Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! :)

Na, vége a nagy szülinapi-hétvégének! :lol: :cry:
Jól sikerült a tegnapi nap is, a lufik nagy sikert arattak, a tüzijáték szintén, meg az összes ajándék tetszett Aisának! :lol:
Itt volt kis barátnője is, együtt is jól elvoltak, bár már kezdődik a "harc" a játékokért! :lol:
Képeket most nem teszek fel, a honlap frissítve van, ott megnézhetitek az összeset. :lol: :?

Szilpa!
Akkor most már mész a dokihoz, és beszélsz vele, hogy küldjön el benneteket alváslaborba? Mert úgy néz ki, hogy nem azzal van a gond, hogy éhes lenne éjjel Kende, és azért kel ilyen sokszor. :cry:
Drukkolok nektek, hogy minél hamarabb megoldódjon a probléma.

Nekünk most nagyon különös éjszakánk volt: kb. fél 10 körül tettem le Aisát aludni, és reggel 6-ig egyfolytában aludt az ágyában. Ekkor felsírt, átmentem hozzá, bevittem a mi ágyunkba, szopizott egy kicsit és még fél 10-ig aludt! :shock: :shock: Majdnem 12 óra egyhuzamban! :shock: :shock: Ilyet még sosem csinált, vagy nagyon rég... :wink:
Most lett álmos megint, letettem, kíváncsi vagyok mennyit fog aludni.
Olyan jól tudtam pihenni én is. :lol: :lol:

Aisa és Hajni
 
 


Egy képpel azért mégis megörvendeztetlek titeket, ez most a kedvencem. :lol:
Két órás alvás után így nézett ki a kisasszony:

Kép

:lol: :lol: :lol:

Aisa és Hajni
 
 


Szilpa!

Boldog névnapot kívánunk Neked!

Aisa és Hajni
 
 

 
 

Sziasztok!
Hát, igaz, lefeküdtem korábban, de elaludni nem tudtam. :( Forgolódtam sokáig. :roll: Ideges voltam rendesen :evil: . De egyébként sem tudtam volna elaludni. :? Már hozzá szoktam, hogy később fekszek. Pedig nagyon fáradt voltam. Ez a két pasi (apja és fia) teljesen kicsinál :? . Ezek össze fogtak ellenem. :roll: Na, mindegy, talán ma.

Éjjel a szokásos ébredések voltak. Már fel sem tűnnek. :?

Odex!
Köszönöm szépen!
Nagyon édes ez a kép!!! :P :P ű
Örülök, hogy jól sikerült az egész szülinap-hétvége, és Aisának tetszett minden. :D A honlapot még nem volt időm megnézni, de ígérem, hamarosan bepótolom.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönjük a köszöntéseket!!!!
Szilpa, gyönyörű a vers!

És: Aisa! Utólag is kívánunk Neked is nagyon-nagyon boldog születésnapot!!!

Szilpa! Boldog névnapot!


Odex,
Igen, itt a Bécsi útiban láttam, ide szinte naponta jön áru, de pillanat alatt a jobb dolgokat el is viszik. Mi a közelben lakunk, többször be szoktunk nézni.
Mi is járunk Tücsökzenére, oda az OMK-ba, ahol taliztunk, Beni nagyon szereti.
Aisa nagyon szép a képen! És a szülinapos képek is tök jók!

Szilpa,
Nyekergő Kende: :lol:
Beszéd nálunk: ha van kedve, akkor: mama, papa, mammama (nagymama), vau-vau, tatt (csatt), le, páá (hoppá). De szinte egész nap megy a halandzsa, vagy az éneklés.
Nagymamis kép szuper jó! :wink:
Alvás: nálunk is szar. Fogalmam sincs, hogy mitől függ, van amikor este 9től alszik 2-ig, van, mikor 11 után már felébred. És akkor az első ébredéstől 40 perc és másfél órás szakaszokban jön az ébredés. De neki elég ha cicit kap és alszik tovább. Hol mellettem :oops: , hol a kiságyában. De azért így is fárasztó, hogy mindig nem tudok 1huzamban aludni.
Szilpa, én totál kilennék a helyedben. És még edzeni is lemész!
Ha elmész az alváslaborba nagyon érdekel, hogy mi volt!!!

Kati,
Éjszakai átalvásért nagyon irigy vagyok! :wink:

Petra,
Hová költöztetek?
Mi is ilyen szánkót szeretnénk, jó, hogy írtad.

Rólunk: hát 1 évesek lettünk, nagyon elröppent ez az 1 év. Nosztalgiáztam is 1 picit, meg ma voltam a doktornőmnél rákszűrésen is, szóval vele is találkoztam újra ...
Beni 10,5kg és 80cm, még mindig csak 2 foga van, már egyedül áll, lépkedni most kezd.
Volt 2 bulija, az első csak itthon hármasban, a másodikon 16(!)-an voltunk. Szerencsére nagyon jól tűrte, kapott nagyon sok szép ajándékot.

Néhány kép:
Kép Kép
Kép Kép

Második buli:
Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Aisa! Beni!

Nagyon Boldig 1. szülinapot! (aszem még benne vagyok a 8 napban)

Szilpa!
Sajnálom a rossz éjszakátokat!
Mondtam Enéh álommanójának hogy amit napközben rászór, abból inkább adjunk egy békási kisfiunak, neki nagyobb szüksége lenne rá!
Enéh napközben 2x 2-2,5-3 órát alszik, aminek az az eredménye, hogy este 10-kor még kukorékol, és mikor megpróbálom letenni kiröhög. :?

Beszéd!
Apah= apa, papah= az én lennék. Akkor van de, te, mama, baba és ezek kombinálva.
Leginkább a könyveinek magyaráz. :lol:

Ajándék!
Nálunk nem az a gond hogy mit is kéne venni, hanem az hogy melyiket.
Annyi jópofa dolog van
Voltunk valamelyik nap az Auchanba. Volt kitéve pár db plüss zebra! Apája megmutatta neki, hát az én lányom hangosan kacagott a zebrának! Apja teljesen bezsongott hogy kéne neki venni.

Cipő!
Nekünk annó a csipőszűrésen azt mondta az ortopéd orvos, hogy míg nem jár önnálóan, addig ne adjak rá cipőt, mert a lábboltozat izmai nem tudnak rendesen kifejlődni.
Most gondba is vagyok, mert nem ha sétálni megyünk, nem igazán tudok mit adni rá. Vannak kötött kocsicipői, most azokat hordja.
Dédnagymamája teljesen be van zsongva, hogy akar neki venni cipőt! vegyük meg, majd kifizeti. Kb hetente jön a kérdés hogy mikor veszünk neki cipőt! Már eljutottunk odáig hogy karácsonyi ajándéknak megkapja tőle, addig legalább nekünk is nyugtunk lesz, és lehet Enéh is elindul addigra! :P

A bútorokba kapaszkodva nagyon ügyesen mászkál, de ha fogjuk a kezét, akkor 2 lépés után leül. Mondjuk nem is eröltetem.

Én sem tudom hogy melyik szekrény,- fiókzár lenne a legjobb, de nekünk is kéne venni. Meg azon gondolkozom, hogy Enéh fejmagasságában kipárnázok mindent! :lol: :P Állandóan beleveri a fejét a szekrényajtóba, falba, ajtóba, :? és az a legdurvább, hogy ezt teljes erőbedobással csinálja. :? Először csak egy kicsit, majd megfordul hogy látjuk-e, és utána ahogy csak bírja beleveri a fejét az épp aktuális dologba.
Néha már azt mondom, hogy mazochista a lányom, vagy legalábbis nem normális.

Mára ennyi, igyekszem gyakrabban írni.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Sziasztok!

Időm már nincs aláhúzogatni, meg kiemelni, meg kiszínesíteni a mondókámat, mert Kendemaki itt toporzékol nekem.

Persze Kendeapu vasárnap már estig nem jelentkezett, utána meg rátett egy akkora lapáttal, hogy majdnem elájultam az idegtől. De még akkor este találkoztunk, megbeszéltük. Nem tudtam volna egyáltalán semmit aludni, ha nem beszéljük meg. Most várakozó állásponton vagyok továbbra is, de érzékeltem jó jeleket a találkozáskor. Remélem, nem csalnak a szenzoraim.

Ma már háromnegyed 9 óta fent vagyunk. Ez is ritka, mert ugye délelőtt szoktam megpróbálni behozni az éjszakai lemaradást. De most csak 2-szer keltünk fel. Letettem 10-kor, ébresztő volt fél 2-kor. Kaja, alvás. Utána háromnegyed 5-kor kelt. Kaja, utána még háromnegyed órát forgolódott, míg elaludt. És ezután csak ¾ 9-kor volt ébresztő. Igaz, és 1-ig megint nem aludtam, de mégis jobb már.

Kende már hajlandó elég sokszor kapaszkodás nélkül ülni. Igaz, csak akkor, ha valami baromi fontos dolgot talál, amihez két kéz kell. Egyébként még támaszkodik oldalra. Ja, és csak úgy ül, hogy térdelésből lerakja a popsit a bokái közé. Tehát a szabályos ülés, hogy két lába előre nyújtva, még mindig csak álom. Illetve este fürdés közben úgy ül a kádban, és el-elengedte a kád szélét, hogy két kézzel játsszon! Teljesen meglepődtem. Talán ő is meg tanul ülni??? Már több mint 2 hónapja áll kapaszkodva (már sokszor csak egy könyökkel támaszkodva), meg sétál, ha fogjuk a kezét.

A meg tanul az miért két szó?? Word szerint az. Én meg tuti egybe írnám.

Ilba!
Igen ez a vers nekem is nagyon tetszik.
Köszönöm. A névnapi köszöntést is, meg a képdicséretet is.
Húú, nálatok is ilyen szarok az éjszakák?? Sajnálom. De jó, hogy Beni nem bulizik hajnalban 1,5 órákat. Szerencsére Kende sem minden nap, csak 5-ből 3*kb. Én általában 2 előtt nem alszok el, de a legkorábbi az 1 óra. Vasárnap este direkt nem jöttem, gondoltam, hmarabb lefekszem, hátha tudok pihenni kicsit, de 1:15-kor, még néztem az órát, addig tekeregtem.
Beni szép nagy már! És ügyes, hogy egyedül áll!
Biztos jó volt a szülinapi buli.
Képek szuperek. Főleg az első sorozatban a nagyon tortás.
Ilyen bébitaxit akarok én is venni Kendének.
Aranyos az j vonalzódon a törpike is.

Sancsi!
Enéh hihetetlen mennyiséget alszik nappal! Jöhetnek az álommanók. Már nyitom is az ablakot!!
Könyvnek magyarázás édes.
Én is így vagyok a játékokkal. Jó párat kinéztem a Corában, meg az Auchanban. Egy valag (bocs) pénzt el tudnék költeni. Télapóra ugye a fahintalovat vettem. Karira meg akarom a bébitaxit, meg még valamit. De akkor a többit, mire vegyem?? Annyi jó játék van most.
Ez a direkt fej beverés furcsa.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Szilpa
Hol veszel fahintalovat, s mennyiért? Nincs róla képetek? Én is nézegettem ajándékokat auchanban, s a corában is, nem tudom mit is vegyek neki :)
Engem is érdekelne ha mész alváslaborba. Az alvás nálunk most normalizálódni látszik. kop-kop-kop. 1x kelünk éjjel, napközben pedig 2x alkalmanként 3x is alszik 30-60 perceket. Nálunk tényleg az volt a gond, h nem lakott be. Ezért sírt fel éjjel többször is. Ráadásul meleg volt a hálószobában, most 18-19 fokban alszunk, úgy látszik ez is segített. Én este humana ha pépet adok neki, joghurttal ízesítve, majd fürcsi, s utána cici. :)
ülés: ne aggódj az nálunk is nagyon ritkán van még mindig. Először úgy ült le mint Kende, a popója a boka közé, majd küv. lépésként kinyújtotta az egyik lábát. Most is jobban szeret boka közé beülni. Szerintem kényelmetlen lehet simán ülni. Én sem szeretek:)


Odex
Nagyon jó a kép Aisáról:)
Bevált az autósülés? Én most nézegetem őket.


Ilba
Utólag is boldog szülinapot Beninek:) Az a tortás kép isteni:)

Mi a véleményetek a BébéConfort ülésekről?

Nálunk semmi változás nem történt. Magyaráz állandóan, de semmi értelmeset. Táncikál, (rugózik ülve, s integet a kezével), énekel, továbbra is a zongora a kedvence :)
Tegnap elvettem a kiflijét, s olyan mérges lett, h 4 lépést megtett egyedül, s csak akkor huppant le a fenekére mikor észrevette mit tett:)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
 
 


Sziasztok!

Szilpa!

Enéh már megül kapaszkodás nékül, de kinyújtott lábbal ő se szeret. Inkább terbeszbe rakja.
Mi nem csinálunk ügyet abból hogy mire vegyük a játékot! Megveszem, és kész! :lol:
Nekem nem csak a fej beverése furcsa. Ha leül, szokott olyat csinálni hogy megfeszíti magát, majd elengedi, sűrűn 1más után. Néha tetőzi azzal, hogy csapkod a kezével, mintha el akarna repülni. nah! Azt még furcsábbnak találom, olyan, mintha fájna vmi. Majd megkérdezem a védőnőt, hátha mond valami okosat.

Nálunk a legújabb!
Állásból legugol majd újra feláll, vagy négykézlábra ereszkedik.

Voltunk ma zeneoviba! Kisasszony nagyon élvezte, de amilyen szerencsénk van, már csak dec. közepéig lesz, mert a csaj, aki tartja, elmegy szülni. :?

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Sziasztok!

Köszi az újabb köszönéseket is!

Sancsi,
Enéh ennyi nappali alvás után mennyit alszik éjjel?
Beni is imád „duccolni” és igen, ha beveri a fejét véletlen, akkor ő is megy és újra veri. :shock:
Legfeljebb ütődött lesz. :lol:

Szilpa,
Nicsak-nicsak. :wink: Mennek a drukkok Kendeapuhoz!!!

Otyka,
18-19 fok??? Huhh, ez nekem nagyon hüsi. És miben alszotok így? :roll:

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Ilba!

Kb. 10 órát!
Szerintem most pótólja azt, amit az első 3 hónapban kihagyott! :lol:
Enéh nem véletlen "ducol" a szekrénynek! Odamegy, feláll, és rajta! :roll: :roll: :roll:

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Sziasztok!

Otyka!
4 lépéshez gratulálok.
A Corában vettem a hintalovat. (Erről nem tudok képet rakni. Ez az, ami rajta van az akciós újság elején. 5 ezer pénz.)
Még bébitaxit tuti fogok, de azt az Auchanban.
2390ft.
Itt van, a 18. oldalon:
http://www.auchan.hu/ujsag/foakcio_jatek.html
Ilyen:
Kép

Meg ilyen Micimackós tárolót is akarok majd: (3000 pénz, 17.oldalon)
Kép

De a www.cora.hu-n is nézelődhetsz.
Ma már nagyon sokat játszott ülve támaszkodás nélkül. Ő is élvezet, hogy két kézzel játszhat.

Sancsi!
Enéh is nagyon ügyes már.

Ilba!
Köszi.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Otyka,

én épp most vettem autósülést, mert Bálint nem fér el már a hordozós autósülésben. A Brendonban mértem fel a terepet és ott azt mondták a Bébé confort van az első helyen a biztonsági tesztekben és a Römer vagy concord a másodikon. Én végül concordot vettem, mert az nyerte el a tetszésemet, valamint sikerült 10 ezer forinttal olcsóbban megvenni (54e helyett 44e), ugyanis a neten egy csaj árul vadi újakat, de mivel ugye számla nélkül teszi ennyivel olcsóbban tudja adni. Tegnap vettük meg, elkezdtem tanulmányozni, hát iszonyú komolyak ezek az ülések (a concord is német, mint a römer), bár ezt láttam a brendonban is.
Nnnna, szóval a lényeg, hogy jót hallottam a bébé confort-ról.

Petra

 
 


Sziasztok! :)

Na, végre kicsit beindult a topic! :)
Már kezdtem azt hinni, hogy Szilpával ketten maradtunk! :)

Ilba!
Nagyon jók a szülinapos képek! :) Látom ő is kapott mindenféle szép ajándékot! :)
Hát valóban nagyon hamar eltelt ez az egy év, leginkább az utolsó 3-4 hónap! :roll:

Sancsi!
Szerencséd van, hogy Enéh ennyit bír aludni! :lol: Nem semmi!

Otyka!
Autósülés ügyben a mienkről csak jókat tudok mondani! Aisa csak azért nem szereti, mert utálja hogy le van kötve benne, de egyébként szépen ül benne, menet közben le lehet dönteni, ha bealszik. A különböző teszteken is jó eredményt hozott. :lol:
Én csak ajánlani tudom.
www.roemer.hu
A Bébé Confortokról is jók lettek a tesztek asszem.

Én arra jöttem rá ismét, hogy nagyon függ Aisa éjszakai alvása attól, hogy napközben mennyit alszik. Tegnap csak fél órát aludt, délután nem tudtam letenni, és meg is volt az eredménye. Este fél 9-kor elaludt, 10-kor már ébren volt, nem szoptattam, csak kézben ringattam kicsit, így 10 perc múlva le tudtam tenni. Aztán negyed 12-kor már megint ébredt, és már nem tudtam visszaaltatni, csak úgy, hogy beraktam magam mellé az ágyba. Aztán még kelt fél 4-kor is. Ha meg kétszer legalább egy órát alszik napközben, akkor simán alszik 3-4-ig egyedül. Aztán meg 8-ig kb. :lol: :lol:

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok!

Odex!
Sajnálom ezt a nyűgös éjszakát!!! :(

Na, néztem egy játékboltban búgócsigát (3ezer :shock: ), meg keljfeljancsit(1900), és ott láttam Fp telefont. Nagyon jó, szerintem azt is megigényeljük a jézuskától. Kicsit(!) húzós az ára: 5e píz. De van rajta 3 választó gomb. 1.ABC, 2.123, 3.Zene. Amelyik programon van, ahoz illően mondja és mutatja ki a gombhoz tartozó betűt/számot/zenét. Nagyon jó. Ki is mutatja a kijelzőn, és hangosan ki is mondja.
http://www.fisher-price.hu/
ezen belül: Infant toys/Laugh & Learn > Laugh & Learn™ Learning Phone™
itt van demo gomb is, ahol meg lehet hallgatni milyen. Csak ezen az oldalon angol nyelvű a demó, a boltban már a magyar változat van.
Kép
Meg ott láttam tanulós műanyag könyvet is. A külső kemény borító lapjai hosszabbak, mint a belsők, és van rajtuk belülről 4-4 gomb egymás alatt. A belseje: 3 v 4 lapja van, amit lehet lapozgatni, ahova lapozod, azt érzékeli, és a megfelelő rajz melletti gombot megnyomod, megmondja mi a neve annak a rajzolt valaminek, és milyen hangja van. Van állatos, hangszeres, járműves meg asszem még egy rész benne. Jajj, olyan idiótán fogalmaztam meg, de remélem érthető volt. Ennek a márkájára nem emlékszem, de megnézem majd. Ez is nagyon jó és hasznos ajándék. Ezt is megrendelem...


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok csajszik!

Merre vagytok???
Nagyon döglik a topic... :cry: :cry:
Én már nem is merek írni, mert velem van teli az oldal! :oops: :roll:

(csak annyi, hogy jól vagyunk :lol: :lol: )

Aisa és Hajni
 
 


Szilpa, te is "cserben hagysz" ??? :lol: :lol: :shock:

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok Lányok,

Sajna nagyon el vagyunk:(:(:(

enci péntek óta lázas (39,1, 38,5 stb.), fül gyulladása van. Szóval álmatlan éjszakák és nappalok, csak kézben alvás stb. Eléggé ki vagyunk:(:(:( Én először azt hittem jön a fogacskája (végre). de egyszerűen nem értem, mert nem piszkálja a fülét egyáltalán. Viszont az tény, hogy most megnyomkodtam és fáj neki. Kaptunk augmentint, de még próbálkozunk egy napig, hátha nem lesz már lázas és akkor nem kezdjük el adni neki.

Lányok,
a játék vásárlásba tényleg nem akarok beleszólni, de az elmúlt majdnem 6 év alatt nekem az a tapasztalatom, hogy a legolcsóbb és legegyszerűbb játékok sokkal hasznosabbak. Én is átmentem azon, hogy jaj de szép, jaj de jó, meg ráírják készség fejlesztő. de higyjétek el, minden játék csak akkor készség fejlesztő, ha Ti leültök a gyerkőccel. Inkább vegyetek valami jó kis könyvet a készség fejlesztésről, meg milyen játékokat érdemes játszani a gyerkőccel. Szóval én ezért vagyok bajban Encinek ajándék vásárlás ügyben. Nem tudom, hogy azonkívül, ami itthon van, illetve mi játszunk vele mit lenne érdemes venni. Bocsánat, tényleg nem akarok senkit leszólni, de tényleg a gyerkőcöknek Ti vagytok a legjobb és legkedvesebb játékszerei.

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Voltunk ma mázsálni. :) Csak 20 dkg-t hízott az elmúlt 3 hétben, és nem nőtt egy cm-t sem. Most 9570g. De nem esek kétségbe, nem kell mindig mázsákat hízni. :) Így sem mini. Mostanában sokat mozog.
Viszont aminek nem örülök, és amiért tulképpen lementem: ekcéma. :( :( :cry: :cry: Van az egyik oldalán két kis folt, a másikon egy, meg hátul a derekánál is egy. :( A francba!!! :evil: :evil: Most kaptunk rá ecsetelgetőt, meg testápolót.

Ja, és végre megtanult már ülni. 8) :D Pár napja végre két kézzel tud játszani :wink: . Eddig az egyik mindig kellett a támaszkodáshoz. Olyan fura, hogy már két és fél hónapja felállt, sétál kézen fogva, de ülni nuku. :? Most végre behozta ezt a lemaradást is. :)
Viszont felső fogai még mindig nincsenek. :roll: Majd lesznek.

Még nem igazán mond semmit. Illetve igen, csak én nem vagyok elég fejlett, hogy megértsem. :oops: Néha megpróbálja utánozni a baba-t, de nem igazán akar összejönni, mindig van benne valami gigszer :D (jól írtam??). Meg apa fényképére mondta párszor, hogy Pa 8) , és közben simogatja a monitort. :oops: 8) Mert a monitoron háttérképnek ők vannak, mikor apa kezében van nyaraláskor. Sokszor odamegy a monitorhoz, megsimizi. (Én meg mindig elkezdek könnyezni.. :oops: ) Ilyenkor mindig megmutatom neki apát, és ez lett a vége. :) Remélem, nem a monitorra mondja, hogy Pa. :roll: Bár ha más képet mutogatok rajta, akkor nem mondja, meg én is mást mondok. Csak nem keveri majd össze. :!:

Ja, és eddig csak az igen bólogatást tudta, most már tegnap óta a nem is megy. :D De van, hogy vegyíti, és akkor úgy néz ki, mintha egy rock koncerten lenne :lol: , és össze-vissza rázná a loboncát. :lol: :lol: :lol: Olyan jókat nevetünk rajta ilyenkor. De hogy nem szédül el?? :roll:
Tegnap este olyan jól jött ki, épp vacsiztunk, és ő is kapta a gyümölcsét. Egy idő után mikor közelítettem a kanállal, mutatta a fejével, hogy nem. :( Persze amikor a sonkámból kóstoltattam, akkor arra nem ingatta a fejét, hanem tátogott, mint kismadár a fészekben. :lol: :wink: Olyan volt, mintha tudná, hogy nemet int a fejével. Lehetséges, hogy így kapásból már tudja?? :roll:

És nagyon szereti a kerekecske-gombocskát játszani. Ha az egyik tenyerét csikizzük, akkor a másikat is kifeszíti, és feltartja. :D Olyan édes. :P Mostanában ő is próbálja magának csinálni. :D Az egyik tenyerét kifeszíti, a másik kezével meg simogatja, mintha belepápázna a tenyerébe :lol: :lol: . És mosolyog hozzá. Meg tudnám zabálni. :oops:

Na, megyek, mert épp a hajamon a festék. 8) 8) 8)
Később visszaolvasok, és válaszolgatok is.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Kendének boldog 10-diket! :)

Mi megvagyunk, csak az időm kevés.

Betegeknek gyógyulást!

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

:arrow: Ja, az előbb el is felejtettem még írni hogy tegnap megint lenyírtuk maki haját. :) Egyrészt, hogy erősödjön, másrészt mert felül nagyon nő neki, oldalt meg jóval kisebb volt.
Imádom, mikor ilyen kis süni :oops: . Olyan kis behajtós-vagánycsávó feje van. :wink:

Ma este apa etette meg főzelékkel, mert én rendet raktam addig. Olyan büszkén csinálta, néha oda sandítottam :P . Na, ekkor meg nekem facsarodott a szívem. Olyan türelme volt, és nyugi volt, pedig maki folyton tekergett, hogy látott engem jönni-menni. Mostanában minden érdekli kaja közben. Apa meg nem szólt rá, hogy egyél rendesen! Inkább tekeredett utána. :)

Hajam: Kb 8-9 éve a saját barnámban vannak szőke csíkok. Mostanában azt találtam ki, hogy vagy rakjunk bele sötétvörös csíkokat is, vagy vissza az egészet teljesen eredeti barnára. :roll: Két hete megpróbáltuk a vöröses variációt. Szerintem túl vékonyak lette a vörös tincsek, így elég sz..rul mutatott :evil: . Nincs kedvem tovább kísérletezni, ma befestettük az egészet barnára. Persze 2 árnyalattal sötétebb lett, mint az eredetim :? . Mindegy, úgyis kopik majd belőle. De olyan fura most, megszoktam, hogy van benne szőke is. De tetszik :D . ÉS! El sem hittem apa meglátta, és azt mondta rá, hogy ez most milyen jó, neki tetszik!!! :shock: :D Na, ez aztán a nagy szó. Ő olyan típus, aki soha nem dicsér. Nagyon ritka nála.
Szóval most teljesen boldog vagyok a hajammal/tól/nak :lol: 8) . (vagy akármi :roll: )

Kicsit kimaradtam :oops: :
Pihenni is próbáltam, meg el is voltam foglalva rendesen. Szombaton délután kondi :shock: , utána szauna :) , jakuzzi :) , szolárium :) , hajmosás beszárítással (!!!) 8) , utána még Kendéztem kicsit 8) 8) 8) , este meg nagy buli a haverokkal 8) . Hajnalban jöttem haza :oops: . Egész hétvégén addig volt csak bekapcsolva a gép, míg az e-mailjeimet letöltöttem.


Odex!
Dehogy hagylak cserben! :wink:

Zseppy!
Sajnálom Enci fülgyusziját! :( Jobbulást!!!

Ilba!
Köszi. :oops:
És köszi az infót Vvolgáékról. El is újságoltam a lányoknak a nagy hírt. :) Remélem, nem baj. Mond meg nekik légyszi, hogy puszi nekik, boldog szülinapot Andriskának, meg névnapot is, és gratulálok a tesóhoz!! :)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Juhéjjjj!!! :D 8) :lol: :D 8) :lol: :D 8) :lol: :D 8) :lol: :D 8) :lol: :D 8) :lol: :D 8) :lol: :D 8) :lol:
Tegnap Kende mivel aludt késő délután is, ezért este csak későn sikerült letenni. 11-kor!!! :shock: Elszoktam ettől. Mostanában, mióta csak egyszer alszik napközben, már 9 körül el szokott dőlni. :roll: A 9 órai szopi után még birkózni akart, és kellett is vele az ágyamon. :? Persze a lenyelt tejcsi egy része vissza is jött. :shock: De nem az ágyra, hanem a mellkasomra. :cry: :) Miután kiviháncolta magát, betettük anyuval a kiságyba, ott még anyu könyörgött neki vagy 10 percet, hogy aludjon, de csak a nagymama lett álmos :lol: , így el is vonult a szobájába. Én ideültem a géphez. Gondoltam, elkezd sírni, és ettől kifárad, majd utána el tudom hamar altatni. És csak azt vettem észre, hogy nem is sírt :shock: , és már vagy negyed órája csönd van. :shock: Olyan édes! :P :P Szépen lefeküdt, és elaludt 8) 8) 8) . Olyan büszke voltam rá. :oops: 8) És tudjátok meddig aludt?? Reggel 6-ig!!! :!: :D 7 órát egyben!! :!: :D 8) 8) :) Fantasztikus volt!!! Persze én csak fél 1 után tudtam elaludni, és már 3-tól óránként fent voltam, hogy mi lehet a fiammal??? :roll: Odamásztam az ágyához, megnéztem, hogy szuszog-e, utána alvás tovább. :) Persze reggel 6-kor a szomszédra keltünk, hogy húzogatja a bútorait a parkettán :evil: :twisted: :evil: . Azt hittem, szétdurranok az idegtől. :twisted: :twisted: :twisted: Nem tudom, meddig aludt volna. Meg tarthatná ezt a jó szokását Kendusz. :roll: Jó lenne, ha este 9-kor elájulna, és aludna reggel 8-ig :oops: , de nem vagyok nagyravágyó, ezzel a tegnapi időbeosztással is kiegyeznék egyelőre.

Kende imádja a labdákat. Voltam ma edzeni, és vettem makinak kislabdákat (75mm-es). 4db nagyon színeset. Hát, annyira örült neki, mikor hazahoztam, és megkapta. :lol: 8) :D Nagyon édes volt. Azóta folyamatosan azokat kergette a szobában körbe-körbe. :lol: :lol: Szerintem veszek majd neki még jó párat. Nekem is mindig tetszettek azok a játszó-ugráló sátrak, amikben sok kislabda van. Lehet, hogy neki is bejönne?? Sajna ide a szobába nem fér be egy ilyen, még kicsiben sem, de sok pici labda tuti lesz neki. :roll: :D

Kende videók :lol: :

1.: Kerekecske.gombocska Kende módra
2.: A közepe felé van egy kis össze-vissza bólogatás.
Sajnos hosszabban nem sikerül felvenni, mert nem akarta ma produkálni magát. Pedig anyám ott bohückodott neki a háttérben már 20 perce... :lol:

http://www.send2u.hu/get/?f=aqqPT87vK4Jp1l9GVObo


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok végre!
Volt 1 hét netszünet! Elfelejtettünk feladni egy számlát, erre a fibernet kikapcsolta a kábelt, pedig pont aznap készültünk feladni! :?
Mindegy! Már visszakötötték, de úgyis lemondjuk. Ennyire xar egy szolgáltatást! Áprilisban váltottunk, mondván hogy ez gyorsabb, de ugyanannyiba kerül, minta t-online. Háááááát! Szerintem egyáltalán nem, és még mind a mai napig nem aktiválták a mailfiókjainkat, pedig elég sokat telefonáltunk, emaileztünk, de semmi!!!! Sógorom megemlítette nekik, erre közölték hogy levélben kell kérni a kompenzációt. Persze! Hogy arra se válaszoljanak! Majd bemegyünk, és elintézzük az ügyfélszolgálaton.

Enéh!
Jön a 6. foga, kapaszkodás nélkül megtesz kisebb távolságokat (kb. másfél méter volt eddig a legtöbb, de ennek is nagyon örülünk :P ), tudatosan használja a "ham" kifejezést és a legújab: felemeli a karját, és várja hogy mi is emelgessük. Van hogy váltogatva, de olyankor a legaranyosabb, mikor mindkettőt egyszerre emeli. :P

Nemlétező szabadidőmben próbálok tanulni. Szombaton fizika zh! Gondolhatjátok mennyit készültem rá! Ráadásul csak tegnap tudtam meg hogy lesz!
Mindjárt benézek a suli levelezőrendszerébe is, hátha írt valami okosat a tantóbácsi!

Szilpa!
Gratula az üléshez! Alvás! Lesz ez még jobb is! Nálunk a legújabb, hogy bemászik az ölembe, és ott alszik el.
Jók a játékok!
Hol néztél búgócsigát, és keljfeljancsit? Épp a minap beszéltük anyummal hogy kaphatók-e még. Mondtam neki hogy csigát láttam, de jancsit nem, pedig jó lenne. Állítólag én mindkettőt imádtam. A csigára emlékszem.
Nagyon jók a játékok amiket kinéztél. Valami tárolót mi is karunk venni, mert a kisasszony állandóan kipakolja a dobozokat. Az Auchanba láttam műanyag dobozt (micimackósat), szerintem azt fogjuk megvenni.
Jó a vörös haj! Most nekem is az!
Édes Kende! Enéh még nem bólogat.
Jah! Valmi kis sátorszerű valamit láttam az Auchamba, nem nagy, de ahhoz voltak labdák is.

Zseppy!
Jobbulást Encinek!

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Sziasztok!

Tegnap Kende megismételte majdnem az előző éjszakát. :D Annyi különbséggel, hogy most mindent egy órával hamarabb csinált. Már 10-kor aludt :D :D , és csak 5-kor kelt fel. (Ismét 7 óra Hawaii. 8) ) Utána szopi (szerintem nem volt mit :roll: ), majd alvás tovább 8-ig. :D :lol: :D Remélem, ennél rosszabb már nem lesz, és legalább így marad. De felőlem még jobb is lehet. :oops:

Ma viszont katasztrófa volt a gyerek :evil: :evil: . Egész nap nyávog, sír, hiszti van. :twisted: :evil: :x :twisted: :evil: :x Vagy harap, csíp, húzza a hajam :evil: :evil: :cry: . Már félek tőle ha közelít :roll: . Nem jó neki semmi. Ha leülök játszani vele, nekem esik, megharap, tépi a hajam, bőröm. :twisted: Dalolászás, tánci, mondókázás nem jó. Ha felveszem, sír, harap, tekereg, hogy tegyem le. :cry: Ha leteszem, sír, kérezkedik fel. :shock: :x Már tiszta ideg vagyok. ÚÚÚÚÚÚgy várom a nap végét. :oops:

Sancsi!
Sajnálom, hogy ilyen vacak a net nálatok. :(
Enéh már nagyon ügyes! :P :P Karemeléssel édi lehet. :) Képet!!!!!!!
Meg "ham" . :)
És hát a másfél méteraz már elég jó táv!!!! :) :P Ügyike! :D :D
A 6. foghoz is gratulálok!
A Zh-hoz szorítok majd! Még jó, hogy szóltak.. :roll:
Játékokat a Flóriánban néztem. Van a földszintem egy jó játékbolt. Vettem is makinek ott lasztikat. Naggggyon örült nekik.
Vörös haj: Nekem csak tincsek kellettek volna belőle, de nem volt jó. Most sötétbarna lettem. Ez kicsit sötétebb az eredetinél :roll: , de majd kopik.
A sátrat én is láttam, de nekem csak a labdák kellenének belőle :) . A sátor nem. Meg el sem férne a szobánkban.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok! :)

Zseppy!
Remélem meggyógyultatok már! Sajnálom, hogy ennyit betegeskedtek. :cry:

Szilpa!
Ekcéma??? Szegény ti... :cry: Remélem, hamar rendbe jön.
Gratula az üléshez! :lol: :lol:
Apás-evős-idill: csak így tovább! :lol: :lol:
Merre szórakoztál hétvégén? Jól tetted... Bár még mindig csodálom, hogy bírod energiával. Én biztos éjfélnél tovább nem bírnám, bealudnék bárhol.... :oops: :roll:
Tök jó, hogy Kende ilyen jól alszik már két napja! (kopp-kopp) Csak így tovább nektek, remélem így is marad már! :lol:
Nehezek az ilyen extra-hisztis napok, főleg ha az ember amúgy is kicsit ingerlékenyebb, akkor nagyon gáz elviselni egy ilyen babát. Ismerem én is sajnos.... :? :cry:

Sancsi!
Nálunk is Fibernet van, de semmi gondunk vele. Épp nyár elején hosszabbítottuk meg a szerződést, így kevesebbet is kell fizetnünk! :lol:
Búgócsigája van Aisának is, ő is nagyon szereti! :) Bár használni még nem tudja, de mindig játszik vele nem rendeltetésszerűen. Én a Mammutban lévő Játéksziget boltban vettem kb. 800 ft-ért. Keljfeljancsit nem láttam, de szerintem még létezik az is.
Most egy csattogós lepke utánzatot kapott Aisa a szülinapjára barátnőmtől. Mondta, hogy tök sok helyen keresett ilyesmit, csak a negyedik vagy ötödik boltban talált rá erre, és ez is az egyetlen darab volt! :shock:

Nálunk a helyzet:
- alvás: nem nagyon hajlandó a kiságyban aludni :cry: (bár most két este már le tudtam tenni szerencsére), így velünk van sokszor :arrow: reggel én a falon matricaként ébredek, párom egyik lába meg lelóg az ágyról. :roll: :? (marha kényelmesen alszunk tehát :!: )
Viszont ha velünk van, akkor ha fel is ébred kicsit éjjel, csak megsimizem, és alszik is tovább, nem kell ciciztetni szerencsére. :lol:
- sikerült jól megfáznom: fájt a torkom, meg folyik a taknyom, de már javul a helyzet szerencsére. Remélem, Aisa nem kapta el tőlem, eddig még nem vettünk észre rajta semmit.
- kaja: próbálom bevezetni neki a tejet, de nem igazán akarja meginni. Hígitva egyáltalán nem, simán meg néhány kortyot megiszik, de nem rajong érte. Arra gondoltam, hogy cumisüvegből lehet, hogy meginná, talán majd megpróbálom. Ma estére főztem neki tejberizst, de meg sem kostólta, addig hisztizett egy egész paradicsomért, míg oda nem adtam neki, és annak a felét ette meg. Aztán fürcsi után még egy joghurtot is adtam neki. Mostanában nem eszik túl jól: reggelire szinte semmit, ebédelni jól szokott, vacsit meg néha elfelejtek adni neki :oops: :shock: , sokszor csak cicizik.... De az elmúlt egy hónapban fél kilót hízott, úgyhogy baj nincs! :lol: (most 7880 gramm és 75 cm - minimanó :lol: )
- beszéd: egyszer mondta már tök érthetően, hogy lámpa, mondja hogy apa, mama, baba, dugó ( :lol: :lol: :shock: ) Meg az a szó tetszik neki nagyon, hogy "elbújt", és azt próbálgatja mondani. :shock:
- vettünk neki végre téli cipőt. A nagyon pici lábára a 19-es lett jó. Most már kezd egész szépen járkálni benne, lassan megszokja, hogy kicsit keményebb a talpa ennek. :lol:

Egyik barátnőmnek ma éjjel született meg a babája, a 34. hétre, és így 2900 gramm és 52 cm! :shock: :shock: Szerencsére jól vannak, nincs semmi gond a kicsivel, elvileg hétfőn jöhetnek is haza. Mekkora lett volna, ha kivárja odabent az idejét??? :shock:

Na, most már lépek, szép kis litániát írtam. :oops: 8)
Jó éjt mindenkinek!

Aisa és Hajni
 
 


Ma este nem tudtam igazán Kendére, bár elsőre felkaptam a vizet :evil: , de azonnal le is hűltem :) :oops: . A kiváltó ok: harapás :cry: :cry: . Először is ültem egy alacsony széken, Kende minden előzmény nélkül odajött, és hirtelen pólón keresztül jó erősen beleharapott a mellbimbómba :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: . Akkorát visítottam szegény úgy megijedt, nekem meg a csillagok röpködtek a fejem körül. :roll: De inkább őt vigasztaltam. Kb 5 másodperc alatt helyre jött a lelki világa, és folytatta dolgát. :? :shock:
A következő fél óra műsora: Sétálgatunk, én fogom a kezét, egyszer csak megfordul, belebújik a lábamba, és akkorát harapott a belső combomba :shock: :shock: :shock: :shock: , hogy megint csak kiáltás lett a vége :evil: :evil: . Nem hiszem el, hogy ilyen tud lenni, ha nyűgös! :cry: :cry: :cry: Erről sürgősen le fogom szoktatni. Már tegnap este is elkezdte, mikor itt volt apa. Ő is elég morgósan szólt rá. Szerencsére ő sem úgy gondolja, hogy a gyereknek szabad bántani anyáját. (Sajnos elég sok olyan családot láttam, ahol apa annyira büszke a fiacskájára, hogy az ő jelenlétében bármit szabad a gyereknek, még az anyját terrorizálni is. :x Meg is lett az eredménye, mikor tini lett a kisfiúból. :x )


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Odex!
Köszi. :oops:
A hétvégén apa hívott :) el abba a fitness terembe, ahova ő jár, ot volt az edzés :shock: , szauna :) , jakuzzi :) kettesben :oops: , hazafelé meghívott még szoliba :) . Este meg itt a házunk alatti kávézóban rendeztek nekem meg még egy Szilvinek névnapi bulit a haverok :) . Annyira rendesek, hogy nem akartak elmenni a városba bulizni, hanem miattam itt egy majdnem kocsmában buliztunk. :) Miattam, mert nem tudtam volna messzebb menni, mert ha Kendével nem lehet bírni, akkor anyu tudjon ugrasztani. De kibírta kaja nélkül, egy ébredéssel az éjszakát az én éjszakázós-közben-meg-nyolcszor-evős gyermekem. 8) 8) Na, azóta tudom, hogy nem is olyan éhes éjjel :? , és akár még aludni is tud, tehát erőteljes leszoktatásba kezdtem. Lehet, hogy ezért is alszunk ilyen jól két napja.. :roll:
Na, ezt jól kitárgyaltam. Te szegény! Kellett neked kérdezni.. :roll:
Alvás: Matricaanyut nem irigylem. :?
Betegség :( : Jobbulást!
Kaja: Biztosan enne Aisa többet, ha nagyon éhes lenne. Majdcsak megszokja a tejes dolgokat is előbb-utóbb.
Aranyos méretei vannak! :P Egy kislánynak nem is kell erős testalkatúnak lennie! Arra ott vannak a fiúk! :wink:
Beszéd: Nagyon ügyes, hogy már ennyi mindent mond. :P
Cipő: Kende is 19-est hord, de már épp néztük, hogy kezd neki kicsi lenni. :?
Barátnődnek gratula a valóban szép méretekke rendelkező babához! :wink: 6 héttel körábban jó méretek! De nagy mázli, hogy semmi baj nincs a babával. :D És ilyen hamar jönnek is haza???


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Odex!
Szerintem ha Aisa nem akar tejet inni, ne erőltesd! Várj pár napot, majd próbáld meg újra. Mi így voltunk a zellerrel. Én ezt csináltam, és most minden gond-fintorgás-kiköpés nélkül megeszi.
Matricaalváshoz részvétem.
Megfázáshoz szintén, és jobbulást! Mikor én voltam megfázva, és is aggódtam hogy elkapja Enéh, de szerencsére nem lett baja.
Net! Szerintem mi most visszaváltunk t-onlinre, úgyis le akarjuk cserélni a gépet egy laptopra, így az jobb lenne, nekik van valami mobil-kártyájuk. Igaz még nem járt le az 1 év, de ők szegtek szerződést azzal, hogy még mindig nem aktiválták a mailfiókjainkat. Még jó hogy meg tudtuk oldani máshogy.

Gratula a barátnődnek! Szerintem teljesen jó méretekkel szült, ahhoz képest hogy a 34.hétre jött a babó.

Szilpa!
Enéh is harapdált egy időben, de nem hagytuk, így leszokott róla. Mostanában csak akkor szokott, ha puszit kérünk tőle.
Durvulást mi nem hagyjuk, főleg azért, mert nálunk apa orrába szeretne belenyúlni, az meg fáj neki!
Enéh is iszonyat hisztis, és nem is tudom. Irigy? Tegnap pelenkázás közben elvette a popsikenőcsöt. Mikor elkértem, majd elvettem tőle hogy nyomjak ki belőle olyan hisztit lecsapott, hogy csak na, és addig nem hagyta abba, míg vissza nem adtam neki. Már pár napja megfigyeltem hogy ha valamit nem úgy csinálunk ahogy ő akarja, akkor elkezd hisztizni. Én erről próbálom leszoktatni, egyelőre kevés sikerrel.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Sziasztok
Megpróbálok írni most már én is. De bevallom annyira nehezen szánom rá magamat. :oops: :oops:

Szilpa
Ekcéma?? Nem irigyellek. :( De ezt még kinőheti, nem? Gratulálok az alváshoz. Azért rendeződtek a dolgok szerencsére. Én is irigykedem, h ennyi energiád van. Én olyan vagyok most is, mint a mosott sz@r, mert éjfélnél hamarabb nem tudok lefeküdni, s aludni. A kis krampusz pedig reggel 6-6,30-kor kel. :(

Odex
Remélem jobban vagy már. Én is beteg voltam. Elkaptam egy virusos gyomorrontás szerűséget, + torokfájás, megfázás. S mot, h még szoptatok iszonyú lassan gyógyulok. Már lassan 3 hete beteg vagyok. Kiscsaj nem kapta el.

Kiscsaj:
Voltunk mi is tücsökzenén. Annyira tetszett neki. Tök jól rázta magát, és a csörgőt is ezerrel. Tök büszke voltam rá.
Újabban azt csinálja, h feláll, s hatallmas koncentrálások közepette elindul kapaszkodás nélkül. Megtesz 3 lépést, s elzuhan. De nem adja fel, folytatja tovább :)
Tegnap éjjel pedig felébredt, s apa mesélte, h elkezdett dobolni a párnán, majd egyszercsak eldőlt, s aludt tovább. :)

Kaja: Van, h én is elfelejtek neki vacsit adni :oops: :oops:

Mindenkinek ajánlani tudom azt a zongorát, amit kapott a Kiscsaj. A mai napig imádja. Táncikál, énekel vele együtt. Már 3x kellett elemet cserélnünk. Megvan őrülve érte :) Van fent kép a honlapon róla. www.gportal.hu/majnekpanna

Harapas: Ő is szokott harapni, ha valamit nem kap meg. Múltkor apám próbálta megtörölni a száját, s beleharapott a cuklójába. Tegnap az apja tanult az étkezőasztalnál, a gyerek odament a székéhez, s miután nem vette, fogta magát, s beleharapott a sípcsontjába. :shock: Viszont neki még továbbra is foga, így nem fáj.

Labdázás: Neki is van egy nagy labdája. Egy normál méretű gumilabda. S azt szokta kergetni végig a lakásban. :D

Alvás: A kiságyat Ő is utálja. Valamiért nem hajlandó benne aludni. Így velünk alszik. :? :oops: :D Azon gondolkodom, h kiszedem a kiságy 2 rácsát, hátha akkor benne marad, ha látja nincs bezárva.

Jó, h azt írtam nem beteg a Kiscsaj. Azóta egyfolytában köhög, s folyik az óra. :(

Szilpa
Tök jó, h eljársz edzeni. Én itthon tornázom, de eléggé utálom. Csak az vígasztal, h a végén mindig folyik rólam a víz.

Na asszem mára eldugulok. Megyek lerakom a gyereket aludni.

Ti gyereketek is eszi a falevelet, ágakat, fűszálat, papucsot??

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
 
 


Sziasztok!!

Most nem volt felhőtlen éjszakánk :( . Valamitől állandóan pukiznia kellett makinak :( :( . Persze ezt szélgörcsök is kísérték :cry: . Erre kelt fel párszor. Volt, hogy visszaaludt, mire a kiságyig értem, de inkább olyan volt többször, hogy ringatni kellett. :cry: De legalább már cici nélkül is megnyugodott. Hajnal fél 5-kor kapott csak szopit. Majd reggel ugyanabból (az üres) ciciből. Szal tuti, hogy nem evésre, hanem nyugira használja :) . Reggelire tejpépet evett. És megette!! :D :D Ez már csak azért is jó, mert a tápit nem eszi. Egyszer próbáltam, és akármikor a nyelvéhez ért, azonnal kirázta a hideg tőle. Szegény próbálkoztam vele párszor egy óra alatt, mire rájöttem, hogy nem fogja megszokni. :? Tehát mostantól tejpépet reggelizünk. :D

Sancsi!
Nem hiszem, hogy ez Enéhnél irigység lenne. Inkább csak akaratosság. :D Bepróbálkozik, hogy hisztire vissza adod-e neki.. :roll:

Otyka!
Örülök, hogy írtál. :D
Meg lehet szokni ennyi alvást is, csak nehéz. :) Persze én is be szoktam sokallni tőle. De muszáj másra is energiát fordítani, különben megbolondulok. :roll:
Nem kérdeztem, de úgy tudom, kinőheti. :?
Csörgőt és magátrázó Panna édes lehet. :P :P :P
Nagyon ügyi, hogy már próbál lépegetni egyedül :) . Jó, hogy nem ijed meg az esés után, és újra próbálja. Van kitartása! :wink:
Jó lehetett ez az éjszakai dobolás. :lol: :lol:
Én nem fogom Kendének hagyni ezt a harapást! :x
Sajnálom a köhögést. :( :(
Kende nem eszik falevelet, fűszálat, stb. Mert nem hagyom. :? Biztos neki is ízlene.. :roll:
Papucsnak a talpát szeretné nyalni. :evil: Mindig rá kell szólni.
Itthon tuti nem tornáznék. Én annál jóval lustább vagyok :oops: :oops: . Ezért járok el edzeni. Persze egyedül oda se mennék. :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Zkatica!!!
Nagyon boldog névnapot kívánunk!!!

Szilpa és Kendemaki


Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Kati!

Nagyon-nagyon boldog névnapot Neked! :)

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok! :)

Szilpa!
Harapós Kende nem lehet semmi, gondolom mennyire zavar a dolog. :x Nálunk is vannak ilyen időszakok, bár Aisa nem harap, inkább csíp, meg húzza az ember bőrét. :shock: :twisted: Főleg olyankor, amikor fáradt, vagy fel akarja hívni magára a figyelmet. :? Mi is jó hangosan rászólunk, és ha kell lefogjuk a kezét, hogy tudja, hogy ezt nem szabad csinálni. :!:
Irígykedem a „fitness-nap” miatt. :lol: Jó lehetett kicsit kikapcsolódni és lazítani. Tegnap mi is voltunk szaunában apával, az is jó volt nagyon! :lol: :lol:

Sancsi!
Nem erőltetem a tejet egyáltalán. Az olyan kajákat elfogadja, amiben tej van, de csak úgy magában nem nagyon kell neki. :shock: Ma reggel próbálkoztam megint vele, kb. 4 kortyot ivott, aztán inkább vizet kért. :lol: :roll:
Úgy látszik mindenkinél előjött már a hisztizős korszak. Aisa is erősen hisztis lett kb. egy hónapja. Néha elviselhetetlen, ráadásul megtanult nyávogni is hozzá. :twisted: Brrrrrrrrrr..... Szerintem erről elég nehéz leszoktatni őket, de azért mi is próbálkozunk vele. :?

Otyka!
Mész csütörtökön is tücsökzenére? Elvileg mennénk mi is, bár mind a ketten taknyosak vagyunk kicsit még mindig. :cry: Talán addigra helyrejön a dolog. Aisa sajna elkapta tőlem ezt a nyavalyát: egyik éjjel 39,3-ig kúszott a láza, és neki is dőlt a takony a nózijából. :cry: Mostanra már nem lázas, csak picit köhög és taknyos. Jó lenne már túllenni rajta, én rég nem voltam ilyen hosszú ideig beteg. :x

Aisa teljesen elromlott alvásilag megint. :cry: Kiságyába egyáltalán nem tudom már letenni este. :oops: :cry: Ha mégis sikerül, kb. egy óra múlva ébred, és csak a mi ágyunkban hajlandó elaludni. :oops: Onnan meg már nem tudom visszatenni, mert tuti felébred.
Két napja viszont komoly műsort is rendez nekünk lefekvés előtt. Kb. 11-ig hajlandóak vagyunk kintmaradni vele játszani, de ekkor már eljön a lefekvés ideje. Persze Aisa ezt nem így gondolja, és az ágyban feláll, menne, mászna, játszana stb., de nem hagyjuk neki. Éktelen ordításba kezd ilyenkor, és küzd az igazáért. :shock: Kb. negyed órát – 20 percet bír, aztán eldől és alszik általában reggelig. :shock: :oops: Nekünk már fáj a fejünk az ordítástól, de nem tudunk vele mit csinálni: 1. nem vagyok hajlandó kint játszani vele hajnalig, 2. ha megpróbálnám cicire tenni, úgyis felülne és kezdődne minden előlről, 3. így legalább megtanul egyedül elaludni, 4. öröm az ürömben, hogy így viszont ébredés nélkül alszik reggelig. :lol: Persze nekünk nem túl kényelmes, de mégis jobban tudok pihenni, mint amikor át kell rohangálnom hozzá kétóránként. Már azon gondolkodtunk párommal, hogy átvisszük az ágyába, hogy inkább ott csinálja a cirkuszt, de tartok tőle, hogy ott nagyon sokáig tartana, és én nem bírnám idegekkel. :roll: :? De még egy-két ilyen lefekvés, aztán kegyetlen leszek... :roll: :wink:

Na, léptem összehajtogatni a ruhákat. :cry:

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok

Köszi a névnapi köszöntéseket!

Sajna továbbra sem csükken a leterheltségem, ráadásul a családomban szinte mindenki beteg, így segítségem sincs. No mindegy, ez az év már nem lesz jobb.

Sajna nálunk is elromlottak az éjszakák, mert jön a fogunk. A 7. már kint van, a 8. szerintem bármikor kint lehet. Szóval mi sem alszunk túl sokat. Napközben is általában 1szer alszik kb 1 órát. Ráadásul már este sem alszik el a cicin, hanem tvt nézni akar utána, aztán nagy hancúr után elalszik közöttünk, én pedig fél órával később át tudom rakni az ágyába. Ennek köszönhetően egyre később kerülök ágyba. :cry:

A mi lábunk is 19-es még, de kezdjük kinőni. Viki továbbra sem igyekszik egyedül állni és menni, pedig tudna. Ha játszani akar valamivel, vagy játszik, esetleg a tükör előtt produkálja magát, akkor percekig áll egyedül. Ráadásul a földről is fel tud állni kapaszkodás nélkül. De mindent csak akkor, ha akar. A járással is így van, fél kezemet fogja, már lépcsőzni is tud fél kézzel, de csak akkor húzza ki a kezét a kezemből, és megy pár lépést egyedül, ha valami érdekeset lát, vagy játszik. Amikor rájön, hogy egyedül megy, akkor gyorsan letérdel, vagy megkapaszkodik. Szóval bestia a csaj. Mondjuk annyira nem bánom, mert így szerencsére egyáltalán nem esik. :D

A beszédünk egyre többet fejlődik, most már kérésre is hajlandó szavakat ismételni, ráadásul mindent közölni tud velünk, ha valamit akar. Én akkor érzékenyülök el a legjobban, amikor fogja valamelyik mesekönyvét, lapozgatja, és hangosan mesél belőle. Ilyenkor meg tudom zabálni. Igaz a kedvenc időtöltése az olvasás és a zenélés :lol:

A Tücsökzene nagyon hasznos szerintem. Egyre több dolgot csinál Viki azok közül, amit ott is szoktunk. Napokba telt, amíg rájöttem, hogy az óriást mutogatja nekem, amikor guggolásból hirtelen feláll és felnyújtja a kezét :lol:

Tej ügyileg. Én is avval csinálom a tejbegrízt és a gyümölcsrizset is. Először nem kellett neki. Kihagytam pár hetet, aztán újra próbáltam, és most már szereti. Csak tejet inni még nem próbáltunk.

Szerencsére Viki étvágya továbbra is jó. Mi is 80cm-esek vagyunk és 10,7kg-ot nyomunk.

Papucsot és levelet is szeretünk enni, ha az anya nincs eléggé résen. Minden séta közben leveleket kell szednünk, mert különben hisztizik. Szóval van akcióóóó :lol:

Baba ülés ügyileg. Ausztriában minden német gyártmányú ülés tíz ezrekkel olcsóbb. Így ha van valakinek lehetősége ott vegyen.

Minden betegnek gyógyulást kívánok!

Hogy tervezitek a Mikulást?

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
 
 


Lányok,
Közeledik a Karácsony, erre el is tűnik mindenki!!!!

Én rendesen el vagyok havazva. Még 21-én is dolgozni fogok úgy néz ki:(:(:(:(

Mi jól vagyunk, bár köhécselünk. Fogunk még egyáltalán nincsen (és még jele sincsen, hogy lenne a közel jövőben).
Nálunk a legújabb, hogy elmarja a kezeinket, és sétálni kell vele. olyanokat kacag közben, hogy az nem igaz.

Na, megyek nézni valami télapó ajándékot:):):) a karácsonyra még gondoolni sem merek

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
 


Sziasztok!!

Kicsit eltűntem, mert semmihez sincs idegem, türelmem.
Meg Kende sem engedi már, hogy ide üljek a géphez. Lassan hisztérikus rohanokat kap, ha meglát itt. Pedig a honlapját is csinálnom kééne. Elég szépen haladok, de még sok van hátra (videók, napló).

Maki egyébként két és fél hete egyszercsak varázsütésre elkezdett aludni. (Lane! Van remény!!) Hogy mitől, azt nem tudom. Egyik este egy ébredéssel átaludta az éjszakát, és azóta így is maradt. Néha van két ébredés. Általában vagy negyed-fél egy körül ébred, picit nyafizik, iszik, és alszunk tovább 7-ig. Akkor nyugicici van (tejcsi már nincs, csak szopogatja pár percig), majd lustizunk tovább kb 9-ig. Nem mindig alszunk már ilyenkor vissza, de próbálkozik, helyezkedik. Volt eleinte, amikor az egy ébredés nem fél 1 körül volt, hanem 3-kor, akkor végg aludtunk 8-fél 9-ig.
A napközbeni alvása is rendeződött. A kétszer 20 perc helyett ebéd után alszik kb másfél órát, de 2-3* volt már 2 órás alvás is. Így kibírja az este 8-fél 9-ig, akkor kezdünk fürdeni.

Szerintem nem azért kelt fel, mert éhes volt, mert már előtte pár nappal átaludta az éjszakát, minthogy észre vegyem, hogy a tejcsinek lőttek. Szal akkor "éhesen" aludt.

És ez még hagyján!!

Ráadásul az esetek 95%-ban altatni sem kell. Megtanult egyedül elaludni.
- Nappal már megszokta, hogy ebéd után alvás (erre sikerült rászoktatni). És mikor már álmos, berakom a kiságyba, bedobálok pár plüsst, meg kislabdát, és eltutujgatja őket, míg el nem alszik. Ez kb 5 perc szokott lenni. Persze ezzel feladtam az egyik elvemet, hogy a kiságyban nincs játék. Játék a járókában, vagy a földön, de a kiságy alvásra való. Ez legyen a legnagyobb elvem, amit fel kell adnom!!! Persze, miután elalszik, azonnal kiszedek mindent, nehogy felébredve meglássa a sok játékot. Csak a két alvós marad: Rigó Jancsi és Bohóc Úr!!
Kép Kép

-Este bekajál egy nagy adag főzeléket, utána pár perc ürestenticici, majd még ébren berakom a kiságyba, nézelődik pár percet, és szép csendben lefekszik, és elalszik.

Mindkétszer csak arra kel figyelnem, hogy lefekve is lássa, hogy a szobában vagyok, különben óriási sírás van, amitől vége mindennek. Ja, meg hogy nehogy ránézzek. Mert ha észreveszi, hogy odanéztem, akkor próbálkozik, és jön a sírás. Tehát leülök a gép, vagy a tv elé, és nem nézek oda, amíg csönd nincs egy ideje. Ilyenkor szoktam csinálni a honlapot, vagy megnézni az e-maileket. Ha ébren van, akkor semmit nem csinálhatok. Amikor már alszik, akkor ebéd, fürdés stb.

Én meg járok már 1 hónapja rendszeresen edzeni. Nem tudom, mikor lesz látszatja, mert addig nem sok kedvem van menni. Szerencse, hogy barátnőm elrángat , mert magamtól tuti lusta lennék menni.

Ez talán az idegeimnek is jót tesz, mert nagyon kivagyok. Depis vagyok, és nem tudom magam kihozni ebből. Lassan azon gondolkozom, hogy elmegyek dokihoz. De panaszkodni nem akarok.
Ezért sem jöttem.

Ja, és mióta alszik rendesen, megszűnt az a sok hiszti. Sokkal-sokkal kevesebb van!!
Jókedvű, sokat játszik, akár egyedül is elvan 10 percig. Tovább azért nem, de ez is már haladás!
Folyton vigyorog, dumál. Mindig valami csibészségen töri a kobakját. Simán ül (tudjátok, ő volt, aki nem akart megtanulni ülni), sőt, sokszor már térden állva is elvan. Néha pár másodpercre volt, hogy nem kapaszkodott állva, de csak akkor, ha nagyon nem figyelt oda.
Ha van hol kapaszkodni, támaszkodni, körbe sétálja a szobát. Már nem csak a kezünk jó neki.

Bocsi, ha nem válaszolgatok most, de már visszaolvasni nem volt türelmem, és nagyon fáradt is vagyok. De ígérem, pótolom hamarosan.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Én napok óta szégyelem magam, hogy nincs időm erre járni, hát láss csodát, másnak sem sok :(

Szóval Boldog Mikulást mindenkinek! Nálatok hogy zajlott a dolog? Viki félt a Télapótól még a csokit is csak félve vette el, bezzeg utána, fóliástul bekaptuk a mikuláscsoki fejét :D

Mi látványosan fejlődünk az elmúlt napokban. Most már állogat és pár lépést megy is egyedül. A legfőbb mutatványunk pedig a szék tologatás. Minél nehezebb, annál jobban élvezi. Itthon a konyhaszékkel próbálkozik folyton, de kedden Tücsökzenén az ovónéni székét is lenyúlta egy óvatlan pillanatban :lol:

Az éjszakáink sajna még mindig rosszak, igaz az a fránya 8. fogacska, még mindig nem bújt elő.

Szóval lányok, gyertek vissza!!!!

Puszi

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Szilpa!
Örülök hogy rendeződtek Kende alvásproblémái.

Katica!
Mi a mikulást megfázással ünnepeltük. :? Szerencsére Enéhnek nincs komolyabb baja, csak szipog. Nem szereti az orr szívást, így hiszti van közbe.

Megyek, keresek valami boltot, ahol becserélik a telefonom.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Sziasztok!

Mikulás-ünneplés:
nálunk idén kimaradt, mert apa nem volt itthon, egyedül meg nem akartam/tudtam felhajtást csinálni. :( De ma hozzák a mikuláscsomagot amit a cégtől kap Aisa! :)

Fogunk nekünk továbbra sem jön (még mindig csak 4 van), voltunk dokinéninél, megdícsérte Aisát, hogy milyen ügyes, és hogy tudja mindazt amit egy egyévesnek tudnia kell. :lol:
Éjszakáink javulóban, ha velünk alszik, akkor van, hogy nem is ébred fel, ha meg átcsempésszük a takaróján a kiságyba, akkor felébred egyszer (mert nem fér el az ágyában), átviszem, és alszik is tovább kis cicizés után. Ma pl. reggel 9-kor apa ébresztett engem telefonon :twisted: :roll: , Aisa még aludt kb. negyed órát! :lol:
Napközben egyszer alszik kb. egy órát, azzal kibírja estig, korábbra tettük a fürdetést, mert akkor még felélénkül és egy órát még elvan pizsiben. :lol:
Már mondja folyamatosan, hogy apa, persze az anyát nem akarja megtanulni... :cry:

Szilpa tök jó, hogy Kende alvása rendeződött! :lol:
Azt viszont szomorúan olvasom, hogy depis vagy! :cry: :cry:
Pedig most Kendefiú jó gyerek, rá nem panaszkodhatsz, és így talán van lehetőséged kicsit saját magaddal is foglalkozni. Remélem, rendbejössz te is végre! :!:

Kati gratula Vikinek az önálló járáshoz! :lol: Már csak napok kérdése, és szaladni fog! :lol: (vagy már szalad is talán???)

Sancsi remélem, túl vagytok már a betegségen. Ha nem akkor sok gyógypuszi Enéhnek! :lol:

Zseppy azért dobhatnál egy pár képet a nagylányról, olyan rég "láttuk" már! :cry: Remélem, ti is jobban vagytok...

Na, megyek talán kész Aisa ebédje! :lol:

Aisa és Hajni
 
 


Na, már régen kaptatok:

Úgyis megfoglak...
Kép

Anyu, feladod a szandit?
Kép

Na, veletek aztán jól befürödtem!
Kép

Imádok hintázni
Kép

Hát, te meg mit ugrálsz ott?
Kép

Szóltál?
Kép

Jajj de finom íze van ennek a csontnak!!
Kép

De jó hintalovat hozott a Télapó!!!
Kép

Elfáradtam...
Kép

Játszol velem?
Kép

Ébredés után:
Hogy is kell ezt felvenni?
Kép


Uhh, kicsit sok lett! :shock:
Elnézést!!! :oops: :oops: :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Ma Kende a fenekemet nézte ki magának :lol: :lol: :lol: . Öltöztem át, megkapaszkodott mögöttem, és a fenekemet paskolta :lol: , meg simogatta :lol: , és nagyon tetszett neki. Kurjongatott meg nevetgélt. :lol: Szegény! Most egy életre elcsesztem az ízlését? :roll: Remélem, azért nagykorában a szép popók fognak neki ennyire tetszeni. :wink:
Ja, meg ebéd közben mikor ő már evett, akkor kezdtem el én is enni. De csak egy kézzel. A bal kezemet oda kellett raknom a tálcájára, és simogatta, meg végig puszilgatta. :D :oops: És nagyon tetszett neki. Végig az a boldog mosoly volt a kis arcán. Ha el akartam venni, már görbült is a szája. Inkább ettem egy kézzel. Majdnem sírtam ebéd közben. Persze a boldogságtól. :D Annyira szeretjük egymást!! :D :D :D :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!!

Alvásilag nagyon halad Kende!! :D
Tegnap Kendét letettem este negyed 10-kor, és reggel 6-kor kelt csak fel. Utána iszi-cici után még alvás 9-ig!! 8) 8) :D
A délutáni alvása 2 és 1/4 órásra sikerült. :shock: 8) Néha azon csodálkozom, hogyan tudott ilyenkor 20 percet aludni régebben?? :roll:
De hát az éjszakáktól is el vagyok persze ájulva. Illetve főleg azoktól. Tiszta heppppiiiii. 8) :D :lol: :P 8) :D :lol: :P :wink:

Ja, és a már elég sokszor előfordult, hogy úgy sétált sok lépést, hogy (grrr szóismétlés.. :evil: ) csak az egyik kezével fogta a kezem. 8) 8) :D :D Tudom, már sok baba megy, így ez nem egy nagy mutatvány, de nálunk az, és én nagyon-nagyon örülök neki. :oops: :oops: :D :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Visszaolvastam, mert már égett a bőr azon a bizonyos testrészemen. :oops: :oops:

Odex!
Sajnálom, hogy elromlott Aisa alvása. :(
De ahogy most olvasom, talán rendeződik nektek is. Nagyon drukkolok! :wink:
Persze, hogy apát mond, mert ő hiányzik neki. Anya nem, mert anya ott van vele mindig. :lol: :lol: Jó, tudom, ez nem logikus magyarázat, de ez jutott eszembe. Inkább elhallgatok. :roll:

Zkatica!
Nálatok is elromlott az alvás? Nagyon sajnálom. :( :( De legalább nálatok van mire fogni: az a bizonyos 8. fogacska! :roll: Remélem, hamar kibújik, és béke lesz nálatok is.
Beteg családot sajnálom. :( :( Bár remélem, azóta már meggyógyultatok.
Viki nagyon ügyes már, és elég csibész, hogy nem hajlandó egyedül menni. :D :D :P Csak ha elfelejtkezik magáról.
A széktologatás jó muri lehet. :lol: Nektek gondolom nem annyira. :roll:
2-3 másodpercig már Kende is megáll kapaszkodás nélkül, de ő is csak ha nem figyel oda. Utána meg jól megijed saját magától. :oops: :cry: :lol:
Könyvből mesélés nagyon aranyos lehet. :P :P
Szép méreti vannak már a királylánykádnak! :P
Édes lehetett, ahogy a nagy félelem után bosszúból fóliástól leharapta a miku fejét. :lol:

Fura, hogy minden baba alvása most romlik el :shock: , nálunk meg most van nagy javulás. :roll: Bár ez tavasszal is így volt. Az egykorú babák anyukái mind irigyek voltak rám :) , utána meg megfordultunk. :cry: :evil:

Zseppy!
Sajnálom a köhécselés. :( :( Remélem, már a múlté.
Édes lehet, ahogy nevetgél séta közben Enci. :lol:
Fogunk nekünk is még csak 2 van. Illetve Kendének. Az a 2 az a nagykönyv szerinti időben (6-8 hó között) kijött, meg 7 hós múlt épp pár nappal ekkor. De a másik kettő (8-10 hó) valahogy nem akar. Néha mintha bedagadna felül, és akkor nyűgösebb is, meg nyávog, nyálzik, de ez max egy esti történet, utána 2 hétig semmi. A dokinéni is megkukkantotta, és nem úgy tűnik, hogy jönni akarna. De én nem izgatom magam miatta. Egyszer majdcsak kijön. Legalább később fog neki elromlani. :wink:

Sancsi!
Jobbulást kívánok! :)
Találtál boltot a telefonodhoz? Mert nagyon jó barátnőm dolgozik pannonboltban, ahol most 5ezerért becserélik, ha másikat veszel.
Köszi a honlapos segítséget :oops: , már töltögetem fel a videókat. :) De neked is ilyen lassú ez a videa?? :?: Beleőszülök, mire feltölti a videot, meg átalakítja... :( :x


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Kicsit Kendéről:
- Ma kicsit nyűgös napja van. :( :cry:
- Persze nem maradhat ki a legújabb "tök jó" tudományunk, amivel két napja boldogítjuk anyát, és a dobhártyáját: visongatás, sikongatás :shock: :shock: :roll: . Szóval felfedezte a hangját. Mármint az erős hangját. :shock: A normál eddig is megvolt. És roppantul élvezi, hogy épp megsüketülünk. :? Már sikít ha jó kedve van, ha játszik, ha panaszkodik, ha sír. Mindig...
- Sajnálattal vettem észre, hogy igencsak kinőtte a 19-es szandált. :( Hurrá. Jövő héten irány egy babacipős. :roll:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Nagyon helyes Kende az új képeken. Jó lenne a többiekről is képeket látni.

Vikinek is megújult a weblapja, van egy új táncolós videó is :D

Szilpa, javult már valamit a depis hangulatod?

Odex, beoltatod Aisát bárányhimlő ellen?

Sajna nálunk nincs javulás, még mindig nem törte át a 8. fog az ínyét. Ráadásul a család sem gyógyult meg, így továbbra sincs segítségem.

A hab a tortán pedig, hogy csütörtökön feltörték az új kocsinkat :( :(

Remélem Ti jobban vagytok!

Puszi

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Szilpa!

Nagyon jók a képek!
Szívesen a honlapos segítséget! Már sikerül belépnem a citromailbe, de nem találtam meg a leírást a csigával kapcsolatban. Biztos kitöröltem.
Megpróbáliom még ma újra leírni, de nem ígérek semmit.
Pannon bolt nem jó. Igaz 20-as a számon, de vodafonos vagyok.
Úgy döntöttem, nem becserélem, hanem eladom, és veszek másik telót.

Odex!
Köszi, már jól vagyunk. Úgy néz ki, Enéhnek már nem folyik az orra. Nekem ugyan kapar még a torkom, de mi ez a hónapokig tartó madulagyulladáshoz képest! :P

Katica!
Sajnálom a kocsitokat, és Vikit is hogy bántja a fogacska.
Úgy nézem Enéhnek is jön a 8., de a nyálzáson, és a mindent a szájába tömésen kívül nincs más jele.
Ráadásul ahogy nézem, a jobb felső szemfoga akar kibújni. :shock:Ez meglep, mert a jobb felső kettes még sehol sincs.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
 
 


Hello!

Szilpa!
Jók az új képek! :lol: A kedvencem a "csontos" :lol: :lol:
Anya-szerető-puszilgató Kende édes lehetett, megértem, hogy meghatódtál! :lol:
És milyen ügyes, hogy ilyen szépen alszik mostanság. Csak így tovább! 8)
Sikongatás nálunk is megy, néha nehéz elviselni, de olyan édesek! :lol:

Kati!
Sajnálom, hogy feltörték az autót!!!! :twisted: És sok értéket elvittek?
Nekem azt mondta a dokinő, hogy a bárányhimlő elleni oltás kb. másfél éves kor után lesz érdekes, meg amikor már többet jár baba-társaságba. Szóval még ráérünk gondolkodni, de még fogalmam sincs, hogy mi legyen. :roll: :oops:
Egyelőre az agyhártya-gyulladás ellenin gondolkodunk, mert azt még nem kapta meg, és én hülye nem is forszíroztam, pedig tudtam, hogy ezt olcsóbban lehetett volna megvenni még egy éves kora előtt.... (bár logikát nem látok benne... :roll: ) :twisted: Mert ha kérjük, akkor a 15. havival együtt kapná meg.
Viki kapott ilyen oltást?

Sancsi!
Örülök, hogy rendben van minden már! :lol:

Többiek hol vagytok?

Velünk nem sok újdonság van. Egy pár új kép van fent a honlapon, videokat kéne feltöltenem, de nem sok időm van rá. Aisa ha meglát a gép előtt (vagy a konyhában), rögtön hisztizni kezd és nem hagy semmit csinálni. :? :(
Meg aztán folyton azon jár az agyam, hogy már minden karácsonyi ajándékot meg kéne venni, hogy ne kelljen az utolsó napokban a nagy tömegben szaladgálni. Nagy felhajtást nem csinálunk, de még Aisának sem vettem semmit. :roll:
Nekünk viszont ma már megjött a Jézuska: vettünk egy bejárónőt!!!! (mosogatógép) :lol: :lol: :lol:
Holnap munkába is állítom, remélem meg fog felelni a követelményeknek! :wink: :lol: :lol:
Ti mit vesztek gyerkőcöknek?

Jó éjt mindenkinek!

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok!

Zkatica!
Köszi. :oops:
Hangulat egyelőre nem javul. :( De az boldogít, hogy ennél rosszabb már nem lehet. :? (Legalábbis remélem :roll: )
Nagyon sajnálom, hogy még mindig betegeskedtek. :(
Drukk Vikinek, hogy ne kínozza sokáig a fogacska! :?
Feltörték??? :shock: :shock: :shock: A Q anyjukat!!! :twisted: :twisted: :twisted: Te/ti szegény/ek!!! :( Nagyon sajnálom. Nagy a kár?

Sancsi!
Megkaptam a leírást, köszi. :oops: Valamelyik nap neki esek. Most épp a videókat válogatom, melyik kerüljön fel a honlapra. Közben próbálom szerkesztgetni a naplóját is. De csak akkor tudom, ha alszik. Szóval nem haladok gyorsan. :roll: Remélem, azért az első szülinapjára mindennel napra kész leszek. :wink:

Odex!
Köszi. :oops:
Mosogatógép?? :o De jó neked! :D Használjátok egészséggel! :wink: (Vagy nem is tudom, mit szokás ilyenkor kívánni.. :oops: )
Én karira Kendének veszek egy új itthoni szandit (bár már most megkapja majd, amint megvettem), meg egy overált szeretnék, amiben fetrenghet a hóban, meg valami játékot. Sokat kinéztem, de még egyeztetés van a családdal, ki-mit akar.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Mi is megvagyunk. Olvasok is mindig, csak nem nagyon van idom irni. Teljesen lefoglal a karácsonyi készülődés, illetve a gyerek is.

Odex
De jó dolog is az a mosogatógép. Nekünk 2 éve hozta a Jézuska, s rettentően örültem neki. Ráadásul a párom is örült neki, mivel én elég gazdaságtalanul mosogatok. Folyóvíz mellett :) Szoktam nézegeti a honlapot. Pedig itt lakunk egymástól 10 percre, s soha nem találkozunk. :)
Én szerintem nem fogom beoltatni a gyerkőcöt bárányhimlő ellen, mert úgy tudom azt x évente újra kell oltani. Viszont oviba, 1x átesünk oszt annyi. Legalábbis nekem ez a véleményem.

Kati
Vacak érzés, h feltörték. Sok minden volt benne? Nekünk is már 2 felnyomták. Mindannyiszor vitték a rádiót, első alkalommal pénzt, parfümöt, cd-ket, stb.
Tündéri Viki a videón :) S már milyen nagy:)
Hogy haladtok a 2. gyerkőccel? Viki szopizik még?

Szilpa
Kende már igazi nagyfiú. Ez a kézcsókolgatás cuki lehetett. :) Kende apuval javult már a helyzet?

Panna: Totál frászba vagyok. A gyerek már magától megy. Ha nem fogyelek, azt látom, h a kövön kacsázik a kiscsaj, s közben vigyorog. Rosszul vagyok a látványtól. Annyira tetszik neki, h ha feláll, akkor onnan már kapaszkodás nélkül indul el. Még akkor is ha csak két lépést akar megtenni. :) Azt hittem lesz még vagy 2 hónapom. :)
A fenyőfát, Ti hogy állítjátok fel, h gyerekbiztos legyen? Én ezen filózok már egy ideje.
Panna úgy ad puszit, h bekapja az ember orrát :) Tök nyálas :)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
 
 


Sziasztok, Eszter vagyok a 2006. tavaszi topicból!

Figyelmetekbe ajánlok egy hiánypótló, vadonatúj kiadványt, melyet bátyám, dr. Krivácsy Péter (intenzív terápiás orvos, gyermekorvos) írt.
Mindenkinek ajánlom a könyvet, melynek címe: Gyermekkori vészhelyzetek - S.O.S. megoldások. Idegen szavak nélkül, röviden és egyszerűen, sok képpel illusztrálva segít eligazodni sürgősségi állapotok esetén.

Mikor hívjunk orvost, és mikor mentőt?
Mik az első teendőnk súlyos helyzetekben?
Enyhe vagy súlyos? Hogyan ítéljük meg gyermekünk állapotát baj esetén?
Ilyen egyszerűnek tűnő, de a gyakorlatban nagyon is komoly kérdésekre választ kaphatsz.

Kiknek ajánljuk? Szülőknek, nagyszülőknek, babysittereknek, óvónőknek és mindenkinek, aki gyerekekkel foglalkozik.
Néhány fejezetcím a könyvből: Áramütés, Bőrkiütések, Bölcsőhalál, Csonttörés, Félrenyelés, Gyógyszermérgezés, Kiszáradás, Láz, Rovarcsípések, Szemsérülés, Újraélesztés, Vérzések...stb.

Kapható a nagyobb könyvesboltokban (2850,-Ft), de az alábbi honlapon rendelve olcsóbb.
http://www.leghajo.hu/
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: