, tehát még az újszülött 54-es babámra sem lett volna jó. Ugyebár szülés előtt meg nem igazán tudtam ránézésre megmondani, hogy kb mekkora lehet. Kép Még szerencse, hogy nem vettük a ruhákat, hanem kölcsön kaptuk. Tuti, hogy idegrohamot kaptam volna, ha kiadom rá a sok pénzt, és már akkor kicsi!! Kép Ahány gyártó, annyi méretezésKép Sőt! Van olyan bodynk, amit ugyanaz a cég csinált, ugyanaz a címke, elvileg ugyanaz a méret, ugyanaz a minta! Az egyik (kék)most jó, a másik (piros) 2!!! számmal nagyobb!!!

Kende ma megtalálta a kezét!! Eddig csak kajálta, de ma meglátta, rákattant, és olyan édes volt, ahogy koncentrált rá. Még nem tudja tökéleteen irányítani a kezét, de a szemével követte! És pont akkor vettem fel a fényképezővel, mert előtte annyira dumált a játékához! Szóval a legelső kéz-rácsodálkozás meg lett örökítve!! Kép</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Zseppy
Hihetetlen, h már 5100 g. Mi csak 4850 g-a vagyunk. Kép Akkor mégiscsak van jó sok tejcid. Kép
Mi még mindig 80-akat eszünk. Nem tudom rávenni, h többet egyen. De ezzel is elvan. Kép

na mennem kell, mert felébredt a kiscsaj Kép pedig fürcsi utá vagyunk, már éccakára kéne aludnia Kép

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


aláírás próba


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Otyka,
ciciből mi is ennyir eszünk, de mellette kap tápit is. Mindig megeszik legalább 60 ml tápot pluszba. A csúcs a plusz 120 ml táp volt. És az elmúlt kéthétben nátha miatt csak 3 dekát hízott...KépKép

Katica,
részvétem (mármint zárás, vizsgálat). Nekem most csak az első negyedév áfáját kell megcsinálnom. Felteszek egy szakmai kérdést is mélben. Majd este megírom)KépKép
Ja, és menéztem Vikit. Nem semmi a kiscsaj. Annyira szép és még mindig tiszta anyukája. Olyan szép a mosolya.

Képzeljétek,
Összefutottam ma ismerőssel és közölte mennyit fogytam. Mondtam neki, hogy még azért rajtam van 5 kiló.meg lóg a hasam. Egy ismerősöm azt mondta, hogy fa hulla-hopp karikát kell venni (de csak az a jó) és azzal hulla-hoppozni, és eltűnik a hasam. Na, ma megnézem hol lehet kapni...

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Zseppy
Majd írd meg mennyibe került Kép
Mennyit fogytál?
Én nem tudok fogyni, tartod a diétát?

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Képzeljétek, lefektettem hasra, s kinyomta magát, nyújtott karral.És úgy nézelődött. Kép Hihetetlen. Majd megpróbálom lefényképezni Kép

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!
Na, végre működik...Kép
Hú, hol is kezdjem, olyan régóta nem írtam.

Légzésfigyelő-riasztás:
Még amikor picike volt (kb. 2-3 hó) akkor egymás után egy pár éjjel beriasztott a készülék. Rögtön kiugrottunk az ágyból, de mire odaértünk hozzá, már lehetett is hallani, hogy rendesen szuszog tovább.
Most meg kb. másfél hete pittyent egyet a készülék, de mire felkeltem volna, már villogott is rendben tovább a lámpa, és hallottam is ahogy levegőt vesz. Elég volt neki annyi hogy megébredjen egy kicsit a pittyenésre, és minden rendben volt. Persze megijedtem, és ezért örülök hogy van ilyen cuccunk.
Szilpa, nem vettem sértésnek amit a másikban írtál. Mindeninek saját döntése, hogy szán-e rá annyi pénzt vagy sem. És nem hiszem egyébként, hogy azért lett volna a riasztás, amit írtál (kisebb levegőt vett csak). Nagyon érzékenyre van állítva, és kipróbáltuk mi magunk, és annyi elég neki hogy ha csak az ágy fölé tesszük közvetlenül a kezünket (nem érünk hozzá), már akkor érzékeli, hogy van "mozgás". Így a legapróbb levegővételt is érzékeli. Mindegy, szerencsére azóta nem volt. Valszínű mélyen aludt, és elfelejtette hogy levegőt is kéne venni.

Kati, jó hogy jelentkeztél. Kép Nem irigyellek a sok munka miatt. Kép De még jó, hogy azért van némi segítséged, és tudod így is csinálni. Én majd másfél hét múlva megyek a dokinénihez és ő fogja mondani, hogy mivel kezdjem a hozzátáplálást. Bár én adtam már neki többször is almalevet, meg most vettem egy üveg öszilevet, majd egyik nap azt is megkóstoltatom vele. Olyan aranyos, ahogy cuppog mindig. Kép
Aisa is megtalálta a lábujjait, igyekszik mindig beletuszkolni a szájába. Kép Õ is kidugja folyamatosan a lábát a bölcső rácsain, és olyan hangosan tud kiabálni, hogy az ember néha megsüketül. Végigmentünk úgy az Auchan-ban hogy ő végig dumált, és mindenki megfordult, hogy honnan (miből, kiből) jön ki ilyen hang! Kép
Megnéztem a képeiteket, nagyon tündér Viki ezzel az új hajjal! (de bevallom azért, hogy a hosszabb hajjal jobban tetszett... Kép - de én már csak ilyen hajmániás maradok) Kép

Szilpa, most már egyre több mindent fog csinálni Kende. Fogja nézegetni a kezecskéit, aztán egyre koordináltabb lesz a mozgása. Majdnem minden nap fog valami újat mutatni neked! Kép

Otyka, te honnan tudod, hogy kell nektek is ilyen terpesznaci?? Mondta a dokinő, hogy nincs rendben valami a csípőjével?? Nagyon édi a képeken Panna! Kép

Sancsi, gratulálok tesódnak a babához. Sok-sok boldogságot, és egészséget nekik. Kép

Zseppy, megnéztem a képeidet, ti is nagyon helyesek vagytok ám! Kép Enci igazi kis tündér!

Nekem is jó jövő héten a tali! Tul.képpen egyelőre asszem mindegy, hogy melyik napon. És hol találkozzunk??

Egyébként a diétát én sem tudom tartani, túl gyenge és éhes vagyok mindig. Kép (szégyell-szégyell...) De most már beletörődtem, hogy ez van, de azért igyekszem néha odafigyelni. Most este is már csak egy fél kg kenyeret fogok enni egy fél tábla szalonnával! ;-) KépKép

Na, asszem ennyi így hirtelen!
Kellemes Húsvéti Ünnepeket és jó éjszakát mindenkinek! Kép

Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Kilóg a lóláb Kép
Kép
Kaptam egy új kalapkát! Kép (Anyát ne nézzétek, mert rontja az összhatást Kép)
Kép

Aisa és Hajni
odex
 
 


<font color="ff6000"><font face="Comic Sans MS">Sziasztok!

Odex!
Aisa nagyon édes az új sapiban!!!! És a láblógatás haláli!! Kép
Kép Fogyi. Kép Még mindig jobb, mintha zsíros kenyeret ennél és hozzá töpörtyűkrémmel megkent szalonnát! Kép Kép Áááááááááááááá. Ez még így leírva is túl zsírosssssssss Kép Kép

Zseppy!
Ha találsz fakarikát, szólj, hogy hol és mennyiért van. Én ritmikus tornáztam régen, tehát volt 3 karikám, de elajándékoztam őket a régi szomszédunk két kislányának. De úgysem lettek volna jók, mert a tornász karikák nagyon könnyűek, hogy jobban lehessen dobálni őket, Így nem hiszem, hogy sok zsírt lemasszíroztak volna rólam. Kép De már amióta elkezdtem hízni (még 1 évvel terhesség előtt), azóta akarok venni karikát, mert én is úgy tudom, hogy derékbőségre ez a legtutibb!!!!! Csak valahogy sosem jutottam el odáig, hogy vegyek (lukasagyúSysy)

Egyébként ha masszírral lejönne a plussz, már beesett hasamnak kellene lennie (deszépenmegasszondtam Kép ), amennyit Kende rugdossa a hasam!!!! Folyamatosan jár a keze-lába, ha fent van,és úgy magyaráz. Már azon beszélgettünk anyuval, hogy tuti, azért állt meg a hízása, mert ennyit mozog. Amióta ezt csinálja, alig hízik valamit. Kép vagy Kép ?

Otyka!
Hihetetlen mennyire ügyes babád van!!!!
Én már kezdek pánikolni, hogy Kende mennyire nem csinál semmit hason. Csak folyamatosan üvölt azt első pillanattól!!!!! Még le sem ér a hasa, csak le akarom tenni, és máris rákezd. Kép

Csajok!
Petrát ne hívjuk át???? Már ő is babás!
Ha igen, akkor szerintem e-mailen hívjuk. Igaz, hogy akiknek szúrtuk a szemét, azok is meg találhatnak, ha ránk keresnek, de nem akarom külön felhívni a figyelmet magunkra.
Szerintetek???

11+6</font></font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


<font color="ff6000"><font face="Comic Sans MS">Szeretem a nagypapit!!!
Kép
Anya a Kedvenceivel(persze én vagyok az első)Kép
Egyszer tudjak beszélni!!! Majd jól megmondom anyának a magamét, hogy megint hasra rakott le.!!! Grrrrrrrr...
Persze a kedvéért egyszer nem sírtam. Le is fényképezett ! Kép Többet ilyet nem teszek! Ennyi, és nem több! Még a végén elbízza magát!
Kép
Ja, meg a múltokor (kb. 3 hete)volt mégegy, de ez titok!!! Pszt!!
Kép
Iiiiiiiiiiiilyen nagyra nőttem!!
Kép
Anya mindig hülyéskedik torna közben. Hát így nem is tudok komolyan odafigyelni a gyakorlatokra. Nagymaminak meg majd ha nagy leszek, adok különórákat fényképezéstanból Kép
Kép
Na, elég belőlem mára. Mostmár hagy lássak csajokat!!!! Mi a felhozatal? Kép Kép</font></font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Tündériek ezek a babók. Kép
Hát mi azóta sem nyomtuk ki magunkat. Kép Biztos véletlen volt Kép De nem is bánom, mert túl gyorsan haladunk. Kép

Szilpa
Mi is alig hízunk. Mert többet enni, nem akar, viszont jóval többet ficánkol.

Klassz ez a kutyás kép. Én még nem engedtem közel a Bejglit (bernáthegyi) hozzá, mert a korábbi próbálkozásoknak mindig nyáltenger lett a vége Kép
A Kisgörcs viszont rá se bagózik. Õ letudta a dolgot annyival, h lepisilte a babakocsi kerekeit Kép

na mennem kell etetni Kép

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Szilpa!
Nagyon helyes a kutyó (no, meg persze Kende is Kép)! Nagyon csípem ezeket az óriás schnauzereket, ha már valamiért nem lesz Dexi, és új kutyót akarunk, akkor az tuti schnazi lesz! Kép
A mosolygós kép Kendéről haláli! Kép
Hát tegnap elmaradt a szalonna-vacsora, inkább ittam egy kis pohár Sangriát! Kép Olyan jól esett... Kép
Szólsz Petrának, hogy jöjjön át ha van kedve?? Szerintem is jobb lenne emilben!

Lányok, nekem trükközni kellett amikor hasra tettem Aisát: úgy kell letenni, hogy amikor még a kezedben fogod, már akkor hasra fordítani, és alulról tenyérrel támasztani. Így könnyebben megtartja eleve a fejét, és ha leteszed, akkor tartja tovább. A kezeket pedig el kell igazgatni egy kicsit, hogy ne feküdjenek rá. Nekem ez bejött és azóta matrad néha sírás nélkül is a hasánKép
Hátha nektek is bejön!
Egyébként az is tök normális, hogy leállnak a nagyon látványos hízással. A mozgolódás miatt is, meg hát vége az újszülöttkornak, már nemcsak a kaja az érdekes! Kép

Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


<font color="ff6000"><font face="Comic Sans MS">Sziasztok!

Képzeljétek, ma jól kisírtam magam. Kép
Lementem sétálni, és 15 perc múlva sírva jöttem haza, annyira fáj a derekem. Hihetetlen, hogy még sétálni sem tudok a fiammal. Pedig annyira jó idő van. Igaz, hogy ő sem aludt, tehát el is unta magát, és az utolsó 2-3 percben sírt ő is. De akkor is! Az még hagyján, hogy nem tudom felemelni, meg nem tudok hajolni, vagy onnan felállni. Még ringatni sem tudom 5 percnél tovább, ha éppen nyűgös. Kép
Sétálni akarok!!!! Itt a tavasz.

Otyka!
Fog még fordulni!!! Aztán majd nem győzöl ugrálni hozzá, nehogy leforduljon valahonnan, meg sír, hogy fordítsd vissza, stb. Kép
Kende nem lesz nyáltengr, mert a vaúúúú megszaglássza, de ha nyalni akarja, akkor rászólok, és becsukja a száját. Nem tudom, hogy sikerült,de nagyon jól nevelt kutya lett. Olyan édes! Nagyon szófogadó!!! Csak szegénykém öregszik, nehezen lát, és a hallása sem az igazi már. Pedig ha meghallja amit mondok, örömmel megcsinálja! Kép

Odex!
Én is úgy vagyok vele, hogy ismerek sok kutyafajtát, meg voltak keverékeim is, de ha nekem kutyám lesz akármikor is, akkor csak snaci kel!!!!! És nem csak az enyém miatt. Ismerek pár snacit, és mindnek a gazdája beleszeretett a fajtába.
Persze szólok Petrának.
A hasra fordítós 5letet kipróbálom, köszi. Már mondták azt is, hogy rakjam magamra, és csak féliglő-fekvő helyztbe legyek vele. És annyira engem akar majd nézni, hogy emeli majd a kis fejét. És szép lassan mindig egyre hátrább fekhetek. Hát ez sem jött be. Még függőlegesben is csak akkor van el, ha olyan magasra rakom a vállam fölé a fejét, hogy nyugodtan kilásson. Kép

Alvás:
Kende majdnem 2 hete átalussza az éjszakáit. Minden előjel nélkül. Előtte pár napig csak egyszer kelt fel, hajnal 3-4 körül, és hirtelen egyszer sem. Volt is pánikom legelőször, hogy mi baja. Kép De a tegnapi az csúcs!!! Este 10 kor uccsó szopi (ez mindig 45-60perc), és utána szokásos elalvás. És ma csak reggel 10-kor kelt fel!!!!!!!! Eddig 7-8 körül szokott felébredni.
Imádom! Nekem is nagy az alvásigényem, de igazából délelőtt. Éjjel mindig fent vagyok éjfélig, de van, hogy 1-2-ig is. Még akkor is, ha hulla fáradt vagyok. Kép

Zkatica??
Zseppy??


Ma 12 hetes!</font></font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szia Szilpa!
Gondoltam,ha nem vagy a másikon,meg mailben sem érlek el,írok ide..Nem baj,ugye?Merre szoktatok sétálni Békáson? Dunapart felé?Vag a panelek közt?Ma eszembe jutottál,és lestem is a babakocsis-kutyás anyukákat,hátha felismerlek.Kutyáztam egyet a Dunaparton,a töltésnél...Üdvözlet,szép napot,és kellemes húsvéti készülődést: Szilvi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
szyszqo
 
 


<font color="ff6000"><font face="Comic Sans MS">Szyszqo!

Persze, hogy nem baj.
Egyébként éppen most írom neked a mailt. Nemsokára el is küldöm.

Csak itt a "4 ház körül" sétáltam, mert ilyen derékkal nem merek messzebbre menni. Sehol egy pad, és nagyon fájok. Ilyenkor meg a legjobb hazasietni. Kép Pedig olyan szép idő van...
Még a Duna partra sem merek lemenni, pedig az közel van. A 4 házkör pedig itt ahol lakom (postaház + a 3 utána lévő). Te merre jártál?

Amúgy be szoktam nézni a Margit szülészet topikba is, de csak akkor írok oda, ha valaki kérdez, vagy olyan téma van.</font></font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szia Szilpa!
Én-ill. Mi- a Dunaparton,a töltésnél (is) jártunk.És mivel olvastam valahol,hogy Duna felőli oldalon laksz,hát azért nézegettem hazafelé,hátha pont ismerős babás sétál lent...Majd mailen írd meg légyszi,hogy a Posta felétek merre van vagy ill. milyen utca(Én csak a miénket ismerem itt a hegy felőlitKép. Ha ma vagy holnap még lementek a szép időben,lehet,hogy arra sétálnánk a kutyussal,az aktuális sétánkkor.Szia: Szilvi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
szyszqo
 
 


<font color="ff6000"><font face="Comic Sams MS">Szyszqo!
Elküldtem a levelet.</font></font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: